PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ♣ اخبار و حواشی تیم های گروه g جام جهانی 2014 (آلمان.پرتغال,غنا,امریکا) ♣

lord7stark
05-25-2014, 20:33
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

دوستان در این تایپک اخبار و حواشی مربوطه قرار میگیرد
از ارسال پست های نامربوط ، جـــدا خودداری کنید

lord7stark
05-25-2014, 21:16
سرمربی آلمانی تیم ملی فوتبال آمریکا در لیست نهایی بازیکنانش برای حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بهترین گلزن تاریخ تیم ملی آمریکا را خط زد.

تیم ملی آلمان که در 17 دوره جام جهانی حضور داشته و با 12 بار حضور در جمع چهار تیم پایانی و سه قهرمانی و چهار نایب قهرمانی پرافتخارترین سابقه را در تاریخ جامهای جهانی دارد به دنبال کسب اولین جام جهانی توسط یک تیم اروپایی در آمریکای لاتین است، البته به شرطی که مثل دو دوره گذشته در نیمه نهایی به قهرمان جام جهانی 2014 نبازد!

مسوت اوزیل که هم اکنون با سایر اعضای تیم ملی آلمان در اردوی آماده سازی جام جهانی حضور دارد، پتانسیل آلمان برای فتح این جام را بالا می داند.
به گزارش آژانس خبری Spox ، مسوت اوزیل در خصوص شانس آلمان برای فتح جام جهانی 2014 گفت:

وقتی که انسان این شانس را پیدا می کند که بار دیگر در جام جهانی حضور یابد، انگیزه او برای فتح این رقابت ها بیشتر می شود و ما پتانسیل قهرمانی در این رقابت ها را داریم.
وی در ادامه نسبت به کم گل زدن خود نیز انتقاد کرد و افزود: «من آن طور که از خود انتظار دارم در امر گل زنی موفق نیستم و باید روی این موضوع بیشتر کار کنم و در برخی از صحنه ها به جای پاس دادن خود اقدام به گل زنی نمایم.»
در 53 بازی ملی، اوزیل موفق به ثمر رساندن 17 گل شده است و از زمان حضور خود در آرسنال نیز در 26 بازی، در امر گل زنی موفق ظاهر نشده و تنها 5 مرتبه دروازه حریفان را باز کرده است.

lord7stark
05-26-2014, 16:06
مهاجم بايرن مونيخي تيم ملي آلمان رسيدن به عنوان آقاي گلي رقابت‌هاي جام جهاني 2014 را هدف اصلي خود نمي‌داند.

توماس مولر، مهاجم تيم ملي فوتبال آلمان که يکي از مهره‌هاي کليدي يوآخيم لو در جام جهاني 2014 برزيل خواهد بود، در گفت‌و‌گو با خبرگزاري «sid» آلمان گفت: در جام جهاني 2014 برزيل ناخودآگاه به فکر دفاع از عنوان آقاي گلي که در دوره قبل به دست آوردم خواهم بود. هرچند اين را مي‌دانم که هدف اصلي‌ام در برزيل اين نخواهد بود که بهترين گلزن تورنمنت شوم.

به نقل از تسنيم، مولر 24 ساله در جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي پنج گل به ثمر رساند و سه پاس گل هم براي هم‌تيمي‌هايش ساخت و موفق شد با کنار زدن بازيکناني همچون داويد وياي اسپانيايي، وسلي اسنايدر هلندي و ديه‌گو فورلان اروگوئه‌اي عنوان بهترين گلزن اين مسابقات را به خود اختصاص دهد.

مهاجم بايرن مونيخ تصريح کرد: تاکنون هيچ فوتباليستي موفق نشده از اين عنوان در رقابت‌هاي جام جهاني دفاع کند، چون در طول اين سال‌ها گلزنان فوق‌العاده‌اي در اين تورنمنت حضور يافته‌اند ولي تمام تلاشم را خواهم کرد تا به هدفم برسم و با گل‌هايي که مي‌زنم به تيم ملي آلمان کمک کنم.

تيم ملي آلمان در گروه g جام جهاني با تيم‌هاي پرتغال، آمريکا و غنا همگروه است.

lord7stark
05-26-2014, 19:22

به گزارش ITV، پس از مصدومیتی که از ناحیه بازو گریبانگیر مانوئل نویر شد، نگرانی ها در مورد وضعیت رسیدن وی به جام جهانی افزایش یافته است.

در همین رابطه، دروازه بان باشگاه دورتموند که اولین بازی ملی اش را در ماه نوامبر سال 2013 انجام داده است، می گوید می تواند جای سنگربان شماره یک آلمان را پر کند. وی در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

"من مطمئنم که مانوئل سر موقع به رقابت ها می رسد، اما اگر اتفاق دیگری رخ داد، من آماده خواهم بود. درگیر شدن در روند تیم ملی بسیار هیجان انگیز است و رفتن به کشور فوتبال خیزی همچون برزیل، می تواند کارنامه فوتبالی مرا تکمیل کند."

"قبلا تجربه چنین مصدومیتی را داشتم و به همین خاطر کمی با مانوئل حرف زدم. به عنوان یک دروازه بان، شما در هر حرکتی نیاز به کتف خود دارید و چنین مصدومیتی اوضاع را خیلی بد می کند. ریکاوری باید به طور کامل انجام شود اما این روزها هر کاری ممکن است. فکر می کنم نویر در جام جهانی 2014 آماده خواهد بود."

lord7stark
05-27-2014, 12:26
کاپیتان فیلیپ لام هنوز نمی داند در جام جهانی در چه پستی به میدان خواهد رفت، وی فقط مایل به بازی در دفاع سمت چپ نمی باشد.

فیلیپ لام سابقه بازی در پست دفاع سمت چپ، راست و همچنین هافبک دفاعی را دارد، ولی در جام جهانی هنوز پست وی در تیم ملی آلمان مشخص نیست.

وی در این زمینه به Sportbild گفت:"من همیشه گفته ام که دیگر نمی خواهم در دفاع سمت چپ بازی کنم و اگر بخواهم بین دفاع سمت چپ و راست را انتخاب کنم، حتما سمت راست را انتخاب خواهم کرد.

البته برای من بازی در دفاع سمت راست و هافبک دفاعی تفاوت چندانی ندارد. در حال حاضر من خود را بیشتر یک بازیکن هافبک می دانم، چون در این فصل در بایرن مونیخ در اکثر بازی ها در خط میانی بازی کرده ام. "

لام در ادامه گفت:"البته با یوگی لوو در خصوص پستم در جام جهانی صحبت نکرده ام ولی تا پیش از پرواز به برزیل قطعا این موضوع روشن خواهد شد."

تیم ملی آلمان در حال حاضر در هر دو پست دفاع سمت چپ و راست با مشکلاتی مواجه است و در پست هافبک دفاعی نیز با وجود مصدومیت لارس بندر، شواین اشتایگر و نا آمادگی سامی خدیرا چنین مشکلاتی وجود دارد و احتمال استفاده از لام در این پست وجود دارد.

البته فیلیپ لام نیز در حال حاضر با مشکل مصدومیت مواجه است و به تازگی تمرینات تیمی را آغاز کرده است.

lord7stark
05-28-2014, 11:48

به گزارش 2-4-4، شانه راست مانوئل نویر در جریان پیروزی 2-0 بایرن مونیخ در فینال جام حذفی آلمان موسوم به DFB Pokal آسیب دید و حالا کادر فنی تیم ملی آلمان دچار نگرانی جدیدی شده است.

مربی تیم ملی آلمان، الیور بیرهوف در این باره به خبرنگاران گفت: "ما باید رو به روز تصمیم بگیریم و ببینیم چه پیش خواهد آمد.

به نظر من این خیلی خوب است که دو بازیکن ما (لام و شواینی) به زمین بازگشته اند، این موضوع اعتماد به نفس مار ار بالا برده است. در مورد مانوئل نیز او قطعا با بر طرف شدن مشکل شانه اش به زودی در تیرول جنوبی همراه با ما خواهد بود.

فلیپ و باستین باید هر روز به ما گزارش بدهند و در تمرینات رشد و پیشرفت خود را نشان دهند."

اما هافبک رئال مادرید، سمی خدیرا نیز روز دوشنبه پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به جمع بازیکنان آلمان اضافه شد.

بیرهوف در مورد این بازیکن 27 ساله نیز گفت: "به او به خوبی خوش آمد گفته شد و سمی از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بسیار خوشحال بود. او به علت سرما کمی مریض بود. اما مهم ترین نکته این است که او از نظر فیزیکی در شرایط خوبی قرار دارد.

من با سرمربی صحبت نکردم و فکر نمی کنم او امروز با تیم بازی کند. اما او قطعا پس از استراحتی کوتاه به صورت کامل با ما خواهد بود.

او می داند که هنوز کارهای زیادی برای انجام باقی مانده است و برای ماندن با ما باید دیسیپلین خود را حفظ کند."

lord7stark
05-30-2014, 21:12

به نقل از Supersport، یواخیم لوو امروز در کنفرانس خبری اعلام کرد که این دو بازیکن در بازی آینده دوستانه مقابل ارمنستان {جمعه آینده} به صورت کامل حضور داشته باشند.

لوو که به پایان ارودی آلمان در سودتیرول مصاحبه می کرد اعلام کرد در بازی مقابل کامرون رومن وایدنفلر درون دروازه خواهد ایستاد.

"لام روز یکشنبه مقابل کامرون بازی نخواهد کرد. ما نمی خواهیم ریسک کنیم.

او به تمرینات ادامه خواهد داد، همچنین مانوئل نویر هم بازی نخواهد کرد.

"انتظار داریم برای بازی آینده مقابل ارمنستان مانوئل درون دروازه باشد. ما در بازی با کامرون 2 گلر بزرگ در اختیار داریم. رومن روز یکشنبه درون چهارچوب قرار خواهد گرفت. او در تمرینات بسیار خوب بود.

"پیشرفت مصدوم های تیم را می شود دید. باستین و خدیرا تمرینات را شروع کرده اند و دیروز و امروز مشکلی نداشتند.

"لام تمرینات پرفشاری را با توپ انجام داد و مشکلی نداشت. به او گفته ایم که به زودی به تمرینات تیمی اضافه خواهد شد. برای نویر هم شرایط بدین شکل خواهد بود. ما انتظار داریم آسیب دیدگی آن ها هفته آینده برطرف شود.

lord7stark
06-01-2014, 22:05
به گزارش بخش بین الملل سایت گل، سرمربی ژرمن ها که تیمش قرار است در جام جهانی به مصاف پرتغال، غنا و آمریکا برود، در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

"آلمان همیشه مدعی هر تورنمنتی است و مدعی دانستن تیم ما امر تعجب آوری نیست. تیم ما توانایی قهرمان شدن را دارد. ما از ترکیب نسبتا قدرتمندی بهره می بریم که تلفیقی از جوای و تجربه است. من کاملا به این تیم امیدوار هستم."

"اگر چه ما تنها مدعی جام نیستیم. پرتغال، ایتالیا، هلند و در راس آنها قهرمان جهان اسپانیا از دیگر مدعیان هستند.

در تورنمنت واقع در آمریکای لاتین، چگونه می توان از نام برزیل و آرژانتین غافل شد. برزیل میزبان جام جهانی است و آرژانتین مسی را دارد. اروگوئه هم تیم چهارم دوره قبل است. این رقابت ها قاعدتا مدعی مشخصی ندارد."

Derby
06-02-2014, 23:17
غنا؛قدرت بدنی بالا خصیصه این تیم است/ تیمی که خطرساز می‌شود!

تیم ملی غنا

تیم ملی فوتبال غنا یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی 2014 برزیل امروز از زوایای گوناگون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

غنا

جمهوری غنا کشوری در غرب آفریقا است و آکرا پایتخت این کشور است. نام غنا از کلمه غاته که تمدنی در دوران باستان آفریقا است گرفته شده است. تا پیش از استعمار آفریقا توسط اروپاییان غنا منطقه‌ای در اختیار سیاه‌پوستان بود که با ورود پرتغالی‌ها در سده پانزدهم این مملکت از هم پاشید. غنا در عهد استعمار به ساحل طلا مشهور بود. پس از پرتغالی‌ها انگلیسی‌ها بر این منطقه حاکم شدند. در سال 1957 میلادی ساحل طلا استقلال یافت و نام آن را غنا گذاشتند.

سیاست غنا

حکومت در این کشور به صورت جمهوری است. قانون اساسی غنا در سال 1979 تدوین شده و به موجب آن قوه مقننه از یک مجلس ملی با 140 عضو تشکیل شده است. از حزب‌های مهم این کشور می‌توان به حزب ملی خلق، جبهه خلق، مجمع ملی متحد و عضو سوسیال دموکرات اشاره کرد. این کشور در سازمان وحدت آفریقا، اتحادیه گمرکی، بانک جهانی، ایکائو، آیدا، ایلو، اینکو، یونسکو، یوکو، آکب و ... هم عضویت دارد.

جغرافیای غنا

غنا 238 هزار و 537 کیلومتر مربع وسعت دارد که هفتاد و پنجمین کشور جهان به حساب می‌آید. این کشور با ساحل عاج، توگو و اقیانوس اطلس همسایه است. غنا کشوری نیمه کوهستانی است که نواحی مرتفع آن عمدتا در نواحی مرکزی قرار دارد. از مهمترین رودهای این کشور می‌توان به تای سیاه و ولتای سفید اشاره کرد. جنگل در غنا زیاد پیدا می‌شود چراکه آب و هوای این کشور گرم، مرطوب و پرباران است. بلندترین نقطه غنا قله آفاجوتو با 885 متر ارتفاع و رود ولتا با هزار و 143 کیلومتر طویل‌ترین رود این کشور است.

اقتصاد غنا

از مهمترین صنایع غنا می‌توان به ذوب آلومینیوم، فراورده‌های نارگیلی، تولید کاکائو، تهیه قهوه، صنایع دستی و کائوچو اشاره کرد. کاکائو، قهوه، نارگیل، توتون، دام و ماهی نیز از مهمترین محصولات کشاورزی و دامپروری غنا به حساب می‌آید. از جمله مهمترین معادن این کشور می‌توان به الماس، طلا، آهن، گرافیت، کرومیت و منگنز اشاره کرد. واحد پول این کشور سدی برابر با 100 پسوا است که هر 75/2 آن برابر با یک دلار می‌باشد.

فوتبال غنا

تیم ملی فوتبال غنا اولین بازی رسمی خود را با نام ساحل طلا مقابل نیجریه انجام داد که این بازی در سال 1950 با برد یک بر صفر ساحل طلا به پایان رسید اما بهترین پیروزی تاریخ این کشور برد 13 بر صفر مقابل کنیا در سال 1965 به حساب می‌آید. سنگین‌ترین شکست غنا هم 10 بر صفر مقابل بلغارستان در سال 1968 محسوب می‌شود. غنا با حضور در جام جهانی 2014 برزیل سومین حضورش در این مسابقات را تجربه می‌کند.

نظر کارشناس

محمد احمدزاده/ قدرت بدنی تیم‌های آفریقایی نسبت به خیلی از تیم‌های اروپایی هم بالاتر است. بازیکنان آفریقایی توان جسمانی بالایی دارند و این موضوع هم به صورت ژنتیکی است. آنها بدنسازی زیادی انجام نمی‌دهند تا به این شرایط برسند بلکه به صورت ذاتی دارای چنین وضعیت جسمانی هستند.تیم‌های آفریقایی از لحاظ تاکتیکی نسبت به تیم‌های آسیایی پیشرفت بیشتری داشته‌اند و خیلی از بازیکنانشان را به تیم‌های معتبر دنیا فرستاده‌اند. حضور بازیکنان آفریقایی در لیگ‌های انگلیس، هلند و فرانسه نشان می‌دهد که این تیم‌ها رشد و پیشرفت قابل قبولی داشته‌اند. حضور بازیکنان آفریقایی در لیگ کشورهای اروپایی این کشورها را از تیم‌های آسیایی متمایز می‌کند.کشورهای آفریقایی در رده پایه سرمایه‌گذاری خوبی کرده‌اند و در سال‌های اخیر قهرمانی برای این کشورها و مخصوصا نیجریه بوده است.غنا شاید توان مقابله با آلمان را نداشته باشد، اما می‌تواند برای پرتغال خطرساز شود و توانایی شکست آمریکا را دارد. با توجه به اینکه این تیم سومین حضور خود را در جام جهانی تجربه می‌کند و در سال 2010 توانست تا مرحله یک‌چهارم نهایی بالا برود فکر می‌کنم در این دوره از مسابقات هم بتواند شگفتی خلق کند و یکی از تیم‌های سخت آفریقایی باشد.

Derby
06-02-2014, 23:17
پرتغال؛ پوست می‌کَند یا پوستش کَنده می‌شود؟!

تیم ملی پرتغال

تیم ملی پرتغال پرتغال یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی 2014 برزیل امروز از زوایای گوناگون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

*پرتغال

این کشور در جنوب غربی اروپا قرار دارد، پایتخت پرتغال لیسبون و زبان این کشور پرتغالی است. جمعیت این کشور بالغ بر 10 میلیون نفر اعلام شده و واحد پول آن یوروست. پرتغال از اعضای اتحادیه اروپا است و شیوه حکومتی این کشور جمهوری پارلمانی است. پرتغال جزو کشورهای توسعه یافته به شمار می‌آید. دین مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی است. این کشور از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود می‌شود. کشور پرتغال دو منطقه کلانشهر عمده دارد که یکی لیسبون و دیگری پورتو است. نام کامل پورتو، پورتاکاله بوده که به معنی بندر کالها است و نام پرتغال نیز تلفظی از نام پورتوکاله است.

*تاریخ پرتغال

روزگاری حکومت استعماری پرتغال شامل برزیل، گینه بیسائو، موزامبیک، تیمور شرقی و بخش‌هایی از قلمرو هند بود.رومیان در این سرزمین آئین مسیحیت را جایگزین پرستش خدایان قدیم کردند، این دین در دوراه خلفای اسلامی بر پرتغال هموار و باقی ماند.

*سیاست پرتغال

این کشور تا سال 1910 رژیم پادشاهی داشت اما با گریز پادشاه به برزیل این کشور دارای جمهوری شد. حکومت پرتغال دموکراسی پارلمانی است و رئیس‌جمهور این کشور برای دوره‌های پنج‌ساله از سوی مردم انتخاب می‌شود.

*جغرافیای پرتغال

پرتغال کشوری است که در پائین‌ترین بخش غربی اروپا قرار دارد. این سرزمین را می‌توان دنباله فلات مرکزی اسپانیا دانست. پرتغال از مشرق و شمال به اسپانیان محدود است اما هیچگونه مرز طبیعی عمده‌ای بین این دو کشور وجود ندارد. مساحت پرتغال 91هزار و 720کیلومتر مربع است. رودهای مهم پرتغال تاگوس، دورو، گوادیانا و بلندترین پرتغال قله استرلا با 1993متر ارتفاع است. این کشور آب و هوایی معتدل دارد. لیسبون بزرگترین شهر پرتغال است و این شهر از مهمترین شهرهای اروپا به حساب می‌آید.

*اقتصاد پرتغال

صنایع عمده پرتغال عبارت است از ماهیگیری، مصنوعات چوب‌پنبه‌ای و ساخت کشتی‌های ماهیگیری، امروزه قسمت عمده چوب‌پنبه‌ای که در جهان مصرف می‌شود از پرتغال صادر می‌شود.

*فوتبال پرتغال

لوئیس فیگو با 127 بازی ملی بیشترین بازی ملی در این کشور را در اختیار دارد و پدرو پائولتا با 47 گل زده بهترین گل‌زن تاریخ فوتبال کشور به حساب می‌آید. اولین بازی رسمی پرتغال در سال 1921 مقابل اسپانیا برگزار شد که در آن بازی 3 بر یک بازی را به حریف واگذار کردند اما بهترین برد پرتغال برد 8 بر صفر مقابل لیختن اشتاین در سال 1999 بود هرچند که سنگین‌ترین شکست تاریخ پرتغال باخت 10 بر صفر برابر انگلیس به حساب می‌آید که این نتیجه در سال 1947 رقم خورده است.

نظر کارشناس

رسول خطیبی/ تیم فوتبال پرتغال چندین بازیکن کلیدی دارد که این تیم را در سطح اول دنیا قرار می‌دهد. شاید قدرت فوتبال پرتغال از لحاظ تاکتیکی همچون تیم‌هایی چون آلمان، برزیل و اسپانیا نباشد اما وجود بازیکنانی چون رونالدو می‌تواند این تیم را از سایر رقبا متمایز کند.خودم در سال 2006 مقابل این تیم بازی کرده‌ام و دوست دارم به خاطر حضور رونالدو در این تیم بتواند به مراحل بالاتر صعود کند، اما پیش‌بینی‌ام از نظر کارشناسی این است که غنا و آلمان از این گروه صعود می‌کنند، زیرا غنا از لحاظ قدرت بدنی و آمادگی جسمانی یکی از تیم‌های برتر این دوره از مسابقات است و آلمان هم که جز با کلاس‌ترین و تاکتیکی‌پذیرترین تیم‌های این دوره از مسابقات است.

Derby
06-02-2014, 23:18
توییت جنجالی که باعث خشم یورگن کلینزمن شد + عکس

یورگن کلینزمن

جاناتان کیلنزمن، پسر سرمربی تیم‌ملی فوتبال آمریکا واکنش عجیبی به دعوت نشدن ستاره لیگ فوتبال MLS، لاندون داناوان نشان داد و باعث جنجال و واکنش پدرش یورگن کلینزمن شد.
جاناتان پس از دعوت نشدن داوانان به اردوی تیم‌ملی آمریکا در توییترش نوشت:
"هاهاهاها داناوان هاهاهاها من حتی متوجه دعوت نشدن او به تیم آمریکا نشدم تا اینکه از طریق موبایلم از این موضوع آگاه شدم هاها."
اما یورگن کلینزمن سریعا به این رفتار فرزندش واکنش نشان داد و گفت پسرش باید از داناوان عذرخواهی کند. جاناتان که عضو تیم‌ملی زیر 18 سال آمریکاست، به سرعت اکانت خود را حذف کرد و احتمالا حالا حالاها در توییتر و شبکه‌های اجتماعی آفتابی نخواهد شد تا آب‌ها از آسیاب بیفتد!

جاناتان کلینزمن

Derby
06-02-2014, 23:19
لیست ۳۰ نفره آمریکا مشخص شد

تیم ملی آمریکا

در فاصله 30 روز مانده به شروع رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل یورگن کلینزمن لیست اولیه تیم ملی فوتبال آمریکا را اعلام کرد.

لیست 30 نفره بازیکنان تیم ملی آمریکا به شرح زیر است:

دروازه‌بانان:
براد گوزان (استون‌ویلا انگلیس)، تیم هاوارد (اورتون انگلیس) و نیک ریماندو (رئال سالت‌لیک آمریکا).

مدافعان:
دامارکوس بیزلی (پوبلا مکزیک)، مَت بسلر (اسپورتینگ کانزانس‌سیتی آمریکا)، جان بروکز (هرتابرلین آلمان)، گئوف کامرون (استوک‌سیتی انگلیس)، تیمی چاندلر (نورنبرگ آلمان)، بِرَد اوانس (سیاتل ساندرز آمریکا)، عمر گونزالس (لس‌آنجلس گلکسی آمریکا)، کلارنس گودسون (سن‌خوزه ارث‌کوئیک)، فابین جانسون (هوفنهایم آلمان)، مایکل پارکهرست (کلمبوس کرو آمریکا) و دی‌آندره یدلین (سیاتل ساندرز آمریکا).

هافبک‌ها:
کایل بکرمن (رئال سالت‌لیک آمریکا)، آلخاندرو بدویا (نانت فرانسه)، مایکل برادلی (تورنتو اف‌سی کانادا)، جو کورنا (کلوب تیخوانا مکزیک)، بِرَد دیویس (هوستون دینامو آمریکا)، میکس دیسکرود (روزنبورگ نروژ)، مائوریسی اِدو (فیلادلفیا یونیون آمریکا)، یولیان گرین (بایرن‌مونیخ آلمان)، ژرماین جونز (بشیکتاش ترکیه) و گراهام زوسی (اسپورتینگ کانزاس‌سیتی آمریکا).

مهاجمان:
جوزی آلتیدور (ساندرلند انگلیس)، ترنس بوید (راپید وین اتریش)، کلینت دمپسی (سیاتل ساندرز آمریکا)، لاندون دونووان (لس‌آنجلس گلکسی آمریکا)، آرون یوهانسون (آلکمار هلند) و کریس وُندولوفسکی (سن‌خوزه ارث‌کوئیک).

آمریکا در گروه G با تیم‌های آلمان، پرتغال و غنا همگروه است.

Derby
06-02-2014, 23:21
رونالدو: نیمار بازیکن بزرگی است و می‌تواند ستاره جام جهانی باشد

4

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی رئال مادرید در روزهای اوج خود به سر می‌برد. پس از کسب توپ طلای فوتبال جهان و موفقیت با باشگاه رئال مادرید، کریستیانو رونالدو امیدوار است در جام جهانی 2014 برزیل بتواند نمایش خوبی با پرتغال داشته باشد.

کریستیانو رونالدو در گفت‌وگو با تلویزیون اسپانیا درباره شرایط نیمار در تیم ملی برزیل، گفت: نیمار بازیکن بزرگی است و من فکر می‌کنم او در سال‌های آینده ارزش‌های خود را بیشتر نشان دهد. او می‌تواند ستاره جام جهانی 2014 برزیل باشد.

کاپیتان تیم ملی پرتغال در ادامه گفت: نیمار در ابتدای فصل به خوبی با بارسلونا هماهنگ نشده بود و در ابتدا مشکلاتی داشت اما شک ندارم که او به زودی به بازیکن بزرگی تبدیل خواهد شد.

رونالدو در پایان درباره حضور در جام جهانی 2014 برزیل، گفت: پرتغال مدعی قهرمانی در جام جهانی نیست، اما تلاش خواهیم کرد تا بازی‌های خوبی در برزیل از خودمان نشان دهیم. ما در گروه سختی قرار گرفته‌ایم. به نظر من گروه پرتغال، سخت‌ترین گروه جام جهانی 2014 برزیل است. می‌خواهیم در جام جهانی گام به گام پیش برویم. در اولین دیدار، بازی حساسی برابر آلمان پیش‌رو داریم. سپس برای صعود باید غنا و آمریکا را از سر راهمان برداریم. در صورتی که بتوانیم به دور دوم راه یابیم هر اتفاقی ممکن است رخ دهد چرا که بازی‌های مرحله حذفی جام جهانی بسیار نزدیک به هم هستند.

رونالدو: منتظر شگفتی‌سازی پرتغال در جام جهانی باشید!

5

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو اکنون خود را در اوج خوشبختی می‌بیند. او که دو شب قبل همراه تیم باشگاهی‌اش به مقام نخست لیگ قهرمانان اروپا رسید، حالا خود را برای حضوری مطلوب در جام جهانی آماده‌ می‌کند.

رونالدو به همین خاطر به یکی از روزنامه‌های کشورش گفت: فکر می‌کنم در وضعیت فیزیکی و روحی بسیار خوبی قرار دارم. سایر بازیکنان تیم پرتغال را هم در شرایط مطلوبی می‌بینم. از این رو تصور می‌کنم پرتغال در جام جهانی شگفتی‌ساز شود.

وی ادامه داد: فرصتی کوتاه تا جام جهانی باقی مانده است اما شرایط بازیکنان پرتغال عالی است. فکر می‌کنم در این دوره بتوانیم در کنار یکدیگر مجموعه قوی و شگفتی‌سازی ایجاد کنیم. آن وقت به انتظارات زیاد پاسخ خواهیم داد.

پرتغال (سلسائو اروپا) در گروه 7 با آلمان، غنا و آمریکا همگروه است.

Derby
06-02-2014, 23:22
لیست تیم ملی پرتغال در جام جهانی 2014 برزیل

تیم ملی فوتبال پرتغال

پائولو بنتو شب گذشته فهرست نهایی‌ بازیکنان تیم ملی فوتبال پرتغال را جهت شرکت در جام جهانی 2014 برزیل و رقابت‌ با آلمان، غنا و آمریکا برگزید.

در این گزینش ویرهینیا بازیکن 28 ساله تیم ولفسبورگ آلمان که احتمال داده می‌شد، حذف شود، مورد توجه و انتخاب مسئول فنی «سلسائو اروپا» (پرتغال) قرار گرفت. در حالیکه ریکاردو کوارشما کنار گذاشته شد.

بازیکنان گزینش شده به این شرح هستند:

دروازه‌بان:

بتو (سویا)، ادواردو (براگا)، روی پاتریشیو (اسپورتینگ لیسبون)

خط دفاع:

آندره آلمدیا (بنفیکا)، برونو آلوز (فنرباغچه)، فابیو کوئنترائو (رئال مادرید)، ژائو پریرا (والنسیا)، نتو (زنیت)، په‌په(رئال مادرید)،‌ ریکاردو کاستا (والنسیا)

خط میانی:

ژائو موتینیو (موناکو)، میگوئل ولوسو (دیناموکیف)، رئال میرالس (فنرباغچه)، روبن آموریون (بنفیکا)، ویلیام کاروالیو (اسپورتینگ)

خط حمله:

کریستیانو رونالدو (رئال مادرید)، ادر (براگا)، هلدر پوستیگا (لاتزیو رم)، هوگو آلمیدا (بشیکتاش)،‌ نانی (منچستریونایتد)، رافا (براگا)، سیلوستره وارلا (پورتو)، ویرهینیا (ولفسبورگ)

Derby
06-02-2014, 23:24
23 بازیکنان نهایی تیم ملی آلمان در جام جهانی 2014 برزیل مشخص شد

تیم ملی آلمان

یواخیم لو» قلم قرمز روی نام مارسل اشملسر(بورسیادورتموند)، کوین فولاند(هوفن‌هایم) و شوکودران موصطفی (سمپدوریا ایتالیا) گرفت و 23 بازیکن را برای حضور در جام جهانی اعلام کرد.

از بین سه بازیکن حذف شده، اشملسر به خاطر مصدومیت بخت حضور در جام جهانی از دست داد، در حالیکه اریک دورم، مدافع جوان دورتموند که شب گذشته مقابل کامرون اولین بازی ملی‌اش را انجام داد، مجوز حضور در مسابقات را دریافت کرد.

این فهرست به شرح زیر است:

دروازه‌بان:

مانوئل نویر (بایرن مونیخ)، رومن وایدن‌فلر (بورسیا دروتموند) و ران روبرت سیلر (هانوفر)

خط دفاع:

کوین گروس کرویتس (دورتموند)، فیلیپ لام (بایرن‌مونیخ)، ژروم بواتنگ (بایرن‌مونیخ)، پر مرته‌ساکر (آرسنال)، ماتس هوملس (بورسیا دورتموند)، بندیکت هوودس (شالکه)، اریک دورم (دورتموند)

خط میانی:

ماتیاس گینتر (فرایبورگ)، تونی کروس (بایرن‌مونیخ)، ماریو گوتسه (بایرن‌مونیخ)، مارکو رویس (بورسیا دورتموند) ، آندره شورله (چلسی انگلیس) ، مسعود اوزیل (آرسنال)، یولیان دراکسلر (شالکه)، سامی خدیرا (رئال مادرید)، باستین شوآین اشتایگر (بایرن‌مونیخ)، کریستوف کرامر(بورسیامونشن‌گلادباخ )، لوکاس پودولسکی ( آرسنال انگلیس)، توماس مولر (بایرن‌مونیخ)،

خط حمله:

میرسلاو کلوزه (لاتزیو ایتالیا)

پیکارهای جام جهانی از تاریخ 23 خرداد با حضور 32 تیم در 8 گروه 4 تیمی آغاز خواهد شد.

lord7stark
06-05-2014, 00:25
پله آلمان و اسپانیا را مهم ترین رقبای اروپایی برزیل در راه فتح جام جهانی می داند.

به گزارش سایت خبری Spox آلمان، از نظر پله اسطوره فوتبال برزیل، این تیم باید برای قهرمانی در جام جهانی 2014 به آلمان و اسپانیا توجه خاص داشته باشد.

وی در این زمینه گفت: "آلمان تیم بسیار خوب و جوانی است، آنها تیم بسیار با استعدادی دارند که در کار تیمی بسیار قوی است و شکست دادن آنها بسیار سخت است. اسپانیا نیز تیم بسیار قدرتمندی است که بازیکنان آنها بیش از ده سال است که با هم بازی می کنند."

با وجود انتقادات فراوان مطبوعات آلمانی از مسوت اوزیل، پله او را همچنان بازیکنی خطرناک می داند: "اوزیل بازیکنی استثنایی است که تکنیک فوق العاده ای دارد، پاس های مرگباری ارسال می نماید و می تواند لحظات شگفت آوری خلق کند. علاوه براین او بازی سازی است که می تواند تفاوت ها را رقم بزند. او دقیقا همانند ولفگانگ اورات در جام جهانی 1974 است."

lord7stark
06-05-2014, 20:39
سرمربی آلمان معتقد است، تیم تحت هدایت وی به خوبی می تواند مرد سال فوتبال جهان را در بازی رو در روی آلمان و پرتغال در جام جهانی مهار کند.

وی معتقد است که در بازی پیش رو درچهارچوب رقابت های تابستانه جام جهانی آلمان موفق خواهد شد رونالدو را از جریان بازی خارج کند.

تیم ملی فوتبال آلمان که در گروه g رقابت ها با غنا، آمریکا و پرتغال هم گروه است، روز 26 خرداد ماه در نخستین بازی خود به مصاف شاگردان پائولو بنتو خواهد رفت.

سرمربی 54 ساله آلمان ادامه داد: "پرتغال تیم بزرگی است و کریس رونالدو بازیکنی شگفت انگیز؛ اما آلمان بازیکنان فوق العاده ای دارد و ما برای مهار وی تاکتیک های خاص خود را خواهیم داشت."

لو همچنین از برنامه ها و اخبار ترکیب ثابت تیمش برای آخرین بازی دوستانه پیش از آغاز جام جهانی، در برابر ارمنستان خبر داد و تصریح کرد: "ما مخصوصا ارمنستان را برای بازی دوستانه انتخاب کردیم چرا که سبک و تاکتیک ضد حملات آنها شباهت زیادی به پرتغال دارد. در این بازی نیز رومن وایدنفلر درون دروازه قرار خواهد گرفت و نویر قطعا برای بازی آغازین ما در برابر پرتغال آماده خواهد شد."

لو صحبت هایش را در مورد وضعیت لام و شواین اشتایگر اینگونه ادامه داد: "این دو بازیکن نیز در این بازی دوستانه فرصت پیدا خواهند کرد. لام و شواین اشتایگر در روزهای گذشته تمرینات خود را به صورت اختصاصی ادامه داده اند."

lord7stark
06-07-2014, 12:43

شاگردان یواخیم لوو در تیم ملی آلمان در شرایطی که تا دقیقه 70 برابر حریف نه چندان سرشناس خود با نتیجه 1-1 متوقف شده بودند، سرانجا با طوفان خود در دقایق پایانی با نتیجه 6-1 به پیروزی رسیدند تا در شرایط ایده آلی پای به مسابقات چام چهانی در کشور برزیل بگذارند.

مهم ترین و تاخ ترین اتفاق مسابقه امشب در حالی رخ داد که مارکو برترین بازیکن رقابت های بوندسلیگا در فصل گذشته و یکی از اصلی ترین امید های ژّرمن ها برای درخشش در برزیل از ناحیه قوزک پای چپ دچار مصدومیت شد و باالجبار زمین مسابقه را ترک و جای خودش را به لوکاس پودولسکی داد.

lord7stark
06-07-2014, 15:41

رسمی؛ مارکو رویس جام جهانی را از دست داد ستاره جوان تیم ملی آلمان که دیشب در دقیقه 43 بازی مقابل ارمنستان از ناحیه قوزک پا دچار پیچ خوردگی شده بود، جام جهانی را از دست داد...

لحظاتی پیش پیج رسمی خبرگزاری بیلد آلمان اعلام کرد که مارکو رویس ستاره بورسیا دورتموند و تیم ملی آلمان بخاطر مصدومیت جام جهانی را از دست داد.

دیشب در دیداری که آلمانها موفق شدند حریف خود را 6-1 در هم بکوبند، در دقیقه 43 رویس در صحنه جدال بر سر تصاحب توپ با آرتور یدیگاریان بازیکن ارمنستان دچار پیچ خوردگی از ناحیه لیگامنت قوزک پا شد و بعد از آن توسط کادر پزشکی تیم آلمان به سرعت برای تشخیص میزان مصدومیتش راهی بیمارستان شد.

حالا لحظاتی پیش فدراسیون فوتبال آلمان به صورت رسمی اعلام کرد که این ستاره جوان که نقش مهمی در برنامه های تاکتیکی یواخیم لوو در جام جهانی پیش رو داشت، قادر به همراهی مانشافت در برزیل نخواهد بود.

پیرو همین امر سرمربی تیم ملی آلمان شکودران موستافی را به عنوان جاینشین مارکو رویس به اردوی تیمش فراخواند تا با این اتفاق لیست 23 نفر نهایی ژرمنها 5 روز پیش از شروع رسمی بازیها دچار تغییر شود.

آلمان در گروه هفتم بازیها با تیمهای پرتغال، آمریکا و غنا همگروه است.

Saeid~Barca
06-08-2014, 23:44
نام جانشین رویس در جام جهانی برزیل اعلام شد

سرمربی تیم ملی آلمان به صورت رسمی غیبت ستاره تیم بورسیا دورتموند را در جام جهانی تأیید و نام جانشین وی را اعلام کرد.

کورسوی امید مارکو رویس، هافبک آلمانی تیم فوتبال بورسیا دورتموند برای حضور در جام جهانی 2014 از بین رفت و یواخیم لو، سرمربی تیم ملی آلمان نام او را از فهرست 23 نفره ژرمن‌ها خط زد.

رویس در جدال تدارکاتی جمعه شب تیم‌های ملی آلمان و ارمنستان در نتیجه برخوردی که با آرتور یدگاریان، هافبک حریف داشت، دچار مصدومیت شدیدی شد. معاینات اولیه حکایت از احتمال پارگی رباط قوزک پای رویس داشت که این فرضیه امروز (شنبه) تأیید شد تا هافبک تیم بورسیا دورتموند رسماً شانس حضور در جام جهانی را از دست داده و جای خود را به اشکودران مصطفی، مدافع تیم سامپدوریا بدهد.

یواخیم لو در خصوص وضعیت رویس 25 ساله گفت: اتفاقی که رخ داد برای رویس و ما بی‌نهایت تأسف‌برانگیز بود. مارکو در وضعیت فوق‌العاده‌ای برای حضور در جام جهانی قرار داشت. او در کمپ آماده‌سازی تیم ما عالی کار کرده بود و در بازی‌های دوستانه برابر کامرون و ارمنستان هم نمایش قابل قبولی داشت. لذت از بازی را در چهره او می‌شد دید. همه ما انتظار داشتیم که او نقش پررنگی در عملکرد آلمان در این دوره از جام جهانی داشته باشد.

وی درباره بازیکنی که به جای رویس به اردوی تیم ملی آلمان دعوت کرده است، هم اظهار داشت: هدف من این نبود که جای یک هافبک را با یک هافبک دیگر پر کنم. ما همین الان هم مهره‌های با کیفیت فراوانی پشت خط حمله داریم، بازیکنانی مثل لوکاس پودولسکی، آندره شورله، ماریو گوتسه، توماس مولر، مسعوت اوزیل، یولیان دراکسلر و تونی کروس.

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان خاطر نشان کرد: گزینه‌های جانشین فراوانی برای پر کردن خلأ رویس داریم. به همین دلیل بود که من تصمیم گرفتم جای رویس را به یک مدافع بدهم. اشکودران در طول اردوی آماده‌سازی مرا نسبت به توانایی‌‌هایش متقاعد کرده بود. او آماده است و اعتماد مرا جلب کرده است. می‌دانم که می‌توانم صددرصد روی او حساب کنم.

Saeid~Barca
06-08-2014, 23:46
اتفاق باورنکردنی؛ بازیکن پاس همدان ستاره جام جهانی را مصدوم کرد

ستاره تیم ملی فوتبال آلمان پس از برخورد با بازیکن سابق تیم پاس همدان دچار مصدومیت شد و جام جهانی را از دست داد.

طی 24 ساعت گذشته مصدومیت مارکو رویس حسابی فوتبالدوستان دنیا و به خصوص هواداران تیم ملی آلمان را متاثر کرده است.

رویس با بازی چشم‌نوازش می‌توانست یکی از پدیده‌های درخشان جام جهانی باشد، اما این فرصت از دست رفت.

در این میان اما یک نکته بسیار جالب وجود دارد؛ اینکه مارکو رویس پس از برخورد با بازیکن سابق تیم پاس همدان دچار مصدومیت شد!

آرتور یدیگاریان شماره هفت تیم ملی ارمنستان، تا همین سه سال پیش برای پاس همدان توپ می‌زد.

lord7stark
06-10-2014, 15:19

در آستانه جام جهانی، پائولو بنتو، سرمربی تیم ملی پرتغال از روند بهبودی کریستیانو رونالدو راضی است.

او در کنفرانس خبری روز گذشته خود اعلام کرد: "من 100 درصد به کادر پزشکی تیم ملی اعتماد دارم. ما از روند بهبودی رونالدو راضی هستیم. به جز بتو، سایر بازیکنان بدون محدودیت تمرین می کنند. امروز په په و رائول میرلس هم تمرین کردند.

از نظر من هیچ چیزی مهم تر از سلامتی بازیکنان نیست. این چیزی است که ما همیشه مد نظر داریم و با در نظر داشتن این مسئله، تصمیمات خود را اتخاذ می کنیم. هر سه بازیکن [رونالدو، په په، میرلس] وضعیت مصدومیت متفاوتی دارند. در مورد رائول، او تا آخرین بازی لیگ فصل گذشته به میدان رفت.

مورد رونالدو یک چیز متفاوت است و به اتفاقاتی که در فینال چمپیونزلیگ افتاد بستگی دارد [اشاره به 120 دقیقه بازی کردن]. مصدومیت په په پیش از فینال چمپیونزلیگ رخ داده بود. آنها در شرایط متفاوتی هستند و ما سعی می کنیم همه آنها را آماده کنیم."

lord7stark
06-11-2014, 14:41

فيليپ لام شرايط تيم ملي آلمان براي حضور در جام جهاني را مناسب مي داند و اسپانيا مدعي اصلي جام جهاني 2014 مي داند.

به گزارش Sportbild، فيليپ لام روز سه شنبه با شركت در يك كنفرانس خبري، شرايط تيم ملي آلمان را براي شركت در جام جهاني مثبت ارزيابي كرد و از اسپانيا به عنوان مدعي اصلي اين رقابت ها نام برد.

وي دراين زمينه گفت: "فكر مي كنم براي قهرماني در جام جهاني بايد اسپانيا را از پيش رو برداريم."

البته احتمال برخورد آلمان به اسپانيا در اين رقابت ها زودتر از مرحله نيمه نهايي امكان پذير نمي باشد. آلمان دو مرتبه در دو تورنمنت بزرگ قبلي، يورو 2008 و جام جهاني 2010 با قبول شكست مقابل اسپانيا از فتح رقابت ها باز مانده بود.

لام همچنين نسبت به شروع بد رقابت هاي جام جهاني هشدار داد و گفت: "از همان بازي اول انتظارات بالايي از تيم وجود دارد و اگر موفق به برد نشويم بلافاصله تيم تحت فشار قرار خواهد گرفت."

آلمان در اولين ديدار خود در جام جهاني 2014، دوشنبه هفته آينده به مصاف پرتغال خواهد رفت، لام در خصوص اولين حريف آلمان نيز گفت: "پرتغالي ها و خصوصاً رونالدو از انگيزه بالايي برخوردار هستند و مي خواهند به هر طريقي ما را شكست بدهند.

آنها دو سال پيش نيز بسيار قوي بودند و ما با كمي شانس آنها را از پيش رو برداشتيم. پرتغال چه از لحاظ فيزيكي و چه تاكتيكي حريف بسيار قدرتمندي است."

آلمان در سه ديدار اخير خود مقابل پرتغال در جام جهاني 2006 و همچنين رقابت هاي اروپايي 2008 و 2012 موفق به شكست پرتغال شده است.

lord7stark
06-12-2014, 13:21

مسوت اوزیل، هافبک تیم ملی آلمان می گوید که مصمم هستند تا قهرمانی جام جهانی را به خاطر یواخیم لوو به دست آورند.

آلمان در حالی وارد برزیل شده است که به دنبال چهارمین عنوان قهرمانی خود در جهان است اما در گروه G، رقابت سختی با تیم های پرتغال، آمریکا و غنا خواهد داشت.

بازیکن سابق رئال مادرید در گفتگو با وبسایت رسمی باشگاه آرسنال گفت: "او [لوو] یک تیم ملی آلمان کاملاً جدید را معرفی کرده است، تیمی که واقعاً در همه جای دنیا به آن احترام می گذارند. هرجا که می رویم، فکر می کنم حریفان برای بازی با ما متمایل هستند چرا که ما تیم قدرتمندی هستیم. اگر در طول چند سال اخیر به تیم ملی آلمان نگاه کرده باشید، می توانید ببینید که ما به طور مداوم یک فوتبال بسیار عالی ارائه کرده ایم."

لوو 54 ساله، بعد از جام جهانی 2006 هدایت ژرمن ها را به عهده گرفت و به دنبال آن در یورو 2008 به عنوان نایب قهرمانی رسید و به مراحل نیمه نهایی جام جهانی 2010 و یورو 2012 راه پیدا کرد. و اوزیل مصمم است تا در برزیل یک گام جلوتر بروند.

"لوو یکی از بهترین مربیان دنیاست و ما از اینکه او را در تیم داریم خوشحال هستیم. امیدوارم او در نهایت پاداش خود را دریافت کند چرا که در چند سال اخیر ما در نیمه نهایی و یا فینال مغلوب شده ایم و شکست خوردن در حالیکه بسیار نزدیک به هدف هستید، ناراحت کننده است."

lord7stark
06-14-2014, 00:31

مطبوعات ایتالیا از وجود بندی در قرارداد سرمربی تیم ملی آلمان خبر می دهند که می تواند به پایان همکاری لوو با فدراسیون فوتبال آلمان منجر شود.

به گزارش فوتبال-ایتالیا، این سرمربی پنجاه و چهار ساله که از سال 2006 جانشین یورگن کلینزمن شده است، تاکنون در سه تورنمنت اخیر فوتبال، آلمان را به جمع چهار تیم پایانی رقابت ها، رسانده است.

اگر چه لوو با قراردادی که تا پایان یورو 2016 اعتبار دارد، راهی برزیل شده است اما روزنامه گاتزا دلو اسپرت از وجود بندی در این قرارداد می گوید که به واسطه آن، فدراسیون فوتبال آلمان عملکرد لوو در جام جهانی را به شدت زیرنظر خواهد داشت. به گفته این گزارش، در صورتی که لوو نتواند مسئولان فدراسیون ژرمن ها را تحت تاثیر قرار دهد، آنها می توانند رای به قطع همکاری دهند.

آلمان در گروه G جام جهانی 2014، باید به مصاف پرتغال، ایالات متحده و غنا برود.

Saeid~Barca
06-17-2014, 23:48
پودولسکی: برد مقابل پرتغال را به شوماخر تقدیم می‌کنم

راننده سرشناس آلمانی در آخرین روزهای سال 2013، در هنگام اسکی دچار سانحه شد و به کما رفت اما صبح روز گذشته از کما خارح شد.

لوکاس پودولسکی، مهاجم تیم ملی آلمان، پیروزی 4 بر صفر این تیم مقابل پرتغال در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل را به مایکل شوماخر تقدیم کرد. راننده سرشناس آلمانی در آخرین روزهای سال 2013، در هنگام اسکی دچار سانحه شد و به کما رفت اما صبح روز گذشته از کما خارح شد.
پودولسکی که رابطه نزدیکی با شوماخر دارد، به خبرنگاران گفت:" مایکل شوماخر دوست خوب من است و خبر مرخص شدن وی از بیمارستان برای همه ما خیلی مهم بود. او در حال بهبودی است و این خبر واقعاٌ خوبی است. البته که خبر مرخص شدن وی از بیمارستان به ما کمک کرد. زمانی‌ که خبر خوبی از یک دوست خوب می‌شنوید به شما روحیه می‌دهد. به شخصه زمانی‌ که خبر ترخیص مایکل را از بیمارستان شنیدم خیلی خوشحال شدم.
این پیروزی را به شوماخر تقدیم می‌کنم. اگر هم موفق به قهرمانی در جام جهانی 2014 شویم به طور حتم آن را هم به او تقدیم خواهیم کرد. شوماخر دوست خوبم است که اتفاقاً علاقه شدیدی به فوتبال دارد. شاید او بازی را نگاه و یا از نتیجه اطلاع پیدا کرده باشد."

Saeid~Barca
06-17-2014, 23:52
آساموا جیان : دو گل بد ؛ در بدترین زمان های ممکن خوردیم

گل دومی که خوردیم روی یک ضربه ایستگاهی بود. این هم بخشی از فوتبال است

تیم ملی غنا در نخستین دیدارش در جام جهانی با نتیجه دو بر یک مقابل آمریکا تن به شکست داد. این تیم قدرتمند آفریقایی در ادامه دیدارهای جام جهانی باید به مصاف آلمان و پرتغال برود و برای صعود کاری بسیار مشکل پیش رو دارد اما آساموا جیان بر این باور است که تیمش هنوز هم شانسی برای صعود دارد.
وی در این خصوص گفت:"برنامه‌ای که برای رویارویی مقابل آمریکا داشتیم از دستانمان خارج شد. خوردنِ گل در کمتر از 60 ثانیه به هیچ وجه خوب نبود و همه چیز را از بین برد. آمریکایی‌ها بهتر از ما نبودند. موفق شدیم گل تساوی را هم بزنیم اما روی اشتباه‌هایی که داشتیم باز هم گل خوردیم."
جیان افزود: "گل دومی که خوردیم روی یک ضربه ایستگاهی بود. این هم بخشی از فوتبال است و وقتی در جریان دیدار دو بار برای شما رخ می‌دهد، پس از بازی فقط خودتان را سرزنش می‌کنید. فکر نمی‌کنم جام جهانی برای ما به پایان رسیده باشد. مقابل آلمان و پرتغال شانس داریم و می‌توانیم راهی مرحله بعد شویم."

42d3e78f26a4b20d412==