Design & Developed BY Patira

صفحه 2 از 10 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 98
    عضو Derby

پست مورد علاقه
    حمله
    مربی مورد علاقه
    fergusen
    بازیکن محبوب
    messi-ozil
    اسم واقعی شما
    arman

GermanySS_TehranRealMadrid

تشکر ها
    0
    تشکر شده 45 در 13 پست

real فرگوسن بهترين مربي سال ليگ برتر انگليس

سر الکس فرگوسن سرمربي منچستريونايتد براي نوزدهمين بار بهترين مربي سال ليگ برتر انگليس شناخته شد.

نمانيا ويديچ مدافع منچستريونايتد هم براي دومين بار به خاطر حضور مستمر و موثر در قلب دفاع تيم جايزه بهترين بازيکن را گرفت.
    ويديچ و فرگوسن هر دو از جمله عوامل نوزدهمين قهرماني منچستريونايتد در ليگ برتر انگليس بودند.
    اين تيم اميدوار است که با غلبه بر بارسلونا در فينال ليگ قهرمانان اروپا به افتخارات خود بيفزايد.

2. 3 کاربر از پست مفید armanterminator تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    AMF
    مربی مورد علاقه
    V.Delbosqe & J.Moruinho
    بازیکن محبوب
    RAUL&CRIS&CASILLAS& J.compos&L.Hernandez
    اسم واقعی شما
    MORTEZA

SpainRealMadridArsenal

تشکر ها
    6,208
    تشکر شده 12,757 در 2,549 پست

ولی من اصلا فکر نمیکنم منچستر با رفتن فرگی به یه تیم معمولی تبدیل شه چون منچستر یه باشگاه بزرگ و با فکره
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

4. 6 کاربر از پست مفید mortezarm تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    AMF.CMF
    مربی مورد علاقه
    sir alex ferguson
    بازیکن محبوب
    c.ronaldo , best , cantona , beckham , scholes , giggs
    اسم واقعی شما
    saeed

PortugalManUtdAboomoslem

Ali Karimi

تشکر ها
    10,498
    تشکر شده 9,027 در 2,190 پست

manutd

داداش شوما منظور منو از لحاظ معمولي نفهميدي!
    الان رئال از منچستر قوي تر نيست؟چرا هست!ولي رئال يه تيم معموليه!نه از لحاظ قدرت!
    ببين منچستر از چند لحاظ با بقيه تيم ها فرق داره:
    1_يه مربي داره كه بيش از 2 دهه در منچستر بوده و هست!
    2_تيميه كه با يه سري بازيكون هاي جوون و گاهي گمنام نتايج خيلي خوبي ميگيره!
    3_سياست باشگاه توليد بازيكون و خريد كمه!
    اين خصوصيات منچسترو از بقيه تيم ها متمايز ميكنه كه همش به فرگي برميگرده!
    ولي اگه فرگي بره و مثلا مورينيو بياد منچسترم ميشه يه تيمي مثل تيم هاي ديگه!
    نميدونم درك ميكني يا نه!
    گر بدانم نیستی ، غمی نیست ز تنهایی / اینکه هستی و تنهایم ، غم دارم

6. 4 کاربر از پست مفید ManUtd تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    AMF
    مربی مورد علاقه
    V.Delbosqe & J.Moruinho
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    MORTEZA

SpainRealMadridArsenal

تشکر ها
    6,208

نه والا من درک نمیکنم
    البته شما داری الکی افراط به خرج میدی
    یعنی چی همه یاشگاها معمولین منچستر خاص؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    به نظر من حرفات از روی تعصب بود هر چند یه جاهایشو قبول دارم اما نه اونجا نه که منچستر خاصه
    مثلا تصور رئال بدون رائول به شخصه منو دیوونه میکرد اما اتفاق افتاد و تحملم شد هر چند رائولو خیلی خیلی دوس دارم
    اما مساله مهتری هست و اون رئاله
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

8. 4 کاربر از پست مفید mortezarm تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    AMF.CMF
    مربی مورد علاقه
    sir alex ferguson
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    saeed

