Design & Developed BY Patira

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 51
    عضو Derby

مربی مورد علاقه
    Del Bosque
    بازیکن محبوب
    Raul Gonzales Blanco
    RealMadrid
    تشکر ها
    57
    تشکر شده 272 در 35 پست

Newww کتابخانه کهکشانی ها][تالار افتخارات,مصاحبات و مطالب خواندنی از باشگاه رئال مادرید][

به نام خدا

این تاپیک رو برای قرار دادن مطالب آرشیوی باشگاه ایجاد می کنیم.شما علاقمندان به باشگاه رئال مادرید می تونین اطلاعات مفید و خواندنی خود اعم از افتخارات باشگاه , رکوردهای تاریخ رئال مادرید و مطالب خواندنی رئال رو اینجا قرار بدید.برای مطرح کردن بحث های فنی و یا اخبار و صحبت های روزمره در این تاپیک پستی ارسال نکنید.توجه داشته باشید که مطالب آرشیوی و غیر روزمره رو می خواهیم اینجا قرار بدیم.

Real Madrid Library

کتابخانه رئال مادرید

Capitan Raul Gonzales Blanco

2. 7 کاربر از پست مفید Raul_7 تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک

BrazilRealMadridNaft

تشکر ها
    282
    تشکر شده 1,926 در 530 پست

پیش فرض بررسی دروغهای بزرگ پیرامون دخالت فرانکو در پیوستن دی استفانو به رئال مادرید

ممکن است شنیده باشید :
    بین سالهای 1929 تا 1953 ، رئال مادرید توانست که تنها به 2 عنوان لالیگا برسد که هر دو پیش از جنگ بودند . در طول یازده سال پس از آن سال که دی استفانو در آن به رئال مادرید پیوست ، رئال مادرید به 8 لیگ ، 2 جام لاتین ، 5 جام اروپا و یک جام بین قاره ای رسید . دی استفانو که مورد توجه رئال مادرید و بارسلونا بود سرانجام پیراهن سفید به تن کرد . سالها بعد ، بارسلونایی ها باز هم داستان سرایی کردند که دولت فرانکو در این زمینه به یاری رئال مادرید آمده است . اما این بار نیز حقیقت چیز دیگری بود .

اما حقیقت :
    آلفردو دی استفانو در طول جشن 50 سالگی باشگاه رئال مادرید در بازی با میوناریوس بوگاتا مورد توجه رئال مادرید قرار گرفت . مسئولان رئال مادرید بالافاصله در صدد جذب بازیکن شماره 9 تیم میوناریوس بر آمدند اما در آن زمان مقامات رسمی آن باشگاه به شدت مخالفت کردند چرا که با توجه به "پیمان لیما " قرارداد سفت و محکمی با این ستاره ی آن زمان داشتند .
    چند سال پیش از آن دی استفانو با بازی در ریورپلاته آقای گل لیگ آرژانتین با 27 گل زده در سال 1947 شده بود اما پس از آن شرایط برایش مشکل شد چرا که فدراسیون فوتبال آرژانتین او را تا می 1949 از فوتبال بازی کردن محروم شد . پس از آن او روابطش با مسئولان ریور کدورت آمیز شد به همین دلیل در اوت همان سال این تیم را به مقصد کلمبیا ترک کرد .
    در آن سالها فوتبال کلمبیا به تازگی شکل گرفته بود و فدراسیون کلمبیا نیز به تازگی تصمیم گرفته بود که با خرید بازیکنان گرانقیمت لیگش را به سمت حرفه ای شدن سوق دهد . در میان این بازیکنان ، دی استفانو به میوناریوس پیوست . فیفا در آن زمان فدراسیون فوتبال کلمبیا را به رسمیت نشناخت و این غائله همچنان ادامه داشت تا این که "پیمان لیما" در سال 1954 به آن خاتمه بخشید .
    این مهاجم آرژانتینی تصمیم گرفت که به باشگاه بهتری برای ادامه فوتباش برود چرا که شرایط کلمبیا بحرانی شده بود . تماشاگران فوتبال روز به روز در این کشور کاهش می یافتند و پرداخت دستمزد مربیان برای مسئولان باشگاه ها مشکل شده بود . دی استفانو ناچار شد راهی بوینوس آیرس گردد و دیگر به شیلی بازنگردد و حتی بدین فکر افتاد که فوتبال را کنار بگذارد . پس از آن فیفا تصمیم گرفت که مانع از پیوستن او به باشگاهی دیگر شود و همین طور باشگاه میوناریوس برایش 4 هزار دلار جریمه در نظر گرفت . سرانجام در سال 1955 محرومیتش تمام شد و تصمیم گرفت که به ریور پلاته باز گردد .
    در آن زمان در فوتبال اسپانیا بارسلونا در اوج بود . آنها در سال 1951 و 1952 قهرمان اسپانیا شده بودند و کوبالا ، ستاره شان نیز هنرنمایی می کرد . اما ناگهان مصدومیت کوبالا موجب شد که انریکه مارتی ، مدیر این باشگاه به سراغ خوزه سامیتیر ، مشاورش برود تا به دبنال جایگزینی برای کوبالا باشد . بارسلونا نظرش به دی استفانو جلب شد و مذاکرات را با ریورپلاته آغاز کرد . حتی بارسلونا با مدیران ریور به توافق رسید که با قیمت 4 میلیون پزو این بازیکن از اول ژانویه 1955 به تیم کاتالان بپیوندد .
    در 23 می 1953 دی استفانو به بارسلونا رسید اما در آن زمان کوبالا کاملا ریکاوری کرده بود و بارسلونا نیز قهرمان لیگ و جام حذقی شده بود و دی استفانو برای شرکت در مراسم قهرمانی این تیم به این شهر مسافرت کرده بود . اما در این میان دی استفانو همچنان با میوناریوس قرارداد داشت . مدیر میوناریوس در مصاحبه ای که داشت گفت که انتظار دارد 27 هزار پزو از این جریان به او برسد . مدیر بارسلونا از انجام این کار امتناع کرد .
    در همین حین رئال مادرید وارد کار شد . آلوارو بوستامنته ، نایب رئیس رئال مادرید با رئیس ورزشی بوگاتا دیدار شد و حاضر شد که برای به خدمت گرفتن این بازیکن 27 هزار دلار بپردازد . پس از آن او راهی ریور پلاته شد تا از این تیم نیز رضایت نامه بگیرد اما این امر محقق نشد چرا که بارسلونا پیشتر از آن 2 میلیون یورو به ریور پرداخته بود . به همین علت او راهی بارسلونا شد تا در این مورد با آنها مذاکره کند . دی استفانو که کارش با بارسلونا حل نشده بود نمی توانست برای این تیم بازی کند و تنها در سه بازی دوستانه حاضر شده بود . اما پس از صحبتی که با نماینده رئال مادرید داشت نظرش عوض شد و تصمیم گرفت که راهی مادرید شود چرا که رئال مادرید حاضر شده بود که برای آسایش همسرش در همان ابتدای کار پیش پرداخت را به او بدهد . یک هفته بعد رئیس میوناریوس با دون سانتیاگو برنابئو در مادرید دیدار کرد تا کار انتقال این بازیکن به رئال مادرید نهایی شود . قرار شد که از 1 ژانویه 1955 دی استفانو بازیکن رئال مادرید شود ...
    پیش از آن در سال 54-1953 که فیفا در نامه ای به فدراسیون فوتبال اسپانیا گفته بود که تا مشکل دی استفانو حل نشود این بازیکن حق بازی در این لیگ را ندارد . همین مسئله موجب شد که رئیس بارسلونا عصبانی شود و تصمیم بگیرد که بدون اطلاع بازیکن با یوونتوس تورین در مورد انتقال این بازیکن مذاکره کند که موجل خشم دی استفانو شد . بارسلونا در تماسی که با ریورپلاته داشت خواهان فسخ قرارداد و بازگرداندن 2 میلیون یورو شد که این مسئله با مخالفت سران ریور مواجه شد . پس از آن کالرو ، رئیس فدراسیون سابق اسپانیا تصمیم گرفت که این مسئله را با مسالمت حل کند و قرار شد که این بازیکن در سالهای 54-1953 تا 56-1955 برای رئال مادرید بازی کند و در طول سالهای 55-1954 و 57-1956 برای بارسلونا . پس از ان دو باشگاه برای حل مشکل انتقال این بازیکن با هم مذاکره کنند .
    در ابتدا هر دو باشگاه با این قضیه موافقت کردند اما ناگهان یک مشکل پیش آمد : در 24 اوت 1954 مقرر شد که باشگاه های اسپانیایی از خرید بازیکن خارجی منع شوند . بر این اساس بازیکنانی که پیش از آن خریداری شده بودند تنها با اجازه ی دولتی می توانسنند به کارشان ادامه دهند . در 22 سپتامبر 1953 رئال مادرید حق استفاده از دی استفانو را از فدراسیون کاستیا گرفت . پند ساعت پیش از آن نیز رئیس فدراسیون بارسلونا به علت اشتباهی که در خرید بازیکن داشت استعفا داده بود .
    در آن زمان کمیسیونی که فدراسیون بارسلونا را در اختیار داشت حق استفاده از دی استفانو را به رئال مادرید واگذار کرد .دلایل مختلفی پشت این تصمیم بود . همچون ریکاوری کوبالا ، مخالفت مربی وقت بارسلونا با به خدمت گرفتن دی استفانو ، جنجالی بودن این بازیکن . به هر صورت در آن زمان موافقت کمیسیون بارسلونا با بازی کردن این بازیکن در بارسلونا بسیار اهمیت داشت . در 25 اکتبر 1953 پیش از بازی دو تیم در برابر هم بارسلونا رسما طی قراردادی دی استفانو را به رئال مادرید واگذار کرد . رئال مادرید نیز پذیرفت که 4 میلیون و 400 هزار پزو برای این بازیکن بپردازد . آن بازی را بارسلونا 5-0 با دو گل دی استفانو شکست خورد . دوره ی طلایی رئال مادرید در عرصه ملی و بین المللی آغاز شده بود .

دروغهای کاتالان ها :
    - بر اساس نوشته ای در کتاب 11 منتشر شده در جشن صد سالگی بارسلونا ، رئال مادرید در تلفنهای مذاکرات میان بارسلونا و آفریقای جنوبی شنود گذاشته بوده است که به هیچ وجه حقیقت نداشته است .
    - هیچ دخالتی از سوی دولت صورت نگرفته است . فرایند ممانعت از حضور بازیکنان خارجی دز لیگ قاعده کلی بوده است و مربوط به یک بازیکن خاص نبوده است . این که برخی تیمها بر اساس مذاکرات با دولت توانسته بودند که از بازیکنان خارجی همچون دی استفانو استفاده کنند منحصر به رئال مادرید نبوده و باشگاه هایی همچون والنسیا ، اسپانیول و وایادولید از آن بهره مند شده بودند .
    - این که بارسلونایی ها می گویند که میوناریوس هیچ حقی در مورد دی استفانو نداشته به هیچ وجه صحت ندارد . این باشگاه کلمبیایی با این بازیکن قرارداد داشته و نمی خواسته که او را بفروشد . این نیز درست نیست که فیفا در این قضیه حق به جانب بارسلونا داده است بلکه به دو طرف حق داده و خواسته قضیه به طور مسالمت آمیز حل شود . اگر آنها مبلغ مورد نظر میوناریوس را می پرداختند می توانستند این بازیکن را به خدمت بگیرند . رئال مادرید توانست که با سرمایه گذاری بیشتر این اسطوره را به خدمت بگیرد .

4. 3 کاربر از پست مفید Los Anseleig تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    دفاع راست
    مربی مورد علاقه
    مورینیو- سر الکس فرگوسن
    بازیکن محبوب
    کریس رونالدو_ریکاردو کاکا
    اسم واقعی شما
    حامد
    تشکر ها
    3
    تشکر شده 5 در 3 پست

