Design & Developed BY Patira

صفحه 4 از 37 نخستنخست ... 2345614 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 369
    عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک

BrazilRealMadridNaft

تشکر ها
    282
    تشکر شده 1,926 در 530 پست

Lightbulb ツ اخبار و حواشی تیم ملی آلمان ツ

خب دیگه از اسمش معلوم دیگه تمام اخبار و حواشی تیم ملی آلمانو میتونید اینجا پیدا کنید.

ویرایش توسط Fc Bayern München : 09-03-2014 در ساعت 14:26 دلیل: زیبا سازی

2. 8 کاربر از پست مفید Los Anseleig تشکر کرده اند .

مدیر گالری و تیم های آلمانی

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    Jupp Heineckes - Joachim Low
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118
    تشکر شده 8,410 در 3,790 پست

ویترین امتیازات

گرد مولر قهرمان اصلی یورو 1972

سعید محمدخواه - وب سایت هوادارن تیم ملی آلمان در ایران

قهرمان یورو 1972 گرد مولر بود، کسی که هر دو گل آلمانها را در دیدار نیمه نهایی مقابل بلژیک میزبان بازی ها به ثمر رساند و موجب پیروزی 2 بر 1 آلمانها و صعود به فینال شد در فینال نیز دو گل از سه گل آلمان مقابل اتحاد جماهیر شوروی را مولر افسانه ای به ثمر رساند تا برای اولین بار آلمانی ها قهرمان اروپا شوند. او آن روز ها را به خوبی به یاد می آورد.

قهرمانی در جام ملتهای 72 برای آلمانها یک قهرمانی مهم به حساب می آمد. پیش از آن آلمانها تنها یک بار موفق به قهرمانی در جام جهانی شده و در دو فینال بین المللی نیز حضور داشتند که در آن ناکام بودند. پس از قهرمانی در یورو 72 بلژیک آنها موفق شدند دو بار عنوان قهرمانی جهان را کسب و دو بار نیز قهرمانی اروپا را در سال های 1980 و 1996 تکرار کنند و در شش فینال بین المللی حضور یابند تا از این حیث پر افتخارترین کشور اروپایی لقب بگیرند.

قهرمان سال 72 گرد مولر بود که با گلهای حساس خود توانست آلمانها را در مسیر قهرمانی قرار دهد و آلمان بر سکوی افتخار اروپا قرار گرفت. بکن بائر قیصر فوتبال آلمان در وصف گرد مولر می گوید:" اگر گرد مولر نبود ما هیچ کدام از قهرمانی ها را بدست نمی آوردیم." با این حال مولر افسانه ای که در 62 بازی ملی 68 گل به ثمر رسانده است با تواضع این موفقیت ها را از خوش شانسی خود می داند.

سوال- خاطرات خود را از فینال 72 بیان کنید؟
    مولر- باید اذعان کنم که ما کمی خوش شانس بودیم کمی شانس و سپس من موفق شدم دو گل به ثمر برسانم بیش از این چیزی یادم نمی آید. ما تیم بسیار خوبی در آن زمان داشتیم همه چیز در آن زمان به خوبی کار می کرد. تیم خوب تمرین می کرد مربیان به خوبی کار می کردند و همه چیز خوب بود. ما خوش شانس بودیم و پیروز شدیم صادقانه بگویم ما از روس ها بهیچ وجه ترسی نداشتیم.

سوال- چرا نه؟
    مولر- ما باید مقابل آنها پیروز می شدیم و ما می دانستیم که چطور باید مقابل آنها بازی کنیم. ما خوب بازی کردیم من دو گل زدم و آن بهترین فینال برای ما بود.

سوال- شما در آن زمان ستاره های بسیار در اختیار داشتید چگونه با یکدیگر هماهنگ شده بودید؟
    مولر- همه ما از خوب های بوندسلیگا بودیم بسیاری از بازیکنان تیم از باشگاه هایی مانند بایرن مونیخ، ولفسبورگ، مونشن گلادباخ بودند و یکی از بازیکنان نیز از آینتراخت فرانکفورت در تیم ملی حضور داشت. ما به خوبی با هم هماهنگ بودیم و درک متقابلی نسبت به هم داشتیم. این هم زمانی اتفاق می افتاد که ما در زمین باشیم و چیز بیشتری در این مورد ندارم که بگویم.

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

سال 2010 میلادی بدون شک سال شکوفایی برای توماس مولر بود

وب سایت کانون هواداران تیم ملی آلمان در ایران – سعید محمدخواه

او برای گلزنی بسیار حریص و بی تاب است. توماس مولر در اولین سال حضور خود در فوتبال حرفه ای توانست موفقیتهای فوق العاده ای را کسب کند او همراه بایرن قهرمان دو جام داخلی آلمان شد و به فینال لیگ قهرمانان اروپا نیز راه یافت و موفقیت ها و پیشرفت های او در تابستان 2010 و در تورنمنت بزرگ جهان به اوج رسید. او توانست همراه آلمان نمایش بسیار خوبی از خود نشان دهد و به عناوین بزرگی همچون آقای گلی مسابقات و پدیده جوان جام دست پیدا کند تا سال 2010 برای او یکی از به یادماندنی ترین سالهای زندگی اش باشد. اندکی به بررسی روند پیشرفت و اوج گیری این ستاره جوان فوتبال آلمان می پردازیم.

جوانان
    او در 13 سپتامبر 1989 به دنیا آمد و اولین حضور فوتبالی خود را در تیم آماتور tsv pahl تجربه کرد. پاهل در 40 کیلومتری مونیخ واقع شده است. او در سن 10 سالگی در برنامه جوانان بایرن مونیخ قرار گرفت و مدارج ترقی را به طور پیوسته ای در آنجا طی کرد تا نهایتا اولین قرارداد حرفه ای خود را اوایل سال 2009 با تیم اول بایرن ثبت کند.

رکورد شکنی!!
    پیش از عزیمت او به بایرن، مولر برای تیم جوانان پاهل به میدان میرفت مجموع گل زده این تیم در پایان فصل 165 گل بود و مرد اول آنها چه کسی میتوانست باشد؟ بله درست است توماس مولر به تنهایی توانسته بود 120 گل برای آنها به ثمر برساند و رکورد جدیدی را در کتاب گینس برای خود ثبت کند.

بازیکن چند پستِ
    او تقریبا در پست های مختلفی بازی کرده است او میگوید:" من حتی در دفاع مرکزی هم یکسال در سطح جوانان بازی کردم و سپس به سمت راست خط میانی منتقل شدم" همچنین او به یاد می آورد " زمانی که دفاع بازی میکردم خیلی خوب به مهاجمان اضافه می شدم" مادر توماس زمانی را به یاد می آورد که او به عنوان دروازه بان در میدان حضور داشته است!!

دوستان در بایرن
    بداشتوبر و توماس مولر هر دو از سال 2002 در تیم جوانان بایرن حضور داشتند و تقریبا همزمان مدارج ترقی را طی کردند و به تیم اول بایرن راه یافتند. و توانستند موفقیتهای جالبی را در اولین سال حضور خود کسب کنند این دو از کشفیات لوییس فن گال محسوب میشوند که توانستند به تیم ملی نیز راه یابند و روند پیشرفت خود را در جام جهانی و بهمراه تیم جوان آلمان ادامه دهند.

بدترین خاطره سال 2010
    مولر تقریبا در اولین فصل حضور در بایرن به تمام عناوین دست یافت دو جام در آلمان و فینال لیگ قهرمانان اروپا. اما بایرن در فینال مقابل اینتر با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد مولر در این دیدار چند شانس خوب برای به تساوی کشیدن بازی داشت که نتوانست از آنها استفاده کند. او بعد از این دیدار گفت:" من آن صحنه ها را چندین بار دیدم و نمیتوانم درک کنم که چگونه این موقعیتها را از دست دادم اما شما باید همواره به آینده فکر کنید من در جام جهانی توانستم از تجربیات بدست آمده استفاده کنم و از موقعیت هایی که نصیبم می شد گل بسازم این برایم نکته قابل توجهی است."

جوایز
    آنچه در جام جهانی برای او بدست آمد بی نظیر بود مولر در شش دیداری که در ترکیب آلمانها حضور داشت توانست 5 گل به ثمر برساند و 3 پاس گل دهد تا با این آمار او آقای گل جام لقب گیرد. همچنین توانست عنوان بهترین بازیکن جوان مسابقات یا بهتر بگوییم پدیده جام نوزدهم را نیز از آن خود کند. او در این مورد می گوید:" این عناوین برای من بسیار با ارزش هستند و من خوشحالم که در اولین حضور خود در فوتبال حرفه ای چنین افتخاراتی کسب کردم" او در آن زمان فقط 20 سال داشت.

خوش شانسی 13
    هیچ کس به اندازه گرد مولر برای آلمانها و بوندسلیگا ماشین گلزنی محسوب نمی شود. به اولقب بمب افکن داده اند شاید این سرنوشت بود که در جام جهانی مولر جوان نیز با پیراهن شماره 13 که سالها به نام گرد مولر شناخته میشد در ترکیب حاضر شود و به آقای گلی جام برسد. پیش از شروع مسابقات بالاک کاپیتان تیم ملی و شماره 13 آلمانها مصدوم شد و از حضور در جام جهانی محروم شد توماس مولر در آن زمان برای انتخاب شماره پیراهن خود سه گزینه داشت 13، 4 و 14 که به نقل از خودش "نمیتوانستم برابر شماره 13 مقاومت کنم".

عشق واقعی
    توماس مولر در سن 21 سالگی با لیزا که از سال 2008 آشنا بود ازدواج کرد. همسر او در تمام لحظات زندگی کنارش بوده و هرگز او را تنها نمی گذارد.

محبوبیت
    مولر نظر جالبی دارد:" وقتی شما در هواپیما نشسته اید میتوانید با استفاده از شهرت خود تقاضای حضور در کابین خلبان و دیدار با او را مطرح کنید و از سوی دیگر شهرت شما باعث خواهد شد زمانی که منتظر چمدانهای خود هستید مجبور باشید با چندین هوادار عکس یادگاری بگیرید و چمدانهایتان را نیز پیدا نکنید." مردم اغلب با توجه به حالت اول دوست دارند مشهور باشند.

اعتماد به نفس بایرنی
    باشگاه بایرن در جدول رده بندی اختلاف امتیاز زیادی با صدر نشین، دورتمند دارد اما مولر میگوید:" ما تنها چهار امتیاز با تیم دوم فاصله داریم و ما تنها باشگاهی هستیم که میتوانیم به صدر جدول برسیم، ما همیشه برای قهرمانی آماده ایم و باید در نیم فصل دوم پا را بر روی پدال گاز بگذاریم

منبع:سایت بوندسلیگا

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

گذری بر یک دهه حضور میروسلاو کلوزه در تیم ملی آلمان

وب سایت کانون هواداران تیم ملی آلمان در ایران- سعیدمحمدخواه

اوایل حضور میرو کلوزه در ترکیب تیم ملی آلمان به 10 سال پیش باز میگردد. خط هجومی آن زمان آلمانها را میرو کلوزه و کارستن یانکر شکل می دادند. جشن های پس از گل این دو در جام جهانی 2002 خاطره های فراموش نشدنی را برای هواداران آلمانی به یادگار گذاشته است.

10 سال از آن زمان گذشت و حال مرد خط هجومی آلمانها 32 ساله شده و برای دست یابی به اهدافی متفاوت تر از گذشته تمرکز می کند. مهاجم بی حاشیه، دوست داشتنی و همواره آماده و در خدمت تیم ملی با دو گلی که در دیدار برابر قزاقزستان به ثمر رساند بیش از پیش به رکورد 68 گلزده گرد مولر، بمب افکن آلمانها نزدیک شده است.

کلوزه در مورد ثبت رکوردی جدید می گوید:"پس از گذشت این مدت که در تیم ملی حاضر بودم کاملا واضح است که می خواهم به صدر جدول گلزنان تیم ملی دست یابم و این خواسته کاملا طبیعی است." میرو با گلزنی در دقیقه 88 دیدار برابر قزاقزستان توانست آمار گلزنی خود را به عدد 61 برساند کلوزه ادامه می دهد:" در مورد اینکه به رکورد گرد مولر دست یابم در حال حاضر صحبت نمی کنم. و با این حرفها که اگر رکورد او را بشکنم او را خسته نکنید. مطمئنا او از اینکه به رکورد او دست پیدا کنم خوشحال خواهد شد. او هنوز بمب افکن است و همواره نیز بمب افکن فوتبال آلمان خواهد ماند."

مرور یک دهه حضور میرو در تیم ملی مطمئنا منجر به یادآوری خاطرات شیرین بسیاری خواهد شد. میرو کلوزه می گوید:" مطمئنا ده سال شگفت انگیز را با خاطرات شیرین بسیاری در تیم ملی سپری کردم بویژه من در مورد هم تیمی های خود در این مدت بسیار فکر می کنم." او ادامه می دهد:" هنگامی که در خط حمله با کارستن یانکر همبازی بودم اولین عکس العملی که پس از گلزنی داشتم این بود که باید چرخ میزدم و اطراف خود را کنترل می کردم تا متوجه شوم که یانکر از چه سمتی به سوی من می آید . این به نظر هوشیاری بیشتری نسبت به گلزنی لازم داشت."

نظرات سرمربی و هم تیمی های میرو در تیم ملی آلمان نسبت به وی
    یوآخیم لوو سرمربی تیم ملی آلمان در مورد او می گوید:" او گلهای بسیاری برای آلمان به ثمر رسانده است. او به دلیل شخصیت و رکورد هایی که در تورنمنتهای بزرگ برای خود به جای گذاشته از احترام بسیار زیادی در تیم ملی برخوردار است." میرو اولین انتخاب لوو در خط حمله آلمانهاست کلوزه اولین بازیکن تیم ملی از زمان کلاوس فیشر از 30 سال پیش تاکنون است که موفق شده است در شش دیدار ملی پیاپی گلزنی کند. فیلیپ لام همبازی میرو در بایرن مونیخ نیز در مورد کلوزه که در این فصل اغلب در باشگاه خود نیمکت نشین است می گوید:" او حریف را سرکوب می کند و دقیقا بزرگترین سرمایه ما محسوب می شود. ما به سادگی از این سرمایه بزرگ در تیم ملی استفاده می کنیم."

اینکه تا چه زمانی او می تواند در تیم ملی کشورش حاضر شود را نمی توان پیش بینی کرد خود میرو هم در این مورد مطمئن نیست و می گوید:" من فقط خوشحال هستم که می توانم با دیگران همگام باشم." دیدار برابر قزاقزستان 107 امین بازی ملی میرو کلوزه بود واضح است که او می تواند به این تعداد اضافه کند ولی رسیدن به رکورد لوتار ماتئوس با 150 بازی ملی کمی دور از دسترس به نظر می آید. او می گوید:" من تابستان امسال 33 ساله خواهم شد و امیدوارم که پاهایم بتوانند مانند الان برای رسیدن به اهدافم مرا یاری کنند. اما من باید برای مدت طولانی آمادگی خود را حفظ کنم تا بتوانم رکورد 150 بازی ملی را بشکنم."

میرو کلوزه تیم ملی آلمان را خانه اول خود می داند و در هر شرایطی یک مهاجم آماده برای بازی های ملی محسوب می شود. هنر نمایی او در جام جهانی گذشته، گل های او به انگلستان و آرژانتین همواره در یاد علاقه مندان آلمان به یادگار خواهد ماند.

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

میشائیل بالاک قلب پرتپش خط میانی فوتبال آلمان

در تیم ملی فوتبال آلمان، دیگر جایی برای میشائل بالاک، کاپیتان پیشین ملی‌پوشان این کشور نیست. یوآخیم لوو، سرمربی تیم ملی آلمان رسما اعلام کرد که حضور ملی‌پوشان آلمان در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ بدون همراهی بالاک خواهد بود.

روز پنجشنبه (۱۶ ژوئن) خبری رسما اعلام شده که از ماه‌ها انتظار شنیدن آن می‌رفت: خداحافظی اجباری میشائل بالاک از تیم ملی فوتبال آلمان. البته شماری همچنان امید داشتند که او بار دیگر پیراهن تیم ملی را بر تن کند. افول این ستاره‌ی بزرگ زمانی آغاز شد که به علت مصدومیت شدید از همراهی تیم ملی کشورش در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی محروم ماند.

درخشش ملی‌پوشان جوان که کسب مقام سوم جهان را به دنبال داشت و همچنین دست نیافتن بالاک به فرمی مطلوب پس از بازگشت به صحنه دست به دست هم دادند تا راه برای برگشتن دوباره او به تیم ملی مسدود بماند.

یوآخیم لوو در اطلاعیه‌ای رسمی که روز پنجشنبه به انتشار رسید، تصریح کرد: «ماه‌های گذشته نشان داد که بازیکنان جوان زیادی در کانون توجه قرار گرفته و چشم‌انداز خوبی برای حضور در تیم ملی دارند.»

لوو ضمن تاکید بر لزوم موضع‌گیری در مورد آینده بالاک در تیم ملی زحمات و نقشی که این ستاره‌ی ۳۴ ساله در موفقیت فوتبال آلمان بازی کرده را مورد ستایش قرار داد. سرمربی آلمان در این راستا به ویژه بر نقش بالاک در جام‌های جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ و همچنین جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۰۸ اشاره کرد.

درخور توجه آنکه تمامی عنوان‌های که میشائل بالاک تا کنون با باشگاه‌های گوناگون از جمله بایرن مونیخ و چلسی لندن به دست آورده، همگی در سطح ملی بوده و او از کسب عنوانی بین‌المللی چه در سطح باشگاهی و چه به همراه تیم ملی آلمان محروم مانده و بارها به ناگزیر به مقام نایب‌قهرمانی بسنده کرده است.

بالاک در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۱۹۷۶ در گورلیتس، واقع در شرق آلمان، زاده شد. در آن زمان، هنوز دیوار جنگ سرد، دو آلمان را از هم جدا می‌ساخت. بالاک در آلمان شرقی بالید و برای نخستین بار در شش‌سالگی به ورزش فوتبال روی آورد. او را به دلیل استعدادی که از خود نشان داد، در ده‌سالگی به تیم فوتبال «شهر کارل مارکس» ـ که بعدها به "اف.ث. کمنیتس" تغییرنام داد ـ معرفی کردند. بالاک نخست در خط میانی بازی می‌کرد و سپس در نقش مدافع آزاد (لیبرو) به خدمت گرفته شد. خود او در آن ایام گفته بود: «فوتبال برای من همه‌چیز است» .

وی تدریجا به عنوان بازیکن میانی جای خود را تثبیت کرد و پس از وحدت دو آلمان و در سال ۱۹۹۵ نخستین قرارداد حرفه‌ای خود را امضا کرد. بالاک سرانجام در سال ۱۹۹۷ از شرق آلمان به یکی از تیم‌های غرب این کشور، یعنی کایزرسلاوترن، منتقل شد که در آن زمان در دسته‌ی دوم بوندس‌لیگا بازی می‌کرد. در آنجا "اوتو رهاگل" ، مربی نامدار آلمانی، مسئولیت پرورش ورزشی او را برعهده گرفت.