PortugalManUtdAboomoslem

Ali Karimi

تشکر ها
    10,498

داداش من ميگم شوما يه جور ديگه برداشت ميكني ميگي نه!
    داداش من اينايي كه گفتم رو از چشم هواداراي منچستر گفتم!
    بابا به خدا من از روي تعصب صحبت نميكنم!
    من ميگم الان بين اين تيم و مربي و بازيكوناش يه رابطه صميمانه شكل گرفته!
    اگه فرگي بره همه اون سياست هايي كه بهش عادت كرديم باهاش ميره!و از نظر هوادارا اين تيم ديگه مثل قبل نيست!حتي اگه قهرماني بياره!
    من كه گفتم منظورم از قدرت تيم نيست!
    شوما طرفدار يونايتد نيستي و اين احساسي كه من ميگم رو به خوبي نميشناسي!حقم داري!
    شوما ميگي رائول از روال رفت!خوب اون يه بازيكونه هرچند بزرگ و محبوب باشه تو روند كلي تيم ناثير نميزاره ولي فرگوسن يه مربي كه بيش از 2 دهه تو ايم تيم بوده و جزئي از اين تيم شده!
    حالا وقتي فرگي رفت كه خدا اون روزو نياره!بهت ميگم منظورم از معوملي شده چيه!
    وگرنه هر تيمي وسه خودش از يه لحاظ خاصه!مثلا رئال و بارسا و ميلان و يووه.....

10. 4 کاربر از پست مفید ManUtd تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    AMF
    مربی مورد علاقه
    V.Delbosqe & J.Moruinho
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    MORTEZA

SpainRealMadridArsenal

تشکر ها
    6,208

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed7 نمایش پست ها
    داداش من ميگم شوما يه جور ديگه برداشت ميكني ميگي نه!
    داداش من اينايي كه گفتم رو از چشم هواداراي منچستر گفتم!
    بابا به خدا من از روي تعصب صحبت نميكنم!
    من ميگم الان بين اين تيم و مربي و بازيكوناش يه رابطه صميمانه شكل گرفته!
    اگه فرگي بره همه اون سياست هايي كه بهش عادت كرديم باهاش ميره!و از نظر هوادارا اين تيم ديگه مثل قبل نيست!حتي اگه قهرماني بياره!
    من كه گفتم منظورم از قدرت تيم نيست!
    شوما طرفدار يونايتد نيستي و اين احساسي كه من ميگم رو به خوبي نميشناسي!حقم داري!
    شوما ميگي رائول از روال رفت!خوب اون يه بازيكونه هرچند بزرگ و محبوب باشه تو روند كلي تيم ناثير نميزاره ولي فرگوسن يه مربي كه بيش از 2 دهه تو ايم تيم بوده و جزئي از اين تيم شده!
    حالا وقتي فرگي رفت كه خدا اون روزو نياره!بهت ميگم منظورم از معوملي شده چيه!
    وگرنه هر تيمي وسه خودش از يه لحاظ خاصه!مثلا رئال و بارسا و ميلان و يووه.....
    درست میگی سعید جان اما شما نگفته بودی منچستر واسه هوادارای خودش خاصه وگرنه اینکه معلومه
    من بحثم سر اینه که فرگی واقعا همه چیه منچستره اما میگم منچستر باید این شوکو تحمل کنه
    اما راست میگی این موضوع واسه خود من یونایتدی ها یشتر قابل درک چون من نمیتونم از چشم شما به مساله نگاه کنم
    ولی فکر کنم شما هم حس داشتن رائول به عنوان یه اسطوره رو دقیق نگرفتی

12. 5 کاربر از پست مفید mortezarm تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    AMF.CMF
    مربی مورد علاقه
    sir alex ferguson
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    saeed

PortugalManUtdAboomoslem

Ali Karimi

تشکر ها
    10,498

داداش حالا فهميدي من چي ميگم آورين
    امروز مانچيني يه مصاحبه كرده و گفته كه من شاگرد فرگوسن هستم و من و همه مربي ها بايد از فرگي درس بگيريم!
    گفته فرگوسن مرد بزرگيه و طي 25 سال حضور موفق در منچستر به همه جام ها رسيده!
    واقعا كه همين طوره و مانچيني و بقيه مربي ها بايد از فرگي درس بگيرند!

