PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : √ | بحت و گفتگو پیرامون جام ملت های آسیا 2015 | √

aliexpress
01-02-2015, 00:02
زمان زیادی تا سوت آغاز جام ملت های آسیا 2015 باقی نمانده

چشمان میلیون ها ایرانی به ساق پای بازیکنان تیم ملی ایران دوخته شده تا شاهد غرش شاهزاده های پارسی باشند ...

انجمن دربی نهایت تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا این تورنومنت جهانی را به صورت کامل تحت پوشش قرار دهد

از این پس تا تاریخ 11 بهمن 93 ، روز فینال این رخداد ، همینجا با شما عزیزان همراه خواهیم بود

اینجا در رابطه با بازی های تیم ملی ، اخبار ، حواشی ، نفرات دعوت شده به تیم ملی و موارد دیگر صحبت خواهد شد

در نظرسنجی که بالای صفحه قرار گرفته شرکت کنید و به گزینه مورد نظر خود رای دهید

سپس استدلال و پیش بینی خودتون رو از وضعیت تیم ملی شرح بدید

جدول گروه ها و برنامه کامل بازی های جام ملت های آسیا 2015 را از اینجا دنبال کنید

برنامه کامل بازیها ، جدول رده بندی بازیهای جام ملتهای آسیا 2015 ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

تمامی گل ها و هایلایت های بازی ها در این بخش از انجمن قرار خواهند گرفت

دانلود گلهای جام ملتهاي آسيا ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

love:: امیدواریم با حضور شما لحظات خوشی را سپری کنیم love::

aliexpress
01-02-2015, 00:40
خب دوستان نظرتون چیه ابتدا از لیست بازیکنان تیم ملی تیم ملی شروع کنیم ؟؟

قبل از شروع صحبتام بگم که سعی کنین تعصب و رنگی بودن تون رو اینجا بزارین کنار ! چون اینجا بحث تیم ملی کشورمون هست و همه تعصبات باید کنار گداشته بشه و فقط واسه موفقیت تیم ملی دعا کرد !

در مورد لیست تیم ملی هم بگم به نظر من محمد نوری میتونست دعوت بشه. چون یه بازیساز با تجربه تخصصی نداریم تو تیم ملی ! و اینکه به نظرم سجاد شهباز زاده با توجه به عملکردش میتونست تو لیست نهایی قرار بگیره و جای کسی مثل انصاری فرد ی که تو اوساسونا کار خاصی نکرده رو بگیره !

محمد رضا خلعتبری هم میتونست باشه به نظرم. بازیکن فرز و خیلی خوبیه میتونست بهمون کمک کنه ولی مثل اینکه کیروش ازش خوشش نمیاد !

به هر حال امیدواریم همین بازیکنایی که دعوت شدن روسفیدمون کنن و با جام برگردن :nishkhand:

aliexpress
01-08-2015, 23:19
یه مصدوم دیگه رو دستمون موند! هاشم بیگ زاده !

بیچاره قبل جام جهانی هم مصدوم شد الانم همین ! شانس نداره اصلا! طلسم شده انگار !

به جای هاشم کیروش خانزاده رو به تیم ملی دعوت کرد تا پرسپولیسیا حداقل یه سهمیه داشته باشن :nishkhand:

icon
01-09-2015, 00:26
به نظر من اصن سیستم بازی اشتباهه. من اگه بودم با توجه به فوتبال آسیا سعی میکردم وسط زمین رو کامل تو دستم بگیرم . سیستم هایی مثل 4231 و 442 خوبن واسه این کار. البته الان نمیدونم سیستم ایران چیه دقیقا.
سعی میکردم بازیکنای میانی رو هم بیشتر از یه تیم انتخاب کنم که با هم هماهنگ باشن . مثلا از نفت یا از فولاد .
اشتباهات تو خط دفاعی اوردن خانزاده و صادقی و نیاوردن عقیلی هست . دفاع چپ حاج صفیو بزاره که بهتره از خانزاده . والله
اشتباه دیگه مسعود شجاعیه که تو تیم ملیه همش. نبود بازیکنایی مثل شریفات و خلعتبری و نوری رو کجای دلمون بزاریم آخه ؟
تازه هافبک طراح و سازنده هم نداریم . البته بازی کردن نکونام و تیموریان تو این سن هم اشتباهه ها ولی چیکار کنیم . فک میکنیم چون مربی خارجیه پس حتما از ما بیشتر حالیشه .

kargar
01-09-2015, 10:26
به نظر من اصن سیستم بازی اشتباهه. من اگه بودم با توجه به فوتبال آسیا سعی میکردم وسط زمین رو کامل تو دستم بگیرم . سیستم هایی مثل 4231 و 442 خوبن واسه این کار. البته الان نمیدونم سیستم ایران چیه دقیقا.
سعی میکردم بازیکنای میانی رو هم بیشتر از یه تیم انتخاب کنم که با هم هماهنگ باشن . مثلا از نفت یا از فولاد .
اشتباهات تو خط دفاعی اوردن خانزاده و صادقی و نیاوردن عقیلی هست . دفاع چپ حاج صفیو بزاره که بهتره از خانزاده . والله
اشتباه دیگه مسعود شجاعیه که تو تیم ملیه همش. نبود بازیکنایی مثل شریفات و خلعتبری و نوری رو کجای دلمون بزاریم آخه ؟
تازه هافبک طراح و سازنده هم نداریم . البته بازی کردن نکونام و تیموریان تو این سن هم اشتباهه ها ولی چیکار کنیم . فک میکنیم چون مربی خارجیه پس حتما از ما بیشتر حالیشه . بد جور حرفت رو قبول دارم.

pooyan_wenger
01-09-2015, 15:39
استراليا 4 - 1 کويت
قدرت‌نمايي کانگوروها در افتتاحيه
تيم ملي استراليا در اولين ديدار رقابت هاي جام ملت هاي آسياي 2015، با نتيجه 4-1 کويت را شکست داد.
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان آنگه پوستکوگلو در این دیدار ابتدا با یک گل از حریف عقب افتادند اما در نهایت توانستند به یک پیروزی پرگل برسند.

تنها 8 دقیقه از بازی سپری شده بود که برخلاف انتظار، کویت به گل رسید. یک ارسال کرنر از سمت ‏چپ، با ضربه سر حسین فاضل، به گل اول بازی تبدیل شد.‏
بعد از گل بازیکنان استرالیا توپ و میدان را در اختیار گرفتند و سرانجام در دقیقه 32، توانستند به گل ‏تساوی برسند. حرکت خوب ماسیمو لونگو، با ضربه تیم کیهیل، حساب کار را 1-1 کرد.‏
فشار تیم میزبان ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 44، ماسیمو لونگو بازی خوبش را با زدن یک گل تکمیل ‏کرد. ارسال دیدنی فرانیچ، با ضربه سر قدرتی لونگو، استرالیا را پپش انداخت. نیمه اول با همین نتیجه به ‏پایان رسید. ‏

استرالیایی ها نیمه دوم را هم بهتر آغاز کردند و تنها 15 دقیقه طول کشید تا به گل سوم برسند. خطای ‏مدافعان کویت روی رابی کروسه، یک ضربه پنالتی نصیب استرالیا کرد که با ضربه مایل یدیناک، کاپیتان ‏میزبان، به گل تبدیل شد.‏
شاگردان پوستکوگلو حتی بعد از زدن گل سوم هم عقب ننشستند و به حملات شان ادامه دادند؛ به طوری ‏که دو بار توپ را به تیر دروازه حریف کوبیدند و اگر درخشش دروازه بان کویت نبود، می توانستند ‏برتری شان را دو برابر کنند.‏
تا اینکه در دقیقه 91، حرکت خوب لکی در محوطه جریمه حریف، با ضربه ترویسی از زاویه بسته، به ‏گل چهارم استرالیا تبدیل شد. به این ترتیب، میزبان شروع قدرتمندانه ای در این رقابت ها داشت و زنگ ‏خطر را برای سایر رقبا به صدا درآورد. ‏

pooyan_wenger
01-09-2015, 15:58
استقبال گرم از تيم ملي در ملبورن (عکس)

تمرينات تيم ملي فوتبال در شهر ملبورن استراليا در حال پيگيري است و هواداران و تماشاگران متعددي هم از بازيکنان تيم ملي استقبال مي‌کنند.

برخی هواداران تیم ملی با اهدای گل و گرفتن امضا استقبال گرمی از بازیکنان داشتند.

pooyan_wenger
01-09-2015, 20:31
گزارش اختصاصي از تمرين بحرين
مرجان عيد: بازي با ايران بازي مرگ و زندگي است
تمرينات تيم‌ملي بحرين عصر امروز به مدت يک ساعت و نيم و به صورت جدي در زمين باشگاه اس اس اندرسون ملبورن انجام شد.

در این تمرین که زیرنظر فدراسیون فوتبال بحرین انجام شد، بازیکنان به مرور تمرینات تاکتیکی و تکنیکی و راه های مقابله با ایران پرداختند. مرجان عید مربی تیم‌ملی بحرین پیش از این تمرین، اهمیت بازی با ایران را برای بازیکنانش برشمرد واز آنها خواست تا برای عبور از مرحله گروهی تمام تلاششان را انجام دهند.

به گفته خبرنگاران بحرینی حاضر در تمرین، سرمربی جوان بحرین عقیده دارد شروع خوب در این تورنمنت ضامن صعود از گروه است و بنابراین از بازیکنان خواسته تا بانهایت تمرکز در این بازی به میدان بروند. بحرینی ها که در دوره اول مقدماتی جام‌جهانی 2014 با ایران مواجه شدند در بازی اول 6 گل خوردند اما در بازی برگشت مقابل ایران قد علم کردند و در لحظات پایانی گل تساوی را دریافت نمودند. 2 کشور ایران و بحرین در فوتبال خصومت عمیقی با هم دارند و عید با اطلاع از این موضوع قصد دارد بازیکنان تیمش را با نهایت برانگیختگی به دیدار ایران بفرستد.

نکته مهم تمرین امروز بازگشت فوزی عایش دفاع آسیب دیده تیم بحرین به تمرینات گروهی بود. این تمرین شامل حرکات بدنسازی و فوتبال درون تیمی بود و دروازه‌بان های تیم هم به طور ویژه مشغول آماده سازی در بازی ایران بودند. به نظر می‌ رسد بحرین برای کنترل ایران حداقل با 6 بازیکن راه های نفوذ حمله وران ایران را ببندد. تاکید مرجان عید به بستن کناره ها در تمرینات نشان می‌ دهد او از سبک بازی تیم کی‌روش کاملا اطلاع دارد.

aliexpress
01-09-2015, 23:54
امیدوارم فقط تو بازی اول بازیمون گره نخوره و بتونیم قدرتمند آغاز کنیم و و 3 امتیاز رو بگیریم.

اگه این اتفاق بیوفته میتونه زنگ خطر رو به عنوان یه مدعی قهرمانی دیگه واسه حریفان به صدا در بیاره :flowerysmile:

pooyan_wenger
01-10-2015, 14:38
کره جنوبي 1-0 عمان

پيروزي دشوار کره جنوبي مقابل عمان
تيم ملي کره جنوبي در ديدار سخت و نفسگير، توانست با يک گل تيم ملي عمان را شکست بدهد.

به گزارش "ورزش سه"، برخلاف استرالیا که روز گذشته مقابل کویت به یک پیروزی آسان و پرگل دست ‏پیدا کرد، کره ای ها تنها با یک گل مقابل عمان به پیروزی رسیدند تا در پایان روز اول گروه ‏A، استرالیا ‏در صدر جدول قرار بگیرد.‏

در این دیدار دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند و تنها فرصت طلبی چو یونگ چئول در آخرین ‏ثانیه های نیمه اول، تک گل بازی را رقم زد. ‏

کره ای ها که در هر دو نیمه کنترل توپ را بیشتر در اختیار داشتند، در رسیدن به دروازه عمان چندان ‏موفق نبودند و موقعیت هایی هم ایجاد می کردند، با واکنش های خوب علی الحبسی، دروازه بان این تیم ‏روبرو می شد. تا اینکه در دومین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه اول، واکنش ناقص الحبسی روی یک ‏شوت از راه دور، این فرصت را در اختیار چو یونگ چئول قرار داد تا با زدن یک بغل پای ساده، توپ را ‏به گوشه دروازه عمان بفرستد.‏

در نیمه دوم هم کره ای ها بعد از دقایق ابتدایی که چند حمله روی دروازه حریف داشتند، تلاش کردند با ‏حفظ توپ، از تک گل شان دفاع کنند. اما در 20 دقیقه پایانی این عمانی ها بودند که فشار زیادی روی ‏دروازه کره وارد کردند و حتی یک بار توپ را به تیر دروازه زدند اما موفق به باز کردن دروازه حریف ‏نشدند تا در نهایت بازی با پیروزی 1-0 کره جنوبی به پایان برسد.‏

پيروزي ازبک ها مقابل کره شمالي در باران سيدني
ازبکستان در ديداري که به شدت تحت تاثير بارش شديد باران قرار داشت، توانست با نتيجه 1-0 کره شمالي را شکست بدهد.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان میرجلال کاسیموف در این دیدار، در مجموع برتر از حریف بودند و ‏در نهایت هم توانستند با یک گل به پیروزی برسند.‏
در نیمه اول دو تیم موقعیت های چندانی ایجاد نکردند؛ البته بارش شدید باران هم کار را برای بازیکنان ‏دو تیم دشوار کرده بود.‏

اما در نیمه دوم ازبک ها از برتری شان در مالکیت توپ استفاده کردند و سرانجام در دقیقه 62 به گل ‏رسیدند. ارسال دیدنی سرور جباروف، با ضربه سر سرگیف، به گل برتری ازبکستان تبدیل شد.‏
تلاش کره ای ها برای جبران گل خورده ثمری نداشت و ازبکستان در نهایت با همان یک گل، سه امتیاز ‏بازی را نصیب خود کرد.‏

عربستان 0-1 چين
شکست عربستان مقابل چين
عربستان در ديداري که در آن يک ضربه پنالتي را از دست داد، با نتيجه 1-0 مغلوب چين شد.

به گزارش "ورزش سه"، در این یددار عربستان در مالکیت توپ از حریف بهتر بود اما در نهایت این ‏چین بود که توانست سه امتیاز بازی را از آن خود کند.‏
در نیمه اول دو تیم بازی کاملا برابری را به نمایش گذاشتند و در این نیمه موقعیت چندانی هم روی ‏دروازه ها ایجاد نشد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. ‏

نیمه دوم را عربستان بهتر آغاز کرد و می توانست مزد این برتری را در دقیقه 61 بگیرد اما ضربه ‏پنالتی ای که نصیب آنها شد را نایف هزیزی بد زد و وانگ دالی با یک واکنش به موقع، دروازه چین را ‏بسته نگه داشت.‏

پس از آن نوبت چینی ها بود که روی دروازه عربستان موقعیت سازی کنند و سرانجام در دقیقه 81، ‏ضربه آزاد یو های، با اشتباه ولید، دروازه بان عربستان، به گل برتری چین تبدیل شد.‏
در دقایق باقی مانده عربستان تلاش زیادی برای جبران نتیجه انجام داد اما بازی در نهایت با پیروزی 1-0 ‏چین به پایان برسد.‏

:ey babaaa::ey babaaa::ey babaaa::ey babaaa:

اینم شاهکاره چین روی پرچم عربستان:luuugh:

aliexpress
01-10-2015, 14:49
پویان این عکس آخریه خیلی باحال بود !:luuugh: Made In China :khandeeeee bahal:

عربستان که واقعا عجیب بود از چین ! شکست خورد !!!!! کره هم فکر میکردم بهتر بتونه شروع کنه. ازبکستان مطابق انتظار خودشو بالا میاره تا مراحل بالا. تا الان فقط استرالیا مقتدرانه شروع کرد، البته اونم جلو افتضاحی به نام کویت !

مونده ژاپن و ایران عیارشونو تو بازی اول نشون بدنtazim::

Fc Bayern München
01-11-2015, 14:18
سلام خب متاسفانه من نتونستم هیچ کدوم از بازیها رو ببینم ولی هایلایت همه شون رو دیدم کیفیت بازیها خیلی بالا نیست ولی خوشم اومد 4 تا بازی اول خوب بودند ....

الان هم که بازی ایران بحرین هست و منم دارم اولین بازی ام رو میبینم ...

از بازی ایران که خیلی راضیم عالـــــــــــــــــــــی بازی کرده اند تا اینجا البته فکرش رو هم میکردم که ایران جلو بیوفته .....

2 دقیقه مونده تا بازی تموم شه و گلها رو هم حاج صفی و شجاعی زدند ...

راستی کسی میدونه چرا پشت لباس حاج صفی نوشته شده Haji Safi ؟

یا مثلا پشت لباس قوچان نژاد نوشته REZA .....

aliexpress
01-11-2015, 14:31
اولین برد تیممون رو تبریک میگم :flowerysmile::flowerysmile::flowerysmile::flowery smile::flowerysmile::flowerysmile::flowerysmile:

نیمه اول خیلی راضی نبودم اما نیمه دوم بهتر شدیم

گل حاج صفی هم خیلی قشنگ بود. احتمال داره کاندید بهترین گل جام هم بشه !!!

حیف شد صدر نیستیم امارات تفاضلش بیشتره. ایشالا بازیای بعدی هم با پیروزی پشت سر میزاریم

راستی کسی میدونه چرا پشت لباس حاج صفی نوشته شده Haji Safi ؟

یا مثلا پشت لباس قوچان نژاد نوشته REZA .....

احتمالا فامیلیش حاجی صفی هست ولی ما ایرانیا به خاطر تلفظ سختش بهش میگیم حاج صفی !

رضا قوچان نژاد هم فکر کنم خودش تصمیم گرفته اسم کوچیکشو پشت پیرهنش درج کنن نه فامیلیش رو ! پشت پیراهن سردار آزمون هم اسم کوچیکش درج شده اگه اشتباه نکنم

Fc Bayern München
01-11-2015, 14:50
احتمالا فامیلیش حاجی صفی هست ولی ما ایرانیا به خاطر تلفظ سختش بهش میگیم حاج صفی !

رضا قوچان نژاد هم فکر کنم خودش تصمیم گرفته اسم کوچیکشو پشت پیرهنش درج کنن نه فامیلیش رو ! پشت پیراهن سردار آزمون هم اسم کوچیکش درج شده اگه اشتباه نکنم

ممنون از اطلاع رسانی ات آخه واقعا برام سوال پیش اومده بود !!!:blush::blush::nishkhand:

Derby
01-11-2015, 15:35
خب بازی اول رو تونستیم ببریم

بنظرم تیم بحرین شرایط روانی خاصی داشت و توی جو بازی با عربستانی بودن که با 4 گل از بحرین شکست خورده بود.
اگه اون توپ اول که بازیکنشون قیچی زد و به اوت رفت توی چارچوب قرار می گرفت کارمون خیلی گره می خورد !
در مورد ترکیب نمیشه با این بازی زیاد صحبت خاصی کرد اما حقیقتش بنظرم ما اگه کیروش فکر کرده که کل پتانسیل ما اینه من زیاد باهاش موافق نیستم
مخصوصا توی چند پست که خیلی دوست دارم دلایل انتخاب اون بازیکنان رو بدونم
توی جام جهانی شاید بشه گفت تجربه بازیکنان می تونه باعث شه تا حتی یک بازیکن آماده بی تجربه رو کنار گذاشت اما برای جام ملتهای آسیا بنظرم بردن یه سری بازیکنانی مثل آندو تیموریان در این برهه که اصلا اماده نیست توجیهی نداره
الان خیلی ها شاید بگن چون اندو 2 تا کرنر کشید و روی هر 2 گل نقش داشت پس خوب بوده اما من نمی تونم قبول کنم که ما 90 دقیقه کمربند میانی مون رو بدیم به اندو تیموریان و جواد نکونام و قید 90 دقیقه بازیسازی رو بزنیم و بخواهیم به فکر کرنر باشیم
وظیفه بازیسازی نکونام و تیموریان با توجه به پستشون خیلی زیاده و عملا می دیدیم که این کار رو بقیه داشتن انجام می دادن . من سال قبل در همین مقطع اماده ترین بازیکن ایران رو آندو می دونستم اما امسال افت بسیار وحشتناکی داره ! نکونام هم که سبک بازیش واسه اون پست حساسی که داره تقریبا 30 سال از فوتبال روز عقبه . پاس های رو به عقب بیش از حد ، پاس های تو در بی دقت و عملا عدم بازیسازی و حمل توپ با سرعت. ضمن اینکه در دفاع من در هر سال شاید سالی 1 بار ببینم که نکونام با یک بازیکن قاطی میشه و بخواد تکل بزنه
توی بقیه بازیها که تیم های حریف رو مون فشار بیارن ( مخصوصا مراحل بعدی ) به علت اتصال ضعیف و کنده دفاع به حمله که توسط نکونام و آندو انجام میشه من مطمئن هستم که به مشکل می خوریم و حضور بازیکنانی مثل حدادی فر از نظر من می تونست بهتر باشه. حتی ما جلوتر هم کار خاصی نمی کنیم و نبود یک بازیکن تکنیکی خلاق که پاس های خوبی بده ( مثل جباری ) در فوتبال ما حس میشه
مسعود شجاعی نسبت به 1 سال پیش بهتر شده ولی واقعا شاید خیلی ها موافق باشند که در حد و اندازه های تیم ملی یک کشور 75 میلیونی نیست
من هنوز اعتقاد دارم که تیم ملی ما جا واسه تغییرات زیاد داره و اگه امثال سروش رفیعی ، جهانبخش ، حدادی فر توی ترکیب بازی کنن تیمی خیلی پر صلابت تر از این تیمی که الان فقط اسم دارن می بینیم
پاس های ضعیف پولادی هم واقعا روی اعصابه و دیدیم در نیمه دوم با نزدیک شدن دژاگه به پولادی هیچ موقعیت خاصی روی پاس پولادی به دژاگه ایجاد نشد و عملا باز هم در آغاز حمله تیممون خفه می شد.

الان تیم ملی ایران مثل یک تیم دوی امدادی هست که از 4 دونده تشیل شده که دو نفر اول سطحشون خیلی پایین تر از 2 نفر آخر هست و برای همین من پیش بینی م اینه که توی یک چهارم نهایی به بعد اگر تیم هایی مثل ژاپن ، کره و استرالیا به ما بخورند باید شاهد 90 دقیقه بازی کسل کننده ایران باشیم چون اونا توپ روئ راحت به زمین ما می ارن و اجازه نمی دن که راحت بازیسازی از دفاع ما انجام شه و اگر بردی در کار باشه روی اتفاق ، ضربه ایستگاهی یا ضد حملات بازیکنانی چون دژاگه ، قوچان نژاد ، سردار آزمون باشه

با غیبت پژمان منتظری که من از اون به عنوان بهترین دفاع 20 سال اخیر فوتبال ایران یاد می کنم ( به علت بازی خوب با پا و بازیسازی ) ما مشکل شدید برای بازیهای داریم که تیم تحت فشار بخواد از دفاع به حمله بیاد
مگر اینکه از بازیکنان دیگه ای استفاده شه به غیر از آندو ، پولادی و نکونام .. که بعید می دونم :ohum:
من مطمعن هستم که کیروش خیلی خیلی بهتر از ما ارزش بازیکنان بازیساز رو می دونه اما فکر می کنم نتیجه گرایی بیش از حد ما ایرانی ها باعث شده که اون بیشتر به فکر بازیکنانی باشه که خاصیت سکون بیشتری دارند و بیشتر طرفدار گل نخوردنه

aliexpress
01-11-2015, 15:41
آندو که خیلی وقته از اوج فاصله گرفته و نکونام که اعتقاد آنچنانی به بازیش ندارم. امید ابراهیمی خیلی خیلی بهتر از نکونام میتونه اونجا کار کنه اما کیروش اصرار داره به جواد بازی بده

واقعا تو بخش بازی سازی دچار مشکل هستیم و گاهی اوقات میدیدم که مسعود شجاعی میاد وسط زمین توپ پخش میکنه !!!! جای همین شجاعی علیرضا جهانبخش میتونه بازی کنه که تو نایمخن عملکرد فوق العاده ای داشته.

