Design & Developed BY Patira

صفحه 258 از 259 نخستنخست ... 158208248256257258259 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,571 تا 2,580 , از مجموع 2585
    مدیر انجمن

پست مورد علاقه
    AMF-SS
    مربی مورد علاقه
    FerGoseN - MorInhO- Zidane
    بازیکن محبوب
    CR7-LM10-All Players RealMadrId and ManuTd
    اسم واقعی شما
    ~ ALIreZA ~

PortugalRealMadridManUtd

Cristiano Ronaldo

تشکر ها
    40,825
    تشکر شده 30,590 در 6,151 پست

ویترین امتیازات

بارسلونا آخرین اخبار از حواشی و نقل و انتقالات بارسلونا در فصل 2011-2012

به نام خدا

آخرین اخبار مربوط به بارسلونا رو در فصل 2011-2012 این تاپیک قرار دهید.

در ضمن ذکــــر منــــبع در خبــــرها فراموش نشه ... با تشــــکر

HALA MADRID

ویرایش توسط David7 : 10-24-2011 در ساعت 21:32

2. 9 کاربر از پست مفید AL1reZA تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    بازیکنان آرژانتینی

Argentina

تشکر ها
    2,768
    تشکر شده 5,724 در 1,511 پست

32 بازی بدون شکست: یک رکورد کلی برای باشگاه.

این فصل بارسا بعد از دریافت نکردن یک گل در 32 بازی رکورد جدیدی را به ثبت رساند. والدس بین ماه های سپتامبر و نوامبر در 9 بازی پیاپی حتی یک گل را هم دریافت نکرد.

بارسای گواردیولا در طول فصل یک دفاع منسجم و با ثبات داشته و تیمی بسیار سخت و دشوار برای حریفان بوده و در مقابل حملات آنها به خوبی دفاع کرده است. در واقع ویکتور والدس عنوان زامورا را به خود اختصاص داد. این عنوان به دروازبانی داده می شود که در طول فصل کمترین تعداد گل را خورده باشد و والدس توانسه آن را برای چهار فصل پیاپی به خود اختصاص دهد. شمارش تمام بازی های این فصل بدین معنا است که تیم در 32 بازی بدون دریافت هیچ گلی بازی رابه پایان رسانده است. بارسا امسال نسبت به سال های گذشته تعداد بازیهای بدون گل خورده بیشتری داشته است: 2010/11 (30)، 2009/10 (31) و 2008/09 (23). در حقیقت این 32 بازی یک رکورد برای باشگاه محسوب می شود.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    بیشتر بازی های بارسا در این فصل در سطح قابل قبولی بوده است و در نیمی از بازی های خانگی خود حتی یک گل را هم دریافت نکرده است (19) . والدس همچنین در 5 بازی لیگ قهرمانان اروپا، 5 بازی جام حذفی، 2 بازی در جام باشگاه های جهان و در بازی سوپر کاپ اروپا سطح قابل قبولی داشته و گلی دریافت نکرده است.

رکورد والدس

والدس همچنین رکورد میگوئل رینا را در فصل 1973 شکسته است. بین 24 سپتامبر و 1 نوامبر، آبی اناری پیشکسوت در 9 بازی پیاپی (896 دقیقه) حتی یک گل را هم دریافت نکرده است.

WWW.FCBARCELONA.IR

Argentina te quiero para siempre

4. 6 کاربر از پست مفید saeid_8992 تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    بازیکنان آرژانتینی

Argentina

تشکر ها
    2,768

غیبت سه تا چهار ماهه آیزاک کوئنکا.

آیزاک کوئنکا، تحت عمل جراحی مینیسک زانوی راستش قرار گرفت.

رامون کوگات، ریچارد پرونا به همراهی موتوئا اگارست، پزشکان او در عمل جراحی عصر امروز بودند. این بازیکن به خاطر آسیب دیدگی مینیسک خارجی زانوی راستش، تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    همین مصدومیت او را 3 تا 4 ماه از میادین دور نگاه می دارد.

WWW.FCBARCELONA.IR

6. 5 کاربر از پست مفید saeid_8992 تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    بازیکنان آرژانتینی

Argentina

تشکر ها
    2,768

پدرو: «باشگاه با تیتو به موفقیت دست پیدا خواهد کرد».

مهاجم اسپانیایی بارسا معتقد است که تیتو ویلانووا می تواند سرمربی فوق العاده ای برای باشگاه بارسلونا باشد. پدرو در پایان فصل از عملکرد فردی خود با وجود مصدومیت های متعدد در ابتدای سال جاری، راضی است. بازیکن بارسا، روز پنجشنبه در مراسمی از زندگینامه شخصی خود تحت عنوان ‘Voluntad de Campeón’ [اراده یک قهرمان]، پرده برداری کرد.

پدرو رودریگز، در مراسم معرفی زندگینامه شخصی خود تحت عنوان ‘Voluntad de Campeón’ [اراده یک قهرمان]، پیش از پرداختن به مسئله پیوستنش به تیم ملی اسپانیا، در مورد وضعیت فعلی بارسا به اظهار نظر پرداخت. بازیکن اسپانیایی تصمیم باشگاه مبنی بر انتخاب تیتو ویلانووا به عنوان سرمربی بارسا را مورد ستایش قرار داد. این بازیکن اظهار داشت: «اگر چه او دستیار گواردیولا بود، اما اغلب اوقات مثل یک سرمربی عمل کرده است. او مربی بزرگی خواهد شد، چرا که درکش از فوتبال فوق العاده است. او ایده هایی در سر دارد که تیم و هواداران آنها را دوست خواهند داشت. تنها زمان می تواند به ما نشان دهد که او چه دستاورد هایی را می تواند برای تیم به ارمغان بیاورد. من نسبت به عملکرد تیتو فوق العاده خوش بین هستم». وی افزود: «باشگاه با تیتو به موفقیت دست پیدا خواهد کرد».

