PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آبی و اناری های کاتالونیا (( اخبار,حواشی,گزارش بازیها و ... )) Barcelona Fans

Baroon
07-16-2009, 08:48
به نام خدا

Barcelona Club

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

اين تاپيك براي بررسي و مرور منظم اتفاقات باشگاه به صورت هفته به هفته قرار گرفته است. در انتهاي هر هفته مباحث و اتفاقات پشت سر گذاشته رو اينجا مطرح مي كنيم و درباره بازي يا بازيهاي احتمالي اون روزها با همديگه صحبت خواهيم كرد. همه هواداران بارسلونا و ديگر هواداران و علاقمندان مي تونن توي بحث هاي ما شركت كنند و نظرات و حرف هاييي كه دارند رو اينجا مطرح كنند. نكته اي كه براي حفظ نظم تاپيك بايد رعايت بشه اينه كه چارچوب موضوع رو حفظ كنيم و فقط درباره مسائل بارسلونا با هم صحبت كنيم.

:barcelona:به امید موفقیت بارسلونا :barcelona:

messi2na
07-16-2009, 08:53
داداش دمت گرم بالاخره یک جا هم برای حرفهای خصوصی و خودمونی بروبچ بارسلونایی راه افتاد . :yes:

ایشالا اینجا بحث های خوبی داشته باشیم.:chakerim:

GOLL
07-24-2009, 16:15
مسي بهترين يازيكن دنيا
امسال حتمامسي بهترين ميشه البته ژاوي هم خوبه حركات تاكتيكي مدرني داره ولي مسي از ژاوي كاملتره
اما سال ديگه كاكابهترين ميشه :eyvalla:

Més Que Un Club
07-29-2009, 22:23
راستی پیوستن زلاتان و مکسول و کیریسون رو به بر و بچ تبریک میگم

Rivaldo
09-06-2009, 18:28
salam be setare ha va ostore haye catalon

bar3lona
09-08-2009, 05:48
پدر مسي خطاب به خبرنگاران:
ليونل امسال توپ طلا را تصاحب مي‌كند

خبرگزاري فارس: پدر ليونل مسي به خبرنگاران گفت: پسرم امسال توپ طلا را تصاحب مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از آس اسپانيا، خورخه مسي گفت: هواداران بارسلونا نبايد تصور كنند كه من يا پسرم نگران نوع قرارداد هستيم يا اينكه از برخي رقم هاي داخل قرارداد خود دلخوريم بلكه تنها به بارسلونا مي انديشيم و مي‌كوشيم با هم به اهدافمان برسيم.
وي افزود: پسرم امسال توپ طلاي اروپا را تصاحب مي‌‌كند و بايد به عنوان بهترين بازيكن جهان معرفي و شناخته شود.

bar3lona
09-13-2009, 05:11

بازیهای هفته دوم لالیگا با میزبانی گتافه در مقابل سربازان کاتالونیا شروع شد و این در حالی بود که مثل همیشه گتافه مقابل بارسلونا شکست خورد.

اولین گل بازی رو زلاتان ابراهیموویچ در دقیقه 65 وارد دروازه حریف کرد و لیونل مسی هم در دقیقه 79 دومین گل رو به گتافه زد.
هواداران بارسلونا گل خاطره انگیز لیونل مسی مقابل گتافه رو فراموش نمی کنند و این بازی شاید یاد آور خاطرات خوبی برای لیونل هم بود :ohum:

این که تیم مثل چند فصل اخیر خودش رو به بردن عادت می ده خیلی خوبه.
به ایم پیروزی های بهتر :barcelona::barcelona:

Baroon
09-13-2009, 05:31
واقعیتش رو بخواین اصلآ فکر نمی کردم که زلاتان توی گلزنی اینقدر خوب باشه اما توی 2 بازی اول 2 گل زده و این خیلی خوبه :eyvalla:
وقتی اون بازی سوپر جام اروپای بارسلونا رو دیدم داشتم کم کم مطمئن می شدم که جابجایی زلاتان و اتوو اصلآ درست نبوده.
اما واقعآ هر چی می گذره داره خودش رو بیشتر با تیم وقف می ده و هماهنگ میشه :ghelyon:
پای مسی هم که به گل زنی باز شد. اسال دیگه باید آقای گل از بارسلونا بشه :sigar:

Los Anseleig
10-11-2009, 12:37
با توجب به دو بازی آخر بارسلون خصوصا بازی مقابل آلمریا100% امسال رئال مادرید قهرمان میشه:khandeeeee bahal:

Los Anseleig
10-21-2009, 10:35
با نتیجه ای که دیشب بارسا گرفت فکر کنم فکر که نه حتما به رئال میبازه اونم خفن میبازه:khandeeeee bahal:dallliii:yes::hehee:

messi 
11-06-2009, 02:29
بارسا در مقابل روبین مساوی کرد :gerye:اعصاب برام نمونده :gahhr: اما نباید بازیکنان بارسا را مقصر دونست اخه در دمای زیر 0 درجه اخه نمیشه باری کر د در این سرما:barcelona:

Catalon
03-28-2010, 12:02
تک گل زلاتان ایبراهیموویچ در دیدار شنبه شب بارسلونا مقابل رئال مایورکا کافی بود تا کاتالونیایی ها در دیداری خارج از خانه به سه امتیاز ارزشمند دست یابند. :yes:
گل ایبرا که از روی ضربه کرنر به ثمر رسید، سه امتیاز ورزشگاه اونو استادی را از آن بارسلونا نمود تا آبی اناری پوشان بتوانند برای یک روز هم که شده به تنهایی صدرجدول را مال خود کنند.

تک گل این دیدار در دقیقه 63 توسط زلاتان ایبراهیموویچ به ثمر رسید و بدین ترتیب بارسا توانست تا با 74 امتیاز از 29 بازی خود، به صدر جدول رقابتهای لالیگا برسد.
اکنون کاتالونیایی ها بی صبرانه:love: منتظر لغزش رئال مقابل دیگر تیم بزرگ شهر مادرید هستند تا بتوانند به یکه تازی خود در صدر جدول ادامه دهند و البته کهکشانی ها نیز با اطلاع از پیروزی بارسا مقابل مایورکا با تمام وجود گام به داربی شهر مادرید خواهند گذاشت.در اين ديدار ليونل مسي که با 35 گل در صدر گلزنان ليگ اسپانيا قرار دارد پس از آنکه در دقيقه 51 به جاي " آندرس اينيستا " وارد زمين شد ، در دومين بازي پياپي از گل بي نصيب ماند.

Catalon
03-28-2010, 14:47
آندرس اینیستا در جریان دیدار شنبه شب تیمش مقابل مایورکا از ناحیه ران پای چپش با مصدومیت کوچکی مواجه شد. در طول امروز شرایط مصدومیت اینیستا مورد بررسی قرار می گیرد تا مشخص شود که آیا او به دیدار تیمش مقابل آرسنال در رقابتهای مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا خواهد رسید یا خیر.

ستاره جوان باشگاه کاتالان پس از مصدومیتی که در جریان دیدار دیشب تیمش مقابل مایورکا گریبانگیر او شد،با ناراحتی فراوانی زمین مسابقه را ترک کرد و در همان هنگام به گواردیولا می گفت:« پایم شکست.»

البته پس از پایان این دیدار گواردیولا در کنفرانسی خبری گفت:« در ابتدا مصدومیت اینیستا چندان جدی به نظر نمی رسد.»
البته در هر صورت هنوز معلوم نیست که آیا اینیستا خواهد توانست تا در دیدار چهارشنبه شب تیمش مقابل آرسنال روانه میدان شود یا نه. تمام کاتالونیایی ها امیدوارند که مصدومیت او جزئی و ابتدایی باشد و این ستاره بتواند مقابل آرسنال روانه میدان شود.
چرا که در غیاب چابی، اینیستا کلیدی ترین مهره خط میانی تیم گواردیولا می باشد.

leo-hero
03-28-2010, 17:16
تو این دو سه بازی آخر حسابی دارم به ایبرا امیدوار می شم :eyvalla::eyvalla::yes::yes::yes::yes::ghelyon: داره خوب بازی می کنه:rose: :afarin::afarin::afarin:
یه مدت حسابی رو اعصابم بود:eyyyyy::eyyyyy: از وضع بد خط حمله ی بارسا ترسیده بودم :tars::tars: و ناراحت بودم :gerye::gerye::gerye:
به هر حال بازگشت ایبرا رو به همه ی بارسایی ها تبریک می گم :eyvalla::eyvalla::eyvalla::hooora::hooora:
رئالی ها هم دماغشون بسوزه :ahaaaaaa::ahaaaaaa::ahaaaaaa:
امیدوارم امشب ببازن:hehehe::hehehe::hehehe:

MOHAMMAD ALI
03-28-2010, 18:03
سلام
رئالی ها می گن اگه بارسا اینطوری بازی کنه قهرمان نمیشه ولی ما می گیم قدرتشو جمع کرده واسه یه 6تای دیگه

Blue Lions
03-29-2010, 15:49
به امید یه 6 تای دیگه.

Catalon
03-30-2010, 22:47
دو تیم پس از چهار سال یک بار دیگر در لیگ قهرمانان در مقابل هم قرار می گیرند.

فینالیست های لیگ قهرمانان در سال 2006 یک بار دیگر در مقابل هم قرار خواهند گرفت. در آن دیدار بارسلونا به پیروزی رسید تا برای دومین قهرمان اروپا شود. هر دو تیم با سبک مشابهی بازی می کنند و علاقه زیادی به حفظ توپ دارند. آیا بارسا می تواند مانند چهار سال قبل این بار در ورزشگاه امارات به پیروزی برسد؟ در زیر پنج استراتژی برای پیروزی بارسا را مرور می کنیم:

1- هدف قرار دادن سول کمپبل

زمانی که سول کمپبل آن گل جنجالی و پذیرفته نشده اش را در جام جهانی 1998 وارد دروازه آرژانتین کرد، مسی به تازگی جشن تولد یازده سالگی اش را جشن گرفته بود و بازی ها را تنها از تلویزیون دنبال می کرد. مدافع سابق تیم ملی انگلیس با انتقالی که از آرسن ونگر بعید بود بار دیگر به جمع توپچی ها برگشت تا موجب استحکام خط دفاعی آؤسنال شود اما دو اشتباه نابخشودنی در مقابل پورتو در لیگ قهرمانان و استوک در لیگ برتر مرتکب شد. انتظار می رود که گواردیولا مسی را در منطقه ای نزدیک به کمپبل به کار بگیرد و ستاره ریز نقش آرژانتینی شب کابوس واری را برای این مدافع باتجربه رقم بزند.

2- انتقام زلاتان

بسیاری اعتقاد دارند که مهاجم تنومند سوئدی، مرد بازی های بزرگ نیست. او به ویژه از سوی رسانه های انگلیسی به دلیل بازی ضعیفش در ترکیب اینتر در دیدار مقابل منچستر یونایتد مورد تمسخر قرار گرفت. از سوی دیگر، نیکلاس بنتنر، مهاجم دانمارکی آرسنال، که مانند زلاتان متعلق به منطقه اسکاندیناوی است، را بازیکن موثر تری نسبت به او می دانند. زلاتان در این دیدار این فرصت را خواهد داشت که جواب این انتقادات را داده و ثابت کند که بی جهت در بهترین تیم های اروپایی بازی نمی کند.

3- پیروزی در نبردهای میانه زمین

تیم های زیادی نیستند که بتوانند با بارسلونا در زمینه مالکیت توپ برابری کنند اما آرسنال یکی از آن معدود تیم هاست. بارسلونا و آرسنال در این مورد رتبه های اول و دوم را در اختیار دارند. هر تیمی که بتواند در نبردهای میانه زمین پیروز شود، می تواند امیدواری بیشتری برای پیروزی داشته باشد. سابقه نشان داده که آرسنال در مقابل تیم هایی که از هافبک هایی تنومند برخوردار است، مانند چلسی و اورتون، دچار مشکل می شود. در صورتی که هافبک های دفاعی بارسا، یحیی توره و سیدو کیتا موفق به مهار فابرگاس شوند و بتوانند او را از جریان بازی خارج کنند، آنگاه شرایط برای گلزنی مسی فراهم خواهد شد.

4- مهار آندری آرشاوین

زمانی که آرسن ونگر حاضر شد برای این بازی روسی مبلغ گزافی بپردازد، بسیاری متعجب و حیرت زده شدند اما او خیلی زود جواب این اعتماد را داد، با بیشترین پاس گل و بیشترین تعداد شوت به سمت دروازه حریف. هم آؤشاوین و هم سمیر نصری علاقه زیادی به حرکت در عمق دارند، بنابراین در صورتی که آبی و اناری ها حریف را مجبور به ارسال پاس های بلند برای بنتنر کنند، در این صورت آرشاوین از بازی خارج خواهد شد و به این ترتیب توپچی به راحتی قابل مهار خواهند بود.

5- رساندن توپ به لیونل مسی

ستاره آرژانتینی این روزها در بهترین شرایط قرار دارد به نحوی که حرکاتش حتی بهترین رقبا را نیز به انجام اشتباهات احمقانه مجبور می کند. در صورتی که او صاحب توپ شود می توان منتظر هر حادثه ای بود.

Catalon
03-30-2010, 22:54
مهاجم دانمارکی توپچی ها معتقد است که تیمش می تواند بارسا را شگفت زده کند.

:yes:

نیکلاس بنتنر، مهاجم تیم آرسنال، لیونل مسی، مهاجم بارسلونا را بهترین بازیکن دنیا نامید. با این وجود او مطمئن است که توپچی ها می توانند او را در بازی چهارشنبه شب در تیم شان مقابل بارسلونا در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان در ورزشگاه امارات متوقف کنند.
او در مصاحبه با دیلی میرر گفت:" از نظر من، مسی بهترین بازیکن حال حاضر فوتبال دنیاست. او دید بالایی در بازی دارد و کارهای تکنیکی که در زمین انجام می دهد، دیوانه کننده است. آنچه از بازی او من را تحت تاثیر قرار می دهد،گلزنی هایش نیست بلکه کارهایی که او برای تیم انجام می دهد.
اگر من مدافع بودم، تمام سعی ام را می کردم که او نتواند با توپ بچرخد. زمانی که او با توپ به سمت دروازه

می چرخد، تقریبا دیگر غیر قابل مهار است. در دیدار مقابل ما مسی مثل همیشه زمان و فضا برای دریبل زدن و کار با توپ نخواهد داشت، ضمن اینکه سرعت بازی در انگلیس بیشتر از اسپانیاست.
بازی مقابل آرسنال برای بارسا کاملا متفاوت خواهد بود و حتی اگر آنها کمی از شانس بیشتر برخوردار باشند، من عقیده دارم که همیشه اتفاقات عجیب می تواند رخ دهد.

Catalon
03-31-2010, 13:24
آبی و اناری ها امشب در ورزشگاه امارات مقابل آرسنال قرار خواهند گرفت

در آستانه دیدار امشب بارسلونا در مقابل آرسنال، رافا مارکس، مدافع مکزیکی این تیم ادعا کرد که بارسلونا از شانس بیشتری برای صعود برخوردار است.
او در مصاحبه:gozaresh: با مارکا گفت:" ما از شانس بیشتری برای صعود برخورداریم:ohum: زیرا بازی برگشت در خانه ما برگزار می شود، ضمن اینکه ما قهرمان فعلی اروپا هستیم. اما هر دو تیم در یک سطح قرار دارند. آنها نیز با سبکی شبیه ما بازی می کنند. بازی دشواری خواهد بود زیرا آنها مهاجمانی در اختیار دارند که می توانند سرنوشت بازی را رقم بزنند."
آخرین بازی دو تیم در لیگ قهرمانان اروپا در فینال مسابقات در سال 2006 بود که با پیروزی بارسلونا به پایان رسید.

Catalon
04-01-2010, 10:15
دو گل زلاتان ایبراهیموویچ تنها 1امتیاز برای تیم کاتالان به ارمغان آورد.

خلاصه بازی آرسنال -بارسلونا

دیدار رفت مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا میان دو تیم بارسلونا و آرسنال با تساوی 2-2 دو تیم به پایان رسید.
نیمه اول:
نیمه اول این دیدار که در ورزشگاه امیریتس برگزار می شد، با حکمرانی بارسای میهمان همراه بود. تیم کاتالان در نیمه اول فرصتهای متعددی برای گلزنی داشت که اکثر این ضربات با درخشش مانوئل آلمونیا مهار می شد.در جریان نیمه اول، ونگر مجبور شد تا دو تعویض اجباری را انجام دهد. دردقیقه 26 بازی بود که آندری آرشاوین دچار مصدومیت شد و امانوئل ابوئه به جای این ستاره روس وارد زمین شد.در دقیقه 44 این بازی بود که ویلیام گالاس نیز با مصدومیت و با برانکارد مجبور به ترک زمین مسابقه شد و دنیلسون به جای او وارد زمین مسابقه گردید. انتظار می رفت که این دو تعویض کار را برای تیم ونگر تاحدودی سخت کند ولی روند بازی به نحو دیگری بود.
نصری در نیمه اول برترین بازیکن آرسنال در زمین بود ولی در نهایت نتوانست برای تیمش به گل برسد.نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل پایان یافت .

