Design & Developed BY Patira

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38
    مدير كل سايت

پست مورد علاقه
    هافبک بازی ساز
    مربی مورد علاقه
    آرسن ونجر
    بازیکن محبوب
    رونالدو برزیلی
    اسم واقعی شما
    جـــعفر

Iran

Ronaldo

تشکر ها
    1,434
    تشکر شده 18,131 در 2,635 پست

Smile آیا فوتبال امروز جهان از کمبود پدیده و ستاره رنج می برد؟ نسل طلایی فوتبال به تاریخ پیوست؟

به نام خدا

خیلی از کارشناسان امروز جهان اعتقاد دارند که فوتبال کنونی از کمبود ستاره ها رنج می برد. دلیل آنها عوض شدن دائمی ترکیب تیم ها به علت ثبات نداشتن بازیکنان باشگاهی بوده. حتی تیم های رده اول دنیا مانند یوونتوس , چلسی , میلان , رم , بایرن مونیخ و .... هر ساله چندین تغییر در ترکیب تیم های خود دارند و به دنبال بازیکنان بزرگی هستند که نقش لیدر را در تیم هایشان بازی کند.تا جایی که یوونتوسی ها برای دل پیرو , رمی ها برای توتی , آرسنالی ها برای تیری هانری , منچستری ها برای رونالدو و خیلی از باشگاههای بزرگ دنیا نمی توانند برای ستاره های قدیمی خود پدیده های جدید جایگزین کنند.دلایل مختلفی باعث بوجود آمدن این معضلات شده است. در سال های نه چندان دور با نگاهی به تیم های ملی جهان چندین ستاره شاخص دربین تیم های ملی دیده می شد. از گئورگی حاجی برای رومانی گرفته تا استوایچکوف بلغارستانی و والدراما کلمبیایی . حتی تیم های آسیایی ستارگانی چون علی دایی و هیده توشی ناکاتا و سامی جابر و جاسم الهویدی را در خود می دیدن.در افریقا جی جی اوکوچا و نوانکو کانو سردمداران نیجریه ای ها بودند و فوتبال شرق اروپا با هاکان شوکور و ... شناخته می شد. خبری از ستاره ها نیست و چندین سال است که فیفا برای اعلام بهترین بازیکنان سال جهان دست به دامن چند ستاره مختصر می شود. دلایل این امر رو با هم در این تاپیک بررسی خواهیم کرد.
    WelCome To Derby

عضو Derby

پست مورد علاقه
    دروازبانی
    مربی مورد علاقه
    مورینیو-فرگوسن-گواردیولا
    بازیکن محبوب
    کاسیاس-رونالدو-تورس-کاکا.فابریکه(فابرگاس وپیکه)
    اسم واقعی شما
    حمیدرضا(مه

SpainRealMadridManUtd

Casillas

تشکر ها
    53
    تشکر شده 1,970 در 377 پست

به نظر من تیم ها فقط به نتیجه گرایی اهمیت میدهند مثل رئال مادرید.به خاطر همین دوست دارند بازیکن از تیم های دیگر بگیرنندوبه بازیکنان جوان خود اهمیت نمیدهند.بازیکنان جوانی که میتوانن بهترین بازیکنان جهان شوند اگر به آنها اهمیت داده شود.همانند:مسی .رونالدو.اینیستا.و....

3. 9 کاربر از پست مفید casillas1995 تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848
    تشکر شده 12,262 در 2,645 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط casillas1995 نمایش پست ها
    به نظر من تیم ها فقط به نتیجه گرایی اهمیت میدهند مثل رئال مادرید.به خاطر همین دوست دارند بازیکن از تیم های دیگر بگیرنندوبه بازیکنان جوان خود اهمیت نمیدهند.بازیکنان جوانی که میتوانن بهترین بازیکنان جهان شوند اگر به آنها اهمیت داده شود.همانند:مسی .رونالدو.اینیستا.و....
    البطه بعضی تیمها اینجوری هستن
    بدون تعصب میگم منچستر یونایتد خیلی ستاره بزرگ نداره ولی داره نتیجه میگیره و جوانگراییش هم خیلی خوبه چند ساله داره بازیکن های جوون فقط میخره.

