Design & Developed BY Patira

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: کالچوپولی

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

پیش فرض کالچوپولی

بی گناهان!
    ضرب‌المثلی هست که می‌گوید: فواره هر چه بیشتر اوج بگیرد سقوطش هم شدیدتر خواهد بود. این مثل در مورد موجی و یوونتوس به طور کامل صدق می‌کند. بیانکونری به واسطه حضور مرد مرموز فوتبال ایتالیا ستارگان دنیا را به تورین می‌کشاند و کسب اسکودتو یک درخواست عادی از سوی هواداران تلقی می‌شد. اما روزهای خوش هم به پایان رسید. زلزله‌ی کالچوپولی تنها دودمان موجی و تیمش را سوزاند. بله در این پرونده متهمان دیگری هم بودند که از این مهلکه جان سالم به در بردند.

در قسمت اول کمدی تراژدیک کالچوپولی چند بازیگر مهم نقش آفرینی کردند که آنها را معرفی می‌کنیم.

دیه گو دلاواله رئیس فیورنتینا که برای تبانی و کسب یک تساوی ساختگی با لاتزیو کوشش کرد.

کلودیو لوتیتو رئیس لاتزیو که درخواست دلاواله را رد کرد اما به علت اینکه این موضوع را به فدراسیون اطلاع نداده بود محکوم شد. اتهامات وارده به فیورنتینا و لاتزیو در مقایسه با یووه یا میلان کم‌تر بود اما سوالی که پیش می‌آید حذف فلورانسی‌ها از لیگ قهرمانان بود. در حالی که میلان با شرایط بدتری که داشت به اروپا فرستاده شد!

لئوناردو میانی سرپرست میلان به علت داشتن روابط خوب با عضو اصلی کمیته داوران پیرلوئیجی پایرتو به دست‌کاری در چینش داوران به سود تیمش متهم شد. البته در لیست جرایم او تبانی وجود ندارد. محاکمه میلان در دادگاه به صورت ناقص انجام شد زیرا آدریانو گالیانی در دادگاه اعلام کرد که از این موضوع اطلاعی ندارد! و میانی در دادگاه اظهار نمود که این فعالیت‌ها را خودسرانه و بدون اطلاع مقامات بالاتر انجام داده است.
    پائولو برگامو رئیس کمیته داوران که با روسای باشگاه ها شام میخورد!

موجی، جیرآئدو و بتگا، سه قلوهای یوونتوس که در این پرونده متهمان اصلی به شمار می‌روند.

یوونتوس در دادگاه هم اول است...
    لوچانو موجی و آنتونیو جیرآئدو به دلیل رابطه با رئیس کمیته داوران پائولو برگامو محکوم شدند اما مدرکی مبنی بر تبانی در بازی‌های یوونتوس فاش نشد.
    گفته می‌شود که موجی یک داور را به علت اشتباهی که به ضرر یوونتوس در مقابل رجینا صورت داد به مدت یک شب در رختکن حبس کرده است. همچنین گفته می‌شود که موجی به طور شخصی داوران را شارژ مالی می‌کرده است!
    اما این اتهامات ثابت نشد، چرا؟ دوربین‌های ورزشگاه نشان می‌دهد داوران بعد از بازی رجینا و یوونتوس با خودروهای شخصی‌شان ورزشگاه را ترک کردند و هیچ گونه مدرکی مبنی بر اینکه موجی یا جیرآئدو به داوران رشوه داده‌اند یافت نشد.

اما کالچوپولی بر علیه یوونتوس بر سه اصل استوار شد:

1.جیا، آژانس و کنترل کننده‌ی جابه‌جایی بازیکنان و مربیان: این یکی از چندین آژانس نقل و انتقال در ایتالیاست و موجی با نفوذ در آنجا، این قدرت را داشت که بازیکنان مورد نظر یووه را به راحتی جذب کند و ضمنا روی جابه‌جایی بازیکنان و مربیان دیگر تیم‌ها نیز تاثیر مستقیم داشته باشد. موجی موفق شد خود را از اتهام وارده تبرئه کند.

2. سیم کارت‌های بین‌المللی : این روش برای مکالمه خصوصی با داوران بود. بعد از پنهان ماندن روابط موجی با داوران، ماموران پرونده به این سیم کارت‌ها مظنون شدند. اما موجی هم این بار بی‌گناهی خودش را ثابت کرد. او از این سیم کارت‌ها در بازار نقل و انتقال بازیکنان استفاده می‌کرده است.

3. تبانی و تلاش برای تبانی : تعداد زیادی از بازی‌ها مورد سوظن ماموران قرار گرفت. موجی و جیرآئدو به تطمیع بازیکنان حریف برای انجام خواسته‌هایشان در بازی‌ها متهم شدند که البته این مورد هم ثابت نشد.
    مشاهده می‌کنید که طبق شواهد یوونتوس بی‌گناه بوده و دلیل اصلی محکومیت بیانکونری تماس‌های تلفنی با کمیته داوران و فدراسیون فوتبال بوده، در حالی که برگامو بارها اعلام کرد که شخصا با تمام روسا شام می‌خورده است . این موضوع باعث شد تا قسمت دوم این کمدی روی پرده برود...

ادامه دارد...

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    ویرایش توسط Gladiature_Roma : 04-17-2010 در ساعت 18:31

