Design & Developed BY Patira

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 42 , از مجموع 42
    عضو Derby

مربی مورد علاقه
    کیروش_سر الکس فرگوسن _مورينيو _اریکسون
    بازیکن محبوب
    علي كريمي _ جواد نكونام _ كاكا_ مايكل اون
    اسم واقعی شما
    امیر حسین

IranPersepolisRealMadrid

تشکر ها
    4,974
    تشکر شده 5,542 در 1,278 پست

پیش فرض جام جهاني فوتبال 2011 زنان در آلمان

در اين قسمت آخرين اخبار و اتفاقات در خصوص جام جهاني فوتبال زنان در آلمان قرار داده ميشه!!!
    البته اين بازي ها در تابستان برگزار خواهد شد!!!!

ali
    only
    karimi

2. 6 کاربر از پست مفید nobody11 تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    امیر حسین

IranPersepolisRealMadrid

تشکر ها
    4,974

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

كسب مقام نايب‌قهرماني فوتبال بانوان جهان باعث انتقاد رسانه‌هاي نوشتاري آمريكا عليه تيم ملي اين كشور شد.
    به گزارش مشرق، فارس به نقل از خبرگزاري ورزش آلمان نوشت: در شرايطي كه 2 روز از ديدار نهايي پيكارهاي جام‌جهاني زنان در آلمان با قهرماني تيم ژاپن، سپري شده است، مطبوعات ايالات متحده به نايب قهرماني به دست آمده اين كشور‌ از زاويه موفقيتي بزرگ نگاه نكرده و در تحليل‌هاي خود به خاطر از دست رفتن فرصت قهرماني، انتقاد كرده‌اند.
    نشريه لوس‌آنجلس تايمز در گزارشي به همين منظور عنوان كرده كه بازيكنان تيم آمريكا با غرور كاذب راهي بازي با خاوردوري‌ها شدند كه همين امر باعث شد در نهايت، بازنده اين مصاف باشند.
    اين نشريه براي گزارش خود حتي تيتر " ژاپني‌هاي لبريز از انگيزه، باعث ايجاد شوك بر پيكره آمريكايي‌هاي مغرور شدند " استفاده كرد.

روزنامه سان‌‌فرانسيسكو كرونيكل نيز در تحليل كوتاه خود به اين ديدار به عنوان يك فرصت مطلوب كه با بي‌توجهي از دست رفت، توجه كرده است. نويسنده اين نشريه براي مطلب خود تيتر "تاسفي برچيده شده " را برگزيد.
    نيويورك‌پست از جمله نشريات پرمخاطب آمريكا نيز در موضع مشابهي، اقدام به تحليل كرد و از شكست در ديدار نهايي به عنوان "اميدهاي رنگ باخته آمريكا " نام به ميان آورد.
    در ديدار نهايي اين پيكارها، بانوان آسيايي توانستند نتيجه بازي را در وقت قانوني از 2 بر يك به تساوي 2 بر 2 تغيير داده و در ضربات پنالتي قهرماني را جشن بگيرند.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

ali
    only
    karimi

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    اسم واقعی شما
    امیر حسین

IranPersepolisRealMadrid

تشکر ها
    4,974

«فوتبال زنان ایران باید از ژاپن الگوبرداری کند» • مصاحبه با شهرزاد مظفر

صعود ژاپن به فینال جام جهانی زنان دنیای فوتبال را بهت‌زده کرد. شهرزاد مظفر، سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ایران، از علل کامیابی ژاپنی‌ها، بازتاب جام جهانی زنان و چشم‌انداز آینده پخش فوتبال زنان از تلویزیون ایران می‌گوید.

دویچه وله: در حضور خانم شهرزاد مظفر، سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ایران، در آستانه‌ی دیدار فینال جام جهانی فوتبال بانوان در روز یکشنبه ۱۷ ژوئیه در شهر فرانکفورت میان تیم‌های ملی ایالات متحده آمریکا و نماینده‌ی آسیا ژاپن هستیم. مایلیم از شما بپرسیم، به طور کلی چه برداشتی در طول این مسابقات از جام جهانی زنان داشتید؟

شهرزاد مظفر: به نظر من پررنگ‌ترین مسئله تا الان تیم شگفتی‌ساز ژاپن بوده. یعنی برای من خیلی جالب بود نتایجی که ژاپن گرفت و تا فینال خودش را توانست برساند. من فکر می‌کنم در تیم‌های آسیایی ما به تیم‌های دیگری شانس بیشتری می‌دادیم که بتوانند بالاتر بیآیند، ولی به ژاپن نه. بنابراین ژاپن نشان داد که در این سال‌های اخیر خیلی رشد داشته و خیلی کار کرده و بی‌دلیل نیست که الان یک پای فینال است و واقعیت این است که چون در آسیا هست، یک جورهایی ما نیمچه تعصبی هم روی این تیم داشتیم، ولی واقعاً در نیمه‌ی نهایی خیلی دلم می‌خواست سوئد می‌زد و فکر می‌کنم یک مقدار هم جالب است که آن تیم‌های سنتی در فوتبال بانوان دیگر الان فینالیست نیستند و الان یک تیم جدید یک چهره‌ی جدید، مقابل آمریکا قرار می‌گیرد در فینال.

