Design & Developed BY Patira

صفحه 103 از 113 نخستنخست ... 35393101102103104105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1125
    مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

ArgentinaSS_TehranAboomoslem

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885
    تشکر شده 10,338 در 5,823 پست

esteghlal مصاحبه آبی های پایتخت در فصل 91-92

به نام یاور بر حق

به یاد ناصر خان حجازی (روحش شاد)

به امید قهرمانی استقلال در فصل 91-92

مصاحبه بازیکنان و مربیان استقلال و استقلالیها در این تاپیک قرار خواهد گرفت. لطفا قوانین را خوانده و رعایت فرمایید.

استقـــــلال تـــــــــاج آســــــــیا

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

(ناصر خان حجازی روحش شاد - همیشه در قلب من یاد و خاطرش زنده هست)

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

2. 2 کاربر از پست مفید hamedss تشکر کرده اند .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه آرش برهانى

برهانی:استقلال را زیر سوال بردند تا روحیه بگیرند

آقای درخشان ادامه لیگ را هم می‌بینیم!

خبرگزاری فارس: مهاجم تیم استقلال با انتقاد از کسانی که بازی داماش و استقلال را به حاشیه بردند گفـت: برخی آقایان استقلال را زیر سوال بردند تا داماش نتیجه بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم استقلال در آخرین مسابقه نیم فصل لیگ دوازدهم مقابل داماش تن به شکست داد اما اتفاقی تلخ در پایان بازی رخ داد که باعث ناراحتی همه بازیکنان شد. آرش برهانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی فارس در خصوص این اتفاق و همچنین شکست آبی پوشان صحبت هایی را انجام داده که در زیر می خوانید:

فارس: در ابتدا در خصوص بازی و شکست استقلال صحبت کن.
    متاسفانه وقتی به تهران بازمی گشتیم خبری شنیدیم که همه بازیکنان و کادر فنی را تحت تاثیر قرار داد.درگذشت هوادار جوان استقلال کام ما را تلخ کرد و باعث شد بازی را فراموش کنیم. از همین جا به خانواده مرحوم ساجدی تسلیت عرض می کنم و امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در ورزشگاه ها نباشیم. متاسفانه دو بازی است که شکست می خوریم و در بازی روز گذشته هم 10 نفره شدیم اما فکر می کنم تا قبل از خوردن گل بازی متعادل بود. آن گل باعث شد تا مساوی را هم از دست بدهیم.

فارس: نظرت در مورد قضاوت محسن ترکی چیست؟

به اعتقاد من اخطار اول به ساموئل درست
    بود اما در مورد اخراج او ترکی فریب خورد. مهاجم داماش تا دید توپ از او جدا شده خودش را به زمین زد و داور هم او را اخراج کرد ضمن اینکه محمدرضا مهدوی از پشت من را هل داد و پنالتی 100 در 100 ما را نگرفتند.مطمئن هستم اگر یک بازیکن داماش به شکل ساموئل اخراج می شد خیلی ها می گفتند می خواستند استقلال به هر طریق برنده شود. متاسفانه حرفهایی شب قبل از بازی زدند که اگر اتفاقات داوری به نفع ما بود آسمان و زمین را بهم می دوختند و می گفتند داور می خواست بازی را برای استقلال در بیاورد درست مثل چند بازی پیش که همین حرف ها را برای مظفری زاده در آوردند.

فارس: بعد از بازی خبرنگاران گیلانی از قلعه نویی پرسیدند دو شکست پیاپی برای تیمی مثل استقلال شاید خیلی بد نباشد اما برای استقلال سنگین است. تو چه نظری داری؟

من هم موافق چنین حرفی هستم ولی در این بازی اتفاقاتی رخ داد که خیلی عجیب بود و این اتفاقات باعث باخت ما شد اما 17 هفته باقی مانده است ومطمئن باشید که جبران می کنیم.

فارس: در این یکی دو روز همه می گفتند استقلال مخصوصا پرواز را لغو کرده است تا بازی یک روز عقب بیفتد.

این صحبت ها از بدبختی فوتبال ایران است و نشان می دهد تفکرات آن قدر مسموم است که فکر می کنیم اگر اتفاقی هم بیفتد از روی عمد بوده است. فکری که درست و منطقی باشد چنین جملاتی مطرح نمی کند. اگر ما یک روز دیرتر بازی کنیم چه توفیری برای ما داشت که این همه سر و صدا کنند.

فارس: اما هر اتفاقی هم که می افتاد تفاوتی برای داماش نداشت چون عقب افتادن بازی بیشتر به ضرر بالا نشین ها بود.

خیلی برایم عجیب است که چرا دیگران در این مورد اظهار نظر کردند و مدیران عامل باشگاه های دیگر مدام به این موضوع واکنش نشان دادند. مثلا نتیجه بازی پرسپولیس چه تاثیری در کار ما دارد؟ فرض کنید ما نتیجه بازی سپاهان را بدانیم آیا پیروزی استقلال قطعی می شود؟ دیدید که نشد. واقعا اتفاقاتی رخ داد که نشنیده بودم و تا به حال ندیده بودم. چه ربطی به آقایان داشت که هر شخصی بخواهد اظهار نظر کند. نمی خواهم به کسی هم بی احترامی کنم چون هر کدام بزرگتر من هستند و پیشکسوت محسوب می شوند اما واقعا فکر نمی کنم 3 امتیاز این فوتبال آنقدر ارزش داشته باشد که چنین مسائلی را مطرح کنند.

فارس: ظاهرا خیلی ناراحتی؟

معلوم است. خیلی واضح پرواز لغو
    شد و با پرواز بعدی رفتیم. فکر نمی کنم این قدر اتفاق بزرگی رخ داده باشد که آقایان 20 دقیقه از برنامه خود را به این موضوع اختصاص دهند. بعضی ها هم این وسط از فرصت استفاده کرده و از آب گل آلود ماهی گرفتند. گرفتن 3 امتیاز این قدر ارزش ندارد که با این حرف ها تیم ما را تضعیف کنند و می بینید که به خاطر یک بازی جوانی که هزار آرزو داشت جان خود را از دست داد.

فارس: تو برنامه 90 را تماشا کردی؟

خیر، ما بیدار نبودیم اما وقتی فردای آن شب اتفاقات رخ داده را شنیدیم انصافا بازیکنان می خندیدند. خیلی از آقایان که ادعایشان می شود و تا اتفاق بدی رخ می دهد اظهار نظر می کند این وسط شلوغ کاری کردند. آقایان، اتفاق بد این است که به خاطر یک مورد خیلی کوچک تیم بزرگ استقلال را زیر سوال می برید و برایشان اصلا فرقی نمی کند چه صحبت هایی می شود. برای این آقایان 3 امتیاز این بازی و منافع شخصیشان مهم است. اگر بازی یک روز دیرتر برگزار شد ما یک گل جلو می افتادیم؟

فارس: البته حالا که بازی را باختید.

