Design & Developed BY Patira

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38
    مدير كل سايت

پست مورد علاقه
    هافبک بازی ساز
    مربی مورد علاقه
    آرسن ونجر
    بازیکن محبوب
    رونالدو برزیلی
    اسم واقعی شما
    جـــعفر

Iran

Ronaldo

تشکر ها
    1,434
    تشکر شده 18,131 در 2,635 پست

Smile آیا فوتبال امروز جهان از کمبود پدیده و ستاره رنج می برد؟ نسل طلایی فوتبال به تاریخ پیوست؟

به نام خدا

خیلی از کارشناسان امروز جهان اعتقاد دارند که فوتبال کنونی از کمبود ستاره ها رنج می برد. دلیل آنها عوض شدن دائمی ترکیب تیم ها به علت ثبات نداشتن بازیکنان باشگاهی بوده. حتی تیم های رده اول دنیا مانند یوونتوس , چلسی , میلان , رم , بایرن مونیخ و .... هر ساله چندین تغییر در ترکیب تیم های خود دارند و به دنبال بازیکنان بزرگی هستند که نقش لیدر را در تیم هایشان بازی کند.تا جایی که یوونتوسی ها برای دل پیرو , رمی ها برای توتی , آرسنالی ها برای تیری هانری , منچستری ها برای رونالدو و خیلی از باشگاههای بزرگ دنیا نمی توانند برای ستاره های قدیمی خود پدیده های جدید جایگزین کنند.دلایل مختلفی باعث بوجود آمدن این معضلات شده است. در سال های نه چندان دور با نگاهی به تیم های ملی جهان چندین ستاره شاخص دربین تیم های ملی دیده می شد. از گئورگی حاجی برای رومانی گرفته تا استوایچکوف بلغارستانی و والدراما کلمبیایی . حتی تیم های آسیایی ستارگانی چون علی دایی و هیده توشی ناکاتا و سامی جابر و جاسم الهویدی را در خود می دیدن.در افریقا جی جی اوکوچا و نوانکو کانو سردمداران نیجریه ای ها بودند و فوتبال شرق اروپا با هاکان شوکور و ... شناخته می شد. خبری از ستاره ها نیست و چندین سال است که فیفا برای اعلام بهترین بازیکنان سال جهان دست به دامن چند ستاره مختصر می شود. دلایل این امر رو با هم در این تاپیک بررسی خواهیم کرد.
    WelCome To Derby

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    forward
    مربی مورد علاقه
    carlo ancceloti
    بازیکن محبوب
    pato
    اسم واقعی شما
    حسین

ItaliaMilan

تشکر ها
    2,566
    تشکر شده 5,246 در 1,127 پست

Bomb نظر من

شرمنده دیر رسیدم.
    این تاپیک رو ندیده بودم.
    خب:
    آیا فوتبال امروز جهان از کمبود پدیده و ستاره رنج می برد؟ نسل طلایی فوتبال به تاریخ پیوست؟

