Design & Developed BY Patira

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
    مدیر گالری و تیم های آلمانی

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    Jupp Heineckes - Joachim Low
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118
    تشکر شده 8,410 در 3,790 پست

ویترین امتیازات

Bia Inja آخرین اخبار و حواشی پیرامون جام ملت های آسیا 2015

بسم الله الرحمن الرحیم

قوانین :

1- لطفا در این تاپیک فقط اخبار و حواشی پیرامون جام ملت های آسیا 2015 رو قرار بدید ..

2 - از گذاشتن اخبار زیر 2 خط پرهیز کنید .

3 - برای زیبایی و آراسته کردن خبر عکس همراه آن بگذارید .

4 - سعی کنید اخبار اختصاصی بگذارید اگر هم نگذاشتید لطفا منبع خبر رو بنویسید .

5 - از گذاشتن پست اسپم پرهیز کنید .

با تشکر

ویرایش توسط Fc Bayern München : 01-23-2015 در ساعت 12:55

2. 2 کاربر از پست مفید Fc Bayern München تشکر کرده اند .

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار و حواشی پیرامون جام ملت های آسیا 2015

نوری: بحرین، قطر و امارات حریفان سنتی ما هستند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد نوری در مورد اردوی 10 روزه تیم ملی در کشور آفریقای جنوبی عنوان کرد: اردوی خوبی بود و در این مدت تمرینات پرفشاری را برگزار کردیم در آب و هوای آفریقای جنوبی شبیه استرالیا بود. امیدوارم در جام ملت‌های آسیا موفق باشیم و بعد از سال‌ها به قهرمانی برسیم هر چند کار سختی خواهیم داشت.

وی درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی در اردوی آفریقای جنوبی خاطرنشان کرد: برخلاف نظر خیلی‌ها بازی‌های سخت و سنگینی را در اردوی آفریقای جنوبی برگزار کردیم. خودمان انتظار نداشتیم حریفان اینقدر قوی باشند. به هرحال وقتی تیم ملی نیست باید با باشگاه‌ها بازی کنیم.

هافبک تیم ملی ضمن بیان اینکه 2 روز اول تمرین تیم ملی را از دست داده در مورد اینکه آیا فکر می‌کند در فهرست نهایی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا باشد، گفت: توکل بر خدا، ما تلاش خود را انجام داده‌ایم و حالا دیگر سرمربی است که بازیکنان نهایی را انتخاب می‌کند.

نوری در خصوص اینکه آیا از حریفان تیم کشورمان در جام ملت‌های آسیا شناخت دارند، گفت: با تیم‌هایی مانند بحرین، قطر و امارات بارها بازی کرده‌ایم و به نوعی حریفان سنتی ما هستند.

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

کی‌روش: هدف ما از حضور در جام ملت‌های آسیا راهیابی به فینال است

کارلوس کی‌روش بعدازظهر امروز (یکشنبه) در خصوص شرایط فعلی تیم ملی فوتبال کشورمان با خبرنگاران صحبت‌هایی را مطرح کرد. وی ابتدا به خبرنگاران خوش آمد گفت و اظهار داشت: به خاطر نزدیک شدن به جام ملت‌های آسیا اینجا حضور داریم تا مسائل را به صورت شفاف بیان کنیم. اگر لازم باشد، یک، دو، سه و حتی 10 بار مطالبی را که نیاز باشد، تکرار خواهم کرد و حاضرم به صورت مکتوب برنامه‌های پیش روی تیم ملی را توضیح دهم. از شما خبرنگاران می‌خواهم درباره تمام شبهاتی که برای شما وجود دارد، سؤال کنید و امروز راحت باشید.

وی درباره اینکه اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی چه زمانی آغاز و چه شرایطی خواهد داشت، گفت: همانطور که می‌دانید هفته هفدهم لیگ برتر این هفته برگزار می‌شود و ما صبح روز 12 دسامبر گروهی از بازیکنان را معرفی خواهیم کرد که آنها باید آمادگی حضور در لیست نهایی را داشته باشند، به ویژه آنهایی که قرار است ما را در جام ملت‌های آسیا همراهی کنند. علاوه بر این به صورت جداگانه اسامی بازیکنانی که در اردوی آفریقا حضور خواهند داشت، اعلام می‌شود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: یکسری از بازیکنان به دلیل وظایفی که در تیم‌های اروپایی دارند و یکسری دیگر از بازیکنانی که درگیر تیم‌های باشگاهی‌شان هستند، با ما در اردوی آفریقا نخواهند بود اما ما را در استرالیا همراهی می‌کنند. ما با 19 بازیکن راهی آفریقای جنوبی می‌شویم که سه دروازه‌بان و 16 بازیکن دیگر آنها را تشکیل خواهند داد.

کی‌روش با بیان اینکه طبق محاسبات انجام شده 50 درصد بازیکنان اصلی در اردوی آفریقا در اختیارش هستند، تأکید کرد: دلایل حضور ما در اردوی آفریقا، ابتدا تطبیق‌پذیری بازیکنان با شرایط استرالیا خواهد بود و بازیکنان در این اردو می‌توانند به خوبی با شرایطی که در جام ملت‌ها با آن روبه‌رو خواهیم شد، آشنا شوند. 50 درصد بازیکنانی هم که در این اردو همراهی‌مان نمی‌کنند، تلاش خواهند کرد که بعد از اردوی آفریقای جنوبی خود را با تیم تطبیق دهند.

وی با اشاره به اینکه هدف دوم کادر فنی در اردوی آفریقای جنوبی انتخاب نهایی بازیکنانی خواهد بود، عنوان کرد: این اردو به من کمک خواهد کرد تا هر شکل و ترسیمی را که در ذهن دارم، پیاده کنم. شاید در ادامه راه با مصدومیت بازیکنان یا هر اشکال دیگری روبه‌رو شویم که اجازه ندهد ما 23 بازیکن نهایی خود را برای استرالیا انتخاب کنیم، به همین دلیل در این اردو می‌توانیم در خصوص بازیکنان به قطعیت برسیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: در درجه سوم می‌خواهیم به اردوی آفریقا برویم تا در آنجا بازی دوستانه انجام دهیم، البته هنوز بازی ما با آفریقای جنوبی قطعی نشده است اما همچنان این امید را داریم که در آنجا با این تیم بازی تدارکاتی انجام دهیم. این در صورتی است که اگر بخواهیم در ایران بمانیم و در اینجا تمرین کنیم هیچ شانسی برای انجام بازی دوستانه نخواهیم داشت. باز هم تأکید می‌کنم ما به سه دلیل راهی آفریقای جنوبی می‌شویم. اول تطبیق‌پذیری بازیکنان با شرایط استرالیا، دوم انتخاب نهایی بازیکنان‌مان و سوم انجام بازی دوستانه در این اردو تا به هماهنگ‌ شدن ما کمک کند.