Bia Inja مصاحبه ای از cr7

آلکس فرگوسن
    بدون شک تاثیر گذارترین فرد در دوران فوتبال من بوده و خواهد بود. فرگوسن یک مرد باهوش و بسیار خوش فکر است و فوتبال را به خوبی می شناسد، البته برخی از خصوصیات اخلاقی وی شاید بعضا باعث کدورت هایی میان او و اطرافیانش بشود ولی بدون شک یکی از بهترین افرادی بوده است که در دوران حرفه ای هم با او کار کرده ام.
    بارسلونا
    هنوز هم وقتی یاد فینال لیگ قهرمانان و باخت به این تیم می افتم از عصبانیت تمام بدنم بی حس می شود. هنوز هم نمی دانم چرا به آن تیم باختیم ولی حال منتظر بازی ال کلاسیکو هستم تا این بار در لباس رئال با این تیم تسویه حساب کنم.
    استعداد
    همیشه اعتقاد داشته ام که بازی فوتبال نیاز به استعداد ذاتی و هوش فردی دارد. این را زمانیکه در تیم جوانان اسپورتینگ بودم بارها و بارها مربی ام به من و سایر بازیکنان جوان گوشزد می کرد و من هم سعی کردم هر آنچه استعداد دارم پرورش دهم و از آنها به بهترین شکل بهره ببرم.
    خیانت
    فکر می کنم بدترین کاری که یک انسان می تواند در قبال اطرافیانش بخصوص افرادی که به او خیلی نزدیک هستند، انجام دهد، خیانت است. واقعا موضوع آزار دهنده ای است که به این راحتی نمی شود با آن کنار آمد.
    خبرچین
    این هم از آن صفاتی است که اصلا برایم قابل تحمل نیست. نتیجه این کار فقط و فقط تخریب دیگران است و به نظر من انسانی که سعی می کند تا با تخریب دیگران برای خود اعتبار و جایگاه کسب کند یک انسان ضعیف است. پدر و مادرم همیشه من را از این کار بر حذر داشتند و از همان کودکی از این کار تنفر داشتم.
    فوتبال
    اگر بگویم جذاب ترین ورزش دنیاست، بگویند چون خودش یک فوتبالیت است این حرف را می زند ولی واقعا اگر جذاب ترین ورزش دنیا نبود، آیا بازهم این همه هوادار در سراسر جهان دنبال آن بودند؟ آیا جام جهانی فوتبال را بعد از المپیک دومین واقعه بزرگ ورزشی جهان می نامیدند؟
    پس می بینید که خیلی هم بی انصافی نیست اگر بگوییم جذابترین ورزش دنیاست. فوتبال تمام زندگی من است.
    سود
    هر انسانی در زندگی به فکر سود و منفعت بیشتر است. عده ای به من می گویند که من برای پول بیشتر به رئال آمده ام ولی واقعا فقط پول نبوده است. البتده رقم قرارداد من بسار قابل توجه است ولی منت برای کسب سود بیشتر حاضر نیستم عمر و تجربه حرفه ای خود را زیر پا بگذارم. من آمده ام تا بخشی دیگر از توانایی هایم را در مادرید نشان دهم.
    دوست صمیمی
    در زندگی ام خیلی از دوستان صمیمی برخوردار نبوده ام. اصلا ذات و شخصیت رفتاری من اینطور است که به سختی با کسی صمیمی می شوم و به راحتی هیچکس را به عنوان دوست صمیمی خود نمی پذیرم. البته دوستان زیادی دارم ولی دوست صمیمی ندارم، شاید مادر و برادرم صمیمی ترین دوستان من باشند.
    باور نکردنی
    همیشه دوست داشتم که هوادارنم به من لقب باور نکردنی را بدهند. به نظرم این یک لقب افسانه ای است که هرگاه با این کلمه برخورد می کنم، حس عجیبی به من دست می دهد.
    عصبانیت
    متاسفانه یکی از نقاط ضعف من عصبانیت است، من خیلی زود از کوره در می روم و عصبانی میشوم و همین موضوع ضررهای فراوانی به من زده است. البته در دو سه سال اخیر سعی کرده ام که کنترل بیشتری روی خود داشته باشم ولی باز هم خیلی زود بابت هر چیزی عصبانی میشوم.
    کاکا
    او یک بازیکن واقعا باهوش و بااستعداد است. همواره بازی او را تحسین کرده ام و از طرفی اخلاق و رفتار او را نیز همواره تحسین می کنم. خوشحالم از اینکه در کنار او توپ میزنم، این موضوع بریام بسیار خوشایند است.
    لیسبون
    نسبت به مردم این شهر یک تعصب و حس عجیبی دارم، شاید دلیل آن حمایت های آنها از من در هنگام بازی ام در اسپورتینگ لیسبون بوده است. همیشه به این موضوع فکر می کنم که در سال های پایانی بازی ام باید بار دیگر به این شهر و باشگاه بازگردم و فوتبالم را در این تیم تمام کنم.
    مادر
    نمی دانم چطور باید درباره مادر صحبت کنم. او بهترین انسان زندگی من است. زندگی من با وجود او معنا پیدا می کند و همیشه به او مدیون هستم. این را بدون اغراق می گویم که بعضی از تصمیمات حرفه ای ام را براساس خواسته ها و دلبستگی های او گرفته ام. برای خوشحالی او هر کاری می کنم.
    دنیای جدید
    لحظه ای که برای جلسه معارفه به هواداران رئال مادرید وارد ورزشگاه سانتیاگو برنابئو شدم واقعا در پوست خود نمیگنجیدم. احساس می کردم وارد یک دنیای جدید شده ام که این دنیای جدید برایم بسیار زیباست. امیدوارم بتوانم در این دنیای جدید توانایی های خود را نشان دهم و وظیفه ای که با حضور این تعداد تماشاگر به دوش من نهاده شده است را به بهترین شکل انجام دهم.
    لجاجت
    متاسفانه یکی دیگر از خصوصیات بد اخلاقی من است، دوست ندارم آدم لجبازی باشم ولی واقعا بعضی اوقات ناخودآگاه لجباز می شوم و... البته بعد از مدتی که به کار خود فکر می کنم به سرعت پشیمان می شوم و در صدد جبران بی می آیم.
    غرور
    عده ای می گویند: من آدم مغروری هستم ولی واقعا اینطور نیست. خصوصیات رفتاری من طوری است که به راحتی با کسی صمیمی نمی شوم و ارتباط برقرار نمی کنم، وگرنه هرگز سعی نکرده ام آدم مغروری باشم. شاید حتی نوع بازی در ایجاد این موضوع دخیل بوده است.
    خط حمله
    اعتقاد داشته ام تیمی که خط حمله خوب و قدرتمندی داشته باشد، می تواند برنده بازی باشد، زمانیکه شما دائم تیم مقابل را تحت فشار قرار بدهید آنها دیگر فرصت حمله را پیدا نمی کنند، فکر میکنم که رئال مادرید امسال دارای چنین خط حمله ای باشد.
    رئال مادرید
    رویای من از کودکی بازی در رئال مادرید بود. واقعا خوشحالم که بعد از سال ها تلاش، به این آرزو دست پیدا کرده ام. رئال تیم بسیار بزرگی است و بازی در آن برای هر بازیکنی یک آرزو محسوب می شود، فکر میکنم با پیوستن به این تیم به یکی از مهمترین اهدافم در فوتبال دست پیدا کرده ام.
    حراج
    کلمه حراج همیشه برایم مرموز بوده است و با دیدن این کلمه در یک فروشگاه یا هر محل دیگری حس کنجکاوی ام تحریک می شود و دوست دارم ببینم که چه خبر است؟ البته خیلی اهل خرید کردن از حراجی ها نیستم مگر اینکه به شدت توجه ام را به خود جلب کند.
    تی شرت
    تی شرت را به هر لباس دیگری ترجیح می دهم. رابطه بسیار خوبی با پوشیدن تی شرت دارم و با آن احساس راحتی می کنم. کلا به لباس پوشیدن اسپورت علاقمند هستم.
    بی عدالتی
    بی عدالتی این روزها در سراسر جهان پخش شده است و در این بین کشورهای سلطه گر نقش عمده ای در این بی عدالتی ها داشته و دارند. امیدوارم روزی برسد که در جهان از جنگ و بی عدالتی خبری نباشد.
    ویولن
    در میان سازها همیشه از ویولن متنفر بودم. احساس می کنم یک ساز بی خاصیت و در عین حال عجیب است. درست برعکس پیانو و کیبورد سازهایی هستند که به شما آرامش می دهند و حتی برعکس می توانند به شما انرژی و حرکت بدهند.
    اشتباه
    زمانیکه احساس کنم اشتباهی مرتکب شده ام، آنقدر شهامت دارم که آن را قبول کنم. شاید برایتان جالب باشد بدانید که فکر کردن به اشتباهات گذشته ام همیشه جزئی از کارهای من است و سعی می کنم از اشتباهات گذشته درس بگیرم.
    منبت کاری
    به شدت به آثار منبت کاری علاقه دارم بخصوص آثاری که توسط هنرمندان آسیایی ایجاد شده باشد. در سفری که به هند داشتم اشیاء زیادی را که توسط هنر منبت کاری طراحی شده بود را خریداری کردم و در خانه ام در یک کمد شیشه ای از انها مراقبت می کنم. واقعا فوق العاده هستند.
    جوانی
    مادرم همیشه می گوید که قدر جوانی ام را بدانم و سعی کنم با هدف سال های جوانی ام را سپری کنم تا در آینده حسرت آن را نخورم. خوشبختانه احساس می کنم که این اتفاق برایم افتاده است و توانسته ام در این سن و سال به هدف های ارزشمندی دست پیدا کنم.
    زلاتان
    علاوه بر اینکه یک بازیکن بسیار باهوش و زیرک است، از قدرت بدنی خود نیز به خوبی استفاده می کند. کمتر بازیکنی را می شود پیدا کرد که بدون اینکه مرتکب خطا شوند، از قدرت بدنی خود استفاده می کنند. زلاتان یکی از بازیکنانی است که این کار را به خوبی بلد است. ما با هم در یک فیلم تبلیغاتی همبازی بودیم.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

6. کاربر روبرو از پست مفید amoo cris تشکر کرده است .

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    هافبک تهاجمی
    مربی مورد علاقه
    LuCiaNo SpAllettI
    بازیکن محبوب
    FRaNCescO ToTTi
    اسم واقعی شما
    MeHrdAd
    Roma

Francesco Totti

تشکر ها
    5,460
    تشکر شده 7,723 در 1,513 پست

real گفت و گویی متفاوت با کریس رونالدو:مادرم می گوید فرزندم شبیه من نیست

ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید در برنامه ای تلویزیونی، پاسخگوی سوالات متفاوت و جذابی شد. او از شرایطش در مادرید و اوضاع و احوال رئال صحبت کرد. در اینجا می توانید متن صحبتهای او را مطالعه کنید:
    همه بچه ها آرزو دارند مثل تو باشند!
    من هم این روزهارا پشت سرگذاشته ام .آنها عمری طولانی را پیش رودارند و باید رشدکنند تا روزی بتوانند بازیکن فوتبال شوند.
    رویاهای کودکی ات چه بود؟
    من یک بچه عادی بودم که دوست داشتم با بزرگترها با توپ بازی کنم. فقط وقتی که مادرم شبها صدایم می کرد،دست از بازی فوتبال می کشیدم. این بهترین لحظات زندگی ام بود،چون بدون فکر کردن رفتار می کردم.هرچه درذهنت می آید را می گویی و هیچ بدخواهی نداری.به لطف همین روزهای کودکی بود که لذت زیادی از زندگی بردم و به رویایم که فوتبالیست شدن بود رسیدم.
    خیلی «ریزه میزه» بودی؟
    هیکلم کوچک بود.ولی وقتی 13 یا 14 ساله شدم،به یک باره رشد چشمگیری داشتم.بد غذا نبودم و این به ژنتیکم بستگی داشت.
    راز موفقیتت برای اینکه به اینجا برسی چه بود؟
    من ایده روشن و تعریف شده ای دارم. جدای از اینکه من یک فوتبالیست هستم،معتقدم که در زندگی همیشه باید باور داشت که می توان به خواسته ات(که دراینجا فوتبالیست شدن است) رسید. اگر خیلی تلاش کنی، می توانی به جایی که می خواهی برسی. من فوتبالم را در 12 سالگی و بااسپورتینگ لیسبون آغازکردم و همه چیزبرایم خیلی خوب بود.خانواده ام را ترک کردم و هرروز گریه می کردم.لحظات خیلی سختی بود،افرادی که دوست داشتم را ترک کردم وبه جایی ناشناس رفتم.ولی ازخانواده ام متشکرم،چون جلویم را نگرفتند.
    درژنو باردیگر مقابل مسی قرارگرفتی و مسی توراشکست داد
    من این بازی رایک «دوئل» شخصی ندیدم.این نوع بازیها رادوست دارم.بازی زیبایی بودولی آرژانتین با خوش شانسی در دقیقه90 به پنالتی رسید.
    با مسی صحبت کردی؟
    دریکی ازلحظات بازی درمورد مسائل عادی حرف زدیم؛ صحبت خاصی نبود.
    فکرمی کنی برروی توبیشتر ازمسی خطامی کنند؟
    اگرپاهایم راببینید،خودتان متوجه می شوید.ولی این عادی است؛به آن عادت کرده ام
    شایدبه این خاطرمسی را کمترمیزنند که ریزنقش است ولی تو قوی تری!
    ممکن است ولی نمی گویم که مراشدیدتر یا بیشتر از مسی می زنند.متخصصان فوتبال می دانند چطور بازیها و آنچه من می گویم را آنالیزکنند.
    از رابطه ات با افراد بگو
    همه افراد فرصت شناخت من را پیدانمی کنند.من درِیچه قلبم را به روی افرادی که نمی خواهم مرا بشناسند،باز نمی کنم.برایم مهم نیست که درموردم چه نظری می دهند.راستش به این رفتارهاعادت کرده ام.
    زمانی که شعارمی دهندکه «این پرتغالی یک... است» (اشاره به شعارمعروف و توهین آمیزهواداران رقیبان رئال) ناراحت می شوی؟
    فقط زمانی که می گویند«این پرتغالی چقدرخوب است»، می شنوم و بقیه را نمی شنوم
    زندگی ات با تولد فرزندت تغییر کرد؟
    خیلی.این یکی ازبهترین اتفاقات درزندگی من بود. اول احساس عجیبی داشتم ولی بعد از آن نظرم تعییر کرد و واقعا احساس خوشبختی می کنم.یکی از رویاهایم محقق شد
    پسرت شبیه خودت است؟
    مادر و خواهرهایم می گویند که نه ولی برخی می گویند که شبیه من است و برخی می گویند که نه.مهم نیست.او بانمک است
    آینده خوبی درانتظار اوست؟
    فشارزیادی بردوش او خواهد بودولی این هم بخشی از زندگی است.فرزند یک انسان مشهور که دررئال بازی می کنند.باید به این شرایط عادت کند.
    بازیهای بارساراتماشا می کنی؟
    نه، البته اگرخانه باشم و بازیها پخش شود بله ولی بازیهارادنبال نمی کنم که بارسا کی بازی دارد.من زیادفوتبال تماشا نمی کنم.من هوادار ورزش هستم و ورزشهای دیگر راتماشا می کنم:بسکتبال، پینگ پونگ
    همیشه ورزش تماشا می کنی یا تماشای فیلم را هم دوست داری؟
    همه چیزرا تماشا می کنم و بیرون رفتن راهم دوست دارم
    ولی زیاد بیرون نمی روی
    شما درجریان نیستید.به اندازه کافی بیرون می روم
    درخانه چه کار می کنی؟
    کتاب خواندن را دوست دارم.زبان انگلیسی می خوانم تا فراموش نکنم.از 23 سالگی به بعد به عشق مطالعه ازخواب بیدار می شدم تا بتوانم فرزندم را به خوبی پرورش دهم.
    تصور روزی که با پسرت برسر تکالیفش سروکله بزنی را می کنی؟
    بله.این روز را می بینم ولذت می برم.
    مسائلی که دردنیا رخ می دهد، تورا نگران می کند؟
    زمانی که به خانه می رسم،دوست دارم تا اخبارتلویزیون رادنبال کنم تا ببینم دردنیایی که درآن زندگی می کنیم چه می گذرد.سعی می کنم تادرمورد هراتفاقی که دردنیا می افتد، اندکی اطلاعات کسب کنم.
    الان بیش از بقیه چیزها،نگران چه هستی؟
    نگران آنچه در مصر و یونان درحال جریان است
    چرامورینیو و والدانوباهم خوب نیستند؟
    باهم خیلی خوبند.خیلی اشتباه می کنید؛آنهاهمیشه باهم دوست بوده اند
    ازنظر تو بهترین بازیکن دنیا کیست؟
    درحال حاضر آن کسی که بعنوان بهترین بازیکن دنیاانتخاب شده، مسی است.
    آیا بارسا بهترین تیم دنیاست؟
    بارسا درصدر بهترینهای دنیاست.این تیم نشان داده که شکست دادنش کاربسیار سختی است.
    لیگ اسپانیا را بیشتر دوست داری یالیگ برتر را؟
    هر دورا.6سال درانگلیس بازی کردم وخیلی این لیگ را دوست داشتم ولی لیگ اسپانیاهم عقب نمانده است.ازنظرمن این دولیگ، رقابتی ترین لیگهای دنیاهستند
    جرات این راداری که از پرس بپرسی که چراقرارداد په په راتمدید نمی کند؟
    اگرمن رئیس باشگاه بودم،فرداصبح قرارداد په په راتمدید می کردم.اگرشانس دیداربا پرس را داشتم، باشوخی و خنده به او می گفتم که چرا قرارداد په په راتمدید نمی کند ولی این مسائل مربوط به بالادستهاست.
    رابطه ات باکاسیاس چطوراست؟درست است که چندماه پیش خوب نبودید؟
    همه اش دروغ است.همیشه رابطه خوبی باایکرو تمام هم تیمی هایم داشته ام
    تصمیم گرفته ای که کی ازفوتبال خداحافظی کنی؟
    نمی دانم.هنوز مشغول فکرکردنم.کارهای زیادی است که دوست دارم انجام دهم ولی هنوز7یا8 سال دیگروقت دارم تافکر کنم.
    اگرفوتبالیست نمی شدی،دوست داشتی وقتت را چگونه پر کنی ؟
    اگرفوتبالیست نمی شدم،می خواستم درسم راادامه دهم.من دانش آموز بدی نبودم.برای امتحانات مجبور بودم تا بیشتر از بچه های عینکی درس بخوانم تا درس را پاس کنم(می خندد) ولی صبح تاعصرروز قبل از امتحان فوتبال بازی می کردم و شب درس می خواندم.دوست داشتم «بازاریابی» بخوانم و استاد شوم.
    صمیمی ترین دوستت دررئال کیست؟
    من باهمه خوبم ولی نزدیکترین دوستانم، په په،مارسلوو کاکا هستند.ما گروه خیلی خوبی هستیم،چون اکثرمان هم سن و سالیم.رابطه خیلی خوبی داریم و همه کارهایمان را باهم انجام می دهیم.
    کدام تیم مهمتر است؟منچستر یارئال؟
    هواداران رئال فوق العاده اند.هرگز هواداران مشابهی ندیده ام.هردو، تیمهای خیلی بزرگی هستند
    مورینیو به نظرت چطور است؟
    او فوق العاده است. یک مربی شماره یک که به فشار عادت کرده است و درمادرید موفق خواهد شد.
    یعنی ازرئال جدا نمی شود؟
    نه.او اینجا و باما خواهد ماند
    وقتی 0-5 به بارسا باختید،چه حسی داشتی؟
    یکی از سختترین شکستهای عمرم بود.ولی باید برای فراموش کردن این شکست کارهارا به خوبی پیش برد.درس زیادی از این شکست گرفتیم و دیگر آن اشتباهات را تکرار نمی کنیم
    یعنی الان می دانید که چطورباید بارسا راشکست داد؟
    آقای مورینیومی داند چطورباید این کاررا انجام دهد و ما هم ایده هایی درذهن داریم.
    گلزنی مقابل بارسا،یک نقطه عطف است.نه؟
    امسال مقابل بارساگل می زنم وسعی می کنم که این اتفاق در دوبازی پیش رو بیفتد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