اول باید مشخص کنیم نسل طلایی فوتبال منظور چه موقع است. زمان رونالدو - زیدان - کارلوس -...... یا زمان بکن باوئر - پلاتینی - مارادونا یا پله - دی استفانو و یا.......
    به نظر من ستاره های فوتبال کم یا تموم نمیشوند. اونا همیشه هستند و مسیری رو طی می کنند که ستاره های قبلی طی کردند.
    مثلا: خود من! (این مثال ربطی به فوتبال نداره حالا نگید چرا خودشو میگیره.) به جز چند نفر انگشت شمار رابطه ای با کاربرای دیگه ندارم و تا حالا پیامی باهاشون رد و بدل نکردم. ولی زد و همین فردا افتادم مردم. مثلا داداشم میاد تو یه پیام به جعفر مینویسه که من مردم و دیگه نمیتونم بیام.
    جعفر میاد یه تاپیک تسلیت میزنه و همه مطلع مشن. اون وقته که عزیز میشم و همه حتی کسایی که نمیشناسنم میگن حیف بود و پسر خوبی بود و فلان و فلان.
    ستاره های امروزه هم وقتی بازنشسته بشن تو تاریخ اسم بزرگی ازشون نوشته میشه.
    10-20 سال دیگه ما به بچه هامون میگیم این فوتبالی که میبینید اصلا ستاره نداره زمان ما مالدینی بود نستا بود شوچنکو بود توتی بود دلپیرو بود مسی و رونالدو بود و...
    حالا ممکنه بگید که ویدئو مارادونا و رونالدو وجود داره که همه رو دریبل میزنن اون چی؟
    خب چند تا جواب داره: یکی که کلیپ ها از بهترین حالات شخص درست میشه که میشه مسی و بقیه رو هم درست کرد.
    اما دومیش اینه که ستاره ها کمتر از اون حرکات میکنن. چرا؟ چون علم فوتبال فوق العاده پیشرفت کرده و دیگه تکنیک حریف تاکتیک نمیشه. نمونش بازی بارسا - اینتر پارسال.
    فشار های سنگینی از همه سو روی فوتبال و تیم هست نمیتونه این آزادی رو به بازیکن بده که برای دقایقی بتونه قدرت خودش رو نشون بده.
    فشارهایی که از سوی: روزنامه ها، مجلات، هواداران، مدیر باشگاه ها و... روی تیم و مربی هست، تمام روند تیم رو به سوی نتیجه میبره و همین از زیبایی های فوتبال کم میزاره.
    مطمئنا سال به سال که جلو بریم وضع به سمت نتیجه گیری بیشتر پیش میره.
    یکی دیگه از عوامل اسطوره ای باشگاه اینه که یک تیم نمیتونه صبر کنه تا یه افسانه از دل خودش دربیاره مثل مالدینی چرا؟ چون تیم های دیگه بازیکنان سطح بالای فوتبال رو میخرند و همین امر باعث میشه تا تیم عقب بیفته و سطحش بیاد پایین تر و با این انتظارات هواداران و... نمیشه ریسکش رو قبول کرد البته جواب دادنش دور از ذهن نیست اما چند سالی صبر و شکیبایی میخواد که هیچ کس همچین صبری نداره.
    روند ستارگان فوتبال رو به افول نیست چون همیشه هستند و ما هم که هواداران اونا هستیم همیشه هستیم و حواشی هم هست، پس ستاره ها روند متغیری نداشتند فقط اطراف ستاره هاست که تغییر کرده.
    بازیکنانی که از آکادمی تیمهای بزرگ مثل میلان، یووه، رئال، منچستر و یا هر تیم بزرگ دیگه ای بیرون میان به تیم های کوچک تر فرستاده میشوند تا تجربه کسب کنند و مهارت خودشون رو نشون بدن و بعد از اون به تیم های بزرگ برگردند. خب این اشکالی نداره، تیم هم بازی هاشو میکنه و از بقیه تیمها عقب نمیفته. مثلا چلسی میاد بازی میکنه با ستاره هاش و بازیکنان پایه تیم رو واسه کسب تجربه قرضی میده به مثلا اسپورتینگ اونوقت 2 سال بعد یه بازیکن با تجربه میگیره. کاری که میلان تو ایتالیا با تیم جنوا زیاد انجام میدن.
    اگر یه تیم بخواد رو پایه هاش فقط حساب کنه ممکنه بازیکن خوب چند سال به حد نیاز درست نکرده باشه پس بیاد با همون بازی کنه تا سال بعد؟ فکرشو بکن همین چلسی این طور بشه یه فصل بیاد از آخر ششم بشه! خب این بدترین ضربه رو به تیم میزنه. که تا چند سال باید این رو درستش کرد.
    برای اینکه تیم ها از هم عقب نیفتند بازیکن سازی در تیم های بزرگ جهان به حد بسیار پایینی رسیده اما هیچ تیمی در این امر احساس مشکل نمیکند و میگه خب فوقش ستاره میخریم.
    ستاره هم نشد بازیکن خوب میخریم.
    این بازیکن خوب هایی که میگن اونایی هستن که توی تیم های دیگه درجشون رفته بالا و سنشون هم کمه و میتونن گلیم خودشون تو تیم بزرگ تو بازی بکشن بیرون.
    مثل نانی و والنسیا و پاتو و....
    اینا کم کم میشن ستاره های باشگاه. شاید اسمش بازیکن سازی نباشه ولی به هر حال ستاره سازی هست. مرحله اول به دست تیم های پایین تر بوده و مرحله بعد به دست تیم های تراز اول.
    در مورد پول: خب پول هم نقش خودش رو تو این مسئله نشون میده.
    سیاست به حد زیادی وارد فوتبال شده: نمونش جنگ رئال و بارسا. مالک های باشگاه از چندین جا تامین میشن تا با استفاده از لشگر خود تحت عنوان رئال و بارسا در مقابل هم قرار بگیرند.
    که البته این بحث هم مفصله که به وقتش من یا دیگر دوستان بیان خواهیم کرد.
    البته در مورد پول هزار جور مدل های دیگه هم هست که تاثیر خودش رو نشون میده که الان حال ندارم توضیح بدم و البته میدونم که شما هم قضیه پول رو دیگه میدونید. حالا شاید بعدا بیام کامل بگم.
    فعلا همین باشه تا بعد.