امیدوارم بیشتر به جوونامون میدون بدیم

Derby
01-11-2015, 15:53
آندو که خیلی وقته از اوج فاصله گرفته و نکونام که اعتقاد آنچنانی به بازیش ندارم. امید ابراهیمی خیلی خیلی بهتر از نکونام میتونه اونجا کار کنه اما کیروش اصرار داره به جواد بازی بده

واقعا تو بخش بازی سازی دچار مشکل هستیم و گاهی اوقات میدیدم که مسعود شجاعی میاد وسط زمین توپ پخش میکنه !!!! جای همین شجاعی علیرضا جهانبخش میتونه بازی کنه که تو نایمخن عملکرد فوق العاده ای داشته.

امیدوارم بیشتر به جوونامون میدون بدیم

اگه امید رو برده و روی نیمکت می گذاره و بجاش نکونام بازی می کنه که واقعا اشتباه می کنه ! :eee:
من فکر کردم اصلا نبردش :tafakkor:

aliexpress
01-11-2015, 21:38
اگه امید رو برده و روی نیمکت می گذاره و بجاش نکونام بازی می کنه که واقعا اشتباه می کنه ! :eee:
من فکر کردم اصلا نبردش :tafakkor:

نه رو نیمکت میشینه.بازیکنای خیلی مستعدی داریم که واسه نسل عوض کردن کمترین افت رو داشته باشیم ....

pooyan_wenger
01-12-2015, 14:56
ژاپن گام اول را محکم برداشت

پيروزي پرگل ژاپن مقابل فلسطين
تيم ملي فوتبال ژاپن در اولين بازي خود در جام ملت‌هاي آسيا 2015 فلسطين را با 4 گل بدرقه کرد.

به گزارش "ورزش سه"، دو تیم ژاپن و فلسطین در نخستین دیدار از گروه D شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه نیوکاسل استرالیا به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی 4 بر صفر ژاپن به پایان رسید. یاسوهیتو اندو، شینجی اوکازاکی، هوندا (پنالتی) و مایا یوشیدا به ترتیب در دقایق 8، 25، 43 و 50 گل‌های ژاپن را به ثمر رساندند.

ژاپنی‌ها از همان ابتدا و در دقیقه هشتم بازی موفق شدند توسط اندو به گل برسند و اوکازاکی در قیقه 25 اختلاف را به دو گل رساند. کیسوکه هوندا در دقیقه 44 از روی نقطه پنالتی برای بار سوم دروازه فلسطین را گشود.

با شروع نیمه دوم ژاپنی‌ها به حملاتشان ادامه دادند و در دقیقه 50 توسط یوشیدا چهارمین گل را به ثمر رساندند.

احمد مهجنا در دقیقه 73 با دریافت کارت زرد دوم از سوی داور قطری مسابقه اخراج شد تا فلسطین 10 نفره شود و کار سخت‌تری در ادامه مسابقه داشته باشد.

ژاپنی‌ها پس از به ثمر رساندن گل چهارم به لحاظ روحی اقناع شدند و فرصت‌های نسبتا پر تعداد گلزنی خود را براحتی از دست دادند تا این دیدار با برتری چهار بر صفر آنها به پایان برسد.

عراق 1-0 اردن
پيروزي دشوار عراق مقابل اردن
تيم ملي عراق در ديداري نزديک و پاياپاي، توانست با نتيجه 1-0 اردن را از پيش رو بردارد.

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که به می رسید اولین تساوی بدون گل جام در این دیدار رقم خواهد خورد اما این ‏عراقی ها بودند که در نهایت با یک گل به پیروزی رسیدند.‏
در نیمه اول اردن در مالکیت توپ کمی برتر بود اما نتوانست از این برتری استفاده کند. موقعیت های چندانی روی ‏دروازه ها ایجاد نشد و در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید.‏
‏ شرایط در نیمه دوم هم تغییر چندانی نکرد و بازی بیشتر در مرکز زمین در جریان بود. دو تیم در حالی وارد 15 دقیقه ‏پایانی بازی شدند که به نظر می رسد تساوی بدون گل، نتیجه نهایی این دیدار خواهد بود اما در دقیقه 77، سرانجام قفل ‏دروازه ها باز شد.‏
حضور به موقع یاسر قاسم پشت محوطه جریمه اردن و ضربه محکم او که با برخورد به بازیکن حریف تغییر جهت داد، ‏وارد دروازه عامر شافی، دروازه بان باتجربه اردن شد.‏
در دقایق باقی مانده، اردن تلاش کرد تا به گل تساوی برسد اما این اتفاق رخ نداد تا این دیدار با برتری 1-0 عراق به ‏پایان برسد.‏

pooyan_wenger
01-13-2015, 14:41
کره جنوبي 1-0 کويت

پيروزي دشوار کره جنوبي مقابل کويت
کره جنوبي با پيروزي 1-0 مقابل کويت، در آستانه صعود به مرحله بعد رقابت هاي جام ملت هاي آسيا قرار گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، کره ای ها که در دیدار اول توانسته بودند با یک گل عمان را شکست بدهند، با این پیروزی، 6 امتیازی شدند ‏و در آستانه صعود به مرحله بعد قرار گرفتند. در صورتی که عمان نتواند در دیگر دیدار امروز مقابل استرالیا به پیروزی برسد، ‏صعود کره قطعی می شود.‏

در این دیدار دو تیم بازی را محتاطانه آغاز کردند و تقریبا نیمی از نیمه اول سپری شد تا اولین موقعیت های جدی بازی ایجاد شود. بعد ‏از چند موقعیت خوب روی دروازه ها، سرانجام نام تائه هی، کره جنوبی را پشت انداخت. یک حرکت خوب از سمت راست از چا ‏دوری و ارسال او روی دروازه کویت، با حضور به موقع نام تائه هی و ضربه سر او، حساب کار را 1-0 کرد. نیمه اول با همین ‏نتیجه به پایان رسید.‏

در نیمه دوم بازی بسیار جذاب تر و تماشایی تر شد. از یک سو کویتی ها می دانستند که با شکست در این دیدار، عملا شانسی برای ‏صعود نخواهند داشت و از سوی دیگر، کره ای ها به دنبال زدن گل دوم بودند تا خیال شان از پیروزی راحت شود. به همین دلیل دو ‏تیم نمایشی هجومی ارائه دادند و موقعیت های زیادی روی دروازه هم ایجاد کردند اما هیچ یک از این فرصت ها تبدیل به گل نشد تا ‏بازی در نهایت با همان یک گل به سود کره به پایان برسد. ‏

صعود استراليا و کره جنوبي قطعي شد
پيروزي پرگل استراليا و حذف عمان
استراليا با پيروزي 4-0 مقابل عمان، صعودش به مرحله بعد رقابت ها را قطعي کرد و عمان و کويت، حذف شدند.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان آنگه پوستکوگلو مانند دیدار اول برابر کویت، چهار بار دروازه حریف را باز کردند تا اکنون برای صعود به مرحله بعد به عنوان تیم اول، به یک تساوی مقابل کره جنوبی در دیدار آخر نیاز داشته باشند.
استرالیایی ها که مانند دیدار قبل از حمایت پرشور هواداران شان برخوردار بودند، بازی را هجومی آغاز کردند و عمان تنها 27 دقیقه ‏توانست مقابل حملات میزبان مقاومت کند. روی یک ضربه کرنر بود که توپ به مک کی رسید و او با یک ضربه تماشایی، گل اول را ‏به ثمر رساند. ‏
بعد از این گل حملات کانگوروها ادامه پیدا کرد و تنها 4 دقیقه بعد، روی پاس عالی ماسیمو لونگو، کروسه حساب کار را 2-0 کرد. ‏پاس در عمق لونگو، کروسه را با علی الحبسی، دروازه بان باتجربه عمانی ها، تک به تک کرد و او با یک ضربه دقیق، کار را تمام ‏کرد.‏

حتی زدن گل دوم هم عطش استرالیایی ها را کاهش نداد و در آخرین ثانیه های نیمه اول بود که آنها برتری شان را به سه گل افزایش ‏دادند. خطای بازیکن عمان روی تیم کیهیل، یک ضربه پنالتی برای استرالیا به ارمغان آورد که مارک میلیگان آن را به گل سوم تبدیل ‏کرد تا نیمه اول با حساب 3-0 به پایان برسد.‏
فشار حملات بازیکنان استرالیا در نیمه دوم کاهش پیدا کرد و این فرصت را در اختیار عمانی ها قرار داد تا حملاتی را روی دروازه ‏میزبان ترتیب بدهند اما باز این هم استرالیایی ها بودند که توانستند به گل برسند. ارسال دیدنی لکی با بیرون پا، یوریچ را در موقعیت ‏گلزنی قرار داد تا در دقیقه 70، نتیجه را 4-0 کند.‏
در دقایق پایانی استرالیا می توانست تعداد گل هایش را بیشتر کند اما چند واکنش خوب از علی الحبسی، باعث شد تا بازی با همان ‏چهار گل به پایان برسد.‏

aliexpress
01-13-2015, 16:17
واقعا کره جلوی کویت فقط 1 گل زد ؟!!! من بازی رو ندیدم ولی میدونم که این کویت جزو ضعیف ترین تیم های جامه !

Derby
01-13-2015, 18:13
واقعا کره جلوی کویت فقط 1 گل زد ؟!!! من بازی رو ندیدم ولی میدونم که این کویت جزو ضعیف ترین تیم های جامه !

داداش کره چند سالی هست که توی جام ملتها تیمش رو جوون می کنه
از سال 2000 اونا معمولا توی جام ملتهای آسیا که بعد از جام جهانی هست این کار رو می کنن
اونا توی سالهای اخیر نتونستن موفقیت توی آسیا کسب کنن اما می بینیم که بجاش توی مقدماتی جام جهانی توی این چند دوره خیلی راحت به دور بعد صعود کردن
اصلا یکی از دلایلی که جام ملتهای آسیا رو یک سال شیفت کردن و از سال 2007 به جای اینکه در سال 2008 برگزار کنند بازیها رو به 2007 آوردن همین بود که تیم های آسیایی تغییر نسل بدن
جام ملتها هر 4 سال برگزار می شه و بعد از سال 2004 به جای اینکه دوره بعدی در سال 2008 برگزار شه در 2007 برگزار شد و از اون موقع می بینیم که چند ماه بعد از برگزاری جام جهانی AFC بازیها رو برگزار می کنه
کره توی بازیهای آسیایی هم همین کار رو می کنه و برای اماده سازی در مقدماتی المپیک میاد از بازیکنانی استفاده می کنه که در المپیک بعدی بتونن حاضر باشن اما ایران معمولا به این چیزا نگاه نمی کنه :sad:

رامینی
01-13-2015, 18:54
بازی نسبتا خوبی رو از تیم ملی دیدیم. پاسهای بی دقت و بزن زیرش کمتر بود و با هدف بازی کردیم. فقط حیف که زیاد تو آفساید گیر کردیم و باعث شد نتونیم بیشتر گلزنی کنیم. انتظار داشتم شجاعی با بازی ضعیفش تو نیمه اول، ابتدای نیمه دوم تعویض شه که اینجوری نشد. بنظرم شجاعی هیچ تاثیر مثبتی نداشت و گلی هم که زد فقط توپُ قل داد و با ضعف دروازه بان بحرینی وارد دروازه شد. امیدوارم تو بازی بعدی جهانبخش بیشتر بازی که و بتونه قابلیتهاشُ بیشتر نشون بده.

aliexpress
01-14-2015, 02:07
داداش کره چند سالی هست که توی جام ملتها تیمش رو جوون می کنه
از سال 2000 اونا معمولا توی جام ملتهای آسیا که بعد از جام جهانی هست این کار رو می کنن
اونا توی سالهای اخیر نتونستن موفقیت توی آسیا کسب کنن اما می بینیم که بجاش توی مقدماتی جام جهانی توی این چند دوره خیلی راحت به دور بعد صعود کردن
اصلا یکی از دلایلی که جام ملتهای آسیا رو یک سال شیفت کردن و از سال 2007 به جای اینکه در سال 2008 برگزار کنند بازیها رو به 2007 آوردن همین بود که تیم های آسیایی تغییر نسل بدن
جام ملتها هر 4 سال برگزار می شه و بعد از سال 2004 به جای اینکه دوره بعدی در سال 2008 برگزار شه در 2007 برگزار شد و از اون موقع می بینیم که چند ماه بعد از برگزاری جام جهانی AFC بازیها رو برگزار می کنه
کره توی بازیهای آسیایی هم همین کار رو می کنه و برای اماده سازی در مقدماتی المپیک میاد از بازیکنانی استفاده می کنه که در المپیک بعدی بتونن حاضر باشن اما ایران معمولا به این چیزا نگاه نمی کنه :sad:

اگه دارن جوونگرایی میکنن که بحثش جداست. اتفاقا خیلی هم کار خوبی دارنم میکنن

خیلی دوست داشتم تیم ملی ما هم جوونگرایی میکرد و تو این تورنومنت به جوونا بازی میداد. با این حال امیدوارم پایان این تورنومنت با خداحافظی چند تن از ملی پوشان پا به سن گذاشته مون همراه باشه که در آینده به جون تر ها هم بازی برسه love::

Fc Bayern München
01-15-2015, 15:02
سلام این برد رو به همه ی ایرانی ها تبریک میگم واقعا خوب بازی کردیم .:iran:

اوایل بازی خیلی خوب ظاهر نشدیم و تقریبا موقعیت ها 70 درصد برای قطر و 30 درصد برای ما بود .:ogh:entezar::

تقریبا از دقیقه 40 تا 45 خوب ظاهر شدیم و موقعیت ها 50 ، 50 شد .love::

ولی نیمه ی دوم قطر بجز صحنه ی مصدومیت علیرضا حقیقی هیچ موقعیتی نداشت و تقریبا موقعیت ها 85 به 15 به نفع ایران بود .:iran:

امیدوارم توی بازی آخر هم خوب ظاهر بشیم :ookk: و به ژاپن نخوریم .ashem:-:sad:

aliexpress
01-15-2015, 15:07
منم تبریک میگم.love::

ماشالا خط دفاعی که نمیزاره پشه هم رد شه چه برسه به حریف :دی

سردار عالی بود امیدوارم مصدومیتش جدی نباشه و بازی بعد داشته باشیمش love::

ایشالا اماراتم میزنیم و سرگروه میشیم

رامینی
01-15-2015, 20:10
نیمه اول زیاد خوب نبودیم و زیاد به دروازه قطر حمله نمیکردیم ولی نیمه دوم حملات بیشتری کردیم و به حقمون رسیدیم. قطر یه تیم کاملا بیخطر بود که میشد با دقت بیشتر تو ضربات آخر گلهای بیشتری بهش زد. دژآگه هم بنظرم بهترین بازیکن زمین بود که خیلی جنگنده بود. تبریک میگم به همه.

pooyan_wenger
01-16-2015, 14:31
وداع فلسطين با جام
پيروزي پر گل اردن مقابل فلسطين
تيم ملي فوتبال اردن موفق شد با نتيجه 5-1 مقابل فلسطين به پيروزي برسد و شانس‌ صعود خود به مرحله ي بعد را حفظ کند.

به گزارش "ورزش سه"، الدردور، ستاره ی خط حمله ی اردن موفق شد در این دیدار چهار گل به ثمر برساند و به صدر جدول گلزنان صعود کند. بازی در 20 دقیقه ابتدایی پایاپای شروع شد و دو تیم در حال محک زدن یکدیگر بودند. در 20 دقیقه دوم، اردن سوار بر بازی شد و موفق شد در دقایق 33 و 34 توسط احمد و الدر دور به گل برسد. این برتری به اردن فرصت داد تا بازی را کامل در دست بگیرد و 15 دقیقه پایانی، کاملا در اختیار اردن بود تا اینکه در دقایق پایانی نیمه ی اول، بار دیگر الدردور موفق شد گلزنی کند تا نیمه ی اول با برتری 3-0 اردن به پایان برسد.

نیمه ی دوم را فلسطین بهتر آغاز کرد و در اوایل نیمه صاحب چندین موقعیت بود که با واکنش خوب گلر اردن روبرو شدند.فشار حملات فلسطین بیشتر و بیشتر می‌شد و آنها تا دقیقه 70، کاملا سوار بر بازی بودند تا اینکه در دقیقه 75، الدردور موفق شد بر خلاف جریان بازی، اولین هت تریک مسابقات را به ثبت برساند. روی پاس خوب حمزه، الدردور صاحب موقعیت شد و با یک ضربه ی دقیقه به گوشه ی دروازه، تیمش را برای بار چهارم پیش انداخت.پس از این گل، فلسطین از فشار حملاتش کم کرد و اردن، بار دیگر توسط الدردور موفق شد گلزنی کند تا این بازیکن، چهارمین گلش در مسابقات را به ثبت برساند. او به خوبی از تله ی آفساید گریخت و روی یک پاس خوب از کناره ها، تک به تک شد و گل پنجم تیمش را به ثمر رساند. با این حال، 5 دقیقه بعد، فلسطین موفق شد اولین گلش در تاریخ جام ملت‌های آسیا را به ثمر برساند.روی برگشت یک ضربه ی ایستگاهی، حبیشا موفق شد توپ را وارد دروازه ی اردن کند تا نتیجه 5-1 به پایان برسد.

بدین ترتیب، امیدهای اردن برای صعود به مرحله ی بعد زنده ماند و فلسطین در اولین حضورش در جام ملت‌های آسیا، وداعی زودهنگام با رقابت‌ها داشت.

صعود سامورايي‌ها به مرحله بعد
پيروزي سخت ژاپن مقابل عراق
تيم ملي فوتبال ژاپن موفق شد با تک گل کيسوکه هوندا از روي نقطه پنالتي، عراق را 1-0 شکست دهد و با 6 امتياز در صدر جدول گروه قرار بگيرد.

به گزارش "ورزش سه"، ژاپن موفق شد با کسب این پیروزی به صدر جدول گروه رفت و صعودش به دور بعد قطعی شد. بازی با حملات ژاپن شروع شد و شاگردان آگیره از ابتدا، توپ و میدان را در اختیار داشتند ولی عراق هم چشم به ضدحملات دوخته بود و سعی داشت زهر خود را از این راه بریزد. حملات متعدد ژاپن، در دقیقه 21 برای آنها یک پنالتی به ارمغان آورد که کیسوکه هوندا موفق شد از روی نقطه پنالتی، گل اول تیمش را به ثمر برساند. با وجود گلزنی ژاپن، این سامورایی ها بودند که به حملات خود ادامه دادند ولی از دقیقه 35 تا پایان نیمه، عراق کم کم بازی را در دست گرفت و چندین موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کرد.

عراق نیمه ی دوم را نیز بهتر شروع کرد و فشار زیادی روی دروازه آبی ها ایجاد کرد ولی دفاع خوب و منطقی از شاگردان آگیره و عکس العمل‌های خوب از دروازه بان این تیم، باعث شد تا دروازه ژاپن بسته نگه داشته شود. از دقیقه 70، ژاپن بازی را در دست گرفت و حملاتش را شروع کرد و خستگی کم کم بر بازیکنان عراق غلبه کرد. تا پایان، این ژاپن بود که بازی را در دست داشت ولی موفق به گلزنی نشدند و شاگردان آگیره با تک گل هوندا، بازی را 1-0 به نفع خود به پایان رساندند.

aliexpress
01-16-2015, 19:52
ژاپنم شانس داره حتی صعود نکنه !!! ولی بسیار بعید هست dallliii

pooyan_wenger
01-17-2015, 14:34
صعود کره به عنوان تيم اول
شکست استراليا مقابل کره جنوبي
تيم ملي کره جنوبي با پيروزي 1-0 مقابل استراليا، به عنوان تيم اول از گروه A به مرحله بعد جام ملت هاي آسياي 2015 صعود کرد.

به گزارش "ورزش سه"، استرالیای میزبان که در دیدارهای قبلی با نتایج پرگلی به پیروزی رسیده بود، در دیدار امروز نتوانست دروازه کره جنوبی را باز کند و در نهایت به پیروزی رسید.

گزارش کامل تا لحظاتی دیگر...

17 ژانویه 2015، ساعت 12:30 به وقت ایران (20 به وقت محلی) ورزشگاه: سانکورپ
تماشاچی: 50هزار نفر

داور: نواف شکرالله (بحرین)
اخطار: برنز(28) و اسپیرانوویچ (79) از استرالیا، هان جیو وون (57)، کیم چانگ سو (61) از کره‌جنوبی

استرالیا: رایان ـ فرانجیچ، اسپیرانوویچ، بهیچ، سینزبری، میلیگان، مکی، لونگو، یوریچ، ترویسی(60 لکی)، برنز
سرمربی: آنگه پوستکگلو

کره جنوبی: جیم هیون کیم، چانگ سو کیم، جیم سو کیم، تائه کواک، جو هو پارک(41 هان گوک یون)، یونگ گوائن کیم، پو جا چئول(49 سون هیونگ مین)، سونگ کی هیونگ، لی کئون هو، هان جیو ون، لی جونگ هیون
سرمربی: اولی اشتلیکه

شرح گل:
1 ـ صفر (کره جنوبی): برخلاف انتظار کره جنوبی گل اول بازی را توسط لی جونگ هیون هافبک خود وارد دروازه میزبان کرد.

پيروزي سخت عمان مقابل کويت
تيم ملي فوتبال عمان موفق شد با تک گل المقبالي، حريف خود کويت را شکست دهد و جام ملت‌هاي آسيا را با پيروزي به پايان برساند.

به گزارش "ورزش سه"، دو تیم که حذف شدنشان از جام ملت‌های آسیا، پیش از این دیدار مسجل شده بود، در دیداری تشریفاتی به مصاف یکدیگر رفتند که شاگردان لوگوئن موفق شدند 1-0 حریف خود را شکست دهند. نیمه ی اول بازی، اتفاق خاصی نداشت و دو تیم موفق نشدند خطر خاصی روی دروازه ی یکدیگر ایجاد کنند ولی کویت بازی بهتری ارائه داد و توپ و میدان را بیشتر از حریف در اختیار داشت.

نیمه ی دوم نیز در ابتدا سرد و بی روح پیگیری می‌شد و به نظر می‌رسید حذف شدن دو تیم، تاثیر زیادی در روند بازی دارد. کویت از دقیقه 60 بازی را در دست گرفت ولی بر خلاف جریان بازی، المقبالی موفق شد روی یک سانتر دقیق، با یک هد حساب شده و قدرتمند تک گل بازی را به ثمر برساند. در 20 دقیقه پایانی،تلاش های کویت به در بسته خورد و شاگردان ویرا موفق نشدند گل خورده را جبران کنند و بازی با نتیجه 1-0 به پایان رسید.

بدین ترتیب، عمان با 3 امتیاز و یک پیروزی از 3 بازی، سوم شد و کویت با 3 شکست و بدون امتیاز، در رده ی چهارم گروه قرار گرفت.

aliexpress
01-17-2015, 22:47
شکست غیر منتظره ای داشت استرالیا ! من به عنوان قهرمان روش حساب کرده بودم lol:-

pooyan_wenger
01-18-2015, 14:56
حذف عربستان در مرحله مقدماتي

ازبکستان 3 ـ عربستان 1، حماسه تيم بد بدن!
ازبک ها با ارائه يک نمايش برتر عربستان را شکست دادند و با عنوان تيم دوم به همراه چين به دور بعد صعود کردند.

