Design & Developed BY Patira

صفحه 3 از 105 نخستنخست 123451353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1048
    مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

esteghlal آبی دلان ... حرف های خودمونی هواداران استقلال

آبی دلان

بین همه تیمهای دنیا عشق است استقلال

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

این تاپیک برای صحبت های دوستانه شما عزیزان با یکدیگر ، تبادل نظر ، انتقاد و پیشنهاد و مهم تر از همه حمایت از تیم محبوبتان استقلال ایجاد شده.

-= به امید قهرمانی استقلال =-

استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

ویرایش توسط hamedss : 10-04-2011 در ساعت 19:51

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    amir ghale noei
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تشکر ها
    1
    تشکر شده 10 در 3 پست

استقلال زلزله محبوب هر چی دله

3. 2 کاربر از پست مفید 456456456 تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض فلسفه شادي بعد از گل هادي

خودم خیلی دوست داشتم معنی این حرکتش رو بدونم برای همین از سایت رسمی خود باشگاه برای دوستان دیگه هم نقل کردم فلسفه شادي بعد از گل هادي
    هادي شكوري پس از به ثمر رساندن گل خود شادي منحصر به فردي داشت.
    شكوري كه پس از 77 دقيقه عطش گل هواداران استقلال را در ورزشگاه آزادي فرو نشاند پس از به ثمر رسيدن گل نخست استقلال شادي منحصر به فردي داشت كه براي همه مفهوم نبود و بسياري از تماشاگران منظور حركت پانتوميم او را متوجه نشدند.
    شكوري خود در اين باره گفت:با دستهايم براي پسرم شكل يك قلب بزرگ را كشيدم و وارد آن شدم!و به نوعي فكر مي‌كنم با اين گل بيشتر وارد قلب او و هواداران استقلال شدم.
    خوشحالم كه در نهايت استقلال برنده اين بازي بود و از اينكه در اين پيروزي سهيمم خدا را شكر مي‌‌كنم.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    تصاویر کوچ فایل پیوست تصاویر کوچ فایل پیوست 284771_531426450213601_2117777863_n.jpg   385352_471115649602673_647544363_n.jpg   601297_471168359597402_1354045407_n.jpg   46451_461956203856307_820673929_n.jpg  

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

ویرایش توسط hamedss : 02-03-2013 در ساعت 07:04

5. 4 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبك وسط
    مربی مورد علاقه
    لويس فانخال
    بازیکن محبوب
    استاد ريوالدو
    اسم واقعی شما
    سعید

BrazilBarcelonaSS_Tehran

Rivaldo

تشکر ها
    152
    تشکر شده 619 در 111 پست

دمش گرم خداییش بازیکن بی حاشیه و با تعصبی هست و مطمئنآ با اینگلش بیشتر توی دل هواداران رفته

7. 2 کاربر از پست مفید rivaldo_king تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض جايگاه ويژه آزادى به استقلالى ها رسيد

جايگاه ويژه آزادى به استقلالى ها رسيد

تماشاگران استقلال مى توانند در روز دربى جايگاه ويژه ورزشگاه آزادى را متعلق به خود كنند. از آنجا كه در دربى ۶۷ استقلال ميزبان است،

۶۰درصد از جايگاه ورزشگاه به هواداران آبى اختصاص پيدا مى كند و ۴۰ درصد ديگر آن به هواداران قرمز.

با پيگيرى هاى مسئولان استقلال قرار بر اين شد جايگاه مقابل دوربين هاى تلويزيونى هم متعلق به هواداران آبى شود.

با توجه به رقابتهاى بالاى ۲ تيم پيش بينى مى شود بازى ۱۰ مهر با استقبال بالاى تماشاگران به نسبت دربى هاى قبل همراه باشد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

9. 2 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض تقدیم به ناصرخان حجازی

تقدیم به ناصرخان حجازی هواداران استقلال و یادی از مرحوم روزبه بهرامی و استقبال از تیم

استقلال در روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی

از خدای بزرگ ، نیایش هواداران دل شکسته ، کاپیتان فرهاد ، محمد محمدی و تک تک دلاوران میدان جده بابت بزرگترین پیروزی چند سال اخیر باشگاه استقلال سپاسگذاریم .

تقدیم به روح مرحوم روزبه بهرامی ، هوادار متعصب استقلال که 12 ماه قبل از غم شکست تیمش در میدان جده با این دنیا وداع کرد . تقدیم به ناصر خان حجازی که یک قرن است هنرنمایی او در آسیا بی همتا بوده است . تقدیم به هواداران پرشور و میلیونی استقلالی که برای ترمیم دلهای شکسته آنها چنین پیروزی بزرگی واجب بود و تقدیم به تک تک پیشکسوتان تاریخ باشگاه استقلال و تقدیم به خانواده مدیران ، مسئولان ، کادرفنی و بازیکنان تیم فوتبال استقلال .

خبر را همگان شنیده اند . تصاویر را خیلی ها دیده اند و برای آنهایی که ندیده اند روایت می کنیم که این کاپیتان فرهاد مجیدی بود که با یک ضربه سر کم نظیر ، یازده دقیقه پس از شروع مسابقه استقلال مقابل الاهلی عربستان ، جده را به سکوتی بزرگ فروبرد و تمام ایرانیان را در سراسر جهان به شادی بزرگی فراخواند . این محمد محمدی بود که بهترین دروازه بانی تاریخ عمرش را در جده به نمایش گذاشت و لحظه بزرگ زمانی بود که پنالتی ستاره برزیلی تیم الاهلی را به زیبایی مهار کرد و این ستاره گرانقیمت را به سمت تابلوی تعویض هدایت کرد و باز هم فرهاد مجیدی که با دومین ضربه سرش امیدها را برای یک پیروزی بزرگ در جده مضاعف کرد اما فقط این دو نبودند که این پیروزی بزرگ را رقم زدند . دقت و مقاومت جانانه خط دفاع استقلال یعنی پژمان منتظری ، هادی شکوری ، حنیف عمران زاده ، مهدی امیرآبادی و حتی امیرحسین صادقی ، دوندگی و هوشیاری خط میانی تیم استقلال یعنی کیانوش رحمتی ، حسین کاظمی ، خسرو حیدری ، جانواریو و سیاوش اکبرپور و حتی هاشم بیک زاده و سید صالحی به همراه درخشش خیره کننده فرهاد مجیدی و محمد محمدی و اتخاذ تاکتیک مناسب از سوی صمد مرفاوی و همکارانش خلق کننده چنین پیروزی دلنشینی بودند .

سالها بود که تیم های ایرانی در جده طعم پیروزی را نچشیده بودند و این طلسم به زیبایی توسط دلاوران تیم استقلال شکسته شد .

از صمیم قلب برای موفقیت تیم های سپاهان و مس در مسابقات روز چهارشنبه آرزوی موفقیت می کنیم و به باشگاه ذوب آهن هم بابت پیروزی در مقابل تیم الوحده امارات تبریک می گوییم .

بازیکنان استقلال پس از این پیروزی بزرگ ، حضور پرشور شما هواداران را در مسابقه روز یکشنبه مقابل تیم استیل آذین از سری رقابتهای جام حذفی انتظار می کشند . برای استقبال از تیم محبوبمان روز یکشنبه به ورزشگاه آزادی می رویم .

منبع

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

11. 2 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    فوروارد
    مربی مورد علاقه
    ژنرال
    بازیکن محبوب
    مجتبي جباري
    ChelseaSS_Tehran
    تشکر ها
    86
    تشکر شده 172 در 54 پست

مرسی آبی های ایرانی که بالاخره این طلسم لعنتی جده رو شکستند
    واقعآ محمد محمدی هم توی بهترین روز خودش بود
    دوستت دارم **

13. 2 کاربر از پست مفید 4030 تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