البته شرمنده از دوستان که تو بحث قبلی شرکت نکردم عذر می خواهم. اما کلا من تو قسمت های داخلی (داخل ایران) تا حالا هیچ مطلبی ندادم و قرار هم نیست بدم. خلاصه گفتم فکر نکنید بی اهمیتی دارم میکنم.

با تشکر که نظرات شخصی منو خوندید.
    موفق باشید.

خداحافظ اسطوره من

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

3. 9 کاربر از پست مفید alexandre dasilva تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    Carlo Ancelotti

ItaliaMilan

تشکر ها
    103
    تشکر شده 531 در 116 پست

به نظر من دوران پلاتيني و مارادونا و پله بيشتر به عشق فوتبال ، فوتبال بازي ميكردن ولي الان بيشتر به خاطر به جيب زدن پول و حضور بيشتر در تبليغات فوتبال بازي ميكنند(نمونه مشابهش رونالدوي پرتغالي) . در دوران پلاتيني و مارادونا و پله فوتبال رو زيبا بازي ميكردن چون ميخواستند هواداراني كه اونا رو ميبينند از بازيشون لذت ببرند ولي الان اينطور نيست حتي بيشتر هوادارا هم دوست دارند تيمشون نتيجه بگيره حالا اگه در كنار نتيجه گيري بازي زيبا هم انجام داد كه چه بهتر. اون موقع فوتبال يه سبك ديگه اي رو دنبال ميكرد، سبك زيبا بازي كردن ولي الان اكثر تيمها براي بدست آوردن نتيجه بازي ميكنند. اون موقع ستاره ها قدرت پا به توپ شدن داشتند و ميتونستن حداقل دو نفر رو دريبل بزنند ولي الان به جز چندتا بازيكن اكثر بازيكنها اونطوري نيستن. البته اين نسل فوتبال كه بازي رو زيبا بازي ميكردن تا سال 2005-2006 بودن ولي از اون به بعد فوتبال يه راه ديگه رو پيش گرفته.

The Most Successful Club
    This means that the value of the shirt

5. 5 کاربر از پست مفید TiFuSi تشکر کرده اند .

مدیر هواداران چلسی

پست مورد علاقه
    دفاع
    مربی مورد علاقه
    خوزه مورینیو - حسین فرکی - روبرتو دی ماتئو
    بازیکن محبوب
    جان تری - زیدن الدین زیدان
    اسم واقعی شما
    دانیال

IranChelseaRealMadrid

John Terry

تشکر ها
    8,454
    تشکر شده 9,250 در 3,073 پست

پیش فرض فوتبال کم ستاره تر نشده است.