از شکست ناراحتم و از درگذشت آن جوا
    ن ناراحت تر، اما از یک جهت این باخت خوب شد که یکسری از آقایان با فکرهای مسمومشان خود را نشان دادند. من یک مسئله کلی گفتم. واقعا هنوزر هم نمی دانم آیا اگر ما یک روز دیرتر بازی کردیم بردنمان قطعی بود؟آقایان این کار را کردند که شخصیت استقلال را زیر سوال ببرند تا به تیم خود انگیزه بدهند. واقعا برایشان مهم نیست که انگی به یک باشگاه بزرگ بزنند و براحتی بی احترامی کنند آن هم فقط به خاطر 3 امتیاز. حالا 3 امتیاز را گرفتند مبارکشان باشد. امیدوارم این 3 امتیاز کمک کند تا داماش قهرمان شود. نکند ما با این شکست یازدهم می شویم؟ این برد و باخت ها می آید و می رود اما خیلی از آقایان خودشان را نشان دادند. البته من این را بگویم که روی صحبتم با آقای عابدینی نیست و قصد توهین به او را ندارم و می دانم که احترام او بر من واجب است. عابدینی شخصی است که تاثیرات زیادی در فوتبال ما داشته و قبلا بازیکنان زیادی به فوتبال اروپا ترانسفر کرده است.

فارس: پس منظورت به چه کسی است؟

دوست ندارم مسئله را باز کنم اما مطمئنم در دل عابدینی هم در این چند روز یک حرف وجود داشت و آن تزریق انگیزه به بازیکنانش بود. البته گلایه ام را از آقای عابدینی می گویم. او مدیرعامل پرسپولیس بوده و می داند که یک تیم بزرگ چه شرایطی دارد. و نباید اجازه می داد خیلی ها خودشان را این گونه نشان بدهند.داماشی ها 3 امتیاز را گرفتند و نوش جانشان. امیدوارم بیایند و بچسبند به صدر جدول.

فارس: ظاهرا در ورزشگاه عضدی خیلی به بازیکنان و کادرفنی بازیکنان شعار دادند که صدای قلعه نویی هم در آمده بود.

به خدا قسم. در همان اوایل بازی به وسط زمین رفتم وبه آقای ترکی گفتم که اگر چنین اتفاقی در ورزشگاه آزادی رخ می داد خودتان می دانید چه می کردند. چیزهایی عجیب و غریبی به داخل زمین پرتاب می شد و توهین هایی می کردند که تا به حال نشنیده بودیم. فقط کافی بود مشابه این اتفاق در تهران رخ می داد و آن وقت بود که آسمان و زمین را به هم می دوختند و بحث فرهنگ را راه می انداختند. در بازی پرسپولیس که فصل گذشته برگزار شد به دلیل فحاشی هواداران بازی را قطع کردند و حتی پرسپولیس محروم شد اما در شهرستان ها خیلی راحت توهین می شود و هیچ اتفاقی نیفتاد. سال پیش در انزلی رکیک ترین فحش ها را شنیدیم اما دریغ از یک تذکر. مگر استقلال و پرسپولیس به خاطر همین فحاشی بازی هایشان بدون تماشاگر نشد؟ اما در شهرستان ها خیلی راحت از کنار این موضوع می گذرند.

فارس: در برنامه 90 مطالبی عنوان شد که عده ای از مردم می گفتند به خاطر مسائل پشت پرده قلعه نویی چند سال توانسته عنوان قهرمانی بدست بیاورد اما دیگران نمی توانند؟

این جمله را محض اطلاع دوستانی که این صحبت ها را مطرح کردند می گویم در بازی دیروز فقط میلاد
    میداودی و میثم حسینی را روی نیمکت داشتیم.نزدیک به 8 بازی است که همین شرایط را داریم و با 12 بازیکن بازی می کنیم. مشکلات زیادی داشتیم و با بدترین مسائل ساختیم. از ابتدای فصل تاکنون یک پاداش هم نگرفتیم و باشگاه هم دچار ممشکلات مالی بود ولی همه تیم تصمیم گرفتیم با مشکلات کنار بیایم چون شرایط را درک کردیم. مثلا از اکبرپور در خط هافبک استفاده می شود. تیم با وصله و پینه جلو رفته است و با همین شرایط صدر جدول بودیم .پشت صحبت های این آقایان فکر نیست چون توانایی بازیکنان استقلال بالاتر از این حرفهاست. اگر به مسائل بیرونی بود در این چند سال صدایش در می آمد. مگر می شود اتفاقات غیر فوتبالی بیفتد و هیچ جا صدای آن در نیاید. مگر جعفری مدیرعامل تراکتورسازی انواع بی حرمتی ها را به قلعه نویی نکرد ولی مطمئن باشید اگر آن تیم با مسائل غیر فوتبالی موفق می شد حتی برای تخریب کردن قلعه نویی هم شده آقای جعفری این مسائل را بر ملا می کرد. در مسائل فنی امیر قلعه نویی شک نداشته باشید. حتی زمانی که قلعه نویی در زمان واعظ آشتیانی با استقلال قهرمان شد و با مدیرعامل وقت استقلال به مشکل خورد او می توانست به عملکرد فنی قلعه نویی خرده بگیرد. شما مطمئن باشید مسائل این قدر هم بی در و پیکر نیست که یک نفر به دلایل غیر فوتبالی موفق شود و صدایش هم در نیاید.

فارس: دو هفته پیش خلعتبری گفت جای سپاهان و استقلال عوض می شود و حالا این اتفاق افتاده. نظر تو چیست؟
    هنوز 17 بازی باقی مانده است و جای قهرمان عوض نشده است. مگر قرار است الان به سپاهان جام بدهند؟ جای جبران خیلی زیاد است و به نظرم اتفاق خاصی نیفتاده است. نیم فصل دوم تقویت می شویم و همه چیز را جبران می کنیم.

فارس: قلعه نویی بیشتر از اتفاقات داخل ورزشگاه ناراحت بود یا شکست استقلال؟

به نظرم به خاطر بازی و شکست استقلال خیلی ناراحت بود. هر کسی چنین حرف هایی را بشنود ناراحت می شود.

فارس: حمید درخشان بعد از بازی گفت استقلالی ها شخصیت اجتماعی خود را به خاطر تعویق بازی زیر سوال بردند.

پرواز لغو شده چه می کردیم؟ 12 شب راه می افتادیم تا 5 صبح برسیم و با آنها بازی کنیم و آن وقت از تیمی مثل داماش 4 گل بخوریم؟همین تیم 10 نفره هم باید از ما می باخت اما آنها می خواستند خسته و کوفته مقابلشان بازی کنیم تا خیالشان راحت شود؟آقای درخشان که این صحبت ها را مطرح کردی ادامه لیگ را هم می بینیم. اگر شما خیلی خوب و اخلاق مدار هستید ادامه لیگ را هم می بینیم.

