Design & Developed BY Patira

صفحه 51 از 141 نخستنخست ... 41495051525361101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1405
    مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

esteghlal مصاحبه آبی های پایتخت در فصل 90-91

به نام یاور بر حق

به یاد ناصر خان حجازی (روحش شاد)

به امید قهرمانی استقلال در فصل 90-91

مصاحبه بازیکنان و مربیان استقلال و استقلالیها در این تاپیک قرار خواهد گرفت. لطفا قوانین را خوانده و رعایت فرمایید.

.

استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

ویرایش توسط hamedss : 06-05-2011 در ساعت 17:02

2. 5 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه مظلومی

مظلومی: اولتیماتوم نه،‌ با بازیکنان پدرانه حرف زدم!

با قدرت از استقلال می‌روم

خبرگزاری فارس: سرمربی استقلال گفت: روزی که آمدم فکر این را کرده بودم که یک روز بروم و به دنبال این هستم که با قدرت استقلال را ترک کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس، پرویز مظلومی در نشست خبری پیش از دیدار فردا با فولاد ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری گفت: باید این وضعیت را تغییر دهیم و می‌دانیم هواداران از ما توقع دارند، اما ما هم از آنها توقع داریم که اگر قهرمانی می‌خواهند به ورزشگاه بیایند. فرقی نمی‌کند چه کسی برای استقلال قهرمانی بیاورد و تمام تیم تلاش می‌کند که استقلال به هدفش برسد.

وی افزود: اینکه مظلومی برود و یک نفر دیگر بیاید مهم نیست و هواداران باید استقلال را تشویق کنند و ما هم نیاز به حمایت آنها داریم. دنبال بهانه‌جویی نیستم و همیشه گفته‌ام باخت مال من و برد مال دیگران. مورینیو حرف خوبی زد و گفت در بردها پدرهای زیادی وجود دارد ولی در باخت‌ها سرمربی تنها است. ما هم از این وضعیت ناراحت هستیم. در ۲ بازی قبل حداقل حق ما مساوی بود نه باخت ولی چیزی که نباید پنهان بماند شرایط استقلال است. ما ۳ بازیکن خارجی آورده‌ایم که مجبور بودیم از آنها استفاده کنیم. آنها آماده نبودند و بعد از بازی با فجر آنها را به دست بدنساز تیم سپردم تا آماده شوند.

مظلومی خاطرنشان کرد: ‌اگر مشکلی بوده به خاطر مصدومیت بازیکنان بوده و من اصل قضیه را ناهماهنگی تیم می‌دانم. تاکتیک ما با مجیدی و کرار جا افتاده بود و کسی نمی‌توانست با ما مقابله کند اما زمانی که تیم‌های حریف در ترکیه اردو داشتند ما نتوانستیم این کار را انجام دهیم درحالی که بازسازی تیم در نیم فصل یکی از مهمترین مسائل تاکتیکی است.

وی افزود: سال گذشته در نیم فصل دوم نتایج خوبی گرفتیم چون به اردو رفته بودیم و بازسازی خوبی داشتیم اما حالا باید در کوران بازی‌ها تیم را بسازیم. شاهین بوشهر و مس کرمان چنین شرایطی دارند و در مقطعی دچار مشکل شدند. در حال تلاش هستیم و ممکن است در بین بازی‌ها دچار مشکل شویم و چند بازی نتیجه نگیریم اما دیگر حق نداریم امتیاز از دست دهیم و باید نتیجه بگیریم. حالا زمانی نیست که به دنبال زیبا بازی کردن باشیم هرچند بعضی‌ها این مورد را هم دوست دارند. سه هفته بازی سنگین در پیش داریم و هدفمان این است که از این ۳ بازی سربلند بیرون بیاییم.

سرمربی استقلال در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه آیا به بازیکنان تذکر داده‌اید که در صورت کم‌کاری اخراج می‌شوند، گفت: شما اعلام می‌کنید تیم ما کهکشانی است اما هنگامی که یک بازیکن نمی‌تواند به اندازه یک جوان خودش را در زمین نشان دهد حق مربی است که اولتیماتوم بدهد و یا اگر روندش را اینگونه ادامه بدهد نیازی به وجود او نباشد. من با چند بازیکن که در این دو بازی در حد و اندازه خود نبودند، صحبت کردم، البته اولتیماتوم ندادم اما مثل یک پدر به آنها گفتم که باید توقعات را برآورده کنند.

مظلومی در خصوص اینکه داستان حضور زرینچه در تمرینات استقلال چیست، اظهار داشت: داستان را نمی‌دانم. اگر می‌دانستیم که داستان چیست جالب می‌شد. زرینچه عضو هیئت مدیره است و باید در جریان کارهای ما قرار بگیرد و با توجه به اینکه او مشاور مدیرعامل است، باید گزارش بدهد. زرینچه پیشکسوت استقلال است و از تجربیاتش استفاده می‌کنیم ولی من دنبال این نیستم که چه کسی جای من بیاید و با قدرت کارم را ادامه می‌دهم و به قولی که برای قهرمانی داده بودم وفادار هستم.

وی درباره اینکه آیا شرایط این روزهای این تیم بحرانی است یا خیر، گفت: چنین مسئله‌ای را قبول ندارم. این مسائل همیشه دور و بر تیم‌های بزرگ است و زمانی که یک مربی نتیجه نمی‌گیرد به دنبال جانشین برای او می‌گردد. روزی که به استقلال آمدم فکر این را کرده بودم که یک روز بروم اما به دنبال این هستم که با قدرت استقلال را ترک کنم.

مظلومی ادامه داد: متاسفانه همیشه پشت باخت یک سری‌ها قائم می‌شوند. ادبیاتی که در مورد شرایط این روزهای تیم من استفاده می‌شود کار را بدتر می‌کند و اعتقاد ندارم که در بحران هستیم. چون در صدر جدول حضور داریم و در جام حذفی به فینال رسیده‌ایم.

