Design & Developed BY Patira

صفحه 12 از 48 نخستنخست ... 2101112131422 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 479
    مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

esteghlal مصاحبه های آبی های پایتخت در فصل 88/89

.
    مصاحبه های آبـــی های پایتخت را در این تاپیک قرار دهید

با تشکر.
    استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

ویرایش توسط hamedss : 10-19-2012 در ساعت 18:41

2. 2 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض مصاحبه واعظ - قسمت اول

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

مصاحبه مفصل مدیرعامل استقلال - قسمت اول

امسال هم قهرمان مي‌شویم

امير رضا واعظي آشتياني مدیرعامل باشگاه استقلال در گفت و گویی مفصل با یکی از خبرگزاری ها، در خصوص نگاهش به فصل جدید و مسایل روز فوتبال سخن گفته است.

مشروح گفت‌وگوي وي که در 3 بخش تنظیم شده ، در زير مي‌آيد:

** بازگشت به فصل گذشته

باشگاه استقلال هم ساختار دارد و هم اين كه هر كس در جايگاه خودش قرار دارد و هم تلاش مي‌شود كه نظم و انضباط وجود داشته باشد. در عين حال اين تلاش انجام مي‌گيرد كه افراد به گونه‌اي عمل نكنند تا حاشيه‌ها وارد تيم شود. من در نشستي كه در روزهاي آينده با بازيكنان، كادرفني و كليه‌ي كادر اجرايي باشگاه خواهم داشت، اين مساله را يادآور مي‌شوم كه هر كس بداند چه وظيفه‌اي دارد و هر كس تلاش كند تا وظيفه‌ي خودش را به خوبي انجام دهد. اگر افراد در جايگاه‌ خود به بهترين نحو وظايف خود را انجام دهند طبيعي است كه كارها براساس تعاريفي كه صورت گرفته، پيش مي‌رود. مواقعي پيش مي‌آيد كه در تشكيلاتي افراد در جاي خود قرار مي‌گيرند اما، نمي‌دانند چه كاري را با چه تعريفي انجام دهند و اين ايجاد مشكل مي‌كند. در بعضي از دستگاه‌ها هم شاهد هستيم كه افراد در جايگاه خود قرار ندارند. پس در جايگاه قرار گرفتن يك فاكتور مهم است و فاكتور دوم مهم اين است كه افراد وظيفه‌شان را انجام دهند. ما در باشگاه استقلال تلاشي 10 ماهه را آغاز كرديم تا به اين سمت برويم كه هر كس وظيفه‌اش را به بهترين نحو انجام دهد.

**نگاهي كه منطقي نيست

بايد يك واقعيت را بپذيريم و آن اينكه موفقيت يك تيم را نمي‌توان به نام يك نفر ثبت كرد. مديرعامل وقتي جايگاه خود را بشناسد و به وظايف خود بپردازد، همان امتيازي بدست مي‌آيد كه اگر يك كارمند، يك بازيكن يا يك سرمربي در جايگاه خود وظايفش را انجام مي‌دهد. شما شاهديد كه افرادي علاقه‌مند هستند موفقيت‌هاي يك تيم را منتسب به مديرعامل باشگاه يا به سرمربي كنند كه فكر مي‌كنم اين نگاهي منطقي نيست. وقتي يك تيم قهرمان مي‌شود، همه‌ي اجزاي يك باشگاه وظيفه‌شان را به خوبي انجام داده‌اند و اگر يك تيم نتيجه نمي‌گيرد، نشان دهنده‌ي اين است كه اجزاي باشگاه وظايف خود را به خوبي انجام نداده‌اند. با اين حال اگر ما بخواهيم سرنوشت يك سرمربي يا يك مدير را صرفا به ساق پاي يك بازيكن گره بزنيم، منصفانه نيست. چه بسا كه امكان دارد آن بازيكن در جايگاه خود نتوانسته وظيفه‌ي خود را به خوبي ايفا كند. بنابراين متوليان فني تيم از جمله سرمربي و كادر فني بايد آسيب شناسي كنند. مي‌خواهم بگويم وقتي استقلال فصل گذشته قهرمان شد، اين قهرماني را در درجه‌ي اول مديون حمايت هواداران خود مي‌داند و نكته‌ي دوم تعامل و هماهنگي است كه با وجود نواقص موجود توانست تيم را به نتيجه‌ي مناسب برساند و در اين بين نمي‌توان لطف خدا را هم ناديده گرفت.

** يادآوري روزهاي آخر بازي سرنوشت

همواره قاطعانه وقتي به اين باور رسيدم كه استقلال قهرمان مي‌شود با باوري قلبي مدام تاكيد مي‌كردم كه استقلال قهرمان مي‌شود. 48 ساعت پيش از آخرين بازي‌مان در مصاحبه‌اي گفتم استقلال قهرمان مي‌شود و روسياهي براي كساني مي‌ماند كه تلاش كرده‌اند استقلال قهرمان نشود. بايد اين صحبت را تحليل كرد. اگر استقلال قهرمان نمي‌شد، آشتياني چه پاسخي داشت. پاسخ من اين است كه به تيم اعتقاد قوي داشتم و باور داشتم كه استقلال قهرمان مي‌شود. با اين حال وقتي از افراد مختلف سوال مي‌شد كه چند درصد براي استقلال شانس قهرماني قائل هستيد، بعضي‌ها مي‌گفتند 30 درصد. من تعجب مي‌كردم آنها با چه فرمولي به اين اعداد رسيده بودند. اگر كمترين آگاهي به فرمول رياضي و آماري داشته باشيم، خيلي راحت مي‌توانستيم بگوييم كه شانس استقلال براي قهرماني 50 درصد است. استقلال بايد پيام را مي‌برد و ذوب آهن بايد مي‌باخت. پس اينجا مشخص مي‌شود كه چه كسي اعتقاد داشت استقلال قهرمان مي‌شود و چه كسي اعتقاد نداشت. من از فرمول حرف مي‌زنم نه حرف‌هاي احساسي است و بي‌پايه.

مصاحبه‌هايم هم موجود است. نمي‌توان كتمان كرد كه چه كسي به قهرماني استقلال باور داشت. جالب اينجاست چهار هفته مانده به پايان ليگ يك روز از دوستي سوال كردم استقلال براي مقام چندمي بسته شده است كه او هم با صراحت گفت براي پنجمي يا ششمي. من هم روز اولي كه به استقلال آمدم، چنين ارزيابي داشتم. اما، رفتار و رويه‌ به گونه‌اي تعريف شد كه هر كس در جايگاه خود كار كند. علت اينكه آن تيمي كه به تحليل آن روز بايد پنجم يا ششم مي‌شد اما، قهرمان شد اين است كه آدم‌ها در جايگاه خود قرار گرفته‌اند. من بايد اينجا انصاف به خرج بدهم. ذوب آهن نايب قهرمان ليگ شد و به مقام قهرماني در جام حذفي رسيد. وقتي به تيم ذوب آهن نگاه مي‌كرديم متوجه مي‌شويم كه آنها تيم كاملا يك دستي داشته‌اند. در استقلال هم شرايطي به وجود آ‌مد كه به تيم يكدستي تبديل شد. تيم به لحاظ درون زمين و كارهايي كه بايد انجام مي‌شد، يكدست شد و در نهايت به قهرماني رسيد و من بار ديگر از همه‌ي اجزاي تيم و باشگاه تشكر مي‌كنم. اينكه اين قهرماني در زمان مديريت بنده يا يك مدير يا يك بازيكن اتفاق افتاده، افتخاري بزرگ است. اما، مي‌خواهم پاسخ افرادي را بدهم كه مي‌گفتند "بعضي‌ها دلشان نمي‌خواهد كه استقلال قهرمان شود". آنها منظورشان از بعضي‌ها ما بوديم. اما، مصاحبه‌ها نشان مي‌دهد كه چه كسي به قهرماني استقلال اعتقاد داشت و چه كساني با ياس مي‌گفتند شانس استقلال براي قهرماني 30 درصد است. هم اكنون هم براي حضور در فصل جديد نقاط ضعف را به نقاط قوت تبديل كرده‌ايم و بدون اينكه جنجال و حاشيه‌اي درست كنيم، بازيكنانمان را جذب كرده‌ايم. نقاط ضعف را تقويت كرديم و نقاط مثبت را حفظ كرديم و اميدواريم در فصل جديد ليگ برتر استقلال سنت شكني كرده و از قهرماني خود دفاع كند.

** در انتظار خرق عادت قهرمان

در بيشتر تيم‌هاي دنيا وقتي تيمي قهرمان مي‌شود، نمي‌تواند در سال بعد اين عنوان را تكرار كند. شايد برخي اين را به بي‌ثباتي در مديريت‌ها ربط بدهند. اما، مديراني كه پس از قهرماني از مجموعه جدا مي‌شوند اين تصميم به نفع خودشان است. آنها به عنوان "مدير قهرمان" از باشگاه جدا مي‌شوند! شايد اين جابه‌جايي تاثير داشته باشد؛ اما، نكات ديگري هم وجود دارد. شايد بازيكنان فصل گذشته علاقه‌اي به همكاري مجدد نداشته باشند. ضمن اينكه حضور بازيكنان جديد هم باعث مي‌شود كه پروسه‌ي هماهنگي بازيكنان به تاخير بيانجامد. شايد غرور هم بازيكنان را بگيرد؛ اما، نبايد نكته‌اي را فراموش كرد و آن آلودگي‌هايي است كه در فوتبال ما وجود دارد. اصلا هنر بعضي‌ها در خريدن يك سري آدم‌هاست. آنها در گوشه و كنار عواملي دارند و با مذاكراتي كه اين عوامل انجام مي‌دهند سرنوشت يك تيم را تغيير مي‌دهند!

** تاييد خريد آدم‌ها در فوتبال ايران!

من شخصا باورم اين است كه فوتبال ايران نياز به نوسازي دارد. اين نوسازي بدين معنا نيست كه صرفا آدم‌ها عوض شوند بلكه بايد فكرها هم تغيير كند و رويه‌ها هم عوض شود. معتقدم بايد مجموعه‌ي عوامل اجرايي كه ليگ را اداره مي‌كنند، بايد به لحاظ اقتصادي تامين باشند تا افراد نتوانند اين جسارت را پيدا كنند تا با پيشنهاداتي اين مجموعه را تحت تاثير قرار دهند. بنده اعتقاد دارم كه فوتبال ما آلودگي‌هايي دارد. در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا كه سال گذشته استقلال در آن حضور داشت، در يكي از بازي‌هاي استقلال كه در تهران برگزار شد، يك نفر آمد و به من گفت كه داور مسابقه آماده است كه فلان قدر بگيرد و به سود شما سوت بزند. آن داور از يكي از كشورهاي تازه استقلال يافته بود. وقتي چنين آدم‌هايي در فوتبال ما هستند كه به بنده كه هيچ وقت به چنين افرادي روي خوش نشان نمي‌دهم، چنين پيشنهادي مي‌دهند شما حساب كنيد كه در فوتبال ما چه اتفاقاتي در حال رخ دادن است. اين اتفاقات جاي تاسف دارد. اين جور آدم‌ها هم كم نيستند. افرادي هستند كه با وجود غير فوتبالي بودنشان چهره‌ي فوتبالي به خود مي‌گيرند. اين خطري جدي است. نمي‌دانم فدراسيون فوتبال و مديران باشگاه‌ها چه تدبيري مي‌خواهد داشته باشد.