کلی نگاه کنی در دنیا خیلی ستاره وجود نداره مثلا فوتبال از قبل 2004 هر تیمی همان طور که جعفر نوشته دارای ستاره هایی بود اما الان خیلی کم شده و تعدادشون به 10 تا نمیرسه که مثل سابق همیشه روی اوج باشن

5. 9 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    Del Bosque
    بازیکن محبوب
    Raul Gonzales Blanco
    RealMadrid
    تشکر ها
    57
    تشکر شده 272 در 35 پست

شاید یکی از دلیلاش این باشه که کشورهای فوتبال خیز پول رو وارد فوتبال کردن و بازیکنها خیلی زود اشباع می شن و تفکرشون مادی میشه. واسه همین دیگه زود به زود باشگاه عوض می کنند و به فکر پیشرفت فوتبال خودشون نیستن.
    کشورهای ضعیف هم که دل بستن به بازیکنان درجه 2 و درجه 3 برزیلی و ... و دیگه کشورهای ضعیف پرورش بازیکن رو فراموش کردن.
    توی این جو چطوری می شه انتظار داشت که ستاره بوجود بیاد؟
    الان مثلآ توی رئال مادرید اینقدر پول وارد شده که دیگه به فکر پرورش بازیکن مثل رائول نیستند که تبدیل به ستاره یا اسطوره بشن. تا یکی می درخشه می خرند و می گذارند روی نیمکت و اینجوری بازیکن جای پیشرفت نداره.
    نسل قدیم خیلی بازیکن بود که بهشون می شد بگیم ستاره
    حتی یه بازیکن مثل باتیستوتا توی یه تیم معمولی مثل فیورنتینا بازی می کرد و فیورنتینا به کمک همچین ستاره ای تا اون سطح فوتبال بالا می اومد الان ستاره ها نتیجه یه بازی رو به زور می تونن رقم بزنن چه برسه به اینکه بخوان سرنوشت فصل یک تیم رو عوض کنند
    Capitan Raul Gonzales Blanco

7. 5 کاربر از پست مفید Raul_7 تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    AMF
    مربی مورد علاقه
    Jose Mourinho
    بازیکن محبوب
    Cris Ronaldo&Mesut Ozil&Ronaldinho
    اسم واقعی شما
    Ali

GermanyRealMadridRealMadrid

تشکر ها
    1,644
    تشکر شده 2,113 در 632 پست

منم با ابراهیم موافقم....
    الان منچستر فقط با بازیکنای جوان خود بازی میکند و از بازیکنایی استفاده می کنه که شهرت ندارن...
    مثلا:رافائل,اونس,اندرسون,وا لنسیاو ...
    اینا بازیکنایی بودن که شهرتی نداشتن ولی تو منچستر به شهرت رسیدن...
    مثلا رئال مادرید از این کارا نمیکنه...
    یه کانالس خرید که هر چند بازی یه 10 یا 20 مینی بازیش میداد
    دی ماریا و اوزیل هم درسته که جوونن ولی تغریبا تو جام جهانی یه شهرت کمی پیدا کردن...
    دلیل این موضوع رو فک می کنم raul_7 گفت....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Raul_7 نمایش پست ها
    شاید یکی از دلیلاش این باشه که کشورهای فوتبال خیز پول رو وارد فوتبال کردن و بازیکنها خیلی زود اشباع می شن و تفکرشون مادی میشه. واسه همین دیگه زود به زود باشگاه عوض می کنند و به فکر پیشرفت فوتبال خودشون نیستن.
    کشورهای ضعیف هم که دل بستن به بازیکنان درجه 2 و درجه 3 برزیلی و ... و دیگه کشورهای ضعیف پرورش بازیکن رو فراموش کردن.
    مرسی....
    چنان زندگی کن که کسانی که تو را می شناسند، اما خدا را نمی شناسند، بواسطه آشنایی با تو، با خدا آشنا شوند ...
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

9. 6 کاربر از پست مفید 0825 تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

بعد از مدت ها من یه پست دارم میدم اینجا، این بحث رو دوس دارم، من فکر میکنم که از وقتی فوتبال تیمی تر شده دیگه ستاره ها به تنهایی نمی تونند تیمشون رو پیش ببنند و تقششون کمتر شده و دیگه مثل اون سال ها نیست!
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

11. 8 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک تهاجمی
    مربی مورد علاقه
    لیپی
    بازیکن محبوب
    دل پیرو
    اسم واقعی شما
    سینا تقوی