سرمربی استقلال تصریح کرد: باید تلاش کنیم در این شرایط تیم را آماده کنیم. هواداران در این بین نقش مهمی دارد. من نمی‌خواهم هوادار بیاید و به من بگوید سوبله چوبله، من می‌خواهم آنها تیم را تشویق کنند و صبور باشند چون نتیجه صبوری را همیشه گرفته‌اند.

وی در خصوص دیدار مقابل فولاد گفت: آنها تیم خوبی هستند که مربی لایقی دارند و هدفشان مشخص است. ما آنالیز خوبی نسبت به آنها داشتیم و محکوم به پیروزی هستیم و می‌خواهیم از لحاظ روحی و روانی با شرایط مناسب به مصاف تراکتورسازی و پرسپولیس برویم.

مظلومی در پاسخ به این سؤال که نقش مجیدی در تیم شما پر رنگ بود و اگر جباری دچار مصدومیت شود، آن وقت چه می‌کنید، گفت: در خیلی از بازی‌ها جباری را نداشتیم و برنده شدیم ولی با مصدومیت تیموریان خیلی ضربه خوردیم. هماهنگی که در خط هافبک ما ایجاد شده بود، کمرنگ شد. در نیم فصل دوم ۷ بازیکن تاثیرگذار ما نتوانستند کمک کنند. حیدری، تیموریان و میداوودی مصدوم بودند و کرار و مجیدی رفتند. اگر یک نفر دچار مشکل می‌شد می‌توانستیم خلا‌ء او را پر کنیم اما اگر بزرگترین تیم دنیا هم چند بازیکنش را نداشته باشد دچار مشکل می‌شود.

وی در خصوص سرعت تیمی استقلال گفت: همین امروز تمرینات ما بر مبنای این موضوع بود ولی در یکی دو بازی قبل روی اتفاقات شکست خوردیم درست مثل دیدار با مس که استقلال بی‌محابا حمله کرد و روی یک اتفاق گل خوردیم. بازیکنان من به مساوی راضی نیستند و تفکرات آنها توسط سکوها هدایت می‌شود چون تماشاگر برد می‌خواهد و آنقدر فشار می‌آورد که بازیکن وظایف خود را فراموش می‌کند درست مثل بازی با فجر که این اتفاق افتاد من از هواداران صبوری می‌خواهم و ما نیز طوری برنامه‌ریزی می‌کنیم که امتیاز از دست ندهیم.

مظلومی اضافه کرد: شما فکر می‌کنید چرا رقیب دیرینه ما دچار مشکل شد درحالی که آنها تیم خوبی داشتند. به این خاطر آنها به مشکل خوردند که تماشاگران فشار روحی زیادی وارد کردند و هواداران ما باید اجازه ندهند این مشکلات به تیم ما سرایت کند.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

4. کاربر روبرو از پست مفید hamedss تشکر کرده است .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه مظلومی

مظلومي:به فکر صندلي لرزانم در استقلال نيستم

سرمربي تيم فوتبال استقلال از هواداران مي‌خواهد در بازي با فولاد، تيمشان را حمايت کنند تا استقلال با فراموش کردن دو شکست پياپي به روزهاي اوج بازگردد.

پرويز مظلومي در نشست خبري پيش از بازي تيمش برابر فولاد خوزستان با تسليت شهادت امام رضا (ع) در مورد وضعيت تيمش و همچنين شرايط بازيکنان خارجي تازه پيوسته به استقلال گفت: ما بايد اين وضعيت را عوض کنيم و در حال تلاش براي اين تغيير هستيم. هواداران از ما توقع دارند و ما هم از آن‌ها انتظار داريم اگر قهرماني مي‌خواهند به استاديوم بيايند. فرقي نمي‌کند که قهرماني را چه کسي بياورد. انتظارم از هواداران اين است که به استاديوم بيايند و استقلال را تشويق کنند چون نياز به حمايت ان‌ها داريم، هر زماني هم که نياز داشتيم آن‌ها به ورزشگاه آمده‌اند. اين يک موضوع است و مسئله بعدي اين است که من دنبال بهانه آوردن نيستم. هميشه گفته‌ام باخت براي من است و برد براي ديگران. مثالي که مورينيو بعد از شکست برابر بارسلونا زد را هميشه گفته‌ام. در باخت فقط سرمربي پدر است ولي در پيروزي‌ پدران زيادي وجود دارد.

مظلومي ادامه داد:‌ در دو بازي گذشته حداقل گرفتن تساوي حق ما بود ولي چيزي که نبايد پنهان بشود، شرايط تيم ماست. ما تغييرات زيادي داشتيم. سه بازيکن خارجي که بر حسب نيازمان جذب کرديم را در زمين گذاشتيم و اين در حالي بود که آنها آماده نبودند. بعد از بازي با فجر آن‌ها را به بدنساز تيم سپردم تا آن‌ها را آماده کند. حتي خود اين بازيکنان هم ضرر مي‌کردند. الونگ ناآماده را مقابل سپاهان به ميدان فرستاديم و اين در حالي بود که او فقط سه جلسه تمرين کرده بود. شايد بايد به آرامي او را در زمين مي‌گذاشتيم، ساموئل و يرکوويچ نيز همين شرايط را دارند. به خاطر مصدوم‌هايي که داشتيم مجبور بوديم از آن‌ها استفاده کنيم و اصل قضيه را ناهماهنگي تيم مي‌دانم.

