Design & Developed BY Patira

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 48
    عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک

BrazilRealMadridNaft

تشکر ها
    282
    تشکر شده 1,926 در 530 پست

Bomb مصاحبه های بازیکنان صنعت نفت آبادان

خب تو این تایپیک مصاحبه های بازیکنان و کادر فنی تیم نفتو میذاریم.

2. 4 کاربر از پست مفید Los Anseleig تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک

BrazilRealMadridNaft

تشکر ها
    282
    تشکر شده 1,926 در 530 پست

Bomb مصاحبه با حسن هوری کاپیتان تیم صنعت نفت آبادان

س: آقای هوری بازی با مس کرمان چطور بود؟
    ج: با توجه به شرایط آب و هوایی استان کرمان و ارتفاع بالای این شهر از سطح دریا بازیکنان ما از نظر تنفسی دچار مشکل شدند همانطور که در اواخر بازی عباس مرداسی هافبک ما نتوانست بازی را ادامه داده و به بیمارستان منتقل شد اما در کل تیم ما آن تیم همیشگی نبود و بچه‌ها نتوانستند انتظارات را برآورده نمایند.

س: به نظر شما تیم صنعت نفت در خط دفاع دچار مشکل و کمبود بازیکن می باشد؟
    ج: همان‌ طور که مستحضر هستید خط دفاع تیم صنعت نفت متشکل از بازیکنان با تجربه‌ای مثل هدایت شهریاری، فرهاد آل‌خمیس و رسول میرطرقی در کنار جوانان با انگیزه‌ای مثل حسین بغلانی و سجاد مشکل‌پور می‌باشد که تا اینجای کار عملکرد ضعیفی نداشته‌اند اما در ادامه و با هماهنگ‌تر شدن این بازیکنان مجرب و جوان خط دفاع صنعت نفت به انسجام بیشتری خواهد رسید و انشاالله در آینده شاهد گل‌های خورده کمتری در بازی‌های تیم صنعت نفت خواهید بود که البته من هم با تمامی توان و انرژی خود سعی در بسته نگاه داشتن دروازه تیم خواهم داشت.

س: شرایط اردویی که در تعطیلات در شهرستان دورود برگزار نمودید چگونه بود؟
    ج: با توجه به اینکه تیم ما برای شروع کار در لیگ برتر کشور زمان کافی در اختیار نداشت و ما با کمتر از 6 جلسه تمرین راهی مسابقات شدیم و زمانی برای انجام کارهای بدنسازی نداشتیم تعطیلی 20 روزه لیگ به نفع تیم ما بود و ما با برگزاری یک اردوی 6 روزه در شهرستان دورود لرستان تمرینات منظم و بانشاطی را زیر نظر ویلیام مارکوزی بدنساز تیم انجام دادیم و تا حد زیادی از نظر بدنی به شرایط مطلوبی رسیدیم که البته جا دارد از مسئولین کمپ ورزشی صنایع دفاع دورود که نهایت همکاری را با ما داشتند سپاسگزاری نمایم.

س: بازی هفته آینده با تیم نفت تهران را چگونه می بینید ؟
    ج: تیم نفت تهران در بازی‌های گذشته خود نشان داده تیمی با انسجام در خط دفاع است و البته در ضربات ایستگاهی نیز از بازیکنان کاشته‌زن خوبی بهره می‌برند اما به احتمال فراوان برای کسب یک امتیاز به آبادان خواهند آمد، پس باید بازیکنان ما با تلاش دو چندان دروازه این تیم را باز کرده و مراقب ضد حملات این تیم باشند تا انشاء الله با کسب سه امتیاز این بازی خانگی دل هواداران عاشق صنعت نفت را در سراسر دنیا شاد نمائیم.

س: حرف پایانی؟
    ج: من در اینجا لازم می‌دانم از کلیه هواداران خونگرم و فهیم آبادانی که تحت هر شرایطی تیم خود را تنها نمی‌گذارند کمال تشکر را نمایم هم‌چنین از مسئولین و مدیریت باشگاه که تمام توان و سعی خود را برای فراهم نمودن شرایط مطلوب و ایده‌آل برای اعضاء تیم به کار می‌بندند سپاسگزاری نموده و از بازیکنان تیم می‌خواهم که با تلاش بیشتر و ارائه بازی‌های در خور نام تیم بزرگ صنعت نفت آبادان لطف و محبت هواداران و مسئولین باشگاه را جبران نمایند.

4. 3 کاربر از پست مفید Los Anseleig تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    مربی مورد علاقه
    Jose Morinio . Afshin GHotbi . Majid Jalali
    بازیکن محبوب
    david villa
    اسم واقعی شما
    mostafa

SpainFooladValencia

David Villa

تشکر ها
    27,847
    تشکر شده 10,655 در 3,070 پست

naft

مدافع اهل گناوه تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: تيم نفت با شرايطي كه هم اكنون دارد به دنبال جايگاه واقعي اش در ليگ برتر است.