2. 5 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

کالچوپولی-قسمت یازدهم

پروژه حذف موجی!
    لوچانو موجی پافشاری می‌کند که او هنوز برای تمام عمر از فوتبال محروم نشده و این مسئله را رد می‌کند که فدراسیون محرومیت مادام‌العمری برای او در نظر گرفته است.
    در پی درخواست رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا جیانکارلو آبته برای بررسی این مسئله که آیا امکان محرومیت مادم‌العمر موجی وجود دارد یا خیر، این پرونده به جریان افتاده است.
    موجی و تیم دفاعی‌اش به این مسئله اعتراض دارند که چرا فدراسیون هنوز برای این مسئله تصمیمی اتخاذ نکرده است. رئیس سابق یوونتوس در این رابطه می‌گوید: من محروم نشده‌ام. کسی که این حرفها را می‌زند دروغ می‌گوید زیرا هیچ شخصی از فدراسیون جرات نداشته که با من در این رابطه تماس بگیرد. تمام مسائل مربوط به محرومیت مادم‌العمر من چیزی نیست جز آخرین داستانی که فدراسیون برای من درست کرده است چون همه از محتوای نوارهایی که به دادگاه ناپل ارائه کرده‌ام ترسیده‌اند. امیدوارم که عوامل دولتی در این مسائل فدرال دخالت کنند. چطور می‌شود که قضات ورزشی بررسی این همه تماس تلفنی جدید را ادامه نمی‌دهند و به جای آن من را به خاطر تعدادی تماس تلفنی محروم می‌کنند.
    دادگاه فدرال حکمی را صادر کرده مبنی بر محرومیت مادام‌العمر موجی از کلیه‌ی فعالیت‌های فوتبالی اما فدراسیون هرگز این حکم را اجرا نکرده است. اما قضات و ریاست فدراسیون فوتبال در 5 می دیداری خواهند داشت که در آن در مورد این حکم تصمیم گرفته خواهد شد.
    در همین حال یکی از وکلای موجی، پائولو تروفینو نقطه نظر قضایی‌اش را در مورد محرومیت موجی از طرف فدراسیون اعلام کرده است.
    در مورد نظراتی که از درخواست آبته از دادگاه فدرال در مورد موجی بوجود آمده یک برداشت اشتباه وجود دارد که این یک محرومیت خودکار است اما این گونه نیست و نمی‌تواند باشد.( وکیل سعی دارد که این حکم را رد کند و آن را از نظر قضایی رد کند)
    اولا من فکر می‌کنم که درخواست آبته یک عمل غیرمنطقی است چرا که فدراسیون باید مشخص کند که دلیل پیگیری حکمی که فراموش شده چه چیزی است.
    کلینی مدافع ملی‌پوش یوونتوس هم در مورد کالچوپولی هم نظرات جالبی دارد.
    فکر نمی‌کنم هیچ تغییری از این پیگیری‌ها حاصل شود. سال‌های زیادی گذشته و اتفاقات الان هم چیزی جز ابری از خاکستر نیست. عنوان سال 2006؟ من اهمیتی نمی‌دهم چون فکر می‌کنم ما آن را در زمین بدست آوردیم.

4. 4 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

کالچو پولی - قسمت دوازدهم

دست‌نوشته‌های فاکتی
    مطالبی که قبلا از دفترچه یادداشت فاکتی استخراج شده اکنون به عنوان مدرک به دادگاه ناپل تقدیم شده است. طی دادگاه هفته گذشته دادستان‌ها ناردوچی و کاپوآنو مدارک جدیدی از جیانفلیچه فاکتی دریافت کردند. دفترچه‌ای که او به دادگاه تحویل داده حاوی نکاتی است که پدرش از فعالیت‌های مشکوک موجی در بین سال های 2004 تا 2006 یادداشت کرده است.
    روزنامه ایل‌ماتینو بخش‌هایی از این دفترچه را منتشر کرده که در آنها ادعا می‌شود یووه و میلان کالچوپولی را کنترل می‌کردند. این روزنامه به نقل از این دفترچه می‌نویسد:
    اینتر باید یک سری فعالیت را در جهت افزایش اعتبار خود در مقابل میلان و یووه آغاز کند و با پشتکار و کسب قدرت بیشتر سعی در دگرگون کردن فوتبال داشته باشد. اینتر باید یک باشگاه پیش رو در یک سیستمی باشد که براساس تکبر و قدرت طلبی اداره نمی‌شود بلکه بر مبنای اتحاد همراه با ادراک لازم از راه‌های دست‌یابی به اهدافش باشد و با استفاده از راه‌های متفکرانه برای دگرگون‌سازی فوتبال نسبت به وضعیت کنونی گام بردارد.
    کاپوآنو و ناردوچی احتمالا این شواهد را در دادگاه یازده می به کار خواهند برد. قرار بود دادگاه امروز برگزار شود اما به دلیل اعتصاب وکلای ایتالیایی این جلسه به تعویق افتاد.
    زمانی که دادگاه دوباره آغاز به کار کند، قاضی ترزا کازوریا احتمالا روبرتو پورتو را به عنوان مسئول رونوشت کردن بخش کوچی از 171 هزار مکالمه تقدیمی موجی به دادگاه منصوب کند. به علاوه قاضی علاقه‌مند است که تعیین کند که از بین برگامو و فاکتی، کدام یک اسم کولینا را در مکالمه منصوب به 28 نوامبر 2004 به کار می‌برد.
    پورتو احتمالا یک ماه زمان برای رونوشت کردن 150 مکالمه پذیرفته شده نیاز خواهد داشت.
    روبرتو منچینی و کارلو آنجلوتی احتمالا در دادگاه بعدی حاضر خواهند شد و از آنها سوالاتی پرسیده خواهد شد. دادگاه آماده است که از نظرات آنها را هم در مورد فعالیت‌های موجی مطلع شود.
    فابیو وینارولی هم علاقه‌مند است تا در دادگاه حضور یابد. او قصد دارد مدارکی را در مورد بازی پارما و لچه در سال 2005 ارائه دهد. گفته می‌شود در آن بازی دسانتیس قاضی میدان کار را به تساوی کشانده تا فیورنتینا سود ببرد.
    از 11 می به بعد شاهدان در دادگاه حاضر خواهند شد. رئیس باشگاه اینتر ماسیمو موراتی ممکن است به درخواست وکلای موجی در دادگاه حاضر شود تا به سوالات آنها پاسخگو باشد.
    در همین حال عضو هیئت‌مدیره باشگاه اینتر و ریاست شرکت پیرلی، مارکو ترونکتی پرورا، موجی و وکلایش را مورد حمله قرار داده است. پرورا به لاستامپا گفته: در تمام رشته‌های ورزشی زمانی که تیم اول سلب صلاحیت می‌شود تیم دوم جایگزین خواهد شد و به همین ترتیب به پایین. اما فوتبال قدرت رسانه‌ای بیشتری دارد و مردم علاقه‌مند هستند تا همه قوانین شکسته شود. ما باید همه چیز را قبول کنیم اما این اشتباه است.
    تماس‌های فاکتی؟ من فکر می‌کنم قبلا در مورد این مسائل بحث شده و در سال 2006 موراتی گفته بود که چیزی وجود ندارد. مردم سعی می‌کنند تا با بازبینی کالچوپولی از هیچ، خیلی چیزها بسازند. آنها می‌خواهند حقیقت را دستکاری کنند و این یک افتضاح است.

6. 3 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

کالچو پولی - قسمت سیزدهم

انتشار مکالمه شادروان فاکتی و انتخاب‌کننده داوران

بالاخره پیش از برگزاری جلسه آتی دادگاه کالچوپولی در هفته آینده، مکالمات جدیدی میان ریاست سابق باشگاه اینتر شادروان جاسینتو فاکتی و انتخاب کننده داوران پائولو برگامو بدست آمده است.

اخیرا برنامه تلویزیونی ماتریکس شبکه مدیاست محتوای این تماس را عمومی نموده، که البته توسط خود موجی و وکیل او نیکولا پنتا در اختیار آنها قرار گرفته بود.

تماس که در ابتدا توسط توتواسپورت انتشار یافته بوده، فاکتی و برگامو را حین مذاکره برای انتخاب داور بازی کالیاری-اینتر در نیمه نهایی کوپا ایتالیای سال 2005، یک روز پیش از برگزاری مسابقه نشان می دهد(11 می 2005)

فاکتی: ببین، من آمارمون با با برتینی رو نگاه کردم. چهار تا برد، چهار تا مساوی و چهار تا باخت.
    برگامو: لعنتی، باشه، بیا پنج ، چهار، چهارش کنیم. دیگه می‌بره.
    فاکتی: اما بهش بگو که فردا خیلی مهمه. 12 تا بازی داشته، همش چهار، چهار، چهار.
    برگامو: یکی می‌ره جلو، همونی رو که اولش V داره. هنوز باید باهاش حرف بزنم، اون باهوشه و می‌دونه که اوضاع باید چطور پیش بره. دیر از هرگز بهتره. گوش کن جاسینتو، ما بازی یکشنبه رو آسون فرض می‌کنیم. و یک داور بی‌تجربه تو جدول می گذاریم. همین برات خوبه؟
    فاکتی: بله خوبه، اگر تو این طور می‌خوای. خوبه...
    برگامو: می خواستم بهت بگم که، لطفا هیچ وقت فکر نکن که از جانب من به تو بی‌توجهی می‌شه.
    فاکتی: برای من یک داور تازه کار برای یکشنبه خوبه.
    برگامو: یک تازه کار، ماتزولنی هم هست.
    فاکتی: ماتزولنی اهل برگاموئه... برادرش هم هست.
    برگامو: بله، هم خوبه هم جوونه. آمارش هم خوبه و قولش هم خوبه.
    فاکتی: مشکلی نیست.
    برگامو: ببین، چند تا بلیت یکشنبه برای یک مشتری می‌تونی جور کنی؟
    فاکتی: مشکل نداره، جمعه یا شنبه به من زنگ بزن. زنگ بزن و ...
    برگامو: موفق باشی.
    فاکتی: لطفا... بهش بگی‌ها.
    برگامو: انجام شده بدونش.

موجی بدون هیچ تأللی به این مکالمه واکنش نشان داده است، البته این مکالمه جزء 74 مکالمه پذیرفته شده توسط قاضی ترزا کازوریا به عنوان شواهد نیست.
    موجی در برنامه ماتریکس می‌گوید: "من فکر می‌کنم بی‌گناهی من در پرده ابهام است، هر چند که مبنای تمام فعالیتهای ما بوده است."
    او اضافه می‌کند: "اینتر نمی‌توانست بازی‌هایش را ببرد چرا که در نقل و انتقالات همیشه ناموفق عمل می‌کردند، البته نه به خاطر من. بعد از آوردن چند بازیکن خوب بالاخره پیروزی‌هایشان هم شروع شد. تنها رمز موفقیت همین است."
    البته در مورد افتضاح سیم کارت‌های سوئیسی نیز از او پرسش شد، چرا که او متهم به تشکیل شبکه‌ای ارتباطی برای خود و داوران است.
    و موجی پاسخ می‌دهد که: "من هیچ وقت هیچ سیم کارت سوئیسی به هیچ داوری ندادم."
    "من دو سیم کارت به برگامو و پایرتو که انتخاب کننده بودند دادم. خودشان آنها را درخواست کرده بودند. من سیم کارت‌ها را خریدم فقط به این دلیل که از جاسوسی دیگران روی فعالیتهای من در بازار نقل و انتقالات جلوگیری کنم. البته بعدا مشخص شد که در همان فروشگاهی که من سیم کارت ها را خریدم مارکو برانکا (مدیر اینتر) نیز حضور داشته است."
    "داوران هرگز سیم کارتی نداشتند. اگر همه فکر می‌کنند که داشتند، پس چرا پلیس کاورچیانو را مورد تجسس ناگهانی قرار نداد؟ تجسس نکردند چرا که می‌دانستند چیزی پیدا نمی‌کنند."

دوستان بزرگوار مشاهده می‌فرمائید که مشکل از گیرنده‌های شما نیست بلکه مشکل از فرستنده است. بله چرا ما خودمان را گول بزنیم و انزژی‌مان را صرف تخریب تیم محبوبمان کنیم و همه تقصیر نایب قهرمانی‌ها را بر شانه خودمان بی‌افکنیم؟ البته اینکه چشمانمان را بر روی ضعف‌های تیممان ببندیم گناهی است نابخشودنی اما چه توجیهی برای این مکالمه وجود دارد؟ حتما باشگاه رم باید دست به خرج های 100 میلیون دلاری بزند تا ریتزولی بزرگ‌منش با یک سوت همه را به فنا بدهد اما رم با این تیم قدرتمند و متعصب به جلو خواهد رفت و این دسیسه‌ها نمی‌توانند جلوی حرکت قطار پرسرعت رم را بگیرند.
    با توجه به مکالمه فوق که بین فاکتی و برگامو انجام شده اگر قاضی قصد اجرای عدالت را داشته باشد جام قهرمانی سال 2005 بدون شک به رم خواهد رسید زیرا طبق گفته جناب آقای پرورا که عضو هیئت مدیره اینتر هم هستند در همه رشته‌های ورزشی در صورت سلب صلاحیت تیم دوم، عنوان قهرمانی به تیم دوم می‌رسد!
    البته شواهد نشان می‌دهد که نباید منتظر صدور رای قاطعی به ضرر مفسدان این فوتبال باشیم اما حداقل کاری که می‌توان کرد این است که هر روز از بی عدالتی‌های که اطراف ما اتفاق می‌افتد آگاهی بیشتری کسب کنیم.

با دانلود از لینک‌های زیر هم از شنیدن این مکالمه عاشقانه لذت ببرید!

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

8. 4 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

کالچو پولی - قسمت چهاردهم

شواهد دادگاهی لوچانو موجی گم می‌شود
    طی ناپدید شدن مرموزانه CD و DVDهای حاوی 171000 مکالمه تلفنی پرونده کالچوپولی، شواهد مربوط به دادگاه ناپل از دست رفته تلقی می‌شود.
    این شواهد از دست رفته شواهدی هستند که وکلای موجی به کمک آنها مکالمات مخفی روسای باشگاه‌ها و داوران را آشکار کرده بودند.
    نیکولا پنتا، مشاور حقوقی موجی و کسی که از مکالمات پرده‌برداری کرده بود می‌گوید: "هیچ کس از 2 سال پیش تا‌کنون درخواستی برای آنها نکرده بوده است."

تحقیقات نیز با پیچیدگی شدیدی رو‌به‌رو خواهد شد چرا که کسی نمی‌داند این CDها کجا هستند. بعد از پایان هر جلسه دادستان عموما از وکلا در مورد این که آیا قصد باز پس‌گیری شواهد را دارند پرسش می‌کند، اما در این مورد، وکلای موجی درخواست نکرده بودند.
    هر چند در آخرین جلسه، یکی از وکلای موجی از دادگاه پرسیده بود که آیا می‌تواند یکی از مسئولان اولیه تجسس کالچوپولی را درگیر کند، یعنی یک کمپانی به نام TRS که نرم‌افزار مورد استفاده برای ترتیب‌دهی به تماس‌ها را فراهم کرده بود. اما دادستان جوزپه ناردوچی گفته بود که نیازی نیست چرا که دادگاه تمامی تماس‌ها را دریافت کرده، هر چند هنوز CDها و DVDها مفقود هستند.
    دادگاه پیش از این 74 تماس ارائه شده توسط وکلای موجی در ماه گذشته را پذیرفته است، گرچه 22 تماس نیز هنوز توسط مسئول تعیین شده توسط دادگاه رونوشت نشده بودند. اما با CD و DVD های گم شده مشخص نیست که آیا این 22 تماس جزء شواهد خواهند بود یا خیر؟
    این اتفاقات سوالاتی جدیدی را از طرف قاضی دادگاه و لوچیانو موجی مطرح خواهد کرد چرا که هر دو می‌خواهند از سرنوشت CDها مطلع شوند، البته با این فرض که طبق گفته وکیل موجی مدارک دو هفته پیش به دادگاه سپرده شده است.
    در چنین شرایطی، اولیویرو بها، روزنامه‌نگار ماجراجو که افتضاح کالچوپولی را از نزدیک زیر نظر داشته و 30 سال نیز تجربه نویسندگی در فوتبال را دارد نقطه نظر خود را به توتو اسپورت چنین بیان می‌کند:
    "مشخص است که هیچ کس دیگر برای صداقت ورزشی اهمیتی قائل نیست. لفظ صداقت با فوتبال در تناقض است. و رفتارهای این چنینی نیز در تعدادی از شخصیت‌ها دیده می‌شود.
    بیایید فرض کنیم که موجی از بقیه بهتر عمل می‌کرد و یک سیستم کارآ را شکل داده بود. اما این بدین معنی نیست که بقیه دستانشان را داخل جیب‌های خود کرده بودند.
    هر کس دوست داشت مثل موجی باشد، با همان قدرت و سیستم. شواهد جدیدی که البته در 2006 نادیده گرفته شده بودند همین مطلب را نشان می‌دهند."

10. 3 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

کالچو پولی - قسمت پانزدهم

درخواست رسمی یوونتوس برای پس گرفتن اسکودتوی 2006

طبق اعلام خود باشگاه، آنها با ارسال درخواست‌هایی به کمیته ملی المپیک، فدراسیون فوتبال و دادگاه فدرال خواستار پس گرفتن اسکودتوی 2006 شده‌اند.
    اعضای هیئت مدیره یوونتوس طی ملاقاتی در روز دوشنبه در تورین ارسال درخواست‌ها به تمامی مراجع فوتبالی ایتالیا را در دستور کار قرار دادند. آشکار شدن مکالمات میان انتخاب‌کنندگان داوران و مسئولین باشگاه اینتر انجام می‌شود طی سالهای 2004 تا 2006 منشأ این حرکت هستند.
    چهار سال ییش طی فرآیندی مشابه دادگاه ورزشی مربوط به کالچوپولی یوونتوس را از دو مقام اسکودتوی خود خلع کرد که البته یکی از آنها به اینتر واگذار شد.
    و حالا یوونتوسی‌ها هم طبق پیشروی‌های انجام شده در دادگاه ناپل خواستار لغو همان تصمیم هستند. و البته اگر موفق شوند عنوان از تیم میلانی نیز پس گرفته خواهد شد.
    بخشی از بیانیه رسمی باشگاه که نشان‌دهنده قصد آنها در پس گرفتن اسکودتو است می‌گوید:
    "حرکت ورزشی بر پایه های صداقت، برابری و توازن در روابط میان طرفین استوار است.
    وجود یک شبکه ارتباطی میان افرادی از باشگاهی که از اعطای اسکودتوی 2006 سود برده، با بخش داوری، با استناد به ماده 1 قانون عدالت ورزشی نشان‌دهنده نقض اصول صداقت و صحت هستند."
    پیامد رخدادهای دادگاه ورزشی سال 2006 اعطای خودکار اسکودتو به اینتر و سقوط یوونتوس به سری‌ب بود. کمیسر وقت فدراسیون گایدو روسی اسکودتو را به اینتر داد، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمال لغو این تصمیم وجود دارد، به این معنی که اینتر عنوان ذکر شده را از کلکسیون عناوین خود حذف شده خواهد دید.
    روسی به تازگی گفته است که سازمان‌های فدرال مثل فدراسیون فوتبال مجبور نبودند که هیچ عنوانی را به اینتر بدهند. او می‌گوید:
    "سیستم‌های فدرال می‌توانند در موارد خاصی به عللی مثل اخلاق ورزشی مداخله کنند، مثلا وقتی تیم‌های دیگری یافت شوند که رفتار نادرستی نموده باشند."

در همین حین امروز صبح دادگاه ناپل به کار خود ادامه خواهد داد، و البته مارچلو لیپی سرمربی ایتالیا نیز لیست 30 نفره خود را برای جام جهانی اعلام خواهد نمود.
    همچنین انتظار می‌رود مربی چلسی کارلو آنچلوتی نیز برای ارائه شواهدی از زمان حضورش در میلان در دادگاه حاضر شود. میلان نیز در پی‌گیری های سال 2006 مشمول جریمه امتیازی گردید.

لوچانو موجی نیز همراه با تیم قانونی خود در دادگاه حاضر خواهد شد. و البته یک مرتبه دیگر رئیس سابق یوونتوس به مجادله بر سر طرح محرومیت مادام العمر تحمیل شده به او خواهد پرداخت.
    "من همیشه گفتم که من هیچ وقت برای تمام عمر محروم نشده‌ام. هر کس که این حکم را امضا کند، البته اگر حاضر بشود امضا بکند، تمامی مسئولیت را خود بر عهده خواهد گرفت."

فدراسیون تأیید کرده است که دادگاه فدرال در 14ام می ملاقاتی خواهند داشت، اما نامشخص است که آیا آنها درخواست محرومیت مادام‌العمر موجی از فوتبال را بازبینی خواهند کرد یا خیر؟

در جلسه امروز دادگاه ناپل، انتظار می رود تا دادستان ها شواهد جدید دریافتی از جیانفلیچه فاکتی را نیز مورد بررسی قرار دهند. این شواهد به شکل دفترچه یادداشت‌های جاسینتو فاکتی رئیس سابق باشگاه اینتر از روابط لوچیانو موجی با داوران و انتخاب‌کنندگان آنها در اختیار دادگاه قرار گرفته است.

12. 2 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

کالچو پولی - قسمت شانزدهم

شهادت کارلو آنچلوتی در دادگاه
    دادگاه کالچوپولی در ناپل در روز سه‌شنبه در حالی ادامه یافت که محوریت جلسه بر حضور مربی قهرمان چلسی، کارلو آنچلوتی بود. فاضی ترزا کازوریا در ساعت 10:15 به وقت اروپای مرکزی دستور به شروع جلسه داد و در ابتدای جلسه تیم دفاعی پیرلوئیچی پایرتو درخواست ارائه 50 تماس دیگر را از دادگاه نمود تا علاوه بر 74 تماس پذیرفته شده از لوچیانو موجی آنها نیز رونوشت شوند.
    البته دادستان عمومی جوزپه ناردوچی، از علت این درخواست جویا شد. او به دادگاه گفت: "این تماسها برای 3 سال موجود بودند و هیچ کس برای آنها درخواستی نداده است. چرا موکلین حالا درخواست آنها را دارند؟"
    پس از آن نیز ناردوچی از دادگاه درخواست کرد تا برنامه تلویزیونی اخیرا پخش شده "ماتریکس" را دریافت کند، چرا که موجی در آنها در رابطه با موضوع سیم کارت‌های سوئیسی صحبت می‌کند.
    با ادامه دادگاه مشخص شد که فدراسیون فوتبال بررسی شواهد دادگاه ناپل را بیشتر به تعویق انداخته است و آنها تا رونوشت شدن کامل 60 مکالمه دیگر قادر به کار نیستند. سریعترین شروع تحقیقات محتمل به تاریخ 18 ژوئن است - دقیقا در کوران مسابقات جام‌جهانی قبل از بازی دوم ایتالیا با نیوزلند.
    در همین حین اتاق 216 دادگاه ناپل دچار ازدحام شدیدی از طرف رسانه‌ها گشته بود. نظم سریعا برقرار شد و مربی چلسی توسط دادستان مورد پرس و جو واقع شد تا اطلاعاتی راجع به زمان حضور او در میلان و حضور هر چند کوتاه او در یوونتوس بدست آید. خود آنچلوتی نیز تأکید بیشتری بر روی فصل 05-2004 داشت.
    او می‌گوید: "من احساس می‌کنم میلان قربانی بوده است."
    "در مورد موجی، من هیچ وقت او را در رختکن داورها ندیده بودم وقتی که میلان و یوونتوس بازی داشتند چرا که من هیچ وقت آنجا نبودم. اما گتوزو به من گفت که بعد از یکی از بازی‌های میلان و یووه، موجی را در اتاق رختکن داورها دیده است."
    صحبت کوتاه فابیو ویگنارولی اختتامیه دادگاه شد، و قاضی ترزا کازوریا جلسه بعدی را به 25 می موکول کرد، تا دادستان‌ها در آن روز رویرتو مانچینی سرمربی منچستر سیتی را مورد پرس و جو قرار دهند.
    در همین اثنا، موجی به انتقاد از یوونتوس پرداخت چرا که قبل از این اقدام خاصی را برای پس گرفته شدن اسکودتو از اینتر انجام نداده بودند. باشگاه یوونتوس در روز دوشنبه طی یک درخواست رسمی از مراجع فوتبال ایتالیا خواستار بررسی امکان سلب مقام قهرمانی 2006 از اینتر با توجه به مکالمات جدید بدست آمده، شده است.
    موجی به خبرنگارهای بیرون دادگاه گفت: "یوونتوس بایستی قبلا این کار را انجام می داد، اما حالا هم خوب است"
    نظر آنچلوتی هم در مورد حرکت اخیر یووه پرسیده شد، اما قهرمان لیگ برتر ترجیح داد که وارد این موضوع نشود.

اعترافات لوچیانو موجی در ارتباط با سیم کارت ها در دادگاه استفاده خواهد شد
    به نظر می‌رسد ریاست سابق باشگاه یوونتوس لوچیانو موجی، با اعتراف به دادن سیم کارت خارجی به انتخاب کنندگان داوران یک گل به خودی زده است؛ چرا که قاضی ترزا کازوریا به درخواست دادستان مبنی بر تحصیل مدارک این اعتراف پاسخ مثبت داده است.

در جلسه سه شنبه دادگاه، دادستانهای دادگاه جوزپه ناردوچی و استفانو کاپوآنو درخواستی را تسلیم دادگاه کردند که طی آن بتوانند برنامه پخش شده "ماتریکس" را در اختیار داشته باشند. قاضی نیز درخواست آنها را موجه دانست و این اجازه را صادر کرد. دادستان‌ها ادعا می‌کنند که "اظهارات موجی در ارتباط با مالکیت سیم کارت‌ها اعتراف گونه است و او گفته است که آنها را به پائولو برگامو، پیرلوئیجی پایرتو و رومئو پاپارستا (پدر داور سابق جیانلوکا پاپارستا) داده است.
    طی جلسه بعدی در روز 25 می، احتمالا دادستانی دادگاه موجی را از موجی در مورد مسئله سیم کارت‌ها پرس و جو خواهد کرد که در این مورد موجی مظنون به ایجاد یک شبکه ارتباطی با داوران و انتخاب‌کنندگان داوران است - که موجی همواره آن را در دادگاه نفی کرده است.
    جلسه بعد خاتمه دهنده به بازپرسی های دادستان ها تلقی می شود، و در پی آن نوبت به فعالیت های تیم دفاعی وکلای موجی خواهد رسید تا آنها بتوانند شاهدانی از نحوه برگزاری دادگاه و پیگیری های سال 2006 را به دادگاه فرا بخوانند.

یکی از وکلای موجی، مائوریلیو پریوریسکی، اعتبار دادگاه اولیه کالچوپولی را به چالش می‌کشد و ادعا می‌کند کولونل آریچیو احتمالا از شواهد و مدارک چشم پوشی کرده است.
    او می‌گوید: "ما به دنبال یک نتیجه‌ایم، و آن تبرئه موجی است. پیگیری‌ها همیشه یک به یک سو بوده اند: ضربه زدن به موجی و یوونتوس."
    "خود آریچیو این را تصدیق کرده است. پیگیری‌ها درست انجام نشد و این یک جرم است."
    پریوریسکی مطمئن است که ریاست سابق اینتر جاسینتو فاکتی داور خاصی را برای یکی از بازیهایشان خواسته بود.
    او اضافه می‌کند: "من فکر می‌کنم این فاکتی بود که اسم کولینا را بر زبان آورد، اما هر کس که باشد، اهمیتی ندارد چرا که آن رونوشت هم باید مثل بقیه رونوشت‌ها خوانده شود".
    مکالمه ذکر شده در حال رونوشت شدن توسط روبرتو پورتو است، او مسئول رونوشت کردن تمامی تماس‌ها بوده است و تا کنون نیز دادگاه او را تأیید کرده است.
    همین طور که دادگاه در ناپل ادامه پیدا می‌کند، یوونتوسی ها به دنبال لغو حکم های صادر شده در سال 2006 هستند که طی آنها دو اسکودتوی خود را از دست دادند.
    در همین حین توتو اسپورت خبر می‌دهد که وکیل یوونتوسی میکله بریامونته با مطالعه ظریف قوانین، احتمال لغو آن احکام را در دست بررسی دارد.

14. 3 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

کالچو پولی - قسمت هفدهم

فدراسیون مشتاق برای شروع پیگیری‌ها

دادگاه قانونی کالچوپولی در ناپل تماس تلفنی جدیدی را بدست آورده است و این آخرین نوار ضبط شده در ارتباط با بازی بحث بر انگیز فیورنتینا و یوونتوس در سال 2005 است که با نتیجه 3-3 و همراه با طوفانی از اعتراضات به پایان رسید.
    در آن بازی، فابیو کاناوارو ضربه سری را به گل تبدیل کرد که هر چند صحیح به نظر می‌رسید، اما توسط داور پیرلوئیجی کولینا مردود اعلام شد.
    در تماس تلفنی ذکر شده، انتخاب‌کننده سابق داوران پائولو برگامو و پیر لوئیجی پایرتو در مورد آن مسابقه صحبت می‌کنند. صدای کولینا هم در حال توضیح دادن در مورد رفتار موجی بعد از سوت پایان بازی شنیده می‌شود.
    در ذیل بخشی از تماس، ارائه شده توسط توتو اسپرت آورده شده است:

برگامو: سخته که بفهمی. توپ بیشتر توی دروازه است تا بیرون.
    کولینا: موجی آمد پیش من و بعد از دست دادن گفت: "خوب بودی". به نظر نمی‌رسید که داره ***** می‌گیره (می شه). آرام بود.
    پایرتو: نمی‌تونم بگم که اگر این طور نمی‌شد بعد می‌خواست چه اتفاقاتی بیفته.
    برگامو: در هر صورت من از کولینا خوشحالم چون از پس شرایط خوب بر اومد. جواب کارهایی که می‌کنیم رو این طوری داد.

در حال حاضر، دادستان فدرال استفانو پالاتزی علاقه‌مند است تا پیگیری‌های فدراسیون را شروع کند. او هر چیز لازم را در اختیار دارد؛ تماس‌ها، شواهد و بالاخره تیمی از کارآگاهان. البته او هنوز مجموعه‌ای جدید از رونوشت‌ها را از قاضی ترزا کازوریا از دادگاه ناپل دریافت نکرده است.
    و روبرتو پورتو نیز شروع به رونوشت کردن تمامی تماس‌های ارائه شده توسط تیم دفاعی موجی، پایرتو و دادستان‌ها کرده است. البته کار بر روی CDهایی که حاوی تماس‌های بیشتر در این زمینه هستند نیز در حال انجام است، تماس‌هایی که هنوز به روشنایی راه نیافته‌اند.
    پالاتزی هم اکنون در تاپل حضور دارد، تا به بررسی قوانین جدید بپردازد. این قوانین در ارتباط با خشونت در استادیوم‌های ایتالیا و اینکه در صورت شیوع تنش به سکوها و خارج از استادیوم چه کسی یا کسانی مسئول خواهند بود، می‌باشد.
    در شرایط فعلی، باشگاه‌ها در صورت شیوع دردسر سازی و خرابکاری هواداران جریمه می‌شوند، اما قانون‌نویسان قصد دارند تا مسئولیت باشگاه‌ها به خصوص در موارد نژادپرستانه را سبک کنند.

16. 3 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

کالچو پولی - قسمت هجدهم

مسئول روابط تیم میلان در امر داوری لئوناردو مئانی موضع خود را درارتباط با کالچوپولی و رخدادهای فعلی دادگاه ناپل بیان کرده است.

مئانی، که از 4 سال پیش در جریان کالچوپولی اولیه مظنون به مکالمه‌ی با داوران و انتخاب‌کنندگانشان است، به روابط خود با بعضی اشخاص اعتراف می‌کند، اما او این پرسش را مطرح می‌کند که چرا با وجود کشف مکالماتی مربوط به اشخاص مرتبط با باشگاه اینتر، هنوز هیچ گونه تفحص و رسیدگی نسبت به این موضوع نمی‌شود.
    او به توتو اسپورت می‌گوید: "بعد از شنیدن هر چیز رنگ و وارنگی، من هم می‌خواهم نوع برداشت خودم از این مسئله را بیان کنم. البته حرفهای من ضد هیچ کس نیست، و تنها توضیحی است بر حقایق، واقعیتی که من در آن زندگی کردم،"
    "من، داوران و انتخاب‌کنندگان زیادی را از آن زمان می شناختم. و واقعا غیرممکن بود که بگویی "بیا از این به بعد یکدیگر را ملاقات نکنیم"، فقط به این دلیل که آنها داور بودند."
    "میلان توده قدرت نبود. شاید من هم تنها کسی بودم که همه چیز را در مورد آنچه که قرار بود رخ دهد را به دقت تحلیل کرده بودم. من به نتایج دقیقی رسیدم، اما اطمینانی نداشتم، چرا که از تحلیل تاریخ‌ها و چیزهای خاصی به ایننتایج رسیده بودم."
    مئانی هم همان چیزی را می‌گوید که کارلو آنچلوتی هفته پیش به دادگاه گفت - این که میلان احساس بی گناهی دارد (میلان احساس قربانی شدن را دارد) ، در پی تک گلی که آنها معتقدند به اشتباه مردود اعلام شده است.
    او اضافه می‌کند که: "بعد از سیه نا-میلان خشم همه جا را فرا گرفت. آنچلوتی گفت که احساس می‌کند در حق میلان کلاهبرداری شده. من جنارو ماتزه‌ای را در سکوها دیدم. و او گفت که می‌خواهد با من حرف بزند، اما بعد ناپدید شد،"
    "من به او زنگ زدم و او توضیح داد که کمک داور بعد از مردود کردن گل شفچنکو دیوانه‌وار عمل کرده است. و هم درخواست دو خط نگه دار باهوش را از او کردم. و البته از او خواستم که کسی را برای من بفرستد که هوشیار باشد و تفهیم شده از این که من هیچ هدیه‌ای نمی خواهم."
    پس از این او حمله‌ای به مرد سابق یوونتوسی آنتونیو جیرائدو می‌کند، و مدعی است که او بعد از مردود شدن گل میلان در آن بازی او از این مسئله ابراز خرسندی کرده است.
    "من با جیرائدو فرق داشتم. نقش او با من متفاوت بود. بعدا او به اینوچنزو ماتزینی (نایب رئیس سابق فدراسیون) زنگ زده بود تا به او بگوید که این دوستمان در سیه‌نا عالی کار کرده."
    "و در مورد بازی کیه‌وو - میلان چیزی نبود که هیچ نکته خاصی را به ذهن برساند."
    مئانی سپس به پرسش در این مورد که چرا هرگز تماسهای مربوط به اینتر با وجود شواهد لازم در دادگاه 2006 آشکار نشدند، می‌پردازد.
    "من نهایت احترام را برای جاسینتو فاکتی قائل هستم، اما من هم حتی پرسیدم که چرا صدای من به مدت سه ماه ضبط شد تا یک تماس فرعی بدست آید، اما در تلفن او، هرگز کنترلی اعمال نشد."
    "اگر قرار بود که این یک تجسس برابرانه باشد، چه طور ممکن است که حتی صدای رئیسی مثل موراتی ضبط نشده باشد؟ شاید هیچ چیز رخ نداده، من نمی دانم. اما میزان کنترل روی آنها با دیگران متفاوت بود."
    "من نمی‌خواهم اینتر را جریمه شده ببینم، اما این سوال را دارم که چرا با دیگران به شکلی متفاوت رفتار شد در حالی که همه مکالمات دیگر هم شبیه مکالمات میلان بود؟ میلان بایستی اسکودتوی 05-2004 را می‌برد."

18. 3 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

عضو Derby

بازیکن محبوب
    Totti
    تشکر ها
    942
    تشکر شده 745 در 244 پست

کالچو پولی - قسمت نوزدهم

شهادت روبرتو منچینی در دادگاه، به چالش کشیده شدن ادعای میلانی‌ها توسط لوچانو موجی و کشف یک تماس دیگر در مورد اینتر
    دادگاه کالچوپولی در ناپل در سه شنبه ادامه یافت و دادستان‌های دادگاه، استفانو کاپوآنو و جوزپه ناردوچی به پرس و جو از مربی سابق اینتر روبرتو منچینی پرداختند.
    دادگاه با فراخوانی روبرتو منچینی به جایگاه شهادت توسط قاضی ترزا کازوریا آغاز گردید تا کاپوآنو شروع به بازپرسی کند. او قصد داشت تا شهادت مانچینی را در مورد احتمال وجود یک سیستم ایجاد شده توسط موجی برای اعمال نفوذ روی داوران و انتخاب‌کنندگانشان بشنود.
    در پاسخ به درخواست کاپوآنو برای بازگویی آنچه او چهار سال پیش به کارآگاهان گفته بود، دادگاه مشاهده کرد که منچینی که چهار سال قبل ادعای نفود موجی روی داوران را می‌کرد، نسخه متفاوتی از صحبت های خود را ارائه می‌کند.
    منچینی به دادگاه گفت:
    "بعد از پایان بازی رم-اینتر که 3-3 تمام شد، من به داور روزتی گفتم که قرار است در تورین به او و دوستانش چیزی پرداخت شود؟ من منظورم با موجی بود، این داور تورینی بود و بنابراین ارتباط ساده بود."
    "اما اصلا قصد خاصی از گفتن هیج چیزی نداشتم. وقتی شما احساس می‌کنید که به شما حقه زده شده است بعد از بازی در التهاب آن لحظات حرفهای خاصی خواهید زد."
    "من بازی را به یاد دارم، اما نه همه لحظات را. یادم هم نمی‌آید که در بازی اینتر-لاتزیو به سمت داور فریاد زده باشم "آبروریزی"، اما همواره مشکلاتی خاصی را با داوران داشته‌ام."
    "من موجی را نزدیک نیمکت‌ها دیدم البته فقط برای وقت اضافه یک سوپر کاپ که در تورین برگزار شد."
    موجی در زمان بازپرسی شدن منچینی در دادگاه حاضر نبود. البته زمان حضور مانچینی کوتاه بود و او تنها 20 دقیقه با دادستان صحبت کرد.
    وقتی مانچینی اتاق 216 دادگاه ناپل را ترک کرد، موجی حاضر شد. و سعی در پاسخ به ادعای دو هفته پیش آنجلوتی در "کلاهبرداری در حق میلان" طی فصل 05-2004 داشت.
    در آن فصل مردان آنجلوتی در روز نهایی به یوونتوس باختند تا عنوان به بانوی پیر برسد و سرانجام در دادگاه کالچوپولی 2006 لغو شود.
    موجی به حرفهای آنجلوتی حمله‌ور شد، که داورانی را که مشکوک به همکاری با او می‌داند اشتباهاتی نیز به نفع میلان کرده‌اند. او نیز مدعی شد که او و یوونتوس نیز احساس "کلاهبرداری در حقشان" دارند.
    موجی به دادگاه گفت: "شخص مسئول داوران در میلان، لئوناردو مئانی، بخشی از ساختار باشگاهی است. در بازی‌های با پارما، رجینا و آتالانتا، داوری شده توسط پیری، راکالبوتو و برتینی، بازبینی‌ها نشان می‌دهد که آنها اشتباهاتی کردند که به نفع میلان تمام شد،"
    "اگر همانطور که گفته می‌شود، این داوران هم جزء سیستم دائم‌الذکر موجی هستند، خوب بایستی تصمیم‌هایشان متفاوت می‌بود. با توجه به این مطالب، این ما بودیم که به ما حقه زده شد."
    دادگاه نیز در پایان به 1 ژوئن موکول شد و پرونده در این روز ادامه خواهد یافت.
    در همین حین تماس تلفنی دیگری در ارتباط با اینتر توسط توتو اسپورت منتشر شد.
    در آن، داور سابق پائولو برتینی با انتخاب‌کننده سابق داوران پائولو برگامو صحبت می‌کند و مدعی می‌شود که ریاست سابق باشگاه اینتر جاسینتو فاکتی قبل از یکی از بازی‌ها، او را در رختکن داوران تحت فشار قرار داده است.
    بازی مورد نظر، نیمه نهایی کوپا ایتالیا میان اینتر و کالیاری در تاریخ 12 می 2005 بوده است که 1-1 به پایان رسید.
    این گزیده‌ای از مکالمه فوق است:
    برگامو: اینتری‌ها یک کم اعتراض کردند... کی؟
    برتینی: اِه، توجه نکردم. اما اول بازی فاکتی اومد توی رختکن تا سلام و احوال همیشگی رو داشته باشه. گفت: "این بازی 13ام هست، می‌دونی که. تا حالا 4 بار ما بردیم، 4 تا مساوی کردیم و 4 تا باختیم. این برای اینتر خوب نیست." برای همین بازی رو یک جور خاصی شروع کردیم.
    برگامو: آها، آها.
    برتینی:خوب نبود، اصلا او خوب نیود.
    برگامو:باید باهاش صحبت کنی... تو زمین آرام‌تر باش. من قبلا در این مورد باهاش صحبت کردم. هیچی رو نمی‌فهمه.

20. 3 کاربر از پست مفید Gladiature_Roma تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته

ItaliaJuventusLiverpool

Delpiero

تشکر ها
    31,448
    تشکر شده 14,724 در 3,817 پست

گزارش ویژه: برگامو: اینتری‌ها در ماجرای کالچوپولی بیشترین تماس را با داوران می‌گرفتند

رییس سابق کمیته داوران ایتالیا بر این باور است که یوونتوس در سال 2006 به اشتباه محکوم شد.

سایت گل – پائولو برگامو، تعیین‌کننده سابق داوران دیدارهای فوتبال ایتالیا می‌گوید اینتر در جریان کالچوپولی بیشترین تماس‌های تلفنی را داشت، اما یوونتوس و لوچانو موجی بودند که در سال 2006 محکوم شدند.
    برگامو که یکی از شاهدهای دادگاه کالچوپولی 2 در دادگاه عالی ناپل است، فاش کرده که در سال 2006 چندین تماس تلفنی گم شد که حالا در امسال مطرح می‌شود.
    او می‌گوید یوونتوس تنها به دلیل یک تماس تلفنی که یک طرف آن لوچانو موجی، مدیر وقت یووه بود محکوم شد.
    برگامو همچنین می‌گوید اینتر از سیستم ارتباطی ویژه‌ای استفاده می‌کرد که اتحادیه فوتبال ایتالیا ساخته بود و روابط بین باشگاه‌ها و داوران را از محدوده شنود دور نگه می‌داشت.
    برگامو به ایستگاه رادیو پاور گفته است: «در آن هنگام از ما خواسته شد جو را برای داوران آرام سازیم. فدراسیون به ما تلفن‌هایی داد و شماره آن تلفن‌ها را به همه باشگاه‌ها داد. آنها همه مرتبا به ما زنگ می‌زدند. در آن هنگام به ما اتهام زده می‌شد که بیش از حد حرف می‌زنیم، اما امروز باشگاه‌ها ناراحت هستند که دیگر جوابشان را نمی‌دهیم.
    اتحادیه داوران ایتالیا پیشنهاد داد که داوران با هیچ کس صحبت نکنند، اما هیچ فردی این ایده را دوست نداشت. به نظرم آنها تلاش کردند جوی آرام برای داوران پیش از دیدارها به وجود بیاورند تا به آنها کمک شود.
    در آن هنگام (2006) که کالچوپولی مطرح شد، آنها تنها یک تماس را به عنوان مدرک نشان دادند، تماسی که بین من و موجی برقرار شده بود. بقیه تماس‌ها مخفی نگه داشته شد.
    اما من با همه حرف می‌زدم. به ویژه من و اینتری‌ها بسیار با هم حرف می‌زدیم چون آنها در آن هنگام هیچ گاه پیروز نمی‌شدند و همیشه نالان بودند.»

22. کاربر روبرو از پست مفید AlexDelpiero تشکر کرده است .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)