شما با تیم‌های ملی فوتبال زنان ایران در گذشته سابقه‌ی دیدار با تیم ملی ژاپن را داشتید؟

نه، هرگز. بازی این تیم را از طریق ویدئو دیده بودم. ولی حتی می‌توانم بگویم که تا ۳ یا ۴ سال پیش ژاپن پشت سر چین، کره شمالی و استرالیا بود در آسیا. یعنی به‌هرحال این که توانسته این ۳ تیم را پشت سر بگذارد، جالب است. البته من در جریان بودم که این‌ها به شدت دارند کار می‌کنند. ولی به‌هرحال دیگر در این حد آدم انتظار نداشت که بتوانند خودشان را به فینال جام جهانی برسانند.

از دیدگاه فنی و ورزشی چه عللی را می‌بینید برای بلندپروازی تیم ملی فوتبال زنان ژاپن؟

راستش ما که از نزدیک نمی‌بینیم آن‌ها دارند چه کار می‌کنند. ولی آنچه منطق به آدم می‌گوید، خب مسلماً یک برنامه‌ریزی خیلی درست و دقیقی هست و این که از این برنامه حمایت شده و کار و تلاش خیلی زیاد. این است که مسلماً این‌ها در مسیر درستی قرار گرفته‌اند. در مسیر درستی بوده‌اند و هیچ موفقیتی بی‌دلیل نیست. این که این‌ها می‌توانند این طوری بیآیند و تیم‌های مطرح دنیا را شکست دهند، مطمئن باشید که یک برنامه‌ریزی بلند مدت پشت‌اش بوده. من فکر می‌کنم که الان دارند مزد زحمات‌شان را می‌گیرند.

شما گفتید، چون تیم ژاپن نماینده‌ی قاره‌ی آسیا هست، شما قدری طرفدار این تیم بودید. حالا چه چیزی را از این تیم ملی ژاپن می‌شود الگو قرار داد برای پیشرفت فوتبال زنان ایران؟

ببینید، به نظر من اصولاً موفقیت چیزی‌است که آدم باید همیشه روی آن کمی حساسیت داشته باشد. برای این که روی آن تمرکز کند و جزئیاتش را بفهمد. یعنی من فکر می‌کنم آدم وقتی در مسئله‌ای کمی عقب‌تر است، خیلی خوب است به آن‌هایی که جلوتر از خودش هستند دقیق نگاه کند، راه‌هایی که آن‌ها رفتند را بررسی کند. نمی‌خواهم بگویم که کپی‌برداری محض کند. چون در خیلی از شرایط شاید امکان‌پذیرنباشد، با توجه به امکاناتی که وجود دارد. ولی مسلماً چیزهای خیلی زیادی هست که می‌شود از آن‌ها یاد گرفت. من فکر می‌کنم در رابطه با زندگی شخصی آدمها هم همین طور است. آدمهای موفق همیشه چیزهایی برای یاد دادن به دیگران دارند و من فکر می‌کنم که باید بررسی شود و به هر طریقی باید دید که این‌ها چه مسیر و راهی را طی کرده‌اند و از چیزهایی که ما می‌توانیم در جهت پیشرفت فوتبال خودمان از آن استفاده کنیم، الگوبرداری کنیم.

خانم مظفر علی‌رغم این که مسابقات فوتبال جام جهانی بانوان مورد پوشش تصویری در تلویزیون جمهوری اسلامی قرار نگرفت، بازتاب جام جهانی فوتبال زنان در کل در میان جامعه‌ی ورزش دوست ایران به چه صورت بود؟
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]راستش واقعیت این است که جواب درست و واضحی ندارم به شما بدهم. چون نمی‌دانم. یعنی ما خب به‌هرحال فقط در همین گروه فوتبالیست‌ها و ورزشی‌های خودمان که صحبت می‌کنیم، خب همه راجع به آن صحبت می‌کنند. ولی این که در جامعه چه بازتابی داشته، واقعاً جواب روشنی ندارم بدهم. هیچ آماری ندارم. در روزنامه‌ها که خب نتایج انعکاس داشت. به‌هرحال در صفحات ورزشی روزنامه‌ها نتایج را می‌گفتند، حتی گزارش هم می‌دادند و من در رادیو هم می‌شنیدم که دارند گزارش می‌دهند. اما آمار و ارقام نشان می‌دهد که "جام جهانی" امسال نسبت به دوره گذشته خیلی رشد داشته. یعنی تعداد تماشاگرانی که در استادیوم حاضر بودند، یا تعداد تماشاگران تلویزیونی و نتایجی که تیم‌ها در مقابل همدیگر کسب کردند، نشان داد که این چهارسال به سرعت فوتبال رشد کرده و این شعار فیفا که آینده از آن فوتبال بانوان است، من فکر می‌کنم که دارد کم کم محقق می‌شود.

چه چشم‌اندازی را شما می‌بینید برای حضور تیم ملی فوتبال زنان ایران در دور بعدی مسابقات جام جهانی فوتبال زنان؟

ما راه بسیار سختی در پیش داریم. چون رقیب‌های بسیار سرسختی در قاره آسیا برای ما وجود دارند که این هم از یک دیدگاه خوب است، هم از یک دیدگاه بد است. چون کار ما را سخت می‌کند. ولی از یکطرف هم وقتی حریف‌های قدری پیش روی آدم باشند، باعث می‌شود که به آدم انگیزه دهد تا بیشتر تلاش کند. ولی با وجود تیم‌هایی مثل ژاپن، چین، کره شمالی، کره جنوبی، استرالیا و حتی تایلند و ویتنام راه ما خیلی مشکل شده است. البته ۴ سال هم زمان زیادی نیست برای این که این فاصله‌ی خیلی زیاد طی شود. چون آن‌ها هم که بیکار نمی‌نشینند در این ۴ سال. مسلماً حتی اگر آن‌ها همین الان هم بایستند، این ۴ سال زمان بسیار زیادی است که ما به آن‌ها برسیم.

بازتاب بسیار مثبت جام جهانی فوتبال زنان باعث شده است که شبکه‌ی تلویزیونی اول آلمان ( ARD ) برنامه‌ریزی کند که از این پس روزهای شنبه قبل از پوشش تلویزیونی بوندس لیگای مردان، چند دیدار از فوتبال بوندس لیگای زنان را نیز پخش کند. آیا این می‌تواند به‌عنوان یک ایده و الگویی هم باشد برای پوشش تصویری فوتبال زنان ایران از تلویزیون رسمی ایران؟

اصولاً من فکر می‌کنم که تا حدودی پیشرفت فوتبال زنان باعث شده است که اسپانسرها ترغیب شوند وسط بیآیند و بیشتر حمایت کنند. و این که حالا تلویزیون آلمان هم تصمیم گرفته مسابقات بوندس لیگای بانوان را پخش کند، فکر می‌کنم از اینجا نشأت می‌گیرد. چون وقتی می‌بینند مخاطب بیشتر شده، مسلماً این‌ها تشویق می‌شوند که پا وسط بگذارند. این در واقع یک رابطه‌ی دو طرفه است. وقتی اسپانسر بیشتر است، مسلماً خود آن‌ها پول بیشتری می‌آورند در فوتبال زنان و باعث می‌شود که فوتبال زنان بیشتر رشد کند. این‌ها یک تأثیر متقابل روی هم دارند. من خیلی خوشحال هستم از این که دارد این اتفاق می‌افتد. چون این معضل را نه تنها در ایران، بلکه در تمام فوتبال زنان دنیا داشته‌ایم و من فکر می‌کنم هنوزهم داریم. یعنی تازه در اول راه هستیم. در ایران هم به‌هرحال من فکر می‌کنم که این اتفاق خواهد افتاد. الان شما در رشته‌های ورزشی دیگرهم مشاهده می‌کنید که بازتاب رسانه‌ای ورزش بانوان دارد روز به روز بیشتر می‌شود. به‌هرحال الان ورزشکاران زن ما به مسابقات آسیایی گوانجو رفتند و توانستند آنجا مدال بگیرند. خیلی[COLOR=rgb(0, 0, 0)][FONT=tahoma,verdana,geneva,lucida,'lucida grande',arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][/COLOR]بازتاب وسیعی در جامعه داشت. یعنی ورزش زنان را به نوعی به جامعه معرفی کرد و این که می‌تواند موفقیت‌آمیز و افتخارآمیز باشد برای ایران و این پتانسیل در آن وجود دارد.

ali
    only
    karimi

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع