PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ♥☆ با افتخار بگو: قلب من, ایتالیاست!♥☆

Mehrd@d
07-03-2012, 22:51
متشکرم گلادیاتورها! که با هزاران کیلومتر فاصله سربلندم کردید…

.
[Only Registered And Activated Users Can See Links]
۷ دسامبر ۱۹۸۹ به دنیا آمدم!

از جام جهانی ۹۴ فقط صحنهء پنالتی باجو را به خاطر دارم. آن هم نه در زمان مسابقات! جایی که باجو جوری توپ را پرواز داد که پس از آن دست ها را به کمر زد و به اندوه ایتالیایی ها و شاید به آنها که شناسنامهء ایتالیایی ندارند اما اشکی که ریختند کم از آنها نبود فکر کرد و برجایش میخکوب شد.
وقتی خداداد گل دوم را به استرالیا زد ۹ سالم بود! فهمیدم جام جهانی ۹۸ است! چیز زیادی به خاطر ندارم جز های و هوی اطرافیان برای بازی های ایران که البته گل کاشتند.

اما یورو ۲۰۰۰ را به خاطر دارم. گل زیبای توتی جوان به دانمارک را خوب یادم هست, با شمارهء ۲۰ و هدبند سفید! نمی دانم از کی هوادار یا بهتر بگم عاشقت شدم. شاید از همین لحظه گل توتی و شاید هم قبل از آن, و این تازه آغاز کار بود… نیمه نهایی با هلند رویایی بود. درون دروازه درخشش غرورآفرین تولدو و از آن بهتر این صحنه: توتی با چهره ای جدی و شاید کمی اخمو به سمت دروازه رفت و توپ را روی نقطه پنالتی کاشت. سکوهای روبروی پسرک رنگی به جز نارنجی نداشت, فاندرسار به سمت نارنجی ها برگشت و سه بار دست هایش را به هم کوبید و فریاد کشید. داور در سوت دمید… وااااای چه چیپی! و دینوزوف که سعی می کرد خوشحالیش را پنهان کند! نمی دانم چقدر خوشحال بودم, واقعا نمی دانم! فینال آغاز شد… شما برتر بودید و دلوکیو این را ثابت کرد. استرس زیادی داشتم. واااای الکس تو رو خدا بیشتر دقت کن! آماده پریدن به هوا و جشن و خوشحالی بودم که واااای چی شد… نه… کاناوارو چیکار کردی… آآآآآآ خداااا… ۹۳ دقیقه و ۳ ثانیه از بازی گذشته بود که نتیجه تفاوت چندانی با آغاز کار نداشت! همه چیز از اول! تحملش سخت بود اما هنوز فرصت داشتی. وقت اضافه شروع شد, باز هم اشتباه در خط دفاع و زمانی که توپ از خط دروازهء تولدو گذشت زمان سنج ۱۰۲ دقیقه و ۴۸ ثانیه را نشان می داد. واااای لعنت به تو ترزگه! خشکم زد و فقط اشک ریختم. چه سخت بود دیدن صحنه گرفتن مدال ها… اول مالدینی بعد تولدو, توتی, مونتلا و… و هنوز اشک می ریختم.

جام جهانی ۲۰۰۲ را با امید آغاز کردم. جانم را به لب رساندی اما بالاخره از گروه بالا آمدی. بازی با کره که فوتبال نبود! ویه ری که گل زد دیوانه شدم اما… اما امان از داور. اخراج توتی, رد گل تومازی و… داوری که بعدها در مقاله ای که ما رمی ها خوب به یاد داریم به این تیتر تبدیل شد “این فوتبال بوی خون و هرویین می دهد”. نمی دانم بین دو نیمه بود یا قبل از شروع وقت های اضافه – که واقعا اضافه بودند!- کشوی لباس هایم را باز کردم و پوستر تو را درآوردم. هرچند در آن زمان اتاق شخصی نداشتم اما کشوی لباس هایم که امن ترین مکان من بود پر بود از پوسترهای تو به امید روزی که اتاق دار شوم! تو را روبرویم گرفتم و خیره ات شدم. عکس دو سال پیشت بود! و آنقدر برای پیروزیت دعا کردم و اشک ریختم که به هق هق افتادم, اما نشد… یعنی بالا رفتن سهام بورس کره و داوران جهان سومی و رشوه و… نگذاشتند که بشود. دیدن اشک های مالدینی در حال درآوردن هدبندش از تلخ ترین خاطرات ورزشی ام شد که همین حالا هم پس از ۱۰ سال با یادآوریش قطره ای از چشمانم به گونه ام غلتید… چقدر آرزو داشتم جامی را که حقش بود بالای سر ببرد اما…
در یورو ۲۰۰۴ تو با دانمارک شروع کردی. تو خوب بودی اما شانست نه. توتی آب دهان انداخت و محروم شد. با سوئد فوق العاده بودی و در نیمه اول کاسانو تو را به حداقل حقت رساند اما باز اسیر احساس شدی و… بازی آخر شروع شد, تو باز در اما و اگر بودی و وایکینگ ها درست همان اما و اگر را به طرز ناشیانه ای انجام دادند, تبانی, نامی که متاسفانه برایت غریبه نیست. آهای دانمارکی! لیاقت آب دهان توتی بیش از تو بود! و باز هم اشک…

دیدن مسابقات تو در جام جهانی ۲۰۰۶ اصلی ترین دلیل شرکت نکردنم در کنکور آن سال بود! هرچند راستش را بخواهی امید چندانی نداشتم و فکر می کردم باز هم با بدشانسی و ناداوری باید دست خالی برگردی. حرف های خوبی نمی شنیدم, می گفتند تو اهل تبانی هستی و ناپاکی از همه جایت می بارد, و من آرام در دلم می گفتم: تو رو خدا امسال تو زمین جواب اینا رو بده! وقتی که زاکاردو به جای امریکایی ها به تو گل زد با خودم گفتم: بیا, باز ایتالیایی بازی شروع شد. و غمگین شدم. دنیله هم که با جوانی کردنش ناامیدترم کرد. اما تو مقتدرتر از همیشه بودی. با ابهت صعود کردی. استرالیا را پسر طلایی شهر رم به خانه کنار گوسفندانشان فرستاد. لوکا ۲تا و زامبروتا ۱ شاخه گل برای بدرقه به اوکراین دادند و در برابر تاریخ قرار گرفتی و شب سخت برلین در انتظارت بود. و تو چه زیبا با تکرار آن ثابت کردی که تاریخ, تاریخ است و دیوار برلین بار دیگر و این بار به دست قدرتمند تو فروریخت. متشکرم گروسو, متشکرم الکس. امشب فینال بود! وقتی به پارک رفتم تا تو را از تلویزیون آنجا بزرگتر از همیشه ببینم انگار شهر کوچک من به دو کشور فینالیست تقسیم شده بود! قسمتی با پرچم های زیبای تو و قسمتی با پرچم های فرانسه. یک نفر خروس هم آورده بود! سوت آغاز زده شد. نفسم منظم نبود و تبدیل به فریاد شد وقتی داور نقطه پنالتی را نشان داد. خب زیدان, زیدان بود و کار بلد! اما ناامیدی معنایی نداشت. تو بلند شدی. کرنر برای تو و مرسی ماتراتزی. آن شب خیلی خوب بودی. لحظه ای که معلوم شد باید در وقت اضافه بازی کنی یاد شش سال قبل افتادم اما دلم نلرزید چون به تو ایمان داشتم. هنوز نمی دانم ماتراتزی به زیدان چه گفت که مرد الجزایری آنطور برآشفت. هرچند در مقابل حرف دیگران نمی توانستم از حرکتش کاملا دفاع کنم اما ته دلم از مارکو راضی بودم! سی دقیقه سی روز گذشت و باز هم پنالتی. یاد باجو افتادم و ترسیدم و یاد چیپ توتی افتادم و خندیدم! وقتی ترزگه پشت توپ ایستاد با خودم گفتم: بزن همان جا! انگار حرفم را گوش داد و همان جای شش سال قبل را نشانه گرفت اما کمی بالاتر و به دیرک دروازه. استرس داشت پاهایم را سست می کرد. لطفا تمامش کن گروسو. و او این کار را کرد. لحظاتی بعد اشک شوق ریزان در آغوش عاشق دیگرت بودم که برای اولین بار همدیگر را می دیدیم و تنها عشق تو سبب شد این دو غریبه اشک ریزان یکدیگر را در آغوش بکشند و تبریک بگویند. خوشحالم که قید کنکور را زدم!
یورو ۲۰۰۸ آمده بود! درود به تو عشق که هر دو سال یکبار می آیی! باز هم فراز و نشیب و نگرانی. بازی با فرانسه هم سرنوشت ساز بود و هم پر از نوستالوژی. تو خیلی سر تر بودی و لوکا بالاخره خروس ها را مجبور به پنالتی کرد و پیرلو کاری انجام داد که به هوا بپرم. نیمه دوم هم دنیله کار را از راه دور! تمام کرد تا صدای قوقولی قوقو قطع شود و ماما کردن ماتادورها به گوش برسد! از آنها چیزی کم نداشتی ولی خب باز هم بدشانسی و پنالتی و… اما متشکرم از تو.
درباره ۲۰۱۰ به خاطر جام دوست ندارم چیزی بگویم اما به خاطر تو دوست دارم! نمی دانم چه شد و چرا ولی هرچه بود فقط کابوس بود, پاراگوئه, اسلواکی… راستی واقعا چه بلایی سرت آمده بود؟ چرا اینطور شده بودی؟ از در و دیوار حرف شنیدم و می گفتند: دیدی عشقت چطور آبروریزی کرد؟ کارش تمومه. واقعا کار تو تمام بود؟ نه! من مطمئن بودم. به آنها می گفتم: شما حذب باد هنوز عاشق نشدید که, نمی فهمید! صبر کنید دو سال دیگه می بینمتون. و در دل هم نگران بودم و هم به تو ایمان داشتم…

یورو ۲۰۱۲ برای من مدتی پیش از آغاز رسمی مسابقات با این جملات شروع شد: آهای فلانی! ببینم تیمت چیکار می کنه! عمری از گروه صعود کنید! از اسپانیا و کرواسی که بدجور می خورید, شاید حالا یه مساوی با ایرلند بگیرید اگه شانس بیارید! این ایتالیا که دیگه چیزی ازش نمونده, کجان اون اسطوره ها که بهشون افتخار می کردی, اینا که یه مشت بچه بیشتر نیستن و…
بیچاره نمی دانست عنصر اصلی وجود اسطوره ها عشق و تعصب است نه چهارتا پاس و شوت! با این حال وقتی گفت اسطوره خیلی دلم گرفت اما با خودم گفتم: خب اگر مالدینی نیست بونوچی هست, اگر توتی نیست بورینی هست, اگر الکس نیست کاسانو هست, اگر تومازی نیست مونتولیوو هست, اگر نستا نیست بالزارتی هست و اگر… تازه پیرلو و دنیله و کاپیتان بوفون هم هستن. تو رو خدا کاری نکنی که حرفشون درست دربیاد.
سوت بازی با اسپانیا با صدای شکستن اولین تخمه زده شد! تو خیلی سرتر بودی. آفرین همینطور ادامه بده. درسته جاکرینی اولین بازی ملیش هست اما تو می تونی! وااااای تو چرا اینجوری می کنی ماریو! و بالاخره به حقت رسیدی. متشکرم پیرلو, متشکرم دی ناتاله. خیلی خوشحال بودم که اولین گلت در جام را زدی آن هم به این گاوبازهای پر ادعا. اما خب در یک صحنه اسیر غافلگیری فوتبال شدی و… بازی مساوی شد. دیگر موج سواران را که می دیدم حرفی برای گفتن نداشتند چون خوب می دانستند که به سختی یک امتیاز از تو گرفتند. من در جواب حرف های آنها فقط گفتم: هنوز زوده بذار بعد از دور گروهی که رفتیم بالا جوابتون رو میدم. و آنها هم به این حرف من خندیدند و گفتند: هاهاها چه خوش خیالی امکان نداره صعود کنید! وقتی بازی با کرواسی شروع شد بیشتر به تو امید داشتم. چون در مسابقه قبل عالی بودی. به همان اندازه از تو مطمئن بودم که وقتی پیرلو پشت توپ ایستاد از چشمانش که دیواره دفاعی حریف را برانداز می کرد خواندم که این شوت گل می شود! و شد. کارت عالی بود مرد. اما باز هم بدبیاری آوردی و کاش بیشتر دقت می کردی تا باز به مساوی نرسی. دیدار با ایرلند خیلی حساس بود. شنیدن خطر نتیجه ۲-۲ حریفان برای تو باز من را یاد هشت سال پیش انداخت و کشتی شکسته وایکینگ ها. نگران بودم اما ظاهرا نگرانیم بی مورد بود. کاسانو گل اول را زد و امیدوارتر شدم و ماریو با آن سوپرگل جواب انتقادها را داد. هرچند هنوز خیلی از او دلخور بودم! و مجید جلالی که گفت: صعود از گروه حق کرواسی بود نه تو, می خواستم مثل گلادیاتورهایت از تلویزیون به او حمله کنم! شب بعد معلوم شد که باید با انگلستان مسابقه بدهی. دوستم با من تماس گرفت و گفت: یکی از سه تا شیرهای ما واستون کافیه پیتزا خورها! شانسی شانسی صعود کردین. تنها گفتم: خواهیم دید! با اطمینان گفتم چون ایمان داشتم تو برنده ای. شب امتحان بود! همه می گفتند تو دیوانه ای بلند شو بجای فوتبال دیدن درس بخون! و من در دل گفتم: خب عشقه دیگه! جدال با باغ وحش انگلستان آغاز شد و تو نشان دادی که بهتر و برتری و شوت دنیله بریتانیا را لرزاند و البته مرسی کاپیتان برای دست چپت! در تمام طول بازی تو از آنها سر بودی اما خب باز هم پنالتی… نه ریکاردو تکانم داد و نه کول! نفسم دیگر بند آمده بود. دیامونتی که توپ را کاشت گفتم: تو رو خدا تمامش کن و بگذار بخوابیم! او هم تمامش کرد! این هم از سه شیر پاکتی! و باز هم ژرمن ها! یعنی تاریخ تکرار می شود یا واقعا اینطور که همه می گویند آلمان خیلی بهتر است و دیگر خبری از پیروزی تو نیست؟ خیلی نگران بودم, آخر آلمان واقعا تیم خوبی داشت. در چند دقیقه ابتدایی با چند اشتباه بدجور تنم را لرزاندی. خیلی ترسیدم آن همه که گفتند “جلوی آلمان کارتون تمومه” حرفشان درست باشد. اما تو نگذاشتی. تو نشان دادی که همیشه ایتالیایی. آفرین به تو کاسانو, آفرین به تو ماریو و باز هم آفرین به تو سوپرماریو! بعد از گل دوم در آسمان ها بودم. آخ خدا کاش جای خودخواهی کمی تجربه داشتی تا آلمان را شش تایی کنی! اما خب نشد. با وجود تمام خستگی و سختی نهصد کیلومتر سفر نشان دادی که یک چیز از تاکتیک و تکنیک کارایی بیشتری دارد و آن هم غرور و تعصب است که وقت خواندن سرود ملی در چهره تک تک مردان تو موج می زد. پرواز به فینال! نمی دانم این چندمین فینالست چون تمام مسابقات تو برای من فینال بوده. باز هم خوردیم به ماتادورها و کل کل ها شروع شد. البته خیلی ها دیگر روی حرف زدن را نداشتند چون دیدند تیمی که می گفتند از گروهش صعود نمی کند و با حقارت کنار می رود چطور با اقتدار تا فینال آمده و باز هم ثابت کرد که حقیر و ناتوان چه کسانی هستند. و تو باز هم مرا سربلند کردی. فینال را همه با هم دیدیم و نیازی به بازگوی اتفاقاتش نیست. شکست بدی بود. درست است که از نتیجه و نگرفتن جام ناراحت شدیم و اشک ریختیم اما نه! یک لحظه صبر کنید! آهای پیرلو, گریه نکن مرد تو بهترینی. بونوچی اشک نریز تو ما را سربلند کردی! کاپیتان تو بهترین دروازه بان جهانی! شما بهترین هستید مردان بی ادعا. سوپرماریو تو فوق العاده ای پسر! درسته که گاهی بداخلاقی اما متنی که بر صفحه توییترت نوشتی را خواندم و ممنونم از آن به گفته خودت “دو فرشته ای که تو را به فرزند خواندگی پذیرفتند”, دنیله تو عالی بودی گلادیاتور! و همه شما. شما که باز هم با غرور و تعصب و شرف میلیون ها نفر را سربلند کردید و نشان دادید که عاشق عاشقانتان هستید و برای آنها چنین جسورانه می جنگید و شک دارم جز تو ای ایتالیا جای دیگری هم باشد! یک حس در تمام طول این سال ها و این نوشته با من بود. از پنالتی به آسمان رفته باجو گرفته تا اکنون و تا ابد… گذاشتم آخر بگویم تا تکراری نشود! و آن هم افتخار و افتخار و افتخار… افتخار به اینکه آنقدر عاقل و باشعور و زیبایی شناس بوده ایم که نه تنها از جماعت موج سوار حزب باد نیستیم بلکه با ایتالیا زندگی می کنیم. با مردانی که قدر می دانند و با شرف می جنگند. و این همه قطعا بسیار با ارزش تر از یک گلدان فلزی است! من امروز یک اتاق شخصی دارم که تو بر در و دیوار آن نقش بسته ای و مغرورانه به خود می بالم که عاشق ایتالیا هستم. پس با افتخار و بلند بگو, فریاد بزن “قلب من ایتالیاست و پایتخت قلبم, رم”
.
.
نویسنده: مسعود ارجمندنیا
Asroma27.ir

sina acm
07-03-2012, 22:57
احسنت !

بله همین طوره نباید از یه فینال نا امید بشیم ایتالیا فوتبال تو خونشه همین طور که ما رو از سلطه 11 ساله چه در عرصه باشگاهی و چه ملی در آوردن

ما هم میتونیم دوباره برگردیم سر جامون که رنکینگ 1 جهانیه جای ما سال ها اونجا بوده و دراینده هم هست دوباره برمیگردیم

زنده باد اتزوری love::

ikiusan
07-04-2012, 04:24
همه خاطراتم از سال 98 به اینور زنده شد اااااااااااااااااااای خدا چه دورانی بود!!! کفم برید دمت گرم بابت متنت!
اینو اونایی باید بخونن که فوتبال براشون از دقیقه 80 فینال یورو 2008 شروع شد!!! تا بفهمن عشق یعنی چی! زنده باد ایتالیا زنده باد اصالت!

R.BAGGIO.10
07-05-2012, 15:20
استقبال گرم ناپوليتانو از آتزوري

رييس جمهور ايتاليا بي مهري مردمش نسبت به آتزوري را با ترتيب دادن يك مراسم استقبال گرم از نايب قهرمان يورو 2012 جبران كرد. براي استقبال از تيم ملي ايتاليا، تيمي كه برخلاف انتظارات توانست تا فينال جام ملت‌هاي اروپا صعود كند اما در نهايت با 4 گل مغلوب اسپانيا شد، تنها جمعيتي در حدود 40، 50 نفر به فرودگاه فيوميچينوي شهر رم رفته بودند. هواداران حاضر در فرودگاه شهر رم با سر دادن سرود ملي ايتاليا و درخواست از بازيكنان براي امضاي پلاكاردي كه روي آن نوشته شده «برو ايتاليا» از شاگردان پراندلي به خاطر كسب عنواني كه حتي خوشبين ترين هوادار آتزوري هم تصورش را نمي‌كرد تقدير كردند تا تيم را از شرايط روحي نه چندان جالبي كه داشت خارج كنند. لئوناردو بونوچي، يكي از مهره‌هاي اصلي آتزوري در يورو 2012 در گفت و گو با AFP اعتراف كرد كه استقبال رييس جمهور و هموطنانش حال و هواي او و هم‌تيمي‌هايش را بعد از شكست تحقيركننده برابر اسپانيا عوض كرده: «اين ناراحتي هميشه همراه ما خواهد بود چون تنها يك قدم تا محقق كردن يك روياي بزرگ فاصله داشتيم. متاسفانه نتوانستيم بازي‌مان را به يك تيم بزرگ تحميل كنيم. يورو را با انگيزه عملي كردن تاكتيك‌هايي كه چزاره پراندلي به ما آموخت و به اميد كسب موفقيتي بزرگتر در جام جهاني 2014 ترك مي‌كنيم.»
با وجود استقبال نه چندان پرشمار مردم ايتاليا از آتزوري، پراندلي و مردانش در بازگشت از يورو، در كاخ كوييريناله ميهمان رييس جمهور ناپوليتانو شدند تا از سوي رييس جمهوري بابت افتخار بزرگي كه كسي انتظارش را نداشت تمجيد شوند. پراندلي هم با تقدير از ناپوليتانو به خاطر حمايت‌هاي هميشگي‌اش از تيم ملي به خصوص حضور در گدانسك براي تماشاي بازي اول آتزوري برابر اسپانيا، مدال نقره‌اي كه با خودش از اوكراين آورده بود را به او تقديم كرد. پراندلي با توصيف ناپوليتانو به عنوان بزرگترين هوادار آتزوري اعتراف كرد او كمك فراواني به مردانش كرده تا شكست تلخ بازي برابر اسپانيا را هضم كنند.
در اين مراسم پس از آنكه جان لوييجي بوفون، كاپيتان و دروازه‌بان تيم تك تك اعضاي تيم ملي را به ناپوليتانو معرفي كرد، رييس جمهور 87 ساله ايتاليا با توصيف نايب قهرماني كشورش در يورو به عنوان موفقيتي خارق العاده گفت: «از طرف دولت و ميليون‌ها ايتاليايي از شما به خاطر موفقيتي كه كسب كرديد تشكر مي‌كنم. شور و تعصب نسبت به تيم ملي را در چهره تك تك شما مي‌توان ديد و اين بهترين هديه‌اي است كه شما به ما داده ايد. اين تيم تازه پا گرفته است اما تمام كارها و برنامه‌هايش بر پايه خرد و منطق است و هنوز راه درازي براي رفتن دارد. مطمئنم كه ما باز هم همديگر را خواهيم ديد.»

مورینیو...
07-05-2012, 18:11
منم يه حرف دارم اين نظر منه برام فرقي نميكنه كسي ناراحت بشه يا نه آدم بايد حرف دلشو بزنه و كسي كه از حرف دل ديگران ناراحت ميشه بهتره عزلت نشيني كنه.
من با افتخار ميگم قلب من اسپانياست.يورو 2000 رو نديدم اما يورو 2004 رو خوب يادم مياد كه از پرتغال ميزبان حذف شديم يعني اصلا صعود نكرديم.تو گروه ما يونان بود كه اونقدر خوب بود كه قهرمان شد و پرتغالي كه بازي مرگ و زندگي رو از ما برد و بجاي مابه حذفي صعود كرد و بعد انگليس رو حذف كرد ولي به فينال نرسيد.اسپانيا هشت سال پيش اون بود.جام جهاني 2006 درسته كه قهرمان نشديم اما ماترجيح ميديم قهرمان نشيم تا اينكه نا جوان مردانه قهرمان بشيم.حركت ماتراتزي به زيدان و اينكه به زيزو گفته پيراهن خواهرتو بهم ميدي براي ما مسلمون ها چيزي جز زشتي رو نشون نميده.ميايم تو 2008 . در آستانه ي يورو ما پديده اي به نام ديويد ويا رو به جهان معرفي كرديم تو اون مدت اونقدر روي كاسياس و ژاوي و اينيستا كار كرديم كه تا قبل از قهرمانيمون كسي اونها رو نميشناخت تلاشي كه ماتادور ها و برنامه ريزي اي كه اونها براي قهرماني در يورو 2008 داشتن ايتاليا حتي در خواب هم نداشت. جام جهاني 2010 اين ما بوديم كه مدعي ها رو حذف كرديم و با شايستگي قهرمان شديم.قهرماني اي بي حرف و حديث.بازيكنان ما درسته سرود تيم مليشون رو نميخونند اما اين موضوع قبل از سوت شروع بازيه وقتي بازي شروع ميشه كاتالاني و مادريدي و باسكي معنايي نداره و چيزي كه معنا داره برادري و دوستيه.به يورو 2012 ميرسيم .ما بهترين تيم مرحله ي گروهي اين رقابت ها بوديم.درسته كه دربازي نيمه نهايي خوش شانس بوديم كه پرتغال رو حذف كرديم درسته كه در مقابل ايتاليا شانس طرفدار ما بود نه لاجوردي ها اما ما نه مثل ايتاليا حاشيه داشتيم و نه مثل پرتغالي ها بازيكنانمون تو تمرينات به جاي تمرين فوتبال تمرين دفاع شخصي داشتن.ما طرفداران ماتادور ها ما طرفداران اسپانيا اين تيم رو دوست داريم چون همواره اين كشور هيچ وقت نتيجه رو فداي زيبايي فوتبال در عرصه ي ملي نكرد و همواره زيبا بازي كردن در دستور كار او بود.من با پاس كاري هاي زياد ماتادور ها موافق نيستم اما اين هم سبكي از فوتباله و چون من موافق نيستم دليلي بر زيبا نبودن آن نيست.يادمان باشد ما هميشه به حريفمان احترام ميگذاريم و كم اند روز هايي كه بي احترامي كرده باشيم.در بازي با ايتاليا در فينال يورو 2012 در دقايق آخر بازي بود كه ايكر كاسياس دروازه بان اسپانيا به داور كنار دستش گفت خواهش ميكنم به داور وسط بگين بازي رو بدون وقت اضافه تموم كنه تا ايتاليا غرورش نشكنه.داور خط به داور وسط از طريق بي سيم اطلاع داد اما او چون پاي قوانين در ميان بود و وقت را اعلام كرده بود نپذيرفت.در ضمن در آخر بازي ايكر كاسياس بود كه در غم ايتاليايي ها شريك شد و به شاديه آنچناني نپرداخت در حالي كه ما خوشحالي بوفن و پيرلو دو تن از بزرگان فوتبال ايتاليا در فينال جام جهاني 2006 رو ديديم.در حالي كه اونها ميبايست از حركت زشت ماتراتزي شرمنده ميبودند و يه عذر خواهي كوچك از فرانسوي ها ميكردند و سپس به جشن و پاي كوبي مي پرداختند از اين كار امتنا كردن.

ikiusan
07-06-2012, 00:20
منم يه حرف دارم اين نظر منه برام فرقي نميكنه كسي ناراحت بشه يا نه آدم بايد حرف دلشو بزنه و كسي كه از حرف دل ديگران ناراحت ميشه بهتره عزلت نشيني كنه.
من با افتخار ميگم قلب من اسپانياست.يورو 2000 رو نديدم اما يورو 2004 رو خوب يادم مياد كه از پرتغال ميزبان حذف شديم يعني اصلا صعود نكرديم.تو گروه ما يونان بود كه اونقدر خوب بود كه قهرمان شد و پرتغالي كه بازي مرگ و زندگي رو از ما برد و بجاي مابه حذفي صعود كرد و بعد انگليس رو حذف كرد ولي به فينال نرسيد.اسپانيا هشت سال پيش اون بود.جام جهاني 2006 درسته كه قهرمان نشديم اما ماترجيح ميديم قهرمان نشيم تا اينكه نا جوان مردانه قهرمان بشيم.حركت ماتراتزي به زيدان و اينكه به زيزو گفته پيراهن خواهرتو بهم ميدي براي ما مسلمون ها چيزي جز زشتي رو نشون نميده.ميايم تو 2008 . در آستانه ي يورو ما پديده اي به نام ديويد ويا رو به جهان معرفي كرديم تو اون مدت اونقدر روي كاسياس و ژاوي و اينيستا كار كرديم كه تا قبل از قهرمانيمون كسي اونها رو نميشناخت تلاشي كه ماتادور ها و برنامه ريزي اي كه اونها براي قهرماني در يورو 2008 داشتن ايتاليا حتي در خواب هم نداشت. جام جهاني 2010 اين ما بوديم كه مدعي ها رو حذف كرديم و با شايستگي قهرمان شديم.قهرماني اي بي حرف و حديث.بازيكنان ما درسته سرود تيم مليشون رو نميخونند اما اين موضوع قبل از سوت شروع بازيه وقتي بازي شروع ميشه كاتالاني و مادريدي و باسكي معنايي نداره و چيزي كه معنا داره برادري و دوستيه.به يورو 2012 ميرسيم .ما بهترين تيم مرحله ي گروهي اين رقابت ها بوديم.درسته كه دربازي نيمه نهايي خوش شانس بوديم كه پرتغال رو حذف كرديم درسته كه در مقابل ايتاليا شانس طرفدار ما بود نه لاجوردي ها اما ما نه مثل ايتاليا حاشيه داشتيم و نه مثل پرتغالي ها بازيكنانمون تو تمرينات به جاي تمرين فوتبال تمرين دفاع شخصي داشتن.ما طرفداران ماتادور ها ما طرفداران اسپانيا اين تيم رو دوست داريم چون همواره اين كشور هيچ وقت نتيجه رو فداي زيبايي فوتبال در عرصه ي ملي نكرد و همواره زيبا بازي كردن در دستور كار او بود.من با پاس كاري هاي زياد ماتادور ها موافق نيستم اما اين هم سبكي از فوتباله و چون من موافق نيستم دليلي بر زيبا نبودن آن نيست.يادمان باشد ما هميشه به حريفمان احترام ميگذاريم و كم اند روز هايي كه بي احترامي كرده باشيم.در بازي با ايتاليا در فينال يورو 2012 در دقايق آخر بازي بود كه ايكر كاسياس دروازه بان اسپانيا به داور كنار دستش گفت خواهش ميكنم به داور وسط بگين بازي رو بدون وقت اضافه تموم كنه تا ايتاليا غرورش نشكنه.داور خط به داور وسط از طريق بي سيم اطلاع داد اما او چون پاي قوانين در ميان بود و وقت را اعلام كرده بود نپذيرفت.در ضمن در آخر بازي ايكر كاسياس بود كه در غم ايتاليايي ها شريك شد و به شاديه آنچناني نپرداخت در حالي كه ما خوشحالي بوفن و پيرلو دو تن از بزرگان فوتبال ايتاليا در فينال جام جهاني 2006 رو ديديم.در حالي كه اونها ميبايست از حركت زشت ماتراتزي شرمنده ميبودند و يه عذر خواهي كوچك از فرانسوي ها ميكردند و سپس به جشن و پاي كوبي مي پرداختند از اين كار امتنا كردن.
اینکه پرتغال توی یورو 2004 تا فینال اومد بماند ، اینکه ژاوی و اینیستا و کاسیاس سه سال قبل از یورو 2008 اینقدر بزرگ بودن و شناخته شده که چمپیونز لیگ رو فتح کردن بماند ، حتی اینکه سایت گل.کام ایتالیا رو بهترین تیم جام انتخاب کرده بماند ، همه ی اینا هیچی ... چرا اومدی جایی که از عنوان تاپیکش معلومه جایی برای اعلام اتحاد و سرافرازی هوادارای آتزوری بعد اون باخت تلخه زشتیهای ایتالیاییها و در برابر مرام و مردونگی (!؟!؟!؟!؟) ماتادورها رو اعلام میکنی؟ بهتر نیست جای دیگه ای جز اینجا اعلام هواداری کنی؟ تک تک آتزوریها تا آخر عمر از اسپانیا متنفر خواهند بود! هرچنر مثل من بارسایی باشن!

با افتخار میگویم: قلب من ایتالیاست!!!

R.BAGGIO.10
07-06-2012, 01:59
اینکه پرتغال توی یورو 2004 تا فینال اومد بماند ، اینکه ژاوی و اینیستا و کاسیاس سه سال قبل از یورو 2008 اینقدر بزرگ بودن و شناخته شده که چمپیونز لیگ رو فتح کردن بماند ، حتی اینکه سایت گل.کام ایتالیا رو بهترین تیم جام انتخاب کرده بماند ، همه ی اینا هیچی ... چرا اومدی جایی که از عنوان تاپیکش معلومه جایی برای اعلام اتحاد و سرافرازی هوادارای آتزوری بعد اون باخت تلخه زشتیهای ایتالیاییها و در برابر مرام و مردونگی (!؟!؟!؟!؟) ماتادورها رو اعلام میکنی؟ بهتر نیست جای دیگه ای جز اینجا اعلام هواداری کنی؟ تک تک آتزوریها تا آخر عمر از اسپانیا متنفر خواهند بود! هرچنر مثل من بارسایی باشن!

تیم ما هر چی باشه و هرچی هست لااقل هفتاد دو ایالت نیست
موقع اهتزاز پرچمش همه سرود میخونند
وقتی موفقیتی کسب میکنه همه یه پرچمو بالا میبرند نه مثل برخی تیمها که تو جام جهانی 2010 پرچم ایالت کاتالون رو به اهتزاز در آوردند و عملا لکه ننگ تاریخ یه کشورو تو فوتبال رقم زنند.
اینا به کنار ما تیممون هزارتا هم بیفته عقب بازم طرفدارشیم
افتخار منم اینه که 1997 تا الان طرفدار دو آتیششم.

مورینیو...
07-06-2012, 13:02

اینکه پرتغال توی یورو 2004 تا فینال اومد بماند
من درون متنم اين موضوعرو اشتباه گفتم تا ببينم كسي متن طولاني رو ميخونه يا نه.اگرنه من فيلم مسابقات يورو 2004 رو دارم و بار ها نگاش كردم اگه شك داري بهت بگم كدوم بازي ها رو كدوم گزارش گراي ايراني گزارش كردن و چي گفتن بازم اگه دوست داري چند تا از كليپ هاشو درست كنم و شماره موبايلمو داخلش بذارم و آپودش كنم تا دانلود كني و ببينيي دوز و كلك و چرت و برت گفتن تو كار ما نيست و اگه حرفي ميزنم قبلش تحقيق ميكنم و گذاشتن چند اطلاعات غلط فقط بري اين بود تا ببينم كسي متن رو ميخونه يا نه.به نظر شما احترام ميذارم چون وقت گذاشتين و متنمو خوندين و فكر كردين و نظر دادين.
اینکه ژاوی و اینیستا و کاسیاس سه سال قبل از یورو 2008 اینقدر بزرگ بودن و شناخته شده که چمپیونز لیگ رو فتح کردن بماند
در مورد ژاوي و اينيستا و كاسياس منظورم افتخارات در عرصه ي ملي بود نه باشگاهي.
حتی اینکه سایت گل.کام ایتالیا رو بهترین تیم جام انتخاب کرده بماند
بهترين تيم شناخته شد چون كسي انتظار نداشت بياد فينال. اگه ايرلند هم ميومد فينال بهترين تيم شناخته ميشد اتفاقا اين جاي تاسف داره كه آمدن قهرمان جام جهاني 2006 به فينال براي همه غير منتظره باشه.به نظر شما اگه آلمان به فينال ميومد بهترين تيم ميشد؟ نظر من منفيه چون همه از آلمان انتظار داشتن بياد فينال.اگه ايرلند ميومد فينال و از اسپانيا 6 تا هم ميخورد باز بهترين تيم ميشد چون به نوعي شگفتي ساز شد.
چرا اومدی جایی که از عنوان تاپیکش معلومه جایی برای اعلام اتحاد و سرافرازی هوادارای آتزوری بعد اون باخت تلخه
بحث در اين انجمن آزاده و هر تاپيك صرفا مخصوص هواداران اون تاپيك نيست اگر هم اين طوري باشه در انجمن رو بايد گل گرفت چون ديگه كيفيت بحث ها تو يه سطح ميمونه و كاربران از هم اطلاعات جديد ياد نميگيرن و به تجربشون افزوده نميشه.
زشتیهای ایتالیاییها و در برابر مرام و مردونگی (!؟!؟!؟!؟)ماتادورها رو اعلام میکنی؟
اين صرفا يه انتقاد به عملكرد اخلاقي ايتاليايي ها در فينال جام جهاني 2006 بود.

بهتر نیست جای دیگه ای جز اینجا اعلام هواداری کنی؟ تک تک آتزوریها تا آخر عمر از اسپانیا متنفر خواهند بود! هرچنر مثل من بارسایی باشن!
در اول عرايضم غير مستقيم گفتم نيومدم رو اعصاب كاربران اين بخش رژه برم من فقط نظرمو گفتم و قصد تحريك كردن كسي رو نداشتم.انسان ها از قدرت اختيار بهره مندند و صاحب اختيارند كه از هر كسي متنفر باشند.:sigar:

مورینیو...
07-06-2012, 13:13
وقتی موفقیتی کسب میکنه همه یه پرچمو بالا میبرند نه مثل برخی تیمها که تو جام جهانی 2010 پرچم ایالت کاتالون رو به اهتزاز در آوردند و عملا لکه ننگ تاریخ یه کشورو تو فوتبال رقم زنند.

آمريكا هم ايالت بنديه.
خوندن صرفا تكان دادن لب نيست آدم تو دلشم ميتونه سرود مليشو بخونه. تعصب به وطن بايد در قلب باشه نه لب.
اين نشونه ي آزادي در اسپانياست اين اتفاق در كشوري مثل ايتاليا اگه بيفته بازيكناش حبس ابد ميخورن.انسان ها فطرتا عاشق آزادي اند و اوج آزادي در اسپانياست.آزادي شاخه اي از دموكراسيه و دوري از دموكراسي لكه ي ننگه.
كسي نگفته بيا طرفدار اسپانيا شو. تو ميتني هر تيمي رو براي دوست داشتن انتخاب كني و در اين امر آزادي.
در اخر بگم من از ايتاليا متنفر نيستم و اتفاقا برنامه اي دارم كه وابسته به يه اتفاقه و اگه اون اتفاق دير يا زود بيفته (بسته به خواست خدا داره) من براي ادامه ي زندگي به ايتاليا خواهم رفت.و فقط دو ماه در سال را در كشورم ايران خواهم بود.

ikiusan
07-06-2012, 14:56
برای تک تک جمله هات جواب هست که بابت دو خط آخر نوشته هات به هر دو تا پست کلا بیخیالش شدم! هرجای دنیا بهت خوش بگذره و فکر کن تیم ملی اسپانیا متحده و فکرکن اینا رو اسپانیا از خودش داره نه بارسلونا! کلا خوش باشی!

