PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و تبادل نظر بازیهای نیمه نهایی(رفت و برگشت)جام باشگاه های اروپا 2011-2012

ibrahim
04-06-2012, 16:09
به نام خدا

در این تاپیک بحث و تبادل نظر بازیهای نیمه نهایی(رفت و برگشت)جام باشگاه های اروپا 2011-2012 انجام میشود.

بازیهای این دور:

1391/01/29

[Only Registered And Activated Users Can See Links]
بایرن مونیخ - رئال مادرید

1391/01/30

چلسی - بارسلونا

همچنین در دیدارهای برگشت که به ترتیب در 5 و 6 اردیبهشت ماه برگزار می شود بارسلونا میزبان چلسی و رئال مادرید میزبان بایرن مونیخ خواهد بود.

ManUtd
04-06-2012, 16:46
به نظرم بارسا و رئال خوش شانس بودن كه دور رفت بايد تو خونه حريف بازي كنند , چلسي و بايرن تيمهاي خوبي هستند , به خصوص بايرن كه به نظر آماده مياد ولي بايد قبول كنيم كه دو تيم اسپانياي شانس بيشتري براي صعود به فينال دارند .
خيلي ها ددوست داشتند كه رئال و بارسا قبل از فينال به هم نرسند تا شانس ديدن يه فينال با طعم الكلاسيكو رو داشته باشندheee:: حالا شرايط محيا هست .
البته بايرن و چلسي هم اينقدر بزرگ هستند كه به اين راحتي تسليم نخواهند شد ! مسلما بازي هاي نزديك و زيبايي رو شاهد خواهيم بود و اميدوارم بدون هيچ حرف و حديثي دو تيم كه حقشونه به فينال برسند.

spiderkiller
04-06-2012, 17:20
منم با سعید موافقم. شانس خیلی بزرگی که بارسا و رئال اوردن این بود که تو زمین حریف اولین بازی رو برگزار میکنن یعنی حتی باخت با گل زده هم میتونه تو زمین خودی جبران بشه.

ashly
04-06-2012, 19:24
به نظر من کار بارسلونا جلوی چلسی راحتر از رئاله چون چلسی دیگه طراوت سال های قبل رو نداره و همچنین بازیکنای خوبش مرز 30 سال رو گذروندن دیگه از اون خط هافبک قدرتمند چلسی چیزی نمونده و فک نکنم بتونن مثل سال 2009 مقابل بارسلونا بازی کنن البته هنوز چلسی تیمی قدرتی هست که کار پرسینگ رو خوب انجام میده ولی قدرت سال های قبل رو نداره

رئال مقابل بایرن میتونه بازی نزدیکتری باشه چون هردو تیم خیلی قوی هستند بایرن تیمی هست که خوب از بازیکنای کناریش بازی میگیره و شاید نقطه قوتش حضور دو بال کناری قدرتمند به نام های روبن و ریبری باشه که به نظر من بهترین بازیکنا تو پست های خودشون هستند و همچنین حضور شواینی میتونه مرکز میدان رو متعادل کنه برای بایرن چون رئال هافبک هایی مثل آلونسو و اوزیل ..و کاکا که دوباره داره خودش رو پیدا کرده کلا فک کنم بازی بایرن و رئال خیلی جذاب باشه

feri71
04-11-2012, 19:00
ولی خودمونیما چهار تیم برتر امسال به نسبت سالهای قبل خیلی بهتر هستن.
رئال ، بارسا و بایرن که در حال حاضر جزو آماده ترین تیم های اروپا به شمار میرن و چلسی هم ظاهرا به شیرین ترین زمان از فصل خودش داره نزدیک میشه و اون بازیهای کابوس وار رو به دست فراموشی سپرده.
هر چهار تیم این مرحله از بین ده تیم بزرگ اروپا هستن و این در حالیه که سال پیش و پریسال تیم های شالکه و لیون حضور داشتن و این خود به خود به خاطر کم بودن فوق ستاره در این تیمها ، از جذابیت رقابتها کاسته بود.
حدس من اینه که چلسی و رئال بیان بالا!

ibrahim
04-16-2012, 17:49
ديدار رفت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا فردا شب (سه‌شنبه) ميان دو تيم بايرن مونيخ و رئال مادريد در آليانس آره‌نا برگزار مي‌شود.

فردا شب (سه‌شنبه) اولین دیدار دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه آلیانس آره‌نا مونیخ میان بایرن و رئال مادرید انجام می‌شود. این مصاف در شرایطی انجام خواهد گرفت که دو تیم تاکنون بارها با یکدیگر در عرصه‌های گوناگون روبه رو شده اند. در تاریخ پیکارهای دو تیم 18 دیدار ثبت شده که سهم پیروزی‌های بایرن، 10 و رئال نیز 6 برد بوده است. ضمن آنکه دو دیدار نیز به تساوی منجر شده است.
به این ترتیب ژرمن‌ها با اتکا به سوابق گذشته امیدوار به کسب موفقیت در این جدال بس دشوار بوده، اما میهمان پرآوازه‌ اسپانیایی به بزرگان نامدار خود می‌نازد و در کنار آن راه پیروزی را از طریق اندیشه‌های مورینیو جست‌وجو می‌کند.
جدا از این نکته در فصل جاری باوارایی‌ها (بایرن) و کهکشانی‌ها‌ (رئال) شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند.
بایرن پس از شروعی خوب در فصل جاری،‌ در اواسط فصل در بوندس‌لیگا دچار لغزش‌ شد و با از دست دادن چند امتیاز حساس سبب شد تا شاگردان یوپ هاینکس از بورسیادورتموند، قهرمان فصل قبل و صدرنشین کنونی عقب بمانند. سرخپوشان هرچند در اواخر زمستان و ابتدای بهار با تلاش بیشتر توانستند فاصله خود را با زردپوشان کم کنند، اما پس از باخت سرنوشت‌ساز یک بر صفر هفته گذشته از دورتموندی‌ها، شانس قهرمانی لیگ داخلی را از دست دادند.
آنها اکنون تمام رویای کسب افتخار خود را در فصل جاری در کسب عنوان نخست لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی آلمان می‌بینند.
برای این منظور البته هاینکس و بازیکنانش کاری بسیار سخت را پیش رو دارند.
در نقطه مقابل رئال مادرید در فصل جاری با شناخت بیشتر خوزه مورینیو، مربی توانمند پرتغالی خود نسبت به سال گذشته ‌روند رو به رشد محسوسی داشته است. این تیم پس از پشت سر گذاشتن هفته‌های اولیه لیگ داخلی(لالیگا) صدرنشینی را از آن خود کرد و از بارسلونا پیش افتاد. سفید پوشان متمول پایتخت هرچند این اواخر اندکی دچار لغزش شدند و بارسا را نزدیک‌تر به خود دیدند، اما همچنان پیشتازی لالیگا را در اختیار دارند و شانس شماره یک قهرمانی به شمار می‌روند.
آقای خاص (مورینیو) و مردانش نیک می‌دانند برای تحقق قهرمانی قاره نیز نیاز مبرمی به حفظ جایگاه خود تا آخرین هفته فصل باشگاهی دارند. چرا که به باورعمده کارشناسان در صورت کسب عنوان نخست در اسپانیا، مقام قهرمانی از دست کاتالان‌ها خارج کرده و از این موفقیت، پلی برای دسترسی به عنوان نخست قاره سبز خواهند ساخت.
البته برای این منظور کریس رونالدو، ایکر کاسیاس، مسعود اوزیل و دیگر سفید‌های مادریدی مجبورند از گذرگاه مونیخ عبور کنند. جدالی که به زعم مسئول فنی این تیم ساده و راحت نخواهد بود.
این پیکار ساعت 23:15 به وقت تهران انجام خواهد شد.