خسته پـَــر

روزی ز سر شوق عقابی به هوا خاست/

به شوق سر قله/به شوق خوش پرواز/

به شوق خوش زیبایِ پریدن/به شوق خوش زیبا پریدن/

به بالای سرِکوهِ سرافراز/زدش نقطه ی آغاز/

و آن کیست که این نکته نداند؛

برای همه مرغانِ بلند بال و بلند پَر, همیشه سرِ پرواز به بالای بلنداست ./

روزی ز سرِ عشق عقابی به هوا خاست/

رسیدش زِ سرِ عشق به آن اوج/

همان اوج و بلندا, که بهر همه دلها, همه جِلوهِ یِ رویاست/

پریدش نه این بار به عشق دل پُر راز و حدیثش/

پریدش به عشق همه دلهای گرفتار/ گرفتار به چنگِ غُل و دیوار/

برای همه آن قومِ گرفتار/ خیالات خوشِ ناز پریدن/

چه زیباست/ دل انگیز و فریباست/

و این بار نه از بهر خودش بال گشودش/

به عشق دل عشاق پر و بال بیاراست/

روزی زِ سرِ غم عقابی به هوا خاست/

همان روز که دیدیم, میان دل او محفل غمهاست/

و دیدیم که اسطوره ی پرواز چه تنهاست/

بسی رنجه شد از نیشِ عزیزان/از این شهر, گریزان/

زِ من ها, زِ ماها, حذز کرد و سفر کرد به غربت/

در آن هجرت کوتاه چشیدیم؛( که از ماست که بر ماست)/

غم انگیز و چه پُر راز و شُکوه است/

عقابی که به بالای سرِ قُله ی کوه است/

پریدن به سرِ قله ی غربت /چه غمناک و چه زیباست!/

که آن تیز پَرِ خسته, نه بر کوه نشسته/ که بر دل بنشسته.

روزی زِ سرِ درد عقابی به هوا خاست/

همان درد که از باز پریدن/

تو گویی که همی کاست/

در آن همهمه و خِس خِسِ سینه/

در آن سینه ی پُر درد ولی پاک زِ کینه/

در آن تند زبانی/

حدیثِ کُهن خِشت و جوان یکسره پیداست/هویداست/

در آن بال و پر خسته/ در آن قلب شکسته/

هنوز حسِ پریدن/پرو بال کشیدن/به سودایِ رسیدن/

به آن شوق, به آن عشق/ که معنای همه قصه ی دنیاست/

هنوز هم, میان دلِ آن اسوه ی پرواز/جهانیست پُر از راز/

هنوزهم تب و گرماست / دلش گرم به روییدن فرداست./

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

15. 2 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض كوچينك با تسبيح

كوچينك با تسبيح
    كوچينگ به سبك صمد مرفاوي

جنگ در ميدان صمد تسبيح بدست ذكر ميخواند, توگويي مسجد است
    روي نيمكت بي خيال وخوشدل است گرچه مرد خوبي و صاحبدل است
    دير گاهي كاراو ورد خواندن است گريه بنمايد بهنگام شكست
    اي برادر گريه و زاري كجا جنگ در ميدان و سر بازي كجا
    سركتاب و ورد و تسبيح,فال بين در كجا ها كرده است جادو چنين

در نبرد فكر وعقل و سروري گر دعا بود مايه ي بهره وري
    اينهمه درس و كلاس بهر چه بود ذكر و ورد و سركتاب كافي نمود
    كادر فني را چه مي آمد به كار هر دم از بازيكنان آرد دمار
    آن بدنسازي عرق گيري ز تن اين همه شلاق كوبي بر بدن
    دستيار و دكتر و علم و زمان صرف پول و دستمزدهاي كلان
    رنج اردو اين همه تاب و عتاب آبدرماني جكوزي دوش و آب
    تاكتيك اندر دفاع , حيله گري طرح غافلگيري و حرفه گري
    ضرب و تمرين شوتهاي بي شمار تيم ما اين كارها ميخواد چه كار
    رمل و اسطرلاب اگر بودي مفيد اينهمه علم و كتاب نامد پديد

اول فصل روته مولر در كنار در تدارك تركيه رفتي چه كار
    سرپرست و حامي مالي كنار دستيارژرمني گشته قطار
    گند زدي با باخت هاي بي شمار وه چه شاهكاري بياوردي ببار
    تيم را ازبهر چه بردي به كيش جاي اين كار مينهادي پشم وريش
    گر بدي تسبيح وريش ابزار ليگ حاجي مايل گشته بود كامكار ليگ
    مرد باش و چون مهابادي دلير كام استقلال بجو اي مرد شير
    خود برو بنويس استعفا سريع نام نيك از تو بماند اي بديع
    "كار هر بز نيست خرمن كوفتن گاو نر ميخواهد و مرد كهن"

