Design & Developed BY Patira

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 2101112
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 117 , از مجموع 117
    عضو Derby

مربی مورد علاقه
    گواردیولا
    بازیکن محبوب
    xavi-lionel messi
    اسم واقعی شما
    سعیده

SpainSS_TehranBarcelona

تشکر ها
    330
    تشکر شده 2,388 در 774 پست

irann جام ملتهای آسیا 2011 ((حواشی و آخرین اخبار از مسابقات قطر 2011))

به نام خدا

مراسم قرعه كشي‌ جام ملت‌هاي آسيا در سال 2011 امشب در دوحه قطر برگزار شد.اين رقابت‌ها در تاريخ 7 تا 29 ژانويه 2011 ( دي و بهمن 1389) در چهار گروه چهار تيمي برگزار خواهد شد و تيم ايران با تيم‌هاي عراق، كره شمالي و امارات همگروه شد.
    اين مراسم با سخنراني محمد بن همام رئيس قطري كنفدراسيون فوتبال آسيا آغاز شد.

گروه بندي اين مسابقات به شرح زير است:
    گروه يك:
    قطر، كويت، چين و ازبكستان

گروه دو:
    عربستان سعودي، سوريه، اردن و ژاپن

گروه سه:
    كره جنوبي،هندوستان، بحرين و استراليا

گروه چهار:
    عراق، كره شمالي ، امارات و ايران
    ویرایش توسط saiede : 04-23-2010 در ساعت 22:28

2. 6 کاربر از پست مفید saiede تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

irann فقط برو و ديگر برنگرد

فقط برو و ديگر برنگرد

حلالت كرديم افشين جان!

حذف از جام ملتهاى آسيا و عدم صعود به جمع ۴ تيم پايانى مسابقات،ناكامى هاى فوتبال ايران را تكميل كرد. فدراسيون كفاشيان تمام شكست ها و ناكامى هاى ممكن را تجربه كرده بود و حذف از جام ملتهاى آسيا، افتخار منفى ديگرى بود كه در كارنامه مديريت دوران رئيس خندان ثبت شد.
    •••
    مدتها بود كه حرص مى خورديم و جز جيگر مى زديم كه افشين قطبى به لحاظ تجربه و توانايى در حد فوتبال ايران نيست و اين آناليزور سابق تيم ملى كره جنوبى نمى تواند ناجى فوتبال ما باشد و كشتى به گل نشسته فوتبال ايران را به سر منزل مقصود برساند اما قطبى با يك راهكار ساده، توانست سمتى كه در روياهايش هم قابل دسترسى نبود را به دست آورد. قطبى قول داد تيم ملى ايران را به مقام قهرمانى جام ملتهاى آسيا مى رساند و به همين راحتى سرمربى تيم ملى شد و چند صد ميليون پول نا قابل هم صاحب شد. همان كسى كه قول داده بود ايران را به جام جهانى ۲۰۱۰ آفريقاى جنوبى خواهد برد اما بليت حضور در اين رقابتها براى فوتبال ما ok نشد و در نهايت حسرت حضور در بزرگ ترين تورنمنت فوتبال جهان به دل ما ماند و از پاى گيرنده هاى تلويزيونى جام جهانى آفريقاى جنوبى را نگاه كرديم اما قطبى كه راه به دست آوردن دل مديران فوتبال ايران را به دست آورده بود، سرمربى تيم ملى ماند، اين بار با قراردادى سنگين تر، نوش جانش.
    •••
    تيم ملى در آرزوى به دست آوردن جام ملتهاى آسيا ماند و قطبى پس از شكست مقابل كره جنوبى راهى ژاپن شد اما قبل از رفتن و در كنفرانس مطبوعاتى پس از بازى با كره جنوبى گفت:« حلالم كنيد». حلالت مى كنيم آقاى قطبى، تو برو سفر سلامت، برو ژاپن و به تيم جديدت برس، حلالت كرديم آقاى امپراطور يعنى اگر اين كار را نكنيم، كار ديگرى از دستمان بر نمى آيد. اصلاً اگر حلالت نكنيم، چه كارى مى توانيم انجام دهيم؟ ما مجبوريم و محكوميم كه حلالت كنيم اما تو فكر كن حلالت كرده ايم و با خاطره اى خوش به سرزمين سامورايى ها برو تا مثل كره اى ها برادران جديدى پيدا كنى و به قول خودت تجربه جديدى كسب كنى. مديران فوتبال ما متوجه نشدند اما حالا اعتراف مى كنى كه دنبال تجربه هستى و هدايت تيم ملى ما را به كسى دادند كه كارنامه و تجربه كافى نداشت و هنوز دنبال كسب تجربه است. آقاى قطبى، برو و ديگر هم به فوتبال ملى ما برنگرد چرا كه هيچ گاه نمى توانيم حرفهايت را قبول كنيم، ديگر قولهاى جديد فايده اى ندارد البته اگر رئيس فدراسيون مثل الان ساده و خوش خيال نباشد.
    •••
    چندين بار پيش بينى كرده بوديم كه فوتبال ما در آسيا هم با قطبى به جايى نمى رسد اما هر چه حرص خورديم، فايده اى نداشت و حالا بايد به انتظار ۴ سال ديگر بنشينيم. قطبى به تيم جديدش مى رسد و ما همچنان حرص مى خوريم و بايد چوب ندانم كارى مديران كار نابلد فوتبال ايران را بخوريم. ما زاده شده ايم كه سنگ اين فوتبال را به سينه بزنيم و حرص بخوريم و كيف و لذتش مال امثال قطبى باشد كه از ضعف مديران فوتبال ما استفاده كردند و دستاوردى هم براى فوتبال ما نداشتند.
    •••
    جاى شكرش باقى است كه قطبى رفت. كسى كه مدعى بود قصد دارد فوتبال ايران رابه اوج افتخار برساند و براى جام جهانى بعدى هدفش را صعود از گروه اعلام كرده بود يعنى اينكه ما با قطبى به جام جهانى ۲۰۱۴ صعود مى كرديم و دغدغه ما صعود از مرحله گروهى بود. خدا را شكر كه قطبى رفت تا ديگر مجبور نباشيم دلخوش به وعده هاى او باشيم، وعده هايى كه با واقعيت فوتبال ما فاصله داشت اما قطبى براى رسيدن به اهدافش ابايى از دادن آنها نداشت. به هر حال هر چند كه همكارى قطبى و فوتبال ملى ايران براى فوتبال ما آب نداشت اما براى امپراطور شكست خورده، نان خوبى داشت و علاوه بر سود مادى، به شهرت قابل توجهى در سطح آسيا رسيد. نوش جانت آقاى قطبى!
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

کاربر محروم

پست مورد علاقه
    forward
    مربی مورد علاقه
    J. Mourinho & Wenger
    بازیکن محبوب
    Aguero & C R 7 9 $ NANI
    اسم واقعی شما
    Mohsen

PortugalPersepolisRealMadrid

Cristiano Ronaldo

تشکر ها
    3,730
    تشکر شده 580 در 164 پست

با این وضعی که داریم 39 سال که هیچ تا 390 سال دیگه ما قهرمان نمیشیم

مدیر بازنشسته
    پست مورد علاقه
    فوروارد،هافبك تهاجمي

ItaliaArsenal

Bergkamp

تشکر ها
    8,575
    تشکر شده 7,822 در 1,799 پست

پیش فرض مصاحبه جنجالی نکونام در رابطه با دلایل شکست تیم ملی

حبیب افتخاری: این دفاعیه کاپیتان است. دفاعیه کاپیتان جواد که حالا دومین بازیکن تاریخ ملی ایران از نظر تعداد بازی های ملی است. ملی پوشی که شاید بتواند رکورد بازی های علی دایی را هم بشکند اما این روزها به شدت از او انتقاد می شود. نکونام در این گفت و گو برای اولین بار به 20 ماه اختلاف شدیدش با افشین قطبی مهر تائید می زند و اولین بار از سرمربی سابق تیم ملی انتقاد می کند. این گفت و گو پر از نکاتی ست که تا قبل از این شایعاتش شنیده می شدند اما رسما همیشه مهر « تکذیب شد» بر آنها می خورد.

این شما و این هم گفت و گوی متفاوت جواد نکونام با روزنامه خبرورزشی.

سؤال زیاد است، اولین سؤالی که خودت دوست داری از جواد نکونام بپرسی، چیست؟

مسلماً برای همه اهالی فوتبال سؤال است چرا نکونام بد بازی کرد.

پس خودت هم چنین عقیده‌ای داری؟

مگر می‌شود خود آدم نفهمد چه‌کار می‌کند؟ جای شکی نیست من بد بازی کردم و اصلاً در حد انتظار خودم و اهالی فوتبال نبودم اما مهمترین سؤال این است که چرا جواد نکونام در اوج آمادگی روحی، جسمی و تجربی ضعیف ظاهر شد؟

چرا؟

تا دو هفته قبل از جام ملت‌ها در لالیگا داشتم بازی‌هایم را انجام می‌دادم و در آخرین مسابقه اوساسونا مقابل قوی‌ترین تیم جهان یعنی بارسلونا بازی کردم و به گفته کارشناسان لالیگا و تماشاگران اوساسونا، جزو بازیکنان خوب و مؤثر این بازی بودم. حتماً قبول دارید بازی مقابل بارسلونا خیلی سخت‌تر از بازی مقابل قطر، عراق و کره‌شمالی است.

قبول،‌ اما نتیجه‌گیری خودت چیست؟

همین برای همه سؤال است که چرا ناگهان افت کردم. البته این افت فقط شامل حال من نشد و تعداد دیگری از ملی‌پوشان بدنشان خالی کرده بود.

گویا 14، 15 بازیکن دچار سرماخوردگی شدیدی شده بودند.

ایران،‌ کره‌شمالی، عراق و امارات در یک هتل اقامت داشتند اما بیماری سرماخوردگی فقط در اردوی ما شیوع پیدا کرد. حتی از پزشکان سؤال کردم چرا این‌همه مریض داریم که پاسخ دادند بدن‌ها خالی کرده‌‌اند و زمانی که بدن افت می‌کند، مقابل ویروس بیماری ضعیف می‌شود و به همین دلیل حدود 15 بیمار داریم. پزشکان حتی این مسئله را به آقای قطبی انتقال داده بودند اما ایشان قبول نکرده بودند.

برگردیم سر بحث اولمان؛ چرا در این جام پایین‌تر از حد انتظار بودی؟

به من تأکید شده بود وظایف خاصی را انجام بدهم و حق نداشتم جز برای ضربات ایستگاهی از زمین خودمان جلوتر بروم. محدودیت‌های درنظر گرفته شده مرا از روند کاری‌ام خارج کرد به طوری که نمی‌توانستم حتی 50 درصد از کاری که قبلاً انجام می‌دادم را در این دوره انجام بدهم. فیلم بازی‌های قبلی را در جلسات می‌گذاشتند و با فلش شعاع حرکتی مرا مشخص می‌کردند و بارها در همین لحظات به من تأکید شد نباید از فلان شعاع فاصله بگیری و سمت چپ یا راست بروی، مرا در نقطه‌ای حبس کرده بودند و چاره‌ای جز انجام خواسته‌های سرمربی نداشتم.

سرمربیان قبلی تیم‌ملی چه شرح وظایفی برایت مشخص می‌کردند؟

از آقای بلاژویچ، برانکو، قلعه‌نویی، دایی و سایر مربیان سؤال کنید، متوجه می‌شوید که به من می‌گفتند تو هافبک دفاعی هستی اما موقع حمله آزادی هر کاری صلاح می‌دانی، انجام بدهی. شرح وظایف هافبک دفاعی مشخص است. من در کنار این مسئولیت در کارهای هجومی حضور می‌یافتم اما متأسفانه آقای قطبی با خط‌کش فضای حرکتی مرا سانت می‌کرد و می‌گفت در فلان صحنه 20سانتی‌متر از جایی که مشخص کرده‌ام، خارج شده‌ای. حتی مدافعان تیم‌ملی هم از این مسئله رنج می‌بردند. زمین فوتبال در کمترین حالت حدود 6 هزار متر مربع است و در چنین وسعتی نمی‌توان بازیکن را مجاب کرد 20 سانتی‌متر جایش را عوض نکند.

چرا در این خصوص با خود قطبی صحبت نکردی؟

ایشان می‌گفت شما وظایفی که گفتم انجام بده و کاری به بقیه مسائل نداشته باش. من صادقانه می‌گویم آقای قطبی نتوانست از من خوب بازی بگیرد، همان‌طور که از خیلی از بازیکنان نتوانست خوب بازی بگیرد و ناراحتی به‌وجود آورد.

قبل از جام ملت‌ها هم امید زیادی به موفقیت تیم نداشتی.

چون همه‌چیز را از نزدیک لمس کرده بودم، چون تیم‌ملی خوب بازی نمی‌کرد و خود بازیکنان از فوتبالی که انجام می‌دادیم، لذت نمی‌بردند. از بازی تدارکاتی مقابل قطر پیش از شروع جام ملت‌ها تا بازی با کره‌جنوبی اگر فیلم مسابقات را مرور کنید، به یک نتیجه تأسف‌بار درخصوص تعداد موقعیت‌های گل تیم‌ملی دست می‌یابید. 8 بازیکن تیم‌ملی باید دفاع می‌کردند و با 3 نفر که نمی‌توان حمله کرد. در دوره قبلی جام ملت‌ها ما با دو گل از چین عقب بودیم اما توانستیم به آن تیم خوب دو گل بزنیم و از شکست بگریزیم. دیدید که با چه فوتبالی برابر عراق و کره‌شمالی به پیروزی رسیدیم، ضمن اینکه در 10 سال اخیر ما در اکثر بازی‌ها عراق را برده‌ایم. در زمان بلاژویچ هم در تهران و بغداد عراق را بردیم، کره‌شمالی هم در تمام طول تاریخ حتی یک مرتبه نتوانسته مقابل ایران به پیروزی برسد و بهترین نتیجه‌اش تساوی صفر - صفر مقابل ایران در خردادماه پارسال در پیونگ‌یانگ بود. تیم امارات نیز فقط یک‌بار توانست تیم ما را اذیت کند و آن هم پارسال بود و بازی با تساوی یک - یک خاتمه یافت وگرنه همیشه به ایران باخته‌اند. در سطح بازی‌های باشگاهی قاره آسیا نیز نمایندگان امارات با تمام بازیکنان گرانقیمت خارجی‌شان به نمایندگان ایران باخته‌اند. ما در گروه خودمان سه پیروزی به دست آوردیم که حاصل زحمات بچه‌ها بود اما فوتبالی که انجام می‌دادیم، در شأن نام و اعتبار کشورمان نبود. حتی تیم هند مقابل کره‌جنوبی چهار تا برنامه هجومی داشت و یک گل زد اما مربی ما می‌گفت این هفت نفر حق ندارند از زمین خودمان خارج شوند،‌ با احتساب دروازه‌بان می‌شدیم 8 نفر.

بازی با سه هافبک دفاعی چقدر در عملکرد ضعیف تو نقش داشت؟

وقتی تیم با سه هافبک دفاعی پا به میدان بگذارد، یعنی آمده دفاع کند و نبازد و این فرصت برای حریف ایجاد می‌شود تا همه راه‌های هجوم را آزمایش کند. جلوی رحمتی، چهار مدافع و جلوتر از آنها سه هافبک دفاعی داشتیم، خب این‌ نحوه ارنج سرمربی تیم بود و کسی را نداشتیم که توپ را از ما عناصر دفاعی بگیرد و به گردش دربیاورد و برای مهاجمان موقعیت بسازد. شیوه ارنج، تاکتیک و محدوده درنظر گرفته شده برای من یا دو هافبک دفاعی دیگر طوری بود که نمی‌توانستیم در برنامه‌های هجومی حضور مؤثری داشته باشیم و دیدید که تیم کره‌جنوبی چه فضا و زمانی را در اختیار داشت تا همه‌جوره به دروازه‌مان حمله کند. آیا فقط من در حد انتظار نبودم؟ شما هم بازی‌های 10 سال اخیر مرا دیده‌اید و از همین هفته در باشگاهم می‌بینید. خودم خیلی ناراحتم چون برای آبروی من مناسب نبود به آن شکل برای تیم‌ملی بازی کنم اما دست و پایم بسته بود و کاری از دستم برنمی‌آمد.

علت کم‌فروغ بودن مسعود شجاعی چه بود؟

چرا فقط مسعود را مثال بزنیم، همین خلعتبری نصف قدرت تهاجمی تیم ذوب‌آهن است اما چه کسی از این عناصر هجومی برای حمله حمایت کرد؟ چند موقعیت گل برایشان ایجاد شد؟ شجاعی در اسپانیا مقابل بهترین مدافعان جهان بازی می‌کند، اما در تیم‌ملی نمی‌توانست یک شوت بزند چون همه‌چیز تیم ما ایراد داشت. ما در مرحله گروهی با دوندگی و زور بازیکنان برنده شدیم اما برای جدال با تیم حرفه‌ای کره‌جنوبی اتکا به این عوامل جوابگو نبود. برای این بازی نیازمند برنامه درست و تاکتیکی مناسب بودیم.

قطبی که نخواسته بود عناصر دفاعی فقط زیرتوپ بزنند؟

عناصر دفاعی وقتی توپ را بگیرند به هافبک‌ها می‌رسانند تا آنها همراه مهاجمان به هجوم بپردازند اما گفتم که ما هافبک‌ها اجازه نفوذ نداشتیم.

این حرف‌ها بیانگر ضعف یا فقر فنی افشین قطبی است؟

آنالیزور تیم‌ملی در 2 سال گذشته آقای مهرداد خانبان بوده است که جوانی زحمتکش و دوست‌داشتنی و محترم است. ایشان از تمام تمرینات و بازی‌های تیم‌ملی فیلمبرداری می‌کند و به آنالیز فضای حرکتی نفرات می‌پردازد و در اختیار سرمربی قرار می‌دهد. آقای افشین قطبی تا قبل از حضور در فوتبال ایران صرفاً همین فعالیت را در تیم‌های کره‌ای داشتند. باور بفرمایید تمام کسانی که خودشان باعث و بانی حضور قطبی در تیم‌ملی بودند از کار خودشان پشیمان بودند و برایم سؤال بود چرا نگهش داشتند؟

پس چطور او سر از لیگ ژاپن درآورد؟

از صدقه‌سری نام تیم‌ملی ایران. فوتبال ما افت کرده ولی هنوز در قاره نام بزرگی دارد و شخصی که 2 سال سرمربی تیم ایران باشد ناخودآگاه وجاهت می‌یابد، خب کافی است از جانب 4 آژانس هم لانسه شود. یک حرف جالب هم در همین خصوص بگویم، آقای قطبی به 10 نفر قول داده بود آنها را به تیم شیمیزو اس‌پالس ژاپن ببرد. یکی از ملی‌پوشان از من پرسید این آقای قطبی مرا روی نیمکت می‌نشاند ولی می‌گوید تو را با خودم می‌برم ژاپن!

چرا باید چنین کارهایی انجام می‌داد؟

متأسفانه فقط اهل حرف و قول بود و تأسف‌برانگیزتر اینجاست عده‌ای خام ظاهر و حرف‌های او شدند. در بین 2 نیمه بازی ایران و کره‌جنوبی به جای اینکه 4 تا برنامه به بچه‌ها بدهد آمد داخل رختکن و یک حرف بی‌تربیتی زد و رفت!

مگر قطبی هم حرف رکیک بلد است؟

به موقعش بلد است. از بازیکنان بپرسید آنها را به چه چیزی تشبیه کرد. یکی از مسئولان هم داخل رختکن بود و متوجه حرف توهین‌آمیز قطبی شد.

الان که این حرف‌ها را می‌زنی، خیلی‌ها می‌گویند نکونام پس از رفتن قطبی این حرف‌ها را می‌زند.

اگر تا قبل از این حرف می‌زدم، به تخریب متهم می‌شدم. ضمن اینکه قطبی شب قبل از خواب و صبح قبل از صرف صبحانه از طریق اینترنت تمام مطالب روزنامه و سایت‌ها را می‌خواند و همین الان که روزنامه شما چاپ شده دارد حرف‌هایم را می‌خواند و تازه پس از دقایقی از تهران هم به او زنگ می‌زنند و برداشت‌هایشان را از حرف‌های من به او انتقال می‌دهند. کاش ایشان به تهران برمی‌گشت تا می‌توانستم خیلی مسائل را مطرح کنم. من تا به حال پشت کدام مربی حرف زده‌ام که این بار دومم باشد؟ اما قطبی به تیم‌ملی لطمه زد و با لجبازی تعدادی از بازیکنان شایسته را از تیم‌ملی خط زد و آنها هم بابت این نامهربانی دچار افت روحی و جسمی در باشگاهشان شدند. از علی کریمی و حسین کعبی بگیرید تا ستار زارع، حنیف عمران‌زاده، میلاد زنیدپور، مهرزاد معدنچی، مهرداد اولادی و... به دلایل عجیب و غریب از تیم‌ملی کنار گذاشته شدند تا با تمام توان به جام‌ملت‌ها نرویم.

ستار زارع به چه دلیلی حذف شد؟

مربی می‌تواند بازیکن را روی سکو بفرستد اما قطبی به ستار می‌گفت برو پشت دروازه روپایی بزن، مسلماً تحمل این شرایط برای بازیکنی که سابقه زیادی دارد سخت است.

حسین کعبی چرا در لیست سیاه قطبی قرار گرفت؟

این را همه می‌دانند. قطبی چند ماه قبل در اردوی قطر چه بلایی سر مهدی رحمتی و حسین کعبی آورد. من نبودم و بازوبند به کعبی و سپس رحمتی می‌رسید اما قطبی بی‌دلیل با حرف‌های ناپسند خود آنها را دلگیر کرد. برای پست حسین چند گزینه در ذهن داشت و راحت خطش زد اما چون به رحمتی نیازمند بود و او هم در اوج به سر می‌برد، خط نخورد.

عمران‌زاده چرا خط خورد؟

بعد از بازی با برزیل قطبی گفت حنیف بابت بازی نکردنش ناراحت شده و خطش زد.

مهرداد اولادی چه مشکلی داشت؟

قطبی به او گیر داده بود که باید سبک فوتبالت را عوض کنی، اولادی هم جواب داده بود شما مرا با همین خصوصیات دیدی و دعوت کردی و من چه جوری ظرف چند روز سبک فوتبالی را عوض کنم که با آن پرورش یافته‌ام؟

مشکل علی کریمی چه بود؟

تأیید خبر حضور گاو در نزدیکی اردوی تیم‌ملی در اتریش و البته اعتراض به روش غیرحرفه‌ای بدنسازی یکی از اطرافیان قطبی.

این درست است که قطبی در جام‌ملت‌ها با مربیان ایرانی روی نیمکت مشورت نمی‌کرد؟

بله، حتی من متوجه ناراحتی آقای حاجیلو، منصوریان و رشیدی شدم.

این خبر را تکذیب نمی‌کنند؟

من تا چیزی برایم مسجل نباشد در موردش حرف نمی‌زنم. این دوستان خودشان به من گفتند و بعید است آن را تکذیب کنند. در مورد نفراتی هم که اسم بردم دلیل داشتم و می‌توانید از تک‌تک‌شان استعلام بگیرید.

