نقشه شیطانی گواردیولا

نقشه جالب و متفکرانه پپ گواردیولا ده سال پیش بارسلونا را به پیروزی تاریخی مقابل رئال مادرید رساند...
۴۷۰

بارسلونا در جریان پیروزی 6 بر 2 مقابل رئال با یک سیستم جدید تحت عنوان 9 کاذب با هدایت پپ برد شیرینی را رقم زد.
به گزارش مدال، گاتزتا دلو اسپورت از نقشه سرمربی سابق بلوگرانا پرده برداشته و مدعی شده است که ده سال پیش یک نقشه شیطانی از پپ گواردیولا که از لیونل مسی درخواست کرد که قبل از ال‌کلاسیکو، پستش را با اتوئو تغییر دهد، باعث برد 6-2 آبی و اناری ها شد.
مسی در این خصوص می‌گوید:" پپ من را پیش از ال کلاسیکو صدا کرد و به من توضیح داد که قصد دارد پستم را تغییر دهد. من بازی ها را با تیتو ویلانووا تماشا می‌کردم و پپ به همراهی او تصمیم گرفته بود کار جدیدی انجام دهد."
در حقیقت پیروزی 6-2 بارسا مقابل رئال، شروع سلطه این تیم در لالیگا و درخشش آنها بود. بارسلونایی که حال قهرمان بی چون و چرای لالیگا است، در آستانه دیدار با لیورپول در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، قهرمانی زودهنگامش در لالیگا را چند روز پیش جشن گرفته است.
اتوئو نیز که بخشی از نقشه ده سال گذشته گواردیولا بود با اشاره به اینکه رابطه‌اش در حال حاضر با گواردیولا خوب است، در خصوص پیوستنش به اینتر پس از جدایی از بارسلونا یادآور شده است: اکنون مشخص می‌شود فرصتی که پپ با کنار گذاشتن من از بارسلونا به من داد، فرصتی تاریخی بود و این اجازه را به من داد تا نقشی حتی بزرگتر در تاریخ فوتبال جهان با رفتن به اینتر داشته باشم. گواردیولا این اجازه را داد تا اینتر بهترین معامله‌ تاریخ فوتبال را انجام دهد.