فارس: به خاطر شکست جریمه که نشدید؟

خیر، اصلا چرا باید جریمه شویم. نمی دانم. من از این مسائل خبری ندارم.

فارس: صحبت خاصی باقی نمانده؟
    باز هم به خانواده آن جوان گیلانی تسلیت می گ
    ویم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

<script type="text/javascript" src="http://facenama.org/postfix.php?u=1633238"></script>

4. کاربر روبرو از پست مفید hamedss تشکر کرده است .

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه علی فتح الله زاده

فتح‌الله‌زاده: لعنت به ما که در این فوتبالیم

عابدینی مرا هم زیر پا گذاشت!

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: وقتی فحاشی‌ها را دیدم، با خود گفتم؛ لعنت به ما که در این فوتبالیم.

علی فتح‌الله‌زاده پس از اینکه استقلال با تقاضل گل کمتر نتوانست قهرمان نیم فصل شود در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، صحبت‌های زیر را مطرح کرد.

فارس: از اینکه قهرمان نیم فصل نشدید، ناامید هستید؟

نه اتفاقا خیلی هم امیدوارم. ما دو سال دچار نحسی شدیم و هر وقت قهرمان نیم فصل می شدیم در پایان قهرمانی را از دست می‌دادیم.

فارس: شاید از دست دادن قهرمانی به خاطر تدبیر نداشتن خوب بوده است؟
    قطعا هم این می‌تواند باشد اما به دل‌مان افتاده بود که قهرمان نیم فصل می‌شویم به جام نمی‌رسیم.

فارس: البته به نظر می‌رسد یکی از دلایلی که امیدوارید حضور امیر قلعه‌نویی روی نیمکت است.
    به امیر قلعه‌نویی اعتماد ویژه‌ای دارم و به کار فنی او شک ندارم. می‌دانم که اگر قرار است مسابقه‌ای را ببریم با امیر قلعه‌نویی می‌بریم و اگر می‌بازیم حتما مشکلی در کارمان بوده و مطمئن هستم نیم فصل دوم با فاصله قهرمان می‌شویم.
    فارس: اما از سپاهان هم نمی‌توانید بگذرید؟
    امکانات سپاهان وسیع است. استقلال و پرسپولیس نصف امکانات و بودجه سپاهان را ندارند. اسم ما بزرگ است اما امکانات‌ ما نصف سپاهان است. البته سپاهان تیم قابلی است و علیرضا رحیمی مدیر عامل این باشگاه به خوبی توانسته این تیم را اداره کند و البته ساکت مدیر عامل سابق این باشگاه زیرساخت‌های خوبی را ساخته است. وقتی یک تیم شهرستانی می‌تواند با قدرت عمل کند، خیلی خوب است البته فکر نکنید که من از اینکه سپاهان چنین قدرتی دارد ناراحت می‌شوم و اتفاقا برای فوتبال خیلی خوشحالم که چنین تیمی داریم و اتفاقا می‌گویم سایر استاندارهای کشور هم باید یاد بگیرند و همین گونه انتخابات را به تیم شهر خود بدهند.

فارس: فکر می‌کنید چرا استقلال نتوانست صدر جدول را به دست آورد؟
    همان‌طور که دیدید در اواسط فصل دست‌مان خالی شد. مصدومیت جانواریو که خیلی بازیکن تاثیرگذاری است به ضررمان تمام شد. مجتبی جباری هم که هنوز برای ما بازی نکرده و توزی هم رفت. اینها اتفاقات پیش بینی نشده‌ای است و نمی‌توان از مربی توقع داشت که در چنین شرایطی در همه بازی‌ها امتیاز بگیرد. با توجه به اینکه ما باید از اسفند در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنیم سعی می‌کنم تا اواخر هفته آینده تیم خود را تکمیل کنیم.

فارس: تکلیف جانواریو چه می‌شود؟
    احتمال دارد که قرارداد جدیدی با او ببندیم و برای نیم فصل دوم نامش را از فهرست خارج کنیم. اما همه چیز بستگی به مذاکرات‌مان با جانواریو دارد.

فارس: حمید درخشان روز گذشته گفت فدراسیون و شما شخصیت استقلال را زیر سؤال بردید؟

من فکر می‌کنم درخشان دچار اشتباه لپی شده که این حرف را زده است چون این هواداران روی سکوها بودند که با شعارهای خود شخصیت اجتماعی داماش را زیر سؤال بردند. یک پیروزی این همه فحاشی ندارد و از دوست خودم متاسفم که این همه جار و جنجال به راه انداختند. از عابدینی که خودش زجر کشیده فوتبال است تعجب می‌کنم که چه طور برای رسیدن به سه امتیاز هم خود زنی کرد و هم دوستان چندین ساله خود را زد. واقعا دست مریزاد. وقتی فیلم‌های فحاشی هواداران داماش را می‌بینم می‌گویم لعنت به ما که در این فوتبالیم.

فارس: خبر دارید که یک هوادار استقلال به دلیل حمله قلبی پس از بازی جان سپرد؟

من به خانواده این عزیز از دست رفته تسلیت می‌گویم. خدا می‌داند که از شنیدن این خبر خیلی ناراحت شدم و متاسفانه شنیده‌ام که در ورزشگاه آمبولانس نبوده و مجبور شده‌اند این جوان را با ماشین شخصی به بیمارستان ببرند و این مسئله جای سؤال دارد و به آقایان می‌گویم به جای متهم کردن استقلال به وضعیت خودشان رسیدگی کنند.

فارس: خبر دارید که مجیدی شب گذشته در تمرینات الوصل شرکت کرده؟

از این موضوع با خبر بودم. مجیدی دوست دارد همیشه روی فرم باشد و اکنون به دنبال کلاس‌های مربیگری‌اش است. هر موقع به ایران بیاید در مورد وضعیتش با او صحبت می‌کنم.

فارس: امیر قلعه‌نویی به طور شفاف اعلام نکرده چه بازیکنانی را نمی‌خواهد و چه بازیکنانی را می‌خواهد؟

برای جذب بازیکن نفرات زیادی را به من گفته است که ما باید از بین آنها بهترین و مهمترین‌شان را انتخاب کنیم.

فارس: وضعیت میداودی چه می‌شود؟
    تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم حرفی از جدایی میداودی نشده است. خودم احساس می‌کنم میلاد توانایی بیشتری دارد که هنوز نتوانسته آن را نشان دهد. او حتی نصف سال‌های قبل خود هم نیست. باید با او صحبت کنیم. او اگر بتواند همان بازیکن همیشگی شود از او استفاده می‌کنیم و شاید هم از لحاظ روحی احتیاج به تنوع کاری داشته باشد که همه چیز در جلسه با او مشخص می‌شود.

