Design & Developed BY Patira

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام تیم قهرمان جام باشگاههای اروپا 2011-2012 میشود؟

رأی دهندگان
54. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بایرن مونیخ آلمان

28 51.85%
  • چلسی انگلیس

26 48.15%
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33
    مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848
    تشکر شده 12,262 در 2,645 پست

Champions بحث و تبادل نظر بازی فینال جام باشگاه های اروپا 2011-2012

به نام خدا

در اینجا بحث و تبادل نظر فینال لیگ قهرمانان اروپا قرار میگیرد.

فینال این دوره از بازیها در شهر مونیخ برگذار میشود.بازی در تاریخ 30 اردیبهشت ماه 1391-19/05/2012 شنبه شب ساعت 23:15 به وقت ایران و 20:45CET برگذار میشود.
    Final - 19/05/2012 - 20:45CET (20:45 local time) - Fußball Arena München - Munich

فینال

بایرن مونیخ - چلسی

در نظر سنجی هم شرکت کنید.
    نظرسنجی:کدام تیم قهرمان لیگ قهرمانان 2011-2012 میشود؟

عضو Derby

ArgentinaValenciaLeverkusen

تشکر ها
    74
    تشکر شده 43 در 10 پست

هر دوتیم قدرتمند هستند و نمیشه از روی نتایج چند هفته قبلشون قضاوت کرد و اصولا این کار اصلا درست نیست

تیم چلسی تیمی فیزیکی و مبتنی بر ضد حملات هست که این کار رو خیلی خوب انجام میده حتی جلوی بارسلونا با یه ضد حمله و یه توپ ربایی خوب از لمپارد به گل رسیدن و نشون دادن تیمی منسجم هستند با این که تری نمیتونه بازی کنه ولی فک کنم کهیل و لوییز یا ایوانویچ خوب بازی میکنن و میتونن تیم رو به هدفش برسونن

در تیم بایرن ریبری و روبن و شواینی بسیار تعیین کننده و حیاتی هستند هرچند کروس و گومز هم عالی هستند بایرنی تیمیه که نظم خاصی داره از نظر روحی خیلی کم افت میکنن و بیشتر مواقع یکنواخت بازی میکنند

اگه چلسی بتونه خوب دفاع کنه و ضد حمله پیروز میشه کاری که اینتر با میلیتو انجام میداد

3. 9 کاربر از پست مفید joaquin تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    Forward
    مربی مورد علاقه
    Sir Alex Ferguson & J.Moriniho
    بازیکن محبوب
    Ali Karimi , GH.Rezaei , Zayed , Ronaldo , Chicarito . Nani . Rooney . Casillas . Raul . Lampard
    اسم واقعی شما
    Amir Reza

IranRealMadridPersepolis

Cristiano Ronaldo

تشکر ها
    11,279
    تشکر شده 7,138 در 2,523 پست

به نظر من نمیشه این بازی رو پیش بینی کرد که چه تیمی میتونه قهرمان باشه/چلسی که داره به روز های اوج خودش میرسه و بایرن هم که تیم ضعیفی نیست و حمله ی خوبی داره ولی از نظر من بایرن میتونه قهرمان بشه........

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

Just Real Madrid & Man Utdl

5. 4 کاربر از پست مفید AmirUtd تشکر کرده اند .

عضو Derby

ItaliaJuventus

تشکر ها
    1,638
    تشکر شده 5,583 در 984 پست

به شخصه خیلی دوست دارم بایرن قهرمان بشه چونکه در این صورت رکورد لیورپولو میزنه .
    بایرن نشون داد این فصل با وجود ستاره هایی که داره میتونه فراتر از فوق ستاره های دیگر تیمها به جلو حرکت کنه.
    در ضمن من به شخصه شانس بایرنو 60 به 40 میدونم

7. 3 کاربر از پست مفید R.BAGGIO.10 تشکر کرده اند .