فوتبال که با گذشته تغییری نکرده است؛ تنها تفاوت این است که بازیکنان با توانایی های بالا، کمتر به چشم می آیند. سبک بازی در تیم های امروزی، با تیم های گذشته تفاوت پیدا کرده است. حتماً به یاد دارید، تیم ملّی فرانسه در سال 2006 و در جام جهانی، تنها با درخشش زیدان به فینال رسید ( بازیکن گرا بود ) ولی تا زیدان خداحافظی کرد و رفت، این تیم مجبور به تغییر سبک بازی اش شد و دیدیم که به چه روزی افتاد.
    امروزه دیگر فوتبال بر پایه ی یک بازیکن نیست و یک تیم در پیروزی ها سهیم است. هر چند که هنوز در تیم های مختلف ستاره هایی وجود دارد؛ امّا آنان نیز به کمک یکدیگر به نتیجه می رسند. در زمان های گذشته، یک بازیکن در حکم یک تیم بود. ولی امروزه چندین بازیکن در پیروزی تیم همکاری می کنند.
    برای مثال تیم بارسلونا، با اتّحاد مسی، ژاوی، اینیستا و ویا به گل می رسد. رئال مادرید با همکاری کریستیانو رونالدو، مسئوت اوزیل، آنخل دی ماریا و هیگواین ( یا هر مهاجم نوک دیگری ) به گل می رسد.
    خیلی ها این سبک بازی را دوست دارند، چون احساس می کنند تیمشان برده است نه یک بازیکن. امّا برای هواداران بی طرف، دیدن دریبل های پی در پی و حرکات و گل های تماشایی جذّاب تر است؛ ولی نمی توانیم از این حقیقت بگذریم که بازی به این سبک جدید هم دیدنی است و تنها کمی دقّت نیاز دارد.
    پاس کاری های ژاوی و اینیستا که گویی با ابر کامپیوتری دقیق، این پاس ها را اندازه گیری می کنند، حرکات هجومی رئال مادرید با رونالدو، اوزیل و دی ماریا که پشت سر هم جایشان را عوض می کنند و هر لحظه یکی به جلو می رود، حملات تیم چلسی ( بهترین خط حمله ی فصل قبل جهان ) که همه ی بازیکنان در حمله و گلزنی شرکت می کنند و انگار 11 نفر مهاجم دارد و در هر لحظه حتی مدافعان هم شانس مسلّم گلزنی می یابند، چگونه ممکن است فرد را از دیدن فوتبال، ذوق زده نکند ؟
    فوتبال کم ستاره تر نشده است، بلکه سبک بازی ها تغغیر یافته.
    تصمیم با شماست :
    کدام بازی فوتبال زیباتر است ؟ فوتبالی که یک بازیکن خاص، یک تیم است و یک نفره همه کار ها را انجام می دهد ؟ یا فوتبالی که یک تیم واقعی در زمین بازی می کند و در هر پیروزی، یک تیم است که پیروز می شود، نه یک بازیکن. 

JT Cappitan Leader , Legend

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

7. 6 کاربر از پست مفید DanielBahrami تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

پست مورد علاقه
    DEF_CAM
    مربی مورد علاقه
    Carlo ancelotti /Chezare prandelli
    بازیکن محبوب
    Gattuso /Maldini / Nesta /Inzaghi / Seedorf / Kaka
    اسم واقعی شما
    Sina Sammak

ItaliaMilanSS_Tehran

Gattuso

تشکر ها
    7,599
    تشکر شده 12,276 در 2,437 پست

اگر به جام جهانی2006 نگاه کنیم ستاره های فوتبال خیلی بیشتر از 2010بود وهمین نشون میده که فوتبال امروزی ستاره های کمتری از نظر نام ونشان نصبت به قدیم داره

Distruggi i nemici Golden Bo
    rossoneri

9. 4 کاربر از پست مفید sina acm تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    مربی مورد علاقه
    Jose Morinio . Afshin GHotbi . Majid Jalali
    بازیکن محبوب
    david villa
    اسم واقعی شما
    mostafa

SpainFooladValencia

David Villa

تشکر ها
    27,847
    تشکر شده 10,655 در 3,070 پست

فوتبالیست ها الآن فقط به فکر پول هستن...

و دیگه غیرت و تعصب گذشته رو ندارن...

من نمیخواستم بدم از دست تورو آسون
    تو نمیذاشتی پا بگیره زندگیمون
    من که شنیدم طعنه های اینو اونو
    تو که نذاشتی که بسازیم خونمونو
    اگه تو میموندی تورو میبخشیدم

11. 2 کاربر از پست مفید David7 تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک
    مربی مورد علاقه
    آرسن ونگر
    بازیکن محبوب
    کل آرسنالی ها
    اسم واقعی شما
    عبدالله

FranceArsenalArsenal

Bergkamp

تشکر ها
    8,004
    تشکر شده 9,243 در 1,741 پست

بله رنج میبره
    در گذشته به هر تیمی که نگاه میکردی چند تا ستاره داشت اما الان اینگونه نیست ! چرا؟
    به عقیده ی من یکی از دلایلش نقل و انتقالاته تابستانه و زمستانه است
    من بی غیرتی بازیکنان رو دلیلش نمیدونم
    چون قبلا بازیکن ستاره زیاد بودن و متعصب
    اما الان کو بازیکن ستاره که بخواد متعصب باشه
    به نظر من در این دوره هیچ بازیکنی ستاره نیست
    همون مسی و رونالدو و ... که مثلا ستارگان امروزی دنیای فوتبال هستن همشون نقطه ضعف هایی دارن.
    یه روز خوب میاد ...