!!! No Totti No Party

8. 2 کاربر از پست مفید Mehrd@d تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    دفاع
    مربی مورد علاقه
    مورینیو
    بازیکن محبوب
    Aguero
    اسم واقعی شما
    mohammad reza

ArgentinaRealMadridInter

تشکر ها
    325
    تشکر شده 383 در 124 پست

real بیوگرافی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو

سانتياگو برنابئوال برنابئو[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]نام کاملاستادیوم سانتياگو برنابئونام سابقاستاديوم جديد چامارتین (۱۹۴۷-۱۹۵۵)موقعیت[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]، [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]تاریخ شروع ساخت۲۷ اكتبر ۱۹۴۴مدت ساخت۳ سالتاریخ افتتاح۱۴ دسامبر ۱۹۴۷تاریخ بازسازی۱۹۸۲،۲۰۰۱افزایش ظرفیت۱۹۵۳،۱۹۹۲،۱۹۹۴مالک[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]استفاده کنندهتیم فوتبال رئال مادريدسطحچمنتابلوی نتایجداردهزینه ساخت۲۸۸٬۳۴۲٬۶۵۳٫۷۲ يوروسازندهمانوئل مونيوز موناستريو، لوییز آله مانی سولر،گنجایش۸۰٬۳۵۴ نفرابعاد زمین۱۰۷×۷۲ متر
    استادیوم سانتیاگو برنابئو (به [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]: Estadio Santiago Bernabéu) ورزشگاهی واقع در [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] که در تاریخ ۱۴ دسامبر ۱۹۴۷ به مالکیت [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] افتتاح شد .این استادیوم در حال حاضر ۸۰٬۳۵۴ نفر گنجایش دارد.
    ال برنابئو که به احترام رئیس سابق باشگاه [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] نام گذاری شده در حال حاضر یکی از مشهورترین و با اعتبارترین ورزشگاه های جهان [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] معرفی می شود.این ورزشگاه میزبان سه دوره فینال [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] در سال های ۱۹۵۷ ، ۱۹۶۹ و ۱۹۸۰ و یک دوره [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] در سال ۲۰۱۰ بوده است. همچنین فینال [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] ۱۹۶۴ و [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] در این ورزشگاه برگزار شده است.
    موقعیت
    استادیوم سانتیاگو برنابئو در [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] و در محدوده [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] واقع شده است.در مجاورت این ورزشگاه خیابان های کونچا اسپینا ، پدرو دامیان و رافائل سالگادو واقع شده اند.
    تاریخچه
    در ۲۲ ژوئن ۱۹۴۴ بانک بانکو مرکانتیل ای اندستریال با اختصاص اعتبار به سانتیاگو برنابئو و رافائل سالگادو برای خرید زمین مجاور [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] موافقت کرد.در تاریخ ۵ سپتامبر ۱۹۴۴ مهندس معمار مانوئل مونیوز موناستریو و لوییز آله مانی سولر برای ساخت ورزشگاه به خدمت گرفته شدند.در ۲۷ اکتبر ۱۹۴۴ عملیات ساخت ورزشگاه آغاز شد. نوئوو استادیو چامارتین (به فارسی: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]) در ۱۴ دسامبر ۱۹۴۷ با بازی بین تیم های رئال مادرید وتیم پرتغالی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] افتتاح شد.استادیوم در آغاز ۷۵۱۴۵ نفر گنجایش داشت که فقط ۲۷۶۴۵ صندلی داشت و ۴۷۵۰۰ نفر باید از روی سکوهای ورزشگاه بازی را تماشا می کردند.سابینو باریناگا اولین بازیکنی بود که در ورزشگاه جدید موفق به گلزنی شد.
    دهه ۱۹۵۰
    اولین بازسازی اساسی در سال ۱۹۵۴ اتفاق افتاد.در ۱۹ ژوئن این سال استادیوم برای تماشای ۱۲۵٬۰۰۰ نفر افزايش ظرفيت پیدا کرد.از این قرار استادیوم مادرید بزرگترین استادیوم از بین استادیوم های تازه تاسیس [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] شد. در تاریخ ۴ ژانویه ۱۹۵۵ در نشست عمومی اعضای حل اختلاف مقرر شد نام استادیوم به احترام رئیس باشگاه به سانتیاگو برنابئو تغییر نام دهد. در ماه مه ۱۹۵۷، رئال مادرید اولین بار از چراغ های برقی برای روشنایی ورزشگاه در بازی برابر تیم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] استفاده کرد.
    دهه ۱۹۸۰
    تا اوایل دهه ۱۹۸۰ که مصادف بود با میزبانی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] در [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] استادیوم تغییرات چندانی به خود ندید.

10. 2 کاربر از پست مفید mohammad reza hemmati تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    دفاع
    مربی مورد علاقه
    مورینیو
    بازیکن محبوب
    Aguero
    اسم واقعی شما
    mohammad reza

ArgentinaRealMadridInter

تشکر ها
    325
    تشکر شده 383 در 124 پست

real رکوردهای جالب تاریخ رئال مادرید

در تاریخ هر تیمی رکوردهای جالب و بعضآ عجیبی وجود دارد.بیشترین گل زده در یک بازی ، بهترین برد ، بد ترین باخت ، بیشترین گل زده و .... .در اینجا رکورد داران و البته رکوردهای تاریخ رئال مادرید را بررسی می کنیم.کلمه ای که خیلی در این متن به کار می رود نام رائول کاپیتان رئال مادرید است که کوهی از آمار و ارقام را پشت سر خود می بیند.

1- رئال مادرید به همراه اتلتیکو بیلبائو و بارسلونا تنها تیمهایی هستند که در تمامی ادوار لیگ اسپانیا حاضر بوده اند.

2- رئال مادرید با نه قهرمانی رکورد دار قهرمانی در لیگ قهرمانانان اروپاست.هر چند آخرین قهرمانی رئال مادرید مربوط به سالها قبل است.

3- رئال مادرید با سی و یک قهرمانی رکورد دار قهرمانی در لالیگاست.احتمال اینکه در پایان فصل 2010 این عدد به 32 برسد کم نیست.

4- رائول گونزالس بلانکو کاپیتان فعلی رئال مادرید با 736 بازی رکورد بیشترین حضور در ترکیب تیم اول رئال مادرید را دارد.رائول از سال 1994 برای مادریدی ها توپ می زند و کماکان فرصت افزودن بر این رکورد را دارد.ایکر کاسیاس دروازه بان و کاپیتان دوم رئال مادرید نیز بیش از 510 بار برای رئال مادرید به میدان رفته است و با توجه به پست و سن و سالش شانس شکستن رکورد رائول را دارد.

5- رائول گونزالس با 545 بازی در لیگ اسپانیا رکورد دار بازی در لیگ اسپانیا در میان مادریدی هاست.

6- رائول با 135 بازی اروپایی رکورد دار حضور در اروپا برای رئال مادرید است.البته بازیکنانی مانند بکام ، رونالدو و روبرتو کارلوس هم رکورد هایی نزدیک به این رکورد دارند اما همه این بازی ها با پیراهن رئال مادرید نبوده است.

7- کارلوس سانتیانا با 84 بازی رکورد دار حضور در جام حذفی برای رئال مادرید است.نکته بسیار جالب اینکه تعداد بازی های رائول در جام حذفی تنها 37 بازیست که این از تعداد بازیهای بازیکنی مانند گوتی نیز کمتر است.

8- فرانس پوشکاش فقید با با 48 گل زده در فصل 1960 رکورد دار گلزنی طی یک فصل در رقابتهای مختلف در میان بازیکنان رئال مادرید است.رکورد وی به سختی قابل شکستن است اما مانند رکورد بعدی غیر قابل شکست نیست!

9- هوگو سانچز در فصل 1990 سی و هشت گل در مسابقات لیگ به ثمر رساند تا با خلق یک رکورد دست نیافتنی بهترین گلزن رئال مادرید در یک فصل از رقابتهای لالیگا باشد.البته لازم به ذکر هست که لالیگا در آن فصل 22 تیم داشت!

10- شش بازیکن رئال مادرید توانسته اند در یک بازی لیگ 5 گل به ثمر برسانند که آخرین مورد آن فرناندو مورینتس در بازی با لاس پالماس در فصل 2002 بود.پوشکاش ، پپیو ، میگل مونیوز ، آلسوا و آلدی پنج بازیکن دگر بودند که تمامی آنها قبل از سال 1960 موفق به ثبت رکورد شدند.

11- خوزه ماریا بنگوریا و فرانس پوشکاش تنها بازیکنان رئال مادرید بودند که توانستند در یک مسابقه جام حذفی دو بار هت تریک کنند ! آنها در یک بازی شش گل به ثمر رساندند که این بهترین آمار برای بازیکنان در یک مسابقه جام حذفی است.

12- آلبرت ریورا بازیکن کنونی اسپورتینگ خیخون جوان ترین گلزن تاریخ رئال مادرید است.وی با سن 17 سال و 114 روز توانست دروازه سلتاویگو را باز کند.نکته جالب اینکه این تنها گل ریورا در رئال مادرید بود!

13- رونالدو در بازی با اتلتیکو مادرید در فصل 2003 چهارده ثانیه پس از شروع بازی دروازه حریف را باز کرد تا سریع ترین گل تاریخ رئال مادرید را به ثمر رساند باشد.

14- رائول با به ثمر ساندن 322 گل بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید است.آلفردو دی استفانو نفر دوم با 307 گل و کارلوس سانتیانا نفر سوم با 290 گل.از ده گلزن برتر تاریخ رئال مادرید هیچکدام به جز رائول در حال حاضر بازی نمی کنند و بعضآ در قید حیات نیز نیستند!

15- شصت و شش گل اروپایی رائول وی را برترین گلزن اروپایی رئال مادرید لقب داده است.آلفردو دی استفانو با 49 گل در رتبه دوم قرار دارد که البته او فقط 58 بازی برای گلزنی فرصت داشت و 135 بازی اروپایی رائول را حتی در خواب هم ندیده بود!

16- کارلوس سانتیانا با 48 و فرانس پوشکاش با 47 گل زده برترین گلزنان رئال مادرید در جام حذفی اسپانیا هستند.دی استفانو با 39 گل نفر سوم است.

17- باز هم رائول.او با 227 گل برترین گلزن رئال مادرید در لیگ اسپانیاست.دی استفانو با 216 گل دوم و سانتیانا با 186 گل سوم هستند.رائول در صورتی که چند فصل دیگر در رئال مادرید بازی کند احتمالآ تبدیل به برترین گلزن تاریخ لالیگا خواهد شد.

18- فرناندو هیرو با بیش از 110 گل گلزن ترین مدافع تاریخ رئال مادرید است.روبرتو کارلوس شانس شکستن این رکورد را داشت اما با 67 گل زده به کار خود در رئال مادرید پایان داد.

19- مانوئل سانچیس و فرانسیکو خنتو با 18 سال بازی در رئال مادرید با ثبات ترین بازیکنان به شمار می آیند.البته خنتو از رایسینگ به رئال مادرید پیوست اما سانچیس هیچگاه پیراهن تیمی به جز رئال مادرید را بر تن خود ندید.کارلوس سانتیانا با 17 سال نفر بعدی است.رائول اگر 3 فصل دیگر برای رئال مادرید به میدان برود رکورد دار این زمینه خواهد شد.گوتی نیز با 5 فصل دیگر موفق به کسب این رکورد خواهد شد.

20- خوان مونخاردین اولین ملی پوش تاریخ رئال مادرید بود.وی در سال 1922 در بازی با پرتغال برای اسپانیا بازی کرد.

12. 2 کاربر از پست مفید mohammad reza hemmati تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    AMF
    مربی مورد علاقه
    Jose Mourinho
    بازیکن محبوب
    Cris Ronaldo&Mesut Ozil&Ronaldinho
    اسم واقعی شما
    Ali

GermanyRealMadridRealMadrid

تشکر ها
    1,644
    تشکر شده 2,113 در 632 پست

Bomb مصاحبه ای جذاب با هیگواین

گونزالو هيگوائين ، ملقب به "ال پيپيتا " از آن دست بازيكناني است كه آرام آرام مراحل ترقي را در رئال مادريد طي كرد و حالا چند ماهي است كه با مصدوميت دست و پنجه نرم مي كند . اين بازيكن آرژانتيني از هفته گذشته اين فرصت را داشت كه مجددا پا به توپ شود كه همين قضيه بهانه اي شد تا برنامه هفتگي جديد رئال مادريد تي وي كه به زندگي شخصي بازيكنان رئال مي پردازد ، به سراغ او برود .

ترانه "The Climb" از مايلي سايرس كه مربوط به رويايي است كه به تحقق مي پيوندد و تلاش ... اين ترانه محبوب گونزالو هيگوائين است .
    بله ، آن را چند هفته اي در يك شبكه تلويزيوني اسپانيايي زبان شنيدم و احساس كردم كه خيلي به آن نزديك هستم چرا كه در مورد پرواز صحبت مي كند . از وقتي كه به اين باشگاه بودم بايد همين كار را انجام مي دادم ، يعني پرواز مي كردم تا به اين جايي كه هستم برسم . اميدوارم كه سال به سال بدين نحو بهتر شوم و به اهداف رئال مادريد كه همان چيزي است كه خودم هم مي خواهم ، دست يابم .

گامهاي زيادي را طي كردي تا در برنابئو به يك اسطوره مبدل شوي ؟
    بله ، خيلي بودند و برخي هم خيلي سخت بودند . اما با قوت قلب خانواده ام ، دوستانم ، باشگاه و هواداران كه خيلي مهم بود توانستم كه با ان كنار بيايم . پس به اين جايي كه اكنون در آن هستم افتخار مي كنم . اما نبايد در باد آن بخوابم و بايد به روند رو به رشد خود ادامه دهم و روز به روز بهتر شوم .

و روياي امروز گونزالو هيگوائين پوشيدن مجدد پيراهن رئال مادريد است .
    بله ، خدا را شكر روياهاي زيادي بوده كه براي من به تحقق پيوسته است و حالا اين جديدترين آرزويم است . بازگشت به ميادين فوتبال با اين پيراهن و لذت بردن از فوتبال چيزي است كه اكنون به من زندگي مي بخشد .

