Design & Developed BY Patira

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38
    مدير كل سايت

پست مورد علاقه
    هافبک بازی ساز
    مربی مورد علاقه
    آرسن ونجر
    بازیکن محبوب
    رونالدو برزیلی
    اسم واقعی شما
    جـــعفر

Iran

Ronaldo

تشکر ها
    1,434
    تشکر شده 18,131 در 2,635 پست

Smile آیا فوتبال امروز جهان از کمبود پدیده و ستاره رنج می برد؟ نسل طلایی فوتبال به تاریخ پیوست؟

به نام خدا

خیلی از کارشناسان امروز جهان اعتقاد دارند که فوتبال کنونی از کمبود ستاره ها رنج می برد. دلیل آنها عوض شدن دائمی ترکیب تیم ها به علت ثبات نداشتن بازیکنان باشگاهی بوده. حتی تیم های رده اول دنیا مانند یوونتوس , چلسی , میلان , رم , بایرن مونیخ و .... هر ساله چندین تغییر در ترکیب تیم های خود دارند و به دنبال بازیکنان بزرگی هستند که نقش لیدر را در تیم هایشان بازی کند.تا جایی که یوونتوسی ها برای دل پیرو , رمی ها برای توتی , آرسنالی ها برای تیری هانری , منچستری ها برای رونالدو و خیلی از باشگاههای بزرگ دنیا نمی توانند برای ستاره های قدیمی خود پدیده های جدید جایگزین کنند.دلایل مختلفی باعث بوجود آمدن این معضلات شده است. در سال های نه چندان دور با نگاهی به تیم های ملی جهان چندین ستاره شاخص دربین تیم های ملی دیده می شد. از گئورگی حاجی برای رومانی گرفته تا استوایچکوف بلغارستانی و والدراما کلمبیایی . حتی تیم های آسیایی ستارگانی چون علی دایی و هیده توشی ناکاتا و سامی جابر و جاسم الهویدی را در خود می دیدن.در افریقا جی جی اوکوچا و نوانکو کانو سردمداران نیجریه ای ها بودند و فوتبال شرق اروپا با هاکان شوکور و ... شناخته می شد. خبری از ستاره ها نیست و چندین سال است که فیفا برای اعلام بهترین بازیکنان سال جهان دست به دامن چند ستاره مختصر می شود. دلایل این امر رو با هم در این تاپیک بررسی خواهیم کرد.
    WelCome To Derby

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    AMF.CMF
    مربی مورد علاقه
    sir alex ferguson
    بازیکن محبوب
    c.ronaldo , best , cantona , beckham , scholes , giggs
    اسم واقعی شما
    saeed

PortugalManUtdAboomoslem

Ali Karimi

تشکر ها
    10,498
    تشکر شده 9,027 در 2,190 پست

به نظر من ميشه به اين سوال دو جواب داد
    1_اينكه آره فوتبال ديگه مثل سابق ستاره هايي نداره كه هم تو رده ملي و هم باشگاهي بتونند عملكرد فوق العاده اي داشته باشند!
    2_اينكه فوتبال امروز تغيير كرده و بيشتر تيمها سعي دارند تا كار تيمي خوبي داشته باشند و نقش ستاره ها عوض شده,مثلا شايد 10 سال پيش ژاوي با همين نوع بازي كمتر به كار ميومد ولي الان فرق كرده!
    اما نظر خودم اينه كه فوتبال امروز مثل قبل ستاره هايي زيادي رو به خودش نميبينه و اين كمي از اون شور و شوق و جذابيت فوتبال كاسته!
    براي مثال همين فوتبال ايران,ميبينيد كه واقعا در گذشته تو همه پستها بازيكن هايي داشتيم كه واسه خودشون صاحب سبك بودند ولي الان اينطور نيست! حدود 10 15 سال پيش ستاره هايي تو همين فوتبال ايران بودند كه خيلي ها معتقدند ديگه مثلشون تو ايران پيدا نخواهد شد.
    تو فوتبال اروپا و ديگر نقاط جهان هم همين طور,براي مثال برزيل كه هميشه پر از ستاره بوده حالا نشاني از گذشته خود نداره!,وقتي به تيم امروزي برزيل نگاه ميكني ميبيني كه بازيكن هاي اين تيم در حد نسل هاي گذشته برزيل نيستند! و هر جور هم فكر كنيم نميتونند در آينده مثل اون نسل پيشرفت كنند! آيا بازيكناني مثل پله,ريوالدو,رونالدينهو,رون لدو,روماريو و ......دوباره تو فوتبال برزيل ظهور ميكنند؟به نظر من نه! تو اين نسل برزيل فقط ميشه به نيمار به عنوان يه بازيكن آينده دار اشاره كرد! هرچند بازيكنان ديگري هم هستند كه ميتونند به سطح اول فوتبال برسند ولي نه مثل اين ستاره هايي كه نام بردم!
    اين حرفي كه ميگم تقريبا واسه بيشتر كشورها درسته مثل ايتاليا,فرانسه,حتي آلماني كه الان داره يه نسل خوب رو به جهان فوتبال معرفي ميكنه! آرژانتين, پرتغال,انگليس,هلند,به نظر من همه اين تيمها در گذشته بازيكن هاي بزرگتري داشتند!
    البته در اين بين تيمهايي مثل اسپانيا,ژاپن,كره جنوبي و چند تا تيم ديگه تو اين 4 5 سال اخير به بهترين نسل تاريخ خودشون رسيدند.
    فوتبال امروز ديگه نبرد بازيكن ها نيست بلكه نبرد تاكتيك هاست!
    حالا بعضي اين نوع فوتبال رو دوست دارند و بعضي هم فوتبال كلاسيك و قديمي رو دوست دارند با اون زيبايي هاي خودش.
    من هم فوتبال گذشته رو بيشتر دوست دارم

