Design & Developed BY Patira

صفحه 3 از 131 نخستنخست 123451353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1305
    عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330
    تشکر شده 2,388 در 774 پست

esteghlal مصاحبه آبی های پایتخت در فصل 89-90

واقعا هنوز هم دارم درباره فولاد فکر می‌کنم

مبعلی: دراستقلال شماره 32 را می‌پوشم

خبرگزاری فوتبال ایران - ایمان مبعلی فردا با استقلال قرارداد می‌بندد و پیراهن آبی این تیم را بر تن خواهد کرد او با مدیران استقلال به توافق رسیده است و فردا قرار است قرارداد بین ایمان و استقلال امضا شود.

ایمان مبعلی فردا با استقلال قرارداد می‌بندد و پیراهن آبی این تیم را بر تن خواهد کرد او با مدیران استقلال به توافق رسیده است و فردا قرار است قرارداد بین ایمان و استقلال امضا شود.

شرایط‌ات با استقلال به کجا رسید؟
    من با استقلالی‌ها چندین بار تلفنی صحبت کردم و سه روز پیش به دفتر این باشگاه رفتم و با مدیر این باشگاه هم صحبت کردم که دیروز به توافق نسبی رسیدیم، اما اصلی‌ترین کار فردا است که به توافق نهایی برسیم.

فردا به هیئت فوتبال می‌روی تا قراردادت را با استقلال ثبت کنی؟
    نه، فردا در باشگاه قرارداد داخلی می‌بنددم.

چرا استقلال را انتخاب کردی؟
    به غیر از استقلال پیشنهاداتی داشتم، اما مشاوران که تعدادشان هم زیاد بود همگی عنوان می‌کردند که استقلال را انتخاب کنم، من هم نظر آنها را قبول کردم و فصل آینده پیراهن استقلال را بر تن می‌کنم.

می‌دانی که امروز استقلال میداودی را هم خرید؟
    استقلال کار بزرگی انجام داد میداودی خرید بزرگی است، خیلی خوشحال شدم که استقلال این بازیکن را خرید. همه میلاد را می‌شناسیم و می‌دانیم او چه بازیکن بزرگی است، مطمئنم او دراستقلال بهتر دیده می‌شود و توانایی‌هایش بیشتر خواهد شد.

بعد از مدت‌ها به فوتبال ایران برگشتی. نظرت درباره این برگشت چیست؟
    فوتبال ایران حاشیه‌ دارد و خیلی سخت است که بعد از 5 سال نبود در این فوتبال باشم. در فوتبال ایران فقط مسائل داخل زمین مهم نیست و باید مواظب حرف‌ها و رفتارت در خارج از زمین هم باشی. من یک مقدار زمان می‌خواهم تا دوباره به فوتبال ایران عادت کنم، 5 سال زمان کمی نیست.

نظرتان درباره استقلال این فصل چیست؟
    استقلال بازیکنان خوبی به خدمت گرفته و قرار است چند بازیکن خوب دیگر نیز بگیرد. من فکر می‌کنم اگر بهتر از پارسال نباشیم،‌ بدتر هم نمی‌شویم.

استقلال پارسال سوم شد یعنی شما دوم یا اول می‌شوید؟
    استقلال به دنبال قهرمانی است به نظر من یکی از سخت‌ترین لیگ‌های امسال خواهد بود. خیلی از تیم‌ها سرمایه‌گذاری کردند و واقعا قهرمانی در این لیگ سخت است.

با پرویز مظلومی صحبت کرده‌ای؟
    بله، تلفنی با ایشان صحبت کرده‌ام و آقای مظلومی به من لطف دارند. من آماده‌ام تا برای استقلال و این مربی کار کنم و می‌خواهم یکی از بهترین فصل‌های فوتبالی‌ام را در استقلال انجام دهم.

تو از فولاد حرف می‌زدی و اینکه می‌خواهی در این بروی؟
    درباره پیشنهاد فولاد چپ پا نمی‌خواستند، در تمام مدت به پیشنهاد فولاد فکر می‌کنم، ای کاش فولاد به من پیشنهاد نمی‌داد من این تیم را خیلی دوست دارم و باشگاه فولاد برای من زحمت زیادی کشیده است. واقعا هنوز هم دارم درباره فولاد فکر می‌کنم.

برخی رسانه‌ها نوشته‌اند که تو شماره 10 را می‌پوشی و برخی دیگر می‌گویند میلاد میداودی این پیراهن را می‌پوشد.
    من اصلا به شماره 10 علاقه ندارم و همه می‌دانند که شماره مورد علاقه من 23 است، در تمام سال‌های فوتبالم این شماره را پوشیده‌ام مگر اینکه در تیم‌های دیگر که مجبور شدم شماره دیگری را بپوشم. در استقلال شماره 23 در اختیار امید روانخواه است احتمالا من شماره32 را می‌پوشم چون این شماره را دوست دارم، البته اگر به استقلال بیایم.

چرا اگر می‌گویی؟
    چون هنوز قراردادی امضا نکرده‌ام.

چند درصد احتمال دارد که قراردادت با استقلال امضا شود؟
    فردا همه چیز مشخص می‌شود. اگر به توافق برسیم امضا می‌کنم و میل من به رفتن به استقلال است.

در صورت توافق کی سر تمرین می‌روید؟
    اگر امضا کنم بعدازظهرش سر تمرین هستم.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

Was ist mein Anteil am blauen Himmel

Ich hange Vorhange in den Himmel, die es braucht mich

Eine traurige Teil des Lebens, aber nicht Sympathisant Ghmgyntryn Teil des Lebens

Was ist die Geschichte von einer schlechten Gewohnheit

2. 8 کاربر از پست مفید saiede تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330

مظلومي: پروين را نمي‌خواهم

سرمربي تيم استقلال اعلام کرد محمد پروين مدنظر وي قرار ندارد.

پرويز مظلومي در خصوص آخرين وضعيت استقلال اظهار داشت: در چند روز گذشته در فضايي آرام تمرينات را برگزار کرديم و شرايط تيم خوب است. تمرينات خوبي در دستور کار قرار داديم و به هماهنگي نسبي رسيديم. البته مجموعه‌اي که در آن تمرين مي‌کنيم نقيصه‌هايي دارد و اميدوارم مسئولان آن به اين نواقص سر و سامان دهند.
    وي تاکيد کرد: چند بازيکن جديد به تيم اضافه شدند و تا روز چهارشنبه براي هماهنگي بيشتر در اردوي کردان حضور داريم. کادر فني از وضعيت بازيکنان راضي است ضمن آنکه با حضور آقاي پورحيدري کادر فني تيم ما يکي از قوي‌ترين نيمکت‌هاي ليگ را در فصل آينده خواهد داشت.
    مظلومي در خصوص فرهاد مجيدي گفت: فرهاد بازيکن آزاد است ولي صحبت‌هاي لازم را با مديريت باشگاه انجام داده است. وي به دليل کارهاي شخصي مدتي در ايران نبود ولي پس از پايان اين اردو به تيم ما اضافه خواهد شد.
    وي در خصوص پيشنهاد استيل آذين به اين بازيکن گفت: اگر هم استيل آذين به مجيدي پيشنهاد داده باشد او استقلالي است و در کنار ما خواهد بود.
    مظلومي در خصوص انتقادات پيروز قرباني از وي تصريح کرد: در پست پيروز بازيکن نمي خواستيم و فکر مي کنم اين حرف‌ ها نبايد مطرح مي شد. قرباني و صادقي روزهاي خوشي را در استقلال کنار يکديگر داشتند و آن روزها را هم فراموش نکرده اند.
    مظلومي در پاسخ به اين سؤال که آيا از بازيکنان جذب شده رضايت دارد يا خير گفت: باشگاه تا به حال آنچه که خواسته‌ايم برآورده کرده است اما در جناحين و خط حمله نياز به بازيکن داريم. اميدوارم بازيکنان مصدوم‌مان هم هر چه زودتر بتوانند به اين تيم کمک کنند.
    وي يادآور شد: قرار است در خصوص نفرات جديد به زودي تصميم بگيريم. در اردوي سرعين يک مهاجم برزيلي به تمرينات اضافه خواهد شد که قرار است عملکرد او از نزديک مورد بررسي قرار گيرد.
    اين مربي درباره اردوي سرعين عنوان کرد: از 15 الي 24 تير در سرعين اردو خواهيم داشت و بايد طبق شرايط با تيم کارهاي بدنسازي و تاکتيکي انجام دهيم. از بازيکنان تشکر مي‌کنم که با انگيزه و با تمام وجود در تمرينات شرکت مي‌کنند. آنها من را اميدوار و از حد نصابي که در نظر گرفته بوديم بيشتر تلاش کردند و اين نشان مي‌دهد که در تعطيلات تمرينات خود را ترک نکردند.
    مظلومي درباره هواداران استقلال گفت: صاحبان واقعي تيم هواداران استقلال هستند. وضعيت استقلال ايده‌آل نيست و آنها بايد صبر و تحمل داشته باشند و از هم اکنون توقع قهرماني و نتايج خوب را نداشته باشند اما به عنوان يک استقلالي قديمي مي‌گويم اگر تيم وارد حاشيه نشود حتي اگر کمبود بازيکن داشته باشيم نتيجه مي‌گيريم. هواداران سکوها را هدايت کنند و بحث فني را به ما بسپارند. کاري مي‌کنيم که از تماشاي فوتبال استقلال لذت ببرند.
    اين مربي درباره مذاکره با محمد پروين براي حضور در استقلال گفت: من اين بازيکن را نمي‌خواهم و مدنظر استقلال قرار ندارد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

Eine traurige Teil des Lebens, aber nicht Sympathisant Ghmgyntryn Teil des Lebens

4. 3 کاربر از پست مفید saiede تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330

هافبک تيم فوتبال استقلال گفت :اين فصل تمام و کمال در خدمت استقلال هستم

جباري: اين فصل اگر اتفاقي پيش نيايد تمام و کمال در خدمت استقلال هستم.

مجتبي جباري اظهار داشت: شرايط استقلال خوب است. با توجه به تغييرات مديريتي که در استقلال رخ داد زود توانستيم به شرايط عادي برگرديم.
    وي در مورد مذاکره بدون حرف و حديث با استقلال براي فصل آينده عنوان کرد: وقتي فتح الله زاده به باشگاه برگشت براي مذاکره نزد او رفتم و با هم به توافق رسيديم. اگر سال هاي گذشته تمديد قراردادم به طول مي کشيد به مديريت هاي قبل باز مي گشت اما امسال حرف و حديثي نداشتم.
    جباري درباره ميزان آمادگي خود تصريح کرد: فعلا مشکلي بابت مصدوميتم ندارم و تمريناتم خوب است. اگر مشکلي پيش نيايد امسال تمام وکمال در خدمت استقلال هستم.

6. 3 کاربر از پست مفید saiede تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330

گلایه سرپرست باشگاه استقلال از برخى رسانه ها
    فتح الله زاده: دیگر از بمب و ترقه خبرى نیست

خبرگزاری فوتبال ایران - فتح الله زاده گفت: برخلاف ادعاهاى برخى رسانه ها بنده به دنبال این هستم که نقاط ضعف تیم خود را تقویت کنم و از بمب و ترقه و ... خبرى نیست و اصلا دنبال این حرفها نیستم.

على فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال گفت: متاسفانه طى روزهاى اخیر مصاحبه و نقل قول هایى در روزنامه ها و برخى سایت هایى خبرى از خودم مى خوانم که روحم از آنها خبر ندارد، این کار آقایان جعل عنوان است و باشگاه شکایتى را تنظیم کرده تا بطور قانونى با این اقدامات برخورد کنیم.
    او افزود: ما در شرایطى به استقلال آمدیم که مشکلات زیادى پیش رویمان قرار داشت و برخى بازیکنان مان جدا شده بودند، در ماجراى آقاى حیدرى هم یک باشگاه دیگر ایشان را جذب کرد و ما باید سعى کنیم خلا او را پر کنیم و ضمن اینکه بنده از روزى که آمده ام، بازیکنان جایگزین خوبى مثل میداوودى، مبعلى، آشوبى و ... جذب تیم شده اند. فتح الله زاده که از برخى رسانه ها گلایه داشت افزود: برخلاف ادعاهاى برخى رسانه ها بنده به دنبال این هستم که نقاط ضعف تیم خود را تقویت کنم و از بمب و ترقه و ... خبرى نیست و اصلا دنبال این حرفها نیستم. وى درباره آینده استقلال در لیگ دهم گفت: براى استقلال برنامه بلند مدتى دارم و در وهله اول مى بایست در لیگ آینده نتایجى در خورشان استقلال بگیریم. سرپرست استقلال درباره جذب نفرات جدید گفت: ۲ بازیکن دیگر یکى در پست مهاجم و دیگرى در خط هافبک مى خواهیم که هر دو نفر از خارج جذب مى شوند. وى درباره مشکلات مالى استقلال نیز گفت: قرار شده ۵۰ درصد از بودجه باشگاه را خودمان تهیه کنیم و ۵۰ درصد آن را سازمان تربیت بدنى در اختیارمان قرار دهد که فکر مى کنم با این روش مشکلات حل شود و درواقع اگر بنده نتوانم این کار را انجام دهم خودم از باشگاه مى روم.فتح الله زاده درباره محل تمرینات استقلال در این فصل گفت:مشکلى وجود ندارد و اگر دستگردى نشود قطعا محل بهترى براى استقلال پیدا مى کنیم. وى به ساخت کمپ اختصاصى استقلال اشاره کرد و گفت: چند بار به آقاى نظرى جویبارى گفته ام که یک کانکس در زمین جنب پارک ارم قرار دهد تا بنده بروم و همانجا بنشینم و از نزدیک ساخت این پروژه را زیر نظر بگیرم. فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش که آیا مالکیت این زمین مشکلى ندارد، گفت: کجاى ایران را سراغ دارید که یک نفر مجوز نداشته باشد و برود ۱۳۰ متر دیوار به طول ۲ متر اطراف یک زمین بکشد و شهردارى با وى برخورد نکند، پس زمین مذکور هیچ مشکلى ندارد. شما هم مى توانید ۱۰ روز دیگرعکاستان را بفرستید تا از من در آن زمین عکس بگیرد.

8. 3 کاربر از پست مفید saiede تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]فرزاد آشوبي: به همراهي هواداران احتياج داريم
    فرزاد آشوبي، هافبك جديد تيم فوتبال استقلال در گفتگوي اختصاصي با سايت رسمي باشگاه استقلال پيرامون آخرين وضعيت خود و تيم استقلال در اردوي كردان گفت.: در حال حاضر شرايط خوبي دارم و با تمام وجود تمرين مي‌كنم. به نظرم به مرز آمادگي 70درصد رسيده‌ام و تا شروع ليگ سعي مي‌كنم به آمادگي كامل دست يابم.
    وي افزود: در حال حاضر جو دوستانه و بسيار صميمانه‌اي در تيم حكمفرماست و اميدوارم اين وضعيت مطلوب پايدار بماند و عملكردم مورد رضايت كادرفني قرار بگيرد تا در فصل جاري بازيكن موثري براي استقلال باشم.
    آشوبي در انتها خاطرنشان كرد: با توجه به شرايط موجود و فرصت‌هاي ارزشمندي كه به لحاظ زمان از دست داده‌ايم، به شدت به حضور و همراهي هواداران پرشور خود احتياج داريم و اميدوارم در اين روزهاي سخت كمك حال تيم استقلال باشند و باعث افزايش روحيه بازيكنان شوند

10. 2 کاربر از پست مفید saiede تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330

بعضی‌ها استقلال را ارث پدری‌شان بدانند
    مجیدی:حرف و حدیث‌ها را دایورت می‌کنم

فرهاد مجیدی کاپیتان استقلال روز گذشته قراردادش را با این تیم تمدید کرد تا یکی از پرحرف و حدیث‌ترین سوژه های نقل و انتقالات به پایان برسد و کاپیتان آبی ها در تیمش ماندنی شود.

به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران، مجیدی در فصل گذشته یکی از بهترین بازیکنان لیگ بود و استقلال در حالی او را جذب کرد که حسین هدایتی مالک باشگاه استیل آذین آماده شکار او بود.او پس از بستن قرارداد با استقلال حرف می زند.

در نهایت قرارداد را تمدید گردی؟
    همیشه استقلالی هستم.من از بچگی این تیم را دوست داشتم و پیراهن استقلال برایم ارزش بسیار زیادی دارد. بهترین لذت من در زندگی خوشحال کردن هواداران این تیم است و به خاطر این هواداران در استقلال ماندم. کسانی که در کوچه و خیابان با من درباره قراردادم صحبت می‌کردند و همیشه به من لطف داشتند.

چرا تمدید قرارداد شما تا این حد طولانی شد؟
    من خارج از کشور بودم و وقتی به ایران برگشتم، حتی یک روز هم طول نکشید که با استقلال قرارداد بستم.فقط یک جلسه با آقای فتح‌الله‌زاده گذاشتم و قراردادم را امضا کردم.

در این مدت حرف و حدیث‌های زیادی به وجود آمد. نظرت چیست؟
    سال قبل به این تجربه رسیدم که در فوتبال نباید به چیزی توجه کرد، همیشه در فوتبال حرف و حدیث است و تمام تمرکزم را باید به تیمم بدهم و اینکه خوب تمرین کنم. باشگاه استقلال 20 میلیون هوادار دارد، برای من آنها مهم هستند نه حرف و حدیث‌ها. رضایت هواداران مهم است و بقیه چیزها مهم نیست. من حرف و حدیث‌ها را دایورت می‌کنم و توجهی به آنها ندارم.

نظرت در مورد استقلال این فصل چیست؟
    استقلال همیشه استقلال است. این تیم روزهای خوب و بد زیاد داشته است، اما همیشه بزرگ مانده است.یک زمان استقلال تیم خوبی داشت و نتیجه نگرفت. یک زمان یک تیم معمولی داشتیم و قهرمان شدیم. استقلال همیشه استقلال بوده و هست و خواهد بود. بازیکنانی چون حجازی، زرینچه، بیانی‌ها، مظلومی‌ها در این تیم بوده‌اند، این دوره هم ما در استقلال هستیم و نباید بعضی‌ها استقلال را ارث پدری‌شان بدانند. بعضی‌ها زمانی استقلال را دوست دارند و آرزو می‌کنند که موفق باشد که خودشان در این تیم باشند، شاید دو سال دیگر من نباشم اما اگر هر کس دیگری باشد برای من استقلال مهم است.

نظرت درمورد رفتن بازیکنی چون خسرو حیدری چیست؟
    خسرو حیدری بازیکن بزرگی است و باید قبول کنیم که فوتبال حرفه‌ای شده است.در فوتبال این مسائل تعریف شده است، امیدوارم که یک روز به استقلال برگردد. باید از زحماتی که بازیکنانی چون اکبرپور، کاظمی، جان واریو و خسرو حیدری برای تیم ما کشیدند تشکر کنیم.

شناختی از مظلومی داری؟
    یک دوره زمانی که آقای قلعه‌نویی مربی تیم ملی بود با آقای مظلومی کار کردم.ایشان استقلالی هستند و متعلق به تیم و امیدوارم استقلال با ایشان نتیجه خوبی بگیرد.

از چه زمانی در تمرینات شرکت می‌کنید؟
    من فردا به کرج می‌روم تا به اردوی تیم ملحق شوم.

این حرف و حدیث‌ها و رفتن تو به استیل آذین در این روزها مطرح شد چه بود؟
    من فقط یک چیز می‌خواهم بگویم. فوتبال ایران به آدم‌هایی چون هدایتی نیاز دارد و باید از این افراد حمایت شود تا در فوتبال بمانند. هدایتی مرد ارزشمندی برای فوتبال ایران است و خواهش می‌کنم که او را آزار ندهند تا از فوتبال برود، او به پیشرفت فوتبال ایران کمک می‌کند.

ویرایش توسط saiede : 06-30-2010 در ساعت 11:47

12. 2 کاربر از پست مفید saiede تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

پیش فرض مصاحبه مظلومی

مظلومي: يك روز بايد از استقلال بروم اما 2 سال وقت مي‌خواهم

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: از روز اول حضورم در استقلال ساكم روي دوشم است اما فعلاً 2 سال فرصت مي‌خواهم.

پرويز مظلومي در گفت‌وگوي تفصيلي با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس پيرامون اتفاقات روز فوتبال ايران، برنامه‌ريزي سازمان ليگ، باشگاه استقلال و ديگر مسائل صحبت‌هاي زير را مطرح كرد.

* از برنامه‌ريزي فدراسيون و تقويم فوتبالي در سال 90 - 89 صحبت كنيد.
    با توجه به اينكه در اردوي كردان هستيم و از وضعيت روزنامه‌ها و اينترنت خبر ندارم به تازگي تقويم فوتبالي سال آينده را مرور كردم. در اين تقويم عملاً مي‌بينيم كه برنامه‌هاي تيم ملي با ليگ برتر تداخل پيدا كرده است. مسابقات مهمي چون المپيك، بازي‌هاي آسيايي گوانگجو و جام ملت‌هاي آسيا را پيش‌رو داريم و معتقدم باشگاه‌ها و فدراسيون بايد تعامل بيشتري داشته باشند. كم‌ و كاستي‌هايي وجود دارد اما مي‌شد با هماهنگي بيشتر برنامه بهتري تدوين كرد.

* حتماً خبر داريد تيم ملي قصد دارد قبل از شروع ليگ برتر راهي اردوي اتريش شود؟
    اين برنامه و سفر تيم ملي به اتريش بي‌مطالعه انجام شده است. آقاي قطبي بايد خودش را جاي ما بگذارد. 10 روز بازيكنان ملي‌پوش را در اختيار نداشته باشيم يعني عملاً‌ بايد در بهترين فصل آماده‌سازي عقب بيفتيم. آقايان مي‌خواهند درست 4 روز مانده به آغاز ليگ برتر بازيكنان ما را تحويل بدهند كه اين مسئله به ضرر ما خواهد بود. آن هم در تيمي مثل استقلال كه تغييرات زيادي در تركيب بازيكنان ايجاد كرده است. ما برنامه‌هايمان را زمان‌بندي كرده‌ايم و حتي براي تورنمنت جام ولايت برنامه‌ريزي كرده بوديم.

* چگونه مي‌خواهيد با اين وضعيت در تورنمنت جام ولايت شركت كنيد؟
    اگر تيم ملي به اتريش برود صراحتاً اعلام مي‌كنم در اين تورنمنت شركت نخواهيم كرد. حتي نظرمان را به آقاي فتح‌الله‌زاده هم گفته‌ايم. با يك تيم ناقص در اين مسابقات شركت نخواهيم كرد.

* يعني شما مخالف برگزاري اردوي اتريش براي تيم ملي هستيد؟
    بحث مخالفت يا بازيكن ندادن به تيم ملي نيست. من 10 روز نمي‌توانم بازيكنانم را از تمرينات استقلال دور كنم. تيم ملي تا دي‌ماه هيچ برنامه‌اي ندارد و زمان‌ زيادي وجود دارد كه مسئولان فدراسيون براي تيم ملي اردو در نظر بگيرند. مشخص است كه برنامه‌ريزي براي اين اردو به درستي سازماندهي نشده است.

* شايعه شده شما با نظري جويباري براي جذب بازيكنان جديد دچار اختلاف شديد و با بازيكنان موردنظر خودتان صحبت مي‌كنيد. آيا چنين مسئله‌اي صحت دارد؟
    شديداً اين مسئله را تكذيب مي‌كنم. از همان روز اولي كه به استقلال آمدم فهرستي را در اختيار آقاي نظري و باشگاه قرار دادم و آنها پيگير مسائل بودند. حتي چند بازيكن ديگر هم مدنظر ما هست كه آقاي نظري با آنها مذاكره مي‌كند. البته من با بازيكنان به صورت تلفني در تماس هستم. به طور مثال فرهاد مجيدي قبل از توافق نهايي با تيم صبح روز گذشته با من تماس گرفت و صحبت‌هايي در خصوص حضورش با او مطرح كردم.

* قبل از تمديد قرارداد مجيدي شايعه شده بود او با چند نفر در باشگاه مشكل دارد.
    منظور شما را مي‌فهمم اما بايد بگويم خود آقاي نظري جويباري هم اصرار داشتند فرهاد مجيدي را جذب كنيم. برخلاف شايعات كه از بيرون مطرح مي‌كنند مجيدي مشكلي نداشت و قراردادش را ثبت نيز كرد.

* بين شما و فرهاد مجيدي در تماس تلفني چه صحبت‌هايي ردوبدل شد؟
    به او گفتم سال‌هاي آخر فوتبالت را بايد در استقلال بگذارني و اشتباهاتي كه ديگران مرتكب شدند را تو انجام ندهي.

* ظاهراً‌ تا امروز قراردادي با استقلال امضا نكرده‌ايد، درست است؟
    تا همين حالا كه با شما صحبت مي‌كنم هيچ قراردادي بين اعضاي كادر فني و باشگاه امضا نشده است. از ما خواسته‌اند كه به تيم بياييم و ما هم شرط‌ و شروطي نداشته‌ايم اما تأكيد زيادي روي اين مسئله دارم كه قراردادم 2 ساله باشد. به آقاي فتح‌‌الله‌زاده هم گفته‌ام امسال در حال جمع‌ كردن تيم هستيم و يك فرصت 2 ساله مي‌خواهيم كه حداقل در همين فاصله دو جام براي هواداران استقلال هديه كنيم.

* اتفاقات زيادي بين باشگاه استقلال، شما و خسرو حيدري رخ داد. لطفاً در اين باره صحبت كنيد.
    خسرو مثل فرزند من است و در مسابقات غرب آسيا او را به تيم ملي دعوت كردم. اگر به او اعتقاد نداشتم اصلاً انتخابش نمي‌كردم باور كنيد اگر خسرو حيدري در آن زمان شرايط و آمادگي امروز را داشت در تيم من فيكس بود. من تركيب تيمم را در آن زمان شناخته بودم و همانطور كه همه ديدند عنوان قهرماني را هم كسب كرديم. در مجموع براي خسرو حيدري آرزوي موفقيت مي‌كنم.

* در خصوص جناح راست استقلال حرف هاي زيادي مطرح شده است. آيا با محمد پروين مذاكره كرده‌ايد؟
    با تمام احترامي كه براي علي پروين قائل هستم اما بايد بگويم كه از پرسپوليس بازيكن نمي گيريم. حتي بازيكنان ديگري از پرسپوليس براي حضور در استقلال ابراز تمايل كرده بودند اما طبق توافق مديران دو باشگاه از پرسپوليس بازيكني به خدمت نخواهيم گرفت.

* در اين چند سال استقلال با سيستم‌هاي مختلفي بازي كرده است. شما تيم‌تان را با چه سيستمي به زمين مي‌فرستيد؟
    در كل اعتقادي به مسائل سيستمي در فوتبال ايران ندارم. سيستم يك عدد است و گاهي يك تيم مي‌تواند با 5 مهاجم بازي كند. در خصوص سيستم اوليه استقلال صحبتي در حال حاضر انجام نمي‌دهم اما در شرايط فعلي نظرم روي بازي با 4 دفاع است مگر اينكه به مشكل بخوريم. در حال حاضر سي‌دي‌هايي وجود دارد كه سيستم 3 دفاعه را در كل دنيا آموزش مي‌دهد اما اين سي‌دي‌ها مربوط به سيستم 3-4-3 است. من دوست دارم تيمم كاملاً تهاجمي بازي كند و اميدوارم اين اتفاق در بازي‌هاي اين فصل بيفتد.

* يكي از مشكلات فصل گذشته استقلال عدم حضور بازيكنان در پست‌‌هاي اصلي‌شان بود...
    فوتباليست بايد نياز يك تيم را برآورده كند و حتي در چند پست نيز به ميدان برود. بازيكن نبايد ناراحت شود و ما به اجبار كسي را در زمين نمي‌گذاريم. روز اولي كه تمرين را برگزار كردم به بازيكنان گفتم كه تمامي شما ذخيره اين تيم هستيد. تلاش كنيد تا پيراهن اصلي تيم را به دست بياوريد. شرايط آمادگي جسماني براي من خيلي مهم است و اگر احساس كنم بازيكني دلش با تيم نيست هرچند هم بزرگ باشد شك نداشته باشيد او را از تيم كنار خواهم گذاشت.
    من دوست دارم كسي كه روي نيمكت مي‌نشيند و يا كسي كه در تركيب اصلي است دلش با تيم باشد. به اين شكل كمبودها رفع خواهد شد و تلاش ما در همين اردو نيز نزديك كردن بازيكنان به يكديگر بود.

* اما هميشه اعتراضات در طول فصل و به خاطر نيمكت‌نشيني اتفاق مي‌افتد؟
    حرف شما را قبول دارم. مشكلات از زماني آغاز مي‌شود كه تركيب يك تيم مشخص شود اما مربي هم اشتباه مي‌كند. شايد يك نفر تعويض درستي انجام ندهد و شايد هم تركيب اشتباه چيده شود اما اگر هم اشتباهي صورت بگيرد از روي غرض‌ورزي نخواهد بود.

*‌ براي تزريق كردن انگيزه به بازيكنان تيم‌تان چه تدابيري انديشيده‌ايد؟
    استقلال خودش انگيزه است. ما به بازيكنان گفته‌ايم كه 17 فينال در نيم‌فصل اول و به همين تعداد در نيم‌فصل دوم پيش‌رو داريم پس بايد تمام تلاشمان را در زمين انجام دهيم. يادم مي‌آيد در تيم‌هاي ديگر كه بودم يك هفته مانده به بازي مقابل استقلال و يا پرسپوليس هيچ سخت‌گيري به بازيكنانم نمي‌كردم چون آنها خودشان انگيزه دارند. حالا هم مي‌دانم كه تيم‌هاي مقابل ما چقدر انگيزه دارند بنابراين بازيكنان من بايد اين مسئله را خوب بفهمند.

* فكر مي‌كنيد استقلال واقعي را از چه زماني خواهيم ديد؟
    ما در نيم‌فصل اول تمام تلاش خود را براي كسب نتايج خوب انجام مي‌دهيم ولي فوتبالي كه مدنظر پرويز مظلومي است در نيم‌فصل دوم ارائه خواهد شد. همين‌جا قول مي‌دهم يك فوتبال زيبا از استقلال اين فصل خواهيد ديد. البته نمي‌توانم بگويم همه بازي‌ها را مي‌بريم چون جام جهاني 2010 همه چيز را به فوتبال‌دوستان نشان داده است. تيم‌هاي بزرگي مثل ايتاليا و فرانسه كه براي قهرماني به اين مسابقات آمدند حذف شدند و رفتند. پس مشخص است كه نمي‌توان فوتبال را پيش‌بيني كرد و اين جزو جذابيت‌هاي اين رشته است.

* صحبت از جام جهاني شد، آيا با ديدن اين مسابقات حسرت نمي‌خوريد كه چرا در اين مسابقات بزرگ حضور نداريم و چه پيشنهادي براي موفقيت فوتبال در سال‌هاي آينده ارائه مي‌كنيد؟
    هر مربي برنامه‌هاي خاص خودش را دارد و افشين قطبي نيز مطابق ديسيپلين خود رفتار مي‌كند. قطبي بيشتر به دنبال منافع خودش است. اگر من هم جاي او بودم دوست داشتم تمام ملي‌پوشان را يك سال پشت‌سر هم در اختيار داشته باشم. تيم ملي ما از دل باشگاه‌ها بيرون مي‌آيد و اگر باشگاه‌ها حمايت شوند تيم ملي موفق خواهد بود. با اين برنامه‌ريزي كه من ديده‌ام صددرصد باشگاه‌ها متضرر خواهند شد. ما علاقمنديم تيم ملي اميد و بزرگسالان‌مان موفق شوند و همه نوع همكاري انجام مي‌دهيم اما اميدواريم آنها هم طوري رفتار كنند كه تيم بزرگي مثل استقلال صدمه نبيند. همه توقع دارند پرويز مظلومي كه پس از 9 سال به استقلال آمده خودش را نشان دهد اما من با چه تيمي بايد اين كار را انجام دهم؟

* به اعتقاد شما چه تيمي قهرمان جام جهاني مي‌شود؟
    تيم‌هاي خوب و يكدستي در اين جام حضور دارند. برزيل، آرژانتين و اسپانيا شانس اول هستند اما شاگردان دل‌ بوسكه انگيزه بيشتري براي قهرماني دارند. البته در جام جهاني چاشني شانس هم مهم است. به طور مثال برزيل و هلند كه از شانس‌هاي قهرماني بودند به يكديگر خوردند و يكي از اين دو تيم بايد حذف شود اما از آن سو پاراگوئه و ژاپن مقابل يكديگر قرار گرفتند و يك تيم به هشت تيم برتر راه پيدا كرد.

* در اين اواخر هر كس به نوعي به فوتبال پاك و ناپاك اشاره مي‌كرد. شما به اين مسئله اعتقاد داريد مثلاً سقف قراردادهايي كه فدراسيون تعيين كرده آيا واقعي است يا خير؟
    استقلال و پرسپوليس تيم‌هايي هستند كه بودجه آنها نامحدود است و 50 درصد هزينه‌هاي خود را بايد تأمين كنند. همانطور كه مطلع هستيد همين حالا استقلال بابت سال‌هاي گذشته به بازيكنانش 2 ميليارد و 700 ميليون تومان بدهكار است. البته اين در حيطه وظايف من نيست اما در خصوص جذب بازيكنان دچار مشكل هستيم و واقعاً با ارقام پيشنهادي بازيكنان سردرد مي‌گيريم. مگر اينكه بودجه‌ها افزايش پيدا كند و درآمدزايي بيشتر شود. تيمي كه مي‌خواهد در مسابقات آسيايي شركت كند حداقل 12 ميليارد تومان بودجه مي‌خواهد. اگر باشگاه استقلال پول داشت شايد اين همه بازيكن از تيم جدا نمي‌شدند. شايد اگر اين حرف‌ها را بگويم خيلي‌ها ناراحت شوند و ارقامي كه در قرارداد بازيكنان نوشته مي‌شود معلوم نباشد اما در فوتبال ما سرمايه‌ها به درستي تقسيم نمي‌شود.

* بيشتر توضيح مي‌دهيد؟
    يك روز با آقاي تاج صحبت مي‌كردم كه ايشان مي‌گفت با وزير صنايع صحبت كرديم كه تيم‌هاي صنعتي از سقف قرارداد به بازيكنان بيشتر پرداخت نكنند اما آيا دستور وزير صنايع انجام شد؟ من به تيم‌هاي ديگر كاري ندارم اما جذب ستاره‌ها هزينه‌بر است و همين بازيكناني كه از امارات به فوتبال ما برگشتند پول‌ زيادي مي‌خواهند.

* آقاي مظلومي يادتان مي‌آيد آخرين پولي كه از استقلال گرفتيد چقدر بود؟
    يادم نيست پولي از اين تيم گرفته باشم (با خنده). يك روز اصغر حاجيلو به شوخي به من گفت چيزي در قراردادهاي تو وجود ندارد اصلاً تو از اين تيم پول مي‌گيري؟ اما اگر واضح بخواهم بگويم آخرين بار در سال هشتاد، 9 ميليون تومان از استقلال گرفتم كه باور كنيد 2 ميليون آن باقي مانده است.

* شما به قدرت سكوها در فوتبال ايران اعتقاد داريد؟
    قدرت در سكوها است. استقلال 20 ميليون هوادار دارد و آنها هميشه به اين تيم محبت كرده‌اند. آن 30، 40 هزار نفري كه در ورزشگاه هستند نماينده آن 20 ميليون هوادار هستند و من تنها نبايد پاسخگوي حاضران در ورزشگاه باشم. مي‌دانم كار سختي است اما هواداران بايد سكوها را كنترل كنند و اميدوارم آنها با ما همكاري كنند نه به خاطر مظلومي بلكه به خاطر استقلال. بارها گفته‌ام مظلومي نياز به تشويق ندارد چون ما در جواني‌ تشويق‌ شده‌ايم. در شرايطي كه تيم ما ببرد نياز به حمايت نداريم زماني كه استقلال در شرايط بدي قرار گرفته چشم به ياري هوادارانمان داريم.

* به عنوان آخرين سؤال فكر اين را كرده‌ايد كه يك روز بايد از استقلال برويد؟
    صراحتاً مي‌گويم از روز اولي كه آمده‌ام ساكم روي دوشم است. همانطور كه قبلاً‌ آمده‌ايم و رفته‌ايم. حالا هم با اين مسئله كنار آمده‌ايم ولي برنامه من 2 ساله است و باشگاه و مردم بايد حمايت كنند كه در اين 2 سال بهترين نتايج را بگيريم.
    استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

14. 2 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330

مهاجم استقلال:‌ اميدوارم هرچه زودتر بدشانسى هايم تمام شود

سيدصالحى مهاجم تيم فوتبال استقلال با بيان اينکه از روزيکشنبه فيزيوتراپى خود را شروع کرده و در وضعيت ايده آلى بسر مى برد ابراز اميدواري کرد هرچه زودتر بدشانسى هايش تمام شود.

سيدصالحى در مورد شرايط استقلال درفصل جدید گفت: این تیم امسال نفرات خوبى را جذب کرده و مى تواند يکى از مدعيان قهرمانى باشد بنا براین بايد در چند هفته ابتدايى نتايج خوبى کسب کند.
    سيد صالحى در مورد شرايط خودش افزود: از اوايل بازيهاى نيم فصل دوم در تمرينات استقلال حاضر خواهم شد و دوباره بازيکن فيکس اين تيم مى شوم، چون به تواناييهاى خودم ايمان دارم

16. 3 کاربر از پست مفید saiede تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330

آشوبی: هواداران پرسپولیس نباید از من ناراحت شوند

فرزاد آشوبی هافبک تیم فوتبال استقلال که سابقه پوشیدن پیراهن پرسپولیس را دارد گفت: هواداران پرسپولیس نباید از من بابت پیوستن به استقلال ناراحت شوند.

آشوبی افزود: من از تیم پرسپولیس پیشنهادی برای حضور در این تیم نداشتم و هواداران نباید از من بابت پیوستن به استقلال ناراحت شوند.دلیل اعتماد کادر فنی این تیم به من بزرگ بودن تیم استقلال است واز حضوردر این تیم راضی هستم و بازیکنان و هواداران آن رفتار خوبی با من داشتند.ما وضعیت خوبی داریم و تیم با انگیزه بالا در حال تمرین کردن است و برای آغاز لیگ لحظه‌ شماری می‌کنیم

18. 4 کاربر از پست مفید saiede تشکر کرده اند .

عضو Derby

اسم واقعی شما
    صحـــــرا
    تشکر ها
    385
    تشکر شده 785 در 244 پست

عمران زاده: با مظلومى قله هاى موفقيت را فتح مى كنيم

«حنيف عمران زاده» مدافع تيم فوتبال استقلال معتقد است اين تيم امسال حرفهاى زيادى براى گفتن خواهد داشت. گفت وگو با وى را بخوانيد:
    •در مورد آخرين وضعيت استقلال صحبت كن.
    - در بهترين شرايط جسمانى هستيم و بچه ها تلاش مى كنند در تمرينات خيلى خوب ظاهر شوند تا براى مسابقات ليگ آماده شوند.
    •نظرتان در مورد بازيكن جديد چيست؟
    - بهترينهاى فوتبال ايران را با تلاش مسئولان باشگاه جذب كرده ايم. اميدوارم بتوانيم هرچه زودتر در تمرينات به هماهنگى برسيم.
    •آينده استقلال را چطور ارزيابى مى كنيد؟
    - شما مطمئن باشيد با اينكه تمرينات را از ساير تيمها ديرتر شروع كرديم اما امسال با كسب نتايج خوب حرفهاى زيادى براى گفتن خواهيم داشت.
    •نظرت در مورد جدايى چند بازيكن مطرح استقلال از اين تيم چيست؟
    - آنها صلاح دانستند كه در اين مقطع از تيم جدا شوند و اميدوارم در تيمهاى جديد خود موفق باشند.
    •كار كردن با پرويز مظلومى را چطور ديدى؟
    - ايشان از لحاظ فنى يكى از بهترين مربيان ايران است كه هر روز تمرينات متنوعى را براى ما در نظر مى گيرد. با مظلومى به دنبال
    فتح قله هاى موفقيت هستيم.
    •فكر مى كنى اردوى سرعين براى استقلال مفيد است؟
    - صددرصد. شما مطمئن باشيد اين بهترين تصميمى است كه مسئولان باشگاه گرفته اند. ما در آنجا سخت تمرين خواهيم كرد تا به آمادگى كامل برسيم.

20. کاربر روبرو از پست مفید SaHra تشکر کرده است .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

پیش فرض مصاحبه محمدي

محمدي: درباره صحبت‌هاي طالب‌لو از مرفاوي و غلامپور سؤال كنيد

خبرگزاري فارس: دروازه‌بان استقلال گفت: پاسخي به اظهارنظر طالب‌لو نمي‌دهم اما مي‌توانيد درباره اتفاقات فصل گذشته از مرفاوي و غلامپور سؤال كنيد.

محمد محمدي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، پيرامون بازگشت به ايران، غيبت چند روزه‌ و حضور در تمرينات استقلال به صحبت پرداخت كه متن آن را در زير مي‌خوانيد.

* غيبت 10 روزه‌ات سروصداهاي زيادي به پا كرد. حتما از اين موضوع خبر داري؟
    بله، دورادور چيزهايي مي‌شنيدم. هنگامي كه از ايران رفتم از مديرعامل قبلي استقلال مرخصي گرفتم و به ايشان گفتم به خاطر امتحانات پسرم چند روزي بيشتر به من مرخصي بدهند. البته از طريق آقاي مأنوسي‌فر به مديران جديد استقلال پيغام دادم و آقايان فتح‌الله‌زاده و نظري جويباري در جريان هستند.

* كي نزد فتح‌الله‌زاده رفتي؟
    به محض ورود به ايران به باشگاه استقلال رفتم و در خصوص مرخصي‌ام به آنها توضيح دادم. آقاي فتح‌الله‌زاده به من گفت وقتي واعظ به تو مرخصي داده يعني من اين كار را انجام دادم.

* در اين مدت خيلي‌ها مي‌گفتند محمدي قصد دور زدن استقلال را دارد و حتي گفته شد مي‌خواهند تجربه خسرو حيدري را در مورد تو تكرار نكنند و با گزينه هاي ديگر صحبت كنند.
    عادت ندارم مستقيما جواب كسي را بدهم چون بازيكني منضبط هستم. محمد محمدي حتي يك جلسه هم بدون هماهنگي غيبت نمي‌‌كند چه برسد به 10 جلسه. چقدر خوب است آدم‌ها نسبت به جايگاهايشان اظهارنظر كنند. من با نفر اول استقلال در تماس بودم و نيازي به هماهنگي با ديگران نبود. مگر من مي‌دانستم كه واعظ آشتياني و اعضاي هيأت مديره استعفا مي‌دهند. اميدوارم هر كس در جايگاه خودش اظهارنظر كند.

* وحيد طالب‌لو در مصاحبه‌اي اعلام كرد سال گذشته رقابت دروازه‌بانان در استقلال فني نبود. در اين خصوص صحبتي داري؟
    باز هم تاكيد مي‌كنم هر كس مسئول صحبت‌هاي خودش است و من هم پاسخي به اظهارنظر شخصي وي نمي‌دهم اما مي‌توانم در مورد عملكرد خودم صحبت كنم. من سال گذشته خيلي تلاش كردم و چون تجربه‌ام در استقلال كم بود پذيرش اين مسئله براي هواداران سخت شده بود. اميدوارم امسال بتوانم مفيد‌تر باشم و انگيزه‌ام بيشتر شده است چون فصل پيش دروازه‌بان ثابت استقلال بودم و مجبورم بيشتر تلاش كنم.

* ولي ما جوابمان را نگرفتيم؟
    در اين خصوص مي‌توانيد از آقاي مرفاوي و غلامپور سؤال كنيد. جا دارد از اين آقايان تشكر كنم چون شاهد بودم كه چقدر تلاش مي‌كردند. در اين مدت از بهزاد غلامپور چيزهاي زيادي ياد گرفتم و اميدوارم مجددا يك روز با ايشان كار كنم.

* در خصوص بازيكناني كه از استقلال جدا شدند چه صحبتي داري؟
    حيدري، كاظمي و اكبرپور بازيكنان بزرگي بودند اما از ته دلم مي‌گويم دلم براي هاشم بيك‌زاده خيلي تنگ شده است. اميدوارم امسال هرچه سريع‌تر روبروي هم قرار بگيريم. فوتبال ورزشي حرفه‌اي است و مي‌دانم كه هواداران دو تيم استقلال و پرسپوليس با جدايي ستاره‌هايشان خيلي ناراحت مي‌شوند اما آنها بايد اين حق را بدهند كه بازيكن بايد از لحاظ مالي خود را تأمين كند. تيم‌هاي صنعتي نيز وضعيت مالي خوبي دارند و از همين رو بازيكنان براي تأمين زندگي خود راهي اين تيم‌ها مي‌شوند.

* استقلال از رفتن اين بازيكنان متضرر نمي‌شود؟
    اعتقادم بر اين است كه امسال از لحاظ نيروي انساني چيزي كم نخواهيم داشت. قبول دارم كه خسرو حيدري سال گذشته يكي از 3 فوتباليست برتر ايران بود اما به او ميدان داده شد. مهرشاد مؤمني بازيكني است كه اگر ميدان ببيند مي‌تواند تا سال‌ها جناح راست استقلال را بيمه كند. متاسفانه ما كاسه "چه كنم چه كنم " دست گرفته‌ايم و با رفتن بازيكنان بزرگ ناراحت مي‌شويم. تيم ما امسال بازيكنان بزرگي را به خدمت گرفته و در خط هافبك يكي از بهترين تيم‌ها هستيم.

* صحبت خاصي نداري؟
    روي صحبتم با هواداران استقلال است. مديرعامل، كادر فني جديد و بازيكنان همگي احتياج به زمان دارند آنها بايد صبور باشند و به اين تيم كمك كنند.
    استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

22. 3 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

صفحه 3 از 131 نخستنخست 123451353103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)