** فدراسيون جزيره‌اي اداره مي‌شود

معتقدم فدراسيون فوتبال بايد ابتدا درون خود را هماهنگ كند. متاسفانه اين هماهنگي را در مجموعه‌ي فدراسيون فوتبال نمي‌بينيم. شما نمي‌توانيد زماني كه درون خودت آشفته بازار است به دنبال همكاري و هماهنگي با تشكيلات بيروني باشي. اين شدني نيست. معتقدم كه فدراسيون بايد نظم و انضباطي در درون براي خود تعريف كند و در اين صورت است كه مي‌توان به انضباط كلي اميدوار بود. اگر بنا باشد هر كس جزيره‌اي كار كند و هر كس تصميمات خود را بگيرد، مطمئن باشيد فدراسيون نمي‌تواند به موفقيت برسد. من صحبت‌هايي را كه اخيرا از سوي مسوولان فدراسيون مطرح شده، شنيده‌ام. اين حرف‌هاي جديدي است كه در فوتبال ما مي‌شنويم. اين جزيره‌اي فكر كردن است. رييس فدراسيون بايد حرف اول و آخر را بزند. هيات رييسه جايگاهش محفوظ است. اما، اعضاي هيات رييسه حق ندارند در خارج از جلسه‌ي هيات رييسه چيزي را به رييس فدراسيون تكليف كنند. سازمان ليگ زير مجموعه‌ي فدراسيون فوتبال است. اينكه مي‌گويم فدراسيون جزيره‌اي اداره مي‌شود، همين است. فدراسيون فوتبال مانند تمامي فدراسيون‌ها داراي هيات رييسه‌اي است و اين اعضاي هيات رييسه تنها مي‌توانند در جلسات نظرات خود را اعلام كنند و به محض اينكه از اتاق بيرون مي‌روند ديگر حق اظهارنظر ندارند. تعجب مي‌كنم بعضي‌ها اين مفاهيم را خوب نمي‌دانند. شايد بخشي از رفتارهايي كه از فدراسيون مي‌بينيم به تساهل و تسامح بازگردد. هيات رييسه جايي است كه اگر نظري داشته باشد، آن را براي تصويب به جلسه مي‌آورد. اما، اينكه چگونه عمل مي‌شود، ديگر ربطي به هيات رييسه ندارد. مهم اين است كه دارد كارها انجام مي‌شود. اينكه مي‌گويند كميته‌ي انضباطي اين طور مي‌گويد، سازمان ليگ آن جور عمل مي‌كند، آن يكي مي‌گويد مدرك نداريم، آن يكي مي‌گويد مداركي وجود دارد، آن طرف مي‌گويد من منشور دارم و آن طرف جواب مي‌دهد كه به من ربطي ندارد نشان از آشفتگي فدراسيون فوتبال دارد. اقتدار مديريتي در هر تشكيلات و سازماني مهم است. من يكه تازي را قبول ندارم و اداره‌ي يك مجموعه به صورت تك بعدي منطقي نيست. اما، حرف‌هايي كه مي‌زنم منافاتي با قاطعيت ندارد. قاطعيت بايد باشد. مدير بايد به موقع تصميم بگيرد، به موقع حرف بزند و به موقع از مواضعش دفاع كند و در زمان خودش از نقطه نظرات ديگران هم استفاده كند.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض مصاحبه واعظ - قسمت دوم

مصاحبه مفصل مدیرعامل استقلال - قسمت دوم

** منشور اخلاقي، سازمان ليگ و ابهامات فراوان.

معتقدم طرح مساله‌ي منشور اخلاقي كه توسط سازمان ليگ مطرح شد، شروع خوبي براي مقابله با آلودگي‌هاي فوتبال است. اما، نبايد در اين كار ديگر تساهل و تسامح به خرج داد. چرا مربي‌اي كه مساله دارد را به فدراسيون دعوت مي‌كنيم و از او امضا مي‌گيريم؟ يا او متخلف است يا نيست. اما، اينكه فرد متخلف را دعوت مي‌كنيم و از او امضا مي‌گيريم به هيچ وجه كار درستي نيست. من بايد به شجاعت يك مربي محروم اشاره كنم. او با شجاعت اجازه داد كه اسمش را فدراسيون اعلام كند اما، چرا فدراسيون اسم ديگران را نمي‌گويد؟ يعني بايد در بحثي با چنين اهميتي طرف مقابل رضايت بدهد تا اسمش را اعلام كنيم؟ ما كه مي‌دانيم افراد چه كساني هستند. اما، بگذاريد مردم هم بدانند كه اين اسطوره‌هايشان چه كساني هستند و چه رفتاري داشته‌اند. اينها افرادي هستند كه فوتبال را به يقه‌ي خود منگنه كرده‌اند. به بازيكنان هم بايد بگوييم كه شما چنين مشكلاتي داشتيد و به خاطر همين مشكلات محروم شديد. از آن طرف "شريفي" مي‌گويد كسي بالاي 150 امتياز منفي نگرفته و ازآن طرف مي‌گويند مي‌خواهيم بازيكنان خاطي را محروم كنيم. من متوجه اين تناقض‌ها نمي‌شوم. من از راديو شنيدم كه مجري برنامه از عزيزمحمدي پرسيد كه چرا اسم خاطيان را اعلام نمي‌كنيد كه محمدي گفت: آنها راضي نيستند و سپس مجري گفت مگر آنها بايد راضي باشند، اين حرف كاملا درستي است. مگر اين افراد قتل يا كار نامشروع كرده‌اند كه اسم‌شان را اعلام نمي‌كنيم. بهتر است خيلي شفاف بياييم بگوييم به اين دلايل بايد اين مربيان يك سال استراحت كنند. مگر درمورد مربي‌اي كه نامش اعلام شد چه گفتيم. بگوييد از كدام افراد امضا گرفتيد. من با امضا گرفتن موافق نيستم اما، حالا كه گرفتيد بياييد بگوييد كه اين افراد چه كساني هستند تا مردم بدانند. شايد بين آنها اسطوره‌هاي پوشالي باشند كه خودشان را پنهان مي‌كنند و با روابطي كه دارند، خودشان را پنهان مي‌كنند. آيا اينجا حق مربي‌اي كه نامش اعلام شد تضييع نمي‌شود؟ من مدافع يا وكيل مدافع او نيستم؛ اما، مي‌خواهم بگويم كه بايد شفاف‌سازي كنيم.

** دفاع از فوتبال پاك در مجمع فدراسيون فوتبال

من عضو مجمع فدراسيون فوتبال هستم. من حق راي دارم و از حقوق باشگاه‌ها دفاع مي‌كنم. حرفم را خواهم زد با كسي هم تعارف ندارم. هر كس مي‌خواهد از من خوشش بيايد و هر كس مي‌خواهد بدش بيايد. بايد واقعيت‌ها را گفت. اگر مي‌خواهيم همه با هم فوتبال پاك را بسازيم بايد تعارفات را كنار بگذاريم. مشكل اصلي فوتبال ما تعارفات است. هيچ كس نمي‌خواهد خودش را به تعبير خودمان "بده" كند. مگر ما بايد واقعيت‌ها را براساس خوش آمدن يا بد آ‌مدن ديگران بگوييم؟ من آدم‌هايي را مي‌شناسم كه خودشان را آزاده و رك معرفي مي‌كنند اما، رك گويي‌شان طوري است كه تنها به نفع خودشان است. مي‌توانيم بدون منفعت حرف‌هاي سالم و اثربخش بزنيم. سوالم اين است كه چرا امثال مجيد جلالي بايد بدون تيم بمانند و چرا فلان آقا بايد امضا بدهد و با گرفتن تيمي به چند صد ميليون پول برسد؟ جلالي چه كم داشت؟ كارنامه‌ي او كارنامه‌ي روشني است. من مدافع جلالي نيستم. ولي مي‌گويم مي‌ـوانيم از افرادي استفاده كنيم كه حرفي براي گفتن دارند و اخلاق‌شان مي‌تواند براي فوتبال مفيد باشد. بايد امثال مجيدي كنار گود باشند و بعد مربياني بيايند كه حرفه‌شان زدوبند است، حرفه‌شان بازيكن خريدن است و حرفه‌شان اين است كه داور را بخرند و به بازيكن حريف بگويند سوتي بده و ما سال آينده تو را مي‌خريم. كارشان اين است كه به بازيكنان حريف زنگ مي‌زنند و آنها را تخريب روحي مي‌كنند. آنها يك تيم دارند و هر كدام از اعضاي تيم‌شان نقشي را ايفا مي‌كنند. چه زماني مي‌خواهيم به اين ابهامات پاسخ بدهيم؟

** اين فوتبال نتيجه‌ي اتفاقات باشگاه‌هاست

من در بخشي از صحبت‌هايم به فدراسيون انتقاد كردم؛ اما، اينجا مي‌خواهم از فدراسيون دفاع كنم. همه به دنبال اين هستيم كه بيابيم علت افت فوتبال ايران چيست. همه روي فدراسيون فوتبال متمركز شده‌اند؛ اما، مگر فدراسيون بازيكن ساز است. وظيفه‌ي فدراسيون ساماندهي تيم‌هاي ملي است. در باشگاه‌هاي ما چه اتفاقي مي‌افتد؟ اتفاقاتي كه در باشگاه‌ها مي‌افتد باعث شده كه فوتبال ما به چنين وضعي دچار شود. چرا بايد 9 دروازه‌بان خارجي در فوتبال ايران حضور داشته باشند؟ برويد و بگرديد تا مشخص شود چند بازيكن نوك حمله تربيت كرده‌ايم. تيم ملي تقصيري ندارد چرا كه بازيكني ملي تحويل تيم ملي نداده‌ايم. مي‌گويند بازيكن گران نخريد. فردي از گوشه‌اي مي‌گويد ما بودجه داريم. همه مي‌دانند كه شما چه بودجه‌ي كلاني داريد؛ اما، اين مهم نيست، بازيكن گران مي‌خريد تا چه اتفاقي بيفتد. گران مي‌خريد كه بازيكنان چه قيمتي شوند؟

** هزينه هنگفت براي مديران

تا زماني كه مديران ما به ميزهايشان چسبيده‌اند و براي ماندن به افراد مختلف متوسل مي‌شوند، وضعي بهتر از اين نخواهيم داشت. نه در فوتبال بلكه در تمامي بخش‌هاي مختلف مدير بايد فارغ از ميزش باشد. مدير اگر يك روز مدير باشد بايد آن يك روز را مديريت كند. اين نوع مديريت بسيار بهتر از اين است كه 10 سال مدير باشد ولي به اندازه‌ي يك روز هم نتواند زير مجموعه‌اش را مديريت كند. يكي از آفت‌ها خود ما مديرانيم. قبلا اين مساله را گفته‌ام. سرمربيان، مديران و دلالان عامل گراني بازيكنان هستند و نقش مديران و سرمربيان بيشتر از دلالان است. سرمربي تازه اگر حسن نيت داشته باشد و پشت پرده اتفاقي نيفتاده باشد، فهرستي را به مدير مي‌دهد و مي‌گويد من به اينها نياز دارم. مدير هم با قيمت‌هاي گزاف اين بازيكنان را خريداري مي‌كند. متاسفانه در فوتبال ما اين مساله جا نيفتاده كه جمع كردن شاه مهره‌ها عوارضي به همراه دارد.

** برنامه‌هاي استقلال براي ريشه كن كردن آفت‌هاي فوتبال

از زماني كه به استقلال آمدم باورم اين بود كه بايد استقلال را از حالت مصرف كننده صرف خارج كنيم. در مقطعي استقلال بازيكناني را توليد كرد و آنها را هم صادر كرد؛ اما، اين روند متوقف شد. باورم اين است كه بايد به اين كار شدت ببخشيم. بايد بازيكنان جوان را به تيم بزرگسالان وارد كنيم. اگر شما به مربيان پيش از انقلاب نگاه كنيد مي‌بينيد كه بعضي از آنها با چه جسارتي اين كار را كردند و با اين كار چه جوانان شايسته‌اي به فوتبال ايران معرفي شدند. پس از انقلاب هم "دهداري" اين جسارت رابه خرج داد و زماني كه تعدادي از بازيكنان تيم ملي را تحريم كردند، بازيكناني را به تيم ملي دعوت كرد كه اثرگذار بودند. امروز هم بايد مديران ما اين جسارت را داشته باشند. حضور بازيكنان جوان هم به لحاظ اقتصادي و هم به لحاظ فني بسود باشگاه‌هاست. برهمين اساس اگر به تمرينات استقلال نگاه كنيد، مي‌بينيد پنج بازيكن جوان در كنار بازيكنان بزرگسال تمرين مي‌كنند. من به شما قول مي‌دهم اين پنج بازيكن آينده‌هاي استقلال هستند. تمرين كردن كنار بازيكنان بزرگ ترس را از آنها مي‌گيرد. با هماهنگي‌هايي هم كه با دكتر معيني انجام داده‌ايم، در شش هفت استان كشور مدرسه‌ي فوتبال استقلال راه‌اندازي خواهد شد.