14. 4 کاربر از پست مفید ManUtd تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    AMF.CMF
    مربی مورد علاقه
    sir alex ferguson
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    saeed

PortugalManUtdAboomoslem

Ali Karimi

تشکر ها
    10,498

ركوردهاي شياطين سرخ با فرگوسن

با گذشت یک ربع قرن از سرمربیگری فرگوسن آمار و ارقام جالب توجهی برای این مربی در تیم منچستر یونایتد رقم خورده است.
    به گزارش جام نیوز به نقل از اوج نیوز، سرمربی نامدار شیاطین سرخ 25 سال پیش تیمش را در شرایطی تحویل گرفت که در میان 22 تیم لیگ انگلستان در رتبه نوزدهم قرار داشت. آمار زیر گزیده ای از گل های زده و خورده یونایتد در تمام این 25 سال است.

بـیشترین گل زده توسـط منچسـتریونـایتد به تیم های مختلف در دوران سـر الکس فـرگوسن:

1: تاتنهام( 101 گل)
    2: آرسنال( 95 گل)
    3: سوت همپتون(94 گل)
    4: چلسی(92 گل)
    5: اورتون/نیوکاسل(91 گل)

بیـشترین دریـافت گل توسـط منچسـتر یونایتد از تیم های مخـتلف در دوران سـر الکس فـرگوسن:

1: چلسی( 78 گل)
    2: آرسنال(72 گل)
    3: لیورپول( 69 گل)
    4: تاتنهام ( 54 گل)
    5: من سیتی( 53 گل)

بهترین گلزنان منچـستر یونایتد در دوران سـر الکس فـرگوسـن:

1: رایان گیگز( 161 گل)
    2: وین رونی( 158 گل)
    3: پل اسکولز( 150 گل )
    4: رود فن نیستروی( 150 گل)
    5: برایان مککلایر( 127 گل)

بـیشترین حـضور در زمین فـوتبال در زمان سـر الکس فـرگوسن:

1: رایان گیگز( 885 بـازی)
    2: پل اسکولز( 688 بـازی)
    3: گری نویل( 602 بـازی)
    4: دنیس اروین( 589 بـازی)
    5: روی کین( 480 بـازی)

16. 4 کاربر از پست مفید ManUtd تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    AMF.CMF
    مربی مورد علاقه
    sir alex ferguson
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    saeed

PortugalManUtdAboomoslem

Ali Karimi

تشکر ها
    10,498

در فضایی مرگبار به اولدترافورد آمدم/فوتبال؛ جهنمی خونین

سرمربی ۶۹ ساله و اسکاتلندی منچستریونایتد همچون یک جوان پر شور و انگیزه، پس از پشت سر گذاشتن ۲۵ سال سراسر افتخار، آماده ورود به یک ربع قرن افتخارآمیز تازه می شود.
    (فردا) یکشنبه، ۶ نوامبر سال ۲۰۱۱ روزی فراموش‌نشدنی برای سرآلکس فرگوسن، مربی پرآوازه و ۶۹ ساله منچستریونایتد محسوب می شود. او دقیقا ۲۵ سال قبل در چنین روزی زمام امور «شیاطین سرخ» اولدترافورد را برعهده گرفت. زمانی که بسیاری از شاگردان کنونی‌اش حتی به دنیا هم نیامده بودند.،اما از همان هنگام ساختار و سبک خاص خودش را در عرصه مربیگری نشان داد.

مربی که از همان بازی نخست تا به امروز با «آدامس» در دهان و با هیجان خاصی خودش را در حین مسابقات کنترل کرده و آنقدر ژرف‌اندیشی و حس جاه طلبی در وجودش بوده تا در شرایطی که عمر مربیگری در عمده جهان در تیم‌های باشگاهی حداکثر به ۴، ۵ رسیده است، او «یک ربع قرن»‌ همه کاره منچستر نام گرفته و این روزها "سرالکس فرگوسن" در فوتبال جزیره و جهان زبان زد خاص و عام است.

خودش می گوید: سال ۱۹۸۶ وقتی مسئولیت منچستر را قبول کردم، هیچ‌گاه فکر نمی کردم دوران حضورم به ۲۵ سال در اولدترافورد برسد. فکر می کردم حداکثر ۴، ۵ سالی هدایت تیم را برعهده خواهم داشت و بعد به جایی دیگر نقل مکان می کنم. اما اکنون می بینم ۲۵ سال است که در خدمت منچستر هستم و به هیچ‌وجه از این همکاری طولانی، احساس خستگی نمی کنم. اکنون همان شور و اشتیاقی را دارم که سال ۸۶ داشتم. البته منکر گذر زمان و تغییر چهره‌ام نمی شوم. هر چند در وجودم همان شور و نشاط جوانی را سراغ دارم. به طوریکه اگر به آینه نگاه نکنم،‌ باور دارم هنوز همان فرگوسن ۴۴ ساله هستم.

* فرگی ، مردی برای تمام فصول
    فرگوسن در تمام سال‌‌های که مشتاقانه و پرافتخار برای منچستری‌ها کار کرده، آنقدر میل، انگیزه و اشتیاق فراوان به کار از خود نشان داده که هیچ‌گاه فکر وداع از فوتبال به ذهنش خطور نکرده است. هرگاه که در مصاحبه‌ با خبرنگاران با این سئوال که چه زمانی با مربیگری وداع خواهید کرد؟ مواجه شده، مستقیم یا غیر مستقیم از میل فراوان خود برای ادامه و استمرار همکاری سخن گفته است. در تمام این دوره طولانی طولانی تنها یک مقطع وجود داشته که او خودش خواسته از ادامه همکاری سرباز زند.
    او می گوید: سال ۲۰۰۱ می خواستم کناره‌گیری کنم. احساس می کردم تیم ریتم و آهنگ یکسانی ندارد و مرتب دستخوش نوسان می شود. اما مقامات تیم مرا در نهایت از فکری که داشتم، منصرف کردند.

*رکوردار قهرمانی به لطف فرگی
    زمانی که این مربی توانمند مسئولیت منچستر را پذیرفت، شیاطین سرخ کارنامه‌ای بس چشمگیر همچون اکنون به لحاظ کسب افتخارات متعدد نداشتند. درست است در آن هنگام منچستریونایتد یکی از تیم‌های بزرگ انگلیس برشمرده می شد،‌ اما به لحاظ شمار افتخارات تحت تاثیر قدرت‌های مثل لیورپول قرارداشت.

او می گوید: در بدو شروع همکاری می دیدم لیورپول از نظر کسب افتخار، تیم اول لیگ برتر است. مهم‌ترین انگیزه من شاید برای استمرار همکاری همین موضوع بود. این که با آنفیلدی‌ها رقابت کنم و افتخار به دست آورم. سرانجام پس ازسال‌ها زحمت و ممارست، به جایی رسیدم که اکنون منچستر را بالاتر از لیورپول می بینم.

به این ترتیب مربی که ۲۵ سال قبل حتی حاضر شد با رقمی به مراتب پایین تر از زمان حضور در آبردین، کار کند، آنقدر مقام برای یونایتدی‌ها به ارمغان آورد که باشگاهش رقم دستمزد سالیانه‌ای بالغ بر ۷.۶ میلیون یورو را برایش قائل شد.

*تبدیل منچستر تا یک قدرت جهانی
    با وجود انگیزه‌های فراوان و عزمی آهنین، فرگوسن تیم شمال کشور را به لحاظ ورزشی و حتی اقتصادی به قدرتی قابل اعتنا و کاملا موفق در سطح جهانی تبدیل کرد.
    تحت هدایت او تیم او به دو مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسید.
    سپس کاری کرد تا سرمایه در گردش آن بالغ بر ۳۵۰ میلیون یورو بالغ شود. در این میان جالب است بدانیم که به موجب یک تحقیق صورت گرفته اکنون در گستره جهانی، بیش از ۳۰۰ میلیون نفر علاقمند و هوادار این تیم سرخ‌پوش هستند. گرایشی که بی شک تحت تاثیر زحمات وافتخارات او حاصل شده است.

*فرگوسن، مربی با انضباط و وقت‌شناس
    در مورد علت موفقیت‌های سرالکس دلایل مثبت زیادی را می توان بر شمارد. اما شاید یکی از عللی که تاکنون کمتر مورد بحث قرارگرفته، وقت شناسی و نظم خاص او است. از این نظر خیلی‌ها می گویند فرگی یک بریتانیایی با خون آلمان‌ها است که به فرصت شناسی و نظم در جهان معروف هستند.زیرا او در تمام سال‌های که با افتخار هدایت یونایتدی‌ها را برعهده دارد، صبح‌ها ساعت ۵ از خواب برخاسته و راس ۷:۳۰ در دفترش در محل باشگاه حضور داشته است.
    نکته جالب در این میان شور و اشتیاق فراوانش در خلال روز بوده است. چرا که همواره آخرین نفری بوده که از محل کارش خارج شده است.
    او می گوید: فکر می کنم نه فقط مربیان بلکه همه مردم درامور کاری خود باید وقت شناس و منظم باشند. اگر اینگونه عمل نکنند، به اهداف خود، بعید است برسند. من هم همین رویه را دنبال کردم و خوشحالم که ثمره‌اش را نیز دیدم.

وی ادامه می دهد: در همین ارتباط بد نیست یک خاطره تعریف کنم . در سال ۲۰۰۱ وقتی منچستر یکبار دیگر قهرمان انگلیس شد، فردایش من حتی نیم ساعت زودتر یعنی ساعت ۷ در محل کارم حاضر شدم. این مساله باعث حیرت دست‌اندرکاران باشگاه شد. از من علت را پرسیدند که تنها به ذکر این جمله بسنده کردم که اکنون که قهرمان شدیم، باید احساس مسئولیت کرده و بیشتر کار کنیم.

*مربی که به ستارگانش باج نداد
    علاوه بر وقت‌شناسی و نظم، او از یک خصیصه کاری‌اش نیز باید نام به میان آورد: عدم باج‌دهی به ستارگان.
    فرگی در تمام سال‌های که برای منچستر فعالیت کرده و افتخار آفریده، ستارگان بیشماری را پرورش داده و به اوج شهرت و محبوبیت رسانده است. از این دسته بازیکنان می توان به اسامی همچون روی کین، دیوید بکام، رود فان نیستلروی یا کریستیانو رونالدو اشاره کرد.
    او که قدم به قدم این بزرگان را با الفبای فوتبال کاملا حرفه‌ای و رده بالا آشنا کرد، هرگاه که چنین ستارگانی بیشتر از حد خود مطالبه دارند ، به سرعت نسبت به این امر واکنش مقولانه مدیریتی نشان داد و آنان را از تیم بیرون گذاشت.

در شرایطی که در همه جای فوتبال جهان،‌ تیم‌ها اسیر باج و زیادخواهی‌های از سوی ستارگان خود می شوند، اما فرگی، این «پیر فوتبالی»‌ که هنوز دلی جوان دارد، آنقدر در این زمینه به دقت و استادانه عمل کرده است، رفتارش مدل و الگوی سایر همکارانش در تیم‌های گوناگون شده است.

*فرگی در مورد دیگران چه نظر می دهد؟
    در مورد گری نوویل:
    به نظرم از همان زمان که هنوز یک اینچ (۲.۵ سانتی متر ) قد نداشت، بهترین مدافع میانی در کل بریتانیا بود. البته پدرش هم قدی کوتاه داشت.

در مورد پل اینس:
    در مورد او همین را بگویم اگر بازیکنی انگیزه و حسی مثل او داشته باشد،‌ آنقدر قدرتمند خواهد بود که حتی کوه اورست را فتح کند.

در مورد ایتالیایی‌ها:
    وقتی یک ایتالیایی به من بگوید که پاستا در ظرف هست. به حرفش اعتنا نمی کنم و خودم می روم امتحان کنم تا مطمئن شوم. چون آنها استاد مبالغه در کلام هستند.

در مورد فینال فراموش نشدنی لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۹۹:
    هنوز هم نمی توانم باورش کنم. واقعا آن پیروزی را باور نمی کنم.فوتبال؛ جهنمی خونین.

در مورد لیورپول:
    دیگر چالش من نیست. قبلا چالش من بود که رکورد قهرمانی‌شان را کنار بزنم.

در مورد پرتاب کفش به طرف دیوید بکام:
    یک حادثه مسخره بود. اگر صد یا میلیون مرتبه دیگر آن را باز تکرار کنم، نمی توانم آن گونه به هدف بزنم.