خداحافظی گواردیولا

پدرو همچنین در مورد تأثیر جوزپ گواردیولا در زندگی حرفه ای اش صحبت کرد. او گفت: «پپ یکی از تأثیرگذارترین مربیان در دوران حرفه ای من بوده است. من مسائل بسیاری را از او آموخته ام. او چگونه بازی کردن را به من آموخت و همچنین هرچه را که باید برای تبدیل شدن به یک مهاجم حرفه ای انجام داد را به من آموزش داد. من می خواهم به خاطر هر آنچه که برای من انجام داده است، از او تشکر کنم؛ به خاطر تمام چیزهایی که به من آموخت و به خاطر عناوینی که ما با یکدیگر موفق به فتح آنها شدیم. او به من اجازه داد تا رویاهایم را تحقق ببخشم... بازی در تیم اصلی و بازی در کنار بازیکنانی بزرگ را به من هدیه کرد. من بهترین ها در دنیا را برای او آرزو دارم».

از فینال جام حذفی تا رقابت های یورو

پس از درخشش پدرو در فینال که منجر به فتح جام حذفی توسط بارسا شد، این بازیکن توسط ویسنته دل بوسکه برای شرکت در رقابت های یورو به تیم ملی اسپانیا فراخوانده شد. این امر می تواند پایان فصل خوبی را برای پدرو پس از مواجهه با مصدومیت های متعدد در سال جاری رقم بزند. «من فصل را با ریتمو با اعتماد به نفسب خوبی به پایان رساندم و حالا به رقابت های یورو می روم. بسیار مشتاق و هیجان زده هستم و می خواهم عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارم. با نگاه به فصلی که گذراندم، شاید بازی در رقابت های یورو برایم دشوار باشد، اما من همیشه باور و اعتماد بنفس لازم برای انجام این کار را داشته ام». این اولین باری است که پدرو می تواند در رقابت های یورو حضور داشته باشد

WWW.FCBARCELONA.IR

8. 6 کاربر از پست مفید saeid_8992 تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    لیونل مسی
    اسم واقعی شما
    علیرضا

ArgentinaBarcelonaPersepolis

تشکر ها
    83
    تشکر شده 150 در 30 پست

نگاهی به خریدهای احتمالی باشگاه (بخش اول).

فصل 2011/12 - فصلی که فقط یک جام برای بارسا داشت - به پایان رسید. آیا تاکتیک های بارسا به پایان رسیده است؟ آیا کیفیت چند تن از بازیکنان پایین بوده است یا مصدومیت های زیاد بازیکنان در این فصل به گواردیولا اجازه نداد تاکتیک های خود را به نمایش بگذارد؟ و شاید هم خرید های باشگاه انتظارات را برآورده نکرد؟ به هر حال هر چه بود فصل کم فروغی برای بارسا بود.

عدم موفقیت های بارسا در این فصل، سران باشگاه را به تکاپو واداشت که مجبور باشند نیروهای جدیدی به تیم اضافه نمایند تا تیتو ویلانووا با تمام قوا فصل 2012/13 را آغاز نماید. در چند هفته ی اخیر شایعات بازار نقل و انتقالات شروع شده است و این شایعات دور و اطراف باشگاه بارسلونا هم شنیده می شود. در ادامه به خریدهای احتمالی و بازیکنان مورد نیاز بارسلونا در فصل آینده می پردازیم.

دروازه بان

در این فصل والدس همانند چند فصل قبل موفق به دریافت جایزه زامورا گردید، اما در چند بازی حساس آخر فصل متزلزل نشان داد. از سوی دیگر هم پینتو پا به سن گذاشته است و به احتمال قریب به یقین فصل آینده، آخرین فصل حضور این بازیکن در دنیای فوتبال خواهد بود. با این حال به نظر می رسد باشگاه تصمیم به استخدام بازیکن در پست دروازه بان ندارد و والدس فصل آینده نیز بعنوان دروازه بان اصلی در درون دروازه خواهد ایستاد.

مدافع میانی

قطعاً یکی از دلایل ضعف تیم، عدم آمادگی کامل خط دفاع بود. شاید در شروع فصل کسی فکر نمی کرد که در ادامه ی فصل، خط دفاعی مانند سال های پیش آن استحکام همیشگی را نداشته باشد. ضعف ماسکرانو در بازی های حساس، عدم آمادگی کامل پیکه در این فصل و مصدومیت های پویول باعث شد بارسا در بازی های حساس دچار مشکل شود. انتظار هم می رود تیم به دنبال پوشاندن این ضعف باشد که با چند بازیکن وارد مذاکره شده است.

تیاگو سیلوا

در میان تمامی اسامی که برای حضور در بارسا وجود دارد، شایعه پیوستن تیاگو سیلوا بازیکن 27 ساله ی برزیلی بیش از هر بازیکن دیگری به گوش می رسد. آخرین شایعات مبنی بر این بوده است که باشگاه میلان ایتالیا موافق شنیدن پیشنهادات دیگر تیم ها در ازای سیلوا می باشد. آدریانو گالیانی، مدیر عامل میلان، اظهار داشته است که چندین تیم تمایل خود را برای بستن قرار داد با سیلوا ابراز کرده اند. بی شک در این میان نام باشگاه بارسلونا هم مطرح می باشد. هر چند گالیانی بارها اعلام کرده است در مقابل پیشنهادهایی که برای انتقال تیاگو سیلوا می شود، مقاومت می کنیم. باید دید این مقاومت تا چه حدی خواهد بود.

طبق خبرهایی که اعلام شده است سران باشگاه بارسلونا و میلان به گفتگو پرداخته اند و بارسلونا در ازای سیلوا، پیشنهاد 20 میلیون یورویی به همراه یکی از بازیکنانش که احتمال دارد آفلای و یا کیتا باشد را داده است. میلان نیز در پاسخ به این پیشنهاد، مبلغ 30 میلیون یورو به همراه تیاگو آلکانترا را درخواست کرده است.

