PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : |★| رابین ونپرسی، بهترین بازیکن سال لیگ برتر(آمار و عملكرد)|★|

GOLL
04-23-2012, 16:08
رابین ونپرسی، بهترین بازیکن سال لیگ برتر

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

رابین ونپرسی از سوی انجمن ها حرفه ای فوتبال انگلستان به عنوان برترین بازیکن لیگ جزیره در فصل 2011/12 انتخاب شد.

مرد 28 ساله هلندی توپچی ها در این فصل 27 گل برای شاگردان آرسن ونگر در لیگ برتر به ثمر رساند و در اولین فصل کامل خود برای باشگاه، مورد تحسین همگان قرار گرفت.

" کاپیتان آرسنال در صحبت هایی گفت" اگر افراد دیگری این نکته را بگویند، خاص است اما خاص تر این است که حریفان شما این را بگویند.

این عنوان بسیار خاص است زیرا شما هر هفته مقابل آنها بازی می کنید و هر بازیکن هر کاری انجام می دهد تا پیروز شود. در نهایت، اگر آنها این ذهنیت را دارند که من بهترین بازیکن هستم، در نتیجه افتخار بزرگی است."

ونپرسی ممکن است این جایزه فردی را از آن خود کرده باشد اما او بلافاصله تاکید کرد که بدون کمک هم تیمی های خود در آرسنال قادر به انجام چنین کاری نبود.

" بدون آنها من به این افتخار دست پیدا نمی کردم. برای مثال تئو والکات، او بیش از 12 پاس گل به من داد و من واقعا قدردان آن هستم."

ونپرسی در سال های اولیه حضور خود در آرسنال عمدتا به عناون مهاجم دوم تیم مورد استفاده قرار گرفت و گاهی حتی در کناره ها بازی می کرد اما بعد از انتقال به نوک حمله شکوفا شد، هرچند در ابتدای کار خودش متقاعد نشده بود که توان انجام این کار را دارد.

" اکنون این اطمینان را پیدا کردم. اگر صادق باشم، زمانی که اولین بار در آنجا قرار گرفتم، واقعا مطمئن نبودم که می توانم این کار را انجام دهم. کمی زمان برد اما بعد از چندین ماه به آرامی درک کردم که می توانم کار خود را در آنجا به خوبی انجام دهم."

جایزه بهترین بازیکن جوان فصل به مدافع راست باشگاه تاتنهام، کایل والکر رسید. جوان 21 ساله اسپرز در این مسیر بر الکس اوکسلید چمبرلین، سرجیو آگوئرو و دنی ولبک غلبه کرد تا این عنوان را بدست آورد و این مسال موجب شگفتی مرد سابق شفیلد یونایتد شد.

" او در این زمین گفت " کمی متعجب شده ام زیرا مدافعین معمولا این عناوین را بدست نمی آورند و همانند مهاجمان مرکزی مورد توجه قرار نمی گیرند.

اگر به به نامزدهای این عنوان نگاه کنید، آن وقت افتخار بزرگی است که این عنوان را بدست آورید و امیدوار که چیزهای بیشتری پیش روی من قرار دارد.

همیشه افتخار بزرگی است که توسط حریفان انتخاب شوید و همانطور که گفتم می توانم چیزهای بیشتری بدست اورم و کسب چند مدال همراه با تاتنهام نیز در این مسیر است!"

هر دو بازیکن همچنین در تیم منتخب فصل لیگ برتر قرار گرفتن. ونپرسی تنها مرد آرسنالی این تیم بود در حالی که والکر یکی از 3 بازیکن تاتنهام به شمار می رود که در کنار گرت بیل و اسکات پارکر تیم منتخب فصل را تشکیل می دهند.

جایزه ویزه این مراسم نیز به پاس یک عمر تلاش به دفاع باشگاه پریستون، گراهام الکساندر اهدا شد که نخستین بازی خود را در سال 1991 در تیم اسکانتورپ یونایتد انجام داد. این مرد اسکاتلندی سپس برای لوتون، پریستون و بارنلی بازی کرد تا در نهایت این عنوان را از آن خود کرد.

" شناخت انچه در حرفه خود در هر مرحله ای انجام داده اید فوق العاده است. من در پایان حرفه خود قرار دارم و توسط افرادی به عنوان بازیکن منتخب انتخاب شدم که 20 سال مقابلشان بازی کردم."

GOLL
04-23-2012, 16:12
کاپیتان توپچی ها با عملکرد درخشان خود در این فصل به عنوان برترین بازیکن لیگ جزیره انتخاب شد. نگاهی می اندازیم به اتفاقات حرفه زندگی او.

1983
6 آگوست در روتردام متولد شد. برای تیم های جوانان روتردام و فاینورد بازی کرد و پیراهن تیم ملی در رده های سنی زیر 19 سال و زیر 21 سال را بر تن کرد.

2002
ژانویه: قرارداد سه و نیم ساله با فاینورد امضا کرد. به تیم بزرگسالان این باشگاه ملحق شد.

21 فوریه: در اولین حضور اروپایی به عنوان یار جانشین در دور چهارم جام یوفا مقابل رنجرز بازی کرد. در دیدار برگشت نیز از ابتدا به میدان رفت که با پیروزی همراه بود.

8 می: در فینال جام یوفا مقابل بروسیا دورتموند بازی کرد که با پیروزی 3 - 2 آنها برگزار شد. این بازی در شهر روتردام برگزار شد.

فصل 2001/02
به عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ هلند انتخاب شد. دچار مصدومیت کمر شد که در تابستان 2002 او را خارج از میادین نگه داشت اما برای شروع فصل کاملا آماده شد.

فصل 2002/03
فصل را با 8 گل در 28 بازی برای فاینورد تمام کرد و فاینورد نایب قهرمان جام حذفی هلند شد. او 2 بار نیز در لیگ قهرمانان بازی کرد.

2004
20 ژانویه: فاینورد آشکار کرد که پیشنهاد آرسنال برای جذب او را رد کرده است. وی 32 بازی برای فاینورد انجام داد و 6 گل به ثمر رساند.

28 اپریل: آرسنال تایید کرد که قراردادی بلند مدت را با قیمتی نا معلوم با رابین ونپرسی امضا کرده است.

8 آگوست: نخستین بازی خود را به عنوان بازیکن جانشین در جام خیره مقابل منچستر یونایتد انجام داد که با پیروزی 3 - 1 توپچی ها همراه بود.

27 اکتبر: نخستین گل خود را برای آرسنال در جریان پیروزی 2 - 1 در جام اتحادیه مقابل منچستر سیتی به ثمر رساند.

2005
26 فوریه: آرسن ونگر به واسطه تکل خشن او مقابل ساوتهمپتون که موجب اخراجش شد علنا از وی انتقاد کرد.

4 ژوئن: نخستین بازی خود برای هلند را در جریان پیروزی 2 - 0 مقابل رومانی در مرحله انتخابی جام جهانی انجام داد.

نوامبر: با زدن 8 گل در 8 شروع ابتدایی، به عنوان بهترین بازیکن ماه انتخاب شد.

2006
4 ژانویه: قراداد 5 ساله جدیدی را با باشگاه آرسنال به امضا رساند اما 2 روز بعد با مصدومیت پا در مقابل کاردیف روبرو شد.

ژوئن: در هر 4 دیدار هلند در جام جهانی به میدان رفت.

2007
21 ژانویه: با شکستگی پایش مقابل منچستر یونایتد، فصل برای او پایان یافت.

اکتبر: بعد از خروج تیری هانری کار را به عنوان مهاجم مرکزی شروع کرد و 7 گل در 10 دیدار به ثمر رساند اما سپس در دیدارهای ملی دچار آسیب دیدگی زانو شد که او را 2 ماه خارج از ترکیب نگه داشت. او سپس با مجموعه ای از اسیب های ریز و درشت روبرو شد که وی را در ادامه فصل بیرون نگه داشت.

2009
3 ژانویه: در غیاب سسک فابرگاس و مانوئل آلمونیا برای نخستین بار بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست.

8 جولای: با ورود به آخرین سال قرارداد خود و بعد از چندین ماه مذاکره، قرارداد 4 ساله جدیدی را به امضا رساند.

14 نوامبر: بعد از شروع قدرتمند دیگری در فصل، در دیدارهای ملی مقابل ایتالیا دچار شکستگی مچ پا شد که وی را 5 ماه خارج از میادین نگه داشت.

2010
2 ماه ابتدایی فصل را به دلیل آسیب مچ پا از دست داد.

11 جولای: در فینال جام جهانی برای هلند بازی کرد که با شکست 1 - 0 مقابل اسپانیا همراه بود.

2011
22 ژانویه: در جریان پیروزی 3 - 0 مقابل ویگان نخستین هت تریک خود را برای آرسنال رقم زد.

8 مارچ: در دیدار برگشت مقابل بارسلونا از بازی اخراج شد، او بخاطر ضربه زدن به توپ بعد از سوت داور کارت زرد دوم را دریافت کرد، اما مرد هلندی تاکید داشت که با وجود 95.000 تماشاگر نمی توانست صدا را بشنود. آرسنال در مجموع 4 - 3 شکست خورد.

8 می: مقابل استوک سیتی گلزنی کرد تا رکورد 8 گل پیاپی خارج از خانه در لیگ برتر را جابجا کند.

11 فوریه: با خروج سسک فابرگاس به عنوان کاپیتان نخست باشگاه برگزیده شد.

2 سپتامبر: در جریان پیروزی 11 - 0 هلند مقاب سن مارینو، 4 گل به ثمر رساند.

24 سپتامبر: گل او مقابل بولتون وی را به جمع 100 گله های باشگاه آرسنال قرار داد.

31 دسامبر: در جریان پیروزی 1 - 0 مقابل کوئینز پارک رنجرز گلزنی کرد تا تعداد گل های خود در طول یک سال میلادی را به عدد 35 برساند و تنها یک گل پشت سر آلن شیرر قرار گیرد.

2012
22 اپریل: به عنوان بهترین بازیکن فصل لیگ برتر انتخاب شد.

جدول كامل عملكرد رابين در اين فصل:

pooyan_wenger
04-23-2012, 16:49
ایشالا سال بعد جام پرمیر لیگ دستش باشه:ohum:

GOLL
04-24-2012, 16:44
Robin van Persie - PFA Players' Player of the Year 2011-12

Download 62 MB
Mediafire ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

GOLL
04-24-2012, 16:48

بیانیه کاپیتان بعد از دریافت جایزه بهترین بازیکن فصل

رابین ونپرسی بعد از دریافت عنوان بهترین بازیکن فصل، در وب سایت رسمی خود بیانیه ای را منتشر کرد

رابین ونپرسی بعد از دریافت عنوان بهترین بازیکن فصل، در وب سایت رسمی خود بیانیه ای را به شرح زیر منتشر کرد.

" اول از همه می خواهم بگویم که چه افتخار بزرگی است که توسط همکاران خود به عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر انتخاب شوید، همان نفراتی که من هر هفته مقابل آنها بازی می کنم.

این رویایی است که برایم به واقعیت تبدیل شده. 8 سال قبل من به انگلستان آمدم و در بزرگترین لیگ جهان برای آرسنال بازی کردم، بنابراین امروز دریافت این جایزه غیر قابل توصیف است.

باید از باشگاهم آرسنال تشکر کنم که به من شانس این را داد تا در این باشگاه زیبا بازی کنم. در 8 سال گذشته آرسنال به مانند خانه من بوده.

نمی توانستم این کار را بدون هم تیمی هایم انجام دهم، آنها در این فصل حیرت انگیز بودند. باید اعتبار بسیاری به آنها داد. اعضای تیم در داخل و خارج از زمین به شکل حیرت انگیزی به من کمک کردند و همچنین کارکنان زیادی در آرسنال هستند که در زمین تمرین و ورزشگاه تلاش می کنند.

همچنین می خواهم از خانواده و دوستانم تشکر کنم که همواره پشتیبان من بوده اند. حمایت شما برای من بسیار مهم بود. دوست دارم این جایزه را میان فرزندان خود تقسیم کنم، پسرم شکیل و دخبرم داینا لیلا. آنها عشق و لذت بسیاری به من می دهند.

اما باید آخرین و نه کوچکترین نکته را بگویم. می خواهم از تمام آن افراد فوق العاده ای که در هر بازی از من حمایت می کنند تشکر کنم، هواداران!"

GOLL
05-04-2012, 12:58
اینبار به بررسی عوامل تعیین کننده در کسب عنوان بهترین بازیکن فصل برای رابین ونپرسی می پردازیم.
جاش جیمز (Josh James) در ستون آماری این هفته در سایت رسمی آرسنال نگاهی به مسیر طی شده توسط رابین ونپرسی برای کسب عنوان برترین بازیکن سال لیگ جزیره می اندازه.

رابین ونپرسی امروز از سوی کانون نویسندگان فوتبالی (FWA award) به عنوان برترین فوتبالیست سال انتخاب شد و این عنوان را در کنار جایزه برترین بازیکن فصل (PFA award) قرار داد که یکشنبه عصر از آن خود کرد.

او به سومین بازیکن آرسنال تبدیل شد که این دو عنوان را بطور همزان از آن خود می کند. پیش از این دنیس برگمپ (1997/98) و تیری هانری (2002/03 و 2003/04) چنین دستاوردی را رقم زدند. این نشان از فصل باشکوهی است که مرد هلندی تا اینجای کار با زدن 27 گل زد و فراهم کردن 14 پاس گل در لیگ برتر برای خود شکل داده است.

علاوه بر برگکمپ و هانری که FWA award را از آن خود کردند، جو مرسر (1949/50) فرانک مک لینتاک (1970/71) و رابرت پیرس (2001/02) دیگر توپچی هایی بودند که به این عنوان دست پیدا کردند این در حالی است که لیام بریدی تنها بازیکن دیگری است که در فصل 1978/79 عنوان PFA award را بدست آورد.

جایزه کانون نویسندگان ورزشی (FWA award) از فصل 1947/48 کار خود را شروع کرد و جایزه بهترین بازیکن فصل نیز (PFA award) از فصل 1973/94 آغاز شد.

PFA award در اواخر ماه مارچ و اوایل ماه آپریل رای گیری می شود. تا فصل گذشته آراء تناه تا ماه ژانویه محاسبه میشد در حالی که اعضای FWA award در ماه آپریل رای خود را می دهند.

این تنها دومین بار است که یکی از بازیکنان آرسنال در حالی یکی از این جوایز را از ان خود می کند که باشگاه در ان فصل جامی را از آن خود نکرده. نفر قبلی تیری هانری در فصل 2005/06 بود که FWA award را از ان خود کرد.

بطور متوسط بازیکنی که این عنوان را بدست می اورد 48.6 بازی در کلیه رقابت ها انجام داده و 21.8 گل به ثمر رسانده است. اگرچه این مساله مشمول 2 برنده نخست آرسنال نبود (مرسر و مک لینتاک) که هر دو مدافع بودند و احتمالا به دلیل توانایی های رهبری خود در تیم این عنوان را بدست آوردند.

با زدن 34 گل در 45 بازی در کلیه رقابت ها تا اینجای فصل 2011/12، بدون شک ونپرسی شایسته کسب این افتخار بود، او ثبات فوق العاده را در طول فصل از خود نشان داد. او در تک تک ماه های فصل گلزنی کرد و بطور متوسط در هر 112.5 دقیقه در کلیه رقابت ها یک گل به ثمر رساند و در این مسیر تعدادی از رکورد ها را جابجا کرد.

فصل برای او در سنت جیمز پارک شروع شد که نخستین بازی خارج از خانه در سال 2011 بود که او در آن موفق به گلزنی نمی شد و به رکورد منحصر به فرد گلزنی در 9 بازی متوالی خارج از خانه در لیگ برتر پایان داد.

در ادامه ماه او با زدن صدمین گل خود برای باشگاه مقابل بلوتون، به هفدهیمن گلزن برتر تاریخ آرسنال تبدیل شد. اکتیر ماه پرکاری برای او بود که با 7 گل برایش به ارمغان آورد و به عنوان برترین بازیکن ماه جزیره نیز انتخاب شد.

5 گل دیگر در ماه نوامبر و 4 تای دیگردر ماه دسامبر او را در سال 2011 در لیگ برتر 35 گله و در کلیه رقابت ها 42 گله کرد که یک رکورد جدید در باشگاه بود. ضربه والی او که در جشن 125 سالگی باشگاه آرسنال مقابل اورتون به ثمر رسید، از سوی بی بی سی به عنوان برترین گل ماه انتخاب شد.

4 گل در هر یک از 3 ماه ابتدای سال 2012 موجب شد وی از تعداد 120 گل دنیس برگکمپ در پیراهن آرسنال پیشی بگیرد و به جایگاه دهم برترین گلزنان تاریخ باشگاه نقل مکان کند.

گلزنی در دیدار ابتدای ماه مقابل ولوز (پنجمین پنالتی او در این فصل) موجب شد وی با رکورد گلزنی مقابل 17 تیم مختلف در طول یک فصل برابری کند.

این بلند ترین فصل حضور ونپرسی است و بازی او مقابل چلسی چهل و پنجمین بازی در فصل 2011/12 در کلیه رقابت ها بود که رکورد قبلی وی که 44 بازی در فصل 2008/09 را شکست. او در 23 دیدار موفق به گلزنی شد (51.1 درصد کل بازی های این فصل). او در این فصل در 11 ورزشگاه مختلف گلزنی کرد و بلند ترین دوره گلزنی متوالی او 3 دیدار بود (3 دوره مختلف)

این نخستین فصل ونپرسی بود که در بیش از 75 درصد کل بازی ها در دسترس قرار داشت (88.2 درصد) و اثبات کرد که وقتی مصدوم نباشد چه کارهایی میتواند انجام دهد.

ونپرسی تنها نماینده آرسنال در تیم منتخب فصل بود و این بدان معناست که در 20 دوره برگزاری لیگ برتر، آرسنال در 17 دوره حداقل یک نماینده در این تیم داشت.

بیشترین تعداد بازیکنان آرسنال که در تیم منتخب یک فصل حضور داشتند 6 عدد بود که به فصل 2003/04 و سال بدون شکست باز می گردد. بطور متوسط در هر فصل 2.05 بازیکن آرسنال در تیم منتخب فصل حضور پیدا می کنند. از 220 بازیکن واجد شرایط در 20 سال گذشته این تیم، آرسنال 41 نماینده داشت که 18.6 کل نفرات آن را تشکیل می دهد.

21 بازیکن آرسنال حداقل یک بار در این تیم انتخاب شده اند و پاتریک ویرا و تیری هانری با 6 دوره حضور در این تیم رکوردار هستند. آرسنال از فصل 1992/93 تاکنون 8 مدافع مختلف در تیم منتخب جزیره داشت (5 مدافع کناری، 3 مدافع میانی) که در مجموع 14 بار در این تیم حضور داشتند.

6 هافبک مختلف نیز 14 بار در این تیم حضور پیدا کردند و 6 مهاجم نیز 12 بار جایگاه های هجومی تیم منتخب را از آن خود کردند. یک دروازبان آرسنال - دیوید سیمن - در فصل 1996/97 در تیم منتخب حضور داشت.

در روزهای پیش از راه اندازی لیگ برتر، کاپیتان سابق ارسنال کنی سنسوم 11 بار در تیم منتخب فصل جای گرفت که یک رکورد دست نیافتنی باقی مانده است.

الکس اوکسلید چمبرلین در میان نامزدان دریافت جایزه بهترین بازیکن جوان لیگ قرار داشت، عنوانی که فصل گذشته به جک ویلشیر رسید.

ویلشیر پنجمین بازیکن آرسنال بود که این جایزه را از ان خود کرد و پیش از او سسک فابرگاس (2007/08)، نیکلاس انلکا (1998/99) پل مرسون (1988/89) و تونی آدامز (1986/87) صاحب این عنوان شده بودند. تنها منچستر یونایتد با 8 برنده بیشتر از آرسنال صاحب این عنوان شده است.

در میان 36 برنده این عنوان، تنها 4 بازیکن غیر بریتانیایی به چشم می خورد که دو تن از آنها (آنلکا و فابرگاس) برای آرسنال بازی کردند.

ویلشیر یک روز در مورد تمایل خود برای بستن بازوبند کاپیتانی آرسنال صحبت کرد و در واقع 2 نفر از آرسنالی ها که این عنوان را بدست آوردند به کاپیتان باشگاه تبدیل شدند، آدامز و فابرگاس.

علاوه بر این، ونپرسی چهارمین کاپیتان آرسنال است که جایزه کانون نویسندگان فوتبالی (FWA award ) را از آن خود می کند. پیش از او مرسر، مک لینتاک و هانری صاحب این عنوان شده بودند.

42d3e78f26a4b20d412==