در مورد فیلیپو اینزاگی:
    این جوان گویی از همان بدو تولد در آفساید به دنیا آمده است.

در مورد آرسن ونگر:
    مردم می گویند این آقا یک مربی با هوش است. فکر می کنید واقعا این حرفی درست است که به ۵ زبان حرف می زند؟ بگذارید بگویم من جوانی ۱۵ ساله را از ساحل عاج را می شناسم که به ۵ زبان حرف می زند.

در مورد خوزه مورینیو:
    همه چیز را در خودش دارد. وقتی با هم رقابت داشتیم و باید در کنفرانس قبل از بازی شرکت می کردیم، مرتب به من زنگ می زد و چیزهای را به من هدیه می کرد.

در مورد رافائل بنیتس:
    فکر کنم او مربی عصبی است که باید بر رفتارش بیشتر تسلط یابد.

در مورد اولدترافورد:
    موقعی‌که به اینجا آمدم، فضای مرگباری وجود داشت. گویی بیرون آن مراسم سوگواری برگزار می شود.

* ۱۰ نکته از مربی ربع قرن:
    ۱- نام: سرآلکساندر ‌چاپمن فرگوسن
    ۲- تاریخ تولد: متولد ۳۱ دسامبر سال ۱۹۴۱
    ۳- محل تولد: گلاسکو اسکاتلند
    ۴- پست بازی در جوانی: مهاجم
    ۵- تیم‌های دوران جوانی: کوئینز‌پارک‌رنجرز، سنت جانستون، دانفرمیلن، گلاسکو رنجرز، فالکریک، آیریونایتد
    ۶- تیم‌های دوران مربیگری: ایست استرلینگ شایر، سن‌میرن، آبردین، ملی اسکاتلند، منچستریونایتد
    ۷- محل سکونت:‌ویلم‌شاو همراه با همسرش کتی فرگوسن
    ۸ – تعداد فرزندان:‌ سه پسر به اسامی مارک و دو قلو های دان و جیسون
    ۹- افتخارات با منچستریونایتد: ۱۲ قهرمانی لیگ برتر، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۴ قهرمانی جام اتحادیه،‌۱۰ قهرمانی جام خیریه، ۲ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا،‌ یک قهرمانی جام جامداران، یک قهرمانی سوپرجام، یک قهرمانی جام بین قاره‌ای
    ۱۰- ۱۰ عنوان مربی برتر سال انگلیس

18. 4 کاربر از پست مفید ManUtd تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    AMF.CMF
    مربی مورد علاقه
    sir alex ferguson
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    saeed

PortugalManUtdAboomoslem

Ali Karimi

تشکر ها
    10,498

مورينيو: فرگوسن فوق العاده و بي نظير است

سرمربی پرتغالی رئال مادرید، سرالکس فرگوسن را در آستانه بیست و پنجمین سالگرد حضورش روی نیمکت منچستریونایتد یک مربی استثنایی دانست. به گزارش خبرگزاری مهر، فرگوسن فردا یکشنبه ربع قرن حضور در منچستریونایتد را جشن خواهد گرفت. او که در ششم نوامبر سال 1986 هدایت شیاطین سرخ را برعهده گرفت موفقیت‌های حیرت انگیزی در این 25 سال با یونایتد کسب کرده است.
    این مربی اسکاتلندی 12 عنوان قهرمانی در لیگ برتر، پنج قهرمانی در جام اتحادیه و چهار قهرمانی در جام حذفی را در این مدت کسب کرده است. او همچنین 2 بار لیگ قهرمانان اروپا را با یونایتد فتح کرده است.
    مورینیو که در دوران حضورش در چلسی بارها رودرروی فرگوسن قرار گرفته در گفتگو با روزنامه سان اظهار داشت: سرآلکس یک مربی استثنایی در تاریخ باشگاه منچستریونایتد است.
    وی تصریح کرد: فرگوسن یک مربی استثنایی در تاریخ فوتبال انگلیس و اروپاست. امیدوارم او با همین انگیزه و شادابی برای چندین سال دیگر روی نیمکت یونایتد بنشیند.

