دستیار سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد می‌گوید او و سرمربی سابق شیاطین سرخ رونالدو را به بازیکنی در خدمت تیم تبدیل کردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مایک فلان دستیار اولگنار سولسشایر سرمربی فعلی منچستریونایتد یکی از باسابقه‌‌ترین مربیان در کادر فنی این تیم است. او که اکنون به عنوان دستیار به شاگرد الکس فرگوسن کمک می‌کند، زمانی دست راست خود اسطوره اسکاتلندی بود و در مقطعی از آن دوران (2003 تا 2009) هم کریستیانو رونالدو را تمرین می‌داد.

فلان درباره روزهایی که به عنوان دستیار فرگوسن با رونالدو تمرین می‌کرد به نشریه «کوچینگ مانوال» گفت: رونالدو بازیکن متمایزی بود. او مانند یک اسفنج بود. هر چه به او توصیه و راهنمایی‌اش می‌کردیم باز هم چیزهای بیشتری از مربیان تیم می‌خواست. همیشه برای اینکه نکات بیشتری به او بیاموزید، شما را به چالش می‌کشید. یکی از آن چالش‌ها این بود که مجبور بودیم به او بیاموزیم باید بازیکنی در خدمت تیم باشد و او این موضوع را متوجه شد. او سرانجام متوجه شد.

دستیار سابق فرگوسن افزود: در تمرینات یکسری موارد بود که او را مجبور می‌کرد کارهایی که دوست ندارد را انجام دهد اما وقتی که به موفقیت‌ رسید و بعد از آنکه به رئال مادرید رفت، ما در بازی‌هایش در آن تیم چیزهای خاصی را مشاهده کردیم که قطعاً نشان می‌داد او در منچستریونایتد آنها را آموخته است. او داشت دستورالعمل‌هایی که ما به او داده بودیم را به پله‌هایی برای بالاتر رفتن از نردبان ترقی تبدیل می‌کرد. این برای ما خیلی اهمیت داشت و به همین دلیل احساس رضایت می‌کردیم. ادعا نمی‌کنم که من کریستیانو رونالدو را به بازیکنی که امروز می‌بینیم، تبدل کرده‌ام. افراد زیادی روی او تأثیر گذاشته‌اند اما بیشترین کسی که روی او تأثیر گذاشت خود او بود. انگیزه او برای کسب موفقیت فوق‌العاده است.

بیشتر بخوانید
گیگز در تیم منتخب خود رونالدو را از قلم انداخت

رونالدو در 292 بازی‌اش برای منچستریونایتد 118 گل زد و با این تیم سه بار قهرمان لیگ برتر و یک بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. او اولین توپ طلای خودش را به خاطر درخشش در من‌یونایتد کسب کرد.