گر بدانم نیستی ، غمی نیست ز تنهایی / اینکه هستی و تنهایم ، غم دارم

3. 4 کاربر از پست مفید ManUtd تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک بازی ساز
    مربی مورد علاقه
    خوزه مورینیو
    بازیکن محبوب
    کاکا - سرخیوکانالس - فابیو کونترائو- نوری شاهین
    اسم واقعی شما
    پوریا

BrazilManUtdRealMadrid

تشکر ها
    3,351
    تشکر شده 5,530 در 1,166 پست

به نظر من ما الآن ستاره های زیادی درفوتبال داریم ولی منصفانه نیست اون ها رو با نسل قدیم مقایسه کنیم مثلا مقایسه ی مسی و مارادونا مضحکه.شما ببینید مارادونا اون موقع باچه امکاناتی اون بازی باکیفیت رو ارائه میکرد و حالا مسی با چه امکاناتی داره شبیهشو ارائه میده.مارادونا تو تیم ملی موفق تر بود یا مسی؟واقعا برخی بازیکنان بدون جانشین اند.هنوز هافبک دفاعی ای به جنگنده گیه ماکه له له پیدا نشده؟بازیکنی که با مهارت ترین مهاجما راهی برای فرار ازدستش نداشتن.شما یه نمونه بازیکن مثال بزنید که الآن داره هم سطح ماکه له له بازی میکنه.نمی تونید.خودم که چندین ساله نتونستم.یا همین زیدان. اگه بخوام وارد بحثش بشم میتونم چند روز در مورد کامل بودنش درفوتبال براتون توضیح بدم.الآن باید چند تا هافبک بازیساز رو باهم ترکیب کنید تا شبیه او را بسازید مثلا ترکیب ژابی آلونسو و اسنایدر و ژاوی هرناندز و لمپارد چیزی تو مایه های زیدان درمیاد.این نشون از بزرگی زیدان داره.
    درجواب سوال نظر سنجی چاره ای جز بله ندارم. فوتبال امروز ازکمبود پدیده و ستاره رنج میبره بازیکنای امروزی کارگردانان ماهری درزمین اند اما درحد کارگردانان گذشته نیستند.مثلا اگه بخوایم بحث رو به سینما بکشونیم آیا ممکنه فیلم هایی به زیبایی فیلم های چارلی چابلین ساخت.اگرمی شود چرا نمی سازند؟

اگه بسازن نقد میشه چون از ایده ی چاپلین استفاده کردن.بازیکنان فوتبال هم همین اند.زدن دریبل زیدان به زیبایی کار چندان مهمی نیست کار مهم آن است مثل زیدان دریبلی نو درفوتبال کشف کرد.

تو رئال مادرید غریب و تنها بودی. 70 هزار نفر تو را هو میکردند اما کودکی 10 ساله برایت دست تکان میداد و می گفت دوستت دارد. یادم نمی رود که در مورد هو کردنت پرسیدند و گفتی من تشویق شدم چون آن کودک با من بود. حالا رفتی بجایی که بدان تعلق داری.بهترین ها را برایت آرزومندم.
    درود بر تو ای بهترین مربی تاریخ ای ، مورینیوی بزرگ.