'ميثم اميري' صنعت نفت شرايط آرماني را سپري مي كند و در بازي هاي بعدي شرايط اين تيم بهتر نيز مي شود
    وي اظهار داشت: اين تيم با شرايط كنوني به دنبال جايگاه واقعي خود در ليگ برتر است و براي رسيدن به آن ابزار لازم را در اختيار دارد.
    مدافع تيم صنعت نفت گفت: كادر فني و بازيكنان تيم همه تلاش خود را براي پيشرفت به كار گرفته اند و بازي به بازي به اين هدف خود نزديك تر مي شوند.
    اميري ادامه داد: بازيكنان تيم در هشت هفته گذشته برابر حريفان خود با تمام توان به ميدان رفته اند و براي موفقيت تيم چيزي كم نگذاشته اند.
    وي در خصوص تساوي برابر تراكتور سازي تبريز در هفته هشتم رقابت هاي ليگ برترگفت: اين بازي يكي از بهترين بازي هاي انجام شده در اين هشت هفته بود هر چند كه در اين ديدار حق ما برد با اختلاف دو گل بود.
    بازيكن نفت آبادان اظهار داشت: تيم تراكتورسازي يكي از پرمهره ترين تيم هاي ليگ برتر است كه مدعي قهرماني نيز مي باشد و تساوي برابر اين تيم نتيجه بدي نبود.
    تيم فوتبال صنعت نفت آبادان با 10 امتياز در رتبه دهم جدول رده بندي ليگ برتر قرار دارد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    من نمیخواستم بدم از دست تورو آسون
    تو نمیذاشتی پا بگیره زندگیمون
    من که شنیدم طعنه های اینو اونو
    تو که نذاشتی که بسازیم خونمونو
    اگه تو میموندی تورو میبخشیدم

6. 2 کاربر از پست مفید David7 تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    david villa
    اسم واقعی شما
    mostafa

SpainFooladValencia

David Villa

تشکر ها
    27,847

naft

فونیکه‌سی: دست همبازیانم درد نکند!

مهاجم نفت آبادان گفت: آقای گلی را دوست دارم و برای رسیدن به آن تا جایی که بتوانم گلزنی می‌کنم.
    به گزارش خبرگزاری فارس فونیکه سی مهاجم اهل کشور مالی نفت آبادان که روز گذشته برابر راه آهن دو گل به ثمر رساند گفت: خوشحالم که دو گل حساس برای نفت آبادان به ثمر رساندم تا بتوانیم پیروز شویم. دو گل دیگر هم هفته پیش مقابل تراکتورسازی به ثمر رسانده بودم. در گل‌هایی که به ثمر می‌رسانم هم تیمی‌هایم به من کمک می‌کنند و دستشان درد نکند.
    وی در پاسخ به این سوال که چگونه در فوتبال ایران موفق است گفت: به سختی در تمرینات کار می‌کنم و این موضوع باعث می‌‌شود بتوانم با بدن آماده در بازی‌ها گلزنی کنم.
    فونیکه ‌سی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا به آقای گلی فکر می‌کند گفت: قطعاً این چنین است. من آقای گلی را دوست دارم و برای رسیدن به آن تا جایی که بتوانم گلزنی می‌کنم.
    وی در پایان از حضورش در تیم ملی مالی خبر داد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

8. 2 کاربر از پست مفید David7 تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    david villa
    اسم واقعی شما
    mostafa

SpainFooladValencia

David Villa

تشکر ها
    27,847

naft

بازيكن ارمنستاني تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: براي بازگشت به تيم ملي ارمنستان كار سختي دارم اما با درخشش در ليگ ايران به تيم ملي كشورم باز مي گردم.

'لئون پاچياجان' چند ماهي است كه بنا به دلايلي از تيم ملي كشورم دور هستم اما بزودي به اردوي اين تيم دعوت خواهم شد.
    وي اظهار داشت: حضور در تيم ملي ارمنستان آرزوي هر بازيكن ارمني است و براي رسيدن به آن بايد تلاش زيادي كرد.
    هافبك تيم نفت گفت: با حضور در ليگ ايران توانستم جايگاهم را در تيم ملي ارتقا دهم اما در چند ماه گذشته علي رغم شايستگي دعوت نمي شدم.
    پاچاجيان ادامه داد: براي دعوت شدن مجدد به تيم ملي كشور در ليگ ايران درخشش خيره كننده اي خواهم داشت تا كادر فني را مجاب به دعوت از خويش كنم.
    وي در خصوص تيم فوتبال نفت آبادان گفت: تيم نفت در اين چند هفته بخصوص در سه هفته گذشته نتايج خيلي خوبي كسب كرده و بازي هاي خيلي خوبي هم به نمايش گذاشته است.
    بازيكن ارمنستاني نفت آبادان افزود: فكر مي كنم كادر فني تيم در اين هفته و برابر راه آهن شهر ري به انسجام تيمي رسيده باشد.
    پاچاجيان گفت: اگر در بازي هاي بعدي اين روند را ادامه دهيم در پايان نيم فصل درزمره شش تيم اول جدول رده بندي خواهيم شد .

10. 2 کاربر از پست مفید David7 تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    david villa
    اسم واقعی شما
    mostafa

SpainFooladValencia

David Villa

تشکر ها
    27,847

naft

شریفی‌نسب: شرایط تیم صنعت نفت رو به رشد است.

کاپیتان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان: با نتایح به دست آمده در چند هفته اخیر جایگاه این تیم در جدول رده‌بندی لیگ برتر رو به ارتقا است.
    امید شریفی‌نسب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاشی که بازیکنان و کادر فنی داشتند در چند هفته گذشته نتایج خیلی خوبی کسب شده که این نشان از روند رو به رشد تیم است.
    وی اظهار داشت: کسب هفت امتیاز در سه بازی که دو بازی آن خارج از خانه بود نتیجه امیدوار کننده‌ای است.
    کاپیتان تیم نفت آبادان گفت: در این سه بازی تلاش زیادی داشتیم و این تلاش‌ها با کسب امتیازهای مهم جواب مثبتی داشت.
    شریفی‌نسب ادامه داد: به طور حتم در بازی‌های بعدی این روند ادامه خواهد داشت تا جایگاه خود در جدول را بهبود بخشیم.
    بازیکن نفت آبادان افزود: در بازی با راه‌آهن بازیکنان تیم نمایش خیره کننده‌ای داشتند و حریفی را شکست دادیم که خیلی سرسخت بود.
    وی در خصوص مصدومیت روح الله عرب مهاجم این تیم اظهار داشت: عرب از بازیکنان تاثیرگذار تیم بود که برای تیم زحمات زیادی کشیده و پر کردن جای خالی وی خیلی سخت است.
    تیم فوتبال نفت آبادان با 13 امتیاز در رده ششم جدول لیگ برتر قرار دارد.

12. 2 کاربر از پست مفید David7 تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    david villa
    اسم واقعی شما
    mostafa

SpainFooladValencia

David Villa

تشکر ها
    27,847

naft

فونیکه سی: بازی کردن به هر قیمت را دوست ندارم.

مهاجم اهل مالی تیم فوتبال صنعت نفت گفت: به خاطر مصدومیت روح‌الله عرب به شدت ناراحتم، دوست ندارم به هر قیمتی در ترکیب صنعت نفت آبادان قرار بگیرم.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، در ترکیب زردهای آبادانی جا افتاد، در ترکیب تیمی که هوادارانش معروف و شهره به پذیرا بودن غریبه‌ها هستند، فونیکه اما خیلی زود غریبه‌ بودن را وداع گفت. فونیکه ‌سی دورگه مالیایی ـ فرانسوی، بعد از به گلزنی‌های اخیر به مهاجم نخست این روزهای نفت آبادان بدل شد. بازیکنی که از مصدومیت روح الله عرب؛ رقیب اصلی خود در ترکیب طلایی که به شدت غمگین بوده و گفت: دوست ندارم به هر قیمتی در ترکیب قرار بگیرم.

فارس: یک آفریقایی دورگه، کجای قاره سیاه ریشه خانوادگی داری؟
    فونیکه ‌سی: ریشه و اصالت خانوادگی ما به شهر باماکو کشور مالی بر می‌گردد، هر چند خود من متولد فرانسه هستم.

فارس: کدام شهر فرانسه؟
    فونیکه ‌سی: بندر مارسی و روز بیست و پنجم نوامبر سال هزار و نهصد و هشتاد و پنج.

فارس: در کشور ما همواره بحث تغییر زادروز و دستکاری شناسنامه‌ها برای فوتبالیست‌ها به منظور بازی کردن در تیم‌های مختلف باب بوده، شناسنامه‌ فونیکه واقعی است؟
    فونیکه ‌سی: شک نکنید که حتی یک روز هم بالا و پایین نشده و متولد همان تاریخی هستم که اعلام کردم.

فارس: چرا با اصالت مالیایی در فرانسه متولد شدی؟
    فونیکه ‌سی: پدر من با مادرم هر دو در شرکت هواپیمایی شاغل بودند که همان جا با هم آشنا شده و ازدواج کردند، مادرم فرانسوی بود به همین خاطر من در روزهایی متولد شدم که ساکن فرانسه شده بودیم.