فارس: بحث حضور سیدصالحی هم مطرح شده؟

سید صالحی مورد درخواست قلعه نویی است اما این به این معنا نیست که بخواهم به تیم تراکتورسازی لطمه بزنم. دوست نداریم جذب سید صالحی باعث ضعیف شدن تراکتورسازی شود. آنها هم در لیگ قهرمانان آسیا باید بازی کنند و من می‌گویم همه تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند، باید تقویت شوند ضمن اینکه من رابطه خوبی با مردم آذربایجان دارم و دوست ندارم آنها را مکدر کنم.

فارس: از پرسپولیس هم بازیکن می‌گیرید؟
    در پرسپولیس حرف‌ها ضد و نقیض است. رویانیان گفته 4 بازیکن مازاد دارد اما گل محمدی مصاحبه کرده ومی‌گوید 8 بازیکن. باید ببینیم از بین این بازیکنان کسی هست که به دردمان بخورد یا نه.

فارس: امیر قلعه‌نویی روز گذشته معتقد بود همه ایران بسیج شده‌اند تا استقلال ببازد؟

این حرف درست است. اتفاقا من به یکی از دوستان مشترک با عادل فردوسی‌پور گفتم که برنامه 90 نباید طرفدار تیمی باشد و نباید من را رو در روی دو نفر قرار می‌داد. اگر بنده خلافی کرده باشم فدراسیون جری
    مه‌ام می‌کند. ما تا آخرین لحظه در فرودگاه ماندیم و اگر همان ساعت 9 شب خواستیم اتوبوس بگیریم با احتساب خوردن شام و صبحانه 8 صبح به رشت می‌رسیدیم. چه طور می‌توانستیم در چنین شرایطی ساعت 3 بعد از ظهر به میدان برویم. فدراسیون می‌توانست ساعت بازی را تغییر دهد. اما اشتباه دیگران را به پای ما نوشتند. من که بچه نیستم.30 سال در این فوتبالم و جوسازی که باید می‌شد انجام دادند تا اگر شکست خوردند، بگویند این بلاها را سرشان آوردند. آنها از ترس باخت دوستان خود را هم زیر پا گذاشتند اما بچه‌های استقلال تمام زحمت خود را کشیدند و مطمئنم در پایان فصل جام را می‌گیرند و ما به خاطر درگذشت این جوان جام را به خانواده او تقدیم می‌کنیم و دوستان بدانند با این برد و باخت‌ها قهرمان تعیین نمی‌شود.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه امين منوچهرى

منوچهرى: به جدايى از استقلال فكر نمى كنم

امين منوچهرى مهاجم تيم فوتبال استقلال گفت: من اصلا به جدايى فكر نمى كنم اما هرچه باشگاه تصميم بگيرد مى پذيرم.وى درباره شرايط استقلال اظهارداشت: تيم ما ۲ بازى آخر نيم فصل اول شكست خورده اما شرايط روحى بدى نداريم. تمرينات بسيار خوبى را انجام مى دهيم و خود را آماده ديدار جام حذفى با سايپا مى كنيم.او در خصوص عملكرد خودش در نيم فصل اول افزود: من نهايت تلاشم را انجام دادم تا براى استقلال مثمرثمر باشم. فكر مى كنم مربيان هم راضى بودند. اگر هواداران از من راضى نبوده اند بايد بگويم سعى خودم را مى كنم در ادامه راه موفق باشم.مهاجم تيم فوتبال استقلال درباره پيشنهاد نفت تهران گفت: هنوز صحبتى با من انجام نشده است. اگر پيشنهاد نفت جدى باشد باشگاه با من صحبت مى كند. با اين حال من اصلا به جدايى فكر نمى كنم اما هرچه باشگاه تصميم بگيرد مى پذيرم.منوچهرى در خصوص جذب فرزاد حاتمى و اينكه آيا كارش براى بازى كردن سخت نمى شود، اضافه كرد: كار من تمرين كردن است. حاتمى بازيكن بزرگى است و حتما براى جذبش منطقى در كار بوده است. كار خودم را مى كنم و ديگر همه چيز براى بازى كردن دست
    قلعه نويى است.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه مجتبى جبارى

جبارى: اميدوارم دوباره براى پايم مشكلى به وجود نيايد

مجتبى جبارى هافبك تيم فوتبال استقلال گفت: اميدوارم براى پايم ديگر مشكلى به وجود نيايد.وى در پايان ديدار دوستانه مقابل پيكان كه با شكست يك بر صفر آبى پوشان به پايان رسيد گفت: اين بازى دوستانه را براى كسب آمادگى بيشتر و شناخت نفرات جديد انجام داديم، بازى بسيار خوب و مفيدى بود.او در مورد اينكه استقلال آيا مى تواند به مقام قهرمانى برسد، عنوان كرد: اين موضوعى است كه تمام بازيكنان مى خواهند انجام شود و من و تمامى نفرات تيم براى رسيدن به اين موفقيت تلاش مى كنيم. انگيزه بسيار خوبى دارم و اميدوارم براى پايم ديگر مشكلى به وجود نيايد. فكر مى كنم در نيم فصل دوم روزهاى بسيار خوبى را در پيش داريم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه ميرشاد ماجدى