5. 5 کاربر از پست مفید مورینیو... تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    Halfback
    مربی مورد علاقه
    Pep Guardiola _ Arsen Wenger_Vicente Delbousque
    بازیکن محبوب
    Z.Zidane
    اسم واقعی شما
    Reza

France

تشکر ها
    2,995
    تشکر شده 4,726 در 862 پست

مسلما فوتبال امروزی, از کمبود ستاره رنج میبره !
    اگه بخوایم ستاره های امروزی رو بررسی کنیم در یک طرف لیونل مسی آرژانتینی و از طرف دیگه کریس رونالدو پرتغالی قرار میگیرن . و همیشه دوئل بین این دو نفره که جذاب و زیبا و بیاد ماندنیه! جدا ازاین دو دیگه شاهد رقابتی بین سایر بازیکنا نیستیم و بقیه بازیکنا تقریبا کم فروغ نشون دادن!
    واگه بخوایم دوران طلایی فوتبال رو در نظر بگیریم به نظر من این دوران بین سالهای 1998 تا 2006 بوده ! از رئال مادرید کهکشانی گرفته تا بارسلون , منچستر , چلسی , لیورپول , آرسنال و ............... همه و همه تیم ها حداقل دارای دو ستاره تو تیم خودشون بودن و رقابت بین تیم ها حساس تر و زیباتر بود . درحالی که امروز رئال و بارسلون دو قطب اصلی فوتبال رو تشکیل دادن و بقیه تیمها تقریبا کم فروغ بودن .......................

Always in my heart Zizu

?Once the player like you found

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

7. 3 کاربر از پست مفید Zid@ne تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک وسط
    مربی مورد علاقه
    جوزپ گواردیولا
    بازیکن محبوب
    لیونل مسی
    اسم واقعی شما
    سینا

SpainSS_TehranBarcelona

Ali Karimi

تشکر ها
    1,939
    تشکر شده 6,824 در 1,678 پست

سال 2012 شعار فیفا اینه : فوتبال برای جوانان .......... 2012 و بعد از مسابقات یورو میبینید که چطور ستارگان جدیدی میان روی کار

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

دلم برای نگاه مهربان و اخلاق نیک و فروتنی ات تنگ میشود

9. 3 کاربر از پست مفید David Sina تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848
    تشکر شده 12,262 در 2,645 پست

دوستان از بحث اصلی تاپیک وارد حاشیه نشوید وگرنه مجبور به بستن تاپیک میشویم.......

آیا فوتبال امروز جهان از کمبود پدیده و ستاره رنج می برد؟ نسل طلایی فوتبال به تاریخ پیوست؟

11. 5 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

عضو Derby

ItaliaJuventus

تشکر ها
    1,638
    تشکر شده 5,583 در 984 پست

اول سلام.
    به نظر من با توجه به اینکه بیشتر تیمها رو به جوانگرایی گرویده اند در نتیجه فوتبال دنیا تا مطرح شدن این جوانان به ستاره راه کمی داره .
    از جام جهانی 2006 به بعد که بازیکنها و ستارگانی چون رونالدو.اینزاگی.کارلوس.زید ن و...رفتند تیمها با کمبود ستاره روبه رو و به دنبال جایگزین کردن جوانان به جای این بازیکنان مسن افتاند.و تا زمانی که این ستارگان به مرز پختگی و نرسیدند یا جوانانی جایگزین این ستارگان نشده اند فوتبال با کمبود ستاره روبه رو است.
    برای مثال هم .تیم برزیل.
    بعد رفتن روماریو.رونالدو و بعد رفتن رونالدو پاتو جایگزین شدند.
    پاتو ستاره ای جوان و آینده دار اما بی تجربه و خام.
    یا در ایتالیا.
    روبرتو باجو.دلپیرو.جووینکو
    جووینکو جوان و آینده دار اما بی تجربه و خام.

13. 5 کاربر از پست مفید R.BAGGIO.10 تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    گلر
    مربی مورد علاقه
    اتمار هیتزفلد_بکنبایر
    بازیکن محبوب
    کان_ماتیاس سامر_بکنبایر_بادشتوبر_گ&ت.مولر_طالبلو_آدلر
    اسم واقعی شما
    سعید