آرزويت در مورد روز بازگشتت چگونه است ؟ لو دادي كه دوست داري كه در سانتياگو برنابئو باشد .
    بدون شك ، هر بازيكني آرزويش اين است كه در زمان بازگشتش از مصدوميت در استاديوم خودش و در مقابل هواداران تيمش بازي كند . براي آن هر روز دو نوبت تمرين مي كنم و خيلي دوست دارم كه دوباره در آن جا باشم . از باشگاه به خاطر روند طي شدن درمان سپاسگزارم ، چه از فيزيوتراپ ها ، چه از پزشكان و ... وقتي كه مردم مي آيند و مي گويند كه دوست دارند كه ببينند كه دوباره بازي مي كنم ، اراده ام قوي ترمي شود .

بهترين خاطره اي كه از هواداران در زمان حضورت در جايگاه ويژه برنابئو براي ديدن بازي هم تيمي هايت داري ؟
    راستش سخت است كه در حال حاضر يكي را انتخاب كنم چرا كه از سوي هواداران و فوتبالدوستان عشق و علاقه زيادي به من ساطع شده است . اين قضيه برايم خيلي خوشايند است و باعث مي شود كه به ادامه روندم و پيشرفتم فكر كنم . مهمتر از همه اين است كه مي فهمم كه مردم نه فقط صرفا به خاطر اين كه يك بازيكن هستم ، بلكه به خاطر خودم دوستم دارند . از همه چيز خيلي سپاسگزارم چرا كه هيچ احساس بدي به سمت من ارائه نشده است پس اميدوارم كه بتوانم كه در زمين فوتبال تمام اين محبتي كه به من شده را جبران كنم.

خيلي روز رويايي ايست ، وقتي كه گونزالو هيگوائين وارد زمين مي شود و مورد تشويق قرار مي گيرد . نظرت در مورد احساساتت در آن زمان چيست ؟
    در مورد چنين چيزهايي خيالات زيادي به ذهنت خطور مي كند . روزي يك نفر به من گفت كه منتظر بازگشتم و گلزنيم است . مطمئنا خيلي رويايي است كه به اين فكر كني كه وقتي برگردي چطور گل بزني ، چطور خوشحالي كني ، با چه برخوردي از سوي هواداران مواجه مي شوي ، ... اين باعث افزايش حالت روحي و بدني بازيكن مي شود . از شرايط خيلي راضي و خرسند هستم اما بايد مرحله به مرحله حركت كرد .

فكر كنم كه پيراهن اولين بازيت را نگه داشته اي . پيراهن روز بازگشتت را هم نگه مي داري ؟
    البته . من همه پيراهن هايم را دارم . فصل گذشته هم دچار يك مصدوميت جزئي شدم و بعد در بازي خانگي برابر اسپانيول برگشتم و در عرض 15 دقيقه حضور در زمين گل سوم تيم را زدم . خيلي هيجان انگيز بود . آن روز نشان دادم كه وقتي برگردم سعي مي كنم كه بهتر باشم . مطمئنا هواداران نسبت به آن موقع بيشتر تحويلم خواهند گرفت چرا كه مصدوميتم جدي تر بوده و زمان دوريم از ميادين هم بيشتر. پيش از عمل شدنم تصميم خيلي مشكلي را گرفتم اما حالا آن را فراموش كرده ام . مهمترين چيزي كه مي خواهم اين است : بازگشت به ميادين و لذت بردن از هر چيزي كه فوتبال به من داده است .

21 دي در شيكاگو جراحي شدي . روزهاي پيش از عملت را چطور به ياد داري ؟
    خيلي مشكل بود . مدتي بود كه با درد بازي مي كردم ، تا اين كه تصميم گرفتم كه متوقفش كنم . بعد از بازي با بيلبائو بود كه اميدوار بودم كه بتوانم براي بازي با بارسا آماده شوم . از نظر بدني زياد آماده نبودم اما تصميم گرفتم كه با هم تيمي هايم سفر كنم و در كنارشان باشم . خيلي مشكل بود و نمي دانستم كه چرا وقتي اين شرايط خوب را داشتم اين اتفاق افتاد . وقتي كه مصدوم مي شوي تازه به ارزش سلامتي پي مي بري . همه مي گويند كه شايد مصلحت اين بوده است اما ... واقعيت آزار دهنده است . اما به هر حال مهم اين است كه زودتر خوب شوي و هر چه زودتر برگردي .

به همراه پيپا و نانسي ، والدينت به ايالات متحده رفتي ، از ميان شما كدام يك بيشتر رنج كشيد؟
    فكر مي كنم همه مان . تا يادم نرفته از تيم ملي آرژانتين هم تشكر كنم كه پزشكش را به مادريد فرستاد تا من را معاينه كند ، همين طور مديران رئال كه هميشه با من در تماس بودند و افراد ديگري كه به من ابراز محبت مي كردند و هر روز با من تماس مي گرفتند تا وضعيتم را جويا شوند . خيلي ها بودند كه همدردي كردند . همين طور من و پدر و مادرم خيلي ممنون وكيلم ، "كاچو " هستيم . در زمان جراحي بيش از هر كس ديگري كمك كرد و به من آسايش خاطر داد . بعد از عمل همه چيز بهتر شد چرا كه با آنها بودم . راستش همه ما زجر كشيديم اما بالاخره زمان آسايش فرا مي رسد .

پيش از ورود به اتاق عمل چه شكلي بود ؟
    خيلي نگران و مضطرب بودم ، منتظر بودم كه همه چيز روبراه پيش برود و حقيقتا هم همين طور شد . توضيح دادنش سخت است ، خيلي مشكل بود . در حال حاضر همه چيز را فراموش كرده ام و اميدوارم كه همه چيز روبراه پيش برود .

در مورد وقتي بگو كه چشمانت را باز كردي ، مي دانستي عمل كردي و به تو گفته شد كه همه چيز روبراه پيش رفته است .
    پيش از عمل ، دكتر به من گفت كه من هيچ چيز نخواهم فهميد و در يك چشم به هم زدن عمل انجام خواهد شد اما حرفش را باور نكردم . او گفت كه مرا بيهوش مي كند و خيلي زود تمام مي شود . وقتي به اتاق عمل مي رفتيم نمي فهميدم كه چه مي شود چرا كه گنگ بودم و انگليسي حرف مي زدند و من نمي فهميدم (مي خندد) و وقتي كه وارد اتاق شديم ، آخرين چيزي كه يادم است قيافه پزشك بود و بعد از آن به خواب رفتم و بعد از آن در اتاقي با اكسيژن بيدار شدم و كاملا بي حس بودم و هيچ چيز نفهميدم .

خيلي ترسيدي ؟
    بله ، چرا كه درد زيادي داشتم . مي ترسيدم كه ديگر نتوانم كه مثل قبل بازي كنم ، براي همين تصميم خيلي مشكلي بود ، كمي تامل كردم اما بعدش با خود گفتم :" ديگر بس است ،‌من جوان هستم و نمي توانم كه در زندگيم بيش از اين دچار مشكل باشم . " تصميم گرفتم كه ريسك كنم و عمل كنم . حالا آن درد را فراموش كرده ام .

در مورد روزهاي بعد از عمل بگو ، از اسپانيا تا شيكاگوي سرد و برفي . دكتر كارلوس دايز هم همراه تو بود .
    در همان روز عمل كمي درون هتل قدم برداشتم و طبيعتا كمي پايم بي حس بود ، هر چند كه دردي نداشتم . احتياطا از هتل بيرون نرفتم چرا كه اين طوري بهتر بود . فردايش بيرون هتل بدون هيچ مشكل و دردي قدم زدم . احساس مي كردم كه دوباره زنده شده ام و زندگيم عوض شده است و همه چيز را با نگاه و اميد جديدي مي ديدم .

به من گفتي كه آن قدر سرد بود كه حتي نمي توانستي جواب پيامك ها را بدهي .
    كارلوس دايز در اين زمينه به من كمك كرد . فكر كنم كه در انگشتانش گرماي خاصي بود چرا كه احساس سردي نمي كرد .

آن روز زنگ تلفنت قطع نمي شد ، شايد آن جا همان جايي بود كه فهميدي كه چه اهميتي براي افراد داري . آن حمايت را چطور به ياد داري ؟
    بله ، وقتي كه در زندگيت دچار بدشانسي مي شوي ، توجه بيشتري به تو مي شود اما اين چيزها در زندگي طبيعي است و من محبت و حمايت بسيار زيادي را حس كردم . اين چيزي است كه باعث مي شود كه موفق شوي و حالا به پشتوانه آن حمايت با تمام وجود تمرين مي كنم تا هر چه زودتر برگردم و پاسخ محبت و لطف تمام افرادي كه از من حمايت كردند را بدهم .

از شيكاگو به رئال مادريد سفر كردي . به والدبباس رسيدي و وارد رختكن شدي و با هم تيمي هايت رو در رو شدي ، ن روز چطور بود ؟
    وقتي كه در شيكاگو بودم از حركت بازيكنان در بازي با ويارئال خيلي تكان خوردم . در حال ديدن بازي بودم كه ديدم بازيكنان با پوشيدن پيراهني با نام من وارد زمين شدند ، انتظارش را نداشتم . خيلي هيجان زده شدم چرا كه اين نشان داد كه تيم از من حمايت مي كند و مي خواهند كه هر چه زودتر برگردم . راستش در آن لحظاتي كه همه چيز نامطمئن است ،‌ اين انگيزه اي مضاعف يود .. اما روز ها گذشته و در هفته آغازين خيلي تلاش و شكيبايي لازم بود . و حالا خيلي خوشحالم كه دوباره باز گشته ام و تا اين حد به رسيدن به هدف نزديك شده ام .

وقتي كه روي چمن والدبباس قدم مي زدي چه احساسي داشتي ؟
    طراوت و نشاط . مثل تمرينات روزمره با هم تيمي هايم بود . پس از ماه ها مصدوميت ، شروع دوره اي جديد و دوباره بازي كردن خيلي انرژي بخش است . برخي چيزها را نمي توان با كلمات توصيف كرد ، اين ها احساسات هستند ... ديدن آنها اين قدر نزديك و ناتواني از حضور در كنارشان قلب آدم را مي شكند و به همين علت است كه بايد به تلاش ادامه دهم .

حتما صداي حمايت هم تيمي ، مدير و مربي را شنيده اي . در اين مورد چه نظري داري ؟
    از وقتي كه مصدوم شدم ، مدير ، والدانو ، مربي ،‌كارانكا و همه و همه از من حمايت كردند . علاقه و حمايتي كه از سوي مديريت و كادر فني دريافت كردم خيلي به من انگيزه مي داد چرا كه نشان مي داد كه بازيكن مهمي هستم . از همه خيلي سپاسگزارم ،‌اين را بارها گفته و مي گويم . به خاطر همين است كه تمام تلاشم را مي كنم كه هر چه زودتر به ميادين برگردم .

آن مكالمه ات در هتل بارسلونا كه والدانو به تو گفت كه نگران نباش چرا كه به زودي به ميادين بر مي گردي را يادت است ؟
    بله ،‌ جلسه اي بسيار مهم و احساساتي بود . او اين را به من گفت ، همين طور مدير و ديگر افراد . اين به من قوت قلب داد تا بيشتر بجنگم .

مي دانم كه نمي توان تاريخ دقيق را معلوم كرد ، اما مردم خيلي مشتاقند تا بدانند كه چه زماني هيگوائين به رئال مادريد بر مي گردد .
    خب ، در حال حاضر گفتنش مشكل است ،‌اما مطمئنم كه خيلي زود خواهد بود . براي همين است كه تلاش مي كنيم و تمام هم و غم من بازگشت هر چه زودتر به ميادين است . اميدوارم هر چه زودتر پاسخ محبت مردم را بدهم

خب ، در مورد شخصيت هيگوائين صحبت كنيم كه خيلي متفاوت از ميادين فوتبال است . در زمين خيلي جدي و حواس جمع هستي اما در رختكن ، يكي از شوخ ترين ها . شخصيت گونزالو هيگوائين چگونه است؟
    از نظر حرفه اي هر كسي سبك خود را دارد اما هميشه سعي مي كنم كه با تمام وجود تمرين كنم و به تيم كمك كنم . فوتبال چيزي است كه عاشقشم . ما خارج از دنياي حرفه اي ، مرد خانه هستم . ناهار درست كردن با رفقا يا ميهماني با گيتار و خواندن را دوست دارم . دوست دارم كه در خانه كنار مادرم كه هميشه از من حمايت كرده است باشم چرا كه هم او و هم پدرم خيلي پشت من بودند . همين طور دوست دارم كه اوقاتم را با برادرانم ، پدر بزرگ و مادر بزرگم و دوستانم سپري كنم . اين فرصت را ندارم كه آنها را هر روز ببينم اما خب ... بايد سوخت و ساخت .

هيچ وقت نسبت به اين كه در رئال مادريد موفق مي شوي ترديدي داشتي ؟!
    وقتي كه در آرژانتين انتخاب شدم نمي توانستم باور كنم چرا كه تازه توانسته بودم كه در ريورپلاته نامي براي خود دست و پا كنم . از آن روزها يك جمله بسيار مهم از پدرم را به ياد دارم . او از معدود افرادي بود كه هميشه به من مي گفت كه در اين باشگاه موفق مي شوم . وقتي كه در هواپيما بوديم به من گفت :" اكر رئال مادريد تو را خريده ، بايد نشان دهي كه ارزشش را داري . مطمئنا مي تواني به اندازه بازيكنان ديگر مهم باشي " اين قضيه باعث شد كه بهتر شوم . وقتي وارد رختكن شدم كاملا شگفت زده شده بودم چرا كه اين همه چهره بزرگ را مي ديدم . با خود گفتم :"‌با اين غول ها دو سال پيش در پلي استيشن بازي مي كردم و حالا بايد در كنارشان باشم و با آنها صحبت كنم . " با اين كه مي دانستم حتي رسيدن به اين جا هم افتخار بزرگي است با خود گفتم :" نمي توانم اين تيم را از دست بدهم ، بايد خودم را اثبات كنم و خودم را براي ماندن در اين جا بكشم . " از تجربياتي كه داشتم خيلي افتخار مي كنم ، از چيزهايي كه برده ام و اميدوارم كه مدتها بمانم .

پدرت برايت خيلي مهم بود ...
    بله ، گاهي از دستش عصباني مي شدم اما در نهايت مي فهميدم كه حق با اوست . او براي من خيلي مهم بود و خيلي كمكم كرد . نمي توانم گلايه اي از او داشته باشم .

بهترين توصيه پدرت براي تو ؟
    همان چيزي كه گفتم . "اگر تو را خريده اند حتما چيزي در تو ديده اند . نبايد اين فرصت از دست دهي و به توانايي هايت اطمينان داشته باش تا اگر روزي از اين باشگاه رفتي ، سربلند بروي . " اين را هميشه به ياد خواهم داشت .

چه شد كه مدافع وسط بوكا به خط حمله منتقل شد .
    اين يك اتفاق شانسي بود . آنها تصميم گرفتند كه در خط حمله مرا امتحان كنند كه اتفاقا خوب هم جواب داد .

پيپاي پدر بهتر است ، يا پيپاي پسر ؟
    خودم را با پدرم مقايسه نمي كنم . هر دويمان سعي كرديم كه بهترين باشيم . فوتبال يك حرفه است و شخصيت هم مهم است . وقتي بازنشسته شوي بهتر است كه بگويند :"اين مرد چه شخصيت خوبي داشت " نه اين كه "عناوين زيادي برد اما از نظر شخصيتي ... " من مي خواهم كه از هر دو جنبه برتر باشم چرا كه موفقيت از نظر حرفه اي و شخصيتي مكمل هم هستند .