مدیر هواداران چلسی

پست مورد علاقه
    دفاع
    مربی مورد علاقه
    خوزه مورینیو - حسین فرکی - روبرتو دی ماتئو
    بازیکن محبوب
    جان تری - زیدن الدین زیدان
    اسم واقعی شما
    دانیال

IranChelseaRealMadrid

John Terry

تشکر ها
    8,454
    تشکر شده 9,250 در 3,073 پست

Champions

بایرن تیم قابل احترامیه و بازیکنای سخت کوش و ماهری مثل فیلیپ لام و شواینی و مانوئل نویر داره ... به این لیست مثلث آتشین این تیم یعنی روبن و ریبری و گومس رو هم باید اضافه کرد که تونستن یکی از بهترین عملکردها رو در زمینه گلزنی در این فصل لیگ قهرمانان داشته باشن...

نکته بی نهایت مثبت برای چلسی محرومیت مهمترین ارکان دفاعیشون یعنی آلابا و گوستاوا و بدشتوبر هست که خط دفاعی متزلزل این تیم رو بیش از پیش ضعیف میکنه

اما نکات منفی براش هم محرومیت چندتا از بازیکنای اصلیمون و بازی در خانه حریفه! هرچند که با جو آلیانس آره نا میشه کنار اومد و بازیکنای باتجربه لندنی اینو نشون دادن اما از محرومیت ستاره ها به همین راحتی نمیشه گذشت!

با این حال اگه کهیل و لوییز به فینال برسند چلسی هم مثل بازی با بارسلونا به قول معروف اتوبوسی بازی کنه بخت بیشتری داره .

JT Cappitan Leader , Legend

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

9. 6 کاربر از پست مفید DanielBahrami تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    pep guardiolla
    بازیکن محبوب
    afellay
    اسم واقعی شما
    mahshid

ArgentinaBarcelonaJuventus

Lionel Messi

تشکر ها
    332
    تشکر شده 875 در 147 پست

تا چند مدت پیش یعنی یکی دو هفته پیش از چیزی که از بایرن دیده بودم میتونستم بگم که از نظر من 100% بایرن میبرد این بازی رو چون معلوم بود چلسی تیمی نیست که بتونه توی آرنا بایرنو ببره ولی توی همین چندتا بازی گذشته بایرن نمیدونم چشون شده بود که اینجوری بازی کردن بایرنی که جلو رئال بازی کرد با بایرنی که جلو دورتموند بازی کرد 180 درجه تفاوت داشت واسه همین الان به هیچ وجه نمیتونم بگم کدوم تیم میبره همون قدر که بایرن تو بازی گذشتش ضعیف نشون داد برعکس چلسی در کل چلسی بازی نکرد لیورپولم تیم نبود
    اما تهش نظرم بیشتر به سمت بایرن هست و به نظرم بیشتر پتانسیل قهرمانی رو داره و میتونه بهتر از چلسی حال حاضر بازی کنه بخصوص که چندتا از بازیکنای اصلی چلسی هم نیستن
    اما یه چیزیم این وسط وجود داره اونم اینه که از هر دو تیم قدرت بدنی بالایی برخوردارند چلسی که کاملا مشخصه و بایرن هم که تو بازی با رئال این امر کاملا مشخص بود
    در کل نظر شخصیم اینه و دوس دارم بایرن قهرمان بشه امیدوارم که اتفاق بیفته
    PRINCE LEO

....King Of Football....

11. 5 کاربر از پست مفید Prince.L.M تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848

Champions بايرن مونيخ - چلسي؛ نبرد براي بزرگترين جام فصل

تيم‌هاي بايرن مونيخ و چلسي فردا آخرين تلاش خود را به منظور تصاحب بزرگترين عنوان قهرماني فصل 2012-2011 انجام خواهند داد.