Mehrd@d
07-06-2012, 15:21

نظر شما محترم
اما این قیاس از هر لحاظ مضحک و خنده آوره. شما با اینکه چند سالی هم از دوران مدعی بودن رو سپری نکردین، به همین راحتی و یکواره جا در پای کفش بزرگان میکنین و بیخود فلسفه می بافین!در حالیکه منطق اینو نمیگه. اسپانیا کوچکتر از اونیه که با ایتالیا و امثالهم مقایسه بشه و اینو من فقط نمیگم . اینو ستاره های فراوان نقش بسته روی لوگوی پیراهنش میگه و شماها برای رسیدن به این مهم حالا حالاها باید انتظار بکشید و به جنگ تاریخی زمان برید البته اگه در این مسیرمتلاشی نشید!
درمورد تیمی که سرود رسمی کشورشو نمیخونه! چه علاقه مشترکی میتونه بوجود بیاد!؟ یعنی هدف فقط ریختن عرقه!؟
این دوستی هم که ازش حرف میزنین از دم بی پایه واساسه ... مسلما این رابطه های عمیقی که صحبت کردین در موردش با یه بازی الکلاسیکو پاره و به دشمنی تبدیل خواهد شد.
بد نیست یه چند خطی هم اختصاص بدیم به کاپیتان اسپانیا که اونم از قرار معلوم سرود نمیخونه!
دقایق آخر!؟
ببخشید مگه قرار بود تو دقایق آخر اتفاق دیگه ای هم بیوفته یا تو اون لحظات اسپانیا شق القمر کنه و به گلهای زدش افزوده کنه.. صرفا جهت شما وکاپیتان جوانمردتون.این غرورایتالیا نبود که در دقایق انتهایی این دیدارجریحه دار شد بلکه مصدومیت ها و اجبار به ادامه بازی با یک مهره کمتر بود که کمر ایتالیا رو شکوند. کاسیاس به عنوان رابط و عامل اصلی یارای خودی با توجه به شرایط حریف میتونست این حس رو به بقیه القا بده و یه جوریه سر هم بازی رو در بیارن. بعید میدونم برد با برتری دو گل یا چهار گل فرقی هم واسشون داشت. چرا . چون به هدفشون که عرق ریختن بود رسیدن!
ولی یه چه چیزی رو خیلی خوب تو این تورنمت یاد گرفتیم، یاد گرفتیم اسپانیا یه تیم فوق العادست . اما در مقابل یه تیمی که به اجبار ده نفره شده!
یه مصداقی هم که در این مورد جایزه:
در عرصه باشگاهی یووه هم رمی رو که از دقیقه 28 بازی و در پی اخراج گلر خودش می دید، 4 تایی کرد ! در حالیکه که میتونست گلهای بیشتری به حریفش تحمیل کنه ولی در نهایت دست به همچین اقدامی نزد بهتر بگم نخواست که حریف سنتیش تحقیر بشه. میدونی چرا . چون اونجا ایتالیا بود و مردونگی حرف اول میزد . چون اونا واقعا به این مفهوم رسیدن که اختلاف بین دوتیم بیش از 4 گل نیست. اونا فهمیدن و مدارا کردن...اما شما فهمیدین ولی انکار کردین! نیروی هجومی اضافی کردین به این دلیل که حریف نایی واسه دفاع کردن نداره. زدین دست نامردی رو ولی باز ادعای مردانگی میکنین!

مورینیو...
07-07-2012, 00:23
نظر شما محترم
اما این قیاس از هر لحاظ مضحک و خنده آوره. شما با اینکه چند سالی هم از دوران مدعی بودن رو سپری نکردین، به همین راحتی و یکواره جا در پای کفش بزرگان میکنین و بیخود فلسفه می بافین!در حالیکه منطق اینو نمیگه. اسپانیا کوچکتر از اونیه که با ایتالیا و امثالهم مقایسه بشه و اینو من فقط نمیگم . اینو ستاره های فراوان نقش بسته روی لوگوی پیراهنش میگه و شماها برای رسیدن به این مهم حالا حالاها باید انتظار بکشید و به جنگ تاریخی زمان برید البته اگه در این مسیرمتلاشی نشید!
درمورد تیمی که سرود رسمی کشورشو نمیخونه! چه علاقه مشترکی میتونه بوجود بیاد!؟ یعنی هدف فقط ریختن عرقه!؟
این دوستی هم که ازش حرف میزنین از دم بی پایه واساسه ... مسلما این رابطه های عمیقی که صحبت کردین در موردش با یه بازی الکلاسیکو پاره و به دشمنی تبدیل خواهد شد.
بد نیست یه چند خطی هم اختصاص بدیم به کاپیتان اسپانیا که اونم از قرار معلوم سرود نمیخونه!
دقایق آخر!؟
ببخشید مگه قرار بود تو دقایق آخر اتفاق دیگه ای هم بیوفته یا تو اون لحظات اسپانیا شق القمر کنه و به گلهای زدش افزوده کنه.. صرفا جهت شما وکاپیتان جوانمردتون.این غرورایتالیا نبود که در دقایق انتهایی این دیدارجریحه دار شد بلکه مصدومیت ها و اجبار به ادامه بازی با یک مهره کمتر بود که کمر ایتالیا رو شکوند. کاسیاس به عنوان رابط و عامل اصلی یارای خودی با توجه به شرایط حریف میتونست این حس رو به بقیه القا بده و یه جوریه سر هم بازی رو در بیارن. بعید میدونم برد با برتری دو گل یا چهار گل فرقی هم واسشون داشت. چرا . چون به هدفشون که عرق ریختن بود رسیدن!
ولی یه چه چیزی رو خیلی خوب تو این تورنمت یاد گرفتیم، یاد گرفتیم اسپانیا یه تیم فوق العادست . اما در مقابل یه تیمی که به اجبار ده نفره شده!
یه مصداقی هم که در این مورد جایزه:
در عرصه باشگاهی یووه هم رمی رو که از دقیقه 28 بازی و در پی اخراج گلر خودش می دید، 4 تایی کرد ! در حالیکه که میتونست گلهای بیشتری به حریفش تحمیل کنه ولی در نهایت دست به همچین اقدامی نزد بهتر بگم نخواست که حریف سنتیش تحقیر بشه. میدونی چرا . چون اونجا ایتالیا بود و مردونگی حرف اول میزد . چون اونا واقعا به این مفهوم رسیدن که اختلاف بین دوتیم بیش از 4 گل نیست. اونا فهمیدن و مدارا کردن...اما شما فهمیدین ولی انکار کردین! نیروی هجومی اضافی کردین به این دلیل که حریف نایی واسه دفاع کردن نداره. زدین دست نامردی رو ولی باز ادعای مردانگی میکنین!

محتواي نوشته هاي من سنگينه كه متوجه نميشين؟ در ضمن وقتي ميگي نظر شما محترمه آوردن كلمه ي مضحك براي مقايسه ي من تناقص نداره؟مثل اينكه بگي عاقل ديوانه.آخه عاقل چي جوري ديوانه ميشه؟ نظر من يا مضحكه يا محترم.نظر مضحك محترم نداشتيم.
من تاريخ فوتبال اسپانيا رو با ايتاليا مقايسه نكردم كه جناب عالي فلسفه بافتين و سه نفري ريختين سرم.نميخوام بي ادبي كنم و با كمال احترام با شما مذاكره ميكنم.اون آقا ميگه براي تك تك جملاتت جواب هست خوب اگه هست بيا تو گود و مردونه حرفتو بزن شايد من حاليم نباشه و از مذاكره با شما چيزي ياد بگيرم. در ضمن مهرداد خان من منظورم سال 2000 به اين طرف بود نه تاريخ فوتبال ايتاليا و اسپانيا. من لپ كلامم اينه بايد به تيمي كه تو ليگش بهترين بازيكنان جهان بازي ميكنند و تيمي كه بهترين تيم باشگاهي قرن 20 از اين كشوره و بايد به تيمي كه سبكي جديد در فوتبال ارائه كرده و بايد به تيمي كه تو 12 سال از فرش به عرش رسيده احترام گذاشت.در ضمن ما هم مردونگي ايتاليايي ها رو تو جام جهاني 2006 ديديم! فرانسوي ها هنوز شما رو نبخشيدن.

ikiusan
07-07-2012, 00:42
محتواي نوشته هاي من سنگينه كه متوجه نميشين؟ در ضمن وقتي ميگي نظر شما محترمه آوردن كلمه ي مضحك براي مقايسه ي من تناقص نداره؟مثل اينكه بگي عاقل ديوانه.آخه عاقل چي جوري ديوانه ميشه؟ نظر من يا مضحكه يا محترم.نظر مضحك محترم نداشتيم.
من تاريخ فوتبال اسپانيا رو با ايتاليا مقايسه نكردم كه جناب عالي فلسفه بافتين و سه نفري ريختين سرم.نميخوام بي ادبي كنم و با كمال احترام با شما مذاكره ميكنم.اون آقا ميگه براي تك تك جملاتت جواب هست خوب اگه هست بيا تو گود و مردونه حرفتو بزن شايد من حاليم نباشه و از مذاكره با شما چيزي ياد بگيرم. در ضمن مهرداد خان من منظورم سال 2000 به اين طرف بود نه تاريخ فوتبال ايتاليا و اسپانيا. من لپ كلامم اينه بايد به تيمي كه تو ليگش بهترين بازيكنان جهان بازي ميكنند و تيمي كه بهترين تيم باشگاهي قرن 20 از اين كشوره و بايد به تيمي كه سبكي جديد در فوتبال ارائه كرده و بايد به تيمي كه تو 12 سال از فرش به عرش رسيده احترام گذاشت.در ضمن ما هم مردونگي ايتاليايي ها رو تو جام جهاني 2006 ديديم! فرانسوي ها هنوز شما رو نبخشيدن.
ببین اگه یکی بره توی مسجد تکنو پخش کنه پرتش میکنن بیرون! اینجا اون مسجدس! چرا متوجه نیستی جایی که اومدی حرفاتو بزنی اشتباهه؟ میرفتی یه تاپیک ایجاد میکنی با نام قلب و روح و روان و جان و وطن من اسپانیا اونجا اینا رو میگفتی! سخته؟ ببین! بذار یه خاطره برات تعریف کنم! جام 2006 سوئد با یه تیم آفریقایی بازی داشت (اسمش یادم نیست) یه بازیکن اون تیمه مصدوم شده بود برای مداوا 5 دقیقه بیرون بود ، بازیکنای سوئد هی پاسکاری میکردن در حد دبستان اونم وسط زمین! تا بالاخره بازیکنه اومد توی زمین ، یهو سوئد فنرش در رفت انداخت فاز حمله همونجا یه پنالتی گرفت، اونا میدونستن نباید با یه تیمی که بدون دلیل (اخراج از زمین) ده نفرس تهاجمی و وحشیانه بازی کنن ، اما قشنگ معلوم بود اسپانیاییها همه بعد رفتن موتا گفتن:آخ جون تیمشون ترکید!!! بچه ها حمله!!!!
از نامردی اسپانیاییها و وحوشتشون در میدان نبرد!!! اینقدر حرف هست که گفته نشه! از این نامردی تر؟ اون سبک جدید رو لاماسیا ارائه کرده نه اسپانیا ، این کاتالانها که توی تیمتون میبینید اگه کاتالونیا اجازه داشتن تیم ملی رسمی داشت یه لحظه هم اونجا نبودن ، تیمتونو بدون ژاوی ، پیکه ، پویول ، بوسکتس ، فابرگاس ، پدرو ، والدس فرض کن!!!! حالا بازم قهرمانید!؟ تیم قرن دنیا محل ظهور و حلول ستارگان خارجی بوده! اون تیم قرن چه خدمتی به مملکتش کرده؟ حرف از اتحاد هم تو اسپانیا که سه تا ایالات جدایی طلب داره نزن! باز ایتالیا همه چیش از خودشه! غیرتشون همه جا معروفه و نگاه بوفون بعد ضربه ی راموس به قصد تحقیر میدونی یعنی چی؟ یعنی دفعه بعد میبینیمتون! ما از آلمان کینه ی تاریخی گرفتیم N ساله نتونسته ببرتمون! حالا نوبت شماست!
دوست گرامی چه جوری بگم اینجا جای حرفات نیست بیخیال شی؟ توی تمام فرومها به عنوان تاپیک نگاه میکنن بعد رو open کلیک میکنن!

mortezarm
07-07-2012, 04:24
جام 2006 سوئد با یه تیم آفریقایی بازی داشت (اسمش یادم نیست) یه بازیکن اون تیمه مصدوم شده بود برای مداوا 5 دقیقه بیرون بود ، بازیکنای سوئد هی پاسکاری میکردن در حد دبستان اونم وسط زمین! تا بالاخره بازیکنه اومد توی زمین ، یهو سوئد فنرش در رفت انداخت فاز حمله همونجا یه پنالتی گرفت، اونا میدونستن نباید با یه تیمی که بدون دلیل (اخراج از زمین) ده نفرس تهاجمی و وحشیانه بازی کنن ، اما قشنگ معلوم بود اسپانیاییها همه بعد رفتن موتا گفتن:آخ جون تیمشون ترکید!!! بچه ها حمله!!!!
از نامردی اسپانیاییها و وحوشتشون در میدان نبرد!!! اینقدر حرف هست که گفته نشه! از این نامردی تر؟ اون سبک جدید رو لاماسیا ارائه کرده نه اسپانیا ، این کاتالانها که توی تیمتون میبینید اگه کاتالونیا اجازه داشتن تیم ملی رسمی داشت یه لحظه هم اونجا نبودن ، تیمتونو بدون ژاوی ، پیکه ، پویول ، بوسکتس ، فابرگاس ، پدرو ، والدس فرض کن!!!! حالا بازم قهرمانید!؟ تیم قرن دنیا محل ظهور و حلول ستارگان خارجی بوده! اون تیم قرن چه خدمتی به مملکتش کرده؟ حرف از اتحاد هم تو اسپانیا که سه تا ایالات جدایی طلب داره نزن! باز ایتالیا همه چیش از خودشه! غیرتشون همه جا معروفه و نگاه بوفون بعد ضربه ی راموس به قصد تحقیر میدونی یعنی چی؟ یعنی دفعه بعد میبینیمتون! ما از آلمان کینه ی تاریخی گرفتیم n ساله نتونسته ببرتمون! حالا نوبت شماست!
دوست گرامی چه جوری بگم اینجا جای حرفات نیست بیخیال شی؟ توی تمام فرومها به عنوان تاپیک نگاه میکنن بعد رو open کلیک میکنن!
من اصلا تو این تاپیک نظری ندادم چون ربطی بهم نداشت و اصلا پست ندادن هم کار سنجیده تریه اما وقتی توهین به اسپانیا میشه دیگه نمیشه حرفی نزد و خدمت شما عرض کنم محمد خان شما تو تاپیک اسپانیا حرف منو نقل قول کردی و جواب دادی حالا چرا اینجا فرق داره خدا داند
حرفام خطاب به مهردادخان هست که علاوه بر فنی دیدن ماجرا داره دق و دلی بازی فینال و اینکه ایتالیا 10 نفره با بد شانسی شدو تو حرفاش تاثیر داره
اره اسپانیا ریشه ای نوین داره تو همین اتحادشونم تناقض موج میزنه از پرچم کاتالان دسته ژاوی گرفته
بلد نبودن سرود ملی از سوی برخی بازیکنا
اره اینا همه هست اما چرا الان دارین این چیزا رو میگین!!!!!!!!!!!!!!!!!
اسپانیا سوای همه اتفاقات و حاشیه ها متحد بازی کرد متحدانه خوشحالی کردن و متحدانه قهرمان شدن
من منکر این نمیشم به ریشه ایتالیا بی نظیره و شما نمیتونید منکر این بشید که اسپانیا الان سومین یوروشو گرفت و تنها تیمه تاریخه که 3 تا تورنمنت بزرگ پیاپیو میگیره
چرا وقتی هنوز ایالتایی هر چند خودمختار زیر سایه یه کشورن، از جدایی حرف میزنین! خب یه کشوره حالا چون ایتالیا رو برده تفسیرها خاص میشه؟؟؟؟!!!
اره طرفدارای اسپانیا به نظر من غیر از البته ملتشون هویت بزرگ ندارن و خیلی هم بلند مدت نیستند اما دلیل نمیشه چون اسپانیا تازه شکوفا شده همه بیان از بیخ و بن ریششو علم کنن هر چند ریشه هم داره
و چرا هر کی الان این مباحثو مطرح میکنه طرفداره ایتالیاس!!!!!!!!!!!!!!!!!
میبیند نظر مغرضانست و خب غرض چیزیه که از سفسطه نشات میگیره نمیخوام به دوستان این تاپیک توهین کنما برعکس خیلی نظراشونم قبول دارم اما پذیرش شکست و ضعیف بودنم واسه خودش هنره و یه تیم با همه تاریخشم باید قبول کنه اقاجان الان ما باختیم چون بدتر بودیم
خیلی جالبه که اسپانیا باید 30 دقیقه رو پاس میداد تا بازی تموم بشه!!!!!!!!!!!!
اتفاق فوتبال بخشی از اونه و ممکنه بعدا همین بلا یغه ماتادورها رو بگیره
در مجموع هدفم توهین به کسی نبود فقط خواستم بگم تاریخ باید هنره پذیرشم بده نه فقط به تاریخت افتخار کنی

مورینیو...
07-07-2012, 10:47
اين دوستان فقط نيمه ي خالي ليوانو براي ما ميبينند و انتظار دارن ما نيمه ي پر ليوانو براشون ببينيم.اينا فقط پرچم كاتالونيا دست ژاوي رو ميبينند ولي دوستي عميق بين ژاوي و كاسياس رو نميبينند اينا فقط دعوا هاي ال كلاسيكو كه در هر جايي ممكنه اتفاق بيفته چون بازيه حساسيه رو ميبينند ولي مصاحبه هايي كه بازيكنان بعد از بازي انجام ميدن و ميگن هرچي كه بوده درون زمين دفن شده و به خارج نيومده رو نميبينند اينا فقط ژاوي و اينيستا و ويا و فابرگاسه كاتالاني رو ميبينند اينكه اگه كاسياس مادريدي نبود تا در فينال جام جهاني 2010 دو تا تك به تك رو از روبن و اسنايدر بگيره رو نمي بينند .اسپانيا حتي با گل اينيستا هم قهرمان نميشد.ما فقط ميايم تو تاپيك اينا ما مورد داريم اينا از هر نظر پاكند فرق ما با اينا اينكه كه ما گاو بازيم و با گاو وحشي كشتي ميگيريم ولي اينا گلادياتورند و با شير كشتي ميگيرند.منم ديگه پشت دستمو داغ ميكنم اصلا تاپيكي كه مربوط به ايتاليا ميشه رو باز نميكنم چه برسه كه نظر بدم.شما طاقتتون پايينه جنبه ي شنيدن حرف هاي مخالفي كه ديگران ميزنند رو ندارين.درست مثل پادشاهان مستبد تاريخين. مثل چنگيز خان مغول كه يه بنده خدايي گفته از كشتن نوزاد شير خواره ي ايراني عذاب وجدان گرفته و چنگيز خان هم دستور داده اون مرد رو ببرند و هشت تيكه كنند تا درس عبرتي باشه براي كسي كه نظري مخالف چنگيز خان داره.

Alex Dlpiero_10
07-07-2012, 15:00
اين دوستان فقط نيمه ي خالي ليوانو براي ما ميبينند و انتظار دارن ما نيمه ي پر ليوانو براشون ببينيم.اينا فقط پرچم كاتالونيا دست ژاوي رو ميبينند ولي دوستي عميق بين ژاوي و كاسياس رو نميبينند اينا فقط دعوا هاي ال كلاسيكو كه در هر جايي ممكنه اتفاق بيفته چون بازيه حساسيه رو ميبينند ولي مصاحبه هايي كه بازيكنان بعد از بازي انجام ميدن و ميگن هرچي كه بوده درون زمين دفن شده و به خارج نيومده رو نميبينند اينا فقط ژاوي و اينيستا و ويا و فابرگاسه كاتالاني رو ميبينند اينكه اگه كاسياس مادريدي نبود تا در فينال جام جهاني 2010 دو تا تك به تك رو از روبن و اسنايدر بگيره رو نمي بينند .اسپانيا حتي با گل اينيستا هم قهرمان نميشد.ما فقط ميايم تو تاپيك اينا ما مورد داريم اينا از هر نظر پاكند فرق ما با اينا اينكه كه ما گاو بازيم و با گاو وحشي كشتي ميگيريم ولي اينا گلادياتورند و با شير كشتي ميگيرند.منم ديگه پشت دستمو داغ ميكنم اصلا تاپيكي كه مربوط به ايتاليا ميشه رو باز نميكنم چه برسه كه نظر بدم.شما طاقتتون پايينه جنبه ي شنيدن حرف هاي مخالفي كه ديگران ميزنند رو ندارين.درست مثل پادشاهان مستبد تاريخين. مثل چنگيز خان مغول كه يه بنده خدايي گفته از كشتن نوزاد شير خواره ي ايراني عذاب وجدان گرفته و چنگيز خان هم دستور داده اون مرد رو ببرند و هشت تيكه كنند تا درس عبرتي باشه براي كسي كه نظري مخالف چنگيز خان داره.

بله دوست من همه ما حق رو به تو میدیم تو برا خودت با افتخار بگو قلبت اسپانیاست ما که نگرفتیمت ولی مهم اینه که تیم اسپانیا دراروپا مثل ژاپن در آسیا یه پدیده ست منطق مقایسه کردن دوتا تیم از ریشه ست ولی شما ازجایی تیمت رو با ایتالا مقایسه میکنی که نمیشه مقایسه کرد هر تیم ملی رو از ریشه اون مقایسه میکنن حالا بیا مقایسه کن بعد قضاوت کن تیم ایتالیا4قهرمانی جام جهانی داره و بعد از برزیل در رده دوم پرافتخارترین تیم ها قرار میگیره ولی اسپانیا مانند انگلیس و بقیه کشورها فقط1قهرمانی جهان داره یعنی کل تاریخ لاجوردی ها از شما خیلی بهتره ولی در دنیای روز و تا حمین دقیقه بهترین تیم جهان اسپانیاست الان وضع فوتبال اسپانیا مثل دوران برزیل در سال های 2002 و قبل ازونه که هیچ کس روداره برزیل نبود ولی باهمه این ها سعی نکن هیچ وقت اسپانیا رو با ایتالیا مقایسه کنی ممنون این نظر من بودlove::

Mehrd@d
07-07-2012, 16:38

این که شما بد متوجه میشین به من مربوط نمیشه . من گفتم نظر شما محترم یعنی یه جمع بندی کلی. بعد اومدم زیرش بحثم رو شروع کردم وگفتم اگه قیاسی باشه مضحک و خنده آوره. پس بنابراین هیچ ربطی به موضوع نداشت! در ضمن اینجا کلاس انشاء و شما دبیر انشاء نیستین که بخواین منو با اصطلاحات آشنا کنین. چون من این درس رو خیلی وقته پاس کردم ودرکلاس تنها کسی بودم که اول نمره میگرفتم وبعد به شرح انشاء میپرداختم.
من هیچ حرف بدی نزدم که در دو پست متوالی هی میگین نمیخوام بی ادبی کنم.یاد گرفتم ادبیاتمو با چیزی که میخونم یکی کنم. مشکل اینه که شما فقط حرف خودتون رو میزنید و به آمار و مستندیات هیچ توجهی ندارید. داریم در مورد دو تیم صحبت میکنیم . پس تاریخ و پیشینه دو تیم میتونه یکی از ارکان اصلی بحث قرار بگیره نه اینکه بیایم یه برهه ی خاصی از زمان رو مثال بزنیم و روش مانور بدیم.
ما درمورد لیگی که قهرمانشو دو تیم و دو بازیکن تشکیل دادن، حرفی به زبون نیاوردید. همونطور که گفته شد یکطرفه به موضوع نگاه میکنین و دوست دارید افتخاراتی که قرار محدود هم هستن بزرگ جلوه بدین
به اضافه در فینال جام جهانی 2006 اجهافی در حق تیمی دیده نشد حرکت زیدان هم صرف نظر از بحثی که بینشون رد وبدل شده . حرکتی کاملا غیر ورزشی بود.فرانسه هم تقاص حرکت زشت بازیکن خودشو پرداخت کرد نه چیز بیشتر... بعدشم مردونگی غیر مردونگی به این نمیگن. در فینال یورو 2012 دنبالش بگرد!؟
درضمن یاد بگیریم از تیم خودمون مایه بذاریم.........

من اصلا تو این تاپیک نظری ندادم چون ربطی بهم نداشت و اصلا پست ندادن هم کار سنجیده تریه اما وقتی توهین به اسپانیا میشه دیگه نمیشه حرفی نزد و خدمت شما عرض کنم محمد خان شما تو تاپیک اسپانیا حرف منو نقل قول کردی و جواب دادی حالا چرا اینجا فرق داره خدا داند
حرفام خطاب به مهردادخان هست که علاوه بر فنی دیدن ماجرا داره دق و دلی بازی فینال و اینکه ایتالیا 10 نفره با بد شانسی شدو تو حرفاش تاثیر داره
اره اسپانیا ریشه ای نوین داره تو همین اتحادشونم تناقض موج میزنه از پرچم کاتالان دسته ژاوی گرفته
اسپانیا سوای همه اتفاقات و حاشیه ها متحد بازی کرد متحدانه خوشحالی کردن و متحدانه قهرمان شدن
من منکر این نمیشم به ریشه ایتالیا بی نظیره و شما نمیتونید منکر این بشید که اسپانیا الان سومین یوروشو گرفت و تنها تیمه تاریخه که 3 تا تورنمنت بزرگ پیاپیو میگیره
چرا وقتی هنوز ایالتایی هر چند خودمختار زیر سایه یه کشورن، از جدایی حرف میزنین! خب یه کشوره حالا چون ایتالیا رو برده تفسیرها خاص میشه؟؟؟؟!!!
اره طرفدارای اسپانیا به نظر من غیر از البته ملتشون هویت بزرگ ندارن و خیلی هم بلند مدت نیستند اما دلیل نمیشه چون اسپانیا تازه شکوفا شده همه بیان از بیخ و بن ریششو علم کنن هر چند ریشه هم داره
میبیند نظر مغرضانست و خب غرض چیزیه که از سفسطه نشات میگیره نمیخوام به دوستان این تاپیک توهین کنما برعکس خیلی نظراشونم قبول دارم اما پذیرش شکست و ضعیف بودنم واسه خودش هنره و یه تیم با همه تاریخشم باید قبول کنه اقاجان الان ما باختیم چون بدتر بودیم
در مجموع هدفم توهین به کسی نبود فقط خواستم بگم تاریخ باید هنره پذیرشم بده نه فقط به تاریخت افتخار کنی

چرا دم نزنم !؟وقتی میان بحث قهرمانی ناجوان مردانه ایتالیا در جام جهانی (آلمان) مطرح میکنن آدم یه طوری میشه رو چه اصولی این حرفا زده میشه؟
. چه انتظاری داری در مورد این قضیه به این روشنی که به دور از انسانیت و فوتبال حرفه ای بود چیزی بازگو نشه. وقتی جلوی تیمی که فقط بر اثر حوادث،اتفاقات طبیعی فوتبال مهرشو از دست داده . تعویض های هجومی چه معنی ای میده... من اسمشو گذاشتم ضعیف کشی. و از این به بعد بود که از اسپانیا متنفر شدم در حالیکه قبلا هیچ حس کدورتی نسبت بهش نداشتم.
ببین من اصلا بحثم این نیست که حق ایتالیا در این بازی برد بود نه اصلا اینطوری نیست . ایتالیا شایسته پیروزی نبود و فوق العاده بد هم بازی کرد. و من به این موضوع وافقم. گرچه بازم این ذهنیت رو داشتم که بر اساس اتفاقات وعدم مصدومیت موتا میتونست به بازی برگرده چون این پتانسیل در ایتالیا دیده میشد.
بهرحال نظر من اینه که این نتیجه در شرایط یکسان رغم نخورد.. درسته که اسپانیا جام رو برد ولی هرگز نمیتونه برنده اخلاق این تورنمت باشه!
منم امیدوارم این حرفام به کسی برنخورده چون واقعا اینا حقیقته و انکار ناپذیر!

مورینیو...
07-07-2012, 16:52
بله دوست من همه ما حق رو به تو میدیم تو برا خودت با افتخار بگو قلبت اسپانیاست ما که نگرفتیمت ولی مهم اینه که تیم اسپانیا دراروپا مثل ژاپن در آسیا یه پدیده ست منطق مقایسه کردن دوتا تیم از ریشه ست ولی شما ازجایی تیمت رو با ایتالا مقایسه میکنی که نمیشه مقایسه کرد هر تیم ملی رو از ریشه اون مقایسه میکنن حالا بیا مقایسه کن بعد قضاوت کن تیم ایتالیا4قهرمانی جام جهانی داره و بعد از برزیل در رده دوم پرافتخارترین تیم ها قرار میگیره ولی اسپانیا مانند انگلیس و بقیه کشورها فقط1قهرمانی جهان داره یعنی کل تاریخ لاجوردی ها از شما خیلی بهتره ولی در دنیای روز و تا حمین دقیقه بهترین تیم جهان اسپانیاست الان وضع فوتبال اسپانیا مثل دوران برزیل در سال های 2002 و قبل ازونه که هیچ کس روداره برزیل نبود ولی باهمه این ها سعی نکن هیچ وقت اسپانیا رو با ایتالیا مقایسه کنی ممنون این نظر من بودlove::
من قبول دارم كه براي مقايسه بايد ريشه اي عمل كرد ولي آيا سن من و شمابه تحليل ريشه اي ميخوره؟ شنيدن كي بود مانند ديدن. وقتي منو شما بازي هاي ايتاليا در دهه ي و 80 و 90 ميلادي رو نديديم يا حد اقل كامل نديديم چه طوري ميتونيم از ريشه برسي كنيم. بررسي ريشه اي رو فقط كارشناسايي مثل آقايان صدر و تقوي و پيرواني و ... كه اون دوران يه تيم رو ديدن و اين دورانشو هم ديدن مقايسه كنند. در ضمن تحليل ريشه اي كار من و شما نيست اگه ما بلد بوديم تحليل رو از تاريخ و ريشه و عميق انجام بديم برنامه ي گزارش ورزشي ميگشت 4 تا مثل منو شما رو مياورد تلويزيون تا بازي و تيم رو تحليل كنند. ما ايراني ها بايد ياد بگيريم هر كسي تخصصي داره.طرف مهندس كامپيوتره يه جا تصادف شده داره مقصر رو تعيين ميكنه آخه تو پليس راهنمايي رانندگي هستي؟ چرا بي خود كارشناسي ميكني.يا ما يخچالمون خراب شده همه گفتن گازش در رفته تعميركار آورديم ديد اصلا موضوع گاز نيست پنس يخچال خرابه.كار ما هم داره شبيه كار اين مهندس كامپيوتره ميشه اگه بخوايم تحليل عميق و ريشه اي و تاريخي انجام بديم.من فقط فوتبال رو از سال 2000 به بعد دنبال ميكنم و ديدم تا اين حد بيشتر نيست.اميدوارم شما مثل اون مهندسه كامپيوتر فكر نكنيد و نگيد كه ميتونيد ريشه اي برسي كنيد.نمي خواستم پست بدم ولي اين نكته رو مي بايست ميگفتم.

مورینیو...
07-07-2012, 17:08
این که شما بد متوجه میشین به من مربوط نمیشه . من گفتم نظر شما محترم یعنی یه جمع بندی کلی. بعد اومدم زیرش بحثم رو شروع کردم وگفتم اگه قیاسی باشه مضحک و خنده آوره. پس بنابراین هیچ ربطی به موضوع نداشت! در ضمن اینجا کلاس انشاء و شما دبیر انشاء نیستین که بخواین منو با اصطلاحات آشنا کنین. چون من این درس رو خیلی وقته پاس کردم ودرکلاس تنها کسی بودم که اول نمره میگرفتم وبعد به شرح انشاء میپرداختم.
من هیچ حرف بدی نزدم که در دو پست متوالی هی میگین نمیخوام بی ادبی کنم.یاد گرفتم ادبیاتمو با چیزی که میخونم یکی کنم. مشکل اینه که شما فقط حرف خودتون رو میزنید و به آمار و مستندیات هیچ توجهی ندارید. داریم در مورد دو تیم صحبت میکنیم . پس تاریخ و پیشینه دو تیم میتونه یکی از ارکان اصلی بحث قرار بگیره نه اینکه بیایم یه برهه ی خاصی از زمان رو مثال بزنیم و روش مانور بدیم.
ما درمورد لیگی که قهرمانشو دو تیم و دو بازیکن تشکیل دادن، حرفی به زبون نیاوردید. همونطور که گفته شد یکطرفه به موضوع نگاه میکنین و دوست دارید افتخاراتی که قرار محدود هم هستن بزرگ جلوه بدین
به اضافه در فینال جام جهانی 2006 اجهافی در حق تیمی دیده نشد حرکت زیدان هم صرف نظر از بحثی که بینشون رد وبدل شده . حرکتی کاملا غیر ورزشی بود.فرانسه هم تقاص حرکت زشت بازیکن خودشو پرداخت کرد نه چیز بیشتر... بعدشم مردونگی غیر مردونگی به این نمیگن. در فینال یورو 2012 دنبالش بگرد!؟
درضمن یاد بگیریم از تیم خودمون مایه بذاریم.........

چرا دم نزنم !؟وقتی میان بحث قهرمانی ناجوان مردانه ایتالیا در جام جهانی (آلمان) مطرح میکنن آدم یه طوری میشه رو چه اصولی این حرفا زده میشه؟
. چه انتظاری داری در مورد این قضیه به این روشنی که به دور از انسانیت و فوتبال حرفه ای بود چیزی بازگو نشه. وقتی جلوی تیمی که فقط بر اثر حوادث،اتفاقات طبیعی فوتبال مهرشو از دست داده . تعویض های هجومی چه معنی ای میده... من اسمشو گذاشتم ضعیف کشی. و از این به بعد بود که از اسپانیا متنفر شدم در حالیکه قبلا هیچ حس کدورتی نسبت بهش نداشتم.
ببین من اصلا بحثم این نیست که حق ایتالیا در این بازی برد بود نه اصلا اینطوری نیست . ایتالیا شایسته پیروزی نبود و فوق العاده بد هم بازی کرد. و من به این موضوع وافقم. گرچه بازم این ذهنیت رو داشتم که بر اساس اتفاقات وعدم مصدومیت موتا میتونست به بازی برگرده چون این پتانسیل در ایتالیا دیده میشد.
بهرحال نظر من اینه که این نتیجه در شرایط یکسان رغم نخورد.. درسته که اسپانیا جام رو برد ولی هرگز نمیتونه برنده اخلاق این تورنمت باشه!

در مورد حركت زيدان بايد بگم كه خود ماتراتزي 2 سال بعد از زيدان عذر خواهي كرد هر چند دير بود.پس حركتش بد بود كه عذر خواهي كرد.در ضمن يكي بياد به خواهر شما در زمين مسابقه بي احترامي كنه شما از زيرش ميگذرين؟پس غيرت چي ميشه.منكه حاضرم از فوتبال در تمام عمر محرومم كنن ولي دهن طرفو سرويس كنم.پس حركت زيدان توجيه شدنيست.در ضمن روزنامه هاي غير فرانسوي مثل ماركا و گل ايران هم از زيدان حمايت كردن. من معلم انشا نيستم و اصلا دوست ندارم كه انشا درس بدم كاري هم ندارم.شما ميگيد نظر شما محترم يعني من براي شما احترام قائلم بعد مياين مينويسيد اين مقايسه مضحكه . مضحك بودن مقايسه يعني شخص اطلاعاتش ناقصه و براي شخصي كه 12 سال از 20 سال عمرشو تو فوتبال باشه ولي نظر ناقصي در پيرامون چنين موضوعي بده چيزي جز احمق بودن نميشه فهميد.براي مقايسه بايد به آمار توجه كرد منم موافقم اما آيا فقطط بايد به آمار توجه كرد؟ نبايد فيلم بازي ها رو ديد؟ فيلسوفي گفته: تفاوت بين انسان هاي كوچك و بزرگ اينه كه دسته ي اول قبل از حرف زدن تفكر نميكنند.tazim::

مورینیو...
07-07-2012, 17:34
من ميخوام بحث رو ببندم دوستان اگه خواستن ميتونند ادامه بدن.خوشحال شدم كه بعد از مدت ها با 4 تا آدم بالغ و با شعور يه بحث خوبي رو برگزار كرديم.خيلي وقت بود سايت نيومده بودم و ازين جور بحث ها دور بودم. اينو جدي ميگم كه من ازين بحث چيز هاي زيادي ياد گرفتم همتونو به خداي بزرگ ميسپارم . خدا نگهدار.منو ديگه تو اين تاپيك نميبييد.و شايدم بخاطر رفتن به سربازي تا آخر تابستون منو در كل انجمن نبينيد.:eyvalla:

omid.b
07-07-2012, 18:33
ازته قلب بدم از ایتالیا میاید:-anglove::

دوست عزیز کسی مجبورت نکرده از ایتالیا خوشت بیاد
مطمئن باش شما هم از ایتالیا بدت بیاد از ایتالیا چیزی کم نمیشه

Mehrd@d
07-07-2012, 21:36
در مورد حركت زيدان بايد بگم كه خود ماتراتزي 2 سال بعد از زيدان عذر خواهي كرد هر چند دير بود.پس حركتش بد بود كه عذر خواهي كرد.در ضمن يكي بياد به خواهر شما در زمين مسابقه بي احترامي كنه شما از زيرش ميگذرين؟پس غيرت چي ميشه.منكه حاضرم از فوتبال در تمام عمر محرومم كنن ولي دهن طرفو سرويس كنم.پس حركت زيدان توجيه شدنيست.در ضمن روزنامه هاي غير فرانسوي مثل ماركا و گل ايران هم از زيدان حمايت كردن. من معلم انشا نيستم و اصلا دوست ندارم كه انشا درس بدم كاري هم ندارم.شما ميگيد نظر شما محترم يعني من براي شما احترام قائلم بعد مياين مينويسيد اين مقايسه مضحكه . مضحك بودن مقايسه يعني شخص اطلاعاتش ناقصه و براي شخصي كه 12 سال از 20 سال عمرشو تو فوتبال باشه ولي نظر ناقصي در پيرامون چنين موضوعي بده چيزي جز احمق بودن نميشه فهميد.براي مقايسه بايد به آمار توجه كرد منم موافقم اما آيا فقطط بايد به آمار توجه كرد؟ نبايد فيلم بازي ها رو ديد؟ فيلسوفي گفته: تفاوت بين انسان هاي كوچك و بزرگ اينه كه دسته ي اول قبل از حرف زدن تفكر نميكنند.tazim::

بحث در مورد زیدان و اینکه میگید ماتراتزی ازش عذرخواهی کرده کاملا درست ولی خب این چه سنخیتی به ایتالیا داشت که در پست های قبلی گفتید ایتالیایی ها باید به همین دلیل از جشن و پای کوبی امتناع میکردند !؟ در حالیکه این فقط یه مسئله شخصی بود.همین...
بحث بعدی اینکه من خواهر ندارم. و مهم تر اینکه آدم هر جمله ای رو همینجوری توتیوار واسه طرف مثال نمیزنه! نظری در این مورد ندارم ولی زیدان با این همه سابقه وتجربه ای که تو این سالها کسب کرده میتونست حرفه ای تر عمل کنه!
اون جواب هم در پست قبلی داده شد . صلاح کار خویش را خسروان دانند. البته با این تفاوت که من جسارتی نکردم.
در ضمن منظور از آمار صرفا نتیجه و نمودار نیست بلکه فیلم و تصاویر از بازی هم یکی از شاخصه های اصلیه که حکم سندیت داره...
بهرحال با اینکه تو صحبتاتون کنایه زیاد دیده میشه ! وبا اینکه دوست دارین بحث بسته بشه، حرفی نیست.فقط امیدوارم از کسی یا چیزی ناراحت نشده باشید چون واقعا بحثی و موضوعی که وجود خارجی داشت مطرح شد. منم خیلی خوشحال شدم از اینکه یه بحث خوبی رو دنبال کردیم چرا دروغ بگم خیلی چیزا هم عاید خود من شد. امیدوارم این دوستی ها پایدار بمونه...
مرسی و با آرزوی موفقیت roz::

mortezarm
07-08-2012, 00:01
خب مهرداد خان متنفر باش مهم نیست که هر کسی علائقی داره من از مدتها از ایتالیا متنفر بودم و تو تاپیک عمومی یورو هم همون اوا اظهار امیدواری کردم ایتالیا در صعود جای خودشو به کرواسی بده
اما چی شد!!!!!هیچی !!!!ایتالیا رفت بالا و از تنفر منم به شخصیت ایتالیا لطمه ای وارد نشد تنفر شما هم مساله ساز نخواهد شد
وقتی ادما به هیچ چیز هم رحم نمیکنن تو فوتبال که علنا رقابته به هم رحم کنن
اگه دوس داری تیتر همه روزنامه های ایتالیایی رو قبل از فینال یورو بخون
گاوچران ها همچنان در ارزوی بردن بزرگ مردان ایتالیایی
اسپانول ها و بازهم ارزوی دور و دراز بردن
اینا همون وجهه بدجنسی ماجراس و علنا بگم که به شدت با تصمیم دلبوسکه موافق بودم برای هجومی کردن
میخواستی ریسک کنه شاید دقیقه 85 ایتالیا یه گل بزنه و اونوقت دیگه چطور میشد جلوی یه تیم سراسر انگیزه رو گرفت
جالبه تو چیزی که انسان ها برای شخصیت هم قائل نیستن اسپانیا باید بخاطر بدشانسی ایتالیا ثابت وایمیساد
معتقدم ایتالیا خیلی بزرگ ظاهر شد خیلی اما معتقدم اینا همه بهونه شکسته
من چون دوستمون جواب خواست جوابشو دادم
و امیدوارم به کسی بر نخوره چون اصلا چنین قصدی ندارم

ikiusan
07-08-2012, 00:30
در مورد بحث اولت اینکه تو هم اومدی تاپیک ایتالیاییها پست گذاشتی اونجا یادم نمیاد گفته باشم چرا!!! محتوای کلاممو اینطوری بهت بگم بهتره: ببین آقای مورینیو (خودش نه!!! کاربر!) اومده اینجا که ما داریم اعلام اتحاد میکنیم ، بعد خنجرشو در آورده فرو کرده توی قلبمون!!! آخرش گفته قصدم این نبود بکشمتونا!!!! من که دو بار گفتم ، آقا جان یه تاپیک ایجاد میکردید اونجا همه ی این حرفا رو میزدید... غرض ورزی اینه که بدونی داری روی مخ بری ، این کارهم کنی بعد بگی قصدم این نبود!
در مورد بخش دوم حرفات هم که هم من برات مثال آوردم هم دوستمون از بازی یووه - رم ، هم دی کانیو بازی وستهام با بولتون بود فکر کنم که دروازه بان و مدافع حریف میخورن به هم میفتن زمین ناجور ، در حد مصدومیت!!!! دی کانیو بود و یه دروازه ی خالی! که توپ رو زد بیرون و دوید طرف بازیکنای مصدوم! ببین مرتضی ، بازی جوانمردانه همیشه همینه! تعریفش هم همینه عوض هم نمیشه! حالا هی تو بگو فوتباله و جنگه و ... واقعیت همینه و خواهد بود... راستی دی کانیو ایتالیاییه!!!

من قبول دارم كه براي مقايسه بايد ريشه اي عمل كرد ولي آيا سن من و شمابه تحليل ريشه اي ميخوره؟ شنيدن كي بود مانند ديدن. وقتي منو شما بازي هاي ايتاليا در دهه ي و 80 و 90 ميلادي رو نديديم يا حد اقل كامل نديديم چه طوري ميتونيم از ريشه برسي كنيم. بررسي ريشه اي رو فقط كارشناسايي مثل آقايان صدر و تقوي و پيرواني و ... كه اون دوران يه تيم رو ديدن و اين دورانشو هم ديدن مقايسه كنند. در ضمن تحليل ريشه اي كار من و شما نيست اگه ما بلد بوديم تحليل رو از تاريخ و ريشه و عميق انجام بديم برنامه ي گزارش ورزشي ميگشت 4 تا مثل منو شما رو مياورد تلويزيون تا بازي و تيم رو تحليل كنند. ما ايراني ها بايد ياد بگيريم هر كسي تخصصي داره.طرف مهندس كامپيوتره يه جا تصادف شده داره مقصر رو تعيين ميكنه آخه تو پليس راهنمايي رانندگي هستي؟ چرا بي خود كارشناسي ميكني.يا ما يخچالمون خراب شده همه گفتن گازش در رفته تعميركار آورديم ديد اصلا موضوع گاز نيست پنس يخچال خرابه.كار ما هم داره شبيه كار اين مهندس كامپيوتره ميشه اگه بخوايم تحليل عميق و ريشه اي و تاريخي انجام بديم.من فقط فوتبال رو از سال 2000 به بعد دنبال ميكنم و ديدم تا اين حد بيشتر نيست.اميدوارم شما مثل اون مهندسه كامپيوتر فكر نكنيد و نگيد كه ميتونيد ريشه اي برسي كنيد.نمي خواستم پست بدم ولي اين نكته رو مي بايست ميگفتم.
رفیق من 17 سال مفید عمرمو روی فوتبال گذاشتم ، از این 17 سال نصفشو فقط تارخ فوتبال خوندم! اینطور که تو میگی از دوران هخامنشی هیچکس نباید هیچی بگه! وقتی ایتالیا تئوریسین های بزرگ تاریخ فوتبال رو داشته ، وقتی تا همین 10 سال پیش ضرب المثل بوده که: ذهن مربیهای ایتالیایی یک دهه از بقیه ی مربیا جلوتره ، وقته ایتالیا سالهای 1934 ، 1938 ، 1970 ، 1982 ، 1994 ، 2006 به فینال جام جهانی رسیده و همه شاهدان زنده و مُرده ازش حرف زدن من بگم نه ندیدم!!!؟؟؟؟ با این منطق تاریخ آشغاله دیگه؟ شما پایه و اساس منطقت مورد داره در این مورد!

خب مهرداد خان متنفر باش مهم نیست که هر کسی علائقی داره من از مدتها از ایتالیا متنفر بودم و تو تاپیک عمومی یورو هم همون اوا اظهار امیدواری کردم ایتالیا در صعود جای خودشو به کرواسی بده
اما چی شد!!!!!هیچی !!!!ایتالیا رفت بالا و از تنفر منم به شخصیت ایتالیا لطمه ای وارد نشد تنفر شما هم مساله ساز نخواهد شد
وقتی ادما به هیچ چیز هم رحم نمیکنن تو فوتبال که علنا رقابته به هم رحم کنن
اگه دوس داری تیتر همه روزنامه های ایتالیایی رو قبل از فینال یورو بخون
گاوچران ها همچنان در ارزوی بردن بزرگ مردان ایتالیایی
اسپانول ها و بازهم ارزوی دور و دراز بردن
اینا همون وجهه بدجنسی ماجراس و علنا بگم که به شدت با تصمیم دلبوسکه موافق بودم برای هجومی کردن
میخواستی ریسک کنه شاید دقیقه 85 ایتالیا یه گل بزنه و اونوقت دیگه چطور میشد جلوی یه تیم سراسر انگیزه رو گرفت
جالبه تو چیزی که انسان ها برای شخصیت هم قائل نیستن اسپانیا باید بخاطر بدشانسی ایتالیا ثابت وایمیساد
معتقدم ایتالیا خیلی بزرگ ظاهر شد خیلی اما معتقدم اینا همه بهونه شکسته
من چون دوستمون جواب خواست جوابشو دادم
و امیدوارم به کسی بر نخوره چون اصلا چنین قصدی ندارم
البته اون گاوچران که فرمودید همون ماتادورهاست که لقبتونه به ایتالیا چه؟ یعنی به فرانسه میگن خروسها الان باید به اونا هم جواب پس داد؟ ولی بحثم این نیستا! یه روزنامه ایتالیایی توی خاک کشورش نمیتونه به حریفش بتازه؟ و اصلا بحث رسانه ربطش به داخل زمین چیه؟ من دارم از 50 نفر بازیکن و کادر فنی صحبت میکنم!
نکته ی آخر اینکه اینجور ناجوانمردانه بازی کردن وقتی جلوی تیم خودت باشه دردش رو حس میکنی نه الان! بگذار یک بار این اتفاق برات بیفته...
در ضمن من میدونم که کسی از حرفام ناراحت نمیشه چون بحثه و بحث جای مجادله است! وگرنه من مخلصتونم!

mortezarm
07-08-2012, 00:50
اولا ممد جان من یه بخش زیادی از حرفاتو منوجه نشدم
دوما گاوباز با گاوچرون فرق داره اینو 100 بار گفتم
سوما این مثال های جوانمردانه ایا تو فینال یورو بود یا فینال جام جهانی!!!!!یه یه بازی لیگ!!!!
من میدونم شما ناراحتین اما اینو انصاف نمیدونم که اسپانیا باید 30 دقیقه رو فقط کنترل میکرد چون اصلا تو تمام بازیا بابا اسپانیا تاکتیکش برای فشار روی 30 دقیقه اخر با تغییر بازیکنای سرعتی بود
تو همه بازی ها این کارو کرده
در مورد تاپیکم خب خودتم میگی بحثه حالا اون دوستمون تو پست اول توهینی نکرده بود که همه بهش تاختن
من فکر میکنم کوچک کردن قهرمانی یه تیم کار اصلا قشنگی نیس
و به این علتم جوابه این دوستان خاص رو دادم چون میدونستم ظرفیت پاسخ دارن چون پشته دسته خودمو داغ کرده بودم در جواب هر کسی نقل قول نزنم

R.BAGGIO.10
07-10-2012, 09:51
صورت مسئله اصلیو همین اول رو روشن کنم گاو باز و گاوچران یکیند یعنی جفتون خلاصه گاوند:khandeeeee bahal:
اما نوشتی پرچم و نژاد و اینا.
خود ژاوی بارها گفته هیچ سنخیتی ایالت کاتالون با کشور اسپانیا نداره.اون وقت دوستی به چه کار میاد؟
کردهای ایرانم میگند ما کشور مستقلیم ولی متقابلا هر کدومشون تو تیم ملیند با بقیه اعضا دوستند پس اینو دلیل پاک کردن لکه ننگ تاریخ جام های جهانی ندون.
بله تو راست میگی همون که جامو بردند مادید ایالت کاتالون گفت چرا جام ما رو بردند مادریدmas:-
یعنی نهایت اتحاد:jeddiiiii:
همچین میگی کاسیاس انگار رویای زندگانیه.این همونه که اقام آله تر زد به هیکلش و کلا تموم دنیا کاسیاسو زیر سوال بردند.یه نیگا به کلیپهای بیانکونری بنداز گل دلپیرو به رئالو ببین اون وقت دیگه خودت منظور منو میفهمی.
در ضمن ما جنبه داریم شماها بی جنبه اید که میخواید حقیقتو عملا کتمانکنید دی:entezar::

Abdollah 202
07-10-2012, 10:25
دوستان بحثتون زیاد داره طول میکشه ها

یوقت بین هم کدورتی پیش میاد ها

ول کنین دیگه

یورو تموم شد شما هنوز ول نکردین !entezar::

mortezarm
07-10-2012, 14:45
صورت مسئله اصلیو همین اول رو روشن کنم گاو باز و گاوچران یکیند یعنی جفتون خلاصه گاوند:khandeeeee bahal:
اما نوشتی پرچم و نژاد و اینا.
خود ژاوی بارها گفته هیچ سنخیتی ایالت کاتالون با کشور اسپانیا نداره.اون وقت دوستی به چه کار میاد؟
کردهای ایرانم میگند ما کشور مستقلیم ولی متقابلا هر کدومشون تو تیم ملیند با بقیه اعضا دوستند پس اینو دلیل پاک کردن لکه ننگ تاریخ جام های جهانی ندون.
بله تو راست میگی همون که جامو بردند مادید ایالت کاتالون گفت چرا جام ما رو بردند مادریدmas:-
یعنی نهایت اتحاد:jeddiiiii:
همچین میگی کاسیاس انگار رویای زندگانیه.این همونه که اقام آله تر زد به هیکلش و کلا تموم دنیا کاسیاسو زیر سوال بردند.یه نیگا به کلیپهای بیانکونری بنداز گل دلپیرو به رئالو ببین اون وقت دیگه خودت منظور منو میفهمی.
در ضمن ما جنبه داریم شماها بی جنبه اید که میخواید حقیقتو عملا کتمانکنید دی:entezar::
دوست گرامی من اینجا فقط بحث فنی کردم کاری ندارم پست کسی دیگه رو نقل قول زدی
اما خودت هیچی از درست صحبت زدن و احترام گذاشتن بارت نیس
یکم به ذهن خلاقت فشار میاوردی تا ببینی نباید بازیکنی رو که کلی طرفدار داره مسخره کرد
اگه به این حرفاس که اقاهامون تو اسپانیا بوفونو تاریخی کردن(بازم اونی رو که باید میگفتم نگفتم)
بعدم ادما وقتی به حقارت دچار میشن شروع به تمسخر میکنن میبینی که همین گاوا چند ساله چکار دارن میکنن پس میبینی ایتالیا البته نه این تیم هوادارایی که اینطور صحبت میکنن از اینم ایتالیا براشون کمتره
این پست فقط در جواب احمد بود و اینکه بفهمه تاپیک عمومی رو نباید مثه همه جا به سخره گرفت

alexdelpiero_10
07-10-2012, 14:55
انجمـن تخصصي فوتبال Derby > فوتبال خارجي > هواداران تیم های ملی جهان > تیم ملی ایتالیا ( لاجوردی ها )
♥☆ با افتخار بگو: قلب من, ایتالیاست!♥☆

اين منو گيچ ميكنه اينجا اسپانياست يا ايتاليا؟entezar::

Alex Dlpiero_10
07-10-2012, 15:11
یکم به ذهن خلاقت فشار میاوردی تا ببینی نباید بازیکنی رو که کلی طرفدار داره مسخره کرد
اگه به این حرفاس که اقاهامون تو اسپانیا بوفونو تاریخی کردن(بازم اونی رو که باید میگفتم نگفتم)
بعدم ادما وقتی به حقارت دچار میشن شروع به تمسخر میکنن میبینی که همین گاوا چند ساله چکار دارن میکنن پس میبینی ایتالیا البته نه این تیم هوادارایی که اینطور صحبت میکنن از اینم ایتالیا براشون کمتره
این پست فقط در جواب احمد بود و اینکه بفهمه تاپیک عمومی رو نباید مثه همه جا به سخره گرفت

دوست عزیز شما خودت رو کی فرظ کردی تایپک اسپانیا خالی بود اومدی تایپک ایتالیا چون دیدی همیشه تنور ایتالیا داغه؟؟؟اگه حرفی داری بگو مطمئن باش همیشه ایتالیای ها حرفی برا گفتن دارن اگه میخوای بگی تو یورو 2012 ما رو 4 تا زدین ییا اینم جوابت:

دلیل باخت ایتالیا= بازی وحشیانه اسپانیا

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

sina acm
07-10-2012, 15:33
اقا من این جا یه چیزی رو یاد اوری کنم

بحث داره یه خورده خشن پیش میره تو رو خدا این جور نقل و قول هارو انجام ندید

این به نفع هیچکس نیست اگه میخواین جواب همدیگر رو بدید تو پروفایل هم میتونید نه اینجا که یه مکان عمومیه این خودش دردسر رو زیاد میکنه

بازم خواهش میکنم به شخص خاصی نقل وقول نکنید اونم تو تاپیک عمومی

mortezarm
07-10-2012, 16:09
دوست عزیز شما خودت رو کی فرظ کردی تایپک اسپانیا خالی بود اومدی تایپک ایتالیا چون دیدی همیشه تنور ایتالیا داغه؟؟؟اگه حرفی داری بگو مطمئن باش همیشه ایتالیای ها حرفی برا گفتن دارن اگه میخوای بگی تو یورو 2012 ما رو 4 تا زدین ییا اینم جوابت:

دلیل باخت ایتالیا= بازی وحشیانه اسپانیا

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

این اخرین پست من اینجاس مطمئن باشید چندتا نکته بگمو برم
من خودمو کسه خاصی فرض نکردم
اره چون تنور داغه اومدم تو تا حالا کجا بودی؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
الان پست قبلی من روش تاکید شد خطاب به احمد تو چرا میپری وسط!!!!
مطمئنا هوادارای ایتالیا هم احساس شرم میکنن از دلیل باختی که تو اونو توجیه شکست میدونی
واقعا این عکسا تهه خنده بود عیب نداره خوشحال باش
من همه جا از اولم گفتم ایتالیا مردونه بازی کرد و بد شانسی هم اورد هر چند از ایتالیا متنفرم امانمیشه بازی های خوب این تیمو نادیده گرفت
تو پستم تو بخش ایتالیا هم فقط گفتم ایتالیا شبه بدش بود و بدشانسی هم گریبانشو گرفت
متاسفم که اینجا هم مثه همه جا تفکیکی و مردونه زنونس یعنی اسپانیا یه طرف ایتالیا و.................
به هر حال اگه به تیکه انداختن باشه تو این کار ما هم کم نداریم

R.BAGGIO.10
07-10-2012, 16:56
آره من هیچی بارم نیست بعدش؟
اتفاقا فشار نیاوردم تمسخرم نکردم فقط چیزی که تمام آتزوریها به اون میبالندو به رخ دیگرون کشیدم.
همچین میگه آقاهامونlol:- ما که یکی بود 5 + یه پاس گل با سر رو دست هیرو 6دفعه سر و ته کرد کاسیاسو حالا آقاهوتون 6 دفعه که فکر نکنم چون بوفون تو کل دوران بازیگریش دوتا سوتی بیشتر نداده که سوتیاشو با فیلم نشون میدم که بدترشو کاسیاس انجام داده.
در ضمن تایپیک خودمونه همون اولشم نوشته مخصوص هواداران ایتالیا.پس دوست داشتم تایپیک خودمونو به سخره گرفتم فرمایش دیگه؟
شماها تایپیک خودتون به فناست نمیخواد حرف از سخره و طرفداری بزنین.mas:-

Alex Dlpiero_10
07-11-2012, 00:30
:hehee:خدا رو شکر برگشتیم سر موضوع اول خودمون به نظر من ایتالیا یا این بازی کن های فعلیش شاید حتی به جام جهانی صعود نکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ikiusan
07-11-2012, 01:41
انجمـن تخصصي فوتبال Derby > فوتبال خارجي > هواداران تیم های ملی جهان > تیم ملی ایتالیا ( لاجوردی ها )
♥☆ با افتخار بگو: قلب من, ایتالیاست!♥☆

اين منو گيچ ميكنه اينجا اسپانياست يا ايتاليا؟entezar::
من توی همه ی پستهایی که اینجا بعد تموم شدن کلی بحث زده شد فقط همین یه دونه پست قبول دارم همونطور که قبلا خودم روش اصرار داشتم و بهم میگفتن آزادی بیان رو زیر سوال نبر!!!!entezar::
اما تشکر زیر هیچ پستی نزدم که بگم ناراحتم! این چه پستهاییه؟ واقعا خجالت نمیکشید اصل بحث رو ول کردید چسبیدید به کل کل؟ اونم آدمای بالغ؟ من که دیگه دو سه تاتونو میشناسم! از مرتضی که قبول کردن براش سخته تا دوستایی که میدونم کلا به کل کل معروفن!!! هم بوفون روز خوب و بد داشته کاسیاس! همین کاسیاس که 11 تا گل فقط توی دو تا بازی از بارسا خورد! بوفون هم که روز بدشو همه دیدیم چند روز پیش! الان بحث اینه؟ یا بحث هواداراس؟ اگه اینه که آقا ما اینجا از اول هم قرار نبود به اسپانیا کاری داشته باشیم! که کاری هم نداشتیم! خودتون اومدید گفتید آقا اجازه منم یه چیز بگم! قلب من اسپانیاست!!!! خب الان به من چه قلب بقیه کجاست؟ چرا میاید جنگ راه میندازید بعد عاقل اندر سفیه نگاه میکنید؟ هیچکدومتون گفت به خودش آقا وقتی یه تیم حلقه ی اتحاد میزنن بازیکن تیم حریف نمیره وسطشون بگه منم بازی! اینجوری به قضیه نگاه کنید فکر کنم خیلی چیزا فرق کنه!

realcris
07-11-2012, 01:48
مليت من ايتاليايیه اما غنايى هستم، والدينم منو رها كردن اما توسط دو فرشته به فرزند خواندگى گرفته شدم. من هر روز از نژادپرستى رنج ميكشم. من اولين سياه پوستى هستم كه پيراهن تيم ملى ايتاليا رو پوشيده. من پرخاشگر نيستم بلكه تجربيات زندگيم باعث شده متفاوت از سايرين رفتار كنم، پس قبل از اينكه ازم انتقاد كنى سعى كن بيشتر راجع به من بدونى
( توییتر رسمی بالوتلی )

هر سری به عکسای گریه بالوتلی و پیرلو نگاه میکنم ، روانم آزرده میشه
مرسی بابت اینهمه تعصب سوپر ماریو......مرسی پسر .....
همه ایتالیا به تو افتخار میکنه .....
فورزا سوپر ماریو

Alex Dlpiero_10
07-11-2012, 09:07
بله واقعا ناراحت ککنده است درباره پیرلو که گریه پیرلو اشک آدم رو در میاره ولی بالوتلی یه چیز دیگه است
خوب به نظر من دلیل باخت ایتالیا بازی خشن اسپانیا بود کسی قبول نداره اینم مدرک:

omid.b
07-13-2012, 09:17
بله واقعا ناراحت ککنده است درباره پیرلو که گریه پیرلو اشک آدم رو در میاره ولی بالوتلی یه چیز دیگه است
خوب به نظر من دلیل باخت ایتالیا بازی خشن اسپانیا بود کسی قبول نداره اینم مدرک:

ولی من نظرم اینه که ایتالیا به خودش باخت.
ودیگه مهم نیست که باخت یا قهرمان نشد مهم اینکه من هنوزم دوسش دارم

Alex Dlpiero_10
07-15-2012, 08:12
خوب حالا به نظر شما با این بازیکنان ایتالیا می تونه به جام جهانی سعود کنه؟؟؟binambinambinambinam

King k.p Boateng
07-23-2012, 13:05
سلام به بروبچ اتزوری ki::

جام کنفدراسیون ها تابستون سال دیگست ؟؟؟؟

اگه تیمی قهرمان بشه رو رنکینک فیفا تاثیر میزاره ؟؟

اخه خدایی حق ایتالیا نیست که با 4 قهرمانی تو جهان پایین تر از انگلیسی با شه که چند ماه پیش مقابل ایتالیا حذف شد

خیلی رنکینک بندیشون داغونه !!

AlexDelpiero
07-23-2012, 13:39
سلام به بروبچ اتزوری ki::

جام کنفدراسیون ها تابستون سال دیگست ؟؟؟؟

اگه تیمی قهرمان بشه رو رنکینک فیفا تاثیر میزاره ؟؟

اخه خدایی حق ایتالیا نیست که با 4 قهرمانی تو جهان پایین تر از انگلیسی با شه که چند ماه پیش مقابل ایتالیا حذف شد

خیلی رنکینک بندیشون داغونه !!

هر نوع بازی رسمی فیفا در رنکینگ تاثیر داره !
پ . ن : رنکینگ فیفا بی ارزش ترین رنکینگ جهانیه !

42d3e78f26a4b20d412==