Design & Developed BY Patira

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

iran شبی که فردوسی پور جور رسانه، فدراسیون، دولت، مجلس و قوه قضاییه را کشید

شبی که فردوسی پور جور رسانه، فدراسیون، دولت، مجلس و قوه قضاییه را کشید

این شما و این پشت پرده متعفن فوتبال ایران !

از اولین برنامه 90 درباره پشت پرده کثیف فوتبال ایران تا دیشب که دومین برنامه روی آنتن رفت، نزدیک به 3 ماه گذشت، بی آنکه عملا هیچ اتفاقی بیافتد.

همه آن تصاویر تکان دهنده که 3 ماه پیش روی آنتن رفت و گمان می شد موجی از واکنش به دنبال داشته باشد، آرام آرام فراموش شد. هیچ اتفاقی نیفتاده بود تا دیشب که دوباره فردوسی پور، گوشه ای دیگر از فوتبال پر از دلالی و زد بند ایران را روی آنتن برد. داستان ادامه همان داستان 3 ماه پیش بود. دلالانی که با وعده بازی در تیم های بزرگ مبالغ میلیونی از بچه های مردم می گیرند. آشکارا با انها تماس می گیرند. شماره تلفن و آدرسشان را بدون نگرانی از عواقب قضایی اش در اختیارشان قرار می دهند و بی هیچ دغدغه ای دهها و چه بسا صدها میلیون تومان اخاذی می کنند.

افشاگری دیشب حتی تکان دهنده تر بود. از رسوایی خشایار محسنی، دلالی که روزگاری کلاه ناصر حجازی را هم برداشته بود و حالا بهشاد یاورزاده و حسین هدایتی از شیوه های کلاهبردارانه اش پرده بر می دارند، تا عزیز محمدی، رئیس سازمان لیگ که مجبور شد اعتراف کند که به مدیرعامل استیل آذین توصیه کرده که میثاقیان را مربی تیمش نکند و به جای او محمود یاوری را بردارد. این جملات را او در حالی که از افشاگری هدایتی عصبانی بود و رنگ به رخساره نداشت، روی آنتن زنده برنامه 90 گفت.

ماجرا همین نبود. حجت زادمحمود بازیکن فولاد افشا کرد که در آستانه قراداد بستن با شاهین بوشهر بوده که کارش گره می خورد. از اتاق که بیرون می آید، یکی از بازیکنان تیم که به قول او در بستن تیم نقش داشته صدایش می کند و می گوید:"اگر می خواستی به تیم بیایی باید با من هماهنگ می کردی" و فرداشبش زنگ می زنند که می توانی قرارداد ببندی به شرطی که بخشی از قرادادت را به ما بدهی. تقریبا همه می دانستند که او از کدام بازیکن حرف می زند. آن قدر واضح بود که عادل فردوسی پور اسمش را هم گفت:میثم منیعی، بازیکن سابق استقلال که به دلیل نسبت فامیلی اش با یکی از مدیران تیم، همه کاره شاهین بوشهر شده بود. منیعی تلفن زد و آمد روی آنتن تا از خودش دفاع کند. داستانهایی سر هم کرد و در نهایت خواست عادل فردوسی پور را هم بترساند:"من ابتدای فصل که قرار شد به دوستانم در شاهین مشورت بدهم حتی زنگ زدم از خود شما هم مشورت گرفتم" و البته طبیعی بود که فردوسی پور جوابی داشته باشد:"بله یک بار زنگ زدید ولی من مشورتی ندادم از فردای آن روز هم هر چقدر زنگ زدی من تلفنتان را جواب ندادم" روشن است که منیعی از فردوسی پور چه می خواسته.

ماجرا همین ها نبود. سرمربی سابق نیروی زمینی از پیشنهاد رشوه 250 میلیون تومانی باشگاه استیل آذین خبر داد. زمانی که این تیم در لیگ یک بود و قرار بود علی پروین و فرهاد کاظمی لیگ برتری اش کنند. و جالب تر آنکه به اعتراف خود همین مربی و مدیر وقت باشگاه نیروی زمینی ، در بازی برگشت این تیم با استیل آذین، در حالی که باید نیروی زمینی میزبان می شد، استیل آذین 15 میلیون تومان به حریف داد تا مثل بازی رفت بازی در خانه تیم فرهاد کاظمی و علی پروین برگزار شود. فدراسیون هم نه تنها مخالفتی نکرده که از باشگاه نیروی زمینی خواسته به دلایلی عجیب و غزیب از جمله پخش تلویزیونی، از حق میزبانی اش بگذرد.