چرا خیلی از کارشناسان، مربیان لیگی و بازیکنان رابطه خوبی با قطبی ندارند؟

اگر خود قطبی در تهران بود خیلی حرف‌ها را می‌زدم. من 70درصد انرژی‌ام در اردوی تیم‌‌ملی صرف کارهای جانبی می‌شد و در خیلی لحظات حرص می‌خوردم. برایم عجیب بود چرا اکثر نفرات فیکس هم دل‌ خوشی از سرمربی ندارند دلیلش رفتار دوگانه قطبی بود. در ظاهر با طرف مقابل خیلی خوب برخورد می‌کند اما پشت‌سرش حرف می‌زند. من اگر بد بازی کردم باید تعویضم می‌کرد و اصلاً به خودم جلوی همه می‌گفت نه اینکه برود پشت‌سر حرف بزند. من اگر ضعیف هستم چرا مربیانم در اوساسونا نگذاشتند دو روز در تهران استراحت کنم و اعلام کردند برای بازی با رئال‌مادرید به من احتیاج دارند و باید سریع به اردوی تیم برگردم. هر وقت 48 ساعت قبل از بازی‌های تیم‌‌ملی به اردو ملحق شدم بهترین بازی را انجام دادم اما برای اردوهای بلندمدت چون تمرینات قطبی را انجام دادیم افت کردیم. در تمرینات به شکل غیرمعمول به ما فشار وارد می‌شد به طوری که یادم هست سر بازی ایران و قطر بازیکنان نای راه رفتن نداشتند اما باید به غیرت آنها تحسین و درود فرستاد چون با صددرصد وجودشان بازی می‌کردند!

اگر بازی با کره‌جنوبی به پنالتی می‌کشید چقدر امید داشتی به نیمه‌نهایی برسیم؟

در پنالتی‌ها می‌توانستیم برنده شویم چون از نظر فردی هم پنالتی‌زنان خوبی داشتیم و هم پنالتی‌گیر خوبی ولی در کل از فوتبالمان رضایت نداشتیم.

فکر کنم این مصاحبه جنجالی‌ترین مصاحبه‌ات در سال‌های گذشته بوده باشد.

باز تأکید می‌کنم من 10درصد از حقایق را گفتم. در این چند روز خیلی فکر کردم و می‌بینم در ایران برخی، یک‌طرفه به قاضی می‌روند. اگر نکونام ضعیف بازی کرده باید دلیلش را یافت نه اینکه برایش حاشیه ساخت. من خودم می‌گویم بد بودم چون در شرایط بد تاکتیکی قرار داشتم چون مربی‌ام هنر استفاده از من را نمی‌دانست. در جام‌جهانی هم دیدید که بازیکنی مثل مسی و رونالدو برای تیم کشورشان خوب بازی نکردند اما بعد از جام نیز ستاره تیم باشگاهی‌شان بودند چون مربی باید بلد باشد از بازیکن بازی بگیرد، قطبی نه تنها این هنر را نداشت که حتی مرا بسته بود. او از ایران به پول هنگفت و موقعیت رسید و رفت ژاپن و حالا همه دارند به یکدیگر می‌پرند. بازیکنی که فقط به دو اردوی تیم‌‌ملی دعوت شده دارد مرا زیر سؤال می‌برد. اینها زور دارد.

تا اینجا که همه‌چیز را با اسم افراد مورد نظرت گفتی این بازیکن منتقد کیست؟

اسم هر کسی را که نباید به زبان آورد، بگردید ببینید کدام بازیکن موهایش را رنگ می‌کند و قاچاقی در یک تیم خوب لیگ حضور دارد؟

جای افشین قطبی بودی جواد نکونام را دقیقه چند تعویض می‌کردی؟

جای او بودم از نکونام درست بازی می‌گرفتم.

برای جانشینی قطبی مربی داخلی را اصلح‌تر می‌بینی یا خارجی؟

خود مسئولان صلاح کار را باید بسنجند اما امیدوارم مربی جدید تیم‌‌ملی در حد تیم‌‌ملی باشد.

مگر مربی قبلی در حد تیم‌‌ملی نبود؟

به نظر من نه!

صحبت خاصی مانده؟

می‌دانم اهالی فوتبال و مردم از من انتظار بالایی داشتند، حقیقتاً در شرایطی نامساعد تمام تلاش خود را به کار بستم اما همان‌طور که توضیح دادم اوضاع برای راحت و مناسب بازی کردنم فراهم نبود و از همه این عزیزان علاقه‌مند به تیم‌‌ملی عذرخواهی می‌کنم. من در 12سال اخیر هرگز چنین مصاحبه‌ای نداشته‌ام ولی ببینید چه شده که جواد نکونام این‌چنین تند صحبت می‌کند.[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

برای پرواز به آسمانها، منتظر نمان که عقابی نیرومند بیاید و از زمینت برگیرد و در آسمانهایت پرواز دهد.

بکوش تا پر پرواز به بازوانت جوانه زند و بروید و بکوش تا اینهمه گوشت و پیه و استخوان

سنگین را که چنین به زمین وفادارت کرده است، سبک کنی و از خویش بزدایی، آنگاه به جای خزیدن، خواهی پرید.

در پرنده شدن خویش بکوش و این یعنی بیرون آمدن از زندانهای اسارت

6. کاربر روبرو از پست مفید GOLL تشکر کرده است .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    فروارد- دروازهبان
    مربی مورد علاقه
    گواردیولا - مظلومی - قلعه نوعی
    بازیکن محبوب
    کریستیان رونالدو - مسی-محمدی
    اسم واقعی شما
    محمد امین خ

SpainSS_TehranSepahan

تشکر ها
    0
    تشکر شده 6 در 2 پست

سلام . ای کاش که داربی تهران در سال 89/90 رو در بازی برگشت بطور کامل بزارید

عضو Derby

پست مورد علاقه
    فوروارد
    مربی مورد علاقه
    تیتو ویلانووا
    بازیکن محبوب
    مسي-دل پيرو-سلطان باتیستوتا
    اسم واقعی شما
    همون کاربر

BrazilPersepolisBarcelona

تشکر ها
    235
    تشکر شده 1,560 در 631 پست

Jadide

محمدی: پیشنهاد‌های کادر فنی تیم ملی را بررسی می‌کنیم

رئیس سازمان لیگ فوتبال حرفه‌ای گفت: پیشنهاد‌های کادر فنی در مورد برنامه‌های جام حذفی و لیگ در حال بررسی است.

عزیز محمدی در مورد تغییر زمان پایان بازی‌های لیگ برتر و جام حذفی گفت: مربیان تیم ملی پیشنهادهایی در مورد برنامه‌های لیگ برتر و جام حذفی به ما داده‌اند. این پیشنهادها را بررسی می‌کنیم و پس از نهایی شدن این مسئله را اطلاع رسانی خواهیم کرد.
    گفتنی است در روزهای گذشته مربیان برخی از تیم‌های باشگاهی انتقادهایی را از برنامه مسابقات با مربیان تیم ملی در میان گذاشته بودند.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

زانو نمیزنم ...حتی اگر سقف آسمان،کوتاه تر از قد من باشد

عضو Derby

پست مورد علاقه
    هافبک وسط
    مربی مورد علاقه
    جوزپ گواردیولا
    بازیکن محبوب
    لیونل مسی
    اسم واقعی شما
    سینا

SpainSS_TehranBarcelona

Ali Karimi

تشکر ها
    1,939
    تشکر شده 6,824 در 1,678 پست

كارلوس کي‌روش در گفت‌وگوي تفصيلي با ايسنا:
    با اين فوتبـال فرصتها و تماشاگران از دست مي‌روند
    ميراث خوبي از خودم بر جاي مي‌گذارم
    راي مـن مسـي است

** گفته بوديد خبرهاي خوبي از تيم ملي براي علاقمندان فوتبال ايران خواهيد داشت. همه منتظر شنيدن آن اخبار خوش هستند.
    مي‌توان درباره چيزهاي خوبي صحبت كرد كه يكي از آنها موقعيت خوب ايران در جدول گروهش است. همچنين شرايط تيم هم رضايت‌بخش است و بازيكنان در حال پيشرفت هستند. خوشحالم كه گروهي از بازيكنان در انواع مختلف تمرينات، خيلي خوب جواب دادند و وظايف‌شان را انجام مي‌دهند كه مي‌توان آينده موفقي را براي تيم ايران پيش‌بيني كرد. خبر خوش ديگر هم كادر خوبي است كه با آن كار مي‌كنيم؛ كادر فني، اداري و اجرايي تيم ملي نسبت به وظايف‌شان بسيار متعهد هستند و با تمام توان كار مي‌كنند. هرچند در عين حال كار زياد است و ما بايد تلاش فوق‌العاده‌اي براي حفظ وضعيت فعلي و پيشرفت‌هاي بعدي داشته باشيم. يك خبر چندان ناخوشايند و قابل گفتن براي علاقمندان هم هست و آن هم اينكه وقتي براي استراحت كردن نيست. من را همه مي‌شناسند و مي‌دانند كه من هميشه دنبال پيروزي‌ها و خواسته‌هاي بيشتري هستم. من يك آدم جزييات‌گرا هستم و به جزييات خيلي اهميت مي‌دهم. بنابراين تنها راه براي تغيير ذهنيت‌ها كار بيشتر و تمركز كامل در داخل و خارج از زمين است.
    ** بازي برگشت مقابل بحرين را چطور ارزيابي مي‌كنيد؟ آيا با توجه به نتيجه بازي رفت، خيالتان از مصاف با چنين حريفي راحت است؟
    كاملا برعكس. ذهن من كاملا معطوف به بازي برگشت بوده و نتيجه بازي رفت را فراموش كرده ام. پيروزي شش بر صفر در فوتبال كم اتفاق مي‌افتد و يك نتيجه عادي نيست. حتي بحريني‌ها بخاطر آن شكست سنگين، سعي مي‌كنند بهتر از گذشته تيم‌شان را آماده بازي برگشت كنند و مصاف با ايران را يك مسابقه عادي ندانند. ما با تمام قدرت، تمركز و تعهد بالا به مصاف آنها مي‌رويم.
    ** گفته بوديد در سفر اخيرتان با اشكان دژاگه ملاقات خواهيد كرد و عملكرد چند بازيكن ايراني شاغل در اروپا را ارزيابي مي‌كنيد. برنامه‌ها چطور بود؟
    -دژاگه را نديدم چون قبلا بررسي‌هاي لازم را درباره او انجام داده بودم. چند بازيكن ايراني ديگر را تحت نظر گرفتم اما در مجموع كارم درباره آنها هنوز تمام نشده است. بايد ارزيابي بيشتري درباره كيفيت اين بازيكنان داشته باشم.
    ** شنيده شده بود از عملكرد بازيكني به نام "گوچي" كه در ليگ بلژيك بازي مي‌كند، رضايت داشتيد؟
    فعلا اسم نمي‌برم. در حال حاضر از بازيكناني كه به اردوي تيم ملي دعوت مي‌شوند، رضايت دارم. وضعيت آنها خوب است. اوضاع تيم هم خوب است اما در كل كار يك مربي اين نيست كه همواره از كيفيت بازيكنانش احساس راحتي كند. يك مربي بايد هميشه نگران وضعيت سطح كيفي بازيكنانش باشد و به دعوت از بازيكنان باكيفيت بيشتري بيانديشد. ما وظيفه داريم بيشتر كار كنيم. تا الان كه شرايط خوب بوده و سعي كردم با ذهني باز به آينده نگاه كنم. بازيكنان هم با تعهد و انگيزه بالايي كار مي‌كنند. دعوت از بازيكنان جديد منوط به ارزيابي بيشتر ماست.
    ** يکي از توانايي هاي اثبات شده شما کشف استعداد است. مثلا وقتي سال 2003 بين کوائرشما و رونالدو قرار بود يکي به منچستريونايتد بيايد شما به جذب رونالدويي راي داديد كه آن زمان اسم كوچكي در مقايسه با كوائرشما در فوتبال اروپا داشت. مي‌خواهيم بپرسيم که فدراسيون وقتي قصد امضاي تفاهم نامه با فدراسيون فوتبال ايتاليا براي استعداديابي را داشت از شما در اين باره نظرخواهي کرد؟
    من اطلاعي از اين موضوع نداشتم و خبر ندارم كه چه تفاهم‌نامه‌اي امضا شده است. واقعا نمي‌دانم. شايد فدراسيون ايتاليا با يك فدراسيون ديگر تفاهم‌نامه امضا كرده است!
    ** شايد بيشترين انتقادي که به شما و همکارانتان در کادر فني تيم ملي مطرح شده سفر نکردنتان به شهرستان‌ها باشد، در صورتي که خودتان مي دانيد براي کشف استعداد بايد سفر کرد و از اين شهر به آن شهر رفت. برنامه‌اي براي انجام چنين سفرهايي داريد؟
    قطعا همين طور است. ما بايد واقع بين‌باشيم. ما تمام بازيكنان و تيم‌ها را تحت نظر داشتيم. گروه بزرگي از بازيكنان را تحت نظر داريم، چه بازيكناني كه تاكنون به اردو دعوت شده‌اند و چه آنهايي كه دعوت نشدند؛ اين كار را قبلا انجام داديم. مثلا همين امروز(يکشنبه) كه شما پيش من هستيد، برنامه‌ريزي روي ميز كارم براي مسابقات يكشنبه است. برنامه‌ريزي كرديم تمام بازيها را تا جايي که ممکن است، پوشش دهيم. اگر من بروم اصفهان و بازي سپاهان و ملوان را ببينم، مي‌توانم يك بازي ببينم در حالي كه اگر در دفترم باشم، مي‌توانم سه بازي ببينم. دو تا را از ماهواره ببينيم، عصر هم بروم بازي استقلال مقابل مس را ببينم. بنابراين به لحاظ عقلاني وقتي ما مي‌توانيم سه بازي را ببينيم چرا جوري تصميم‌ بگيريم كه فقط يك بازي ببينيم! ولي به هر حال اولويت من در شش ماه اول اين بوده كه بيشتر اينجا باشيم و كارهاي تيم ملي را اينجا انجام دهيم چون اگر دائم در سفر باشيم، وقتي برمي‌گرديم مي‌بينيم كارهاي مربوط به كمپ، اردو و بازيكنان مانده است و نمي‌خواهيم چنين اتفاقي بيافتد. بنابراين وقتي اينجا باشيم هم مي‌توانيم بازي‌ها را نگاه كنيم و هم به كارهاي مربوط به كمپ، اردو و بازيكنان برسيم.
    ** هميشه پس از اعلام ليست بازيكنان دعوت شده، انتقادهايي مطرح مي‌شود كه شايد چندان هم درست نباشد اما مي‌خواهم اين طور بپرسم که اگر شما الان در پرتغال يا آفريقاي جنوبي هم بوديد از دفترتان بازي‌هاي ليگ را دنبال مي‌کرديد؟ هرچند عده‌اي به شوخي يا جدي گفته‌اند كي‌روش و دستيارانش از سفر با هواپيماهاي ايراني هراس دارند!
    اصلا با اين قضيه موافق نيستم. وقت من خيلي با ارزش‌تر از اين‌هاست كه بخواهم درباره اين مسايل صحبت كنم چرا كه وقتم كاملا در اختيار تيم ملي است. اما اين طور نيست كه در دفتر بنشينم و بازي‌ها را زير نظر نداشته باشم. من يك تصوير و ذهنيت روشن از تمام بازيكنان دارم. از طريق تلويزيون، ماهواره و دي‌وي‌دي‌هايي كه به دست‌مان مي‌رسد تمام بازي‌ها را دنبال مي‌كنيم. مهمترين بازي‌ها در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شوند؛ به طور مثال وقتي استقلال بازي دارد، پنج، شش بازيكن اين تيم جزو بازيکنان تيم ملي هستند و خيلي منطقي نيست بروم شهرستان و مسابقه تيمي را ببينم كه ممكن است يك بازيكن در تيم ملي داشته باشد يا حتي نداشته باشد. فكر مي‌كنيد سرمربي تيم ملي اسپانيا بيشتر وقتش را كجا مي‌گذراند؟ آيا در ورزشگاه ختافه؟ خير. او بيشتر بازي‌هاي رئال مادريد و بارسلونا را تماشا مي‌كند. در انگليس هم كه قضيه فرق مي‌كند چون تيم‌هاي مطرح انگليسي بازيكن انگليسي زيادي ندارند. در مجموع روي تمام تيم‌ها تمركز دارم. افرادي هستند كه بازي‌هاي تيم‌هاي مختلف را مي‌بينند كه نياز نيست اسمي از آنها ببرم.
    ** بهتر است به بحث ساختار فوتبال ايران بپردازيم. وقتي شما به آمريكا رفتيد برنامه‌اي به نام we can fly (ما مي‌خواهيم پيشرفت كنيم) را براي پيشرفت فوتبال اين كشور ارايه كرديد كه در آن آمده بود آمريكا مي‌تواند جزو دو تيم برتر جهان باشد. در سال 2010 و مسابقات جام كنفدراسيونها آمريكا به فينال رسيد. حال چنين برنامه‌اي براي فوتبال ايران داريد؟ آيا فدراسيون ايران چنين برنامه‌اي از شما خواسته است؟