کی‌روش با بیان اینکه در آفریقای جنوبی این شانس را خواهیم داشت تا مقابل تیم‌هایی که قرار است در استرالیا مقابل ما بازی کنند دیدار تدارکاتی برگزار کنیم، گفت: ما باید مقابل تیم قطری بازی کنیم که از بازیکنان عرب و آفریقایی تشکیل شده است و بازیکنانش چند ملیتی هستند. تیم ملی امارات نیز همین شرایط را دارد و اگر ما بتوانیم در آفریقای جنوبی مقابل تانزانیا، گوآتمالا، بوتسوانا و ... بازی کنیم به ما کمک خواهد کرد تا برای بازی با تیم‌های هم‌گروه‌مان آماده شویم. باید این را بپذیرید که ما در ایران چنین شانسی را نداریم اما حالا هم اردوی آفریقا به خاطر مشکلات هتل و هزینه‌های پرواز ما کمی دچار مشکل شده است.

وی ادامه داد: بعد از اردوی آفریقای جنوبی در روز 28 دسامبر دیدار دوستانه‌ای با فلسطین برگزار می‌کنیم که می‌تواند یک دیدار دستگرمی هم برای ما باشد. بعد از بازی با فلسطین به استرالیا خواهیم رفت و اردوی پیش از تورنمنت را برگزار می‌کنیم. برپایی این اردو هم به خاطر این است که بازیکنان باید مسافتی طولانی از ایران تا استرالیا را طی کنند. اکثر تیم‌ها نیز همین کار را انجام می‌دهند و چند روز زودتر به استرالیا می‌روند. در حال حاضر دیگر بازی دوستانه قطعی ما با عراق 6 روز قبل از بازی با بحرین در جام ملت‌ها خواهد بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تصریح کرد: دوستان این برنامه من بوده که حتی قبل از جام جهانی تهیه و تدوین شده و ما جلسات متعددی را با فدراسیون، سازمان لیگ و دپارتمان تیم ملی برگزار کردیم و خیلی وقت پیش در خصوص این برنامه توافق کردیم. در حال حاضر کاری که ما می‌کنیم این است که طبق برنامه تمام بندهای برنامه خود را پیاده کنیم و در این خصوص توافقاتی صورت گرفته است.

«مسلماً هم سازمان لیگ و لیگ ایران به تیم ملی احترام گذاشتند و هم تیم ملی به لیگ احترام گذاشته است»، وی با بیان این جمله تصریح کرد: حالا سؤال اینجاست تأثیر کی‌روش در این برنامه چه بوده است؟ می‌خواهم خودم پاسخگو باشم. تغییر بزرگی در این فصل فوتبال ایران رخ داده است. ما از مردادماه تا الان می‌دانستیم برنامه لیگ چطور است و مثلاً پرسپولیس قرار است چه روز با چه تیمی بازی کند. این نظم و سازماندهی بسیار خوب بوده است حالا برای من مهم نیست که بگویند این برنامه‌ریزی تأثیر کی‌روش بوده است یا خیر.

کی‌روش خاطر نشان کرد: مگر اینگونه برنامه‌ریزی بد است؟! احتمالاً خیلی‌ها دوست ندارند که کارها از پیش‌ برنامه‌ریزی شده باشد و دوست دارند تمام تصمیمات لحظه آخری گرفته شود. برنامه لیگ فوتبال ایران در این فصل مشخص بوده مثل کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و ... .

وی افزود: در چند روز گذشته عده‌ زیادی از مربیان و مسئولان تیم‌های لیگ ایران صحبت‌هایی در خصوص 50 روز تعطیلی لیگ ایران به خاطر تیم ملی ایران داشتند. من این مطلب را قبلاً گفته‌ام اما ایرادی ندارد و باز هم آن را می‌گویم. تصمیم اینکه بازی‌های جام ملت‌های آسیا در دی‌ماه برگزار شود از جانب من نبوده و این برنامه‌ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیاست. جام جهانی امسال در برزیل و در خردادماه انجام شد و این تصمیم را فیفا گرفت. کشورهایی مانند برزیل، اروگوئه و آرژانتین دو ماه لیگ خود را تعطیل کردند، چون تصمیم فیفا بوده است. واقعاً هنوز یکسری افراد هستند که این برداشت را دارند که برگزاری جام ملت‌ها در دی‌ماه تصمیم من بوده اما به هیچ وجه اینطور نیست!

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: سؤال دیگر من این است که آیا جام ملت‌های آسیا برای ایرانی‌ها اهمیت دارد یا خیر؟ من نباید پاسخ این سؤال را بدهم، بلکه 65 میلیون ایرانی باید جوابگو باشند. مسئله حائز اهمیت دیگر این است که در آگوست و دسامبر روزهای فیفا طبق توافقی که با سازمان لیگ انجام دادیم در اختیار آنها بود تا بتوانند مسابقات لیگ را برگزار کنند و ما 14 روز به سازمان لیگ زمان دادیم. البته قرار شد در دسامبر سازمان لیگ این 14 روز را به ما برگرداند.

وی ادامه داد: این مطلب را فراموش نکنید که تمام برنامه، آرزو و هدف ما از حضور در جام ملت‌ها این است که در فینال حضور داشته باشیم حالا اگر این اتفاق رخ دهد چه کسی از تعطیلی 45 روزه لیگ برتر ناراحت می‌شود؟ من که مشکلی ندارم. مطمئناً اگر به فینال برسیم باعث خوشحالی 99 درصد مردم ایران خواهیم بود.