نیمه دوم:
با آغاز نیمه دوم،زلاتان ایبراهیموویچ که در نیمه اول توپهای فراوانی را هدر داد، با بهره گیری از خروج ناموفق و بی موقع آلمونیا، در دقیقه 46 اولین گل بازی را به ثمر رساند.

این ایبرای سوئدی بود که در دقیقه 59 موفق شد تا دومین گل تیمش را به ثمر برساند تا بارسا با برتری 2 گل از میزبانش پیش بیفتد ولی این پایان ماجرا نبود.

تئو والکات که در دقیقه 66 به جای سانیا وارد زمین مسابقه شده بود، تنها 3 دقیقه پس از ورودش به زمین و در دقیقه 69 اولین گل تیم میزبان را به ثمر رساند تا بازی با نتیجه 1-2 دنبال شود.

در دقیقه 83 و در پی خطایی که پویول برروی سسک فابرگاس مرتکب شد، یک ضربه پنالتی به سود تیم میزبان اعلام و کاپیتان بارسا با دریافت کارت قرمز مستقیم مجبور به ترک زمین مسابقه گردید. سسک فابرگاس پشت این توپ قرار گرفت و این ضربه پنالتی را مبدل به گل ساخت تا این دیدار با تساوی 2-2 به اتمام برسد.

Catalon
04-01-2010, 10:28
غیبت پیکه و پویول = به مشکل برخوردن دفاع این تیم در بازی برگشت.:fek konam:

بارسلونا در بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در مقابل آرسنال در ورزشگاه نوکمپ، زوج میانی خط دفاعی اش،کارلس پویول و خرارد پیکه را در اختیار نخواهد داشت.
پیکه در دقیقه 71 بازی فابرگاس را با خطا متوقف کرد و یک کارت زرد دریافت کرد.:ekhtar:
پویول نیز در دقیقه 83 بازی روی فابرگاس مرتکب خطای پنالتی شد و به دلیل گرفتن یک موقعیت گل مطلوب از توپچی ها از داور کارت قرمز دریافت کرد.
آرسنالی ها که ابتدا با دو گل از حریف عقب افتاده بودند، سرانجام حساب کار را به تساوی 2-2 کشاندند.

بازی برگشت روز 6 آوریل در نوکمپ برگزار می شود.

Catalon
04-01-2010, 10:30
سرمربی آبی و اناری ها تاکید کرد که تیمش هنوز از شانس بالایی برای صعود برخوردار است.

پس از تساوی 2-2 تیم های آرسنال و بارسلونا در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، پپ گواردیولا، سرمربی کاتالان ها، اعلام کرد که از نمایش نیمه اول تیمش احساس غرور می کند زیرا از نظر او، این بهترین بازی بارسلونا از زمان نشستن او بر روی نیمکت این تیم است.
گواردیولا در کنفرانس مطبوعاتی پایان بازی گفت:" واقعا حیف شد زیرا ما فرصت بسیار خوبی برای برداشتن یک گام بلند برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی داشتیم اما وقتی در چنین سطحی بازی می کنید، این اتفاقات رخ می دهد. من به تیمم افتخار می کنم. ما شکست نخوردیم، بلکه نتیجه 2-2 شد، در فوتبال متغیرهای زیادی دخیل است، دقت در حملات، دفاع، بازی محتاطانه، بعضی مواقع چنین مسائلی رخ می دهد.ما به دنیا نشان دادیم که چظور بازی
می کنیم.
ما باید به خوبی خودمان را باز سازی کنیم و همه آنهایی که به ورزشگاه می آیند باید به ما کمک کنند. من فکر می کنم که هواداران به تیم افتخار می کنند. این بهترین بازی ای بود که من به عنوان مربی به یاد دارم. شاید من نتیجه بهتری می خواستم اما این نتیجه نیز بد نیست.
ما دو گل در خارج از خانه به ثمر رساندیم. من احساس می کنم که بازی برگشت مانند این بازی نخواهد بود.بازی برگشت پیچیده تر است. شما با زمان بازی می کنید. ما باید با فاکتورهای زیادی بازی کنیم."

Peyrov
04-01-2010, 14:40
خیلی بد شد نیمه اول راحت 3 تا باید میزد

Catalon
04-01-2010, 15:36
دروازه بان آبی و اناری ها معتقد است:ehe: که پنالتی آرسنال صحیح نبوده است.

ویکتور والدس، دروازه بان بارسلونا، گفت که نتیجه تساوی 2-2 در مقابل آرسنال در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نتیجه بدی نبود اما بارسلونا استحقاق بیشتری داشت.
والدس همچنین اضافه کرد که تصمیم داور در اخراج کارلس پویول به دلیل خطایی که منجر به پنالتی تساوی بخش آرسنال شد، اشتباه بوده است. او در گفتگو با آس گفت:" نتیجه خوب است اما ما شایستگی نتیجه بهتری را داشتیم. ما با احساس عجیبی پای به میدان گذاشتیم زیرا پیروزی در چنین ورزشگاهی دشوار است. ما در نیمه اول کنترل توپ را در اختیار داشتیم اما آلمونیا بسیار موفق ظاهر شد.
در نیمه دوم ما به گل هایی که در نیمه اول باید به ثمر می رساندیم، رسیدیم اما پس از آن آنها به دروازه ما حمله ور شدند.
سسک به کارلس ضربه زد اما کارلس لگدی به او نزد. آنچه داور گفت اتفاق نیفتاد. او تصمیم گرفت که در سوتش بدمد و در این زمان شما نمی توانید کاری انجام دهید."

Catalon
04-01-2010, 15:40
ما باید آرسنال را 5-2شکست می دادیم.

سیدو کیتا، هافبک تیم بارسلونا تاکید کرد که تیمش به جای کسب تساوی 2-2 در مقابل آرسنال در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، باید حریف را 5-2 شکست می داد.
آبی و اناری ها در نیمه اول موقعیت های متعددی داشتند اما درخشش دروازه بان آماده توپچی ها، مانوئل آلمونیا، مانع از گلزنی آنها شد. در آغاز نیمه دوم زلاتان دو بار دروازه میزبان را باز کرد اما گل تئو والکات و پنالتی دیر هنگام سسک فابرگاس نتیجه را به تساوی کشاند.
کیتا در مصاحبه با آس گفت:" در پایان به نتیجه مساوی دست پیدا کردیم و محرومیت پویول و پیکه اوضاع را برای ما دشوار کرد. ما بازی بسیار خوبی انجام دادیم و در شرایط عادی باید 5-2 پیروز می شدیم. اما فوتبال همین است و اکنون باید یک بازی بزرگ را در خانه برگزار کنیم. ما هرکاری می توانستیم انجام دادیم اما به پیروزی نهایی نرسیدیم. بازی کردن بدون پویول و پیکه دشوار است زیرا آنها بازیکنان مهمی برای ما هستند اما ما مجبوریم که بدون آنها به پیروزی برسیم."

Catalon
04-01-2010, 17:55
بارسلونا دردیدار برگشت پویول و پیکه را در اختیار نخواهد داشت، ضمن اینکه دو دیدار حساس در لالیگا نیز در پیش دارد، مقابل اتلتیک بیلبائو و رئال مادرید.

نبرد دیشب بارسلونا و آرسنال کلاس متفاوتی از فوتبال و دیداری حیرت انگیز بود. آرسنالی ها در نیمه اول کاملا تحت تاثیر بازی هجومی و سطح بالای شاگردان پپ گواردیولا قرار گرفتند اما توپچی ها از دقیقه 60 به نحو شگفت انگیزی به بازی برگشتند.
بارسلونا تیمی نیست که به راحتی 2 گل برتری را از دست بدهد. آنها به ندرت حتی در دیداری که تنها با یک از حریف پیش بودند، بازی را واگذار کردند. از سوی دیگر، آنها در بازی دیشب جنبه دیگری از بازی شان را به نمایش گذاشتند. آنها برخلاف همیشه پس از زدن دو گل دست از حملاتشان برداشتند.
واقعا بعد از گل دوم زلاتان احساس می شد که بازیکنان بارسلونا ترجیح می دهند مستقیما به رختخواب بروند و تا بازی برگشت در نوکمپ استراحت کنند. از زبان بدن بازیکنان کاملا قابل درک بود که بازی را تمام شده فرض کرده اند. آنها توپ را بی هدف در زمین به چرخش در می آوردند و به دنبال فرصتی برای حرکات انفرادی بودند. برندگی و پاس های تک ضرب دقیق شان ناپدید شد و حتی پاس های ساده شان نیز از دست می رفت.
آبی و اناری ها امیدوار بودند که آرسنالی ها با 10 بازیکن حمله کنند و در مقابل آنها در ضد حملات گل های بعدی را وارد دروازه آلمونیاکنند. اما در مقابل آنها اصلا انتظار نداشتند که آرسنالی ها با روحیه و جنگنده ظاهر شوند و به بازی برگردند. و البته از سوی دیگر فراموش کردند که حریف، یکی از تیم های میانه جدول لالیگا نیست. گواردیولا استراتژی بسیار مناسبی برای آغاز بازی اتخاذ کرد.
حمله مستقیم به دروازه حریف و اعمال پرسینگ از جلو. شاگردان ونگر چندان به تاکتیک حریف توجه نکردند و این گونه بود که در نیمه اول بازی کاملا مقهور قدرت تیم حریف شدند. اما اگر ونگر در نیمه اول دچار اشتباه تاکتیکی شد، گواردیولا در نیمه دوم در این دام افتاد. مرد کاتالانی نتوانست سمت چپ خط دفاعی اش را از خطر حضور تئو والکات به خوبی آگاه کند. مکسول حرکات هجومی زیادی انجام داد اما فضای زیادی برای حرکات امانوئل ابوئه و آندری آرشاوین فراهم می کرد. وقتی هم که والکات راهی زمین شد، بازیکن برزیلی نتوانست هم پای او حرکت کند. کیتا تا حدودی به کمک مکسول می آمد اما او نیز بازیکن کندی است و اصلا نمی توانست وقتی والکات صاحب توپ می شود، او را مهار کند.
گواردیولا برای متوقف کردن شماره 14 آرسنال هیچ گزینه ای روی نیمکت نداشت اما او می توانست از مدافعانش بخواهد که منسجم تر و با فاصله کمتری بازی کنند. حتی زمانی که والکات توانست گل اول آرسنال را وارد دروازه بارسا کند، باز هم فضای زیادی برای حرکت کردن داشت. در ضربه پنالتی ای که نصیب فابرگاس شد، هرچند کارلس پویول چندان مقصر نبود اما اگر کاتالان ها در آخرین دقایق بازی با انسجام بیشتری بازی می کردند، بنتنر این فرصت را پیدا نمی کرد تا با یک ضربه سر کاپیتان تیمش را در موقعیت مناسبی برای گرفتن پنالتی قرار دهد.
برای هر تیم دیگری کسب تساوی 2-2 در امارات در بازی رفت یک پیروزی خوب محسوب می شود اما گواردیولا وبارسا نمی توانند از این تساوی راضی باشند. بازی هنوز تمام نشده و قانون گل زده در خانه حریف می تواند دردسر ساز شود. بارسلونا دردیدار برگشت پویول و پیکه را در اختیار نخواهد داشت، ضمن اینکه دو دیدار حساس در لالیگا نیز در پیش دارد، مقابل اتلتیک بیلبائو و رئال مادرید. اگر بارسلونا نتواند از عنوان قهرمانی اش دفاع کند و در مرحله یک چهارم نهایی از رقابت ها حذف شود، پپ وافعا به خاطر از دست دادن برتری دو گله در خانه حریف افسوس خواهد خورد .

MOHAMMAD ALI
04-01-2010, 18:04
سلام
من خودم دیشب کاملا تو حس بازی رفتم حیف شد نیمه اول بدبخت دروازبان ارسنال من خودم ار هر دو تیم خوشم میاد ولی اگه ارسنال بیاد بالا قهرمان نمیشه اما اگه بارسا بیاد بالا نود درصد که قهرمان بشه

Catalon
04-02-2010, 12:19
مدافع باتجربه بارسلونا معتقد است که در صحنه دقایق پایانی برروی او خطا انجام شده است.

کارلس پویول، کاپیتان بارسلونا در صحبتهایی به این نکته اشاره کرد که تصمیم داور در برخوردی که در دقایق پایانی نیمه دوم دیدار دو تیم بارسلونا و آرسنال رخ داد و داور یک ضربه پنالتی را به نفع تیم میزبان اعلام کرد، تصمیم اشتباهی از سوی داور بوده و اعلام کرد که فکر می کرد که داور ضربه ای ایستگاهی را اعلام می کند.

در جریان این دیدار، پویول با دریافت کارت قرمز مجبور به ترک زمین مسابقه شد و سسک فابرگاس با قرار گرفتن پشت ضربه پنالتی گل تساوی تیمش را به ثمر رسانده و بازی با تساوی 2-2 خاتمه یافت.

پویول در صحبتهایی در این رابطه گفت:« فکر نمی کنم که پنالتی بود. سسک پایش را بین پاهای من گذاشت.من سعی کردم که از این شرایط خارج شوم و سسک بامن برخورد کرد.همه چیز روشن بود و مطمئن بودم که داور خطایی برروی من را اعلام می کند.»

پویول در ادامه صحبتهایش با رد این صحبتها که بارسلونا می بایست زمانی که با نتیجه 0-2 مقابل حریف به برتری رسیده بود، با احتیاط بیشتری بازی را دنبال می کرد، به این نکته اشاره کرد که تیمش مثل همیشه بازی کرده است.

پویول ادامه داد:« زمانی که بازی 0-2 بود، شاید کسی بتواند بگوید که ما نباید اینقدر ریسک می کردیم ولی شیوه بازی ما به همین ترتیب است و ما قصد تغییر دادن شیوه مان را نداریم.بازی بسیار خوبی بود و هر چند که می توانستیم نتیجه بهتری بگیریم ولی می بایست سربلند باشیم و در همین مسیر به حرکتمان ادامه دهیم. اگر ما خوب بازی کنیم در بازیهای کمی تن به شکست می دهیم. اگر می خواهیم به قهرمانی برسیم، می بایست همیشه مثل دیدار شهر لندن بازی کنیم؛ نه فقط مقابل حریفان قدرتمند، بلکه در تمامی دیدارها می بایست این چنین باشیم.»

Catalon
04-02-2010, 18:40
هفته سی ام رقابتهای لالیگا شنبه شب با برگزاری سه دیدار آغاز می شود.

هفته سی ام رقابتهای لالیگا شنبه شب در حالی آغاز می شود که در پایان هفته بیست و نهم این رقابتها، رئال مادرید با 74 امتیاز و تفاضل گل بهتری در مقایسه با بارسا در صدر جدول قرار دارد. بارسلونا با 74 امتیاز در رده دوم است و والنسیای 53 امتیازی رده سوم جدول را به خود اختصاص داده. تیمهای مایورکا (47)،سویا (45) و اتلتیک بیلبائو (45) نیز در رده های بعدی هستند.

دیدارهای این هفته در حالی برگزار می شود که بازیکنان رئال و بارسلونا به اهمیت پیروزی و به ویژه پیروزی پرگل آگاهند.حساسیت دیدارهای این هفته زمانی دو چندان می شود که دو تیم می بایست در هفته سی و یکم رقابتها، مصافی مستقیم را داشته باشند و مقابل یکدیگر صف آرایی کنند و برگزاری ال کلاسیکو در 7 هفته مانده به پایان رقابتها می تواندتا حدودی مسیر قهرمانی را برای هر یک از این دو تیم آسان تر کند.

Catalon
04-03-2010, 17:22
سرمربی آبی و اناری ها ال کلاسیکو را کم اهمیت قلمداد کرد.

در حالی بارسا برای دیدار مقابل اتلتیک بیلبائو آماده می شود، پپ گواردیولا در کنفرانس مطبوعاتی دیروزش گفت که
ال کلاسیکو کم اهمیت ترین بازی در دیدارهای باقی مانده تا پایان رقابت های لالیگاست.
به نوشته مارکا، گواردیولا گفت:" قبل و پس از بازی مقابل رئال در سانتیاگو برنابئو نیز زندگی جریان دارد و ما بازی هایی داریم که اهمیت زیادی دارند. امتیازهایی وجود دارند که ما باید آنها را به دست بیاوریم و مسابقاتی که به اندازه دیدار برنابئو دشوار هستند."
او در پاسخ به سوالی در مورد بازی چهارشنبه شب تیمش در مقابل آرسنال گفت:" هدف اصلی ما حفظ آهنگ تیمی است. ما در مسیر بسیار خوبی قرار داریم اما فاکتورهای زیادی در این بازی تاثیر گذار بود. در بازی فردا ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا اتفاقت بازی با آرسنال تکرار شود."
در انتها گواردیولا به تحسین زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم سوئدی اش پرداخت:" او پیشرفت خوبی داشته است. این روندی است که بازیکنان باید طی کنند. در نهایت بازیکنان با ذهن شان گلزنی می کنند. من از آمادگی او خوشحالم. او از این آزادی عمل برخوردار است که هر جای زمین که می خواهد برود و او نیز به خوبی از این مسئله استفاده می کند."

Catalon
04-03-2010, 17:26
ستاره ساحل عاجی بارسلونا در صحبتهایی از پپ گواردیولا برای حکمفرما کردن آرامش در رختکن تیم کاتالان قدردانی کرده است.

یایا توره، ستاره خط میانی بارسلونا، در صحبتهایی زبان به تحسین از پپ گواردیولا به دلیل تغییراتی که در ذهنیت باشگاه اعمال کرد پرداخته و جدایی رونالدینیو و دکو را تجربه مثبت خوانده است.

ستاره ساحل عاجی بارسلونا در صحبتهایی اعلام کرده که گواردیولا با تمام بازیکنان به صورت برابر رفتار می کند و جایگاه برتری که در اختیار برخی از بازیکنان تیم بوده را از بین برده است.

توره در صحبتهایی که در روزنامه آ.اس منتشر شده، گفت:« پپ به بارسلونا آمد و شرایط روانی تیم را کاملا تغییر داد. او با همه با برابری و مساوات رفتار می کند و به نقش و اهمیت بازیکن در ترکیب تیم اهمیتی نمی دهد و ما دریافتیم که برای او هیچ بازیکنی برتری یا اولویت ندارد. پیش از این، همیشه مشکلاتی در رختکن تیم وجود داشت ولی پپ مشخص کرد که در رختکن همه با هم برابرند.»

توره در پاسخ به سوالی درمورد رونالدینیو و دکو که رختکن این تیم را به مقصد میلان و چلسی ترک کردند، ابتدا به تحسین این دو ستاره پرداخت و گفت:« این دو بازیکن، بازیکنان بسیار بزرگی هستند و پیش از جدایی ریکارد نمایش خیره کننده ای در ترکیب تیم داشتند ولی جدایی این دو تجربه مثبتی برای ما بود.»

Catalon
04-09-2010, 13:40
مدافع جوان باشگاه کاتالان در صحبتهایی زبان به تمجید از ستاره آرژانتینی تیمش گشوده است.

جرارد پیکه مدافع جوان باشگاه کاتالان در صحبتهایی اعلام کرده که مهارتها و توانایی های لیونل مسی، آبی اناری پوشان را بدعادت و لوس کرده.:sharmande:

پیکه در صحبتهایی که در روزنامه آ.اس منتشر شده گفت:« ما بارها و بارها محو عملکرد مسی شده ایم. او ما را لوس کرده است. مسی بازیکن شماره یک ماست و الگوی خوبی برای همگان است و بارها این را ثابت کرده است. من مطمئنم که یکی از دو تیم رئال یا بارسا در یکی از دیدارهای باقی مانده از رقابتهای لالیگا ناکام می ماند.»

این مدافع 23 ساله در ادامه صحبتهایش با مقایسه تعدادی از بازیکنان کلیدی حاضر در دیدار ال کلاسیکو گفت:« ویکتور والدس در دروازه تیم به ما اطمینان زیادی می دهد.او در بسیاری ازدیدارها دروازه اش را بسته نگاه می دارد ودروازه بان بزرگی است.آمار و ارقام ایکر کاسیاس نیز گویای همه چیز است. چابی، یکی از کلیدی ترین بازیکنان بارسلوناست و ژابی آلونسو نیز جزو مهره های مهم رئال مادرید است، چرا که او ثبات زیادی را به تیم مادریدی هدیه کرده.»

Catalon
04-09-2010, 13:42
ستاره ایتالیایی معتقد است[Only Registered And Activated Users Can See Links] که اینتر شانسی برای متوقف کردن ستاره ریزنقش آرژانتینی ندارد.

جیانلوکا زامبروتا، مدافع باشگاه میلان در آستانه دیدار مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا به اینتری ها هشدارداده که متوقف کردن مسی، امری بسیار سخت و نزدیک به غیرممکن است

مسی 22ساله در جریان دیدار برگشت تیمش مقابل آرسنال در مرحله یک چهارم پایانی، هر 4 گل تیمش را به ثمر رساند.

زامبروتا در صحبتهایی به اسکای سپورت گفت:« من در بارسلونا بازی کرده ام و به خوبی می دانم که اینتر می بایست برای صعود به فینال، در هر دو دیدار نیمه نهایی با حداکثر توان به میدان برود. ولی معتقدم که آبی اناری پوشان مدعی اصلی صعود می باشند.»

این ستاره ایتالیایی در ادامه در مورد مسی گفت:« مسی؟ او یک هیولاست که مهارش تقریبا غیرممکن است.»

روسونری اکنون امیدهای زیادی دارد تا بتواندبا پیشی گرفتن از رم و اینتر در هفته های باقی مانده، قهرمان رقابتهای سری آ لقب گیرد. آنها با 3 امتیاز فاصله نسبت به اینتر صدرنشین در رده سوم جدول قرار دارند.

زامبروتا در بخش پایانی صحبتهایش گفت:« ما به فتح اسکودتو ایمان داریم. هنوز 18 امتیاز دیگر تا پایان رقابتهای این فصل باقی است.مسیر طولانی ای پیش روی ماست ولی ما می خواهیم تمام امتیازات لازم مقابل همه حریفان را کسب کنیم.»

Catalon
04-09-2010, 23:53
مربی تیم کاتالان در صحبتهایی اعلام کرده که تیم مادریدی در دیدارهای خانگی ، در سطح بسیار بالایی است.رکورد تیم مادریدی در دیدارهای خانگی اش بسیار خوب است.

پپ گواردیولا، مربی جوان بارسلونا در صحبتهایی شرایط تیمش در آستانه دیدار شنبه شب ال کلاسیکو را بررسی و اوضاع دو تیم را آنالیز نموده است:

* دیگر از 6-2 خبری نیست

- امسال بسیار متفاوت از سال گذشته است. رئال مادرید در تمام دیدارهای خانگی اش به برتری دست یافته و در ورزشگاه برنابئو، 50 گل به ثمر رسانده و میانگین گلزنی رئال در دیدارهای خانگی، بیش از سه گل در هر بازی است. من بازی های رئال در خانه مشاهده کرده ام و به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم.

* نقاط مثبت تیم حریف

- رئال مادرید تیمی بزرگ است و بازیکنان با کیفیت و فوق العاده ای را در اختیار دارد. آنها با انگیزه و روحیه فراوانی به میدان می آیند و از هر فرصتی نهایت بهره را می برند. باید در نظر داشته باشیم که رئال در ضدحملات دومین تیم برتر دنیاست.

* اهمیت توانایی های فردی

- کار پیگرینی به مهار بارسلونا بسته است و کار ما متوقف کردن رئال است.در این میان، نهایت تلاش برای مهار کریستیانو رونالدو، چابی، مسی و فان در فارت خواهد بود.

* کسی در برنابئو قهرمان نمی شود

- بازی ال کلاسیکو بسیار مهم است ولی تعیین کننده نیست.هنوز 7 هفته تا پایان رقابتهای لالیگا باقی است و در این دیدارها سرنوشت بازی ها مشخص خواهد شد.لالیگا در برنابئو به اتمام نمی رسد.

* مهاجم مرکزی نداریم

ما از مصدومیت ایبرا ضربه شدیدی خوردیم. او بازیکن کلیدی و مهمی برای ماست. روزجمعه تستهای پزشکی متعددی انجام شد و مشخص شد که او به اوج آمادگی نرسیده است.

* رئال در بازیهای مهم نبرده

- من به این موضوع اهمیت چندانی نمی دهم. زمانی که بازی رئال را تماشا می کنم، به این فکر می افتم که این تیم ، تیمی است که با فکر و منطق دقیقی سازماندهی شده و می تواند در تمام رقابتها تا پایان آن برای قهرمانی مبارزه کند.

* پیروزی در برنابئو ، ضربه ای به حریف است؟

- مسابقه شنبه شب، مسابقه بسیار مهمی است ولی بازیهای دیگری نیز پیش روست. زمانی که این بازی به پایان برسد، خواهیم دید که چطور بوده ایم، چطور بازی کردیم و چه تاثیری گاذتشه ایم. هر اتفاقی که بیفتد می بایست به سرعت آن را فراموش کرد. مادریدی ها می بایست مقابل آلمریا قرار بگیرند و ما مقابل دپور به میدان خواهیم رفت ولی این واضح است که تیم برنده، ضربه روانی بزرگی به حریف وارد خواهد آورد.

Los Anseleig
04-10-2010, 11:59
لیونل مسی که در پایان سال گذشته میلادی عنوان بازیکن برتر اروپا و جهان را کسب کرد،در 12 ماه گذشته 33 میلیون یورو دستمزد و حق تیلبغ دریافت کرده که از این جهت پر درآمدترین بازیکن به شمار رفته است.دیوید بکام با 30/4،کریستیانو رونالدو با 30،کاکای برزیلی با 19 و تیه ری آنری با 18 میلیون یویرو پشت سر مسی قرار دارند.

Los Anseleig
04-10-2010, 12:00
در اینکه لیونل مسی،بازیکت بزرگی است،شکی نیست و این گفته با نقل قول مزدک میرزایی هنگام بازی سه شنبه شب کامل میشود:«خوشحالیم در عصری زندگی میکنیم که لیونل مسی بازی میکند.»
این اغراق در گفته او،تنها بخشی از تعریف هایی است که میتوان از این اعجوبه کوچک جثه آرژانتینی داشت.این ذوق زدگی در تمجیدها اما جایی پایان میپذیرد که مسی با دسگر اسطوره آرژانتینی فوتبال یعنی مارادونا مقایسه میشود.درست است مه مسی تنها در 2010(یعنی کمتر از 4 ماه)توانسته در 4 بازی هتریک کند،درست است که او هم توانسته مثل مارادونا با دریبل 6 نفر از میانه زمین توپ را به تور دروازه بچسباند(در بازی مقابل ختافه در 3 فصل پیش)و بالاخره درست است که او توانسته با رندی داور مسابقه را فریب دهد و با دست گل بزند(در جام حذفی مقابل لاکرونیا 2 فصل پیش)اما هیچ کدام از اینها ملاکی نیست برای اینکه او با مارادونا مقایسه شود.چرا که مسی هیچ گاه عصیان مارادونا را نداشته و ندارد.مارادونا تنها در زمین فوتبال غیرقابل پیش بینی و عجیب نبود،بلکه جذابیت بازی او زمانی آغاز می شد که بازی در زمین تمام شده بود.
همراه شدن حواشی زیاد زندگی او با اتفاقات داخل زمین فوتبال یکی از موازدی است که او را از مسی متمایز میکند.مارادونا در روزهایی با دست به انگلیس گل میزند و از آنها انتقام میگیرد که کشور انگلیس در جنگ جزایر فالکلند،آرژانتینی ها را تحقیر کرده است.او به سمت خبرنگارانی که همبشه به دنبال زندگی خصوصی او هستند،تیراندازی میکند،او حتی وقتی جام جهانی را بالای سر میبرد،حاضر نیست با ژائو هاوه لانژ،رئیس برزیلی و وقت فیفا دست بدهد تا مارادونا برای او همیشه یک کابوس بماند.این تنها نمونه ای از حواشی زندگی و بازی مارادوناست که او را از مسی مآخوذ به حیا و خجالتی جدا میکند.حالا هم اگر هم بخواهیم خوشحال باشیم،از اینکه در عصری زندگی میکنیم که مسی بازی میکند،باید خوشحالتر باشیم که در عصری زندگی میکنیم که هنوز مارادونا در فوتبال حضور دارد.

Catalon
04-10-2010, 22:03
در تیم بارسلونا ویكتور والدس درون دروازه خواهد ایستاد و چهار مدافع به نام‌های آلوس، پویول، پیكه و مكسول خط دفاعی این تیم را تشكیل خواهند داد.
بوسكتس بازی‌ساز جوان بارسلونا كه گرایش خاصی به حمله دارد به دستور سرمربی خود بین مدافعین و هافبك‌ها قرار خواهد گرفت.
مقابل او ژاوی و كیتا در مركز زمین قرار خواهند گرفت و ۳ مهاجم به نام‌های پدرو رودریگس، اینیستا و مسی در خط حمله بازی خواهند كرد. این احتمال وجود دارد كه گواردیولا در نیمه دوم از زلاتان ابراهیموویچ استفاده كند. بارسا با سیستم ۴-۳-۳ بازی خواهد كرد.

ویکتور والدس

مكسول پیكه پویول آلوس

بوسكتس

كیتا ژاوی

اینیستا پدرو رودریگس

مسی

barcelona1356
04-11-2010, 10:56
زنده باد بارسای کبیر

Catalon
04-11-2010, 23:14
مدافع کهکشانی ها اعتقاد دارد:fek konam: که باید از این شکست درس بگیرند.

رائول آلبیول، مدافع رئال مادرید، پس از دیدار دیشب تیمش مقابل بارسا تایید کرد که تیم حریف، حداقل در حال حاضر تیم بهتری است.
بارسلونا در بازی دیشب بازی بهتری به نمایش گذاشت و به لطف گل های مسی و پدرو میزبانش را شکست داد.
اینک شاگردان گواردیولا با سه امتیاز اختلاف نسبت به رئال در صدر قرار دارند.
مدافع سابق والنسیا پس از بازی به خبرنگاران گفت:" در حال حاضر حقیقت این است که بارسلونا تیم بهتری است. آنها واقعا سازماندهی خوبی دارند. ما باید کمی بهتر شویم. باید به آنها تبریک گفت. بازی دشواری بود.
ما باید پیشرفت کنیم و تلاش کنیم که در بازی های باقی مانده به پیروزی برسیم."
آلبیول تاکید کرد که هم تیمی هایش باید از اشتباهاتی که در بازی دیشب داشتند، درس بگیرند.
" ما یک فرصت خوب را برای اینکه 3 امتیاز پیش بیفتیم، از دست دادیم. هنوز هفت بازی دیگر باقی مانده و باید منتظربمانیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد. ما در خانه نتوانستیم به پیروزی برسیم در روزی که اشتیاق زیادی برای برد داشتیم اما توان پیروزی نداشتیم. ما باید از این شکست درس بگیریم و بدانیم که باید پیشرفت کنیم."

Catalon
04-11-2010, 23:30
این از ویژگی های خوب فوتبال است که هیچ تیمی برای همیشه بهترین باقی نمی ماند. این مسئله دلایل مختلفی دارد از جمله افت بازیکنان، تغییر آنها، مصدومیت ها و این نکته را نباید فراموش کرد که همیشه بازیکنان ذخیره نمی توانند به اندازه بازیکنان اصلی خوب و موثر بازی کنند.

پیتر بیوتر، دستیار افشین قطبی که سابقه تفسیر مسابقات فوتبال در تلویزیون هلند را دارد،به تحلیل بازی شب گذشته ال کلاسیکو پرداخته و چنین می گوید:ehe::
تیم های مختلفی در دنیا بودند که هرکدام یک دوره رویارویی داشتند، رئال در دهه 60، آژاکس در دهه 70، لیورپول در دهه 80 و میلان در دهه 90. اما در فوتبال اثبات شده که قدرت دائمی نیست .در حال حاضر بارسلونا بهترین تیم دنیاست و دو سال است که بهترین بازی ها را انجام می دهند اما این از ویژگی های خوب فوتبال است که هیچ تیمی برای همیشه بهترین باقی نمی ماند. این مسئله دلایل مختلفی دارد از جمله افت بازیکنان، تغییر آنها، مصدومیت ها و این نکته را نباید فراموش کرد که همیشه بازیکنان ذخیره نمی توانند به اندازه بازیکنان اصلی خوب و موثر بازی کنند.

* او در پاسخ به این سوال که تاکتیک های اتخاذ شده از سوی تیم های حریف چقدر می تواند در متوقف کردن بارسا موثر باشد، گفت:" تاکتیک ها به تنهایی کافی نیست. برای متوقف کردن چنین تیمی به ترکیبی از تاکتیک، بازیکنان بزرگ و یک مربی با دانش نیاز است. تنها تیمی که موفق به متوقف کردن بارسلونا شده ، چلسی با هدایت گاس هیدینک بوده است. همه تاکتیک ها برای پیروزی طراحی شده اند اما برای شکست دادن تیمی مانند بارسلونا به ابزارهای بیشتری نیاز دارید."

* در حال حاضر فوتبال دنیا در حال تحول است و تیمهایی مانند منچستر سیتی درحال پیشرفت هستند وتیمی مانند چلسی در صورتی که نتواند به جای ستاره های فعلی، بازیکنانی در همان سطح را جانشین کند، با مشکل مواجه خواهد شد. در عبن حال بارسا با شرایطی که دارد می تواند همچنان قدرت اول فوتبال اروپا حتی در فصل آینده باشد. البته بهترین بودن در فوتبال مدرن واقعا کار راحتی نیست. در بازی دیشب پیکه، پویول و مسی خیلی خوب بازی کردند و ژاوی مثل همیشه عالی بود. کریس نیز خوب بازی کرد اما مدافعان بارسا عملکرد بهتری داشتند و اجازه کار به او ندادند. پیکه در همان کورس اول با رونالدو آمادگی اش را به مهم نشان داد و از عوامل اصلی موفقیت بارسا در بازی دیشب بود.