ItaliaJuventusPersepolis

تشکر ها
    11
    تشکر شده 208 در 63 پست

با احترام به نظرات همه، کم و بیش با نظرات موافقم اما فکر نمی کنم نسل ستاره ها تموم شده باشه ، اصلا ستاره یعنی چی؟ یعنی مارادونا و مسی و رونالدو و ..... که توپ رو بردارن همه رو دریبل کنن و گل بزنن؟
    من با این تعریف مخالفم! اصلا دیگه نمی شه اینکارا رو کرد! یا حداقل همه جا نمیشه! به نظر من بازیکنی که وظایفش رو درست انجام میده ستاره است! چرا فقط درباره مهاجم ها حرف زده میشه؟ مگه مدافع یا هافبک دفاعی جزوی از تیم نیستن؟ واسه من ماکلله ، تاکیناردی، فرارا ، کیلینی، و ....... ستاره هستند! اگه دیگه بازیکنی مثل مارادونا و زیکو و ..... نیست یا حداقل کم شده واسه اینه که نوع فوتبال عوض شده! اینو یادتون نره بچه ها! الان بازیکنی ارزشمند که اقتصادی بازی کنه! یعنی با کمترین حرکات بیشترین بازده رو داشته باشه! هرچند هنوز هم میشه از بعضی کارهای فردی لذت برد اما اگه قرار باشه کسی یک تنه کاری کنه مطمئن باشین موفق نمیشه! یک مثال هم میزنم واستون : شما از بارسا ژاوی و اینیستا رو بگیرین اگه مسی بازم همین جوری بود هر چی بگین قبول می کنم! یا مثلا مسی یا رونالدو رو بیارین تو لیگ ایتالیا! امکان نداره همین طوری باشند!
    ورزش دشمن سلامتی!!!!!!

13. 6 کاربر از پست مفید sina_snake تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته

ItaliaJuventusLiverpool

Delpiero

تشکر ها
    31,448
    تشکر شده 14,724 در 3,817 پست

سلام
    اولا یک نکته ای که باید در نظر داشته باشیم اینه که الان تیمها کمتر دنبال ستاره کردن بازیکن هستند !
    وبیشتر دوست دارن با بازیکن هر چند بی اسم و رسم بتونن تاکتیکشون توی زمین پیاده کنند !و به قولی تیمی کار کنند و در زمانی که مصدومیت الان گریبان خیلی از تیمها رو گرفته هیچکس حاضر نیست متکی به فرد باشه و بخواد روی خلاقیت های یک بازیکن فقط دل خوش کنه ! که مبادا روزی مصدومیت اون بازیکن روی کل تیم تأثیر منفی بذاره ! از طرفی تیمها خیلی وقت ها به نتیجه بازی فکر میکنند نه به بازی زیبا و چشم نواز و به همین خاطر یک کار ترکیبی بیشتر براشون نتیجه مند خواهد بود تا خلاقیت بازیکن ها !
    از اون ور به قول دوستمون اینقد پول توی فوتبال تزریق شده که بازیکن از نظر مادی فکرشو بیشتر فعال میکنه تا اینکه روی پیشرفتش کار کنه ! استفاده از مارک های تبلیغاتی و حضور در کلیپ تبلیغاتی و ... از اهداف بازیکنان طراز اول جهان محسوب میشه !

15. 5 کاربر از پست مفید AlexDelpiero تشکر کرده اند .

مدير كل سايت

پست مورد علاقه
    هافبک بازی ساز
    مربی مورد علاقه
    آرسن ونجر
    بازیکن محبوب
    رونالدو برزیلی
    اسم واقعی شما
    جـــعفر