تاکنون که خبری مبنی بر موافقت یا مخالفت راسل و زوبی زارتا به پیشنهاد میلان نشده است، اما چیزی که مسلم است این است که پیشنهاد میلان غیر منطقی به نظر می رسد. زیرا از آلکانترا بعنوان یکی از آینده دارترین بازیکنان جهان یاد می شود و می تواند جایگزین مناسبی برای ژاوی باشد. دو باشگاه میلان و بارسلونا برای سر انتقال این بازیکن بحث خواهند کرد که باید صبر کرد و منتظر نتیجه ماند.

نام کامل: تیاگو امیلانو دا سیلوا
    قد: 183
    ملیت: برزیل
    پست تخصصی: مدافع میانی
    سایر پست ها: هافبک دفاعی
    قیمت کارشناسی شده ی بازیکن: 32 میلیون یورو
    قیمت انتقالی پیشنهادی: 45 میلیون یورو
    درصد حضور در بارسا: 35 درصد

ورتونگن

مدافع 26 ساله بلژیکی تیم آژاکس نیز در این فصل عملکرد قابل قبولی در خط دفاعی این تیم داشته است و توانست با آژاکس به مقام قهرمانی باشگاه های هلند دست پیدا کند. حضور این بازیکن در تاتنهام قطعی به نظر می رسد، اما اگر بارسا در به خدمت گرفتن تیاگو سیلوا شکست بخورد، می تواند برای حل مشکل خط دفاعی، با مدیر برنامه های این بازیکن نیز وارد مذاکره شود.

نام کامل: یان ورتونگن
    قد: 189
    ملیت: بلژیک
    سایر پست ها: مدافع چپ – هافبک دفاعی
    قیمت کارشناسی شده ی بازیکن: 12 میلیون یورو
    قیمت انتقالی پیشنهادی: ؟
    درصد حضور در بارسا: 5 درصد

مدافع چپ

بارسا در این فصل با داشتن سه مدافع چپ ضعف زیادی را احساس کرد تا پاشنه آشیل این تیم باشد. آبیدال، مکسول و آدریانو سه گزینه ی گواردیولا برای قرار گرفتن در دفاع چپ بودند. در نیم فصل اول آبیدال گزینه ی اصلی پپ در این منطقه از خط دفاعی بود. هر چند که این فرصت به مکسول و آدریانو میرسید تا بتوانند خودی نشان دهند، اما هرگز نتوانستند بعنوان یک مدافع چپ اطمینان پپ را بدست بیاورند. در نهایت مکسول از تیم جدا شد و به پاریسن ژرمن انتقال یافت تا جنگ برای قرار گرفتن در دفاع چپ بین آبیدال و آدریانو باشد. بدشانسی های بارسا ادامه داشت، زیرا آبیدال بعد از گذشت چند هفته از نیم فصل دوم، مجبور به عمل جراحی شد که دیگر نتوانست برای بارسا بازی کند تا آدریانو تنها گزینه ی پپ برای بازی در این پست باشد. آدریانو در طول فصل چند بار دچار مصدومیت شد و چند بازی را از دست داد تا پویول در غیاب آبیدال و این بازیکن در سمت چپ خط دفاعی به بازی گرفته شود. با این حال آدریانو توانست زمانی که فرصت حضور در زمین را پیدا کند کیفیت بهتری از خود نشان بدهد، اما نتوانست آنگونه که باید و شاید مشکل خط دفاع در سمت چپ را حل کند.
    بارسا برای پوشش ضعف در این پست دو بازیکن را مد نظر دارد که به هر دوی آنها در ادامه اشاره خواهیم کرد.

یوردی آلبا

از جانشینان احتمالی آبیدال در پست دفاع چپ میتوان به آشنای قدیمی بارسا اشاره کرد. یوردی آلبا، بازیکن 23 ساله والنسیا، از کاندیداهای حضور در تیم می باشد. با وجود اینکه خبر انتقال این بازیکن هنوز از طریق باشگاه تایید نشده است، اما به نظر می رسد که آلبا را باید بارسایی دانست. همچنین با توجه به اینکه سران والنسیا دست به خرید بازیکن از اسپورتینگ لیسبون و دپورتیوو لاکرونیا کرده اند، مسیر انتقال این بازیکن به بارسا راحت تر شده است. والنسیا باشگاهی است که بازیکنان جوان و بی تجربه را خریداری می کند و بعد از پرورش این بازیکنان و تبدیل شدن به یک بازیکن تراز اول، دست به فروش آنها می زند. باب همین مسئله و با توجه ویژه تیتو ویلانووا به یوردی آلبا - که یک لاماسیازاده نیز هست - احتمال بازگشت او به خانه زیاد است. ویلانووا در تمجید از این بازیکن می گوید: «آلبا را به عنوان یک بازیکن و یک فوتبالیست ماهر، بسیار دوست دارم. او مدافع فوق العاده ایست و از تکنیک خوبی نیز برخوردار است. اگر بارسا موفق به امضای قرارداد با او شود، به خوبی پذیرای او خواهیم بود. آلبا اولویت شماره یک ما، برای خریدهای تابستانی خواهد بود».

نام کامل: یوردی آلبا راموس
    قد: 172
    ملیت: اسپانیا
    پست تخصصی: مدافع چپ
    سایر پست ها: وینگر میانی
    قیمت کارشناسی شده ی بازیکن: 10 میلیون یورو
    قیمت انتقالی پیشنهادی: 15 تا 20 میلیون یورو
    درصد حضور در بارسا: 55 درصد

گرت بیل

شاید کمتر کسی در دنیای فوتبال باشد که از کیفیت این بازیکن خبرنداشته باشد؛ به جرات میتوان گفت یکی از بهترین مدافعان چپ حال حاضر دنیاست. درست است که باشگاه علاقه ی زیادی به خدمت گرفتن این بازیکن دارد، اما این را هم میداند که برای متقاعد کردن سران تاتنهام کار سختی را خواهد داشت. از این مسئله هم نباید گذشت که چند مشتری جدی دیگر هم دارد که همین مسئله کار را بیش از قبل برای به خدمت گرفتن این بازیکن سخت می کند.