رشد بالاک در این سال‌ها چشمگیر بود و سرانجام در سال ۱۹۹۹ تیم بایرلورکوزن حاضر شد برای خرید او ۶ میلیون مارک بپردازد. بالاک هرگز در تیم ملی فوتبال جوانان آلمان بازی نکرد، اما ۱۹ بازی برای تیم زیر ۲۱ ساله‌های این کشور انجام داد.

جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه برای تیم ملی فوتبال آلمان با ناکامی بزرگی همراه بود. همه از بحران این تیم سخن می‌راندند. بحث‌های دامنه‌داری در این کشور درباره‌ی غفلت از تربیت بازیکنان مستعد جوان درگرفته بود. در جریان این بحث‌ها، از میشائیل بالاک به عنوان یک استثنا یاد می‌شد. بالاک سرانجام در سال ۱۹۹۹ به تیم ملی فوتبال آلمان فراخوانده شد و نخستین بازی خود را در مقابل تیم اسکاتلند انجام داد. آلمان آن بازی را در خانه‌ی خود با نتیجه‌ی یک بر صفر واگذار کرد.

شروع کار بالاک در باشگاه لورکوزن هم چندان آسان نبود. وی مدت‌ها آسیب‌دیده بود. اما "کریستف داوم" ، مربی این تیم، بالاک را تدریجا به بازیکنی پرقدرت تبدیل کرد. تیم بایرلورکوزن در سال ۲۰۰۰ با درخشش بالاک توانست به مقام نایب‌قهرمانی بوندس‌لیگا دست یابد. در همین فصل بود که بالاک به عنوان بازیکنی با قابلیت‌های رهبری، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت.

بعدها بایر لورکوزن تحت مربیگری "کلاوس تاپ‌مولر" به تیمی پرقدرت ارتقا یافت و در فصل ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ در مسابقات جام باشگاه‌های اروپا نیز درخشید و تا بازی نهایی پیش‌رفت. ولی تیم بالاک در فینال در مقابل تیم پرآوازه‌ی رئال مادرید شکست خورد و ناکام ماند.

بالاک در این میان در تیم ملی فوتبال آلمان نیز به بازیکنی ثابت تبدیل شده بود و تحت مربیگری "رودی فولر" اوجگیری او نیز به عنوان یک ستاره‌ی بین‌المللی آغاز شد. پس از جام جهانی ۲۰۰۲ در ژاپن و کره، تیم بایرن مونیخ، میشائیل بالاک را با پرداخت ۲۸ میلیون مارک به خدمت گرفت.

از آن پس بالاک به یکی از ستارگان پرفروغ فوتبال آلمان تبدیل شد. نقش رهبری‌کننده‌ی او در خط میانی تیم آلمان، بی‌چون و چرا بود. با وجود این‌که در این تیم الیور کان، دروازه‌بان ملی‌پوش، سابقه‌ی بیشتری داشت، تحت رهبری "یورگن کلینسمان" و به خواست مربی جدید تیم ملی فوتبال آلمان، بازوبند کاپیتانی به میشائیل بالاک تعلق گرفت تا در میانه‌ی میدان، نظم و هماهنگی را در تیم ایجاد و حملات به دروازه‌ی حریف را سازماندهی کند.

پس از درخشش بالاک با تیم ملی فوتبال آلمان در بازی‌های جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، رقابت شدیدی میان تیم‌های طراز اول اروپا برای به خدمت گرفتن او درگرفت. آ.ث.میلان، رئال مادرید و منچستر یونایتد از تیم‌های پرآوازه‌ای بودند که خواهان بالاک بودند. سرانجام در این رقابت‌ها، رومان آبراموویچ، میلیاردر روسی و مدیر باشگاه چلسی لندن، موفق شد بالاک را به تور اندازد. چلسی با بالاک قراردادی سه ساله منعقد کرد. رسانه‌های انگلستان خبر دادند که بالاک مطابق این قرارداد سالانه ۱۰ میلیون یورو یا به عبارتی هفته‌ای ۲۰۰ هزار یورو دریافت می‌کند.

میشائیل بالاک به همراه تیم ملی آلمان تا فینال جام ملت‌های اروپای سال ۲۰۰۸ در اتریش و سوئیس هم پیش رفت، اما در دقیقه‌ی ۳۳ بازی نهایی، این فرناندو تورس اسپانیایی بود که در پی اشتباهات مکرر آلمانی‌ها، دروازه‌ی این تیم را گشود؛ نتیجه‌ای که تا پایان پایدار ماند و داغ قهرمانی این تورنمنت را بر دل یواخیم لو و شاگردانش نهاد.

مصدومیت در واپسین روزهای رقابت‌های لیگ انگلیس در سال ۲۰۱۰ سبب شد که بالاک نتواند تیم ملی آلمان را در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای همراهی کند. عدم دست‌یابی به فرم گذشته، مزیدی بر علت شد تا او پس از بازگشت به بوندس‌لیگا و پیوستن به باشگاه بایر لورکوزن باز هم نتواند آن اقتدار و توانایی‌های گذشته را به نمایش گذارد.

به پاس خدمات شایان بالاک به فوتبال آلمان، قرار است که در ماه اوت سال جاری میلادی بازی خداحافظی‌‌ای برای او در اشتوتگارت برگزار گردد، آنهم در برابر تیم ملی فوتبال برزیل که رکورددار عنوان قهرمانی جهان است.

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

میشائیل بالاک قلب پرتپش خط میانی فوتبال آلمان

در تیم ملی فوتبال آلمان، دیگر جایی برای میشائل بالاک، کاپیتان پیشین ملی‌پوشان این کشور نیست. یوآخیم لوو، سرمربی تیم ملی آلمان رسما اعلام کرد که حضور ملی‌پوشان آلمان در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ بدون همراهی بالاک خواهد بود.

روز پنجشنبه (۱۶ ژوئن) خبری رسما اعلام شده که از ماه‌ها انتظار شنیدن آن می‌رفت: خداحافظی اجباری میشائل بالاک از تیم ملی فوتبال آلمان. البته شماری همچنان امید داشتند که او بار دیگر پیراهن تیم ملی را بر تن کند. افول این ستاره‌ی بزرگ زمانی آغاز شد که به علت مصدومیت شدید از همراهی تیم ملی کشورش در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی محروم ماند.

درخشش ملی‌پوشان جوان که کسب مقام سوم جهان را به دنبال داشت و همچنین دست نیافتن بالاک به فرمی مطلوب پس از بازگشت به صحنه دست به دست هم دادند تا راه برای برگشتن دوباره او به تیم ملی مسدود بماند.

یوآخیم لوو در اطلاعیه‌ای رسمی که روز پنجشنبه به انتشار رسید، تصریح کرد: «ماه‌های گذشته نشان داد که بازیکنان جوان زیادی در کانون توجه قرار گرفته و چشم‌انداز خوبی برای حضور در تیم ملی دارند.»

لوو ضمن تاکید بر لزوم موضع‌گیری در مورد آینده بالاک در تیم ملی زحمات و نقشی که این ستاره‌ی ۳۴ ساله در موفقیت فوتبال آلمان بازی کرده را مورد ستایش قرار داد. سرمربی آلمان در این راستا به ویژه بر نقش بالاک در جام‌های جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ و همچنین جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۰۸ اشاره کرد.

درخور توجه آنکه تمامی عنوان‌های که میشائل بالاک تا کنون با باشگاه‌های گوناگون از جمله بایرن مونیخ و چلسی لندن به دست آورده، همگی در سطح ملی بوده و او از کسب عنوانی بین‌المللی چه در سطح باشگاهی و چه به همراه تیم ملی آلمان محروم مانده و بارها به ناگزیر به مقام نایب‌قهرمانی بسنده کرده است.

بالاک در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۱۹۷۶ در گورلیتس، واقع در شرق آلمان، زاده شد. در آن زمان، هنوز دیوار جنگ سرد، دو آلمان را از هم جدا می‌ساخت. بالاک در آلمان شرقی بالید و برای نخستین بار در شش‌سالگی به ورزش فوتبال روی آورد. او را به دلیل استعدادی که از خود نشان داد، در ده‌سالگی به تیم فوتبال «شهر کارل مارکس» ـ که بعدها به "اف.ث. کمنیتس" تغییرنام داد ـ معرفی کردند. بالاک نخست در خط میانی بازی می‌کرد و سپس در نقش مدافع آزاد (لیبرو) به خدمت گرفته شد. خود او در آن ایام گفته بود: «فوتبال برای من همه‌چیز است» .

وی تدریجا به عنوان بازیکن میانی جای خود را تثبیت کرد و پس از وحدت دو آلمان و در سال ۱۹۹۵ نخستین قرارداد حرفه‌ای خود را امضا کرد. بالاک سرانجام در سال ۱۹۹۷ از شرق آلمان به یکی از تیم‌های غرب این کشور، یعنی کایزرسلاوترن، منتقل شد که در آن زمان در دسته‌ی دوم بوندس‌لیگا بازی می‌کرد. در آنجا "اوتو رهاگل" ، مربی نامدار آلمانی، مسئولیت پرورش ورزشی او را برعهده گرفت.

رشد بالاک در این سال‌ها چشمگیر بود و سرانجام در سال ۱۹۹۹ تیم بایرلورکوزن حاضر شد برای خرید او ۶ میلیون مارک بپردازد. بالاک هرگز در تیم ملی فوتبال جوانان آلمان بازی نکرد، اما ۱۹ بازی برای تیم زیر ۲۱ ساله‌های این کشور انجام داد.

جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه برای تیم ملی فوتبال آلمان با ناکامی بزرگی همراه بود. همه از بحران این تیم سخن می‌راندند. بحث‌های دامنه‌داری در این کشور درباره‌ی غفلت از تربیت بازیکنان مستعد جوان درگرفته بود. در جریان این بحث‌ها، از میشائیل بالاک به عنوان یک استثنا یاد می‌شد. بالاک سرانجام در سال ۱۹۹۹ به تیم ملی فوتبال آلمان فراخوانده شد و نخستین بازی خود را در مقابل تیم اسکاتلند انجام داد. آلمان آن بازی را در خانه‌ی خود با نتیجه‌ی یک بر صفر واگذار کرد.

شروع کار بالاک در باشگاه لورکوزن هم چندان آسان نبود. وی مدت‌ها آسیب‌دیده بود. اما "کریستف داوم" ، مربی این تیم، بالاک را تدریجا به بازیکنی پرقدرت تبدیل کرد. تیم بایرلورکوزن در سال ۲۰۰۰ با درخشش بالاک توانست به مقام نایب‌قهرمانی بوندس‌لیگا دست یابد. در همین فصل بود که بالاک به عنوان بازیکنی با قابلیت‌های رهبری، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت.

بعدها بایر لورکوزن تحت مربیگری "کلاوس تاپ‌مولر" به تیمی پرقدرت ارتقا یافت و در فصل ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ در مسابقات جام باشگاه‌های اروپا نیز درخشید و تا بازی نهایی پیش‌رفت. ولی تیم بالاک در فینال در مقابل تیم پرآوازه‌ی رئال مادرید شکست خورد و ناکام ماند.

بالاک در این میان در تیم ملی فوتبال آلمان نیز به بازیکنی ثابت تبدیل شده بود و تحت مربیگری "رودی فولر" اوجگیری او نیز به عنوان یک ستاره‌ی بین‌المللی آغاز شد. پس از جام جهانی ۲۰۰۲ در ژاپن و کره، تیم بایرن مونیخ، میشائیل بالاک را با پرداخت ۲۸ میلیون مارک به خدمت گرفت.

از آن پس بالاک به یکی از ستارگان پرفروغ فوتبال آلمان تبدیل شد. نقش رهبری‌کننده‌ی او در خط میانی تیم آلمان، بی‌چون و چرا بود. با وجود این‌که در این تیم الیور کان، دروازه‌بان ملی‌پوش، سابقه‌ی بیشتری داشت، تحت رهبری "یورگن کلینسمان" و به خواست مربی جدید تیم ملی فوتبال آلمان، بازوبند کاپیتانی به میشائیل بالاک تعلق گرفت تا در میانه‌ی میدان، نظم و هماهنگی را در تیم ایجاد و حملات به دروازه‌ی حریف را سازماندهی کند.

پس از درخشش بالاک با تیم ملی فوتبال آلمان در بازی‌های جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، رقابت شدیدی میان تیم‌های طراز اول اروپا برای به خدمت گرفتن او درگرفت. آ.ث.میلان، رئال مادرید و منچستر یونایتد از تیم‌های پرآوازه‌ای بودند که خواهان بالاک بودند. سرانجام در این رقابت‌ها، رومان آبراموویچ، میلیاردر روسی و مدیر باشگاه چلسی لندن، موفق شد بالاک را به تور اندازد. چلسی با بالاک قراردادی سه ساله منعقد کرد. رسانه‌های انگلستان خبر دادند که بالاک مطابق این قرارداد سالانه ۱۰ میلیون یورو یا به عبارتی هفته‌ای ۲۰۰ هزار یورو دریافت می‌کند.