ورزش3:ساعت 23:15 فردا (شنبه) در ورزشگاه آليانس آره‌نا شهر مونيخ غوغايي برپا خواهد شد، جايي که دو تيم بايرن مونيخ و چلسي پس از گذر از مراحل سخت خود را به ديدار نهايي ليگ قهرمانان اروپا رسانده اند. اين براي اولين بار است که يک تيم راه يافته به فينال، ميزباني را برعهده دارد.

بايرن که براي فصل تازه خاتمه يافته باشگاهي، قهرماني بوندس ليگا و جام حذفي را مد نظر داشت، به هيچ يک از اين دو نرسيد.

بايرن در بوندس ليگا پس از بورسيادورتموند در رده دوم جاي گرفت و نايب قهرمان شد. در جام حذفي نيز هفته گذشته در فينال مغلوب زردپوشان دورتموندي شد. اکنون تيم تحت رهبري يوپ هاينکس آخرين تلاش خود را انجام خواهد داد.

بايرني ها از امتيازات مهمي برخوردار هستند. به باور آنها و همچنين گروه زيادي از کارشناسان، چون از امتياز بازي در ورزشگاه خانگي برخوردار هستند، مي توانند با استفاده از حمايت گسترده هواداران خويش، شرايطي بهتري براي غلبه بر حريف بريتانيايي فراهم کنند.

در مقابل چلسي نيز خواهان کسب دست يابي به اين جام است. اين تيم که در ليگ برتر انگليس به مقامي نرسيد، فصل پر فراز و نشيبي را طي کرد. استامفوردبريجي ها پس از آنکه فصل را با کلي اميد و آرزو تحت هدايت آندره وياس بواس پرتغالي شروع کردند، پس از افت محسوس در زمستان وي را برکنار کردند و به جايش روبرتو دي ماتئو که سمت دستيار سرمربي قبلي را داشت، را به عنوان مسئول فني موقت بکار گماردند.

وي توانست با ايجاد نظم در امور دفاعي، به چلسي سازمان داده و کاري کند که اين تيم به مقام قهرماني جام حذفي برسد.

با اين حال تيم رده ششم ليگ برتر مصمم به کسب جام قهرماني قاره سبز است. ستارگاني همچون ديديه دروگبا، فلوران مالودا و ... مي دانند در سال هاي آينده با توجه به شرايط سني و برنامه هاي جوانگرايي که باشگاه مد نظر دارد، امکان دسترسي به افتخار قهرماني را ندارند. از اين رو با انگيزه فراوان گام به ورزشگاه مونيخ خواهند گذاشت تا با تکيه به بازي چند لايه دفاعي خود، تجربه ناکام کردن بارسلونا را اين بار مقابل بايرن مونيخ تکرار کنند. همچنين دي ماتئو مي کوشد با کسب قهرماني به مديران تيمش بخصوص رومن آبراموويچ، مالک ثروتمند تيم بگويد براي آينده بهترين نفر جهت گزينه سرمربيگري است.

اين رويارويي در حالي انجام مي شود که هر دو تيم تعدادي از بازيکنان سرشناس خود را به علت اخراج و دو اخطاره بودن در بازي قبلي به همراه ندارند. در بايرن هولگر باد اشتوبر، ديويد آلابا و لوئيس گوستاو غايب هستند. چلسي نيز ميرلس، جان تري، ايووانويچ و راميرس را ندارد.

13. 2 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    AMF
    مربی مورد علاقه
    V.Delbosqe & J.Moruinho
    بازیکن محبوب
    RAUL&CRIS&CASILLAS& J.compos&L.Hernandez
    اسم واقعی شما
    MORTEZA