مظلومي ادامه داد: با بودن فرهاد و جاسم کرار، سيستم تاکتيکي ما جا افتاده بود و در نيم فصل اول و جام حذفي اين مسئله را نشان داديم. اما در ادامه تغييرات و مصدوم‌هايي داشتيم که روي کار ما تاثير گذاشت. از حق نبايد بگذاريم که زماني که حريفان ما در اردوي ترکيه تيم‌شان را بازسازي مي‌کردند، ما نتوانستيم در نيم فصل خودمان را بازسازي کنيم. سال گذشته تيم ما در نيم فصل دوم عالي بود چون در ترکيه اردوي خوبي داشتيم و توانستيم در نيم فصل دوم امتيازهاي زيادي را بگيريم و با يک اختلاف امتياز تا نايب قهرماني پيش برويم ولي در حال حاضر در کوران مسابقه‌ها تيم خود را مي‌سازيم، چون در تعطيلات نيم فصل درگير جام حذفي بوديم و نمي‌توانستيم به اردو برويم. دقيقا زماني که تيم‌ها در اردوي خارجي بودند ما بايد بازي مي‌کرديم.

سرمربي استقلال در ادامه بيان کرد: شاهين هم مثل ما بود و دچار همين مسئله شد و به مشکل برخورد. همچنين مس کرمان هم چند بازي دچار مشکل شد ولي در حال حاضر وضعيت بهتر است و خوشبختانه مصدومان ما هم رسيده‌اند.

مظلومي ادامه داد: چون بازي‌هاي سختي به ما خورده است بايد بازيکنان‌مان را آماده کنيم و نتيجه بگيريم و حق نداريم اين امتيازها را از دست بدهيم. با اينکه دو باخت داشتيم، هنوز در صدر جدول هستيم و در حال حاضر زماني نيست که دنبال زيبا بازي کردن باشيم. بيشتر هدف ما اين است که در اين دو، سه هفته که سه بازي سنگين در ليگ برتر و پلي‌اف داريم از ديگر تيمها عقب نيفتيم.

مظلومي در پاسخ به اين سوال که آيا فکر مي کنيد بعضي از بازيکنان استقلال در حد و اندازه خودشان نبودند و به اين خاطر به آن ها اولتيماتوم داديد؟ گفت:‌ حق هر مربي است که از بازيکنش انتظار لازم را داشته باشد. اين همه مي‌گويند استقلال ستاره دارد و کهکشاني است، اما بعضي از بازيکنان ما به اندازه يک بازيکن جوان انرژي نگذاشته‌اند. حق مربي است که از آن ها بخواهد بهتر باشند. من گفته‌ام اگر اين جوري باشد ممکن است که برخي از آنها را نخواهم. با چند بازيکن که در حد خود نبودند پدرانه صحبت کردم و سعي کردم آن ها را آگاه کنم، به هر حال مردم از تيم ما توقع دارند و از سرمربي تيم استقلال توقع دارند که با بازيکني که انرژي لازم را نگذاشته، برخورد کند.

مظلومي در واکنش به حضور زرينچه در باشگاه استقلال و اين که آيا ممکن است او گزينه احتمالي جانشيني مظلومي باشد؟ اظهار کرد: من داستان حضور زرينچه را نمي دانم. شايد اگر مي‌دانستيم آخرش جالب مي‌شد (با خنده). زرينچه از اعضاي هيات مديره استقلال است. او بايد درجريان مسائل فني تيم باشد و به مدير عامل به عنوان مشاور فني گزارش دهد. او از پيشکسوتان باشگاه استقلال است که سعي مي‌کنيم از نظراتش استفاده کنيم. من دنبال اين نيستم که چه کسي جاي من مي‌آيد يا نمي‌آيد. من با قدرت کارم را شروع کردم و ادامه مي دهم واگر خدا کمک کند، به قول قهرماني که به هواداران دادم، عمل مي‌کنم.

سرمربي تيم استقلال با بيان اين ‌که استقلال در وضعيت بحراني قرار ندارد، گفت:‌ در هر تيم بزرگي از اين جور صحبت‌ها وجود دارد؛ صحبت از جانشيني و صندلي لغزان من. از روز اول با اين آگاهي به استقلال آمده‌ام. سعي کردم هميشه با قدرت کارم را انجام دهم و با قدرت در استقلال حضور داشته باشم. هميشه پشت باخت عده‌اي پنهان مي‌شوند، اما زمان پيروزي‌ها همه عيان هستند. ممکن است از ادبياتي استفاده کنم که به تيم ما کمک نکند و وضعيت را بدتر کند، تيم ما صدر جدول است و درجام حذفي هم مدعي قهرماني است. بايد نتيجه گيري از وضعيت فعلي خارج شود و دراين راه هواداران نقش مهمي دارند. من از هواداران نمي‌خواهم از من تعريف کنند و به من لقب پرويز سوبله و چوبله بدهند، آن‌ها بيايند تيمشان را حمايت کند. بارها وقتي هواداران صبور بودند تيم ما هم نتيجه گرفته است، اميدوارم فردا و فرداها هم شرايط همين باشد.

وي در ارزيابي از تيم فولاد نيز گفت: تيم مجيد جلالي تيم خوبي است. آن‌ها هدف مشخصي دارند و با برنامه بازي مي کنند. به خوبي آن‌ها را آناليز کرديم واز نقاط قوت و ضعفشان آگاه هستيم، ما در بازي فردا محکوم به برد هستيم تا با روحيه بالايي به سراغ بازي‌هاي بعدي برويم. اميدوارم بازيکنانمان وظايفشان را به خوبي انجام دهند تا برنده باشيم.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا استقلال با رفتن فرهاد مجيدي در نتيجه گيري دچار مشکل شد و آيا اگر جباري هم به دلايلي در ترکيبتان نباشد، اوضاع بدتر از اين مي‌شود؟ گفت: ما خيلي از بازي‌ها مجتبي جباري را نداشتيم که مشکلي نبود و نتيجه گرفتيم، دليل نتيجه نگرفتن استقلال در دو بازي اخير نبودن فقط يک بازيکن نبود. به طور مثال ما تيموريان را در وسط زمين نداشتيم. حضور تيموريان باعث شده بود هيچ خلايي در خط هافبک ما احساس نشود، اما مصدوميت اين بازيکن ضربه زيادي به ما زد. بازيکنان خارجي را هم در خط مياني گذاشتيم، اما هماهنگي‌شان با ساير نفرات کمتر بود. در شروع نيم فصل دوم هفت بازيکن اصلي ما نبودند. ما مجيدي را نداشتيم، جاسم کرار هم رفت. تيموريان و ميداودي هم مصدوم بودند. خسرو حيدري هم به وضعيت عادي‌اش نرسيده بود. نبود چنين بازيکناني براي يک تيم مشکل است و تا نفرات جديد بخواهند در ترکيب جا بيافتند زمان مي‌برد. ما سعي کرديم نسبت به نيم فصل اول مشکلات را کمتر کنيم و روند خوب گذشته به تيم برگردد. ما بايد سعي کنيم جلوي اتفاقات ساده‌اي که باعث گل خوردن استقلال مي شود را بگيريم. در بازي هاي قبلي به مساوي راضي نبوديم که در دقايق پاياني گل خورديم و باختيم. شايد اگر مي خواستيم مساوي بگيريم کارمان راحت تر بود. سکوها از ما برد مي خواهند، متاسفانه در دقايق پاياني دو بازي اخير تمرکز لازم را نداشتيم و روي يک غافلگيري گل ‌خورديم، تلاش ما براي رفع نقص‌ها است و اگر هواداران صبور و شکيبا باشند به اين مهم مي رسيم.

وي گفت: ‌در فوتبال برد و باخت وجود دارد و يک تيم هميشه نمي‌برد. ما بايد جوري برنامه ريزي کنيم که امتيازات را از دست ندهيم. برايتان سوال نشده است که چرا پرسپوليس رقيب ديرينه ما اوضاع نابساماني را در نيم فصل اول پيدا کرد؟ چرا پرسپوليس دچار مشکل شد؟ مگر تيمشان بد بود؟‌ نتايجشان به خاطر فشارهاي روحي و رواني بود که به اين تيم وارد شد. هواداران بايد کمک کنند تا اوضاع يک تيم خراب نشود.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

6. کاربر روبرو از پست مفید hamedss تشکر کرده است .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه حیدری

حيدري: خط حمله روي ارسال‌ها قوي نيست

تراكتور را در تبريز شكست مي‌دهيم

90: خسرو حيدري بعد از هفته‌ها دوري از ميادين در بازي مقابل فجر به تركيب ثابت استقلال بازگشت. بازگشتي كه دومين شكست متوالي آبي‌ها را به همراه داشت. هافبك ملي‌پوش استقلال هم مثل ساير هم‌تيمي‌هاي خود از چمن ورزشگاه حافظيه انتقاد مي‌كند. مصاحبه‌اش را با 90 بخوانيد:

90: استقلال دومين شكست متوالي را متحمل شد. دليلش چه بود؟
    قصد توجيه كردن ندارم اما زمين حافظيه خيلي بي‌كيفيت بود. به هيچ عنوان مستحق باخت نبوديم. هفته قبل كه باختيم مس بازي خوبي انجام داد اما فجر حرفي براي گفتن نداشت. به نظرم اين بازي فوتبال نبود، واليبال بود!

90: دقايق ابتدايي خيلي زير فشار قرار گرفتيد. اين طور نيست؟
    بله، آنها بازي را خيلي خوب شروع كردند. بعد از حدود 15 دقيقه صاحب توپ و ميدان بوديم و توانستيم بازي را اداره كنيم. هر چه از زمان بازي گذشت از شرايط بهتري برخوردار شديم.

90: به نظرت در بازي فينال جام حذفي، زمين حافظيه كارتان را سخت نمي‌‌كند؟
    در هر زميني بازي كنيم از ورزشگاه حافظيه بهتر است. به نظرم حتي اگر در بوشهر و خانه شاهين بازي كنيم به نفع ما خواهد بود. اين زمين كار را براي رئال و بارسا خراب مي‌كند.

90: تراكتور به يك امتيازي شما رسيد. از اين بابت دچار استرس نخواهيد شد؟
    تراكتور در نيم فصل دوم عملكرد خوبي داشته است اما اين دليل نمي‌شود كه دچار استرس شويم. در تبريز تراكتور را شكست مي‌دهيم تا همچنان صدرنشين باشيم.

با توجه به شرايط حافظيه محتاط بازي نكردي؟

تمام تلاشم را كردم تا از پاي چپ خود استفاده نكنم. هر زمان توپ به روي پاي چپ من مي‌آمد آن را به روي پاي راست مي‌آوردم تا به محل مصدوميت قبلي‌ام فشاري وارد نشود.

90: استقلال بعد از هفته‌ها با سيستم 2-4-4 بازي كرد. در اين سيستم مشكل نداشتي؟
    خير، اتفاقا تا حدودي سيستم مورد علاقه من 2-4-4 است. در سپاهان هم با اين سيستم بازي مي‌كرديم. البته اين فصل هم در چند بازي 2-4-4 بازي كرديم. در كل مشكلي با تيم فوق ندارم.

90: در بازي با فجر به نظر با اميرآبادي از هماهنگي لازم برخوردار نبودي.
    شرايط زمين اجازه نمي‌داد آن طور كه بايد و شايد بتوانم با مهدي همكاري كنم. ما با هم ناهماهنگ نبوديم و اتفاقا در چند صحنه كارهاي تركيبي انجام داديم.

90: خط حمله استقلال از بازيكن سرزن برخوردار نيست. تو در اين چند سال از بهترين پاسورهاي فوتبال ايران بوده‌اي. اين كار تو را سخت نمي‌كند؟
    اين را قبول دارم كه روي توپ‌هاي ارسالي، خط حمله ما آنچنان قوي نيست. البته مهاجمان خوبي داريم كه مي‌توانند به تيم كمك كنند. ميداوودي، برهاني و شريفات مهاجمان كوچكي نيستند. از اين نكته هم غافل نشويد كه آرش و ميلاد در خيلي بازي‌ها سرزني هم كرده‌اند.

90: يركوويچ را چطور بازيكني ديدي؟
    او به زمان نياز دارد تا در تركيب جا بيفتد.

90: و ساموئل؟
    او هم بايد با شرايط فوتبال ايران آشنا شود. البته بين دو نيمه از شرايط زمين گلايه كرده بود. وقتي چمن را ديد تعجب كرد.

استقلال دچار بحران نشده است؟

كدام بحران؟ سيزده هفته از ليگ باقي مانده است. با شكست فولاد به شرايط ايده‌آل باز مي‌گرديم. مطمئن باشيد در اين سه هفته كه همه پيش‌بيني مي‌كنند روزهاي سخت استقلال است بهترين عملكرد را خواهيم داشت.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

8. کاربر روبرو از پست مفید hamedss تشکر کرده است .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصدوميت بازيكنان دليلي نمي‌شود كه استقلال نتيجه‌ نگيرد

مصدوميت بازيكنان دليلي نمي‌شود كه استقلال نتيجه‌ نگيرد

عضو هيات مديره باشگاه استقلال مي‌گويد كه مصدومان استقلال و كيفيت زمين‌هاي مسابقه در نتيجه‌هاي استقلال تاثيرگذار بوده، اما اين مسايل دليلي نمي‌شود كه استقلال نتيجه‌ نگيرد.
    جواد زرينچه در گفت‌و‌گو با ايسنا، در مورد عملكرد استقلال در نيم فصل دوم اظهار كرد: اگر نيم فصل دوم را نگاه كنيم، متوجه مي شويم كه شرايط خوبي براي استقلال وجود نداشته است. استقلال از چهار بازي دو شكست، يك پيروزي و يك مساوي به دست آورده كه اين نتيجه‌ براي تيمي كه صدر جدول است شروع خوبي در نيم فصل دوم نبوده است.

زرينچه درباره علت عملكرد ضعيف استقلال در نيم فصل دوم اظهار كرد: بيشتر به دليل مصدوميت‌هايي است كه سراع بازيكنان تيم آمده است. اگر مسي و ژاوي هم از بارسلونا كنار بمانند 30 ـ 40 درصد اين تيم افت مي‌كند. استقلال هم همين طور است، بازيكنان آسيب ديده بودند و تعدادي از آن‌ها را با شرايط كامل در اختيار نداشتند.

وي افزود: به دليل اين كه استقلال در تعطيلات نيم فصل درگير بازي‌هاي جام حذفي بود، نتوانست بدنسازي كند و ريكاوري انجام بدهد. اين مساله در عملكرد استقلال كاملا مشخص است. به هر حال در نيم فصل نخست فشاري روي تيم آورده شده و نتايجي هم به دست آمده است. ضمن اين كه براي نيم فصل دوم هم بايد اين آمادگي جسماني را افزايش داد، اما زماني وجود نداشت و بدون اضافه كردن اين آمادگي جسماني همين وضعيت پيش مي‌آيد و مصدوميت‌ها افزايش پيدا مي‌كند.

عضو هيات مديره باشگاه استقلال ادامه داد: با توجه به تمام اين موضوعات، دليل نمي‌شود كه استقلال نتيجه‌ نگيرد، هر چند كه اين عوامل تاثير گذار هستند. به هر حال استقلال تيمي است كه دوست دارد روي زمين فوتبال بازي كند، اما زمين شيراز شرايط مناسبي نداشت و سفت بود. اما با تمام اين شرايط استقلال تيمي نيست كه به اين سادگي بازنده باشد و با تلاشي كه كادر فني و بازيكنان انجام مي‌دهند، در بازي‌هاي بعدي اين نتايج را جبران مي‌كنند.

مشاور فني مديرعامل استقلال، با اشاره به اين كه از اين پس به نحوه بازي حريفان استقلال توجه بيشتري مي‌شود، گفت: كادر فني بايد به همه مسايل اشراف داشته باشد، اما با صحبت‌هايي كه انجام شد، مقرر گرديد كه نحوه بازي تيم‌هايي كه با آن‌ها مسابقه داريم را بسنجند و بر اساس آن تصميم بگيرند كه چه نوع بازي را در تهران يا خارج از خانه برابر حريفان ارائه بدهند. بنا شد كه به اين موضوع توجه جدي‌تري شود.

وي درباره بازيكنان خارجي استقلال گفت: اينها تا بخواهند با جو فوتبال ما و شرايط تيم آشنا شوند و همچنين از نظر بدني آماده شوند كمي زمان مي برد.

بازيكن اسبق استقلال در پاسخ به اين سوال كه چه تعداد تيم براي ليگ برتر مناسب است، گفت: تا زماني كه تيم‌هاي ما دولتي هستند كم و زياد آن‌ها تفاوتي ندارد، زماني مي توانيم در مورد اين موضوع تصميم گيري كنيم كه تيم‌هاي ما به صورت خصوصي اداره شوند، آن زمان است كه مي توانيم بگوييم اگر ليگ ما با 14 يا 16 تيم برگزار شود كيفيت بالاتري دارد.

وي افزود: اگر تيم‌ها مي‌گويند كه به دليل 18 تيم بودن ليگ اذيت مي‌شوند به دليل امكانات، كيفيت نامناسب زمين‌ها و شرايط آب و هوايي است. فكر مي‌كنم اين مسايل مهم‌تر از باقي موارد باشند.

مسئول كميته‌ استعداديابي باشگاه استقلال در مورد برنامه‌هاي اين كميته‌ گفت: قرار شده بود كه در اين مرحله مديريت تيم‌هاي پايه ما حاجيلو باشد. فتح‌الله‌زاده با او صحبت‌هايي انجام داد تا از حضور حاجيلو استفاده كنيم. البته در شرايط گفت و گو نبودم و نمي‌توانم به طور قطعي بگويم كه حاجيلو اين مسئوليت را قبول كرده است. اما دنبال اين هستيم كه از حاجيلو استفاده كنيم.

وي ادامه داد: در تيم‌هاي پايه مشكلاتي وجود دارد كه بايد حل شود و بايد حق بازيكنان را به خودشان بدهيم. اولين اصل اين است كه هر بازيكني كه لياقت پوشيدن پيراهن استقلال را دارد به آن برسد و نگاه نكنيم كه پدر او پولدار است يا فقير و يا اين كه در بالاي شهر زندگي مي‌كند يا پايين شهر. همچنين تيم‌هاي پايه بايد استقلال داشته باشند و مسايل مالي شان جدا باشد.

زرينچه در پايان گفت: در تهران بازيكنان با استعداد زيادي داريم و به دليل اين كه به خاطر شرايط استقلال بازيكنان شهرستاني نمي‌توانند به راحتي جذب شوند، ابتدا بايد از تهران آغاز كنيم و استعدادها را جذب كنيم. با اين قراردادهاي چند صد ميليوني كه وجود دارد بايد نگاه ويژه‌اي به تيم‌هاي پايه شود و اگر هر سال دو بازيكن هم از تيم‌هاي پايه به تيم اصلي‌ تزريق شوند، كمك بزرگي براي باشگاه محسوب مي‌شود.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

10. کاربر روبرو از پست مفید hamedss تشکر کرده است .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه پورحیدری

براى جدال با فولاد كاملا آماده ايم

پورحيدرى: هيچ مربى از كادر فنى استقلال جدا نمى شود

منصور پورحيدرى، سرپرست تيم فوتبال استقلال گفت: هواداران مقدارى حوصله كنند و مطمئن باشند استقلال روند صعود اش را با شكست فولاد پيش مى گيرد. او با بيان اينكه تيم فوتبال استقلال براى بازى با فولاد بيش از پيش آماده شده است، درباره آمادگى تيمش افزود: تعطيلات يك هفته اى اخير فرصتى بود تا استقلال براى بازى سخت مقابل فولاد خوزستان آمادگى خوبى پيدا كند. مسابقه امروز (چهارشنبه)، مصاف حساسى براى استقلال خواهد بود چرا كه مى تواند با كسب پيروزى در آن، دوباره روند صعودش را از سر گيرد؛ هرچند به خوبى مى دانيم با چه تيم قدرتمندى بازى داريم كه پيروزى بر آنها حتى در تهران هم كار سنگينى است. پورحيدرى در توضيح علل ناكامى هاى استقلال طى دو بازى اخير، اظهار كرد: استقلال نتايج خوبى در نيم فصل نخست ليگ برتر گرفت و توانست فاصله اش را با تيم هاى ديگر زياد كند. تعطيلات نيم فصل فرصت مناسبى براى بازسازى و ريكاورى يك تيم بود تا بتواند نيم فصل دوم را با قدرت آغاز كند اما بخاطر تداوم حضور استقلال در جام حذفى، عملا اين امكان براى ما ميسر نشد. ضمن اينكه بعضى بازيكنان اصلى تيم هم شرايط متفاوتى را براى تيم بوجود آوردند. فرهاد مجيدى كاپيتان تيم كه به قطر رفت و جاسم كرار هم از استقلال جدا شد. آندرانيك تيموريان كه از كليدى ترين مهره هاى تيم در مركز ميدان بود هم آسيب ديد؛ ضمن اينكه خسرو حيدرى و ميلاد ميداودى هم به خاطر مصدوميت مدت ها تمرين نمى كردند و در با زگشت شان با شرايط ايده آل قبل خود فاصله داشتند. همچنين چند بازيكن خارجى هم به تركيب اضافه شد كه هماهنگ شدن آنها با ساير نفرات و رسيدن به وضعيت فنى مطلوب زمان بر بود. تمام اين ها دلايلى بود تا استقلال در چندين بازى گذشته، اوضاع متعادلى نداشته باشد. سرپرست استقلال در واكنش به شايعاتى مبنى تغييرات احتمالى در كادر فنى اين تيم گفت: وقتى يك تيم در چند بازى نتيجه نمى گيرد، به ويژه اگر آن تيم چون استقلال يك تيم بزرگ باشد، اولين شايعاتى كه در محافل مختلف درباره اش شنيده مى شود مربوط به تغييرات احتمالى در كادر فنى است. اين مساله ساليان سال در فوتبال ما وجود داشته و هست. اولين مرتبه اى نيست كه با آن مواجه مى شويم اما درباره استقلال تاكيد مى كنم كه هيچ تغيير در كادر فنى بوجود نمى آيد. پرويز مظلومى و دستيارانش ميشاييل هنكه، بهتاش فريبا و... با قدرت كارشان را انجام داده و توجهى به اين شايعات نخواهند كرد. كادر فنى استقلال تاكنون نتايج بدى نگرفته است. وى درباره بازى با فولاد نيز گفت: فولاد حريف فوق العاده توانمندى است. مجيد جلالى مربى صاحب فكر و با تجربه اى است كه سال ها با اين تيم كار كرده و امسال هم تيم هماهنگى را به ليگ فرستاده است. عمده بازيكنان فولاد مدت ها كنار هم بازى كردند. براى اين تيم موفقيت در بازى هاى خارج از خانه هم چندان دور از دسترس نيست و از اين حيث حريف خطرناكى هستند. بازيكنان يكدستى دارند و ما فقط اميدواريم بتوانيم دست پر از اين بازى خانگى خارج شويم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه مظلومی