پدرت ، مادرن و برادرانت چه لحظه اي از تو را فراموش نمي كنند ؟
    وقتي كه اولين بازيم براي رئال مادريد را در كوپا برابر بتيس انجام دادم . وقتي وارد زمين شدم خيلي آرام راه مي رفتم . پدرم به مادرم گفته بود :"اين پسر چطور مي تواند اين قدر خونسرد باشد ؟ نمي داند كه در كجاست ؟ نمي داند كه بازي كردن در اين تيم چه اهميتي دارد ؟" اين نشان مي دهد كه من چه آدم آرامي هستم . بر خلاف بازيكني كه وقتي وارد زمين مي شوند سريع مي دوند و انرژيشان را بروز مي دهند، من آرام قدم مي زدم .

يك ماجرايي هست كه پدرت هميشه تعريف مي كند . همان ويدئوي معروفي كه چند ماه پيش از پيوستن به رئال مارديد از سانتياگو برنابئو گرفته است و از تور برنابئوي خود فيلم گرفته است .
    بله در آن ويدئو مي گويد :" گونزالو ، فدريكو ، اين استاديومي است كه بايد به آن برسيد " كه حرفهايش بيشتر جنبه شوخي دارد ، بعدش هم مي گويد :" ببينيد ،‌بايد در اين زمين گل بزنيد "‌سال بعدش به طرز شگفت انگيزي من به رئال مادريد آمدم .

از زمان ييوستنت به رئال مادريد شخصيتت خيلي تغيير پيدا كرده است ؟
    بستگي دارد كه چطور نگاه كنيم . وقتي كه آمدم خيلي جوان و كم تجربه بودم . يادم است در همين برنامه از ايكر پرسيديد كه دوست دارد كه يك روز از زندگيش به چه نحو باشد و او گفت :" اين قدر معروف نباشم و زندگي مردم عادي را داشته باشم " و من هم با اين قضيه موافقم . گاهي اوقات دوست دارم كه مثل مردم عادي باشم اما اين چيزي است كه انتخاب كرده ام . بله ، عوض شده ام ، اما سعي كرده ام كه زياد خودم را نگيرم . سعي مي كنم همان آدمي باشم كه در بچگي بودم ، همان شخصي كه با اتوبوس يا مترو به مدرسه مي رفت و در تمرينات تيم نوجوانان ريور در دسته سوم حضور مي يافت ... آن رنج ها را به ياد مي آورم تا سعي كنم كه زياد عوض نشوم . هر چند كه در زندگي با توجه به شرايطي كه پيش مي رود بايد تغييراتي داشت اما من سعي مي كنم كه هميشه همان آدم باشم .

خب ، برسيم به تفريحات گونزالو هيگوائين . يادم است كه يك بار وقتي كه هوا گرم شده بود رفته بودي قايق سواري ، فكر كنم با گاراي اين كار را كردي .
    بله (مي خندد) اما نه زياد ، قايق سواري را زياد دوست ندارم . بيشتر عشق پوكر هستم . فيلم را هم دوست ندارم ، خوره آن نيستم اما دوست دارم . يك گيتار هم خريده ام اما زياد نمي زنم .

هنرمند واقعي در خانه تان برادرت لائوتاروست كه طبل مي زند .
    همين طور مادرم . كار مادرم فوق العاده است . وقتي كه كارش را مي بيني كاملا محو تماشا مي شوي . لائوتارو هم به تازگي طبل زدن را شروع كرده و او هم كارش سخت است .. راستش به جز اين دو نفر چند هنرمند ديگر هم داريم اما آنها حرفه اي تر هم هستند .

مي گويند در پينگ پنگ هم خبره هستي .
    در بازي كم نمي آورم هر چند كه زياد اهلش نيستم .

مي داني كه كريستيانو هم خيلي خوب پينگ پنگ بازي مي كند ؟
    بله، با هم مسابقه هم داديم .

يك روز از زندگي گونزالو هيگوائين به چه نحو است ؟
    صبح بيدار مي شوم ، در باشگاه تمرين مي كنم . گاهي من غذا مي پزم ، البته عاشق غذاي برادرم هستم .

غذاي مورد علاقه ات ؟
    پيتزاهاي خانگي مادرم . عالي هستند و هميشه دوست دارم كه آن را بخورم . اما اغلب چاره اي به جز خوردن غذا در باشگاه نيست ، گاهي اوقات حاضري درست مي كنم .گاهي هم پيش مي آيد كه با رفقا بيرون غذا بخورم . سعي مي كنم كه زندگي خاص خود را داشته باشم .

اعتراف كن كه خيلي سر به هوا هستي ...
    آره خب ...

يك ماجراي خيلي جالب هم در اين زمينه داري . چطور شد كه وكيلت را در ماشين قفل جا گذاشتي ؟
    مشغول غذا خوردن شديم ... (مي خندد) شش ، هفت ساعت شد و من اصلا روحم هم خبر نداشت . صداي كاچيتا را اصلا نمي شنيدم (مي خندد) يك بار هم دي ماريا را جا گذاشتم .

پس وكيلت را نمي خواهي ؟
    چرا ، عاشقشم .

او مثل پدر دوم توست .
    شخص فوق العاده ايست و كمك زيادي به من كرده است .

تيم در زماني كه تو نبودي چطور بوده است ؟ تيم را از بيرون چطور مي بيني ؟
    دوست ندارم بازيها را زياد آناليز كنم چرا كه ديدن آنها در زماني كه در تيم نيستم برايم خيلي مشكل است . حتي وقتي كه تيم مي برد هم گاهي احساس بدي دارم چرا كه از هم تيمي هايم جدا افتاده ام . در مجموه فكر مي كنم كه خيلي بهتر شده ايم . در آستانه رسيدن به مرحله يك چهارم نهايي چمپيونزليگ هستيم . در ليگ هم فقط چند امتياز از بارسلونا عقب هستيم و مي توانيم كه فاصله مان را كاهش دهيم . در كوپا هم به فينال رسيده ايم . هنوز مي توانيم كه هر سه جام را ببريم ، در فرم خوبي هستيم .

هيچ وقت آرزو داشته اي كه به سيبلس بروي ؟
    بله ، اين چيزي است كه همه مي خواهيم . من خيلي اذيت شده ام و در تلاشم كه هر چه زودتر برگردم تا به تيم براي رسيدن به اهدافش كمك كنم .

در مورد آدبايور و بنزما ، دو مهاجم تيم در خط حمله بگو . سبك متفاوتي دارند ، درست است ؟
    كريم سال به سال نشان مي دهد كه مي خواهد در اين جا بماند . آدبايور نيز خيلي زود هماهنگ شده و خوب عمل كرده است . از داشتن اين هم تيمي ها خرسند هستم و اميدوارم كه بتوانم هر چه زودتر به آنها ملحق شوم و به تيم كمك كنم .

حالا كه نمي تواني بازي كني چطور زندگي مي كني ؟
    پيش از بازيها به رختكن مي روم و بازي را هم از جايگاه ويژه مي بينم . پنج دقيقه پيش از پايان بازيها به رختكن مي روم تا با هم تيمي ها و خوش و بش كنم و بعد به خانه مي روم .

بيش از زمان حضورت در زمين اذيت مي شوي ؟
    خيلي آزار دهنده است .

از سيبلس گفتيم و از تمام بازيكناني كه در آن جا بودند پرسيديم . خودت وقتي به سيبلس فكر مي كني چه احساس داري ؟
    خدا را شكر دو بار به آن جا رفتم و همان طور كه سرجيو گفتم ، ديدم خيابان هاي مملو از جمعيت واقعا ديدني است . واقعا فوق العاده است كه قهرماني باعث شده كه اين همه آدم گرد هم آيند . سوار شدن به اتوبوس و ديدن ميليون ها نفر كه تو را تشويق مي كنند واقعا هيجان انگيز است .

در مورد مربيت ، خوزه مورينيو بگو .
    فكر مي كنم كه هر مربي دوست دارد با او كار كند . همه چيز را برده است و فرد متشخصي است . از او به خاطر حمايتهايي كه در شرايط سخت از من كرده سپاسگزارم .

روياهاي هيگوائين براي اين فصل ؟
    در ابتدا دوباره بازي كردن . با په په و كاكا كه سابقه مصدوميت داشتند صحبت كردم و آنها هم مي گفتند كه ارزش چيزها برايت دو چندان مي شود .

مي دانم كه براي چه رويايي براي دوباره گام نهادن به برنابئو داري ، اما مي خواهم كه مطمئن باشي كه ميليون ها هواداران رئال مادريد دوباره آرزوي شنيدن نام گونزالو هيگوائين را از ميكروفون هاي ورزشگاه دارند .
    سپاسگزارم . اولين چيزي كه مي خواهم دوباره بازي كردن است و بعد از آن گلزني و لذت بردن از حضور در كنار مردم . خيلي رنج كشيدم و اميدوارم كه مزدش را بگيرم .
    چنان زندگی کن که کسانی که تو را می شناسند، اما خدا را نمی شناسند، بواسطه آشنایی با تو، با خدا آشنا شوند ...

14. 3 کاربر از پست مفید 0825 تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    AMF
    مربی مورد علاقه
    Jose Mourinho
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    Ali

تشکر ها
    1,644

Bomb ژابی / ادبایور

ژابي آلونسو از آن دست بازيكناني است كه نه تنها به خاطر سبك فوتبال بازي كردن ، بلكه به خاطر شخصيت خاص و قابل احترام خود ، محبوبيت ويژه اي دارد . او چه در زندگي ورزشي و چه در زندگي شخصي ، هميشه احترام متقابل و مسئوليت پذيري را سرلوحه كار خود قرار داده است . اين بازيكن كاملا با شخصيت خود ارزشهاي رئال مادريد را احيا مي كند . شماره 14 رئال مادريد ، پنجمين ميهمان ويژه پرنامه پنجشنبه شب هاي رئال مادريد تي وي است كه اعتقاد دارد كه "هر بازيكني براي كامل شدن ، بايد در رئال مادريد بازي كند . "

"Other Side" از رد هات چيلي پپرز ، يكي از آهنگ هاي محبوب ژابي آلونسوست .
    هميشه رد هات را دوست داشته ام . نوار 'Californication' را خريدم و از آن زمان آهنگ هايشان را دوست داشتم .

زياد به كنسرت مي روي ؟
    بله ، دوست دارم . هر از چند گاهي اگر فرصتش پيش بيايد ، اين كار را خواهم كرد .

چه كنسرتي را فراموش نمي كني ؟
    چند تايي بوده است .يكي از بهترين هايش مربوط به آندرس كالامارو در تئاتر ويكتوريا يوخنيا در سن سباستين بود . بعد از آن كولد پلي را در ليورپول ديدم و خيلي دوست داشتم و در اين جا هم خواكين سابينا .

خوزه مورينيو گفت كه از زمان آمدنش از خانه به تمرينات و بالعكس ، موسيقي گوش مي دهد . ژابي آلونسو هم خيلي موسيفي را دوست دارد ؟
    بله ، من معمولا آهنگ گوش مي دهم ، همين طور راديو . گوش دادن به موزيك را دوست دارم چرا كه خيلي برايم لذت بخش است .

ژابي آلونسو بر خلاف خيلي ترجيح مي دهد كه در مركز شهر زندگي كند تا حومه ، چرا ؟
    از بچگي هميشه نزديك به مركز سن سباستين بودم . هميشه دوست داشتم كه در ميانه ها باشد . در ليورپول هم همين طور بود . در مادريد دوست دارم كه به همراه همسرم شهر را به خوبي بشناسيم و اكنون خيلي راضي هستيم .

از چه چيز مادريد بيشتر خوشت مي آيد ؟
    خيلي جامع و كامل است . افراد زيادي از خارج هستند كه در اين جا زيندگي راحتي دارند . رستوران ها و اماكن فرهنگي زيادي دارد . مردم دوست دارند كه در خيابان قدم بزنند و اين قضيه به شهر سرزندگي مي بخشد . علاوه بر آنها در اين شهر دعوا و درگيري مفهومي ندارد و من اين را مي پسندم .

پيش از پيوستن به رئال هم از مادريد ديدن كرده بودي ؟
    آن را مي شناختم . سن سباستين نزديك است و چند باري از فرصتهايم براي سفر به اين جا استفاده كردم .

هميشه به تمجيد از لندن پرداخته اي ...
    من در ليورپول زندگي مي كردم اما لندن يك شهر خاص است . خيلي پر عزمت است و مي تواني در آن هر كاري كه بخواهي انجام دهي . هميشه دوستش داشته ام .

يك شهر بايد چه داشته باشد تا ژابي آلونسو آن را بزرگ بداند ؟
    به اندازه اش نيست ، به امكانات است . در مادريد خيلي راحت هستم اما شهر من سن سباستين است . خيلي باحال تر است و هر چيزي در آن در دسترس است . بايد كوه و دريا هم داشته باشد .

براي سن سباستين دلت تنگ نشده ؟‌جايي كه اصالتت از آن بر مي خيزد ...
    اصالت من مربوط به آن جاست و خوشبختانه اكنون به ان خيلي نزديك هستم . معمولا هر لحظه به آن جا مي روم .

امسال در زمان گرفتن طبل طلا خيلي هيجان زده به نظر مي رسيدي ...
    در آن جا جايزه بسيار خاصي است . در بچگي فكر مي كردم كه اين بزرگترين جايزه ايست كه يك نفر مي تواند دريافت كند . نه نوبل ، نه پوليتزر و نه اسكار . خوشبختانه امسال به آن رسيدم و در يك روز هيجان انگيز به ان افتخار زيادي كردم .

ژابي آلونسو در بچگي چطوري بود ؟
    بچه خوبي بودم اما كمي شيطنت مي كردم . زياد شوخي مي كردم اما وقتي كه بايد مسئوليتي را مي پذيرفتم ، اين كار را مي كردم .

بزرگترين شيطنتي كه يادت است ؟
    با برادرم كارها زيادي كرديم . يادم است كه وقتي به خانه مادر بزرگم مي رفتيم ، به ماشين هايي كه عبور مي كردند سنگ مي انداختيم و يك روز يكي از راننده هاي پياده شد ، ما را گرفت و نزد مادر بزرگمان برد كه خيلي بد شد .

بعد از ظهرهايت در سواحل لا كونچا را به ياد داري ؟
    تابستان هاي زيادي را در آن جا مي گذرانديم . رسم بود كه تمام مدارس فوتبالشان را در آنجا برگزار مي كردند . آرتتا ، برادرم ، ايرائولا ، دي پدرو و خيلي هاي ديگر از آن جا شروع كردم .

با آرتتا خيلي رفيق هستي ، چون كه بچه محل بوديد .
    خيلي نزديك هم بوديم و با يكديگر فوتبال ، هندبال و تنيس بازي مي كرديم .

با پدرت ، پريكو آلونسوي بزرگ هم بازي مي كردي ؟
    بله ، هر چيزي بازي مي كرديم ، نه فقط فوتبال بلكه با او و رفقا هندبال ، تنيس، اسكيت ، موتورسواري ، بدمينتون و ... بازي مي كرديم .

پسر يك فوتباليست بودن مشكل بود ؟
    براي من هيچ وقت نه ضعف بوده و نه قوت . خيلي عادي بوديم . پدر بزرگ ما ، بازيكن و مربي بود . اين قضيه باعث شد كه فوتباليست بودن پدر طبيعي تر شود و هيچ فشاري در هيچ زماني روي ما نباشد و توجهي به حرفهاي مردم نداشت هباشيم .