SpainRealMadridArsenal

تشکر ها
    6,208
    تشکر شده 12,757 در 2,549 پست

علی رغم اینکه دوس دارم چلسی قهرمان بشه و با همه شرایط بد بایرن تو هفته اخیر من شانس مونیخی ها رو بیشتر میدونم
    اول اینکه این تیم میزبانه و هر چند هوادار تقسیم بندی خاص داری اما اشنایت مونیخ کمک بزرگی به بایرنی هاست
    چلسی کمی تو کارای سرعتی به خصوص در غیاب تری مشکل داره و خب روبن و ریبری قطعا مشکلات زیادی ایجاد خواهند کرد با همه تفاسیر شانس بایرن بیشتره اما دلیل بر قهرمانیش نیس چلسی نشون داده تیم بسیار بزرگیه که میتونه با شرایط خیلی خوب وفق بشه
    به امید یه بازی زیبا و جذاب

15. 2 کاربر از پست مفید mortezarm تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    ونگر
    بازیکن محبوب
    شوچنکو
    اسم واقعی شما
    محمد

NetherlandsMilanFoolad

تشکر ها
    71
    تشکر شده 366 در 72 پست

من به شخصه روی هیچ کدوم از این تیمها تعصب خاصی ندارم ولی برام جذابه که تقابل بخشی از ستاره های دنیارو روبروی هم ببینم.
    هر چند اگر غایبان هر دو تیم هم بودند جذابیت ها به مراتب بیشتر میشد.
    به نظر من امشت تیمی برندست که بهتر دفاع کنه . . .
    دو برداشت میشه از روند این بازی انجام داد .
    اول این که نبودن مهره های اصلی هر دو تیم در دفاع به ما نوید یک بازیه پر گل رو میده که این یعنی لذت از بازی برای ما .
    دوم این که چلسی با همون چینش بسته در مقابل بارسا در این بازی به میدان بیاد و بایرن هم یک فوتبال کاملا حساب شده و سرد رو ارائه میده .
    در کل یکی از نکات پنهان این بازی برگشتن النینو در این چند هفته به دوران اوجشه و فکر میکنم گرفتن دروگبا و تورس و از اون طرف ریبری و روبن برای هر دوتیم جنبه حیاطی داره و از اونجایی که مدافعان اصلی دو تیم غایبن این نمایانگر اینه که از دفاع من تو من در هر دوتیم خبری نیست و احتمالا باید شاهد در دستور کار قرار دادن دفاع منطقه ای در هر دو تیم باشم.
    به هر حال امیدوارم بازی جذابی باشه و گزارشگر در خوری برای این بازی انتخاب بشه . . .

17. کاربر روبرو از پست مفید UNCO تشکر کرده است .

کاربر محروم

پست مورد علاقه
    مهاجم
    مربی مورد علاقه
    گواردیولا - تیتو ویلانو
    بازیکن محبوب
    لیونل مسی
    اسم واقعی شما
    صادق

IranBarcelonaPersepolis

تشکر ها
    2,441
    تشکر شده 2,289 در 454 پست

منم که از هیچکدوم از دو تیم خوشم نمیاد فقط دوست دارم فینال رو بایرن مونیخ ببره.
    در نبود سه بازیکن خوب بایرن و چندین بازیکن اصلی به علت محرومیت کلی از زیبایی های فینال کم میکنه
    این فینال تقریبا شبیه هست به فینال 2010 که بایرن مونیخ و اینتر بودند یعنی همه انتظار داشتند تیم های مثل بارسا یا منچستر یا رئال بالا بیاد ولی همگی شکست خوردند و کمتر کسی این تیم ها رو پیش بینی میکرد و امسال هم همینطور بود.
    جام به راحتی افتاد دست چلسی یا بایرن

19. 2 کاربر از پست مفید spbarcelona تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848

Champions پیش بازی جامع فینال لیگ قهرمانان:سفربه آلیانس بدون ویزا

شنبه شب برای اولین بار در طول تاریخ دنیای فوتبال یک تیم که میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپاست، خود در فینال حضور دارد.فینال بایرن - چلسی در ورزشگاه آلیانس آرنا

سایت گل- بالاخره انتظار ها به پایان رسید و روز شنبه، 30 اردبیهشت ماه، فینال لیگ قهرمانان اروپا بین تیم های بایرن و چلسی برگزار خواهد شد. این بازی ساعت 23:15 در ورزشگاه آلیانز آرنا ی مونیخ برگزار می شود

جایزه

سازنده ی جام:" شاید این یک شاهکار هنری نباشد، اما همه در فوتبال دوست دارند روزی آن را لمس کنند."