مظلومى : اولتيماتوم نه ، با بازيكنان پدرانه حرف زدم

پرويز مظلومى، سرمربى استقلال گفت: روزى كه آمدم فكر اين را كرده بودم كه يك روز بروم و به دنبال اين هستم كه با قدرت استقلال را ترك كنم.
    او در نشست خبرى پيش از ديدار با فولاد ضمن تسليت به مناسبت ايام سوگوارى گفت: بايد اين وضعيت را تغيير دهيم و مى دانيم هواداران از ما توقع دارند اما ما هم از آنها توقع داريم كه اگر قهرمانى مى خواهند به ورزشگاه بيايند. فرقى نمى كند چه كسى براى استقلال قهرمانى بياورد و تمام تيم تلاش مى كند كه استقلال به هدفش برسد.
    وى افزود: اينكه مظلومى برود و يك نفر ديگر بيايد مهم نيست و هواداران بايد استقلال را تشويق كنند و ما هم نياز به حمايت آنها داريم. دنبال بهانه جويى نيستم و هميشه گفته ام باخت مال من و برد مال ديگران. مورينيو حرف خوبى زد و گفت در بردها پدرهاى زيادى وجود دارد اما در باخت ها سرمربى تنها است. ما هم از اين وضعيت ناراحت هستيم. در ۲ بازى قبل حداقل حق ما مساوى بود نه باخت اما چيزى كه نبايد پنهان بماند شرايط استقلال است.
    ما ۳ بازيكن خارجى آورده ايم كه مجبور بوديم از آنها استفاده كنيم. آنها آماده نبودند و بعد از بازى با فجر آنها را به دست بدنساز تيم سپردم تا آماده شوند.
    مظلومى خاطرنشان كرد: اگر مشكلى بوده به خاطر مصدوميت بازيكنان بوده و من اصل قضيه را ناهماهنگى تيم مى دانم. تاكتيك ما با مجيدى و كرار جا افتاده بود و كسى نمى توانست با ما مقابله كند اما زمانى كه تيم هاى حريف در تركيه اردو داشتند ما نتوانستيم اين كار را انجام دهيم درحالى كه بازسازى تيم در نيم فصل يكى از مهمترين مسائل تاكتيكى است.
    سرمربى استقلال در پاسخ به سؤالى مبنى بر اينكه آيا به بازيكنان تذكر داده ايد كه در صورت كم كارى اخراج مى شوند، گفت: شما اعلام مى كنيد تيم ما كهكشانى است اما هنگامى كه يك بازيكن نمى تواند به اندازه يك جوان خودش را در زمين نشان دهد حق مربى است كه اولتيماتوم بدهد و يا اگر روندش را اينگونه ادامه بدهد نيازى به وجود او نباشد. من با چند بازيكن كه در اين دو بازى در حد و اندازه خود نبودند، صحبت كردم، البته اولتيماتوم ندادم اما مثل يك پدر به آنها گفتم كه بايد توقعات را برآورده كنند.
    مظلومى در خصوص اينكه داستان حضور زرينچه در تمرينات استقلال چيست، اظهار داشت: داستان را نمى دانم. اگر مى دانستيم كه داستان چيست جالب مى شد. زرينچه عضو هيأت مديره است و بايد در جريان كارهاى ما قرار بگيرد و با توجه به اينكه او مشاور مديرعامل است، بايد گزارش بدهد. زرينچه پيشكسوت استقلال است و از تجربياتش استفاده مى كنيم اما من دنبال اين نيستم كه چه كسى جاى من بيايد و با قدرت كارم را ادامه مى دهم و به قولى كه براى قهرمانى داده بودم وفادار هستم.
    مظلومى ادامه داد: متاسفانه هميشه پشت باخت يك سرى ها قائم مى شوند. ادبياتى كه در مورد شرايط اين روزهاى تيم من استفاده مى شود كار را بدتر مى كند و اعتقاد ندارم كه در بحران هستيم. چون در صدر جدول حضور داريم و در جام حذفى به فينال رسيده ايم.
    سرمربى استقلال تصريح كرد: بايد تلاش كنيم در اين شرايط تيم را آماده كنيم. هواداران در اين بين نقش مهمى دارند. من نمى خواهم هوادار بيايد و به من بگويد سوبله چوبله، من مى خواهم آنها تيم را تشويق كنند و صبور باشند چون نتيجه صبورى را هميشه گرفته اند.
    وى در خصوص ديدار مقابل فولاد گفت: آنها تيم خوبى هستند كه مربى لايقى دارند و هدفشان مشخص است. ما آناليز خوبى نسبت به آنها داشتيم و محكوم به پيروزى هستيم و مى خواهيم از لحاظ روحى و روانى با شرايط مناسب به مصاف تراكتورسازى و پرسپوليس برويم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه حیدری

حيدرى: براى شكست فولاد به ميدان مى رويم

خسرو حيدرى، هافبك استقلال با تاكيد بر اينكه تيمش براى شكست فولاد به زمين مى رود، گفت: ما هنوز هم صدرنشين ليگ برتر هستيم.او گفت: متاسفانه در ۲ بازى گذشته ۶ امتياز را از دست داده ايم و براى ديدار با فولاد خوزستان بايد اين ۲ بازى را جبران كنيم. اين بازى در ورزشگاه آزادى مقابل هوادارانمان برگزار مى شود و اميدوار هستيم طرفداران به استاديوم بيايند و تيم خود را تشويق كنند. وى در خصوص فاصله ساير رقبا با استقلال گفت: هنوز صدرنشين ليگ برتر هستيم و با تراكتورسازى يك امتياز فاصله داريم. بعد از بازى فردا با فولاد يك بازى رو در رو با تراكتور سازى داريم كه مى توانيم با شكست اين تيم فاصله مان را در صدر جدول بيشتر كنيم. حيدرى عنوان كرد: فولاد تيم قدرتمندى است و مربى خوبى دارد اما بازيكنان ما مصمم هستند هر ۳ امتياز بازى را از آن خود كنيم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه حجازی