میشائیل بالاک به همراه تیم ملی آلمان تا فینال جام ملت‌های اروپای سال ۲۰۰۸ در اتریش و سوئیس هم پیش رفت، اما در دقیقه‌ی ۳۳ بازی نهایی، این فرناندو تورس اسپانیایی بود که در پی اشتباهات مکرر آلمانی‌ها، دروازه‌ی این تیم را گشود؛ نتیجه‌ای که تا پایان پایدار ماند و داغ قهرمانی این تورنمنت را بر دل یواخیم لو و شاگردانش نهاد.

مصدومیت در واپسین روزهای رقابت‌های لیگ انگلیس در سال ۲۰۱۰ سبب شد که بالاک نتواند تیم ملی آلمان را در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای همراهی کند. عدم دست‌یابی به فرم گذشته، مزیدی بر علت شد تا او پس از بازگشت به بوندس‌لیگا و پیوستن به باشگاه بایر لورکوزن باز هم نتواند آن اقتدار و توانایی‌های گذشته را به نمایش گذارد.

به پاس خدمات شایان بالاک به فوتبال آلمان، قرار است که در ماه اوت سال جاری میلادی بازی خداحافظی‌‌ای برای او در اشتوتگارت برگزار گردد، آنهم در برابر تیم ملی فوتبال برزیل که رکورددار عنوان قهرمانی جهان است.

منبع : دویچه وله

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

دیدار جمعه مقابل تیم ملی اتریش برای مانوئل نوئر بازی ویژه ای خواهد بود

وب سایت کانون هواداران تیم ملی فوتبال آلمان در ایران

آلمان ها در دیدار مقدماتی یورو 2012 برابر تیم ملی اتریش قرار خواهند گرفت. این دیدار از جهاتی برای مانوئل نوئر دروازه بان شماره یک ژرمن ها حساس خواهد بود. او برای اولین بار پس از جدایی از شالکه و انتقال به بایرن در گلزکیرشن حاضر حواهد شد. حضور وی پیش چشمان هواداران متعصب شالکه می تواند شرایط ویژه ای را برای کاپیتان اسبق شالکه رقم زند.

دروازه بان اول تیم ملی آلمان تابستان امسال با مبلغ 18 میلیون یورو شالکه را به مقصد مونیخ ترک کرد. این انتقال برای بسیاری از هواداران متعصب شالکه غیرقابل قبول بود.

اولیور بیرهوف مدیرفنی تیم ملی آلمان به بیلد گفت:" مانوئل نوئر کاملا با آرامش در حال تمرین است. شاید این برای او نیز خوب باشد که اولین حضورش در گلزنکیرشن با پیراهن بایرن نباشد. دیدار جمعه یک بازی ملی محسوب می شود و نوئر نیز در این بازی بازیکن تیم ملی است."

بیرهوف اینگونه ادامه می دهد:" من از هواداران شالکه می خواهم که او را به عوان یک بازیکن ملی ببینند و با وی برخوردی عاطفی و مهربانانه داشته باشند."

مانوئل در مورد بازی جمعه در گلزنکیرشن می گوید:" من مشتاقانه منتظر حضور در استادیوم هستم اینجا دوستان بسیاری دارم و منتظرم تا تماشاچیان گلزکیرشنی را ملاقات کنم. دیگر چه صحبتی باید داشته باشم. من فکر میکنم در دیدار تیم ملی هواداران تیم ملی آلمان پشت دروازه گلر تیم ملی قرار می گیرند."

پس از حضور در باواریا نوئر در صفحه فیسبوک خود اینگونه عنوان کرده است:" من میخواستم تغییر داشته باشم و پیشرفت کنم. من شالکه ای هستم و از هواداران برای حمایت و تشویق هایی که در این چند ساله از من داشته اند تشکر می کنم."

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

مصاحبه اختصاصی مسوت اوزیل ستاره تیم ملی فوتبال آلمان با سایت ورزشی بیلد

وب سایت کانون هواداران تیم ملی فوتبال آلمان در ایران - سعید محمدخواه

تیم ملی فوتبال آلمان شب جمعه 2ام سپتامبر ساعت 20:45 به وقت محلی در گلزنکیرشن به دیدار تیم ملی اتریش در مقدماتی یورو 2012 خواهد رفت. پیروزی در این دیدار خانگی به منزله صعود به مرحله نهایی رقابتهای یورو در تابستان آینده خواهد بود. پس از این دیدار ژرمن ها در 6ام سپتامبر در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی لهستان یکی از دو میزبان یورو 2012 خواهند رفت.

با توجه به حضور دوباره مسوت اوزیل پس از غیبت در دیدار دوستانه مقابل برزیل مصاحبه ای اختصاصی از سوی روزنامه بیلد با وی ترتیب داده شد که در این جا به آن اشاره می شود:

بیلد- آقای اوزیل در پیروزی 3 بر 2 تیم ملی مقابل برزیل شما در کنار ملی پوشان حضور نداشتید ولی با غیبتی کوتاه دوباره برای مقدماتی یورو به تیم ملی بازگشتید نظر شما در مورد حضور دوباره در تیم ملی چیست؟
    اوزیل- بسیار خوشحال هستم خصوصا که ما باید در شالکه بازی کنیم. من در گلزنکیرشن بزرگ شدم استادیوم نزدیک خانه مان بود. خانه پدری من در گلزنکیرشن با استادیوم شالکه حدود 300 متر فاصله داشت.

بیلد- دیدار مقابل برزیل و حضور ستاره جوان باشگاه بوروسیا دورتمند، ماریو گوتزه را در این دیدار چه گونه دیدید؟
    اوزیل- من به استعداد گوتزه با درخشش وی در فصل گذشته پی برده بودم. او در عین جوانی بسیار با تکنیک و یک بازیکن برجسته است و وی به خوبی آن را در دیدار مقابل برزیل نشان داد. ماریو ، مرا یاد خودم می اندازد.

بیلد- چرا؟ چه شباهت هایی بین شما و گوتزه می بینید؟
    اوزیل- من هم بسیار جوان بودم و اتفاقاتی بسیار سریع برایم رخ داد و توانستم خودم را در ترکیب تیم ملی نشان دهم از اینرو ماریو نیز شرایط مشابه با من دارد.

بیلد- آیا کیفیت گوتزه را برای حضور در باشگاه های برتر اروپا مناسب ارزیابی می کنید؟
    اوزیل- قطعا. او در حال حاضر راندمان بالایی در بوروسیا دورتمند دارد او با کسب تجربه و ادامه روند پیشرفت خود به زودی می تواند مورد توجه اکثر باشگاه های برتر اروپا قرار گیرد.

بیلد- گوتزه یکی از رقبای شما برای حضور در ترکیب اصلی تیم ملی است. فرانتس بکن باوئر در یکی از ستون های روزنامه بیلد این گونه نوشته است:" یوگی لوو باید اکنون به فکر حل کردن مشکل شیرین تیم ملی باشد که چگونه هر دو بازیکن خود ماریو گوتزه و مسوت اوزیل را کنار یکدیگر آماده نگاه دارد." پاسخ شما به این مشکل چگونه است؟
    اوزیل- ما هر دو می توانستیم در تمرینات تیم ملی خود را نشان دهیم. هر دوی ما در تسلط و کار با توپ قوی هستیم. آمادگی ما از این نظر کاملا اطمینان بخش است.

بیلد- آیا تیم ملی آلمان می تواند قهرمان یورو شود؟
    اوزیل- من فکر می کنم می توانیم به آن دست یابیم . ما کاملا در مسیر مناسب قرار گرفته ایم و نتایج کسب شده به خوبی می تواند آن را نشان دهد.

بیلد- در رئال، موفق شدید با حساب 6 بر 0 مقابل رئال ساراگوسا به برتری برسید. آیا از بازی راضی بودید؟
    اوزیل- مسلما آن یک پیروزی بزرگ بود و برای بدست آوردن اعتماد به نفس برای یک شروع خوب در ابتدای فصل بسیار مهم بود.

بیلد- فصل گذشته با 4امتیاز اختلاف نسبت به بارسلون نائب قهرمان شدید آیا این فصل این اختلاف کم خواهد شد؟
    اوزیل- ما سوپر کاپ را بسیار بد از دست دادیم ولی این بازی به خوبی نشان داد که تیم رئال کاملا همتراز با بارسلونا است.

بیلد- از نظر قوای عضلانی خود را تقویت کرده اید؟
    اوزیل- من معمولا در طول روز یک ساعت به تمرین قدرتی می پردازم. اما نه هنوز کاملا از شرایط خودم راضی نیستم. در شرایط برابر این قدرت بدنی بالاتر است که موجب برتری می شود.

بیلد- در تابستان عکس هایی از شما منتشر شد که در آن با جمعی از دختر ها نشسته بودید...
    اوزیل- من در یک قایق تفریحی در حال سپری کردن تعطیلات بودم و اصلا متوجه عکس برداری نشدم و روز بعد توسط دوستان بوسیله SMS و تماس هایی که با موبایلم گرفته شد متوجه شدم.

بیلد- در یکی از عکس ها شما در حال کشیدن سیگار بودید...
    اوزیل- این یک شرط بندی بود که من در آن باخته بودم و برای اولین بار بود. من می توانم به شما اطمینان دهم که سیگار نمی کشم.

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

رکوردی جدید در راه است، میرو کلوزه تنها شش گل با بمب افکن فاصله دارد

پس از گلزنی در دیدار مقابل اتریش میروسلاو کلوزه 62امین گل ملی خود دست یافت و با رکورد گرد مولر بمب افکن افسانه ای آلمان ها که با 68 گل بیشترین تعداد گل زده در تیم ملی را در اختیار دارد تنها 6 گل فاصله دارد. میرو می تواند رکوردی جدید را برای ژرمن ها ثبت کند.

کلوزه در این مورد می گوید:" نام بمب افکن همواره از آن گرد مولر خواهد ماند و وی همیشه شماره یک است. من با بمب افکن بسیار فاصله دارم و این را بارها به خودش نیز گفته ام."

حرکتی بزرگ برای کلوزه
    ستاره تیم ملی المان سه شنبه برای دیدار دوستانه مقابل لهستان به این کشور سفر خواهد کرد. او بهمراه لوکاس پودولسکی دارای اصلیتی لهستانی هستند و این دیدار برای آن ها می تواند بسیار ویژه باشد. کلوزه با لحنی طنز آمیز در این مورد می گوید:" من و پولدی گاهی در زمین لهستانی حرف می زنیم و در این بازی شاید مجبور باشیم به دنبال زبان دیگری برای صحبت باشیم شاید انگلیسی صحبت کنیم!!"

یوگی لوو در این بازی تغییراتی را در ترکیب تیم ملی ایجاد خواهد کرد. با مرخص کردن مسوت اوزیل، باستین شواین اشتایگر و مانوئل نوئر به نظر تیم ویزه به عنوان دروازه بان اول در ترکیب اصلی خواهد ایستاد و مرتساکر نیز به قلب خط دفاعی آلمان ها باز می گردد حضور ماریو گوتزه از ابتدای بازی نیز بسیار محتمل می باشد.

همچنین لوو برای این دیدار لارس بندر برادر دوقلوی اسون بندر که در پست هافبک تدافعی برای باشگاه لورکوزن بازی می کند را به اردوی تیم ملی دعوت کرده است و احتمال حضور این بازیکن جوان برای تجربه در اولین بازی ملی وجود دارد.

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

در دیدار جمعه مقابل اتریش ژرمن ها از پیراهن جدید خود رونمایی خواهند کرد

کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان، فیلیپ لام با پوشیدن پیراهن جدید تیم ملی برای بازی های جام ملت های اروپای 2012 رسما پیراهن اول و جدید تیم ملی آلمان به رسانه های خبری معرفی شد.

ژرمن ها با کسب سه عنوان قهرمانی در جام ملت های اروپا پر افتخارترین کشور اروپایی هستند آن ها اولین تیم ملی راه یافته به مسابقات یورو 2012 بودند که با اختلافی 10 امتیازی نسبت به سایر رقبا در گروه اول مقدماتی در مکان اول قرار گرفته اند. آلمان ها در ادامه بازی های مقدماتی جمعه مقابل اتریش قرار خواهند گرفت.

پیراهن جدید تیم ملی آلمان که توسط شرکت آدیداس تولید شده است در دیدار جمعه مقابل اتریش در ورزشگاه گلزنکریشن رونمایی خواهد شد. اولیور بروگن سخنگوی شرکت آدیداس به بیلد می گوید:" نوارهای موربی که بر روی پیراهن به رنگ پرچم آلمان نقش بسته است بیانگر سه ویژگی: پویایی، وقار و غرور است."