اینطور به نظر می رسد که خود گرت بیل علاقه ی زیادی برای پیوستن به جمع آبی اناری ها دارد و این ابراز علاقه را بارها درسایت ها و روزنامه ها اعلام کرده است. با توجه به شواهد و قراین می توان گفت که بارسا حاضر است برای به خدمت گرفتن این بازیکن تا 45 میلیون یورو هزینه کند.

نام کامل: گرت فرانک بیل
    قد: 183
    ملیت: ولز
    پست تخصصی: وینگر میانی
    سایر پست ها: دفاع چپ – وینگر تهاجمی
    قیمت کارشناسی شده ی بازیکن: 35 میلیون یورو
    قیمت انتقالی پیشنهادی: 45 میلیون یورو
    درصد حضور در بارسا: 25 درصد

پدرو: «باشگاه با تیتو به موفقیت دست پیدا خواهد کرد».

مهاجم اسپانیایی بارسا معتقد است که تیتو ویلانووا می تواند سرمربی فوق العاده ای برای باشگاه بارسلونا باشد. پدرو در پایان فصل از عملکرد فردی خود با وجود مصدومیت های متعدد در ابتدای سال جاری، راضی است. بازیکن بارسا، روز پنجشنبه در مراسمی از زندگینامه شخصی خود تحت عنوان ‘Voluntad de Campeón’ [اراده یک قهرمان]، پرده برداری کرد.

پدرو رودریگز، در مراسم معرفی زندگینامه شخصی خود تحت عنوان ‘Voluntad de Campeón’ [اراده یک قهرمان]، پیش از پرداختن به مسئله پیوستنش به تیم ملی اسپانیا، در مورد وضعیت فعلی بارسا به اظهار نظر پرداخت. بازیکن اسپانیایی تصمیم باشگاه مبنی بر انتخاب تیتو ویلانووا به عنوان سرمربی بارسا را مورد ستایش قرار داد. این بازیکن اظهار داشت: «اگر چه او دستیار گواردیولا بود، اما اغلب اوقات مثل یک سرمربی عمل کرده است. او مربی بزرگی خواهد شد، چرا که درکش از فوتبال فوق العاده است. او ایده هایی در سر دارد که تیم و هواداران آنها را دوست خواهند داشت. تنها زمان می تواند به ما نشان دهد که او چه دستاورد هایی را می تواند برای تیم به ارمغان بیاورد. من نسبت به عملکرد تیتو فوق العاده خوش بین هستم». وی افزود: «باشگاه با تیتو به موفقیت دست پیدا خواهد کرد».

خداحافظی گواردیولا

پدرو همچنین در مورد تأثیر جوزپ گواردیولا در زندگی حرفه ای اش صحبت کرد. او گفت: «پپ یکی از تأثیرگذارترین مربیان در دوران حرفه ای من بوده است. من مسائل بسیاری را از او آموخته ام. او چگونه بازی کردن را به من آموخت و همچنین هرچه را که باید برای تبدیل شدن به یک مهاجم حرفه ای انجام داد را به من آموزش داد. من می خواهم به خاطر هر آنچه که برای من انجام داده است، از او تشکر کنم؛ به خاطر تمام چیزهایی که به من آموخت و به خاطر عناوینی که ما با یکدیگر موفق به فتح آنها شدیم. او به من اجازه داد تا رویاهایم را تحقق ببخشم... بازی در تیم اصلی و بازی در کنار بازیکنانی بزرگ را به من هدیه کرد. من بهترین ها در دنیا را برای او آرزو دارم».

از فینال جام حذفی تا رقابت های یورو

پس از درخشش پدرو در فینال که منجر به فتح جام حذفی توسط بارسا شد، این بازیکن توسط ویسنته دل بوسکه برای شرکت در رقابت های یورو به تیم ملی اسپانیا فراخوانده شد. این امر می تواند پایان فصل خوبی را برای پدرو پس از مواجهه با مصدومیت های متعدد در سال جاری رقم بزند. «من فصل را با ریتمو با اعتماد به نفسب خوبی به پایان رساندم و حالا به رقابت های یورو می روم. بسیار مشتاق و هیجان زده هستم و می خواهم عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارم. با نگاه به فصلی که گذراندم، شاید بازی در رقابت های یورو برایم دشوار باشد، اما من همیشه باور و اعتماد بنفس لازم برای انجام این کار را داشته ام». این اولین باری است که پدرو می تواند در رقابت های یورو حضور داشته باشد.

همون طور که مسی هم بهش اشاره کرده:فقط خدا

10. 6 کاربر از پست مفید Alireza_Lionel 10 تشکر کرده اند .

کاربر محروم

پست مورد علاقه
    مهاجم
    بازیکن محبوب
    xavi
    اسم واقعی شما
    فرناز

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    125
    تشکر شده 458 در 84 پست

فراتر از جامها در ستایش مردی که فوتبال را به فوتبال هدیه داد

با این جمله دوران طلایی و شبه افسانه ای خود در [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] را به عنوان سرمربی آغاز کرد: من قول جام نمیدهم اما قول میدهم از فوتبالمان لذت ببرید.

شاید اکثر کسانی که آن روز این جمله را شندیدند آن را به حساب عدم اعتماد بنفس این مربی جوان و تازه کار گذاشتند و تلاشی برای پایین آوردن سطح توقعات تعریفش کردند. شاید اکثر فوتبال نویسان باتجربه و خبرنگاران دنیا دیده، در برابر این جمله این سوال را همراه با نیشخند مطرح میکردند که:
    مگر میشود بدون جام از فوتبال لذت برد؟

و پاسخ مثبت دادن به این سوال سرنوشت مردی را رقم میزد که فوتبال او را به تالار باشکوه نوکمپ دعوت کرده بود. تصاحب 6 جام در همان سال نخست اگر چه همه را انگشت به دهان کرده بود اما به شکل جدی فلسفه گواردیولا و قولی را که داده بود زیر سایه خود میبرد. حالا کسی به درستی تشخیص نمیداد که فوتبال
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] به خاطر بردن جامها لذت بخش است یا به خاطر نوع و سبک بازیش. شاید هم برای فوتبال نویسان و خبرنگارانی که با نیشخند و تردید از مربی جوان استقبال کرده بودند دیگر فهمیدن این مسئله مهم نبود. چرا که از نظر آنها و شاید فوتبالِ منحرف شده به سمت تجارت و نتیجه گرایی، مهم کسب همین جامها بود.