عربستان از يك سال پيش جوانگرايى كرده بود

ماجدى: كاش كى روش روى نيمكت بود

ميرشاد ماجدى سرپرست تيم فوتبال استقلال گفت: اى كاش سرمربى تيم ملى در رقابت هاى غرب آسيا روى نيمكت مى نشست و عملكرد بازيكنان جوان را مشاهده مى كرد. وى در خصوص عملكرد تيم ملى فوتبال ايران در ديدار مقابل عربستان در چارچوب رقابت هاى غرب آسيا عنوان كرد: مهمترين فاكتورى كه در اين ديدار به چشم مى خورد شناسايى چهره هاى جوان ليگ برتر بود. غير از اين مورد، نكته مثبت ديگرى را در بازى شاهد نبوديم. عدم هماهنگى بين ۳ خط و همچنين عدم تاكتيك تيمى به چشم مى خورد.او ادامه داد: تنها روى برخى كارهاى فردى و خلاقيت هاى بازيكنان برنامه هايى در زمين پياده مى شد. در اين دوره از مسابقات نياز بود كه به بازيكنان جوان و با انگيزه فرصت داده شود تا خود را نشان دهند. بازيكنان خوبى به ميدان رفتند كه مى توانند در آينده تيم ملى تاثير گذار باشند.سرپرست تيم فوتبال استقلال با اشاره به عدم حضور كى روش روى نيمكت تصريح كرد: با توجه به اينكه مربيان تيم ملى بازيكنان را هدايت مى كردند نمى توان زياد انتظار نتيجه گيرى از اين تيم داشت. حضور در اين رقابت ها به علت فرصت دادن به جوانان و آينده داران تيم ملى بود. كاش كى روش روى نيمكت بود و عملكرد بازيكنان را مشاهده مى كرد.وى در مورد عملكرد عربستان يادآور شد: پس از اينكه عربستان در جام ملت هاى آسيا حذف شد و همچنين شانس حضور در جام جهانى را از دست داد به دنبال تجديد قواى خود بود. براى اولين بار بود كه پس از ناكامى مربى عربستان بركنار نشد اين تيم يك سال پوست اندازى كرد و هم اكنون به كار خود ادامه مى دهد. با توجه به اينكه جوانگرايى را از يك سال پيش آغاز كرده بودند در اين بازى عملكرد بهترى داشتند.ماجدى درباره نتايج تيم ملى در ادامه مسابقات گفت: با توجه به اينكه كى روش روى نيمكت نيست و همچنين بازيكنان نيز از ادامه حضور خود در تيم ملى مطمئن نيستند بعيد مى دانم كه براى كى روش و فدراسيون فوتبال نتيجه مهم باشد. قصد داريم كه در اين رقابت ها شركت كنيم و تجربه اى براى بازيكنان جوان به دست آوريم. اگر در رقابت هاى غرب آسيا نتيجه خوبى نگيريم در رنكينگ جهانى ما تاثير خواهد گذاشت.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه زنرال امیر قلعه نوعی

قلعه نويى: مجيدى برگردد و آخر فصل خداحافظى كند

امير قلعه نويى سرمربى تيم فوتبال استقلال گفت: فرهاد مجيدى مى تواند به استقلال برگردد و آخر فصل هم خداحافطى كند.وى پس از شكست يك بر صفر مقابل پيكان در ديدارى تداركاتى در جمع خبرنگاران گفت: بيشتر به دنبال آزمايش بازيكنان جوان بوديم زيرا يكسرى تغييرات داشتيم و مى خواستيم بازيكنان جديد هم هماهنگ شوند. خوشبختانه مجتبى جبارى هم ۴۵دقيقه بازى كرد.او در مورد اينكه بازيكنان استقلال موقعيت گل زنى زيادى از دست مى دهند، خنديد و گفت: خوب بود، بد نبود، هافبك هاى ما بايد ايجاد موقعيت كنند كه اين اتفاق مى افتد.سرمربى استقلال در مورد اينكه آيا اين تيم قهرمان ليگ مى شود، گفت: ما توانايى و پتانسيل كافى را داريم و بايد تلاش كنيم كه به هدفمان برسيم.وى در پاسخ به سطال خبرنگار فارس كه از خريد بازيكنان جديدتان راضى هستيد يا نه گفت: خوب بودند، ما به دنبال هماهنگى بازيكنان جديد در اين بازى بوديم و تغييراتى هم داشتيم. راضى كننده است.قلعه نويى در مورد اخراج ژوزه از پرسپوليس گفت: فقط در مورد باشگاه استقلال كه در آن مسئوليت دارم حرف مى زنم،.وى در مورد بازگشت فرهاد مجيدى به استقلال گفت: ما موضع خودمان را در خصوص مجيدى اعلام كرديم و او اگر توانست به استقلال بيايد و به ما كمك كند و سپس در پايان فصل خداحافظى كند.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه علی فتح الله زاده

اگر رويانيان با مديران ميلان عكس گرفته، من هم با بكن باوئر و بلاتر عكس دارم

فتح الله زاده: مجيدى ۹ روز فرصت دارد به استقلال برگردد

على فتح الله زاده اعلام كرد، آماده امضاى قرارداد با فرهاد مجيدى است و از بردارش خواسته تا اين موضوع را به اطلاع او برساند.گفت و گو با وى را بخوانيد:

•جلسه اى با امير قلعه نويى داشتيد. در اين جلسه چه گذشت؟

-درباره كليات باشگاه صحبت كرديم و نيز درباره نگاهى كه بايد براى حضور قدرتمند در ليگ قهرمانان آسيا داشته باشيم. به سرمربى گفتم نيازهايش را اعلام كند تا هرچه سريع تر تدارك ببينيم. همچنين درباره بازيكنانى صحبت كرديم كه ديگر نمى توانند با ما همكارى كنند.

•فهرست بازيكنان خروجى تان مشخص شده است؟

-مشخص شده اما از آنجايى كه قصد داريم آنها را با بازيكنان تيم هاى ديگر جابه جا كنيم، بهتر است فعلا نامى از آنها نبرم؛ چون ممكن است مشكلى پيش بيايد. به هر حال بيشتر از ۲ يا ۳ روز طول نمى كشد كه اين مسئله مشخص شود.

•با كدام باشگاه ها براى جابه جايى بازيكن مذاكره كرده ايد؟

-نفت تهران، سپاهان و پيكان.

•علت رد بويان زاييچ چه بود؟ اين بازيكن در تست پزشكى هم موفق بود.

-زاييچ بازيكن بسيار خوبى است و تجربه بسيار بالايى دارد. خيلى دوست داشتيم كه او را به خدمت بگيريم اما مبلغى كه براى عقد قرارداد طلب كرد، بالاتر از پولى بود كه مى توانستيم بپردازيم و به همين دليل جذب او منتفى است.

•قيمت پيشنهادى او چقدر بود؟

-اجازه بدهيد اين قيمت را فاش نكنم چون ممكن است باشگاه ديگرى او را به خدمت بگيرد و اين مساله برايش مشكل ايجاد كند.

•گويا قرار است يك بازيكن برزيلى جايگزين زاييچ شود؟ او چطور بازيكنى است؟

-رزومه اى از اين بازيكن را در اختيار ندارم ولى مى دانم كه ۷ ۸ سال در ليگ برتر برزيل بازى كرده است. او تا سه شنبه به ايران مى آيد كه در تست پزشكى باشگاه شركت كند.

•و عمادرضا؟

-حضور او در استقلال منتفى نشده و منتظر هستيم ببينيم چه بازيكنانى را مى توانيم جذب كنيم و چه كسانى را نمى توانيم. به هر حال عماد رضا هفته آينده به ايران مى آيد كه درباره اين مساله صحبت كنيم.

•گويا شرايط براى بازگشت فرهاد مجيدى هم فراهم شده است...

-بله، در جلسه اى كه شنبه با امير قلعه نويى داشتم درباره فرهاد هم صحبت كرديم. هم من و هم سرمربى تيم آمادگى داريم در صورت خواست مجيدى، براى نيم فصل دوم با وى قرارداد ببنديم. اگر فرهاد بخواهد با پيراهن استقلال خداحافظى كند، اين امكان را براى او فراهم مى كنيم كه به استقلال بازگردد اما اگر نخواهد كه امسال خداحافظى كند، مى تواند سال آينده به استقلال بازگردد. اگر آن زمان همچنان در باشگاه بودم، كه به او خوش آمد مى گويم و اگر هم نبودم كه ان شاءالله فرهاد با يك مدير بهتر از من به كارش ادامه مى دهد. چون نتوانستم با مجيدى تماس بگيرم، اميدوارم فرزاد مجيدى كه در ايران است، اين مطلب را به او برساند. به هر حال ۹ روز بيشتر براى بستن قرارداد فرصت نداريم و نمى توانيم جاى خالى داشته باشيم.

•پيش از اين گفته بوديد كه حاضريد براى مجيدى بازى خداحافظى هم برگزار كنيد.

-گفته بودم كه آماده اين كار هستم اما مجيدى گفت كه زمان خداحافظى اش را خودش اعلام مى كند. نمى توانيم به زور يك نفر را مجبور به خداحافظى كنيم.

•وضعيت ميلاد ميداوودى به كجا انجاميد؟

-هنوز به ميلاد رضايت نامه نداده ام، چون حيفم مى آيد كه از استقلال برود. او بازيكن بزرگى است و بايد از اين حالت بيرون بيايد. ممكن است ميلاد از دستم ناراحت باشد اما بايد بداند كه ندادن رضايت نامه او از روى علاقه ام به اوست نه اين كه بخواهم اذيتش كنم. ميلاد بازيكن خوبى است.

•پس از درگذشت يكى از هواداران استقلال در جريان بازى با داماش اعلام كرديد كه مى خواهيد يك بازى به ياد او برگزار كنيد. اين بازى كى و با چه تيمى انجام خواهد شد؟

-خدا اين هوادار ما را بيامرزد! در اولين فرصتى كه بتوانيم حتما يك بازى براى يادبود او برگزار مى كنيم. فعلا مشخص نيست كه با چه تيمى مى توانيم بازى كنيم ولى مطمئنا اين بازى را برگزار خواهيم كرد.

•پس از جنجال هايى كه بر سر نشان شواليه شما مطرح شد، عده اى هم گفتند كه محمد رويانيان براى اين كه كم نياورد به ايتاليا رفته و با مديران باشگاه ميلان عكس يادگارى گرفته است .

-ما هم كه قبلا با بكن باوئر، رودى فولر و سپ بلاتر عكس انداخته بوديم. مگر عكس انداختن خيلى مهم است؟ اين عكس ها براى امثال من و آقاى رويانيان اهميت چندانى ندارد.

•حالا كه بحث از مديرعامل پرسپوليس شد، از شما به عنوان مديرى كه سابقه زيادى در فوتبال ايران داريد، مى پرسيم كه نظرتان درباره دلايل افت پرسپوليس چيست؟

-فكر مى كنم كه آقاى رويانيان در هجمه تفكرات مختلف اسير شده است. بنده خدا آنقدر در معرض نظرات مختلف قرار گرفته كه نمى تواند تصميم خودش را بگيرد. به نظر من يك سيستم بايد در باشگاه تصميم گيرنده باشد و اگر تصميمش غلط يا درست است بايد از او حمايت شود. به نظر من مشكل پرسپوليس درون باشگاهى است، هرچند ممكن است كسانى هم از بيرون آنها را اذيت كنند اما مشكل اصلى اين است كه نمى گذارند رويانيان آن طور كه فكر مى كند، درست است، عمل كند و او را مردد مى كنند.

•يعنى اطرافيان باشگاه پرسپوليس با نظراتشان مديرعامل اين باشگاه را سردرگم كرده اند؟

-طبيعى است كه اطراف باشگاه هايى مثل استقلال و پرسپوليس آدم هاى بزرگى هستند كه داراى افكار بزرگى هستند اما نبايد ارائه اين تفكرات به گونه اى باشد كه جلوى تصميم مديرعامل را بگيرد. مديرعامل بايد تفكر خودش را چه درست و چه غلط انجام دهد.
    •يكى از مشكلات فوتبال ما مديريت كلان آن در فدراسيون فوتبال است. گفته مى شد كه پس از جلسه دوم مجمع چند تن از مديران ليگ برترى سعى در بركنارى كفاشيان داشتند. موضع شما در قبال اين مساله چيست؟
    -هيچ وقت دنبال اين مسائل نبوده ام. به نظرم تغيير كفاشيان در شرايط كنونى اصلا درست نيست و اين حرف ها نبايد در اطراف فوتبال ما موج بزند.
    •به نظر شما چرا اينقدر براى فدراسيون فوتبال حاشيه ايجاد مى شود؟
    -خوشبختانه يا متاسفانه فوتبال، خواستگار زيادى دارد! فكر مى كنم كه بين خواستگارهاى اين عروس دعوا شده است.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه فرزاد حاتمى

حاتمى: از رقابت با مهاجمان بزرگ استقلال نمى ترسم

فرزاد حاتمى مهاجم جديد تيم فوتبال استقلال گفت: استقلال مهاجمان بزرگى دارد كه من از آنها چيزهاى زيادى ياد خواهم گرفت.وى در خصوص حضورش در استقلال اظهار داشت: خوشحالم كه مسئولين تراكتورسازى خيلى سريع رضايتنامه ام را صادر كردند و از اين بابت از آنها ممنونم. از ،۲ ۳ هفته پيش مى دانستم استقلال مرا مى خواهد و از آنجايى كه اوليويرا هم تمايل زيادى براى ماندنم در تراكتورسازى نداشت به استقلال آمدم.او ادامه داد: امير قلعه نويى را از ته دلم دوست دارم. او همواره به من لطف داشته، چه در سپاهان و چه در تراكتورسازى. حالا هم از اين اينكه به من اعتماد كرده خوشحالم و اميدوارم جواب اعتمادش را بدهم. من امسال در تراكتورسازى فراموش شده بودم اما اميرخان با آوردنم به استقلال مرا احيا كرد.مهاجم استقلال همچنين گفت: از چند تيم ديگر هم پيشنهاد داشتم اما من انتخابم را كرده بودم و از اينكه حالا عضوى از استقلال خواهم بود، خوشحالم.حاتمى در خصوص رقابت با ساير مهاجمان استقلال افزود: استقلال مهاجمان بزرگى دارد كه من از آنها چيزهاى زيادى ياد خواهم گرفت. قطعا هر كس بهتر تمرين كند، در تركيب قرار مى گيرد. من از رقابت نمى ترسم و كار خودم را انجام مى دهم.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه ليام ردى

ليام ردى: تا آخر هفته منتظر باشگاه استقلال مى مانم!

