Design & Developed BY Patira

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    مدير كل سايت

پست مورد علاقه
    هافبک بازی ساز
    مربی مورد علاقه
    آرسن ونجر
    بازیکن محبوب
    رونالدو برزیلی
    اسم واقعی شما
    جـــعفر

Iran

Ronaldo

تشکر ها
    1,434
    تشکر شده 18,131 در 2,635 پست

پیش فرض اخبار و حواشی بازیهای تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه

به نام خدا

اخبار مهم ، حواشی و عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 را در این قسمت خواهیم داشت

تحلیل های شما در مورد مسائل مرتبط با تیم ملی ایران هم در این بخش می توانید بیان کنید

WelCome To Derby

2. کاربر روبرو از پست مفید Derby تشکر کرده است .

مدير كل سايت

پست مورد علاقه
    هافبک بازی ساز
    مربی مورد علاقه
    آرسن ونجر
    بازیکن محبوب
    رونالدو برزیلی
    اسم واقعی شما
    جـــعفر

Iran

Ronaldo

تشکر ها
    1,434

پیش فرض پاسخ : اخبار و حواشی بازیهای تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    به گزارش [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]، سایت انگلیسی «sportbible.com» در گزارشی نوشت: بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران بیشتر شبیه مدل هستند تا فوتبالیست. شیک‌پوشی بی‌اندازه بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران، غوغایی در شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص «توئیتر» به‌راه انداخته است و راحت می‌شود فهمید که دلیل این موضوع چیست. در حالی که تیم‌هایی همچون آرژانتین، برزیل، انگلیس، فرانسه، آلمان و اسپانیا جزو مدعیان قهرمانی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه به‌شمار می‌روند، تیم ملی ایران به‌عنوان یکی از تیم‌هایی که قدرت آن‌چنانی ندارند با استایل خاصی راهی روسیه شد. در تصاویر منتشرشده می‌توان دید که فوتبالیست‌های تیم ملی کت‌وشلوار آبی‌رنگ بسیار زیبایی را به‌تن کرده‌اند.در ادامه این گزارش آمده است: یک نگاه اجمالی به شبکه‌های اجتماعی نشان می‌‌دهد که چقدر پوشش ظاهری آنها مورد توجه مردم سراسر جهان قرار گرفته‌اند. امیدواریم که آنها به‌مانند ظاهرشان، خوب هم بازی کنند.به گزارش تسنیم، تیم ملی فوتبال ایران ساعت 19:30 جمعه 25 خرداد در اولین بازی خود در گروه B جام جهانی 2018 به مصاف مراکش می‌رود و سپس باید با اسپانیا و پرتغال دیدار کند.

WelCome To Derby

4. کاربر روبرو از پست مفید Derby تشکر کرده است .

مدير كل سايت

پست مورد علاقه
    هافبک بازی ساز
    مربی مورد علاقه
    آرسن ونجر
    بازیکن محبوب
    رونالدو برزیلی
    اسم واقعی شما
    جـــعفر