طول جام فعلی 73.5 سانتی متر است و 8 و نیم کیلوگرم وزن دارد. این جام در سال 2006 ساخته شده است.

قانونی در فصل 1968/69 وضع شد و مطابق آن، هر تیمی که 3 بار متوالی یا 5 بار در مجموع قهرمان شود، یک نسخه ی اصل از جام را دریافت خواهد کرد. این بدین معناست که تیم های رئال مادرید، آژاکس، بایرن مونیخ، آث میلان و لیورپول از 2005، همه یک نسخه ی اصل از جام را در کابینت افتخاراتشان دارند. بنا بر این قانون، هر تیمی که 3 بار متوالی یا 5 بار در مجموع قهرمان شود یک نسخه ی اصل را دریافت خواهد کرد و پس از آن دوباره از 0 برای او محاسبه خواهد شد.

این جام پنجمین نسخه از طرح فعلیست. بعد از سال 1967 که رئال نسخه ی اصل از طرح قبلی را به خانه برد، مدیر اجرایی یوفا هانس بنگرتر تصمیم گرفت طرح جدیدی را بسازد و یک هنرمند از شهر برمه را فراخواند: یورگ استادلمن.

یورگ استادلمن از چگونگی ساخت طرح فعلی می گوید:" من به همراه پدرم به دفتر بنگرتر رفتیم و کل زمین را با نقشه های مختلف پوشاندیم. او این گونه نظر می داد' بلغار ها از پایین این خوششان می آید، اسپانیایی ها آن را دوست دارند، ایتالیایی ها این یکی را ترجیح می دهند آما آلمان ها آن یکی را می خواهند.' ما آن ها را مانند پازل های جیگساو کنار هم قرار دادیم. طرحی از بخش های مختلف شد و من هنوز آن را دوست دارم و فکر می کنم همه در فوتبال هم آن را دوست دارند."

" من یادم می آید که باید آن را قبل از 28 مارس تمام می کردم. چون در حال ازدواج بودم و باید همسرم را در یک سفر دریایی 10 روزه با قایق به لس آنجلس می بردم. ساخت 340 ساعت طول کشید و فرد بنینگر نوشته های رویش را انجام داد. خوشبختانه باید بگویم که به موقع آماده شد!"

سفیر بازی
    Paul Breitner
    پل برایتنر، فاتح جام باشگاه های اروپا با بایرن مونیخ و قهرمان جام جهانی با آلمانی که در فینال برای آن گلزنی کرد، آدم های بسیار کمی بهتر از برایتنر برای داشتن عنوان سفیر فینال در مونیخ حضور دارند!

پل برایتنر می گوید:" فینال لیگ قهرمانان امسال در مونیخ، نمایی روشن از کل فصل است، برای کل شهر و خود بایرن. مردم شهر مونیخ و خود من فکر می کنیم که ما زیباترین شهر دنیا را داریم."

"در 1970، انقلاب شگرفی در بایرن رخ داد. الی هوینس، رییس فعلی باشگاه و من در زمان مناسبی وارد باشگاه شدیم تا از بکن بائر و گرد مولر یاد بگیریم. ما بعد از طی کردن یک روند رو به رشد و 4 فصل موفق، سرانجام به اولین فینال اروپاییمان رسیدیم و توانستیم اتلتیکو مادرید را در بازی تکراری شکست دهیم."