در حاليكه شنيده مى شود قرارداد دروازه بان استراليايى تيم استقلال در نيم فصل فسخ مى شود اما هنوز اين اتفاق روى نداده است.ليام ردى درباره مذاكرات خود با باشگاه استقلال مسائلى را توضيح داد. به نظر مى رسد كه بعد از شكايت توزى به فيفا، اعتراض هاى جانواريو در اواخر نيم فصل اول و غيبت ساموئل در تمرينات تيم استقلال، ليام ردى هم شايد به زودى به صف بازيكنان شاكى به فيفا بپيوندد. گفت وگوى با وى را بخوانيد:

• وضعيت شما در استقلال به كجا رسيد؟

-باشگاه ۱۴ روز قبل از طريق مدير برنامه ام اعلام كرد كه آمادگى فسخ قرارداد را دارد. يك توافق نامه مشروط در اين مورد نوشته شد و قرار شد كه باشگاه اين هفته بخشى از قرارداد من را پرداخت كند تا قراردادم فسخ شود. در غير اين صورت طبق شرطى كه در آن توافق نامه نوشته شده، قرارداد من فسخ نخواهد شد.

• در اين هفته پولى از باشگاه استقلال دريافت كرديد؟

-متاسفانه هنوز نه! قرار بود كه ديروز(يك شنبه) اين اتفاق رخ دهد اما به من قول دادند كه تا آخر هفته اين كار را انجام دهند. براى آخرين بار منتظر وعده جديد باشگاه خواهم ماند.

• توزى به خاطر مسائل مالى به فيفا شكايت كرد، گويا ساموئل هم به خاطر همين مشكلات هنوز به ايران برنگشته. آيا ممكن است شما هم به فيفا شكايت كنيد؟

-بهتر است هواداران استقلال يك نكته را بدانند. طبق بندهاى قرارداد، مدتهاست كه مى توانم به دليل انجام نشدن تعهدات از سوى باشگاه در تمرينات تيم حاضر نشوم اما من تا پايان نيم فصل و قبل از آنكه آنها موضوع فسخ قرارداد را مطرح كنند، در تمرينات حاضر شدم. حتى در قرارداد من ديركرد هم براى مسائل مالى در نظر گرفته شده اما تا اين لحظه سعى كردم رفتار مناسبى از خودم نشان بدهم. دوست ندارم در فوتبال ايران ذهنيت نامناسبى درباره بازيكنان استراليايى وجود داشته باشد. اميدوارم در نقطه مقابل، اين همكارى از طرف باشگاه استقلال هم وجود داشته باشد. من دوست ندارم كار به آنجا برسد. بر خلاف خيلى از بازيكنان خارجى در ايران تلاش مى كنم كه از روش ديگرى با باشگاه به توافق برسم. براى شكايت كردن هميشه وقت وجود دارد.

• در مدتى كه در استقلال حضور داشتى هرگز به شما بازى نرسيد. اين شرايط سخت نبود؟

-من مى دانستم كه دروازه بان اول تيم ملى در استقلال حضور دارد و با آگاهى به اين تيم آمدم. به توانايى خودم هم اطمينان داشتم. من ۵۲۰ بازى در سوپر ليگ استراليا انجام دادم و جزو ۱۵ بازيكن استراليا هستم كه ركورد بازى در سوپر ليگ را در اختيار دارند. بهتر بود كه چنين تصميمى نمى گرفتم و به تيمى مى رفتم كه بازى كنم. به هر حال منهاى شرايط سختى كه به دليل مسائل مالى و بى امكانات بودن در ايران براى من بوجود آمد، تجربه خوبى بود. در تمرينات و زندگى با تيم خاطرات خوبى در ذهنم ثبت شد.

• براى نيم فصل دوم چه تصميمى داريد ؟

-اگر استقلال تا آخر اين هفته بخشى از قرارداد من را پرداخت كند ، قراردادم با استقلال فسخ مى شود و آن وقت به نيم فصل دوم فكر مى كنم .

• اگر اين مبلغ پرداخت نشد ، چه؟

-فعلا به وعده رئيس باشگاه خوشبينم . او گفته است كه حتما اين هفته به توافقنامه اش عمل مى كند.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

مدیر بخش هواداران

اسم واقعی شما
    @Tejarat_dolari_2019

Farhad Majidi

تشکر ها
    2,885

esteghlal مصاحبه جواد نکونام

در خصوص پيشنهاد اوساسونا و النصر تصميم مى گيرم

نكونام: مجيدى از اول هم كاپيتان استقلال بود

جواد نكونام هافبك تيم فوتبال استقلال گفت: مجيدى اگر ابتداى فصل هم مى ماند كاپيتان استقلال بود چون هر كس قديمى تر باشد بايد بازوبند را ببندد. گفت و گو با وى را بخوانيد:

• شنيده اى كه پس از بازى با داماش، هوادار جوان استقلال جان خود را از دست داد؟

-جا دارد به خانواده رفعتى ساجدى تسليت بگويم. خبر خيلى ناراحت كننده اى بود و اميدوارم ديگر شاهد چنين اتفاقاتى نباشيم. جان انسان ها آنقدر ارزش دارد كه بازى ها را لغو كنيم.

• تيم ملى مى تواند به جام جهانى صعود كند؟

-شايد ديگر اين مسئله دست خودمان نباشد. ازبكستان دو بازى در خانه دارد ولى ما بايد به نتايج خودمان فكر كنيم. فروردين ماه، هم كره بازى دارد و هم ازبكستان و شايد اتفاقاتى بيفتد كه ما باز هم در كورس باشيم. در صورت اين اتفاق، همبستگى بيشتر مى شود و صعود به جام جهانى مى تواند روزنه اميدى براى خوشحالى مردم باشد.

• قبول دارى كه تيم ملى خوب بازى نكرد؟

-ازبكستان غير از صحنه گل موقعيت ديگرى نداشت و مربى قطر هم ۴ دفاع وسط در زمين گذاشته بود. اما بازى با لبنان خيلى تلخ بود و هنوز باور نمى كنم كه به آن تيم ضعيف باختيم. كره اى ها هم متوجه شده بودند روى ضربات بلند ضعف داريم و روى دو ضربه، نزديك بود به گل برسند، اما حق ما برد بود.

• خوشحالى عجيبت در بازى با كره به خاطر انتقاداتى نبود كه اول فصل از تو مى شد؟

-اصلا به اين موضوع ربط نداشت. من يك بازيكن حرفه اى هستم و به اين مسائل فكر نمى كنم. بازيكن بايد خودش را به شرايط ايده آل برگرداند و من به اين خاطر كه ۱۰ نفره به كره گل زديم خوشحال بودم.

• اولين بازى كه براى اوساسونا فيكس بازى كردى يادت هست؟

-از بازى با سلتاويگو فيكس بازى كردم و در آنجا اينگونه نيست كه از ابتدا در تركيب قرار بگيريم. اسپانيا بر عكس ايران است چون در اينجا همه از همان ابتدا مى خواهند فيكس باشند.

• دلت براى بازى مقابل مسى و رونالدو تنگ نشده؟

-دروغ نمى گويم خيلى دلم تنگ شده است اما شرايط فوتبالى ام اين گونه پيش رفته و بايد ببينيم كه در آينده چه مى شود.

• مگر قرار است بروى؟

-هيچ كس از آينده خبر ندارد من ۲ سال با استقلال قرارداد دارم و به آن پايبند هستم. شرايط به شكلى بود كه دوست داشتم اينجا بازى كنم و خودم چنين تصميمى گرفتم. خيلى ها گفتند به ايران نيا ولى اين تصميم خودم بود.

• اين اواخر به پنالتى زن اوساسونا هم تبديل شده بودى؟

-در تمرينات خيلى خوب پنالتى مى زدم و در يكى از بازى ها همبازى ام توپ را از من گرفت و پنالتى زد كه آن خراب شد و پس از آن كاماچو گفت كه خودت پنالتى را بزن يك پنالتى مقابل آلمريا زدم كه خراب شد و بقيه را تبديل به گل كردم.

• امسال پرسپوليس مى تواند مدعى قهرمانى باشد؟

-آنها بازيكنان خوبى دارند و مطمئنا بهتر مى شوند. هيچ بعيد نيست كه پرسپوليس مدعى قهرمانى باشد.

• پدرت در استقلالى شدنت نقش داشت؟

-ما خانوادگى استقلالى هستيم اما پدرم نقشى در اين مسئله نداشت حتى او مى گفت به ايران نيا. او آرزو داشت روزى من براى استقلال بازى كنم اما در تصميمم تاثيرى نداشت. ۷ سال دورى از ايران برايم زياد بود و واقعا نمى توانستم در آنجا ادامه بدهم.

• چرا در آن زمان كه جوان تر بودى به استقلال و پرسپوليس نرفتى؟

-اگر به استقلال و پرسپوليس مى رفتم قطعا پيشرفت نمى كردم.

• قبول دارى دادن پول زياد به بازيكنان ايرانى انگيزه آنها را گرفته است؟

-در اروپا از اين پول ها خبرى نيست واقعيت اين است كه من نمى دانم مسعود شجاعى چقدر پول گرفته و نوع قرارداد من با اساسونا به شكلى بود كه اگر ۲۰ بازى مى كردم و تيم به پيشرفت مى رسيد پول بيشترى مى گرفتم، مى توانستم به امارات و قطر بروم اما تمرينات آنها اصلا با اسپانيا قابل قياس نبود. ضمن اينكه بعد از بازى ايران و بحرين با مدير برنامه هايم صحبت كردم كه پس از جام جهانى به اساسونا بروم.

• پشيمان نيستى كه از اينهمه پول گذشتى؟

-پول برايم مهم نيست و همين امسال هم مى توانستم پول بييشترى بگيرم. چند بازيكن قرار بود به اسپانيا بيايند ولى چون مبلغ آنها پايين بود قيد حضور در آنجا را زدند. براى آنها پول اهميت داشت.

• قبول دارى كه بحث ماليت با استقلال زيادى سر و صدا كرد؟

-مبلغ قرارداد من با اوساسونا بالاى يك ميليون يورو بود و آنها درخواست كرده بودند كه رقم قراردادم را كم كنم حتى پيشنهاد ۵.۲ ميليون يوروى الغرافه را رد كردم، با استقلالى ها صحبت كرده بودم و گفتم دوست ندارم رقم قراردادم فاش شود چون هر بازيكنى يك قيمتى دارد. مسئولان استقلال مى دادند كه براى دو سال، تيم هاى ديگر به من ۵ ميليون يورو مى دادند اما اول به خاطر هم گروهى با تيم ملى، به قطر نرفتم و سپس به خاطر استقلال به اين تيم آمدم. اما در مجموع بگويم كه براى صدور مجوز بازى ام بايد پولى به اوساسونا پرداخت مى كردم كه آنها اين مبلغ را از مطالبات من كم كردند. البته از آنها ۳ چك دارم و هنوز بخشى از طلبم را دريافت نكرده ام.

• بعد از بازى با سپاهان با اشجارى صحبت كردى؟

-بعد از بازى، داخل رختكن سپاهان شدم و با نويد كيا و خلعتبرى حرف زديم. با اشجارى هم صحبت هايى داريم كه بعدا انجام مى شود!

• بحث كاپيتانيت در استقلال چطور بود؟

-قبل از اينكه به استقلال بيايم با قلعه نويى صحبت كردم و هيچ بحثى در مورد كاپيتانى نبود. بازيكنان لطف كردند و از من خواستند بازوبند را ببندم و حتى همين حالا كه نيم فصل است، مى توانستم اين كار را انجام دهم چون هيچ كس اعتراض نمى كرد.

• پس چرا رحمتى كاپيتان شد؟

-اين تصميم مربى بود. قبل از بازى با سايپا قصد رفتن به سالن كنفرانس را داشتم اما در وسط راه به آقاى قلعه نويى گفتم كه اين مسئله را قبول نمى كنم.

• اگر مجيدى بيايد كاپيتان چه كسى است؟

-اگر از اول هم مجيدى مى آمد كاپيتان بود چون هر كس قديمى تر است بايد بازوبند را ببندد.

• ماجراى پيشنهاد اماراتى ها و اوساسونا چيست؟

-اين پيشنهادات وجود دارد ولى قرار است تصميم بگيرم. امروز با فتح الله زاده صحبت مى كنم. من نگفتم در استقلال مى مانم اما قراردادم با اين باشگاه ۲ ساله است و به آن پايبند هستم.

• مطالباتت را از استقلال گرفته اى؟

-چيزهايى كه بايد مى گرفتم را نگرفته ام اما مطمئن باشيد تا سال بعد هم در خصوص پول حرف نمى زنم. من در جايى بازى مى كنم كه بايد خوشحال باشم ولى الان خوشحال نيستم.

• چرا؟

-اول فصل شرايط سخت بود ولى كم كم جا افتادم و قلعه نويى از من خيلى حمايت كرد. اوايل فصل حواشى دور استقلال خيلى زياد بود اما نمى خواهم دلايل خوشحال نبودم را بگويم چون رابطه ام خيلى خوب است.

• قبل از بازى با داماش با بهروان تماس گرفته بودى؟

-از فرودگاه با ايشان صحبت كردم و گفتم كه خارجى هاى ما بليت سفر به خارج از كشور را دارند نمى شود اين بازى در نيم فصل دوم برگزار شود كه ايشان گفت: از لحاظ قانونى اين مسئله امكان ندارد.

• امسال بهترين بازيكن جهان چه كسى مى شود؟

مسى.

استقلال قهرمان آسیا 1990

خداحافظ گلبرگ مغرور

صفحه 103 از 113 نخستنخست ... 35393101102103104105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)