پدرت دوست داشت كه بچه هايش فوتباليست شوند ؟
    فكر نكنم . او مي خواست كه در كاري كه انجام مي دهيم خوشبخت و سربلند باشيم . در خانه ، به خصوص مادرم روي اين چيزها خيلي بيشتر حواسش جمع بود . مي گفت كه اول تحصيل . يادم است كه مي گفت كه اگر يك بار تجديد شوم ، بايد قيد فوتبال را بزنم . نمي دانم كه بهتر شد يا بدتر اما معمولا خوب بودم .

پس به نظر مي رسيد كه دانش آموز خوبي هستي ،
    خب ، به همه چيز مي رسيدم .

پدرت بازيكن و مربي چند تيم بود ، اين قضيه برايت ارزشمند بود نه ؟
    بله اين قضيه باعث مي شد كه چيزهاي زيادي ياد بگيرم . خيلي راحت با حرفه اي شدن كنار آمدم چرا كه با اين سبك زندگي از بچگي خو گرفته بودم . خوشحال بودم كه مي توانستم كه با پدرم زندگي كنم . او مي گفت :" ژابي ، نسل جديد ، دوران جديد و حالا همه چيز از آن توست . "

در بچگي زياد به راديو گوش مي دادي ...
    بله ، پدرم مربي تيم بيساين در دسته سه بود و وقتي در خارج از خانه بازي مي كرد ، من ، برادرانم و مادرم ، به راديو گوش مي داديم تا شرايطش را بفهميم .

ژابي آلونسو در 16 سالگي براي يادگيري انگليسي به ايرلند رفت ...
    اين كه خودم رفتم يا به من گفته شد كه بروم يادم نيست (مي خندد) يادگيري در يك مدرسه زبان خيلي عالي بود و من يك ماه خوب را در آن جا سپري كردم و از ايرلندي ها خيلي ممنونم . آنها مردمي روراست و با شخصيت هستند و به اصالت خود افتخار مي كنند . براي من خيلي خوب بود ، نه تنها به خاطر يادگيري انگليسي ، چرا كه زياد چيزي ياد نگرفتم اما توانستم كه كشور جديدي را بشناسم .

در آن جا فوتبال اسكاتلندي هم رايج است ؟
    بله اما ربطي به فوتبال ما ندارد . بيش از آن كه بازي كني بايد بتواني كه در طول زمين بدوي .

اولين روزهايت به عنوان فوتباليست در آنتيگوكو را چطور به ياد داري ؟
    اين يك باشگاه حرفه اي نبود اما افراد باشگاه بسيار حرفه اي و اخلافمدار بودم . با آن همه تلاشي كه مي كردند از حرفه اي ها هم بالاتر بودند . خوش شانس بوديم كه توانسته بوديم كه يك سري كودك كه بسيار با هم رفيق هستيم را دور هم جمع كنيم ، خوب بازي مي كرديم و مي توانستيم كه با تيمهايي همچون سوسيه داد و اتلتيك رفابت كنيم . خيلي جو در آن جا صميمي بود .

از آن گروه بچه ها ، چه كسي به جز ژابي توانست كه مطرح شود ؟
    آرتتا ، آدوريز ، ايرائولا ، برادرم و .. واقعا فوق العاده بود كه يك باشگاه محلي بتواند كه دو ، سه نسل را با بازيكنان خوب و در سطح جهاني معرفي كند .

از زمان پيوستنت در رئال سوسيه داد چه به ياد داري ؟
    در دومين سالدر آن تيم جوان خارق العاده كار كرديم . فقط دو امتياز تا قهرماني ليگ فاصله داشتيم . در جام حذفي هم توانستيم كه سلتا و والنسيا را حذف كنيم و البته توسط رئال مادريد در زمين تمرين سابق ، حذف شديم . فصل شگفت انگيزي بود و باشگاه هاي حرفه اي به سراغ ما آمدند .يكي از اين پيشنهاد ها سوسيه داد بود كه ترديدي در پيوستن به آن نداشتم و به تيمهاي پايه رئال سوسيه داد ملحق شدم .

و اولين بازي براي سوسيه داد در برابر لاگرونيس بود .
    اولين بازيها فراموش نشدني هستند . بازي كردن در خانه با تيم محبوبت در مقابل دوستان ، خانواده و هواداران خيلي خاص است . هميشه اين تيم را دوست خواهم داشت .

چه تعداد از پيراهن هاي خودت يا حريفانت را در ويترينت جمع كرده اي ؟
    پيراهن هاي خودم در هر تيمي را با شكل هاي مختلفش دارم و پيراهن بعضي بازيكنان حريف را هم جمع كردم . وقتي در مقابل بازيكني كه برايش احترام قائلم و تحسينش مي كنم بازي مي كنم ، دوست دارم كه پيراهنش را جمع كنم . خيلي دارم اما چند تايش را خيلي بيشتر دوست دارم . زيدان ، شيرر ، روي كين ، اسكولز ، ندود و ... پدرم هم يك جمعه بزرگ پيراهن دارم و برادرم هم توانسته كه پيراهن پيراهن هاي مارادونا ، شوستر ، زيكو و ... را جمع كند . احتمالا در آينده هم پسرم ، خون همين كار را خواهد كرد .

مدتي به ايبار رفتي ، درست است ؟
    بله .

قرضي در آن جا بازي كردي ، سخت بود ؟
    كمي . 18 ساله بودم و تا پيش از آن فقط با بچه هاي هم سن و سال خودم بازي كرده بودم اما در آن جا افرادي حرفه اي و پخته با 28 يا 30 سال سن بودند و مي توانستم كه درسهايي بگيرم . علاوه بر آن در ايبار افراد سختكوشي در بيرون و درون زمين بودند . افرادي بودند كه روز هشت ساعت تمرين مي كردند ، از آن جا استقامت را ياد گرفتم .

بعد به سوسيه داد برگشتي و يك فصل فوق العاده را داشتي .
    وقتي برگشتم كه تيم در شرايط سختي بود و براي بقا مي جنگيد . اين بازيها مشكل هستند و باعث مي شوند كه زودتر پيشرفت كني . بعد از آ» ، يك فصل فوق العاده را داشتيم و با رئال مادريد براي قهرماني ليگ رقابت مي كرديم . آن روزها را هميشه در قلبم خواهم داشت .

به ليورپول برسيم . يك جهش بزرگ ..
    براي فوتبالدوستان ، آنفيلد يكي از رويايي ترين استاديوم هاست . تلفيقي از سنت ها و احترام به ارزشها با يك تاريخچه درخشان و لحظاتي تاريك . اين استاديوم خيلي قابل احترام است و باعث مي شود كه بتواني كه ديد ديگري به فوتبال پيدا كني . اين تيم خيلي به من كمك كرد و درس هاي زيادي گرفتم ، دوره تاثيرگذاري بود .

مي تواني بگويي كه وقتي يك بازيكن ليورپول وقتي "You'll never walk alone" را مي شنود چه حسي دارد ؟
    به نظرم اين شعار مربوط به زماني است كه بازيكنان وارد زمين مي شوند . يك بازيكن ليورپول هميشه حمايت هوادارانش را حس مي كند . اين استاديوم يكي از بزرگترين ها ، زيباترين ها و شيك ترين هاست . انگيزه مي گيري تا در آن بازي كني . هواداران خيلي پرشور و با انرژي هستند .

قهرمان اروپا شدي ...
    در همان سال اول قهرمان چمپيونزليگ شدم . با خود گفتم :" بهتر از اين نمي شد ."

چه خاطراتي از لحظات بعد و قبل از فينال داري ؟
    احساسات عجيب و غريبي داشتيم . بين دو نيمه با اين كه 3-0 باخته بوديم ، با خود گفتيم كه ما مي توانيم . غيرممكن به نظر مي رسيد اما به زمين آمديم و سه گل زديم و با ميلان كه تيم بزرگي بود مساوي كرديم . بعد از آن يرژي عالي بود و توانست كه پنالتي هاي خوبي بگيرد . سورپرايز شديم . يكي از به ياد ماندني ترين قهرماني هاي اروپايي در تاريخ بود .

در 5 آگوست 2009 به رئال مادريد ملحق شدي . جرارد گفت كه ليورپول با رفتن ژابي آلونسو نابود شد .
    در آن لحظه احساس كردم كه نياز به چالش جديدي دارم . اين فرصت را داشتم كه به رئال مادريد بيايم و چه چالشي بهتر از آن . پروژه هيجان انگيزي بود و من خيلي به آن جلب شدم . وقتي همه چيز تمام شد خيلي راضي بودم . باعث افتخارم بود كه توانستم كه گامي به سمت شروه دوره جديد بردارم .

وقتي قراردادت نهايي شد خيلي سريع به مادريد آمدي ..
    در ليورپول بودم تا براي يك بازي دوستانه به كپنهاگ سفر كنيم كه گفتند بروم .

چرا رئال مادريد ؟
    چون از بچگي به رئال مادريد با علافه خاصي نگاه مي كرديم ، به بازيكنان بزرگي كه در اين جا بودند و با تاريخچه اين باشگاه مي دانستم كه بازي كردن در برنابئو چه احساسي دارد . هر بازيكني دوست دارد كه در تيمي همچون رئال مادريد بازي كند . براي من يك فرصت فوق العاده در يك زمان فوق العاده بود و من از اين انتخاب خيلي راضي هستم .

آن شب را به ياد داري ؟
    در آن شب با خشنودي فراواني خوابيدم . از اين كه به چنين باشگاه بزرگي پيوسته بودم خيلي هيجان زده بودم .

اولين كسي كه به تو زنگ زد تا در مورد اين خبر با تو صحبت كند ، چه كسي بود .
    همسرم ، ناگوره چرا كه در آن تابستان شرايط مشكلي داشتيم . بعد از آن والدينم . همه خوشحال بودند .

و به برنابئو آمدي ....
    خيلي بزرگ است . واقعا بي همتاست . جو فوق العاده اي براي بازي كردن در آن حاكم است . هواداران پر انرژي هستند اما وقتي كه تيم خوب كار كند ، خيلي خوشحال و انرژي بخش مي شوند .

بهترين بازيكني كه با آن روبرو شدي ؟
    زيدان . او الگوي يك فوتباليست واقعي بود . من رفتارش را چه درون و چه بيرون زمين دوست داشتم . بازيش را دوست داشتم اما با توجه به آن كه حريفم بود بايد خيلي سرسخت برابرش بازي مي كردم اما با هوش ذاتي او كار بسيار مشكلي بود . من خودم هميشه شخصا سعي مي كنم كه به تيم كمك كنم ، در خدمت تيم بودن برايم احساس خوبي دارد .

بازيكني بوده كه تو را در رختكن شديدا تحت تاثير قرار دهد ؟
    يكي از بهترين و حرفه اي ترين دوستانم ، هوپيا بوده است . وقتي در ليورپول بودم ، او از اركان رختكن بود و كمك زيادي به من كرد . او الگوي حرفه اي گري بود .

براي كدام شخصيت فوتبالي احترام زيايد قائلي و تحسينش مي كني ؟
    زياد هستند . ويسنته دل بوسكه را خيلي دوست دارم و برايش احترام قائلم .

از چه حريفي زياد خوشت نمي آيد؟
    اشخاص مكار و حاشيه ساز .

چه حريفي را بيشتر مي پسندي ؟
    افراد درستكار و سختكوش كه البته به تو صدمه اي نمي زنند ، به تيمشان كمك مي كنند و قصد فريب كسي را ندارند .

به كدام ويژگيت بيشتر افتخار مي كني ؟
    دوست ندارم در مورد خودم صحبت كنم اما به پاس دادن و ديدم افتخار مي كنم .

از چه چيزي در زندگي مي ترسي؟
    از وقتي كه پدر شده ام اولويت هايم عوض شده اند . ديدن روند رشد و تريبت بچه هايم . جدا از فوتبال ، اين مهمترين پروسه ايست كه من و همسرم طي مي كنيم .

از چه چيزي در زندگي انسان خوشت نمي آيد ؟
    گول زدن . من دوست دارم كه هر كسي روراست باشد .

شده از انجام دادن يا ندادن كاري پشيمان شدي ؟
    مطمئنا اين اتفاقات مي افتد . من دوست داشتم كه به تحصيل در زمينه تجارت ادامه دهم و اميدوارم كه در آينده به آن برسم .

به چه چيزي زياد افتخار مي كني؟
    به دو فرزندم . اين كه ببينم هر روز چطور بزرگ مي شوند .

دوست داري كه پسرت هم فوتباليست شود و وارث نسل آلونسو ها شود ؟
    دوست دارم كه يك بچه خوب و مسئوليت پذير باشد و هر كاري را كه مي خواهد انجام دهد . اگر دوست دارد مي تواند فوتباليست شود . دوست دارد در هر كاري كه مي كند موفق باشد . گاهي اوقات بايد ريلكس باشد و گاهي ديگر مسئوليت پذير . اگر وارد فوتبال حرفه اي مي شود اميدوارم كه بتواند كه روند معقولي را داشته باشد .

تا حالا شده كه به خاطر فوتبال گريه كني ؟
    نه . حتي بعد از قهرماني جام جهاني هم به خاطر فوتبال گريه نكردم . اگر گريه كنم به خاطر مسائل شخصي است .

چه چيزي ممكن است كه قلبت را تكان دهد ؟
    مشكلات اطرافيان .

يك روز از زندگيت به شكل است ؟
    با بچه ها به پارك يا استخر مي روم . دوست دارم كه از زمان براي حضور در كنار همسرم و ديدن فيلم يا رفتن به رستوران استفاده كنم .

رفقايت گفتند كه فوتبال باعث شده كه برخي چيزها را در زندگي از دست بدهند ، براي تو هم اين قضيه مشكل است ؟
    البته . نمي توانم عادي باشم . البته زمان براي هر كاري هست و وقتي فوتبالم تمام شود ، سعي مي كنم كه از آن فاصله بگيرم .

ژابي آلونسو وقتي از فوتبال كنار برود چه كار مي كند ؟
    مطمئن نيستم . نمي دانم كه هنوز به فوتبال مربوط خواهم ماند يا خير . وقت براي فكر كردن به آن زياد است .

تيم در مراحل پاياني فصل چطور است ؟
    خوب است . در فرم و روند خوبي قرار دارد . هنوز در هر سه جام حاضر هستيم و مي توانيم كه در تمامي تورنمنت ها ، علي الخصوص در چمپيونزليگ رقابت كنيم . علاوه بر آن ، فينال كوپا را داريم كه مي خواهيم برنده باشيم .

مورينيو در رختكن چه چيزي را به تو اضافه كرده است ؟
    او مي داند كه در لحظات كليدي ، مثلا در فينال ها چه كار كند و از نظر رواني چطور تيم را آماده كند . مي داند كه چطور با ما ارتباط قرار كند و به ما انگيزه بدهد . از او چيزهاي زيادي ياد گرتفه ام و بازيكن بهرتي شده ام . بهتر بازيها را مي خوانم . از نظر تاكتيكي مربي خوبي است و خيلي به تو كمك مي كند .

هيچ بازيكني از مورينيو بد نگفته است .
    در انگليس در موردش پرسيده بودم و مي گفتند :" او خيلي خاص است " و همين طور هم هست . او مي داند كه چطور دل بازيكنان را بدست آورد .