فارس: خانواده‌ فونیکه امروز کجا هستند؟
    فونیکه ‌سی: یک خواهر و دو برادر دارم، برادر بزرگترم هم اکنون در فرانسه ساکن است و خواهر و برادر کوچکتر و پدرم نیز در مالی هستند. مادرم هم سه سال پیش فوت کرد.

فارس: با این اوصاف فونیکه‌ دورگه امروز خودش را فرانسوی می‌داند یا اهل مالی؟
    فونیکه ‌سی: فرقی نمی‌کند، البته به خاطر ریشه پدری که کشور مالی است به طور حتم تعلق خاطر بیشتری به کشورم در آفریقا دارم.

فارس: اولین باری که پا به توپ شدی کجا بود؟
    فونیکه ‌سی: 9ساله بودم که در مدرسه‌ فوتبال مارسی فرانسه مشغول شدم تا 9 سالگی آنجا بودم که بعد از آن به همراه خانواده به مالی عزیمت کردیم.

فارس: تو تنها بازیکن فوتبالیست خانواده بودی؟
    فونیکه سی: به هیچ‌وجه، پدرم از بازیکنان بزرگ مالی و باشگاه هریال این کشور بود، برادر بزرگم تا همین سال گذشته در لیگ دسته اول فرانسه و تیم لوریان توپ می‌زد و برادر کوچکترم نیز هم‌اکنون در تیم سیداکیتای مالی بازی می‌کند. فوتبال در خانواده‌ی ما جایگاه ویژه‌ای دارد.

فارس: 9 ساله بودی که به موطن اصلی‌ات برگشتی، فوتبال حرفه‌ای را در مالی آغاز کردی؟
    فونیکه ‌سی: بله، در لیگ برتر کشورم در تیم جولیبا که بازیکنان مختلفی از آن به تیم‌های رئال و بارسا هم پیوسته‌اند فوتبالم را شروع کردم بعد از جولیبا برای یکسال به لوریان فرانسه رفته و قبل از آمدن به ایران هم در ژاندارک مالی توپ زدم.

فارس: بازی ملی هم داری؟
    فونیکه ‌سی: در تمامی تیم‌های ملی کشورم بازی کرده‌ام، 11 بازی برای تیم‌ ملی بزرگسالان مالی بازی کردم که موفق به گلزنی در مقابل تیم‌هایی مثل گینه‌بیسائو و توگو هم شده‌ام.

فارس: قصه‌ آمدن فونیکه ‌سی به ایران از چه زمانی آغاز شد؟
    فونیکه ‌سی: سه سال قبل از طریق عیسی ترائوره به تمرینات تیم راه‌آهن دعوت شدم ولی پیشنهاد راه‌آهنی‌ها خوب نبود تا نساجی قائمشهر اولین تیم ایرانی باشد که در آن حاضر شوم.

فارس: به چه شکل مورد توجه قائمشهری‌ها قرار گرفتی؟
    فونیکه ‌سی: زمان حضور در تمرینات راه‌آهن بازی دوستانه‌ای مقابل نساجی برگزار کردیم که در آن مسابقه دو گل وارد دروازه‌ی حریف مازندرانی کرده تا مورد توجه نادر دست‌نشان قرار گرفته و در نهایت با نساجی قرارداد بستم.

فارس: دو نیم فصل متفاوت در نساجی داشتی...
    فونیکه ‌سی: سه بازی مانده به پایان نیم فصل، دست‌نشان از قائمشهر رفت و رضا فروزانی سرمربی نساجی شد. دست‌نشان اعتقاد ویژه‌ای به من داشت تا قبل از رفتن او 9 گل را به ثمر رسانده بودم ولی فروزانی به من بازی نداد. هیچوقت فراموش نمی‌کنم که بعد از مدت‌ها در ترکیب تیم در مقابل آلومینیوم هرمزگان قرار گرفته و یک گل زده و یک پاس گل دادم ولی مربی در بازی بعدی حتی در لیست 18 نفره نیز قرارم نداد.

فارس: مشکل فروزانی با تو چه بود؟
    فونکیه‌سی:او اعتقادی به استفاده از بازیکنان خارجی نداشت.

فارس: همین مسئله باعث شد سال بعد راهی بوشهر شوی...
    فونیکه ‌سی: قبل از ایرانجوان، عابدینی با من تماس گرفت، به رشت رفته و با داماش قرارداد داخلی بستم. امیر عابدینی به مسافرت رفت که در این فاصله مربی مجموعه از من خواست که 30 درصد مبلغ قراردادم را به او بدهم که همین مسئله باعث شد قید ماندن در رشت را بزنم،‌ من برای زندگی به ایران آمده بودم. دلیلی نداشت من کار کنم و شخص دیگری پول مرا بگیرد.