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبك چپ
    مربی مورد علاقه
    کارلو انجلوتی
    بازیکن محبوب
    IBRAHIMOVIC
    اسم واقعی شما
    rahim

ItaliaMilanPersepolis

تشکر ها
    997
    تشکر شده 2,290 در 522 پست

منم به تعصب خیلی اعتقاد دارماگه نباشه هیچ چیزه دیگه جز پول وجود نداره
    ما تا چند سال پیش تو هر تیمی یه ستاره با تعصب میدیدیم ولی حالا کو همه چیز رو ول میچرخه یه نمونش کاکا بعد از بهترین بازیکن شدن گفته بود من میخوام تم تو میلان به یه اوسطوره تبدیل بشم ولی یه سال نگذشته با پیشنهاد رئال روبه رو شد و به خاطر پول رفت اگه این بازیکن تو تیمش میموند به نظرتون به یه ستاره و اوسطوره تبدیل نمیشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک وسط
    مربی مورد علاقه
    جوزپ گواردیولا
    بازیکن محبوب
    لیونل مسی
    اسم واقعی شما
    سینا

SpainSS_TehranBarcelona

Ali Karimi

تشکر ها
    1,939
    تشکر شده 6,824 در 1,678 پست

من با نظر اکثریت موافقم ......... اون فوتبال پاک و ناب که تو اکثر تیم ها بود الان فقط تو چند تا تیم هست ...........

ولی از نظر ستاره کم نداره بلکه بیشتر هم داره .ستاره های جوانی که چند سال دیگه اسمشونو خواهیم شنید

دلم برای نگاه مهربان و اخلاق نیک و فروتنی ات تنگ میشود

15. کاربر روبرو از پست مفید David Sina تشکر کرده است .

مدیر انجمن

پست مورد علاقه
    AMF-SS
    مربی مورد علاقه
    FerGoseN - MorInhO- Zidane
    بازیکن محبوب
    CR7-LM10-All Players RealMadrId and ManuTd
    اسم واقعی شما
    ~ ALIreZA ~

PortugalRealMadridManUtd

Cristiano Ronaldo

تشکر ها
    40,825
    تشکر شده 30,590 در 6,151 پست

ویترین امتیازات

Jadide

نقل قول نوشته اصلی توسط abdollah 202 نمایش پست ها
    بله رنج میبره
    در گذشته به هر تیمی که نگاه میکردی چند تا ستاره داشت اما الان اینگونه نیست ! چرا؟
    به عقیده ی من یکی از دلایلش نقل و انتقالاته تابستانه و زمستانه است
    من بی غیرتی بازیکنان رو دلیلش نمیدونم
    چون قبلا بازیکن ستاره زیاد بودن و متعصب
    اما الان کو بازیکن ستاره که بخواد متعصب باشه
    به نظر من در این دوره هیچ بازیکنی ستاره نیست
    همون مسی و رونالدو و ... که مثلا ستارگان امروزی دنیای فوتبال هستن همشون نقطه ضعف هایی دارن.
    داداش میشه یکی دوتا نقطه ضعف های مسی و رونالدو رو بدونم؟!!

HALA MADRID

17. کاربر روبرو از پست مفید AL1reZA تشکر کرده است .

کاربر محروم

پست مورد علاقه
    وینگر چپ،هافبک تهاجمی
    مربی مورد علاقه
    گواردیولا،کرایوف
    بازیکن محبوب
    فرزندان کرایوف
    اسم واقعی شما
    شهریار

NetherlandsBarcelona

تشکر ها
    3,074
    تشکر شده 7,772 در 1,642 پست

اتفاقا این فوتبال به نظر من پرستاره ترین فوتبال سال های اخیر هست.حداقل توی 25 سال اخیر.واقعا هرتیم قدرتمندی رو ببینید بازیکنای بزرگی داره که هرکدوم از اون بازیکنا واقعا میتونن جزء 70 بازیکن برتر تاریخ تو پست خودشون باشن

19. کاربر روبرو از پست مفید spiderkiller تشکر کرده است .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)