PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار و مصاحبه های السـاندرو دل پـیـرو، اسطوره یوونتوس

ale10forever
07-26-2012, 12:57
به نام خدا
[Only Registered And Activated Users Can See Links]
در این تاپیک اخبار وحواشی مربوط به کاپیتان دل پیرو قرار میگیره.
مصاحبه های جدید کاپیتان، اخبار تیم بعدی و کلا هر خبری رو در مورد اسطوره در این تاپیک قرار میدیم.
دوستان لطفا از بحث و تبادل نظر در این تاپیک خودداری کنن. میتونید با نقل قول گرفتن از این تاپیک، نظرهاتون درباره اله رو در تاپیک اصلی ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) مطرح کنید.
به امید اینکه این تاپیک یکی از پر رونق ترین تاپیکای سایت بشه
مرسی

ale10forever
07-27-2012, 16:39

فقط یک رویداد ورزشی را در عمر فعالیت ورزشی ام کم دارم و آن هم المپیک است. صادقانه بگویم خیلی دوست داشتم تجربه حضور در آن را هم در لیستم داشته باشم.

شاید برای این دلیل باشد، اما بالاتر از همه اینها بخاطر علاقه زیاد من به همه ورزشهاست، و هر 4 سال من منتظر آغاز این شور و اشتیاق باورنکردنی هستم.

بازیهای المپیک- لندن واقعا بی نظیر است: پرهیجان ترین رقابت ورزشی در یکی از زیباترین شهرهای دنیا... همچنین برای من، مطمئنا من بازیهای تیم رویایی بسکتبال آمریکا را از دست نخواهم داد؛ این بیستمین سال از آغاز دوران افسانه ای آنها از بارسلونا 1992 است و البته تمام رقابتهای ورزشکارهای تیم ملی خودمان!

یکی از زیباترین مسائل درمورد بازیهای المپیک یافتن علاقه تان به هر رشته ورزشی است، یا تشویق کردن ورزشگاری از وطن خودمان ...

پس "سریعتر! بالاتر! قوی تر!" فورتزا آتزوری!!! و تبریک مسابقات المپیک به همه.

الساندرو

alexdelpiero_10
07-28-2012, 11:37
الکس در اغاز المپیک از ادامه فوتبالش در تیمی مناسب خبر داد

امشب در حالی که دنیا چشم به اففتاحیه رسمی بزرگ ترین رقابت ورزشی جهان ( المپیک 2012 لندن ) داشت الساندرو دل پیرو از اغاز این رقابت دیدنی ابراز خوشحالی کرد و خبر از احتمال ادامه دوران فوتبالش برای 5 سال اینده داد.

" این بزرگ ترین رویدادی ست که در کارنامه دوران بازیگری من وجود نداشت و این رویداد را در حیات ورزشی ام کم دارم، یک رویداد بزرگ که واقعا عاشق اش هستم، این بار هم همین طور است ، ورزش که همیشه لذت و اصلی ترین مسئله برای لذت من تمام ورزش ها، امروز برای چهار سال منتظر ماندیم تا این رویداد هیجان انگیز را ببینیم. المپیک لندن واقعا استثنایی ست، یک رویداد در شهر بسیار بسیار دیدنی دنیا. فورتزا اتزوری با ارزوی المپیکی خوب برای همه "

اما دوران بازیگری و اینده
احتمال حضور در امریکا " کشوری یگانه، مکان هایی که من همیشه از بودن در تعطیلات در این کشور لذت می برم، هنوز هیچ چیز مشخص نیست و باید ببینیم که در انجا و یا در کشوری دیگر چه خواهد شد. تنها می خواهم بهترین شرایط را برای بازی کردن فوتبال برای یک، دو، سه و یا پنج سال ."

ناراحتی از عدم تمدید با یووه
الکس این بار ناراحتی خود را از عدم تمدید قرارداد با یوونتوس پنهان نکرد " حقیقت این است که من انتظار این را نداشتم که قراردادم تمدید نشود. سال گذشته سال سختی بود، من همه چیز را گفته ام و هر چه می توانستم انجام بدهم در این سال ها انجام دادم، خلی خوشحالم و حالا به اینکه بتوانم سرنوشت را ادامه دهیم دارم، امروز سرنوشت از انچه که انتظار داشتم متفاوت است، برای ان باید به عقب برگشت. می خواهم بهترین شرایط را برای ادامه فوتبال انتخاب کنم بدون اینکه تلخی و ناراحتی باشد، حداقل از طرف من. "

اینده مربیگری
دل پیرو در روش مربیگری از گواردیولا به عنوان یک سمبل یاد می کند " اگر می خواهی یک مربی باشی باید راه گواردیولا را داشته باشی. اما در کنار هیجان تراپاتونی ، میل به پیروزی لیپی، برنامه و نظم کاپلو، چشم انداز انچلوتی. "

بهترین پیروزی و رکوردها
"برای من بهترین در دوران بازیگری ام جام جهانی ست اما در سایر استادیوم ها که مورد تشویق قرار گرفتم مثل برنابئو، و اخرین کاپ ام در اخرین بازی ام در تورینو ، مردمی که بیش از بیست دقیقه مرا تشویق کردند. چیزهایی که نمی توانم توضیح بدهم اما همیشه در ذهنم می ماند و البته لحظاتی مانند فینال یورو 2000 که پس از ان یورو که از دست رفت، جام جهانی به دست امد. "

ale10forever
07-29-2012, 08:20
[Only Registered And Activated Users Can See Links](O rphée) ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

اون قسمتایی که داخل « » نیست ، توضیحات خود CNN بین صحبتای الکسه و من چیزی اضافه نکردم ..

^ به عنوان زیر عکس کم کم باید عادت کرد انگار .. ؛ [ کاپیتان سابق :( ]

الساندرو دل پیرو بازی خداحافظی که شایسته اش بود رو دریافت کرد ، یه تشویق سرپایی 20 دقیقه ای از طرف طرفدارانش در آخرین بازیش برای یوونتوس. معاشقه الکس با یووه ، نزدیک به 2 دهه بطول انجامید و تعجبی نداره که خودش و هوادارانش کمی احساساتی بشن ...

« افراد زیادی اون روز گریه میکردن و من خیلی احساساتی شدم. سعی کردم با خم شدن و پاک کردن چشم هام ، اشک هام رو پنهان کنم (به احتمال زیاد منظورش همون جمع کردن شال گردنهایی که از سکوها براش پرتاب میشد) . لحظات بسیار خاص و غیرقابل باوری بود. هنوز نمیتونم با کلمات توصیفش کنم. تا ابد همراهم خواهند بود »

دل پیرو بدرستی جایگاه یک اسطوره زنده یوونتوس رو بدست آورده. او درحالی تورین رو ترک کرد که رکورد بیشترین گل و بیشترین حضور در زمین مسابقه از آن اوست. در مجموع الکس 15 جام در 20 سال بالای سر برد. با این حال موفقیتی که در فوتبال کسب کرد هیچوقت نگرش کلی او رو تغییر نداد. همیشه تودار و خجالتی بود. درست مثه پسربچه ای که از بزبون رویاش - یه بازیکن حرفه ای فوتبال شدن - خجالت میکشه

« وقتی بچه بودم ، ازم پرسیدن که وقتی بزرگ شدم میخوام چیکاره بشم. حقیقتش نمیدونستم که فوتبالیست بودن میتونه یه شغل باشه ، بنابراین نمیدونستم که چی جواب بدم. بیشتر یه نوع ورزشه، میدونید چی میگم؟ و صادقانه بگم که فوتبالیست شدن همیشه آرزوی من بوده و دیگه چه چیز بیشتری میتونید بخواید وقتی که در بچگی این فرصت رو پیدا میکنید که به آرزوتون جامه عمل بپوشونید؟ »

و خب او موفق شد! و دورترین آرزوش ، بردن جام جهانی ، در سال 2006 رنگ واقعیت بخودش گرفت

« نمیتونم این واقعیت رو که بردن جام جهانی بزرگترین پیروزیم بوده رو پنهان کنم. از همون بچگی هی بخودت میگی که نه! میخوام اون رو فتح کنم! واقعاً موفقیت بزرگی بود .. »

دل پیرو با یووه فرازهایی زیادی رو تجربه کرد ولی فرودهایی نیز وجود داشتند ... مدت کوتاهی بعد از فتح جام جهانی در سال 2006 ، دو مقام قهرمانی از یووه گرفته شد و اونها به سری B تبعید شدن. الکس میتونست بره ولی موند و به تیم کمک کرد تا به دسته اول برگرده ...

« حتی قبل از اینکه سقوطمون قطعی بشه به باشگاه گفتم که اگه بهم نیاز داشتید ، من اینجام! هیچوقت به رفتن فکر نکردم و بردن جام جهانی یا جایگاهم رو دلیل مناسبی برای ترک یووه نمیدونستم. مدیون یووه بودم ( [Only Registered And Activated Users Can See Links] ) .. »

و فصل پیش داستان یووه با فتح اسکودتو کامل شد. این اولین قهرمانی اونا در لیگ بعد از اتفاقات سال 2006 بود و بعد از یک فصل عملاً بی نقص تحت رهبری آنتونیو کنته بدست اومد. بیانکونری حتی یک بازی رو هم در سری آ نباخت!

« یووه قهرمان شد برای اینکه همه چی عالی پیش رفت. ما حقیقتاً پرانگیزه و همه در کنار هم متحد بودیم. تیم با کیفیتی داشتیم و عدم حضورمون در اروپا هم کمک کرد. همچنین ورزشگاه جدید ما رو کلی جلو انداخت »

قهرمانی یووه پایان خوشی بود که دل پیرو در آخرین فصلش در کنار بانوی پیر انتظارش رو میکشید. اما این سوال پیش میاد که چرا او در یووه باقی نموند؟

« دروغ گفتم ، اگه بگم انتظار داشتم یووه قراردادم رو تمدید کنه. هیچوقت نگفتم : اوه! آخه چرا تمدیدش نکردن؟ من همه چیزم و چه بسا بیشتر از اون برای باشگاه ، هوادارا و تیم گذاشتم و خیلی از عملکردم راضی ام. حالا باید پیگیر سرنوشتم باشم و سرنوشت من دیگه اینجا رقم نمیخوره ( [Only Registered And Activated Users Can See Links] ) »

پس مقصد بعدی اسطوره 37 ساله ایتالیایی کجاست؟

« ایالات متحده یک گزینه ست و کشور خارق العاده ایه. بدم نمیاد اونجا باشم و کلی لذت ببرم. ولی هنوز با هیچ تیمی بتوافق نرسیدم. بعداً مشخص میشه که آیا تیم بعدیم در اونجاست و یا جای دیگه ... »

ale10forever
07-31-2012, 18:11
المپیک من

من مسابقات المپیک لندن را با توجه و دقت زیادی دنبال میکنم.

احساساتی که این رویداد به ما می هد، بی نهایت است و به عنوان یک ورزشکار با شور و هیجان زیادی که نسبت به تمام ورزشها دارم؛ نمیتوانم از جلوی تلویزیون بلند شوم؛ البته به جز مواقعی که تمرین دارم...

برای ما ایتالیایی ها دلایل زیادی برای افتخار کردن به ورزشکارهایمان وجود دارد. شروع عالی، از دختران پدیده مان که در شمشیربازی سلطنت کردند تا طلای تیرکمان مردان، 2 مدال نقره در تیراندازی 10 متر و شمشیربازی سابر و مدال برنز جودو... خسته نباشید بچه ها! و این تازه اول کار است...

آرزوی موفقیت برای تمام ورزشکاران ملی مان که امروز و روزهای دیگر رقابتشان را انجام میدهند، من شما را دنبال و تشویق خواهم کرد! باید بگویم تمام این حرفه ای گری، بالا رفتن مفهوم ورزش مرا بی قرار میکند؛ خواسته دوباره بازی کردن در من بسیار زیاد است. نمیتوانم برای چالش دیگری صبر کنم... به همین خاطر است که تمریناتم را دنبال میکنم تا در موقعیت مناسب در بهترین شرایط باشد.

مسابقات المپیک من در آستانه آغاز است.

در همین حال در حال لذت بردن از المپیک لندن هستم!

الساندرو

ale10forever
08-10-2012, 20:26
مارکیزیو: جای خالی دل پیرو احساس می شود ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

Juventusfc.iR – کلودیو مارکیزیو می گوید با اینکه احتمال محرومیت ۱۰ ماهه آنتونیو کونته وجود دارد، اما همچنان برای او یک الگو محسوب می شود.

احتمال محرومیت ۱۰ ماهه این مربی به دلیل نقش وی در رسوایی تازه شرط بندی فوتبال ایتالیا تا ۹ ژوئن ۲۰۱۳ از حضور در کنار زمین وجود دارد.

با این وجود کلودیو مارکیزیو معتقد است او همچنان الگویی برای سایر بازیکنان به حساب می آید.

شماره ۸ یوونتوس در مصاحبه ای با اسکای گفت: “مشخص است که او (کونته) از وضعیت موجود احساس راحتی نمی کند. اما او الگویی برای ماست چرا که این مسئله را در زمین به روی خودش نمی آورد. مانند همیشه سر ما فریاد می زند، مانند همیشه به ما تمرین می دهد و انگیزه و روحیه معمول را به تیم وارد می کند.”

“بنابراین او الگویی عالی برای ماست و به ما نشان می دهد چگونه در زمین بر روی کارمان تمرکز کنیم.”

از مارکیزیو درباره اینکه چگونه بدون بازیکنی با شماره ۱۰ بازی می کنند، سوال می شود. شماره ۱۰ ـی که تا همین اواخر در اختیار الساندرو دل پیرو بود و از او درباره علاقه اش به این شماره سوال می شود.

“خلا دل پیرو به طور آشکار احساس می شود. اهمیت او برای ما از آوازها و شعارهای هواداران چینی مشخص می شود. دیدن رختکن خالی او در وینوو اثرات زیادی دارد. اله اسوه همه ماست.”

با این وجود من شماره ۱۰ دل پیرو را نخواهم پوشید. این رویای من در زمان جوانی بود، زمانی که مهاجم بودم. اما الان من یک هافبک هستم و همچنین من پلاتینی، باجو و دل پیرو هم نیستم.”

“من کسی نیستم که بتوانم نتیجه بازی را با یک گل تعیین کنم، بنابراین هرگز لیاقت پوشیدن این شماره را ندارم.”

این هافبک همچنین در مورد بازی یکشنبه مقابل ناپولی در سوپر کاپ ایتالیا نیز صحبت کرد: “سوپرکاپ عنوان بسیار مهمی است. ما قهرمان هستیم و این فرصت مناسبی است که ثابت کنیم هنوز قویترین هستیم.”

“بچه های ما به شدت پر انگیزه هستند. ناپولی همیشه برای ما مشکل ساز بوده است، اما کاملا آماده هستیم. ناپولی سال به سال قدرتمندتر می شود و در لیگ آینده هم آنها مطمئنا به همراه میلان، اینتر، رم و اودینزه از رقیبان خطرناک ما به شمار می روند.”

این سومین فینالی است که مارکیزیو و برخی از بازیکنان یووه در چند ماه گذشته بعد از فینال کوپا ایتالیا و فینال یورو ۲۰۱۲ مقابل اسپانیا تجربه می کنند.

“امیدواریم بتوانیم پیروز شویم. اما من از آنهایی هستم که معتقدم حضور در فینال به خودی خود اتفاق مهمی است. حتی در صورتی که بازنده باشید تجربه ای با ارزش و شناخت بهتری از حریف به شما خواهد داد.”

“صادقانه بگویم، هرگز تصور نمی کردم با این سرعت به بالاترین سطح برگردیم. اما لیگ سال گذشته از تک تک روزها ساخته شد و اعتماد به نفس گمشده را به ما بازگرداند. اکنون وظیفه ما ماندن در این سطح است.”

منبع ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

ale10forever
08-13-2012, 15:32
برای نمایش در سایت ثبت نام کنید
رضا فروم یووه
جواب الکس به بوفون :

" در یکشنبه من در زمان سفر کردم، اول به عقب برگشتم و دوباره یک هوادار یوونتوس بودم. فقط یک هوادار، چون چیزی که 20 سال پیش بودم. و به عنوان یه هوادار من بازی فوق العاده دیدم. بارها جلوی تلویزیون از هیجان نیمخیز شدم، خصوصا بعد از پایان وقت قانونی و در وقت های اضافه. نتیجه بازی ازون جا قابل توجه و مهم تر خواهد شد که حریف رو هم در نظر بگیریم، ناپولی که کاملا مستحق بازی در سوپرکاپ بود و در لیگ در فصل آینده هم از رقبای قهرمانی خواهد بود.

بعد سفر من در زمان ادامه پیدا کرد و 20 سال به جلو اومد، حرف های بوفون در فیسبوک باعث شد برای همه ی کارهایی که در این سال ها کردم (کردیم) احساس غرور کنم.

نیازی نیست که اثبات کنم یکی از چیزهایی که همیشه برای من غرور آفرین و گران بها بوده، ارتباطی که با هم تیمی هام داشتم. تقدیمی که جی جی انجام داد، با اون صداقتی که داره، به عنوان اولین فینالی که بدون من جام بالای سر برد، من رو غافلگیر و هیجان زده کرد. خوشحالم که این جام رو بالای سر بردی، ممنونم بابت پیامت، بابت اسکودتوی که با هم رویاش رو دیدیم و سخت براش مبارزه کردیم، و بابت اون بغل توی ترییسته، فقط بغل، بدون هیچ کلامی.

مطمئنم این آخرین جام تو نیست، جام های بسیار دیگری بالای سر خواهی برد.
الساندرو.

Alex Dlpiero_10
08-24-2012, 12:59

الکس تصمیمش را به زودی اعلام می کند

در حالی که یوونتوس و فوتبال ایتالیا خود را اماده نخستین هفته رقابت های فصل جدید سری ا می کنند و اخبار مربوط به پرونده کالچواسکومسه به همراه اخبار بخش نقل و انتقالات تا روزهای پایان همچنان ادامه خواهد داشت، شنیدن اخباری در خصوص اینده کاپیتان پیشین یوونتوس نیز می تواند اهمیت خود را داشته باشد.

این بار بر خلاف شایعه چند روز پیش که از احتمال بازگشت الکس به یووه خبر می داد، شایعه ای مطرح شده که نسبت به این خبر با استقبال بهتری روبرو شده، خبری که به اعلام تصمیم پینتوریکیو در خصوص اینده اش در اخرین روز ماه میلادی جاری پرداخته، یعنی 31 اگوست یا جمعه 10 شهریور.

هر چند که هنوز هیچ چیز مشخص نیست و نمی توان تا اعلام رسمی دل پیرو به این خبر اطمینان کرد اما به نظر می رسد که اله به زودی از تیم و اینده خود خبر خواهد داد تا علاقه مندانش را بیش از این منتظر نگذارد.
گفتنی ست که پیشنهاد دو تیم انگلیسی در کنار پیشنهاد تیم های اماراتی از شانس بیشتری برخوردارند، همچنین شانس پیوستن الکس به فلامینگو به نظر میرسد که از میان رفته چون زمان برای خرید بازیکنان خارجی در این لیگ 10 اگوست به پایان رسیده. تیمی که به نظر می رسید، الکس تمایل زیادی به پیوستن به ان داشت و تنها مشکل تیم برزیلی برای گرفتن اسپانسر در امریکای جنوبی باعث شد تا این انتقال طولانی و در ادامه شکل نگیرد.

Alex Dlpiero_10
08-25-2012, 20:00
دلپیرو رو را به استادیوم دعوت نکردند

الساندرو دل پیرو اسطوره ی افسانه ای باشگاه یوونتوس برای اولین دیدار این تیم که امشب در یوونتوس استادیوم برگزار می‌شود دعوت نشده است . کاپیتان پس از ۲۰ سال حضور در باشگاه یوونتوس با یک خداحافظی باشکوه با حضور در بیانکونری وداع کرد . هر چند گفته می‌شد که دل پیرو برای حمایت از یوونتوس به استادیوم نمی‌رود مشخص شد که باشگاه دعوتی از او به عمل نیاورده است . دل پیرو اکنون زیر نظر یک مربی بدنساز اختصاصی تمرینات خود را برای حفظ آمادگی دنبال می‌کند .
برادر الکس دل پیرو ، استفانو دل پیرو که ایجنت او نیز هست در این باره به کالچیومرکاتو گفت :
” الساندرو هنوز تیم بعدی خود را انتخاب نکرده است ، اما زمان تصمیم گیری او نزدیک است ،این حقیقت دارد که بسیاری از باشگاه سری آ برای این بازیکن پیشنهاد داده تا شاید نظر او مبنی بر عدم حضور در تیم ایتالیایی به غیر از یوونتوس را تغییر دهند اما نظر الکس تغییری نکرده است . ”
او ادامه داد :
” ما در حال مشخص کردن وضعیت نهایی او برای انتخاب تیم بعدی هستیم ، او زیر نظر مربی بدنساز شخصی خود تمرینات را برای حفظ آمادگی حضور در تیم فصل آینده اش دنبال می‌کند . ”
دل پیرو در تابستان امسال از آمریکا ، آرژانتین ، برزیل ، دوبی ، ژاپن و اسپانیا تیم هایی را مورد علاقه خود دید اما هنوز تیمی را انتخاب نکرده است ، برادر او در این باره می‌گوید :
” در حال حاضر هیچ باشگاهی شانس بیشتری ندارد ، مذاکراتی با تیم های MLS و آمریکای جنوبی و حتی امارات داشته ایم ، هر چند تیم های اروپایی بسیاری هم ابراز علاقه کرده اند اما حضور اله در اروپا بعید است . ”

Alex Dlpiero_10
08-28-2012, 08:25
الکس در نزدیکی سیون
6 شهریور 1391
به نظر می رسد که اسطوره بیانکونری راهی سوئیس و تیم سیون خواهد شد. مذاکرات مدیر این باشگاه سوئیسی با استفانو دل پیرو، برادر و مدیر برنامه های این مهره به خوبی پیش رفت و به نظر میرسد که این انتقال به زودی صورت خواهد گرفت و به طور رسمی اعلام می شود.

سرنوشت الساندرو دل پیرو برای بسیاری از علاقه مندان این اسطوره دوست داشتنی و دوست داران یوونتوس از ارزش و اهمیت بسیار زیادی برخودار است و پس از جدایی اله از بانوی پیر تا این لحظه بسیاری از هوادارانش منتظرند تا او تصمیم نهایی خود را برای ادامه دوران بازیگری و یک زندگی راحت اعلام کند.

در حالی که طی روزهای گذشته شایعات زیادی در رسانه های عربی زبان در خصوص اینده الکس در فوتبال کشور امارات منتشر شده بود و از سوی دیگر نیز هیچ واکنشی از سوی اله و برادرش دیده نشد، بسیاری بر این باور بودند که شاید این مهره ارزشمند راهی فوتبال کشورهای عربی شود.

اما از ایتالیا شب گذشته خبر رسید که وی در حال مذاکره با یک تیم اروپایی ست و به نظر میرسد پیش از پایان مهلت قانونی الکس از تیم اینده خود خبر خواهد داد.

امروز مذاکره میان استفانو دل پیرو، برادر و مدیر برنامه های الساندرو و مارکو دجنارو، مدیر ورزشی و مدیر باشگاه سیون مذاکره ای یک ساعته داشت پس از اتمام جلسه مدیر سیون بسیار خوشحال و راضی به نظر می رسید.

گفتنی ست که الکس به فکر بازی در لیگ امریکا و برزیل بود و در حال حاضر هم، همه دوست دارانش منتظرند تا پاسخ نهایی و اعلام رسمی این انتقال را از زبان الکس بشنوند.

Alex Dlpiero_10
08-28-2012, 14:03
دل‌پیرو با سیون به توافق

پس از مذاکرات میان مدیربرنامه های الکس دل پیرو و باشگاه سیون در تورین، گزینه آلساندرو دل پیرو برای این فصل میتواند پیوستن به رینو گاتوزو در تیم سیون سوئیس باشد. مهاجم کهنه کار ایتالیایی و سابق یوونتوس پس از قهرمانی در سری آ در فصل گذشته بازیکن آزاد اعلام شد و از آن پس علاقه مندان زیادی از جمله مونترال در لیگ MLS و ریورپلاته آرژانتین پیدا کرده است اما با این وجود همچنان یک بازیکن آزاد محسوب میشود.
با توجه به گزارشها در ایتالیا، با توجه به اهداف بلندپروازانه مسئولان سیون ممکن است سرنوشت وی تغییر کند و به دیگر بازیکن مطرح ایتالیایی این تیم یعنی جنارو ایوان گاتوزو بپیوندد.
باید منتظر نشست و دید با نزدیک شدن به پایان فصل نقل و انتقالات، سرانجام اسطوره باشگاه یوونتوس با کدام باشگاه برای حضور در آن به توافق خواهد رسید .

Alex Dlpiero_10
08-29-2012, 12:00

الکس موافقت خود را اعلام کرد
7 شهریور 1391
اخباری که در خصوص اینده الکس و احتمال پیوست این مهره ارزشمند جامعه بیانکونری به تیم سیون سوئیس مطرح شد به طور جدی دنبال می شود و طبق اخرین اخبار رسیده الکس دل پیرو موافقت خود را اعلام کرده. منابع خبری از رسمی شدن این خبر در روز چهارشنبه خبر می دهند، هر چند که سران سیون نیز تاکید کرده اند مذاکرات به خوبی پیش رفته و همه چیز می تواند طی دو روز اینده و پیش از پایان مهلت نقل و انتقالات به پایان برسد.

مطمئنا بازی در لیگی کم کیفیت تر چندان خوشایند نیست اما با توجه به شرایط سنی اله، پیوستن به تیمی اروپایی بسیار مناسب تر از حضور در لیگ های کشورهای عربی ست.

با این حال باید منتظر اعلام رسمی این خبر باشیم که برای علاقه مندان الکس و یوونتوس از اهمیت زیادی برخوردار است.

Alex Dlpiero_10
08-29-2012, 22:31
سیون یا سیدنی ، هیچ چیز مشخص نیست
8 شهریور 1391
بسیاری از علاقه مندان الکس دل پیرو منتظرند تا تیم اینده این ستاره دوست داشتنی را بدانند، تیمی که از ان پس برای انان نیز مهم خواهد بود و نتایج ان را در کنار گلزنی ها و نمایش اله دنبال خواهند کرد. اما در حالی که انتظار میرفت دل پیرو به تیم سیون سوئیس منتقل شود و همه مسائل طبق نوشته رسانه ها به خوبی پیش میرفت خبر، شبکه اسکای از غیرممکن بود این انتقال خبر داد!

هر چند که هنوز هیچ چیز به طور رسمی اعلام نشده، اما این شبکه در گزارشی اعلام کرد که استفانو دل پیرو به همراه اندره ا دامیکو همچنان در حال مذاکره با مسولین سیون هستند و تا این لحظه به نظر نمی رسد که شاهد امضای قرارداد اله با این تیم باشیم.

به نظر می رسد در اخرین لحظات تیم سیدنی استرالیا توانسته توجهات را جلب کند اما اله می خواهد در تیمی توپ زند که در رقابت های اروپایی حضور داشته باشد.

Alex Dlpiero_10
08-31-2012, 12:19
رد پیشنهاد سیون ،الکس در نزدیکی سلتیک؟ ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

بعد از این که رسانه های سویس از توافق الکس دلپیرو با سیون خبر داده بودند امروز اسکای اسپورت از رد پیشنهاد سیون توسط الکس خبر داد
سیون که با خرید گتوزو به خرید الکس دل پیرو امیدوار بود اکنون با جواب منفی وی مواجه شده است
رسانه های ایتالیا خبر دادند سلتیک نزدیک ترین تیم به الکس است
شاید حضور سلتیک در چمپیونز لیگ بزرگ ترین شانس این تیم برای خرید الکس باشد
به گزارش اسکای اسپورت تیم های تاتنهام ، براگا نیز به دنبال الکس دلپیرو هستند

Alex Dlpiero_10
08-31-2012, 15:47

سیدنی استرالیا تیم جدید الکس دل پیرو
10 شهریور 1391
لحظاتی پیش مدیر ورزشی تیم سیدنی استرالیا در مصاحبه با وب سایت رسمی این باشگاه اعلام کرد افتخار می کنم که الکس دل پیرو بازیکن فصل پیش یوونتوس به تیم ما پیوسته است. این لحظه ی بزرگی برای تیم سیدنی، لیگ A و فوتبال استرالیاست."

گفتنی است هنوز قرارداد دل پیرو با تیم سیدنی رسمی نشده ولی توافقات نهایی حاصل شده و مدیر این تیم برای امضای قرارداد با دل پیرو راهی ایتالیا شده است

Alex Dlpiero_10
09-02-2012, 16:29

دل پیرو با سیدنی امضا نکرده است
10 شهریور 1391
لحظاتی پیش مدیر ورزشی تیم سیدنی استرالیا در مصاحبه با وب سایت رسمی این باشگاه اعلام کرد افتخار می کنم که الکس دل پیرو بازیکن فصل پیش یوونتوس به تیم ما پیوسته است. این لحظه ی بزرگی برای تیم سیدنی، لیگ A و فوتبال استرالیاست."

گفتنی است هنوز قرارداد دل پیرو با تیم سیدنی رسمی نشده ولی توافقات نهایی حاصل شده و مدیر این تیم برای امضای قرارداد با دل پیرو راهی ایتالیا شده است.

لحظاتی پیش استفانو مدیر برنامه های دل پیرو در سخنانی گفت: "موکل من هنوز به تیم سیدنی نپیوسته و ما قبول کرده ایم که مدیر این تیم برای ادامه ی مذاکرات راهی ایتالیا شود."

شبکه ی اسکای نیز گزارش داد: "مدیر سیدنی و الکس ویدیو کنفرانس داشته اند و الکس از مذاکرات راضی بوده و قبول می کند که مدیر این تیم به ایتالیا سفر کند و مذاکرات را به مرحله بعد ببرند، ولی این به معنی نیست که دل پیرو به سیدنی پیوسته است."

Alex Dlpiero_10
09-02-2012, 16:30

تکلیف نهایی دل پیرو فردا مشخص می شود ؟
12 شهریور 1391
فردا روز بسیار مهمی برای دانستن آینده الساندرو دل پیرو بازیکن و کاپیتان اسبق یوونتوس می باشد، مسئولان تیم سیدنی فردا در تورین با الکس دیدار خواهند کرد و قصد دارند وی را برای حضور در استرالیا و تیم سیدنی متقاعد کنند.

گفتنی است در این میان تیم ساوت همپتون انگلیس پیشنهاد قراردادی 2 ساله ،هرفصل یک میلیون یورو + پاداش به دل پیرو داده و مدیران این تیم نیز امیدوار هستند فصل آینده از وی در ترکیب تیم خود بهره ببرند.

گفتنی است نام تیم هایی چون سلتیک انگلیس، سیون سوئیس نیز از دیگر مشتریان دل پیرو هستند.

Alex Dlpiero_10
09-04-2012, 09:56
دل پیرو تنها یک بازیکن نیست
13 شهریور 1391
بحث حضور الکس دل پیرو بازیکن اسبق باشگاه یوونتوس در تیم سیدنی استرالیا بحث های زیادی را به دنبال داشت و هر روز خبر جدیدی در این زمینه منتشر می شد. کالاچ مربی دروازه بان های سیدنی در این باره گفت:

"تیم سیدنی بسیار علاقه مند به خرید کاپیتان سابق یوونتوس است ،این می تواند یک خرید عالی برای باشگاه و استرالیا باشد. او یکی از بهترین فوتبالیست های ایتالیا و جهان است و هیچ شکی در این مورد وجود ندارد .

"دل پیرو تنها یک بازیکن نیست بلکه یک برند تجاری واقعی است ، امیدواریم هرچه زودتر او را در تیم خود ببینیم و این یک معامله ُ بزرگ برای ما خواهد بود .درست است که او 37 سال دارد اما می تواند 2 یا 3 فصل دیگر بازی کند .

"فصل گذشته در سطح بالایی بازی کرده و نگرانی در این رابطه نداریم. تکنیک او باورکردنی نیست و می تواند ریتم بازی را عوض کند، چیزی که دیگر بازیکنان می توانند از او یاد بگیرند."

گفتنی است لورنزو اینزینیه بازیکن باشگاه ناپولی در مورد دل پیرو گفت: "الساندرو دل پیرو بت من است ، هنگامی که بچه بودم همه ُ گل های او را تماشا می کردم و دوست داشتم مانند او شوت بزنم و از حرکات او تقلید می کردم."

Alex Dlpiero_10
09-04-2012, 19:22

مذاکرات همچنان ادامه دارد
14 شهریور 1391
سرنوشت نهایی دل پیرو در حال رقم خوردن است و به نظر می رسد به زودی تیم آینده و مقصد بعدی کاپیتان اسبق یوونتوس مشخص شود. روز گذشته مذاکرات مسئولان تیم سیدنی استرالیا و دل پیرو تا اواخر شب ادامه داشت اما طرفین نتوانستند به نتیجه ی مشخصی دست پیدا کنند و امروز دور دوم مذاکرات آغاز شده است.

استفانو دل پیرو مدیر برنامه های الکس در این باره گفت: "هنوز چند مسئله در قرارداد وجود دارد و ما نیاز داریم برای رسیدن به نتیجه ،مذاکرات را ادامه دهیم."

گفتنی است شب گذشته تیم المپیاکوس یونان نیز برای جذب دل پیرو ابراز علاقه کرد و سران این تیم در اندیشه ی پیشنهادی جالب توجه برای جذب الکس هستند

Alex Dlpiero_10
09-05-2012, 12:33
لیورپول انگلیس مشتری جدید دل پیرو
14 شهریور 1391
در حالی که بسیاری از رسانه های کشور ایتالیا اظهار داشته اند قرارداد دل پیرو با تیم سیدنی استرالیا فردا ظهر به صورت رسمی اعلام خواهد شد، لحظاتی پیش اسکای اسپورت که یکی از معتبر ترین رسانه های ایتالیا می باشد از پیشنهاد تیم لیورپول انگلیس خبر داد.

از روز گذشته مذاکرات یوونتوس با مدیر تیم سیدنی دنبال شد و به نظر می رسد توافقات نهایی انجام شده و به زودی قرارداد نهایی وی ثبت خواهد شد.

اسکای اسپورت مدعی شده تیم لیورپول که یکی از برترین تیم های فوتبال جزیره می باشد تمایل خود را برای جذب دل پیرو اعلام کرده و خواهان مذاکره با مدیر برنامه های این بازیکن می باشد.

توتواسپورت نیز در گزارشی از توافق 2 میلیون یورویی سیدنی با دل پیرو خبر داده و اعلام کرده این قرارداد فردا رسمی می شود.

Alex Dlpiero_10
09-05-2012, 19:28
دل‌پیرو به سیدنی پیوست ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

بالاخره الساندرو دل‌پیرو اسطوره سابق یوونتوس که پس از اتمام قراردادش از این تیم خداحافظی کرد به تیم سیدنی اف سی کشور استرالیا پیوست .
بر اساس گزارش اسکای اسپرت ایتالیا این بازیکن صبح امروز با باشگاه سیدنی قرارداد خود را امضا کرده است و ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه کنفرانس خبری خواهد داشت . ( کنفرانس خبری تحت پوشش مستقیم از سایت قرارداده می‌شود )
برای کاپیتان دوست‌داشتنی یوونتوس هر جایی که حضور دارد آرزوی موفقیت می‌کنیم .

Alex Dlpiero_10
09-05-2012, 21:39
اینسینیه : دل‌پیرو الگوی من است ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

لورنزو اینسینیه، مهاجم جوان تیم ملی ایتالیا در مصاحبه با روزنامه توتو اسپورت، از الکس دل پیرو به عنوان الگوی ورزشی خود نام برد.
این جوان ۲۱ ساله که امسال مجددا در ناپولی توپ خواهد زد، ابراز امیدواری کرده است تا روزی بتواند مانند مهاجم سابق باشگاه یوونتوس تبدیل به یک اسطوره شود.
گفتنی است، اینسینیه جانشین آنتونیو کاسانو در تیم ملی ایتالیا شده است. خود او در این مورد می گوید : “هرگز جانشین کاسانو در تیم ملی نیستم. او یک بازیکن بزرگ است و امیدوارم هرچه زودتر به اردوی آتزوری برگردد. او یک بازیکن قوی است اما من سبک بازی دل پیرو را دوست دارم و امیدوارم بتوانم روزی مانند او مهاجم موفقی شوم . ”
لازم به یادآوری است، اینسینیه در فصل قبل بطور قرضی در پسکارا حضور داشت و یکی از ارکان اصلی صعود این تیم به سری آ ایتالیا بود.

Fc Bayern München
09-05-2012, 22:16
گزارش زنده – کنفرانس خبری الکس دلپیرو ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

Juventusfc.iR – الساندرو دل‌پیرو اکنون دیگر بازیکن تیم سیدنی اف سی استرالیاست ، الکس بعدازظهر ساعت ۱۳:۵۰ دقیقه به وقت ایتالیا در کنفرانسی خبری در این‌باره صحبت کرد .

الکس به همراه همسر خود سونیا و فرزندش توبیاس وارد اتاق کنفرانس شد ، ابتدا برادر الکس که مدیربرنامه های او نیز هست گفت :

” از همه شما برای حضور در اینجا تشکر می‌کنم ، الکس در اینباره صحبت خواهد کرد .”

دل پیرو نیز صحبت های خود را شروع کرد :

صبح همگی بخیر ، برای حضور در این کنفرانس کوتاه از شما تشکر می‌کنم ، امروز یک روز خاص و متفاوت است ، با ابراز خوشحالی اعلام می‌کنم که من ساعاتی پیش با باشگاه سیدنی قرارداد امضا کرده ام و برای دو سال آینده در لیگ استرالیا بازی خواهم کرد ، صحبت های زیادی دارم ، من ماجراجویی و هیجان را دوست دارم این شکی نیست و بعد از مدت ها بهترین گزینه ای بود که پیش رویم بود و خوشحالم که ماجراجویی را این‌بار در استرالیا آغاز می‌کنم . از تیم های ایتالیایی بابت ابراز علاقه برای جذب من تشکر می‌کنم ، اما من تمام زندگی خود را در ایتالیا پشت سر گذاشتم و نمی‌خواستم در این کشور کار خود را ادامه دهم . بدون شک انتخاب من به نظر خاص می‌آید و من از این بابت خوشحال هستم ( سالن کنفرانس به احترام الکس دست می‌زنند ) ، اگر می‌خواستم ۱۹ سال حضورم در یووه را ادامه دهم ، ۱۰۰۰ و یک دلیل وجود داشت اما من خواستم وارد پروژه ی جدیدی شوم و سیدنی اف سی بخش جدید زندگی من است .

خبرنگار استرالیایی : از شما بابت انتخاب سیدنی متشکرم ، چرا استرالیا را انتخاب کردید ؟

برای خوش آمد گویی از شما ممنون هستم . نمی‌دانم ، در درونم دلایل فراوانی وجود دارد که من را برای آغاز این ماجراجویی جدید سوق می‌دهد . یک شور و اشتیاق وصف ناپذیری که شاید دلیل آن را به خوبی ندانم ، اما آن‌چه که میدانم و مطمئن هستم این است که به خوبی با این ماجراجویی و تجربه جدید هماهنگ هستم و میدانم که موفق می‌شوم .

مصاحبه تکمیلی به زودی ارسال می‌گردد.

منبع : Juventusfc.iR

Alex Dlpiero_10
09-05-2012, 22:28
عکسهایی نایاب جدید الکس دلپیرو بعد از توافق با سیدنی استرالیا

Alex Dlpiero_10
09-05-2012, 23:19
این امضاء یک انقلاب بزرگ برای تیم سیدنی بود
15 شهریور 1391
سرانجام الکس دل پیرو اسطوره ی باشگاه یوونتوس و محبوب ترین ستاره ی این تیم تصمیم خود را گرفت و راهی تیم سیدنی استرالیا شد تا فصل آینده در این تیم توپ بزند و فوتبال حرفه ای خود را دنبال کند.

اسکات بارلو رئیس باشگاه سیدنی بعد از امضای قرارداد با دل پیرو گفت:

"این امضاء یک انقلاب بزرگ برای تیم سیدنی بود و یک روز تاریخی برای فوتبال استرالیا ، این برای همه ُ طرفداران فوتبال در استرالیا است."

"الساندرو دل پیرو یک نماد جهانی در فوتبال می باشد و برای ما باعث افتخار است که او از بین همه ُ گزینه ها تیم سیدنی را انتخاب کرد .

"او فصل درخشانی را در دوران حرفه ای خود در باشگاه سیدنی آغاز خواهد کرد"

Iman-Emperatour
09-06-2012, 03:13
واقعا هم الکس یه اسطورست :bia inja:
هیچکس افتخارات این بازیکن رو فراموش نمیکنه

Alex Dlpiero_10
09-06-2012, 11:44
پیام فوتبالی ها به الکس ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

پس از پیوستن الساندرو دل پیرو به تیم سیدنی استرالیا پیام هایی از سوی بازیکنان و سرمربیان ایتالیایی برای الکس فرستاده شد .
کریستین ماجو (مدافع ناپولی ) : در تجربه جدیدت موفق باشی ، امیدوارم تجربه مثبتی باشد ، مطمئنا ما از نبودت در ایتالیا نگران هستیم ، اما برای تو بهترین ها را همیشه آرزو می‌کنم
الساندرو ماتری ( مهاجم یوونتوس ) : الکس در استرالیا موفق باشی
پابلو اسوالدو (مهاجم تیم رم ) : سلام الساندرو ، می‌خواهم برایت آرزوی موفقیت کنم ، متاسفم که دیگر در فوتبال ایتالیا نیستی و ما تو را از دست داده ایم ، گل ها و بازی های زیبایی تو را دیگر از دست داده ایم ، برایت آرزوی موفقیت می‌کنم
لوچیانو موجی ( مدیر سابق یوونتوس ): الکس به خاطر زندگی استرالیا را انتخاب کرد ، نمی‌دانم از انگلیس و ایتالیا پیشنهاد داشته است یا نه اما برای او آرزوی موفقیت می‌کنم ، او نماد بیانکونری بود
دنیل آمه‌رینی ( مدافع سابق فیورنتینا ) : بهترین انتخاب بود الکس ، موفق باشی
جیانلوکا ویالی ( کاپیتان سابق یوونتوس ) : استرالیا یک انتخاب هیجان انگیز برای الکس بود ، امیدوارم روزی به فوتبال انگلیس نیز بپیوندی
باشگاه یوونتوس نیز در پیامی از ۱۹ سال خدمت الکس به این تیم صمیمانه تشکر کرد

Alex Dlpiero_10
09-06-2012, 21:43

بانوی پیر ، حالا پیرتر شده ...
16 شهریور 1391
حضور دل پیرو در تیم سیدنی و فوتبال استرالیا باعث شد تا بسیاری از بازیکنان و دوستان الکس برای وی پیام های تبریک زیادی را ارسال کنند که در این میان پیام لوچانو موجی مدیر اسبق یوونتوس جلب توجه می کرد و شاید قشنگ ترین جمله مربوط به هواداران یووه بود که نوشته بودند: بانوی پیر ، حالا پیرتر شده ...

موجی: "الكس به علت دلایل زندگي استراليا را انتخاب كرد، نمی دانم كه او از انگليس و ايتاليا پيشنهادي داشته ولي براي او آرزوي موفقيت می کنم. او نماد و الگو يوونتوس بود."

الساندرو متری: "پیوستن الکس به تیم جدیدش را تبریک می گویم و امیدوارم در استرالیا موفق باشد."

آمه ريني: "او بهترین انتخاب ممکن را انجام داد و تجربه ی جدید و متفاوتی را خواهد داشت. امیدوارم موفق باشی."

اوسوالدو: "از اینکه دیگر در ایتالیا نیستی ناراحت هستم. ما تو را دوست داریم و برایت آرزوی موفقیت می کنم. "

ویالی: "او انتخاب جالب و هیجان انگیزی را انجام داد اما امیدوارم او روزی به انگلیس سفر کند."

ماجو: "امیدوار هستم تجربه ی موفقی داشته باشی و در موفق باشی. بدون شک از نبودنت در ایتالیا نگران هستیم ولی برایت بهترین ها را آرزو داریم."

کلودیو مارکیزیو که بسیاری او را وارث الکس در بخش اخلاقی می دانند نیز با ارسال پیامی به الکس این انتخاب را تبریک گفت " موفق باشی اله، امیدوارم که دنیای دیگری را همراه خانواده ات تجربه کنی، ممنونم برای هر چه در این سال ها به بیانکونری هدیه کردی چه مانند یک بازیکن اما به ویژه به عنوان یک انسان بزرگ و یک شماره ده واقعی "

دامیانو تومازی نیز در پیامی گفت " از اینکه الکس را دوباره در زمین می بینیم خوشحالیم، اما ناراحتی و تاسف ما از اینکه او دیگر در رقابت های قهرمانی ایتالیا نیست. "

جان کارلو ابته، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا نیز در پیامی گفت " دل پیرو یک شخصیت خاص در زمینه ورزش و خارج از میدان ورزش است. برای او از صمیم قلب در زندگی جدیدش در استرالیا ارزوی موفقیت می کنم، او سفیر فوتبال ایتالیا در این کشور است. "

سپ بلاتر نیز گفت " تبریک به دل پیرو و ارزوی موفقیت در باشگاه جدیدش، مطمئن هستم که او سفیر بزرگ و مهمی برای فوتبال خواهد بود. " الکس نیز از پلاتر تشکر کرد " ممنون رئیس،تشویق شما برای من افتخار بزرگی ست. "

رافائله پالادینو، مهره ای که پیش از این زمانی برای یووه و در کنار الکس بازی می کرد نیز گفت " صمیمانه به الکس می گویم موفق باشی، او انتخاب بسیار خوبی داشت، از کوچکی هوادار یووه بودم و با ارزوی و تصور بت زندگی ام الکس بزرگ شدم، در سال های اخیر شانس ان را داشتم با او بازی کنم و این برای بزرگ ترین افتخار است، او شایسته پوشیدن شماره ده را برای همیشه داشت. "

جان کاسمینا، مربی ادلاید که تجربه مربیگری در تیم سیدنی را داشته نیز با خوشحالی بسیار زیادی می گوید " فوق العاده است، فوق العاده، تبریک بسیار زیاد، دل پیرو شخصیتی جهانی ست. "

فلیپو اینزاگی، مهاجمی که چند سالی در کنار الکس در تیم یووه بازی می کرد نیز برای این هم بازی قدیمی ارزوی موفقیت کرد و تاکید داشت که در تیمش جدیدش او و نمایش هایش را دنبال خواهد کرد و هوادارش خواهد بود.

Alex Dlpiero_10
09-06-2012, 21:44

پیام تبریک فرانچسکو توتی برای دل پیرو
16 شهریور 1391
فرانچسکو توتی کاپیتان تیم رم و همبازی دل پیرو در تیم ملی ایتالیا پیوستن الکس را به تیم سیدنی تبریک گفت و اعلام کرد او بهترین تبلیغ برای فوتبال ایتالیا در استرالیا می باشد.

فرانچسکو در سخنانی کوتاه در این باره گفت: "عالی بود الکس. امروز خواندم که دل پیرو می خواهد تجربه ی جدیدی را در استرالیا و تیم سیدنی داشته باشد و خیلی از این موضوع خوشحال هستم. رقابت و مسابقات برای قهرمانی همانند تو تمامی ندارد."

"توانایی و روش الکس بهترین تبلیغ برای فوتبال ایتالیا در سر تا سر دنیاست و من به شخصه برای دل پیرو آرزوی موفقیت می کنم."

سونیا همسر دل پیرو نیز دیروز بعد از امضای قرارداد گفت: "امیدوار بودم الساندرو دوران حرفه ایش را در یوونتوس تموم کند."

گفتنی است مدیر برنامه های الکس دل پیرو در مورد رد پیشنهاد لیورپول گفت: "او به عنوان یک یوونتوسی و به احترام کشته شدگان فاجعه ی هیسل به لیورپولی ها نه گفت"

Alex Dlpiero_10
09-14-2012, 22:55

الکس یکشنبه صبح وارد استرالیا خواهد شد
24 شهریور 1391
طبق اخبار منتشر شده الساندرو دل پیرو کاپیتان اسبق یوونتوس یکشنبه صبح وارد استرالیا خواهد شد تا به تیم جدید خود اضافه شود. دل پیرو 3 هفته فرصت خواهد داشت تا قبل از اولین بازی تیم سیدنی ( 6 اکتبر ) در تمرینات تیم جدید خود حضور داشته باشد.

اولین بازی خانگی تیم سیدنی در تاریخ 13 اکتبر در برابر تیم نیوکاسل جتز خواهد بود .

20 اکتبر دربی سیدنی بین دو تیم وسترن سیدنی واندرِرز و اف سی سیدنی برگزار خواهد شد .

طبق گفته مسئولین تیم " اف سی سیدنی الساندرو دل پیرو از لحاظ آمادگی جسمانی در شرایط خوبی به سر می برد ، او در چند ماه گذشته در تورین تمرینات سختی را به همراه مربی شخصی خود پشت سر گذاشته است .

الساندرو دل پیرو پس از ورود به سیدنی به خانه جدید خود خواهد رفت و این فرصت به او داده شده که با امکانات تیم جدید خود و همینطورشهر سیدنی بیشتر آشنا شود .

Alex Dlpiero_10
09-15-2012, 16:03

الکس یکشنبه صبح وارد استرالیا خواهد شد
24 شهریور 1391
طبق اخبار منتشر شده الساندرو دل پیرو کاپیتان اسبق یوونتوس یکشنبه صبح وارد استرالیا خواهد شد تا به تیم جدید خود اضافه شود. دل پیرو 3 هفته فرصت خواهد داشت تا قبل از اولین بازی تیم سیدنی ( 6 اکتبر ) در تمرینات تیم جدید خود حضور داشته باشد.

اولین بازی خانگی تیم سیدنی در تاریخ 13 اکتبر در برابر تیم نیوکاسل جتز خواهد بود .

20 اکتبر دربی سیدنی بین دو تیم وسترن سیدنی واندرِرز و اف سی سیدنی برگزار خواهد شد .

طبق گفته مسئولین تیم " اف سی سیدنی الساندرو دل پیرو از لحاظ آمادگی جسمانی در شرایط خوبی به سر می برد ، او در چند ماه گذشته در تورین تمرینات سختی را به همراه مربی شخصی خود پشت سر گذاشته است .

الساندرو دل پیرو پس از ورود به سیدنی به خانه جدید خود خواهد رفت و این فرصت به او داده شده که با امکانات تیم جدید خود و همینطورشهر سیدنی بیشتر آشنا شود .

alexdelpiero_10
09-17-2012, 18:29
من در زندگی همیشه به دنبال پیروزی ام

حالا در شهر و کشوری دیگر به دنبال پیروزی ست، به دنبال ادامه اهداف و رویاهایی که همیشه در سر دارد، او همیشه این طور بوده و خواهد بود، کسی که در طول زندگی شخصی و ورزش اش همیشه اهدافی داشته و برای رسیدن به ان اهداف همیشه مبارزه کرده و هرگز دست از تلاش و مبارزه در بهترین و بدترین شرایط نکشیده. حالا او رویداد جدیدی را پس از نوزده سال بیانکونری بودن تجربه می کند، کسی که عادت به تغییر نداشت اما مجبور به تغییر بسیار مهم و بزرگی در زندگی اش شد و حالا به ان می اندیشد که در این تغییر و در این تجربه جدید نیز همانند گذشته پیروز و موفق و البته خاص باشد.

الساندرو دل پیرو، اسطوره همیشگی یوونتوسی ها که روز گذشته با خانواده اش به طور رسمی وارد سیدنی استرالیا برای اغاز زندگی و دوران جدید فوتبالش شد در نخستین کنفرانس خبری اش با چهره ای بسیار بشاش و خندان که نشان از رضایت قلبی او برای چنین انتخابی می داد شرکت کرد و یک بار دیگر از خواسته اش برای پیروزی گفت.

" می دانم که انتظارات زیادی وجود دارد، این مسئله را دوست دارم. من نوزده سال با یووه و در یوونتوس بازی کردم که باید پیروز می شدیم، در هر بازی و در هر سال و خوشبختانه بارها این اتفاق افتاد، اما من در طول زندگی همیشه برای پیروزی بازی کردم. برای پیروز شدن اینجا هستم، برای اینکه به پیروزی ایمان دارم اینجا هستم، اما پیش از همه اینجا هستم تا برای سیدنی بازی کنم و امیدوارم که روز به روز پیشرفت کنیم و بازی به بازی پیش رویم و این کار سختی است. "

تصمیم برای پیوستن به سیدنی و امدن به استرالیا " تصمیم برای امدن به استرالیا اسان بود چون برنامه های بسیار جذابی داشتند ( یک هدف و برنامه ای لذت بخش و قوی برای فوتبال ) . برای دو ماه با مربی شخصی ام تمرین کردم و البته در یک تیم جوان ایتالیایی هم تمرین کردم . برای شروع خوب کار کردم و حالا باید برای تیمم کار و تمرین کنم. "

Alex Dlpiero_10
09-26-2012, 12:44
بخش چهاردهم کتاب الکس ! شبی رویایی در برنابئو
3 مهر 1391
توانایی ما در رقابت شکل می گیرد. توانایی که به یک نماد تبدیل شد ، این توانایی نتیجه ی احساس مسئولیت ما بود هر روز یک ساعت پیش از آغاز تمرینات تیم من تمرین خود را بصورت انفرادی شروع می کردم و پس از آن تمرینات را با تیم پیگیری می کردم.

در آن دوره، ورزشکاران رشته ی دو و میدانی الگوی ما بودند داشتن فیزیک و دو پای قدرتمند ؛ من خود را اینگونه می دیدم ؛ بازیکنی چابک و قدرتمند ؛ سال های رونالدو بود ، بازیکنی چابک و ویرانگر ، برترین بازیکن فوتبال بود ؛ وی به الگویی برای من تبدیل شده بود ، نمی دانستم که اندیشه ها و قلب بازیکن از ماهیچه های وی پیروی می کنند هر چند که مغز شما جسم را رهبری می کند ، درون مغز چیزی وجود دارد که باورکردنی نیست " ماده ای نیروزا " که همه از آن بهره می برند.

ایمان و اراده من نیرو را بوجود می آورم شاید جسم این پیام را به مغز ارسال کند و ممکن است که مغز کم کاری کند و جسم را در معرض نابودی قرار دهد هر بازیکن هر روز با این رابطه ی موجود بین مغز و جسم، زندگی می کند اگر بین این دو توازن برقرار شود، بدون تردید بازیکن به اوج آمادگی خواهد رسید پس از 10 پیروزی پی در پی یا گذراندن یک دوران موفقیت آمیز ، احساس خستگی می کنید ؛ خستگی من به این دلیل است نه بدلیل 37 ساله بودن من ؛ به این نتیجه رسیدم که گاهی جسم به شما توانایی می دهد که شگفت زده می شوید ؛ پس از شکست از ناپولی ، دو بار باید به مصاف رئال مادرید می رفتیم ؛ در آن شب ها من در شرایطی طبیعی قرار داشتم اما توانستم در برابر اسپانیایی ها نمایش فوق العاده ای را ارائه کنم ؛ بخصوص در آن شب رویایی در برنابئو.

آن دیدار نیازمند تمرکز زیادی بود ، پایان آن شب در میان موجی از تشویق ها برای من افتخار بزرگی بود ؛ این باعث شد که از خود بپرسم ؛ آمادگی چگونه بوجود می آيد ؟ چه چیزی به ما کمک می کند تا تمام توان خود را بکار بگیریم ؟ چه چیزی به ما امکان می دهد تا برابر رنج ها مقاومت کنیم و ماجراجویی کنیم ؟ پاسخ این است تجربه ، صبر ، پافشاری و اراده ؛ در کودکی همه چیز را می خواهیم بدست آوریم و اکنون فقط می خواهیم پس از شکست وارد میدان شویم ؛ برای پیروزی جدید و از بین بردن گذشته ؛ شاید این اشتباه باشد چرا که بدست آوردن پیروزی به زمان نیاز دارد ؛ همانگونه که ما قهرمان جام جهانی 2006 شدیم ؛ فرانسه را پس از اینکه ما را از قهرمانی در یورو محروم کرد ، آن ها را شکست دادیم ؛ مغز و جسم پا به پای من پیش می روند ؛ سال هاست که با احترام و احتیاط به پیام های آن ها تن می دهم ؛ در این دوران همچنان از من می خواهند تا به فوتبال ادامه دهم ؛ جسم و مغز من به دنبال رقابت هستند "

دوشانی
09-26-2012, 13:50
الکس دل پیرو بهترین الگوی جوانان ایتالیایی ، نمیدونم تو چه سالی بود فک کنم 2 یا 3 سال پیش بود که طی یه نظر سنجی که انجام شده بود الگوی ورزشی و اخلاقی بیش از 70% مردم ایتالیا قرار گرفته بود . . .

واقعا محبوبه . . .

Alex Dlpiero_10
09-27-2012, 09:13
نخستین حضور الکس در ترکیب سیدنی
5 مهر 1391
روز گذشته سرانجام پس از ماه ها، الساندرو دل پیرو راهی میدان شد تا این بار با پیراهن تیم جدیدش، سیدنی در میدان حاضر شود. تیم سیدنی در دیدار پیش فصل و تدارکاتی برابر تیم سیدنی ب به میدان رفت و الکس برای 70 دقیقه در ترکیب تیمش بازی کرد و با نمایش خوب و پاس های گلی که داد توانست رضایت مربی و دوست داران جدید استرالیایی خود را جلب کند.

روبرتو مارین، روزنامه نگار در این خصوص نوشت " دل پیرو به اندازه کافی خوب بازی کرد و توانست در این 70 دقیقه و پس از ماه ها غیبت پس از دیدار فینال مقابل ناپولی نمایش قابل قبول و خوبی از خود به جای گذارد و یک شروع مناسب را به نام خود ثبت کند. "

از وی در خصوص زمان هایی که الکس خارج از میدان است و چگونگی همخوانی پیدا کردن با شرایط زندگی در استرالیا سوال می کنند " بیشتر در کنار خانواده است، به فرزندش قول داده که به او کانگورو نشان دهد و هنوز این امکان به وجود نیامده. همین طور در حال عادت کردن با شرایط اینجاست. یک هفته ابتدایی شرایط اسان نیست و مطمئنا اهسته اهسته با شرایط زندگی در استرالیا عادت می کند، او به زودی طرز رفتار با مردم و روزنامه های اینجا را متوجه می شود. زندگی جدیدی دارد و نیاز به همخوانی پیدا کردن با محیط. "

canavaro5
10-05-2012, 16:54
اسطوره‌ی فراموش‌نشدنی یوونتوس با پیراهن اف سی سیدنی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

دل‌پیرو به دنبال آن است تا در لیگ استرالیا همان پسر طلائی تورین باشد

الساندرو دل‌پیرو ، اسطوره‌ی فراموش‌نشدنی باشگاه یوونتوس که حالا دیگر در مجموعه‌ی بیانکونری جایی ندارد ،

پس از ۱۹ سال حضور در این تیم ، به تیم اف سیدنی پیوسته است و این‌ روزها درگیر تمرینات آماده‌سازی است تا

حضوری موفق را در استرالیا تجربه کند. گرچه بسیار سخت و شاید تراژیک باشد که پینتوریکیو را در پیراهنی غیر از

پیراهن یوونتوس ببینم اما باید بپذیریم که او امروز مهاجم تیم اف سی سیدنی است و موظف و متعهد به پیراهن این

تیم است. به نظر دل‌پیرو از انگیزه‌های فراوانی برای درخشش در تیم جدید خود برخوردار است و به دنبال

درخشیدن است نه اتلاف وقت.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

behnam behdadiyan
10-06-2012, 20:12
[Only Registered And Activated Users Can See Links] الساندرو دل‌پیرو اسطوره باشگاه یوونتوس اولین دیدار خود را پس از ۱۹ سال با پیراهن غیر از سیاه و سفید تجربه کرد و متحمل شکست شد .
دل‌پیرو بامداد امروز در نخستین دیدار تیم سیدنی‌ اف‌سی با نتیجه ۲-۰ در خانه ولینگتون بازی را واگذار کرد . این بازی از سری رقابت های A-League و در نیوزیلند برگزار شد .
الکس تمام ۹۰ دقیقه را در زمین مسابقه بازی کرد ، و شوت زیبای او در دقیقه ۷۷ مسابقه که به تیرک تیم سیدنی برخورد کرد نتوانست مانع شکست تیمش شود.

ale10forever
10-15-2012, 20:38

عجب روزی بود! بازی اول من در خانه با پیراهن تیم جدیدم اف سی سیدنی، به طرز باورنکردنی هیجان انگیز بود!

همه چیز از وقتی شروع شد که من چند ساعت قبل از شروع بازی با ماشینم به استادیوم رسیدم (این برای بازیکنان ایتالیایی که عادت دارند حتی در عصر بازیهای خانگی هم با یکدیگر در هتل باشند، کمی غیر عادی است اما این مسئله عادت معمول دیگر جوامع ورزشی مثلا NBA است). در زمین خبر فوق العاده فروخته شدن تمام بلیطها را شنیدم (این بازی با 35419 تماشاگر در یک بازی رسمی یک رکورد جدید محسوب می شود).

“The Cove” پر شور و شوق ترین سکوی هواداران آبی آسمانیها – با شور و شوق باورنکردنی از من استقبال کردند و واکنش تماشاگران هم فوق العاده بود: پیراهن های شماره 10 پرتعداد، شعارها، بنرها و تشویقهای زیاد برای من؛ فقط می خواهم بگویم: متشکرم! عکس در گالری در تصور اتفاقی که افتاد، کمکتان می کند...

نتیجه (3-2 مقابل نیوکاسل جتس) مشخصا نمیتواند برای ما راضی کننده باشد، اما ما نسبت به بازی اول پیشرفت کرده ایم و این برای آینده به ما امید می دهد. ما به خوبی می دانیم که باید به سختی کار کنیم تا بهترین بازیمان را ارائه دهیم، هم به عنوان یک بازیکن و بالاتر از همه چیز به عنوان یک تیم.

شخصا برای من ... خب، چشیدن دوباره مزه گل حس فوق العاده ای بود ... من خوشحالم که اولین گلم در ای-لیگ در خانه به ثمر رسید، باوجود اینکه مشخصا برای خوشحال بودن باید برنده شد: امیدوارم این پیروزی در بازی بعدی به دست بیاید (دربی مقابل واندرز در 7:45 به وقت استرالیا).

مرسی بابت پیام های "تمام نشدنی" که در فیسبوک و توییتر من ارسال میکنید: آنها انرژی مضاعفی در این ماجراجویی جدید و هیجان انگیز به من می دهند.

به زودی میبینمتون

الساندرو
13-10-2012

canavaro5
11-23-2012, 16:25
الساندرو دلپیرو مهاجم تیم سیدنی اف سی و سابق باشگاه یوونتوس صبح امروز تازه ترین تصویر خود را در استرالیا و شهر سیدنی بر روی صفحه رسمی خود در فیسبوک منتشر کرد

canavaro5
12-02-2012, 20:58

اسطوره تاریخی باشگاه یوونتوس در پیامی پیروزی یوونتوس برابر تیم همشهری، تورینو را تبریک گفتند و برای این تیم در بازی چهارشنبه آرزوی موفقیت کردند. الکس دلپیرو در صفحه فیسبوک خود نوشت:”نمایش زیبایی در دربی بود، کلاودیو تو فوق العاده ای، به امید پیروزی در بازی روز چهارشنبه.”

ale10forever
01-29-2013, 00:10
اگر همین امروز با من تماس می گرفت

ده سال گذشته اما خیلی کمتر به نظر می رسد. شاید چون برای من، l’Avvocato هنوز یک خاطره نزدیک است؛ مثل این است که من تماسی در صبح خیلی زود داشته باشم و ادای بیدار بودن دربیاورم در حالی که در حال مالیدن چشمهایم هستم.

در عوض 10 سال گذشته است. اما وقتی کسی به شدت در قلب و روح شما جای داشته باشد، هرگز آنها را از یاد نخواهید برد. اما همچنان دلم برایش تنگ میشود. من خوش شانس و مفتخر بودم که بخشی از راهم را همراه او بودم و دلم برای وقار، استایل، اشتیاق و ذوق او برای همه چیزهای خوب چه در زندگی خصوصی و چه در زندگی اجتماعی اش تنگ شده است. دلم برای عشقش به ورزش، فوتبال،یوونتوس اش، فراری اش، قایقهای تفریحی اش و تورینش تنگ شده. دل طرفداران یوونتوس و ایتالیایی ها برایش تنگ شده.

چطور میتوانم آن دیدار اول را فراموش کنم؟ این اتفاق به نوعی به یک خاطره خیلی خوب دیگر من وصل شده است، یا بهتر است بگویم اولین هت تریک من در سری آ. همه چیز برای من تازه بود، 18 سالم بود و تازه از پریماورا به تیم اصلی منتقل شده بودم. عصر روز مسابقه مان با پارما بود. مطمئن نبودم مرا میشناسد یا نه ، البته بهتر است بگویم او درباره من میدانست چون او یک کارشناس بزرگ ورزش و نسبتا کنجکاو بود؛ پس حتما درباره این تازه وارد شنیده بود؛ اما در آن دوره بیشتر با بازیکنهای معروف آشناتر بود. ما به تازگی از جام یوفا حذف شده بودیم و هواداران از این موقعیت خوشحال نبودند، در عوض پارما تازه مقابل آژاکس برنده شده بود. آن تیم با هدایت نویو اسکالا در آن دوره بهترین بود.

آووکاتو به درستی موقعیت و روحیه ما را در آن دوره درک کرده بود و با ما حرف زد، به ما گفت که این همه تفاوت بین دو تیم که روزنامه ها در موردش مینویسند در حقیقت وجود ندارد. او یکی از آن روزنامه های مملو از انتقاد از ما را همراهش داشت، به ما هشدار میداد که واکنش نشان دهیم، که به آنها نشان دهیم اشتباه میکنند. روز بعد ما مقابل پارما پیروز شدیم و من برای اولین بار با پیراهن یووه هت تریک کردم. آن اولین ملاقات من با او بود، او با دلفریبی و شور و حرارتش به خوبی راه ارتباط با دیگران را بلد بود.

چند سال بعد او لقبی به من داد که تا سالها با من بود. آن لحظه ای بود که همه مرا جانشین روبرتو باحو می دانستند. آووکاتو که در هنر استاد بود به باجو لقب "رافائلو" داد و مرا با "پینتوریکیو" مقایسه کرد. در ابتدا من کمی گیج شده بودم ... من نمیدانستم پینتوریکیو چه کسی است. بعد فهمیدم او یک هنرمند بزرگ بوده است. من این تعریف را دوست دارم، چون من میدانم منظور آووکاتو چه بود و این مرا به یاد بخش زیبایی از عمر ورزشیم می اندازد، سالهای اول هیجان انگیز با یوونتوس.

تعاریفش، جملات قصار و شوخی هایش همیشه دقیق و بُرُّنده بودند. اما انتقادهایش هیچ وقت سنگین نبودند. بحث و جدلهایش با روئسای سایر تیمها را یادم است... آووکاتو عاشق رقابت سالم بود و به رقبای خوب زیادی احترام میگذاشت و آنها را تحسین میکرد. خیلی ساده او عاشق چالش و رقابت بود.

الان وقتی به عقب نگاه میکنم، کیلومترها دورتر در حالی که دیگر سیاه و سفید نیستم، بیشتر شانسی که در 20 سال حضور در تورین داشتم را درک میکنم: با دو مردی آشنا شدم که برای من نمادهای یوونتوس بودند: جامپیرو بونیپرتی که مرا از پادووا به یوونتوس برد و آووکاتو که مرا مفتخر به اعتماد و توجهاتش کرد.

یوونتوس، شور و اشتیاق او بود، اما فقط این نبود، او در مورد زندگی و مردم خیلی کنجکاو بود. فوتبال و یووه موضوعاتی غیر قابل جایگزینی برایش بودند. او به خوبی میدانست چگونه این اشتیاقش را با نزدیکانش به اشتراک بگذارد؛ با ما و تیمش هم آن را شریک بود. او عاشق یوونتوس و قهرمانانش بود؛ و این قهرمانان هم متقابلا عاشق او بودند درست مثل مردم عادی.

مراسم ختمش کاملا این نکته را اثبات کرد. یادم می آید یک روز قبل از بازی با پیاچنزا بود، اولین مسابقه بدون او، ما به مراسم خاکسپاری رفتیم. من تحت تاثیر بعضی از مردمی که برای خداحافظی آمده بودند قرار گرفتم: از مدیران تا کارگرهای ساده. تحت تاثیر سادگی مراسم قرار گرفته بودم، از احترام مردمی که از دنیای او دور بودند و شخصا او را نمیشناختند.

عاشق آن گل بودم، گلی که به پیاچنزا زدم. در آن روز خاص؛ فکر نمیکنم اتفاقی بوده باشد. یک گل فوق العاده بود و مطمئنم او هم دوستش داشت.

این روزها با خودم فکر میکنم اگر بود چه چیزی میگفت. تقریبا مطمئنم او با من تماس میگرفت و توصیه میکرد در سیدنی چکار کنم و به کجاها بروم، او تمام جاهای دیدنی در دنیا را میشناخت، او عاشق زیباییهای دنیا بود... تماس او مطمئنا در ساعت 6 صبح بود. اما این دفعه در سیدنی من واقعا بیدار میبودم.

الساندرو
24 ژانویه 2013

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

پ.ن 1: این متن رو کاپیتان چند روز پیش به خاطر سالگرد سناتور نوشته بود.

پ.ن 2: با اینکه سعی کردم خوب ترجمه کنم اما افتضاحه! واسه درک بهتر متن اصلی ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) رو بخونید. واقعا احساسی و قشنگ نوشته. مخصوصا اونجاهایی که با رنگ بنفش مشخص کردم ...

Forza Juve
03-05-2013, 14:05
تبریک اسطوره یووه به فرانچسکو توتی

الساندرو دل پیرو رسیدن به رده دوم برترین گلزنان تاریخ سری آ را به فرانچسکو توتی، همبازی سابق خود در تیم ملی ایتالیا تبریک گفت.

به گزارش فوتبال-ایتالیا، در جریان بازی یکشنبه شب بین دو تیم رم و جنوا که به برتری 3-1 جالوروسی به پایان رسید، کاپیتان توتی با به ثمر رساندن اولین گل تیمش، 225 امین گل خود را در سری آ به ثمر رساند تا رده دوم جدول برترین گلزنان سری آ را تصاحب کند.

به همین دلیل، اسطوره فوتبال یوونتوس در صفحه رسمی تویتر خود اینگونه به توتی تبریک گفت:

"225 گل، ثبت رکوردی دیگر از یک قهرمان بزرگ. عالی بود فرانچسکو! دوستدار تو اله"

گفتنی است، الساندرو دل پیرو که سال های آخر فوتبال خود را در سیدنی استرالیا می گذراند، با 188 گل زده در 478 بازی، برترین گلزن تاریخ بیانکونری محسوب می شود.

p.u.n.i.s.h.e.r
07-30-2013, 06:04

بخش بیستم کتاب دل پیرو : من و آتزوری

حرف های زیادی در مورد برخی گل های من زده شده و به برخی دیگر از گل های من کمتر پرداخته شده اما برای من چنین نیست، من همچنان آن گل با پشت پا به تورینو را دوست دارم، ضربه ای بسیار دشوار که به سختی توانستم در آن لحظه توپ را لمس کنم.

همچنین هرگز نمی توان گلی که روز یکشنبه و بعد از درگذشت وکیل آنیلی به پیاچنزا زدم را فراموش کنم، توپ را با بیرون پا درون دروازه قرار دادم ؛ گلی که به فیورنتینا زدم نیز یکی دیگر از گل های مورد علاقه ی من است ، گلی که دروازه ی ورود من به دنیای حرفه ای فوتبال بود اما با این وجود هیچ چیز نمی تواند به اندازه ی گل به آلمان در جام جهانی 2006 برای من خوش آیند باشد ؛ زیرا زیبایی گل در اهمیت آن لحظه ها رقم می خورد ، در دیدار برابر تورینو ما با 5 گل به برتری رسیدیم اما برابر آلمان ها در آن دقایق دشوار پیروز شدیم و راه را برای در آغوش کشیدن جام جهانی هموار کردیم.

در این لحظه ها چگونه می توان از رونالدو برزیلی و آن توانایی های فوق العاده اش یادی نکنم ؟ در یوونتوس توانستم در رقابت های مختلف ، بازی کنار بازیکنان زیادی را تجربه کنم ؛ زیدان و آن شادابی وصف نشدنی ، ویالی گلزنی که بی هراس بود ، روبرتو باجو و تکنیک غیر طبیعی ، واقعا در جهان فوتبال یک الگوی بی همتا بودند ؛ هر فرد از آن ها با دیگری متفاوت بود و هر کدام نیز به خوبی توانستند زیبایی را توصیف کنند ، بدون آنکه کلمه ای را به زبان بیاورند.

" یک قهرمانی هنگامی زیباست که در دشواری ها بدست بیاید ، آن گلی که به آلمان زدم ، زیبایی های زیادی در خود داشت چزیرا بیان گر زیبایی های زیادی بود ، پیشروی من ، سرعت و دقت در حمل توپ ، تفاهم بازیکنان در فاز هجومی و در پایان ضربه ای که در درون دروازه قرار گرفت ، در وقت های اضافی و در برابر تیم میزبان قرار گرفته بودیم ، برترین لحظه بود ؛ بالا بردن جام قهرمانی اوج آن لحظات بود ؛ هنگامیکه به اوج افتخار میرسی با تمام وجود لحظاتی را که برای رسیدن به آن سپری کردی را درک خواهی کرد.

لحظه ای فراموش نشدنی ، بالای سر بردن کاپ طلایی که برای من بیانگر چیزهای زیادی بود ، دشواری های تمرینات ، کالچیوپولی و تیمی که بدون هیچگونه امید به آلمان رفت ( بویژه برای ما بازیکنان یوونتوس ) ، دستان من که زیبا و زشت ترین ها را با آتزوری حمل کرد ، از گل نخست من در 2002 تا آرزوی حضور در فینال جام جهانی ، هشت سال سن داشتم ، موقعیکه در مادرید ، ایتالیا قهرمان جهان شد ، حدود 30 یا 40 نفر برابر تلویزیون نشسته بودیم ، پدرم ، مادرم و دوستان و آشنایان منتظر شروع بازی بودند ، در آن روز برای کودکی مثل من ، آرزوی حضور در فینال در وجودم شعله ور شده بود.

" گاهی فیلم فینال برلین را می بینم ، من روی سکو در آستانه ی بالای سر بردن کاپ قهرمانی بودم ، دوست داشتم با تمام وجود فریاد بزنم ، به خانواده ام و کسانی که در رسیدن به این آرزو همراه من بودند فکر می کردم ؛ به پدرم که دیگر در کنار من نیست ، به مادرم که در کنار و برادر و همسرم بود ، پیش از بازی به کارهای بی مورد به اندازه ی کافی پرداخته بودیم ، همدیگر را در آغوش گرفته بودیم و به هواداران خود نزدیک می شدیم تا خانواده های خود را ببینیم.

" در نیمه نهایی در جست و جوی سونیا بودم اما بعد از زدن گل ناخودآگاه چشم های من ، چشم های پر اشک سونیا را شکار کردند ؛ قبل از بازی بلیت ها را به آشنایان خود داده بودم و می دانستم که در کجای ورزشگاه خواهند نشست اما سونیا و برادرش پایین تر از جایگاه ایستاده بودند و منتظر ورود من به زمین بودند ، بعد از گل به سوی جایگاه رفتم ، بالا را نگاه کردم خبری از آن ها نبود اما همین که پایین را نگاه کردم با گریه های سونیا روبرو شدم ؛ کار سرنوشت بود ؛ در برلین نتوانستم سونیا را ببینم با اینکه می دانستم که وی خیلی خوشحال هست ، به خوبی به یاد دارم که ورزشگاه پر بود از کاغذهای سفید ، بر روی زمین دراز کشیدم و آغوش خود را باز کردم در حالیکه نگاه هایم به ماه دوخته شده بودند.

p.u.n.i.s.h.e.r
08-04-2013, 05:54

برای توز با شماره ی 10 من آروزی موفقیت می کنم

الساندرو دل پیرو کاپیتان اسبق باشگاه یوونتوس هم اکنون به همراه سایر اعضای تیم سیدنی در کشور ایتالیا به سر می برد و در حال آماده سازی برای فصل جدید هستند.

الکس در مصاحبه ای کوتاه شرکت کرد و گفت: "برای ایتالیا دلتنگ شده بودم اما با ماجراجویی جدید و هیچان انگیزم در استرالیا بسیار خوشحال هستم."

"همیشه زمانی که به کشورم ایتالیا برمیگردم احساس بسیار خوبی دارم و از این اینکه دوباره راهی ایتالیا شده ام بسیار خوشنود هستم."

وی در ادامه به شماره 10 که هم اکنون در اختیار کارلوس توز مهاجم آرژانتینی یووه قرار دارد اشاره کرد و گفت: "من برای سالیان درازی این پیراهن را پوشیده ام و اکنون توز ان را می پشود و خودش و کل تیم یوونتوسموفق باشند."

گفتنی است اولین بازی دوستانه تیم سیدنی 7 اگوست با تیم پادوا می باشد.

42d3e78f26a4b20d412==