فكر مي كني اين فصل رئال جام ببرد ؟
    زمان نشان خواهد داد . عزم و تلاش اين را نشان مي دهد . فوتبال ، فوتبال است و هر اتفاقي محتمل است اما عزم من راسخ است .

كليد ناكام نبودن در اين صل چيست ؟
    توجه ، تمركز ، حواس جمعي و تلاش براي هر بازي مي تواند كه كليد كار باشد چرا كه اين ها بخشي از مرگ و زندگي هستند . بايد دانست كه هر بازي در فصل مهمترين است و بايد برايش آماده ميبود .

سرجيو راموس گفته بود كه انتظار دارد كه برنابئو براي حريفان جهنم شود ...
    اين خيلي ضروري است كه هواداران در هر بازي پشت ما باشند . آنها بايد بدانند كه فقط تماشاگر نيستند ، بلكه يكي از ياران ما هستند . بايد خيلي كمك ما باشند . وقتي كمك هواداران پشتمان باشد ، بهتر بازي مي كنيم .

در مورد بازيكنان جوان رئال بگو : مسعود اوزيل .
    يكي از آن بازيكنان خاصي است كه هر چند وقت يك بار پيدايشان مي شود . توانش در فواصل كم جادويي است و اين باعث مي شود كه خيلي خاص تر شود . حركاتش بين خطوط و ديدش هم عالي است .

دي ماريا .
    "ال فيدئو " . توپ را مي گيرد و 50 متر مي دود ، گويي پرواز مي كند . او از آن دست بازيكناني است كه هر كاري از دستش بر مي آيد .

بنزما
    خيلي بهتر شده است و بيشتر هماهنگ تر شده است . بازيكن توانايي است و در محوطه جريمه خيلي باهوش است و توانايي هايي دارد كه بتواند كه بهترين مهاجم جهان شود .

گرانرو
    "ال پيراتا " خارق العاده ايست . بايد او را خيلي تحسين كنم چرا كه با هم خيلي هماهنگ هستيد . درون زمين فوتبال خوبي ارائه مي دهد . بازيكني است كه همه چيزش عالي است . بازي را خوب مي خواند و توانايي تبديل شدن به يك بازيكن مهم را دارد .

دوست داري كه وقتي فوتبال را ترك مي كني چطور به ياد آورده شوي ؟
    به عنوان بازيكني كه رفتار خوبي درون زمين داشت و براي همه احترام قائل بود .

امانوئل آدبايور در مادريد راحت است و اين كاملا مشخص است . مي خواهد كه از اين فرصت نهايت بهره را ببرد و اميدوار است كه باشگاه در ژوئن قراردادش را نهايي كند . او در مصاحبه اخير خود با آس ، به يادآوري شروع كارش ، دورانش در موناكو و آرسنال ، حمله به تيم ملي توگو و بحث در مورد هماهنگي با تيم جديدش پرداخت .

آدم شادي هستي ؟
    من شاد متولد شدم . هيچ كسي نمي تواند كه به اندازه من در حال حاضر شاد باشد . در اين جا به رويايم رسيدم و احساس مي كنم كه خيلي موثر هستم .

چرا ظاهرت را عوض كردي ؟
    سه سال بود كه موهاي بافته ام را داشتم و حالا اين فرصت را پيدا كردم كه در رئال مادريد بازي كنم و مي دانستم كه بايد آنها را كوتاه كنم . حس كردم كه با آنها نمي توانم در اين جا موفق شوم . اين موي كوتاه براي تيمي همچون رئال مادريد مناسب تر است . من تمام تلاشم را مي كنم كه هماهنگ شوم . البته اين جا گرم تر از انگليس هم هست .

اوضاع چطور است ؟
    جو خوبي در تيم است . همه با من خوب برخورد مي كنند . واقعا برايم جاي تعجب است كه چطور توانسته ام كه به اين جا برسم . با تمام وجود تمرين مي كنم و تمام تلاش خود را انجام مي دهم تا بتوانم كه اين لطف را جبران كرده باشم .

كودكيت چطور بود ؟
    آسان نبود . اين طور نبود كه با قاشق استيل غذا بخورم . خيلي سخت بود . همه ما فقر آفريقا را مي دانيم . من از توگو بودم ، يكي از فقير ترين كشورهاي فاره . اين شانس را داشتم كه در پازنده سالگي به فرانسه برده شدم و بعد از آن همه چيز روبراه بود . خدا را شاكرم چرا كه او هميشه با من بوده است . هر زماني كه به مشكلات خورده ام ، او به من كمك كرد . كودكي من افتضاح نبود اما آسان هم نبود . حالا يك فوتباليست حرفه اي هستم و در بزرگترين باشگاه جهان بازي مي كنم .

والدينت چه كار مي كردند ؟
    پدر و مادرم اهل نيجريه بودند و به توگو مهاجرت كرده بودند . پدرم مدير بانك بود و مادرم هم خرده فروشي مي كرد . در سال 2005 پدرم بعد از يك بيماري سخت فوت شد كه اين قضيه در آفريقا مرسوم است . اما دوست ندارم كه گذشته ام را فراموش كنم ، به افريقايي بودنم افتخار مي كنم .

چطور فرصتش پيش آمد كه به فرانسه بروي ؟
    در 15 سالگي در تورنمنت زير 17 ساله ها در گوتنبرگ شركت كردم . بعد از آن دي تادئو ، استعدادياب متز مرا كشف كرد و اين قضيه زندگي من را عوض كرد . ما به فينال رسيديم و خوب كار كرديم . ذر بازگشت به توگو ، دعوت نامه اي براي تست دادن در متز دريافت كردم . 15 ساله بودم ، بچه اي كه مي توانست كه در اروپا با اب و هوايي متفاوت بازي كنم . اسپانيا و آفريقا آب و هواي مشابهي دارند اما فرانسه و بدتر از آن متز اين طور نبود . خيلي سرد بود و تست دادن در آن كار بسيار مشكلي بود . اما شرايط طوري پيش رفت كه به اين جا رسيدم .

موناكو چه زماني با تو تماس گرفت .
    با متز در دسته سوم بوديم كه توانستيم كه به دسته 2 صعود كنيم . در آستانه پيوستن به ساوتهمپتون بودم كه تماسي از موناكو دريافت كردم و با خوشحالي پذيرفتم . درسهاي زيادي گرفتم . اين تيم مملو از بازيكنان معروف بود : مورينتس ، نوندا ، دادو پرشو ، ژولي و همه به من كمك كردند . آنها به من ياد دادند كه ديگر بچه نباشم و براي خودم مردي شوم .

با مورينتس رفيق بودي ؟
    با او خيلي نزديك بودم . معلم من در رختكن بود . مي دانستم كه براي رسيدن به جايگاه او بايد چه مراحلي را طي كنم . به من گفت كه هيچگاه درگير حواشي نشوم ، راه خود را پيش بروم و من هم مسير او را براي موفقيت طي كردم . بعد از رسيدن به فينال چمپيونزليگ ، شاهزاده موناكو ما را به خانه اش دعوت كرد تا تبريك بگويد . آن روز مورينتس كنار من بود و به من گفت كه اين قضيه خارق العاده است . گفت كه مي توانم كه جهشي به باشگاه هاي بزرگ تر داشته باشم . درك كردم كه اين حرف را از ته قلبش زده است و او را مثل برادر بزرگترم مي دانستم .

از مورينتس در مورد رئال مادريد پرسيدي ؟
    بله . اولين چيزي كه به او گفتم اين بود كه پيراهن رائول را مي خواهم (مي خندد) برايم خيلي رويايي بود كه در كنار كسي باشم كه مي دانست كه بازي كردن در رئال مادريد به چه شكل است .راستش را بخواهيد ، گاهي آن قدر سوال مي پرسيدم كه عاصي مي شد . از او مي پرسيدم كه قهرماني چمپيونزليگ چه احساسي داشته است ؟‌ بازي كردن در رئال مادريد چطور است ؟ حضور در رختكن در كنار زيدان و فيگو چطور بوده است ؟ خوستم كه از رائول براي يك ميهماني دعوت كند تا او را ببيند . يك روز ديدم كه رائول در رختكن ماست ، شوكه شده بودم . بعد از آن بيشتر عاشق رئال مادريد شدم . مورينتس در اين راه به من خيلي انگيزه داد . يك فرد خاكي بود . خودش كفش ها و پيراهنش را مي شست . او اسطوره و الگوي بازي من شد .

كدام بازيكن رئال را بيشتر دوست داشتي ؟
    زيدان برايم خيلي رويايي بود . بعد از او ، رائول و گلهايي كه مي زد و وظيفه اش را انجام مي داد . نه فقط يك يا دو سال ، بلكه براي 10 سال و همچنان ادامه مي دهد . مطمئنم كه به زودي او را مي بينم و با او صحبت خواهم كرد .

با زيدان صحبت كردي ؟
    اسپانسرهاي ما يكي است و به همين علت با او صحبتهايي داشته ام . مي داند كه چقدر تحسينش مي كنم .

موناكو در فينال چمپيونزليگ به پورتوي مورينيو باخت .
    از آن فينال بود كه دنيا توانست كه مورينيو را بشناسد . اين فرصتي طلايي بود كه توانايي هايش را نشان دهد . مورينيو سيستم متفاوتي را اتخاذ خواهد كرد و ما را سورپرايز كرد . پذيرفتنش مشكل بود .

حالا هم مي تواند برنده شود ؟
    اميدوارم . اين جا آمده ام تا موفق باشم . سالهاست كه در سطح اول فوتبال بازي مي كنم اما هنوز جامي نبرده ام . براي من مهمترين نكته قهرماني است . وقتي كه به آرسنال رفتم هيچ وقت فكر نمي كردم كه نمي توانم قهرمان شوم . در اين جا تمام تلاش خود را انجام مي دهم تا به اين مهم برسم . در فينال كوپا شانس زيادي براي رسيدن به اين مهم است . بعد از آن چمپيونزليگ را هم داريم كه مدعي هستيم . در لاليگا هم هفت امتياز عقب هستيم و آسان نيست اما هنوز هيچ چيز تمام نشده است . تصور كنيد كه بارسلونا به سويا ببازد و ما ببريم . بعد از آن در صورت برد در الكلاسيكو فاصله به يك امتياز مي رسد .

و بعد به آرسنال رفتي .
    دنياي ديگري بود . با برگ كمپ ، هنري و فن پرسي توانستم كه از نظر سبك بازي پيشرفت كنم .توانستم كه به يك مهاجم نوك كليدي تبديل شوم و اين نشان مي دهد كه موفق بوده ام .

از ونگر چه ياد گرفتي ؟
    حرفه اي گري و به موقع حاضر شدن در تمرينات ، همين طور رفاقت و اتحاد در رختكن و آماده شدن از نظر روحي و رواني .

با عصبانيت اين تيم را ترك كردي ؟
    راستش بله . با خشم رفتم . عاشق اين باشگاه بوده ام . از جواني يكي از آرزوهايم بازي كردم در آرسنال مثل اسطوره ام ، كانو بود . فكر مي كردم كه تا پايان فوتبالم آن جا مي مانم .

از رفتن به سيتي پشيماني ؟
    تجربه مشكلي بود . مانچيني نگاه متفاوتي به فوتبال داشت و بايد اين را مي پذيرفتم . اما پشيمان نيستم .

حمله تروريستي به تيم ملي توگو را چطور به ياد داري ؟
    بدترين لحظه زندگيم بود . اين قضيه باعث شد كه پيشرفت كنم . حالا مي دانم كه در يك آن ممكن است كه زندگيم را از دست بدهم . براي من ، مهمترين نكته لذت بردن از زندگي است . شاد متواد شده ام و بعد از آن نيز بايد همين طور باشم . مي توانستم كه بميرم اما حالا زنده هستم و در رئال مادريد بازي مي كنم . ديگر چه مي توانم بخواهم ؟ هيچ چيز .

در مورد كوجوي اوبيلابه ، دروازه بانتان كه اكنون روي ويلچر مي نشيند هم صحبت مي كني ؟
    در آفريقا ما به دوستان مي گوييم داداش . او تا پيش از آن هم مثل برادر من بود ، اما بعد از آن با هم داداش تر شديم . اوبيلابه و من هر روز با هم صحبت مي كرديم و سعي مي كرديم كه مشكلات همديگر را رفع كنيم . هر اتفاقي كه براي او افتاد ، انگار براي من بود . او فقط دو رديف جلوتر از من بود و امكان داشت كه حالا ديگر نتوانم راه بروم .

تيم ملي را ترك كردي ، روزي بازي خواهي گشت ؟
    فعلا نظرم همان است . برايم مشكل بود كه نتوانم به اوبيلابه و همين طور فدراسيون كه با آن فاجعه بدتر محروم شده بود ، كمك كنم .

اين بدترين بود ، تجربه بهتري هم از تماس رئال مادريد با تو در ژانويه گذشته داشتي ؟
    تجربه خوبي بود اما خيلي هم استرس زا بود . وقتي كه به من گفته شد كه سيتي و رئال مادريد به توافق رسيده اند و بايد به رئال مادريد سفر كنم ، تا 48 ساعت به علت استرس نمي توانستم كه غذا بخورم . من حتي در سيتي هم بازي نمي كردم و وقتي گفته شد كه رئال مادريد من را به خدمت گرفته است برايم مثل شوخي بود ، تا اين كه به والدبباس آمدم و مورينيو و زيدان را ديدم . بالاخره در آن زمان توانستم باور كنم .

مورينيو چه كار كرد ؟
    گفت كه بايد بهترين بازي خود را انجام دهم ، از حضور در زمين لذت ببرم و همان طوري كه هستم باشم . من يك بچه 16 ساله نيستم و نيازي نيست كه كسي به من بگويد كه چطور بخوابم يا مثلا رژيم بگيرم . مي دانم كه چطور بايد حرفه اي باشم .

چه كسي بيشتر به تو كمك كرد ؟
    لاس . وقتي كه به آرسنال آمد من به او كمك كردم . به او نشان دادم كه بايد كجا لباسهايش را نگه دارد و همين طور قوانين باشگاه را به او گوشزد كردم اما اين بار نوبت او بود كه محبت من را جبران كنم . همين طور بنزما چرا كه شخصيت فوق العاده ايست و با هم در گذشته در فرانسه بوديم . همين طور راموس‌، كريستيانو و بقيه . اوزيل هم در مورد ويژگي هاي اين باشگاه در زمان حضورمان در رختكن به من گفت .

از وقتي آمدي ، گلزني بنزما متوقف نمي شود .
    از وقتي كه آمدم گفتم كه مي خواهم به بنزما كمك كنم ، نه اين كه به او لطمه بزنم . در اين زماني كه در اين جا هستم ، حتي اگر كريم 100 گل بزند و من هيچي ، مشكلي نيست . ما براي قهرماني اين جا هستيم . چمپيونزليگ را مي خواهم . مي خواهم كه قهرمان شوم و كاري به مسائل انفرادي ندارم .. حتي حاضرم شرط ببندم كه ما قهرمان دهمين چمپيونزليگ با نتيجه 2-0 شويم و هر دو گل را بنزما مي زند .

به او توصيه اي هم داشتي ؟
    به او گفتم كه در فوتبال يك روز مي تواني قهرمان باشي و يك روز زير تيغ همه انتقادات . اما بايد از بازي خودت لذت ببري . او سخت كار مي كنم و همه به او ايمان داريم . او در روند فوق العاده ايست .