کی‌روش عنوان کرد: مطمئناً همه شما و مردم ایران به خدا اعتقاد دارید. پس بیایید همگی با هم دعا کنیم تا لیگ 45 روز به وقفه بیفتد و ما به فینال برسیم و بار دیگر شاهد این باشیم که 40 میلیون نفر در ایران شاد می‌شوند. می‌خواهم در این خصوص جملات آخر خودم را مطرح کنم. اگر لیگ 30 روز به وقفه بیفتد تنها کسی که باید با مشکلات دست و پنجه نرم کند، من هستم. اگر لیگ 30 روز تعطیل شود به درگاه خدا دعا خواهم کرد چون اگر برگردم معلوم نیست چه بلایی سرم می‌آید! هرچند شما مطلع هستید چه اتفاقی رخ می‌دهد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: نکته اصلی صحبت‌های من برای تمدید قرارداد همین مسئله بود. تنها مشکل ما در طول مذاکره نقطه قطع جام ملت‌ها بود. بار دیگر از خدا می‌خواهم در فینال حضور داشته باشیم. حالا آیا برنامه من شفاف نیست؟!

وی در پاسخ به این سؤال که آیا انگیزه‌ای که بازیکنان در جام جهانی داشتند، در جام ملت‌ها نیز همراه آنها خواهد بود یا نه، تا با وجود مشکلاتی که داریم در این تورنمنت موفق باشیم، گفت: به شخصه فکر می‌کنم اگر شرایط ما را در نظر بگیرید که تا به اینجا اردوی پرتغال و بازی کره‌جنوبی را پشت سر گذاشته‌ایم، انگیزه و روحیه بازیکنان کاملاً مشهود بوده است. اینکه تا چه زمانی قادر خواهیم بود که این روحیه در بازیکنان حفظ کنیم، چیزی است که از آن بی‌خبرم.

کی‌روش افزود: تنها مطلبی که می‌توانم بگویم این است که برای حضور در استرالیا باید روحیه‌ای مناسب و انگیزه‌ای مثبت داشته باشیم تا به موفقیت برسیم اما اگر برعکس این موضوع باشد و با انگیزه‌ای منفی به مسابقات برسیم موفقیتی حاصل نخواهد شد. یک مطلب وجود دارد و آن این است که بازیکنان و تمامی اعضای تیم استحقاق تحسین شدن را دارند به خاطر اینکه ما با منافع مالی و حمایت‌های محدود توانستیم در جام جهانی به موفقیت برسیم و حالا اگر این حمایت‌ها بیشتر شود آن وقت باید ببینید که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: می‌توانم قول بدهم و ضمانت کنم که تیم من تا آخرین نفس خواهد جنگید و انگیزه را کنار نخواهیم گذاشت. برای موفقیت و سربلندی ایران این کار را خواهیم کرد اما با شرایط فعلی کارمان سخت‌تر خواهد بود. رقبای ما یعنی بحرین، قطر و امارات روزبه‌روز قوی‌تر می‌شوند و ما هم دوست داریم که قوی‌تر شویم اما کار برای‌مان سخت است.

کی‌روش با اشاره به مشکلاتی که برای آماده‌سازی تیم ملی وجود دارد، اظهارداشت: یک اصول ساده وجود دارد و آن این است که وقتی شما مریض هستید باید به موقع به شما دارو برسد نه اینکه وقتی شما جان خود را از دست دادید برای شما دارو بیاورند این یعنی نوشداروی بعد از مرگ سهراب.

وی در پاسخ به سؤال بعدی مبنی بر اینکه آیا فکر می‌کند افرادی در ایران هستند که موفقیت تیم ملی در جام ملت‌ها را نخواهند، عنوان کرد: درباره این موضوع باید بسیار شفاف صحبت کنم. مطمئناً دلایل و مدارکی وجود دارد که خودتان از همه بهتر می‌دانید. مطمئناً رقبایی هستند که دوست ندارند ایران نتیجه بگیرد. این شواهد بسیار واضح است که همه از آن مطلع هستند. به عنوان مثال تیم ازبکستان از 9 دسامبر در امارات و در دبی اردوی خود را آغاز کرده که از ما هم تقاضا داشتند بازی دوستانه‌ای را در تاریخ 10 دسامبر با آنها داشته باشیم اما اگر می‌خواستیم این بازی را انجام دهیم باید لیگ بیشتر تعطیل می‌شد و 50 روز وقفه در مسابقات ایجاد می‌کردیم. به همین دلیل ما نمی‌توانستیم چنین کاری انجام دهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان یادآور شد: سختی کار ما در اینجا مشخص می‌شود که ببینید قطر از زمانی که کارش را برای جام ملت‌های آسیا آغاز کرده هفت بازیکن جدید به تیمش افزوده و 13 بازی دوستانه را از خردادماه تاکنون انجام داده است. دلیل این کار آنها چیست؟ آیا آنها می‌خواهند از ایران ضعیف‌تر باشند که اینگونه خود را آماده می‌کنند؟ مطمئناً آنها می‌خواهند قوی‌تر شوند. تیم امارات 14 بازی انجام داده که یک بازی هم در استرالیا خواهند داشت و بحرین نیز برای آماده‌سازی جام ملت‌ها 12 بازی خواهد داشت.

وی افزود: سؤالی که پرسیده شد به فضا یا زیردریایی ارتباط ندارد. اینکه برخی نخواهند ما موفق باشیم هم شعبده‌بازی نیست، چرا که آنها سخت کار می‌کنند تا ایران را شکست دهند. صحبت من به صورت دقیق این است که ما هم باید سخت تلاش کنیم، چون می‌خواهیم به جام ملت‌های آسیا برویم و مطمئنا باید بتوانیم بازی‌های خوبی انجام دهیم. خودتان صادقانه پاسخ دهید که بعد از جام جهانی ما باید بیشتر کار می‌کردیم یا کمتر؟