پست مورد علاقه
    GK
    مربی مورد علاقه
    بازیکن محبوب
    P.Lahm
    اسم واقعی شما
    Mohammadhossein

IranBayernSS_Tehran

Robben

تشکر ها
    14,118

ویترین امتیازات

آلمان با گوتزه پيش به سوی 1-4-1-4 سر درد يواخيم لو برای انتخاب هافبک ها

کانون هواداران تيم ملی آلمان در ايران- کوروش فروديان
    سر درد يواخيم لو برای انتخاب هافبک ها
    برای آخرين باری که آلمان برزيل را برده بايد به 18 سال قبل و زمان بازی افنبرگ و کلينزمن برگرديد چيزی که اکثر طرفداران جوان آلمان به ياد نمی آورند و اينکه آلمان تا به حال فقط سه بار موفق به شکست برزيل شده بود البته همه اين ديدار ها دوستانه و تنها ديدار رسمی آنها در جام کنفدراسيون ها و در فينال جام جهانی بوده با همه اينها طرفداران فعلی آلمان به نوعی خوش شانس هستند که شکست برزيل را به طور زنده ديده اند چون ديگر معلوم نيست چند سال بعد آلمان با برزيل بازی و موفق به شکست اين تيم شود. اين روز و اين بازی هم در کنار بقيه تلخی و شيرينی های فوتبال آلمان در حافظه تاريخی فوتبال دوستان آلمانی ثبت شد اما شايد مهمتر از برد برزيل معرفی ستاره جديد بين الملی آلمان ماريو گوتزه بود که سال های زيادی قرار است فوتبال آلمان را تحت تأثير قرار دهد و ما باز هم خوش شانس بوديم تا اولين گل و شروع درخشش ملی مسی آلمان را ديديم.
    لو برای اولين بار طی چند سال اخير در يک بازی مهم با 4-1-4-1 به ميدان رفت پيش از اين تنها سيستم جايگزين برای 4-2-3-1 محبوب لو استفاده از دو مهاجم و 4-4-2بود اما اين تغيير سيستم تغیيرات گسترده در روش بازی و انتخاب بازيکنان تيم ملی خواهد داشت. لو با عدم دعوت اوزيل و خديرا ميخواست توانايی گوتزه در نقش اوزيل را با معيار بزرگی مثل برزيل محک بزند، گوتزه با درخشش در اين بازی و روند رو به رشدش به زودی به بازيکن ثابت تيم ملی تبديل ميشود اما او چطور در ترکيب جا ميشود؟ توماس مولر آقای گل جام جهانی را حذف کنيم يا خلاقيت و بازی سازی کلاس جهانی اوزيل را؟ در سمت چپ لو بازيکن چپ پا را ترجيح ميدهد و در وسط تجربه و اهميت شواينی را نميتوان حذف کرد. پس تنها گزينه خديرا يا هر بازيکن ديگر که زوج شواينی ميشود خواهد بود.
    گوتزه ميتواند حتی هافبک دفاعی باشد اما با توجه به هافبک های تهاجمی خوب و زيادی که در راهند لو بايد به فکر استفاده از چهار هافبک به جای سه هافبک در پشت سر مهاجمش باشد. آندره شورله به سرعت دارد نزديک به گرفتن جای پولدی ميشود، بازی اش شبيه به او و دقيق تر و خلاق تر است، لويز هولتبی هم شب پيش از اين بازی کاپيتان تيم زير 21 سال بود و دو گل زد. مارکو رويس و حتی مارکو مارين را هم نبايد فراموش کرد و از همه مهم تر گوتزه.
    استفاده از يک هافبک دفاعی به جای دو آلمان را در عقب ضعيف ميکند اما آلمان با دو هافبک دفاعی هم ضعيف بود ولی با يک بازی ساز بيشتر (گوتزه) در مقابل تيمی مثل برزيل حاکم ميانه ميدان و صاحب مالکيت توپ با اقتدار فراوان بود.بايد ديد آيا لو با اين سيستم بازی آلمان را جذاب تر از هميشه ميکند يا انتخاب سه هافبک تهاجمی تيم ملی به سر دردی بزرگ برای او تبديل ميشود.
    از خط هافبک که بگذريم ترکيب خط دفاع تيم ملی هنوز مشخص نيست و با رفتن دوباره لام به چپ سؤال ها پيچيده تر ميشود اما نکته مهم بيشتر بازی کردن مت هوملس و افزايش تجربه و اعتماد به نفس اوست و برای اولين بار طی سال های اخير يک رهبر و سازماندهی کننده خط دفاع در غالب هوملس در تيم ملی می بينيم. کريستين ترش يک بازيکن دفاعی همه کاره ديگر است که مورد علاقه لو قرار گرفته، او در هر چهار پست دفاع و حتی چهار پست هافبک بازی کرده! و وقتی با رقم 10 ميليون در بوندس ليگا معامله ميشود يعنی بازيکن با ارزشی است.مزيت او نسبت به ساير مدافعين سرعت بيشتر است و در اين بازی هم در چندين صحنه با تلاش و سماجت تحسين بر انگيز بر سر مالکيت توپ مبارزه ميکرد که او را بازيکنی تلاشگر معرفی ميکند.
    انتخاب ها در خط دفاع هنوز باز است اما ما از اين بازی ياد گرفتيم آلمان قادر به حفظ برتری يک گل در برابر تيم های بزرگ نيست همانطور که پيش از اين بازی برده در برابر ايتاليا را هم 1-1 کرد با اين حساب خط حمله و هافبک تيم بايد جور خط دفاع را بکشند که ما را می رساند به نقطه پايانی بحث يعنی نوک حمله و اينکه آيا گومز يا کلوزه؟ عملکرد گومز برای تيم ملی بهتر شده اما همچنان به نظر ميرسد نمی توان با او به عنوان گزينه اول خط حمله به تورنمنت های بزرگ رفت. سبک بازی او کاملاً به سيستم آلمان نميخورد، کلوزه ظريف تر و هوشمندانه تر از گومز بازی ميکند که اين بيشتر به سبک بازی آلمان ميخورد در حاليکه گومز شايد ورژن بهبود يافته کورانی مهاجم سابق تيم ملی باشد. او در تماس های اول با توپ خوب نيست و گاهی سنگين بازی ميکند و به نظر ميرسد با وجود همه پيشرفت ها هنوز يک تورنمنت ديگر را بايد ذخيره کلوزه باشد.

منابع مورد استفاده:
    Bundesligafanatic.com
    Germany.worldcupblog.com
    Goal.com

صفحه 4 از 37 نخستنخست ... 2345614 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)