    من هر كجا كار كرده‌ام 3 مورد بوده كه سعي كرده‌ام رعايت كنم و هميشه به آن پايبند باشم. اول اينكه يك مربي يا رهبر يك گروه پول نمي‌گيرد كه پس از ترك پست درباره تعداد ساعت كاري‌اش صحبت كنند. مثلا بگويند فلان كس 18 ساعت در روز كار كرده است و به او "به‌به چه‌چه" بگويند. مهم نيست مربي 4 ساعت، 6 ساعت يا 20 ساعت كار كند. مهم نتيجه‌اي است كه از خودتان بر جاي مي‌گذاريد. چيزي كه بايد اولويت من باشد آناليز موقعيت حال و ديدن واقعيت‌ها و تلاش براي دست‌يابي به بهترين عملكرد است. نمي‌توانيم منتظر برنامه‌هاي توسعه‌اي باشيم و بگوييم كه با كمك آن برنامه‌ها مي‌رويم و ژاپن و بحرين را شكست مي‌دهيم. چرا كه بازي‌هاي ما همين فردا و پس‌فرداست و خيلي خنده‌دار است كه بخواهيم وقت تلف كنيم. پس نمي‌توانيم براي تغيير سيستم، ساختار و ذهنيتي كه در حال حاضر وجود دارد منتظر گام‌هاي جادويي باشيم. پس بايد كار كنيم و با واقعيت‌هاي موجود تلاش كنيم براي بهبود وضعيت. بايد از تمام پتانسيل موجود استفاده كنيم و اين اصلا كار راحتي نيست. اين كه شما از افراد بخواهيد كه 100 درصد ظرفيت و عملكردشان را روي ميز بگذارند اصلا كار راحتي نيست. اين مسئله نياز به انگيزه فراوان و تلاش زياد دارد و اين چيزي است كه ما مي‌خواهيم انجام بدهيم. من به هرحال روزي از تيم ملي ايران مي‌روم و مربي ديگري جاي من را خواهد گرفت. نكته دوم اين است زماني كه ايران را ترك مي‌كنم دوست دارم ميراثي از خودم برجاي بگذارم. دوست دارم ميراث من اين باشد كه مربي بعدي نقطه شروعي بهتر از نقطه شروع من داشته باشد و شرايطي بهتر از روز اولي كه من كار را شروع كردم داشته باشد و همين طور براي مربيان بعدي كه مي‌آيند اين وضعيت وجود داشته باشد. اين روند پيشرفت فوتبال است. هر مربي بايد براي مربي بعدي ميراثي داشته باشد كه مربي بعدي كار را آسان‌تر شروع كند. مورد سوم اين است كه در تمام تيم‌هاي ملي كه من كار كردم كه دوبار در پرتغال و يك بار در آفريقا، آمريكا و امارات بوده است، در هر پنج بار نظرات، طرز فكر و ديدگاهم را بر جاي گذاشتم و ايران هم از اين قاعده مستنثي نيست و مي‌خواهم نظراتم را بيان كنم. البته من حق تحميل كردن نظراتم را ندارم و اين كار را انجام نمي‌دهم و نمي‌خواهم افراد را مجبور به انجام كاري كه راغب نيستند، کنم ولي بعد از 32 سال كار كردن در فوتبال و داشتن 58 سال سن در موقعيتي هستم كه اگر به نظرات من احترام گذاشته و برنامه‌هايم پذيرفته شود، مي‌مانم. در غير اين صورت شرايط كار كردن براي من فراهم نيست.
    ** حضور كي‌روش در ايران فرصت مغتنمي براي فوتبال است. شما نقشه راهي طراحي كرده‌ايد كه آينده فوتبال ايران را ترسيم كنيد و اصلا فدراسيون از شما چنين درخواستي داشته يا فقط گفته تيم را به جام جهاني ببريد و همين خوب است؟!
    بخش عمده‌اي از انتظارات فدراسيون و كفاشيان به آينده معطوف است و در اين مسئله شكي وجود ندارد. آقاي كفاشيان تصوير روشني از آينده فوتبال در ذهن دارد و چيزي كه از ما براي آينده در نظر داشته مطرح كرده و نظرات و پيشنهادهاي من را براي توسعه فوتبال جويا شده است. اما در فوتبال نمي‌توان تمام مسئوليت پيشرفت فوتبال را بر عهده يك نفر گذاشت. حالا اين يك نفر چه رييس فدراسيون باشد چه سرمربي تيم. تمام خانواده فوتبال بايد درگير پيشرفت شده و به انجام آن متعهد شوند تا بتوانيم به موفقيت و پيشرفت فكر كنيم. مثالي مي‌خواهم بياورم كه در تمام كشورها وجود دارد و مختص ايران نيست. مردم و طرفداران فوتبال هميشه انتظارات زيادي دارند. ولي براي رسيدن به انتظارات نياز به انگيزه زيادي است، همچنين به برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري خوب. سرمايه‌گذاري دو چيز مي‌خواهد يا اعتبار يا پول نقد. اگر ما بتوانيم با منابع درست و در زمان درست برنامه‌ريزي داشته باشيم ولي اگر برنامه‌ريزي توسط نقدينگي خوب حمايت نشود راه به جايي نمي‌بريم. منظورم اين است كه وقتي انتظارات بالاست و تعهد و برنامه‌ريزي در سطح پاييني قرار دارد فاصله‌اي بين انتظارات و تعهد به وجود مي‌آيد كه اين فاصله همان روياهاي مردم است كه هيچ وقت برآورده نمي‌شود و در نتيجه به انتظارات جامه عمل پوشانده نمي‌شود. براي فرار از اين قضيه هميشه قايق فراري است به نام سرمربي تيم ملي. اين مورد را درباره ايران نمي‌گويم بلكه كلي مثال مي‌زنم. كساني هم كه مسئول هستند هميشه بهانه‌اي به اسم سرمربي دارند. مربي را عوض مي‌كنند ولي اين قضيه باز هم تكرار مي‌شود چرا كه سرمايه‌گذاري و احساس مسئوليت كمي دارند اما در سوي مقابل انتظارات‌شان بالا است و اين پيشرفت و تغيير ساختار كه از آن صحبت مي‌كنيم وظيفه تمام افراد جامعه فوتبال است نه فقط يك نفر به اسم سرمربي.
    ** گفتيد منظورتان ايران نيست، حالا سوال اين است كه اين تعهد در ايران از سوي جامعه فوتبال شامل مردم، فدراسيون و رسانه وجود دارد يا خير؟
    به نظر من، تيم ما هواداران بسيار خوبي دارد. احساس و تفكر من به من مي‌گويد كه در ايران از حمايت هواداران احساسات آن‌ها و شور مردمي برخورداريم. همچنين ليگ خوبي داريم. بازيكنان در ليگي بازي مي‌كنند كه سرشار از انگيزه براي پيشرفت كردن هستند اما فكر مي‌كنم چيزي كه در حال حاضر به آن نياز داريم، برنامه‌ريزي، فعاليت و منابع مالي است. به اعتقاد من برنامه‌ريزي براي فوتبال كار ساده‌اي است چرا كه اساسا فوتبال ورزش ساده‌اي است. كار ساده است. نياز به بازيكن، مربي، زمين و هوادار داريم به همين سادگي اما بايد از منابع مالي براي تجهيز امكانات استفاده كرد. اگر زمين‌هاي چمن بهبود پيدا نكند، نمي‌توانيم به پيشرفت فوتبال اميدوار باشيم. مسائل خيلي ساده به نظر مي‌رسد. اگر زمين چمن خوب داشته باشيم بازيكنان مي‌توانند سريع‌تر در زمين حركت كنند و در نتيجه بازي بهتري انجام دهند. تكنيك‌شان بيشتر مي‌شود. در مورد بازيكنان چه كاري مي‌توان انجام داد؟ اين هم خيلي ساده است. نيازي نيست كه آن‌ها را درگير مسائل پيچيده كنيم. فقط بايد از آن‌ها بخواهيم كه خوب تمرين كنند و در مسابقه بازي خودشان را انجام دهند تا بتوانند پس از آن در تورنمنت‌هاي بزرگ ملي و بين‌المللي بازي كنند. فكر مي‌كنيد اگر بازيكنان در رقابت‌هاي اروپايي با كشورهاي اين قاره يا آمريكاي جنوبي يا آفريقا بازي نكنند مي‌توانند پيشرفت كنند. پاسخ قطعا منفي است. براي پيشرفت بازيكنان كار ساده‌اي داريم اين كه فقط آن‌ها را مجبور كنيم تا بازي‌هاي زيادي انجام بدهند. در مورد تمرين چطور؟ اگر بخواهيد بازيكنان خوب تمرين كنند بايد يك مربي خوب در اختيار داشته باشيد. نياز داريد يك مربي باكيفيت با تحصيلات بالا داشته باشيد. پس از آن بايد بتوانيد بازي‌ها و رويدادها را به خوبي سازمان‌دهي كنيد كه براي اين كار نياز به مقامات مسئول با توانايي بالا هستيد. نياز به افراد متخصص و حرفه‌اي داريد كه از فوتبال حمايت كنند. اين حمايت را افراد متخصص با مغزشان انجام مي‌دهند. براي پيشرفت فوتبال افرادي كه روي تراكتور يا روي هلي‌كوپتر كار مي‌كنند را نبايد به فوتبال آورد. بايد مغزهاي فوتبال را به فوتبال آورد تا از آن حمايت كنند. بايد به افراد آموزش داد و از آن‌ها خواست كه رقابت‌هاي فوتبال را بهتر سازمان‌دهي كنند كه اين هم كار ساده‌اي است. پس از آن نياز به منابع مالي است. نياز به افرادي كه براي فوتبال هزينه كنند و باعث رشد و گسترش آن در جامعه شوند. کساني که بتوانند بازي‌ها را به خوبي به فروش برسانند، افرادي حرفه‌اي كه كار بازاريابي را به خوبي انجام دهند و بتوانند منابع مالي را به فوتبال بياورند. وقتي اين اتفاق رخ دهد كيفييت فوتبال بالا مي‌رود و مردم بيشتري براي تماشاي بازي به ورزشگاه مي‌آيند و رسانه‌ها هم اهميت بيشتري به آن مي‌دهند. آيا در اين حرف‌هايي كه من مطرح كردم چيز جادويي وجود دارد؟ اين ساده‌ترين كار ممكن است. هنوز پس از 32 سال كار كردن در فوتبال وقتي شب مي‌خواهم بخوابم از خودم مي‌پرسم چرا فوتبال اين قدر ساده است. چرا اين اندازه راه‌حل‌هاي ساده براي پيشرفت در فوتبال وجود دارد و كسي آن را انجام نمي‌دهد؟ براي پيشرفت نياز به بازيكنان بهتر، مربيان بهتر، تجهيزات و امكانات بيشتر، مديران بهتر و در نهايت مردم و هواداران پرشورتر براي حمايت از فوتبال است. حال سوالي كه مطرح مي‌شود اين است كه ايراد كار كجاست؟ سختي كار در كشورهايي كه فوتبال‌شان خوب نيست، در كجاست؟ مشكلات، متعدد است. در برخي كشورها احساسي نسبت به فوتبال وجود ندارد و كسي از تيم‌ ملي كشورش انتظاري ندارد. مردم فوتبال را دوست ندارند و به خودشان زحمت نمي‌دهند كه براي تماشاي بازي‌ها به ورزشگاه بروند. اما به ايران نگاه مي‌كنيم. مردم ايران به فوتبال علاقه دارند و ورزشگاه‌ها را پر مي‌كنند. بازي پرسپوليس و داماش را ديديد. حضور تماشاگران در روزي باراني فوق العاده بود. آنها در آن شرايط ورزشگاه را پر کرده بودند. پس مردم ايران شايسته فوتبال بهتري هستند چرا كه فوتبال را دوست دارند و نسبت به آن احساسات نشان مي‌دهند. فوتبال را درك مي‌كنند، مي‌فهمند كه بازيكن شيرجه مي‌زند و خودش را روي زمين مي‌اندازد و داور بازي را بيهوده متوقف مي‌كند. آن‌ها نياز به انرژي و هيجان دارند. وقتي تمام اين مسائل ساده را كنار هم بگذاريد فوتبال ايران پيشرفت مي‌كند. فوتبال ايران مي‌تواند پرواز كند، بالا و بالاتر.
    ** پس مي‌گوييد كه هواداران ما لياقت تماشاي فوتبال بهتري را دارند و سطح ليگ ما به اندازه كافي بالا نيست؟
    بله درست است. به نظر من اين يك وضعيت منحصر به فرد است. اين كه تمام مولفه‌هاي لازم براي پيشرفت فراهم باشد اما باز پيشرفتي حاصل نشود. اگر مولفه‌هاي لازم نبود حرفي وجود نداشت اما وقتي مردم زير بارش شديد باران باز هم در ورزشگاه حضور دارند ديگر چه مي‌توان گفت؟ در بازي‌ داماش با پرسپوليس باران با شدت تمام در حال بارش بود. به همين دليل است كه مي‌گويم بياييد در داخل بيشتر فعاليت كنيم. هر چقدر بيشتر كار كنيم احساسات مردم و علاقه آن‌ها بيشتر مي‌شود. بنابراين وقتي اين مسائل را مطرح مي‌كنم قصدم انتقاد كردن از بازيكنان نيست بلكه به اين قصد مي‌گويم كه دست راست براي رسيدن به موقعيت بايد به دست چپ كمك كند و بالعكس و به نظرم اين بازي كه در حال حاضر در زمين انجام مي‌گيرد باعث از دست رفتن فرصت‌ها مي‌شود، باعث از دست رفتن اين هواداران و تماشاگران پرشور مي‌شود. وقتي كيفيت بازي پايين بيايد مردم وقت‌شان را براي كارهاي ديگر صرف خواهند كرد.
    ** سايت فيفا عنوان كرده كه نسل طلايي فوتبال ايران در اختيار شماست، چه نظري داريد؟
    از اين كه چنين نظري ابراز شده بسيار خوشحالم اما كار زيادي پيش رو داريم. اميدوارم تيم المپيك به رقابت‌ها بازگردد. مي‌خواهم از اين طريق به فيفا بگويم از نظري كه درباره ايران داديد متشكرم. از آن‌ها مي‌خواهم اگر امكان دارد تصميم بگيرند كه ايران به رقابت‌هاي مقدماتي المپيك بازگردد. اگر فيفا معتقد است نسل طلايي اكنون در اختيار من قرار دارد بايد دقت كند كه آينده نسل طلايي در گرو آن‌ها و تصميمي است كه درباره تيم اميد مي‌گيرند.
    ** مراسم انتخاب بهترين بازيكن جهان به زودي در ماه‌هاي آينده برگزار مي‌شود. شما به چه كسي راي مي‌دهيد؟
    فيفا با ارسال نامه‌اي از مربيان مي‌خواهد كه راي‌شان را اعلام كنند هنوز نامه‌اي براي من ارسال نشده است.
    ** پس از ارسال نامه راي شما چيست؟
    ليونل مسي.
    ** جالب است كه رونالدو را انتخاب نمي‌كنيد! شما هم پرتغالي هستيد و هم زماني سرمربي رئال‌مادريد بوده‌ايد.
    شما درباره بهترين بازيكن جهان پرسيديد و نه بهترين بازيكن پرتغالي دنيا.
    ** درباره شكست منچستريونايتد در داربي چه نظري داريد؟ برخي معتقدند سيتي امسال قهرمان جزيره مي‌شود.
    درباره منچستريونايتد تنها مي‌توانم يك چيز بگويم اين كه ما دوباره بلند خواهيم شد و دوباره اوج مي‌گيريم.
    ** فرگوسن وارد 25 سال حضور در منچستر شد. ماه ديگر تولدش است، براي او چه پيامي داريد؟
    من الكس را خيلي خوب مي‌شناسم و پس از چند سال كار كردن در كنار او به خوبي از روحيات او آگاهي دارم. اين مرد پر از تجربه است. پر از هيجان و علاقه است. اين كار يك مربي است كه هميشه رو به بالا حركت كند. زندگي همين است. ترديدي ندارم كه با تجربه، مهارت و ذهن قوي كه فرگوسن دارد باعث مي‌شود تيم بار ديگر اوج بگيرد. با در نظر گرفتن شخصيتي كه فرگوسن دارد به نظر من يك مثال بسيار بسيار خوب براي مربيان فوتبال در سراسر جهان است. متاسفانه بيشتر باشگاه‌ها از منچستريونايتد در اين زمينه الگو نمي‌گيرند. سرآلكس فرگوسن بخش عمده‌اي از داستان موفق باشگاه منچستريونايتد را تشكيل مي‌دهد. در اين 25 سال مي‌توانم به شما بگويم كه شرايط هميشه خوش و خرم نبوده است اما تفاوتي كه با بقيه وجود دارد اين است كه افرادي كه در باشگاه منچستريونايتد حضور دارند هيچ گاه از كار زياد خسته نمي‌شوند و وحشت نمي‌كنند، هيچ گاه مضطرب نمي‌شوند، اين قانون شماره يك باشگاه منچستريونايتد است. قانون شماره 2 منچستريونايتد اين است كه آن‌ها به افراد خودشان اعتماد مي‌كنند. چرا كه معقتدند افراد بومي و داخلي باشگاه توانايي و آمادگي بيشتري دارند كه كمك كنند.
    ** مورينيو را بهترين مربي جهان مي‌دانيد يا نه؟
    عنوان بهترين مربي جهان از نظر من براي هوادران،‌ مردم و رسانه‌ها ساخته شده است. از نظر مردم مربي كه تيمش مي‌برد خوب است، مربي كه تيمش مي‌بازد بد است. هر كس عقايد خودش را دارد. يكي مي‌گويد تيمي كه مربي‌اش قهرمان اروپا شده بهتر است، ديگري نظر متفاوتي دارد. به بارسلونا برويد مردم گوارديولا را بهترين مي‌دانند، در مادريد مورينيو را. نظر من چه اهميتي دارد. مهم اين است مردم چه فكر مي‌كنند.
    ** اين را مي دانيم که استعداد عجيبي در يادگيري زبان داريد. اينکه در زمان حضور منچستريونايتد با هر بازيکن بر اساس زبان کشورشان صحبت مي کرديد، اين استعداد خدادادي را به خوبي نشان مي دهد. برنامه‌اي براي يادگيري زبان فارسي داريد؟
    قدم اول من خريد كتاب و سي‌دي بوده كه انجام دادم و روزي پنج لغت جديد ياد مي‌گيرم. تاكنون كلمات سلام، خيلي ممنون، ان‌شاءالله، مرسي را ياد گرفته‌ام! و هر روز 5 لغت جديد ياد مي‌گيرم.
    ** به عنوان سوال آخر، در زمانهايي که درگير فوتبال نيستيد، در ايران چه کار مي کنيد؟
    در ايران بيشتر به فوتبال فكر مي‌كنم اما در اوقات فراغت هم به خيابان مي‌روم و هم گردش مي‌كنم و لذت مي‌برم. كوه هم چند بار رفتم و از ديدن دره‌ها و كوهستان لذت مي‌برم.

دلم برای نگاه مهربان و اخلاق نیک و فروتنی ات تنگ میشود

10. کاربر روبرو از پست مفید David Sina تشکر کرده است .

مدیر هواداران چلسی

پست مورد علاقه
    دفاع
    مربی مورد علاقه
    خوزه مورینیو - حسین فرکی - روبرتو دی ماتئو
    بازیکن محبوب
    جان تری - زیدن الدین زیدان
    اسم واقعی شما
    دانیال

IranChelseaRealMadrid

John Terry

تشکر ها
    8,454
    تشکر شده 9,250 در 3,073 پست

اردوي تيم ملي يک هفته قبل از ديدار با قطر

مربي تيم ملي فوتبال ايران از تشکيل اردوي تيم يک هفته يا حداکثر 10 روز پيش از ديدار با قطر خبر داد.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، امید نمازی گفت: هم اکنون در تدارک برای برنامه ریزی اردوهای بعدی تیم ملی هستیم و طبق برنامه پیش بینی شده، یک هفته یا حداکثر 10 روز قبل از دیدار با قطر که 10 اسفند خواهد بود، اردوی تیم کشورمان تشکیل می شود.

وی افزود: برای برنامه ریزی، نیاز به در اختیار داشتن برنامه دیدارهای لیگ برتر تا پایان فصل داریم که براساس آن بدانیم چگونه باید اردوهای تیم ملی برای بازی با قطر یا مرحله بعد و همچنین دیدارهای دوستانه و تدارکاتی را برگزار کنیم. هنوز این برنامه در اختیار ما قرار نگرفته اما مسئولان سازمان لیگ قول داده اند تا اوایل هفته آینده برنامه را به ما اعلام کنند.

نمازی درباره دستیاران کی‌روش در مدتی که سرمربی تیم ملی در مرخصی بوده، گفت: در مقاطع گوناگون مسابقات لیگ را دیده ایم. پس از آنالیز این دیدارها، گزارشی تهیه می شود و دراختیار کی‌روش قرار خواهد گرفت. وی نیز روی آن بررسی لازم را انجام خواهد داد و در نهایت بازیکنان مورد نظر خود را انتخاب خواهد کرد. در حال حاضر تا پیش از دیدار با قطر دیدار دوستانه در نظر گرفته نشده و فقط اردو پیش بینی شده تا زمانی که کی‌روش به ایران بازگردد. اگر به این نتیجه برسیم که بازی دوستانه برای دیدار با قطر به ما کمک خواهد کرد، شاید در دستور کار قرار گیرد.

وی درباره ارزیابی خود از وضعیت بازیکنان حاضر در لیگ اظهار داشت: پس از بازگشت تیم ملی از سفر به بحرین و اندونزی، کلیه بازیکنان درگیر مسابقات لیگ بوده و فرصت استراحت نداشته اند و کمی خسته به نظر می رسند اما خوشبختانه با توجه به پایان نیم فصل و تعطیلات پیش رو می توانند استراحت کنند و با شرایط بهتری به میدان بازگردند.

نمازی همچنین درباره برنامه ریزی برای مرحله بعدی مسابقات مقدماتی جام جهانی گفت: برنامه ریزی برای مرحله بعدی مسابقات مقدماتی جام جهانی بستگی به اعلام برنامه مسابقات لیگ تا پایان فصل دارد. البته برای دیدارهای دوستانه باید منتظر قرعه کشی مرحله بعد و مشخص شدن حریفانمان باشیم. ضمن اینکه پیش بینی هایی انجام داده ایم تا زمانی که برنامه لیگ اعلام شد، بتوانیم سریعتر برنامه ریزی کنیم.

وی در پایان درباره نحوه ارتباط کادر فنی با سرمربی تیم ملی گفت: ما به طور دائم ازطریق تلفن و ایمیل با کی‌روش در تماس بوده و گزارش های لازم را به وی داده ایم و او هم در موارد لزوم نظرات خود را به ما منتقل کرده است. ضمن اینکه طبق برنامه قبلی کی‌روش روز 19 دی به ایران باز خواهد گشت.

JT Cappitan Leader , Legend

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 2101112

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)