** اختيار تام مرفاوي در انتخاب دستياران

به غير از مظلومي كه به عنوان مدير در استقلال منصوب كرده‌ام، ساير دستياران مرفاوي به انتخاب خود او بودند. حتي مولر را هم با مشورت او انتخاب كردم. کرافت هم پيشنهاد مولر به مرفاوي بود. به مرفاوي سه روز وقت دادم كه درباره‌ي او فكر كند و در پايان او گفت من اين آدم را با اين مشخصات مي‌پسندم. از مرفاوي سوال كنيد كه بنده در انتخاب كدام همكارش دخالت كردم. ياد گرفته‌ام در كار مربي دخالت نكنم و كسي را تحميل نكنم. اين رويه را هم چهار سال در فدراسيون دوچرخه‌سواري دنبال كردم. مي‌توانيد از سرمربي سابق تيم ملي كه يك فرد آلماني بود، اين مساله را بپرسيد. هم اكنون هم مرفاوي مسووليت دارد. حتي موقعي كه در حال مذاكره با مولر بوديم مرفاوي هم حضور داشت. من از او پرسيدم نظرت درباره‌ي مولر چيست، او گفت خيلي خوب است. من مي‌توانستم با مشاورانم درباره‌ي مولر صحبت كنم اما، با مرفاوي حرف زدم. هم اينكه براي او احترام قائل شدم و هم اينكه مي‌خواستم بگويم كه مولر انتخاب توست. ما رفتار منطقي و اخلاقي‌اي را در پيش گرفته‌ايم و فقط مي‌دانم كه قلعه‌نويي دچار توهم شده و اين توهم را ديگران براي او درست كردند. سناريويي نوشتند و به دست او دادند. ايشان فكر مي‌كند كه ما براي او دشمن هستيم. بگذريم از اينكه در برنامه‌ي آخر 90 و فلش بكي كه در برنامه گذاشته شد قلعه‌نويي چه صحبت‌هايي را انجام داد و البته آن صحبت‌ها مويد اين است كه شخصيت من كجا و شخصيت ايشان. علاقه‌اي به بازگشايي ديگر مسايل ندارم. من براي او در تيم جديدش آرزوي موفقيت مي‌كنم و انتظار دارم دوستان ايشان هم رعايت مسايل اخلاقي را داشته باشند چرا كه اگر بنا باشد رعايت مسايل اخلاقي انجام نشود، ما هم رفتار مشابه را با ادبياتي جديد انجام خواهيم داد. اميدوارم سپاهان نتيجه بگيرد، ضمن اينكه استقلال قهرمان شده و بايد تلاش كنيم كه با لطف خدا و همكاري مجموعه‌ي باشگاه اين مقام را تكرار كنيم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض مصاحبه واعظ - قسمت سوم

مصاحبه مفصل مدیرعامل استقلال – قسمت سوم و پایانی

مديرعامل باشگاه استقلال در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود به مطالبي در رابطه با انتخاب صمد مرفاوي، تصميمات سازمان ليگ، عملكرد تيم ملي و فدراسيون فوتبال، ورود سياسيون به ورزش و ... سخن گفت.

** ريسك مرفاوي و حمايت از مربي جوان

طبيعي است كه من به عنوان مديرعامل باشگاه استقلال از صمد مرفاوي حمايت قاطعم را اعلام كنم. اين كه دوستان مي‌گويند پس از چند هفته كه از شروع ليگ بگذرد و استقلال نتيجه‌ي لازم را كسب نكند، مرفاوي تحت فشار قرار مي‌گيرد، درست نيست. چرا پيش‌بيني نمي‌كنيد كه تيم‌هاي ديگر در اول فصل به مشكل برنمي‌خورند مگر سال قبل كه از پنج هفته سه امتياز كسب كرديم، سرمربي تيم‌مان را عوض كرديم در صورتي كه اگر شرايط امروز حاكم بود، بايد اين كار را مي‌كرديم. چرا ما پيش بيني نمي‌كنيم كه تيم‌هاي ديگر نمي‌بازند. چرا همه‌ي پيش بيني‌ها اين است كه استقلال و پرسپوليس در هفته‌ي اول شكست بخورند؟ متاسفانه بعضي‌ها سر گوري گريه مي‌كنند كه در آن ميت نيست. من مرفاوي را نياورده‌ام كه پس از سه يا پنج هفته او را عوض كنم. مرفاوي آمده كه خود را نشان دهد و من به او اعتماد و اعتقاد صد درصد دارم. بعضي از روزنامه‌ها را كه باز مي‌كنيم آدم‌هاي خاص با هدف‌هاي تعريف شده با استفاده از حسن نيت مديران مسوول و سردبيران تلاش مي‌كنند مرفاوي را خراب كنند اما، مرفاوي نه آن قدر پول دارد كه به كسي بدهد كه برايش خوب بنويسد و نه آن قدر پول دارد كه به ليدرها بدهد و زماني كه قرار بود مرفاوي سرمربي شود انصافا متوسل به هيچ شخص، فردي يا گروهي نشد. توكل صمد به خداست و خداي او كمكش مي‌كند. ضمن اينكه در كنار مرفاوي مربيان خوبي قرار دارند. اين عيب نيست كه افراد قوي‌تر كنار او باشند. اين مي‌تواند افتخار يك مربي باشد. بعضي مربيان از افراد ضعيف در كنارشان استفاده مي‌كنند و اسم آن را مي‌گذارند تفكر و مشاوره. در حالي كه مشورت با آدم‌هاي ضعيف معنا و مفهوم ندارد. كنار دست مرفاوي رحيم‌پور، غلامپور، مولر و گرافت حضور دارند و مهمتر از آن اينكه كميته‌ي فني به عنوان بازوي مشورتي عمل مي‌كند. كميته‌اي كه محصص، معيني، امين‌بخش و مظلومي در آن عضو هستند و مي‌توانند به او نظرات مشاوره‌اي بدهند. شما مطمئن باشيد استقلال با استفاده از تمام توان و ظرفيتش سال خوبي را سپري خواهد كرد و ما هم حمايت قاطعي از مرفاوي خواهيم داشت. سال گذشته و زماني كه در پنج هفته‌ي ابتدايي تيم نتيجه نمي‌گرفت، من از تيم و كادرفني حمايت كردم. دوستاني كه مي‌باختند بايد حال و روز خود را در رختكن مي‌ديدند و تنها كسي كه به آنها روحيه مي‌داد، من بودم. ما پس از بازي برگشت مقابل پرسپوليس نتيجه‌ي قابل توجهي نداشتيم و تنها در سه بازي به پيروزي رسيديم. استقلال در بحران حاشيه‌اي كه خود دوستان ايجاد كرده بودند، فرو رفت. چه كسي آنها حاشيه‌ها را جمع كرد؟ بيايند شهادت بدهند و بگويند چه كسي اين كار را انجام داد و چه كسي فشارها را تحمل كرد.

** استقلال و فصل پيش‌روي

صادقانه بگويم سال گذشته ما تعدادي بازيكن داشتيم كه نزديك به يك ميليارد و 500 ميليون تومان براي آنها هزينه كرديم اما، از نظر زماني آنها تنها سه تا چهار بازي را براي ما بازي كردند. حاضرم اسامي و مبلغ دريافتي اين بازيكنان را در نشستي اعلام كنم اما، امسال بازيكناني كه جذب كرده‌ايم فاصله‌ي بسيار نزديكي با هم دارند و سال بسيار سختي براي مرفاوي در انتخاب بازيكن خواهد بود. بازيكنان ما در پست‌هاي مختلف بايد خود را نشان بدهند تا بتوانند جزو يازده بازيكن اصلي باشند. هيچ بازيكني در استقلال حاشيه امنيت براي فيكس بودن ندارد. ما تيمي منطقي را جمع آوري كرديم و بدون هياهو تيم را آماده‌ي رقابت‌هاي ليگ مي‌كنيم.

** جباري و بازگشت به استقلال

مجتبي جباري اين حق را دارد كه به عنوان يك بازيكن آزاد به فكر آينده‌اش باشد اما، ما هم اين حق را براي خود قائليم تا زماني اين شرايط را تحمل كنيم اما، اينكه مي‌گويند مهلت جباري تمام شده صحت ندارد. نمي‌توان براي بازيكن آزاد مهلتي تعيين كرد؛ اما، ما براي خودمان مهلت قائليم. شايد اگر او در مقطعي ورود كند، نيازي به او نداشته باشيم و شايد هم مقطعي بيايد كه هنوز تيم در دوران بدنسازي باشد و بتوانيم از او استفاده كنيم. در هر صورت او بازيكن آزاد است و اين حق را دارد كه براي آينده‌ي خود تصميم‌گيري كند.

** بدهي‌ها و تعليق هشت باشگاه

اين مساله به همان بحث اولي كه داشتيم برمي‌گردد و آن اين است كه فدراسيون برخورد جزيره‌اي دارد. استقلال، پرسپوليس و بسياري تيم‌هاي ديگر دولتي‌اند و از بودجه‌ي دولتي ارتزاق مي‌كنند. اگر بخشي از اين پول را دولت ندهد، آقايان مي‌خواهند چه كنند؟ انتهاي راهي كه آنها در پيش گرفته‌اند، به چه چيزي ختم مي‌شود؟ آيا اين راه درستي است كه بگوييم اگر استقلال و پرسپوليس بدهي‌هايشان را تسويه نكنند، نمي‌توانند در ليگ برتر شركت كنند؟ آنها بروند ببينند كه اگر استقلال و پرسپوليس را از ليگ بگيريم، چه چيزي از فوتبال مي‌ماند. بهتر است دوستان ورودي به مسايل داشته باشند كه عقل و منطق مي‌گويد. به موضوعاتي ورود نكنند كه با بي‌منطقي همراه ‌شود و بعد خودشان تبصره و ماده به آن اضافه مي‌كنند. ايراد ما اين است كه ابتدا عمل مي‌كنيم و بعد فكر مي‌كنيم. در صورتي كه بايد اول فكر كنيم و بعد عمل كنيم. فرض كنيد استقلال نتواند بدهي‌هاي خود را بدهد. پرسپوليس و يك تيم صنعتي هم ندهند با اين شرايط چه چيزي از ليگ مي‌ماند؟ استقلال نمي‌آيد، پرسپوليس هم مي‌گويد ما هم نمي‌آييم. با اين شرايط چه بر سر فوتبال مي‌آيد؟ نمي‌گويم كه حق و حقوق افراد داده نشود اما، بهتر است راهكاري منطقي پيدا كنيم. ابتدا فدراسيون برود و با باشگاه‌هاي مختلف صحبت كند و از آنها درباره‌ي بدهي‌ها سوال كند و پس از آن با كمك و همفكري شرايط را مساعد كند. استقلال و پرسپوليس با سازمان تربيت بدني صحبت كنند و از بودجه‌اي خاص پول بگيرند و بدهي‌ها را تسويه كنند و بعد فدراسيون به مديران بگويد اگر سال آينده بدهي بالا بياوريد، مشمول چنين مسايلي مي‌شويد. امسال ما بودجه‌مان را مشخص كرديم. اين مساله درصد خطا را پايين مي‌آورد اما، اينكه بياييم نسنجيده هر تصميمي بگيريم آخر و عاقبت خوشايندي در پيش نخواهيم داشت. آيا دوستان فكر كرده‌اند درباره‌ي تصميم‌هايي كه مي‌گيرند؟ اگر فكر كرده‌اند كه بيايند و به ما هم بگويند كه ياد بگيريم. نهايت تصميمي كه آنها گرفته‌اند اين است كه تيم‌هاي بزرگي مانند استقلال و پرسپوليس به ليگ نمي‌آيند و بعد فدراسيون بايد مسابقاتي را برگزار كند كه با حضور هزار يا نهايتا دو هزار تماشاگر برگزار مي‌شود. بنده نفس عمل كه اخذ حقوق افراد است را قبول دارم اما بايد تدبير كرد.

** ابهامات قرارداد روته‌مولر

به تازگي با مولر صحبت كرده‌ام. او مي‌گفت يكي از مشكلاتي كه با رسانه‌هاي ايراني دارد اين است كه صحبت‌هاي او را به خوبي ترجمه نمي‌كنند. به او توصيه كردم كه تحت هيچ شرايطي مصاحبه نكند و به او اعلام كرديم اگر از شما مصاحبه‌اي منتشر شد، به ما بگوييد تا اقدامات قانوني را انجام دهيم. بنابراين صحبت‌هايي كه منتسب به مولر بوده و در برخي روزنامه‌ها منتشر شده، صحت ندارد. در قرارداد مولر آمده است كه در صورت داشتن كلاس مي‌تواند با هماهنگي‌ با باشگاه در آن كلاس شركت كند. ما با او توافق كرديم كه در يكسري مسايل از نظرات او هم استفاده كنيم. برنامه‌مان اين است كه دوره‌ي آموزش مربيگري براي جوان‌ها و مربيان بگذاريم. تفاهمي كه بين مولر و مرفاوي است، انكارناپذير است اما، به اعتقاد من بعضي روزنامه‌ها كه مي‌نويسند مولر با مرفاوي اختلاف دارد بيشتر به اين دليل است كه اگر يك روزي اين دو با هم اختلاف نظر پيدا كردند، بگويند كه ما پيش بيني اين روز را كرده بوديم. ما اعلام كرده‌ايم هر فرد يا روزنامه‌اي مطالب دروغ را منتشر كند كه تشويش افكار عمومي را در پي داشته باشد ما حق قانوني خود مي‌دانيم كه آن را پيگيري كنيم. من با مسوولان ذيربط هم صحبت كرده‌ام و هماهنگي‌هاي لازم را هم انجام داده‌ايم. با كسي هم تعارف نداريم. البته در اين بين هم كساني هستند كه مطالب بسيار خوبي در روزنامه‌ها مي‌نويسند. بارها شده كه من به مديران مسوول بعضي روزنامه‌ها زنگ زده‌ام و از‌آنها به خاطر مطالب‌شان تشكر كرده‌ام.

** جشن قهرماني يا مراسم تقدير از اعضاي تيم

براي من جالب است كه پس از قهرماني استقلال مدام اين سوال مطرح مي‌شد كه چه زماني جشن قهرماني استقلال برگزار مي‌شود. اين سوال را دارم كه كدام تيم قهرمان شده و جشن قهرماني گرفته كه استقلال دومي‌اش باشد؟ استقلال تا قهرمان شد آقايان پرسيدند كه چرا جشن نمي‌گيريد. آنها دايه‌ي مهربان‌تر از مادر شده‌اند. حالا در اين جشن چه به آنها مي‌رسد خيلي مهم است. بازيكني پيش من آمد و گفت وقتي قهرمان شديم به ما سه عدد سكه دادند. در طول مسابقات هم باخت‌هايي داشتيم و 10 درصد از قراردادمان كم كردند. اين قهرماني خيلي هم دور نبوده اما،براي من اين علامت سوال باقي است كه چرا برخي‌ها به دنبال برگزاري جشن قهرماني استقلال هستند. استقلال كدام بار قهرمان شده و جشن گرفته كه حالا همه منتظر جشن قهرماني هستند. دوستان آمار بدهند تا ما هم بدانيم. بايد بگويم ما آن قدر بر اصول خود پايبنديم كه حتي به بازيكناني كه جدا شده‌اند هم اعلام كرديم پاداشتان را مي‌دهيم. پاداش حق نيست. پاداش را مي‌توان نداد اما، گفتيم اگر بنا باشد پاداشي بدهيم به بازيكناني كه جدا شده‌اند هم مي‌دهيم. خوشبختانه با تلاش‌هايي كه انجام گرفت در روز ولادت حضرت علي (ع) مراسم تقديري را در فضاي محدود 300 نفره برگزار مي‌كنيم كه درآن مسوولان كشوري، لشگري و ورزشي حضور خواهند داشت.

** دعوت از قلعه‌نويي براي حضور در جشن قهرماني

قلعه‌نويي هم به اين مراسم دعوت خواهد شد. متاسفانه برخي از دوستان عجله كردند و گفتند كه قلعه‌نويي به مراسم دعوت نشده است، در صورتي كه هنوز كارت‌هاي دعوت هم صادر نشده است. آن زمان نه جاي مراسم معلوم بود و نه كسي را دعوت كرده بوديم، بنابراين دعوت از x و y معنايي نداشت.

** رقابت تيم‌هاي صنعتي با ديگر تيم‌ها در فصل نقل و انتقالات

در فوتبال حرفه‌اي نمي‌توان سقفي را براي قرارداد بازيكنان تعيين كرد. اما، فوتبال حرفه‌اي دنيا كجا و فوتبال ما كجا. وقتي از داشتن دروازه‌بان و مهاجم به تعداد كافي محروم هستيم، چگونه مي‌توانيم ادعاي داشتن فوتبال حرفه‌اي داشته باشيم؟ تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس به تازگي با هم تفاهمي داشته‌اند. در گذشته وقتي بازيكني با استقلال به تفاهم نمي‌رسيد، تهديد مي‌كرد كه با قيمت بالاتري به پرسپوليس مي‌رود. برعكس اين مساله هم وجود داشت اما، با تفاهمي كه امسال با مديرعامل پرسپوليس داشته‌ايم اين مساله را از بين برديم. حتي تفاهم كرديم كه بازيكنان فصل جاري را هم از هم نگيريم. اما، منعي براي جذب بازيكنان اسبق وجود ندارد. زماني كه مي‌خواستيم صادقي را جذب كنيم، من به انصاري‌فرد زنگ زدم و از او پرسيدم كه آيا قراردادي با صادقي داريد كه او هم اجازه داد. زماني هم كه مهدي شيري قصد امضاي قرارداد با پرسپوليس داشت، انصاري‌فرد تماس گرفت و گفت آيا شيري با استقلال قرارداد دارد كه من به او گفتم او قراردادي داخلي دارد؛ اما، مشكلي نيست و شما مي‌توانيد او را جذب كنيد. اما، مي‌بينيم كه برخي تيم‌هاي صنعتي وارد شده‌اند و به اين قضيه دامن زده‌اند. من چندي پيش تفاهم نامه‌اي را كه به امضاي وزير صنايع، وزير راه و ترابري و رييس سازمان تربيت بدني ديدم كه در آن سقف قرارداد بازيكنان 250 ميليون تومان ذكر شده بود. جالب است در اين ميان برخي‌ها مدعي شده‌اند كه ما بودجه داريم اما، داشتن بودجه كه دليل نمي‌شود. آنها با اين كار خود بازار را آشفته مي‌كنند، ضمن اينكه به اعتقاد من كار كردن در باشگاه‌هايي كه مشكل مالي ندارند، سخت نيست. تنها نتيجه‌ گرفتن براي مجموعه‌ي باشگاه استرس دارد. اما، در دو باشگاه استقلال و پرسپوليس كه مختصر بودجه‌اي دارند و بايد بقيه‌ي هزينه‌ها را با اسپانسر پوشش دهند، كار كردن دشوارتر است. انرژي قابل توجهي از مديران دو باشگاه صرف مسايل مالي مي‌شود.

** ادعاي منيعي و پاسخ آشتياني

اينها همان پكيجي هستند كه در بخشي از مصاحبه‌ام گفتم. هر مربي تيم خاصي دارد و آن تيم خاص مغز اين بازيكنان را شست وشو مي‌دهد. در شبانه‌روز مدام با آنها تماس مي‌گيرند. صحبت‌هايي كه آنها مطرح مي‌كنند، تناقض دارد. از آن طرف در مصاحبه‌هايشان مي‌گويند واعظ آدم كاربلدي است ولي از آن طرف حرف ديگري مي‌زنند. فرهاد مجيدي تنها يك بازيكن است. او كاپيتان تيم است؛ اما، من كجا او را مي‌بينم؟ اصلا من تلفنم را جواب مي‌دهم كه مي‌گويند بعضي بازيكنان با من ارتباط دارند؟ از همه مهمتر چرا آقايان به عملكرد خود نگاه نمي‌كنند. جالب اينجاست كه ما چشم ديدن اطراف را داريم اما، نمي‌توانيم پيرامون خود را ببينيم. تعداد بازيكناني كه از تيم جدا شده‌اند، در گفت‌وگوهايشان به نوعي مديريت مجموعه را تاييد كرده‌اند و من از حسن نيت‌شان تشكر مي‌كنم. اما، اگر بنا بود مجيدي به من خط و ربط بدهد، بايد مبلغ قراردادش خيلي بيشتر بود. اين اتفاقاتي است كه ساخته‌ي ذهن برخي بازيكنان جدا شده از تيم است و آنها هم مقصر نيستند. گروهي آنها را از بيرون تحريك مي‌كند. آنها همان گروهي هستند كه به برخي بازيكنان استقلال زنگ زده‌اند و گفته‌اند اگر در استقلال بمانيد گذر پوست به دباغ خانه مي‌افتد!

** ناكامي تيم ملي در رسيدن به جام جهاني

نرفتن به جام جهاني پايان فوتبال نيست. در زمان صفايي فراهاني هم تيم ملي به جام جهاني نرفت. اما، مي‌بينيم حمله‌هايي كه اين روزها صورت مي‌گيرد، انجام نگرفت. من اين فضايي كه بر فوتبال ما حاكم شده و حمله‌هايي كه صورت مي‌گيرد را نظام يافته مي‌بينم. اين حملات بوي سياسي دارد. وقتي تيم ملي در زمان صفايي فراهاني به جام جهاني نرفت مطبوعات آن زمان را رصد كنيد ببينيد كه چه اتفاقي افتاد. هيچ حمله‌اي صورت نگرفت. اگر رسانه‌ها مي‌خواهند كمك رسان فوتبال باشند بايد فضاي اميد را گسترش دهند. بايد با مطالبي كه مي‌نويسيم نشاط را برگردانيم و از گذشته تنها به عنوان يك تجربه استفاده كنيم نه اينكه از گذشته به عنوان يك اهرم و چماق بهره ببريم. بنده بعضي از افراد برخي روزنامه‌ها را به لحاظ خط و ربط سياسي به خوبي مي‌شناسم. با اين حال حرف من دليل نمي‌شود كه فدراسيون فوتبال مبرا از نواقص است اما، اين حجم حمله نشان مي‌دهد كه برخي هدفي خاص را دنبال مي‌كنند. چقدر خوب است كه ما اگر مي‌خواهيم نقدي را وارد كنيم موضوعي را كارشناسي كنيم و از اين موضوع مطلبي منطقي را استخراج كنيم. ما اول حرف مي‌زنيم و بعد عمل مي‌كنيم و زماني كه همه چيز خراب شد، تازه مي‌نشينيم و فكر مي‌كنيم. مشكل ما اين است چون عجله داريم فكر نمي‌كنيم. من ايراداتي را به فدراسيون فوتبال وارد مي‌دانم. چرا بايد من به عنوان مديرعامل استقلال از راديو بشنوم كه بازيكني از تيم من مي‌خواهد به همراه تيم اميد به آفريقاي جنوبي برود؟ كجاي اين اتفاق انضباط است؟ حالا كه من به بازيكنم اجازه نداده‌ام كه به تيم اميد برود فدراسيون چكار مي‌خواهد انجام دهد. از فدراسيون مي‌خواهم براي خودش و باشگاه‌ها احترام قائل باشد. چرا آنها نامه نزدند و به صورت رسمي اعلام نكردند كه مي‌خواهيم بازيكن شما را به همراه تيم اميد به اردو بفرستيم؟ بازيكني كه به تيم ملي مي‌آيد بازيكن فدراسيون فوتبال نيست بازيكني باشگاهي است كه در اختيار فدراسيون قرار مي‌گيرد. اين چه رفتاري است كه فدراسيون در پيش گرفته است. به چه دليل من بايد حسين كاظمي را در كوران تمرينات بدنسازي به تيم اميد بدهم؟ كاظمي اگر به همراه تيم اميد به آفريقاي جنوبي برود دوران بدنسازي را از دست مي‌دهد و رقيب او در استقلال شرايط آرماني خود را نگه مي‌دارد. آيا اينجا حق كاظمي تضييع نمي‌شود؟ اين يك انتقاد صحيح از فدراسيون فوتبال است. مطبوعات هم اگر مي‌خواهند انتقاد كنند منطقي پيش بروند. با كلي‌گويي مشكلي حل نمي‌شود. اينكه بگوييم مجمع برگزار مي‌شود و رييس فدراسيون بركنار مي‌شود، چه چيزي از فوتبال ما دوا مي‌كند؟ آيا مي‌توان با طرح چنين حرف‌هايي كه كلي‌گويي محسوب مي‌شود، به فدراسيون انتقاد وارد كرد؟

** واعظ در آرزوي رياست بر فدراسيون فوتبال؟

به تنها چيزي كه فكر نمي‌كنم، فدراسيون فوتبال است. صبح كه از خانه بيرون مي‌آيم، فكرم استقلال است و شب هم كه مي‌خوابم در خواب مشكلات استقلال را به خواب مي‌بينم. بهتر است مسوولان فدراسيون بروند و رفتارهايشان را اصلاح كنند. شايد با يك تذكر رويه تغيير كند. من اگر بتوانم در همين استقلال تغييرات مدنظرم را وارد مي‌كنم و اين اخبار كه من به دنبال حضور در فدراسيون فوتبال هستم، صحت ندارد.

** عملكرد چهار ساله سازمان تربيت بدني

اگر بخواهيم مستند صحبت كنيم، آمارها نشان مي‌دهد مدال‌هايي كه در چهار سال اخير بدست آمده، از هشت سال دولت قبلي بيشتر است. به لحاظ سازندگي هم دولت نهم بسيار خوب كار كرد. وقتي شما سخت افزار را افزايش مي‌دهيد، يعني ضريب سلامت جامعه را افزايش مي‌دهيد و اين بدان معني است كه هزينه‌ي درمان كاهش مي‌يابد. اين باعث مي‌شود تعداد علاقه‌مندان و ورزشكاران و در نهايت قهرمانان اضافه شود. چيزي كه اين روزها بحث مي‌شود، لزوم توجه به نرم افزارهاي ورزش است. يكي از مباحث مطرح شده اين است كه بايد ورزش را علمي كرد اما، آيا علمي كردن ورزش تنها به اين معني است كه اساتيد دانشگاه وارد ورزش شوند؟ بسياري از اساتيدي كه وارد ورزش مي‌شوند كساني هستند كه تنها تئوريك مسايل را مطرح مي‌كنند و عمدتا هم كار اجرايي نداشته‌اند. استاد دانشگاه مديريت كه در دانشگاه سال‌ها كار كرده آيا مي‌تواند تنها به واسطه‌ي حضور در دانشگاه ادعا كند كه مي‌تواند مدير موفقي در ورزش باشد. امروز اشكال ما اين است كه فكر مي‌كنيم براي علمي كردن ورزش بايد دانشگاه بيايد و در ورزش مديريت كند. اظهارنظرهايي كه مي‌شود اين است كه بايد حتما آدم‌هاي علمي در كارهاي اجرايي ورزش ورود كنند. شايد بعضي‌ها كه استاد خوبي بودند در ورزش هم به خوبي مديريت كردند اما، آنها استثنا هستند، هر كسي براي كاري ساخته شده است. نبايد اين طور باشد كه بگوييم در ورزش كشور علم حاكم نيست. افراد علمي بسياري بودند كه به ورزش آمدند اما، عملكرد درست و حسابي نداشتند. آدم‌هايي هم بوده‌اند كه اثر بخش بوده‌اند اما تعدادشان محدود است. اين را مي‌پذيرم كه در كل ورزش فقر مديريتي داريم و بايد به سمت حل اين مشكل برويم.

** ورود سياسيون به ورزش

خيلي‌ها انتقاد مي‌كنند كه چرا افراد سياسي وارد ورزش مي‌شوند. اما، سوالم اين است كه آيا اين دليل مي‌شود كسي چون قهرمان جهان است يا كاپيتان تيمي بوده، مي‌تواند مدير خوبي هم باشد؟ شايد استثناهايي هم وجود داشته باشد اما، بهتر است به باشگاه‌هاي بزرگ جهان نگاه كنيم. كداميك از مديران اين باشگاه‌ها افراد ورزشي بوده‌اند. عمدتا مديران باشگاه‌هاي بزرگ انسان‌هايي بودند كه اقتصاد، تجارت، بازرگاني و سياست را به خوبي مي‌فهمند. سوالم اين است كه افرادي كه امروز با حضور سياسيون در ورزش مخالفت مي‌كنند و مدام مي‌گويند كه بايد ورزش را ورزشي‌ها اداره كنند، كدامشان ورزشي بوده‌اند. اگر بخواهيم سابقه‌ي مديران 18 تيم ليگ برتري را مورد بررسي قرار دهيم، مي‌بينيم كه هيچ كدام از آنها سبقه‌ي ورزشي نداشته‌اند. اگر اعتقاد داريم كه ورزش و از جمله فوتبال صنعت است، پس اين حرف‌ها كه سياسي‌ها، اقتصادي‌ها و صنعتي‌ها نبايد به فوتبال بيايند، حرف بيهوده‌اي است. ما مي‌گوييم فوتبال صنعت است از پيراهني كه تن بازيكنان است تا ساختن ورزشگاه‌ها و تمامي اقلام‌هاي ديگر همه به واسطه‌ي كارخانجات توليدي توليد مي‌شود. چرا حالا بايد افرادي كه بازرگاني و تجارت را خوب مي‌فهمند و به سياست هم اشراف دارند، نبايد مديريت ورزشي كنند؟ مي‌توانيم كارنامه‌ي مديراني كه با مضامين تجاري، سياسي و اقتصادي وارد ورزش شده‌اند را مورد بررسي قرار دهيم و تعداد موفقيت‌ها و ناكامي‌هايشان را با مديراني كه خود را ورزشي مي‌دانند، مقايسه كنيم. با اين حال صحبت‌هاي من دليلي بر اين نمي‌شود كه افراد سياسي كه پشتوانه‌ي مديريتي ندارند، وارد ورزش شوند. آيا اين خودخواهي نيست كه يك دايره دور خود بگذاريم و بگوييم هر كس دور اين دايره دويد ورزشي است و هر كس ندويد ورزشي نيست؟ كساني كه مخالف ورود مديران سياسي و اقتصادي به ورزش هستند مي‌گويند مديراني كه از اين دسته مي‌خواهند وارد ورزش شوند بايد بلد باشند كه چگونه داور را بخرند. بايد بدانند كه چگونه يك بازيكن سوتي بدهد و او را سال آينده جذب كنند. بايد تيمي را درست كنند كه شايعه پراكني را بلد باشد. بايد به خوبي بين ليدرها پول تزريق كنند، بايد راه پول دادن به بعضي از روزنامه‌ها را بدانند. اين مدير بايد دروغگويي بلد باشد. بايد راه رفتارهاي نامناسب را بداند و بايد بداند كه چگونه آدم‌ها را رنگ كند. ما فوتبالي‌هايي را داريم كه بسيار قابل احترام، قابل شخصيت و بسيار ارزشمند هستند و مي‌شود از فكر آنها در توسعه‌ي فوتبال استفاده كرد. اما، بعضي‌ها در فوتبال هستند كه فوتبال را تنها براي خودشان مي‌خواهند. كساني كه مخالف حضور مديران سياسي و اقتصادي به فوتبال هستند پارادوكسي را به وجود آورده‌اند. آنها با طرح اين پارادوكس دنبال چه مي‌گردند و مي‌خواهند به چه برسند؟ آيا به واسطه‌ي حضور سياسيون در ورزش منافع‌تان به خطر افتاده و نمي‌توانيد رفتارهاي غيرمنطقي و غير اصولي‌تان را ادامه دهيد؟ آنها بهتر است اول اين پارادوكس رفتاري خود را حل كنند و بعد مي‌توان با آنها درباره‌ي ديگر مسايل صحبت كرد.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض مصاحبه غلامحسين مظلومى

غلامحسين مظلومى: در استقلال اجازه حاشيه سازى به كسى نمى دهيم

غلامحسين مظلومى اصرار به ايجاد نظم و انضباط در استقلال دارد. مدير فنى استقلال از جلوگيرى از ايجاد حاشيه در تيم آبى حرف مى زند. گفت و گوى ما با او را بخوانيد:
    • تمرينات استقلال چطور دنبال مى شود؟
    - خوشبختانه نظم و انضباط بالايى در تيم حاكم است. ما براى هر كارى برنامه داريم. بدون هدفمندى هيچ كارى را انجام نمى دهيم. شرايط در حد ايده آل است و هيچ مشكلى در تمرينات تيم ديده نمى شود. بچه هاى ما با انگيزه و روحيه بالا مشغول به كار هستند. خوشبختانه نشاط و روحيه اى كه در آنها ديده مى شود ما را به آينده اميدوار مى كند تا انتظارات از استقلال هم بالا برود.
    •اما با اين حال هنوز چند بازيكن استقلال در تمرينات تيم حاضر نشده اند.
    - بقيه نفرات تيم هم ظرف ۲ ، ۳ روز آينده به جمع ما اضافه مى شوند. استقلال هر روز منسجم تر از روزهاى قبل به كار خود ادامه مى دهد. تا هفته آينده تيم ما شكل اصلى خود را مى گيرد. تمام هدف ما حفظ اسكلت تيم قهرمان بود كه خوشبختانه به اين هدف هم رسيديم. مهره هاى خوب و آينده دارى هم در فصل جديد به استقلال اضافه شده اند كه با توجه به اين مسأله تيم نبايد هدفى جز قهرمانى داشته باشد. جا دارد در اين بين از زحمات واعظى تشكر كنم. او براى استقلال زحمات زيادى كشيد تا الان اين تيم پرقدرت شكل بگيرد.
    •خط تهاجمى استقلال با چند مهاجم خوب و كليدى تشكيل شده است. ارزيابى شما از ترافيك مهاجم در استقلال چيست؟
    اين مسأله به نفع تيم ما تمام مى شود. هر چه مهره آماده و گلزن در استقلال بيشتر باشد به نفع تيم است. ما در ۳ جبهه بايد بجنگيم و به همين دليل به بازيكنان آماده نياز داريم. اگر بازيكنى مصدوم شد بايد بدانيم جايگزين مناسبى را براى او بر روى نيمكت داريم.
    • اما همين مسأله ممكن است سبب ايجاد حاشيه در تيم هم شود؟
    - بازيكنان ما هوشيارتر از اين حرف ها هستند. مطمئناً آنها مى دانند به كسى در استقلال بازى مى رسد كه از همه آماده تر باشد. باتوجه به حضور استقلال در ۳ جبهه، بازى به تمام بازيكنان تيم هم مى رسد. مطمئناً در استقلال فصل جديد هيچ حاشيه اى ديده نمى شود. ما تمام هوش و حواس خود را جمع مى كنيم تا با تخريب حاشيه آرامش را براى تيم ايجاد كنيم.
    • نظرتان در مورد اين صحبت هايى كه اين روزها بين بازيكنان استقلال رد و بدل مى شود چيست؟ اصلاً خبرچينى در استقلال وجود دارد؟
    - ما در استقلال كسى به عنوان خبرچين نداريم. اين حرف ها فقط شايعه است. مطمئناً به كسى هم اجازه نمى دهيم براى تيم ما حاشيه سازى كند. استقلال با نظم و انضباط به كار خود ادامه مى دهد و براى رسيدن به اين هدف همه بايد در تلاش باشيم.
    • اردوى استقلال در تركيه برگزار مى شود. اين اردو چقدر مى تواند در چگونگى آمادگى شما تأثيرگذار باشد؟
    - هدف از برپايى هر اردويى بالا رفتن ميزان آمادگى است. ما در تركيه تمرينات منظمى را در پيش خواهيم گرفت. بچه ها در اين اردو به يكدلى بيشترى مى رسند. نقاط ضعف تيم هم شناسايى مى شود تا انشاءالله با قدرت بالا به رقابت هاى ليگ پا بگذاريم. استقلال در فصل گذشته هم در تركيه اردوى خود را برگزار كرده و باتوجه به اين سابقه ما مى توانيم از اين اردو بهره هاى لازم را ببريم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض مصاحبه حجازى

چون آدم سالمى هستم، خانه نشين شده ام

حجازى: اگر دروغگو باشى بهترين تيم ها را به تو مى دهند

در روزهايى كه تمامى اهالى فوتبال به فكر نقل و انتقالات هستند، ناصر حجازى از خانه اش با امير ارسلان بازى مى كند. او خارج از هياهوى داغ اين فوتبال در روزهاى داغ تابستان است اما دليلش چيست؟ حجازى دليل اين اتفاق را به ذات خودش مربوط مى داند. اينكه اهل دروغ نيست و ... گفت و گوى ما با او را بخوانيد:
    • بحث لژيونرشدن شما به كجا خاتمه پيدا كرد. قرار بود در تيم دى استراداى حضور پيدا كنيد؟
    - نه اصلاً صحبتى در اين خصوص با من نشده بود و هيچ مذاكره اى هم صورت نگرفته بود.
    • يعنى اين خبر تنها در حد شايعه بوده است؟
    - بله همين طور است. اصلاً حرفى در اين مورد با من زده نشده بود. من در خانه نشسته ام و به هيچ كجا هم سفر نكردم. كسى هم با من تماس نگرفت كه بگويد بيا به تيم ما.
    •الان مشغول به كار نيستيد. تا چه زمانى خارج از عالم مربيگرى مى مانيد؟
    - كسى به من تيم نمى دهد. دليلش را هم نمى دانم.
    • چه دليلى دارد؟
    - آدم هايى كه سالم و درستكار باشند در اين فوتبال ما جايى ندارند. اگر دروغگو باشى بهترين تيم ها را به تو مى دهند. من هم چون آدم سالمى هستم كسى سراغم را نمى گيرد. برخى از آدم هاى خلافكار در فوتبال ما بيشتر از تمام آدم هاى سالم جا دارند.
    • نظرتان در مورد قرعه كشى ليگ چيست؟
    - همه تيم ها اول و آخر بايد به هم مى خوردند. فرقى نمى كند حالا حريف چه تيمى باشد.
    • استقلال و سپاهان در هفته اول ليگ بايد به مصاف هم بروند.
    - هر ۲ تيم آماده نيستند و معمولاً بازى اول هم آنچنان دلچسب از آب در نمى آيد اما به هر حال چون بازى اول است نمى توانند بهانه بياورند.
    •با توجه به حضور قلعه نويى در سپاهان، اين بازى مى تواند با حاشيه هاى زيادى همراه باشد. قبول داريد؟
    - نه اتفاقاً اين بازى حاشيه زيادى ندارد. خوب شد كه اينها اول به هم خوردند، اگر در اواخر فصل به هم مى خوردند خيلى بدتر مى شد. آن وقت حاشيه ها دو برابر مى شد اما الان نه.
    • باشگاه سپاهان از واعظى خواسته عليه قلعه نويى مصاحبه نكند.
    - اگر واعظى حرفى مى زند به اين باشگاه ربطى ندارد كه به او اخطار دهند.
    • اما به هر حال قلعه نويى سرمربى سپاهان است؟
    - به عقيده من در دنياى حرفه اى نبايد اين صحبت ها دنبال شود. مديرعامل شخصيت بزرگى دارد كه بايد ارزش هاى خود را حفظ كند و راجع به كسى حرف نزند. چون برخى از اين مديرها ناشناس هستند و فقط به دنبال دست يابى به شهرت هستند. با مصاحبه مى خواهند خود را مطرح كنند.
    • نظرتان در مورد نقل و انتقالات استقلال چيست؟
    - نمى دانم چه كسانى رفتند و آمده اند. اصلاً هم دوست ندارم دنبال اين خبرها را بگيرم. اگر دوست داشتم الان مى دانستم چه بازيكنانى به استقلال آمده اند و چه نفراتى از اين تيم رفته اند.
    • فكر مى كنيد مرفاوى بتواند استقلال را موفق كند؟
    - اميدوارم كه او بتواند موفق نشان دهد. هنوز زود است كه در مورد اين مربى حرفى بزنيم. بايد منتظر شروع ليگ بمانيم. اگر مرفاوى حمايت شود، مى تواند در استقلال سربلند باشد.
    • منصوريان شاگرد شما بوده او مى تواند در پاس سرمربيگرى كند؟
    - همه كه سرمربى شدند او هم مى تواند سرمربى شود. وقتى خيلى هاى ديگر كه در حد و اندازه يك مربى نبودند بر روى نيمكت يك تيم نشستند چرا منصوريان سرمربى نشود؟ چه ايرادى دارد كه او مربيگرى كند؟ اميدوارم منصوريان هم در سمت مربيگرى موفق نشان دهد.
    • قطبى هم در تيم ملى به كار خود ادامه مى دهد. حفظ او را درست مى بينيد؟
    - او بايد تا پايان جام ملت ها در تيم ملى مربيگرى كند. در اين چند وقت هم مى تواند خودش را نشان بدهد. شايد بعد از ۳۰ سال ايران بتواند قهرمان جام ملت ها شود. به هر حال وظيفه همه ما حمايت از تيم ملى است. بايد از الان برنامه ريزى كنيم تا به جام جهانى برويم. بدون برنامه به هيچ چيز نمى رسيم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض مصاحبه قربانی

قربانى : ۵۰ ميليون طلب داشتم ، ۱۳ ميليون دادند

مدافع سابق استقلال روز گذشته به اين باشگاه رفت. پيروز قربانى در حاليكه فكر مى كرد الان يك چك ۵۰ ميليون تومانى مقابل او قرار مى گيرد در كمال تعجب با عدد ۱۳ مواجه شد. همين مسأله باعث شد تا او حرف براى گفتن زياد داشته باشد. گفت و گوى ابرار ورزشى را با قربانى بخوانيد:
    •با استقلال تسويه حساب كردى؟
    - برگه تسويه ام را هنوز نگرفتم. قرار است عصر امروز (روز گذشته) با استقلال به صورت كامل تسويه كنم.
    •شنيديم مسئولان استقلال هم در خصوص اين مسأله خوب با تو همكارى كرده اند؟
    - درست است خيلى خوب راه آمدند. ۵۰ ميليون از استقلال طلب داشتم كه ۱۳ ميليون آن را، آن هم به صورت چك دادند. تازه تاريخ اجراى اين چك در ماه آبان است. خودتان حسابش را بكنيد.
    •چرا به جاى ۵۰ ميليون، ۱۳ ميليون دريافت كردى؟
    - متاسفانه اين قوانين فوتبال با ما مثل برده رفتار مى كند. ۳۰ ميليون تومان به دليل اين قانون جديد كه كسر ۲۰ درصد از قرارداد بازيكنان بود از مبلغ قرارداد ما كم شد.
    •پاداش قهرمانى چطور؟ آن را به شما پرداخت نكردند؟
    - نه ما فقط پس از هر قهرمانى اين را شنيديم «انشاءالله» پاداش قهرمانى را هم پرداخت مى كنيم.
    •با اين حساب اين قانون جديد فقط به ضرر فوتباليست ها تمام مى شود؟
    - واقعاً همينطور است. قوانين را طورى تنظيم مى كنند كه بازيكن فقط ضربه ببيند. نه ما را بيمه مى كنند و نه امكاناتى برايمان در نظر مى گيرند. فقط مى نشينند و فكر مى كنند و آن وقت از خودشان قانون در مى آورند. من براى فوتباليست شدن عرق ريخته ام آن وقت پولش را باشگاه بايد بردارد.
    •جبارى هم نسبت به اين مسأله معترض بود و مى گفت تمام بازيكنان بايد به اين قانون اعتراض كنند.
    - من مى گويم بازيكنان ايران بايد در اين مورد اتحاديه تشكيل دهند. هر قانون جديدى را بدون توجه به وضعيت بازيكن وضع مى كنند. همه فقط به ضرر بازيكن تمام مى شود و به نفع باشگاه. باز خدا پدر و مادر شريفى را بيامرزد كه به دليل عدم پرداخت مطالبات بازيكنان ۴ باشگاه را تعليق كرد وگرنه مشخص نبود كه چه كسى مى خواهد به داد ما برسد. متاسفانه فقط صحبت مى كنند و موقع پول دادن همه چيز را به نفع باشگاه تمام مى كنند. اين قوانين فقط به ضرر ما بازيكنان است و بس. با اين وضعيت ديگر نيازى به تشكيل كميسيون نداريم كه بگوييم چرا به جام جهانى نرفتيم؟ با اين اوضاع تا ۴ سال ديگر فقط مى توانيم سريلانكا و نپال را ببريم.
    •خيلى ناراضى هستى؟
    - متاسفانه در ايران هيچ مرجعى نداريم كه از آن طريق ما فوتباليست ها بتوانيم دردمان را بگوييم. با اين اوضاع فقط فوتبال ما پسرفت مى كند، چطور مى خواهيم در فوتبال دنيا حرفى براى گفتن داشته باشيم.
    •يكى ، دو ماهى است كه از استقلال جدا شده اى. احساس دلتنگى نمى كنى؟
    - نه به هيچ عنوان اين احساس را ندارم. دل من فقط براى هواداران استقلال تنگ مى شود. براى آنهايى كه هوادار واقعى به حساب مى آيند. اميدوارم استقلال روزى به مالكان اصلى اش برسد. مالكانى كه واقعاً استقلالى هستند.
    •مشكلت با مس حل شد؟
    - من الان با مس مشكلى ندارم. مشكلم با كل فوتبال است. با اين قانون ديگر به سمت فوتبال نمى روم. هر ورزشكار ديگرى در رشته ورزشى اش حداقل با يكسرى قوانين درست و حسابى مواجه است اما ما چى؟ متاسفانه همه چيز بر عليه فوتباليست ها است.
    •اين ۲۰ درصد از قرارداد تو با مس هم كسر مى شود. چطور مى خواهى با اين وضع كنار بيايى؟
    - من زيربار اين قانون نمى روم. من فوتباليست زير آفتاب و در گرماى بالا تمرين مى كنم و آن وقت ۲۰ درصد از قراردادم به باشگاه پرداخت شود؟ به كسانى كه زير كولر نشسته اند و ما دور از خانواده و در سرما و گرما و در هر شرايطى به تمرين بپردازيم؟ اين انصاف است؟
    • با اين اوصاف احتمال فسخ قراردادت با مس وجود دارد؟
    - گفتم مشكل من مس نيست، اين فوتبال مشكل من است. وقتى اين قوانين را وضع مى كنند چرا شرايط ما را در نظر نمى گيرند؟ فقط براى خودشان مى دوزند و مى برند. قانون وضع مى كنند و آن وقت اين پول ها از جيب بازيكن بايد خرج شود. مديرى كه هنر درآمدزايى ندارد چرا از طريق سقف قراردادها مى خواد درآمدزايى كند؟ با اين اوضاع نمى توان شاهد پيشرفت فوتبال بود.
    • راهكار خودت چيست؟
    - همه فوتباليست ها بيايند و اتحاديه تشكيل دهند. وقتى تيم نتيجه نمى گيرد همه بازيكنان را متهم مى كنند آن وقت اين جور مواقع همه چيز به نفع باشگاه تمام مى شود. خبر مى دهد بازيكن ۴۰۰ ميليون تومان پول گرفته در صورتيكه با احتساب ماليات و اين ۲۰ درصد همه چيز فقط به ضرر ما تمام مى شود. ما در گرماى ۴۰ درجه، زير برف بايد تمرين كنيم. متأسفانه همه فكر مى كنند فوتباليست ها بهترين شغل را دارند. وقتى مصدوم مى شويم يك نفر از باشگاه با ما تماس نمى گيرد. نه حق بيمه داريم نه پشتيبانى. كدام كار را تا به حال براى فوتباليست هاى ما انجام داده اند؟ اگر پول هم مى گيريم نوش جانمان تلاش كرده ايم و حق مان را مى گيريم اما يك كم انصاف داشته باشيد اين ۲۰ درصد چرا بايد به باشگاه ها پرداخت شود.
    • قرار بود به پاس بروى؟
    - من فقط با منصوريان صحبت كرده بودم گفتم اگر مس منحل شد من به پاس مى آيم. يكى به خاطر دوستى با عليرضا و ديگر به خاطر پدرخدا بيامرزم. چون پدرم اصالتاً همدانى بود دوست داشتم به خاطر او در پاس بازى كنم.
    • مس هفته اول به مصاف پرسپوليس مى رود. بعنوان يك استقلالى چقدر براى اين بازى انگيزه دارى؟
    - من بعنوان بازيكن مس مقابل پرسپوليس بازى مى كنم نه بعنوان يك استقلالى. مس براى قهرمانى خود را آماده كرده است به همين دليل هدف ما بر اين است كه در گام اول ۳ امتياز را متعلق به خودمان كنيم.
    • سابقه گلزنى به پرسپوليس را هم دارى و باز هم به اين تيم گل مى زنى؟
    - مهم برنده شدن مس است و من زياد به اين مسأله فكر نمى كنم. چيزى كه براى من اهميت دارد ۳ امتياز اين بازى است.
    • حرف خاصى ندارى؟
    - فقط اميدوارم يك روز فوتبال به دست فوتبالى ها بيفتد نه كسانى كه چيزى از آن نمى دانند.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض مصاحبه غلامحسين مظلومى

به خاطر شخصى بودن سفر

غلامحسين مظلومى: واعظى آشتيانى اجازه نداد كرايه تاكسى اش را حساب كنم

غلامحسين مظلومى، مدير تيم استقلال اردوى تركيه اين تيم را بسيار مفيد و مؤثر خواند. او معتقد است بازيكنان در اين اردو با انگيزه تمرين كردند و روزهاى خوشى براى آبى پوشان پايتخت در راه است. گفت وگوى ابرار ورزشى با مظلومى را در ادامه مى خوانيد:
    • از اردوى تركيه بگوييد. چطور بود؟
    - تمرينات بسيار خوبى را در تركيه برگزار كرديم. تمرينات هدفمند بود. خوشبختانه به آن چه مى خواستيم دست يافتيم، به هر حال تمرينات استقامتى مطلوب بود. در كل ۱۵ جلسه تمرين كرديم. در روزهاى فرد ۳ جلسه و در روزهاى زوج ۲ جلسه تمرين داشتيم و خيلى راضى بوديم.
    • نيمه كاره ماندن اردوى شما مشكل ساز نمى شود؟
    - خير، ما كار خودمان را انجام داده بوديم و در آخرين جلسه تمرين كرافت خطاب به بازيكنان گفت كه فكر مى كردم همه شما در اين تمرينات سخت و فشرده كم مى آوريد و ضعف مى كنيد اما بسيار عالى بود و نمره قبولى گرفتيد. كرافت براى همه دست زد و از نفرات تشكر كرد. خود من هم از نحوه تمرينات و انگيزه بازيكنان خوشحال بودم. بازيكنان در فوتبال هاى تمرينى كه داشتيم با جسارت كامل حضور مى يافتند و من هيچ وقت چنين جوى را نديده بودم. من ناظر بر تمام حركات بازيكنان بودم و خوشحالم كه دستورات مربيان به درستى اجرا شد.
    • شايع كرده بودند تيم در تركيه از نظر تغذيه اى مشكل داشت! درست است؟
    - خير، از نظر تغذيه بسيار خوب و امكانات كمپ رضايت بخش بود. ما از تمامى امكانات به نحو احسن استفاده كرديم و از اين نظر بسيار خوشحالم.
    • ماجراى جريمه رينالدو و جان واريو به كجا انجاميد؟
    - طبق اعلام قبلى اين بازيكنان بايد جريمه شوند. آنها بايد در تمرينات شركت مى كردند اما اين اتفاق نيفتاد و حال بايد پاسخگو باشند. واعظى آشتيانى هم اعلام كرده كه جريمه آنها سر جايش است و بايد اعمال شود.
    • جريان حساب كردن كرايه تاكسى واعظى آشتيانى در تركيه چه بود؟
    - جريان خاصى نداشت. آقاى واعظى با يك تاكسى به ازميت آمدند و من خواستم كرايه تاكسى ايشان را حساب كنم كه اجازه نداد. وى به من گفت كه سفرش شخصى است و خودش بايد اين هزينه را بپردازد.
    • مگر قرار نبود استقلال در تركيه ديدار تداركاتى انجام دهد؟ چرا اين اتفاق نيفتاد؟
    - ايرادى ندارد. در تركيه اكسيژن گيرى كرديم و در تهران بازى تداركاتى برگزار مى كنيم. در اين اردو گلبول هاى قرمز بازيكنان تقويت شد و طبق علم روز دنيا در ارتفاعات اكسيژن گيرى كرديم.
    • بازى با شاران اسپور هم لغو شد؟ و همچنين ديدار با بشيكتاش؟
    - در مورد بشيكتاش بايد بگويم كه اصلاً قرار نبود با اين تيم بازى كنيم. مسئولين بشيكتاش هيچ پيشنهادى به ما ندادند. فقط يكى از تيم هاى دسته دومى تركيه به نام شاران اسپور برنامه پيشنهاد برگزارى ديدارى تداركاتى داد كه قبول كرديم. وقتى وارد زمين شديم چشم، چشم را نمى ديد و با توافق ۲ تيم تصميم بر لغو اين بازى تداركاتى گرفتيم.
    • چرا ۲ ديدار تداركاتى استقلال در هفته جارى پشت درهاى بسته برگزار مى شود؟
    - خواسته سرمربى است. او نمى خواهد تركيب و تاكتيك تيمش فاش شود و به همين خاطر ترجيح داده اين ۲ بازى تداركاتى پشت درهاى بسته برگزار شود.
    • حرف آخر؟
    - تشكر مى كنم از كليه اعضاى تيم كه به صورت شبانه روزى تلاش مى كنند همه در جمع گرايى و اتحاد اصرار دارند. براى همه آرزوى موفقيت دارم چرا كه موفقيت آنها موفقيت استقلال است.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

پیش فرض مصاحبه قلعه نويى

دوست داريم در دل مردم تمرين كنيم تا به موفقييت برسيم

قلعه نويى: با تمرينات مسخره ۴ قهرمانى آوردم!

چالش هاى رسانه اى مسئولان استقلال با امير قلعه نويى همچنان ادامه دارد. اين در حالى است كه سپاهان و استقلال در اولين هفته ليگ مقابل هم قرار خواهند گرفت و قابل پيش بينى است كه حملات طرفين به يكديگر نسبت به روزهاى گذشته اوج مى گيرد. امير قلعه نويى و واعظى آشتيانى در چند ماه اخير بارها عليه يكديگر موضع گرفته اند هرچند كه قلعه نويى در خيلى از موارد خودش را مقصر نمى داند و تاكيد مى كند كه اگر حرفى هم زده، فقط در پاسخ اظهارنظرهاى مختلف استقلالى ها بوده است. سرمربى فعلى سپاهان در مورد آخرين وضعيت تيمش و مسائل مختلف ديگر گفت وگويى كرده كه در ذيل مى خوانيد:
    • وضعيت فعلى سپاهان را چطور مى بينيد؟
    - خوشبختانه سپاهان وضعيت بسيار خوبى دارد و بازيكنان پس از پشت سر گذاشتن تمرينات تاكتيكى و بدنسازى به هماهنگى رسيده اند. ما چند بازى تداركاتى هم خواهيم داشت تا قبل از شروع ليگ به هماهنگى كامل برسيم. البته تنها مشكل ما غيبت ابراهيم توره و عمادرضا در تمرينات است.
    • شما در مقابل بى نظمى اين ۲ بازيكن چه تصميمى خواهيد گرفت؟
    - داستان عمادرضا با توره فرق مى كند. عماد با سپاهان قرارداد ندارد و در ضمن درگير جام كنفدراسيون ها بود و حتى با باشگاه تماس تلفنى داشت اما توره در تمرينات حاضر نشده و طبق بندهايى كه در قرارداد او آمده است توسط باشگاه جريمه خواهد شد. آقاى ساكت با اين بازيكن قرارداد مشروط امضا كرده است و اگر بى انضباطى ديده شود براساس بندهايى كه در قرارداد وجود دارد به طور حتم جريمه هايى در نظر گرفته خواهد شد.
    • بحث جريمه جداست اما قبول داريد كه اين غيبت ها از لحاظ فنى، ديدگاه و برنامه هاى يك مربى را به هم مى ريزد؟
    - بله قبول دارم. فقط اميدوارم كه ديگر چنين اتفاقاتى نيفتد.
    • از خريدهاى سپاهان در فصل نقل و انتقالات راضى هستيد؟
    - خريدهاى ما عالى بود و همه بازيكنان جديد و بازيكنان فصل گذشته سپاهان را تحسين مى كنند.
    • خيلى ها معتقدند سپاهان مدعى اول قهرمانى است. اين تفكر امير قلعه نويى را تحت فشار قرار نمى دهد؟
    - فوتبال به اين سادگى نيست كه خيلى راحت حرف از قهرمانى بزنيم. بايد زحمت بكشيم تا به هدفمان برسيم. به نظر من سپاهان فاكتورهاى لازم را براى كسب عنوان قهرمانى دارد و اميدوارم به اين عنوان برسيم.
    • بازيكنى مثل محرم نويدكيا براى سپاهان يك مهره كليدى محسوب مى شود اما او در اين چند سال بارها دچار مصدوميت شده است. شما قصد نداريد يك بازيكن را كه خصوصياتش شبيه نويدكيا باشد به سپاهان اضافه كنيد؟
    - محرم يك بازيكن وزنى و فنى است كه ارزش زيادى براى سپاهان دارد و ما در تلاش هستيم تا او را آماده كنيم كه براى سپاهان بازى كند. در ضمن بازيكنان ديگرى هم مثل مهدى كريميان يا حاج صفى داريم كه مى توانند خواسته هاى ما را پياده كنند.
    • خداحافظى محمود كريمى به دليل مصدوميتى كه داشت تلخ بود. اينطور نيست؟
    - كريمى را يك فوتباليست استثنايى مى دانم. جالب اينجاست كه او سال گذشته پس از مصدوميتش، به هيچ عنوان به باشگاه نمى آمد تا پول بگيرد و در اين فوتبال كمتر بازيكنى را سراغ داريم كه چنين رفتارى داشته باشد. محمود در اردوى تركيه با ما تمرين كرد اما تصميم گرفت كه خداحافظى كند. او گفت هر وقت به شرايط ايده آل برگشت براى سپاهان بازى خواهد كرد و بايد اين را هم بگويم كه به محمود پيشنهاد دادم تا به عنوان مربى در كنار ما باشد اما قبول نكرد.
    • فكر نمى كنيد سپاهان براى جذب بازيكنان جديد بيش از حد هزينه كرد؟
    - اين مسائل را دوستانى مطرح مى كنند كه نمى خواهند موفقيت سپاهان و به خصوص امير قلعه نويى را ببينند. هيچ ايرادى ندارد كه يك تيم قهرمان شود و يا اينكه به اهدافى كه مسئولانش در نظر دارند برسد و بازيكنان و كادر فنى هم پاداش يا پول قراردادشان را دريافت كنند. به نظر من اين موضوع هيچ ايرادى ندارد و آنهايى كه چنين مسائلى را مطرح مى كنند با امير قلعه نويى مشكل دارند اما بايد بگويم كه توكل من به خداست. اين آقايان كه چنين حرف هايى را مى زنند چرا به اين توجه نمى كنند كه بودجه باشگاه نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد كاهش پيدا كرده است. در ضمن چرا هيچكس به خريدهاى فصل گذشته سپاهان توجه نمى كند. من به اين حرف ها زياد توجهى نمى كنم و كار خودم را انجام مى دهم و دوست ندارم به اين فكر كنم كه فلانى از هزينه هاى سپاهان حرف مى زند و يا اينكه يك نفر ديگر مى گويد تمرينات قلعه نويى مسخره است. هيچ ايرادى ندارد، من با تمرينات مسخره ۴ بار قهرمان شدم، نايب قهرمانى هم به دست آوردم، تيمم پرامتيازترين تيم ليگ برتر شد، خودم بيشترين امتياز را در بين مربيان ليگ برترى به دست آوردم و صاحب بهترين گلزن، بهترين خط حمله و بهترين خط دفاع هم شديم. من با تمرينات مسخره اين عناوين را به دست آوردم.
    • مثل اينكه از مسائل چند هفته اخير به شدت ناراحت هستيد؟
    - من زياد خودم را درگير اين مسائل نمى كنم اما شما بايد ببينيد چه كسى از من انتقاد مى كند و از دهان چه كسى اين حرف ها خارج مى شود. اگر فوتباليستى مثل مهدى مهدوى كيا كه چند سال در خارج از ايران بازى كرده است و يا جواد نكونام كه در اسپانيا بازى مى كند و يا على كريمى از من انتقاد كند جاى هيچ حرفى نيست. اگر حشمت مهاجرانى و يا امير حاج رضايى از من ايراد بگيرند هيچ عيبى ندارد اما بايد اين را در نظر گرفت كه اين حرف ها از دهان چه كسى خارج مى شود. شما مى توانيد از بازيكنانى كه زمان سرمربيگرى من در تيم ملى حضور داشتند سؤال كنيد كه كار قلعه نويى در مورد تمرينات، مسائل تاكتيكى و انضباط تيمى چطور بود. خوشحالم كه آقاى مسعود معينى يك سال و نيم پيش گفتند كه بعد از انقلاب فقط ۲ تيم در فوتبال ايران برنامه و ساختار داشتند، يكى تيم فوتبال سپاهان و ديگرى تيم ملى در زمان مربيگرى بنده. من در بالاترين سطح فوتبال ۱۷ ، ۱۸ قهرمانى به دست آورده ام و لژيونرى بودم كه بدون بازى كردن در استقلال و پرسپوليس و از تيم شاهين راهى قطر شدم و با ابراهيم قاسمپور قهرمان جام حذفى و ليگ اين كشور شديم. با استقلال هم در تورنمنت هاى مختلف از جمله جام باشگاه هاى آسيا قهرمان شدم.
    • چالش شما با باشگاه استقلال تا كى ادامه خواهد داشت؟
    - به هيچ عنوان در شأن و شخصيت من نيست كه جواب بعضى ها را بدهم و اين درست نيست كه عليه استقلال باشگاه محبوب خودم كه سال ها در آن حضور داشته ام حرف بزنم و همه ديده اند كه هيچ وقت حاشيه درست نكرده ام و در مقابل خيلى از حرف ها سكوت كرده ام. حتى در كنفرانس مطبوعاتى هم گفتم كه وقت ندارم به بعضى از حرف ها گوش بدهم. حالا سؤال من اين است كه آيا آقايان تا به امروز گفته اند امير قلعه نويى چقدر از باشگاه استقلال طلب دارد و يا اينكه آيا حق و حقوقش را به طور كامل دريافت كرده است؟!
    • يعنى از باشگاه استقلال طلب داريد؟
    - بله من طلب دارم اما هيچ وقت حرفى نزدم اما آقايان هم هيچ حرفى نزدند و سؤال من اين است كه آيا طلب من در شرايطى كه تا ۲ هفته ديگر فصل جديد ليگ برتر آغاز مى شود نبايد پرداخته شود؟ نمى دانم چرا آقايان دنبال مسائلى مى روند كه حاشيه درست شود و حرف از ادبيات من و يا حرف هايم در رختكن مى زنند؟!
    • در اين مورد حرف و حديث هاى زيادى مطرح شده است. آيا واقعاً شما در رختكن از الفاظ ناشايست استفاده مى كرديد؟
    - اين مسائل هم يكى ۲ سال است كه در فوتبال ايران مد شده و به آن مى پردازند و ديگر نمى خواهم حرف هايم را ادامه بدهم. فقط سؤال من اين است كه اگر امير قلعه نويى اينقدر ايراد دارد پس چرا اين همه آقايان اصرار داشتند كه قراردادم تمديد شود. به آن مكه اى كه رفتم و به جان پسرم قسم مى خورم كه من براى ماندن در استقلال كوچك ترين شرطى نگذاشتم و گفتم كه به احترام مردم هيچ حرفى از پول نمى زنم و قرارداد را سفيد امضا مى كنم. به نظر من بعضى ها استقلالى نيستند و مردم استقلالى هاى واقعى را مى شناسند كه در دسته سوم با اين تيم بودند و حتى زمانى كه در رده هاى پايين جدول هم قرار داشت اين تيم را تنها نگذاشتند.
    • چند روز پيش ناصر حجازى در مصاحبه اى گفت كه واعظى آشتيانى را قبل از مديرعاملى اش در استقلال حتى ۲ نفر هم نمى شناختند. حرف هاى او را خوانديد؟
    - آقاى حجازى از جنس ورزش است كه اين حرف ها را مى زند. من معتقدم آدم هايى كه غيرفوتبالى هستند قداست فوتبال را مى شكنند. من در سال هاى گذشته در تيم هاى زيادى مثل استقلال اهواز، مس كرمان و تيم هاى ديگر كار كرده ام اما همچنان با مسئولان آنها در تماس هستم و هيچ مشكلى هم وجود ندارد. البته باز هم بايد به موضوع طلبم از باشگاه استقلال اشاره كنم و اينكه قبل از شروع فصل و زمانى كه آقاى فتح الله زاده مديرعامل بود بندى در قرارداد من گذاشته شد كه اگر قهرمان شديم پاداش ويژه اى دريافت كنم. البته بايد انصاف را هم رعايت كنم و بگويم كه اين پاداش را آقايان در هيات مديره هم تصويب كرده اند اما همچنان طلب من پرداخته نشده است.
    • فكر نمى كنيد كه اين حاشيه ها در آستانه بازى حساس استقلال و سپاهان، حرف و حديث ها را بيشتر كند و تمامى مسائل فنى زير سايه اين موضوع قرار بگيرد؟
    - بازى سپاهان و استقلال هم مثل تمامى مسابقات ديگر است و به هيچ عنوان حساس نيست. فقط بايد بگويم كه براى مجموعه استقلال و تماشاگران اين تيم كه در كوچه و خيابان از من قدردانى مى كنند آرزوى موفقيت دارم و اميدوارم موفق باشند. الان هم خيلى خوشحالم كه با آرامش كارم را در سپاهان دنبال مى كنم و از هواداران اين تيم هم تشكر ويژه اى دارم. الان كار به جايى رسيده كه تمرينات سپاهان با حضور ۱۰۰۰ تماشاگر برگزار مى شود و ما دوست داريم كه در دل مردم تمرين كنيم تا به موفقيت برسيم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

جباري: به خاطر هواداران در استقلال ماندم

خبرگزاري فارس: هافبك تيم فوتبال استقلال تهران گفت: به خاطر هواداران قراردادم را تمديد كردم.

به گزارش خبرگزاري فارس، مجتبي جباري پس از تمديد قراردادش با استقلال در گفت‌وگو با سايت باشگاه استقلال صحبت‌هاي زير را انجام داد:

* چه شد كه تمديد كردي؟
    با تعامل و شناخت خوبي كه بين من و آقاي واعظ آشتياني بود، اميد مي‌رفت كه به نسبت سال‌هاي گذشته مشكلات براي تمديد كمتر شود. در جلسه امروز صحبت كرديم و به جمع بندي رسيديم. حقيقت اين است كه ما رقمي پيشنهاد نداديم، باشگاه پيشنهاد داد و من قبول كردم به اين لحاظ خوشحال هستم. كارها خيلي سريع و با تدبير پيش رفت.

* شرايط استقلال را چطور مي‌بيني؟
    اكنون امكانات فراهم شده است. به لحاظ مربي، تمرين و بازيكنان خوبي كه باشگاه امسال دارد. اميدوارم با حضور تماشاگران سال خوبي داشته باشيم. به ويژه بسيار خوشحالم كه در خدمت صمد مرفاوي خواهم بود. دوست دارم امسال با تيم استقلال به موفقيت‌هاي جديدي دست پيدا كنيم. اولويت ما جبران ناكامي فصل گذشته در رقابت‌هاي آسيايي خواهد بود و اميدوارم نماينده آبرومند و مقتدري در اين رقابت‌ها باشيم.

* چرا ماجراي پيوستنت به استقلال اين قدر كش‌دار شد؟
    نه از ابتداي مذاكراتمان تا حصول نتيجه يك هفته طول كشيد و البته به جهت سفر واعظ آشتياني به تركيه به اين هفته موكول شد. پيش از بحث استقلال من به شرايط بازي در خارج از كشور فكر مي‌كردم و به دنبال يك ترانسفر مناسب بودم اما بعد كه قرار شد با استقلال توافق كنيم كلا يك هفته طول كشيد.

* بحث پيوستن به استيل آذين هم مطرح شد؟
    بله پيشنهاد استيل خوب بود ولي نه اين طور كه مطرح شد.

* شرايط بدني ات چگونه است؟
    تمرينات منظمي داشته ام و فكر مي كنم خوب باشم، سعي مي‌كنم به سرعت در تاكتيك تيمي جا بيفتم و فاصله ام با تيم در فرصت كوتاهي جبران شود.

* قبول داري سكوتت در هفته هاي اخير در مورد تيم آينده ، باعث بروز برخي حرف و حديث ها شد؟
    دلم مي‌خواهد تمركزم روي بازي‌ها باشد به همين دليل صحبتي نكردم . تمام تمركزم الان بر اين است كه سال خوبي داشته باشم.

* و با هواداران استقلال چه صحبتي داري؟
    به همه آنها سلام مي كنم، خوشحالم كه دوباره با استقلال هستم. وقتي قرار شد در ايران بازي كنم، يكي از دلايل اصلي تمديد قراردادم با استقلال رابطه ام با هواداران بود. استقلالي ها با برخورد خوب و لطفي كه همواره به من داشته اند از من استقبال كرده اند و اين براي من افتخار است. به نظر مردم احترام مي گذارم و معتقدم حضور مردم و هواداران باعث شده سال هاي سال در استقلال بمانم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

12. کاربر روبرو از پست مفید hamedss تشکر کرده است .

عضو Derby

پست مورد علاقه
    فوروارد
    مربی مورد علاقه
    ژنرال
    بازیکن محبوب
    مجتبي جباري
    ChelseaSS_Tehran
    تشکر ها
    86
    تشکر شده 172 در 54 پست

Ohum مصاحبه روته مولر درباره فصل جدید استقلال

روته مولر:تجربه بين المللي بازيكنان نقطه قوت استقلال است

اريش روته مولر گفت و گويي اختصاصي با سايت رسمي باشگاه استقلال انجام داد كه متن آن را در زير مي خوانيد:
    *شرايط اردوي تركيه را چطور مي‌بينيد؟
    تمام امكانات براي تمرين عالي فراهم است. هتل خوب، شرايط عالي غذايي و زمين مناسب تمرين در دسترس ماست. تعداد زيادي از تيم ها در كنار ما اين مكان را انتخاب كردند كه اين نشان دهنده شرايط مناسب منطقه كارتپه است. يكي از نكات مثبت اين است كه استقلال پيش از اين اينجا بوده و با شرايط آشناست. اينكه به جايي بروي كه پيش تر آنجا بودي خيلي بهتر از آن است كه به جايي بروي و نداني چه چيزي در انتظار توست.

*بازيكنان از اردو راضي هستند؟
    شرايط بازيكنان خيلي خوب است. آنها به خوبي موقعيت خود و شرايط اردو را درك كرده اند و همچون بازيكنان باتجربه در اين اردو حاضر شده اند. تاكيد مي كنم كه فوق العاده كار مي كنند و برنامه ها به خوبي پيش مي رود و ما از همه آنها راضي هستيم. بازي دوستانه نياز استقلال است و با انجام مسابقه بعدازظهر ضمن مرور تاكتيك ها با نقاط ضعف مان آشنا خواهيم شد تا بيشتر روي اين نقاط متمركز شويم.

* براي برپايي يك اردوي مناسب چه فاكتورهايي لازم است؟
    اين موضوع به عوامل مختلفي بستگي دارد و بسته به شرايط هر تيمي متفاوت است. مباحث تكنيكي، تاكتيكي، قدرت بدني و رواني همه بايد مدنظر قرار گيرد. بازيكنان متفاوتند و روحيات متفاوت دارند شخصيت ها مختلف است و نمي توان براي دو تيم مختلف يك اردوي مشابه طراحي كرد.

* با توجه به اينكه تا نخستين بازي استقلال در ليگ برتر كمتر از 3 هفته زمان باقي است وضعيت استقلال را چطور مي بينيد؟
    اميدوارم قبل از شروع فصل به آمادگي 80 تا 90 درصد برسيم. هرچند درصد ملاك مناسبي نيست. هر تيمي شرايط خاص خودش را دارد و همه چيز بسته به آن شرايط خاص است. بازيكنان تيم ما شخصيت خوبي دارند. بسياري از آنان در تيم ملي بوده اند و تعدادي از بازيكنان، تجربه بازي در تيم هاي خارجي را داشته اند و اين نقطه قوت تيم ماست.

*بر اساس تمرين ها به نظر مي رسد دفاع چهار نفره خطي مهمترين تغيير در آرايش تيم استقلال باشد؟
    بله همين طور است، بازيكنان بايد با آرايش چهار نفره در خط دفاع منطبق شوند. روي اين مساله كار مي كنيم. فكر مي كنم در اين راه هم كارها خوب پيش مي رود. بازيكناني داريم كه قابليت بازي در پست هاي مختلف را دارند.

*سن بازيكنان چقدر ملاك انتخاب نفرات اصلي خواهد بود؟
    براي من سن و سال زياد مهم نيست. در ايده من بازيكنان آماده تر و با كيفيت كار بالاتر بيشتر مدنظر هستند. به عنوان مثال فرهاد مجيدي شايد به نسبت سن بالاتري از خيلي از بازيكنان تيم داشته باشد اما بازيكن باهوشي است و بسيار با فكر بازي مي كند. او تجربه زيادي هم دارد كه در كنار هوشش به او كمك مي كند و در تمرينات آماده نشان داده است. به اعتقاد من او يك بازيكن فوق العاده است كه اميدوارم در زمين بتواند شايستگي هاي خود را به نمايش بگذارد. اميدوارم در موردش اشتباه نكرده باشم. مي بينيد كه براي من سن كسي مهم نيست هركس خوب باشد شايستگي بازي كردن خواهد داشت.

*با مرفاوي به هماهنگي رسيده ايد؟
    مرفاوي را در كلاس هاي مربيگري مي شناختم و از او شناخت كامل دارم. در كادر فني 5 نفر هستيم. من، صمد(مرفاوي)، بهزاد(غلامپور)، سيامك(رحيم پور) و راينر (كرافت) همه با هم يك تيم هستيم و اين فرصت به ما كمك مي كند ايده هاي يكديگر را بشنويم، آنها را جمع كنيم و به يك هدف مشخص برسيم. تنها مشكل موجود اختلاف زبان است، البته من از مترجم راضي ام اما گاهي مي خواهم مطمئن شوم آنچه در ذهن من است به طور كامل به ذهن مرفاوي منتقل مي شود يا نه. گاهي اوقات او هم همين حس را دارد. هر دو تلاش مي كنيم ايده هايمان را كامل و درست به يكديگر منتقل كنيم. اين مساله در دوران پيش فصل طبيعي است بايد تاكيد كنيم دوران پيش فصل شرايط ويژه خاص خودش را دارد اما با شروع مسابقات تعادل برقرار مي شود و اين مشكلات كوچك هم از بين مي رود. خوشحالم كه راينر با ماست او تجربه فوق العاده اي دارد تمرينات بانشاط و در عين حال سنگيني اجرا كرده در اين اردو من هم خيلي چيزها از او ياد گرفتم؛ اما فراموش نكنيد در اين تمرينات سخت بيشترين كمك را بازيكنان انجام داده اند آنها بدون ذره اي كم كاري بيشترين تلاش را براي رسيدن به بهترين وضعيت جسماني و آمادگي تيمي انجام داده اند، ما هم همين را مي خواهيم و از همه آنها ممنونم
    دوستت دارم **

14. کاربر روبرو از پست مفید 4030 تشکر کرده است .

صفحه 12 از 48 نخستنخست ... 2101112131422 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)