فارس: بلافاصله بعد از این اتفاق با ایرانجوان قرارداد بستی؟
    فونکیه‌سی: خیر، به پیشنهاد نادر دست‌نشان بر سر تمرینات ابومسلم مشهد حاضر شدم ولی دست‌نشان با مشهدی‌ها به توافق نرسید که من هم دیگر فکر ابومسلم را از بیرون کرده و به دعوت اصغر شرفی با ایرانجوان بوشهر قرارداد بستم.

فارس: گویا در ایرانجوان هم بدشانس بودی...
    فونیکه ‌سی: در جام حذفی سه گل و در لیگ 13 گل به ثمر رسانده بودم که از ناحیه‌ زانو مصدوم شدم و چهار بازی آخر دوباره به ترکیب ایرانجوان برگشتم.

فارس: داستان آمدنت به صنعت‌نفت هم با حواشی همراه بود بعد از اینکه قرارداد داخلی بستی، پرسپولیس هم خواستار تو شد...
    فونیکه ‌سی: حمید استیلی زمان مربیگری‌اش در شاهین بوشهر بازی‌های مرا دیده و پسندیده بود ولی بعد از پیشنهاد پرسپولیس بلافاصله با مدیر برنامه‌هایم تماس گرفتم و گفتم امسال فقط در صنعت‌نفت بازی می‌کنم.

فارس: دلیل این انتخاب چه بود؟
    فونیکه ‌سی: عیسی ترائوره مرا مجاب به ماندن در آبادان کرد. عیسی حیف شد اگر مربی خارجی صنعت‌نفت به او میدان می‌داد می‌توانست در تیم جا بیافتد.

فارس: خود فونیکه مشکلی برای بازی کردن در صنعت‌نفت نداشت؟
    فونیکه ‌سی: خیر، به هر حال من سال قبل در بوشهر و منطقه‌ای گرمسیر بازی کردم و مشکلی با گرمای آبادان نداشتم، ضمن اینکه بعد حضور چند ماهه در صنعت‌نفت رابطه عاطفی نزدیک و متقابلی میان من و مردم آبادان ایجاد شده است که همین حمایت‌ها باعث شده که شش گل تا به امروز به ثمر برسانم.

فارس: این شش گل را در حالی به ثمر رساندی که بازیکن همواره ثابت در ترکیب زردهای آبادان نبودی...
    فونیکه ‌سی: این تصمیم سرمربی است و من هیچ اعتراضی به این مسئله ندارم، پیروانی مربی خوب و بزرگی است و من به انتخاب او احترام می‌گذارم.

فارس: ولی با مصدومیت روح‌الله عرب راحت‌تر در ترکیب قرار می‌گیری...
    فونیکه ‌سی: به خاطر مصدومیت روح‌الله به شدت ناراحتم، دوست ندارم به هر قیمتی در ترکیب قرار بگیرم. بارها کنار عرب بازی کرده‌ام، امیدوارم مشکل روح‌الله هر چه سریع‌تر حل شود.

فارس: وضعیت آینده صنعت‌نفت را در پایان لیگ چطور می‌بینی؟
    فونیکه ‌سی: مردم برایمان دعا کنند، امیدوار هستیم با تلاش زیاد یکی از تیم‌های بالایی جدول باشیم.

فارس: دوست داری سالهای بعدی هم در آبادان بمانی؟
    فونیکه ‌سی: اگر شرایط مهیا باشد حتماً این تمایل در من قوت می‌گیرد، در حال حاضر با همسرم در آبادان ساکن هستیم ولی با توجه به فصل گرما هنوز چندان فرصت بازدید از مناطق شهر را پیدا نکرده‌ام.

فارس: شاید یک سؤال همیشه برای هواداران صنعت‌نفت وجود داشته است. داستان دستبندی که روی دست فونیکه ‌سی بسته شده است چیست؟
    فونیکه‌ سی: در یک سانحه رانندگی دستم به زمین ساییده شد، برای اینکه از سؤال‌ها در این خصوص در امان بمانم همیشه دستبند مشکی رنگ می‌بندم.

14. 2 کاربر از پست مفید David7 تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    david villa
    اسم واقعی شما
    mostafa

SpainFooladValencia

David Villa

تشکر ها
    27,847

naft

خروج از سایه پدر تا مبارزه با تابوی «آبادان بدون دروازه‌بان»

دروازه‌بان تیم فوتبال نفت آبادان گفت: هیچ وقت از لابی پدرم؛ جمشید بشاگردی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم صنعت نفت استفاده نکردم.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، سال‌ها از حضور یک دروازه‌بان موفق آبادانی در چارچوب دروازه تیم فوتبال صنعت‌نفت می‌گذرد. سال‌هایی که آبادان و فوتبال در پرورش دروازه‌بان تا آنجا ناکام بود که گاهاً حتی گلرهای وارداتی در سال‌های گذشته با استفاده از وضعیت فقر دروازه‌بان در این منطقه پا را از حد گلیم «تنها یک فوتبالیست بودن» فراتر می‌نهادند. مهرداد بشاگردی در روز مسابقه‌ زردهای آبادان در مقابل راه‌آهن یکی از بهترین‌های میدان بود. دروازه‌بانی که این روزها همزمان مبارزه بایدی با تابوی «آبادان بدون دروازه‌بان» و خروج از سایه‌ی پدر، جمشید بشاگردی؛ مدافع سال‌های دور و مدیرعامل اسبق باشگاه صنعت‌نفت را دغدغه دارد.

فارس: چند سال از حضور آخرین دروازه‌بان آبادانی در ترکیب اصلی نفت می‌گذرد؟

بشاگردی: فکر کنم سال 82 بعد از غبیشاوی و فرحانی دیگر آبادانی‌ها در چارچوب دروازه این تیم قرار نگرفتند.

فارس: و علت؟

بشاگردی: ما نه تنها در پست دروازه‌بان بلکه در سایر نقاط زمین بازیکن مستعد زیاد داریم. استعدادهای آبادانی در فوتبال بی‌نظیر هستند ولی متأسفانه در چند سال گذشته هیچوقت بهایی که باید داده نشد که البته فکر می‌کنم با حضور مدیریت جدید اتفاقات بهتری در این خصوص در حال شکل‌گیری است.

فارس: گفتی هیچ وقت به استعدادهای آبادانی بها داده نشد، یکی از مدیران باشگاه در دهه‌ اخیر پدر شما بود. می‌پذیری که از زمان حضور جمشید بشاگردی باب ورود بازیکنان غیربومی به صنعت‌نفت باز شد؟

بشاگردی: در آن سالها بازیکنان غیربومی بزرگی به آبادان آمدند که خیلی از آنها بعد از صنعت‌نفت در تیم‌های بزرگ ایران مشغول شدند، ضمن اینکه درست در همان سالها تیم‌های پایه‌ای صنعت‌نفت در بهترین شرایط قرار گرفتند. امکانات عالی، زمین مناسب و مربی تخصصی در تیم‌های ریشه‌ای بکار گرفته شدند و اگر امروز شاهد هستیم چند بازیکن آبادانی در تیم‌های مختلف کشور توپ می‌زنند حاصل بها دادن به تیم‌های پایه‌ای در آن سالها است.

فارس: پس از فعالیت پدر در آن ایام دفاع می‌کنید؟

بشاگردی: به هر حال سیاست باشگاه در آن سالها به همین شکل بود، ضمن اینکه فکر می‌کنم در تمامی تیم‌های لیگی این روند جذب بازیکن شکل گرفته است.

فارس: مهرداد بشاگردی فرزند بازیکن و مدیرعامل اسبق باشگاه صنعت‌نفت است، چرا از لابی پدر برای قرار گرفتن در ترکیب نفت استفاده نکردی؟

بشاگردی: نه تنها از لابی پدر استفاده نکردم بلکه همیشه از این بابت ضرر کرده‌ام. خیلی چیزهای زندگی را مدیون پدر بوده و به فرزند جمشید بشاگردی بودن افتخار می‌کنم ولی هیچوقت نخواستم و نخواست که بازیکن سفارشی باشم.

فارس: مهرداد بشاگردی شده‌ای یا هنوز هم صدایت می‌زنند: فرزند جمشید بشاگردی؟

بشاگردی: باید از سایه‌ نام پدر خارج شد و تلاش می‌کنم خیلی زود مهرداد بشاگردی شوم. سایه‌ای که هیچوقت در فوتبال از بزرگی آن استفاده نکردم. چند سال روی نیمکت نشستم و منتظر فرصت شدم تا در ترکیب اصلی قرار بگیرم.

فارس: در تیم‌های پایه‌ای صنعت‌نفت فوتبال را شروع کردی ولی در این میان چند فصلی را هم در اهواز سپری کردی...

بشاگردی: سال 82 و 83 را در تیم‌های امید فولاد بودم و با توجه به در اختیار داشتن ابراهیم میرزاپور و حسن هوری هیچوقت به تیم اصلی اضافه نشدم.

فارس: نفت نوین تیم قبل از صنعت‌نفت برای مهرداد بود؟

بشاگردی: دقیقاً، یکسال کنار بهنام سراج و یکسال هم سعید سلامات -که خیلی به من کمک کرد - در نفت نوین توپ زدم.

فارس: و مسابقه مقابل تراکتورسازی تبریز اولین دیداری بود که درون دروازه‌ی تیم اصلی نفت قرار گرفتی...

بشاگردی: آخرین مسابقه نیم‌فصل قبل بود که در دقیقه 16 حسن هوری مصدوم شد. بعد از مدت‌ها که دروازه‌بانی در مسابقه رسمی را تجربه نکرده بودم در جو سنگین تبریز و در مقابل 30 هزار تماشاگر وارد زمین شدم، با وجود اینکه 3 گل خوردم ولی هم آلفردو و هم کاظم فرحانی رضایت کامل داشتند.

فارس: یک مسابقه دیگر را هم در لیگ سال گذشته تجربه کردی...

بشاگردی: سال قبل در نتیجه‌گیری مسابقات خارج از خانه ناکام بودیم. بعد از دریافت گل تیم ما از هم می‌پاشید. در بازی مقابل فولاد تا دقیقه 78 یک بر یک بودیم که با دریافت گل دوم با مشکل مسابقات قبلی مواجه شده و گل‌های بیشتر را هم دریافت کردیم. به هر حال تغییر و تحول در باشگاه و وضعیت نامناسبی که آن روزها داشتیم باعث شد که در مقابل قرمزپوشان اهوازی عملکرد خوبی نداشته باشیم.

فارس: بعد از فولاد، پیروانی به نفت پیوست ولی باز هم تو در ترکیب جایی نداشتی...

بشاگردی: به شاغلام حق می‌دادم که در آن روزها به فکر کسب نتیجه باشد و به ترکیب اصلی دست نزند به هر حال هر شخصی در وهله‌ نخست به آبروی خود فکر می‌کند.

فارس: با این بازی نکردن مشکلی نداشتی؟

بشاگردی: با اینکه بازی نکردم ولی فصل خوبی را پشت سر گذاشتم. در کنار کاظم فرحانی شاگردی کردم که به عقیده من یکی از 3 مربی برتر دروازه‌بان‌های ایران است. فرحانی علم روز را بخوبی واقف است و معتقدم که با حمایت از وی می‌توانیم تا 20 سال از دروازه‌بان آبادانی مطمئن باشیم ضمن اینکه پارسال من ذخیره‌ دروازه‌بانی بودم که یکی از با تکنیک‌ترین گلرهای ایران بود چیزهای زیادی را از حسن هوری آموختم.

فارس: با جدایی حسن هوری فضا برای بازی‌ کردن تو بازتر نشد؟

بشاگردی: با توجه به شرایط سنی که دارم فکر می‌کنم زمان قرار گرفتنم در ترکیب اصلی رسیده بود. جانشین هوری شدن سخت بود ولی با شناختی که از غلامحسین پیروانی و هیئت مدیره جدید پیدا کردم ایمان داشتم به ترکیب اضافه می‌شدم.

فارس: چه زمانی فهمیدی که قرار است مقابل راه‌آهن در ترکیب اصلی قرار بگیری؟

بشاگردی: دو روز قبل از مسابقه . سال قبل در دو مسابقه به بازی رفتم که با توجه به اجباری قرار گرفتن در ترکیب حتی 5 درصد از توانم را هم در اختیار نداشتم، اتفاقی که در مسابقه مقابل راه‌آهن و به لطف اطمینان پیروانی از من دور بود.

فارس: استرس نداشتی؟

بشاگردی: در ده دقیقه اول دلشوره ولی بعد به جو عادت کردم، ضمن اینکه خدا هم کمک کرد.

فارس: رقابت با حبیب دهقان به چه شکل است؟

بشاگردی: ما هیچ رقابتی نداریم. به خاطر شرایط نزدیک سنی با حبیب رفاقت عمیقی دارم. قبل از بازی با راه‌آهن با روحیه دادن خیلی به من کمک کرد. 8 بازی حبیب درون دروازه ایستاد که در تمام این بازی‌ها برای موفقیتش دعا کردم در مسابقه مقابل راه‌آهن هم دهقان به کمک من آمد.

فارس: یعنی اگر در مسابقه بعدی باز هم روی نیمکت بودی مشکلی نداری؟

بشاگردی: به هیچ‌وجه، برای دهقان آرزوی موفقیت می‌کنم.

فارس: شاید آبادانی‌های تیفوسی دوست دارند این قول را از مهرداد بشاگردی بگیرند که سالها یک دروازه‌بان آبادانی را در ترکیب تیم خود ببینند ...

بشاگردی: تمام سعی خودم را می‌کنم . باید به آبادانی‌ها فرصت و بها داد. فقط بحث مربی، مدیرعامل نیست، همه باید حمایت کنند. خدا را شکر در حال حاضر ذهنیت استفاده از بازیکنان جوان آبادانی در کادر فنی و مدیریت مجموعه وجود دارد باید صبر کرد و باید همزمان با حوصله فرصت داد. تجربه به وسیله آمپول تزریق نمی‌شود باید میدان ببینیم تا در زمین بدرخشیم.

فارس: صنعت‌نفت و پایان لیگ امسال؟

بشاگردی: همه بازیکن‌های تیم امسال یکدل و دوست هستند. حضور چند باتجربه در کنار بقیه جوان‌ها به مجموعه نیرو داده است. امیدوارم فضا طوری ایجاد شود که بازیکنان تیم‌های پایه‌ای ما با شدت بیشتری به تیم اصلی اضافه شوند تا شاهد حضور غیربومی‌ها در سال‌های آینده نباشیم. بحث فقط امسال و ماندگاری در لیگ فعلی نیست. تماشاگران، مربیان و پیشکسوتان شهر همگی حمایت کنند تا در سالهای آتی تیمی تمام آبادانی داشته باشیم و هیچوقت و هیچ زمانی دغدغه سقوط را احساس نکنیم.

16. 4 کاربر از پست مفید David7 تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    david villa
    اسم واقعی شما
    mostafa

SpainFooladValencia

David Villa

تشکر ها
    27,847

naft

مرداسی: شاهین را با فیروز کریمی شکست می‌دهیم.

مدافع چپ پای تیم صنعت نفت آبادان گفت: تیم ما آماده پیروزی مقابل تیم شاهین بوشهر است و این تیم را با فیروز کریمی در آبادان می‌بریم.

عباس مرداسی اظهارداشت: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و برای پیروزی مقابل شاهین بوشهر کاملاً آماده‌ایم، البته شک نکنید که با حمایت هواداران چهارمین پیروزی خود را به دست می‌آوریم و شاهین بوشهر چاره‌ای جز شکست در آبادان ندارد.

وی افزود: شاهین بوشهر با تغییر در کادر فنی خود و با آوردن فیروز کریمی به دنبال کسب نتیجه در آبادان است اما برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی سرمربی این تیم باشد و با فیروز کریمی هم شاهین را شکست می‌دهیم.

مرداسی خاطرنشان کرد: تیم نفت آبادان در چند هفته اخیر نتایج خوبی را کسب کرده و می‌خواهیم این روند مثبت را ادامه دهیم تا جایگاه خوبی را که در شان فوتبال آبادان باشد را برای مردم آبادان به دست بیاوریم.

18. 5 کاربر از پست مفید David7 تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    david villa
    اسم واقعی شما
    mostafa

SpainFooladValencia

David Villa

تشکر ها
    27,847

naft

شکست سال قبل را جبران کردیم.

فونیکه‌سی: دوست دارم آقای گل شوم/ می‌توانستیم 6 گل به ذوب‌آهن بزنیم.

مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و بهترین گلزن لیگ برتر امیدوار است در پایان فصل عنوان آقای گلی را کسب کند.

فونیکه‌سی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد پیروزی 3 بر یک نفت آبادان مقابل ذوب‌آهن گفت: سال گذشته 6 گل از این تیم خورده بودیم و بچه ها هم قسم شده بودند که این باخت را جبران کنیم. خدا را شکر که توانستیم پیروز شویم و شکست سال گذشته را جبران کنیم.

وی افزود: در بازی با صبا تمرکز خوبی نداشتیم و باختیم. این مسئله هواداران و لیدرها را ناراحت کرده بود. خوشحالم که ذوب آهن بردیم و آنها را خوشحال کردیم. آنها از ما قول گرفته بودند مقابل ذوب آهن نتیجه بگیریم.

فونیکه‌سی در پاسخ به این سؤال که نفت بازی خوبی ارائه کرد یا ذوب‌آهن بازی ضعیفی، گفت: ما خوب بودیم. ذوبی ها هم موقعیت داشتند اما از آنها استفاده نکردند. نفت هم چندین موقعیت داشت. می توانستیم دیروز ۶ گل بزنیم. خود من چند موقعیت را از دست دادم.

وی در خصوص اینکه چرا نفت در آبادان به خوبی بازی های خارج از خانه نتیجه نمی گیرد، عنوان کرد: فوتبال قابل پیش بینی نیست. در آبادان فشار زیاد است اما ما مشکلی نداریم.

این بازیکن اهل مالی در ارتباط با اینکه اکنون با ۹ گل در صدر جدول گلزن ها است، گفت: دوست عنوان آقای گلی را در پایان مسابقات کسب کنم. من از کشور خودم خارج شدم تا پیشرفت کنم. می خواهم فوتبالم بهتر شود و دوست دارم بیشتر از این گل بزنم.

فونیکه‌سی در مورد غلامحسین پیروانی اظهار داشت: او مربی و آدم خوبی است.

20. 4 کاربر از پست مفید David7 تشکر کرده اند .

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع