PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خداحافظي علي كريمي و مهدي مهدوي كيا از تيم ملي

anfild
06-24-2009, 15:59
علي كريمي و مهدي مهدوي كيا از بازيهاي ملي خداحافظي كردند.

علي كريمي در ابتدا در خصوص بازي با كره‌ جنوبي و عدم راه‌يابي تيم‌ملي به جام جهاني در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری اظهار كرد: ما همه تلاش‌مان را كرديم اما متاسفانه در دقايق پاياني اتفاقي كه نبايد رخ مي‌داد به وقوع پيوست و بازي به تساوي كشيده شد. من به سهم خودم از همه مردم و علاقه‌مندان به فوتبال عذرخواهي مي‌كنم و شرمنده آن‌ها هستم. اميدوارم تيم ملي در تورنمنت‌هاي بعدي و با پيروزي‌هايي كه كسب مي‌كند باعث شادي مردم و هواداران شود. اين آخرين بازي ملي من بود و خيلي دوست داشتم كه با پيروزي آن را پشت سر مي‌گذاشتيم اما به هر حال قسمت اين چنين بود. مطمئنم جوان‌هايي كه اكنون هستند و جوان‌هايي كه بعدا به تيم ملي مي‌آيند مي‌توانند نتايج خوبي براي فوتبال ما كسب كنند.

شماره 8 تيم ملي درخصوص مشخص شدن تيم فصل آينده‌اش اظهار كرد: تا همين لحظه با هيچ باشگاهي براي عقد قرارداد مذاكره نكرده‌ام. حتي از طرف باشگاه پرسپوليس هم بعد از بازي با بنيادكار تا اين لحظه با من تماس گرفته نشده كه حتي بخواهند حال من را بپرسند، چون به هر حال من 7 ، 8 ماه بازيكن اين تيم بودم. الان هم به اين جهت كه اكثر تيم‌ها تمرينات آماده‌سازي خود را آغاز كرده‌اند بايد تكليفم هرچه زودتر مشخص شود. به همين دليل تا روز شنبه منتظر تماس باشگاه هستم و بر خلاف ميل باطني‌ام اگر اين اتفاق نيفتد به پيشنهاداتي كه برسد فكر مي‌كنم ولي مطمئنم هواداران به من حق مي‌دهند.وي در پايان نیز با فروتنی از هواداران فوتبال به خاطر عدم راهيابي جام جهاني عذرخواهي و براي پرسپوليس هم آرزوي موفقيت کرد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

به فاصله‏ای کوتاه از جادوگر، کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان که بیش از 110 بازی ملی برای این تیم انجام داده است پس از آنکه نتوانست به همراه این تیم به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی صعود کند مثل علی کریمی از تیم ملی خداحافظی کرد.

مهدی مهدوی کیا که سالها در تیم ملی فوتبال کشورمان به عنوان بازیکنی تاثیرگذار فعالیت کرده بود و پس از جام جهانی 2006 به عنوان کاپیتان اول تیم ملی به میدان می رفت، سه شنبه شب خبر خداحافظی اش از تیم ملی را اعلام کرد.

مهدی مهدوی کیا با اعلام این خبر گفت: خیلی ناراحتم که تیم ملی ایران از راهیابی به جام جهانی بازماند و نتوانستیم پیام آور شادی برای میلیون ها ایرانی دوست داشتنی باشیم. من قصد دارم درباره خداحافظی ام از تیم ملی در قالب یک نامه یا یک مصاحبه توضیحاتی بدهم و طی روزهای آتی این کار را خواهم کرد.

مهدوی کیا افزود: من قبل از پایان بازی های تیم ملی ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی گفته بودم در صورتی که تیم ملی به جام جهانی صعود کند و مربیان خواهان ادامه حضور من در تیم ملی باشند، در خدمت تیم کشورم خواهم بود و در صورت عدم راهیابی تیم ملی به جام جهانی، از تیم ملی خداحافظی خواهم کرد. حالا هم حرفی که چند وقت پیش زده بودم را تکرار می کنم و می گویم که بازی با کره جنوبی آخرین و تلخ ترین بازی من در تیم ملی بود.

ballack_emprator
06-24-2009, 16:07
خدا پدر جفتشون رو بيامرزه .اگه مي خواستند بيشتر بمونند سرنوشت علي دايي رو توي تيم ملي پيدا مي كردند.تا 3-4 سال ديگه هم هيچ بازي مهمي نيست اگه خداحافظي نمي كردند خودشون رو ضايع مي كردند
به جفتشون هم بابت بازيهاي ملي خوبشون خسته نباشيد مي گم:flowerysmile:

bar3lona
06-24-2009, 16:11
جاشون توي تيم ملي خاليه اما با بازي دادن به جوون ها تا واسه 4 سال بعد مي تونيم توي اون پست جانشين هاي خوبي واسشون پيدا كنيم.
حقشون هست كه يك بازي خداحافظي خوب هم براي اين 2 بازيكن در نظر بگيرند. :ohum: واسه جذاب تر شدن بازي مي تونن از هاشميان هم دعوت كنند كه توي اين بازي شركت كنه تا همه خوشحال شن :nishkhand:
اون خداحافظي نكرد؟ :nishkhand:

blue
06-24-2009, 16:19
كاشكي مربي ها تيم ملي توي 2 بازي آخر مهدوي كيا از خسرو هم استفاده مي كردند
حداقل خسرو حيدري توي اون 2 بازيهاي مقدماتي مي تونست خيلي كمك بيشتري كنه.:gerye:
180 دقيقه راه رفتند روي اعصاب ما :ey babaaa: الان كه تيم حذف شده ..........
حيف كه بازي ايران آمريكا يادم مي آد و اون گل ناز مهدوي كيا كه واسه همه ايراني ها خاطره شده .
خلاصه منم واسشون آرزوي موفقيت مي كنم.
يه چيزم كه دلم نمي آد نگم اخلاق فوق العاده مهدي مهدوي كيا بوده كه توي اين مدت واقعآ با ادب و با شعور بود و از اين بابت هميشه توي اوج بود :shogh:
واسه جفتشون هم علي كريمي و هم مهدوي كيا آرزوي سلامتي مي كنم :love:

Derby
06-24-2009, 16:35
ايشالا فدراسيون به فكر يك خداحافظي مفصل از اين ستاره ها باشه. هر چند واسه هيچكدوم از بازيكنان هم دوره مهدوي كيا بازي خداحافظي برگزار نشد (عابدزاده , علي دايي , عزيزي و همچين ستاره هايي كه توي كشورمون محبوب هستند ).
فدراسيون بايد حساب خودش رو از باشگاهها جدا كنه وگرنه براي اين بازيكنها هم همون مشكلي پيش مي آد كه واسه دايي و عزيزي پيش اومده.
اونها شناسنامه فوتبال ايران در دنيا بودند و در كشور خودمون الان 5% محبوبيت دوران اوجشون هم ندارند و اگر يك بازي خداحافظي در شان بازيكن توي تيم ملي برگزار بشه شايد بازيكن هم بيشتر به رفتار و كردار خودش توجه كنه و حواسش باشه كه چه قدر محبوبه
اين عكس مربوط ميشه به روز خداحافظي مهدوي كيا از هامبورگ

يعني مهدي ميون آلماني ها محبوب تره تا ايراني ها؟

فقط گل 40 متري مهدي به چين و گل زيباي اون به امريكا ارزش چندين برابر تقدير او داره.

و گلهاي كريمي به كره جنوبي و بازي هاي فراموش نشدني اون با رم و تيم آلمان هم از ياد هوادارهاي ايراني نميره.

ايشالا هرجا هستند سلامت باشند :flowerysmile:

kami
06-25-2009, 13:20
مهدی تاج در گفتگو با مهر:
خداحافظی مهدوی‌کیا و کریمی تصمیم شخصی بود/ تحت فشار بودن شایعه است

نایب رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر کمیته تیم های ملی با تاکید بر اینکه خداحافظی مهدی مهدوی کیا و علی کریمی از تیم ملی یک تصمیم حرفه ای و کاملا شخصی بوده است، وجود هرگونه فشار برای خداحافظی این دو بازیکن را رد کرد. مهدی تاج در گفتگو با خبرنگا مهر، ضمن بیان این مطلب افزود: این دو بازیکن سالها برای فوتبال ایران تلاش کردند و افتخار آفریدند که باید به نحو شایسته ای از تلاش هایشان تقدیر کرد.
وی افزود: مهدوی کیا و کریمی از سرمایه های بزرگ فوتبال ایران هستند که در طول سالها حضور در تیم ملی با جان و دل بازی کردند و در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 نیز از هیچ تلاشی برای تیم ملی فرو گذار نبودند.
تاج ادامه داد: شخصا از عملکرد این دو بازیکن بزرگ در دیدارهای اخیر تیم ملی فوتبال کشورمان راضی هستم و مطمئنا اگر خودشان تمایل داشته باشند بازی خداحافظی باشکوهی را برایشان تدارک خواهیم دید تا وداع شیرین و بیادماندنی با بازی در تیم ملی فوتبال ایران داشته باشند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان مطرح شدن شایعاتی مبنی برتحت فشار بودن این دو بازیکن برای خداحافظی را رد کرد و گفت: به هیچ وجه این مسائل صحت ندارد و مهدوی کیا و کریمی با تصمیم شخصی شان از تیم ملی خداحافظی کردند. مسائلی هم که در مورد نگه داشتن پاسپورت و سایر اتفاقات مطرح می شود کذب محض است و زایده تخیلات برخی هاست.
مهدی تاج که صبح چهارشنبه در اردوی تیم فوتبال نوجوانان کشورمان حضور یافته بود در این مورد نیز گفت: هدف فدراسیون فوتبال تمرکز روی تیم های پایه و برنامه ریزی برای موفقیت ملی پوشان نوجوان در مسابقات جام جهانی الجزایر است که تلاش کرده ایم با تشکیل و تدارک اردوهای مناسب آنها را به بهترین شکل ممکن آماده کنیم.
تاج در مورد تمدید قرارداد افشین قطبی گفت: مجموعه فدراسیون فوتبال نظر مثبتی بر روی ادامه همکاری با افشین قطبی دارد و مذاکرات و بررسی ها در این مورد ادامه دارد تا در آینده ای نزدیک قرارداد وی را تمدید کنیم.

منبع: خبرگذازي مهر

ReD
06-25-2009, 19:37
براي اطلاع دوستان بگم كه :

علي كريمي در 111 بازي براي تيم ملي 36 گل به ثمر رسونده و مهدي مهدوي كيا هم در 108 بازي موفق به زدن 13 گل شده بود :eyvalla:

bar3lona
06-26-2009, 18:33
خداحافظي مهدي پس از 13سال حضور در تيم ملي

كيا: رفتم تا جوان‌ها جايم را پر كنند

1- اولين بازي ملي
14 آذر 1375: مهدي مهدوي‌كيا در حالي كه 18 ساله بود اولين بازي ملي خود را در جام ملت‌هاي آسيا مقابل عراق انجام داد. سرمربي وقت تيم ملي (محمد مايلي‌كهن) كه اعتقاد ويژه‌اي به جوان‌ها داشت براي اولين بار از كيا در تركيب تيم ملي استفاده كرد.

2- اولين گل ملي
اول ارديبهشت ماه 1376: ديدار دوستانه تيم ملي مقابل كنيا در تبريز بود كه كيا موفق شد اولين گل ملي خود را براي تيم ملي به ثمر برساند. او در اين ديدار نمايشي فوق‌العاده داشت تا تيم ملي بتواند با 2 گل حريف آفريقايي خود را شكست دهد.

3- معجزه داليان
22 شهريور ماه 1376: زرينچه از تيم ملي قهر كرد و نعيم سعداوي هم دوران محروميت خود را پشت سر مي‌گذاشت. مايلي‌كهن تصميم گرفت تا كيا را به پست پيستون راست انتقال دهد. او هم جواب اعتماد را به بهترين شكل داد و با زدن 2 گل ديدني معمار اصلي معجزه داليان لقب گرفت.

4- جوان اول فوتبال آسيا
27 آبان ماه 1377: ارائه بازي‌هاي ديدني در مسابقات مقدماتي جام جهاني فرانسه مسوولان كنفدراسيون فوتبال آسيا را متقاعد كرد تا مهدي را به عنوان جوان اول فوتبال آسيا انتخاب كنند. كيا جايزه‌اش را از AFC گرفت تا با روحيه‌ا ي بالا خود را آماده حضور در جام جهاني كند.

5- گلزني به امريكا در ژرلاند
31 خرداد ماه 1377: ورزشگاه ژرلاند ليون و حساس‌ترين بازي تيم ملي مقابل امريكا. مهدي مهدوي‌كيا با پاس علي دايي از نيمه زمين پيش مي‌رود و در نهايت دروازه كيسي كلر را باز مي‌كند. شادي ميليون‌ها ايراني با گلزني كياي 20 ساله.

6- حضور در تيم منتخب جام جهاني
پنجم تير ماه 1377: پس از پايان بازي‌هاي جام جهاني فرانسه بود كه مسوولان برگزاري مسابقات تصميم گرفتند تيم منتخب و 23 نفره خود را از ميان بازيكنان حاضر در مسابقات انتخاب كنند. بله، از ايران هم نام يك بازيكن در ليست منتخب به چشم مي‌خورد. او كسي نيست جز مهدي مهدوي‌كيا.
7- مرد سال فوتبال آسيا
19 آذر 1382: اينجا مقر كنفدراسيون فوتبال آسيا در كوالالامپور است. مراسم انتخاب مرد سال فوتبال آسيا در سال 2003؛ مسوولان از ميان 3 كانديدا همان طور كه پيش‌بيني مي‌شد نام مهدي مهدوي‌كيا را اعلام مي‌كنند. بازي‌هاي زيباي او در هامبورگ دليل اصلي انتخاب كيا بود.

بهترين پاسور جام ملت‌هاي 2004
هفدهم آذر ماه 1383: كيا در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا درخشش خيره‌كننده‌اي داشت تا جايي كه در پايان هم در تيم منتخب بازي‌ها جاي گرفت و هم عنوان بهترين پاسور را به خود اختصاص داد. مهدي نقش عمده‌اي در رسيدن ايران به عنوان سومي رقابت‌ها با پاس‌هاي گل خود به بازيكنان داشت.

9- اولين كاپيتاني در تيم ملي
29 مهر ماه 1385: پس از جام جهاني بود كه علي دايي از بازي‌هاي ملي خداحافظي كرد تا بازوبند كاپيتاني به مهدي مهدوي‌كيا برسد. اولين كاپيتاني مهدي در بازي با سوريه اتفاق افتاد. اين بازي از رقابت‌هاي مقدماتي ملت‌هاي آسيا بود كه شماره 2 اولين بار بازوبند كاپيتاني تيم ملي را به بازو بست.

10- آخرين گل ملي
23 مهر ماه 1387: پس از مدت‌ها دوري از تيم ملي بالاخره علي دايي مجاب شد تا مهدوي‌كيا را به تيم ملي دعوت كند. كاپيتان تيم ملي هم مقابل كره شمالي نمايش خيره‌كننده‌اي ارائه داد. او دروازه كره‌اي‌ها را در آزادي باز كرد تا آخرين گل خود را در ديدارهاي ملي به ثمر رسانده باشد.

11- آخرين بازي ملي
28 خرداد ماه 1388: بازي با كره جنوبي براي ما حكم مرگ و زندگي را دارد. كيا هم به دليل تجربه بالاي خود در تركيب تيم ملي قرار دارد. تيم ملي براي صعود پيروزي مي‌خواهد اما در پايان نتيجه نهايي تساوي يك-يك است. تيم ملي به جام جهاني نرفت تا كيا تصميم به خداحافظي بگيرد.

12- خداحافظي پس از 13 سال
دوم تير ماه 1388: تيم ملي با تساوي مقابل كره نتوانست جواز صعود به جام جهاني را به دست آورد. همين عامل سبب شد تا كيا بيشتر به فكر خداحافظي از تيم ملي بيفتد تا اينكه بالاخره در ساعت‌هاي پاياني سه‌شنبه شماره 2 خداحافظي رسمي‌اش از تيم ملي را اعلام كرد. وداعي تلخ و البته يك زندگي 13 ساله خاطره‌انگيز :shogh:

42d3e78f26a4b20d412==