برنامه دیشب 90 پر از افشاگری بود. پر از حرفهای تکان دهنده. از آن دست که هر کدامش می تواند فوتبال یک کشور اروپایی را بلرزاند.

کار به جایی رسید که علیپور، دبیر ستاد رسیدگی به تخلفات اخلاقی فوتبال، اعتراف کرد بر اساس شواهدی که آنها دارند، نزدیک به 7 میلیارد تومان از بازیکنان فوتبال و کسانی که آروز دارند وارد تیم های حرفه ای شوند، اخاذی شده است.

دیشب عادل فردوسی پور در برنامه اش کاری را انجان داد که باید دستگاه قضایی کشور انجام دهد. او با وسواس تمام تلاش کرده بود، هر جای این مملکت فسادی شده، برملا شود. تلاش کرده بود هر جا حقی ضایع شده، عیان شود. ساعتها وقت گذاشته بود و از مردم هم خواسته بود تا هر ادعا و مدرکی دارند، با او در میان بگذارند. او دیشب جور رسانه ای را کشید که کمتر تمایلی برای ورود به این مسائل نشان داده. رسانه ای که البته خود در بسیاری از شبکه های تلویزیونی و رادیویی اش با فساد حاکم بر ورزش کنار آمده و اتفاقا از ان منتفع می شود.

عادل فردوسی پور مسئولیتی را به عهده گرفت که باشگاههای فوتبال، هیات ها و فدراسیون فوتبال باید عهده دارش باشند. در سکوت و بی تفاوتی آنهاست که فوتبال به چنین روزی گرفتار می شود.

فردوسی پور دیروز به جای دولت و مجلس تلاش کرد از بیت المال دفاع کند. تقریبا بخش زیادی از پول هایی که در فوتبال ایران جابه جا می شود و حالا معلوم شده که به جیب دلالان- واژه دلال در ایران تنها ایجنت ها را شامل نمی شود و بخشی از روزنامه نگاران، مربیان و حتی مدیران باشگاهها و فدراسیون فوتبال را هم شامل می شود- پولهای دولتی است. به جای دستگاه نظارتی نشست که متاسفانه در همه سالهای گذشته کاری نکرده که به نظر بیاید نظارتی بر این حوزه دارد. و به جای دستگاه قضایی نشست که همه جای دنیا متولی اصلی برخورد با چنین پرونده هایی است.

دیشب، پرده کنار رفت و همه دیدند که فوتبال ایران غرق در چه منجلابی است
    استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

2. 5 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

iran فردوسی پور : کاری کنید که اگر ما را کشتند شهید شویم

تلاش علیپور برای تبرئه

فردوسی پور : کاری کنید که اگر ما را کشتند شهید شویم

دبیرکمیته اخلاقی فدراسیون فوتبال زمانی که روی خط آمد اشاره به گفت و گویش با عادل فردوسی پور کرد و اینکه او گفته :" کاری کنید که اگر کشته شدیم شهید حساب شویم" او با این جملات سعی کرد نشان دهد که تاثیر زیادی در تهیه مواد خام این برنامه داشته و خودش در فساد فوتبال نفشی ندارد

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

4. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

iran یاوری : بازیکن با دوست دخترش تخلیه می کرد می گفت من رو بسازید

صحبت های بی سابقه روی آنتن زنده تلویزیون

یاوری : بازیکن با دوست دخترش تخلیه می کرد می گفت من رو بسازید

در جریان برنامه نود محمود یاوری که از حرف های هدایتی ناراحت شده بود و می خواست از خودش دفاع کند به تیم استیل آذین حمله کرد:" آقای هدایتی تیم شما پر از فساد بود بازیکنانتان زیر ابروهایشان را بر می داشتند بازیکن با گرل فرندش ( دوست دخترش ) می رفت تخلیه می کرد می امد روی تخت ماساژ می خوابید می گفت من را بسازید

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

6. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

iran افشاگری بی سابقه در برنامه نود

افشاگری بی سابقه در برنامه نود

هدایتی : به من گفتند یاوری را سرمربی کن سقوط نکنی

عزیزمحمدی دلالی می کند ؟

حسین هدایتی در برنامه نود افشا کرد که رییس سازمان لیگ به او انتخاب محمود یاوری را توصیه کرده است . مدیرعامل باشگاه استیل آذین گفت :" من می خواستم اکبر میثاقیان را به عنوان سرمربی انتخاب کنم و آقای عزیزمحمدی به من گفت ایشان را انتخاب نکن و یاوری را سرمربی تیمت کن ایشان تیمت را در لیگ برتر نگه می دارد" رییس سازمان لیگ بعد از شنیدن این جملات کمی به لکنت افتاد و بعد مدل گفتنش را تکذیب کرد :" من این طور نگفتم من مشاوره دادم من به عنوان یک فرد حقیقی مشاوره دادم" هدایتی در ادامه گفت :" آقای یاوری اتفاقا در پایان همان سال در شاهین مربیگری کردند و این تیم هم در لیگ برتر ماند" این صحبت های هدایتی سبب شد که یاوری روی آنتن بیاید و با داد و فریاد از خودش دفاع کند:" من مربی توصیه ای نیستم من 40 سال با توصیه سرمربی نبودم .." و البته مدل دفاع کردن یاوری کمی عجیب به نظر می رسید

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

8. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

iran دروغ بزرگ علیپور در تلویزیون

رییس کمیته اخلاقی فدارسیون چرا دروغ گفت ؟

دروغ بزرگ علیپور در تلویزیون

علیپور رییس کمیته اخلاقی فدراسیون فوتبال در برنامه ورزش و مردم مدعی شد که مدارک باشگاه استیل آذین را دریافت نکرده اما شب گذشته هدایتی در برنامه نود افشا کرد که روز پنج شنبه جلسه ای در فدراسیون فوتبال برگزار شده و همه مدارک استیل آذین تحویل علیپور شده اما او روی آنتن تلویزیون و روزجمعه با دروغ گویی آن را تکذیب کرده هدایتی گفت :" آقای علیپور چرا دروغ می گویید شما با آقای خبیری در مرود استیل آذین جلسه داشتید اما گفتید که از ما مدرکی دریافت نکرده اید . من باشما تماس کرفتم و گفتم چرا دروغ می گویید و شما گفتید دلیلش را می گویم

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

10. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

iran اولروم بعد از تهديد ف. ك از افشاگري پشيمان شد

فراز کمالوند چطور جلوی افشای حقایق را گرفت؟

اولروم بعد از تهديد ف. ك از افشاگري پشيمان شد

عرفان اولروم يكي از بازيكناني بود كه گفته مي شد در برنامه ديشب 90 روي آنتن خواهد رفت تا افشاگري هايي در مورد دلالي در فوتبال ايران داشته باشد. بعد از اين كه مقدمات اين مصاحبه فراهم شده و يك گزارشگر مشهدي براي حرف زدن با او براي پخش حرفهايش در 90 نزد او رفته بود اولروم اعلام كرد كه از مصاحبه منصرف شده است. همسر اولروم مسوليت اين اتفاق را برعهده گرفته و مي گويد:« من مدیربرنامه و همه کاره دنی هستم و اجازه نمی دهم که او مصاحبه کند. هرچند دلالهای زیادی طی ماههای اخیر با همسرم تماس گرفته اند اما بدلیل اینکه سند و مدرکی از آنها نداریم نمی توانیم صحبتی هم داشته باشیم و من تشخیص دادم که لازم نیست او مصاحبه کند خودم هم مصاحبه نمی کنم!»
    با اين كه ظاهرا مصاحبه نكردن اين بازيكن به خاطر حرف شنوي از همسرش بوده اما شنيده مي شود كه پشيماني او به دليل مسائل ديگري بوده است. طبق شنيده ها يكي از ف. ك ها ( فراز کملوند )كه اولروم قرار بوده عليه او صحبت كند طي تماسي اين بازيكن را تهديد كرده و همين تماس تلفني باعث شده تا اولروم از مصاحبه كردن پشيمان شود.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

12. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

iran آیا عادل فردوسی پور برای بحث دلالی شهید می شود؟

آیا عادل فردوسی پور برای بحث دلالی شهید می شود؟

فردا: آنچه که در برنامه شب گذشته نود برای بینندگان تلویزیون به نمایش گذاشته شد، تکه هایی از حقیقت مهیبی بود که در لایه های زیرین فوتبال ایران جریان دارد. حقیقتی که برخواسته از پول های بی حساب و کتاب و بی زحمت. فوتبالیست های طمعه کار و مدیران نابلد و دلالان سوداگر است. چیزی که به مرور از دلایل مهم افتی کیفی فوتبال ایران ارزیابی می شود.

در برنامه دیشب که با می انداری عادل فردوسی پور به پایان رسید، افراد زیادی در مصاحبه های تلویزیونی و حضوری اتهاماتی را نسبت به هم و دیگران به زبان آوردند و متهمین در فرصت های کوتاه و بلند به دفاع از خود پرداختند. برنامه نود هفته آینده نیز حول همین موضوع خواهد چرخید و به نظر فردوسی پور باید برنامه ریزی بهتری برای برنامه هفته آینده داشته باشد. اما برنده ها و بازنده های این شوی طولانی تلویزیونی.

ستاره:

حسین هدایتی مالک باشگاه استیل اذین بیشترین زمان حضور در برنامه را به خود اختصاص داد. او نزدیک به یک ربع به صورت پلی بک (ضبط شده) و نزدیک به یک ساعت به عنوان می ه مان تلفنی، اتهاماتی را علیه خشایار محسنی فعال و مدیر باشگاه دی استرادای اسلواکی مطرح کرد. هدایتی در این برنامه در لابه لای حرف ها بخشی از مکالمات شخصی خود با افرادی مثل عزیزالله محمدی را به زبان آورد که البته چندان اخلاقی نبود. هدایتی همچنین چند بار تاکید کرد که از حرف های خشایار محسنی و البته عزیزمحمدی فیلم دارد که تاکید او بر این جملات کمی عجیب بود. چراکه احتمال این فیلمبرداری ها بدون رضایت طرف مقابل انجام شده است. محسنی در بخشی از حرف هایش، هدایتی را به نزدیکی با برخی نهاد ها متهم کرد و گفت: فکر نمی کردم ایشان مثل کی جی بی (سرویس مخفی شوروی سابق) از شنود استفاده کند. هدایتی در صحبت هایش، به دنبال استیفای حق از دست رفته باشگاهش بود و البته نشان داد با وجود موفقیت در تجارت در فوتبال مدیر موفقی نیست.

متهم:

خشایار محسنی پس از آغاز حضور بازیکنان ایرانی در لیگ اتریش آرام آرام تبدیل به یک نام آشنا در فوتبال ایران شد. این فرد که به واسطه دوستی با مهرداد می ناوند و علاقه به فوتبال به مرور خود را تا حد یک فعال بازار نقل و انتقالات مطرح کرد، حالا سه سالی است که به عنوان مدیر باشگاه دی استرادای اسلواکی در صحنه مطبوعات حضور دارد. او بانی انتقالات مهمی مثل حضور آری هان در ایران بوده است و در زمانی هم مرحوم ناصر حجازی را برای مدیریت فنی تیمش به اسلواکی بود. کاری که البته هوشمندانه بوده است چراکه او شب گذشته چندین بار از نام حجازی برای پاک کردن برخی اتهامات استفاده کرد. محسنی که عادل فردوسی پور و برخی میهمانان تند ترین حرف ها را علیه اش به زبان آوردند، در هفته آینده نیز محور بحث ها خواهد بود. او البته خونسرد تر از آن چیزی است که این اتهامات آزارش بدهد، اما به هرحال با اوضاع پیش آمده به نظر می رسد، بخشی از سهولت کار وی در ایران به پایان خواهد رسید، چراکه گفته می شود برخی نهادهای مهم برای مقابله با فعالیت او، همین حالا هم وارد عمل شده اند.
    نکته مهمی که در حرف های محسنی وجود داشت، این بود که همه اتهامات و صحبت ها باید از مسیر قانون و مدرک پیش برود که البته جمله بسیار درستی است.

دادستان:

عادل فردوسی پور با صراحت ذاتی اش تنها کسی است که جرات روی آنتن بردن چنین برنامه هایی را دارد. به خاطر داشته باشید طرح اتهام به قشری که بخش مهمی از تجارت نزدیک به چهارصد میلیارد تومانی فوتبال را در اختیار دارند، چندان هم ساده و بی هزینه نیست. حجت الاسلام علیپور دبیر کمیته تخلفات لیگ حرفه ای در بخشی از جملات خود، نقل قولی از عادل را به زبان آورد که گفته بود: «اگر من را بکشند، شهید محسوب می شوم یا نه؟» این سوال طنزآمیز رگه های تلخی در خود دارد که امیدواریم همیشه در حد همین شوخی باقی بماند.
    فردوسی پور در سراسر برنامه شب گذشته بدون تعارف حرف هایش درباره افراد مختلف به زبان آورد و نشان داد که در فوتبال ایران از معدود افرادی است که حاضر است برای پاکی هزینه بدهد.

قاضی:

این بهترین نمایش تلویزیونی حجت الاسلام علیپور روحانی مشهور فوتبال ایران بود. او در مدت کوتاهی که روی آنتن رفت، بی واهمه از عواقب بعدی، درباره علی پروین و دامادش صحبت کرد و اتهامات استیل آذینی ها علیه این دو را مطرح ساخت. گرچه تلاش های او و عزیزمحمدی در این مدت چندان به ثمر ننشسته است و فوتبال ایران درگیر فساد مالی است، اما تعدد مراجعات نشان می دهد که بخشی از جامعه فوتبال از حضور او و عزیزمحمدی و البته خود ستاد منشور اخلاقی ناراضی نیستند و شخص علیپور را راهی برای تظلم خواهی می دانند.

بازنده:

میثم منیعی بازیکن شاهین بوشهر که در ابتدای فصل نقش زیادی در عقد قرارداد بازیکنان شاهین داشت، در اواخر برنامه از طرف حجت زادمحمود بازیکن سابق استقلال اهواز که البته دیگر در فوتبال ایران چهره شاخصی تلقی نمی شود، مورد اتهام قرار گرفت که در مدت زمان کوتاهی که در اختیار داشت، موفق به به دفاع مستند از خود نشد. او گفت چون دوست نزدیکش تیم شاهین را در اختیار گرفته بوده، به او مشاوره می داده است و... و البته هزینه این مشاوره همین اتهامات تلویزیونی است که حالا ضربدر تعداد بیننده های این برنامه شده و به احتمال زیاد فضای بوشهر را برای منیعی سنگین تر می کند.

شاهد:

شب گذشته همچنین اتهاماتی علیه عزیزالله محمدی به زبان آمد. او که حالا شاهد اکثر دعواهای اینچنینی فوتبال ایران است، در بخشی از حرف های هدایتی، متهم به این شد که به نفع محمود یاوری برخی از سرمربیان مشنوری را از بازار کار خارج می کرده است. عزیزمحمدی اما بخشی از اتهامات را پذیرفت. عجیب ترین و جالب ـرین لحظه این مجادله های مودبانه زمانی شکل گرفت که هدایتی به او گفت رو به دوربین مدعای وی را تکذیب کند که البته عزیزمحمدی با کمی مکث و تردید این کار را انجام داد. محمدی البته خودش تاکید کرد که برخی جملات را مشورتی به زبان می آورده و خود افرادی مثل هدایتی نباید این نظرخواهی ها را انجام بدهند.

عصبانی:

محمود یاوری سرمربی باتجربه فجرسپاسی پس از آنکه نامش به عنوان مربی ای که با سفارش عزیزمحمدی سرمربی استیل آذین شده، به زبان هدایتی آمده، با برنامه نود تماس گرفت و با عصبانیت از هدایتی خواست مراقب حرف زدنش باشد و از رفتارش خجالت بکشد. او در این مکالمه کوتاه استیل آذین تیمی فاسد عنوان کرد که به دلایل مختلف موفق نشد کاری برایش انجام دهد و از سقوط برهاندش. یاوری با این یورش ناگهانی، نشان داد که همچنان خلق و خوی دانشکده افسری در رگ هایش جریان دارد. او از ابروهای برداشته بازیکنان استیل و روابط شخصی نادرستشان نکاتی را ارائه کرد که کمتر از وی شنیده بودیم.

دیگران:

آرش فرزین، بهشاد یاورزاده، امید رحیمی و بهروز پاک نیت و رحمان احمدی سرمربی نیروی زمینی به فراخور در برنامه حضور داشتند. همچنین یکی از بازیکنان سابق پرسپولیس در برنامه متهم به کلاهبرداری شد که البته نام وی لو نرفت.

جمله برگزیده:

آرش جان ارادتمندم!

(پس از آنکه آرش فرزین در مقابل اتهام جعل خط یونگ مربی هلندی از خود دفاع کرد، به حسین هدایتی سلام کرد و هدایتی که البته ناگهان به نفع پروین و فرزین تغییر موضع داد، با این جمله جواب آقای داماد را داد.)

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

14. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)