GermanyBayernBayern

تشکر ها
    28
    تشکر شده 112 در 34 پست

فوتبال امروز ستاره نداره ولی از نبودشون رنج هم نمیبره چون...
    من مثال هام رو از المان ها میزنم چون فوتبال قدیم و جدیدشون رو خیلی دیدم و خیلی باهاشون اشنایی دارم.
    فوتبال قدیم و جدید یه اصطلاح اشتباه هست و شما باید دقیقا مشخص کنید قدیم کدوم دوره هست ولی ظاهرا منظورتون نسل زیدان به قبل و بعد هست.
    امروزه فوتبال خیلی با دهه های 70 و 80 و مخصوصا قبل تر فرق کرده و امروزه تاکتیک حرف اول و اخر رو میزنه و بازیکنان به تنهایی خیلی نمیتونن موثر ظاهر بشن و نتیجه ی یک بازی رو تغییر بدن. مثلا مارادونا توپ رو از وسط زمین میگرفت و همه رو دریبل میکرد و به راحتی چند بازیکن رو پشت سر میگذاشت یا پله گارینشا لیتبارسکی رومنیگه کرایوف و .... ولی چیزی که مهمه کارهای ترکیبی به اونصورت وجود نداشت
    حاشیه نرم در کل ستارگان امروزی مثل قبل به چشم نمیان در حالی که تاثیر گذاریشون بسیار زیاد هست و کلا بازیکنانی که خیلی به چشم نمیان واقعا جزو تاثیر گذارترین بازیکنان تیمشون به حساب میان مثل بوستکس مولر سانگ و... و دلیل جذابیت بیشتر هم همینه.
    اما میشه گفت که در گذشته مدافعین به خوبی الان نبودند حتی تا همین دهه ی اخیر و اون هماهنگی بین مدافعین و مخصوصا هافبک های دفاعی و دفاع و دروازه که هماهنگی بین اینها نبود و وابستگی بینشون وجود نداشت و همین دلیلی بر این بود که مارادونا و زیدان و ... بتونن تا اون حد بدرخشن.البته نمیخوام از ارزش این بازیکنان کم کنم.به همین خواطر در حال حاضر رونی و نانی و دی ماریا و سانچز و نیمار و ریبری و روبن و دیگر تکنیکی ها نمیتونن تا اونحد به چشم بیان.
    ولی در کل این مقایسه اشتباه هست و شما دارین این نسل رو با نسل های گذشته مقایسه میکنید در حالی نمیشه این دهه و ستارگانش رو با دهه های 50 و 60 و 70 و 80 و 90 و مقایسه کرد. اگر بگید این نسل و مثلا دوره ی زیدان اون موقع میتونیم دقیق تر نظر بدیم ولی واقعا اینجوری نمیشه نظر داد چون در دهه ی 60 پله و دی استفانو و پوشکاش و ... بودن در دهه ی 70 کرایوف و بکنبایر و گرد مولر و ... بودن و همینطور دهه های 80 و 90 و بعد همه ی اینها یه طرف این تعداد بازیکنان محدود الان به طرف خوب معلومه نسل های قبل تر ستارگان بیشتری داشتن.

بی صدا اسمتو فریاد میزنم
    هق هقم حنجره مو میبنده
    دوباره دستای نا مرئی شب
    پلکای پنجره مو میبنده

آخ که شکرت ای خدا واسه جهان به این بدی
    چی میشد اگه تو دست به ساختنش نمیزدی

15. 3 کاربر از پست مفید M.R.G تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    جوزپ گواردیولا
    بازیکن محبوب
    سسک فابرگاس
    اسم واقعی شما
    ریناز

SpainBarcelonaSS_Tehran

تشکر ها
    12
    تشکر شده 82 در 27 پست

بله واقعا نبود ستاره مشکل فوتبال امروزی است

17. 2 کاربر از پست مفید rinaz تشکر کرده اند .

عضو Derby

ArgentinaAboomoslemAboomoslem

تشکر ها
    1
    تشکر شده 24 در 8 پست

من با این نظر مخالفم زیرا این بازیکنان هستند که پیشرفت کرده اند به طور مثال مارادونا از وسط زمین همه را دریبل میکنه و گل میزنه ولی الان اصول دفاعی وپرس بازیکنان بزرگ اجازه نمیده که این کارها را انجام بدند و این پیشرفت تاکتیکی تیم ها و افزایش بار فنی مربیان بر میگرده و همه قبول دارند که گواردیولا بهترین مربی دنیا هستش و همه قبول دارند که رئال کهکشانی هستش ولی چرا همیشه میبازه ؟چون بار فنی این مربی پر توان بالا هستش

19. کاربر روبرو از پست مفید habiballahafg تشکر کرده است .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    FORWARD
    مربی مورد علاقه
    Arsène Wenger
    بازیکن محبوب
    RONALDO 9_Zidane_Zlatan Ibrahimovic_R.CARLOSE
    اسم واقعی شما
    MEHDI

BrazilSS_TehranMilan

Pirlo

تشکر ها
    3,094
    تشکر شده 2,194 در 462 پست

بارسلونا

من فکر میکنم که از وقتی فوتبال تیمی تر شده دیگه ستاره ها به تنهایی نمی تونند تیمشون رو پیش ببنند و تقششون کمتر شده و دیگه مثل اون سال ها نیست/کاملا باهات موافقم ولی احساس میکنم نسل طلایی به تاریخ پیوسته

اینم نسل طلایی

21. 3 کاربر از پست مفید mehdi30100 تشکر کرده اند .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)