حجازى: نه حاشيه داريم، نه بحران

آتيلا حجازى، مربى تيم استقلال با تاكيد بر اينكه تيمش هنوز صدرنشين ليگ برتر است گفت: نه حاشيه داريم و نه وارد بحران شده ايم.او خصوص آخرين وضعيت اين تيم در نيم فصل دوم ليگ برتر گفت: در ابتداى نيم فصل دوم مشكلاتى داشتيم. متاسفانه چند بازيكن در اختيار ما نيستند و نتايج خوبى نگرفتيم. پس از ديدار با فجر سپاسى با بازيكنان صحبت كرديم و حالا مصمم هستيم مثل دور رفت روندى رو به رشد داشته باشيم. وى در پاسخ به اين سؤل كه گفته مى شود استقلال وارد بحران شده و آيا شما چنين مسئله اى را قبول داريد، عنوان كرد: نه حاشيه اى به تيم ما وارد شده و نه وارد بحران شده ايم. تيم ما صدرنشين ليگ برتر است و همچنان مدعى اول قهرمانى هستيم و مطمئن باشيد از بازى فردا با فولاد پيروزهاى استقلال آغاز خواهد شد.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه هنکه

هنكه: شكست در ۲ بازى پياپى طبيعى نيست

ميشائيل هنكه، مربى آلمانى استقلال گفت: در بازى با فولاد همان تيم مقتدر نيم فصل اول خواهيم بود.او در خصوص آخرين وضعيت آبى پوشان قبل از ديدار فردا با فولاد خوزستان گفت: بازيكنان پس از ديدار با فجرسپاسى تمرينات خوبى را پشت سر گذاشتند. اين مسئله طبيعى نيست كه تيمى مثل استقلال در دو بازى پياپى متحمل شكست شود. وى افزود: بازيكنانى مثل ميداودى، حيدرى و تيموريان با آسيب ديدگى روبه رو بودند و همين مسئله خللى در روند استقلال ايجاد كرد اما بايد بگويم همچنان مثل قبل بهترين تيم ايران هستيم. هنكه با اشاره به وضعيت استقلال در جام حذفى گفت: وقتى تيمى در فينال جام حذفى حضور دارد نشان دهنده اين است كه خوب كار كرده، همچنين ما صدر نشين ليگ برتريم و به فتح دو جام اميدوار هستيم. وى در پايان در خصوص بازى با فولاد گفت: تمرينات پرفشارى را براى بازيكنان در نظر گرفته ايم و مطمئن باشيد مقابل فولاد همان استقلال قوى و مقتدر نيم فصل اول را شاهد خواهيد بود.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه برهانی

برهانی: بازی با تراکتورسازی 6 امتیازی است

انگار نیم‌فصل گل نزده بودم!

خبرگزاری فارس: مهاجم استقلال گفت: بعد از ۳ هفته گل زدم اما شرایط طوری بود که انگار یک نیم فصل گل نزدم.

به گزارش خبرگزاری فارس، آرش برهانی پس از برتری 2 بر یک استقلال مقابل فولاد گفت: خدا را شکر که توانستم در این مسابقه برای استقلال مثمرثمر باشم و امیدوار هستم بازی‌های حساس هفته‌های آینده را هم ببریم و صدر جدول را حفظ کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا روند گلزنی‌اش را ادامه می‌دهد یا خیر، عنوان کرد: سعی و تلاش خود را می‌کنم تا این روند ادامه پیدا کند. همه ما حساسیت‌ بازی آینده را می‌دانیم و امیدوارم با یک ریکاوری خوب مقابل تیم خوب تراکتورسازی قرار گیریم.

برهانی در خصوص اینکه جدایی مجیدی باعث شده انتقاداتی به مهاجمان استقلال وارد شود، گفت: متاسفانه همینطور است. این قضیه باعث شده فشار روحی روی خط حمله باشد اما با این پیروزی توانستیم فشارها را کم کنیم. من بعد از ۳ هفته گلزنی کردم. یک بازی روی نیمکت بودم و در ۲ بازی دیگر هم فرصت آنچنانی نداشتم.

این بازیکن در خصوص اینکه به نظر به دلیل مشکلات روحی در ۲، ۳ هفته اخیر موفق نبوده، اظهار داشت: این فشار در کل تیم بود. بعد از رفتن فرهاد مجیدی صحبت‌هایی مطرح شد که درست نبود و خدا را شکر که این بازی را بردیم و باید با تمرکز بیشتری به کار ادامه دهیم.

برهانی در این باره که در نوک حمله قرار گیرد بهتر است یا در پست‌های دیگر، اظهار داشت: اگر در نوک حمله باشم موقعیت بیشتری برای گلزنی دارم. مظلومی این مسئله را می‌داند ولی بعضی مواقع صلاح است که در گوشه بازی کنم مثل بازی با شهرداری تبریز. در هر صورت من هرجا که مثمرثمر باشد قرار می‌گیرم.

وی افزود: بطور کلی انتقادات همیشه زیاد است. من بعد از ۳ هفته گل زدم اما انگار یک نیم فصل گل نزدم. یک مهاجم هر بازی نباید گل بزند و اینقدر که ما زیر ذره‌بین هستیم بقیه نیستند. اگر تمرکزم بهتر شود، انتقادها کمتر می‌شود.

برهانی در خصوص بازی با تراکتورسازی تاکید کرد: شرایط ما خوب شده و بعد از ۲ شکست شوک بزرگی به ما وارد شد. بازی با تراکتورسازی یک بازی ۶ امتیازی است و خوشبختانه جای جبران داریم.

وی در خصوص برخوردش با سلیمی دروازه‌بان فولاد، گفت: یک برخورد عادی بود و فکر می‌کنم سلیمی هیجانش را زیاد کرد ولی مشکل خاصی نبود.

او در پاسخ به این سؤال که به آقای گلی فکر می‌کند یا خیر، گفت: من فعلا ۶ گله هستم و امیدوارم موفق شوم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

صفحه 51 از 141 نخستنخست ... 41495051525361101 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)