هنوز گریه های شدید و تکانهای شانه های کم تجربه اش را در پایان کسب ششمین جام در سال نخست به خاطر داریم. روزی که مسی با قلب خود گلی را به او هدیه کرد که قهرمانی در باشگاه های جهان را برایش به ارمغان آورده بود. شاید در نخستین نگاه اشکهایش سرازیر شده از شوقش به نظر میرسیدند اما نمیدانم چرا حالا که به آن اشکها فکر میکنم احساس میکنم گورادیولا نگران فلسفه اش بود. فلسفه و فوتبال ویژه ای که داشت پشت جامها پنهان میماند، حاصل اندیشه ای بود که پیش از بازگشتش به
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] با آن رشد کرده بود و پس از نشستنش روی نیمکت [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] بیش از یک سال برایش زحمت کشیده بود.

او دلش میخواست فراتر از جامها، فوتبال و سبک نوین تیمش را ببینند. دلش میخواست دوربینها چشمهایشان را لحظه ای از روی جامها بردارند و رقص کودکان لاماسیا را در چارچوب زلالترین فوتبال تاریخ به تصویر بکشند... اما همه فقط جامها را میدیدند، جامهایی که برقشان زیر نور پیاپی فلاش دوربینها اشکهایش را بیشتر سرازیر میکردند. لا به لای جامهایی که خیلیها آرزویش را داشتند و سبک تازه فوتبالی که کمتر دیده میشد، خوشحال بود و غمگین...

گورادیولا جدای از احساساتش باید ادامه میداد. باید بر اساس سنت فوتبال برای بردن جامها تلاش میکرد اما در این بین نگران فلسفه ای بود که از کودکی با آن بزرگ شده بود. هنوز صدای آموزگاران لاماسیا که با غرور شعار فراتر از یک باشگاه را فریاد میکردند توی گوشش میپیچید. به راستی در طول تاریخ بزرگترین رویای انسانها تبدیل کردن شعارها و آرزوها به حقیقت بوده و هست و برای مربی جوان هیچ چیز لذت بخشتز از این نبود که شعار فراتر از یک باشگاه را عینیت ببخشد.

وقتی به اینتر در نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا باخت بر خلاف فصل پیش اگر چه دستش از جام کوتاه ماند اما از رفتار تماشاگران و بازتابهایی که از فوتبالدوستان سراسر دنیا به گوشش میرسید متوجه میشد که دیگران پیامش را دریافت کرده اند. حالا دیگران فراتر از جامِ از دست رفته، فوتبال ویژه مردانش را میدیدند و ستایشها یکی پس از دیگری قلبش را شادمان تر میکردند. حالا برخلاف فصل پیش چشمها، اندیشه ها، دوربینها و قلمها به جای برق جامها فوتبال با طراوت
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] را میدیدند، قضاوت میکردند، به تصویر میکشیدند و تحلیل میکردند.

مردی که پس از کسب شش جام اشکهای تلخ و شیرینش در ذهنها مانده بود حالا بعد از یک باخت، شادمان از دریافت پیامش با قلبی راضی به خانه میرفت. فصل بعد اگر چه باز پیروزمندانه بر قله اروپا تکیه داد اما دیگر اکثر فوتبالدوستان دنیا، فلسفه اش را درک کرده بودند و فارغ از کسب جامها به احترام فوتبال زیبایش تمام قد می ایستادند.

حتی باختن به چنین فوتبالی برای دیگران ناراحت کننده نبود تا جایی که حتی پیرمرد جزیره، سرآلکس هم به جای ناراحتی از باخت به
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] در فینال، لب به تحسین این فوتبال خارق العاده باز کرده بود. سال آخر اما اوج نهادینه شدن مکتب گواردیولای حالا بزرگ و قابل احترام بود. اگر همه مربیها و بازیکنها در دنیای فوتبال آرزویشان خداحافظی در اوج است، برای کسی که فراتر از فوتبال حرکت کرده باشد و به شعار فراتر از یک باشگاه عینیت بخشیده باشد، خداحافظی در سالی که کمترین جام را گرفت اصلا عجیب نبود. آنهایی دنبال خداحافظی پس از قهرمانی یا بردی ویژه هستند که فوتبال را بر اساس نتیجه تعریف میکنند نه کسی که در دوران مربیگریش بارها ثابت کرد نتیجه آخرین چیزیست که برایش اهمیت دارد.

او که در آغاز برای فوتبال گریه میکرد حالا فوتبال را با رفتنش به گریه انداخته بود. ستایشهای بزرگان فوتبال شکوه خداحافظیش را بیشتر میکرد. وقتی مثل روزی که کفشهایش را می آویخت و ساقهایش را خاطره میکرد خانواده اش را به نوکمپ آورد با خودم فکر میکردم این مرد زیرک میخواهد چه پیامی را به دنیای فوتبال منتقل کند. و سرانجام دیدن قدم زدنش با اعضای خانواده اش و نشستن به همراه دخترش روی نیمکتی که چهار سال سنگ صبورش بود به من فهماند که گواردیولا با این کار یک حرف ساده زد:
    فوتبال زندگی من است و نوکمپ خانه من

پسرکِ توپ جمع کنِ نوکمپ، برگزیده و منجی فوتبالی بود که از خودش دور افتاده بود. فوتبالِ از خود بیگانه ای که اسیر سرمایه های بادآورده شده بود، حالا جدای از چرایی و چگونگی به وجود آمدنش تنها در چارچوب نتیجه تعریف، تحلیل و قضاوت میشد. فوتبالی که هر روز خبرهای تبانی و شرطبندی اعتبارش را میخراشید و هر روز بیش از پیش گوشه نشینش میکرد، حالا در سال 2012 کادوئی به دستش رسیده بود که اگر چه در جعبه اش 14 جام میدرخشید اما در کنارش پیامی دلگرم کننده و نگاهی دیگرگونه برای آینده بود جمله ای کوتاه: فوتبال برای فوتبال
    جمله ای که لبخند را به فوتبال هدیه کرد و وقتی جعبه را که برگرداند جلوی کلمه فرستنده نوشته شده بود:
    کودکی از لاماسیا