کی‌روش با اشاره به اینکه تیم ملی بعد از جام جهانی آماده‌سازی خوبی نداشته است، تأکید کرد: قبلاً یک مثال زده‌ام که باز هم می‌خواهم آن را بگویم. شرایط فعلی ما به این شکل است که گویا شما یک ناهار بسیار خوب خورده‌اید که برخی بعد از این وعده غذایی خوب ترجیح می‌دهند استراحت کنند اما عده‌ای هم از انرژی این تغذیه خوب استفاده می‌کنند تا بیشتر کار کرده و روزی بیشتری کسب کنند. ما بعد از جام جهانی به ایران برگشتیم و تا جام ملت‌ها خوابیده‌ایم در حالی که باید از این فرصت استفاده می‌کردیم.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت کردن راهکاری وجود دارد که باید آن را عملی کنیم، گفت: باید از مربیان جوانی مانند یحیی گل‌محمدی، علیرضا منصوریان، علی دایی و بازیکنانی که تازه از فوتبال خداحافظی کرده‌اند مانند مهدی مهدوی‌کیا و همچنین عبدالله ویسی استفاده کنیم، چرا که آنها می‌توانند به آینده فوتبال ایران کمک کنند. اگر نتوانیم از این راهکار استفاده کنیم مطمئناً مانند کشتی تایتانیک غرق خواهیم شد. راهکاری که وجود دارد تا از این شرایط خارج شویم این است که دلسوزان فوتبال ایران بیایند و از فرصت استفاده کنیم نه آنهایی که دلسوز نیستند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: به نظر من افراد دلسوز باید در فوتبال حضور داشته باشند و به این ورزش خدمت کنند نه افرادی که فقط می‌خواهند از فوتبال استفاده کنند. آنهایی که دلسوز واقعی هستند مسئولیت بزرگی دارند تا نگذارند فوتبال در اختیار آنهایی باشد که فقط می‌خواهند الان از فوتبال استفاده کنند. من از جنس فوتبال هستم که 33 سال سابقه مربیگری دارم.

کی‌روش همچنین خطاب به علی پروین گفت: باید یک مطلب را به آقای پروین بگویم و آن اینکه ایشان آرامش خاطر داشته باشد و بداند نه الان و نه هیچ زمان دیگری خودم را درگیر سیاست نمی‌کنم ولی وقتی صحبت از زمین‌های فوتبال، تربیت تیم‌های پایه و آموزش مربیان باشد عاشق این مسئله هستم و عاشق اینکه در این خصوص گفتمان داشته و صحبت کنم. باز هم تأکید می‌کنم که هیچ علاقه‌ای به سیاست ندارم و هیچ وقت هم به شغل وزیر محترم ورزش ورود نمی‌کنم. هیچ وقت. مطمئن باشید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آخرین وضعیت بازیکنانی که مشکل کارت پایان خدمت دارند، چه شده و او چه راهکاری برای حل این مشکل دارد، تأکید کرد: من قطعاً هیچ راهکاری برای این مسئله ندارم و فقط می‌توانم نقطه‌نظر خود را بیان کنم. اول باید بگویم که هیچ شکی ندارم که هر شهروندی در دنیا باید به وظایف خود نسبت به کشور و قانون شهروندی‌اش عمل کند. در نتیجه عمل به وظایف کشوری و شهروندی براساس اصول پایه است و هیچ شک و شبهه‌ای در آن وارد نیست.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: نظر دیگرم این است که به خاطر حساس بودن موضوع شخصاً اعتقاد دارم باید محرمانه و به صورت سربسته و خصوصی در مورد آن صحبت شود و افرادی در این خصوص صحبت و تصمیم‌گیری کنند که در جایگاه مناسبی هستند. نباید این مسئله عمومی شود.

کی‌روش با بیان نظر سومش در این مورد اظهار داشت: همانطور که همه می‌دانند ایران در سراسر جهان یکی از امن‌ترین، باثبات‌ترین و صلح‌آمیز ترین کشورهاست پس خواهش می‌کنم و مطمئنم کانال مناسبی وجود دارد تا این مشکل حل شود. باز هم تکرار می‌کنم مطمئنم اگر در خصوص این مورد افراد صحیح ورود کرده و با آن برخورد کنند کاملاً قابل حل شدن است. در شرایطی که ایران یکی از باثبات‌ترین و امن‌ترین کشورهاست حتماً راه‌حلی پیدا می‌شود تا این مشکل حل شود. شاید بهتر باشد این بازیکنان وظیفه خود را در قبال تیم ملی انجام داده و بعد از آن وظیفه شهروندی خود را انجام دهند.

وی در واکنش به سوال و صحبت یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه شما (کی‌روش) مهدی رحمتی را به خاطر پشت کردن به تیم ملی کنار گذاشتید اما چطور می‌خواهید آنهایی را که به کشور خود پشت کرده‌اند بخشیده شوند چون این افراد و بازیکنان به خدمت مقدس سربازی پشت کردند جایی که خیلی‌ از جوانان در آن به خاطر کشورشان شهید شدند، گفت: من موافق تلفیق ایده‌ها و مباحث شما نیستم. البته این نظر شخصی من است و برای نظر شما هم احترام قائل هستم اما دیدگاه من متفاوت است. در درجه اول باید بگویم بنده در جایگاهی نیستم که بخواهم بگویم این بازیکنان جعل مدرک کردند و البته شما هم در جایگاهی نیستید که این مسئله را بگویید.

خبرنگاری که این سؤال را مطرح کرده بود، خطاب به کی‌روش گفت: این موضوع را مسئولان مملکتی اعلام کردند نه من، که سرمربی تیم ملی در این خصوص خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم این موضوع جزئی از بحث بنده نیست و وظیفه من هم نیست که در مورد آن اظهارنظر کنم اما با نظر شما موافق نیستم، چون نمی‌توان اتفاقی که برای رحمتی افتاد را با شهیدانی مقایسه کنیم که جان خود را در جنگ ایران و عراق از دست دادند. به هیچ عنوان مقایسه‌ای در آن وارد نیست و من موافق نیستم.

وی در ادامه افزود: ما در حال حاضر با مشکلی روبه‌رو هستیم به عنوان مشکل سربازی بازیکنان اما هیچکس به من به عنوان سرمربی تیم ملی رسما نگفته است که در استفاده از این بازیکنان محروم هستم و قرار نیست به تیم ملی کمک کنند کسی این موضوع را به من نگفته است.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: نقطه‌نظری که می‌خواهم مطرح کنم این است که مقامات برای بازیکنانی که با مشکل سربازی روبه‌رو هستند راهکاری را پیش پای ما بگذارند نه اینکه بگویند آنها وظایف‌شان را نسبت به کشورشان انجام نداده‌اند. صحبت من این نیست که آنها در باشگاه‌های خود بازی نکنند بلکه آنها بیایند و وظایف ملی خود را مقابل قطر، بحرین، امارات و... انجام دهند. ما در جام ملت‌های آسیا یک توریست نیستیم بلکه به یک تورنمنت بزرگ می‌رویم که باید به بهترین شکل انجام وظیفه کنیم. پس از این انجام وظیفه توسط بازیکنان، این بسیار مهم است که آنها به قوانین احترام بگذارند و خدمت مقدس سربازی‌شان را به موقع انجام دهند. این صحبتی است که باید در یک جمع خصوصی به آن پرداخته شود تا به یک نتیجه برسیم اما تلفیق این تصمیم با یک تصمیم ورزشی که توسط مربی تیم ملی گرفته می‌شود و از نظر فنی در خصوص بودن یا نبودن این بازیکنان صحبت شده مسئله دیگری است که من آن را قبول ندارم.