واعظا لجبازي وفكر درست نآيدت كار از براي حفظ پست
    پيش قرمزها برفتي آبرو زانكه استقلال بباخت فرموده خو
    جاي آب بنما تو فكرخربزه كاين امام زاده ندارد معجزه
    اين نتايج كو بياوردي بدست پشت استقلاليان را بس شكست

فصل ديگر باش در فكر دگر جاي ديگر باش پي ذكر دگر
    گوش كن حرف و تعقل كن رفيق فكرنو كن جان من مردشفيق
    گر كه ايوب مارا پنداشته اي صبرايوب هم بود اندازه اي
    پيش از آن كه لخت عريونت كنند با چماق از خانه بيرونت كنند
    احترام خويش را محفوظ دار سرمربي را تو از خارج بيار

تصاویر کوچ فایل پیوست تصاویر کوچ فایل پیوست 207223_143560879137859_2123244627_n.jpg   426392_172125226270107_1140601149_n.jpg   644544_490707907641835_427186634_n.jpg   75007_468892093158362_1259092901_n.jpg   75875_419271001485108_242262304_n.jpg  

530790_525176437505269_1691322268_n.jpg   602764_162207413928555_1998119738_n.jpg  

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

ویرایش توسط hamedss : 03-01-2013 در ساعت 20:07

17. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض آقاي نيكبخت نصف حقيقت را نگفتي!

در حاشيه مصاحبه ايسنا با نيكبخت

ابتدا متن مصاحبه را بخوانيد: نمايش ضعيف نيكبخت، عصبانيت او را مضاعف كرد. به همين دليل در پايان بازي با جملاتي تند عليه طرفداران استقلال حرف زد و گفت واقعا براي هواداران تيم استقلال متاسفم، من 7 سال براي اين تيم بازي كردم اما اكنون متاسفم كه چرا در قبال زحمت‌هايي كه براي اين تيم كشيدم چنين رفتار زشتي را با من دارند .

مزرع سبز فلك ديدم و داس مه نو يادم از كشته خويش آمد و هنگام درو

نيكبخت: استقلالي‌ها نمك‌نشناسند!

عليرضا واحدي نيكبخت بازيكن سابق استقلال و پرسپوليس در مصاحبه با ايسنا، تلافي حملات بي‌وقفه هواداران استقلال را با جمله‌هاي تند درمي‌آورد تا شايد دلش كمي خنك شود

نمايش ضعيف نيكبخت، عصبانيت او را مضاعف كرد. به همين دليل در پايان بازي با جملاتي تند عليه طرفداران استقلال حرف زد و گفت واقعا براي هواداران تيم استقلال متاسفم، من 7 سال براي اين تيم بازي كردم اما اكنون متاسفم كه چرا در قبال زحمت‌هايي كه براي اين تيم كشيدم چنين رفتار زشتي را با من دارند .
    نيكبخت در تحليل فحاشي‌هاي بي‌پاياني كه عليه‌اش وجود دارد حرف‌هاي جالبي مي‌زند. او كه از پشت پرده فوتبال باخبر است، در اين باره مي‌گويد: زماني كه در پرسپوليس بازي مي‌كردم معمولا از دقايق 20 به بعد بازي فحاشي‌ها عليه من شروع مي‌شد اما در آخرين بازي‌هايي كه براي پرسپوليس انجام دادم و همين طور اكنون براي استيل آذين كار مي‌كنم، از ابتداي بازي و حتي زماني كه براي تمرين كردن به زمين مي‌آيم، فحاشي‌ها شروع مي‌شود. اين‌ها نشان مي‌دهد كه حركت از سوي تماشاگران استقلال كاملا حساب شده است. مطمئنم كه اين هواداران از كسي خط مي‌گيرند.