این پیروزی دو سال قبل از قهرمانی آلمان غربی در یورو، و دو ماه قبل از قهرمانی در جام جهانی بدست آمد. پل برایتنر بدون شک یکی از برترین فوتبالیست های تاریخ آلمان است. او 5 قهرمانی در بوندسلیگا و 2 قهرمانی در اسپانیا را با رئال بدست آورده است. او بعد از دو بازیکن برزیلی یعنی پله و واوا، تبدیل به سومین بازیکنی شد که در 2 فینال جام جهانی، گلزنی کرده است. بعد از او، تنها زیدان موفق به تکرار این عنوان شده است

فینال های دیگری که در شهر بایرن برگزار شده .
    این اولین بار است که فینال در آلیانز برگزار می شود. اما ورزشگاه المپیک مونیخ قبلا سه بار میزبان فینال بوده ...

May 1997 - Borussia Dortmund 3-1 Juventus

آخرین فینال، شاهد قهرمانی ژرمن ها بود، اما نه بایرن مونیخ. مدافع عنوان قهرمانی یعنی یوونتوس به مصاف بوروسیا دورتمند رفت و در حالی که روی کاغذ شانس بیشتری داشت با 3 گل مغلوب شد. کارل هاینز ریدل ( دو بار ) و لارس ریکن برای دورتمند و الساندرو دل پیرو برای یووه گلزنی کردند.

May 1993 - Olympique de Marseille 1-0 AC Milan

4 سال قبل، اولین فینال لیگ قهرمانان در مونیخ برگزار شد. باز هم تیم ایتالیایی روی کاغذ شانس بیشتری داشت اما این مارسی بود که در نهایت پیروز شد. میلان همه ی ستاره هایش را در اختیار داشت اما نتوانست حریف مارسی شود و گل باسیله بولی، تیم فرانسوی را به قهرمانی رساند.

May 1979 - Nottingham Forest 1-0 Malmo FF

دو تیم نه چندان اسم و رسم دار، به اولین فینال مونیخ رسیدند. مالموی زخم خورده، تنها تیم تاریخ سوئد که موفق شده به فینال راه پیدا کند، به دنبال پیروزی برابر تیمی بود که قصد داشت جام را در انگلیس نگه دارد. بعد از دو قهرمانی پیاپی لیورپول، این بار ناتینگهام فارست با تک گل تروور فرانسیس، موفق شد افتخاری تاریخی را کسب کند و همچنان جام را در بریتانیا حفظ نمود

فینال فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا
    .

Wembley

قبلا هرگز هیچ ورزشگاهی در طی 3 سال، میزبان 2 فینال نبوده است. ولی حالا ومبلی این افتخار را پیدا خواهد کرد. دو دلیل اصلی این اقدام، برگزاری عالی فینال 2011 و صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس فدراسیون فوتبال (FA) در سال آینده است.

این تصمیم 16 ژوئن 2011 در نیون گرفته شد. این بدین معناست که ومبلی برای هفتمین بار میزبان فینال خواهد بود، چیزی که خودش یک رکورد محسوب می شود.

میشل پلاتینی می گوید:" با این کار لحظه ی خاطره انگیزی را برای این بازی خاص و تاریخی رقم خواهیم زد. با توجه به این که 150 سال از وضع قوانین بازی می گذرد، ما احساس کردیم که به این شکل می توانیم وظیفه ی خود را در جشن گرفتن این رویداد به این شکل خاص انجام دهیم."

Final 2012

برای اولین بار در تاریخ 20 ساله ی لیگ قهرمانان، فینال در زمین یک تیم حاضر در مسابقه برگزار می شود و بایرن، پذیرای چلسی خواهد بود. تیم آلمانی امیدوار است تا با استفاده از این برتری، به پنجمین عنوان قهرمانی خود دست یابد.

بایرن 7 بازی پیاپی خانگی اش برای رسیدن به فینال را با برد پشت سر گذاشته که یکی از آن ها برابر رئال بوده است. چلسی نیز با روحیه فوق العاده ای می آید. آن ها بارسلونا را از پیش رو برداشته اند.