Iran

Ronaldo

تشکر ها
    1,434

irann معرفی داور بازی ایران مراکش در جام جهانی 2018

تیم ملی ایران روز جمعه یکی از حساس ترین مسابقات خود را برگزار خواهد کرد. فیفا سرانجام تصمیم گرفت قضاوت بازی را به داور ترکیه ای بسپارد و حالا نگاهی داریم به پیشینه جونیت چاکر. * داور تحصیل کرده و فوتبالیست برای ایران - مراکش جونیت چاکر سرشناس ترین داور فوتبال ترکیه است که 41 سال سن دارد و فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه کجائلی می باشد. او هم اکنون علاوه بر داوری، در شرکت بیمه مشغول به کار است و از 10 تا 17 سالگی سابقه بازی در تیم کارتال اسپور ترکیه را دارد. کارتال اسپور یکی از تیم های سطح پایین ترکیه ای است که به دست هواداران بشیکتاش ایجاد شده و همین موضوع، دست مایه اتهامات هواداران تیم های مختلف به جونیت چاکر بوده است. او در سال 94 فوتبال را کنار گذاشت و به سراغ داوری رفت و سال 2001 به لیست داوران فیفا رسید. * قضاوت بازی های بزرگ و البته اشتباهات بزرگ چاکر بازی های بزرگی از جمله فینال لیگ قهرمانان، نیمه نهایی جام جهانی و بسیاری مسابقات دیگر را قضاوت کرده و یکی از پرسابقه ترین داور های فیفا محسوب می شود. اما اشتباهات تاثیرگذار این داور ترک تبار سبب شده تا او در کشورهای مختلف اروپایی منفور باشد و اعتراضات زیادی را متوجه خود ببیند. این اعتراضات بیشتر در بین هواداران فوتبال در آلمان، انگلستان و حتی ترکیه دیده شده است. در ترکیه برخی از هواداران فوتبال نسبت به او بی اعتماد هستند اما فدراسیون فوتبال این کشور، یوفا و فیفا باوجود اشتباهات این داور، بازی های بزرگی را به او می سپردند و سبب ایجاد اعتماد به نفس در چاکر می شدند. * دو اشتباه در سال منتهی به جام جهانی «حالا فهمیدم چرا تیم های شایسته در ترکیه قهرمان نیستند و حتما آنجا اتفاقات عجیبی میفتد!» این یکی از جملات تاریخی یوپ هاینکس در واکنش به داوری جونیت چاکر است! او این فصل در بازی بایرن مونیخ و رئال مادرید اشتباهات متعددی داشت که عصبانیت باواریایی ها را برانگیخت. علاوه بر آن، دربی لیگ ترکیه بین فنرباغچه و بشیکتاش نیز با اشتباهات این داور همراه بود و حتی سبب شد تا بازی نیمه کاره بماند. در بازی برگشت هم بشیکتاشی ها در زمین حاضر نشدند و بازی با نتیجه 3-0 به نفع فنرباغچه شد. این بار هواداران تیم بشیکتاش بودند که نسبت به او معترض بودند و اعتقاد داشتند تصمیمات چاکر سبب تشنج در بازی شده بود.
    * داوری، شغل خانوادگی چاکرها سردار چاکر پدر چونیت چاکر نیز داور فوتبال بوده و قضاوت، به نوعی شغل خانوادگی چاکرها به حساب می آید. البته سردار، همچون پسرش به آوازه جهانی نرسید و حالا جونیت چاکر به آرزوها و اهداف پدر نیز می رسد. * مردِ رکوردهای بزرگ چاکر رکوردهای بسیاری را در دست دارد و می توان او را برترین داور تاریخ ترکیه نامید. او در مراحل پایانی لیگ قهرمانان، یورو و جام جهانی سوت زده و اتفاقاتی که سال ها برای فوتبال ترکیه اتفاق نمی افتاد را رقم زد. * پرتلاش، مصمم و پیگیر چونیت چاکر اخلاق های جالبی دارد. او تمام برنامه های تلویزیونی و تمام انتقادها نسبت به خود را تماشا و دنبال می کند. علاوه بر آن، اکثر مسابقات فوتبالی در جای جای دنیا را به نظاره می نشیند. این داور با دیسیپلین، آرشیو فوق العاده از مسابقات و برنامه های فوتبالی دارد و روزانه حداقل 2 بازی فوتبال را تماشا می کند. او همچنین هر روز 2 ساعت تمرین اختصاصی دارد. * «پسرِ یوفا» قاضی بازی حساس ایران باتوجه به اشتباهات فراوان و اعتماد چند باره یوفا نسبت به او، رسانه ها و هواداران به چاکر لقب «پسر یوفا» را داده اند و از همین حالا، باید امیدوار باشیم یکی از برترین داوران فوتبال جهان، جدال ایران و مراکش را بی نقص قضاوت کند.
    WelCome To Derby

6. کاربر روبرو از پست مفید Derby تشکر کرده است .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    حمله
    مربی مورد علاقه
    پپ
    بازیکن محبوب
    مسي و مارادونا

