Design & Developed BY Patira

صفحه 5 از 38 نخستنخست ... 3456715 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 378
    عضو Derby

مربی مورد علاقه
    منصور پور حیدری
    بازیکن محبوب
    سیاوش اکبرپور
    تشکر ها
    390
    تشکر شده 62 در 34 پست

Jadide اخبار مهم , برنامه بازیها و تحولات تیم ملی ایران

ديدار تيم ملي فوتبال مقابل كنيا قطعي شد
    تيم ملي فوتبال 24 اسفند در ديداري دوستانه به مصاف تيم كنيا مي رود.

فدراسيون فوتبال براي آماده سازي بهتر تيم ملي قبل از بازي مقابل عربستان در 8 فروردين با كشورهاي مختلفي رايزني كرد تا ديدار تداركاتي برگزار كند. ابتدا قرار بود تيم ملي 24 اسفند به مصاف قطر برود اما شرايط براي برگزاري اين بازي مهيا نشد.
    در همين راستا با قطعيت يافتن مذاكرات با فدراسيون فوتبال كنيا تيم ملي 24 اسفند در ورزشگاه ازادي پذيراي تيم فوتبال اين كشور باشد

2. 12 کاربر از پست مفید hossein تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330
    تشکر شده 2,388 در 774 پست

منصوريان مربي تيم ملي فوتبال ايران شد

سرپرست کميته تيم‌هاي ملي از حضور عليرضا منصوريان در کادرفني تيم ملي فوتبال خبر داد.

جلسه فني کميته تيم‌هاي ملي امروز برگزار شد و در پايان جلسه فريدون معيني اعلام کرد عليرضا منصوريان با قراردادي يک ساله به عنوان دستيار قطبي انتخاب شد و اين موضوع با تاييد همه اعضاي کميته تيم‌هاي ملي به تصويب رسيد.
    منصور رشيدي که قبلا به عنوان مربي دروازه‌بان تيم ملي انتخاب شده بود امروز به تصويب نهايي اعضاي کميته رسيد تا در کنار منصوريان افشين قطبي را همراهي کند.

کارنامه ورزشي عليرضا منصوريان، دستيار قطبي در تيم ملي

عليرضا منصوريان از امروزیکشنبه رسما به عنوان دستيار افشين قطبي در تيم ملي انتخاب شد و به مدت يک سال با فدراسيون فوتبال قرارداد امضا خواهد کرد. سايت گل نگاهي دارد بر کارنامه ورزشي عليرضا منصوريان:
    1- عليرضا منصوريان در فصل 73 ليگ آزادگان با تيم پارس خودرو در فوتبال ايران چهره شد و با درخشش در اين تيم تهراني نظرها را به خود جلب کرد. بعد از پايان فصل که با سقوط اين تيم به دسته دو همراه شد ، منصوريان به پيشنهاد استقلال پاسخ مثبت داد و در بهمن ماه 73 به استقلال پيوست. در آن زمان نصرالله عبداللهي، سرمربي استقلال ، بود که البته در هفته سوم جاي خود را به پورحيدري داد.
    2- منصوريان در ارديبهشت 74 و در جام نقش جهان براي اولين بار مقابل کشاورز پيراهن استقلال را برتن کرد. اما اولين بازي رسمي وي 28/2/74 و در هفته اول ليگ مقابل برق شيراز بود. دو هفته بعد مقابل کشاورز اولين گل خود را به ثمر رساند . اين بازيکن در هفته هفتم و مقابل پاس يکي از گلهاي به ياد ماندني ليگ را با يک ضربه از راه دور به ثمر رساند ، گلي که باعث شهرت اين بازيکن در ليگ شد. منصوريان در يک انتخاب رسمي از سوي فدراسيون فوتبال به عنوان يکي از 3 بازيکن برتر فصل 74 برگزيده شد. ضمن آنکه در اين فصل قهرماني جام حذفي را نيز تجربه کرد.
    3- در سال 75 منصوريان تنها بازيکن انتخابي مايلي کهن از استقلال براي تيم ملي بود و اين بازيکن حداقل سهميه را براي آبي ها در تيم ملي حفظ کرد. منصوريان در بازي دوستانه با کويت (2-2) اولين بازي ملي خود را در سن 25 سالگي تجربه کرد و جالب اينکه آخرين بازي ملي او نيز مقابل کويت در بازيهاي آسيايي 1998 رقم خورد. چند روز بعد در مسابقات مقدماتي جام ملتهاي آسيا در مسقط ، منصوريان اولين گل ملي خود را مقابل سريلانکا به ثمر رساند. در جام ملتهاي 1996 با تيم ملي به مقام سوم آسيا رسيد و در مسابقات مقدماتي جام جهاني 1998 نيز تيم ملي را همراهي کرد.
    4- عليرضا منصوريان در اسفندماه 75 به تيم" باليستر سنترال "سنگاپور پيوست تا بازي در خارج از کشور را نيز به کارنامه خود اضافه کند. وي با اين تيم در ليگ سنگاپور چهارم شد . يک سال بعد و در دي ماه 76 وي مجددا به استقلال بازگشت و با استقلال قهرماني ليگ آزادگان را تجربه کرد. درجام جهاني 1998 ، منصوريان در دو بازي مقابل آمريکا و آلمان به عنوان بازيکن جانشين به بازي امد و تصوير او بعد از گل مهدوي کيا مقابل آمريکا هنوز در يادها باقي مانده است. منصوريان در مجموع 47 بازي ملي انجام داد و 8 گل نيز به ثمر رساند.
    5- در فصل 77 و پس از پايان بازيهايي آسيايي که با قهرماني ايران خاتمه يافت ، منصوريان راهي ليگ يونان شد و پيراهن تيم اشکودا زانتي را برتن کرد. وي در 17 بازي نيم فصل دوم براي اين تيم بازي کرد و در جام حذفي نيز در شکست 3-1 مقابل المپياکوس زننده تک گل تيمش بود. در فصل بعد منصوريان مدتي در تيم اشکودا توپ زد و نيم فصل دوم به تيم آپولون پيوست و تنها گل خود در ليگ يونان را براي اين تيم به ثمر رساند. وي در مجموع 31 بازي در ليگ يونان انجام داد و يک گل به ثمر رساند.
    6- منصوريان در فصل 01/2000 به تيم دسته دومي سن پائولي آلمان پيوست و با اين تيم مقام سوم بوندس ليگاي دو را کسب کرد و به بوندس ليگا آمد. وي با سن پائولي در بوندس ليگا فصل بسيار ناموفق را پشت سر گذاشت و فقط در 4 بازي براي اين تيم به ميدان رفت و در نهايت با سقوط سن پائولي ، منصوريان نيز پس از دو فصل ناموفق از اين تيم جدا شد.
    7- با بازگشت به ايران دوباره پيراهن استقلال را بر تن کرد ولي در تيم رولند کخ و بعد قلعه نوعي به عنوان بازيکن جانشين استفاده مي شد. در فصل 84 که با قهرماني استقلال همراه شد ، منصوريان برغم اينکه گلي به ثمر نرساند ولي نقش مهمي در قهرماني آبي ها داشت. در دوره مربيگري فيروز کريمي بود که به عنوان بازيکن ثابت مورد استفاده قرار مي گرفت ، اما با بازگشت قلعه نوعي فقط در بازي برگشت فينال جام حذفی مقابل پگاه گیلان براي دقايقي به بازي گرفته شد.
    8- منصوريان در مجموع 221 بار در مسابقات رسمي براي استقلال به ميدان رفت و 24 گل نيز به ثمر رساند. در فصل 74 بيشترين گل را براي استقلال به ثمر رساند ( 6 گل در ليگ و 2 گل در حذفي). در همان فصل نيز با 36 بازي بيشترين بازي را براي استقلال انجام داد . وي اولين بار در بازي دوستانه مقابل تيم ملي عمان در سال 77 بازوبند کاپيتاني استقلال را بر بازو بست.
    9- عليرضا منصوريان ازبازيکناني است که در فوتبال سالني تبحر خاصي دارد و در تيم ملي فوتسال نيز سابقه بازي دارد . در مسابقات مقدماتي جام جهاني که فروردين 75 در تهران برگزار شد ، وي در چهار بازي 13 گل به ثمر رساند و بهترين گلزن مسابقات انتخابي لقب گرفت. البته وي در جام جهاني فوتسال نتوانست حاضر شود ، چرا که در اردوي تيم ملي فوتبال براي جام ملتهاي آسيا بود.منصوريان در جام رمضان سال 74 نيز به عنوان بهترين بازيکن جام انتخاب شد و يک موتور گازي جايزه گرفت!
    10- پنجمين قهرماني استقلال در جام حذفي با خداحافظي يکي از باسابقه ترين بازيکنان تاريخ اين باشگاه همراه بود و عليرضا منصوريان پس از حدود 15 سال که براي اولين بار با پيراهن استقلال به ميدان آمد ، در بازي مقابل پگاه گيلان براي آخرين بار پيراهن شماره 10 آبي را بر تن کرد و به دو دهه فعاليت حرفه اي خود پايان داد.منصوريان پس از آويختن کفش هايش مدتي مدير آکادمي فوتبال استقلال شد. در فصل جاري ليگ برتر نيز هدايت تيم پاس همدان را بر عهده گرفت، اما خيلي زود و در همان هفته هاي ابتدايي فصل به دليل عملکرد ضعيف از اين تيم برکنار شد.