* دفاع تیمی بارسا در این دیدار بسیار فشرده و منسجم بازی کرد و مهاجمان و هافبک ها عقب تر از همیشه استقرار پیدا کردند. آنها بهترین شیوه را برای بازی مقابل رئال اتخاذ کردند و به این ترتیب توانستند به دو گل برسند. این شیوه بازی مورد علاقه من است. آنها با این سبک فوق العاده بازی فضای زیادی در زمین رئال ایجاد کردند و به گل رسیدند.

* البته هیچ چیز تمام نشده است. بارسلونا در لیگ قهرمانان حضور دارد و رئال می تواند با پیروزی در هفته دیدار باقی مانده به قهرمانی برسد. آنها در دیدار شب گذشته نیز نشان دادند که چه توانایی هایی دارند و چه تیم بزرگی هستند. از نظر من آنها هنوز شانس قهرمانی دارند.

Catalon
04-11-2010, 23:45
بازیکن جوان بارسا از گلزنی در ال کلاسیکو بسیار خوشحال است.:hehee:

پدرو، مهاجم جوان بارسلونا که گل دوم تیمش را در بازی دیشب وارد دروازه رئال مادرید کرد از گلزنی در مقابل حریف بسیار خوشحال است اما او نیز مانند سایر هم تیمی هایش می داند که هنوز هیچ چیز قطعی نیست.
او گفت:" من از پیروزی تیم بسیار خوشحالم. نتیجه خوبی بود و گلی که به ثمر رساندم برایم بسیار مهم بود. من موقعیت کاسیاس را دیدم و به خوبی توپ را به گوشه دروازه هدایت کردم.
بی تردید این دیدار بازی مهمی بود اما هنوز بازی های زیادی باقی مانده و نباید از همین حالا خودمان را قهرمان بدانیم."

Catalon
04-12-2010, 14:41
سرمربی تیم ملی آرژانتین درپایان دیدار ال کلاسیکو در صحبتهایی اعلام کرد که از شیوه بازی بارسلونا، نحوه تجهیز این تیم و حرکات گیج کننده مسی واقعا خوشش می آید.:yes::afarin:

مارادونا شنبه شب (به وقت اروپای مرکزی) در یکی از سالنهای سینمای شهر بونئوس آیرس حاضر بود و همراه حدود 200 نفر از میهمانان دعوت شده به این سالن، بازی ال کلاسیکو را برروی پرده سینمایی تماشا نمود.

در پایان این دیدار که با برتری 0-2 تیم کاتالان به پایان رسید، سرمربی آلبی سلسته در صحبتهایی اعلام کرده که تقریبا لیست بازیکنان تیم ملی آرژانتین برای اعزام به رقابتهای جام جهانی را آماده و تکمیل کرده و تنها می بایست نام یک مهاجم دیگر را به این لیست اضافه کند.

مارادونا در صحبتهایش با آنالیز شرایط ال کلاسیکو و ستاره های آرژانتینی حاضر در میدان به تعویض گابی میلیتو به خاطر مصدومیت اشاره کرد و گفت:« زمانی که بازیهایی را تماشا می کنم و می بینم که بازیکنان تیم ملی آرژانتین در آنها ضرباتی را دریافت می کنند، واقعا آزرده می شوم. با هر ضربه خطایی، سرم را می گیرم.»

او همچنین در مورد گاگو گفت:« فرناندو اندکی از فوتبال اوجش دور شده است.»

و در پایان در مورد لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسا گفت:« تماشای بازی این تیم بارسلونا، به خاطر شیوه ای که تجهیز شده و حضور مسی در ترکیب این تیم، که انسجام تیم حریف را برهم می زند واقعا لذت بخش است.»

Catalon
04-15-2010, 00:15
دقایقی دیگر بارسلونا در مقابل لاکرونیا در خانه صف آرایی خواهد کرد.
بارسا با توجه به برد هفته قبل خود در مقابل رئال که در هفته های اخیر پا به پای هم حرکت می کردند سعی خواهد کرد که فاصله خود را تا حد ممکن حفظ کند و خود را به قهرمانی در لالیگا نزدیک کند.
تعقیب کننده این تیم یعنی رئال نیز امروز ساعت 22:30 دقیقه در خنه آلمریا بازی خواهد داشت.

Catalon
04-15-2010, 11:30
ساعاتي پيش تيم بارسلونا توانست با يك بازي حساب شده تيم لاكرونيا رو در خانه خود با نتيجه 3 بر 0 شكست دهد تا فاصله خود را با تيم رئال مادريد به 6 امتياز برساند.:toop:

بارسا با تركيب:

ويكتور والدز

مكسول............جرارد پيكه............رافا ماركز............دني آلوز

ژاوي............يهيي توره............سوآرز

بویان کرکیچ............پدرو رودريگز............مسي

به ميدان رفت

تعويضي ها:

سيدو كيتا

هانري

بوسكتس

نيمه اول:

از همان ابتداي بازي تيم بارسا بازي را در دست گرفت و نگذاشت كه تيم مقابل موقعيت سازي كند تا اينكه در دقيقه 16 با پاس ژاوي ، بويان كركيچ درموقعيت گل قرار گرفت كه او توانست گل برتري تيمش را براي نيمه اول به ثمر برساند و بازيكنان اين تيم بتوانند با خيالي راحت به رختكن بروند.

نيمه دوم:

در دقيقه 50 گوارديولا با آوردن سيدو كيتا به جاي سوآرز خواست تا نيروي تازه نفستري را به سوي دروازي لاكرونيا روانه كند.
دقايقي كه تيم بارسا افتي نسبي را داشت ضربه اي ايستگاهي نصيب تيم حريف شد كه با خروج به موقع والدز بازيكنان حريف نتوانستند از اين ضربه استفاده كنند در ادامه با شروع مجدد خوب والدز براي دني آلوز موقعيت خوبي نصيب اين تيم شد ولي با خروج دروازه بان تيم حريف اين موقيت از دست رفت ولي باعث شد موقيت خوب و زيبايي در دقيقه ي 68 نصيب پدرو شود تا بتواند دروازه خالي را از فاصله 45 ياردي باز كند.

در دقيقه 71بارسا صاحب يك ضربه كرنر شد كه ژاوي سانتري براي كيتا كرد اما دفاع لاكرونيا اون توپرا برگرداند و با فرصت طلبي توره با ضربه اي زيبا توانست گل سوم اين تيم را به ثمر برساند.
در ادامه بازي در دقيقه 74 گوارديولا خواست با تعويض بويان كركيچ با هانري نشان دهد كه عطش بارسا براي زدن گل بيشر هنوز نخوابيده است.
تا اينك در دقيقه 77 ژاوي را با بوسكتس كه انديشه هاي تدافعي تري نسبت به ژاوي دارد تعويض كرد تا بتواند نتيجه را حفظ كند .

در جریان این دیدار و تقریبا در طول تمام دقایق بازی مالکیت توپ و میدان را در اختیار بارسلونا بود در حالي كه اين تيم در نیمه دوم بازي به مراتب زیباتر و بهتری از خود نشان دادند.

بدین ترتیب بارسا توانست با پيروزي در اين بازي با 83 امتیاز از 32بازی با فاصله اي 6 امتيازي و يك بازي بيشتر نسبت به رئال در صدر جدول قرار بگيرد.

Catalon
04-15-2010, 11:48
ساعاتي پيش تيم بارسلونا توانست با يك بازي حساب شده تيم لاكرونيا رو در خانه خود با نتيجه 3 بر 0 شكست دهد تا فاصله خود را با تيم رئال مادريد به 6 امتياز برساند.:toop:

بارسا با تركيب:

ويكتور والدز

مكسول............جرارد پيكه............رافا ماركز............دني آلوز

ژاوي............يهيي توره............سوآرز

بویان کرکیچ............پدرو رودريگز............مسي

به ميدان رفت

تعويضي ها:

سيدو كيتا

هانري

بوسكتس

نيمه اول:

از همان ابتداي بازي تيم بارسا بازي را در دست گرفت و نگذاشت كه تيم مقابل موقعيت سازي كند تا اينكه در دقيقه 16 با پاس ژاوي ، بويان كركيچ درموقعيت گل قرار گرفت كه او توانست گل برتري تيمش را براي نيمه اول به ثمر برساند و بازيكنان اين تيم بتوانند با خيالي راحت به رختكن بروند.

نيمه دوم:

در دقيقه 50 گوارديولا با آوردن سيدو كيتا به جاي سوآرز خواست تا نيروي تازه نفستري را به سوي دروازي لاكرونيا روانه كند.
دقايقي كه تيم بارسا افتي نسبي را داشت ضربه اي ايستگاهي نصيب تيم حريف شد كه با خروج به موقع والدز بازيكنان حريف نتوانستند از اين ضربه استفاده كنند در ادامه با شروع مجدد خوب والدز براي دني آلوز موقعيت خوبي نصيب اين تيم شد ولي با خروج دروازه بان تيم حريف اين موقيت از دست رفت ولي باعث شد موقيت خوب و زيبايي در دقيقه ي 68 نصيب پدرو شود تا بتواند دروازه خالي را از فاصله 45 ياردي باز كند.

در دقيقه 71بارسا صاحب يك ضربه كرنر شد كه ژاوي سانتري براي كيتا كرد اما دفاع لاكرونيا اون توپرا برگرداند و با فرصت طلبي توره با ضربه اي زيبا توانست گل سوم اين تيم را به ثمر برساند.
در ادامه بازي در دقيقه 74 گوارديولا خواست با تعويض بويان كركيچ با هانري نشان دهد كه عطش بارسا براي زدن گل بيشر هنوز نخوابيده است.
تا اينك در دقيقه 77 ژاوي را با بوسكتس كه انديشه هاي تدافعي تري نسبت به ژاوي دارد تعويض كرد تا بتواند نتيجه را حفظ كند .

در جریان این دیدار و تقریبا در طول تمام دقایق بازی مالکیت توپ و میدان را در اختیار بارسلونا بود در حالي كه اين تيم در نیمه دوم بازي به مراتب زیباتر و بهتری از خود نشان دادند.

بدین ترتیب بارسا توانست با پيروزي در اين بازي با 83 امتیاز از 32بازی با فاصله اي 6 امتيازي و يك بازي بيشتر نسبت به رئال در صدر جدول قرار بگيرد.

Catalon
04-17-2010, 12:36
ساعت22:50 امشب تيم بارسلونادر ورزشگاه ال پرات برابر اسپانيول قرار خواهد گرفت.
بارسا با توجه به اينكه در صدر قرار دارد و تيم رئال نيز با سه امتيازي كه در مقابل اين تيم از دست داده جدي ترين تعقيب كننده اش به شمار مي رود سعي خواهد كرد كه اين فاصله را با رئال بيشتر كند تا با خيال راحتتري در ليگ قهرمانان قدم بردارد.

تركيب احتمالي:

ويكتور والدز

مكسول............پويول............جرا رد پيكه............دني آلوز

بوسگتس............كيتا............ژاو ي

پدرو رودريگز............مسي ............ بویان کرکیچ

بعد از بازي مي تونيد خلاصه بازي را در همين تايپيك مشاهده كنيد.

Catalon
04-18-2010, 12:41
داربي ديشب شهر بارسلون پيروزي را در بر نداشت.:gahhr:

تركيب تيم بارسلونا در اين بازي:

ويكتور والدز

پويول............ميليتو............جر ارد پيكه............دني آلوز

بوسگتس............يحيي توره............ژاوي

مكسول............پدرو رودريگز............مسي

كمي دفاعي بود.

تعويضي ها:

هانري

سيدو كيتا

ايبراهيموويچ

نيمه اول:

از همان ابتداي بازي تيم بارسا سعي داشت تابازي را در اختيار خود بگيرد ولي اينبازيكنان اسپانيول بودند كه با بهره گيري از امتياز ميزباني پرسينگ را بر روي بازيكنان بارسا انجام مي دادند و نگذاشتند تا اين تيم بر بازي احاطه داشته باشد.
بازي فشرده و پاياپاي طي مي شد.:balesh:

نيمه دوم:

اما در نيمه دوم چون بارسا نياز به اين سه امتياز داشت تصميم به تعويض گرفت كه در اين ميان در دقيقه 56 بازي آنري به جاي مكسول و كيتا به جاي توره وارد ميدان شدند.
شرايط براي بارسا به خوبي سپري مي شد تا اينكه در دقيقه 61 دني آلوز با گرفتن كارت قرمز دوم از زمين بازي اخراج شد تا كار را براي تيمش سخت تر شود.
بارساخواست تا با آوردن زلاتان به جاي پدرو بتواند به گلي دست يابد ولي نتوانست به اين مهم دست پيدا كند و بازي با همين نتيجه مساوي 0:0 به پايان رسيد.

بدين ترتيب بارسا با 84 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و رئال و والنسیا با یک بازی کمتر و 80 و 59 امتیاز در رده های دوم وسوم هستند.

Catalon
04-20-2010, 10:38
ساعاتي ديگر تيم بارسلونا در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا در در ورزشگاه جوزپه‌مه‌آتزا ميلان به مصاف تيم اينتر خواهد رفت .
تركيب احتمالي اين تيم در اين بازي:

ويكتور والدز

مكسول............پويول............جرا رد پيكه............دني آلوز

كيتا............يهيي توره............ژاوي

پدرو رودريگز............ايبراهيموويچ ............مسي

خواهد بود.

بارسا كه قهرماني دور قبل اين مسابقات را به دوش مي كشد. سعي خواهد كرد از امتياز مهماني خود بهترين استفاده بكند.

اين رويارويي از سوي ديگر در فصل جاري براي سومين مرتبه انجام خواهد شد. اينتر و بارسا در مرحله گروهي مسابقات (گروه ششم) در دو بازي به مصاف هم رفتند که ابتدا دو تيم به تساوي بدون گل رسيدند و بعد کاتالان‌ها 2 بر صفر برابر نراتزوري‌ها پيروز شدند.

نكات قابل توجه در اين بازي تقابل دو مهاجم تراز اول دنيا و همچنين دو دفاع راست تيم ملي برزيل مي باشدchomagh:jeddiiiii: كه اين دو تيم دارا هستند؛ كه منجر به زيبا تر شدن بازي مي گردد.

بعد از بازي مي تونيد خلاصه بازي را در همين تايپيك مشاهده كنيد.

saiede
04-20-2010, 14:31
گوارديولا: ديگر سوار اتوبوس نمي‌شوم

سرمربي تيم فوتبال بارسلونا اسپانيا به محض ورود به کمپ تمرين تيمش در شهر ميلان از شرايط سفر به ايتاليا انتقاد کرد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] جوزپه گوارديولا گفت: با اينکه امکانات اتوبوس بسيار عالي بود؛ اما ديگر سوار اتوبوس نمي‌شوم و ترجيح مي‌دهم تيم را به يک بازي نرسانم اما با اتوبوس به جايي نرويم.
سرمربي تيم فوتبال بارسلونا اسپانيا افزود: اگر بيش از اين انتقاد کنم خبرنگاران ايتاليايي آن را بهانه‌جويي تعبير مي‌کنند بنابراين پس از شکست اينترميلان در جوزپه مئاتزا بيشتر در مورد سفر با اتوبوس سخن مي‌گويم. به نظر من يوفا نبايد به هر قيمتي برنامه خود را اجرا کند و اگر بازي‌ها يک هفته با تاخير آغاز مي‌شد اتفاق عجيبي رخ نمي‌داد.
کاروان بارسلونا مثل بسياري از تيم‌هاي حاضر در ليگ اروپايي و ليگ قهرمانان اروپا به خاطر لغو کليه پروازهاي اروپايي بر اثر فعاليت آتشفشاني کو‌ه‌هاي جنوب ايسلند با اتوبوس مسيري حدودا 1000 کيلومتري را براي رسيدن به شهر ميلان ايتاليا طي کرد.

saiede
04-20-2010, 14:32
اعلام ترکيب و سيستم بازي بارسلونا و اينتر براي بازي امشب

تيم ايتاليايي و اسپانيايي حاضر در نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا امشب(سه‌شنبه) با دو سيستم متفاوت مقابل يکديگر قرار مي‌گيرند.

به گزارش سایت اخبار فوتبال جهان، تيم اينترميلان به رهبري خوزه مورينيو در ورزشگاه جوزپه‌مه‌آتزا در شرايطي در ديدار رفت اين پيکارها به مصاف بارسلونا‌، قهرمان فصل گذشته خواهد رفت که از سيستم 3-3-4 بهره مي‌گيرد.
براين اساس مربي پرتغالي راه‌راه پوشان ميلاني قصد دارد از مثلث ميليتو،‌ اتوئو و پاندوف در خط حمله براي گشودن دروازه حريف قدرتمند بهره گيرد.
در نقطه مقابل گوارديولا که از سفر خسته کننده با اتوبوس به ايتاليا ناراضي است، از روش 2-1-3-4 بهره خواهد گرفت. مربي کاتالان‌ها برخلاف ميزبان خواهد کوشيد از مسي،‌ ابراهيموويچ و هانري با ايجاد فاصله در خط حمله سود ببرد. براين اساس مسي و ابراهيموويچ کاملا در پيشاني حمله جاي خواهند گرفت و هانري کمي با فاصله عقب تر به عنوان يک هافبک هجومي( مهاجم کاذب) انجام وظيفه خواهد کرد.
ترکيب اعلام شده دو تيم:
اينترميلان:
دروازه‌بان:جوليوسزار
خط دفاع‌: مايکون،‌ لوسيو، ساموئل، زانتي
خط مياني: کامبياسو،‌ اسنايدر، تياگو
خط حمله: ميليتو، اتوئو، پاندوف
سرمربي: خوزه مورينيو
بارسلونا:
درواز‌ه‌بان: ويکتور والدس
خط دفاع: پويول، آلوز، پيکه، ماکسول
خط مياني( لايه اول): اينيستا، يحيي توره،‌ ژاوي
خط مياني(لايه دوم):هانري
خط حمله: ابراهيموويچ، مسي
سرمربي: جوزپه گوارديولا

Catalon
04-21-2010, 05:46
تركيب تيم بارسلونا در اين بازي:

ويكتور والدز

پويول............مکسول............جرا رد پيكه............دني آلوز

بوسگتس............کیتا............ژاو ي

ابراهیموویچ............پدرو رودريگز............مسي

تعويضي ها:

آبیدال

هایلایت:

بارسلونا از ابتدای بازی حملات خود را آغاز کرد تا به گل اول خود دست یافت بعد از آن کمی بازی متعادل شد تا بالاخره اینتر به گل تساوی دست پیدا کرد بعد از آن بارسلونا آن بارسای همیشگی نبود و نه تنها نتوانست به بازی برگردد بلکه گلهای بعد از آن را هم درون دروازه خود دید اواخر بازی حملات بارسا دوباره خطرناک و زهر آگین شد اما راه بجایی نبرد تا اینتر این بازی را بتواند در خانه با اختلاف 2 گل با پیروزی پشت سر بگذارد.
بدین ترتیب بارسا در بازی رفت و در خانه حریف با 3 گل مغلوب شد و در صورتی خود را در مرحله بعد خواهد دید که بتواند این تیم را در بازی برگشت با اختلاف بیش از دو گل ببرد.

تک گل بارسا نیز توسط پدرو رودریگز به ثمر رسید.

AlexDelpiero
04-21-2010, 12:05
نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا
رائول: داور پنالتي بارسلونا را نگرفت

کاپيتان تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا دو اشتباه بزرگ داور پرتغالي ديدار اينترميلان و بارسلونا را نابخشودني توصيف کرد.

به نقل از سايت خبري باشگاه رئال مادريد؛ رائول گونسالس بلانکو در برنامه‌ پخش مستقيم تلويزيون ملي اسپانيا (بخش ورزشي)، بازي بارسلونا برابر اينترميلان را تحليل کرد و گفت: به نظر من حق بارسلونا شکست نبود و شايد اگر همان نتيجه يک بر يک باقي مي‌ماند هر دو طرف راضي بودند.

وي گفت: اشتباه داور در ناديده گرفتن يک پنالتي بسيار واضح به سود بارسلونا براي من بسيار عجيب بود. من داور نيستم اما اين صحنه به قدري واضح بود که نيازي به داشتن تخصص نداشت. بارسلونا با آن پنالتي سرنوشت اين بازي بزرگ را تغيير مي‌داد. داور بارها به ضرر بارسلونا سوت زد و شايد هواداران اينترميلان هم اين را قبول کنند.
کاپيتان تيم فوتبال رئال مادريد افزود: يک آفسايد اشتباه هم به ضرر اينترميلان گرفته شد که مي‌توانست بسيار تاثيرگذار باشد.

AlexDelpiero
04-21-2010, 12:08
انتقاد تند چابي از داور در تونل رختکن

ستاره تيم کاتالان، نحوه قضاوت داور پرتغالي را تبعيض آميز و جانبدارانه دانسته و در تونل به شدت عصباني شده و انتقادات تندي را روانه اين داور کرد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] در پایان دیدار دیشب شهر میلان و شکست 1-3 بارسلونا مقابل اینتر بود که اوضاع نه چندان مناسبی رخ داد. شاید کمتر کسی می توانست توقع چنین شکستی را برای قهرمان دور قبل این رقابتها داشته باشد.
طبق گزارشهای منتشره در الجزیره و اسکای سپورت 24، چابی، ستاره خط میانی باشگاه بارسلونا ،در تونل انتقادات تندی را روانه داور مسابقه کرد. ستاره عصبانی باشگاه کاتالان در صحبتهایی به این نکته اشاره می کرد که بخشی از موفقیت اینتر مقابل بارسلونا به عملکرد اولگاریو بنکرنکا، داور پرتغالی این میدان که هموطن مورینیو نیز هست برمی گردد.
طبق اخبار منتشره، مورینیو بلافاصله به سمت چابی برگشته و به او در مورد تام هنینگ اوربو، داور نروژی دیدار بارسلونا مقابل چلسی یادآوری کرده. داوری که نقش پررنگی در پیروزی تیم کاتالان مقابل آبی پوشان لندنی در دیدار مرحله نیمه نهایی فصل قبل لیگ قهرمانان اروپا داشته و همچنان صحبت در مورد او داغ است.
مورینیو پس از آن در گفتگو با اسکای سپورت 24 سعی در آرام کردن شرایط داشت و در این رابطه گفت:« افراد می توانند خیلی چیزها بگویند ولی اینها تنها احساساتی نادرست است و واقعیت ندارد

AlexDelpiero
04-22-2010, 11:31
دلايل باخت بارسلونا

آناليز ديدار تيم هاي فوتبال بارسلونا و اينترميلان ايتاليا در دور رفت از مرحله نيمه پاياني ليگ قهرمانان باشگاه اروپا نشان مي دهد که پنج بازيکن بارسلونا عملکرد ضعيفي داشته اند.
[Only Registered And Activated Users Can See Links] آمارها نشان مي دهد که بازيکنان بارسلونا 10 کيلومتر کمتر از ديدار با آرسنال انگليس در مرحله يک چهارم پاياني ليگ قهرمانان اروپا دويده اند.
بر اساس اين گزارش، بازيکنان تيم بارسلونا در ديدار برابر تيم آرسنال در ورزشگاه امارات لندن 113/91 کيلومتر دويده بودند اما مجموع دوندگي آنها در ديدار ديشب تنها 104/11 کيلومتر رسيد.
آمارها نشان مي دهد که دني آلوس (1.11 کيلومتر)، بوسکتس (1.64 کيلومترکمتر)، ژاوي (1.24 کيلومترکمتر)، پدرو (1.35 کيلومتر کمتر) و زلاتان (1.87 کيلومترکمتر ) از بازي قبلي بارسلونا در ليگ قهرمانان اروپا دويده اند.
بازي ضعيف زلاتان مهاجم سوئدي بارسلونا باعث شد تا سرمربي اين تيم مجبور به تعويض اين بازيکن شود.
در اين گزارش آمده است : هنوز دليل بازي پرانتقاد بارسلونا در بازي ديشب مشخص نيست اما نبايد فراموش کرد که بازيکنان اين تيم براي رسيدن به ايتاليا سفري طولاني و خسته کننده را پشت سر گذاشتند که نمي توان نسبت به اين موضوع بي توجه بود.
تيم بارسلونا (مدافع عنوان قهرماني) سه شنبه شب در دور رفت از مرحله نيمه پاياني ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا با نتيجه سه بر يک مغلوب اينترميلان شد تا راه سختي براي صعود به ديدار فينال اين رقابت ها داشته باشد.

AlexDelpiero
04-24-2010, 12:56
گوارديولا: اين هفته براي کسب دو عنوان قهرماني به ميدان خواهيم رفت

بارسلونا در رقابتهاي اين هفته لاليگا مقابل خه رس به ميدان مي رود و در ديدار برگشت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا هم ميزبان اينتر خواهد بود.
[Only Registered And Activated Users Can See Links] مربی تیم کاتالان معتقد است که این هفته تیمش برای کسب دو عنوان قهرمانی به میدان خواهد رفت.متن گفتگوی پپ گواردیولا با روزنامه آ.اس را با هم مطالعه می کنیم:
* در حالی که روز چهارشنبه میزبان اینتر هستید، رویارویی با خه رس ، کار آسانی نیست.نه؟
- ما ماههاست که به تلاش می پردازیم. متمرکز شدن برروی بازی اینتر کار سختی است ولی می بایست این کار را انجام دهیم. این بازی، از سایر بازیهای دیگری که در نوکمپ برگزار کرده ایم، پرارزش تر است. چیزهای زیادی دیده ام که باعث می شوند که بدین ترتیب فکر کنم. برایمان بسیار ارزشمند و مهم است.
* نتیجه دیدار خه رس، تاثیری بر عملکرد تیمتان در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی مقابل اینتر خواهدداشت؟
- هر دیداری پیامدها و حوادث خاص خود را در پیش و پس از برگزاری بازی دارد. ما می بایست بسیار قوی از زمین خارج شویم و بدانیم که کار سختی را پیش رو داریم. نمی توانیم تکذیب کنیم، بازی نیمه نهایی خیلی نزدیک است و بازیکنان مثل همیشه به این نکته واقفند.
* آیا از حمایت هواداران در آستانه دیدار مقابل خه رس مطمئنید؟
- بازی ساعت خوبی برگزار می شود و مطمئنم که هواداران از ما حمایت خواهند کرد. از آنها درخواست می کنم که به ما کمک کنند.ما به کمک آنها نیاز داریم.
* کمیته داوران، کارت دانی آلوس را نبخشید.در این رابطه چه نظری داری؟
- کارتهای آلبیول و کامنی مورد بخشش قرار گرفت و مال ما نه، چه می توانیم انجام دهیم؟
* آیا در آستانه دیدار حساس مقابل اینتر شاهد انجام سیستم چرخشی در ترکیب تیم خواهیم بود؟
- بازیهای زیادی را به فاصله سه روز در میان برگزار کرده ایم و در عمل می بایست در مورد شرایط تیم تصمیم گیری کرد.
* آیا ممکن است در بازی مقابل خه رس به مسی استراحت دهید تا انرژی اش را ذخیره کند؟
- من توانایی این را ندارم که پیش بینی کنم که اگر او در دیدار مقابل خه رس بازی کند یا نکند، چه تاثیری برروند بازی خواهد داشت.

football3.ir

Catalon
04-25-2010, 06:23
تیم فوتبال بارسونا توانست برد دیگری را در خانه بدست آورد.

ترکیب این تیم در این بازی:

ويكتور والدز

مكسول............مارکز............چیگ رو............پويول

كيتا............يهيي توره............ژاوي

جفرن............ايبراهيموويچ ............هانری

بود.
تعویضی ها:

مسی

جرارد پیکه

کرکیچ

هایلایت:

از ابتدای بازی تیم بارسا توانست خود را بر بازی سوار کند که این امر موجب شد تا جفرن و هانری در دقایق 14 و 24 به گل برسند.تا اینکه تیم خرز توانست 2 دقیقه بعد از گل هانری یکی از دو گل خوره را جبران کند.
در نیمه دوم و در دقیقه 52 گواردیولا جفرن رو با مسی و جرارد پیکه رو با رافا مارکز تعویض میکنه تا با همون ترکیب کار رو ادامه بده.
تا اینکه در دقیقه55 زلاتان ایراهیموویچ توانست گل سوم این تیم را درون دروازه خرز کند تا بازی با این نتیجه به پایان برسد.

AlexDelpiero
04-26-2010, 00:41
او كاري نزديك به جادو انجام مي‌دهد
روني: كلاس بازي مسي از من بالاتر است
خبرگزاري فارس: از نظر مهاجم ملي‌پوش تيم منچستريونايتد گلزن آرژانتيني بارسلونا بهترين بازيكن حاضر فوتبال جهان است.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از سايت منچستر، وين روني اظهار داشت: كاري كه ليونل مسي با توپ انجام مي‌دهد، غيرقابل تصور است. فكر مي‌كنم كلاس بازي مسي از من بالاتر است و عنوان بهترين بازيكن كنوني جهان برازنده او است.

روني كه در فصل جاري 34 گل زده و در جزيره‌، نامزد عنوان اصلي عنوان مرد سال است، عنوان كرد: ‌مايه خوشحالي است كه مردم مرا در رديف بهترين‌هاي جهان بر مي‌شمارند. با اين حال گمان مي‌كنم رقيب من از بارسلونا، برترين بازيكن جهان است. مسي در واقع با توپ كاري نزديك به جادو انجام مي‌دهد.

روني عصر شنبه به دليل مصدوميت قادر به همراهي تيمش در ديدار هفته سي‌وششم برابر تاتنهام نشد. او بدين خاطر در دو هفته پاياني فصل جاري غايب بزرگ شياطين سرخ است.
مسي در پايان سال گذشته ميلادي صاحب دو عنوان بهترين بازيكن اروپا و جهان شد.
farsnews.ir

MOHAMMAD ALI
04-26-2010, 10:20
از داوری اروپا چنین انتظاری نداشتم

saiede
04-26-2010, 13:14
گوارديولا با انديشه‌هاي تدافعي در برابر اينتر

سرمربي تيم فوتبال بارسلونا براي رويارويي با اينترميلان سيستم 3-3-4 را انتخاب کرد.

جوزپه گوارديولا براي بازي بزرگ چهارشنبه شب سيستم 3-3-4 را به جاي 1-3-2-4 برگزيده است.
کارشناسان اسپانيايي پيش از اين نيز پيش بيني مي‌کردند تيم گوارديولا با انديشه‌هاي تدافعي وارد نيوکمپ شود.
در سيستم 3-3-4 بازيکنان بارسلونا به واسطه عقب کشيدن آبيدال، آلوس، بوسکتس و ژاوي تا مرز 70 درصد در يک سوم دفاعي خود حضور دارند و براي به ثمر رساندن گل به دو فاکتور مهم دل خواهند بست. اول ضدحملات وابسته به سرعت بوسکتس و کيتا و دوم هنرنمايي منحصربه فرد مسي، زلاتان يا پدرو رودريگس.
در غياب پويول، 6 بازيکن بارسلونا يعني آبيدال، پيکه، آلوس، ميليتو، بوسکتس و ژاوي به شدت به والدس کمک خواهند کرد و چندان براي تغذيه مهاجمان تيم سفارش نشده‌اند.

AlexDelpiero
04-27-2010, 15:56
صحبت مدير برنامه‌ام، حرف من نيست
ابراهيموويچ: تا پايان قراردادم در بارسلونا مي‌مانم
خبرگزاري فارس: گلزن تيم فوتبال بارسلونا از ادامه حضور در اين تيم تا پايان قراردادش خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روزنامه ديلي‌ميرر، زلاتان ابراهيموويچ عنوان كرد: براي من افتخاري است كه امسال در خدمت بارسلونا بودم. هيچ گاه از حضورم در اينجا پشيمان نشده و همواره از بازي لذت برده‌ام.

وي درمورد شايعه ترك بارسا كه از قول ميانورائولا، مدير برنامه‌هايش عنوان شده بود، اظهار داشت: حرفي كه او زده، سخن من نيست. حرفي كه از زبان من بيان شود، مهم است.
زلاتان ادامه داد: ‌مطابق قرارداد 5 سال موظف به همكاري با بارسا هستم و مطمئنم حتما تا پايان قراردادم در اين تيم باقي خواهم ماند.

اين بازيكن تاكيد كرد: پس از 10 ماه حضور در نيوكمپ، به درك بهتري نسبت به بازيكنان رسيده‌ام. اين شناخت و درك مناسب كمك مي‌كند بازي‌ به بازي شرايط بهتري در زمين پيدا كنم.

ابراهيموويچ سوئدي تابستان گذشته با انعقاد قراردادي از اينترميلان به قهرمان لاليگا پيوست. او البته در ازاي ساموئل اتوئو و همچنين رد و بدل شدن مبلغي روانه تيم كاتالاني شد. در آن هنگام گلزن سوئدي عنوان كرد: من جايگزين اتوئو نشده‌ام چرا كه بازيكن متفاوتي با او هستم. قصد دارم در تيم بارسا به گونه‌اي كار كنم كه مسئولان اين تيم از بابت خريد من پشيمان نشوند. از مسئولان اينتر هم به دليل اينكه به من اجازه دادند به بارسلونا بپيوندم، ممنونم.
farsnews.ir

AlexDelpiero
04-27-2010, 15:56
نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا/
گوارديولا: كار اينترميلان در نيمه اول تمام مي‌شود
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال بارسلونا اسپانيا گفت: مطمئن باشيد كه كار اينترميلان در نيمه اول تمام مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از ماركا، جوزپه گوارديولا تصريح كرد: براي صعود به فينال ليگ قهرمانان اروپا كاملا آماده هستيم.
وي افزود: براي تك تك دقايق بازي با اينترميلان برنامه‌ريزي بسيار دقيقي داريم و مي‌توانيم در همان نيمه اول كا را يكسره كنيم.
جدال بارسلونا و اينترميلان فردا شب به ساعت 23:15 دقيقه به وقت تهران برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/
farsnews.ir

AlexDelpiero
04-27-2010, 15:57
پويول: قبل از بازي به كليسا مي‌رويم
خبرگزاري فارس: كاپيتان غايب تيم فوتبال باشگاه بارسلونا اسپانيا بر برگزاري مراسم مذهبي قبل از بازي با اينترميلان تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از لارازون اسپانيا، كارلس پويول بازيكن متعصب بارسلونا معمولا قبل از بازي‌هاي بزرگ مسئول سخنراني در كليساي خسوس‌ نيوكمپ است.
وي در اين مراسم از تاريخچه بارسلونا براي جوانان تيم مي گويد و در جوي تمام احساسي آنها را به يك بازي جانانه و تماشاگر پسند تحريك مي كند.
وي گفت: قبل از بازي به كليسا مي‌رويم و قطعا براي يك بازي بسيار ايده‌آل آماده مي‌شويم. هيچ اجباري براي بازيكنان نيست اما چون يك تيم هستيم بهتر است همه در كنار هم اين مراسم قديمي را تجربه كنيم.
جدال بارسلونا و اينترميلان فردا شب به ساعت 23:15 دقيقه به وقت تهران برگزار مي‌شود.
farsnews.ir

AlexDelpiero
04-27-2010, 15:58
نيمه نهايي ليگ قهرماني اروپا/
مسي: دروازه اينتر را بيش از يك بار باز مي‌كنم
خبرگزاري فارس: مهاجم آرژانتيني تيم فوتبال بارسلونا اسپانيا به هواداران تيم خود قول گلزني داد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از ماركا، ليونل مسي گفت: دروازه اينترميلان را بيش از بك بار باز مي كنم. اطمينان دارم با يك پيروزي تاريخي و قاطعانه برابر اينتر ميلان، به ديدار نهايي صعود مي‌كنيم.
ملي پوش آرژانتيني تيم فوتبال باشگاه بارسلونا اسپانيا افزود: براي درخشش در فينال، آن هم در ورزشگاه سانتياگو برنابئو، لحظه شماري مي كنم. دوست دارم يكي از بازيكناني باشم كه در برنابئو جام قهرماني را بالاي سر خود مي گيرم.
انتهاي پيام/
farsnews.ir

AlexDelpiero
04-27-2010, 16:00
نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا/
يك آرژانتيني جانشين پويول شد
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال بارسلونا از يك بازيكن ملي‌پوش آرژانتيني به جاي مدافع مياني محروم خود در جدال سرنوشت‌ساز با اينترميلان استفاده مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از كيكر، با اعلام تركيب احتمالي دو تيم بارسا و اينتر، مشخص شد جوزپه گوارديولا قصد دارد از وجود گابريل ميليتو به جاي پويول بهره گيرد.
براين اساس بازيكن 29 ساله در كنار دني‌آلوس، پيكه و ماكسول، خط دفاع تيم قهرمان فصل قبل اين پيكارها را در بازي برگشت مرحله نيمه نهايي تشكيل خواهند داد.
تيم كاتالاني در بازي رفت كه سه‌شنبه شب گذشته در ورزشگاه جوزپه‌مه‌آتزا ميلان انجام گرفت، 3 بر يك مغلوب شد. جدال آتي فرداشب(چهارشنبه) مقارن ساعت 23:15 به وقت تهران در نيوكمپ انجام مي‌شود.
تركيب احتمالي دو تيم به اين شرح است:

بارسلونا:
دروازه‌بان:‌ويكتور والدس
خط دفاع: دني آلوس، پيكه، گابريل ميليتو، ماكسول
خط مياني: ژاوي، بوسكتس، كيتا
خط حمله: مسي، ابراهيموويچ،‌ پدرو
سرمربي: جوزپه گوارديولا

اينترميلان ايتاليا:
دروازه‌بان:جوليوسزار
خط دفاع: مايكون، لوسيو، ساموئل، زانتي
خط مياني(لايه يك): كامبياسو، موتا
خط مياني(لايه دوم):‌اتوئو، اشنايدر، پاندف
خط حمله: ديگو‌آلبرتو ميليتو
سرمربي: خوزه مورينيو

داور: فرانك دي بلكر
ورزشگاه‌: نيوكمپ
انتهاي پيام/
farsnews.ir

AlexDelpiero
04-27-2010, 16:00
/نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا/
آشنايي با داور ديدار بارسلونا و اينترميلان
خبرگزاري فارس: انتخاب داور پر حاشيه بازي فردا شب بارسلونا و اينترميلان جنجال عجيبي را در سطح روزنامه‌ها و سايت‌هاي خبري دو كشور به راه انداخته‌است.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از ماركا، فرانك ده‌بلكر داور بلژيكي تحت استخدام رسمي فيفا و قرارداد پيماني يوفا، همان داوري است كه بازي جنجالي تركيه و سوئيس را قضاوت كرد و آنقدر به اشتباه سوت زد تا ورزشگاه به هم ريخت.
هواداران دو تيم وي را در آستانه ديداري به مراتب بزرگ‌تر از آن مي‌بينند، جدالي كه در نيوكمپ و نه در ورزشگاه فنرباغچه تركيه برگزار مي‌شود و دو تيم آن متشكل از ابرستارگان جهان فوتبال حرفه اي بوده و يك سوت اشتباه از وي مي‌تواند ميليون‌ها يورو را به راحتي از حسابي به حساب بانگي ديگر منتقل كند.
قضاوت در چنين بازي هايي به شدت سخت است. حداقل 5 اسپانسر بزرگ و غول پيكر براي سرمايه‌گذاري در سال آينده خود منتظر روشن شدن تكليف تيم صعود كننده به فنال ليگ قهرمانان اروپا هستند.
اين داور متولد اول جولاي 1966 است و از سال 1984 رسما قضاوت خود را آغاز كرده‌است.
او بازي‌هاي بزرگي را در جام جهاني 2008 و يورو 2008 قضاوت كرده است اما هرگز نتوانسته رضايت يوفا را براي حضور در جمع 10 داور برتر قاره اروپا جلب كند.
هواداران ليورپول هنوز به خاطر اشتباهات عحيب وي در سال 2005 برابر يوونتوس از دست او عصباني هستند.
درگيري مورينيو با اين داور نيز يكي از نكات سياه رزومه داوري وي محسوب مي‌شود.
farsnews.ir

Catalon
04-27-2010, 21:40
فردا شب دور برگشت لیگ قهرمانان اروپا از مرحله نیمه نهایی به پایان خواهد رسید.
بازی فردا شب بین بارسلونا با اینتر خواهد بود که در دور رفت اینتر میلان توانست 3 بر 1 بارسا در ایتالیا شکست دهد.

ترکیب احتمالی تیم بارسلونا:

ويكتور والدز

آبیدال............میلیتو............پ یکه............آلوز

كيتا............بوسگتس............ژاو ي

پدرو............ايبراهيموويچ ............مسی

بازی در ساعت23:15 به وقت تهران در ورزشگاه نیوکمپ آغاز خواهد شد.

بعد از بازی شما می تونید خلاصه بازی رو در همین قسمت ببینید.

AlexDelpiero
04-28-2010, 12:29
/نيمه‌‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا/
رونالدو: دوست دارم بارسلونا به فينال برسد
خبرگزاري فارس: مهاجم پرتغالي تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا گفت: دوست دارم بارسلونا با شكست اينترميلان راهي فينال شود.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از ماركا، كريستيانو رونالدو تصريح كرد: به عنوان يك رئال مادريدي دوست دارم بارسلونا شكست بخورد و معلوم است كه از ناكامي رئال مادريد خوشحال مي‌شوم اما اگر پاسخ حرفه‌اي مرا بخواهيد بايد بگويم كه دوست دارم بارسلونا به فينال برسد، خستگي بارسا از ليگ قهرمانان اروپا يكي از عوامل ناكامي اين تيم در لاليگا خواهد بود.
وي افزود: پيش بيني من پيروزي اينترميلان و صعود اين تيم به فينال است اما براي رئال مادريد بهتر است كه بارسلونا سرگرم ليگ قهرمانان نيز باشد.
farsnews.ir

Catalon
04-29-2010, 05:45
ترکیب بارسا در این بازی:

ويكتور والدز

میلیتو............یحیی توره............جرارد پيكه............دني آلوز

کیتا............بوسگتس............ژاو ي

پدرو رودریگز............ابراهیموویچ.. ..........مسي

تعویضی ها:

دقیقه46:مکسول به جای میلیتو

دقیقه63:کرکیچ به جای ایراهیموویچ

دقیقه63:جفرن به جای بوسگتس

هایلایت:
در این بازی تیم بارسا توانست از اوایل بازی توپ و میدان را در دست خود بگیرد. ولی این تیم اینتر بود که توانست با دفاع مستحکم خود و کنترل بازیکنان حریف جلوی خطرناک ظاهر شدن آنان را بگیرد. تا اینکه تیم اینتر در دقیقه 28 ده نفره شد. اما با ده نفره شدن اینتر تیم بارسا نتوانست خطری جدی را روی دروازه حریف ایجاد کند.این حملات با تعویض های مربی بارسا سرعتی تر شد تا اینکه این تیم توانست در دقیقه 84 به گل برتری دست پیدا کند؛ اما چه فایده که تیم بارسا باید اینتر را با اختلاف دو گل بدون خوردن گلی در خانه شکست می داد که نتوانست این کار را انجام دهد.
بدین ترتیب تیم بارسا از رسیدن به مرحله نهایی لیگ قهرمانان باز ماند تا اینتر در دیدار نهایی مقابل بایرن صف آرایی کند.

زننده گل بارسا در این بازی پیکه بود.

AlexDelpiero
04-29-2010, 17:42
گوارديولا: براي رسيدن به فينال شانس نداشتيم
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال بارسلونا اسپانيا گفت: امسال برخلاف سال قبل در راه رسيدن به بازي نهايي شانس كافي نداشتيم.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از سايت يوفا، جوزپه گوارديولا اظهار داشت: بسيار از نتيجه ثبت شده متاسف هستم. در مرحله نيمه نهايي هميشه يك اختلاف جزيي سرنوشت ساز مي شود.
وي ادامه داد: فصل قبل از اين بابت ما شانس آورديم؛ ولي امسال شانس با ما يار نبود. بارسلونا مقابل اينتر نهايت تلاش خود را كرد؛ ولي نتوانستيم راهي مادريد شويم و مقابل بايرن مونيخ بازي نهايي را برگزار كنيم. با اين حال به حريف ايتاليايي تبريك مي گويم.
اين مربي ادامه داد: درست است ما بارسلونا هستيم؛ ولي در بازي وقتي با تجمع همه بازيكنان تيم حريف در محوطه جريمه خودي روبرو شديم، كار براي رسيدن به دروازه اينتر، بسيار سخت شد. اين بازي از آن ديدارها بود كه حمله كردن بسيار از دفاع كردن دشوارتر است. نهايت تلاش خود را كرديم و اينتر نيز با تمام وجود دفاع كرد.
وي تصريح كرد: در مجموع نمايش ما در ليگ قهرمانان امسال خوب بود كه اين امر خود يك موفقيت بزرگ است.
بارسلونا كه فصل گذشته به مقام نخست اين پيكارها رسيد، شب گذشته در حضور تماشاگرانش يك بر صفر با گل دقيقه 84 جرارد پيكه اينترميلان را شكست داد؛ ولي چون هفته قبل در ديدار رفت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا ، در زمين حريف 3 بر يك شكست خورد، در مجموع 3 بر 2 بازنده شد و نتوانست به فينال برسد.
farsnews.ir

AlexDelpiero
04-29-2010, 22:38
مسی،فابرگاس را در بارسا می خواهد

لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا در صحبتهایی ابراز امیدواری کرده که روزی در کنار سسک فابرگاس، کاپیتان کنونی آرسنال ، با پیراهن آبی اناری بارسلونا روانه میدان شود.

مسی در صحبتهایی به اسپورت کاتالونیا گفت:« دقیقا نمی دانم چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد ولی امیدوارم که او روزگاری درباشگاه کاتالان هم تیمی من باشد. او می خواهد به تمام عناوین ممکن در دنیای فوتبال دست یابد و من امیدوارم که او با بارسلونا به این افتخارآفرینی ها برسد.»

صحبتهای مسی در حالی منتشر شده که پیتر هیل وود، یکی از روسای آرسنال در صحبتهایی اعلام کرده که توپچی ها از سران باشگاه کاتالان قول گرفته اند که فشاری برای ارائه درخواست خرید سسک در بازار نقل و انتقالات تابستانی وارد نیاورند.

مسی درادامه صحبتهایش گفت:« تنها بازیکنان معدودی در دنیای فوتبال هستند که می توانند رختکن تیم ما را بهبود بخشند و سسک یکی از این بازیکنان است.
Parsfootball.com

AlexDelpiero
04-30-2010, 11:30
هفته سي و پنجم لاليگا اسپانيا/
كاروان خسته بارسلونا ميهمان زيردريايي زرد
خبرگزاري فارس: خواهش رسمي لاپورتا از فدراسيون كارساز نبود و اين تيم با وجود خستگي ناشي از ليگ قهرمانان اروپا فردا شب ميهمان ويارئال (زيردريايي زرد) است.

به گزارش خبرگزاي فارس، در اولين شب از هفته سي و پنجم لاليگا اسپانيا بارسلونا خسته بازي خواهد داشت اما رئال مادريد تيمي كه فرصت كافي براي استراحت داشته يكشنبه شب به ميدان خواهد رفت.
جدال فردا شب بارسلونا يكي از سخت‌ترين بازي ها‌ي نيم فصل دوم اين تيم است و بايد برابر ويارئال موسوم به زيردريايي زرد اسپانيا صف آرايي كند.
ويارئال تيم ششم جدول است و با توجه به 52 امتياز خود اميد زيادي به كسب سهميه اروپايي دارد.
farsnews.ir

Catalon
05-01-2010, 20:59
بامداد فردا تيم بارسلونا در ورزشگاه ال مادريگال به مصاف تيم ششم جدول لاليگا يعني ويارئال مي رود.
اين بازي در ساعت 00:30 انجام خواهد شد.

ويكتور والدز

مكسول............پويول............پیک ه............آلوز

بوسگتس............كيتا............يحي ي توره

پدرو............بويان ............مسی

اين بازي كه از بازي هاي هفته 35 لاليگا هست و با توجه به مسائلي از قبيل:رقابت نزديك با تيم رئال و نزديك شدن به بازي هاي پاياني ليگ از اهميت خاصي بر خوردار هست.

AlexDelpiero
05-02-2010, 11:02
/هفته سي و پنجم لاليگا اسپانيا/
پيروزي پرگل بارسلونا مقابل زيردريايي
خبرگزاري فارس: در اولين شب از هفته سي و پنجم لاليگا اسپانيا بارسلونا با اقتدار از سد ويارئال گذشت.

به گزارش خبرگزاري فارس، در يكي از بازي‌هاي حساس شب گذشته، بارسلونا با نتيجه 4 بر يك برابر ويارئال ملقب به زيردريايي به پيروزي رسيد تا ثابت كند گرد خستگي ناشي از ليگ قهرمانان اروپا هيچ اثري در شكوه اين تيم بزرگ نداشته است.
در اين ديدار بارسلونا با سيستم 4-3-3 وارد ميدان شد و مسي و بوخان و پدرو آغاز گر حملات پر فشار بارسلونا بودند.
در ادامه كار ابراهيموويچ و خفرن جاي مسي و كركيچ را گرفتند.
farsnews.ir

Los Anseleig
05-04-2010, 18:31
مرجع خبری رئال مادرید : مربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی امروزش در مورد رئال مادرید نیز صحبت کرد .
پپ گواردیولا در کنفرانس مطلوعاتی روز دوشنبه خود گفت که صرفنظر از هر تیمی که قهرمان لالیگا شود ، تیمی همچون رئال مادرید نیز استحقاق قهرمانی در لیگ امسال را دارد .
این مربی گفت :" رئال مادرید نیز شایستگی قهرمانی لیگ را دارد چرا که رقیب قدرتمندی همچون ما را دارد و اگر قهرمان شویم باید از غلبه بر آنها به خود ببالیم . اگر از من بپرسید می گویم خودمان باید قهرمان شویم اما اگر از پلگرینی بپرسید او هم همین را می گوید . هر دو تیم شایسته قهرمانی هستند ."
وی افزود :" دو هفته پیش می گفتید که برنامه سختی پیش رو داریم اما الان بدتر است . چرا که تنه ریف برای بقا می جنگد و سویا برای چمپیونزلیگ . روال کتئریئ میز به همین منوال است ."
وی در مورد رئال مادرید نیز ادامه داد :" آمار آنها نیز در حد و اندازه های یک قهرمان بوده است . هر دو تیم فصل فوق العاده ای در لیگ داشته اند ."

AlexDelpiero
05-05-2010, 12:42
بارسلونا ركورد رئال را شكست

مردان گوارديولا با پيروزي برابر تنه‌ريف و کسب 93 امتياز رکورد تاريخ لاليگا را شکستند.

بارسلونا شب گذشته با نتيجه 4 بر يک برابر تنه‌ريف به پيروزي رسيد و با يک بازي بيشتر نسبت به رئال مادريد گامي بلند به سوي قهرماني برداشت.
29 پيروزي از 36 بازي، براي بارسلونا بسيار ارزشمند است و از اين لحاظ با رئال مادريد برابري مي‌کند اما داشتن 93 امتياز در اين فصل که بي ترديد در دو بازي باقي مانده نيز افزايش خواهد يافت، باعث شد رکورد 92 امتياز از 27 بازي رئال مادريد در فصل 1996-1997 شکسته شده و به نام بارسا ثبت شود.
ثبت اين رکورد در حالي صورت مي‌گيرد که سيستم 3 امتياز براي هر پيروزي از سال 1996 به بعد در فوتبال اسپانيا رعايت شده است يعني همان سالي که رئال مادريد رکورد بيشترين امتياز را به نام خود ثبت کرد

AlexDelpiero
05-05-2010, 12:43
والدس: پيروز شديم اما بايد صبر كرد

دروازه‌بان تيم فوتبال بارسلونا پس از برتري برابر تنه‌ريف از هواداران تيمش خواست صبور باشند و تيم را از حالا قهرمان لاليگا ندانند.

ويکتور والدس کانديداي دروازه‌باني در تيم ملي اسپانيا به جاي کاسياس، پس از پيروزي 4 بر يک تيمش برابر تنه‌ريف گفت: در اين بازي پيروز شديم اما بايد صبر کرد چرا که رئال مادريد تيم کوچکي نيست و بايد ديد که برابر رئال مايورکا (بازي امشب) چه مي‌کند.
دروازه‌بان تيم فوتبال بارسلونا افزود: رئال مادريد حتي در صورت تساوي يا شکست برابر مايورکا باز هم براي ما رئال مادريد است و بايد مراقب اين تيم باشيم. ما هنوز خاطره تلخ آن سال را که رئال با کاپلو در آخرين ثانيه‌ها قهرمان شد فراموش نکرده‌ايم.

AlexDelpiero
05-05-2010, 12:45
مسي در يک قدمي کفش طلاي اروپا

ليونل مسي، ستاره آرژانتيني تيم فوتبال بارسلوناي اسپانيا ،با به ثمر رساندن 2 گل ديگر در ديدار سه شنبه شب لاليگا، فاصله خود را با جايزه کفش طلاي اروپا کمتر کرد.

اين جايزه تنها عنواني است که مسي در کلکسيون افتخارات خود کم دارد.
او با 2 گلي که شب گذشته مقابل تنريف به ثمر رساند، در مسابقات فصل جاري لاليگا 31 گله شد و با 62 امتياز در فاصله دو بازي مانده به پايان فصل، همچنان در صدر جدول گلزنان اروپا باقي ماند.
در فهرست برترين گلزنان فصل جاري اروپا "آنتونيو دي ناتاله" از اودينزه، "ديديه دروگبا" از چلسي و "وين روني" از منچستريونايتد که همگي 26 گل و 52 امتياز دارند، با توجه به دو بازي باقيمانده در سري آ ايتاليا و يک ديدار در ليگ برتر انگليس، از شانس کمي براي پيشي گرفتن از مسي برخوردارند.
"گونزالو هيگواين" هم که 25 گل براي رئال مادريد به ثمر رسانده است با توجه به سه بازي ديگر اين تيم و يک بازي بيشتر نسبت به بارسلونا، 50 امتيازي است.
سرمربي تيم بارسلونا بعد از برد 4 بر 1 تيمش مقابل تنريف به تمجيد از مسي پرداخت که در مجموع 44 گل در تمام رقابت هاي فصل جاري زده است و براي رسيدن به رکورد 34 گل "رونالدو" برزيلي در فصل 97/1996، فقط به سه گل ديگر نياز دارد.
"پپ گوارديولا" در اين باره گفت: او در لحظات پاياني نيمه دوم با همان اشتياقي بازي مي کرد که در اولين دقيقه داشت. او گلزن متولد شده است و استعداد زيادي در اين زمينه دارد.
بنابراين گزارش، در جدول برترين گلزنان اروپا، هر يک از گل هاي زده شده در ليگ هاي مطرح اين قاره مثل ليگ برتر، لاليگا، سري آ و بوندس ليگا 2 امتياز دارند و گل هاي ليگ هاي پايين تر 5/1 امتيازي محسوب مي شوند.
کفش طلاي مسابقات فصل گذشته به "ديه گو فورلان" مهاجم اروگوئه اي تيم اتلتيکو مادريد با 32 گل رسيد.

Catalon
05-05-2010, 13:58
شب گذشته تيم بارسا توانست بردي شيرين را با درخشش مهاجمانش بدست بياورد.

تركيب بارسا :

ويكتور والدز

مكسول............پويول............پیک ه........ ....آلوز

كيتا............ژاوي............يحيي توره

بويان............ابراهيموويچ ............مسی

تعويضي ها:
آغاز نيمه دوم پدرو به جاي پيكه
بوسگتس به جاي ابراهيموويچ در دقيقه:65
هانري به جاي بويان كركيچ در دقيقه: 80

هايلايت:

نيمه اول:

از همان ابتداي بازي تيم بارسا بازي را در دست گرفت و نگذاشت كه تيم مقابل موقعيت سازي كند تا اينكه در دقيقه 17 مسی به ثمر برساند اما بارسا نتوانست اين تك گل را براي نيمه اول نگه دارد كه در دقيقه 37گل مساوي را دريافت كردند.

نيمه دوم:

در آغازنيمه دوم گوارديولا با آوردن پدرو به جاي پيكه خواست تا به نيروي هجومي تري را به سوي دروازه ي تنريف روانه كند.
تا اينكه توانست در دقايق 63 و 76 و 92 به وسيله بويان كركيچ و پدرو و مسي بارديگر پيروزي خانگي ديگري را بدست آورد.

AlexDelpiero
05-07-2010, 13:01
خبر بد براي هواداران بارسلونا
پيكه به بازي با سويا نمي‌رسد

خبرگزاري فارس: مدافع بارسلونا اسپانيا بر اثر مصدوميت در هفته سي و ششم لاليگا، بازي برابر سويا را از دست داد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از آس اسپانيا، خراردو پيكه، مدافعي كه در زمان آسيب ديدگي پويول درخشش خود را آغاز كرد، در بازي برابر تنه‌ريف به شدت آسيب ديد و طبق صلاحديد پزشكان، نمي‌تواند برابر سويا در هفته سي و هفتم حضور داشته باشد.
اين در حاليست كه روزنامه اسپورت اسپانيا، چاپ كاتالونيا تلاش مي‌كند مصدوميت او را سطحي جلوه دهد؛ اما آنچه مي‌تواند سند خبري محسوب شود، در قدم اول فهرست مصدوماني است كه در سايت رسمي باشگاه منتشر شده و براي پيكه استراحتي دو هفته‌اي را در نظر گرفته است.
در روزنامه ماركا و به نقل از يكي از پزشكان بارسا، علت اصلي غيبت پيكه مشاهده لخته خون در روده اين بازيكن و به نوعي هماتوم گوارشي عنوان شده است؛ اما ساير سايت‌هاي خبري آسيب ديدگي پيكه را از ناحيه زانوي راست توصيف كرده‌اند.
بازي بارسا برابر سويا از آن جهت كه تيم ميزبان خود را براي فينال جام پادشاهي آماده مي‌كند مي‌تواند ساده باشد؛ اما سويا با يك تساوي هم مي‌تواند سهميه اروپايي كسب كند و از اين جهت براي بارسلونا دردسرساز خواهد بود.
انتهاي پيام/
farsnews.ir

AlexDelpiero
05-07-2010, 13:02
استان تكراري خداحافظي با تعصب
آلوس: مي‌خواهم مقابل سويا جشن قهرماني بگيريم

خبرگزاري فارس: بازيكن برزيلي بارسلونا اسپانيا گفت: بازي برابر تيم سابق ديگر مهم نيست و دوست دارم به سويا گل بزنم.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از آس اسپانيا، دانيل آلوس در مورد احتمال دومين قهرماني، گفت: دوست دارم بار ديگر با لباس بارسلونا جشن قهرماني بگيرم. علاقه‌مندم اين اتفاق در زمين تيم سابقم رخ دهد.
ستاره برزيلي باشگاه بارسلونا گفت: بسيار مشتاقم تا در زمين سويا، قهرماني را جشن بگيريم.
تيم فوتبال بارسلونا فردا شب در ورزشگاه سانچس پيسخوان برابر سويا به ميدان خواهد رفت و بدين ترتيب آلوس مقابل هم تيمي ‌هاي قديمي خود روانه ميدان خواهد شد.
انتهاي پيام/
farsnews.ir

AlexDelpiero
05-07-2010, 15:20
هفته سي و هفتم لاليگا اسپانيا/
بارسا در آندلوس، مادريد در خانه
خبرگزاري فارس: به صلاحديد فدراسيون فوتبال اسپانيا تمام بازي‌هاي هفته سي و هفتم لاليگا به صورت همزمان برگزار مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس، در مهمترين بازي‌هاي فردا شب لاليگا، رئال مادريد در خانه خود ميزبان اتلتيك بيلبائو است و بارسلونا، صدرنشين لاليگا در خانه سويا به ميدان مي‌رود.
فاصله يك امتيازي ميان مادريد و بارسلونا همچنان به قوت خود باقي است و شكست يكي يا پيروزي ديگري مي تواند ماجراي قهرماني را در همين شب رقم بزند.
كارشناسان بر اين باورند كه كار بارسلونا سخت‌تر از مادريد است.
سويا خود را براي فينال كوپا دل ري آماده مي كند اما اگر از بارسلونا در بازي فرداشب شكست بخورد سهميه اروپايي خود را نيز از دست مي دهد.

برنامه بازي‌هاي فردا شب لاليگا:
دپورتيوو لاكرونيا - رئال مايوركا
اسپانيول - اوساسونا
ختافه - مالاگا
رئال مادريد - اتلتيك بيلبائو
سويا - بارسلونا
اسپورتينگ خيخون - اتلتيكومادريد
تنه‌ريف - آلمريا
رئال وايادوليد - راسينگ سانتاندر
ويارئال - والنسيا
خه‌رس - رئال ساراگوسا
انتهاي پيام/
farsnews.ir

Catalon
05-07-2010, 17:13
يكشنبه شب تيم بارسلونا در ورزشگاه سانچز پيسخوان به مصاف تيم سه ويا مي رود.
اين بازي در ساعت 23:30 به وقت تهران انجام خواهد شد.

ويكتور والدز

ابراهيموويچ............مسی ............بويان

اين بازي كه از بازي هاي هفته 37 لاليگا هست و با توجه به مسائلي از قبيل:رقابت نزديك با تيم رئال و نزديك شدن به بازي هاي پاياني ليگ از اهميت خاصي بر خوردار هست.

AlexDelpiero
05-08-2010, 16:40
بحران در بارسا در آستانه بازي بزرگ امشب
پيشنهاد غيراخلاقي زلاتان به پيكه و انتشار فيلم درگيري
خبرگزاري فارس: انتشار فيلمي از حركات غير اخلاقي دو بازيكن كليدي بارسلونا باعث به هم ريختگي جو دروني اين تيم شده ‌است.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از ماركا اسپانيا، خبرنگار مادريدي اين روزنامه در نشست خبري امروز زلاتان ابراهيموويچ از وي ‌پرسيد: در مورد درگيري و حركات غيراخلاقي خود با پيكه چه توضيحي داري؟
زلاتان ابراهيموويچ در پاسخ به اين خبرنگار از الفاظ غيراخلاقي استفاده مي‌كند كه حتي روزنامه‌هاي ايتاليايي كه نفرت شديدي هم از وي دارند نتوانسته‌اند در ادامه شيطنت خبري خود به آنها اشاره كنند.

آن‌طور كه چند روزنامه محلي آندلوس خبر مي‌دهند علت اصلي درگيري زلاتان ابراهيمووويچ و پيكه پيشنهاد و حركت غير اخلاقي زلاتان بوده كه سابقه چنين حركاتي را در زمان بازيگري در ايتاليا نيز داشته است.
فيلم درگيري و حركات زننده زلاتان و پيكه در كنار اتومبيل بازيكن اسپانيايي به پر بيننده‌ترين فيلم چند سايت اجتماعي تبديل شده‌است.
سايت گوگل نيز در خبري كوتاه به بالاترين ركورد جستجوي اينترنتي امروز خود با عنوان "پيكه و زلاتان " اشاره كرده‌ است.
اين بهترين بهانه و سوژه براي روزنامه‌ها و سايت‌هاي خبري مادريد است تا در آستانه بازي بزرگ امشب بارسلونا برابر سويا در آندلوس به تخريب تيم كاتالونيايي بپردازند.
مردم مسلمان آندلوس نيز از خبرهاي غيراخلاقي برزيكنان غيربومي در لاليگا متنفر بوده و انتشار اين خبر در نوع تشويق آنها در بازي امشب اثرگذار خواهد بود.
انتهاي پيام/
farsnews.ir

AlexDelpiero
05-08-2010, 22:24
140 ميليون يورو براي آقاي فوتبال؟!

سران باشگاه مادريدي ممکن است با پيشنهادي 139.3 ميليون يورويي براي خريداري مسي وارد عمل شوند.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] این روزها در مطبوعات انگلیسی این خبر جنجالی منتشر شده است، این در حالی است که مبلغ درج شده در بند جدایی زودهنگام مسی 250 میلیون یورو است ولی در صورتی که این اتفاق رخ دهد، مسی گران قیمت ترین بازیکن دنیای فوتبال خواهد بود.
تصورش را بکنید که لیونل مسی در نهایت از بارسلونا راهی مادرید شود، همان مسیری که لوئیس فیگو در سال 2000 طی کرد.
روزنامه دیلی میرر روز شنبه در گزارشی اختصاصی به این نکته اشاره کرد که سران باشگاه مادریدی پیشنهادی جنجالی را برای جذب لیونل مسی، ستاره باشگاه بارسلونا و به خدمت گرفتن او در کنار کریستیانو رونالدو در رختکن تیمشان آماده کرده اند.
طبق خبر منتشره ،این پیشنهاد 139.3 میلیون یورو ارزش دارد و بدین ترتیب مسی می تواند گران قیمت ترین بازیکن دنیا لقب بگیرد و این انتقال گران ترین انتقال سال شود.در حال حاضر کریستیانو رونالدو، گران قیمت ترین بازیکن دنیاست که با قراردادی 96 میلیون یورویی ازمنچستریونایتد به رئال مادرید منتقل شد.
در سپتامبر سال 2009 لیونل مسی قراردادش با بارسلونا را تا سال 2016 به تمدید رساند و بدین ترتیب مبلغ ذکر شده در بند جدایی زودهنگامش از 100 میلیون یورو به 250 میلیون یورو افزایش یافت.
در گزارش به این نکته اشاره شده که سران باشگاه مادریدی نیز فکر نمی کنند که کاتالونیایی ها پیشنهاد آنها را بپذیرند ولی این اقدام ممکن است به منزله به نمایش گذاشتن قدرت اقتصادی تیم مادریدی باشد.
football3.ir

Catalon
05-09-2010, 21:35
ديشب تيم بارسا توانست تيم سويا را در خانه اين تيم شكست دهد.

تركيب بارسا :

ويكتور والدز

بويان............مسی ............پدرو

تعويضي ها:
دقيقه :68 ورود آبيدال به جاي مكسول

دقيقه :87 ورود يحيي توره به جاي ژاوي

دقيقه :91 ورود ژفرن به جاي كركيچ

هايلايت:

تيم بارسا توانست با درخشش ستارگانش و همچنين مهاجمان جوانش من جمله كركيچ و پدرو تيم سويا را در خانه حريف با نتيجه 3:2 شكست دهد.
در اين بازي چون به طور هم زمان با ديگر تيم ها بود از حساسيت خاصي برخوردار بود.
اين تيم توانست از اوايل بازي سلطه خود را بر بازي نشان داده تا اينكه در دقايق 5 و 28 با گل هاي مسي و بويان كركيچ خود را از سويا پيش اندازد.
در نيمه دوم نيز اين روند ادامه داشت تا پدرو توانست در دقيقه 61 گل سوم تيمش را بزند.
اما اين تيم سويا بود كه لحظاتي را به خودش آمد و توانست در دقايق 69 و 71 دو گل از گل هاي خورده را جبران كنند.
اما با تدبير مربي بارسلونا تيم سويا نتوانست نتيجه بازي را عوض كند تا اينكه بازي با همان نتيجه به پايان رسيد.
با نتايج بدست آمده در لاليگا مشخص شدن قهرمان اين فصل به هفته آخر كشيده شد.

Catalon
05-16-2010, 10:28
امشب ساعت 21:30 به وقت تهران تكليف تيم قهرمان اين فصل لاليگا مشخص مي شه و من با توجه به اينكه بارسايي هستم اميدوارم كه تيممون بتونه اين بازي رو با پيروز پشت سر بزاره و قهرماني رو از آن خود بكنه.

بارسا در رقابتهاي هفته اخر لاليگا در مقابل تيم رده هيجدهمي وايادوليد مي رود البته از روي كاغذ نشان مي ده كه بارسا كار سختي رو در برابر اين تيم نداشه باشه ولي امان از دست انگيزه و پول هايي كه مدير باشگاه رئال خرج مي كنه.

تركيب احتمالي بارسا در اين بازي:

ويكتور والدز

آبيدال............پويول............پی که........ ....آلوز

تنها خطري كه تيم بارسا رو دنبال مي كنه تيم رئال هست كه با باخت بارسا و يا تساوي و برد رئال در دو مورد اين تيم رئال هست كه قهرمان اين فصل لا ليگا ميشه...

AlexDelpiero
05-16-2010, 17:21
اینیستا: "دوست دارم بازی کنم" [Only Registered And Activated Users Can See Links]
آمدن سسک موجب "پیشرفت در کیفیت" خواهد بود
آندرس اینیستا راجع به آن چه سسک فابرگاس درباره اش صحبت کرده بود نیز سخن گفت، این که او مطمئن است اگر روزی بخواهد آرسنال را ترک کند دوست دارد به بارسا بیاید. اینیستا ورود بالقوه ی هم بازی اش در تیم ملی را این گونه توصیف کرد: "پیشرفت بزرگی در کیفیت خواهد بود. او در آرسنال کاپیتان است، دیگر چه باید بگویم؟"

آندرس اینیستا گفته است که می خواهد مقابل وایادولید بازی کند، ولی در صورتی که درترکیب قرار نگیرد می تواند منطق سرمربی را درک کند. او گفت: "مهمترین مسئله این است که سرنوشت ما دست خودمان است."
آندرس اینیستا دو روز مانده به مسابقه ی حساس با وایادولید، درباره ی بهبود مصدومیتش می گوید: "چند روز همراه تیم کار کرده ام و تمامی تمرینات را انجام داده ام، احساس بسیار خوبی دارم. جلسه ی امروز خوب بود، باید ببینیم فردا چه اتفاقی می افتد و سپس تصمیم گرفته می شود. امیدوارم مشکلی نباشد و بتوانم بازی کنم... ولی اگر بخواهم صادق و منطقی باشم، به نظرم محتمل نیست که از ابتدا در ترکیب باشم. شور و اشتیاق زیادی دارم، اما هم تیمی هایم بسیار خوب بازی می کنند."
فکر کردن به مصدومیت

اینیستا دل خوشی از این یک ماه خارج از میادین ندارد: "بازی نکردن سخت است. من آخرین قسمت، تعیین کننده ترین و بهترین قسمت را از دست دادم. از مصدومیت رنج می برید و در عین حال حس خوبی نیست که نمی توانید به تیم کمک کنید. حضور در آخرین بازی مهم است، چرا که من فصل را با مصدومیت آغاز کردم و نمی خواهم آن را با مصدومیت پایان دهم... از نظر شخصی، فصل سختی بود... پذیرش این مصدومیت برایم دشوار بود و سبب شد در آینده راجع به آن فکر کنم."
90 دقیقه تا افتخار
اما وی گفت هر اتفاقی برای خودش بیفتد "مسئله ی مهم فتح لیگ است... بازپس گیری قهرمانی سخت است. انجام این کار در روز آخر، با این امتیاز بالا، تماشایی خواهد بود... نمی توانم برای شروع بازی و فرصت جشن گرفتن یک قهرمانی دیگر صبر کنم. تمام انگیزه ی جهان را برای این جام داریم... همگی می دانیم که تنها 90 دقیقه با قهرمانی فاصله داریم. هواداران همیشه یه موقع واکنش نشان می دهند و ما به آن ها نیاز خواهیم داشت."
بارسا، مسلط به اوضاع

اما اینیستا جوجه ها را قبل از پایان پاییز نمی شمرد: "هیچ کس انتظار ندارد رقابت ساده ای باشد. هر دو تیم انگیزه ی زیادی برای این مسابقه داریم." وایادولید و مالاگا، که با رئال مادرید بازی دارد، هر دو در نبرد برای سقوط نکردن شرکت دارند: "این هفته بازی های تعیین کننده ی زیادی وجود دارند، و برای تیم هایی که خطر سقوط را حس می کنند این آخرین شانس است." بنابراین موقعیت ساده ای نخواهد بود: "نمی دانم کلمنته با چه برنامه ای پیش خواهد آمد، احتمالاً یک مساوی برای آن ها کافی است. چیزی که به طور قطع می دانم این است که وقتی تیم تصمیم می گیرد و هواداران پشت ما هستند، چیزی برای نگرانی وجود ندارد... مهمترین مسئله این است که سرنوشت ما دست خودمان است. نمی توان روی آن قیمتی گذاشت."
fcbarca.ir

AlexDelpiero
05-16-2010, 17:25
مسی از رونالدینیو پیشی گرفت [/URL] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [URL="[Only Registered And Activated Users Can See Links] GhwP29wdGlvbj1jb21fY29udGVudCZ2aWV3PWFydGljbGUmaWQ 9NTM5OjEzODgtMTItMTQtMDEtNTAtNTkmY2F0aWQ9NDA6YmFyY 2FuZXdzJkl0ZW1pZD0xMzE="] [Only Registered And Activated Users Can See Links]

بيشتر گل های لئونل مسی در مقابل اتلتيكو مادريد و سويا زده شده كه سهم هر كدام 7 گل بوده است. همچنين مسی تا كنون موفق به باز كردن دروازه ويارئال و خرز نشده است.
لئونل مسی با رساندن تعداد گل هايش به عدد 71 در ليگ اسپانيا از رونالدينهو پيشی گرفت.
پس از دو بازي كه لئونل مسی در زدن گل ناكام مانده بود، مقابل مالاگا دوباره پايش به گلزنی باز شد تا با گرفتن 3 امتياز بازي بارسا دوباره به صدر جدول بازگردد.
ميانگين گلزنی خوب
لئونل مسی پس از اولين حضورش در فصل 2004/2005 در 129 بازی برای بارسا بازی كرد كه در اين تعداد مسابقه 71 گل به ثمر رساند. يعنی معادل 0.55 گل در بازی يا هر دو بازی يك گل.
بالاتر از رونالدينیو با يك گل
رونالدينیو از فصل 2003/2004 تا 2007/2008 در ليگ اسپانيا 145 بازی براي بارسا انجام داد و 70 گل برای بارسا به ثمر رساند، يعنی ميانگين 0.48 گل در هر مسابقه.
نفر شانزدهم در تاريخ باشگاه
با اين وجود، لئونل مسی كه در حال حاضر شانزدهمين گلزن تاريخ بارسا در ليگ است راه طولانی براي رسيدن به صدر پيش رو دارد.
سزار با 195 گل زده در 287 بازی از سال های 1945 تا 1955 در صدر جدول قرار دارد و پس از او كوبالا با 131 گل در 186 بازی و سپس اتوو با 108 گل در 142 بازی در رده دوم و سوم قرار دارند.

fcbarca.ir

AlexDelpiero
05-17-2010, 12:07
هفته سي و هشتم لاليگا اسپانيا/
جشن قهرماني باشكوه بارسلونا در نيوكمپ
خبرگزاري فارس: در آخرين شب از لاليگا‏، بارسلونا با اقتدار برابر وايادوليد پيروز شد و جشن قهرماني باشكوهي گرفت.

به گزارش خبرگزاري فارس، در دومين شب از هفته سي و هشتم و پاياني لاليگا اسپانيا، بارسلونا در ورزشگاه نيوكمپ با گل‌هاي مسي 62 و 76 و پدرو 31 و پريه‌تو (گل به خودي 27) برابر رئال وايادوليد به برتري 4 بر صفر دست پيدا كرد.

رئال مادريد در خانه مالاگا تن به تساوي يك بر يك داد. در اين ديدار ابتدا مالاگا با گل دقيقه 9 دودا پيش افتاد اما رافائل فان در فارت در دقيقه 48 گل تساوي را به ثمر رساند.
به اين ترتيب بارسلونا با 99 امتياز قهرمان شد و رئال مادريد با 96 امتياز در رتبه دوم قرار گرفت.

در پايان لاليگا امسال، والنسيا و سويا به عنوان تيم هاي سوم و چهارم ديگر سهميه هاي ليگ قهرمانان اروپا را به دست آوردند و مايوركا و ختافه راهي ليگ اروپا شدند.

تساوي مالاگا برابر رئال مادريد باعث ماندگاري اين تيم جنوبي در لاليگا شد و در نهايت 3 تيم وايادوليد، تنه‌ريف و خه‌رس راهي دسته دوم شدند.

در ساير بازي‌هاي شب گذشته، اوساسونا برابر خه‌رس تن به تساوي يك بر يك داد. ددي 55 براي اوساسونا و آنتونيتو 61 براي خه‌رس گلزني كردند.

راسينگ سانتاندر نيز با پيروزي 2 بر صفر برابر اسپورتينگ خيخون از خطر سقوط گريخت. تيچه 35 و 54 موفق به گلزني شد.
والنسيا نيز با تك گل دقيقه 91 آلكسيس برابر تنه‌ريف به پيروزي رسيد.
انتهاي پيام/
منبع ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
عکس1 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]تيم%20فوتبال%20بارسلوناي%20 سپانيا)
عکس2 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]شادي%20بازيكنان%20تيم%20فوت ال%20بارسلوناي%20اسپانيا%20پس %20از%20به%20ثمر%20رساندن%20گل)

Catalon
05-17-2010, 13:04
ديشب در آخرين هفته از رقابت هاي لاليگا تيم بارسا توانست با 4 گل تيم وايادوليد رو از پيش رو بردارد
تركيب بارسا در اين بازي:

ويكتور والدز

آبيدال............پويول............پی که........ ....آلوز

كيتا............بوسگتس............يحي ي توره

تعويضي ها:
دقيقه 78 هانري به جاي بويان كركيچ
دقيقه 80 زلاتان به جاي آلوز
دقيقه 85 اينيستا به جاي پدرو
هايلايت:
در طول بازي اگر اون 15 دقيقه ائل بازي رو كنار بذاريم به نظر من تيم بارسا بر بازي حاكم بود كه توانست باز اون روند گل زني خود را ادامه دهد.
اما اين بار ژاوي در ميدان نبود.
گل هاي تيم بارسا رو در اين بازي پريتو(گل به خودي) ، پدرو ، مسي در دقايق :26 ، 31 ، 61 ، 76 به ثمر رساندند.
و چون اخبار گل زني تيم بارسا به گوش بازيكنان رئال نيز مي رسيد ديگر سرد شده . نتوانستد از مقابل تيم مالاگا عبور كنند.
اما با اين همه تفاسير و با اين همه كش و قوس هاي امسال تيم بارسا توانست به عنوان قهرماني لاليگا دست پيدا كند.

saiede
05-18-2010, 11:33
لاپورتا: كركيچ فروشي نيست

مديرعامل باشگاه بارسلونا هرگونه احتمال فروش بازيکن جوان تيم فوتبال خود را رد کرد.
[Only Registered And Activated Users Can See Links] خوان لاپورتا، که در آستانه استعفا از سمت خود براي کسب آخرين ضريب محبوبيت در شهر تلاش مي‌کند، در نشست خبري خود گفت: بوخان کرکيچ بازيکن جواني است که در بارسلونا پرورش يافته و ما او را از دست نخواهيم داد.
مديرعامل باشگاه بارسلونا افزود: نه تنها کرکيچ، بلکه هيچ بازيکن جوان ديگري در فهرست فروش ما قرار ندارد و سياست بارسلونا اين نيست که بازيکنان مستعد و جوان خود را به فروش برساند و پيشنهادات نجومي سايرين نيز هيچ اثري در سياست‌هاي کلي ما نخواهد داشت.
لاپورتا در واکنش به اظهارات اخير ساندرو راسل گفت: او سياست را بهتر از من مي‌داند و مطمئن باشيد که هيچ نفرتي هم از سياست ندارد، من با هواداران رک هستم اما او اين روزها نياز به ظاهرسازي و به دست آوردن دل هواداران دارد.

football3.ir

Catalon
05-20-2010, 10:00
ترکیب احتمالی فصل آینده بارسلونا: والدس- دنی آلوس، پیکه، پویول، مکسول- کیتا- چابی، فابرگاس- مسی، ویا، اینیستا ذخیره های طلایی: آبیدال، بوسکتس، پدرو، بویان

باشگاه بارسلونا کمتر از یک هفته پس از قهرمانی در رقابت های این فصل لالیگا، اولین خرید بزرگ فصل نقل و انتقالات را انجام داد و داوید ویا، مهاجم گلزن والنسیا را به خدمت گرفت. آنها همچنین به شدت به دنبال خرید سسک فابرگاس، کاپیتان توپچی های لندن هستند و با توجه به ابراز تمایل این بازیکن برای بازگشت به تیم سابقش و همین طور مبلغ هنگفتی که آبی و اناری ها برای او در نظر گرفته اند، می توان انتظار داشت که این بازیکن نیز در همین تابستان به نوکمپ بپیوندد.
حضور این دو بازیکن در ترکیب بارسلونا، این تیم را به تیمی رویایی بدل خواهد کرد و پپ گواردیولا می تواند امیدوار باشد که با در اختیار داشتن چنین تیمی سومین قهرمانی متوالی اش در لالیگا را به دست آورد.
با ورود ویا و فابرگاس، بوسکتس و زلاتان از ترکیب اصلی خارج خواهند شد؛ البته گفته می شود که مهاجم سوئدی به عنوان بخشی از قرارداد سسک، راهی لندن می شود. مطمئنا برای بازیکن مغروری مانند زلاتان نیمکت نشینی دائمی اصلا جذاب نخواهد بود.
ترکیب احتمالی فصل آینده بارسلونا: والدس- دنی آلوس، پیکه، پویول، مکسول- کیتا- چابی، فابرگاس- مسی، ویا، اینیستا
ذخیره های طلایی: آبیدال، بوسکتس، پدرو، بویان

n_mamali
06-20-2011, 13:34
تيم فوتبال بانوان بارسلونا در جام حذفي اسپانيا قهرمان شد و کوپا دل‌رينا را بالاي سر برد.
[Only Registered And Activated Users Can See Links] 8%A7_%D9%82%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86_%D8%AC%D 8%A7%D9%85_%D8%AD%D8%B0%D9%81%D9%8A_%D8%A7%D8%B3%D 9%BE%D8%A7%D9%86%D9%8A%D8%A7_%D8%B4%D8%AF
به نقل از ABC، تيم فوتبال بانوان بارسلونا با غلبه بر اسپانيول ديگر نماينده کاتالونيا در فينا کوپادل‌رينا (جام ملکه) که با جام حذفي بانوان اسپانيا برابري مي‌کند به مقام قهرماني رسيد.
بيشتر بازيکنان تيم مردان بارسلونا براي تشويق تيم بانوان در ورزشگاه حاضر شده و هواداران زيادي براي تماشاي فتح يک افتخار ديگر به محل مسابقه آمده بودند.
بارسلونا در فينال کوپادل‌رينا با نتيجه يک بر صفر از سد اسپانيول گذشت و يک جام ارزشمند ديگر را به موزه بارسا در نيوکمپ هديه کرد.
اين اولين باري است که بارسلونا ضمن شکستن طلسم قهرماني‌هاي اسپانيول، در جام ملکه اسپانيا به قهرماني مي‌رسد.

n_mamali
06-24-2011, 17:17
آرسنال پيشنهاد 27 ميليون پوندي بارسلونا براي جذب فابرگاس را رد کرد.
به نوشته روزنامه‌هاي انگليسي "سان" و "تگراف" باشگاه آرسنال پيشنهاد 27 ميليون پوندي بارسلونا براي جذب فابرگاس را ناکافي دانست و آن را رد کرد.
اين اولين بار نيست که توپچي هاي لندن پيشنهاد بارسلونا را رد مي کنند. آنها تابستان گذشته نيز پيشنهاد اين تيم اسپانياي را رد کرده بودند.
ساندرو روسل، رييس باشگاه بارسلونا تصريح کرد: گوآرديولا به خوبي از قيمت بازيکنان با خبر است. قيمت فابرگاس کمتر از 40 ميليون يورو 57 ميليون دلار است.
وي افزود: مبلغ پيشنهاد ما کمتر از رقم پيشنهادي آرسنال است. اگر با اين مبلغ موافقت کردند، فابرگاس را جذب مي‌کنيم. در غير اين صورت به فکر گزينه ديگري خواهيم بود.

n_mamali
06-27-2011, 11:40
مهاجم آرسنال براي تعطيلات تابستاني به زادگاه خود بارسلونا سفر کرده و اين بهانه خوبي براي تلاش بارسا در پروژه خريد وي محسوب مي‌شود.
سسک فابرگاس روز گذشته براي ديدن خانواده خود راهي بارسلونا شد تا از تعطيلات به دست آمده در فصل تابستان استفاده کند اما هرگز باور نداشت جمعيتي حدود 4 هزار نفر در فرودگاه بارسلونا حضور داشته باشند.
هواداران بارسلونا تنها به خانواده فابرگاس اجازه دادند از تونل ايجاد شده عبور کرده و به فرزند خود برسند. فرودگاه بارسلونا براي دقايقي به طور مطلق در اختيار جمعيت حاضر در سالن‌هاي مختلف بود و پليس تنها به دادن تذکر و خواهش از مردم براي رعايت قوانين بسنده مي‌کرد.
سسک فابرگاس بارها اعلام کرده که بي‌صبرانه در انتظار بازگشت به بارسلونا است اما دو ماجراي هميشگي يعني مسائل مالي و البته رضايت باشگاه آرسنال موانع جدي بر سر راه اين انتقال هستند. اين بازيکن تا دو سال ديگر با آرسنال قرارداد دارد.

42d3e78f26a4b20d412==