PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بزرگترین فریب رسانه های ورزشی دنیا

레자
09-17-2012, 23:01
به نام خدا

نوجوان ۱۸ ساله ای که دیلی میل، گاردین و میرور را فریب داد

وقتی که لیگ های فوتبال معتبر اروپایی در تعطیلات به سر می برند، علاقه مندان به فوتبال با آب و تاب اخبار مربوط به جدیدترین شایعات پیرامون نقل و انتقالات را دنبال می کنند تا ببینند چه بازیکنانی به تیم مورد علاقه شان می آید یا از آن جدا می شود. مهلت قانونی نقل و انتقالات تابستانی در اروپا فردا به اتمام می رسد.

اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید که این موج پایدار شایعات ترانسفر بازیکنان از کجا می آید؟ آیا خبرنگاران خبره مخفیانه خود را به زمین های تمرینی تیم ها رسانده و گوش خود را برای شنیدن اخبار تیز می کنند؟ آیا واقعا همسر فلان بازیکن در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ در حال خرید دیده شده است تا بتوان از آن نتیجه گیری کرد که آن بازیکن در حال انتقال به یک شهر جدید و باشگاه جدید است؟

یا اینکه – اجازه بدهید رک بگوییم – تمام این شایعات ساختگی هستند؟

روز گذشته یکی از افراد سرشناس در توئیتر با اکانت @footballagent49 که در طول تابستان اقدام به انتشار جدیدترین اخبار و شایعات نقل و انتقال بازیکنان کرده بود، مطلبی را نوشت که می توان آن را یک شرمساری بزرگ برای روزنامه های مطرح ورزشی به خصوص در انگلستان دانست.

ترجمه متن نوشته شده توسط این ژورنالیست قلابی در توییتر در زیر آمده است:

من این را می نویسم تا به شما بگویم که، نه، من “یک مدیر برنامه ها در فوتبال” نیستم. در حقیقت من یک فرد ۱۸ ساله هستم که ظرف ۲ ماه گذشته شما احمق های ساده لوح را با داستان های ساختگی ام فریب دادم.”

یک بعدازظهری که حوصله ام سر رفته بود شروع به این کار کردم و هرگز فکر نمی کردم که بتوانم ۴۳ هزار دنبال کننده در توییتر داشته باشم. احساس می کنم که تجربه توئیتر من بسیار موفق بود به طوری که بعضی از “داستان هایم” در بین ۵ خبر اول توییتر در دنیا قرار گرفت.

مفتخرم بگویم که در تمام عمرم حتی یک بار هم یک خبر واقعی در مورد نقل و انتقالات بازیکنان نداشتم و با این حال هنوز هم بسیاری از مردم می گویند که اخبار من مؤثق تر از اسکای اسپورتز و بی بی است. خنده داره.

بعضی از پر سر و صدا ترین اخبار من در مورد داستان های مربوط به کاکا یا فالکائو بود که کاملا ساختگی بودند. حتی روزنامه دیلی میل مطلبی بر اساس نوشته های من در مورد کاکا نوشت و ۲ ژورنالیستی که آن را نوشتند در توییتر به لیست دنبال کنندگان من پیوستند. داستان فالکائو احتمالا داستان مورد علاقه من بود چرا که شب گذشته بیش از یک ساعت در سرتاسر جهان و بیش از ۳ ساعت در اسپانیا و انگلیس در صدر اخبار توییتر قرار داشت.

یک بخش جذاب دوران من در توییتر این بود که چطور برخی از خبرنگاران شناخته شده مزخرفات من را باور کردند و حتی از من به عنوان منبع استفاده می کردند.

همین جا باید خاطرنشان کنم که چیزی به اسم “مدیر برنامه” در توییتر اصلا وجود ندارد، هر کس با یک آی کیو دو رقمی می تواند این را تشخیص دهد. اکانت هایی مثل @Agent_NCP، @EPL_Source و @Agent_ITK همگی نسخه های ضعیف تری از خود من هستند. @Backpage هم یک دلقک دیگر است که هر روز داستان های من را می دزدید و آنها را به اسم خودش منتشر می کرد.

من برای تلف کردن وقت همه متأسفم، شما وقتی که داستان های من اشتباه از آب در می آمدند و پیام های بی شماری را حذف کردم باید متوجه می شدید که همگی آنها ساختگی است. هنوز هم نمی توانم باور کنم که در منچستر، لیدز، ایرلند، نیجریه و آفریقای جنوبی اخبار من در صدر فهرست پرخواننده ترین ها قرار داشت. شاید کمی برای آن کسی که برچسب “فالکائو ۲۰″ را بر روی لباس چلسی خود حک کرده بود احساس تاسف می کنم.

من واقعا از دوران خود در توییتر لذت بردم، به خصوص با گیج کردن هواداران اورتون و تاتنهام به صورت روزانه. شما احمق ها باید می فهمیدید که داستان های من الکی است وقتی که تیم های شما را به هر بازیکنی که ممکن بود ربط دادم به این امید که شاید یکی از این انتقالات رخ دهد.

دوران من اکنون به پایان رسیده و امیدوارم که بتوانم از آخرین روزهای بازار نقل و انتقالات بدون اینکه خودم هیچ شایعه ای درست کنم لذت ببرم.

از تمام کسانی که مرا در توییتر دنبال کردند و مزخرفات من را ریتوئیت می کردند تشکر می کنم. خداحافظ همگی.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

در مورد ادعای این فرد در مورد کپی کردن دروغ هایش توسط خبرگزاری های سرشناس باید بگوییم که در تاریخ ۱۸ آگوست وی در توییتر نوشته بود: “منچستر یونایتد روز جمعه خواستار انتقال قرضی کاکا از مادرید شد. مسئولان دو باشگاه از این انتقال اطمینان دارند اما هنوز در مراحل ابتدایی است. “

فردای آن روز، دیلی میل این خبر را بدین شکل منتشر کرد: “رئال مادرید که از پیوستن لدکا مودریچ به تیمش مطمئن است، به منچستر یونایتد پیشنهاد انتقال قرضی یک ساله کاکا را داده است. “

طبق رسم معمول این گونه شایعات، خبرگزاری های دیگر نیز این خبر را به شکل متفاوتی مخابره کردند. گاردین نوشت: “رئال مادرید امیدوار است که انتقال قرضی کاکا به منچستر یونایتد، یک جای خالی برای لوکا مودریچ باز کند.”

نیل اشتون یکی از دو خبرنگار دیلی میل که اسمش در مطلب نوشته شده توسط این خبرنگار جعلی آمده، در پاسخ به این سوال که آیا از مطالب ساختگی وی به عنوان منبع استفاده می کرد گفت: ” آه، نه، نه دقیقا… همه می دانستند که کاکا به منچستر پیشنهاد شده.”

به نظر می رسد ساختن اخبار دروغین این چنینی بسیار آسان باشد. کافی است مهاجمی که در تیمش جایی ندارد را به تیمی که به دنبال جذب یک مهاجم جدید است ربط دهید. همه داستان شما باور خواهند کرد.

راستی من شنیدم که ظرف همین چند ساعت آینده کاکا سر از منچستر سیتی در می آورد، نگید نگفتید!

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

42d3e78f26a4b20d412==