Was ist mein Anteil am blauen Himmel

Ich hange Vorhange in den Himmel, die es braucht mich

Eine traurige Teil des Lebens, aber nicht Sympathisant Ghmgyntryn Teil des Lebens

Was ist die Geschichte von einer schlechten Gewohnheit

4. کاربر روبرو از پست مفید saiede تشکر کرده است .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848
    تشکر شده 12,262 در 2,645 پست

پیش فرض پشت پرده حضور مربی جدید بدنساز در تیم ملی فوتبال ایران

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    انتخاب مربی جدید بدنساز تیم ملی فوتبال ایران از جمله مواردی است که پشت‌ پرده آن تامل برانگیز است.
    بعد از جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال که روز گذشته انجام شد خبر انتخاب شخصی به نام محمد آزادی به عنوان بدنساز تیم ملی اعلام شد.
    آزادی که سابقه ای از او در فوتبال ایران در دست نیست درحالی به این سمت منصوب شده که یکی از نزدیکان باشگاه های لیگ برتری که تمایل نداشت نامش فاش شود گفت: چند روز پیش آقای آزادی که به عنوان بدنساز تیم ملی انتخاب شده، به موبایل سرمربی تیم ما زنگ زد. او اعلام کرد از هلند تماس گرفته و می خواهد با ما همکاری کند. مربی هم به او گفت شناختی از وی ندارد و برای فصل آینده در هر تیمی که باشد با وی دیدار می کند تا در صورت توافق با هم همکاری کنند اما جالب است که دیروز شنیدیم همین فرد بدنساز تیم ملی شده است.
    این اتفاق در حالی رخ داده که پس از انتخاب محمد آزادی هیچ مسئولی از فدراسیون فوتبال درباره حضور وی در کادرفنی تیم ملی ایران اظهار نظر نکرده و همه منتظر هستند در کنفرانس مطبوعاتی فردا، افشین قطبی در این باره توضیحات لازم را ارائه دهد. ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم پیش از این افشین قطبی تمایلی به حضور مربی ایرانی در کادرفنی نداشت و هیچ کس به درستی نمی داند که محمد آزادی چگونه به تیم ملی ایران رسیده است.
    شاید فردا در نشست مطبوعاتی افشین قطبی این ابهام برطرف شود. البته برپایی این نشست در یک رستوران که مربوط به دایی سرمربی تیم ملی است نیز جای سئوال دارد. آیا با حضور افرادی همانند محمد آزادی که کسی به درستی او را نمی شناسد و برپایی نشست خبری در رستوران دایی قطبی می توان به فوتبال بین المللی رسید؟

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

6. 3 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848

Lightbulb قطبي: برخي افراد فقط كارشكني و خودنمايي مي‌كنند

/نشست خبري سرمربي تيم ملي فوتبال/-1
    قطبي: برخي افراد فقط كارشكني و خودنمايي مي‌كنند
    خبرگزاري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: متأسفانه دوستاني داريم كه هدفشان تنها كارشكني و خودنمايي است.

به گزارش خبرگزاري فارس، افشين قطبي صبح امروز در نشست خبري در يكي از رستوران‌هاي تهران به همراه منصور رشيدي، عليرضا منصوريان و اصغر حاجيلو و در غياب علي كفاشيان شركت كرد.

قطبي در اين نشست گفت: در ابتدا بايد بگويم مي‌خواستيم در بهترين زمان ممكن براي شما و رسانه‌ها صحبت كنيم. با توجه به اينكه قبل از برگزاري اردوها هستيم به همين خاطر در اين محل و در اين مكان نشست خبري را برگزار كرديم.

وي عنوان كرد: همه اعضاي كادر فني اينجا حضور دارند و شما امروز در اين مكان ميهمان فدراسيون فوتبال هستيد. اميدوارم همگي با هم همدل شويم چون رسانه‌ها يار تيم ملي ايران هستند و با توجه به فضاي بسيار سخت در اينجا به كمك شما نيازمنديم.

قطبي با معارفه عليرضا منصوريان گفت: منصوريان يكي از بهترين بازيكنان ايران بوده كه تجربه بازي‌هاي ملي را دارد. ايشان در تيم پرطرفدار فوتبال بازي كرده و به همين دليل احساس كرديم مي‌تواند به تيم ما كمك كند.

وي در ادامه به معرفي منصور رشيدي پرداخت و سپس در خصوص محمد آزادي مربي بدنساز تيم ملي كه با تازگي منصوب شده است گفت: ايشان اول اسمش غلط است و آخر اسمش درست. اسم آقاي آزادي، سياوش است و هنوز قراردادي با فدراسيون فوتبال امضا نكرده است. قرار بر اين شده تا ايشان به صورت پاره‌ وقت در اردوهاي بلند‌مدت تيم ملي حضور داشته باشد و هميشه در كنار ما نخواهد بود. ما نياز به يك بدنساز داريم كه بازي‌هاي ليگ را ببينند و پس از ارائه برنامه‌ها ايشان هم معرفي خواهند شد.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران عنوان كرد: تصميم گرفتيم تك تك نفرات تيم ملي را طوري انتخاب كنيم كه بازيكنان بتوانند در شيوه تفكرات ما جاي داشته باشند.

وي در خصوص هدف‌گذاري تيم ملي فوتبال ايران و اينكه با وضعيت كنوني تيم ملي چه نتايجي در جام ملت‌هاي آسيا كسب خواهد كرد گفت: فكر نمي‌كنم هدف من در تيم ملي هيچ تغييري كرده باشد. هدف من هميشه قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا بوده و با توجه به اينكه تيم ما 35 سال در اين مسابقات قهرمان نشده فقط از رسانه‌ها مي‌خواهم تلاش‌هايي را كه مي‌كنند به آن مثبت بيانديشند. متأسفانه ما در رسانه‌ها دوستاني داريم كه هدفشان تنها كارشكني و خودنمايي است. اگر فرهنگ "من نيستم، هيچ كس نباشد " در فوتبال ما جا بيافتد ديگر كاري از پيش نخواهيم برد.

قطبي خاطرنشان كرد: اگر تيم ملي ايران موفق شود مردم به استاديوم‌ها خواهند آمدند. وقتي در خبرگزاري‌ها و رسانه‌ها جنبه منفي درست شود به هيچ كس كمك نشده است. من در خصوص شخص خاصي صحبت نمي‌كنم اما وقتي پيگيري رسانه‌ها براي اخبار منفي را مي‌بينم ناراحت و غمگين مي‌شوم.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا شما واقعا در تيم ملي اختيار كامل داريد و اگر اين طور است چرا با آقاي سعيد‌لو جلسه داشتيد و يا به طور مثال با سفارش مسئولان حنيف عمران‌زاده در بازي با تايلند از تركيب 18 نفره كنار گذاشتيد، اظهار داشت: جلساتي كه من با آقاي كفاشيان و ديگر دوستان دارم بيشتر كلي است. من اخلاق و رفتار حرفه‌اي دارم و بيشتر مباحثم فوتبالي است. به نظرات همه دوستان احترام مي‌گذارم و در جلسه‌اي كه با آقاي سعيدلو برگزار كردم بيشتر در خصوص فوتبال بحث كرديم. براي من مهم نيست چه بازيكني در چه تيمي بازي مي‌كند و نام او چيست و چه ارتباطاتي دارد. تمام انتخابات ما فني و ملي است. شك نكنيد هر كس كه مربي ايران باشد مسئوليت بزرگي دارد و شب‌ها با چشمان باز مي‌خوابد. من هم همين‌طور هستم و هيچ وقت اين مسئوليت را خرج نخواهم كرد.

قطبي تاكيد كرد: حنيف‌ عمران زاده زماني كه به اردوي تيم ملي دعوت شد خسته بود و ما به خاطر همين مسئله او را كنار گذاشتيم. اين دومين باري بود كه عمران‌زاده به اردوي تيم ملي دعوت مي‌شد و ما با اين كار مي‌خواستيم به او انگيزه بدهيم. حتي شب قبل از مسابقه نيز اعلام كرده بودم كه او در ليست 18 نفره حضور ندارد. مطمئن باشيد انتخاب هر بازيكن با نظر سرمربي است و من در كارنامه خود بارها نشان داده‌ام كه به كسي باج نمي‌دهم. هميشه با صداقت صحبت مي‌كنم و شما نيز من را به خوبي مي‌شناسيد.

اين مربي در پاسخ به سؤال خبرنگاري كه پرسيده بود شما با توجه به انتخابات‌ غلط مثل دي كارمو و ماركو در مورد آزادي نيز اشتباه نكرده‌ايد گفت: اول از همه بايد بگويم آقاي آزادي هنوز به جمع ما اضافه نشده و قرارداد امضا نكرده است. شما بايد دقت كنيد كه ما 6 بازي در 22 روز انجام مي‌دهيم و بايد به تمام جزئيات دقت كنيم. ما با صداقت تصميم مي‌گيريم اما اسم‌هايي كه شما در سؤالتان مطرح كرديد منطقي نيست.

قطبي تصريح كرد: سؤال من از شما خبرنگاران اين است چند سال است كه پرسپوليس قهرمان نشده؟ چند مربي بعد از من به اين تيم آمدند كه نتوانستند پرسپوليس را قهرمان كنند؟ مگر دي كارمو براي پرسپوليس گل نزد؟ اگر شما با دقت به كارنامه آقاي ماركو نگاه مي‌كرديد متوجه مي‌شديد كه ايشان يكي از بهترين مربيان دروازه‌باني در آسيا است اما شما‌ها به خاطر مسائل دلالي ماركو را نابود كرديد. من از اين مسئله متأسفم. تاكنون اتفاق افتاده بازيكناني به ايران آمدند كه حتي نيم ساعت هم دوام نداشتند اما از آنها حمايت كرده‌ايد.

سرمربي پيشين پرسپوليس يادآور شد: مصطفي دنيزلي يكي از مربيان خوبي بود كه جايگاهش حالا مشخص شده است اما ديديد در پرسپوليس چه بلاي سر او آمد. مگر كرانچار مربي بدي بود ولي حتي يك فصل هم دوام نداشت.
    متأسفانه شماها با صحبت‌هايتان مي‌خواهيد اشخاص را نابود كنيد چرا؟ به خاطر اينكه يك مربي و بازيكن از طرف شما به تيمي اضافه نمي‌شود. به اندازه كافي در اين فوتبال حاشيه وجود دارد و خواهش مي‌كنم كمي رو به جلو فكر كنيد.

سرمربي تيم ملي در خصوص اينكه آيا حضور در آفريقاي جنوبي و آناليز بازي‌هاي تيم كره شمالي هزينه‌اي اضافي براي فدراسيون فوتبال نخواهد بود گفت: تحليل شما اشتباه است. مسابقات جام جهاني بيستم تيرماه تمام مي‌شود و وظيفه من اين است كه بازي‌هاي استراليا و كره جنوبي را از نزديك بررسي كنم. همان موقع هم تيم ملي امارات اردويي در پيش دارد. درست است كه دي‌وي‌دي‌ها و اطلاعات لازم به دستم مي‌رسد اما سفر من به آفريقاي جنوبي و حضور و تماشاي بازي‌ها از نزديك به من كمك خواهد كرد. قرار است قبل از يك هشتم جام جهاني به ايران بر گردم و همه چيز را زير نظر بگيرم.

خبرنگار فارس پرسيد: " شما از ابتداي صحبت‌هايتان خبرنگاران را دلال خطاب كرديد و مدام از كساني كه انتقاد مي‌كنند ايراد گرفتيد پس از اگر كارشناسان از طريق رسانه‌ها از شما انتقاد نكنند تيم ملي هميشه داراي تعريف و تمجيد خواهد بود. به نظر شما چه كار بايد كرد كه شما با خيال راحت از جام ملت‌هاي آسيا موفق شويد كه افشين قطبي پاسخ داد: هميشه سعي كرده‌ام اطرافم آدم‌هاي با تجربه داشته باشم. وقتي انتقادات حرفه‌اي است لذت مي‌برم اما مي‌خواهم به نكته‌اي اشاره كنم كه بفهميد مردم چقدر با شعور هستند و همه چيز را مي‌فهمند.

وي گفت: وقتي به رستوران، خيابان، مغازه و يا فرودگاه مي‌روم بچه‌ها كنار من مي‌ايستند و با يك قلب بزرگ تشويقم مي كنند. تاكنون اتفاق نيافتاده كه من عليه يك مربي حرف بزنم و هميشه به تاكتيك و صلاحيت آنها احترام مي‌گذارم. زماني كه در پرسپوليس بودم همه به من مي‌گفتند مربي تيم ملي نشو و من با تعجب مي‌گفتم چرا آنها مي‌گفتند رسانه‌ها نابودت خواهند كرد. به حرف آنها مي‌خنديدم چون شناختي از اينجا نداشتم.

قطبي عنوان كرد: وقتي يك مجله عكس من را با لباس زنداني چاپ مي‌كند و مادر سرمربي تيم ملي را آنگونه ناراحت مي‌كند كه اشك بريزد چه توقعي بايد داشت. ما از انتقاد ناراحت نمي‌شويم. توقع داريم دوستان به ما كمك كنند بعد از 35 سال قهرمان جام ملت‌ها شويم. اصلا چرا مربيان ديگر نبايد به ما تلفن بزنند؟

اين مربي اظهار داشت: متأسفانه تمام انتقادات در رسانه‌ها مطرح مي‌شود. بايد بگويم اين كارها چيزي به ما اضافه نمي‌كند و تنها موفقيت‌هاي ما را كمرنگ جلوه مي‌دهد. شك نكنيد مردم ما دوست دارند فوتبال قشنگ ببينند و اگر كارشناسان از ما انتقاد مي‌كنند براي ساخت فوتبال ايران آن را مطرح كنند. به اعتقاد من انتقادها بايد پشت درهاي بسته باشد. هيچ جاي دنيا مربيان در رسانه‌ها شخصيت كسي را زير سؤال نمي‌برند و من خواهش مي‌كنم كه مربيان‌مان اين كار را نكنند.

قطبي در ادامه در خصوص اينكه پس از حذف تيم ملي از جام جهاني آيا مسابقات جام ملت‌هاي آسيا كمرنگ جلوه نمي‌كند گفت: شما بعضي وقت‌ها حرف‌هاي شفاف مي‌زنيد كه واقعا ناراحت‌كننده است. تا كنون نشده يك نفر از من سؤال فني بپرسد. اين مسائل است كه من را ناراحت مي‌كند. من به شما احتياج دارم چون انرژي من و شما لبخند را به لبان مردم انتقال مي‌دهد. تصور نكنيد جام ملت‌هاي آسيا تورنمنتي درجه 2 است. وقتي ما در قاره آسيا هستيم اين مهمترين مسابقه رسمي در اين قاره است. ما دوست داريم جام را بالاي سرمان نگه داريم و به تهران برگرديم. ممكن است شما احساس كنيد كه من انگيزه ندارم اما تمامي اعضاي كادر فني انگيزه دارند و با توجه به كار سختي كه پيش رو داريم انرژيمان را مصرف خواهيم كرد.

قطبي در پاسخ به سؤال خبرنگاري كه پرسيده بود چرا روز بيستم تيرماه به اردوي اتريش مي‌رويم و اين مسئله مي‌تواند در فصل آينده براي بازيكنان در ليگ برتر ايجاد مشكل كند گفت: در خاين صوص بحث‌هاي زيادي داشتيم. قبول دارم كه باشگاه‌ها براي بازيكنانشان سرمايه‌گذاري مي‌كنند. از روزي كه من سرمربي شدم كمترين فرصت را براي در اختيار قرار گرفتن بازيكنان داشتم. قبل از بازي با تايلند فقط 60 دقيقه تمرين كرديم.

وي يادآور شد: اگر به چند هفته اخير ليگ برتر نگاه كنيد متوجه مي‌شويد كه كيفيت بازي‌ها پايين آمده است. اگر قرار بود بلافاصله پس از پايان ليگ اردو بزنيم بازيكنان با خستگي شانس مصدوميت بيشتري داشتند و تعطيلات با خانواده‌هايشان را از دست مي‌دادند. سپس بايد مستقيما با ما به اردو مي‌آمدند و بعد براي فصل بعد با باشگاه‌هايشان آماده سازي مي‌كردند.

قطبي تاكيد كرد: فكر كرديم به اين شكل آنها استراحت لازم را از دست مي‌دهند. بنابر اين سه هفته قبل از شروع ليگ با ما به اردو مي‌آيند و كادر پزشكي و بدنسازي ما نظارت خوبي روي آنها دارند. در آن زمان هيچ باشگاهي نيز در اروپا بازي نمي‌كند و فيفا هم چنين اجازه‌اي به تيمي نمي‌داد. اين مسئله به باشگاه‌ها هم كمك خواهد كرد.

قطبي در مواجهه با اين سوال كه شما از ابتدا گفتيد رسانه‌ها يار سيزدهم تيم ملي هستند اما از ابتدا مشغول كوبيدن رسانه‌ها هستيد گفت: شايد اين ميكروفن خوب كار نمي‌كند كه حرف‌هاي من را متوجه نمي‌شويد. من نگاه ملي داشتم و باز هم مي‌گويم رسانه‌ها يار سيزدهم تيم ملي خواهند بود.

وي در خصوص سفرهايش به كشورهاي اروپايي و اينكه آيا بازيكني را براي دعوت به تيم ملي در نظر دارد گفت: شايد سفرهاي من شما را ناراحت مي‌كند. ما 5 ميليون ايراني در بيرون از كشور داريم كه همه آنها ايران را دوست دارند. اگر يك نفر مثل فريدون زندي پيدا كنيم كه پدر و مادر ايراني داشته باشد و از كيفيت لازم برخوردار او را دعوت خواهيم كرد. در كشورهاي عربي بازيكنان آفريقاي و آمريكاي جنوبي را دعوت مي‌كنند و پاسپورت كشور خودشان را به آنها مي‌دهند تا از اين بازيكنان استفاده كنند. چند بازيكن مدنظر دارم كه بايد با ساير اعضاي كادر فني در اين خصوص صحبت كنم.

سرمربي تيم ملي ايران در ادامه با انتقاد از يكي از خبرنگاران كه پرسيده بود اعضاي كادر فني چگونه و با چه معيار و تجربه‌اي انتخاب شده‌اند گفت: بارها به اين سؤال پاسخ داده‌ام و اگر بخواهم كسي را انتخاب كنم نيازي به اجازه از شما ندارم. اگر بخواهم دستيارانم را انتخاب كنم فقط خودم تصميم مي‌گيرم و اين مسئله در قراردادم هم ذكر شده است.
    ادامه دارد...

8. 3 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848

Newww قطبي: مي‌توانيم از تجربه منصوريان استفاده كنيم

/نشست خبري سرمربي تيم ملي فوتبال/2 و پاياني
    قطبي: مي‌توانيم از تجربه منصوريان استفاده كنيم
    خبرگزاري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: معتقدم مي‌توانيم در كادر فني از تجربه منصوريان استفاده كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس افشين قطبي در ادامه نشست خبري صبح امروز خود در پاسخ به اين سؤال كه آيا نگاه ويژه‌اي به بازيكنان ليگ يك دارد يا خير عنوان كرد: هر بازيكني كه براي تيم ملي انتخاب شده به دليل شايستگي‌هايش بوده است و هيچ بازيكني به خاطر پول و اعتبار در تيم ملي نيست. هر بازيكني در هر ليگي كه باشد اگر شخصيت و كيفيت داشته باشد به تيم ملي دعوت خواهد شد.

وي گفت: با اضافه شدن منصوريان به كادر فني دو چشم بيشتر داريم و بيشتر مي‌توانيم نظارت كنيم. حضور تيم گسترش فولاد در فينال جام حذفي نشان مي‌دهد كه كيفيت ليگ يك پايين نيست.

سرمربي تيم ملي درباره اين انتقاد كه عليرغم توجه ويژه خود به مبلغ قراردادش توجهي به مبلغ قرارداد دستيارانش ندارد تصريح كرد: واقعا نمي‌دانم چه بگويم. من هميشه سعي مي‌كنم بهترين تدارك را براي دستيارانم داشته باشم. اگر بستن قرارداد آقاي رشيدي يك ماه طول كشيده به خاطر تلاش نكردن من نبوده بلكه فدراسيون مي‌خواسته به موقع به كارهايش برسد.

وي يادآور شد: در مورد آقاي منصوريان از سه ماه قبل از بازي با تايلند نام او را به فدراسيون داده بودم و هنوز هم ايشان قرارداد نبسته است. اگر قرار باشد در مورد حقوق كادر فني تيم ملي حرف بزنيم بايد بگويم در يك سال گذشته كه سه بار حقوق گرفته‌ام يك بار دو ماه و يك بار سه ماه دير حقوقم پرداخت شد.

قطبي اظهار داشت: همه ما در يك جبهه هستيم و مي‌خواهيم به تيم ملي كمك كنيم. فكر مي‌كنم كساني كه براي تيم ملي كار مي‌كنند عشق به تيم ملي كشورشان دارند. زماني كه براي تيم ملي قصد قرارداد بستن داشتم به من اعلام شد كه اگر مبلغ فيش موبايلم بيش از 100 هزار تومان باشد بايد خودم آن را پرداخت كنم و من اصلا چيزي نگفتم. براي من مهم است كه دستيارانم بهترين پول را بگيرند و مي‌خواهم آنها در آرامش باشند.

قطبي در پاسخ به اينكه منصوريان چه ويژگي مثبتي به عنوان يك مربي براي حضور در تيم ملي دارد گفت: من از تجربه خودم مي‌توانم حرف بزنم. براي جام جهاني 2006 كره جنوبي از يك مربي جوان در تيم خود استفاده كرديم كه وي تجربه مربيگري نداشت اما اكنون اين مربي سرمربي‌ تيم اميدهاي كره جنوبي شده است. معتقدم مي‌توانيم در كادر فني از تجربه منصوريان استفاده كنيم.

وي در پاسخ به اين سؤال كه چرا در انتخاب اعضاي تيم ملي دست به تغيير و تحولات گسترده نمي‌زند اظهار داشت: نمي‌توانم به يكباره همه بازيكنان تيم ملي را تغيير دهم. از وقتي كه كار را براي جام ملت‌هاي آسيا آغاز كرديم سعي شده بازيكنان خوب را به اردو دعوت كنيم و با داشتن چنين جواناني تيم خوبي بسازيم. اين مسئله به اين سادگي نيست. من چين را مثال مي‌زنم كه با انجام دادن چنين كاري هنوز نتوانسته به هدفش برسد.

قطبي در اين باره كه در تيم ملي كره جنوبي چنين اتفاقي افتاد و اين تيم موفق شد عنوان كرد: كره جنوبي اگر دست به چنين كاري زد در يك چارچوب خاص بود و در كنار بازيكنان جوان بازيكنان با تجربه خود را حفظ كرد. فكر مي‌كنم بعضي وقت‌ها چنين حرف‌هايي كه زده مي‌شود بدون داشتن اطلاعات است. هيچ تيم ملي‌اي نيست كه به يكباره همه بازيكنانش را كنار بگذارد. بخصوص براي تيم ملي مثل ايران كه جنبه باخت ندارد.

سرمربي تيم ملي گفت: سه بازي پي‌در پي است كه برده‌ايم و يك گل بيشتر دريافت نكرده‌ايم ولي هنوز در اين اتاق هيچ‌كس لبخند نمي‌زند و كسي راضي نيست. خدا مي‌داند اگر ببازيم چه مي‌شود. در اين يك سالي كه مربي بوده‌ام به جز يك باخت كه آن هم همه بازيكنان را در اختيار نداشتم باخت ديگري نداشتم. ولي باز كسي راضي نيست.

قطبي درباره لژيونرها و اينكه لژيونر بودن مي‌تواند پوئني مثبت براي حضور در تيم ملي باشد يا خير گفت: رفتن به خارج نمي‌تواند پوئن مثبتي براي حضور در تيم ملي باشد. البته من دوست دارم بازيكنان تيم ملي در بهترين سطح بازي كنند. اين خيلي مي‌تواند به تيم ملي كمك كند. تيم‌هاي بزرگ ملي در دنيا اگر نتيجه مي‌گيرند به اين دليل است كه بازيكنانشان در بهترين ليگ‌هاي دنيا بازي مي‌كنند. به هر حال ما بايد به همه بازيكنان نگاه داشته باشيم. بازيكنان خوب در پست‌هاي مختلف زياد داريم اما اين دليلنمي‌شود كه ما همه آنها را دعوت كنيم. اميدوارم شما هم ديدگاهتان را عوض و اين موارد را رعايت كنيد.

10. 3 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته
    تشکر ها
    4,848

Jadid قطبي: فقط يك بار باخته‌ايم اما هيچ‌كس نمي‌خندد

/نشست خبري سرمربي تيم ملي فوتبال/-تكميلي
    قطبي: فقط يك بار باخته‌ايم اما هيچ‌كس نمي‌خندد
    خبرگزاري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: در يك سالي كه مربي بوده‌ام به جز يك باخت كه آن هم همه بازيكنان را در اختيار نداشتم شكست ديگري نداشتم ولي هيچ‌كس راضي نيست و نمي‌خندد.

به گزارش خبرگزاري فارس، افشين قطبي صبح امروز در نشست خبري در يكي از رستوران‌هاي تهران به همراه منصور رشيدي، عليرضا منصوريان و اصغر حاجيلو و در غياب علي كفاشيان شركت كرد.

قطبي در اين نشست گفت: در ابتدا بايد بگويم مي‌خواستيم در بهترين زمان ممكن براي شما و رسانه‌ها صحبت كنيم. با توجه به اينكه قبل از برگزاري اردوها هستيم به همين خاطر در اين محل و در اين مكان نشست خبري را برگزار كرديم.

وي عنوان كرد: همه اعضاي كادر فني اينجا حضور دارند و شما امروز در اين مكان ميهمان فدراسيون فوتبال هستيد. اميدوارم همگي با هم همدل شويم چون رسانه‌ها يار تيم ملي ايران هستند و با توجه به فضاي بسيار سخت در اينجا به كمك شما نيازمنديم.

قطبي با معارفه عليرضا منصوريان گفت: منصوريان يكي از بهترين بازيكنان ايران بوده كه تجربه بازي‌هاي ملي را دارد. ايشان در تيم پرطرفدار فوتبال بازي كرده و به همين دليل احساس كرديم مي‌تواند به تيم ما كمك كند.

وي در ادامه به معرفي منصور رشيدي پرداخت و سپس در خصوص محمد آزادي مربي بدنساز تيم ملي كه با تازگي منصوب شده است گفت: ايشان اول اسمش غلط است و آخر اسمش درست. اسم آقاي آزادي، سياوش است و هنوز قراردادي با فدراسيون فوتبال امضا نكرده است. قرار بر اين شده تا ايشان به صورت پاره‌ وقت در اردوهاي بلند‌مدت تيم ملي حضور داشته باشد و هميشه در كنار ما نخواهد بود. ما نياز به يك بدنساز داريم كه بازي‌هاي ليگ را ببينند و پس از ارائه برنامه‌ها ايشان هم معرفي خواهند شد.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران عنوان كرد: تصميم گرفتيم تك تك نفرات تيم ملي را طوري انتخاب كنيم كه بازيكنان بتوانند در شيوه تفكرات ما جاي داشته باشند.

وي در خصوص هدف‌گذاري تيم ملي فوتبال ايران و اينكه با وضعيت كنوني تيم ملي چه نتايجي در جام ملت‌هاي آسيا كسب خواهد كرد گفت: فكر نمي‌كنم هدف من در تيم ملي هيچ تغييري كرده باشد. هدف من هميشه قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا بوده و با توجه به اينكه تيم ما 35 سال در اين مسابقات قهرمان نشده فقط از رسانه‌ها مي‌خواهم تلاش‌هايي را كه مي‌كنند به آن مثبت بيانديشند. متأسفانه ما در رسانه‌ها دوستاني داريم كه هدفشان تنها كارشكني و خودنمايي است. اگر فرهنگ "من نيستم، هيچ كس نباشد " در فوتبال ما جا بيافتد ديگر كاري از پيش نخواهيم برد.

قطبي خاطرنشان كرد: اگر تيم ملي ايران موفق شود مردم به استاديوم‌ها خواهند آمدند. وقتي در خبرگزاري‌ها و رسانه‌ها جنبه منفي درست شود به هيچ كس كمك نشده است. من در خصوص شخص خاصي صحبت نمي‌كنم اما وقتي پيگيري رسانه‌ها براي اخبار منفي را مي‌بينم ناراحت و غمگين مي‌شوم.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا شما واقعا در تيم ملي اختيار كامل داريد و اگر اين طور است چرا با آقاي سعيد‌لو جلسه داشتيد و يا به طور مثال با سفارش مسئولان حنيف عمران‌زاده در بازي با تايلند از تركيب 18 نفره كنار گذاشتيد، اظهار داشت: جلساتي كه من با آقاي كفاشيان و ديگر دوستان دارم بيشتر كلي است. من اخلاق و رفتار حرفه‌اي دارم و بيشتر مباحثم فوتبالي است. به نظرات همه دوستان احترام مي‌گذارم و در جلسه‌اي كه با آقاي سعيدلو برگزار كردم بيشتر در خصوص فوتبال بحث كرديم. براي من مهم نيست چه بازيكني در چه تيمي بازي مي‌كند و نام او چيست و چه ارتباطاتي دارد. تمام انتخابات ما فني و ملي است. شك نكنيد هر كس كه مربي ايران باشد مسئوليت بزرگي دارد و شب‌ها با چشمان باز مي‌خوابد. من هم همين‌طور هستم و هيچ وقت اين مسئوليت را خرج نخواهم كرد.

قطبي تاكيد كرد: حنيف‌ عمران زاده زماني كه به اردوي تيم ملي دعوت شد خسته بود و ما به خاطر همين مسئله او را كنار گذاشتيم. اين دومين باري بود كه عمران‌زاده به اردوي تيم ملي دعوت مي‌شد و ما با اين كار مي‌خواستيم به او انگيزه بدهيم. حتي شب قبل از مسابقه نيز اعلام كرده بودم كه او در ليست 18 نفره حضور ندارد. مطمئن باشيد انتخاب هر بازيكن با نظر سرمربي است و من در كارنامه خود بارها نشان داده‌ام كه به كسي باج نمي‌دهم. هميشه با صداقت صحبت مي‌كنم و شما نيز من را به خوبي مي‌شناسيد.

اين مربي در پاسخ به سؤال خبرنگاري كه پرسيده بود شما با توجه به انتخابات‌ غلط مثل دي كارمو و ماركو در مورد آزادي نيز اشتباه نكرده‌ايد گفت: اول از همه بايد بگويم آقاي آزادي هنوز به جمع ما اضافه نشده و قرارداد امضا نكرده است. شما بايد دقت كنيد كه ما 6 بازي در 22 روز انجام مي‌دهيم و بايد به تمام جزئيات دقت كنيم. ما با صداقت تصميم مي‌گيريم اما اسم‌هايي كه شما در سؤالتان مطرح كرديد منطقي نيست.

قطبي تصريح كرد: سؤال من از شما خبرنگاران اين است چند سال است كه پرسپوليس قهرمان نشده؟ چند مربي بعد از من به اين تيم آمدند كه نتوانستند پرسپوليس را قهرمان كنند؟ مگر دي كارمو براي پرسپوليس گل نزد؟ اگر شما با دقت به كارنامه آقاي ماركو نگاه مي‌كرديد متوجه مي‌شديد كه ايشان يكي از بهترين مربيان دروازه‌باني در آسيا است اما شما‌ها به خاطر مسائل دلالي ماركو را نابود كرديد. من از اين مسئله متأسفم. تاكنون اتفاق افتاده بازيكناني به ايران آمدند كه حتي نيم ساعت هم دوام نداشتند اما از آنها حمايت كرده‌ايد.

سرمربي پيشين پرسپوليس يادآور شد: مصطفي دنيزلي يكي از مربيان خوبي بود كه جايگاهش حالا مشخص شده است اما ديديد در پرسپوليس چه بلاي سر او آمد. مگر كرانچار مربي بدي بود ولي حتي يك فصل هم دوام نداشت.
    متأسفانه شماها با صحبت‌هايتان مي‌خواهيد اشخاص را نابود كنيد چرا؟ به خاطر اينكه يك مربي و بازيكن از طرف شما به تيمي اضافه نمي‌شود. به اندازه كافي در اين فوتبال حاشيه وجود دارد و خواهش مي‌كنم كمي رو به جلو فكر كنيد.

سرمربي تيم ملي در خصوص اينكه آيا حضور در آفريقاي جنوبي و آناليز بازي‌هاي تيم كره شمالي هزينه‌اي اضافي براي فدراسيون فوتبال نخواهد بود گفت: تحليل شما اشتباه است. مسابقات جام جهاني بيستم تيرماه تمام مي‌شود و وظيفه من اين است كه بازي‌هاي استراليا و كره جنوبي را از نزديك بررسي كنم. همان موقع هم تيم ملي امارات اردويي در پيش دارد. درست است كه دي‌وي‌دي‌ها و اطلاعات لازم به دستم مي‌رسد اما سفر من به آفريقاي جنوبي و حضور و تماشاي بازي‌ها از نزديك به من كمك خواهد كرد. قرار است قبل از يك هشتم جام جهاني به ايران بر گردم و همه چيز را زير نظر بگيرم.

خبرنگار فارس پرسيد: " شما از ابتداي صحبت‌هايتان خبرنگاران را دلال خطاب كرديد و مدام از كساني كه انتقاد مي‌كنند ايراد گرفتيد پس از اگر كارشناسان از طريق رسانه‌ها از شما انتقاد نكنند تيم ملي هميشه داراي تعريف و تمجيد خواهد بود. به نظر شما چه كار بايد كرد كه شما با خيال راحت از جام ملت‌هاي آسيا موفق شويد كه افشين قطبي پاسخ داد: هميشه سعي كرده‌ام اطرافم آدم‌هاي با تجربه داشته باشم. وقتي انتقادات حرفه‌اي است لذت مي‌برم اما مي‌خواهم به نكته‌اي اشاره كنم كه بفهميد مردم چقدر با شعور هستند و همه چيز را مي‌فهمند.

وي گفت: وقتي به رستوران، خيابان، مغازه و يا فرودگاه مي‌روم بچه‌ها كنار من مي‌ايستند و با يك قلب بزرگ تشويقم مي كنند. تاكنون اتفاق نيافتاده كه من عليه يك مربي حرف بزنم و هميشه به تاكتيك و صلاحيت آنها احترام مي‌گذارم. زماني كه در پرسپوليس بودم همه به من مي‌گفتند مربي تيم ملي نشو و من با تعجب مي‌گفتم چرا آنها مي‌گفتند رسانه‌ها نابودت خواهند كرد. به حرف آنها مي‌خنديدم چون شناختي از اينجا نداشتم.

قطبي عنوان كرد: وقتي يك مجله عكس من را با لباس زنداني چاپ مي‌كند و مادر سرمربي تيم ملي را آنگونه ناراحت مي‌كند كه اشك بريزد چه توقعي بايد داشت. ما از انتقاد ناراحت نمي‌شويم. توقع داريم دوستان به ما كمك كنند بعد از 35 سال قهرمان جام ملت‌ها شويم. اصلا چرا مربيان ديگر نبايد به ما تلفن بزنند؟

اين مربي اظهار داشت: متأسفانه تمام انتقادات در رسانه‌ها مطرح مي‌شود. بايد بگويم اين كارها چيزي به ما اضافه نمي‌كند و تنها موفقيت‌هاي ما را كمرنگ جلوه مي‌دهد. شك نكنيد مردم ما دوست دارند فوتبال قشنگ ببينند و اگر كارشناسان از ما انتقاد مي‌كنند براي ساخت فوتبال ايران آن را مطرح كنند. به اعتقاد من انتقادها بايد پشت درهاي بسته باشد. هيچ جاي دنيا مربيان در رسانه‌ها شخصيت كسي را زير سؤال نمي‌برند و من خواهش مي‌كنم كه مربيان‌مان اين كار را نكنند.

قطبي در ادامه در خصوص اينكه پس از حذف تيم ملي از جام جهاني آيا مسابقات جام ملت‌هاي آسيا كمرنگ جلوه نمي‌كند گفت: شما بعضي وقت‌ها حرف‌هاي شفاف مي‌زنيد كه واقعا ناراحت‌كننده است. تا كنون نشده يك نفر از من سؤال فني بپرسد. اين مسائل است كه من را ناراحت مي‌كند. من به شما احتياج دارم چون انرژي من و شما لبخند را به لبان مردم انتقال مي‌دهد. تصور نكنيد جام ملت‌هاي آسيا تورنمنتي درجه 2 است. وقتي ما در قاره آسيا هستيم اين مهمترين مسابقه رسمي در اين قاره است. ما دوست داريم جام را بالاي سرمان نگه داريم و به تهران برگرديم. ممكن است شما احساس كنيد كه من انگيزه ندارم اما تمامي اعضاي كادر فني انگيزه دارند و با توجه به كار سختي كه پيش رو داريم انرژيمان را مصرف خواهيم كرد.

قطبي در پاسخ به سؤال خبرنگاري كه پرسيده بود چرا روز بيستم تيرماه به اردوي اتريش مي‌رويم و اين مسئله مي‌تواند در فصل آينده براي بازيكنان در ليگ برتر ايجاد مشكل كند گفت: در خاين صوص بحث‌هاي زيادي داشتيم. قبول دارم كه باشگاه‌ها براي بازيكنانشان سرمايه‌گذاري مي‌كنند. از روزي كه من سرمربي شدم كمترين فرصت را براي در اختيار قرار گرفتن بازيكنان داشتم. قبل از بازي با تايلند فقط 60 دقيقه تمرين كرديم.

وي يادآور شد: اگر به چند هفته اخير ليگ برتر نگاه كنيد متوجه مي‌شويد كه كيفيت بازي‌ها پايين آمده است. اگر قرار بود بلافاصله پس از پايان ليگ اردو بزنيم بازيكنان با خستگي شانس مصدوميت بيشتري داشتند و تعطيلات با خانواده‌هايشان را از دست مي‌دادند. سپس بايد مستقيما با ما به اردو مي‌آمدند و بعد براي فصل بعد با باشگاه‌هايشان آماده سازي مي‌كردند.

قطبي تاكيد كرد: فكر كرديم به اين شكل آنها استراحت لازم را از دست مي‌دهند. بنابر اين سه هفته قبل از شروع ليگ با ما به اردو مي‌آيند و كادر پزشكي و بدنسازي ما نظارت خوبي روي آنها دارند. در آن زمان هيچ باشگاهي نيز در اروپا بازي نمي‌كند و فيفا هم چنين اجازه‌اي به تيمي نمي‌داد. اين مسئله به باشگاه‌ها هم كمك خواهد كرد.

قطبي در مواجهه با اين سوال كه شما از ابتدا گفتيد رسانه‌ها يار سيزدهم تيم ملي هستند اما از ابتدا مشغول كوبيدن رسانه‌ها هستيد گفت: شايد اين ميكروفن خوب كار نمي‌كند كه حرف‌هاي من را متوجه نمي‌شويد. من نگاه ملي داشتم و باز هم مي‌گويم رسانه‌ها يار سيزدهم تيم ملي خواهند بود.

وي در خصوص سفرهايش به كشورهاي اروپايي و اينكه آيا بازيكني را براي دعوت به تيم ملي در نظر دارد گفت: شايد سفرهاي من شما را ناراحت مي‌كند. ما 5 ميليون ايراني در بيرون از كشور داريم كه همه آنها ايران را دوست دارند. اگر يك نفر مثل فريدون زندي پيدا كنيم كه پدر و مادر ايراني داشته باشد و از كيفيت لازم برخوردار او را دعوت خواهيم كرد. در كشورهاي عربي بازيكنان آفريقاي و آمريكاي جنوبي را دعوت مي‌كنند و پاسپورت كشور خودشان را به آنها مي‌دهند تا از اين بازيكنان استفاده كنند. چند بازيكن مدنظر دارم كه بايد با ساير اعضاي كادر فني در اين خصوص صحبت كنم.

سرمربي تيم ملي ايران در ادامه با انتقاد از يكي از خبرنگاران كه پرسيده بود اعضاي كادر فني چگونه و با چه معيار و تجربه‌اي انتخاب شده‌اند گفت: بارها به اين سؤال پاسخ داده‌ام و اگر بخواهم كسي را انتخاب كنم نيازي به اجازه از شما ندارم. اگر بخواهم دستيارانم را انتخاب كنم فقط خودم تصميم مي‌گيرم و اين مسئله در قراردادم هم ذكر شده است.

به گزارش فارس افشين قطبي در پاسخ به اين سؤال كه آيا نگاه ويژه‌اي به بازيكنان ليگ يك دارد يا خير عنوان كرد: هر بازيكني كه براي تيم ملي انتخاب شده به دليل شايستگي‌هايش بوده است و هيچ بازيكني به خاطر پول و اعتبار در تيم ملي نيست. هر بازيكني در هر ليگي كه باشد اگر شخصيت و كيفيت داشته باشد به تيم ملي دعوت خواهد شد.

وي گفت: با اضافه شدن منصوريان به كادر فني دو چشم بيشتر داريم و بيشتر مي‌توانيم نظارت كنيم. حضور تيم گسترش فولاد در فينال جام حذفي نشان مي‌دهد كه كيفيت ليگ يك پايين نيست.

سرمربي تيم ملي درباره اين انتقاد كه عليرغم توجه ويژه خود به مبلغ قراردادش توجهي به مبلغ قرارداد دستيارانش ندارد تصريح كرد: واقعا نمي‌دانم چه بگويم. من هميشه سعي مي‌كنم بهترين تدارك را براي دستيارانم داشته باشم. اگر بستن قرارداد آقاي رشيدي يك ماه طول كشيده به خاطر تلاش نكردن من نبوده بلكه فدراسيون مي‌خواسته به موقع به كارهايش برسد.

وي يادآور شد: در مورد آقاي منصوريان از سه ماه قبل از بازي با تايلند نام او را به فدراسيون داده بودم و هنوز هم ايشان قرارداد نبسته است. اگر قرار باشد در مورد حقوق كادر فني تيم ملي حرف بزنيم بايد بگويم در يك سال گذشته كه سه بار حقوق گرفته‌ام يك بار دو ماه و يك بار سه ماه دير حقوقم پرداخت شد.

قطبي اظهار داشت: همه ما در يك جبهه هستيم و مي‌خواهيم به تيم ملي كمك كنيم. فكر مي‌كنم كساني كه براي تيم ملي كار مي‌كنند عشق به تيم ملي كشورشان دارند. زماني كه براي تيم ملي قصد قرارداد بستن داشتم به من اعلام شد كه اگر مبلغ فيش موبايلم بيش از 100 هزار تومان باشد بايد خودم آن را پرداخت كنم و من اصلا چيزي نگفتم. براي من مهم است كه دستيارانم بهترين پول را بگيرند و مي‌خواهم آنها در آرامش باشند.

قطبي در پاسخ به اينكه منصوريان چه ويژگي مثبتي به عنوان يك مربي براي حضور در تيم ملي دارد گفت: من از تجربه خودم مي‌توانم حرف بزنم. براي جام جهاني 2006 كره جنوبي از يك مربي جوان در تيم خود استفاده كرديم كه وي تجربه مربيگري نداشت اما اكنون اين مربي سرمربي‌ تيم اميدهاي كره جنوبي شده است. معتقدم مي‌توانيم در كادر فني از تجربه منصوريان استفاده كنيم.

وي در پاسخ به اين سؤال كه چرا در انتخاب اعضاي تيم ملي دست به تغيير و تحولات گسترده نمي‌زند اظهار داشت: نمي‌توانم به يكباره همه بازيكنان تيم ملي را تغيير دهم. از وقتي كه كار را براي جام ملت‌هاي آسيا آغاز كرديم سعي شده بازيكنان خوب را به اردو دعوت كنيم و با داشتن چنين جواناني تيم خوبي بسازيم. اين مسئله به اين سادگي نيست. من چين را مثال مي‌زنم كه با انجام دادن چنين كاري هنوز نتوانسته به هدفش برسد.

قطبي در اين باره كه در تيم ملي كره جنوبي چنين اتفاقي افتاد و اين تيم موفق شد عنوان كرد: كره جنوبي اگر دست به چنين كاري زد در يك چارچوب خاص بود و در كنار بازيكنان جوان بازيكنان با تجربه خود را حفظ كرد. فكر مي‌كنم بعضي وقت‌ها چنين حرف‌هايي كه زده مي‌شود بدون داشتن اطلاعات است. هيچ تيم ملي‌اي نيست كه به يكباره همه بازيكنانش را كنار بگذارد. بخصوص براي تيم ملي مثل ايران كه جنبه باخت ندارد.

سرمربي تيم ملي گفت: سه بازي پي‌در پي است كه برده‌ايم و يك گل بيشتر دريافت نكرده‌ايم ولي هنوز در اين اتاق هيچ‌كس لبخند نمي‌زند و كسي راضي نيست. خدا مي‌داند اگر ببازيم چه مي‌شود. در اين يك سالي كه مربي بوده‌ام به جز يك باخت كه آن هم همه بازيكنان را در اختيار نداشتم باخت ديگري نداشتم. ولي باز كسي راضي نيست.

قطبي درباره لژيونرها و اينكه لژيونر بودن مي‌تواند پوئني مثبت براي حضور در تيم ملي باشد يا خير گفت: رفتن به خارج نمي‌تواند پوئن مثبتي براي حضور در تيم ملي باشد. البته من دوست دارم بازيكنان تيم ملي در بهترين سطح بازي كنند. اين خيلي مي‌تواند به تيم ملي كمك كند. تيم‌هاي بزرگ ملي در دنيا اگر نتيجه مي‌گيرند به اين دليل است كه بازيكنانشان در بهترين ليگ‌هاي دنيا بازي مي‌كنند. به هر حال ما بايد به همه بازيكنان نگاه داشته باشيم. بازيكنان خوب در پست‌هاي مختلف زياد داريم اما اين دليلنمي‌شود كه ما همه آنها را دعوت كنيم. اميدوارم شما هم ديدگاهتان را عوض و اين موارد را رعايت كنيد.

12. 3 کاربر از پست مفید ibrahim تشکر کرده اند .

مدیر بازنشسته

ItaliaJuventusLiverpool

Delpiero

تشکر ها
    31,448
    تشکر شده 14,724 در 3,817 پست

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    در تازه‌ترين رده‌بندي فيفا
    فوتبال ايران يك پله سقوط كرد
    خبرگزاري فارس: در تازه‌ترين رده‌بندي فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) تيم ملي ايران با سقوط يك پله‌اي روبرو شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، فيفا در تازه ترين رده‌بندي تيم‌هاي ملي جهان در ماه مه اعلام كرد تيم ملي ايران با كسب 521 امتياز از رده شصت به رده شصت و يك سقوط كرده است.

در اين رده‌بندي استراليا(رتبه 20)، ژاپن (رتبه 45) و‌ كره جنوبي (رتبه 47) از قاره آسيا بالاتر از تيم تحت مربيگري افشين قطبي قرار گرفتند و ايران تيم چهارم آسيا شد.
    همچنين در اين فهرست تيم‌هاي ملي برزيل، اسپانيا، پرتغال، هلند و ايتاليا رتبه اول تا پنجم جهان را حفظ كردند.

فهرست پنج تيم برتر جهان در ماه گذشته ميلادي به شرح زير است:

1-برزيل 1611 امتياز
    2-اسپانيا 1565 امتياز
    3-پرتغال 1249 امتياز
    4-هلند1231 امتياز
    5-ايتاليا1184 امتياز

14. 2 کاربر از پست مفید AlexDelpiero تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    goardiola
    بازیکن محبوب
    messi-midavodi
    اسم واقعی شما
    vahid
    تشکر ها
    66
    تشکر شده 111 در 46 پست

محمدي:با اردوي اتريش تيم ملي مخالف هستم

رييس سازمان ليگ برتر فوتبال ايران اعلام کرد که با اردوي اتريش تيم ملي مخالف هستم؛ زيرا باشگاه هاي ما لطمه بزرگي خواهند خورد.

عزيزاله محمدي گفت: اسامي افراد منشوري در قالب يک نامه کاملا محرمانه در اختيار مدير عامل باشگاه ها قرار مي گيرد و قصد نداريم اسامي آنها را رسانه اي کنيم.
    وي در خصوص وضعيت نادر دست نشان سرمربي تيم فوتبال نفت تهران يادآور شد: باشگاه نامه خود را به ما ارسال کرده، اما سازمان ليگ هنوز پاسخ استعلام اين باشگاه را نداده است.
    رييس سازمان ليگ برتر فوتبال ايران در خصوص اردوي اتريش تيم ملي و همزماني آن با آماده سازي باشگاه هاي حاضر در ليگ برتر گفت: به عنوان يکي از اعضاي هيات رئيسه فدراسيون فوتبال با اين اردو مخالف هستم، زيرا باشگاه هاي ما لطمه بزرگي خواهند خورد.
    وي تصريح کرد: برنامه هاي تيم ملي فوتبال بر عهده کميته تيم هاي ملي است و ما نمي توانيم در خصوص اين اردو اظهار نظر کنيم.
    محمدي در خصوص حق پخش تلويزيوني بازي هاي ليگ دهم اظهار داشت: در قرارداد في مابين مقرر شده بود که در سال سوم که مصادف با برگزاري ليگ دهم است مبلغ قرارداد خود را با توافق دو طرف افزايش دهيم.
    وي خاطر نشان کرد: از کميته برگزاري مسابقات درخواست کرده ايم که برنامه جام حذفي و ليگ دسته يک را به شکلي برنامه ريزي کنند که با اتمام ليگ برتر اين مسابقات نيز به اتمام برسد.منبع=http://www.football3.ir/news.do?itemid=24480

فقط استقلال و بارسلونا

16. 2 کاربر از پست مفید raian تشکر کرده اند .

عضو Derby

مربی مورد علاقه
    goardiola
    بازیکن محبوب
    messi-midavodi
    اسم واقعی شما
    vahid
    تشکر ها
    66
    تشکر شده 111 در 46 پست

اعضاي تيم ملي فوتبال ايران عازم اتريش شدند

اعضاي تيم ملي فوتبال ايران بامداد يکشنبه به منظور برپايي اردويي 10 روزه عازم کشور اتريش شدند.

محل برپايي تمرين ملي پوشان کشورمان کمپ "لئون هارد" اعلام شده که اعضاي تيم ملي فوتبال ايران عصر امروز تمرينات خود را در اين مکان آغاز خواهند کرد.
    ملي پوشان فوتبال ايران در مدت اقامت خود در اتريش سه ديدار دوستانه را برگزار خواهند کرد که طبق برنامه و در روزهاي 23 و 26 تيرماه جاري به ترتيب برابر تيم هاي ستاره سرخ بلگرد صربستان و ام.تي.کي بخارستان مجارستان قرار مي گيرند.
    اين تيم اواخر تير ماه جاري نيز به مصاف تيم صاحب نام لاتزيو مي رود تا شرايط فني ملي پوشان مورد ارزيابي دقيق تري قرار بگيرد.
    اردوي آمادگي تيم ملي فوتبال ايران 31 تيرماه جاري به اتمام مي رسد تا ملي پوپشان در اختيار تيم هاي باشگاهي خود قرار بگيرند.lمنبع=http://www.football3.ir/news.do?itemid=24661
    فقط استقلال و بارسلونا

18. 2 کاربر از پست مفید raian تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

پیش فرض قطبی فقط از تو ممنونیم اینبار شبانه فرار نکردی

قطبی فقط از تو ممنونیم اینبار شبانه فرار نکردی

افشین قطبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از اینکه متوجه شد آخرین روزهای خود را در تیم ملی می گذراند .دست به قلم شد و نامه خداحافظیش را نوشت .نامه ای که بیشتر به یک دفاعیه از خود و عمکلرد کادر فنی تیم ملی شباهت بیشتری داشت تا نامه خداحافظی.

گرچه اینروزها شاید دوستان نزدیکش هم دیگر تلاشی برای ماندن او نکنند و از او به یادگار انجمن دل شیر را راه اندازی کنندو برایش تبلیغاتی انساندوستانه براه بیندازند.

افشین قطبی می رود اما هچ یادگاری در فوتبال ایران از خود برجا نمی گذارد .نه بازیکنی را تحویل فوتبال ایران داد و نه تلنگری برحرکت رو به جلو فوتبال ایران زد.شاید همان ادبیاتی که اوایل در بوق و کرنا شد و رفته ر فته جای خود را به امپراطور کاغذی و دروغ داد.یادگاری تلخ از او باشد.

نیروی تبلیغاتی دوستانش هم از روزاول مشخص بود زورشان تا همین حد است در وب سایتها و روزنامه های تحت اختیارشان. برایش مدیحه ها نوشتند که افشین این و افشین آن، اما در جمعهای خودمانی می دانستند او اینکاره نیست و تا زمانی نه چندان دور دیگر جای دفاعی را باقی نخواهد گذاشت.
    هیچکس نفهمید ماجرای نوت بوک شکسته اش چه شد؟وقتی دوستانش آنرا به شیث و مرزبان ربط دادند و گفتند جای استوکهای کفش مرزبان یا شیث است فهمیدند اصلا مرزبان کفش استوک دار نپوشیده بود.وقتی حمید استیلی به او گفت بریم کلانتری و موضوع را کاملا بررسی کنیم سرباز زد و تحویل نگرفت.کاش مشخص می شد چه کسی پا را بر روی نوت بوکش گذاشت؟
    هیچکس جریان تابلوهای خط خطی و بی هویت بانوی کره ایش و خرید تابلوها ی او ازطرف باشگاه پرسپولیس رامتوجه نشد که آیا راست بود ویا دروغ؟
    هیچکس نفهمید جریان مدیر روابط بین الملل پرسپولیس که به نام بانو یوروم از طرف مصطفوی زده شد راست بود یادروغ؟

وقتی شبانه از پرسپولیس با بهانه ترس از لیدرهای چاقو بدست که به سمت ماشینش حمله ور شدند
    فرار کرد هیچکس آن لیدرها را ندید و باز هم معلوم نبود راست بود یا دروغ؟
    هیچکس نفهمید مسئولان باشگاه شالکه برای چه آمدند و رفتند و همکاری بین آن باشگاه و فوتبال ایران به کجا انجامید؟هیچکس نفهمید برای چه آمدند ؟
    کیا پپه هم در دوران قطبی شد بک گراند تیم ملی .اما وقتی دید داوردرجه چهارم سوئدی را به ما قالب کرده زیر همه چیز زد و گفت کی گفتم او بک گراند تیم ملی است او از تمرینات از نمای بالا فیلم می گیرد.همان زمان خیلی ها گفتند تو هم فوتبال ما را فیلم کردی.

افشین قطبی مهره ای بود به سود حریفان تیم ملی فوتبال ایران .چه خوب که خدا ما را دوست داشت زمانی به ایران پا گذاشت که عصر فناوری اطلاعات بود وگرنه بیوتر را سرمربی هلند می خواند و کیا پپه را نامزد بهترین مربی لیگ فوتبال سوئد.
    امیدواریم باز دوران بیکاری را دوباره تجربه نکنی.و تیم تو رابیابد وبخواهد.
    استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

20. 2 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

پیش فرض فیفا : ایران شانسی برای قهرمانی در آسیا ندارد.

فیفا : ایران شانسی برای قهرمانی در آسیا ندارد.

فدراسيون بين المللي فوتبال ، فيفا ، نام ايران را در فهرست شانس داران قهرماني جام ملتهاي آسيا قرار نداد .. در نظرسنجي وب سايت فيفا ، نام عراق ، عربستان ، ژاپن و كره جنوبي به عنوان چهار تيم مرحله نيمه ....
    فدراسيون بين المللي فوتبال ، فيفا ، نام ايران را در فهرست شانس داران قهرماني جام ملتهاي آسيا قرار نداد. به گزارش ايلنا ، در نظرسنجي وب سايت فيفا ، نام عراق ، عربستان ، ژاپن و كره جنوبي به عنوان چهار تيم مرحله نيمه نهايي دوره گذشته جام ملتهاي آسيا در كنار قطر ، ميزبان بازيها و استراليا ديده مي شود.فيفا گزينه "ساير تيم ها " را هم در نظر گرفته است.
    اگرچه استراليا يكي از چهار سهميه فوتبال آسيا در جام جهاني 2010 بوده ، در اولين حضورش در جام ملتهاي آسيا به سال 2007 نتوانست از مرحله يك چهارم نهايي بالاتر برود. ايران قهرمان 3 دوره جام ملتهاي آسيا ، سال 2007 در ضربات پنالتي از كره جنوبي شكست خورد و به نيمه نهايي نرسيد.
    بر اساس نتايج نظر سنجي سايت فيفا تا عصر روز چهارشنبه ، كره جنوبي با بيش از 29 درصد ، اول بود.ژاپن 18/28 ، تيم هاي ديگر 92/12 ، استراليا 25/12 ، عربستان 64/8 ، عراق 75/4 و قطر 73/3 آرا را به دست آورده بود.
    پانزدهمين دوره فوتبال جام ملتهاي آسيا دي ماه به ميزباني كشور قطر آغاز مي شود.
    استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

22. 2 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

صفحه 5 از 38 نخستنخست ... 3456715 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)