کی‌روش با بیان اینکه اگر می‌خواهید معیارهای بازیکنان براساس شرایط فنی بررسی کنیم مربوط به سؤال دیگری می‌شود که باید به آن پاسخ بدهم، اظهار داشت: در مورد این مسائل من به چشمان شما نگاه می‌کنم و پاسخگو هستم. بازیکنی که شما به آن اشاره کردید که به غیر از او یک بازیکن دیگر هم هست خودش تصمیم گرفته در یک برهه زمانی استراحت کند. این تصمیم خود رحمتی بود و می‌توانید این موضوع را پیگیری کنید که خودش نخواست برای تیم ملی بازی کند. از دنیایی که من می‌آیم که اسم آن دنیا، دنیای فوتبال است این را یاد گرفتم که بازیکن این اختیار را ندارد که بگوید من فعلاً برای تیم ملی بازی نمی‌کنم. مثلاً بازیکن بگوید نمی‌خواهم مقابل لبنان و کره بازی کنم. حالا نمی‌دانم که شما از کدام دنیا می‌آیید و آیا سابقه ورزشی دارید. آیا پیش از این خبرنگار ورزشی بوده‌اید یا نه.

وی تأکید کرد: مشکلی که این بازیکن به آن اشاره کرد و تصمیم گرفت به تیم ملی نیاید فرق دارد با اینکه شما یک مشکل جدی یا خانوادگی داشته باشید یا اینکه سلامتی‌تان در خطر باشد. اگر به خاطر این مشکلات اعلام کنید که به تیم ملی نمی‌آیید کاملاً موجه است. البته در این شرایط هم که مشکلات بسیار جدی است راهکاری وجود دارد و بازیکن باید به صورت رسمی برای ترخیص از وظایفش درخواست داشته باشد اما به تنهایی این اختیار را ندارد که بگوید امروز بازی نمی‌کنم و فردا بازی می‌کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به اینکه در قبال چنین بازیکنانی دو دسته مربی وجود دارند، یادآور شد: برخی مربیان پس از اینکه با این دسته از بازیکنان به مشکل می‌خورند روی زانوی خود خم می‌شوند، گریه می‌کنند و بازیکن را برمی‌گردانند اما باید از شما عذرخواهی کنم که من چنین کاری را انجام نمی‌دهم. من راه دیگری را انتخاب کرده‌ام که سخت‌تر کار کنم و دیگر بازیکنان را تمرین دهم و آنها را به آمادگی برسانم. من به بازیکنانم اعتمادبه‌نفس می‌دهم که آنها می‌توانند بازی کنند و این را به آنها القا می‌کنم که مقابل کره بازی کنند تا پیروز شویم و به جام جهانی صعود کنیم. این شخصیتی است که من دارم و تنها دلیلی که باعث شده چنین برخوردی داشته باشم این است که کارلوس کی‌روش هستم.

کی‌روش ادامه داد: در حال حاضر و بعد از اینکه این ایمان و اعتقاد را به بازیکنان نشان دادم، این ایمان را دارم که همان بازیکنان می‌توانند بهترین عملکرد را داشته باشند و استحقاق حضور در تیم ملی را دارند. چرا باید آنهایی که استحقاق دارند را تغییر بدهم؟ وقتی که بهترین بازیکنان را در اختیار دارم باید فرصت را به افراد دیگری بدهم؟

وی یادآور شد: بسیار خوشحالم که از علیرضا حقیقی استفاده کردم و او بعد از جام جهانی از سوی فیفا به عنوان یکی از بهترین دروازه‌بان‌های جام انتخاب شد. اگر در کشور من (پرتغال)، فرانسه، انگلیس و هر کشور دیگری این اتفاق رخ می‌داد همه وقت‌شان را برای این بازیکنان می‌گذاشتند که چنین موفقیتی کسب کرده است. یکی از بهترین بازیکنان ما در جام جهانی و همچنین بازی دوستانه‌ای که با کره‌جنوبی داشتیم علیرضا حقیقی بود اما ما در اردوی تهران تمام انرژی خود را روی بازیکنانی گذاشتیم که در تیم ملی حضور ندارند. من در این مدت روی جلد روزنامه‌ها و در رسانه‌ها بیشتر از بازیکنان تیم ملی مصاحبه رحمتی و دیگر بازیکنان را دیده‌ام نه آنهایی که موفق بوده‌اند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: دلیل اینکه کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردم این است که آماده پاسخگویی به هر سؤالی هستم اما این مسئله دلیل نمی‌شود که ما با هم یک نقطه‌نظر مشترک داشته باشیم. درست است که نقطه‌نظر ما با هم مشترک نیست اما می‌خواهم صحبت‌ها و نظرات مرا منعکس کنید. شما (خبرنگار) آرامش داشته باشید و بدانید حرفی که زدم نقطه‌نظر شخصی بوده است.

خبرنگاری که با کی‌روش در خصوص مشکل سربازی بحث می‌کرد، در ادامه گفت: بحث من دفاع از رحمتی نیست، بحث من این است که چرا بازیکنانی که مجرم هستند باید در تیم ملی بازی کنند که کی‌روش در پاسخش گفت: خواهش می‌کنم که درک کنید مسئله سربازی نکته‌ای نیست که مربی در مورد آن نظر بدهد. من حتی نباید در این خصوص بله یا خیر بگویم. بار دیگر تکرار می‌کنم من و شما در جایگاه قضاوت در این خصوص نیستیم و فقط می‌توانیم نظر شخصی‌مان را بگوییم. نظر شخصی من این است که امیدوارم راهکاری پیدا شود تا این مشکل حل شود ولی در انتخاب بازیکن نظر من مهم است، چون من سرمربی تیم ملی هستم و در این محدوده وضعیت به گونه دیگری است.

براساس این گزارش، خبرنگاری در ادامه از کی‌روش پرسید: حتی در خصوص انتخاب بازیکنان مجرم که کی‌روش در پاسخ اظهار داشت: اصلاً بحث جرم و مجرم نیست. شما که از این لفظ استفاده می‌کنید، اگر بگویید کسی مجرم است بار حقوقی دارد. من و شما در جایگاهی نیستیم که در این خصوص اظهارنظر کنیم. فکر می‌کنم در این مورد توضیحات کامل را داده‌ام.

کی‌روش در پاسخ به اینکه او گفته تیم ملی بعد از جام‌جهانی به خواب رفته و چه کسی مسئول این خواب است، تأکید کرد: بعد از جام جهانی و برای موفقیت نباید فقط به تیم ملی تأکید کنیم یا یک مربی خاص و یکسری بازیکنان خاص. این مسئله باید مثل پرورش یک گل باشد که به یک باغبان، خاک، نور و آب کافی نیاز دارد تا بتواند رشد کند. اعتقاد من این است که مثل تمام تیم‌ها و بعد از جام جهانی باید یک روحیه ساختارسازی جدید در خودمان القا کنیم. من برای شما مثالی می‌زنم، فدراسیون فوتبال آلمان که قهرمان جام جهانی شد تنها هفت روز تاکید می‌کنم، تنها هفت روز پس از بالا بردن جام و در شرایطی که همه مشغول جشن و شادمانی بودند، برنامه‌ای تهیه کرد تا بتواند در جام جهانی بعدی قهرمانی کسب کند. من برای شما مثال غرق شدن کشتی تایتانیک و فقر سرمایه‌گذاری را دارم حالا سؤالم اینجاست که آیا آلمانی‌ها که این کار را انجام دادند آدم‌های احمقی هستند؟ یعنی واقعاً دچار چنین حماقتی هستند که قهرمان جهان شدند؟

وی ادامه داد: وقتی آلمان‌ها در جام جهانی قهرمان شدند می‌دانستند که تیم‌هایی مانند فرانسه، ایتالیا، هلند به دنبال آنها خواهند بود، مخصوصا برزیل که هیچ وقت نمی‌تواند آن شکست سنگین (باخت 7 بر یک مقابل ژرمن‌ها در مرحله نیمه نهایی جام حذفی) را فراموش کند. آلمان‌ها می‌دانند رقبای‌شان دنبال انتقام‌گیری هستند پس الان که قهرمان شدند طوری برنامه ریزی می‌کنند که در چهار سال آینده قهرمان جام جهانی روسیه شوند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: پس از اینکه ما در راه جام جهانی کره‌جنوبی را شکست دادیم آنها بیش از 10 بار تقاضا کردند تا با ایران بازی کنند و حتی می‌گفتند هزینه سفر به تهران را خودمان می‌دهیم، چون نمی‌توانند شکست مقابل ایران را فراموش کنند، همینطور قطری‌ها. آنها تمام تمرکزشان را گذاشته‌اند تا مقابل ایران موفق شوند. شما فکر می‌کنید بحرینی‌ها شکست سنگین در تهران را فراموش می‌کنند؟ بحرینی‌ها در شرایطی که ما 2 بر یک از قطر پیش بودیم داشتند جشن صعود می‌گرفتند اما وقتی بازی ما و قطر 2 بر 2 شد آنها نتوانستند جشن بگیرند. حالا فکر می‌کنید این مسائل را فراموش می‌کنند؟

کی‌روش ادامه داد: خدا به ما کمک کند، چون قطر، بحرین و امارات با ما در یک گروه قرار دارند و تمام فکرشان یک چیز است، شکست ایران. آنها سخت کار می‌کنند. شما فکر می‌کنید وقتی کره‌جنوبی در تهران و در یک بازی دوستانه به ما باخت، چرا بازیکنانش آن عکس‌العمل‌ها را نشان دادند؟

وی خاطرنشان کرد: به دنبال موفقیتی که ما در جام جهانی به دست آوردیم و توانستیم به نام ایران اعتبار ببخشیم باید دست در دست هم دهیم و با هم کار کنیم. چطور؟ با آموزش مربیان، بالا بردن سطح لیگ و بازیکنان، برگزاری مسابقات زیر 17 سال و زیر 19 سال و ... . اینها مأموریت ماست.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه گفت: همیشه شما از من سوال می‌پرسید و حالا من می‌خواهم از شما سوال بپرسم. در این فصل شاهد تغییرات جدید و اتفاقات تازه‌ای بوده‌اید که در فصل گذشته نبوده است؟ خبرنگاران پاسخ دادند: تغییر چشمگیری نبوده و فقط برنامه‌ریزی بهتر شده است. کی‌روش در پاسخ گفت: منظورتان تقویم است. خوشحال می‌شوم که در این مسئله مرا مقصر بدانید ولی آیا مربیان تغییر کرده‌اند یا زمین‌ها بهتر شده‌اند؟! اعتقاد من این است که اگر هرسال در یک مسیر باشیم و درجا بزنیم تغییر بزرگی صورت نداده‌ایم.

وی ادامه داد: شما پرسیدید که چه کسانی می‌توانند در این مسئله نقش داشته باشند من هم باید خیلی شفاف بگویم افرادی که دلسوز فوتبال هستند و به آن اهمیت می‌دهند مثل منصوریان، گل‌محمدی، مهدوی‌کیا، باقری، دایی، کریمی و نکونام. اینها افرادی هستند که به فوتبال اهمیت می‌دهند. البته باید عذرخواهی کنم اسامی مهمی مانند علی پروین و دیگر اساتید را نگفتم. نباید فوتبال در دستان کسانی باشد که فقط می‌خواهند از آن استفاده کنند.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که فدراسیون فوتبال در کجای این دایره قرار دارد، اظهار داشت: مطمئناً فدراسیون فوتبال هم وظایف خودش را دارد اما صحبتی که می‌کنم و اسامی که می‌گویم کسانی هستند که دلسوز این فوتبال هستند. آنها نباید برای فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ یا اتحادیه مربیان صبر کنند و خودشان باید بیایند و کار را رهبری کنند. در این بین من برای کمیته فنی هم احترام قائلم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه زمان تمدید قراردادش فدراسیون فوتبال از او خواسته بود در جام ملت‌های آسیا موفقیت کسب کند و با توجه به اتفاقاتی که صورت گرفته آیا از سوی فدراسیون کوتاهی شده است یا نه، گفت: به عنوان یک مربی می‌خواهم این دو کشتی را از هم جداسازی کنم. یک مطلب به مسائل کلی فوتبال مربوط می‌شود و مسئله دیگر احتیاجاتی است که باید به تیم ملی اختصاص یابد. از بُعد برنامه‌ریزی که به قضیه نگاه کنیم ما یک برنامه‌ریزی با سازمان لیگ داشتیم که متأسفانه بیشترین مشکلی که در این خصوص داشتیم پیدا کردن تیم‌هایی بود که باید با آنها بازی تدارکاتی انجام می‌دادیم به همین دلیل ما در اردوی پرتغال با استوریل و بنفیکا بازی کردیم و در اردوی قبلی نیز سعی داشتیم با دو تیم بازی تدارکاتی داشته باشیم که در لحظه آخر یکی از این بازی‌ها لغو شد. واقعاً در این خصوص دچار مشکل هستیم و برای بازی تدارکاتی با تیم‌هایی روبه رو می‌شویم که از لحاظ کیفی چندان خوب نیستند و باقی تیم‌ها که از نظر کیفی خوب هستند درخواست مالی دارند که ما توانایی پرداخت آن را نداریم.

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

آزمون: فکر نمی‌کنم مصدومیتم جدی باشد

سردار آزمون زننده تک گل تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر گفت: خوشحالم تیم ملی با گل 3 امتیازی من به پیروزی رسید و توانستم شادی‌ام را با تماشاگران ایرانی تقسیم کنم. قطر تیم سختکوشی بود اما ما بازی خوبی را انجام دادیم.

وی در مورد مصدومیتش عنوان کرد: عضله پایم ضربه خورد و کمی درد دارم اما فکر نمی‌کنم مصدومیتم جدی باشد. در تمرین فردا (جمعه) میزان مصدومیتم مشخص می‌شود.

آزمون بازی سوم تیم ملی مقابل امارات را سخت توصیف کرد و گفت: امیدوارم با شکست امارات بتوانیم به عنوان تیم نخست به مرحله بعدی صعود کنیم.

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

کی‌روش و پایان بازیکن سالاری در تیم ملی

اگر سال 1976 را به یادآوریم و ترکیب آن روزهای تیم ملی ایران را مرور کنیم که متشکل از ناصر حجازی و علی پروین و علی جباری و غلامحسین مظلومی و... بود به یاد بیاورید و نسل بعدی را با شاهرخ بیانی ها و حمید درخشان ها و ناصر محمدخانی ها و چنگیزها و شاهین بیانی‌ها و ... جلوی چشم بیاورید و پس از آن مهدوی کیا و دایی و باقری و پاشازاده و زرینچه و استیلی و عزیزی و عابدزاده را با مایلی کهن از ذهن عبور دهیم جلوی چشم بیاورید و تیم امیر قلعه نویی را با 13 لژیونر در 2007 مالزی ببینیم و برانکو را با کریمی و جباری و هاشمیان و یازده لژیونر تصور کنیم و تیم قطبی را با نکونام و تیموریان در اوج و خسرو حیدری جوان و پژمان منتظری و مسعود شجاعی و میلاد میداوودی و جباری و ... را به یاد آوریم، باید بگوییم کی روش کم ستاره ترین تیم تاریخ فوتبال ایران را به جام ملت‌های آسیا برده است.

کی‌روش تقریبا بدون بازیکنی در سطح اول اروپا به میدان استرالیا رفته و شاید فوق ستاره‌اش تنها دژاگه باشد چرا که نکونام و تیموریان، باوجود بازی خوب و عالی در ملبورن ستاره محسوب نمی‌شوند و کی‌روش از تجربه آنها استفاده می‌کند. قوچان‌نژاد هم در کشورها حوزه خلیج فارس ضعیف شده و دیگر ستاره نیست و پورعلی‌گنجی و غفوری و آزمون و جهانبخش هم برای ستاره نام گرفتن هنوز بسیار جوان هستند و کم نام و نشان.

کی‌روش اما می تواند مدعی باشد که تیم‌ترین تیم ملی همه ادوار فوتبال ایران را در اختیار دارد. او بازیکنانی دارد در خدمت تیم که آن می‌کنند که سرمربی می‌خواهد. باید دید تیم‌ترین تیم بی‌ستاره ایران در چالش و دعوای بین ستاره داشتن و تیم بودن تا کجا جلو می رود و چه می کند؟

شاید نتیجه این جام برای فوتبال ایران درس‌های زیادی داشته باشد. البته کی‌روش هم می توانست با دعوت از رحمتی و جباری و عقیلی و ...ستاره دار باشد اما او ستاره لازم ندارد بلکه مردانی می‌خواهد که تیم باشند نه یک سری ستاره وگرنه می توانست جباری را به میدان بیاورد و کار را راحت تر انجام بدهد اما...

در واقع کی‌روش روشی را که مربیان ایرانی باب کرده بودند که تنها باید ستاره بخرند تا موفق باشند را از بین برد و تیمش را بدون آنها به جام ملتها برد. شاید به همین دلیل است که می گوییم پیروزی یا شکست او در این جام بسیار مهم است چرا که پیروزی او پایان بازیکن سالاری است و ورافتادن سبک بسیاری از مربیان ایرانی که فقط برا موفق شدن بازیکن می خرند!

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

تیم ملی فوتبال ایران 5 هزار دلار بخاطر برجسته شدن نقش یوزپلنگ جریمه شد

دبیرکل و سرپرست تیم ملی فوتبال ایران روز پنجشنبه بعد از بازی ایران و قطر با اعلام این خبر افزود : نقش یوزپلنگ روی پیراهن های تیم ملی کمرنگ خواهد شد.

مهدی محمد نبی افزود : این مبلغ باید پرداخت شود و عکس را نیز کمرنگ تر کنیم.