به گزارش "ورزش سه"، دیدار سرنوشت ساز گروه دوم در مرحله مقدماتی جام‌ملت‌های آسیا 2015 بین تیم های ازبکستان و عربستان برگزار شد و در نهایت این ازبک ها بودند که پیروز میدان شدند.
ازبک ها که برای صعود به مرحله بعد به پیروزی در این دیدار نیاز داشتند، بازی را هجومی آغاز کردند و خیلی زود به گل اول ‏رسیدند. فرار خوب رشیدوف از سمت راست و ضربه نهایی او، از بین پاهای دروازه بان عربستان وارد دروازه شد تا ازبکستان در ‏دقیقه 2 از حریف پیش بیفتد.‏
عربستان که چیزی برای از دست دادن نداشت، در ادامه تلاش کرد تا با استفاده از تکنیک و سرعت مهاجمانش، از خط دفاعی ‏ازبکستان عبور کند اما واکنش های خوب نستروف، مانع از رسیدن این تیم به گل شد. به این ترتیب، نیمه اول با پیروزی 1-0 شاگردان ‏میرجلال کاسیموف به پایان رسید.‏
نیمه دوم را هم عربستان بهتر آغاز کرد و روی یک موقعیت نصفه و نیمه به گل تساوی رسید. برخورداسماعیلوف با مهاجم عربستان ‏را داور استرالیایی بازی پنالتی تشخیص داد تا السهلاوی در دقیقه 58 کار را به تساوی بکشد.‏
ازبک ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، حملات پردامنه ای را روی دروازه حریف ترتیب دادند و سرانجام در دقیقه 70، با ‏دیگر پیش افتادند. یک ارسال بلند روی دروازه عربستان، با ضربه سر شودیف، بار دیگر ازبک ها را پیش انداخت.‏

در حالی که شاگردان کازمین اولاریو به دنبال رسیدن به گل تساوی بودند، ازبکستان در دقیقه 78 یک بار دیگر به گل رسید تا عملا ‏کار عربستان تمام شود. یک ضدحمله سریع از ازبک ها، پاس رو به جلو تماشایی برای رشیدف و ضربه نهایی این بازیکن، از کنار ‏پاهای ولید، تبدیل به گل شد.‏
بازیکنان عربستان در دقایق پایانی تلاش زیادی برای رسیدن به گل انجام دادند اما تلاش شان به جایی نرسید و ازبکستان به عنوان تیم ‏دوم این گروه راهی مرحله بعد شد.‏

ساعت 12:30 به وقت تهران ورزشگاه: ای ام ام پارک ملبورن
داور:بنجامین ویلیامز (استرالیا)
اخطار: الزوری 62 و السهلاوی 68 از عربستان و اسماعیلوف 58، دنیسف 59، محمدیوف 54، شودیف 75 و جپاروف 79 از ازبکستان

ازبکستان: نستروف، اسماعیلوف، ملادیجانوف، دنیسوف، محمدیوف، رشیدوف، حیدروف، احمدوف، حسن اوف، اسکندروف (66 شودیف)، نسیموف
سرمربی: میرجلال کاسیموف

عربستان: ولید عبدالله، یاسر الشهرانی، عمر هوساوی، اسامه حوساوی، عبدالله الزوری، سلیمان الفرج، سعود کریری (82 تیسیر الجاسم)، سالم عبدالصدری، نواب العابد، محمد السهلاوی، نایب هزازی
سرمربی: کازمین اولاریو

شرح گل:
1 ـ صفر (ازبکستان): اولین حمله ازبکستانی های در دقیقه 2 بازی با ضربه رشیدوف به گل اول مسابقه تبدیل شد.

1 - 1 (عربستان): بنجامین ویلیامز استرالیایی برخود مشکوک درون محوطه شش قدم را پنالتنی تشخیص داد و این ضربه را سهلاوی به گل تبدیل کرد.

2 - 1 (ازبکستان): سانتر زیبای ارسالی از جناح راست با ضربه سر تماشایی شودیف تازه وارد همراه شد تا ازبکستان در دقیقه 70 باز هم از عربستان پیش بیفتد.

3 - 1 (ازبکستان): سومین گل ازبک ها را رشیدوف روی پاس به جلوی فوق العاده حسنوف در یک ضد حمله برق آسا به ثمر رساند تا کار عربستان در فاصله 10 دقیقه به پایان بازی تمام شود.

چين، حريف استراليا شد
برتري چين مقابل کره شمالي
تيم ملي فوتبال چين موفق شد با دو گل "که سون" در مقابل گل به خودي لين جائو، مقابل کره ي شمالي به پيروزي برسد و به عنوان تيم اول گروه B، راهي مرحله بعد شود.

به گزارش "ورزش سه"، کره ی شمالی که حذفش از رقابت‌ها مسجل شده بود، امروز به دیدار چین رفت که پیش از این دیدار، صعودش به دور بعد قطعی شده بود. چین بازی را بهتر شروع کرد و در دقیقه 1 موفق شد توسط "که سون" به گل برسد. گل زودهنگام باعث شد تا چین بازی را کامل در دست بگیرد و به راحتی توپ را به گردش در بیاورد و بر بازی سوار شد. این روند تا اواخر نیمه ی اول ادامه داشت تا اینکه "که سون" موفق شد گل دوم تیمش را روی یک سانتر به زیبایی به ثمر برساند.

نیمه ی دوم با برتری کره ی شمالی همراه بود و آنها موفق شدند بازی را در دست بگیرند و در دقیقه 56، روی اشتباه لین جائو و گل به خودی مدافع چین، به گل برسند. کره ی شمالی پس از این گل حملاتی به روی دروازه ی حریف خود ترتیب داد ولی راه به جایی نبرد و بازی در پایان نود دقیقه با نتیجه 2-1 به پایان رسید تا چین به عنوان صدرنشین و با 9 امتیاز به دور بعد صعود کند و حریف استرالیا شود و کره ی شمالی ، بدون کسب امتیاز از رقابت‌ها حذف شود.

Derby
01-18-2015, 18:22
گروه آناليز پروزون با تحليل بازي قبلي ايران در جام ملت‌هاي آسيا برابر قطر اين عقيده را دارد که کارلوس کي‌روش با دادن توپ و گرفتن فضا توانسته قطري‌ها را مغلوب کند.

این گروه آنالیز، برتری عددی و کمی حریفان مقابل ایران را دلیل بر ضعف ایران نمی‌داند.

یکی از عوامل این برنامه تحلیلی درباره بازی ایران مقابل قطر اینطور نظر می‌دهد: به لحاظ مالکیت، بازی با استانداردهای سطح اول اروپا فاصله زیادی داشت و این کاملا طبیعی بود. قطری‌ها از نظر آماده سازی که یکی از مهمترین رکن نتیجه‌گیری هر تیم است شرایط فوق‌العاده‌ای داشت و البته به همان میزان در این تورنمنت موفق نبود و برعکس ایران که حداقل از نظر بازی تدارکاتی با آمادگی به این رقابت‌ها ورود نکرده بود بهتر عمل کرده است.

وی ادامه داد: ما بعد از جام جهانی به دنبال این هستیم که تیم جدیدی را برای جام جهانی بعدی مهیا کنیم و این مساله مصادف شده با جام ملت‌ها و این زمان می‌برد و مطمئنا تاوان دارد.

تحلیل فنی دیدار ایران مقابل قطر:
به جهت تحلیلی این بازی از نظر استانداردهای جهانی و مقایسه آن با اروپا ضعیف‌تر بود و اما نسبت به آسیا ایده‌ال بود. قطر با 482 پاس از نظر کمیت عملکرد بهتری داشت و باید این نکته را در نظر گرفت که تعداد پاس‌های بالا مخصوصا در تیم‌های آسیایی نشان‌دهنده برتری آن تیم نیست و باید دید این پاس‌ها در چه فضایی و با چه هدفی رد و بدل شده است. ایران از نظر پاس موفق عملکرد بهتری داشته و اینطور می‌توان گفت که ایران از نظر کیفیت پاس و قطری‌ها بابت کمیت پاس در این دیدار موفق بوده‌اند.

وی در ادامه تحلیل فنی این دیدار که توسط نرم‌ابزار پروزون به دست آمده گفت: در خط دفاع و یک سوم آن، خط دفاعی ایران در 82 نبرد تک به تک موفق بود و قطری‌ها در 67 نبرد تک به تک موفق عمل کردند. در خط هافبک و جایی که شاهد بازی درگیرانه و فیزیکی از دو تیم بودیم قطر با 31 نبرد تک به تک و ایران با 41 موفقیت در نبرد نفر به نفر برتری را به شاگردان کی‌روش داده است و در این منطقه ایران 78درصد پاس‌هایش صحیح بوده و قطری‌ها هم 71 درصد در این منطقه موفق عمل کرده‌اند.

وی ادامه داد: در مجموع بازی البته قطر 60 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و البته همانطور که اعلام شد با توجه به کیفیت بد پاس‌ها می‌توان ایران را در اتخاذ این سیستم که توپ را در اختیار قطری‌ها قرار داده بود و فضا را گرفته بود موفق اعلام کرد. قطری‌ها در شرایطی مقابل ایران قرار گرفتنند که در برابر امارات 4 گل دریافت کرده بودند و بی‌مهابا حمله می‌کردند. در این شرایط تصور می‌شود قطر عملکرد فوق العاده برتری از ایران داشته باشد اما آنها تنها 11 شوت به دروازه ایران داشتند و در سمت مقابل ایران با 17 شوت که 8 تای آن داخل چارچوب بود باز هم برتری‌اش را به رخ کشید.

این گروه معتقد است کارلوس کی‌روش به جای فوتبال، شطرنج‌باز قهاری است و از این طریق موفق شده به همراه ایران تاکنون به خواسته‌اش برسد و در بازی با امارات هم مطمئنا شرایط به همین روش پشت سر گذاشته خواهد شد: 15 دقیقه ابتدایی بازی نشان دهنده روند کلی بازی این بازی است. احتمالا در این بازی شاهد بازی هجومی نخواهیم بود و هر دو تیم با فوتبال باحوصله به میدان خواهند آمد. مشخصه ویژه تیم کی‌روش این است که بازنده نیست و در عین حال فضای تیمش به گونه‌ای است که نمی‌توان آن را از پیش برنده دانست. چیزی که مهم است کی‌روش و تیمش باختن را بلد نیست و در تورنمنت‌ها بزرگ کسی به نوع فوتبال کار ندارد و مهم نتیجه نهایی است و کسی که توانسته قهرمانی را کسب کند. شاید به همین دلیل باشد تماشاگران در حین بازی شاید زیاد تهییج نشود اما احتمالا پایان خوبی در انتظارشان است.

aliexpress
01-19-2015, 14:31
آقا تبریک میگم

تو روزی که خوب نبودیم بازی رو بردیم. بیشتر گل هایی هم که زدیم از کرنر بوده !

حالا ما اینهمه خودمون رو جر دادیم بردیم میترسم ژاپن هم اونور تو گروهش دوم شه lol:-

pooyan_wenger
01-19-2015, 16:10
با 9 امتياز صعود کرديم

ایران 1 - امارات 0؛ نفس راحت با گوچی
رضا قوچان نژاد با ضربه سري فرصت طلبانه در دقيقه 90 ايران را صدرنشين گروه C کرد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به مصاف امارات رفت و در پایان پیروز این میدان شد.

ورزشگاه "سانکورپ"؛ شهر بریزبن
داور: ریوجی ساتو ؛ تماشاگر: 20 هزار نفر
کارت زرد: ولید عباس (26) از امارات؛ نکونام (35)، سردار آزمون (45)، پولادی (65) از ایران
گل: رضا قوچان نژاد 90 برای ایران

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری(63 اشکان دژاگه)، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهرداد پولادی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، سروش رفیعی، علیرضا جهانبخش(58 وریا غفوری)، وحید امیری، سردار آزمون(20 رضا قوچان‌نژاد)
سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب تیم ملی امارات: ماجد ناصر، ولید عباس، حبیب الفردان، عامر عبدالرحمن، محمد سالم، علی احمد مخبوت، عمر عبدلرحمن، احمد خلیل، خمیس اسماعیل، عبدالعزیز سنکور، محمد احمد غریب
سرمربی: مهدی علی

ایران 1 - امارات 0 (دقیقه 90): در حالی که همه تصور می کردند با تساوی این دیدار ایران به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی برسد، این رضا قوچان نژاد بود که از فرصت استفاده کرد و روی دخالت آندرانیک با ضربه سر دروازه امارات را باز کرد.

دقایق حساس:
دقیقه 5: اولین خطر جدی را بازیکن امارات با شوتی محکم به سمت دروازه علیرضا حقیقی ایجاد کرد که با فاصله کم به بیرون رفت.
دقیقه 14: سردار آزمون در عمق دفاع امارات با پاس وحید امیری صاحب فرصت شد که نتوانست کنترل خوبی روی توپ داشته باشد و این فرصت از دست رفت.
دقیقه 16: روی فرار وحید امیری از سمت چپ و پاس به بیرون او داخل محوطه جریمه با ضربه سردار آزمون یک کنترل نصیب ایران کرد.
دقیقه 17: روی کنترل آندرانیک تیموریان، بازیکنان پرتعداد ایران درون محوطه جریمه نتوانستند ضربه نهایی را به سمت دروازه بزنند و روی موج دوم حمله هم ارسال مهرداد پولادی، علیرضا جهانبخش با ضربه سر نتوانست ماجد ناصر را به دردسر بیندازد.
دقیقه 42: حرکت بازیکن اماراتی درون محوطه جریمه و ضربه اش، عرض دروازه ایران را طی کرد و مهاجمان اماراتی نتوانستند از آن استفاده کنند.
دقیقه 44: جدی ترین خطر ایران در نیمه اول مقابل امارات با ضربه کرنر آندرانیک تیموریان به دست آمد. کرنر آندو با تاثیری که جلال حسینی روی آن گذاشت در تیر دوم به سردار رسید و ضربه مهاجم ایران در آستانه ورود به دروازه توسط مدافع حریف دفع شد.
دقیقه 65: در حالی که نیمه دوم دو تیم روی دروازه یکدیگر موقعیت خطرناکی ایجاد نکرده بودند روی یک ضدحمله مهرداد پولادی مجبور شد روی بازیکن اماراتی خطا کند تا فرصتی برای حریف ایجاد نشود. این خطا برای مهرداد پولادی یک کارت زرد به همراه داشت.
دقیقه 77: تعلل مدافعان ایران، فرصت شوت زنی را نصیب مبخوت کرد که ضربه این بازیکن از عرض دروازه با فاصله به بیرون رفت.
دقیقه 78: روی حرکت تکنیکی عمر و پاس زیبای او به مهاجم امارات و ضربه این بازیکن با فاصله کم به بیرون رفت.
دقیقه 81: ارسال کرنر اشکان دژآگه با ضربه سر مرتضی پورعلی گنجی با دفع دروازه بان امارات فرصت گلزنی را از ایران گرفت.

شرح بازی:
اگرچه نمایش نه چندان جذاب ایران باز هم به برتری شاگردان کی‌روش منجر شد اما هواداران فوتبال چندان از آنچه در این مسابقه رخ داد، راضی نبودند. البته 9 امتیاز از گروه دشوار ایران در جام‌ملت‌های آسیا کار بسیار قابل توجهی است اما نمایشی که تیم‌ملی از خود نشان داد، کمی نگرانمان کرد. امروز امارات با وجود شکست و غافلگیری در لحظات پایانی بهتر از ایران توپ را به گردش درآورد و باوجود اینکه هرگز موقعیت خطرناکی روی دروازه ایران خلق نکرد، اما بخصوص با حفظ توپ عمر عبدالرحمان و حرکات تکنیکی او بازی را در نیمه دوم در اختیار گرفت. آنها البته با ورود بازیکنان باتجربه ایران و بالارفتن حساسیت بازی عقب رفتند تا در نهایت رضا قوچان‌نژاد یک گل حساس و به یادماندنی دیگر را برای تیم‌ملی به ثمر برساند. ایران در مرحله بعد با تیم دوم گروه D مسابقه خواهد داد و تا روز بازی پلی آف فرصت دارد خود را بازیابی کند. امروز 4 بازیکن اصلی تیم استراحت کردند و این فرصتی برای باتجربه هاست تا در بازی بعدی با صلابت بیشتری وارد میدان بشوند.

ديگر راجع به داوري حرف نمي‌زنم
کی‌روش: در آسیا هیچ تیمی کامل نیست
سرمربي تيم‌ملي فوتبال ايران نشست مطبوعاتي خود بعد از بازي امارات را با تبريک خود به بازيکنان ايران انجام داد و ضمنا از نمايش حريف تجليل کرد.

به گزارش "ورزش سه" کارلوس کی‌روش دقایقی پیش در سالن کنفرانس سانکورپ، حرف های خود را آغاز کرد و کسب 3 امتیاز این بازی را یک ماموریت دشوار خواند که ایرانی ها از پسش برآمدند.

اماراتی ها خوب ایستادگی کردند

بازی بسیار خوبی بود. در این مسابقه اماراتی‌ها بازی زیبایی مقابل ما انجام دادند و بسیار خوب ایستادگی کردند.بازی کردن مقابل این تیم امارات با ترکیبی که در زمین درست کرده بود، بسیار سخت است.

امارات بهترین تیم غرب آسیاست

برد خوبی بود از نظر من امارات بهترین تیم غرب آسیا است بازیکنان بسیار خوبی دارد کارهای ترکیبی خوبی ارائه می دهند به همین خاطر به اماراتی‌ها تبریک می‌گویم. به همه بازیکنان امارات تبریک می‌گویم، چراکه مقابل ایران به خوبی کار کردند.

اعتراف می کنم امارات از ما بهتر بود

بازیکنان من آماده بودند تا گذشتی را که نیاز است در زمین انجام دهندو زجر بکشند و روحیه خوبی در این بازی داشتند. اما باید اعتراف کنم که امارات بهتر از ما عمل کرد. ما توانستیم این دیدار سخت و احساسی را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

از جوان های تیم راضی هستم

ما در ابتدای بازی تصمیم گرفتیم بازیکنان جوان‌تر را به میدان بفرستیم و با تیم کامل‌مان به میدان نرفتیم. همانطور که رضا قوچان‌نژاد هم گفت در تیم ما همه در جایگاه و شرایط خوبی هستند. بازیکنان جوانی مانند وحید امیری و سروش رفیعی بسیار خوب بودند و دویدند.من به این موضوع فکر نمی‌کردم که باید در این بازی ریسک کرد و دیدید که در ادامه با اضافه کردن وریا غفوری و اشکان دژاگه توانستیم به گل برسیم و من از تمام تیم راضی هستم.

نمی خواهم باز هم به ای اف سی پول بدهم

آیا شما فکر می‌کنید من آدم خیرخواهی هستم؟! دیگر نمی‌خواهم مبالغ دیگری به ای اف سی بدهم و دیگر در مورد داوری صحبت نمی کنم. فقط فکر می‌کنم بازی خوبی را شاهد بودیم که سطح بالایی داشت.تا جایی که حمایت فیزیکی بازیکنان به خطر بیافتد در آن زمان صحبت خواهم کرد. وظیفه من است که همیشه پشت بازیکنانم باشم و از آنها حمایت کنم در مورد مسائل دیگر صحبتی نمی‌کنم.

بازیکنان ریسک می کنند

باید همیشه به سطح بازی خود بهبود ببخشیم. من در این تورنمنت هیچ تیمی ندیدم که از تمام لحاظ کامل باشد. ماهم مثل همه تیم ها اشتباهاتی داشته‌ایم. با این حال تلاش می‌کنیم که پیشرفت داشته باشیم.

اتهام سرمربي امارات به داور ژاپني؛
مهدی علی: ساتو جلوی برد ما مقابل ایران را گرفت
مهدي علي سرمربي تيم ملي امارات با شکست مقابل ايران کار سختي برابر ژاپن حريف احتمالي دور بعدي دارد.

به گزارش "ورزش سه"، از ورزشگاه سان کورپ، مهدی علی پس از شکست یک بر صفر تیم ملی امارات مقابل ایران در نشست مطبوعاتی در خصوص اینکه چرا در این بازی دیر دست به تعویض زد گفت: اگر بازیکنانم را تعویض نکردم به خاطر این بود که تیمم خوب بازی می‌کرد.

او در خصوص اینکه ایران شانسی این بازی را برد هم گفت: در دیدار مقابل ایران شانس نداشتیم. ایرانی‌ها زیاد خطا کردند. ما امروز بازی خوبی انجام دادیم، اما برنده بازی نشدیم. بعضی وقت‌ها خوب بازی می‌کنیم ونمی‌بریم اما بعضی وقت‌ها بد بازی می‌کنیم و می‌توانیم به برتری برسیم.

مهدی علی به شدت به داور اعتراض کرد و واکنش نشان داد: تا به حال راجع به داوری اعتراض نکرده‌ام اما این موضوع را به ای اف سی می گویم. داور شک داشت بعد گل چه کاری انجام دهد؛ شک داشت گل شده یا نه. داور برای این بازی از ژاپن انتخاب شد و شاید به این دلیل بود که بازی بعدی ما مقابل ژاپن است. داور بازی جلوی پیروزی ما را گرفت. داور در نیمه نخست دو کرنر بی‌جهت برای ایرانی‌ها گرفت که کرنر نبودند.داور بازی تمرکز ما را بهم ریخته بود. او به بازیکن ما کارت زرد نشان می‌داد تا در دیدار بعدی محروم شود.

سرمربی تیم ملی فوتبال امارات در خصوص عملکرد عمر عبدالرحمان در دیدار این تیم مقابل ایران گفت: او جزو بازیکنان خوب امارات است که در آینده نیز بهتر از این خواهد شد.بازیکنان ما بسیار خوب بازی کردند و ما بازی زیبایی را به نمایش گذاشتیم اما در نهایت نتیجه را واگذار کردیم. امیدوارم بتوانیم در مرحله بعدی بهتر از این بازی کنیم و نتیجه بگیریم تا به نیمه نهایی برسیم.

قوچان‌نژاد هت تريک کرد
سومین گل ملی سرنوشت ساز گوچی
رضا قوچان‌نژاد با گلزني در ديدار با امارات ايران را به عنوان صدرنشين گروه سوم به مرحله يک هشتم نهايي جام‌ملت‌ها‌ رساند.

به گزارش "ورزش سه"، ایران که تا دقیقه 90 با تساوی مقابل امارات تیم دوم جدول گروه خود به حساب می‌ آمد، روی تیزهوشی رضا قوچان‌نژاد موفق شد دروازه‌ امارات را فتح و با کسب سه امتیاز به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعد برسد.

این گل قوچان‌نژاد را می‌ توان سومین گل حساس و سرنوشت ساز او با پیراهن تیم‌ملی به حساب آورد. او در بازی بسیار حساس ایران مقابل قطر و کره جنوبی دو بار به حریفان ایران گل زده و عامل صعود ایران به جام‌جهانی شده است. این بار هم گل قوچان‌نژاد این تاثیر را داشت که ایران در مرحله بعدی با ژاپن روبه‌رو نشود. گوچی که به نظر می‌ رسید گل خود را در شرایط آفساید به ثمر رسانده، با بازبینی فیلم این بازی از سلامت گل خود مطمئن شده است. گلی که ممکن است ارزشی در حد قهرمانی ایران در این تورنمنت داشته باشد. جالب اینکه او در بازی هایی موفق به گلزنی شده که ایران نمایش خوبی مقابل حریف نداشته است. قوچان‌نژاد با این گل دوباره تبدیل به قهرمان فوتبال ایران شد، نقشی که او در دو سال گذشته با آن خو گرفته است.

وداع دو تيم با جام
برتری بحرین مقابل قطر در دیدار تشریفاتی
بحرين موفق شد در ديداري تشريفاتي، 2-1 حريف خود قطر را شکست دهد و با کسب عنوان تيم سوم گروه C، با جام وداع کند.

به گزارش "ورزش سه"، بحرین تیم برتر میدان بود و در طول 90 دقیقه موفق شد بازی خود را به حریف تحمیل کند و با پیروزی با جام وداع کند. نیمه ی اول، بحرینی ها بازی را بهتر شروع کردند و توپ و میدان را در اختیار داشتند تا اینکه در دقیقه 33 توسط سید شوبار به گل رسیدند. بازی تا پایان نیمه ی اول در اختیار قطر بود ولی شاگردان بلمادی هر چه زدند به در بسته خوردند.
نیمه ی دوم را باز هم قطر بهتر شروع کرد و شاگردان بلمادی سوار بر بازی بودند ولی موفق به گلزنی نمی‌شدند تا اینکه در دقیقه 68،عبدالکریم حسن موفق شد از روی یک ضربه ی ایستگاهی، دروازه ی بحرین را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند. با این حال، تلاش قطر برای حفظ تساوی ثمری نداشت و در دقیقه 82، سید جعفر با یک فرار خوب و یک ضربه ی دیدنی، موفق شد گل دوم بحرین را به ثمر برساند تا تیمش ، پیروز میدان شود و جام را با برد به پایان برساند. بدین ترتیب، قطر با 3 شکست و 0 امتیاز در قعر جدول قرار گرفت و بحرین با 2 شکست و یک پیروزی و 3 امتیاز، در رده ی سوم با جام وداع کرد.

mohammad_444_0o
01-19-2015, 16:35
کیروش=
آدمی جاه طاب
روانشناس قهار
با جذبه
با شخصیت
منظم
.
.
.
اگه این شخصیت، فکرش تهاجمی بود عالی میشد
ولی متاسفانه ما جلو آرژانتین دفاع می کنیم جلو امارات و بحرین هم همینطور
چرا همیشه باید 1 مهاجم بازی کنه؟

aliexpress
01-19-2015, 16:46
کیروش=
آدمی جاه طاب
روانشناس قهار
با جذبه
با شخصیت
منظم
.
.
.
اگه این شخصیت، فکرش تهاجمی بود عالی میشد
ولی متاسفانه ما جلو آرژانتین دفاع می کنیم جلو امارات و بحرین هم همینطور
چرا همیشه باید 1 مهاجم بازی کنه؟

خب چندتا دلیل داره :

یکی اینکه کلا سبک مربیگری کیروش تدافعی هست و بیشتر تمرکزش رو میزاره روی دفاع.

دوم اینکه تیم ما هافبک بازیساز نداره، یکی مثل عمر عبدالرحمان امارات که یک تنه تیم رو راه بندازه. وگرنه عناصر تهاجمی ما کم نیستن! اشکان ، سردار ، گوچی ، علیرضا جهانبخش و ...

اینا بازیکنای کمی نیستن . فقط کسی نیست که اونارو تغذیه کنه. و ما مجبوریم اکثر اوقات توپ رو بسپاریم به اشکان، چون قابلیت حفظ توپ و پا به توپ بودنش یه سر و گردن بهتر از بقیه بازیکنامونه.

حیف. کاش یه بازیساز با تجربه مثل نوری یا جباری داشتیم !

این تیم تیم خوبیه. ولی تا کی با دفاع میشه جلو رفت ؟؟؟

استفاده از تک مهاجم هم که دیگه سلیقه مربی هست. 1-3-2-4 سیستم مورد علاقه کیروش هست که همیشه هم ازش استفاده میکنه

mohammad_444_0o
01-19-2015, 16:52
خب چندتا دلیل داره :

یکی اینکه کلا سبک مربیگری کیروش تدافعی هست و بیشتر تمرکزش رو میزاره روی دفاع.

دوم اینکه تیم ما هافبک بازیساز نداره، یکی مثل عمر عبدالرحمان امارات که یک تنه تیم رو راه بندازه. وگرنه عناصر تهاجمی ما کم نیستن! اشکان ، سردار ، گوچی ، علیرضا جهانبخش و ...

اینا بازیکنای کمی نیستن . فقط کسی نیست که اونارو تغذیه کنه. و ما مجبوریم اکثر اوقات توپ رو بسپاریم به اشکان، چون قابلیت حفظ توپ و پا به توپ بودنش یه سر و گردن بهتر از بقیه بازیکنامونه.

حیف. کاش یه بازیساز با تجربه مثل نوری یا جباری داشتیم !

این تیم تیم خوبیه. ولی تا کی با دفاع میشه جلو رفت ؟؟؟

استفاده از تک مهاجم هم که دیگه سلیقه مربی هست. 1-3-2-4 سیستم مورد علاقه کیروش هست که همیشه هم ازش استفاده میکنه
بابا علی جان؛ دیگه من و تو که سابقه سال ها سرمربی گری رو داریم :jeddiiiii:
توی چند تا بازی نمیشه از یه سیستم استفاده کرد
بعدش هم به نظر من همونطور که تو هم میگی نبردن بازیساز تقصیر خود کیروشه
نمیشه گفت نداریم...حداقل محمد نوری می تونست کمک کنه

aliexpress
01-19-2015, 17:10
بابا علی جان؛ دیگه من و تو که سابقه سال ها سرمربی گری رو داریم :jeddiiiii:
توی چند تا بازی نمیشه از یه سیستم استفاده کرد
بعدش هم به نظر من همونطور که تو هم میگی نبردن بازیساز تقصیر خود کیروشه
نمیشه گفت نداریم...حداقل محمد نوری می تونست کمک کنه

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخmas:-:jeddiiiii::ahaaaaaa:

درسته. تو همه بازی ها نمیشه با یه ترکیب ثابت بازی کرد. بعضی وقت ها برد میخوایم و باید هجومی بازی کنیم، بعضی وقتا دفاع میکنیم و نتیجه رو حفظ میکنیم.

البته فکر نمیکنم کیروش تا آخر بازی ها ریسک کنه و تیمشو از اول بازی با یه سیستم دیگه بفرسته تو زمین!

اتفاقا به نظر من 1-3-2-4 یکی از کامل ترین سیستم هاست.که حتی برای تهاجمی بازی کردن هم میتونه مورد استفاده قرار بگیره!! منتها باید ابزارشو داشته باشی. ما همه چی داریم. دروازه بان مطمئن، دفاع عالی، هافبک دفاعی های مستحکم ، وینگر های خلاق و مهاجمان گلزن و با انگیزه

فقط یه چیز ، اونم اصلی ترین مورد رو نداریم. پلی میکر ! مثل اینه که شما بوگاتی ویرون فول آپشن داشته باشی ولی بنزین نداشته باشی !!! نتیجش این میشه که بقیه میان کمک کنن اینو هل بدن ! داستان تیم ما هم همینه. تیم به زور بازی هاشو میبره !

pooyan_wenger
01-19-2015, 18:30

Derby
01-19-2015, 18:51
بعد از اولین بازی هم من مثل خیلی از ایرانی ها گفتم که این سبک بازی نمی تونه به ما لذت بده
اون موقع هم گفتیم که تیم توی نوک پیکان حمله مشکلی نداره . این که یک بازی گوچی ثابت بازی کنه ، یه بازی آزمون یا ... فکر نمی کنم دردی رو از سبک تیم دوا کنه
مشکل ما درست جایی هست که بازی رو دادیم دست نکونام ، آندو و شجاعی ... 3 عنصری که به نظر من از بین این 3 نفر تنها باید آندو در زمین باشه و وجود هر کدام دیگه از بازیکنها حکم این رو داره که ما در زمان حمله تیممون 10 نفره هست و یا اگه هر 3 در زمین باشن تیم انگار 9 نفره س !
این که شما با تعداد بازیکنان کمی حمله کنی یک قضیه است اما این که شما از لحاظ چینش مشکلی نداشته باشی ولی نتونی توپ رو بیاری توی محوطه حریف یه مشکل دیگه
برای اینکه بهتر به عمق مشکلاتمون پی ببریم یک مرور می کنیم بر 4 گلی که در این تورنومنت تا کنون زدیم !

گل اول:
یک ضربه کرنر ... ارسال ... توپ برگشتی و ضربه حاج صفی

گل دوم:
یک ضربه کرنر ... یه ضربه نصفه و نیمه از شجاعی و گل

گل سوم:
ارسال از کنار و حرکت انفرادی ازمون و یک دریبل همزمان با کنترل توپ و گل

گل چهارم:
باز هم کرنر ! .. ارسال .. بلوکه شدن توپ به پشت محوطه و اثر اندو و کمی هم شانس ! .. چون نه قصد اندو ضربه زدن بود و اگر نکونام 5 سانت جلوتر بود احتمالا اثری روی توپ می گذاشت که باعث میشد توپ به گوچی نرسه و توپ خراب می شد. و البته شاهکار کمک داور که پرچم نزد !

به هر حال ما تیمی هستیم که 4 گل زدیم ... 3 گل از روی کرنر و یک گل از ارسالی از جناح راست ( اون هم ارسالی که روی بازیسازی هافبک های میانی نبود و اشتباه دروازبان حریف توپ را در اختیار ما گذاشت ! )

با این اوصاف سئوالی که پیش می اد اینه که اگر قراره تیمی برای گلزنی در مرحله گروهی هم به این سختی بیفتد و 3 بازیکن در زمین نقشی بازی کنند که هیچ کس نفهمد چی هست چه اصراری داریم که فوتبال را 11 نفره بازی کنیم؟ اگر در مقابل تیم هایی که در تاریخشان طعم تساوی در مقابل ما هم نچشیده اند آنقدر بالا و پایین بپریم پس چرا یک سرمربی با هزینه چند میلیاردی اوردیم؟
اگر ملاک برد های این چنینی و صعود به مرحله بعد هستیم و با بسم الله بسم الله دلخوش به قرعه ای آسان برای رسیدن به 4 تیم هستیم ... فاتحه این فوتبال را باید خواند

تمام نقش جواد نکونام در تیم ملی به غرغر کردن با داور .. پاس های تک ضرب خواب آور .. پاس های 1 متری .. پاس های رو به عقب و این جور تو ها ختم می شود .. پاس هایی که تنها می تواند در انتهای بازی دلمان را خوش کند که هافبک و کاپیتان ما آمار دقت پاسهایش به 70% و بیشتر می رسد ! جواد نکونام اگر تنها بازیکنی بود که نقش هافبک دفاعی را بازی می کرد می توانست بازیکن مفیدی برای تیم باشد.
اما در تیمی که اندو تیموریان را داریم و در بازیهایی مسابقه می دهیم که حریف هایمان تیم هایی چون بحرین ، امارات قطر هستند توجیهی برای این سبک بازی دیده نمی شود !
فوتبال روز دنیا چند بازیکن در ترکیب تیم با این سبک بازیکنان را برای تیم یک سرعت گیر محض می داند. تیم هایی با این گونه بازیکنان در طول یک مسابقه نمی توانند دل خوش به حرکات کوبنده و خیمه زدن روی دروازه حریف باشند و هوادارانشان اغلب باید دلخوش به عددی روی یک تابلو باشد که نشان دهنده پیروز بودن آنهاست
نمونه بارز این تیم ها یونان 2004 هست که شاید جام گرفت اما به تاریخ پیوست !
اما آیا همه فوتبال این است؟ آمار و ارقام؟

pooyan_wenger
01-20-2015, 21:13
پورعلي گنجي تنها نماينده ايران

تیم منتخب دورگروهی جام ملت های آسیا
مدافع تيم ملي فوتبال ايران در جمع 11 بازيکن برتر مرحله مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا قرار گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، مرتضی پورعلی گنجی، پدیده تیم ملی فوتبال ایران در دیدارهای مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا توانست با انتخاب AFC در بین 11 بازیکن برتر این مرحله قرار گیرد.

مرتضی پورعلی گنجی که توانست با نظر کارلوس کی‌روش بعنوان بازیکن ثابت تیم ملی در دیدارهای مقدماتی جام ملت‌های آسیا قرار گیرد، با عملکرد فوق‌العاده‌اش مسوولان این مسابقات را مجاب به انتخابش به عنوان یکی از 11 بازیکن برتر مرحله مقدماتی کرد و در قلب خط دفاعی این تیم قرار گرفت.

تنها نماینده ایران در تیم منتخب مرحله گروهی در کنار یوشیدا و ناگاتومو از ژاپن و چادوری از کره جنوبی در پست مدافع قرار گرفته است.

این تیم درون دروازه‌اش مت رایان از استرالیا را دارد و در خط میانی کی سونگ یوئنگ از کره جنوبی، عمر عبدالرحمان از امارات، سونگ که از چین، کیسوکه هوندا از ژاپن و لونگو از استرالیا حاضر شده اند و علی مبخوط از امارات نیز مهاجم برتر مرحله گروهی اعلام شده است.

از نظر جابجايي و نفوذ و ايجاد خطر بهتر از امارات بوديم
کی‌روش:بانهایت تمرکز آماده بازی باعراق هستیم
کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي ايران آماده به نمايش گذاشتن بهترين فرم ايران در مرحله حذفي جام ملت هاي آسياست.

به گزارش "ورزش سه"، پس از کسب هر 9 امتیاز دور مقدماتی تیم ایران روز جمعه مقابل عراق تیمم دوم گروه D قرار می گیرد. کی روش می‌گوید: اینکه ما از ترکیب اصلی در بازی با امارات استفاده نکردیم واکنشی به دو کارت زرد و یک مصدومیت بود. می خواستیم به چند بازیکن جدید به خصوص در خط جلو بود. حالا ما با تیم کامل آماده بازی در یک چهارم نهایی هستیم. همانطور که دیدبد بازیکنان جوان تجربه خوبی بدست آوردند و بازی خوبی انجام دادند البته من نقشه داشتم از برگ هایم در جریان بازی استفاده کنم و البته در ذهنم داشتم که اگر لازم شد از آس هایم در جریان بازی استفاده کنم.تجربه بازیکنانی که به میدان آمدند باعث شد آنها نقش مهم شان را به خوبی نشان دهند.این یک پیروزی خوب مقابل امارات بود تیمی که از نظر من بهترین تیم غرب آسیایت و بازیکنان جذاب و ترکیب فوق العاده ای دارد.آنها سالهاست مقابل هم بازی می کنند و قرار گرفتن کنارشان دشوار است. آنها به اندازه یک تیم باشگاهی با هم قوی هستند.

او در خصوص پاس کاری گفت: ما تمرکز خود را نشان دادیم و در سطحی قابل قبول نمایش دادیم و تیم مقابل را قربانی بازی خوب خود کردیم.ما در قسمت هایی از نظر حمله و تحرک بهتر از امارات بودیم و البته در بازی با امارات پاس کاری خوبی داشتیم اما اصراری هم به این کاری نداشتیم. از نظر جابجایی، نفوذ و ایجاد خطر بهتر از امارات بودیم. این بازی فوق العاده ای از نظر فنی و احساسی بود.

ايران روحيه طلايي خود را نشان داد
قوچان‌نژاد : کی‌روش استراتژیستی استنایی
رضا قوچان نژاد در بازي با امارات تک گل سه امتيازي و سرکروهي ايران را به ثمر رساند.

به گزارش "ورزش سه"، قوچان نژاد بعد از برد برابر امارات گفت: ما به سرمربی تیم از نظر تاکتیکی کاملا اعتماد داریم. او قدرت سازماندهی بی نظیری دارد و یک استراتژیست بزرگ است. ما کاری را در زمین انجام می دهیم که او از ما می خواهیم.

او در ادامه افزود: شاید اینکه در دقایق تلف شده گل زدیم شانس با ما بود اما ایران یک بار دیگر روحیه فوق العاده و طلایی خود را نشان داد. اگرچه در حال حاضر همه خوشحال هستند و مشغول شادی اما ما بلافاصله روی حریف دور بعدی مان متمرکز می شویم.به نظر من ایران از امارات خطرناک تر بازی کرد ولی من به حریف بابت نمایش دیروزش تبریک می گویم.

حذف فلسطين بدون امتياز
عراق حریف ایران در یک چهارم نهایی
تيم ملي عراق با پيروزي 2-0 مقابل فلسطين، حريف تيم ملي ايران در مرحله يک چهارم نهايي جام ملت هاي آسيا شد.

به گزارش "ورزش سه"، عراقی ها در این دیدار یک ضربه پنالتی را هم از دست دادند اما در نهایت توانستند با کسب پیروزی 2-0، صعودشان به مرحله بعد را قطعی کنند.
بازی در نیمه ی اول با برتری عراق همراه بود ولی آنها در گلزنی موفق نبودند و همچنین فلسطین بر خلاف دو بازی قبل، سازمان یافته و منظم در دفاع ظاهر شد. 15 دقیقه اول، عراق فشار بسیاری بر روی دروازه فلسطین ایجاد کرد ولی شاگردان حکیم شاکر، موفق به گلزنی نشدند و فلسطینی ها هم در دفاع خوب ظاهر شدند. پس از دقیقه 15، عراق کمی عقب کشید و بازی، کندتر و آهسته تر نسبت به دقایق ابتدایی پیش رفت. تا پایان، دو تیم موفق نشدند خطر خاصی به روی دروازه ی یک دیگر ایجاد کنند و بازی با نتیجه 0-0 به پایان رسید.
عراق نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید. در دقیقه 48، ارسال یک ضربه کرنر روی دروازه فلسطین، با ضربه سر یونس محمود، به گل حساب کار را 1-0 کرد.
حملات عراق ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 58، خطای مدافعان فلسطین، یک ضربه پنالتی نصیب عراقی ها کرد اما ضربه یونس محمود را دروازه فلسطین به زیبایی دفع کرد. بازیکنان عراق که می دانستند یک گل برتری می تواند برای آنها دردسرساز شود، به حملات شان ادامه دادند تا اینکه در دقیقه 87، یک حرکت هماهنگ از سمت راست، با ضربه یاسین از داخل محوطه جریمه، به گل دوم عراق تبدیل شد. با این پیروزی عراق 6 امتیازی شد و به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کرد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]ترکیب تیم ملی عراق: جلال حسن هاشم، سلام شکیر، احمد ابراهیم خالف، زورقام اسماعیل، احمد یاسین، یاسر کاسیم، امجد کلاف، ساعد عبدالامیر، یونس محمود، ولید سلیم، مرام

[Only Registered And Activated Users Can See Links]ترکیب تیم ملی فلسطین: گابر، توفیق علی، احمد هربی، عبداللطیف البهداری، اشرف نومن، احمد ماهر، هاشم سلهی، خادر یوسف، محمود عید، خالد سالم، اسماعیل الامور

دقیقه 48: یونس محمود، مهاجم باتجربه عراق، در ابتدای نیمه دوم تیمش را پیش انداخت؛ یک ضربه کرنر با ضربه سر قدرتمندانه محمود، حساب کار را 1-0 کرد

دقیقه 58: عراق صاحب یک ضربه پنالتی شد اما ضربه یونس محمود را دروازه بان فلسطین دفع کرد

دقیقه 87: گل دوم برای عراق، حرکت هماهنگ بازیکنان این تیم از سمت راست، در نهایت با شوت دیدنی یاسین از داخل محوطه جریمه، به گل دوم عراق تبدیل شد

سامورايي ها حريف امارات شدند
صعود مقتدارنه ژاپن با پیروزی مقابل اردن
تيم ملي ژاپن با پيروزي 2-0 مقابل اردن، با 9 امتياز، به عنوان تيم اول از گروه D رقابت هاي جام ملت هاي آسيا صعود کرد.

به گزارش "ورزش سه"، ژاپن که در دو دیدار قبلی مقابل فلسطین و عراق به راحتی به پیروزی رسیده بود، در دیدار امروز هم کار ‏دشواری مقابل اردن نداشت و در نهایت توانست با دو گل از سد حریف عبور کند.‏
همان طور که انتظار می رفت بازی با برتری ژاپنی ها آغاز شد و آنها در دقیقه 10، توانستند دروازه عامر شافی را باز کنند اما عبور ‏توپ از خط عرضی زمین قبل از پاس گل، باعث شد تا داور گل را قبول نکند.‏
اما ژاپنی ها برای رسیدن به گل برتری چندان منتظر نماندند و در دقیقه 24، کیسوکه هوندا گل اول بازی را به ثمر رساند. یک حمله ‏از سمت چپ و شوتی که با دفع ناقص عامر شافی روبرو شد، با ضربه هوندا روی توپ برگشتی، گل اول ژاپن را رقم زد.‏
شاگردان خاویر آگیره تلاش زیادی برای رسیدن به گل های بعدی در نیمه اول کردند اما درخشش عامر شافی، مانع از باز شدن ‏دروازه اردن شد. به این ترتیب این نیمه با حساب 1-0 به پایان رسید.‏
در نیمه دوم اردنی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، نمایش بهتری از نیمه دوم ارائه دادند و یکی دو موقعیت نصفه و نیمه ‏روی دروازه ژاپن به وجود آوردند اما در مجموع باز هم تیم ژاپن بود که به لطف ستاره های باتجربه اش، کاملا بر بازی مسلط بود ‏در نهایت در دقیقه 83 به گل دوم رسید.‏
یک نفوذ از موتو از سمت چپ و ارسال او به داخل محوطه جریمه، با ضربه شینجی کاگاوا، به گل دوم سامورایی های آبی تبدیل شد. ‏کیسوکه هوندا می توانست در ثانیه های پایانی گل سوم ژاپن را به ثمر برساند اما ضربه او به تیر عمودی دروازه برخورد کرد و به ‏این ترتیب، بازی با همان دوگل به پایان رسید.‏

Fc Bayern München
01-23-2015, 12:15
سلام

بخاطر این باخت تا دقیقه ی 101 بهتون تسلیت میگم ولی یه خبر مهم دارم !

یونس محمود مگه یه کارت زرد نداشت ؟؟؟؟؟

حالا هم داور دومی رو بهش داد !

خب این میشه 2 تا !

ولی اخراجش نکرد .... انصافا این داور کم داره !!!

میتونید فول مچ رو

گلللللللللللللللللللللللل للللللللللللللللللللللللل للللللللللللللللللللللللل للللللللللللللللللللللللل لللللل

2-2 !!!!!!!!!!!!!!!

ایول !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

داورو وللش مرتضی رو بچسبید !!!!!!!

aliexpress
01-23-2015, 13:18
حذف شدیم. از ته دلم ناراحتم مثل خیلی از شماها

شک ندارم اگه اون کارت عجیب و غریب رو نمیداد بنجامین ویلیامز، حتی یک گل هم نمیخورد چه برسه به اینکه بازی بخواد به پنالتی ها برسه !!!

ولی دست تک تک بچه ها درد نکنه. دو بار عقب افتادیم ولی بازم گل مساوی رو زدیم. میدونستم تو پنالتی ها میبازیم ولی این حقمون نبود

aliexpress
01-23-2015, 14:01
واقعا تلخ بود... خیلی تلخ !

تازه با این تیمی که کیروش ساخته داریم یه شخصیت تیمی پیدا میکنیم. حیف که داور نخواست ما بالا بریم وگرنه راحت عراق رو میبردیم.

این تورنومنت ها به این جوون ها بازی دادن خیلی ارزش داره. در آینده همین بازیکنا استخون بندی تیم ملی رو تشکیل میدن.

کسب تجربه تو اینگونه بازی ها خیلی مهمه. وریا غفوری خوب بازی میکرد و پا به توپشم خوب بود. ولی خب 2 گل که ما خوردیم از همون سمت خودش بود.

همین پورعلی گنجی که یکی از بهترینای تیممون بوده تا الان، یه پنالتی مبتدیانه داد. همین بازیا باعث میشه در آینده با تجربه تر بشه. در کل خیلی دوست داشتنیه.

دیدین که جهانبخش تو دومین بازیش چقد بهتر از بازی اولش بازی کرد. هم تو بخش دفاعی خوب بود هم حمله. تنها مشکل ما تو این تورنومنت مصدومیت سردار آزمون بود.درسته یک از بهترین بازیکنانمون بود ولی به خاطر آمادگی بدنی نه چندان خوبش ،2 بازی از ابتدا بازی کرد و هر دو بازی رو مصدوم شد و یه تعویض اجباری رو دست کیروش موند.

دقت کردین وقتی تیممون گل اول رو خورد به کل شیرازه خط دفاعی از هم پاشید ؟؟؟ چون ما تا قبل از اون گلی نخورده بودیم ولی خوردن این گل باعث شد تمرکزمون از بین بره و اشتباهات بعدی رخ بده.

به هر حال کیروش هیچی هم به این تیم اضافه نکرده باشه حداقل وحدت و همبستگی ملی رو بین هوادارا و بازیکنان به وجود آورده. یه شبه که نمیشه ره صد ساله رو طی کرد ! منم اوایل زیاد بهش اعتقاد نداشتم ولی کم کم نظرم عوض شد.

چیزی که خیلیامون روش اتفاق نظر داشتیم اینه که قبلا تیم ملی مون چنگی به دل نمیزد ولی الان بیشتر دوستش داریم.

باختیم. ناراحت بودم به خاطر باختمون، ولی از تیم ملی مون هیچ گله ای ندارم. همین که 10 نفره نزدیک 80 دقیقه دووم آوردیم، دو بار عقب افتادیم ولی نزاشتیم عراق تو جریان بازی شکستمون بده برام ارزش داره.

منم طرفدار بازی زیبا هستم. ولی کیروش یه مربی تدافعی هست که کارشم خیلی خوب تو اون بخش انجام میده.البته اگه دست های پشت پرده نخوان بزارن کارشو انجام بده! حداقلش که از نظر دفاعی خیلی سازمان یافته تر هستیم. اونم اخلاق خاص خودشو داره مثل خیلیای دیگه. کنار گذاشتن رحمتی ، خلعتبری و بازی دادن به امثال شجاعی و .... انتقاداتی هست که میشه بهش وارد کرد.

البته در مورد رحمتی با اینکه خودم استقلالیم وخیلیم دوستش دارم و اونو جزو بهترین دروازه بان های ایران میدونم، ولی عملکردش رو توپ های هوایی واقعا ضعیفه و خودمم اینو میدونم.یا میتونست یه بازیساز مثل نوری یا صادقیان و ... دعوت کنه ولی اینکارو نکرد. یا حتی میتونست یعقوب کریمی رو بیاره که هم دفاع چپ کار میکنه هم هافبک چپ. اینجا میتونست تو این بازی بازی کنه جای پولادی.

به هر حال بیشترین انتقاد من رو نفرات دعوت شده و نشده هستش !

از نظر من نبود یه هافبک تهاجمی بازیساز باعث شد که ما تو این مرحله حذف بشیم. کیروش به این مورد متاسفانه توجهی نکرد و ضررشم دید. همین پیام صادقیان میتونست یه ذره حتی بهمون کمک کنه ولی باید رو اعصابش کار کنن!

به هر حال حذف شدیم. امیدوارم همین جوون ها در آینده واسمون افتخار کسب کنن

سروش مادریدیسمو
01-23-2015, 14:11
به پایان آمدیم دفتر حکایت همچنان باقیست...
شک نکنید تا روز قیامت هم فوتبال ایران از این باتلاقی که توش گرفتار شده خارج نمیشه بلکه بیشتر دست و پا میزنه و بیشتر فرو میره دریغ از یک برنامه ریزی اساسی...

Soroush77
01-23-2015, 14:27
به نام یزدان پاک

سلام فقط میتونم بگم متاسفم
ایران فوق العاده بود باتوجه به 10 نفر شدن اشتباه محض داوری دوبار بازی ور مساوی کرد و قطعا کار تیم خوب بود.
زیباترین بازی جام قطعا همین بازی بود اما ای کاش به سود ایران میشد
تا چند دقیقه پیش نمیتونستم اشک هامو کنترل کنم خیلی ناراحتم خیلی ولی دست بازیکنان درد نکنه عالی بودن ووریا غفوری هم زبان من کورد باغیرت ایرانی باغیرت عالی بود ووریا همه کار کرد بقیه بازیکنان هم عالی بودن اما فوتباله دیگه کاریش نمیشه کرد و جذابیتش به همینه
مثل اینکه سوزن ما رو یک چهارم گیر کرده چه با عراق چه با کره!!!
مشکل فوتبال ما الآن فقط یه نفره اونم کفاشیان!! فقط مقصر اونه ..مفت خوری و بالا کشیدن کارشه...زمان دادکان ما سوم آسیا شدیم الان هفتم و هشتم میشیم..این فرق اداره و مدیریت فدراسیون بین دادکان و کفاشیانه...
تو کی روش هم مربی بزرگیه همه ما میدونیم اگر کیروش به تیم ملی ایران نمی اومد ماهمچنان مشکل خط دفاعی داشتیم اما الان بیشترش برطرف شده
اگر کیروش نمیومد ما خواب جام جهانی هم نمی دیدیم..خواب بازی طلایی با آرژانتین رو نمیدیدیم درسته این بازیکنان ما هستن که باغیرت اند اما مربی باتجربه میخواد که اونا رو درست به کار بگیره...ظرفیت فوتبال ما از اروپا هم بیشتره..تو کوچه پس کوچه های ایران همه فوتبالیست اند و همه یه پا مسی اند برا خودشون...اما تا وقتی تو فوتبال ما با پول میرن تیم ملی و بازیکنان خوب میمونن تو خونه همینه
تو فوتبال دزدی زیاده..مفت خوری زیاده باید این دزد و کرم رو برداریم وگرنه ریشه های فوتبال رو کامل تخریب میکنه
ایشالله هر ایرانی ای که در هرجای دنیا هست موفق باشه با آرزوی موفقیت برای کشور عزیزمون ایران در همه ی زمینه ها.
یا حق
علی یارتون
سلام فقط میتونم بگم متاسفم
ایران فوق العاده بود
زیباترین بازی جام قطعا همین بازی بود اما ای کاش به سود ایران میشد
تا چند دقیقه پیش نمیتونستم اشک هامو کنترل کنم خیلی ناراحتم خیلی ولی دست بازیکنان درد نکنه عالی بودن ووریا غفوری هم زبان من کورد باغیرت ایرانی باغیرت عالی بود ووریا همه کار کرد بقیه بازیکنان هم عالی بودن اما فوتباله دیگه کاریش نمیشه کرد و جذابیتش به همینه
مثل اینکه سوزن ما رو یک چهارم گیر کرده چه با عراق چه با کره!!!
مشکل فوتبال ما الآن فقط یه نفره اونم کفاشیان!! فقط مقصر اونه ..مفت خوری و بالا کشیدن کارشه...زمان دادکان ما سوم آسیا شدیم الان هفتم و هشتم میشیم..این فرق اداره و مدیریت فدراسیون بین دادکان و کفاشیانه...
تو کی روش هم مربی بزرگیه همه ما میدونیم اگر کیروش به تیم ملی ایران نمی اومد ماهمچنان مشکل خط دفاعی داشتیم اما الان بیشترش برطرف شده
اگر کیروش نمیومد ما خواب جام جهانی هم نمی دیدیم..خواب بازی طلایی با آرژانتین رو نمیدیدیم درسته این بازیکنان ما هستن که باغیرت اند اما مربی باتجربه میخواد که اونا رو درست به کار بگیره...ظرفیت فوتبال ما از اروپا هم بیشتره..تو کوچه پس کوچه های ایران همه فوتبالیست اند و همه یه پا مسی اند برا خودشون...اما تا وقتی تو فوتبال ما با پول میرن تیم ملی و بازیکنان خوب میمونن تو خونه همینه
تو فوتبال دزدی زیاده..مفت خوری زیاده باید این دزد و کرم رو برداریم وگرنه ریشه های فوتبال رو کامل تخریب میکنه
ایشالله هر ایرانی ای که در هرجای دنیا هست موفق باشه با آرزوی موفقیت برای کشور عزیزمون ایران در همه ی زمینه ها.

یا حق
علی یارتون

am!n
01-23-2015, 16:00
من واسه تک تک بازیکن ها ارزش قائل هستم ولی انصافا گل اول رو حقیقی خیلی بد خود واقعا گل لایی خیل تضعیف روحیه هست برای تیم اگه یادتون باشه توی پرسپولیس هم بازی می کرد ضعف حقیقی لایی خوردن هاش بود و واقعا خیلی می تونست بهتر باشه حقیقی خصوصا تو ضربات پنالتی و حداقل 2 تا رو اگه شانسی نمی پرید می تونست راحت بگیره ولی باز خیلی برام جالبه اون امارات که ما راحت بردیمش تیم قدرتمندی به نام ژاپن با اون همه ستاره که تو لیگ های مطرح دنیا بازی می کنند برد واقعا حقمون این نبود نمی دونم چرا ایران همیشه باید با نا داوری ببازه چه تو جا ملت ها چه تو جام جهانی حتی چه تو کشتی . کلا انگار داوری با ما خوب نیست و همیشه مجبوریم بعد از بازی هامون بگیم ما به داروی باختیم

aliexpress
01-23-2015, 16:08
و اینک .... حذف ژاپن از جام ملت های آسیا ! به دست امارات !

shomir
01-23-2015, 16:16
اخه تا کی باید حق ایران رو در تمام عرصه های ورزشی بخورن اخه مگه ایران چه گناهی کرده تو همه ورزش ها ایران رو اذیت میکنن....ای بابا کیروش رو در این شرایط بیرون بندازن واقعا تیم ما له میشه باید بذارن ادامه بده اخه تقصیر کیروش بدبخت چیه وقتی کل دنیا با ایران لجه تو سطح مسابقات جهانی وقتی بازی با ارژانتین اون پنالتی معروف رو برامون نگرفتن یا از این داور لعنتی که نشون داد تو بازی با بحرین با تیم ایران مشکل داره باز هم برای این بازی همین داور رو گذاشتن شاید میتونیم دلمون رو خوش کنیم که مث سگ از ما میترسن و دوست ندارن بیایم بالا خداوکیلی ایرانی که کیروش ساخته نظیر نداره تمام مربی ها و کارشناس هارو تو ایران جمع کنی نمیتونن یه همچین تیمی بسازن هربار ایران میباخت در دوره های قبلی ما میگفتیم حقشونه بازی بلد نیستن ولی خدایی این ایران مستحق شکست نبود خیلی قشنگ 10نفره جنگید واقعا حال کردیم

Derby
01-23-2015, 16:51
خب متاسفانه حذف شدیم
البته همه ایرانی ها از این که تیم ملی مون نتونسته بالا بره و حداقل توی 4 تا باشه ناراحتن :daghon:
هر کس دوست داره تیم ملی کشورش به هر نحوی شده توی مسابقات بالا باشه و بعد از بازیها بشینن و به ضعف ها و .. بپردازن
اما اگه بخواهیم با نگاهی جز یک هوادار به فوتبال ایران نگاه کنیم و نگاهی دلسوزانه داشته باشیم از قهرمان نشدن این تیم و یا بالا نرفتن این تیم میشه یک کم هم خوشحال شد
می خوام یک کم به گذشته برگردم
اواسط دهه 80 در فوتبال ما دوره ای بود که در بازیهای حساس اوت دستی انداختن شده بود یک حربه برای گلزنی تیم ها و ما اینقدر توی این نوع سبک غرق شده بودیم که کار به جایی رسیده بود بعضا تیم ها به جای گرفتن کرنر تمرکزشون رو روی گرفتن اوت دستی گذاشته بودن. اینجوری شده بود که بازیکنانی مثل X که از زدن چند روپایی هم عاجز بودن برای تیم های مختلف ناز می کردن و سر از تیم های بزرگ کشور هم در آوردند !
شروع همه گیر شدن تاک تیک اوت دستی از زمانی بود که فجر سپاسی چندین بازی رو با این حربه تونسته بود ببره و کلی هم باد به غبغب می انداختن که اوت دستی هم خودش تاک تیکه و ما ازش استفاده می کنیم
اوضاع کمی داشت نگران کننده می شد و بازیکنان خوبمون هم به این باور رسیده بودن که اگر بتونن پرتاب خوبی داشته باشند در آخر فصل تیم های بیشتری دنبالشون می آید. .. کم کم سبک های نوینی در پرتاب هم دیده میشد و یادمه یه بازیکن با پشتک زدن قبل از اوت دستی خودش رو مطرح کرده بود ! چند سال گذشت و کسی نمی دونه سرنوشت بازیکنانی که صرفا به دنبال پرت کردن توپ با دست بودن چی شد ...

اوضاع الان ما و تیم ملی ما هم شده همین ! ما 2 سالی هست که واقعا چیزی شبیه به فوتبال هم از تیم ملی مون نمی بینیم ! من نمی دونم این سبک بازی چه لذتی به هواداران فوتبال می ده ولی اگر واقعا مردم کشورمون از بردن به این سبک خوشحال و راضی می شن لطفا نگن که فوتبال دوست هستند ! و بهتره بگن که ما برد دوست هستیم !
جام جهانی 2002 را برزیلی ها با 2 جین ستاره به راحتی بدست آوردند اما اکثر مردم برزیل از بردهای خفیف و بازی سرد تیم ملی خودشان ناراضی بودند و تیم برزیل 2002 با وجود بزرگترین ستارگان تاریخ برزیل نتونست جایی در بین هواداران این کشور باز کنه و خیلی ها هنوز هم بزیهای به یاد ماندنی برزیل 82 را به عنوان روزهای خوش یاد می کنند ! با اینکه این تیم قهرمان مسابقات هم نشد !

اینکه ما 90 دقیقه بزنیم زیر توپ و دلمون خوش باشه که ضربه ایستگاهی بگیریم تا کل بازیکنان بریزن توی محوطه و روی اتفاق گلزنی کنیم چیز جالبی نیست !

ما در این مسابقات 7 گل به ثمر رساندیم و از این 7 گل 5 گل رو از روی ضربه کرنر زدیم !!!!lol:-
درسته که استفاده از کرنر هم خودش تاکتیکه اما شما مطمئن باشید که ایران با این نوع بازی همیشه باید خوشحال و شاد از بردن تیم های خوزه خلیج فارس و تیم های درجه چند آسیایی باشه .
این سبک بازی بزن زیرش و دفاع محض در فوتبال ما مد شده که هیچ کس حوصله دیدن بازیهای لیگ و حتی ملی هم نداره
ما به زور عرق ملی و تعصب جلوی تلویزیون می نشینیم و بازیها رو می بینیم .. اما متاسفانه باید با این سبک فوتبال منتظر باشیم که از ماه بعد تیم های باشگاهی ما هم در آسیا پشت سر هم به تیم های حوزه خلیج فارس ببازند !
شاید زیاد نخواد که انتظار بکشیم ...
به نظر من تا زمانی که ارزش هوادارها برای تیم هایی باشه که فقط ببرند و خبری از فوتبال زیبا نباشه مطمعن باشید که فوتبال ما هر روز متزلزل تر خواهد شد و با هر باخت دوباره صحبت از برکناری و استعفا و... به میان خواهد آمد
راهی که مشخص نباشه به چه مقصدی می خواهد برسد مسلما ما رو نمی تونه موفق کنه

icon
01-24-2015, 01:09
با حرفای جعفر آقا موافقم.
سبک بازی ای که توی لیگ یک کشور انجام میشه سبک بازی تیم ملیشو تعیین میکنه. مثلا سبک بازی المانیا حمله کردن با پاس های کوتاه و دقیق هست که تو تیم ملیشونم مشاهده میشه. یا ضد حمله های ایتالیایی.
در مورد ایران خیلی چیزا باید تغییر کنه تا هم بازی قشنگ ببینیم و اگه بتونیم بازی قشنگ ارائه کنیم یقینا میبریم.
ویژگی یه سری بازیکن خاص نباید تاکتیکو تعیین کنه. تاکتیک باید بازی کنا رو مشخص کنه.
یعنی مربی باید اول تاکتیک رو تعیین کنه بعد بیاد بازیکن انتخاب کنه. متاسفانه الان شاهد این هستیم که قد بلند یه سریا و سانتر های یکی دیگه داره تاکتیک تیم ملی ملی رو تعیین میکنه. در صورتی که به نظر من این کاملا غلطه. شاید اینا مصدوم باشن یا محروم.
ولی اگه تاکتیک بازی کنا رو تعیین کنه برای مصدوم و محروم جانشین پیدا میشه.
بهتره به طور مرتب اردو برگذار شه که بازیکنا با هم هماهنگ باشن و خوبا از بدا شناخته شن.
بعضی از مربی ها هستن که به تیم ملی نمیخوان بازیکن بدن بعد انتقادم میکنن. اینا رو نمیدونم فازشون چیه.
در کل باید اول تعیین هدف کنیم . هدفی مثل بازی قشنگ.
بعد باید برنامه ریزی کنیم براش .
یعنی راه های رسیدن به هدفو مشخص کنیم.
و این وسط نظم و همدلی خیلی مهمه.
همدلی یعنی اینکه همه بخوان که به هدف برسیم ک حتی اگه یه نفرم نخواد گرچه کم تاثیر باشه نقشش ، ولی مارو از هدف دور میکنه.

mohammad_444_0o
01-24-2015, 15:47
به نظرتون برمی گردیم؟؟؟؟؟

aliexpress
01-24-2015, 15:58
احتمالش 50 - 50 هست. امیدواریم نتیجه برگرده.

mohammad_444_0o
01-24-2015, 16:15
احتمالش 50 - 50 هست. امیدواریم نتیجه برگرده.
توکل بر خدا
هر چه پیش آید خوش آید

aliexpress
01-24-2015, 16:17
توکل بر خدا
هر چه پیش آید خوش آید

الان احتمالش شد 30 - 70 به سود عراق :دی

am!n
01-24-2015, 18:55
به نظر من ایرانی رای نمیاره امکان نداره فیفا به نفع ایران کاری کنه فیفا ضد ایرانه

am!n
01-24-2015, 19:33
اه اه بچه ها چه جنگ رسانه ای بدی بین عراق و ایران راه افتاده توی شبکه های اجتماعی

Derby
01-24-2015, 22:01
متاسفانه فدراسیون فوتبال ایران یک راهی رو همیشه برای توجیه باخت هاش پیدا می کنه
وقتی به حافظه تاریخی خودم رجوع می کنم می بینم که سال 2002 بعد از اون باخت افتضاح مقابل بحرین و عدم راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به صورت مستقیم به جام جهانی 2002 همین داستان رو راه انداختند و اونجا هم خیلی شیک و مجلسی تمرکزها رو بردند به سمت هیاهویای اینچنینی !
الان هم تاریخ تکرار شد و فدراسیون فوتبال ما یک حرف بچگانه و خنده دار رو مطرح کرده
بر فرض اگر این اتفاق هم بیفته و بازیکن 100% مقصر باشه وقتی کارت بازی برای بازیکن صادر شده هیچ تقصیری بر گردن تیم عراق نیست. چرا که اگر قرار بر تغییر نتیجه باشه اون موقع اردن هم شاکی میشه و میگه این بازیکن با ما هم بازی کرده و اون بازی هم باید 3 بر 0 شه و حالا که اینجوری شد دوباره اردن با ایران بازی کنه ! به نظر شما شدنیه؟
این ها فقط واسه بردن این شکست به حاشیه بوده و تیم ملی بلیطش هم برای برگشت اماده کرده
تیم بر میگرده و مطمئن باشید که لیگ هم جلوتر برگزار می کنن که همه چی ساکت شه !
متاسفانه این نوع برخورد دوگانه در قبال تیم های تحت مربیگری مربیان خارجی انجام میشه
در حالیکه در سال های 2007 و 2011 که تیم ملی ما دقیقا در همین مرحله حذف شد ( تیم قلعه نویی در ضربات پنالتی و تیم قطبی در وقت های اضافه هر دو در مقابل کره جنوبی ) یک برنامه راه انداختند و پدر قلعه نویی و قطبی رو در آوردند !
من یادمه یکی از کارهایی که قلعه نویی کرد این بود که در نزدیکی های پایان بازی وحید طالب لو رو به جای سید مهدی رحمتی به زمین فرستاد تا در ضربات پنالتی او در درون دروازه بایسته
طالب لو اومد و از 5 پنالتی تونست 1 ضربه رو مهار کنه ولی چون ما 2 پنالتی رو خراب کردیم بازنده شدیم. با این حال آقایان به اصطلاح کارشناس گفتند که این تعویض خوب نبوده و مربی باید شناخت داشته باشه روی دروازبان و دروازبانی که از 5 تا 1 دونه رو بگیره قوی نیست
حالا این دوستان چرا نیستند تا سئوال کنند که اقای کیروش شما درون دروازه یک دروازبانی رو گذاشتید که در طول بازی 3 توپ اومد روی دروازه که جدی بود و هر 3 را گل خوردی و در ضربات پنالتی جوری عمل کردی که هیچ پنالتی رو مهار نکردی و 90% ضربات رو خلاف جهت رفتی !
هر چند من نمی خوام مثل اون به اصطلاح کارشناسان که از تریبون صداوسیما خودشون رو مطرح کردند و به نون و نوایی رسیدند سئوال غیر منطقی کنم و آسمان ریسمان کنم تا از دل تیم مقصر بیرون بکشم و برای غیرت و تعصب علی رضا حقیقی شک و شبهه ایجاد کنم .. اما این دوستان که منطقشان این بود که دروازبان از 5 پنالتی 1 پنالتی رو مهار کنه ضعیفه س مقصر سرمربی تیمه ! الان کجان؟
الان این دوستان مشغول ساختند خبرهای حاشیه ای هستند تا نگاه ها عوض شود
این دوستان پس از باخت آرژانتین هم مقصر را داور می دانستند و پس از باخت به عراق هم مقصر را داور می دانستند !
من متعجب هستم از مردمی که در طول 24 ساعت بعضا 3 بازی پخش مستقیم رو می بینند و با اشتباهات پشت سر هم داوری مواجه هستند چرا تحت تاثیر این حرف ها قرار می گیردند؟
متاسفانه رسانه در ایران در دست یک جریانی قرار می گیره و مردم رو به هر سمت و سویی که بخواد می بره
خیلی راحت دلیل باخت شد داور ! تیم 1 بر 0 جلو بوده و ما با تیم یک کشور جنگ زده در حال بازی هستیم و باز هم مشغول دفاع بودیم
مهرداد پولادی در اون لحظه بی مبالاتی کرد و در حالیکه می تونست پایش رو جمع کنه این کار رو نکرد و پایش رو ادامه داد تا روی سینه بازیکن و کارت زرد گرفت. هر چند که کارت خیلی سختگیرانه بود... اصلا شما فرض بر این بگیرید که پولادی تکل از پشت می زد و اخراج می شد .. یعنی سرمربی باید برای همچین چیزی یک برنامه نداشته باشه؟ تمام تیم های جهان با از دست دادن یک بازیکن در حد پولادی بازی در این شرایط را می بازند؟ این چه حرفیه آخه ؟ شما بازی 1 بر 0 را تبدیل به 2 بر 1 کردین و باز هم تیم با غیرت بازی را مساوی کرد .. و بازهم به دفاع رفتیم !
همچین تیم زیر توپ می زد و از انواع و اقسام حربه های وقت کشی استفاده می کرد تا بازی را به پنالتی ها ببره که آدم حس می کرد درون دروازه جیجی بوفون هست و می خواد از 5 توپ 3 تا رو بگیره !
این تیم با مربی چندین میلیاردی با دفاع اتوبوسی و زدن 5 گل از 7 گل روی ضربات ایستگاهی چه عایدی برای فوتبال ما داشته است؟
مگه مهرداد پولادی در 3 بازی گذشته چکار کرد که 1 نفر از کادر فنی نپرسید که اصلا قرار گرفتن این آقا در 11 نفر چه توجیه فنی دارد؟ که حالا اخراجش باعث شه مربی با رفتارهای خنده دار به تسویه حساب شخصی بین نیمه بپردازه و تمرکز تیم رو انقدر بهم بزنه که در نیمه دوم برای هر اوت دستی هم تیم عصبی بشه و اعتراض کنه !
دقیقا بی مبالاتی بازیکن عراق در وقت های اضافه که به سمت دست های حقیقی رفت 1 کارت زرد برای بازیکن عراقی کارت زرد در بر داشت .. عین پولادی
شما دفاع چپ ژاپن را ببینید و اصلا مروری بر بازیهای مهدوی کیا و زرینچه و .. بیاندازید تا ببینید که یک دفاع کناری در فوتبال چه وظیفه ای دارد !
بهر حال من فکر می کنم این هم می گذره و تنها چیزی که می مونه بازی با آبروی ایران و ایرانی است که بازی را در زمین باخته است و به زور کاغذ و رای کمیته انضباطی و .. به دنبال برد می گرده
هر چند که این ظاهر قضیه است و باطن قضیه به نظر زشت تر از ظاهرش می اد و اون هم قایم شدن و تحت تاثیر قرار دادن شکست در بین این اخبار هست
منظور من از شکست باخت مردانه در زمین فوتبال و غیرت و تعصب تیم 10 نفره در زمین نبوده که به نظر من تلاش بچه ها ستودنی بود
منظورم از شکست تاکتیک هایی که بابتش چند میلیارد دادیم و برایش هورا می کشیم هست .. زیر توپ زدن در مقابل تیم هایی که به اندازه نصف استان خوزستان ما هم فوتبالیست ندارن !!!! و مالکیت توپ خنده دار در مقابل تیم های درجه چندم آسیایی و زدن تنها 1 گل درست و حسابی در طول حدود 400 دقیقه بازی و بقیه گلها از روی ضربات ایستگاهی ! و این فوتبال ملال اور و خواب اور با بازیکنانی که شاید در حد تیم های محلی هم نیستن !
این فوتبال برای خودتان اقای کیروش و دوستان ...

am!n
01-24-2015, 22:14
خب اقای جعفر به نظر شما یعنی اگه کروش بره مشکل حل می شه؟؟ به نظر من کسی که باید بره کفاشیان هستش اگر چه موافقم کیروش هم نتونست ما رو به اون جور که باید برسونه ولی خب اگرم بره به نظرتون جایگزین کی بیاد؟ در خصوص دروازبان هم کاملا موافقم به نظرم واقعا بد ترین گزینه ممکن رو توی دروازه گزاشت همانطور که تو متن قبلی در بارش زیاد اشاره کردم

Derby
01-24-2015, 22:42
خب اقای جعفر به نظر شما یعنی اگه کروش بره مشکل حل می شه؟؟ به نظر من کسی که باید بره کفاشیان هستش اگر چه موافقم کیروش هم نتونست ما رو به اون جور که باید برسونه ولی خب اگرم بره به نظرتون جایگزین کی بیاد؟ در خصوص دروازبان هم کاملا موافقم به نظرم واقعا بد ترین گزینه ممکن رو توی دروازه گزاشت همانطور که تو متن قبلی در بارش زیاد اشاره کردم

داش امین من مشکلی با شخص ندارم
مشکلم با بعضی از کارهایی است که در این تیم انجام شده
مسلما ریشه این هم در همون طرز فکر مسئولین فدراسیون هست و هیچ شکی نیست که کاری که از کیروش خواستن اون رو به این سمت برده
اما برای من 2 نکته جالبه .. هیمن فدراسیون مگه قلعه نویی رو نیاورد ؟ مگه افشین قطبی در زمان همین فدراسیون سکان دار تیم ملی نشد؟
برخورد رسانه ها با اون تیم ها چی بود؟ چرا رسانه ها که اون موقع هفته ای 1 برنامه توی شبکه ها داشتن اونجوری عمل کردن و الان که هر روز چندین ویژه برنامه هست صحبتی نشد؟
شما فوتبال زیبا می بینید؟ شما توی استادیوم ها تماشاگر می بینید؟ پس ما فوتبالمون که دیدنی نیست ... بهونه شون هم نتیجه گرفتنه ! درسته؟
خب ما که در جام جهانی 2014 فقط 1 امتیاز گرفتیم ! در جام ملتهای آسیا 2015 در این مرحله حذف شدیم و با تیم قطبی و قلعه نویی هم همین مرحله حذف شدیم !!
پس توی نتیجه گرفتن که فرقی نکردیم ؟ کردیم؟
فوتبال امروز جذاب تره یا اون زمان؟

اگه نظر من رو بخواین که می گم یک شخص یا ارگان مقصر نیست و بلکه چیزی که مقصره یک جریانیه که بوجود اومده و اون جریان نتیجه گرایی است ... عامل بوجود اومدن این جریان هم بدون شک رسانه ها هستن
رسانه هایی که بعضا افرادی در اونها هستن که به دنبال رسیدن به اهدافی هستند و خیلی راحت با هر برنامه ای که بخوان مردم رو به هر سمت و سویی می برن و خط می دن !
شما در انگلستان ، در برزیل و حتی همین کشورهای درجه چند هم نمی تونین به مردم خط بدین
اما متاسفانه مردم ما خیلی راحت تحت تاثیر رسانه قرار می گیرند !

این تعریف و تمجیدهایی که از تیم ملی بابت حضور در جام جهانی شد رو ما هیچ جای دنیا ندیدیم که دوستان اسمش رو گذاشتن بازتاب جهانی !
این تیم از هیچ لحاظ کم نداشت .. همین بحرین توی تهران قبل جام جهانی از ما 6 تا خورد و 5-6 تا هم نخورد
ولی ظاهرا چون فدراسیون و مسئولین دیدن که حریف های بزرگتر رو نمی تونن ببرن اومدن همین حریف های کوچیک رو بزامون بزرگ کردن !
مگه بحرین چقدر فوتبالیست داره که ما به اون وضع ببریمشون؟ یا قطر چی داشت جز یه بازیکن 2 رگه؟ همین عراق مگه لیگ درست و حسابی داره؟ کشوری که الان توی جنگ داخلی و هزاران مشکل هست !
به نظر من این جریانات و حرف های خندهدار مثل دوپینگ و ... هم درست کردن تا رسانه ها این چند روز کاری نداشته باشند با فدراسیون
اما من از همین حالا نوید بازیهای خواب اورتر و ملال آورتر و نتایج خنده دار تر تیم هامون رو در مسابقات آسیایی میدم
البته کافیه چند صفحه قبل برین تا ببینین نظر من برای الان که تیم باخته نیست و در زمانی هم که تیم با 9 امتیاز صعود کرد گفتم که چیزی که ارائه میدیم اسمش فوتبال نیست و با این سطح تاکتیک تیمی نمی تونیم کاری کنیم و حتی اگه قهرمان هم بشیم در قواره یونان 2004 خواهیم بود

و اما اینکه میگین مشکل چیه
1_ اعتراض در فوتبال ما مد شده ... روز های اول رو ببینین که کیروش چطوری رفتار می کرد و الان رو ببینین !
علتش چیه؟ چون رسانه ها اومدن با ایجاد سرو صدا و متمرکز کردن مردم به مسائل اینچنینی مسائل بزرگتر رو تحت الشعاع قرار بدن و با درست کردن جنجال و .. این وسط داورها قربانی بشن
کار به جایی برسه که امثال ترکی یهو ب سوت نمی زنیم و مظفری زاده هم بگه آقا من می خوام ادامه تحصیل بدم و برم کانادا و خلاصه کسانی تنها بمونن که نیاز به پول داوری دارن و این وسط قربونی شن

2_ اگه از من بپرسن میگم اگر در باخت تیم ملی کیروش داور رو 80% مقصر می دونه من خود کیروش رو 100% مقصر می دونم ، از قبل از بازی ایجاد حساسیت می کنه و خنده دار اینجاست که در زمان پخش مستقیم بازی یک پیشکسوت فوتبال ما میگه شما قبول کنین که این داد و بیداد ها تاثیر می ذاره و داور رو توی نیمه دوم تحت تاثیر قرار می ده ... گزارشگر هم می گفت دیگه ما یه تکون بخوریم توی محوطه جریمه واسمون پنالتی می گیرن ؟!! این طرز فکره پیشکسوت و گزارشگره ماست ! چه انتظاری دارید از تماشاگر؟ خود کیروش عامل ایجاد استرس شد و شما نیمه دوم رو ببینین که تیم رفت روی فاز اعتراض به داور و برای اوت دستی هم داد و بیداد می کردن !

3_ لیست تیم ملی سلیقه کادر فنیه و هیچکس نمی تونه بهش اعتراض کنه .. ولی این کار رو همیشه با مربیان داخلی می کردن و توی بازی و بین بازی کارشناس ها و گزارشگرهامون همیشه میگفتن که فلانی چرا توی لیسته و خلاصه یه جوری اعتراض می کردن یا پیش بینی تعویض می کردن ... اما توی این دوره از این خبرا نبود !!

4_ سنگ بزرگ نشانه نزدنه ... فوتبالی که در آسیا به عنوان ضررده ترین لیگ شناخته میشه چطوری 2 باشگاه رو چندین برابر قیمت باشگاههای لیگ های معتبر جهان مثل لالیگا گذاشته !!؟ این یعنی اینکه بازهم قرار نیست فوتبال به مردم سپرده بشه و این دور باطل ادامه خواهد داشت ...

5_ برنامه های ما توی همه مسائل به خودشون اجازه دخالت می دن و خصوصی ترین سئوالات رو می پرسیدن اما اگه اصل کار به ضرر خودشون باشه حرفی نمی زنن
چندین هفته مسابقات لیگ پخش مستقیم نشد ... دوستان در رسانه چند بار پرداختند بهش؟ اصلا صحبت جدی شد؟ شما سهم فوتبال رو می برید توی جیب رسانه و ... و حرص و جوشش را مردم می خورند ! و مربیان
مدیران را انتصاب می کنید و ناگهان هر سال یک سری افراد را از قوطی بیرون می آورید و پس از مدتی که مهره سوخته شدن اونها رو بازداشت و .. می کنین و بهشون میگین غیرکارشناس و .. و یهو غیب میشن !

6_ حرف آخر خودم رو با یک سئوال می زنم... شما اگه ماشین پراید داشته باشید برای اون می رین چراغ های چندین میلیونی یک بنز رو بگذارید تا راه رو بهتون خوب نشون بده؟
تیم ملی ما و فوتبال ما در حال حاضر مثل یک ماشین پرایده و حضور مربیان چدین میلیاردی برای این فوتبال حکم خرج الکی رو داره که این هم خودش باز یک بازی هست که مردم سرشون گرم شه و دلشون خوش !

مشکلات زیاده و رسیدن به اینها خیلی مهمتر از دوپینگ بازیکن عراقیه اما متاسفانه مردم ما تحت تاثیر رسانه ها هستند و این باعث پسرفت ما در همه زمینه ها از جمله فوتبال میشه
ومن الله توفیق

am!n
01-25-2015, 14:12
با ارض خسته نباشید خدمت همه باید بگم پیش بینی هامون درست بود و ایران همچنان بازنده موند و عراق فردا با کره دیدار می کنه

icon
01-26-2015, 01:48
در تکمیل حرف های اقا جعفر باید بگم که اینکه این فوتبال پیشرفت نمیکنه به خاطر باور های ماست که واقعا فقط و فقط از طریق رسانه به ما تلقین شده.
ببینین وقتی ما میریم جام جهانی یا جام ملت ها همین جوی که رسانه ای ها درست میکنن باعث میشه ما فک کنیم کوه کندیم یا شاخ غول شکستیم. این رسانه هم تحت کنترل دست اندر کاران فوتبالی هست که وقتی مثلا میرسیم به جام جهانی ایجاد جو و فضایی میکنن که مردم فک کنن که این مسئولان چه کار بزرگی کردن.
اینکه ما بین چن تا تیم آسیایی زپرتی برسیم جام جهنی برای ما مثل افتخار شده. در حالی که برای نرسیدن تیمی مثل المان به جام جهانی بین اون همه ابر قدرت نشانه دوران تاریکی وسیاهیه.
برای ما بالاترین افتخار فوتبالی شده رسیدن به جام جهانی. مردم ما از رسیدن تیم ملی به جام جهانی اینقدر خوشحال میشن که قهرمان جام جهانی خوشحال میشه.
من چن تا دلیلی که میدونمو براتون مینویسم :
یکی اینکه تو این فوتبال کسی مسئولیت شکستو به عهده نمیگیره. هر کسی میخواد شکستو گردن بقیه بندازه. مثل مسئله ی دوپینگ بازیکن عراقی
دومی اینکه کسی واقعا به فکر پیشرفت فوتبال نیست و همه میخوان از فوتبال به عنوان نردبون استفاده کنن و برسن بالا. مسئول باید متخصص باشه و دلسوز. نه اینکه هر کی تا دیروز گاو میچرونده بیاد بشه رییس.
سومی اینکه ما به استعداد هامون توجه نمیکنیم. فک میکنین المان که قهرمان جهان شد استعداداش از استعداد های فوتبال ایران بیشتره. یک دهم ما هم شاید نباشن. اما رو همون یک دهم سرمایه گذاری کردن. باهاشون کار کردن و بعد قهرمان شدن. بدون اینکه حاشیه ای ایجاد بشه. متاسفانه بعضی مربیای ما از بازی دادن به جوونا میترسن.
چهارم دلال هایی هستن که هر کی پولش بیشتر بودو فصرستادن تو زمین
پنجمی هم اینه که ما مدیریت شده خرج نمیکنیم. به سرمربی چن میلیارد میدیم ولی زمین های فوتبال پایه مون واویلان.
شیشمی هم اینه که ما به خودمون اجازه ی دخالت نمیدیم تو کار مربی و چون زمانی دستیار فرگوسن بوده پس حتما فهمش ازمون بیشتره.
من نمیخوام بگم تقصیر مربی بود یا کفاشیان. این شکست ایران بود اونم از پایه. واسه همین باید از پایه حل شه

am!n
01-26-2015, 15:18
البته خدمت شما اقای
icon ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) باید عرض کنم این که ما می ریم جام جهانی مردم خیلی خوش حال می شند علتش اینه که توقع مردم واقعا از تیم ملی پایینه من بعد از بازی با ارژانتین با چند نفر همینجوری صحبت کردم در باره ی شرایط سعود ایران و این که با اون مساوی و باخت چقدر شرایط سخت شده ولی برام جالب بود که اون ها می گفتند مهم فقط بازی خوب در برابر با ارژانتین بود که ابرومندانه بازی کردیم حتی اگه از بوسنی 6 تا بخوریم مهم خوب بازی کردن جلوی ارژانتین بود!!!!!!!!!!!! مردم هم دیگه از تیم ملی نا امیدند

سروش مادریدیسمو
01-26-2015, 15:27
مردم ایران به سمت باشگاه های اروپایی و تیم ملی های اروپایی سوق داده شدن و جوری غیرتی در مورد اون تیم ملی ها حرف میزنن که انگار کشور خودشونه من خودم عشقه تیم ملی هستم ولی وقتی میبینم تیم ملیم اینجوریه چیکار کنم دوست دارم بازیکنان محبوبمو تا مراحل پایانی ببینم از یه تیم ملی اسپانیا خوشم میمود که دل بوشکه نابودش کرد رفت.

رامینی
01-26-2015, 20:21
هروقت تو هر تورنومتنی بودیم هم به ناداوری باختیم هم به اشتباهات بازیکنهای خودمون. تو 2004 به اشتباه گلمحمدی، تو 2007 به اشتباه بازیکنها تو پنالتی زدن، تو 2011 به قطبی و امسالم به ناداوری و البته کمدقتی و اشتباه پولادی. چی میشد پولادی تو اون صحنه از رو دروازه بان میپرید؟!
امیدوارم زودتر آقای خنده گورشُ گم کنه و یه آدم کاربلد جاشو بگیره تا دوباره بتونیم مقل زمان دادکان جزو بیست تیم برتر رنکینگ فیفا باشیم.

pooyan_wenger
01-27-2015, 14:33
جاي خالي ايران در سيدني حس شد
کره اولین فینالیست آسیا 2015
کره جنوبي با پيروزي 2 بر صفر مقابل عراق به فينال جام‌ملت‌هاي آسيا رسيد.

به گزارش "ورزش سه"، کره ای ها از همان ابتدای بازی با کنترل حریف نه چندان قدرتمند خود موفق به گلزنی شدند و با همان سبک اقتصادی و عاقلانه بازی را ادامه دادند و با به ثمر رساندن گل دوم صعود خود به دور بعد را قطعی کردند.

کره که در دوره قبلی جام‌ملت‌های آسیا، باعث حذف ایران شده بود، این بار خوشحال بود که برای ششمین مرتبه متوالی با سفیدپوشان ایران رقابت نمی‌ کند. در عوض عراق که تیمی ضعیف تر از حد 4 تیم برتر آسیا بود، که امروز شاگردان اشتلیکه را چندان آزار نداد تا کره با حداقل صرف انرژی به فینال برود. آنها حریف خود در بازی نهایی در مسابقه فردا استرالیا و امارات خواهند شناخت.

کره در مرحله مقدماتی استرالیا را شکست داده اما قاعدتا ترجیح می‌ دهد با امارات در فینال بازی کند.

ساعت 12:30 به وقت تهران، ورزشگاه سیدنی المپیک پارک

داور: ریوجی ساتو (ژاپن)
اخطار: سون یونگ هی، جو هو پارک(42 )،کیم جین سو (57- کره جنوبی)
گل: لی جونگ هیوب(21)، کیم یونگ گئون(49) کره جنوبی

کره جنوبی(1ـ3ـ2ـ4): جین هیونگ کیم، جو هو پارک، تای هوی کواک، کیم جین سو، چادوری، کیم یون جئون، تای هی نام، سونگ یونگ هی، سون هیونگ مین، جیو ون هان، جونگ هیوب لی
سرمربی: اولی اشتلیکه

عراق(1ـ3ـ2ـ4): جلال حسن، احمد ابراهیم خلف، سلام شاکر، اسماعیل ضرغام القریشی، علا عبدالزهرا، اوسامه رشید، احمد یاسین، سعد عبدالامیر، امجد خلف، ولید سالم، یونس محمود
سرمربی: رازی شنیشل

شرح گل‌ها:
1 - 0 (کره): ضربه کاشته سون هیونگ مین در داخل محوطه جریمه با ضربه سر لی جونگ هیوب از فاصله نزدیک وارد دروازه‌ عراق شد.
2 - 0 (کره): شوت کیم یونگ گئون از فاصله 20 متری از بین پاهای سلام شاکر، دروازه عراق را برای بار دوم باز کرد.

شرح بازی:
تیم های کره جنوبی و عراق نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی شانزدهمین دوره جام ملت های آسیا را امروز (دوشنبه) با قضاوت رویجی ساتو از ژاپن در ورزشگاه استرالیا شهر سیدنی و زیر بارش شدید باران برگزار کردند. علیرضا فغانی از ایران نیز داور چهارم این دیدار بود.
کره جنوبی که پیش از آغاز مسابقات نیز یکی از مدعیان قهرمانی محسوب می شد با ارائه نمایشی دیدنی و به راحتی با دو گل عراق را شکست داد. این درحالی است که تیم کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عراق در ضربات پنالتی شکست خورد و از گردونه رقابت ها کنار رفت.
این دیدار با حملات کره جنوبی آغاز شد و در دقیقه 19 ارسال زیبای کیم جون سو با ضربه سر لی یونگ هیو همراه شد و تور دروازه عراق را به لرزه درآورد تا کره جنوبی از حریف پیشی بگیرد.
در دقایق آغازین نیمه دوم کیم یونگ وون با شوتی سرکش دروازه عراق را برای دومین بار گشود تا پیروزی تیمش را قطعی کند.
در ادامه تلاش عراقی ها برای جبران نتیجه سودی نداشت و بازیکنان کره ای با عملکردی قابل قبول و با بهره بری مناسب از نقاط مختلف زمین، توپ را به خوبی در زمین به گردش آورده و مانع از طراحی حملات عراقی ها شدند.
چشم بادامی ها چند فرصت دیگر نیز برای گلزنی ایجاد کردند که واکنش های جلال حسن مانع از باز شدن چند باره دروازه عراق شد.
علا عبدالزهرا هافبک عراقی که مسوولان فدراسیون فوتبال ایران و کادرفنی تیم ملی کشورمان اعتقاد داشتند از مواد نیروزا استفاده کرده است با مجوز کنفدراسیون فوتبال آسیا در ترکیب اصلی عراق حضور داشت.
با این نتیجه تیم ملی کره جنوبی پس از 27 سال به دیدار نهایی جام ملت های آسیا راه یافت تا برای ششمین بار طعم حضور در فینال را بچشد.

استراليا 2-0 امارات

استرالیا حریف کره در فینال شد
تيم ملي استراليا موفق شد با نتيجه 2-0، حريف خود امارات را شکست دهد و حريف کره در فينال شود.

به گزارش "ورزش سه"، تیم‌ملی فوتبال استرالیا در بازی دوم نیمه نهایی پیش چشم هوادارانش بلافاصله به گل رسید و در دقیقه 13 نتیجه را 2 برابر کرد تا اینطور به نظر برسد که صعود آنها به دور بعدی قطعی است. پس از به ثمر رساندن گل دوم، کنترل بازی کاملا در اختیار استرالیایی ها قرار گرفت و آنها تا پایان نیمه ی اول، موفق شدند به راحتی نتیجه را حفظ کنند.

نیمه ی دوم نیز با برتری استرالیا شروع شد و آنها توپ و میدان را در اختیار داشتند ولی با گذشت 10 دقیقه، کم کم امارات موفق شد توپ و میدان را از آن خود کند و چندین خطر بر روی دروازه استرالیا ایجاد کرد که البته راه به جایی نبرد. در پایان استرالیا با نتیجه 2-0 پیروز میدان شد و موفق شد به فینال این دوره از رقابت‌ها صعود کند.

ورزشگاه: شهر نیوکاسل ، تماشاچی: 33هزارنفر؛ داور: روشن ایرماتوف(ازبکستان)

گل‌ها: ترنت ساینسبوری (3)، جاسون دیویدسون (14) برای استرالیا

استرالیا(3ـ3ـ4): برایان، دیوید سون، سیمف بری، ایوانوویچ، فرانچیچ، لونگو، جدمیاک، میلیزان، لکی، کروس، کیهیل
سرمربی: آنگه پوستکگلو

امارات(3ـ3ـ4): ماجد ناصر، ولید عباس، محمد سالم، صنقور، محمد احمد، خمیس، عامر، محمد عبدالرحمن، عمر عبدالرحمن، علی مبخوت، احمد خلیل
سرمربی: مهدی علی

شرح گل:

1 ـ صفر (استرالیا): کرنر ارسالی از جناح راست توسط سیمف بری در دقیقه 4 به گل اول بازی تبدیل شد.

2 ـ صفر (استرالیا): گل دوم استرالیا دهمین گل یک بازیکن متفاوت برای استرالیا بود. فرانچیچ توپ را از عمر عبدالرحمان دزدید و به کیهیل پاس داد و توپ در شلوغی جلوی دروازه به دیوید سون رسید و او دروازه امارات را برای بار دوم باز کرد.

دیدار رده‌بندی تماما عربی جام ملت ها
دو تيم امارات و عراق که در مرحله يک چهارم نهايي به نيمه نهايي جام‌ملت‌هاي آسيا صعود کرده اند، ديدار رده‌بندي اين مسابقات را برگزار خواهند کرد.

به گزارش "ورزش سه"، این دو تیم که همه انتظار داشتند در مرحله قبلی از دور مسابقات خارج بشوند، با حذف ایران و ژاپن کار بزرگی انجام دادند اما در نیمه نهایی مشخص شد که در همین حد بوده اند.

امارات و عراق قبل از بازی فینال مسابقه رده‌بندی این رقابت ها را در شهر نیوکاسل برگزار می‌ کنند. مسابقه ای که تماشای آن برای ما باز هم حسرت بار خواهد بود.

Derby
01-27-2015, 14:41
دیروز عراق خیلی راحت به کره باخت و امروز هم امارات به راحتی به استرالیا باخت
حریفانی که برای ایران غول محسوب می شدند و مالکیت توپ ما در مقابل انها در حدی بود که گویی در مقابل بارسلونا بازی کردیم .. این نشان می ده که فوتبال ما کم کم به قواره تیم های درجه 2 آسیا رسیده
البته طی روزهای گذشته وقتی اظهار نظرهای اهالی فوتبال رو دیدم به این نتیجه رسیدم که ... خلایق هر چی لایق
امثال خداداد عزیزی ، علی کریمی ، علی پروین ، نامجو مطلق ، سید مهدی ابطحی ، ناصر محمد خانی ، عبدالعلی چنگیز و بسیاری دیگر از فوتبالیست هایی که پا به توپ فوتبال بازی می کردند در چمن هایی به مراتب بدتر و ضعیف تر از این فوتبالشون رو یاد گرفتن
من منکر تاثیر سخت افزار و امکانات در فوتبال نیستم اما یک اصلی وجود داره به نام استعداد و ذات که مردم هر منطقه به فراخور اقلیم خودشون از اون بهره می برند
شما بیشترین فوتبالیست های جهان رو از برزیل می بینید و وقتی نگاهی به امکانات این کشور می اندازید می بینید که اگر با طرز فکر کنونی مسئولین و مربیان و به اصطلاح کارشناسان فوتبال برزیل هدایت می شد الان بزرگترین افتخارشون حضور در 3-4 دوره جام جهانی بود !
صحبت هایی میشه که بعضا آدم رو به خنده وا می داره و در قدرت تجزیه و تحلیل کسانی که در سطح اول فوتبال ایران هستند مشکوک می شم !
شما امکانات سخت افزاری کشور آلمان رو مقایسه کنید با همین کشور برزیل ... آلمان چند بازیکن در حال حاضر به فوتبال جهان صادر کرده؟ چند بازیکن آلمانی هوادارانی به اندازه یک بازیکن معمولی امریکای جنوبی داره ؟
نقش امکانات رو نمیشه منکر شد و همین امکانات و برنامه ریزی تونسته المان رو به سطح بالای فوتبال جهان برسونه هر چند که اونها هم به خاطر فیزیک خوبشون که اون هم نوعی استعداد ذاتی هست در فوتبال تونستن با یک سبک فیزیکی مطرح شن
اما موضوع فوتبال ایران کشورهایی مثل ما متفاوته ... ما در کشوری زندگی می کنیم که در هر لحظه بالای 1 میلیون فوتبالیست داره و جمعیت زیادی در این ورزش مشغول هستند

صحبت از بازیهای دوستانه می کنند و نبود بازی دوستانه را عاملی برای بد بازی کردن تیم ملی ایران می کنند.
حرف من و امثال من اینه که شما از همون اولین بازی با یک تفکر هجومی و سیستمی بازی می کردید که تماشاگر تلویزیونی را به خمیازه وا ندارید مسلما باز هم تیم از گروه خودش بالا می اومد
تیم ملی قبل از جام ملتها هم یک بازی با عراق انجام داد و آنجا هم خبری از تمرین برای حفظ توپ و گلزنی نبود !
دیگه بازی کردن با تیم هایی مثل قطر و بحرین و امارات این همه عجیب و غریبه؟
جوری از عوض کردن نسل صحبت می کنند که انگار تیم های دیگه بازیکنانی با 20 سال سابقه بازی در جام جهانی آوردند.
ما در لیست 11 نفره مون بازیکنانی داریم که در سطوح بالای اروپا فوتبال بازی کردند و این خنده داره که این بازیکنان را ناشی و مبتدی بنامیم !
صحبت از نظم و دیسیپلین و بقیه نکات مثبت کارلوس کیروش میشه که بنده یکی از علاقمندان به این سبک اون هستم و در این مورد واقعا قبولش دارم و نشون داده که به تیم ملی ایران تونسته شخصیت تیمی بده
اما در نحوه بازی این فوتبال واقعا خسته کننده س و خیلی ها این سبک فوتبال رو دوست ندارند
مطمئن هستم با همه گیر شدن این تفکر بعد از 5 سال از فوتبال ایران چیزی باقی نخواهد ماند و به سطح تیم هایی چون بحرین و دیگر تیم های خلیج فارس افول خواهیم کرد
جالبه که می دونیم تیم ملی ژاپن تا سال 1998 حتی 1 بار هم به جام جهانی صعود نکرده بود ! و الان بعد از 17 سال به قدرت اول فوتبال آسیا تبدیل شده و در جام کنفدراسیون ها درمقابل تیم هایی چون ایتالیا چنان فوتبال بازی می کرد که من به شخصه کیف می کردم
در ادامه متاسفم برای فدراسیون و کسانی که خودشان را کارشناس می دانند و تحت تاثیر بهانه های کارلوس کیروش سطح توقع از فوتبال ایران را انقدر پایین می دانند

تفاوت بین کارلوس کیروش و یک سرمربی جسور مثل ولاسکو اینه که تیم فوتبال ایران با این همه استعداد اندر خم راهیابی به جمع 4 تیم آسیا می ماند و برایشان مراسم استقبال میگیرند و تیم والیبال ایران بعد از رسیدن به 4 تیم برتر جهان از نرسیدن به بازی نهایی اشک می ریزند و ناراحت می شن !
تیم ملی والیبال هم برای همین مملکت و با امکاناتی به مراتب کمتر از فوتبال کار کرده اند و کافیه یک سرمربی مثل کیروش بیاریم تا ما رو در عرض 2 سال برگردونه به زمانیکه آرزوی گرفتن 1 ست از چین و کره داشتیم !
البته وقتی رئیس فدراسیون فوتبال کسی است که کارنامه اش مشخصه ! و جایگاهش در فوتبال مشهود !
کارشناسان و مجریان برنامه که اغلب خرق الساعه هستند و یک روز دایره طلایی ( برنامه کشتی ) اجرا می کنند و یک روز مردان اهنین ! و امروز برنامه تخصصی تحلیلی فوتبال ! و وقتی به حافظه تاریخی مراجعه می کنیم یاد سوتی های وحشتناکی می افتیم که از رسیدن برخی در رسانه ها به این جایگاه مبهوت می شویم !
وقتی امثال یحیی گل محمدی در دوره ای که با پرسپولیس کار کرد به جرم تنها 1 باخت از بیش از 17 بازی اخراج می شود و سرمربیان چندین میلیاردی با کارنامه مشخص جایگزینشان می شود !
وقتی یک سرمربی بیش از 30 سال در فوتبال ایران کار می کند و تقریبا با همه تیم ها یک بار به لیگ پایین سقوط می کند و سال بعد باز هم تیم دارد !
وقتی برای تیمی که در جام جهانی 1 امتیاز میگیرد و برایش مراسم تجلیل و استقبال قهرمانانه می گیریم !
وقتی در قاره ای که هر روز به رنکینگ آبکی که بخاطر بازی نکردن با تیم های بزرگ و برد های پیاپی در مقابل تیم های ضعیف در رده اول قرار می گیریم ولی به 4 تیم هم نمی رسیم باز هم خوشحالیم !
وقتی لیگ ما ضررده ترین لیگ قاره می شود !
وقتی پرهوادارترین تیم های آسیا در این مملکت هستند ولی باشگاهها در مضیقه مالی هستند و پول حاصل از فوتبال به رسانه و .. می رسد !
وقتی برای بزرگداشت یک سرمربی اقدام به تخریب دیگری می کنیم !
وقتی تمام ناکامی ها را به گردن داور و زمین و آسمان می اندازیم به جز برنامه ریزی خودمان!
وقتی حاشیه هر روز پررنگ تر از متن می شود !
فوتبال در آن جامعه محکوم به نابودی است ... :daghon:

icon
01-27-2015, 20:40
یک جام ملت های دیگه هم برای ایران تموم شد. باز هم شکست و مهم تر از اون باز هم عدم درس گرفتن از شکست.
کیروش که مثل قهرمان وارد فرودگاه شد و انگار نه انگار که چی شده و چی نشده.
همونطور که اقای قلعه نوعی میگه کیروش استاد رسانه هست. رسانه ای که تمام اشتباهات کیروش رو میپوشونه. رسانه ای که نظر مردم رو به جای فکر کردن به علت های فنی شکست به دوپینگی بودن بازیکن عراق جلب میکنه.
اقای کیروش میگه مگه مربیای داخلی چیکار کردن ؟ مربیای داخلی تو بازیکن و کمپ و خرج و ... محدودن ولی بازم تلاششونو میکنن. اما اقای کیروش کلی بازیکن و ... داره و نمیتونه کاری کنه و بهانش هم دوپینگ و بنجامین ویلیامزه.
اقای کیروش ایا به عنوان مربی فوق حرفه ای برای زمان 10 نفره شدن نقشه ای برای تیم ندارن؟
البته این اقا تنهایی علت حذف نبوده. مسئولان بی عرضه ای مثل کفاشیان و امثال اون با نداشتن برنامه ریزی و خرج های بیخود و نداشتن نظم تو امور خیلی تاثیر داشتن تو عدم موفقیت تیم ملی. تاثیراتش زیاده و همه رو نمیتونم بگم.
حتی رسانه هم تاثیر داره که حق پخشی که واقعا حق همه ی تیم ها هست رو نمیده. باور کنید بیشتر از مقدار حق پخش اینا با تبلیغات در میارن . اما همه رو واسه خودشون نگه میدارن. این یکی از علت های کمبود پول باشگاه هاست. واسه همین بازیکنا میرن لیگ های عربی که اصلا کیفیت ندارن اما پول و امکانات هست. و طبیعتا کیفیت بازیکن هم میاد پایین .
به عنوان علت حذف اگه بخوام تاکتیکو بگم که قبلنم گفتم خودتونم بهتر از من در موردش میدونین.
دلایل واسه این ناکامی ها خیلی زیاده . ولی اگه بخوام تو یه کلمه توصیفشون کنم اون کلمه <نخواستن> است که خودش خیلی زیر مجموعه و تعریف داره که اگه بخوام شرح بدم باید رمان بنویسم.
به امید فردایی بهتر برای این فوتبال. شبتون خوش

Soroush77
01-28-2015, 13:20
سلام
چیزی که منو بعد از باخت ایران خوشحال کرد قضاوت علیرضا فغانی و سخندان و ابوالفضلی در بازی فیناله.....واقعا قضاوتشون فوق العاده بوده دمشون گرم سرافرازمون کردند
امیدوارم برای اولین بار یه داور وسط خوب تو جام جهانی داشته باشیم و افتخار آفرینی کنند
تو فوتبال فقط تیم ملی فوتبال نیست که افتخار آفرینی میکنه داوران هم نماینده هر کشورند که باعث افتخار میشوند.
امیدوارم باز هم امیدوارم بعد از کمک داوری ای آقای فنایی در فینال جام جهانی 94 حالا یه داور وسط خوب و مدعی داشته باشم
واقعا تیم داوری ایران کم اشتباه بوده و کارش عالی!خلاصه براش آرزوی موفقیت میکنیم.

am!n
01-28-2015, 19:57
خبر جدید درباره ی پولادی
جانشين منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح ادعا مي کند که در صورتي که پولادي براي گذراندن خدمت سربازي اش به ايران برنگردد، بايد اول از تيم ملي خداحافظي کند چون ديگر به تيم ملي دعوت نخواهد نشد.

Soroush77
01-30-2015, 15:05
این هم سوتی جالب شبکه ورزش ببینید:[Only Registered And Activated Users Can See Links]

امارات 3-2 برد اینجا اسکوربرد زده 4-2!!!!!!!

pooyan_wenger
01-30-2015, 15:31
دست عراق به مدال نرسيد
مدال برنز جام ملت ها برای امارات
امارات موفق شد با پيروزي 3-2 مقابل عراق، به مقام سومي جام ملت‌هاي آسيا دست پيدا کند.

به گزارش "ورزش سه"، امارات موفق شد در دیداری زیبا، حساس و نفس گیر، در حالی که 40 دقیقه 10 نفره بازی کرد، 3-2 پیروز شود و برای اولین بار ، مقام سومی جام ملت‌های آسیا را به دست آورد.

در ابتدا این امارات بود که با گل دقیقه 16 احمد خلیل پیش افتاد ولی عراق به خوبی به بازی برگشت و در دقیقه 28، ولید سالم موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. حملات عراقی ها فروکش نکرد و فشار آنها بیشتر و بیشتر شد تا اینکه در دقیقه 42، امجد کلاف موفق شد گل دوم عراق را به ثمر برساند و تیمش را پیش بیندازد. عراق در 15 دقیقه پایانی نیمه ی اول تیم برتر میدان بود و خیلی خوب بازی را کنترل کرد.

با وجود شروع خوب در نیمه ی دوم توسط عراق این امارات بود که روی پاس دیدنی عمر عبدالرحمن و دریبل و ضربه ی خوب خلیل، به گل رسید و بازی را به تساوی کشاند. بلافاصله پس از گل امارات، ابراهیم، هافبک این تیم با کارت قرمز مستقیم داور مواجه شد و زمین مسابقه با ترک کرد ولی بار دیگر این امارات بود که حمله کرد و به ضربه ی پنالتی رسید. مخبوط موفق شد از روی نقطه پنالتی، دروازه ی عراق را برای بار سوم باز کند و برای بار دوم، تیمش را پیش بیندازد.

عراق فشار خود را بیشتر کرد ولی امارات ده نفره، در دفاع بسیار خوب ظاهر شد و اجازه موقعیت سازی به بازیکنان عراق را نمی‌داد. در نهایت، بازی با نتیجه 3-2 به پایان رسید و امارات، اولین عنوان سومی خود در جام ملت‌های آسیا را دشت کرد.

ورزشگاه هانتر ؛ شهر نیوکاسل
داور: نواف شکرالله

عراق: حمید، اسماعیل، شکیر، ابراهیم، سلیم، کاسیم، عبدالامیر، یاسین، کامیل، کلاف، محمود

امارات: عیسی، احمد، الانزی، الفردان، سنقور، حسن، اسماعیل، مبخوط، عبدالرحمن، هیکل، احمد خلیل

کارت زرد: اسماعیل (دقیقه 36) ولید (دقیقه 93-عراق) - عمر عبدالرحمن (دقیقه 40- امارات)

کارت قرمز: ابراهیم (دقیقه 53- امارات)

شرح بازی:

دقیقه 15: گل برای امارات توسط خلیل ! روی یک ضدحمله ی فوق‌العاده و زیبا و روی پاس بسیار خوب عمر، خلیل در موقعیت تک به تک قرار گرفت و موفق شد گل اول بازی را به نفع امارات به ثمر برساند.

دقیقه 28: گل برای عراق توسط ولید ! عراق که در ده دقیقه اخیر توپ و میدان را در اختیار داشت، با حرکت خوب مدافع راستش، صاحب موقعیت شد و شوت قدرتمند ولید، وارد دروازه ی امارات شد

دقیقه 42: گل برای عراق توسط امجد کلاف ! اماراتی ها ضربه ی ایستگاهی عراق را با ضربه ی سر دفع کردند. یاسین از پشت مجوطه ی جریمه، شوت دقیقه به سمت دروازه امارات زد که با واکنش خوب دروازه بان آنها روبرو شد ولی در برگشت این کلاف بود که موفق شد گل دوم عراق را به ثمر برساند.

دقیقه 51: گل برای امارات وسط خلیل ! روی پاس فوق‌العاده ی عمرعبدالرحمن، خلیل پشت دفاع عراق پا به توپ شد و با دریبل دروازه بان، موفق شد دروازه ی خالی عراق را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند.

دقیقه 54: گل برای امارات از روی نقطه ی پنالتی ! الاحمد مخبوط موفق شد گل سوم امارات را به ثمر برساند و همچنین به صدر جدول گلزنان جام صعود کند .

pooyan_wenger
01-31-2015, 15:47
ادامه طلسم ناکامي‌هاي کره
استرالیا، قهرمان جدید آسیا
تيم ملي استراليا با پيروزي 2-1 مقابل کره، قهرمان جام ملت‌هاي آسيا 2015 شد.

به گزارش "ورزش سه"، ماراتن 120 دقیقه ای استرالیا-کره، در نهایت با برتری زردپوشان میزبان به پایان رسید و آنها موفق شدند برای اولین بار ، مدال طلای جام ملت‌های آسیا را به دست آورند.

بازی در نیمه ی اول با برتری کره ای ها آغاز شد و 20 دقیقه ابتدایی بازی در اختیار آنها بود. هر چند که کره نتوانست موقعیت خاصی در این 20 دقیقه روی دروازه استرالیا ایجاد کند. پس از 20 دقیقه، استرالیا کم کم نبض بازی را در دست گرفت و موفق شد چندین حمله روی دروازه کره طرح ریزی کند که مثل حملات کره، آنها هم راه به جایی نبردند. بار دیگر در دقیقه 35 این کره بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت ولی بر خلاف جریان بازی، استرالیا موفق شد در دقیقه 42 روی شوت دیدنی لونگو به گل برسد و نیمه ی اول را با برتری به رختکن برود.

نیمه ی دوم بار دیگر با برتری کره شروع شد و قرمز پوشان، چندین بار موفق به ایجاد خطر روی دروازه استرالیا شدند و استرالیا، بیشتر در دفاع شرکت می‌کرد و می‌خواست از تک گل خود استفاده کند. تعویض تیم کیهیل نیز نشان می‌داد که سرمربی این تیم، قصد ندارد گل‌های بیشتری به ثمر برساند. با این حال،در حالی که استرالیایی ها خود را برای جشن قهرمانی آماده کرده بودند، در دقیقه 91، هونگ مین سون موفق شد گل تساوی بخش را به ثمر برساند و بازی را به وقت های اضافه ببرد.

در وقت های اضافه اول، استرالیا بهتر از حریف خود کار کرد و با وجود اینکه ابزار هجومی قدرتمندی در زمین نداشت، موقعیت‌های بهتری نسبت به کره خلق کرد که روی یکی از همین موقعیت‌ها در دقیقه 104، ترویسی موفق شد گل دوم استرالیا را به ثمر برساند و تیمش را بار دیگر پیش بیندازد. پس از این گل، کره در وقت اضافه دوم کاملا جلو کشید و به دنبال گل تساوی بخش بود تا بازی را به پنالتی ببرد ولی تلاش مهاجمان و هافبک‌های این تیم، در مقابل دفاع سازمان یافته و منظم استرالیا راه به جایی نبرد و در نهایت، استرالیا برای اولین بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد.

ترکیب دو تیم:

استرالیا:

کره جنوبی:

محل برگزاری: ورزشگاه ANZ سیدنی

داوران: علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی

شیح سلمان و سپ بلاتر در ابتدای بازی با بازیکنان دو تیم خوش و بش کردند

آمار بازی در 30 دقیقه ابتدایی

جدی ترین موقعیت بازی تا دقیقه 36؛ حرکت هماهنگ کره ای ها، در نهایت با ضربه هو سئونگ مین به بیرون رفت

دقیقه 43: گل برای استرالیا توسط لونگو ! بر خلاف جریان بازی، هافبک استرالیا در پشت محوطه ی جریمه پا به توپ شد و با یک ضربه ی دقیق و زیبا، دروازه ی کره را باز کرد.

کارت های زرد نیمه اول:
فرانیچ (5) داویدسون (41) (استرالیا)

کارت زردهای نیمه دوم:‏
اسپیرانوویچ (56) یدیناک (66) کروسه (66) استرالیا‏

دقیقه 90+1: گل برای کره جنوبی !! در حالی که نیمکت استرالیا آماده جشن قهرمانی بود، هونگ مین سون در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با یک ضربه دقیق، گل تساوی بخش کره را در دقایق پایانی به ثمر رساند تا حالا همه چیز به تساوی کشیده شود.

دقیقه 104: گل دیدنی برای استرالیا توسط ترویسی ! روی حرکت فوق‌العاده یوریچ در گوشه محوطه جریمه و دریبل مدافع کره و سانتر او، دروازه بان کره دفع ناقضی انجام داد و ترویسی موفق شد به راحتی توپ را وارد دروازه کره کند.

pooyan_wenger
01-31-2015, 16:07
جام ملت‌هاي 2015 آسيا - استراليا

فینال جام شانزدهم به روایت آمار
استراليا در شرايطي موفق به کسب عنوان قهرماني شانزدهمين دوره از جام ملت‌هاي آسيا شد که در بازي فينال از نظر آماري عملکرد چندان بهتري نسبت به کره جنوبي نداشت.

تیم ملی استرالیا امروز (شنبه) در فینال جام ملت‌های آسیا با تحمیل شکست 2 بر یک بر کره جنوبی برای اولین بار موفق به فتح مهمترین تورنمنت در فوتبال قاره کهن شد. استرالیایی‌ها اما در شرایطی موفق به کسب پیروزی در فینال شدند که از نظر آمار برتری چشمگیری نسبت به کره جنوبی نداشتند.

به گزارش تسنیم، آمار فینال جام ملت‌های آسیا در سال 2015 را در ادامه مشاهده می‌کنید:

تعداد کل شوت‌ها
کره‌جنوبی:16
استرالیا:12

شوت داخل چارچوب
کره جنوبی:3
استرالیا:4

شوت‌های بلوکه شده
کره جنوبی:6
استرالیا:3

دقت شوت
کره جنوبی:30 درصد
استرالیا:44.4 درصد

درصد مالکیت توپ
کره جنوبی:47.4 درصد
استرالیا: 52.6 درصد

آفساید
کره جنوبی:9
استرالیا:4

کرنر
کره جنوبی:3
استرالیا:2

تعداد کل پاس‌ها
کره جنوبی:500
استرالیا:569

دقت پاس
کره جنوبی:71.4 درصد
استرالیا:77.5 درصد

سانتر
کره جنوبی:28
استرالیا:14

تکل
کره جنوبی:29
استرالیا:28

خطا
کره جنوبی:19
استرالیا:29

کارت زرد
کره جنوبی:صفر
استرالیا:5

جام ملت‌هاي 2015 آسيا- استراليا
استرالیا عناوین برتر جام شانزدهم را درو کرد
سنگربان 22 ساله تيم ملي فوتبال استراليا به عنوان بهترين دروازه‌بان جام ملت‌هاي 2015 آسيا انتخاب شد.

تیم فوتبال استرالیا امروز (شنبه) در فینال جام ملت‌های 2015 آسیا در ورزشگاه استرالیا شهر سیدنی با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید تا در خاک خود نخستین عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کند.

به گزارش تسنیم، در پایان این تورنمنت مت رایان، سنگربان ساکروس به عنوان بهترین دروازه‌بان شانزدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا معرفی شد.

همچنین ماسیمو لنگو هافبک تیم ملی استرالیا عنوان باارزش‌ترین بازیکن جام را به خود اختصاص داد. عنوان بازی جوانمردانه هم به استرالیا رسید.

Derby
01-31-2015, 17:48
قهرمانی بدون استرس و بوغ و کرنا
نمی دونم توی برنامه های ورزش کشور استرالیا چقدر قهرمانی جام ملتهای آسیا مهم بوده. اگر بخوایم بگیم که قهرمانی در این مسابقات برای این کشور مهم نبوده حرف خیلی منطقی نیست اما مسلما انقدر که مردم استرالیا از قهرمانی در این بازیها خوشحال شدند ظاهرا بعضی از دوستان از راهیابی تیم ملی ایران به جمع 8 تیم برتر مسابقات بیشتر نبوده !
البته مسلما در استرالیا تعداد کسانی هم که از راهیابی تیمشان به فینال ناراحت شدند شاید به اندازه کسانی که از موفقیت ایران در بازیهای گروهی ناراحت شدند هم بیشتر نباشه
این تفاوت بین تیم هایی است که راه فوتبال را درست می روند و تیم هایی که بیش از خود فوتبال به حواشی و نونی که نصیبشان می شود توجه دارند است
واضح تر صحبت کنیم ...

جام ملتهای آسیا مانند دوره های قبل تمام شد .. مثل 2011 ، 2007 ، 2004 ، 2000 و ... و ما کماکان در بار قهرمانی هایی خوابیده ایم که شاید نیمی از مردم کشورمان در زمان قهرمانی تیم ملی ما یا به دنیا نیامده بودند و یا سن و سالی مناسب برای دنبال کردن مسابقات نداشتند
اما تاریخ مسیری است برای استفاده از تجربیات و بقول بزرگان آیینه عبرت است
متاسفانه انقدر تسویه حساب های شخصی و نقدهای غرض ورزانه و حمایت های کورکورانه و ... در ایران زیاد است که در زمان انتقاد ترس چسبیده شدن به گروه تسویه حساب کنندگان را داریم و در زمان تمجید هراس از چسبیدن انگ حمایت کورکورانه و ذینفع بودن به جماعت برچسب می خورد
اما چیزی که برای من واضح است برای رسیدن به جایگاه کنونی تیم هایی چون استرالیا ، کره جنوبی و حتی ژاپن راهی که در حال حاضر به زور تبلیغ و بوغ و کرنای رسانه ها و صداوسیما در حال طی شدن است نمی تواند آینده ای روشن برای فوتبال ما باشد.
همان طور که در زمان مسابقات و حتی در نزدیکی اغاز بازیهای جام ملتهای آسیا صحبت از نقاط ضعف و مشکلات احتمالی تیم ملی اصلا مناسب نبود و نقد کردن در آن زمان علتی جز تخریب و تسویه حساب های شخصی نداشت حمایت های عجیب و غریب و لاپشونی های فنی در حد رسانه های ما ( بالاخص چند برنامه تلویزیونی ) برای اینجانب جای سئوال و تعجب دارد
ما کار را به جایی می رسانیم که اتفاقا ایرادهای فنی اصلی تیم ملی را جوری به نمایش در می اوریم که انها را به عنوان نقطه قوت تیم ملی در مسابقات به نمایش در اوردیم :sad:

برای پاسخ به برخی از کلیپ هایی که به عنوان آنالیز فنی به خورد مردم در شب های گذشته داده شد ی خوام یک مثال بزنم !

در کلیپ هایی که پخش شد از نمونه هایی چون اتلتیکو مادرید و اینترمیلان به عنوان نمونه های موفق تیم هایی با تاکتیک کذایی بازی خواب آور نام برده شد.! اما متاسفانه فرصتی به کسی داده نشد که برای شما بیش از 100 تیم در هر فصل نام ببرد که با تاک تیک های مناسب حمله عاقلانه و دفاع جسورانه چگونه به هوادارانشان اوج لذت ورزش فوتبال و در عین حال نتیجه گیری را هدیه داده اند نام برده شود
من می خواهم آنالیز این دوستان را تکمیل کنم و از تیم هایی چون یونان 2004 ، پورتو 2004 ، نام ببرم و چند نکته هم به دوستان یادآوری کنم
نکته اول: تمام تیم هایی که به عنوان نمونه بارز نام بردید آیا در تمام بازیها و مصاف با تیم هایی که به مراتب نیروی انسانی ضعیف تر و بازیکنانی با سطح پایین تری دارند هم به همین نحو بازی می کردند؟
نگاهی به تیم اتلتیکو مادرید بیاندیزیم :
تاکتیک اتلتیکو مادرید که از نظر دوستان شباهت زیادی به تیم ملی ایران در این مسابقات داشته است در فصلی که به عنوان قهرمانی لالیگا رسید بهترین امار گلزنی در سالهای گذشته خود را داشت ! آنها در 38 بازی خود موفق به زدن 77 گل شدند و میانگینی بیش از 2 گل در لیگی که بسیار بسیار سنگین تر از مسابقات جام ملتهای آسیاست به ثمر رساندند !

فصل
تعداد گلهای اتلتیکو مادرید در فصل

2013 - 2014
77 گل - بیشترین گل و بالاخره قهرمانی !

2012 - 2013
65

2011 - 2012
53

2010 - 2011
62

2009- 2010
57

اینکه دوستان می ایند و امار گلزنی اتلتیکو مادرید را با تیم بارسلونا و رئال مادرید قیاس می کنند یک کار بسیار خنده دار و غیر حرفه ایست. مسلما عناصر تهاجمی آن تیم ها با وجود ستاره هایی چون کریستیانو رونالدو و لیونل مسی قابل قیاس با تیم اتلتیکو مادرید نیست. مگر اتلتیکو مادرید در فصول گذشته بیشتر از این تیم ها گل می زذ؟ که دوستان انالیزور !!! برنامه های تلویزیونی صحبت از رابطه بین کم گل زدن و قهرمانی اتلتیکو مادرید اوردند ؟! اگر قرار بر مقایسه جواب دادن یک تاک تیک است باید یک تیم را در مقایسه با همان تیم در گذشته نزدیک بررسی کرد و دید که با همان شرایط و تغییر رویکرد نتیجه به چه نحو بوده است !
اتلتیکو مادرید در 5 سال گذشته هیچگاه به اندازه فصل 2013 - 2014 در امر گلزنی و تهاجم موفق نبوده و این که دوستان می گویند قهرمانی این تیم به علت دفاعی بازی کردن است کاملا برعکس است !
البته این طبیعی و منطقی است اتلتیکو در مقابل تیم هایی مثل رئال مادرید و بارسلونا که مهره های بهتری دارند با احتیاط بیشتری در حمله باشند و این نوع تفکر ایرادی ندارد اما ایراد بزرگ تیم ملی ایران این است که می خواهند تاک تیک دفاع را نسخه ای برای همه بازی ها بدانند ! اگر صحبت از دفاع هوشمندانه در مقابل آرژانتین در جام جهانی 2014 بود اولین موافق با این تاک تیک من و تمام منتقدین به فوتبال دفاعی هستند اما هیچ توجیهی ندارد که شما در جلوی تیم هایی مثل امارات ، بحرین و قطر و بازیهایی از این قبیل در طول بازی تصمیم بازی دفاعی بگیرید !

طبق جدول بالا مشاهده می شود که اتلتیکو مادرید اتفاقا در فصل گذشته به ترمیم رویکرد تهاجمی خود پرداخت و توانست هم فوتبال زیباتری ارائه دهد و هم گلهای بیشتری به ثمر برساند و قهرمان شود.

بررسی اینترمیلان:
در بخشی دیگر از آنالیزهای برنامه وزین ! تلویزیونی صحبت از سبک دفاعی اینترمیلان شد و عنوان شد که قهرمانی این تیم هم مانند اتلتیکو مادرید با دفاع کردن به دست امده است

نگاهی به امار گلزنی تیم اینترمیلان در سال های گذشته می اندازیم و می بینیم که اتفاقا بازهم چیزی که رای بر بهتر نتیجه گرفتن تیم می شود گلزنی بهتر بوده است.
اینترمیلان در فصل 2009 - 2010 با به ثمر رساندن 75 ل موفق به کسب قهرمانی سری آ شد . انها رد فصل بعد 6 گل کمتر زدند و دوم شدند و همین طور در سالهای بعد با کم شدن قدرت تهاجم در جدول رده بندی سری آ نزول کردند ! اتفاقا این تیم در فصل 2013 - 2014 آمار بهتری نسبت به 2 فصل قبل بر جای گذاشت و در جدول رده بندی هم اوضاع بهتری کسب کرد !

فصل
تعداد گلهای اینترمیلان در فصل

2013 - 2014
62

2012 - 2013
55

2011 - 2012
58

2010 - 2011
69

2009- 2010

75 - بیشترین گل و آخرین قهرمانی ( در زمان مورینیو)

در اینجا جا دارد نگاهی به موفقیت تاک تیک های کارلوس کیروش در رئال مادرید بیاندازیم !

باز هم من تاکید می کنم برای بررسی جواب دادن یک تاک تیک در یک تیم نباید ان تاک تیک را در تیم های مختلف مقایسه کرد. هر تیم ممکن است عناصر تهاجمی و تدافعی متفاوتی داشته باشد و آثار تغییر تاک تیک را باید در همان تیم سنجید
در جدول زیر مشاهده می شود که رئال مادرید در 5 فصل گذشته تنها در فصل 2011 - 2012 قهرمان لالیگا شده است و ان فصلی است که بیشترین رویکرد تهاجمی را داشته است و 121 گل در لالیگا به ثمر رسانده است ! کیروش در فصلی که در رئال مادرید بود با تاک تیک های فوق العاده اش با حضور بهترین مهاجم آن زمان دنیا ( رونالدو برزیلی ) 72 گل به ثمر رساند و به رتبه چهارم با کهکشانی ها رسید ! تیمی که آرزوی هر مربی در دوران حرفه ای خودش می باشد
متاسفانه برنامه های تلویزیونی اول مشخص می کنند که قرار است به چه نتیجه ای برسند و سپس مطالب را جوری منتقل می کنند که به بیننده همان نتیجه دلخواهشان القا شود
د

فصل

تعداد گلهای رئال مادرید - رتبه در لیگ

2013 - 2014
104 - سوم

2012 - 2013
103 - دوم

2011 - 2012
121 - قهرمان ( بیشترین گل و قهرمانی )

2010 - 2011
102 - دوم

2009- 2010
102 - دوم

2003 - 2004
72 - چهارم ( کمترین گل -سرمربیگری کیروش - بدترین نتیجه ! )

در انتها برای جمع بندی چند نکته را لازم می دانم:

1_ کیروش در فوتبال ایران تاثیرات بسیار مناسبی داشته است که در بخش های غیر فنی مثل نظم پذیری ، مبارزه با بازیکن سالاری و .. عالی بوده است اما در بخش اتخاد تاکتیک برای تیمی مثل ایران که با این سطح بازیکنان می خواهد با تیم هایی چون قطر ، بحرین و .. بازی کند به بهانه نداشتن زمین تمرین و ... نباید از این سبک بازی دفاع کرد. سبکی ملال اور ، خسته کننده و مسلما در اکثر اوقات بی نتیجه .. نمونه بارز این سبک فوتبال یونان 2004 بود که هیچکس را به لذت فوتبال نرساند

2_ هزینه چند ده میلیاردی برای یک مربی که بیاید و به ما جابجایی در هنگام ضربات کرنر را بدهد به نظر خیلی ها عاقلانه نیست و حمایت از این سبک عملکرد تنها ضربه زدن به فوتبال ماست

3_ هر کشور و تیمی بر اساس نیروهای انسانی خود و حریفانش باید تاک تیک مناسبی را اتخاد کند ، اتخاد تاک تیک دادن توپ به حریف و دویدن به دنبال بازیکنان حریف در شان فوتبال ایران نیست و برای مسابقه دادن با تیم های عربی خنده دار است

4_ توقع از سرمربی خارجی اضافه کردن تاکتیک ها و دانش مربیگری روز به سرمربیان داخلی ماست. مسلما دانش و پتانسیل کیروش بسیار بسیار بالاتر از سرمبیان داخلی ماست و باید عملکرد او باعث بالا رفتن کیفیت بازیکنان و سرمربیان ما شود تا لیگی پویاتر داشته باشیم و بازیکنان بهتری پرورش دهیم نه اینکه نه تنها به ارائه فوتبال زیبا کمک کند بلکه همین قدر بازی تهاجمی هم از یاد هواداران فوتبال که در لیگ هست برود و تنها شاهد بکش زیرش باشیم

5_ بدون شک خوب دفاع کردن هم جزوی از بازی است ولی روح فوتبال تیم های اینچنینی را نمی پذیرد و تاریخ ثابت کرده است که : شاید ، شاید ، تیم هایی که زیبا بازی می کنند ، همیشه برنده نباشند .... اما تیم هایی که موفق می شوند اکثرا از بین تیم هایی هستند که زیبا بازی می کنند
تیکی تاکای بارسلونا ، ژوگابونیتو برزیل نمونه بارز زیبا بازی کردن و نتیجه گیری هستند و الان می بینیم که تاریخ تیم هایی چون منچستر 99 ، بارسلونا 2009 ، برزیل 82 ، آلمان 2014 ، اسپانیا 2008 ، رئال مادرید 2001 ، و .. که خوب بازی می کردند و قهرمان هم می شدند در دل خود نگه داشته است و منچستر دیوید مویس ، برزیل اسکولاری ، رئال مادرید کاپلو ، که کمتر فوتبال زیبا ارائه می دادند جزو بدترین سالهای فوتبالشان شناخته می شوند
هر چند که از زیبایی های فوتبال غیر قابل پیش بینی بودن آن است و در تاریخ تیم هایی مثل یونان 2004 هم بودند که در یک تورنومنت با بازی دفاعی جام هم برده باشند .. اما انها با ان سبک محکوم به نابود شدن فوتبالشان بوده اند و بزودی افول کرده اند
همه چیز جام نیست
مهم فوتبال است

icon
02-01-2015, 16:46
خیلی تحلیل مفید و جامعی بود که اقا جعفر زحمشو کشیدن و ما رو از نظراتشون که میشه گفت نظر خیلی از کسایی هست که دوست دار فوتبال زیبا هستند اگاه کردند.
الان میخوام تاثیر برنامه ی پر مخاطب 90 رو نه در حد حرفه ای و کارشناسانه ، بلکه در حدی که خودم دیدم بگم.
همون طوری که اقا جعفر گفت این برنامه اومد سبک ایرانو با سبک مورینیو و سیمئونه مقایسه کرد. اگه بازی لیورپول چلسی جام حذفی رو دیده باشین و قبول داشته باشین که لیورپول برای چلسی مثل امارات برای ایران نیست ادامه میدیم بحثو. چلسی مورینیو که از نظر کارشناسای ایرانی تیمی دفاعی هست جلوی یه تیم هجومی مثل لیورپول هم حمله میکنه. حفظ توپ میکنه و با صبر حمله میکنه. اما سبک اجرایی کیروش که تشبیه شده به مورینیو از از ریشه پارادوکس و تضاد داره.
حالا اگه بخوایم بگیم اصن نظرشون عوض شد و میگن : ایران مثل لیورپولی که مجبور بود از سیستم ضد حمله استفاده کنه ، ضد حمله میزنه باز هم تفاوت رو میبینیم. لیورپول توپو به حریف تقدیم نمیکنه که اونا اشتباه کنن و ضد حمله بزنه بلکه ضد حمله هاش به خاطر حملات متعدد چلسیه. پس ضد حمله یه سیستم مجزا نیست بلکه سیستمیه که از روی ناچاری و حملات متعدد حریف استفاده میشه. این مثالو زدم که به اینجا برسم که همون طور که اقا جعفر گفت ضعفی مثل دفاع مطلق و ضد حمله به عنوان یه نقطه قوت نشون داده شد. و علاوه بر اون ، مقصر دونستن داور به دفعات زیاد باعث شد مردم باخت به عراقو فقط به خاطر داور بدونن.اما با پتانسیل هجومی بالایی که من از بچه ها تو اون بازی دیدم اگه با جسارت حمله میکردیم مطمئنم بازی به وقت اضافه نمیکشید و میبردیم.
از طرف دیگه منتقد ضعیف که کمتر به بحث فنی پرداخت باعث شد همه فکر کنن که از نظر فنی مشکلی نداشتیم. من دیدم کسی که قبل این برنامه با کیروش از نظر فنی مخالف بود اما بعد این برنامه طرفدار پر و پا قرص کیروش بود. اگه اینهمه گفتن که کیروش سال فلان و فلان با جوانان پرتغال قهرمان جهان شده چرا نگفتن سال 2003-2004 با رئالی که رونالدو و رائول و کلی ستاره دیگه داشت چه نتایجی گرفت و با گل زده خیلی کم چهارم شد. رئال هم بهترین کارو کرد و انداختش بیرون.
خود من هم لحظاتی این برنامه رو که میدیدم داشتم فک میکردم در مورد کیروش اشتباه میکنم ولی بعد فهمیدم نه تنها من اشتباه نمیکنم بلکه این برنامه داره به خاطر حمایت از یه نفر چه اشتباهاتی میکنه و چه ایده هایی رو تلقین میکنه.
خلاصه اینا رو گفتم که تاثیر این برنامه رو ببینین و با دیدن این برنامه قبل از اینکه هر تفکری بهتون تلقین بشه ، خودتون کامل فکر کنین.
ببخشین مطلب زیاد بود و شاید دارای انواع غلط های جمله بندی. ولی خواستم جدا از مبحث جام ملت ها این هشدار رو بدم که بهتره موقع دیدن برنامه های اینچنینی خوب فکر کنید تا نتونن هر چیزیو تلقین کنن بهتون.
در اخر باید یه تبریک ویژه به اقای فردوسی پور بگم که تونست به بهترین شکل ممکن ایده ی فوق العاده بودن عملکرد ایران رو به همه تلقین کنه.

Derby
02-01-2015, 18:12
داش محمد من و همه کسانی که توی این برهه نقد می کنن مسلما خصومتی با خود کیروش ندارن و مسلما نه من و نه شما ادعایی بر بهتر فهمیدن از کیروش نداریم !
اما این نکته رو یادمون نره که نمیشه به هیچ مربی اجبار کرد که با چه تاک تیکی بازی کنه
ولی متاسفانه برخی از طرفداران ( حالا به هر علتی که طرفدار هستند ) دفاع کورکورانه می کنن و این باعث میشه که کیروش از خدا خواسته باشه و بگه خیلی راحت همین مسیر رو ادامه می دم
من کلا صحبت های همه رسانه ها و حتی همین برنامه 90 رو همیشه گوش می کنم ولی هیچ وقت اجازه نمی دم که اونها به من چیزی رو تلقین کنن و بجای من حرف بزنن
خیلی ها مثل من و شما توقعشون از 90 دقیقه فوتبال بازی کردن فقط به ثمر رسیدن گل و برنده شدن و 3 امتیاز و اینا نیست .. اینا ظاهر قضیه س و اگه کسی بخاطر اینجور چیزا به فوتبال علاقمند باشه به نظر من بهتره بشینه اخبار ورزشی نگاه کنه .. نه فوتبال .. چون توی اخبار ورزشی هم گل ها رو نشون می ده و هم جدول رده بندی و میگه که کی بازی رو برد .. اما کل فوتبال این نیست
من خیلی مواقع فوتبال هایی رو می شینم می بینم که مسابقه قبل از تولد من برگزار شده و باهاش حال می کنم ... هرچند که دیدن یک مسابقه زنده فوتبال لذتی وصف نشدنی داره
ولی اینکه مردم رو انقدر نتیجه گرا کنیم و بگیم اگه بردیم خوبه و اگه باختیم بد زیاد مناسب نیست
من بهترین تیمی که از ایران دیدم تیمی بود که در سال 1998 با یوگسلاوی بازی کرد. فوق العاده بازی کردن .. هرچند که استرس توی ساق های بچه ها حس می شد ولی کیف می کردم که به موقع هجوم می اوردن و به موقع دفاع می کردن و در آخر هم با یک ضربه ایستگاهی باختیم بازی رو

بعضی ها میگن که تیم ایران با عراق 2 بار عقب افتاد و باز هم بازی رو مساوی کرد .. پس کار کیروش برای اتخاذ این تاک تیک دفاعی خوبه .. ولی وقتی من این سئوال رو ازشون می کنم جوابی ندارن .. سئوال من اینه : اگه کیروش تیمی رو در اختیار داره که هر وقت عقب بیفته و اراده کنه می تونه گل بزنه ، حتی 10 نفره ! پس چرا با این ابزار بازکنان مستعد همیشه حالت هجومی نداره که در طول بازی حریف سوار ما نشه و ما نیازی به استرس و ضربات پنالتی و اینا نداشته باشیم؟
اما کسی جواب این سئوال من رو نمی ده ! .. شما تیمی رو دارید که توی گلزنی مشکلی نداره ! اما تاکتیکی رو اتخاذ می کنین که انگار این قدرت تیم خفه شده و تیم به زور داره بازی می کنه !
اگه ما توی تیم فوروارد نداشتیم می گفتیم خب صحیح .. مجبوریم به دفاعمون اتکا کنیم .. اما اتفاقا برعکس ضعف ما توی دفاع کناری و دروازبان تیمه و قوت ما توی 1/3 تهاجمی .. جایی که گوچی ، آزمون ، جهانبخش ، دژاگه ، انصاریفر ، و .. رو داریم .. الحمدالله هیچکدومشونم توی لیگ ایران نیستن که بگین توی زمین بد ایران بازی کردن و فوتبال بلد نیستن ! اما حمله نمی کنیم و فشار رو می آریم جایی که نقطه ضعف ماست ! این واسه من عجیبه .. کارشناسان عزیز . دوستداران فوتبال ... ایتالیا دهه 90 اگه دفاع میکرد برین نگاه کنین توی خط دفاع و درون دروازشون کی بود ! ما بهترین دفاعمون قادر به زدن 20 تا روپایی نیست و روی توپ مسلط نیست و فشار اومدن روی مدافعین ما باعث سوتی میشه ...

icon
02-01-2015, 22:00
من کلا صحبت های همه رسانه ها و حتی همین برنامه 90 رو همیشه گوش می کنم ولی هیچ وقت اجازه نمی دم که اونها به من چیزی رو تلقین کنن و بجای من حرف بزنن

من واسم سو تفاهم بوجود اومد. یه لحظه فک کردم این حرفا رو به خاطر این گفتین که فک کردین مخاطب من تو بحث تلقین شما هستین. چون من این حرفو به همه گفتم و اولم به خودم گفتم اتفاقا. اگه هم اینطور نبوده که خوشحالم شما هم سعی میکنین از اینکه فکر و عقیده ای بهتون تلقین بشه جلوگیری کنین. واقعا من برنامه نود اون شب رو چیزی جز تلقین این که عملکرد تیم ملی فوق العاده بود ندیدم. تنها چیزی که میتونم اسمشو بذارم تلقینه. حتی اگه یکمم تفهیم توش بود انکار نمیکردم.
اونجایی که گفتین نمیشه تاک تیک رو اجبار کرد رو قبول دارم. ولی از یه سرمربی کلاس جهانی انتظار میره با توجه به بازیکنایی که داره بهترین تاکتیکو انتخاب کنه که راندمان عملکرد بره بالا و بهترین استفاده از بازیکن صورت بگیره

Derby
02-01-2015, 23:21
من واسم سو تفاهم بوجود اومد. یه لحظه فک کردم این حرفا رو به خاطر این گفتین که فک کردین مخاطب من تو بحث تلقین شما هستین. چون من این حرفو به همه گفتم و اولم به خودم گفتم اتفاقا.

نه داداش
روی صحبتم شما نبودی
منظورم این اخبار و نود و آسیا 2015 و چند تا وبسایت که توی همشون وقتی دقت می کنیم می بینیم افرادی هستند که غالبا از فوتبال چیز زیادی نمی دونن و حرف هایی می زنن که بهشون میگن بگین
برای مثال دیروز همه دیدن که از اول بازی فینال هی تکرار می کردن که به علت فشردگی کنداکتور برنامه بعد 90 دقیقه بلافاصله می ریم به برنامه بعدی و فرصت پخش اهدای جام نیست ! اما وقتی بازی رفت توی 120 دقیقه دیدیم که بازی توی وقت اضافه هم پخش شد و کنداکتور فقط یه بهونه بوده که اسم اهدای جام رو به علت مشکلات احتمالی منشوری پخش نکردن
بهتر بود که بگن به علت اینکه ممکنه تصاویری پهش بشه که مغایر با فرهنگ ما هست از پخش مستفقیم معذوریم و راحت دوروغ نمی گفتن
توی مسابقات ورزشی دیگه هم بارها این اتفاق افتاده و عادت کردن بگن تصویر از مبدا قطع شد در حالیکه دیده میشه همون تصاویر از چندین شبکه خارجی بدون نقص پخش میشه
و بسیاریا ز نمونه های دیگه که متاسفانه فرهنگ دوروغگویی رو فقط اشاعه می ده
این هم همین طور
به جای آنالیز که توش هم بحث نقاط قوت میشه و هم نقاط ضعف هیچ صحبتی از مشکلات تیم نشد و به ملت دارن جابجایی ساده 4 - 5 نفر توی محوطه جریمه در زمان ضربه کرنر رو به عنوان یک تاکتیک خرق السساعه معرفی می کنن :ajibeee:
اما همه دیدن که توی تیم برتر مسابقات حتی جای 1 نفر هم به تیم ما داده نشد و این تعریف و تمجید ها از نحوه بازی ما رو فقط توی ایران و برنامه هامون دیدم
جالب تر اینه که حتی در پایان مسابقات گروهی از تیم ما هیچ عنصر تهاجمی و هافبک حضور نداشت و بعضا مرتضی پور علی گنجی بواسطه دفع توپ و توپگیری حضور داشت !

icon
02-02-2015, 22:43
منم نظرم اینه که خیلی از حمایت هایی که میکنن هیچ بعد فنی ای نداره و فقط برای حمایت یا سرکوب کسی انجام میشه. اینجا با مفهوم قضاوت نا عادلانه و دست های پشت پرده اشنا میشیم. دست هایی که خیلی هوشمندانه یه نفرو میندازن جلو و ازش حمایت میکنن یا سرکوبش میکنن تا به اهداف خودشون برسن. روش رسیدن به مقصود هم بازی با احساسات مردمه. مردم ما خیلی زود باور هستن و زود اعتماد میکنن چون فکر میکنن این رسانه ها برای اهداف خوبی سازماندهی میشن. خلاصه احساسات مردم رو هر جوری میخوان بازی میدن و وقتی نظر یک ملت نسبت به کسی بد یا خوب بشه سرنوشت فرد هم دستخوش تغییر قرار میگیره. شما ببینین این که استقلال و پرسپولیس طرفدار زیاد دارن باعث شده از طرف دولت حمایت بشن. حالا من کاری ندارم که چقدر حمایت میشن. هدف اینه که بگیم همه چیز به مردم بستگی داره.
نمونه ی دیگه ای که همه دیدین این بود که کیروش گفت میخوام استعفا بدم ولی وقتی عادل اون همه نظرات مثبت رو بهش نشون داد کیروش تازه گفت با سوئد بازی داریم.
اینجا هدف نگه داشتن کیروش بود از دید من و شما. اما چه اهداف دیگه ای از دل این هدف بیرون میان الله اعلم.
خلاصه بگم که تا وقتی این دست ها هستن تو این فوتبال ما به جایی نمیرسیم.
امروز یه تیتر بود نوشته بود مرگ فوتبال ایران در 2015. چون که مثلا ممکنه با استرالیا بیوفته تو مقدماتی جام جهانی. واقعا مسخرست این تیترا. اگه قراره ما بخوایم موفق باشیم نباید از هیچ تیمی بترسیم. تیم های همگروه ما تو جام جهانی حداقل یکیشون از استرالیا قوی تره. با اونا باید چیکار کنیم؟

بهتون پیشنهاد میکنم عکس العمل اقای عادل خان رو در مقابل کسر امتیاز اس اس و پرسپولیس ببینین.

42d3e78f26a4b20d412==