mortezarm
04-16-2012, 18:00
با همه توانایی و حس انتقامی که تو تیم چلسی برای حذف بارسا وجود داره من شانس این تیمو برای صعود خیلی کم میدونم چون دقیقا بارسا ابزار برای فلج کردن مهره های کلیدی چلسی رو داره و از طرف دیگه مهره های لازم برای نفوذ به نقطه ضعف چلسی رو هم داره
اما بازی دیگه خیلی سنگین و نزدیکه بنرم رئال الان در شرایط بهتر و اماده تریه اما خط دفاع نفوذ پذیری داره که در مقابل روبن و ریبری کاره خیلی سختی داره از سوی دیکه مثلث حمله فوق العاده ای رئال داره که برای هر تیمی خیلی خطرناکه
معتقدم خطوط دفاع و دروازه نقش کلیدی تو این بازی دارند اما در مجموع رئال کمی اماده تر و بهتره

AL1reZA
04-16-2012, 18:09
ولی خودمونیما چهار تیم برتر امسال به نسبت سالهای قبل خیلی بهتر هستن.
رئال ، بارسا و بایرن که در حال حاضر جزو آماده ترین تیم های اروپا به شمار میرن و چلسی هم ظاهرا به شیرین ترین زمان از فصل خودش داره نزدیک میشه و اون بازیهای کابوس وار رو به دست فراموشی سپرده.
هر چهار تیم این مرحله از بین ده تیم بزرگ اروپا هستن و این در حالیه که سال پیش و پریسال تیم های شالکه و لیون حضور داشتن و این خود به خود به خاطر کم بودن فوق ستاره در این تیمها ، از جذابیت رقابتها کاسته بود.
حدس من اینه که چلسی و رئال بیان بالا!
فراز جان فصل قبل رئال در یک هشتم لیون رو حذف کرد در یک چهارم تاتنهامو حذف کرد و نیمه نهایی با بارسا بود
لیون بالا نیومد.:flowerysmile:

ashly
04-16-2012, 19:51
منظور فراز از حضور لیون به سال 2010 هست که با بایرن بازی کرد

همون سالی که رئال رو شکست داد

AL1reZA
04-16-2012, 20:39
منظور فراز از حضور لیون به سال 2010 هست که با بایرن بازی کرد

همون سالی که رئال رو شکست داد

آها درسته من فکر کردم پارسالو می گه.
پریسال که رئال ول بود تازه داشت کهکشانی های 2 شکل می گرفت.
بااین که ستاره داشت ولی هماهنگ نبود.

spbarcelona
04-16-2012, 20:41
به نظر من چلسی مثل رئال در قدرت بدنی بازیکنانشون از بارسا برتر هستند ولی از نظر تاکتیکی نمیگم اونا ضعیفن ولی بارسا از اونا بهتره
اما ممکنه همین هم قابل پیش بینی نباشه و تو بازی های چند روز آینده چیز دیگه ای ببینیم.
به امید پیروزی بارسلونا:-shad

Pouriaf
04-17-2012, 00:49
نظر من اینه که فینال بارسا - بایرن هست ولی بازم، همه چی بستگی به بازی رئال با بایرن داره، من از 15 دیقه اول میفهمم کی میره فینال... به نظر من بایرن یه رقیب بسیار محکم و استوار برای رئال هست!

ibrahim
04-17-2012, 10:38
تيم چلسي پس از 3 سال دوباره در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا با بارسلونا روبه‌رو مي‌شود.
دومین دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب در ورزشگاه استامفوردبریج برگزار خواهد شد. چلسی که در فصل جاری در پیکارهای باشگاهی داخلی نتوانست به آنچه مد نظر مقامات تیم، بخصوص رومن آبراموویچ، مالک متمول و روسی برسد، در لیگ قهرمانان تا به اینجا چهره تیمی کاملا موفق را داشته است.
این اتفاق خوشایند در حالی برای آبی‌های استامفوردبریجی روی داده که حتی در نیمه‌های راه «آندره ویاس بواس» مربی جوان پرتغالی را به علت کسب نتایج ضعیف در رقابت های داخلی بخاطر اخراج از دست داد تا اکنون روبرتو دی ماتئو، مربی جوان ایتالیایی به عنوان مسئول موقت زمام امورش را در اختیار گیرد.
در مقابل میهمان انگلیسی‌ها تیمی کوچک و کم اعتبار در دنیای فوتبال نیست. بلکه با وجود بارسلونا، دروگبا، لمپارد، تری، چک و ... خود را برابر حریفی می بینند که عنوان قهرمانی فصل گذشته این مسابقات را در اختیار دارد و به علت کلاس کاملا برتر و منحصر بفرد خود،‌ الگوی تمام تیم های باشگاهی و حتی ملی سراسر جهان شده است.
آخرین سری ملاقات ‌های این دو تیم انگلیسی و اسپانیایی مربوط به سال 2009 و مرحله نیمه نهایی همین مسابقات است که در نیوکمپ به تساوی بدون گل رسیدند و در لندن تساوی یک بر یک شکل گرفت. از این رو بارسا صعود کرد اما چلسی حذف شد.

sina acm
04-17-2012, 16:27
امشب بازیه جالبی بین بایرن و رئال هستش

بایرن قهرمانیه المان رو باشکست مقابل دورتموند از دست داد و کل فکرش توی این بازیه خوب امیدواریشم زیاده چون فینال تو الیانز ارنا هستش و هوادار های بایرنی دوست دارند تیمشون رو تو فینال ببینند

رئال هم که امادس باید ببینیم امشب چی میشه

dr_nima007
04-17-2012, 18:27
به نظر من برنده بازی امشب قهرمانه.حاضرم رو این حرفم شرط ببندم
چون بارسا چلسیو میزنه.چلسی میانگین سنیش بالاس و نمیتونه تا پایان 90 دقیقه دووم بیاره جلو بارسا
از این طرفم اگه رئال ببره(که میبره) که هیچی!:nishkhand: اگرم بایرن ببره تیمی که تونسته باشه رئالو شکست بده معلومه دیگه تو فینال با ...

ibrahim
04-18-2012, 08:28
تيم چلسي پس از 3 سال دوباره در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا با بارسلونا روبه‌رو مي‌شود.
دومین دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب در ورزشگاه استامفوردبریج برگزار خواهد شد. چلسی که در فصل جاری در پیکارهای باشگاهی داخلی نتوانست به آنچه مد نظر مقامات تیم، بخصوص رومن آبراموویچ، مالک متمول و روسی برسد، در لیگ قهرمانان تا به اینجا چهره تیمی کاملا موفق را داشته است.
این اتفاق خوشایند در حالی برای آبی‌های استامفوردبریجی روی داده که حتی در نیمه‌های راه «آندره ویاس بواس» مربی جوان پرتغالی را به علت کسب نتایج ضعیف در رقابت های داخلی بخاطر اخراج از دست داد تا اکنون روبرتو دی ماتئو، مربی جوان ایتالیایی به عنوان مسئول موقت زمام امورش را در اختیار گیرد.
در مقابل میهمان انگلیسی‌ها تیمی کوچک و کم اعتبار در دنیای فوتبال نیست. بلکه با وجود بارسلونا، دروگبا، لمپارد، تری، چک و ... خود را برابر حریفی می بینند که عنوان قهرمانی فصل گذشته این مسابقات را در اختیار دارد و به علت کلاس کاملا برتر و منحصر بفرد خود،‌ الگوی تمام تیم های باشگاهی و حتی ملی سراسر جهان شده است.
آخرین سری ملاقات ‌های این دو تیم انگلیسی و اسپانیایی مربوط به سال 2009 و مرحله نیمه نهایی همین مسابقات است که در نیوکمپ به تساوی بدون گل رسیدند و در لندن تساوی یک بر یک شکل گرفت. از این رو بارسا صعود کرد اما چلسی حذف شد.

spiderkiller
04-18-2012, 10:28
خب میرسیم به بازی حساس بارسا چلسی.بازیی که شاید به اندازه بازی دیشب نکات اموزنده و جالب نداشته باشه ولی دیدنش خالی از لطف نیست.ابتدا من پیشبینی بکنم بعد دلایل رو بررسی میکنیم. به نظر من یا مساوی با گل زده میشه یا بارسا با اختلاف یک گل میبره.
چلسی دیمتئو با کل چلسی هایی که من دیدم فرق میکنه.کلا سبک بازیشون خیلی روان و خوبه ولی عدم هماهنگی باعث شده نتونن خوب نتیجه بگیرن تو لیگ.چلسی یک تیم کاملا فیزیکی هست که میتونه خیلی تو بازی با بارسا بهشون کمک کنه.نقطه قوت دیگه چلسی توانایی شروع مجدد های خوب مخصوصا روی سانتر هست که اونم خیلی خوب میتونه کمکشون کنه.اما مهم ترین نکته به نظر من که برگ برنده چلسی مقابل بارساست توانایی انتقال سریع توپ تنها با یک پاس از دفاع به حمله است.یک نگاه به گلی که کالو در مقابل بنفیکا زد بندازید.به گل اولی که به تاتنهام زدن نگاه کنید.این نکته قوت های چلسی هست برای مبارزه با بارسا.اما از طرفی نقطه ضعف هایی هم دارن.داوید لویز مصدومه و ایواناویچ هم در حدی نیست که بتونه به تنهایی حریف زوج های سریع بارسا مثل اینیستا مسی در سمت راست بشه.برای همین بزرگترین مشکل چلسی خط دفاع متزلزل در سمت راست هست.ضعف دیگه چلسی مشکلش جلوی تیمایی هست که پاس کاری های روون انجام میدن مثل بارسا و ارسنال(علتش نداشتن یک هافبک دفاعی مناسب برای از کار انداختن مثلث های میانه میدانه).مشکل دیگه اونا نداشتن یک طراح خوب برای ضد حملاته.اونا بازیکنای سرعتی خوبی ندارن.ماتا هم بازیکن سرعتی هست هم طراح رامیرز سرعتی هست و دروگبا فینیشر.با بازی لمپارد پشت زوج ماتا رامیرز میشه انتظار طراحی ضد حملات خوبی رو از چلسی داشت.از طرفی دروگبا با بازی جلوی اونا و استفاده از فضای پشت تک مدافع بارسا یعنی پویول میتونه تو موقعیت خوبی قرار بگیره.اما اینا در صورتی هست که چلسی با تعداد کمی از بازیکنن دفاع کنه.یعنی اگه بخواد بااین تعداد بازیکن ضدحمله بزنه مجبوره تعداد کمتری رو تو محوطه جریمه خودش بذاره که این باعث میشه عملا نتونه جلوی حملات بارسا رو بگیره.پس اونا احتمالا از ضد حملات فوقالعاده مستقیم استفاده میکنن.یعنی ارسال پاس های طولی بلند برای دروگبا و تنها رامیرز یا کالو رو کنار خودش داره.این سبکی هست که میلان تونست باهاش 2 گل به بارسا بزنه(بازی های گروهی).خب بارسا هم که دیگه گفتن نداره همیشه بازی خودشون رو دارن ولی به نظر من اگه قرار باشه بارسا از یک نقطه به چلسی ضربه بزنه اون یک و دو های سریع پشت محوطه و شوت های از راه دوره.این تاکتیک ساده که به پیچیچده ترین شکل توسط بارسا اجرا میشه میتونه به راحتی کار رو در لندن تموم کنه.
دوستان فعلا راجع به چلسی بحث کنید تا بعدش بریم سراغ بارسا

David Sina
04-18-2012, 10:56
خب بازی بایرن - رئال .......... چیزی که مسلم بود این بود که بایرن باید بازی رو 2-0 میبرد که اشتباهات داور و بی دقتی گومز مانع شد

امیدوارم رئالی ها ناراحت نشند و منطقی باشند .... داور یه پنالتی 100% واسه رئال نگرفت و کونترائو رو اخراج نکرد ....

به نظرم بایرن زیاد خوب نبود بلکه رئال بد بود ...... واسه تیمی که 107 گل تو لیگ زده زشته که فقط 2 موقعیت گل داشته باشه و به فکر ضدحمله و دفاع باشه

در کل حق بایرن برد بود ولی شانس رئال برای فینالیست شدن بیشتره

ashly
04-18-2012, 12:42
دوستمون نکات خوبی رو گفتن که قابل بحث هست تیم چلسی با انکه تیم قدرتی و فیزیکی هست ولی چندتا از بهرین بازکناش مرز 30 یا 32 سال رو رد کردن و دیگه اون توان سابق رو ندارن از دروازبان این تیم شروع میکنیم پیتر چک که بی شک یکی از بهترین دروازبان های حال حاضر دنیاست با اینکه اول فصل یه افت داشت ولی کم کم روال فصل قبل خودش رو پیش گرفت والان خیلی آماده است دروازبانی که میتونه خیلی خوب توپ های پشت دفاع رو جمع کنه و همچنین شوت گیر خیلی خوبیه و یه نقطه قوت خیلی خوبی که داره شروع مجدد هاش هست حتی یه بازی یادمه پاس گل داد توپ رو مستقیم به دروگبا داد و تبدیل به گل شد در سمت چپ دفاع چلسی اشلی کول حضور داره که باز هم جز اون بازیکن های 30 سال به بالاست که حفظ توپ خوبی داره ولی ضعفش اینکه زیاد نفوذ میکنه و پشت سرش زیاد خالی میشه که خطرناکه در مرکز دفاع جان تری و لوییز قرار دارن که لوییز مدافع بازیسازی هست که زیاد از حد پا به توپ میشه که مضر هست تو خیلی از بازی ها پا به توپ میانه زمین رو رد میکنه و به حمله اضافه میشه که در این نفوذ ها علاوه بر خالی شدن جاش هافبک های بارسا میتونن خیلی راحت توپ رو ازش بگیرن چیزی که تو لیگ انگلیس زیاد رخ داده و زیاد توپ لو داده همچنین اشتباهات فردی زیادی هم داره که میشه با فشار روی این بازیکن به گل رسید در سمت راست دفاع به احتمال زیاد ایونویچ بازی میکنه که زیاد سرعتی نیست بلکه قدرتیه که جلوی بازیکنای بارسلونا به مشکل بر میخوره ولی در قلب دفاع چلسی جان تری حضور داره که یه رهبر مقتدره و میتونه به تیمش کمک های زیادی کنه
در خط هافبک چلسی میکل به عنوان هافبک دفاعی حضور داره بیشتر ایستا بازی میکنه و تحرک خاصی نداره بر خلاف اسین که یه هافبک متحرک و بسیار دونده هست دیگر بازیکنان خط میانی میشه به بازی رامیرز اشاره کرد که شاید به چشم نیاد ولی زیاد دوندگی داره و خوب میجنگه و وزنه بزرگ چلسی میشه به لمپارد اشاره کرد که در این شرایط سنی شاید دوندگی سابق رو نداره ولی هنوز پاس های بلندش و شوت های سرکشش خطرناکه بازیکن بعدی که به نظر من میتونه موثر باشه ماتا هست که پشت محوطه جریمه حریف خوب کار میکنه که اگه بهش توپ نرسه و سعی کنه بیشتر در جنگ های میانه زمین شرکت کنه از قابلیت هاش کاسته میشه اما در خط حمله دروگبا حضور داره که باز هم مرز 30 سال رو رد کرده ولی هنوز قدرت بدنی بالایی داره که میتونه هر مدافعی رو تسلیم کنه همچنین شوت های ناگهانی خوبی میزنه و خودش رو خوب تو موقعیت حمله قرار میده
به نظر من بارسلونا میتونه با پاس های زیاد و چرخش توپ که شرگردش هست خط میانی و حمله مسن چلسی رو از کار بندازه چون به نظرم نمیتونن 90 دقیقه دوندگی داشته باشن و برای کنار زدن خط دفاعی چلسی هم با پاس های کوتاه و عمقی میتونن خط دفاع نا هماهنگ چلسی رو از کار بندازن اما اگه در دفاع تعلل کنند ممکنه روی ضد حمله به راحتی گل بخورن و یه چیز دیگه اینکه چلسی تیمی انگلیسی هست که از کناره های زمین خوب استفاده میکنه و با سانتر های خوب موقعیت سازی میکنن و شاید از همین طریق به گل هم برسند
در کل فک کنم بازی یک طرفه ای بشه حتی تو خونه چلسی

ManUtd
04-18-2012, 14:53
اول از همه در مورد بازي بايرن-رئال نظرمو ميگم و عصر در مورد چلسي -بارسا:hehee:
بازي ديشب اون چيزي كه فكر ميكرديم نشد ! اون جذابيت لازم رو نداشت و اين به خاطر احتياط رئالي ها بود ! البته منطقي هم به نظر ميرسيد ! شنبه شب يه بازي بسيار حساس مقابل بارسا تو لاليگا !
بايرن تيم برتر ميدان بود به خاطر اينكه ميزبان بود و وينگر هاش بسيار خوب كار كردند و بارها رفاع رئال رو آزار دادند ! دفاعي كه از نظر من مشكلات زيادي داره !
اما بازي رئال كاملا معمولي بود و شاهد تلاش بازيكنان اين تيم نبوديم ! ميل به حمله نداشتند و هدف اصلي مورينيو اين بود كه با صرف انرژي كم بازي رو به تساوي بكشونه و بعد با چند تعويض دفاعي و بيرون آوردن بازيكنهاي كليديش نتيجه رو حفظ كنه تا مقابل بارسا كم نياره ! وگرنه رئال ميتونست كاكا رو به زمين بياره و بعد از گل تسواي باز هم حمله كنه ولي ديديد كه رونالدو و بقيه فقط قدم ميزدند و تلاش نميكردند ! به هر حال نتيجه اي كه به دست اومد خيلي هم واسه رئال بد نيست ولي مورينيو اون گل اواخر بازي كمي برنامه اي مورينيو رو به هم زد ! بازي برگشت بايرن به مراتب كار سخت تري داره و اونجا رئال هجومي رو خواهيم ديد كه با تمام قوا بازي ميكنه.
بازي چلسي -بارسا واسه عصر....
ميرم يه كم بخوابمdallliii

mortezarm
04-18-2012, 15:43
سلام من دوست شهریار هسم تازه عضو شدم.به نظر من امشب بازی یک یک به نفع بارسا تموم میشه!
خوش اومدی

به نظر من بارسا تیمیه که تو همه جا یکنواخت بازی میکنه و تو خارج خونه به اندازه خونه خطرناکه و حتی شاید بیشتر با توجه به شرایط و پتانسیل بالای هافبک های بارسا و ساختار حکم این تیم من بعید میدونم چلسی تازه ساختار یافته حریفه بارسا بشه البته امشب با توجه به شرایط خانگی اگه چلسی گل نخوره شانس بالایی واسه صعود پیدا میکنه

spiderkiller
04-18-2012, 15:47
خوش اومدی

به نظر من بارسا تیمیه که تو همه جا یکنواخت بازی میکنه و تو خارج خونه به اندازه خونه خطرناکه و حتی شاید بیشتر با توجه به شرایط و پتانسیل بالای هافبک های بارسا و ساختار حکم این تیم من بعید میدونم چلسی تازه ساختار یافته حریفه بارسا بشه البته امشب با توجه به شرایط خانگی اگه چلسی گل نخوره شانس بالایی واسه صعود پیدا میکنه
اتفاقا مخالف این حرفتم.میلان بدون گل خورده در خانه به نیوکمپ اومد و 3-1 خورد.کار دفاعی تنها کافی نیست برای صعود جلوی بارسا.تنها راه صعود رو هیدینگ بلده.اگه ابراهامویچ پیداش کرد اونوقت شاید بشه برای چلسی شانسی قائل شد

mortezarm
04-18-2012, 16:00
خب میلانم در دقایقی از بازی برگشت تیم صعود کننده بود حالا روی اشتباه داوری یا خط دفاع گل دومو خورد
الان بارسا خط حمله خیلی قوی داره و نخوردن گل تو خونه میتونه امید خیلی زیادی به تیم حریف بده و بارسا رو بهش کمی استرس بده
اما در مجموع موافقم شانس بارسا به مراتب بیشتره

ashly
04-18-2012, 16:47
خب با توجه به صحبت های دوستان در مورد نحوه بازی چلسی حالا در مورد بارسلونا نکاتی رو میگم البته باید طرفداران بارسلونا نظرات تکمیلی رو بگن

از دروازبان بارسلونا که والدز هست شروع میکنیم شاید خیلیا اونو دروازبانی با ضریب اشتباه بالا بدونن که گاها پاس گل به مهاجمان حریف میده ولی در بعضی موارد عکس العمل های خیلی خوبی داره که آدمو متعجب میکنه کلا غیر قابل پیشبینیه والدز
بارسلونا به تیمی معروفه که از کل فضا های زمین استفاده میکنه پس طبیعی هست که مدافعان اون ها زیاد بهم پاس میدن حتی شروع مجدد دروازبان اون ها ضربات بلند نیست(اکثرمواقع)و پاس های کوتاه به مدافعان هست که بازی سازی از دفاع شروع میشه که نقطه قوت خوبی برای تیم هست ولی میشه از همین راه بهشون ضربه وارد کرد کاری که رئال در اوایل هر بازی انجام میده و یه پرس خیلی شدید میکنه که باعث میشه دفاع و دروازبان در دادن پاس مرتکب اشتباه بشن که در بعضی موارد گل هم خوردن در سمت راست بارسلونا آلوز حضور داره که بدون شک بهترین مدافع راست دنیاست که با حرکات سریع خود و یک دو های قشنگش با سایر بازیکنا موقعیت های زیادی ایجاد میکنه اما درفاع چپ یه کم مشکل دارن چون مدافع تخصصی سمت چپ ندارن ولی با وجود این مساله کمتر تیمی تونسته از اون سمت بهشون ضربه بزنه
در خط هافبک که ژاوی و اینیستا حضور دارن و بوسکتس به عنوان هافبک دفاعی کار میکنه که خیلی خط هافبک قدرتمندی تشکیل شده که همه نقطه قوتش رو میدونن پرس شدید رو بازیکن صاحب توپ پاس های پشت سر هم بسیار زیاد و دوندگی خوب
در خط حمله مسی حضور داره که هر موقع تیم بارسلونا از نظر تاکتیکی به مشکل بر میخوره میتونه از هنر فردی خودش برای کمک به تیمش استفاده کنه
راه های مقابله چلسی در مقابل بارسلونا از نظر من
چلسی میتونه با یه دفاع منظم و اصولی و همچنین دوندگی خوب تیمی را های نفوذ بارسلونا رو ببنده که به نظر من ابزار این کار رو داره اما شاید شرایط سنی مانع این کار بشه
راه دیگه قطع کردن پاس های بازیکنان بارسلونا در میانه میدانه که میتونن از این کار ضد حمله های خوبی درست کنن
این چند بازی که من امسال از بارسلونا دیدم از سه دفاع استفاده میکنه که خطرناکه چون خیلی از بازی ها رو که دیدم خیلی راحت گل میخورن چون مدافعانشون جا میمونن و جاگیری خوبی ندارن در موقعی که ضد حمله میخورن
یه راه دیگه به نظرم سانتر از جناحین میتونه باشه با توجه به حضور مهاجمانی چون دروگبا و تورس که سر زن هستن و مدافعان بارسلونا به پیکه بقیه آمار قدی خوبی ندارن

shiraz-sport
04-18-2012, 16:48
به نظر من امشب بازی سختی برای بارسا است به خاطر این که چلسی تیمی هست فیزیک بدنی عالی دارن و اما بارسا تیمی با قدرت هجومی هست در کل شیوه ی بازی چلسی برای بارسا دردسر سازه اینو تو نتایج قبلی این دو تیم هم نشون میده درکل تیم چلسی قدرت بدنی بازیکنانش مخصوصا دروگبا یا لمپارد و ... خیلی خوب هست و امیوارم در کل بازی خوب و تماشا ای باشه

ashly
04-18-2012, 16:56
یه نکته در مورد تیم چلسی سبک بازی این تیم کلا خوب جلوی تیم هایی که سعی میکنن با پاس های روی زمین و عمق صاحب موقعیت بشن جواب میده میتونم چندتا مثال بزنم
چلسی فصل 2004_2005 تونست تیم آرسنال که بازی های روون و قشنگی رو به نمایش میذاشت و حتی قهرمان لیگ شده بود رو با همین روش تخریب بازی و ضد حمله کنار بزنه و قهرمان شد
یا حتی در مقابل همین بارسلونا غیر از سال 2009 هم بازی هایی انجام داد که موفق به شکست بارسلونا شد

spiderkiller
04-18-2012, 17:39
خب با توجه به صحبت های دوستان در مورد نحوه بازی چلسی حالا در مورد بارسلونا نکاتی رو میگم البته باید طرفداران بارسلونا نظرات تکمیلی رو بگن

از دروازبان بارسلونا که والدز هست شروع میکنیم شاید خیلیا اونو دروازبانی با ضریب اشتباه بالا بدونن که گاها پاس گل به مهاجمان حریف میده ولی در بعضی موارد عکس العمل های خیلی خوبی داره که آدمو متعجب میکنه کلا غیر قابل پیشبینیه والدز
بارسلونا به تیمی معروفه که از کل فضا های زمین استفاده میکنه پس طبیعی هست که مدافعان اون ها زیاد بهم پاس میدن حتی شروع مجدد دروازبان اون ها ضربات بلند نیست(اکثرمواقع)و پاس های کوتاه به مدافعان هست که بازی سازی از دفاع شروع میشه که نقطه قوت خوبی برای تیم هست ولی میشه از همین راه بهشون ضربه وارد کرد کاری که رئال در اوایل هر بازی انجام میده و یه پرس خیلی شدید میکنه که باعث میشه دفاع و دروازبان در دادن پاس مرتکب اشتباه بشن که در بعضی موارد گل هم خوردن در سمت راست بارسلونا آلوز حضور داره که بدون شک بهترین مدافع راست دنیاست که با حرکات سریع خود و یک دو های قشنگش با سایر بازیکنا موقعیت های زیادی ایجاد میکنه اما درفاع چپ یه کم مشکل دارن چون مدافع تخصصی سمت چپ ندارن ولی با وجود این مساله کمتر تیمی تونسته از اون سمت بهشون ضربه بزنه
در خط هافبک که ژاوی و اینیستا حضور دارن و بوسکتس به عنوان هافبک دفاعی کار میکنه که خیلی خط هافبک قدرتمندی تشکیل شده که همه نقطه قوتش رو میدونن پرس شدید رو بازیکن صاحب توپ پاس های پشت سر هم بسیار زیاد و دوندگی خوب
در خط حمله مسی حضور داره که هر موقع تیم بارسلونا از نظر تاکتیکی به مشکل بر میخوره میتونه از هنر فردی خودش برای کمک به تیمش استفاده کنه
راه های مقابله چلسی در مقابل بارسلونا از نظر من
چلسی میتونه با یه دفاع منظم و اصولی و همچنین دوندگی خوب تیمی را های نفوذ بارسلونا رو ببنده که به نظر من ابزار این کار رو داره اما شاید شرایط سنی مانع این کار بشه
راه دیگه قطع کردن پاس های بازیکنان بارسلونا در میانه میدانه که میتونن از این کار ضد حمله های خوبی درست کنن
این چند بازی که من امسال از بارسلونا دیدم از سه دفاع استفاده میکنه که خطرناکه چون خیلی از بازی ها رو که دیدم خیلی راحت گل میخورن چون مدافعانشون جا میمونن و جاگیری خوبی ندارن در موقعی که ضد حمله میخورن
یه راه دیگه به نظرم سانتر از جناحین میتونه باشه با توجه به حضور مهاجمانی چون دروگبا و تورس که سر زن هستن و مدافعان بارسلونا به پیکه بقیه آمار قدی خوبی ندارن

خوشحالم شما بحث رو شروع کردی میخواستم شروع کنم حوصله ام نمیشد.با توجه به نکات خوبی که اشاره کردی منم نکات تکمیلی رو اضافه میکنم.در مورد والدز باید بگم که کلا یا اسمش میشه سوتی یا سوپر من یک بازی 20 تا موقعیت میگیره یک بازی ثانیه 20 یک گل میده به حریف.امیدوارم امشب رو فرم باشه
در مورد مدافع ها نمیدونم بحث های تایپیک بارسا رو دنبال میکنن دوستان یا نه ولی ما یک سری مطلب گذاشتیم که توشون نوشته بودیم ماسکرانو امارش در حال حاظر جزء بهترین دفاع وسط های فعلی دنیاست.امارش از پیکه و پویول در دفاع بهتر بود و از خیلی دفاع های دیگه.خلاصه به نظرم ماسکرانو چون خیلی رو فرم هست و تو تیم جا افتاده یکی از نقطه قوت های بارسا در دفاع هست اما یک مشکل داره قد کوتاهش باعث میشه به راحتی بشه تو محوطه بارسا مهاجمان حریف سر بزنن مثل دروگبا که استاده برای همین باید همیشه توی 90 دقیقه بین بوسکتس و ماسکرانو سوویچ انجام بشه.یعنی بوسکتس بره طرفای نقطه پنالتی (برای دفع ضربات سر) و ماسکرانو بره رو پای بازیکن در حال سانتر.در مورد بوسکتس هم همینجا میگم که یک مقاله راجع بهش خودنم که اونو عامل اصلی موفقیت های بارسا میدونست.میگفت روانشناس ترین بازیکن حال حاظر فوتبال بوسکتس هست که میتونه به راحتی حالت روحی مهاجم رو بفهمه و به خوبی توپ ها رو کات کنه.از طرفی همه پاس های عمقی عالی اون رو دیدیم پس وقتی که ژاوی و اینیستا زیر پرس شدید باشن میتونه به کمک تیم تو بازی سازی بیاد.پویول هم که یکم مشکل سرعت داره ولی با تکل های خوب میتونه جبرانش کنه.شاید نقطه ضعف اصلی بارسا در خط دفاع پیکه باشه.پیکه خیلی از فرم ایده ال خودش دور شده به حدی که به راحتی هرچه تمام تر دریپل میخوره پس به نظرم اگه چلسی بخواد به بارسا ضربه بزنه یا سانتر هست یا ضد حمله های مستقیم و سریع که بهشون اشاره کردم در پست های قبلی اونم از سمت پیکه.الوز هم که دیگه عملا یک هافبک و میشه گفت زوج مکمل مسی.ژاوی و اینیستا که کلا این فصل بازیشون عوض شده.اینیستا خیلی تو عمق حرکت میکنه اما این ژاوی هست که گل میزنه چون از بازی بدون توپ مهاجم ها و وینگ ها استفاده میکنه و میره تو عمق و یک پاس عمقی میگیره و تمام. اما این به نظر من به درد بازی با چلسی نمیخوره.توی این بازی ژاوی باید پست قبلی خودش باشه یعنی یک طراح ثابت با قابلیت فوقالعاده بالا در پاس دهی.باید پشت مثلث مسی الوز اینیستا قرار بگیره و وینگ ها رو در دوطرف تغزیه کنه تا اونا بتونن با دور زدن مدافع های کناری که احتمالا ایواناویچ هست اینیستا و مسی رو پشت محوطه صاحب موقعیت گل زنی کنن.اما با بقیه دیگه کاری ندارم غیر از مسی.مسی یعنی تاکتیک.میشه تغییر رو با مسی رقم زد.با توجه به چیزایی که شما بهش اشاره کردی و من قبول دارم چلسی خیلی خوب میتونه راه های نفوذ رو ببنده و از طرفی با دفاع توده ای میشه جلوی شوت پشت محوطه رو هم گرفت.پس عملا اگه چلسی بتونه 70 دقیقه از بارسا گل نخوره میتونه امیدوار باشه گل خانگی نخوره چون بارسا معمولا وقتی راه رو بسته ببینه خیلی عصبی میشه تا وقتی که یکی روی یک کار فردی یک موقعیت خلق کنه.راه مقابله با دفاع های انگلیسی استفاده از حرکت های سریع فردی و گروهی است.یک و دو های سریع بین مسی و بازیکن مکملش که میتونه الکسیس اینستا یا الوز باشه.بارسا باید به سرعت توپ رو بچرخونه پشت محوطه و مدافع ها رو مجبور به دنبال کردن توپ بکنه و با استفاده از حرکت بدون توپ الوز یا الکسیس مسی میتونه یک موقعیت عالی پیدا کنه همونطور که بارها پیدا کرده اما بازم میگم رمزش فقط پاس کاری های ریز و سریع و دقیق که متاسفانه این فصل اصلا به خوبی از بارسا ندیدم.شاید تنها مثال این پاسکاری که یادم باشه بازی ارسنال بارسا در نیوکمپ بودکه دو گل از سه گل زده شده روی کار های ترکیبی سریع بود.به نظرم برنده این بازی وینگ هایی هستن که بتونن خوب برن پشت مدافع ها و اونا رو به هم بریزن و فضا برای پاس کاری های ریز پشت محوطه ایجاد کنن.یک حسی بهم میگه ستاره امشب استاد فضا سازی اینیستای بزرگه.