12. 6 کاربر از پست مفید xavi-fcb تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    لیونل مسی
    اسم واقعی شما
    علیرضا

ArgentinaBarcelonaPersepolis

تشکر ها
    83
    تشکر شده 150 در 30 پست

استیارته: گواردیولا دراین اواخر راضی و خوشحال نبود

مانل استیارته معتقد است که عدم خوشنودی گواردیولا تقصیر کسی نبود

Getty Images
    سایت گل- مانل استیارته، اسطوره واترپلوی اسپانیا که در 4 سال اخیر رابط میان پپ گواردیولا و بازیکنان بارسلونا بوده در صحبتهایی اعلام کرده که در مراسم خداحافظی پپ ازنیمکت مربیگری بارسا، این مربی راراضی و خوشحال نمی دید؛ هرچند که تقصیر را گردن بازیکنان و یا مسئولان باشگاه نمی اندازد.
    استیارته در صحبتهایی به روزنامه «ال پریودیکو د کاتالونیا گفت:« من گواردیولا را رضی و خوشحال نمی دیدم ولی این تقصیر کسی نبود؛ نه بازیکنان و نه سران باشگاه.»
    علاوه بر گواردیولا، استیارته هم باشگاه کاتالان را ترک می کند و از این بابت ناراحت است:« از جدایی ام ناراحتم؛ دوران فوق العاده ای بود که هرگز تکرار نخواهد شد. جدایی از بهترین بازیکن دنیا، بهترین باشگاه دنیا و بهترین تیم دنیا آسان نیست.»

او ادامه داد:« در زمان جدایی گواردیولا، همه چیز ایده آل نبود و پپ احساس تنهایی می کرد. به ویژه بعد از نظراتی که مطالعه کرد و یا شنید. من به این نتیجه رسیدم که تمام کارهایی که پپ برای تیم انجام داد درک نشد و نمی خواستند از کارهای او اطلاع داشته باشند . من اولین نفری هستم که می دانم که اشتباه کردم. اولویت برای من پپ و تیم بود. من در بین مربی و بازیکنان بودم. خیلی سخت است که هر 22 بازیکن تیم به تو اعتماد داشته اشند و بدانند که تو بهترین دوست مربی تیم هستی..شاید بعضی ها حس کنند که تو جاسوسی ولی افتخار بزرگ من این بود که بازیکنان من را به عنوان واسطه میان تیم و مربی پذیرفتند.من حس کردم که دو سه تا خبرنگار سعی داشتند پپ رابه چالش بکشند.. دائمااو را سوال پیچ می کردندتا در دام بیندازند.دو هفته ای است که با پپ حرف نزده ام ولی ما الان با هم دوست هستیم و او رئیس من نیست.آخرین باری که او قراردادش را تمدید کرد با هم بحثی طولانی داشتیم. او می خواست بخشی از وجه قراردادش را بین دستیارانش تقسیم کند ومن از دریافت آن سرباز زدم. من پولم را می گرفتم و پاداشهایی را هم دریافت می کردیم.»
    او ادامه داد:« لیست کادر فنی تیم، لیستی بلند بالا بود. علاوه بر دستیاران پپ، مشاوران تیم و سایر کارمندان بارسا و برخی از افرادی بارسای بی هم در این لیست بودند. البته پپ تمام درآمدش از حضور در تبلیغ بانک سابادل را بین این افراد تقسیم کرد.پپ هم نقاط ضعف زیادی دارد ویک انسان کامل نیست. او هم گاهی وقتها در انتخاب ترکیب تیم و در آماده سازی های تیم اشتباهاتی داشت ولی نباید او را به چیزی متهم کرد.»

همون طور که مسی هم بهش اشاره کرده:فقط خدا

14. 7 کاربر از پست مفید Alireza_Lionel 10 تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    مسی
    اسم واقعی شما
    میلاد

SpainBarcelonaBayern

تشکر ها
    13
    تشکر شده 14 در 2 پست

گزارش روز:شاید آبیدال برگردد / شش ماه صبر کنید

«اهداء کننده عضو خودش در معرض یک خطر جدی قرار خواهد داشت؛ حتی ریسک بالاتری نسبت به فرد دریافت کننده دارد»

Getty

به گزارش گل و به نقل از FCBarcelona.ir بر اساس صحبت های خوان کارلوس گارسیا-والدکازاس، پزشک جراح اریک آبیدال، که در آوریل گذشته عمل پیوند کبد را بر روی این بازیکن انجام داد، مدافع کهنه کار بارسا می تواند بار دیگر در میادین فوتبال حضور یابد.
    آبیدال 32 ساله سال گذشته برای خارج کردن یک تومور سرطانی از کبدش تحت عمل جراحی قرار گرفت، و پس از ریکاوری هم دوباره بازی کرد، اما پس از مدتی یعنی در تاریخ 10 آوریل 2012 به دلیل نیاز به پیوند، توسط پسرعمویش که داوطلب اهدای عضو شد، مجددا زیر تیغ جراحی قرار گرفت. «امکان بازی کردن مجدد اریک غیرمحتمل نیست. بستگی به خودش دارد. من او را از انجام این کار برحذر نمیدارم. زمان همه چیز را تعیین خواهد کرد. اگر پیوند او خوب جواب بدهد، دلیلی وجود ندارد که او دیگر بازی نکند».
    اینها بخشی از گفتگوهای های گارسیا – والدکازاس جراح عمل پیوند این بازیکن در شبکه 3 کاتالونیا می باشد. صحبت های گارسیا-والدکازاس نمی تواند بیشتر از این دلگرم کننده باشد: «کبد یک عضو حساس هست که حداقل به سه ماه زمان احتیاج دارد تا بتواند به خوبی با دیگر اعضای بدن هماهنگ شود. آبیدال باید آهسته آهسته توان خود را بازیابی کند، اما بین سه تا شش ماه یا نهایتا پس از یک سال او می تواند زندگی عادی خود را بدست آورد».

البته پزشک آبیدال تاکید کرد که این بازیکن باید در طول سه ماه اول پس از عمل بسیار مراقب باشد. او باید مراقب خودش باشد و تا حد امکان از ارتباط با سایر افراد جلوگیری کند تا در معرض عفونت قرار نگیرد. براساس صحبت های پزشک جراح این بازیکن، آبیدال «همیشه روحیه بالایی داشته است. شخصیت مثبت اندیشی دارد. این فوق العاده است که او هرگز در دوران بیماری اش از چیزی شکایت نکرده است».
    گارسیا-والدکازاس، پروفسور جراح و عضو دانشکده پزشکی دانشگاه بارسلونا اعتراف کرد که: «زندگی آبیدال در معرض خطر قرار داشت و او با ریسک بزرگی مواجه بود. فقط یک راه برایش باقی مانده بود و آن هم پیوند کبد بود». این پزشک که در واقع اولین جراح پیوند کبد در اسپانیا در سال 2000 نیز بوده توضیح داد که چگونه به بیماری آبیدال پی برده است: «تقریبا یک سال پیش بود که طی یک تست معمولی من متوجه این موضوع شدم. در آن زمان پس از نمونه گیری از کبد او با انجام سونوگرافی، ام آر آی و سایر تست ها آنالیز کاملی کردیم و متوجه شدیم که احتمال بروز مشکلات جدیدتر نیز برای او وجود دارد».
    گارسیا-والدکازاس در مورد عمل جراحی 10 آوریل آبیدال گفت: «شرایط بسیار پیچیده ای بود چرا که ما با تداخل عملیات مربوط به اهدا کننده و دریافت کننده عضو مواجه بودیم. هر عمل جراحی با ریسکهایی مواجه است. در این مورد خاص ریسک کمی وجود داشت و هنوز هم وجود دارد». او در ادامه افزود: «آبی ساعت 8 صبح وارد اتاق عمل شد و 11:30 شب از اتاق بیرون آمد. تیم جراحی ما نیز متشکل از 30 نفر بود». گارسیا-والدکازاس همچنین به تحسین از جرارد پسر عموی آبیدال که بخشی از کبد خود را - تقریبا 800 گرم - به این بازیکن اهداء کرده بود، پرداخت.
    وی گفت: «اهداء کننده عضو خودش در معرض یک خطر جدی قرار خواهد داشت؛ حتی ریسک بالاتری نسبت به فرد دریافت کننده دارد» و در ادامه هم گفت: «در دنیا، اهدا کننده های بسیاری وجود دارند که در اثر همین کار جان خود را از دست داده اند».
    گارسیا-والدکازاس در پایان صحبت هایش به بالا بودن موفقیت چنین عملی اشاره کرد: «از هر 100 بیمار 95 مورد زنده می مانند».
    وی همچنین این موضوع که آبیدال به خاطر وجود بیماران زیادی در لیست او تحت درمان ترجیحی قرار گرفته را انکار کرد: «او بسیار زودتر از سایر کسانی که در نوبت پیوند قرار داشتند، تحت جراحی قرار گرفت چرا که او به اهداء کننده عضو زودتر از سایرین دسترسی یافت.

16. 7 کاربر از پست مفید Milad_Messi 6 تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    بازیکنان آرژانتینی

Argentina

تشکر ها
    2,768

چین میزبان 5 دیدار سوپرکاپ آتی اسپانیا

مسئولان فدراسیون فوتبال اسپانیا با قراردادی جنجالی چین را به عنوان میزبان 5 دوره آتی سوپرکاپ اسپانیا برگزیدند.این قرارداد از سال2013 آغاز می شود

سایت گل- مسئولان فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کردند که چین در 5 سال متوالی میزبان سوپرکاپ اسپانیا خواهد بود.
    این اتفاق درپی توافق 32 میلیون یورویی فدراسیون فوتبال اسپانیا با شرکت یونایتد وانسن اینترنشنال اسپورت است تا بدین ترتیب این کشورآسیایی در پنج سال آتی میزبانی دیدار سوپرکاپ اسپانیا را در اختیار داشته باشد
    طبق گزارش منتشره در روزنامه آ.اس مبلغ توافق شده، 4 میلیون بیشتر از مبلغی است که مورد توافق فدراسیون فوتبال ایتالیا و مقامات چینی قرار گرفته.
    بدین ترتیب اولین سوپرکاپ اسپانیا که در چین برگزار خواهد شد، در سال 2013 خواهد بود.
    دیدار این فصل سوپرکاپ اسپانیا میان دو تیم رئال به عنوان قهرمان فصل گذشته لالیگاو بارسا به عنوان قهرمان کوپا دل ری خواهد بود. فینال سوپرکاپ فصل قبل اسپانیا هم میان این دو تیم برگزار شد که بارسا در مجموع دو دیدار توانست تا با نتیجه 4-5 از سد رئال عبور کند.

