Design & Developed BY Patira

صفحه 3 از 38 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 378
    عضو Derby

مربی مورد علاقه
    منصور پور حیدری
    بازیکن محبوب
    سیاوش اکبرپور
    تشکر ها
    390
    تشکر شده 62 در 34 پست

Jadide اخبار مهم , برنامه بازیها و تحولات تیم ملی ایران

ديدار تيم ملي فوتبال مقابل كنيا قطعي شد
    تيم ملي فوتبال 24 اسفند در ديداري دوستانه به مصاف تيم كنيا مي رود.

فدراسيون فوتبال براي آماده سازي بهتر تيم ملي قبل از بازي مقابل عربستان در 8 فروردين با كشورهاي مختلفي رايزني كرد تا ديدار تداركاتي برگزار كند. ابتدا قرار بود تيم ملي 24 اسفند به مصاف قطر برود اما شرايط براي برگزاري اين بازي مهيا نشد.
    در همين راستا با قطعيت يافتن مذاكرات با فدراسيون فوتبال كنيا تيم ملي 24 اسفند در ورزشگاه ازادي پذيراي تيم فوتبال اين كشور باشد

2. 12 کاربر از پست مفید hossein تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848
    تشکر شده 12,262 در 2,645 پست

Newww قطبي بار دیگر سرمربي تيم ملي ايران شد

کانون هواداران پرسپولیس: سرمربي سابق تيم فوتبال پرسپوليس پس از انجام مذاكرات نهايي بار ديگر به عنوان سرمربي تيم ملي ايران انتخاب شد. مهدي حاجي باقر مدير برنامه‌هاي افشين قطبي امروز صبح با حضور در فدراسيون فوتبال ايران و پس از انجام مذاكرات نهايي با علي كفاشيان رئيس فدراسيون و مهدي تاج ‌نايب رئيس اول فدراسيون به توافق نهايي رسيدند و قراردادي را در همين زمينه امضا كردند تا قطبي تا پايان جام ملت‌هاي آسيا به عنوان سرمربي تيم ملي ايران به كارش ادامه دهد.
    حاجي باقر در اين زمينه اظهار داشت: توافق فعلي ما با فدراسيون براي مربيگري قطبي در تيم ملي تا پايان جام ملت‌هاي آسيا است، اما همين قرارداد قابل تمديد تا مسابقات مقدماتي جام جهاني 2014 نيز است.

وي ادامه داد: ما با تعامل خوب تاج و كفاشيان توانستيم به اين توافق نهايي برسيم و بايد از هر دو آنها تشكر كرد.
    perspolisnews.net

4. 5 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    همه جا بازي مي كنم جز دروازه
    مربی مورد علاقه
    سر الكس فرگوسن
    بازیکن محبوب
    علي دايي موقع اوجش
    تشکر ها
    123
    تشکر شده 740 در 154 پست

پیش فرض متن کامل نشست مطبوعاتی افشین قطبی

افشین قطبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران راس ساعت 11 صبح امروز (چهارشنبه88/4/17) نشست خبری برگزار کرده و صحبت‌های زیر را انجام داد:
    هنگامی که به ایران آمدم، حسین شمس سرمربی تیم فوتسال را دیدم و از اینکه این تیم موفق شد مقام نایب قهرمانی را از آن خودش کند بسیار خوشحال شده و به این مورد افتخار کردم.
    در ابتدا باید بگویم دوست ندارم صحبت‌های تکراری انجام دهم، اما به بازیکنان تیم ملی که در 3 بازی همراه من بودند افتخار می‌کنم.
    از این موضوع نیز اطلاع دارم که 3 بازیکن تیم ملی ایران خداحافظی کرده‌اند. از این موضوع ناراحت شده، اما باید با آنها صحبت‌ کنم که مطمئن شوم تصمیمات آنها احساسی نبوده است. اگر آنها تصمیم واقعی خود را گرفته باشند برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم مردم ایران خدمتی که این 3 بازیکن به فوتبال ایران کرده‌اندغ فراموش نکنند.
    دومین صحبت من مربوط به موضع گیری مربیان علیه یکدیگر است. ما یک فرصت خوب داریم که می‌توانیم ورزش‌مان را به جایگاه حرفه‌ای برگردانیم. اول اینکه به یکدیگر احترام گذاشته و با توجه به احساسات ایرانی از این امتیاز برای احترام به یکدیگر استفاده کنیم. در مدت زمانی که در ایران بودم از تمام تجارب زندگی و کارم استفاده کرده‌ام تا بتوانم فوتبال ایران را رو به جلو هدایت کنم. ما جام ملت‌های آسیا را پیش رو داریم و تا آن زمان 19 ماه باقی مانده است. به اعتقاد من در فوتبال ایران این زمان بسیار کوتاه است. دوست دارم تیم ملی ایران قهرمان جام ملت‌های آسیا باشد و مطمئن هستم با همدلی، همت و تلاش همه می‌توانیم به این موفقیت دست پیدا کنیم.
    وقتی در مدت زمان کوتاهی توانستیم در 3 بازی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای کنیم، مطمئناً با کار و دقت بیشتر می‌توانیم قهرمان جام ملت‌های آسیا باشیم. قهرمانی در این مسابقات باید پلی باشد برای جام جهانی 2014 که تیم ملی ما مثل توریست در کشور برزیل حضور پیدا نکند.
    و در پایان باید عرض کنم هدف فدراسیون فوتبال و افشین قطبی قهرمانی در جام ملت‌های آسیا و صعود به دور دوم جام جهانی 2014 خواهد بود.

*سرمربیگری تیم ملی قیمت ندارد
    از روزی که با مسئولان فدراسیون جلسه گذاشته‌ام، هیچ وقت قیمت خاصی تعیین نکرده‌ام و صحبت‌های که از طرف من نقل قول شده هرگز صحت ندارد. شاید برای کمتر کسی پیش بیاید که بتواند سرمربیگری یک تیم ملی را قبول کند و این مسئله برای من یک افتخار و البته آرزو بود. این آرزو قیمتی ندارد و من سرمربی تیم ملی این مردم هستم.

*باید روش‌مان را عوض کنیم
    به عنوان سرمربی تیم ملی فقط محیط در اختیارم را زیر نظر دارم و تیم ملی ویترین یک کشور است. باید شخصیت، رفتار و اخلاق در ورزشمان را عوض کنیم و من هم فکر می‌کنم اگر مردم به من علاقه دارند به خاطر رفتار من بوده است پس باید همگی کمک کنیم تا بازیکنان و نمایندگان مردم در فدراسیون فوتبال و تیم ملی الگوی جوانان ایرانی باشند.

*نوشته‌های مطبوعات صداقت نداشت
    برای من خیلی جالب بود که از قول من صحبت‌هایی را مطرح کردند که صداقت نداشت. روزی که با مسئولان فدراسیون پای میز مذاکره نشستم در وهله اول می‌خواستم بدانم که آیا واقعاً فدراسیون فوتبال می‌خواهد روی این ورزش سرمایه گذاری کند یا خیر؟ این مسئله مهمتر از حقوق افشین قطبی است. من برای بازیکنان با مسئولان فدراسیون می‌جنگیدم که در بهترین هتل‌ها اقامت داشته باشند و در بهترین پروازها باشند. بازیکنانی که در اروپا 9 ساعت پرواز می‌کنند تا به ایران برسند، تا برای تیم ملی کشورشان بازی کنند باید حرفه‌ای ترین امکانات را در اختیار داشته باشند. این مسائل در فوتبال ما پررنگ نشد. ولی متاسفانه عده‌ای بحث حقوق من را مطرح کردند و آن را پررنگ جلوه دادند. من هیچ وقت بر سر مسائل مالی چانه زنی نکردم و تمام صحبت‌هایم با مسئولان فدراسیون برای امکانات خوب تیم ملی بود، باید بگویم که حقوق من در حال حاضر حتی از زمان حضورم در پرسپولیس کمتر است.

*به هیچ بازیکنی بدهکار نیستم
    شاید صحبت‌های مطرح شد مبنی بر اینکه به خاطر علاقه به بازیکنان پرسپولیس آنها را به تیم ملی دعوت کردم، اما اصلاً این گونه نیست بازیکنان که برای 3 بازی انتخاب کردم بهترین های فوتبال ایران بودند. من هیچ وقت فکر نکردم که به بازیکنی بدهکار هستم و به رنگ باشگاه آنها توجهی نداشتم، حالا هم معتقدم می‌توانیم نسل جدیدی را به تیم ملی معرفی کنیم. رسانه‌ها نیز باید به تیم ملی کمک کنند هر چند می‌دانم در این راه نتیجه گیری خیلی مهم است. همیشه برای من سؤال بود که چرا بازیکنان ایرانی در یک بازی سخت گم می‌شوند. دلیلش شاید این باشد ما 16 روزنامه در تهران داریم که وقتی یک بازیکن اشتباه می‌کند شدیداً او را تحریک و از او انتقاد می‌کنند. از تمام شما نمایندگان رسانه‌ها خواهش می‌کنم که کمک کنید و همگی با صداقت نظر بدهید. به طور مثال پس از آن 3 مسابقه همگی از مسعود شجاعی انتقاد کردند که چرا در دیدار با کره جنوبی آن توپ را تبدیل به گل نکرد. اما شجاعی در 3 مسابقه 8 موقعیت برای خود ایجاد کرده بود که این نشان از هوش بالای یک بازیکن حرفه‌ای دارد. تمام رسانه‌ها باید به شجاعی و امثال او کمک کنند چون همین کمک‌ها باعث می‌شود چند سال بعد این توپ‌ها تبدیل به گل شده و تیم ملی صعود کند.

*سخت است اما قهرمان می‌شویم
    معتقدم اهداف‌ با هم خیلی فرق می‌کند. هم‌اکنون استرالیا در رنکینگ فیفا در رده 16 است. بازیکنان کره جنوبی در بهترین لیگ‌های دنیا بازیکن می‌کنند. ژاپن سال به سال بهتر می‌شود و من معتقدم قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا خیلی سخت است، اما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که به این مهم دست پیدا کنیم. اینکه وعده‌های من برای صعود به جام جهانی را با قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را با هم مقایسه کنیم درست نیست. وقتی تیم ملی در 3 بازی در 11 روز داشته باشد، در حالی که در رده چهارم قرار دارد و 4 امتیاز از حریف اصلی خود عقب است، یعنی ما بین خط مرگ و زندگی قرار داریم. من به عنوان سرمربی تیم ملی در آن زمان باید درست مثل یک دکتر که به مریضش روحیه می‌دهد به بازیکنان امید تزریق می‌کردم. ما تنها 9 دقیقه تا جام جهانی فاصله داشتیم و خیلی از نتایج دیگر می‌توانست به ما کمک کند. البته من به نتایجم افتخار نمی‌کنم و معتقدم باید تیم ملی را به جام جهانی می‌بردم. اما از اینکه باز هم به تیم ملی برگشتم هدف دارم ، هدف من در ایران هنوز تمام نشده و دوست دارم در اوج کارم را تمام کنم. می‌خواهم بعد از 35 سال تیمی که نتوانست در جام ملت‌های آسیا قهرمان شود را قهرمان کنم. طبیعی است به خاطر اینکه تیم ملی به جام جهانی نرفت مورد انتقاد قرار بگیرم ولی قضاوت با نتیجه است و مطمئنم این روش فوتبال در دراز مدت جواب خواهد داد.

*در انتخاب دستیاران اختیار تام دارم
    در قرار دادم بندی ذکر شده که انتخاب تمام کادر فنی با من است. البته آقای کفاشیان پیشنهاد کرده است که از مربیان ایرانی بیشتر استفاده کنیم و من هم سعی می‌کنم بهترین کادر را انتخاب کنم که اول شخصیت‌ بالایی داشته باشند و دوم اینکه کم حاشیه باشند.

*هرگز از شکست نمی‌ترسم
    اگر تیم ملی ما خواهان پیشرفت است، باید با تیم‌های بزرگ بازی کنیم، طبیعی است که حتی مقابل تیم های بزرگ نتایج بدی بگیریم اما نباید از این موضوع هراس داشته باشیم. زمانی که در تیم کره حضور داشتم با فرانسه بازی کردیم و 5 گل خوردیم سپس با همین نتیجه به جمهوری چک باختیم همین نتایج باعث شد رسانه‌های کره به آقای هیدینگ فشار بیاورند ولی فدراسیون و مردم کره صبر کردند تا بازیکنان کره از این شکست‌ها درس گرفته و دیدید که در آینده در جام جهانی چه نتایج خوبی کسب کردند. من هرگز از شکست نمی‌ترسم و می‌خواهم با کمک فدراسیون یک تیم ملی بین المللی آماده کنم.

*هیچ وقت انتقاداتم از مربیان دیگر را رسانه‌ای نکردم
    خواهشی که از تمام مطبوعات دارم این است که شفاف بنویسند البته از دیگران هم خواهش دارم که احترام یکدیگر را حفظ کنند. من هم نسبت به مربیان دیگر انتقاد دارم، اما هیچ وقت این انتقادات را رسانه‌ای نمی‌کنم. دوست دارم کمیته مربیان تشکیل شود و هر کس هر انتقادی و یا پیشنهادی دارد در آن جلسات به من ارائه کند، می دانم همه نظرها با هم متفاوت است و حتی یک خبرنگار از من بد بنویسد، اما دوست دارم با تحقیق و مطالعه این کار را انجام دهد. مثلا خیلی‌ها خورده گرفتند که چرا نصرتی در دیدار با کره تعویض شد، اما آنها نمی‌دانستند نصرتی حتی نمی‌توانست راه برود و یا انتقاد کردند که چرا برهانی در بازی با کره شمالی در لیست 18 نفر جای نداشت. این بازیکن پس از دیدار با چین مصدوم شد و دو روز خوب تمرین نکرد، امیدوارم رسانه‌ها در مورد چیزی که می‌نویسند، مطالعه بیشتری کنند هر چند که من هر روز پوستم کلفتر می‌شود اما توقع نداشته باشید هر روز من را با گوجه فرنگی بزنید و من ناراحت نشوم، چون من هم مثل خود شما انسان‌ هستم.

*از سیاست سر در نمی‌آورم
    من فقط یک مربی هستم و تنها کاری که می‌توانم بکنم این است از امکانات استفاده کنم. آقایان کفاشیان و تاج تلاش می‌کنند که بهترین بازی‌های تدارکاتی را برای ما فراهم کنند، اینکه مسائل سیاسی اجازه نمی‌دهد بازی تدارکاتی برگزار کنیم در حیطه من نیست و من از سیاست سر در نیاورده و نمی‌توانم نظر بدهم. من فقط توپ، مانع و کاور را می‌شناسم و بلدم با آنها و بازیکنانم کار کنم. اما برای برگزاری بازی‌های تدارکاتی سرمایه مالی نیاز است. ما می‌خواستیم که با آرژانتین بازی کنیم، اما فدراسیون این کشور یک و نیم میلیارد تومان پول خواست امیدوارم تمام سرمایه‌گذارها به ما کمک کنند و فدراسیون نیز اسپانسیر بیشتری جذب کند چون برگزاری بازی‌های بزرگ به پیشرفت فوتبال ما کمک خواهد کرد.

*دوست دارم با لیگ برتر نهایت همکاری را داشته باشم
    در خصوص برنامه‌ریزی باید ساده بگویم که چون می‌خواهیم به اهدافمان برسیم سعی کردیم دیدگاه‌‌مان را طولانی کنیم و قصد داریم بازی‌های تدارکاتی خوبی برگزار کنیم. از همان روزی که از کره جنوبی برگشتیم با مسئولان فدراسیون صحبت کردم و آنها برای بستن قرار داد با کشورهای مختلف برای انجام بازی‌های تدارکاتی دست به کار شده‌اند. دوست ندارم لیگ را دو سه هفته تعطیل کنیم و می‌خواهم نهایت همکاری را با لیگ برتر داشته باشم حتی سعی دارم بین تیم ملی و تیم‌های جوانان المپیک روابط خوبی ایجاد کنیم تا اگر بازیکنی از تیم امید به ما اضافه شد بلافاصله بتواند برای تیم ملی بزرگسالان بازی کنند.

*با سه بازیکنی که خداحافظی کرده اند صحبت می‌کنم
    من همیشه به احساسات احترام خواهم گذاشت. فکر می‌کنم سه بازیکنی که از فوتبال ملی خداحافظی کرده‌اند هنوز فوتبال در بدنشان وجود دارد و احساس می‌کنم تصمیمات آنها احساسی بوده و متاسف هستم که نتوانستم با آنها به جام جهانی بروم. اما با آنها صحبت می‌کنم و اگر تصمیم خود را گرفته بودند سعی می‌کنم جانشینان مناسب برای آنها پیدا کنم، از این موضوع اطلاع دارم که ایرانی‌ها رقابت دوست دارند و سعی می‌کنم در هر پست دو بازیکن آماده در اختیار داشته باشم.

*کپی مدرک مربیگری ام در اختیار فدراسیون است
    کارنامه من مشخص است و فدراسیون یکی نمونه از مدرک مربیگری من را در اختیار قرار دارد. حتی اگر لازم باشد آن را در سایت فدراسیون قرار می‌دهم، نمی دانم که یک مربی در ایران باید چه کاری انجام دهد که مورد احترام قرار بگیرد. من پله پله پیشرفت کرده‌ام و افتخار می‌کنم که چنین کارنامه‌ای دارم.

*شاید در مورد پرسپولس کتاب نوشتم
    در خصوص رفتن من از پرسپولیس حرف و حدیث‌های زیادی مطرح شد. من این تیم را در شرایطی قهرمان کردم که 6 امتیاز از این تیم کسر شده بود، اما جالب نیست که به عقب برگردم و صحبت‌های قدیمی را مطرح کنم، اما شاید روزی در مورد رفتن از پرسپولیس کتاب نوشتم. اگر من اینجا نشسته ام به خاطر مردم است و آنها خواستند افشین قطبی دوباره قرار دادش را تمدید کند.

*قهرمان جام ملت‌های آسیا می‌شویم
    می‌خواهم با کسب عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا و صعود به دور دوم جام جهانی دل مردم را شاد کنم. قرار داد من با فدراسیون فوتبال 18 ماه است و در این قرار داد بندی اضافه کردیم که اگر تیم ملی قهرمان جام ملت‌های آسیا شد برای جام جهانی 2014 نیز در خدمت تیم ملی باشم. همیشه در زندگی به این نتیجه رسیده‌ام که کارهای بزرگ بالا و پایین خواهد داشت. امیدوارم بتوانیم در قطر به قهرمانی برسیم و در برزیل به دور دوم صعود کنیم هر چند که این کار، کار آسانی نخواهد بود.

*در بعضی از مواقع بی برنامگی هم هنر است
    در ایران چیزهای زیادی یاد گرفتم و تجربه های که دارم باید به صورت شفاف در اختیار همه قرار بگیرد. اینکه می‌گویند فدراسیون فوتبال و ورزش ما بی برنامه است جالب نیست، اما در بعضی از مواقع بی‌برنامگی هم هنر است. بسیاری عقیده دارند که مربیان بزرگ به فوتبال ایران نمی‌آیند، اما من سوالی دارم که معنی مربی بزرگ چیست؟ یا آقای x , y چه کارنامه ای دارند؟ ما مربیان خیلی بزرگ و خوبی در ایران داریم که حتی می‌توانند موفق‌تر هم باشند. پس مدام نگوییم این مربیان بزرگند و عده‌ای دیگر کوچک هستند. درست قضاوت کنید تا درست و اصولی هم پیشرفت کنید.

6. 4 کاربر از پست مفید mr goal تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    Del Bosque
    بازیکن محبوب
    Raul Gonzales Blanco
    RealMadrid
    تشکر ها
    57
    تشکر شده 272 در 35 پست

Lightbulb نشست خبری سرمربی تیم ملی

قطبي:
    چرا مربي در ايران زندگي آرامي ندارد؟!
    انتقادهاي نادرست به پيشرفت فوتبال‌ منجر نمي‌شود
    مربيان سابق تيم ملي ازبازي‌هاي تداركاتي مشكل فاصله مي‌گرفتند

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

سرمربي تيم ملي فوتبال گفت: وقتي ليگ ما در جايگاه هفتم آسياست چطور انتظار اول بودن تيم ملي در سطح قاره را داريم؟

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افشين قطبي در نشست مطبوعاتي صبح امروز (دوشنبه) خود با اصحاب رسانه در ابتدا اظهار كرد: فوتبال ايران در تاريخ حضورش در سه دوره‌ي جام جهاني تنها يك پيروزي داشته است و ما در 35 سال گذشته نتوانسته‌ايم قهرمان آسيا شويم. الان هم در رده‌بندي جهاني شصتم هستيم. ليگ برتر كشورمان نيز در رده‌ي هفتم آسيا قرار دارد. اينها واقعيات فوتبال ايران است كه كمتر از انتظارات مردم است. مردم ما انتظار دارند تيم ايران در تمام بازي‌هايش با تيم‌هاي عربي پيروز باشد اما، شفاف بگويم كه دنيا با سرعت ديجيتال پيشرفت كرده است. تمام تيم‌هاي مطرح آسيايي كه از قدرت‌هاي اين قاره هستند، سرمايه‌گذاري‌هايشان فرق كرده، آنها توجه بيشتري به برنامه‌ريزي و هزينه در فوتبال‌شان دارند. من اشك و درد مردم را درك مي‌كنم و بي‌شك مي‌خواهم فوتبال ايران به جايگاه واقعي‌اش در آسيا و دنيا برسد. اما، ما فضايي داريم كه در هيچ جا نديده‌ام. تيم‌هاي بزرگ ما تنها پس از چند نتيجه به تغيير سرمربي دست مي‌زنند. واقعا اينجا فضاي سختي است كه تمركز هر مربي را به هم مي‌ريزد. مربي مجبور مي‌شود تمركزش را تقسيم بر مسايل مختلف كند و با يك نتيجه همه چيز به هم مي‌ريزد.

وي افزود: رسانه‌ها نيز فشار زيادي به تيم‌ها مي‌آورند. در حالي كه ما بايد با صبر و منطق فرصت بيشتري به مديران و مربيان فوتبال براي ساختن اين ورزش مهم در كشور بدهيم. بدون شك در مدت يك هفته يا يك ماه كار خاصي انجام نمي‌شود. وقتي تيم ايران نتوانست به جام جهاني صعود كند مي‌دانستم كه كار دشواري در پيش‌رو داريم. سعي كردم از ابتداي كارم تاكنون نسل‌هاي جديد را به تيم ملي بياورم. نسل قبلي تيم ما كه در سال‌هاي طولاني تيم ملي را روي پشت خود گذاشته بود و آن را بالا مي‌برد اكنون به دليل بالا رفتن سن و سال‌شان از تيم ملي كنار كشيده‌اند. من مي‌دانم كه در دوره‌ي قبل از من هم خيلي از مربيان ايراني تلاش مي‌كردند كه از بازي‌هاي تداركاتي مشكل فاصله بگيرند. ما به پيروزي يك بر صفر مقابل تيم سوم يك كشور آفريقايي راضي مي‌شويم، در حالي كه بايد با بهترين تيم‌هاي دنيا بازي كنيم. بايد تقويم طولاني مدت داشته باشيم و با ارتقاي كيفيت مسابقات ليگ برتر بي‌شك سطح بازي تيم ملي بالا مي‌رود. وقتي ليگ ما در جايگاه هفتم آسياست چطور انتظار اول بودن تيم ملي در سطح قاره را داريم؟ ما در بحث آموزش هم بسيار عقب هستيم. دپارتمان بين‌المللي فدراسيون اكنون تلاش زيادي دارد تا بازي‌هاي مهم و سختي را در تاريخ‌هاي فيفادي براي تيم ملي در نظر بگيرد و من بيشتر از ساير مربيان ايراني در اين ساختمان بروبيا داشته و با دوستانم صحبت مي‌كنم.

قطبي تصريح كرد: عزيزمحمدي رييس سازمان ليگ هم همكاري‌هاي خوبي با ما داشته است. مي‌دانم برنامه‌ريزي مسابقات ليگ با توجه به شرايط ما چگونه است. به وي اعلام كردم براي هر تورنمنت بازيكنان تيم ملي بايد يك هفته قبل‌تر در اختيار ما باشند كه متاسفانه در بازي‌هاي اخير اين كار انجام نشد اما، وي تلاش زيادي كرد كه حداقل 72 ساعت بازيكنان را در اختيار داشته باشيم. البته در حالي بازيكنان را گرفتيم كه آنها بسيار خسته بودند و براي سفر به بحرين نيز ابتدا به قطر رفته و بعد به آنجا رسيديم.

قطبي گفت: در اين 30 روز سه بازي مشكل را پشت سر گذاشتيم و از 24 بازيكن استفاده كرديم. تيم ملي با سه تركيب مختلف در ميادين حاضر شد و با دو سيستم متفاوت كار كرد. حريفان ما در خانه‌شان براي هر تيمي در دنيا مشكل‌ساز هستند. بوسني از تيم‌هايي است كه در جاده جام جهاني با قدرت حركت مي‌كند. همچنين بحرين هم تيم قوي‌اي است كه به مدت سه هفته در اروپا اردو داشته و انگيزه‌اش براي صعود به جام جهاني بسيار است. ما بايد توجه داشته باشيم كه حتي همين بحرين را طي 10 سال گذشته نبرده‌ايم و تيم ملي در دوره‌هاي اخير در بهترين شرايط از اين تيم در خانه‌اش شكست خورده بود.

قطبي با اشاره به ديدار مقابل بحرين تصريح كرد: ما اين مسابقه را خوب شروع كرديم و دو فرصت گلزني صد درصد بدست آورديم. اما، سپس روي دو اشتباه گل خورديم. بايد افتخار كنيم كه عكس العمل بازيكنان خسته تيم ملي بعد از خوردن دو گل چطور بود. آنها جنگيدند و به تيم حريف گل زدند. در ادامه بازي يك موضوع عجيب را در نيمه‌ي دوم ديديم كه داور غير از صحنه‌ي پنالتي كاملا به ضرر تيم ايران سوت زد و در اين نيمه حدود 55 دقيقه بازي كرديم. باز گل خورديم اما، تسليم نشديم و گل هم زديم. ضمن اينكه فرصت‌هايي را هم در ادامه كسب كرديم. بي‌شك قضاوت اين بازي عادلانه نبود. قبول دارم اين بازي جنبه‌هاي منفي براي ما داشت اما، از جنبه‌هاي مثبت هم برخوردار بود. پنج يا شش بازيكن تيم ملي از جمله طالب‌لو براي ما بازي نكرده بودند كه به ميدان رفتند. ما بايد خودمان را آماده كنيم كه در جام ملت‌هاي آسيا در قطر بتوانيم در ديدار با تيم‌هاي عربي با وجود يك قضاوت يك طرفه به سود آنها پيروز باشيم. ديدار با بحرين و همين طور بازي با بوسني و ازبكستان باعث ارتقاي تجربه‌ي تيم ملي شد.

وي با اشاره به ديدار برابر ازبكستان تصريح كرد: خيلي‌ها مي‌دانند كه ازبكستان از تيم‌هاي قدرتمند آسياست. آنها سرمايه‌گذاري زيادي بر روي فوتبال‌شان داشته‌اند كه حضور اسكولاري و ريوالدو نيز نمايانگر آن است و رختكن استاديوم ازبكستان شرايطي داشت كه هيچ كدام از ورزشگاه‌هاي ايران به اندازه‌ي نصف آن هم با كيفيت نيستند. آنها حتي پس از بازي فيلم مسابقه را به ما ارايه كردند، اينها جزئيات است اما، در فوتبال تاثير داشته و نشان از جايگاه مختلف تيم‌ها دارد. ازبكستان در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني نتايج خوبي را بدست آورده بود و شك ندارم كه در جام ملت‌ها جزو هشت تيم پاياني است. اما، در برابر اين تيم در خانه‌اش هم فوتبال زيبايي را به نمايش گذاشتيم. در اين بازي سيستم جديدي از تيم ايران ارايه شد و بازيكنان براي موفقيت تلاش زيادي داشتند. حتي كارت قرمزي كه بازيكن ازبكستان دريافت كرد، مي‌دانستم اين تيم عقب نشيني مي‌كند و داوري نيز تغيير خواهد كرد و همين طور هم شد. البته در عين حال قبول دارم كه ما در تيم ملي و فوتبال ايران هنوز يك فوروارد حرفه‌اي با كيفيت نداريم و واقعا سطح فوتبال هنوز حرفه‌اي نيست. اما، داريم پيشرفت مي‌كنيم و سعي مي‌كنيم واقعيات را به انتظارات تبديل كنيم. معتقدم انتقادها بايد همراه با احترام متقابل و حوصله باشد تا به پيشرفت فوتبال ايران كمك كند.
    در ادامه‌ي نشست خبري امروز افشين قطبي به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

به گزارش ايسنا، وي در پاسخ به سوالي مبني بر ليست بازيكنان تيم ملي كه در مدت گذشته تقريبا تكراري بوده است، گفت: در ايران محرمانه‌ترين خبرها در كوتاهترين زمان در رسانه‌ها منتشر مي‌شود. ما سعي كرديم ليست كاملي را براي اين سه بازي اعلام كنيم و رويكرد ما بيشتر صدور ويزا براي بازيكنان بود. به خوبي مي‌دانيم كه مسابقات ليگ چقدر اهميت دارد و ما در اين راستا همواره با كمك مربيان ديگر تيم ملي بازيكنان و تيم‌ها را رصد مي‌كنيم. فكر مي‌كنم براي نخستين بار در تاريخ فوتبال ايران است كه سرمربي تيم ملي با بازيكنان و مربيان تيم‌هاي باشگاهي ديدار مي‌كند و حتي تمرينات‌شان را تاحدودي زيرنظر دارد. اساس كار من در تقابل با تيم‌هاي باشگاهي تعامل كامل است. براي نخستين بار در ايران جدول يك ساله‌ي منظمي از مسابقات ليگ تهيه شده و فدراسيون قول داده است در تمام تاريخ‌هاي فيفادي براي تيم ملي بازي‌هاي تداركاتي خوبي در نظر بگيرد.

وي همچنين در پاسخ به سوال ديگري مبني بر علت گل‌هاي خورده تيم ملي در بازي‌هاي اخير و ضعف خط دفاعي تصريح كرد: معتقدم در اين بازي‌ها دفاع تيمي ما دچار ضعف بود. بازيكنان خسته بودند و اين باعث كم بودن تمركزشان شد. همچنين اين وضعيت باعث شد در صحنه‌هاي مختلف نتوانند جايگيري لازم را داشته باشند و اشتباهات فردي هم مزيد بر علت شد. تيم ملي در چند بازي رسمي گذشته طي 261 دقيقه گلي دريافت نكرده است كه اين نشان از كيفيت خط دفاعي ما دارد. اما، وقتي در يك بازي بنا بر اتفاقات و مشكلات از پيش تعيين نشده گل‌ مي‌خوريم همه از آن انتقاد مي‌كنند. من انتقاد به خط دفاعي تيم ملي را چندان عادلانه نمي‌دانم و در عين حال سعي خواهم كرد بازيكنان ديگري را در خط دفاعي به كار گيرم. در بازي‌هاي تداركاتي اخير ما در پست دفاع چپ و دفاع وسط چهار بازيكن را امتحان كرديم. البته با اختلاف سطحي كه ليگ برتر ما با ليگ‌هاي حرفه‌اي دارد، نمي‌توانيم انتظار داشته باشيم يك مدافع خوب در ليگ برتر بتواند در تيم ملي و مسابقات بين‌المللي هم عملكرد مطلوبي داشته باشد. اين كار نياز به زمان و تجربه‌ي بيشتر بازيكنان دارد.

قطبي همچنين با اشاره به حضور اصغر حاجيلو در تيم ملي به عنوان سرپرست به خبرنگاران گفت: حاجيلو را نمي‌شناختم اما، طي 24 ساعت فهميدم كه قلبش با تيم ملي است و چقدر براي موفقيت تيم ملي ايران تلاش مي‌كند. او تجربه و هوش بالايي دارد و در بازي پاياني ما هم فضاي دوستانه‌اي را به جمع تيم ملي تزريق كرد. او مدير تيم ماست و برخي انتقاد مي‌كنند كه بلد نبودن زبان انگليسي در كارش تاثير خواهد گذاشت كه اين مساله را به اين شكل قبول ندارم. به او كمك خواهم كرد تا انگليسي را فرا گيرد اما، اگر فارسي هم بلد نبود او را قبول داشته و دوست داشتم در تيم ما باشد.

سرمربي تيم ملي همچنين در واكنش به سوالي مبني بر نبود تعصب لازم در بازيكنان در بازي‌هاي ملي گفت: من بيش از همه به تيم ملي و بازيكنان نزديك هستم و به خوبي مي‌دانم كه چقدر براي موفقيت تيم‌ كشورشان تعصب دارند. هيچ بازيكني بدون انگيزه‌ي برد وارد مسابقه نمي‌شود. آنها خسته بودند و اگر عملكرد ضعيفي در برخي مقاطع ديديد، به اين دليل است. ما فيلم بازي را در صحنه‌هاي مختلف تهيه كرديم و به تك تك بازيكنان مي‌دهيم تا عملكرد خودشان را به دقت زيرنظر بگيرند. تلويزيون همه چيز را نشان نمي‌دهد و واقعا فكر مي‌كنم چنين انتقادي به ملي‌پوشان ما وارد نيست.

قطبي با اشاره به اتفاقات ديدار برابر با تيم ملي بوسني خاطرنشان كرد: هيچ كدام از بازيكنان اجازه‌ي درگيري با بازيكنان تيم حريف را ندارند. حتي اعلام كرده‌ام كه تنها كاپيتان تيم مي‌تواند با داور بازي صحبت كند اما، بالاخره همه‌ي تيم بايد با هم باشند و در صحنه‌هاي مختلف به يكديگر كمك كنند. مطمئنا اگر صحنه‌هاي درگيري در بازي‌هاي آتي تكرار شود، براي بازيكنان جريمه‌هايي را در نظر مي‌گيريم.

قطبي همچنين درمورد برنامه‌هاي بعدي تيم ملي هم گفت: بنا داريم كه در تعطيلات نيم فصل نيز اردوي تداركاتي را در قطر و يا نقاط نزديك به آن منطقه برگزار كنيم و چهار تيم طي يك تورنمنت با هم مسابقه دهند. همچنين اگر برنامه‌ي تيم ايران با تيم آمريكا كه قرار بود در دو بازي رفت و برگشت با هم پيكار كنند، لغو شود طي صحبت‌هايي كه داشتيم تلاش مي‌كنيم تيمي از اروپا به تهران بيايد تا بازي تداركاتي را در آبان ماه داشته باشيم.

قطبي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه علت سفرش به انگليس و اينكه براي مذاكره جهت بازي‌هاي دوستانه بوده است، به خبرنگاران گفت: اين موضوع را تكذيب مي‌كنم و هرگز براي مذاكره جهت برگزاري بازي‌هاي دوستانه به انگليس نرفتم. يكي از دلايلم براي اين سفر ديدار با آندرانيك تيموريان بود كه وظيفه‌ي هر سرمربي‌اي است تا بازيكنانش را زيرنظر گرفته و در جريان اموراتش باشد. آندو براي تيم باشگاهي خود بازي نمي‌كرد و رفتم ببينم نقش او در تيم چيست. صحبت كردم كه اگر نقش كمي دارد بتواند با كمك مدير برنامه‌هايش راهي تيم ديگري شود. همچنين يكي ديگر از اهدافم براي اين سفر مذاكره با مديران دو باشگاه آرسنال و منچسترسيتي بود. سال‌هاست مدير آرسنال را مي‌شناسم و مي‌خواستم از اين موقعيت استفاده كنم تا اين باشگاه توانمند اروپايي به فوتبال ايران كمك كند. مدير آرسنال مدت شش ماه است كه در اين باشگاه مشغول به كار شده و گفت؛ سعي دارد برنامه‌ريزي‌هاي باشگاه را هدفمند كند و قطعا به ما كمك‌هايي را در ابعاد مختلف مديريت، بدنسازي، آموزش بازيكنان، مسايل پزشكي و... خواهد داشت. همچنين ما مي‌توانيم اردوهاي يك هفته يا يك ماهه‌اي را براي بازيكنان‌مان در اين باشگاه‌ها در نظر بگيريم تا تعليمات لازم را ببينند. اين مسايل براي پيشرفت فوتبال مهم است. همچنين مدير منچسترسيتي 20 سال قبل از همكارانم بود كه با او نيز بدين منظور مذاكره كردم. ما بايد با تيم‌هاي بزرگ دنيا بازي‌هاي دوستانه داشته باشيم و خوشحالم برخي بازيكنان از جمله جواد نكونام به من مي‌گفت كه ما در گذشته با تيم‌هاي قدرتمند بازي نمي‌كرديم اما، اكنون به فكر آن هستيم تا با تيم‌هايي كه بهتر از ما هستند، ديدار كنيم. همچنين گفته شده بود كه قطبي براي دلالي و يا مسايلي از اين دست به انگليس يا برخي نقاط ديگر سفر مي‌كند كه اين درست نيست و آن را تكذيب مي‌كنم. من هيچ شغلي غير از سرمربيگري تيم ملي ايران در فوتبال ندارم و اين كار را نمي‌پسندم.

سرمربي تيم ملي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر وجود حاشيه‌هايي در اطراف اين تيم و فدراسيون مبني بر بركناري وي و حضور مربي خارجي در راس تيم ملي تصريح كرد: نمي‌دانم اين مسايل چطور مطرح مي‌شود. براي من جذاب است كه در مدت گذشته صحنه‌اي درست شد كه شايعه كردند علي كفاشيان رييس فدراسيون فوتبال در آستانه‌ي بركناري است. اكنون هم چنين صحبتي درباره‌ي من بيان مي‌شود. معتقدم اگر عاشق فوتبال هستيم بايد صحبت‌هاي منطقي را بيان كنيم و به تمام دست اندركاران فوتبال زمان بيشتري دهيم تا به پيشرفت فوتبال‌مان كمك كرده باشيم. اگر بحث دفاع از خودم باشد، مي‌گويم كه تاكنون در هيچ بازي رسمي نباخته‌ايم و در مسابقات داخلي پيروز بوديم. در برابر تيم‌هاي چين و بحرين هم تمام بازيكنان ملي‌پوش را در اختيار نداشتيم و نفرات‌مان نيز خسته بودند. مردم خود بهترين قضاوت را درباره‌ي عملكرد من در تيم ملي خواهند داشت. اگر هم مسوولان دوست دارند كه بنده را بركنار كنند، با احترام به دنبال زندگي‌ام مي‌روم. هميشه فكر مي‌كردم ذهن ايراني‌ها مثبت‌تر از اين است. ما بايد از ناكامي‌ها و شكست‌هاي احتمالي در بازي‌هاي تداركاتي درس بگيريم. يادم مي‌آيد وقتي تيم ملي كره جنوبي براي مسابقات 2002 آماده مي‌شد، از 18 ماهي كه هيدينك سرمربي اين تيم وقت داشت، 15 ماه را نتيجه نگرفتيم و بحث بركناري او بالا گرفت. اما، آن باخت‌هاي اخير كمك كرد تا تيم قدرتمندي براي كره ساخته شود. اكنون اينجا هم تيم ملي نياز به حمايت مردم و شما دارد و اين در حالي است كه اگر كسي بازي‌هاي تيم ملي را نديده باشد و روزنامه‌ها را بخواند، فكر مي‌كند چه فاجعه‌اي رخ داده است و اين درست نيست.

سرمربي تيم ملي همچنين با اشاره به توجه به تيم‌هاي پايه در فدراسيون فوتبال گفت: در حال حاضر فدراسيون جدا از تيم ملي بزرگسالان 9 تيم پايه را پوشش مي‌دهد و خوشحالم كه مديران نگاه دراز مدت به فوتبال كشور دارند. آنها آموزش را سرلوحه‌ي كار فوتباليست‌هاي نوجوان و جوان ما قرار داده‌اند.

به گزارش ايسنا، قطبي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه چقدر زمان مي‌خواهيد تا تيم ملي را به شرايطي كه زمان برانكو ايوانكوويچ از آن برخوردار بود و در رده‌ي 19 دنيا قرار داشت، برسانيد؟ گفت: متاسفم كه در آن زمان هم فضايي ايجاد شد تا برانكو ايوانكوويچ فرار كرد. انتقادهاي بسياري در آن مقطع به عملكرد او در تيم ملي وارد شد. الان هم شرايط آن موقع براي ما تبديل به اسطوره شده است كه اين هم جاي تاسف دارد. من خودم را هيچ وقت با مربيان ديگر مقايسه نمي‌كنم و در مقام قضاوت قرار نمي‌دهم. ما بايد سياست داشته باشيم و پله پله تيم ملي را بالا ببريم.

قطبي در پاسخ به سوالي مبني بر زمان انتخاب شدن دستيار ايراني‌اش در تيم ملي نيز گفت: در حال حاضر جزئيات بيشتري براي تيم ملي مطرح است كه ما بايد روي آنها دقت بيشتري داشته باشيم تا مساله‌ي انتخاب دستيار ايراني تيم ملي. مطمئنا هر زمان كه لازم باشد مربي ديگري به كادرفني اضافه خواهد شد. مشغول بررسي شرايط هستيم و واقعا دليل وارد آوردن چنين فشاري را براي انتخاب دستيار ايراني نمي‌دانم.

قطبي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر بحث آموزش بازيكنان گفت: اين مساله‌ي مهمي است و همان طور كه گفتم فدراسيون فوتبال براي اين منظور برنامه‌هايي دارد. يكي از دلايل مهم ضعف فوتبال ما به نبود بحث آموزش‌هاي لازم برمي‌گردد. متاسفانه در حال حاضر بازيكنان بزرگسال ما چيزهايي ياد مي‌گيرند كه بازيكنان زير 12 سال در فوتبال دنيا مشغول يادگيري آن هستند.

به گزارش ايسنا، قطبي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر ملاك انتخاب بازيكنان تيم ملي از سوي وي تصريح كرد: ما سعي مي‌كنيم بازيكنان با شخصيتي را به تيم ملي دعوت كنيم. در نظر گرفتن شرايط و تركيب تيم ملي در انتخاب بازيكنان جديد تاثير زيادي دارد. در برخي پست‌ها ما بازيكنان لژيونر خوبي داريم كه قطعا نمي‌توانيم جايگزين‌هايي را برايشان در ليگ برتر پيدا كنيم. ممكن است به طور مثال براي پست جواد نكونام يا مسعود شجاعي بازيكنان توانمند زيادي در ليگ برتر داشته باشيم كه حضور اين دو بازيكن لژيونر ما كار را براي دعوت بازيكنان متعدد در اين پست‌ها محدود مي‌كند.

وي افزود: ما معتقديم پيراهن تيم ملي ارزش زيادي دارد و افتخار ميليون‌ها ايراني است كه بتوانند آن را بپوشند لذا اين مساله نيز در انتخاب بازيكنان تاثيرگذار است.

قطبي درباره‌ي جدايي ميثاق معمارزاده از تيم ملي نيز گفت: معمارزاده دندان دردش را دليل جدايي‌اش از اردوي تيم ملي بيان كرد اما، نمي دانم در رسانه‌هاي ورزشي چطور صحبت كرده است. ما بازيكناني مي‌خواهيم كه پيراهن تيم ملي را با افتخار و غيرت بپوشند و حضورشان در تركيب اصلي يا جمع بازيكنان ذخيره برايشان اهميت نداشته باشد. حتي اگر لازم شد تمايل به توپ جمع كني تيم ملي هم داشته باشند و به آن افتخار كنند. ما بايد چنين روحيه‌اي را به تيم ملي بازگردانيم. گفته‌اند قطبي ليست سياهي براي تيم ملي دارد كه اعلام مي‌كنم چنين ليستي نداشته و فقط يك روانويس قهوه‌اي دارم
    Capitan Raul Gonzales Blanco

8. 5 کاربر از پست مفید Raul_7 تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گاس هدینگ
    بازیکن محبوب
    دیگو آرماندو مارادونا
    تشکر ها
    47
    تشکر شده 55 در 21 پست

پیش فرض رده‌بندي فيفا در ماه اكتبر اعلام شد سقوط دو پله‌اي و سبقت بحرين از فوتبال ايران!

در آخرين رده‌بندي اعلام شده از سوي فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) تيم ملي ايران با 518 امتياز و دو پله سقوط نسبت به ماه قبل در مكان 62 جهان و پنجم آسيا قرار گرفت.
    تيم ملي فوتبال ايران در رده‌بندي ماه اكتبر فيفا پس از تيم‌هاي استراليا، ژاپن، كره جنوبي و بحرين با يك پله سقوط در آسيا در مكان پنجم تيم‌هاي ملي فوتبال قاره‌ي كهن قرار گرفته است.
    در اين رده‌بندي تيم ملي استراليا هم سقوطي 10 پله‌اي را در رده‌بندي جهاني فيفا تجربه كرده است. در مقابل كره جنوبي و بحرين صعودي يك و سه پله‌اي را در رده‌بندي جهاني دارند.
    رده‌بندي 10 تيم برتر فوتبال جهان در ماه اكتبر:
    1- برزيل با 1632 امتياز
    2- اسپانيا با 1629 امتياز
    3- هلند با 1340 امتياز
    4- ايتاليا با 1215 امتياز
    5- آلمان با 1161 امتياز
    6- آرژانتين با 1103 امتياز
    7- انگليس با 1101 امتياز
    8- كرواسي با 1087 امتياز
    9- فرانسه با 1049 امتياز
    10- پرتغال با 1042 امتياز
    رده‌بندي 10 تيم برتر قاره‌ي آسيا:
    1- استراليا با 848 امتياز
    2- ژاپن با 735 امتياز
    3- كره جنوبي با 671 امتياز
    4- بحرين با 519 امتياز
    5- ايران با 518 امتياز
    6- عربستان با 500 امتياز
    7- عمان با
    417 امتياز
    8- ازبكستان با 403 امتياز
    9- كره شمالي با 359 امتياز
    10- عراق با 349 امتياز

10. 5 کاربر از پست مفید blustar تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گاس هدینگ
    بازیکن محبوب
    دیگو آرماندو مارادونا
    تشکر ها
    47
    تشکر شده 55 در 21 پست

پیش فرض دايي به عنوان نخستين گلزن جهان معرفي شد

علي دايي به عنوان نخستين گلزن جهان و تيه ري هانري فرانسوي با بيست و شش رتبه پايين تر به عنوان بيست و هفتمين گلزن معرفي شد. اين خبر كه امروز بر اساس آخرين درجه بندي گلزنان معروف جهان اعلام شد، پله چهره معروف فوتبال جهان در جايگاه سوم قرار گرفته است.
    اين گزارش حاكي است علي دايي با ‪ ۱۰۹‬گل در ‪ ۱۴۹‬بازي در جايگاه نخست قرار دارد و تيه هانري با ‪ ۵۱‬گل در ‪ ۱۱۵‬بازي، رتبه ‪ ۲۷‬را به خود اختصاص داده است.

12. 5 کاربر از پست مفید blustar تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گاس هدینگ
    بازیکن محبوب
    دیگو آرماندو مارادونا
    تشکر ها
    47
    تشکر شده 55 در 21 پست

پیش فرض داور ژاپني ديدار ايران و اردن را قضاوت مي‌كند

در چارچوب مسابقات مقدماتي جام ملت هاي آسيا-2011 ؛ afc داور بازي ايران و اردن را انتخاب كرد. اسامي داوران اين ديدار به شرح زير است:

ايران-اردن-آزادي-23/8/88
    ناظر مسابقات: اسلام مانيرول از بنگلادش
    ناظر داوري: دلاور عبدالرحمان از بحرين
    داور وسط: يوچي نيشيمورا از ژاپن
    كمك داور اول: تورو ساگارا از ژاپن
    كمك داور دوم: سانگ هي جيونگ از كره جنوبي
    كمك داور چهارم: حسين ماولا از قطر

14. 4 کاربر از پست مفید blustar تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848

Newww قطبي به كاكا راي داد، نكونام به مسی و در نهایت مسی مرد سال فوتبال جهان شد

قطبي به كاكا راي داد، نكونام به مسي
    3 راي داده شده از هر دو نماينده فوتبال ايران در فهرست كامل راي دهندگان منتشر شد
    به نقل از آس اسپانيا، جواد نكونام بازيكن ايراني اوساسونا در سه اولويت خود به مسي، كاكا و رونالدو راي داد و افشين قطبي در 3 انتخاب خود كاكا، ژاوي و مسي را معرفي كرد. انتخاب بهترين هاي فيفا با نظرسنجي از سرمربيان و كاپيتان هاي تيم هاي ملي انجام مي‌شود و مانند هر سال نظر 50 كارشناس گمنام فيفا كه حكم بازرسان اين سازمان را نيز دارند دو برابر ارزش ساير نظرات در راي‌گيري‌ها اثر مي‌گذارد. بر اساس فهرست منتشر شده در سايت فيفا نكات جالبي به چشم مي‌خورد از جمله اينكه دو آرژانتيني حاضر در اين نظر سنجي هيچ علاقه‌اي به مسي نداشته و در انتخابات خود وي را حساب نكرده‌اند. نام ليونل مسي در بين نفرات انتخابي ديه گو آرماندو مارادونا سرمربي و خاويرماسچرانو كاپيتان تيم ملي فوتبال آرژانتين ديده نمي‌شود و اين مسئله در راستاي تحولات اخير در فوتبال ملي آرژانتين است. مردم كشور آرژانتين به شدت از گلي كه مسي به استوديانتس در فينال جام باشگاه‌هاي جهان زده عصباني‌اند. مارادونا به ديديه دروگبا، وين روني و زلاتان ابراهيموويچ راي داده است. در مراسمي كه شب گذشته به ميزباني اعضاي فيفا در زوريخ برگزار شد، ليونل مسي اين عنوان را به دست آورد. اين مهاجم 23 ساله كه چند هفته قبل صاحب عنوان مرد سال قاره اروپا شده بود، در اين راي‌گيري كه توسط مربيان و كاپيتان‌ تيم‌هاي ملي سراسر دنيا انجام گرفت، 1073 امتياز گرفت و رقباي بزرگي همچون كريستيانو رونالدو(پرتغال- رئال مادريد)، ژاوي (اسپانيا- برزيل) و كاكا(برزيل- رئال مادريد) را پشت سر گذاشت. مسي در موفقيت هاي اخير بارسلونا تاثير زياد داشت و در فصل گذشته در كسب 6 جام بارسا نقش محوري داشت. در رده‌بندي بهترين بازيكنان زن جهان نيز مارتا از كشور برزيل براي چهارمين مرتبه پياپي‌، عنوان بازيكن زن جهان را از آن خود كرد. وي رقبايي همچون اينكه گرينس و بريگيت پرينس (هردو از آلمان) را پشت سر گذاشت. همچنين جايزه جام اخلاق به سربابي رابسون، مربي انگليسي كه چندي پيش بر اثر سرطان درگذشت تعلق گرفت. جدول رده بندي برترين بازيكنان جهان به اين شرح است: 1-ليونل مسي(بارسلونا) -1073 امتياز 2-كريستيانو رونالدو(رئال مادريد) 352 امتياز 3-ژاوي (بارسلونا ) 196 امتياز 4-كاكا(رئال مادريد) 190 امتياز 5-آندرس‌ اينيستا(بارسلونا) 134 امتياز

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

16. 4 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848

Newww آمار جالب قطبي در تيم ملي:4 برد،4 باخت و4 مساوي

افشين قطبي سرمربي تيم ملي که در بازي فردا براي سيزدهمين بار هدايت تيم ملي ايران را بر عهده خواهد داشت، عملکرد جالبي در تيم ملي طي 12 بازي گذشته داشته است. قطبي در اين 12 بازي 4 برد و 4 تساوي و 4 باخت کسب کرده است و تيم ملي تحت هدايت او 12 گل زده و 12 گل نيز دريافت کرده است! اما هر چهار باخت قطبي مقابل تيمهاي اسيايي و به ترتيب از چين، بحرين، اردن و قطر بوده است. بردهاي تيم ملي در دوران قطبي مقابل امارات، اردن، ايسلند و بوسني بوده و مقابل ازبکستان، مقدونيه، کره شمالي و کره جنوبي نيز مساوي کرده است.

18. 5 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848

Jadid ايران يك ـ كره شمالي صفر؛نفس راحت قطبي

بالاخره بعد از سه بازي شكست بار، تيم ملي در يك بازي برتر و حساب‌شده موفق به پيروزي مقابل كره شمالي شد. با توجه به قهرماني كره شمالي(با 6 امتياز) و با در نظر داشتن اتفاقات بازي اول، مي‌شود گفت كه با وجود همه انتقادات، ما با كمي جديت حتي مي‌توانستيم به قهرماني برسيم اما در نهايت تيم آخر اين تورنمنت شديم.

گل: مهرزاد معدنچي(44)
    ايران: مهدي رحمتي، احسان حاج صفي، سيدجلال حسيني، هادي عقيلي، خسرو حيدري، آندرانيك تيموريان، پژمان نوري، محمدرضا خلعتبري(83 غلامرضا رضايي)، ميلاد زنيدپور، مهرزاد معدنچي، كريم انصاري فرد(74ميلاد ميداوودي)

شرح بازي:
    سومين ديدار ايران در مسابقات چهارجانبه قطر نمايش متفاوتي از ديدارهاي قبلي تيم ملي ايران با هدايت افشين قطبي بود. تيم ملي با همان سيستم هميشگي 1ـ3ـ2ـ4 در برابر كره شمالي صف‌آرايي كرد.

بازيكنان مياني تيم ملي ايران با پاس‌هاي پرتعداد عرضي جريان بازي را در اختيار گرفتند ولي نمي‌توانستند موقعيت خطرناك گلزني ايجاد كنند. تنها موقعيت‌هاي ايران در نيمه اول دو ضربه به تيره دروازه كره شمالي بود و گل ايران روي موقعيت نصف و نيمه و با سماجت مهرزاد معدنچي به دست آمد. نتيجه نيمه اول و تعداد موقعيت‌هاي خطرناك ايران تناسبي با آمار پايان نيمه اول بازي نداشت. تيم ايران 68% زمان بازي در نيمه اول بازي در اختيار داشت ولي اصرار بيش از حد بر استفاده از سانتر از جناحين موجب شد كه مهاجمين ايران موقعيت‌هاي مناسبي در نيمه اول به دست نياورند.
    شروع نيمه دوم با تغيير فرم كره شمالي همراه بود. تيمي كه نيمه اول حتي يكبار هم به منطقه جريمه نزديك نشده بود در نيمه دوم سعي داشت كه با پاس‌هاي بلند و فشار روي مدافعين ميان ايران، آنها را به اشتباه وادار كند. ولي حسيني و عقيلي نمايش كم اشتباه‌تري نسبت به ديدارهاي گذشته ارائه داده‌اند و حتي حضور مهاجم بلند قامت كره شمالي هم موجب ايجاد موقعيت خطرناك گلزني براي اين تيم نشد.
    ايران در اين نيمه يك موقعيت عالي را توسط زيندپور از دست داد و در ساير دقايق به جنگ تن به تن با بازيكنان كره پرداخت.
    در پايان این تورنمنت، تيم ملي کره شمالي با کسب مقام نخست جايزه 250 هزار دلاري را از آن خود کرد و تيم هاي قطر، مالي و ايران به ترتيب 200 ، 100 و 50 هزار دلار دريافت کردند.

شرح گل:

(1ـ0 ايران): مهرزاد معدنچي، با پيگيري يك توپ مرده كه ميان مدافعان پرتعداد كره، اين دست و آن دست مي‌شد، با ضربه هوشمندانه از لابه‌لاي آنها توپ را به تور دوخت. اين گل از گل‌هاي خاص مهرزاد بود.

بهترين بازيكن
    : آندرانيك تيموريان هافبك وسط تيم ملي يكي از بهترين بازي‌هاي اين مدت خود را به نمايش گذاشت. زوج او و پژمان نوري اگر خلاقيت بيشتري داشتند،‌ تيم ملي را در پست وسط بيمه مي‌كردند.

اتفاق ويژه: قضاوت داور اين مسابقه اعصاب بازيكنان ايران را خراب كرد. داور در دقيقه 90+3 يك خطاي مشكوك پشت محوطه جريمه ايران گرفت كه اعتراض بازيكنان منجر به دريافت اخطار براي معدنچي شد. به نظر اين داور از اعلام يك پنالتي هم به سود ايران خودداري كرد. افشين قطبي هم در لحظاتي با داور چهارم با حالتي اعتراض آميز گفت‌وگو كرد.

20. 7 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    زاگالو و دل بوسكه
    بازیکن محبوب
    كاكا فرناندو تورس

BrazilRealMadrid

تشکر ها
    90
    تشکر شده 186 در 38 پست

پیش فرض سنگاپور ايران - مقدماتي جام ملتهاي آسيا

سنگاپور - ايران

اين ديدار از ساعت 15 به وقت تهران در ورزشگاه ياشين سنگاپور برگزار مي شود.

افشين قطبي سرمربي تيم ملي قصد دارد تيمش را با ترکيب مهدي رحمتي، هادي عقيلي، جلال حسيني، احسان حاج صفي، خسرو حيدري، محمدرضا خلعتبري، کريم انصاري فرد، مهرزاد معدنچي، آندرانيک تيموريان، پژمان نوري و فريدون زندي به ميدان بفرستد.

دو تيم ايران و سنگاپور که با 7 و 6 امتياز به ترتيب سکوهاي اول و دوم جدول رده بندي گروه 5 مسابقات انتخابي جام ملتهاي 2011 آسيا را در اختيار دارند، در جدال براي صدرنشيني با هم روبه رو مي شوند.
    ملي پوشان فوتبال ايران که در ديدار رفت مرحله انتخابي جام ملتهاي آسيا تيم سنگاپور را با 6 گل بدرقه کردند، امروز در حالي برابر اين تيم صف آرايي مي کنند که لژيونرهاي مطرح خود را در اختيار ندارد.
    اسامي داوران اين مسابقه به شرح زير است:
    داور مسابقه:باوجي سان از چين
    کمک داور اول:وي هان از چين
    کمک داور دوم:ژيينگوي ليو از چين
    کمک چهارم: جون جي هوانگ از چين
    امتيازات تيم‌هاي حاضر در گروه 5 مسابقات انتخابي جام ملت‌هاي آسيا بسيار نزديک به هم است و با نتايجي که در ديدارهاي امروز رقم مي خورد، جابجايي هايي در رده بندي تيم‌هاي حاضر در اين گروه به وجود خواهد آمد.
    اگر تيم ملي فوتبال ايران امروز سنگاپور را شکست دهد، جايگاه خود را در صدر جدول رده بندي اين گروه حفظ مي کند و صعودش به جام ملتهاي 2011 آسيا قطعي مي شود. اما کمترين تاوان شکست و تساوي در اين بازي مي تواند سقوط به ردههاي پايين تر گروه 5 باشد.
    امروز در ديگر گروه پنجم مسابقات انتخابي جام ملتهاي 2011 آسيا تيم ملي فوتبال تايلند در ورزشگاه راجامانگالا شهر بانکوک به مصاف اردن مي رود.
    برنامه ديداري امروز از هفته پنجم مرحله گروهي مسابقات فوتبال انتخابي جام ملتهاي 2011 آسيا به شرح زير است:
    (( گروه 1))
    يمن - ژاپن، ساعت 17:45، ورزشگاه علي محسن المريسي شهر صنعا
    بحرين - هنگ کنگ، ساعت 18:30، ورزشگاه ملي شهر منامه
    جدول رده بندي:
    1- ژاپن 9 امتياز - تفاضل گل 10 (4 بازي)
    2- بحرين 9 امتياز - تفاضل گل 7+ (3 بازي)
    3- يمن 3 امتياز (3 بازي)
    4- هنگ کنگ بدون امتياز (4 بازي)

(( گروه 2 ))
    اندونزي - عمان، ساعت 16، ورزشگاه يانگ کارنو جاکارتا
    کويت - استراليا، ساعت 18، ورزشگاه الکويت کويت
    جدول رده بندي:
    1- کويت 7 امتياز - تفاضل گل 1+، 4 گل زده
    2- استراليا 7 امتياز - تفاضل گل 1+، 3 گل زده
    3- عمان 4 امتياز، 4- اندونزي 3 امتياز

(( گروه 3 ))
    امارات - مالزي، ساعت 18:30، ورزشگاه الشارجه
    جدول رده بندي:
    1- ازبکستان 9 امتياز (3 بازي)
    2- امارات 3 امتياز (2 بازي)
    3- مالزي بدون امتياز (3 بازي)

(( گروه 4 ))
    چين - سوريه، ساعت 15، ورزشگاه اژدهاي زرد ژيانگ
    لبنان - ويتنام، ساعت 15:45، ورزشگاه بيروت البلدي
    جدول رده بندي:
    1- سوريه 10 امتياز
    2- چين 9 امتياز
    3- ويتنام 4 امتياز
    4- لبنان بدون امتياز

(( گروه 5 ))
    سنگاپور - ايران، ساعت 15، ورزشگاه بيشان سنگاپور
    تايلند - اردن، ساعت 15، ورزشگاه راجامانگالا شهر بانکوک
    جدول رده بندي:
    1- ايران 7 امتياز
    2- سنگاپور 6 امتياز
    3- تايلند 5 امتياز
    4- اردن 4 امتياز
    I Love You KAKA

22. 6 کاربر از پست مفید kami تشکر کرده اند .

صفحه 3 از 38 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)