ظاهراً‌ نيكبخت در اين زمينه با بعضي ليدرهاي استقلال صحبت كرده. او در اين باره هم حرف مي‌زند: «برخي از ليدرهاي استقلال با من صحبت كرده و مي‌گويند از اين پس تو را در زمين تشويق هم مي‌كنيم و مطمئن باش اين موضوع كار ما نيست اما نامردي كرده و دوباره شعارهايشان را از سر مي‌گيرند. 7 سال در تيم استقلال زحمت كشيدم و براي خودم متاسفم كه آن زمان چنين كاري را انجام دادم. هواداران پرسپوليس چنين رفتارهاي زشتي را هيچ وقت با كسي نداشتند و به من هم همواره لطف دارند اما براي تماشاگران و طرفداران استقلالي كه به استاديوم مي‌آيند متاسفم. آنها خيلي نمك‌نشناسند.»

اما آخرين قسمت از صحبت‌هاي نيكي به پند واندرز او به رييس كميته انضباطي برمي‌گردد. نيكبخت مي‌گويد: «نمي‌دانم چرا عزيز محمدي و شريفي رييس سازمان ليگ و رييس كميته انضباطي فدراسيون واكنشي نسبت به فحاشي‌هاي تماشاچيان استقلال عليه من انجام نمي‌دهند. من قرباني منشور اخلاقي شدم، در حالي كه آنها تيم‌هاي بزرگ را براي دادن چنين شعارهاي زشتي جريمه نمي‌كنند چرا من بايد از حضور در ليگ محروم شوم و در مقابل جريمه‌اي براي استقلال در اين رابطه در نظر گرفته نشود

آقاي نيكبخت

آيا فراموش كرده ايد كه اگر در تيم ابو مسلم ميماندي الان كجا بودي؟
    اگر به استقلال نيامده بودي آيا به تيم ملي راه پيدا مي كردي؟
    اگر از استقلال به پرسپوليس نميرفتي ميتوانستي با رقمي آنچناني قرارداد ببندي. اين استقلال نبود كه از واحد نيكبخت عليرضاي بازيكن تيم ملي و قهرمان ليگ برتر ساخت؟
    گيرم كه در استقلال مشكل داشتي چرا وقتي در پرسپوليس بودي و به تيم ملي دعوت شدي مبايلت را خاموش كردي و بعد از آنهمه خفت كه ديدي دچار محروميت شدي؟ آيا استقلالي ها مقصر بودند؟
    آيا شما از لحاظ كيش شخصيت و خود پرستي و در چشم خبرنگاران نشستن دچار مشكلات شخصيتي نيستي؟
    راستي چرا شما را بعنوان عنصر نامطلوب از بازي در ليگ برتر محروم كرده اند. آيا از تماشاگران استقلالي كسي در كميته انضباطي و فدراسيون فوتبال عضويت دارد؟

گيرم كه شما حافظه تان بسيار ضعيف باشد و ولي تصور مي كنيد كه شادي غير عادي شما بعد ازگل زدن در دربي از خاطر هواداران استقلالي محو شده است درحاليكه اشك بسياري از هواداران آبي كم سن و سال در استاديوم و پاي گيرنده هاي تلويزيوني در سراسر كشور از چشمشان روان بود؟
    برادر عزيز ما توهين با شخص شما و هيچكسي را تاييد نمي كنيم و عملكرد آن اندك تماشاگران را كه به شما اهانت مي كنند بر نمي تابيم اما

مزرع سبز فلك ديدم و داس مه نو يادم از كشته خويش آمد و هنگام درو

نکته : شما تنها بازيكني نبودي كه تغيير باشگاه داده اي! و گيرم كه شما حافظه تان بسيار ضعيف باشد ولي تصور مي كنيد كه شادي غير عادي شما بعد ازگل زدن در دربي از خاطر هواداران استقلالي محو شده است درحاليكه اشك بسياري از هواداران آبي كم سن و سال در استاديوم و پاي گيرنده هاي تلويزيوني در سراسر كشور از چشمشان روان بود؟

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

19. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض پرواز کن

پرواز کن

پرواز کن :

امجدیه باز هم شلوغ بود. اینبار همه آمده بودند تا ستاره های سالهای دور را ببینند. بازی پیشکسوتان برای بزرگداشت ( فرهنگ بادکوبه) دروازه بان سالهای دور استقلال و تیم ملی.یادم میاید که به هر زحمتی بود خودم را به امجدیه رساندم خیلی دوست داشتمستارههاییکه فقط اسم و تعریفشان را خوانده بودم یا شنیده بودم, در میدانببینم.هر چند که پا به سن گذاشته بودند اما هنوز خوشنام و دوست داشتنیبودند.

.بازی شروع شد با زیباییها و جذابیتهای خاص خودش.جوانترین چهره ی میدان ناصرحجازی بود که حول و حوش 40 سال سن داشت و فکر میکنم 2-3 سالی بود که دیگر بازی نمیکرد.یکی از بازیکنانی که خیلی به چشم میامد, محراب شاهرخی ستاره ی نامدار پرسپولیس در عرصه ی بازیگری و مربیگری در سالیان گذشته بود.عمو محراب صدایش میکردند. آخرین سالهای زندگی محراب بود.با چند شوت سنگین از راه دور ولوله ای در امجدیه به راه انداخت و من آنجا فهمیدم که چرا قدیمیها از ضربات او تعریف میکردند. اما زیباترین صحنه ی بازی شوتی بود که فکر میکنم محراب زد و ناصرحجازی را در چهل سالگی به پروازی تماشایی در آورد. حجازی آنقدر زیبا و تماشایی توپ را از زیر طاق بیرون کشید که محراب شاهرخی و دیگر پیشکسوتان حاضر در زمین برایش دست زدند و تمام جمعیت حاضر در امجدیه ایستاده به تحسین حجازی پرداختند.فوق العاده بود. چنان پرواز و واکنشی از یک دروازه بان بازنشسته و بیش از چهل ساله دور از ذهن بود. پرواز حجازی آنقدر بلند بود که پس از فرود از ناحیه ی کمر آسیب دید.
    وقتی در برنامه ی 90 واکنشهای عالی دروازه بانان لیگ را دیدم, به یاد آن صحنه افتادم. انصافا" و دور از تعصب میگویم واکنش حجازی آنهم در بازنشستگی زیباتر , پخته تر و فنی تر از تمام واکنشهای برتر دروازه بانان لیگ بود.
    آن بازی آخرین بازی بود که از حجازی در ورزشگاه دیدم. مثل بازیهای دیگر که از او دیده بودم, دید عالی, جاگیریهای فوق العاده, واکنشهای تماشایی به دور از نمایش, اعتماد به نفس, پیش بینی حرکات مهاجمان , درک شرایط بازی و... از ویژگیهای کار او بود.همان فاکتورهای تعیین کننده ایکه باعث شده است او را بهترین سنگربان تاریخ ایران و حتی آسیا بدانند.به این فاکتورها شخصیتش در زمین و رفتار آقامنشانه ی او را نیز باید افزود.(( چیزیکه برای من عجیب است این است که ؛ حجازی در دوران بازیگری اش در گفتارش بسیار پخته تر و سنجیده تر از حالا عمل میکرد.!))
    او مهره ای قابل اطمینان برای تیم خودی و قابل احترام برای حریف بود. در بازیهایی که از او دیده ام به یاد ندارم که هیچگاه با حرکاتی مثل نیشخند و دست کشیدن بر روی سر حریف به حالت تمسخر, لگد زدن با استوک در حین پرش به مهاجمان و مصدوم کردنشان, دریبل کردن بازیکنان برای تحقیر حریف وحرکاتی از این دست, به رقیب خود ویا حتی هواداران حریف بی احترامی کند.
    بیاد ندارم که خواسته باشد حریف را دریبل کند ولی توپ را از او بگیرند و گل بزنند.
    بیاد ندارم که خواسته باشد با حرکتی نمایشی توپ را با یک دست رد کند ولی توپ را درون دروازه دیده باشد.
    بیاد ندارم که در ارسالها از کناره ها آنقدر پراشتباه عمل کند.آنهم اشتباهات تکراری.
    بیاد ندارم در خروج از دروازه آنقدر متزلزل, مردد و پر اشتباه باشد.... اینها بخشی از تفاوتهای حجازی با سایرین است.
    او گل میخورد وگاهی هم مقصر بود. اما مطمئن ترین و کم اشتباه ترین دروازه بانی است که من بعنوان یک هوادار فوتبال در ایران دیده ام.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

21. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

صفحه 3 از 105 نخستنخست 123451353103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع