افشین پیروانی در خصوص هجدهمین سالگرد قهرمانی تاریخی پرسپولیس در اولین دوره لیگ برتر اظهار داشت: حتما هواداران عزیز به یاد دارند که ما آن روز در خانه بازی داشتیم و استقلال در انزلی باید به مصاف ملوان می‌رفت و شانس این تیم برای قهرمانی خیلی بیشتر بود اما در نهایت روی خوب فوتبال به ما نشان داده شد. با آنکه آن سال مشکلات بسیار زیاد مالی داشتیم اما در نهایت قهرمان شدیم. به خوبی یادم می‌آید که در اواخر بازی‌ها آنقدر مصدوم داشتیم که در بازی‌های آخر به زحمت ۱۱ بازیکن ترکیب اصلی انتخاب می‌شدند.

وی افزود: درست مثل روزهایی که پرسپولیس با پنجره بسته موفق شد اتفاقات بزرگی را رقم بزند و به فینال آسیا برود. ما در آن سال آنقدر مصدوم داشتیم که در دو سه بازی گلر امیدها برای ما درون دروازه ایستاد اما به هرحال خواستن توانستن است. ما آن سال تیم خیلی خوبی داشتیم؛ به قول آقای پروین آن قهرمانی هیچ گاه از یادمان نخواهد رفت. یادم می‌آید که آقای پروین بعد از بازی مقابل فجرشهید سپاسی در سونای ورزشگاه آزادی به ما گفت که من شش تای ۵۲ و ۹ نفره بازی کردن مقابل استقلال را هیچگاه از یاد نمی‌برم و قهرمانی امروز را هم از خاطرم نخواهم رفت.

پیروانی در خصوص کاپیتانی‌اش در این دیدار گفت: به هر حال در اولین دوره لیگ حرفه‌ای من به عنوان کاپیتان جام را بالای سر بردم و باید در آن شرایط باشید تا بدانید که این مسئله چقدر لذت بخش است. من اصطلاحی دارم که می گویم باید پرسپولیسی باشی، در فینال جام حذفی به استقلال گل برتری بزنی و قهرمان شوی تا مزه آن را بفهمی و حالا هم می‌گویم که باید پرسپولیسی باشی، کاپیتان باشی و جام قهرمانی را به آن صورت فوق‌العاده بالای سر ببری تا حرف من را درک کنید. واقعاً حس و حال فوق العاده و وصف ناپذیری بود.

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با قهرمانی‌هایش با پیراهن سرخپوشان عنوان کرد: فکر می‌کنم فینال‌جام‌حذفی که خودم گل زدم و پرسپولیس قهرمان جام حذفی شد خیلی جذاب بود و برای من آن قهرمانی از همه مهمتر است اما این بازی هم برای من همیشه ماندگار است. در این قهرمانی من کاپیتان پرسپولیس بودم و به همین خاطر این قهرمانی هم جذابیت‌های خاص خودش را داشت. به نظر من هر کجا و هر کسی که بتواند کاری برای خوشحالی و رضایت هواداران پرسپولیس انجام دهد ارزشمند است و من مخلص آن فرد هستم. حالا شما حساب کنید که با یک جام آوردن باعث خوشحالی و شادی هواداران میلیونی می‌شوید. می‌توانم بگویم که قهرمانی جام حذفی بهترین قهرمانی من بود چرا که به رقیب دیرینه گل زدم و با آن قهرمان شدیم. قهرمانی در لیگ برتر هم اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که همواره قهرمانی‌های پرسپولیس دراماتیک و به یاد ماندنی بوده است، گفت: قبول دارم. شاید خرداد سال ۸۱ خیلی‌ها فکر می‌کردند تیم دیگری در انزلی قهرمان می‌شود و به همین خاطر جام اصلی را به شمال کشور بردند اما در نهایت ما قهرمان شدیم. آنها همه برنامه‌های اصلی خود را برای بازی در انزلی گذاشته بودند اما پرسپولیس کاری کرد کارستان و در حالی که همه نگاه‌ها به بازی در انزلی بود در نهایت ما قهرمان شدیم. از این اتفاقات خاص در فوتبال زیاد می‌افتد و این مسئله نشان می‌دهد که فوتبال ورزش لحظه هاست.

لینک های بیشتر:
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]