نقش یوزپلنگ ایرانی به عنوان یکی از گونه های حیوانی در خطر انقراض و برای جلب توجه جهانی بر پیراهن تیم ملی فوتبال ایران نقش بسته است.

این نقش روی پیراهن بازیکنان ایران در جام جهانی 2014 هم بود، ولی بسیار کمرنگ تر از این میزان بود.

کارشناس مدیریت فوتبال ورییس کمیته تدوین قوانین ومقررات فدراسیون فوتبال نیز دیروز گفته بود که با توجه به قوانین فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) اگر می خواهیم از لباس تیم ملی در مسابقات آینده ایرادی گرفته نشود، باید نقش یوز ایرانی به سختی و مانند جام جهانی در آن دیده شود.

هوشنگ نصیرزاده افزوده بود: نماد یوز زمانی روی پیراهن تیم ملی مورد تایید خواهد بود که درتار وپود لباس باشد و راحت مشخص نباشد.

نبی در باره شایعه دزدیده شدن پیراهن های تیم ملی فوتبال ایران گفت: وقتی از ملبورن به سیدنی آمدیم لباس های دروازه بانان به دست ما نرسید وشاید ان زمانی که بچه ها بازی می کردند این اتفاق افتاده باشد و شاید هم اشتباهی با بار تیم بحرین رفته باشد.

وی اضافه کرد: دلیل اصلی که تیم ما قرمز پوشید این بود که ما تیم دوم بودیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال اضافه کرد:این فدراسیون برای صعود تیم ملی ایران به مرحله بعد پاداش پیشنهاد کرده است که هدایتی آن را در صورت برد این تیم برابر امارات پرداخت می کند.مبلغ این پاداش را کفاشیان اعلام می کند.

منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

اعلام دقیق تماشاگران ایران و عراق

تیم ملی فوتبال ایران و عراق در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت 10 صبح امروز در ورزشگاه کانبرا به مصاف یکدیگر رفتند.

این بازی در طور 90 دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا نتیجه مسابقه در وقت‌های اضافه مشخص شود.

* بلندگوی ورزشگاه تعداد هواداران را 18921 نفر اعلام کرد.

*یونس محمود بعد از زدن گل خوشحالی گل خود را شبیه به پیرمردها انجام داد. قبل از این ساموئل اتوئو این خوشحالی را انجام داده بود.

* مقامات عراقی در جایگاه ویژه خوشحالی کردند.

* هواداران به تشویق‌های خود ادامه دادند.

منبع :‌ ورزش ۳

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

درگیری لفظی بازیکنان عراق

تیم ملی فوتبال ایران و عراق در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت 10 صبح امروز در ورزشگاه کانبرا به مصاف یکدیگر رفتند.

* دقیقه 12 مسعود شجاعی هنگام زدن ضربه کرنر برای دروازه‌بان حریف مزاحمت ایجاد کرد.

* تشویق پرشور هواداران ایرانی در ورزشگاه باعث شده صدای هواداران عراق به گوش نرسد.

* هواداران ایرانی با همان سبک و سیاق و شعارهایی که در تهران داده می‌شود تیم ملی را تشویق می‌کنند.

*دقیقه 22 بین بازیکنان عراق در بر سر جایگیری در یکی از صحنه‌ها درگیری لفظی کوچکی به وجود آمد.

* پس از اینکه سردار آزمون در دقیقه 23 دروازه‌ عراق را باز کرد در شادی گل به آغوش مارکار آقاجانیان مربی تیم ملی رفت و با کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی دست داد.

* بعد از گل هواداران با شعار سردار متشکریم مهاجمان جوان تیم ملی را تشویق کردند.

* آزمون با حرکات دست از هواداران خواست به تشویق‌های خود ادامه دهند.

* ورزشگاه تا دقیقه 35 تقریبا پر شده است.

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

عجیب ترین کارت جام برای پولادی

در دقیقه 42 بازی ایران و عراق، پولادی که برای تعقیب یک توپ با جلال حسن دروازه‌بان عراق رو در رو شد، بدون برخورد با او با پرخاش وی مواجه شد و با ضربه او به زمین افتاد. پولادی که انتظار داشت داور به دروازه‌بان عراق کارت بدهد لحظاتی روی زمین خوابید اما داور که انگار فراموش کرده بود پولادی دقایقی پیش کارت زرد اولش را گرفته، با یک تصمیم عجیب او را به خاطر اتلاف وقت با کارت زرد دوم جریمه کرد که هجوم ناگهانی بازیکنان عراق به وی یادش آورد که این کارت زرد دوم بوده است.

ایران حالا باید یک نیمه را 10 نفره مقابل عراق بازی کند.کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی اعتراض شدیدی روی این صحنه داشت و خود پولادی هم بهت زده زمین را ترک کرد. او به بازیکنان می‌ گفت: به خدا هیچی بهش نگفتم!

این تصمیم داور استرالیایی را باید جزو عجیب ترین تصمیم های داوری جام قلمداد کرد. داوری که در بازی اول هم باعث انتقاد بسیاری شده بود.

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

انصاری‌فرد کی‌روش را آرام کرد

اخراج مهرداد پولادی در دقیقه 42 آن هم در حالی که به نظر می‌ رسید هیچ خطایی روی دروازه‌بان تیم‌ملی عراق انجام نداده، تیم‌ملی را به دردسر بزرگی انداخته است. نکته ای که ممکن است در نیمه دوم بازی حسابی به ضرر ایران تمام شود. کی‌روش این نکته را حسابی درک کرده و به همین دلیل از بعد از اخراج پولادی عصبانیت شدیدی از تصمیم بنجامین ویلیامز داور بازی داشت.

کی‌روش که پیش از این هم به خاطر اعتراض به داور از ای اف سی تذکر دریافت کرده بود، در پایان نیمه اول به رختکن نرفت تا داور به او برسد و سرمربی تیم‌ملی اعتراضش را نسبت به تصمیم او اعلام کند. جالب اینکه کریم انصاری‌فرد کی‌روش را به سمت رختکن برد تا اعتراض او باعث اخراجش از زمین بازی نشود.

ویلیامز هم که فهمیده بود باید انتقادهای تندی از سرمربی تیم‌ملی تحمل کند، آرام آرام به سمت رختکن رفت تا با کی‌روش روبه‌رو نشود.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)