18. 5 کاربر از پست مفید saeid_8992 تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    بازیکنان آرژانتینی

Argentina

تشکر ها
    2,768

اینیستا: این یورو، خیلی

سخت تر از جام جهانی قبل است

ستاره اسپانیایی معتقد است که تیمش چالش زیبایی را پیش رو دارد

سایت گل- آندرس اینیستا، ستاره باتجربه تیم ملی اسپانیا در صحبتهایی از امیدواری اش برای قهرمانی مجدد اسپانیا در رقابتهای یورو و سختی کار پیش روی ماتادورها گفت.
    اینیستا درصحبتهایی که در روزنامه مارکا بازتاب یافت گفت:« این رقابتهای یورو به مراتب سخت تر از دوره قبلش خواهد بود ولی انگیزه بالای ماست که ما را به اینجا رسانده. همیشه کارهای پیشین آسان تر از کارهایی است که در آینده رخ می دهد.رقابتهای یورو2012 به مراتب سخت تر از جام جهانی ای است که در آن به قهرمانی رسیدیم. ولی تیم ما آماده است.»
    اینیستا روز جمعه همراه با سایر بازیکنان بارسلونا و اتلتیک بیلبائو به اردوی ماتادورها ملحق شدند.
    ستاره باتجربه وزننده گل قهرمانی اسپانیا در جام جهانی با یادآوری توپی که در فینال جام جهانی 2010 وارد دروازه هلند کرد، گفت:« یادآوری اش هم خیلی زیباست. البته من دوست دارم که در زمان حال زندگی کنم و به آنچه پیش روی ماست نگاه کنم. انگیزه من، گلزنی نیست، بلکه تکرار یک تورنمنت فوق العاده است. تورنمنتی که تیم ما در آن خوب بازی کند و شانس قهرمانی داشته باشد. ما چالش زیبایی را پیش رو داریم که خیلی سخت تر از چالشهای قبلی است

20. 5 کاربر از پست مفید saeid_8992 تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    بازیکنان آرژانتینی

Argentina

تشکر ها
    2,768

نگاهی به خریدهای احتمالی باشگاه (بخش دوم).

هافبک

خط شلوغ و صد البته با کیفیت بارسا باعث شده است تیم به دنبال هافبک نباشد. اما محتمل ترین گزینه را میتوان به خرید خاوی مارتینز اشاره کرد. بازیکن اسپانیایی اتلتیک بیلبائو در دو فصل اخیر نمایش قابل قبولی داشته است که توانسته مشتری های زیادی را برای خود پیدا کند. بازیکنی که می تواند در پست هافبک دفاعی و مدافع وسط بازی کند.

هر چند که مارچلو بیلسا در طول این فصل از این بازیکن بیشتر در خط دفاع استفاده کرد، اما هر بار که در میدان حضور پیدا کرد، تاثیر خود را به خوبی نشان داد تا به راحتی به کیفیت این بازیکن پی برد. شاید ضعف بزرگ این بازیکن این باشد که کارت های زیادی دریافت می کند. این بازیکن در طول این فصل در تمام رقابت ها 56 بازی را برای بیلبائو انجام داده است و با دریافت 16 کارت زرد و 3 کارت قرمز، آمار بسیار ضعیفی از خود به جای گذاشته است.

به نظر می رسد سران بیلبائو علاقه ای به فروش این بازیکن نداشته باشند و قیمت بالایی برای فروش این بازیکن تعیین کرده اند، اما می توان از این بازیکن بعنوان یک خرید خوب برای باشگاه نام برد. نبود جانشین برای بوسکتس تمایل باشگاه را برای خرید این بازیکن بیش از قبل خواهد کرد و قطعاً با سران باشگاه بیلبائو وارد مذاکره خواهند شد.

نام کامل: خاویر مارتینز آگویناگا
    قد: 190
    ملیت: اسپانیا
    سایر پست ها: هافبک دفاعی – هافبک میانی
    قیمت کارشناسی شده ی بازیکن: 22 میلیون یورو
    قیمت انتقالی پیشنهادی: 40 تا 45 میلیون یورو
    درصد حضور در بارسا: 15 درصد

یایا توره

هر چند بارسا در میانه میدان مشکلی را نمی بیند، اما نمی توان شرایط یایا توره را نادیده گرفت. بازیکنی که در بارسا بعنوان یکی از بهترین هافبک های دنیا مطرح شد و در نهایت به منچستر سیتی پیوست. در چند روز گذشته اخباری مبنی بر تمایل این بازیکن و مدیر برنامه هایش برای بازگشت به بارسلونا شنیده شده است. این بازیکن طی مصاحبه ای که با شبکه One FM اسپانیا داشت با این حرف که بارسلونا مهم ترین باشگاه اوست، شایعه انتقالش به بارسلونا را بر سر زبان ها انداخت. بازیکن اهل ساحل عاج گفته بود: «من همیشه هوادار بارسا بوده ام. در انگلستان هم همیشه بازی های آن ها را تماشا می کردم. احساس می کنم یک کاتالانی هستم». بعدها نیز با اظهاراتش بر شایعات دامن زد و گفت: «من از بودن در من سیتی احساس رضایت می کنم، اما همه چیز می تواند در چند سال آینده و یا حتی در چند روز آینده تغییرکند».

وی که در سال 2010 با مبلغ 24 میلیون پوند به منچستر سیتی فروخته شد، سابقه ی سه سال پوشیدن پیراهن بارسا را دارد. درست است که حضور وی در بارسا بسیار کمرنگ به نظر می رسد، اما با توجه به اینکه ممکن است کیتا در تابستان امسال تصمیم به ترک باشگاه بگیرد، نیاز تیم به یک هافبک دفاعی احساس می شود. زمانی که بوسکتس به گواردیولا نشان داد که می تواند بعنوان یک هافبک دفاعی به وی اعتماد کند، پپ رضایت خود را از انتقال توره اعلام نمود. از آنجایی که این ابراز علاقه از سوی بازیکن بوده است و نه از سوی باشگاه، می توان انتقال مجدد این بازیکن به بارسلونا را، شاید حداقل در تابستان امسال، بسیار کمرنگ دانست. به نظر می رسد باید صبر بیشتری را برای انتقال این بازیکن به بارسا داشته باشیم.

نام کامل: گنگنری یایا توره
    قد: 191
    ملیت: ساحل عاج
    پست تخصصی: هافبک میانی
    سایر پست ها: هافبک دفاعی – هافبک تهاجمی
    قیمت کارشناسی شده ی بازیکن: 35 میلیون یورو
    قیمت انتقالی پیشنهادی: ؟
    درصد حضور در بارسا: 5 درصد

22. 5 کاربر از پست مفید saeid_8992 تشکر کرده اند .

صفحه 258 از 259 نخستنخست ... 158208248256257258259 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)