ArgentinaBarcelona

Lionel Messi

تشکر ها
    64
    تشکر شده 411 در 51 پست

پیش فرض پاسخ : معرفی داور بازی ایران مراکش در جام جهانی 2018

ایران در مجموعه‌ی تمرینی باشگاه لوکوموتیو مسکو، قهرمان لیگ روسیه، آخرین روزهای آماده‌سازی پیش از شروع رقابتهای جام جهانی را پشت سر می‌گذارد. ولی آیا علیرضا جهانبخش که با 21گل زده، عنوان آقای گلی لیگ هلند را بدست آورده، در بزرگترین صحنه‌ی فوتبال دنیا حضوری شایسته خواهد داشت؟ اولین سنگ محک او دیدار روز جمعه‌ی تیمش با مراکش در سنت‌پترزبورگ خواهد بود.
    مهاجم متمایل به راست آلکمار، اغلب لبخند به لب دارد. جهانبخش ویدیویی از یکی از بازی‌های تیم ملی ایران را به ما نشان داده و می‌گوید " سکوها را ببینید ". هواداران ایرانی، ورزشگاه بزرگ تهران را پر کرده بودند، صدای غرش هواداران لحظه‌ای قطع نمی‌شد. آنها حالا در حال اجرای تشویق معروف ایسلندی بودند. به گفته‌ی جهانبخش این ورزشگاه به استادیوم 100هزار نفری معروف است ولی گاهی جمعیت 120هزار نفری را هم به خود دیده. جهانبخش می‌گوید " البته حضور این همه تماشاچی بیش از حد ظرفیت، ممکن است خطر جانی هم داشته باشد ولی فوتبال برای ایرانیان تا این حد اهمیت دارد".

جهانبخش از اینکه کشورش در اخبار رسانه‌های غربی معمولاً با نگاه منفی به تصویر کشیده می‌شود ناراحت است و می‌گوید " این خیلی ناراحت‌کننده است. من نمی‌گویم در ایران همه چیز بر وفق مراد است یا ایران بهشت روی زمین است. ولی شک نداشته باشید که ایران کشوری که معمولاً در اخبار رسانه‌ها می‌بینید نیست. برای مثال سبک زندگی در تهران، کاملاً مدرن و امروزی است. در پایتخت ایران ماشین‌های مدل‌بالا و جدیدترین مدها را می‌بینید. به اعتقاد من خیلی‌ها ایران را کشوری می‌دانند که در تلویزیون‌های غربی می‌بینند ولی ایران واقعی با این تصویر تحریف شده، فرسنگها فاصله دارد. متاسفانه مسائل سیاسی باعث شده که چهره‌ی دیگری از ایران به دنیا نشان داده شود."

در هلند بعد از دو ساعت گفتگو با جهانبخش چیزی نمانده بود برای گذراندن تعطیلات خود در ایران بلیط رزرو کنیم. ولی جهانبخش با لبخند همیشگی‌اش می‌گوید " اگر دوست دارید در ساحل کنار همسرتان آفتاب بگیرید، مسلماً ایران برای شما مقصد مناسبی نیست. ما کشوری اسلامی هستیم و قوانین خاصی در ایران جاری است. مردم از بعضی از این قوانین راضی هستند و از بعضی دیگر دل خوشی ندارند. در ایران هم مثل هر جای دیگری هم انسانهای خوب پیدا می‌شود و هم بد. ولی باور کنید کشور من زیبا است. ما تاریخ داریم، آب و هوای چهارفصل و غذاهای بی‌نظیر. ایران شهرهای زیبای زیادی دارد. به شما تضمین می‌دهم در ایران کاملاً در امن و امان خواهید بود. کسی با اسلحه در خیابانهای ایران نمی‌گردد "

صحبت درباره‌ی سیاست دیگر کافی است. آقای گل هلند برای شگفت‌زده کردن اسپانیا، پرتغال و مراکش به روسیه آمده. او می‌گوید " اول مراکش. بازی ایران و مراکش برای شما زیبا خواهد بود، مگر نه؟ این همه فوتبالیست شاغل در لیگ هلند در یکی از بازیهای جام جهانی ؟ قاعدتاً در هلند همه باید جلوی تلویزیون‌ها بنشینند و بازی ایران و مراکش را تماشا کنند. ولی امیدوارم مراکش بداند که ایران حریف ساده‌ای نیست.
    ما برای پرچم‌مان خواهیم جنگید. برای پرچم، کشور، فرهنگ و خانواده‌هایمان. ما در آسیا سه سال است که عملاً بدون شکست بوده‌ایم. ایران پر از فوتبالیست‌هایی است که به راحتی می‌توانند در سطح لیگ دسته‌یک هلند بازی کنند. پس چرا به جز من ایرانی دیگری در هلند شاغل نیست ؟ شاید علت اصلی، دستمزد باشد. چون فوتبالیست‌های خوب در ایران درآمد بالایی دارند. از طرف دیگر، استعدادیابها معمولاً به بازیکنان ایرانی روی خوش نشان نمی‌دهند. شاید در صورت درخشش ایران در روسیه، اوضاع تغییر کند. ما در سخت‌ترین گروه جام جهانی هستیم ولی ناامید نشده و نخواهیم شد "

ایران چهار سال پیش در جام جهانی موفق نمی‌شود از مرحله‌ی گروهی فراتر رود ولی در بازی مقابل آرژانتین، تنها با گل مسی که در آخرین دقایق به ثمر می‌رسد، از رسیدن به یک امتیاز باارزش بازمی‌ماند. جهانبخش خنده‌کنان می‌گوید " فقط مسی بود که توانست از پس ما برآید و 1-0 شکست‌مان دهد. من در آن بازی حضور داشتم. فوتبال برای من یعنی همه چیز. بچه که بودم، از هفت سالگی تا دوازده سالگی، هر ورزشی که فکرش را بکنید امتحان کردم. یک سال ژیمناستیک و دو سال کنگ‌فو، آن هم به صورت جدی و حرفه‌ای.
    بعد هم هندبالیست شدم و چیزی نمانده بود به تیم ملی هندبال نوجوانان دعوت شوم. بعد به فوتسال رو آوردم و آنجا هم به تیم ملی زیر 14سال دعوتم کردند. ولی وقتی فوتبال روی چمن را امتحان کردم، فهمیدم ورزش محبوبم را پیدا کرده‌ام. چیزی نگذشت که با تیم ملی زیر 19سال در یک تورنمنت شرکت کردم. در یکی از بازی‌ها کارلوس آلبرز به نمایندگی از باشگاه اندراخت روی سکوها نشسته بود تا بازی من را تماشا کند. آن موقع باشگاهی به اسم اندراخت نمی‌شناختم. ما در ایران از هلند فقط تیم‌های آژاکس، فاینورد، آیندهوون و آلکمار را می‌شناسیم. خلاصه، بعد از اندراخت نوبت به آلکمار رسید. بله، آژاکس، فاینورد و آیندهوون توجهی به من نشان ندادند، بدا به حالشان ".
    خنده‌ی جهانبخش، اتاق را پر می‌کند.

احتمال اینکه جهانبخش بعد از جام جهانی به لیگ هلند و آلکمار بازگردد بسیار کم است. او می‌گوید " من که هر سال در یک لیگ آقای گل نمی‌شوم. پس شاید حالا دیگر وقت مناسبی برای انتقال باشد. ولی جام جهانی بر این تصمیم من اثرگذار نخواهد بود. اگر بخواهم به باشگاه و نقل و انتقالات فکر کنم، جام جهانی برایم پراسترس خواهد شد. ولی من قصد دارم از جام جهانی لذت ببرم ".

ترجمه: آرش جلال منش

i LoVe You Leo

8. کاربر روبرو از پست مفید messi2na تشکر کرده است .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    حمله
    مربی مورد علاقه
    پپ
    بازیکن محبوب
    مسي و مارادونا

ArgentinaBarcelona

Lionel Messi

تشکر ها
    64
    تشکر شده 411 در 51 پست

irann کی روش: یک حیوان درنده عاشق پیروزی در وجودم دارم

کی روش: یک حیوان درنده عاشق پیروزی در وجودم دارم

کارلوس کی روش در مصاحبه ای مفصل با مجله GQ از چالش های حضور در ایران و علاقه اش به این کشور سخن گفته است.

به گزارش "ورزش سه"، بلوهوریزنته، برزیل 2014. آرژانتین در مقابل ایران، ایران تنها در کل بازی 114 پاس می دهد که کمترین تعداد در 50 سال اخیر در جام جهانی بوده است، اما در پایان بازی این تیم ایران بود که نمایش خوبی حداقل برای کسب تساوی بدون گل ارائه داده بود و بر خلاف انتظارات، در نیمه دوم شانس های بیشتری از حریف خلق کرده بود.
    38 هزار هوادار آرژانتینی که استادیوم را به رنگ آبی و سفید درآورده بودند، در مقابل هواداران تیمی که به خاطر اتفاقات غیرفوتبالی هیچ تیمی علاقه نداشت مقابل آنها بازی کند سکوت کرده و هواداران ایران با فریادهای "اوله اوله" تیمشان را تشویق می کردند و هواداران حریف را مجبور به سکوت کردند. اما لیونل مسی با زدن گلی که جایگاه او به عنوان بهترین بازیکن جهان را نشان می داد حتی باعث تشویق از سوی مارادونا نیز شد و در نهایت این ایران بود که مغلوب شده و از جام جهانی حذف شد. البته اندی میتن، کسی که این مصاحبه را با کارلوس کی روش انجام داده مدعی شد با سرمربی پرتغالی تیم ملی غریبه نبوده است و 3 ماه قبل برای مصاحبه با او به تهران سفر کرده است. البته این قرار ملاقات بارها رد شده و اندی میتن مجبور به پرواز از دوبلین و پرداخت ویزای 350 دلاری شده است. کی روش عملکرد شگفت انگیزی برای رسیدن ایران به برزیل داشت. تیم ملی در سال 2011 در رتبه 7 آسیا و 54 جهان قرار داشت اما 3 سال بعد آنها به رتبه اول رسیدند. شرایط مساعد نبود، حقوق و دستمزد پایین بود و تامین پول برای هتل تیم و هزینه های سفر مبارزه ای بزرگ را می طلبید. کارلوس کی روش به سطح پرواز و معطلی های طولانی مدت اعتراض داشته و اگرچه در برخی موارد شرایط را بهتر کرد، اما فیفا در سال 2014 پاداش تیم ملی ایران به دلیل تحریم ها و شرایط دشوار انتقال پول به بانک های ایران را بلوکه کرده بود.

کارلوس کی روش اینگونه صحبت های خود را آغاز کرد: 2 نفر نتیجه دیدار ایران و آرژانتین را رقم زدند، یکی لیونل مسی و دیگری داور که پنالتی ما را ندید. آرژانتین باید با اخراج زابالتا 10 نفره می شد و ممکن بود ما پیروز زمین را ترک کنیم. حالا دیگر از آن بازی مدت ها گذشته و این ماجرا به تاریخ الصاق شده است. امیدوارم بازیکنان تیم ملی با همان انگیزه و شوق دیدار برابر آرژانتین به جام‌ جهانی ۲۰۱۸ بروند. تیم من نسبت به آن مقطع متفاوت شده و بازیکنان ما حالا در اروپا نمایش درخشانی دارند. تیم ملی ایران در حال حاضر تبدیل به تیمی هجومی تر شده شده و اگرچه من از ۲ گل بازی آخر مقدماتی که برابر سوریه دریافت کردیم ناراحت شدم اما از اینکه که به عنوان اولین تیم آسیایی جواز حضور در جام‌ جهانی را کسب کردیم بسیار خوشحالم. ثبات در تیم ملی حاکم شده و ما در ژانویه 2019 جام ملت های اسیا را پیش رو داریم و می خواهیم آنجا برای فتح عنوان مبارزه کنیم. حالا فرصت مناسبی برای رشد و یادگیری به عنوان یک تیم پیش روی ماست تا از جام جهانی لذت برده و با تیمی قدرتمند راهی جام ملت های آسیا شویم. کی روش در مورد قرعه کشی جام جهانی گفت: واکنش اولیه من متعجب شدن بود زیرا من به خودم گفتم قرار است برابر تیم های بزرگ جهان بازی کنیم. اما وقتی که شما در مرحله نهایی جام جهانی حضور دارید نباید از هیچ قرعه ای متعجب شوید، تصور نمی کنید که قرار است برابر اتیوپی بازی کنید، درست است؟ اسپانیا و پرتغال هر 2 مدعی فتح جام جهانی هستند. سبک بازی اسپانیا با کنترل فضا، زمان و توپ بوده است. لاروخا زیر نظر مربی جدید خود ثبات بیشتری یافته اند و این باعث می شود اسپانیا حریف پیچیده ای قلمداد شود زیرا آنها نه تنها فضا و ریتم را کنترل می کنند؛ بلکه نیز بسیار قدرتمندی نیز هستند. خوشحالم که با مراکش بازی می کنیم زیرا آنها قوی ترین تیم آفریقا بوده و انگار تیمی از اروپا هستند زیرا بیشتر بازیکنان این تیم آنجا رشد یافته اند. مراکش تیمی بسیار قدرتمند است، اما ما برای رسیدن به دور دوم برای اولین بار در تاریخ ایران تلاش خواهیم کرد و من به حرف کسی که می گوید ایران شانسی ندارد گوش نمی کنم؛ حتی اگر ما مجبور به مبارزه برای توپ در 60 یا 70 درصد زمان بازی باشیم. ما برای انجام بازی دوستانه با مشکلات زیادی مواجه هستیم. پیام من برای فوتبال بین المللی بسیار ساده است: اجازه دهید ما فوتبال بازی کنیم. بازیکنان ما باید این فرصت را داشته باشند و اجازه ندهید که تحریم ها این مشکلات را ایجاد کنند. اجازه ندهید فوتبال بر خلاف روحیه ورزشی پیش برود. ما بازیکنانی داریم که عاشق فوتبال بازی کردن هستند.

مردم ایران عاشق فوتبال هستند و حالا با توجه به آگاهی از مشکلات و چالش های ما با احترام بیشتری به تیم ملی نگاه می کنند. آنها می دانند که ما هیچ بازیکنی در بهترین لیگ های دنیا نداریم و مشکلات و تحریم های سیاسی روی ایران و ورزش این کشور تا حد زیادی تاثیر می گذارد. من هنوز و در 65 سالگی هم یک حیوان عاشق برنده شدن را در داخل بدنم دارم. من هر روز صبح برای میل به مبارزه، برنده شدن و بودن به عنوان یک الگو برای تغییر هرچه بهتر در اطرافم از خواب بیدار می شوم. من 3 بار به جام جهانی رسیده ام و چهارمی را می خواهم. من برای این کار بیشتر اشتیاق دارم و تمرین کردن هرگز مرا آزار نداده و همیشه برایم لذت بخش بوده است. به من بگویید کدام تیمی بدون بازی دوستانه مناسب یا تمرین در فضای ۶۰ متری وارد جام‌ جهانی ‌می شود؟ سختی کار در ایران مرا بیشتر عاشق تیم ملی کرد زیرا این مشکلات مردم و بازیکنان را متحد کرده است. تیم ملی ایران لایق تماشای لبخندی از دنیا است. زمانیکه من از تیم ملی پرتغال جدا شدم با فدراسیون فوتبال ایران برای حضور تا پایان جام ‌جهانی ۲۰۱۴ به توافق رسیدم اما ماندن من بیشتر طول کشید. فوتبال باعث شد من به آفریقا، ژاپن، آمریکا و دیگر نقاط دنیا سفر کنم. من به مردم دنیا می گویم که دقیقا همانطور که در هر کشوری دیگری دیده ام، مردم ایران هم می خندند و گریه می کنند، می رقصند و آواز می خوانند. شما می بینید که مادران بچه های خود را صبح ها به مدرسه می برند و مردم اغلب در مورد ترافیک شکایت می کنند. فوتبال به شما می آموزد که انسان ها مشترک هستند و این اشتراکات هیچ ارتباطی با سیاست و رژیم ندارد. وظیفه من ایجاد شادی و سرگرمی برای مردم است. ایران یک کشور غنی از سنت و هزاران سال تاریخ است. باعث تاسف است که ادراک جهان نسبت به ایران در سرتاسر جهان درست، واقعی و شایسته مردم این کشور نیست. فوتبال در DNA مردم است. ایران یک کشور جعلی نیست که نیاز به ایجاد راهکارهای خیالی برای ترویج فوتبال داشته باشد، اما بازیکنان ما نیاز به حمایت دارند و سیاست باید از فوتبال خارج شود. ترجمه: آریا فاطمی مقدم

i LoVe You Leo

10. کاربر روبرو از پست مفید messi2na تشکر کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)