20. 4 کاربر از پست مفید ManUtd تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    AMF.CMF
    مربی مورد علاقه
    sir alex ferguson
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    saeed

PortugalManUtdAboomoslem

Ali Karimi

تشکر ها
    10,498

به بهانه 25 سالگی فرگوسن در اولدترافورد؛ بدون عرق ریختن و جان کندن موفقیت حاصل نمی شود

آن چه به دیوار اتاق کارش چسبیده، شاهدی است بر این مدعا؛ «بدون عرق ریختن و جان کندن موفقیت
    حاصل نمی شود.»
    1_
    وقتی هنوز صندلی اش گرم نشده بود، مدت ها از انجماد ملک ملوکانه بیتلز و جان لنون بزرگ می گذشت اما سرمربی میانسال آن روزها اجازه نداد پس از سقوط اسطوره لیورپول (بچه محل های بیتلز) زیبایی شعر و موسیقی بی بدیل بیتلز بدون ما به ازای فوتبالی بماند؛ چه با شادی های کودکانه اش پس از هر گل، چه با گل سرخی که بر دکمه کتش می درخشید و چه با منچستر یونایتدی که ساخت؛ خاطره یک نسل و پر افتخارترین تیم انگلیس! به هر حال اسطوره ها یک جا با مردم عادی تفاوت دارند؛ حتی به محض ورود هم دلتنگی روز رفتن را به جان همه می اندازند. یادمان می افتند اگر روزی روزگاری بروند، دلتنگشان می شویم. در مورد فرگوسن دلتنگی از همان نوامبر 1986 به وجود آمد.
    2- دلتنگی شروع شد. مارتین ادواردز، صاحب نیوزآودورلد چون تیم نحیف به جای مانده از ران اتکینسون را در حد جلوس روی تیتر یک جریده اش نمی دید، تصمیم گرفت خودش خبرساز شود. یک روز به دفتر باشگاه رفت و با جیبی پر پول تقاضای خرید جواهر قدیمی انگلیس را ارائه کرد. سران آن زمان شیاطین سرخ اصالت را بهانه کردند؛ اصالتی که زیر بار دشنام های شاهدان شکست پنج بر یک در دربی اواخر دهه 80 شهر بی معنا می نمود. فرگی اما پر قدرت بازگشت. آن چه به دیوار اتاق کارش چسبیده، شاهدی است بر این مدعا؛ «بدون عرق ریختن و جان کندن موفقیت حاصل نمی شود.» چه کسی می گفت کلمه بیش از تصویر به درد آدم های قرن ما می خورد؟
    3- دلتنگی سر و شکل سازمان یافته ای گرفت؛ فرگی ماند و قهرمانی پشت قهرمانی به دست آورد. شاید اگر ابتدا لیورپول به جای دالگلیش با فرگی تماس می گرفت، سرنوشت به شکل دیگری رقم می خورد و پیرمرد الان در جایی که باید، نبود اما به قول فیدل کاسترو گاهی آدم، سرنوشت نمی سازد. سرنوشت، آ دم های خاص خودش را می سازد. لازم نیست تعریف کنیم فرگی چگونه با دو گل مارک رابینز از خطر اخراج رهید و به چه ترتیبی به لطف گل وقت های تلف شده گری پالستر در وقت اضافه آخرین بازی فصل 1993/1992 پس از 26 سال بر قله فوتبال باشگاهی جزیره ایستاد.
    4- دلتنگی ادامه یافت اما فرگی خاطره باز نبود. او نسل خود ساخته اش شامل بکام، اسکولز، نویل، بات و... را به نسل دومی های یوناتد دوران خودش الصاق کرد و وقتی دید 2-4-4 ، یونایتد را به تیمی آسانسوری (تیمی که به همان سادگی گل زدن، گل می خورد) تبدیل کرده، یک تئوریسین به نام کارلوس کی روش را آورد تا افسانه حضور دو کارگر جلوی 4 مدافع را تکوین ببخشد. بله! 1-3-2-4 . 2-4-4 هم به خاطره های پیوست و تداوم قهرمانی ها، ادامه نگاتیو من یو باقی ماند.
