Design & Developed BY Patira

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848
    تشکر شده 12,262 در 2,645 پست

esteghlal پیام سر الکس فرگوسن برای ناصر حجازی

پیام سر الکس فرگوسن برای ناصر حجازی

همه چیز از وسوسه حضور در ورزشگاه اولدترافورد برای بازی دو تیم منچستر یونایتد و چلسی آغاز شد . آخرین مقاله درس مربیگری موثر را هم نوشته بودم و ارائه شده بود و آماده تدارک برنامه ای برای تعطیلات نوروز که هم زمان با تعطیلات دانشگاهی ایستر در انگلستان است ، می شدم که ایده خامی در ذهن ام مبنی بر برقراری ارتباط بین منچستریونایتد و اسطوره فوتبال کشورمان ، ناصر حجازی صورت گرفت.

با دوستان نزدیک ام در این مورد مشورتی کردم که طرحها و ایده هایشان را مطرح کنند و برنامه ای برایش بریزم.علی عالی اولین کسی بود که ایده ارتباط دو طرفه را مطرح کرد و پس از گفت و گویی نسبتا بلند با او و مشورت با دیگر همکارم تورج عاطف تصمیم گرفتم تا به تماشای بازی چلسی منچستر و نوشتن یک گزارش از این ورزشگاه ، موزه و فروشگاه بروم و در عین حال مذاکره اولیه ای را هم با مسئولین مرتبط در منچستر یونایتد داشته باشم. درخواست ارتباط برای روابط عمومی و مرکز رسانه باشگاه منچستر یونایتد نوشتم و درخواست ملاقات ام با شلی ، مسئول رسانه ای باشگاه پذیرفته شده بود و پیش از بازی می توانستم 30 دقیقه با او گفت و گو کنم .

در بین راه اخبار مرتبط با اسطوره فوتبال ایران ، ناصر حجازی را در صفحات وب مرور کرده بودم و به یاد داشتم که پیش از این از پیشنهاد باشگاه منچستریونایتد به او در روزنامه ها سخن ها گفته شده بود و عکس ها و گذشته پر افتخار دومین دروازه بان قرن آسیا را نت برداری می کردم.
    گفت و گوی ما با پیش بینی بازی بعد از ظهر ، بین چلسی و منچستر شروع شد و بعد از آن من هدف ام از درخواست ملاقات را مطرح کردم که ارائه اطلاعاتی در مورد دومین دروازه بان قرن آسیا و اسبق تیم ملی بود و پیشنهادی مبنی بر ساختن فیلمی با حضور بازیکنان و کادر فنی و سخن گفتن شان به زبان پارسی با بیان آرزوی سلامتی برای ناصر حجازی را شامل می شد. شلی از این مسئله استقبال کرد و بیان این که با سر الکس فرگوسن و مسئولین رسانه ای تیم این مسئله را مطرح میکند ، درخواست زمان برای پیگیری این پروژه نمود.
    بعد از حذف منچستر از لیگ قهرمانان اروپا ، طی گفت و گو مجددی با او ، به اطلاع من رساند که در حال حاضر امکان تهیه این فیلم وجود ندارد و به جای آن در نظر دارد که تقدیر نامه ای از جانب باشگاه به آقای حجازی اهدا کنند و من را به مرکز تمرین باشگاه ( که خارج از ورزشگاه اولدترافورد قرار دارد ) و دفتر سر الکس فرگوسن ارجاع داد.

پیرو این گفت و گو ، اطلاعات مرتبط با ایشان شامل چند عکس از دوران مختلف بازیگری و مربیگری شان را به مرکز تمرین منچستر یونایتد و دفتر سر الکس فرگوسن فرستادم که پس از آن نامه ای از جانب سر الکس فرگوسن ، سرمربی شهیر و فرهیخته منچستر یونایتد به شرح زیر برای من ارسال گردید :

با شناخت اندکی که از ادبیات حاکم بر مردم انگلستان و مطبوعات این کشور در مدت اقامت ام در انگلستان کسب کرده ام ، متن این نامه را صمیمی و با مهر و فراتر از یک تعارف رسمی ارزیابی کردم و به این سبب با ارسال اش به دوست ارجمندم ، عادل فردوسی پور ، مراحل ارائه آن در برنامه نود صورت پذیرفت.

برای این اسطوره فوتبال کشورمان ، آرزوی سلامتی کامل ، شادکامی و موفقیت روز افزون دارم و امیدوارم در روزهای آتی خبرهای خوش از سلامتی کامل و البته موفقیت شان در عرصه مربیگری بشنوم.
    امیدوارم این قدم کوچک منجر به ارتباط گسترده تر فوتبال کشورمان با این باشگاه بین المللی شود و بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد بزرگداشت بزرگان فوتبال ایران زمین با حضور ستارگان جهان در خاک ایران باشیم .
    ایده اولیه این کار ، از سوی دوست ارجمندم علی عالی مطرح گردید و بعد از آن هم با همراهی تورج عاطف ، گیتی عابدی ، پژمان نوزاد و رشید سعیدلو در اجرای آن مصمم تر شدم که از تک تک این عزیزان و عادل فردوسی پور عزیز تشکر و قدردانی میکنم .

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    ویرایش توسط hamedss : 10-19-2012 در ساعت 18:39

2. 7 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

پیش فرض ناصرعزيز! منچستري‌ها براي تو دعا مي‌كنند

نامه‌اي به امضا و قلم سرالكس فرگوسن براي حجازي كه 30 سال پيش به منچستر رفته بود

ناصرعزيز! منچستري‌ها براي تو دعا مي‌كنند

ناصر حجازي بدون شك يكي از اسطوره‌هاي فوتبال ايران است. بازيكن و مربي سال‌هاي دور باشگاه استقلال كه يكي از بهترين دروازه‌بانان آسيا محسوب مي‌شد اين روزها با بيماري مهلك خود دست و پنجه نرم مي‌كند. حجازي دوست دارد هرچه زودتر به دنياي فوتبال برگردد و حالا براي اين كار يك انگيزه فوق‌العاده ويژه دارد. تقريبا تمام طرفداران حجازي اين نكته را مي‌دانند كه او در دوران بازيگري فرصت حضور در تمرينات باشگاه منچستر‌يونايتد انگليس را پيدا كرد و حتي چند جلسه با اين تيم تمرين كرد اما به دلايلي نتوانست پيراهن اين تيم را به طور رسمي بپوشد. خود حجازي اعتقاد دارد كه مخالفت باشگاه استقلال با ترانسفر او باعث شد كه او فرصت بازي در ليگ انگليس را از دست بدهد اما عده‌اي ديگر عقيده دارند كه حجازي نمي‌توانسته درون دروازه شياطين سرخ بايستد چرا كه در آن زمان اين باشگاه دو دروازه‌بان بسيار خوب داشته. دروازه‌بان اول اين تيم درون دروازه تيم‌ملي ولز مي‌ايستاد و گلر ذخيره منچستري‌ها گري‌بيلي دروازه‌بان تيم‌ملي جوانان انگليس بوده است. نكته جالب ماجرا اين است كه منچستري‌ها ميهمان ايراني خود در سال‌هاي دور را از ياد نبرده‌اند.

دانشجويي كه حجازي را به ياد منچستري‌ها آورد
    علاقه حجازي به منچستر‌يونايتد بر هيچ‌كس پوشيده نيست، به همين دليل جاويد جعفري فراهاني كه يك دانشجوي ايراني مقيم انگليس است تصميم مي‌گيرد تا حجازي را سورپرايز كند. او در تعطيلات بين ترم به ديدار شلي مسوول رسانه‌اي باشگاه منچستر‌يونايتد مي‌رود تا پيشنهادي را براي او مطرح كند. اينكه فيلمي با حضور بازيكنان و كادر‌فني منچستر‌يونايتد ساخته شود كه طي آن شياطين سرخ به زبان فارسي براي حجازي آرزوي سلامتي بكنند. اين پيشنهاد به دليل حذف منچستر‌يونايتد از ليگ قهرمانان منتفي شد اما در عوض باشگاه منچستر‌يونايتد تصميم مي‌گيرد تا تقديرنامه‌اي را براي حجازي بفرستد. روي همين اصل جاويد جعفري اطلاعات و عكس‌هايي از حجازي را براي دفتر سرالكس فرگوسن مي‌فرستد و بعد از مدتي نامه‌اي از طرف سرمربي منچستر دريافت مي‌كند كه تصوير آن در كنار همين مطلب به چاپ رسيده است.

نامه‌اي به امضاي فرگوسن
    فرگوسن در اين نامه كه روي سربرگ باشگاه منچستر‌يونايتد چاپ شده از بيماري حجازي ابراز ناراحتي كرده و گفته كه تمام اعضاي باشگاه منچستر‌يونايتد نگران حال او هستند. سرمربي شياطين سرخ از حجازي به خاطر ابراز علاقه‌اش نسبت به اين باشگاه تشكر كرد. فرگوسن در پايان نامه كوتاهش گفته كه حجازي روزهاي سختي را پشت‌سر گذاشته اما او مطمئن است كه حال حجازي به زودي خوب خواهد شد چرا كه همه منچستري‌ها براي بهتر شدن حال او دعا مي‌كنند.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

فرگوسن مربى من نبوده اما نشان داد فرهنگ بالايى دارد

حجازى: اينجا منتظرند من بميرم!

نامه سر آلكس فرگوسن براى ناصر حجازى اتفاق بسيار بزرگى بود. اتفاقى كه نمى توان به راحتى از كنار آن گذشت اما ناصر خان دلش از بى مهرى ها گرفته است. او از گذشته ها صحبت مى كند و بى مهرى هايى كه در حق او شد و اجازه ندادند به آنچه كه لياقتش را داشت برسد.

• نامه آلكس فرگوسن به شما همه را بهت زده كرد. در مورد اين اتفاق مهم صحبت مى كنيد؟

- اين اتفاق نشان دهنده آن است كه فرهنگ آنها بالا است. البته ما هم فرهنگ بالايى داريم اما زمانه اينگونه شده است. به هر حال وقتى مى بينند كسى كه در آن باشگاه بوده، تمرين كرده و برايشان بازى كرده، امروز در بستر بيمارى است، متأسف مى شوند و افسوس مى خورند و با نوشتن نامه اظهار همدردى مى كنند. اين مسأله فرهنگ بالاى آنها را مى رساند. در آن زمان فرگوسن سرمربى منچستر نبود و ما مربى ديگرى داشتيم اما حالا كه اين بيمارى به سراغم آمده، با من همدردى مى كنند. من ۵ بازى به عنوان بازيكن ذخيره براى منچستر يونايتد به ميدان رفتم آن زمان يك ذخيره روى نيمكت بود و مثل الان ۷ نفر روى نيمكت ذخيره ها نمى نشستند.

• فكرش را مى كرديد فرگوسن با ارسال نامه اى از شما دلجويى كند؟

- نه، فكرش را نمى كردم. اگر مربى خود من بود و مرا مى شناخت شايد اما فرگوسن شناختى از من نداشت اما اين قدردانى و همدردى را با من انجام داد. اگر ما باشيم، مى گوييم بگذار طرف بميرد چون مزاحم ما است. اگر چشم ديدن مرا داشتند در ۲۹ سالگى مرا از تيم ملى كنار نمى گذاشتند.

• اين اتفاق چقدر به شما دلگرمى داده است؟

- وقتى يك مربى بزرگ مثل فرگوسن نامه مى دهد و اظهار همدردى مى كند، كار بسيار بزرگى است و من دلگرم مى شوم. در ايران هم يك سرى از دوستان و اطرافيان ناراحت شدند كه اين اتفاق برايم افتاد اما خيلى از آقايان راحت مى شوند و مى گويند بگذار طرف بميرد تا راحت شويم!

• مگر شما چه مزاحمتى براى آنها داشته ايد؟
    - نمى دانم اما اگر مزاحم نبودم كه بيرونم نمى كردند. حتماً با آنها همسو و هم فكر نبودم. من بله قربانگو نبوده و نيستم و اگر بودم الان سر كار بودم و پست هاى مهم به من داده بودند.

• با اين به نظر مى رسد احساس غريبى مى كنيد؟
    - خيلى، البته براى مردم غريب نيستم. مردم مرا خيلى دوست دارند و همين مسأله به من دلگرمى مى دهد. من براى افراد ديگرى غريب هستم اما مردم هميشه به من محبت دارند.

• وضعيت بيمارى شما به كجا كشيد؟

- دوران درمانم تمام شد و فقط پنجم ارديبهشت بايد چكاب كامل از ريه ام صورت گيرد. ديگر آمپول نمى زنم. خانه ما مثل بيمارستان شده است چون آتيلا رباط پاره كرده و پاى او مورد عمل جراحى قرار گرفت و بقيه افراد خانه هم مشكلاتى دارند و در حال حاضر خودم از همه سالم تر هستم.

• روحيه خيلى خوبى هم داريد.

- بالاخره بايد زندگى كرد. كارى نمى توان صورت داد اما انشاءالله به زودى به تلويزيون مى روم و به صورت زنده و مستقيم حرف هايم را مى زنم. چون آنجا راحت تر مى توانم صحبت كنم.

• به اسلواكى برمى گرديد؟

- قرار بود بروم اما هوا خيلى سرد است و اگر بروم به مشكل مى خورم. چند هفته ديگر اگر هوا خوب شود، براى ۲ بازى آخر تيم مى روم و اگر حالم كاملاً خوب بود، براى فصل بعد برنامه ريزى مى كنيم.
    استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

ویرایش توسط hamedss : 04-21-2010 در ساعت 05:03

4. 2 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)