Iran

Ronaldo

تشکر ها
    1,434
    تشکر شده 18,131 در 2,635 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_snake نمایش پست ها
    با احترام به نظرات همه، کم و بیش با نظرات موافقم اما فکر نمی کنم نسل ستاره ها تموم شده باشه ، اصلا ستاره یعنی چی؟ یعنی مارادونا و مسی و رونالدو و ..... که توپ رو بردارن همه رو دریبل کنن و گل بزنن؟
    من با این تعریف مخالفم! اصلا دیگه نمی شه اینکارا رو کرد! یا حداقل همه جا نمیشه! به نظر من بازیکنی که وظایفش رو درست انجام میده ستاره است! چرا فقط درباره مهاجم ها حرف زده میشه؟ مگه مدافع یا هافبک دفاعی جزوی از تیم نیستن؟ واسه من ماکلله ، تاکیناردی، فرارا ، کیلینی، و ....... ستاره هستند! اگه دیگه بازیکنی مثل مارادونا و زیکو و ..... نیست یا حداقل کم شده واسه اینه که نوع فوتبال عوض شده! اینو یادتون نره بچه ها! الان بازیکنی ارزشمند که اقتصادی بازی کنه! یعنی با کمترین حرکات بیشترین بازده رو داشته باشه! !
    من با این قسمت حرفهای سینا موافقم
    اول باید یه تعریف از ستاره داشته باشیم
    ببینیم اصلآ ستاره کیه؟
    اگه منظور از ستاره بازیکنی باشه که با توپ خوب دریبل کنه و راحت گل بزنه خب شرایط خیلی فرق می کنه.باید قبول کنیم که فوتبال امروز با فوتبال 20 سال پیش تفادت هایی کرده و تیم ها علاوه بر کارهای تهاجمی روی کارهای تدافعی و گل نخوردن هم کار می کنند . به خاطر همین موضوع دیگه مهاجمین کار راحتی در مقابل مدافعین نخواهند داشت و خبری از اون over dribling ها که مثل قدیم یه بازیکن 5-6 تا رو به راحتی دریبل می زد نیست و بیشتر بازیکنها به دستور مربیان در خدمت تیم بازی می کنند
    شاید یکی از دلایل کمتر دیده شدن بازی زیبا یا به قول برزیلی ها joga bonitto همین مسئله هست که هر بازیکن در اختیار کار تیمی قرار می گیره و کارهای انفرادی کمتر به چشم می اد.
    با تعریف امروز باعث می شه که بازیکنانی مثل ژاوی و اینیستا در لیست بهترین های جهان قرار بگیرند و یا حتی چند سال پیش فابیو کاناوارو به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب می شه ! همین انتخاب (حالا با به حق بودن یا نبودنش کاری نداریم ) نشون می ده که توی فوتبال امروز بازیکنی ستاره محسوب می شه که خوب وظایف خودش رو عمل کنه.و صرف گل زدن شرط کافی برای ستاره بودن نیست.
    ولی با این همه من اعتقاد دارم که همان فوتبالیست های دهه قبلی هم اگر در این فوتبال امروز بازی می کردند باز هم از بازیکنان کنونی فوتبال بهتر و جذاب تر کار می کردند.
    شاید در دهه های قبل هر بازیکن یک تبهر خاص داشت و در لحظات حساس بازی گره تیمش رو بازی می کرد
    خبری از هنر ایستگاهی های دیوید بکهام نیست !
    خبری از دروازبانان جووون مثل کان و بوفون نیست !
    خبری از ضربات سهمگین کارلوس و باتیستوتا نیست!
    حتی از حرکت زیبای زیدان ( همون rullet ) دربین هافبک ها نیست!
    حرکت عقرب رو فراموش نکردیم که هیگوایتا درون دروازه انجام می داد !
    شاید فوتبال امروز غرق در تاک تیک و بازی تیمی شده ولی به نظر من توجه بیش از اندازه به نتیجه گرایی و تاک تیک بدون زیبایی روز به روز از زیبایی های فوتبال می کاهد و کمتر شاهد کارهای انفرادی دروازبانان , مدافعین , هافبک ها و مهاجمین هستیم
    WelCome To Derby

17. 7 کاربر از پست مفید Derby تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک تهاجمی
    مربی مورد علاقه
    لیپی
    بازیکن محبوب
    دل پیرو
    اسم واقعی شما
    سینا تقوی

ItaliaJuventusPersepolis

تشکر ها
    11
    تشکر شده 208 در 63 پست

دقیقا!!!!!!!!!!!!! فوتبال امروزی از قابلیت ها و تکنیک های فردی در قالب تاکتیک استفاده می کنه! مثلا بازیکنی که سرعت خوبی داره یا بازیکنی که می تونه خوب پاس بده یا کسی که فیزیک بدنی مناسبی داره با توجه به برنامه ها و اهداف تیم یه سری وظایف واسشون تعریف میشه! دیگه اینجوری نیس که مربی بگه حالا که x سرعتش خوبه توپو بدین بهش تا ته زمین بدوه و بزنه تو گل! چون اگه بخوان این کارو بکنن مطمئن باشین که نهایتا نفر سوم تیم مدافع توپ رو میگیره! بازم یه مثال از بارسا میزنم که الان همه جا بحث این تیمه! فرض کنین بازیسازی ژاوی، حرکات بدون توپ و تو عمق اینیستا و ویا و پدرو نباشه........ امکان نداره مسی بتونه کاری بکنه! اگه اونا هم فقط بخوان توپ رو بدن به مسی تا یک تنه کاری کنه موفق نمی شن!!!!!!!!!!!!! کلا به قول سوباسا فوتبال یه بازیه 11 نفره است کاکرو!!!!!!
    ورزش دشمن سلامتی!!!!!!

19. 6 کاربر از پست مفید sina_snake تشکر کرده اند .

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)