    5- دلتنگی به اوج رسید؛ وقتی فرگی از رفتن گفت و اولدترافورد را به کولد ترافورد (تلفیق واژه کولد به معنای سرد و نام ورزشگاه من یو) تبدیل کرد. دلشوره، بابت جستجوی پاسخ یک سوال وجود نداشته بود؛ یافتن جانشین برای مردی بی جانشین. وقتی آچار فروش سابق گلاسکو و عاشق ابدی رنجرز ماندن را ترجیح داد، برعکس بر شدت دلتنگی افزوده شد. پس از مدتی انجماد، بار دیگر قهرمانی پشت قهرمانی.
    6- دلتنگی شدت گرفت. این بار کتاب رکوردها پس از رفتن او بدجوری دلتنگ می شود. به هر حال فقط سر آلکس می تواند پس از غرق کردن لیورپول (اولین هدف دوران حصورش در من یو) و پر کردن فاصله 9 قهرمانی دوتیم در لیگ، عنوان ظاهرا ابدی پر افتخار ترین تیم انگلیس را از قرمزها برباید، پرافتخارترین مربی تاریخ معاصر نام بگیرد و البته هنوز به خاطر دو رکورد دیگرمبارزه کند؛ رسیدن به رکورد قهرمانی های باب پیسلی، تنها سرمربی فاتح 3 دوره اروپا با یک تیم و تبدیل شدن به مسن ترین سرمربی فاتح لیگ قهرمانان. فقط پیروزی در یک فینال دیگر کافی است.
    7- دلتنگی شدید و شدیدتر شد. نوبت به کلمات و حرکات رسید. وقتی من یو سال 1999 به آن شکل حماسی قهرمان اروپا نام گرفت، فرگی فقط یک جمله شعر مانند گفت: «فوتبال، این فوتبال لعنتی.» وقتی بکام پا را از گلیمش درازتر کرد، لنگه کفش، جای سینی چای را که در اوایل دهه 90 روی سر و صورت بازیکنان پرتاب می شد، گرفت. یک بار هم از نقش متافیزیک گفت: «خواستم برای برتری تیمم دعا کنم اما هواداران تیم مقابل را دیدم و منصرف شدم چون به این نتیچه رسیدم که آنها هم در حال دعا کردن هستند و قرار نیست خداوند فقط به من گوش دهد. قرار است عدالت به مرحله اجرا در آید.» آز آن به بعد بیشتر کاری کرد تا عدالت خداوند شامل حال تیمش شود. چگونه؟ با همان نوشته روی روی دیوار اتاقش. راز موفقیت؟ «کتی. او اجاز نمی دهد حتی یک دقیقه پس از ساعت 5 صبح در خانه بمانم!»
    8- روزهای دلتنگی از راه می رسد. فرگی یکشنبه در اولدترافورد به 25 سالگی می رسد و حقیقتا وقتی پای بردن در فوتبال وسط کشیده می شود انگار واقعا فقط یک ربع قرن از عمرش گذشته است. او در بدترین روزهایش هم بازنده نبود؛ نشان به آن نشان که "ساکرنت" لحظاتی پس از شکست 1-6 اخیر من یو مقابل سیتی، در گوشه سمت راست گزارش سنگین ترین شکست خانگی دوران معاصر شیاطین سرخ، سیاهه ای از بدترین باخت های من یوی فرگی رو می کند و پایین هر باکس جواب خودش را می دهد؛ رتبه تیم در پایان آن فصل؛ قهرمانی!
    9- مارکز می گوید دلتنگی با موسیقی به یاد آورده می شود. نسل ما اما دلتنگی را با فوتبال به یاد نسل بعدی خواهد آورد. زمانی که لیورپولی یا منچستری، این شنبه و یکشنبه های جنون آمیز را به رخ نسل عاشق فوتبال بی مهاجم و با ووزلا می کشیم و یاد فرگی می افتیم که تیمش 5 و 6 گل خورد اما او ماند و قهرمان شد. آن موقع کسی بیتلز را به جا نمی آورد اما شاعرانگی بچه های جان لنون در نوستالژی پرافتخارترین مربی تاریخ معاصر فوتبال باقی می ماند.
    goal.com

22. 4 کاربر از پست مفید ManUtd تشکر کرده اند .

صفحه 2 از 10 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)