نبرد های قبلی

• بایرن و چلسی در یک چهارم 2004/05 برابر یکدگیر قرار گرفتند که چلسی در مجموع 6-5 پیروز شد.

• چلسی ژوزه مورینیو بازی رفت را 4-2 در استمفورد بریج پیروز شد. جوکول، لمپارد ( 2بار ) و دروگبا برای چلسی و شواینی و بالاک برای بایرن گلزنی کردند.

• ترکیب دو تیم در 6 آوریل 2005:
    چلسی: چک، جانسون ( هوت 65)، کاروالیو، تری، گالاس، کول ( تیاگو 82 )، لمپارد، ماکلله، داف، گودیانسن، دروگبا ( فورسل 89 )

بایرن: کان، سانیول، کوواچ، لوسیو، لیزارازو، سالیهمیدزیچ ( شواینی 46)، فرینگز، بالاک، هارگریوز، زی روبرتو ( شول 73)، گوئررو

• در بازی برگشت باز هم لمپارد و دروگبا برای چلسی گلزنی کردند. گل های دیر هنگام گوئررو و مهمت شول با اضافه شدن به گل پیزارو نیز کمکی به بایرن نکردند و علیرغم پیروزی 3-2، بایرن از گردونه ی رقابت ها حذف شد.

• ترکیب دو تیم در 12 آوریل:
    بایرن: کان، سانیول، کوواچ، لوسیو، لیزارازو ( سالیهمیدزیچ 78)، شواینی، دمیکلیس ( شول 52 )، بالاک، زی روبرتو، پیزارو، ماکای ( گوئررو 73 )

چلسی: چک، جانسون ( هوت 65)، کاروالیو، تری، گالاس، کول ( تیاگو 82 )، لمپارد، ماکلله، داف، گودیانسن، دروگبا ( فورسل 89 )

پیش بازی

• بایرن به دنبال این است تا به لیورپول بپیوندد تا بعد رئال و میلان، با 5 عنوان قهرمانی سومین تیم پر افتخار اروپا باشد.

• آمار بایرن در فینال های جام باشگاه های اروپا، 4 پیروزی و 4 شکست است:
    1974: برد 4-0 برابر اتلتیکو مادرید
    1975: برد 2-0 برابر لیدز یونایتد
    1976: برد 1-0 برابر سینت اتین
    1982: باخت 1-0 برابر استون ویلا
    1987: باخت 2-1 برابر پورتو
    1999: باخت 2-1 برابر منچستر
    2001: برد در ضربات پنالتی برابر والنسیا
    2010: باخت 2-0 برابر اینتر

• بایرن در فینال 3 بار برابر تیم های انگلیسی قرار گرفته که حاصل آن، 2 باخت و 1 برد بوده است. آن ها همچنین در سوپر کاپ 2001 برابر لیورپول نیز شکست خوردند.

• تنها حضور چلسی در فینال، سال 2008 رخ داد که آن ها پس از تساوی 1-1 در وقت های معمول و اضافه، در ضربات پنالتی مغلوب یونایتد شدند و جام را از دست دادند.

• باشگاه انگلیسی در 1998 در جام برندگان اروپا قهرمان شد. در بازی فینال برابر اشتوتگارت، روبرتو دی متئو و دستیارش ادی نیوتون، هر دو به عنوان یار تعویضی به میدان رفتند.

• پیروزی بایرن یوپ هاینکس را تبدیل به نوزدهمین مربی تاریخ می کند که دو بار در جام باشگاه های اروپا قهرمان شده است. او در 1998 با مادرید در اروپا قهرمان شده بود. او همچنین چهارمین مربی تاریخ خواهد بود که با دو تیم مخلف قهرمان می شود. بعد از ارنست هاپل ( فاینورد و آژاکس )، اتمار هیتزفلد ( دورتمند و بایرن ) و ژوزه مورینیو ( پورتو و اینتر )

• بایرن امسال برابر یک تیم انگلیسی دیگر نیز قرار گرفته بود. آن ها در خانه برابر سیتی 2-0 پیروز شدند و در بازی برگشت، که یک بازی تشریفاتی برای آن ها بود، شکست خوردند.

• بایرن 14 بازی از 15 بازی آخر اروپایی خود را با برد پشت سر گذاشته و پیروزی برابر سیتی آمار کلی آن ها را برابر تیم های انگلیسی بدین شکل کرده است: 10 برد، 5 تساوی و 1 باخت. تنها تیم انگلیسی که موفق شده بایرن را در خانه شکست دهد، نوروویچ سیتی در 1993 بوده است.

• چلسی تنها در یک بازی خارج از خانه ی اروپایی خود در این فصل پیروز شده است و در مرحله گروهی، برابر یک تیم آلمانی دیگر یعنی لورکوزن نیز شکست خورده اند. این چهارمین شکست آن ها در ششمین سفر به آلمان بود. تنها پیروزی آن ها در آلمان برابر اشتوتگارت در 2003/04 بدست آمده است.

• چلسی لورکوزن را در مرحله گروهی در خانه اش 2-0 شکست داد. رکورد کلی آن ها برابر تیم های آلمانی: 7 برد، 2 تساوی و 4 باخت

• رکورد کلی بایرن برابر تیم های انگلیسی: 13 برد، 12 تساوی و 10 باخت

• این ششمین فینالیست که بین دو تیم آلمانی و انگلیسی برگزار می شود:
    1975: بایرن مونیخ 2-0 لیدز یونایتد
    1977: لیورپول 3-1 مونشن گلادباخ
    1980: ناتینگهام فارست 1-0 هامبورگ
    1982: استون ویلا 1-0 بایرن مونیخ
    1999: منچستر یونایتد 2-1 بایرن مونیخ
    • غیر از این بازی، تنها 3 فینال دیگر در خانه ی یکی از تیم های فینالیست برگزار شده است:
    1957: رئال مادرید 2-0 فیورنتینا، سانتیاگو برنابئو

1965: اینتر 1-0 بنفیکا، سن سیرو

1984: لیورپول 1-1 آ اس رم ( 4-2 پنالتی ها )، المپیک رم

ارتباط های تیمی

• به عنوان بازیکن با مونشن گلادباخ، هاینکس فینال جام یوفا در فصل 1972/73، مغلوب لیورپول شد. او در هر دو بازی گلزنی کرده بود. سال بعد نیز او در نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا مغلوب لیورپول شد.

• هاینکس در اولین ضربات پنالتی تاریخ جام باشگاه های اروپا حضور داشت. تیم او برابر اورتون قرار گرفته بود. او ضربه اش را گل کرد اما تیمش باز هم شکست خورد.

• جدا از قهرمانی برابر اشتوتگارت، دی متئو زمانی که در لاتزیو حضور داشت، در یک چهارم جام یوفا فصل 1994/95 مغلوب دورتمند شد. در یورو 96 نیز با ایتالیا در مرحله گروهی قرار گرفت و پس از تساوی بدون گل، تیمش از گردونه رقابت ها کنار رفت.

• نویر، لام، بوآتنگ، شواینی، مولر و ماریو گومز، همگی در آلمانی حضور داشتند که در جام جهانی 2010، انگلیس را در حضور تری، کول و لمپارد 4-1 شکست داد.

• اشلی کول در پیروزی 5-1 انگلیس برابر آلمان در سال 2001 حضور داشت.

• آرین روبن بین 2004 تا 2007 برای چلسی بازی کرد و به دو قهرمانی در جزیره و یک جام حذفی رسید. او در 67 بازی لیگ، 15 گل برای تیمش به ثمر رساند.

21. کاربر روبرو از پست مفید ibrahim تشکر کرده است .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)