عبده
04-18-2012, 18:25
به نظر من صعود بارسا تقریبا قطعی هست چون چلسی به سختی و با گل دقایق پایانیه مرلس تونست به این مرحله بیاد تازه نزدیک بود حذف بشه ام در ان سر میدان رقابت خیلی سنگین تره چون بایرن درسته بازیکنان میانی خوبی نسبت به رئالی ها نداره اما دو بازیکن کناری یعنی ریبری و روبن میتونن خیلی برای ان ها خطرناک باشند چون بایرن در امسال میزبان فینال این رقابت هاست و نمیخواد که این امتیاز بزرگ رو از دست بده رئالی ها هم به گفته ی مورینیو تمام قدرت شان میخوان بزارن چون دوست ندارن این جام رو ازدست بدن ولی به نظر من بارسلونا یک پای فینال است ام نمیدونم نفر دوم این فینالیست کدوم یک از دو تیم رئال یا بایرن هست چون رقابت بین این دو تیم خیل خیلی جذاب و دیدنی است

10messi2012
04-18-2012, 18:33
ببین شهریار خان شما ی زمانی از اینیستا خوشت نمیومد یادته!به نظر من همونطور ک میگی پارسال بارسا تیکیتاکا بهتر بازی میکرد.الکسیس بازیکن خوبی هس ولی تجربه کافی رو نداره امشب اگه پدرو باشه بهتره چون با اینیستا و ژاوی مسی رو بهتر تو موقعیت گل قرار میدن .اگر فابرگاس به جای بوسکت بازی کنه بهتره چون تجربه بازی با چلسی داره چون این چلسی ها هیکلی هسن به بوسکت بوخورن پرت میشه اونور.من که میگم یک یک میشه گل اول هم چلسی میزنه

spiderkiller
04-18-2012, 18:45
ببین شهریار خان شما ی زمانی از اینیستا خوشت نمیومد یادته!به نظر من همونطور ک میگی پارسال بارسا تیکیتاکا بهتر بازی میکرد.الکسیس بازیکن خوبی هس ولی تجربه کافی رو نداره امشب اگه پدرو باشه بهتره چون با اینیستا و ژاوی مسی رو بهتر تو موقعیت گل قرار میدن .اگر فابرگاس به جای بوسکت بازی کنه بهتره چون تجربه بازی با چلسی داره چون این چلسی ها هیکلی هسن به بوسکت بوخورن پرت میشه اونور.من که میگم یک یک میشه گل اول هم چلسی میزنه
حالا تو نظرات شخصی منو لو ندهheee:: من به خاطر فضا سازی همیشه اندرس رو تحسین کردم و همچنین بازیسازی عرضی ولی خیلی نا مطمئن کار میکنه یعنی هم زود خسته میشه هم نمیتونه از سرعت استفاده کنه.البته دلیل نمیشه ازش خوشم نیاد ولی خب در مقایسه با ژاوی من ژاوی رو ترجیح میدم ولی نظرم اینه که اندرس و ژاوی بهترین هافبک های حال حاضر جهان هستند.درمورد الکسیس هم یک جورایی موافقم چون جلوی انگلیسی ها تا الان بازی نکرده تجربه بازی جلوی انگلیسی ها رو نداره ولی بهتره فابرگاس اگه میخواد فیکس باشه به عنوان مهاجم پشت مسی باشه نه بوسکتس چون حقیقتا هیچ هافبک دفاعی توان مقایسه شدن با بوسی رو نداره

زنده باد اندرس مقدس

10messi2012
04-18-2012, 18:59
بوسکت بازیکن خوبی هس ولی در صورتی ک تو خط حمله بارسا مسی و ویا و پدرو باشن چون این سه تا علاوه بر اینکه مهاجم هسن مدافع هم هسن یعنی تو خط حمله توپ از دس بدن دفاع میکنن در این صورت باهات موافقم.

spiderkiller
04-18-2012, 19:10
بوسکت بازیکن خوبی هس ولی در صورتی ک تو خط حمله بارسا مسی و ویا و پدرو باشن چون این سه تا علاوه بر اینکه مهاجم هسن مدافع هم هسن یعنی تو خط حمله توپ از دس بدن دفاع میکنن در این صورت باهات موافقم.
اگه منظورت از دفاع پرسینگ باشه اره موافقم.ویا و پدرو خوب پرس میکنن هم تو زمین حریف هم زمین خودی برای همین بوسکتس ازاد تر بازی میکنه و نیاز به پرس کردن نداره و میتونه وظایف دیگش رو انجام بده.نکته جالبی رو گفتی.یعنی یک مهاجم پرس کننده میتونه به مراتب از وظایف هافبک دفاعی های تیم تو پرس کمتر کنه برای همین اونا بهتر میتونن کارای تخریبی یا دفاع کنن.ولی الکسیس هم پرسور خوبی هست

ManUtd
04-19-2012, 01:56
بازي چلسي-بارسا بسيار زيباتر از بازي ديشب بود.
انديشه هاي مربي جوان چلسي بسيار هوشمندانه بود و علارقم تجربه كم وي در بازي هاي مهم برنامه اي كامل براي تقابل با بارسا داشت .
سيستم دفاع زدحمله اي كه خيلي از تيمها مقابل بارسا اجرا ميكنند تنها در صورتي جواب ميده كه پتانسيل لازم در اختيار باشه.
مورينيو سال 2010 با استفاده از چيزي شبيه به همين سيستم و البته در سطح بسيار بالاتر تونست بارسارو در همين مرحله پشت سر بزاره .
اما در رئال نتونست اونو تكرار كنه و بارها شاهد تغيير تاكتيكهاي وي بوديم ! رئال هربار دفاعي بازي كرده ناموفق بوده و تنها در بازي فينال جام حذفي سال قبل جواب داد! چرا؟!
به نظرم من تيمي ميتونه تو اين سيستم موفق تر باشه كه انسجام و غيرت بيشتري بين بازيكنانش باشه و البته بازيكنانش از لحاظ فيزيكي و كار دفاعي قوي باشند , چنين مشخصاتي رو تيمهايي مثل اينتر و چلسي دارند ولي رئال نداره ! بگذريم...
تو اين بازي چلسي منطقي بود و بارسا مثل هميشه صاحب توپ و ميدان , چند موقعيت خوب تو نيمه اول نسيب مهاجمين بارسا شد كه با شانس و تلاش مدافعين چلسي به نتيجه اي نرسيد ! ستاره ميدان دروگبا كه از ابتدا با قدرت بدني خودش مدافعين بارسارو آزار ميداد سرانجام در دقايق پاياني گلزني كرد ! توپي كه مسي در بد منطقه اي لو داد شروع زدحمله از سوي ياران چلسي شد و لمپارد با يك پاس زيبا راميرز رو در فضاي باز پشت دني آلوز صاحب توپ كرد و او هم توپو به دروگبا رسوند و گل به سمر رسيد ! در واقع چلسي به هدفش رسيد.
نيمه دوم چلسي ديگه ميل به گلزني رو مثل نيمه اول نداشت و كمي عقبتر كشيد و اين كار بارسارو سخت تر كرد ,‌ با اين حال بازهم چند موقعيت گل ديگه نسيب بارسايي ها شد ولي نتيجه اي نداد و عملكرد فوق العاده و خط دفاعي و گلر چلسي مانع به سمر رسيدن گل شدند !
تك تك بازيكنان چلسي در كار دفاعي شركت ميكردند و تك تك بارسايي ها در كار هجومي و حمله ! ولي تلاش بيش از حد آبي هاي لندن باعث خراب كردن توپهاي بارسا ميشد و بازيكنان كليدي اين تيم از جمله مسي , سانچز و اينيستا كم نسبتا كم فروغ بودند !
به نظر من اگه غيرت و تجربه بازيكنان مثل دروگبا ,‌لمپارد , جان تري و چك و چند تن ديگر از ياران چسي نبود بارسا نتيجه اي بهتر از اين كسب ميكرد .
قبل از بازي دو تيم شانس بارسا براي صعود به فينال بيشتر بود و ميشد 60% به 40% تخمين زد و يا 55% به 45 % ! ولي حالا چلسي با اين نتيجه به صعود اميدوار شد و به نظرم شانس دو تيم به يك اندازه هست چون مسلما بازي برگشت شرايط كاملا متفاوت هست و بارسا تا آخرين لحظه براي جبران تلاش خواهد كرد ! برد با اختلاف 2 گل براي بارسا دور از دست رس نيست ولي بازم كار سختي در پيش داره.
رئال و بارسا كه به اعتقاد خيلي از فوتبال دوستان فينال رو برگذار ميكردند حالا در خطر حذف هستند ! چيزي كه انتظار ميرود بازي طوفاني دو تيم بارسا و رئال در بازي هاي برگشت خواهد بود !