با چه كسي در زمين بيشتر هماهنگ هستي ؟
    اولويتي ندارم . با ژابي آلونسو رابطه خوبي دارم چرا كه او انگليسي را خوب صحبت مي كند . با لاس هم راحت هستم ، همين طور با اوزيل ، دي ماريا و بنزما .

اوزيل تو را ياد زيدان مي اندازد ؟
    شباهت هايي دارند . او بازيكن يزرگي است . ديد فوق العاده اي در بازي دارد . دو چشم در جلويش دارد و دو چشم در پشت سرش .

دقت كردي كه دل برنابئو را خيلي زود به دست آورده اي ؟
    شنيده ام كه استاديوم نام من را صدا مي زنند . مهم است كه دوستت داشته باشند .

به اسم مانوليتو ؟
    من يك آفريقايي هستم و كاري ندارم كه به چه نامي صدايم بزنند . مي دانم كه مانوليتو نامي است كه يادآور رفاقت است ، پس بله ، دوستش دارم . در فرانسه هم به من مي گفتند نوانكو كانو .

فكر مي كني كه بعد از ژوئن هم بماني ؟
    بله ، اميدوارم . تمام تلاشم را خواهم كرد كه تا مدت زيادي در اين جا بمانم .

شانس برد در فينال كوپا را داريد ؟
    در فوتبال هر چيزي ممكن است . 90 دقيقه پيش رو داريم و اگر يازده نفر دو تيم را مقايسه كنيد ، بدون شك ما مي بريم . بارسا مسي را دارد و ما كريستيانو . آنها پدرو را دارند و ما بنزما و ... مطمئنا توانايي برد را داريم و به نظرم شانسش را داريم .

هفته آينده بازي برگشت چمپيونزليگ است .
    ليون هميشه تيم قدرتمندي بوده است ، چه با ليسا ، چه بدون او . من اين تيم را خوب مي شناسم . اميدوارم كه با تمام قوا به مصاف آنها برويم و بتوانيم كه حذفشان كنيم .

چنان زندگی کن که کسانی که تو را می شناسند، اما خدا را نمی شناسند، بواسطه آشنایی با تو، با خدا آشنا شوند ...

16. کاربر روبرو از پست مفید 0825 تشکر کرده است .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    دروازبانی
    مربی مورد علاقه
    مورینیو-فرگوسن-گواردیولا
    بازیکن محبوب
    کاسیاس-رونالدو-تورس-کاکا.فابریکه(فابرگاس وپیکه)
    اسم واقعی شما
    حمیدرضا(مه

SpainRealMadridManUtd

Casillas

تشکر ها
    53
    تشکر شده 1,970 در 377 پست

real 50 سوال از ژابی آلونسو

شابی آلنسو در آخرین شماره مجله Don Balón که روز جمعه به چاپ رسید به مصاحبه پرداخت و به سوالاتی که از او شده بود پاسخ داد شما می توانید مصاحبه شابی آلنسو را در زیر مشاهد کنید.

1.وضعیت تاهل؟

"متاهل و دارای دو فرزند.

2.میزان تحصیلات؟

"من سه سال در رشته تجارت تحصیل کردم ولی نتوانستم مدرک پایانی را بدست بیاورم"

3.آیا بازیکنان فوتبال در آمد زیادی دارند؟

"بستگی داره خودشون چقدر ایجاد درامد کنن"

4.بازیکنان ایالت های دیگر در بازی های رسمی خوب ضاهر می شوند؟

"من فکر می کنم این مضوع نباید در ورزش تاثیر گذار باشد"

5.زمانی که فوتبال بازی نمی کنید تمایل دارید چه کارهای دیگری انجام دهید؟

"زمانی که قوتبال را ترک می کنم سعی می کنم از وقت آزادم نهایت استفاده را بکنم"

6.خواننده یا گروه مورد علاقه شما چیست؟

"من به Andrés Calamaro علاقه دارم"

7.آهنگ مورد علاقه شما چی هست؟

"Other Side" از Red Hot Chili Peppers

8..بازیگر مورد علاقه شما کیست؟

" Robert de Niro و Julianne Moore

9.شما بیشترین فیلمی که تماشا کرده اید چه فیلمی بوده است؟

"فرار بزرگ و رستگاری در شاوشن"

10.بهترین کتاب در زنگیتان مطالعه کردین؟

"The Great Gatsby "

11.از تمام اشعاری که تا به حال خوانده ای کدام یک را بیشتر دوست داشتی؟

"الان چیزی به خاطرم نمی آید"

12.از میانه تمام نقاشی های که تا به حال دیده اید کدام یک در شما بیشترین تاثیر را داشته است؟

"Gernika"

13.بهترین دوست شما در دنیای فوتبال؟

"من دوستان بسیاری دارم Cristian Alberdi که در آلکوکون بازی می کند"

14.برنامه مورد علاقه تلویزیونی شما؟

"من به Cuarto Milenio علاقه دارم.

15.غذای مورد علاقه شما؟

"Turbot"

16.یک شهر؟

"لندن"

17.یک شب کامل از نظر شما؟

"رفتن به بیرون برای خوردن چیزی,همراه دوستان و همسرم ولذت بردن از صحبت و مکالمه با یک دیگر"

18.یک منطقه که علاقه دارید از آنجا بازدید کنید؟

"آلاسکا یا نیوزیلند"

19.ماشین مورد علاقه شما؟

"Audi 7"

20.ماشین رویایی شما؟

"آستون مارتین جیمز باند من ماشین های زیادی دوست دارم"

21.آیا برای یک بازیکن فوتبال رابطه با یک دختر ساده تر است؟

"من نمی دانم زیرا علاقه ای به این موضوع ندارم"

22. س.....ک..س....ی ترین زن از دید شما؟

"اسکارلت جانسون"

23.آیا شما به روابط جنسی علاقه دارین؟

"بله"{او شابی...}

24.آیا شما بعد از رابطه جنسی بهتر می توانید بازی کنید؟

"این مورد در همه یکسان نیست و متفاوت است"

25.آیا فکر کردید روزی به شما خیانت شود؟

"در این مورد فکر نمی کنم"

26.شما در مورد ازدواج گروه های همجنیس گرا چه فکر می کنید؟

"من فکر می کنم کسانی که ترجیع می دهند با همجنس خود رابطه داشته باشند حق کسی دیگری را ضایع نمی کنند از نظر من مشکلی ندارد"

27.زمان های مرده خود را چگونه می گذرانید؟

"در اینترنت و تماشای تلویزیون"

28.نظر شما در رابطه با مجازات های اعدامی؟

"من مخالف آن هستم"

29.در چند سال گذشته چه قسمت های از فوتبال خود را بهبود بخشیدی؟

"شاید تکنیکی و روانی"

30.شما از پدر و مادر خود چه چیز های یاد گرفتین؟

"فروتنی,بی پرده سخن گفتن,و کار سخت برای آنچه در زندگی می خواهیم بدست آوریم"

31.آخرین شادی شما؟

"یک مسابقه"

32.وقتت را در بعد از ظهر چگونه می گذرانی؟

"با فرزندانم"

33.آخرین باری که شما نوشیدنی(از نوع غیر مجاز)نوشیدین کی بود؟

"در جام جهانی در طول جشن"

34.اخرین کار احمقانه ای که انجام دادی؟

"چیزی به یاد ندارم"

35.آخرین باری که یک فرد را دیوانه خطاب کردی؟

"من برای همه احترام قائل هستم"

36.آنچه شما همیشه در یخچال خود داشته اید؟

"سبزیجات تازه از Navarra"

37.ایا همه مهجارت ها باید قاونی باشد؟

"این که نظم باشد خیلی خوب است اما اصلا کار راحتی نیست"

38.قهرمان شما؟

"من همیشه Koeman رو دوست داشتم"

39.تاریخی که به باشگاهت آمدی را به من بگو؟

"سبتامبر"

40.در جام جهانی جدا از اسپانیا به چه تیمی علاقه داری؟

"من همیشه انگلستان رو دوست داشته ام"

41.هدیه کریمسی که تو را هیجان زده کند؟

"استوک جام جهانی,تا به حال همچین چیزی هدیه نگرفته ام"

42.چه ورزشهای را به غیر فوتبال دوست دارین؟

"پادل و تنیس

43.افرادی که در تاریخ به آنها علاقه داری؟

"نلسن ماندلا و وینستن چرچیل

44. پدر شما بیشتر در چه مواردی با شما صحبت مب کرد؟

" پدر من معمولا در مورد گذشته خودش صحبت نمی کرد او اغلب در مورد آینده با من صحبت می کرد"

45.آیا تا به حال شده است به موضوعی تا حد شیفتگی علاقه پیدا کنید؟

"نه"

46.ترجیع می دهید برای تعطیلات به کجا بروید؟

"هیچموقع جایه خاصی را در نظر ندارم می توانهد همیشه متغیر باشد"

47.از چه سوالی که خبرنگاران از می پرسن متنفری؟

"زمانی که آنها از من می خواهند راج خودم صحبت کنم"

48.نام تجاری مورد علاقه شما؟

"آدیداس"

49.آخرین باری که شما وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرده اید؟

چند وقت قبل,من از مترو لندن استفاده کردم.

50.اگر شما ریس جمهور شوید اولین کاری که انجام می دهید چی هستش؟

"کارهای زیادی هستند ولی من تا به حال به آنها فکر نکرده ام"

یک. یک رویا:قهرمانی در لالیگا,تا به حال بدست نیاورده ام.

دو.کسی که دلت براش تنگ شده:پدربزرگم و مادربزرگم.

سه.عدد شانست:من همیشه به 14 علاقه داشتم.

چهار:در یک جزیره بیشترین چیزی که به کار می آید:...رادیو

پنج:اگر یک فوتبالیست نمی شدی یک...:من یک مهندس می شدم , و با شرکت ها در رابطه بودم

ترجمه:casillas1995

18. 2 کاربر از پست مفید casillas1995 تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    AMF
    مربی مورد علاقه
    Jose Mourinho
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    Ali

تشکر ها
    1,644

رئال در بیش از 50 درصد بازیهایش گل نخرده.
    رئال بهترین تیم از نظر کلین شیت طبق نظر IFFHS بین 5 لیگ برتر اروپا یعنی اسپانیا , انگلیس , ایتالیا , آلمان و فرانسه شد. رئال از 45 بازی در 25 تای آن دروازه ی خود را بسته نگه داشته.
    رئالی ها در 4 بازی ای که در لیگ قهرمانان اروپا در سانتیاگو برنابئو انجام داده اند گلی دریافت نکرده و بین 98 تیمی که در این 5 لیگ حضور دارند رتبه ی اول را کسب کرده اند.
    بارسا و من سیتی به ترتیب با 24 و 23 بازی بدون گل در جایگاه بعدی قرار دارند.

ویرایش توسط 0825 : 03-30-2011 در ساعت 16:14

20. 2 کاربر از پست مفید 0825 تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    دروازه بان
    مربی مورد علاقه
    خوزه مورینیو_علی دایی
    بازیکن محبوب
    کریم باقری_علی پروین_علیرضا حقیقی
    اسم واقعی شما
    محمدرضا نو

SpainPersepolisRealMadrid

Ali Karimi

تشکر ها
    1,355
    تشکر شده 2,926 در 696 پست

real كاسياس :" نه من شخصا به بازيكنان بارسا تبريك گفتم ، نه آنها به من "

مرجع خبري رئال مادريد: ايكر كاسياس ،‌ روز پنجشنبه ، وبسايت شخصي خود و صفحه فيس بوكش را افتتاح كرد . پس از اين مراسم ، كاپيتان رئال مادريد ، پاسخگوي سوالات خبرنگاران بود و در مورد مسائل مختلف‌، مثل قهرماني زودهنگام بارسا ، شخصيت خوزه مورينيو و ارزيابي از فصل رئال مادريد صحبت كرد .

دروازه بان رئال مادريد گفت :" بايد به بارسا تبريك گفت . يك رقابت بسيار جدي و بسيار خوب را پشت سر گذاشتيم . از طرف خودم و از طرف رئال مادريد تبريك مي گويم و به دنبال جنجال نيستم . وقتي ما قهرمان كوپا شديم آنها خوش برخورد بودند و حالا ما هم همين طور هستيم ."براي تمام افرادي كه در بارسلونا مي شناسم خوشحالم و اميدوارم كه روبراه باشند . مي دانم كه بعد از چهار الكلاسيكو ، جنجال هايي پديد آمده است اما همه چيز به مرور فراموش خواهد شد و مسئله اي نيست . "
    البته كاسياس اعتقاد دارد كه بعد از ماراتن الكلاسيكوها ، تغييري در روابطش با بازيكنان بارسلونا ايجاد نشده است :" نه ، چيزي نيست . نه آنها به من براي قهرماني كوپا تبريك گفتند و نه من به آنها اما روابطم با آنها خيلي خوب است . بعد از چهار الكلاسيكو در 20 روز ، منطقي است كه كدورت هايي پيش بيايد اما همه چيز به فرم عادي باز خواهد گشت . "
    ايكر در مورد عملكرد اين فصل رئال مادريد گفت :"من نمره هشت از 10 مي دهم . فصل بسيار ، بسيار خوبي بود . اگر پيش از شروع فصل به من مي گفتند كه قرار است قهرمان كوپا و نايب قهرمان لاليگا شوم و به نيمه نهايي چمپيونزليگ برسم ، مطمئنا خيلي خوشحال مي شدم . اما در اين باشگاه هميشه انتظارات بيشتر مي شود . ما در راه رسيدن به فينال اروپا بوديم اما اين اتفاق فصل بعد با تلاش بيشتر و بيشتر ، محقق خواهد شد ."
    كاسياس سپس از ارزش كوپا دل ري گفت ، جامي كه براي بازيكنان رئال مادريد با ارزش بوده است‌:" اين بار مسئوليت مهمي روي دوش ما بود . درست است كه در چنين باشگاهي زماني براي صبر كردن وجود ندارد اما ما يك تيم جديد داريم و يك جام برده ايم . از اين كه نتوانسته ايم به فينال ومبلي برسيم ناراحت هستيم اما در مجموع خوشحاليم . "
    كاپيتان رئال مادريد در مورد فينال ومبلي سعي كرد كه پيش بيني نداشته باشد :" من طرفدار فوتبال هستم . اميدوارم كه فينال خوبي باشد و از بازي دو تيم خوب لذت ببريم . هيچ كدام را انتخاب نمي كنم . در هر كدام از دو تيم دوستاني دارم . دوست دارم كه يك فوتبال لذت بخش را شاهد باشيم ."
    سپس به حمايت از خوزه مورينو پرداخت :" كساني كه او را نمي شناسند ، نظرات اشتباهي در موردش مي دهند . شايد من هم همين طور بوده ام ، اما حالا كه او را مي شناسم و نه ماه در كنارش بوده ام ، بايد بگويم كه در او چيزهايي ديده ام كه در هيچ كس ديگري نديده بودم . شايد در مطبوعات يك طور ديگر باشد اما شخصا هيچ شباهتي با آن تصوير ندارد . با تمام وجود در خدمت مربي ام هستم ."

الان 12 شبه از صبحه پای کاریم
    بازم روبه رو شدیم با سفره های خالی
    این حرفا شدن فقط مشتی گفته های عادی
    توهم پری از این همه حفره های مادی
    خیابونا پر از مشتی کاسب پست
    پر از ادمای محتاج کاسه به دست
    پر از آدمای خردمند تحصیل کرده
    که زندگی انتحارو و بهش تحمیل کرده

22. 2 کاربر از پست مفید n_mamali تشکر کرده اند .

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)