ManUtd
04-19-2012, 02:24
يه نكته مهم قابل توجه رئالي هاي عزيز :
يكي ديگه از دلايل موفقيت چلسي كه واسه من خيلي خيلي جالب بود آرامش مجموعه اين تيم در كل بازي بود ! سرمربي جوان چلسي از ابتدا تا انتها بسيار آرام و با تمركز بود.
بازيكنان چلسي با اينكه با هدف انتقام از بازي سال 2008 وارد زمين شدند ولي كاملا جوانمردانه بازي كردند .
چلسي بازي فيزيكي رو انجام داد ولي كمتر خطا كرد و اصلا خطاهاي سفت و سخت نداشت ! يعني بازي خشني رو از چلسي شاهد نبوديم ! دليلش اين بود كه بازيكنان چلسي بدون استرس بازي كردند و اعتماد به نفس بالايي داشتند و از همه مهمتر عصبي نميشدند ! با آرامش كامل بازي تمام شد و همه در پايان بازي با هم دست دادند . به نظر من اين نكته آموزنده اي براي ديگر تيمهايي هست كه مقابل بارسا قرار ميگريند ! مخصوصا رئال يا ميلان .....
تيم خوب رئال وقتي مقابل بارسا قرار ميگيره همواره با استرس و عصبانيت بازي ميكنه و اين باعث ميشه تا تنش و درگيري زياد باشه ! از اين رو ستارگان اين تيم از لحاظ روحي تضعيف ميشن و نميتونند درخشش لازم رو داشته باشند ! سرمربي بسيار خوب رئال هم شايد يكي از مشكلاتي كه داره همينه كه با مصاحبه ها و حركاتش استرس رو به زمين منتقل ميكنه ! اين ها همه و همه به ضرر رئال هست .
ضمن اينكه چيزي به الكلاسيكو هم نمونده بايد بگم رئال با استفاده از سيستمي كه چلسي پياده كرد نتيجه نميگيره و بايد از راه ديگري وارد بشه ! مثل الكلاسيكو قبل ,‌ به نظر من اينجوري هم بازي قشنگتر ميشه و هم احتمال موفقيت رئال بيشتر از وقتيه كه دفاعي بازي ميكنه.

David7
04-19-2012, 15:21

به نظر شما میشه به این تیم گل زد ؟؟؟ eterza::-

اتوبوسی دفاع میکنن ... اینو هم قبول دارم که اینم یه سیستمی هست واسه گرفتم امتیاز ...

مهاجم های بارسا که خیلی ضعیف کار کردن ... واقعا جای داوید ویا تو بازی دیشب خالی بود ... برعکس تیم چلسی خیلی با نظم بازی میکرد بهترین بازیکن زمین پیتر چک بود البته باید از تیر دروازه هم تشکر کرد ...

spiderkiller
04-19-2012, 16:40

اتوبوسی دفاع میکنن ... اینو هم قبول دارم که اینم یه سیستمی هست واسه گرفتم امتیاز ...

مهاجم های بارسا که خیلی ضعیف کار کردن ... واقعا جای داوید ویا تو بازی دیشب خالی بود ... برعکس تیم چلسی خیلی با نظم بازی میکرد بهترین بازیکن زمین پیتر چک بود البته باید از تیر دروازه هم تشکر کرد ...

باور کن به دوبرابر این دفاع ها هم میشه گل زد فقط زمان لازمه تا پپ بتونه بچه ها رو خوب تمرین بده برای اینطور دفاع ها.باید سبک بازیمون رو یکم ویرایش کنیم تا سرعت فردی و انتقال توپ بالاتر بره.یکم کارامون دیشب کلیشه ای شده بود یعنی هم من هم تری میدونستیم که وقتی اینیستا میره تو عمق و توپ تو پای مسی هست مسی شوت میزنه برای همین به راحتی توپشو بلاک میکرد.این کارا دیگه یکم قدیمی شده. یکم سریعتر و هماهنگتر کار کنیم حله

saeid_8992
04-19-2012, 16:48

خیلی خوب دفاع کردن
ولی اینم در نظر بگیرین که با این دفاع 5 بار تک به تک شدیم و دو توپ به تیرک زدیم
پس میشه این دروازه رو باز کرد

GOLL
04-19-2012, 17:04
ديشب نمايش دومين قسمت از راههاي ضد بارسلونا بود بعد از اينتر ،چلسي....
بازي اينتر، بارسا نتونست كاري كنه چون بازي برگشت ديگه تموم شده بودو هيچ فرصتي براي جبران وجود نداشت..
اما اينبار بارسلونا ميتونه جبران كنه و پپ وقت داره كه به تيمش كمك كنه .

فقط اينو ميگيم كه اگه بارسلونا فقط يه حمله مثه چلسي داشت گل ميزد،سبك بارسا اين اجازه رو نداد و به باخت منتهي شد البته اين جور حملات رو هم نداشتن...:nishkhand:
بارسلونا بايد از قبل پيشبيني ميكرد كه چلسي با همچين بازي پا به زمين ميذاره و بايد قبل از بازي برنامه هاشون رو ميچيدن كه ظاهرا برنامه ي اصلي بارسلونا اين بوده كه :مثل هميشه بازي كنن !!!!

بازي چلسي با لايه هاي دفاعي بارسلونا رو از رسيدن به محوطه جريمه دور كرده بود بهترين كار تو اين موارد شوت از راه دوره كه متاسفانه با وجود داشتن اين موقعيتها شوت نميزدن،راه دوم گرفتن خطا بود كه ميشه گفت بد نبودن اما از همون موقعيتها هم دوباره استفاده نكردن اگه به جاي مسي آلوز ميزد بيشتر احتمال داشت گل بشه!!

با توجه به شكلي (2-1-1)كه مصطفي گذاشته (با تشكر...) ياران بارسا هيچ ميلي به نفوذ نداشتن چون چلسي راهاشون رو به ظاهر بسته بود اما بارسا ميتونست با فريب هاي تاكتيكي به راحتي به تير هاي چلسي هم برسه !كه باز هم متاسفانه هيچ برنامه گنجيده نشده بود و بارها اينيستا و مسي در محاصره مدافعان افتادند اگر به جاي پاسكاري جلو بازيكنهاي چلسي چند نفري نفوذ ميكردن و حريف رو به يه سمت ميكشوندن يه طرف آزاد ميشد و ميتونستن مثه هميشه گل بزنن البته اين ساده ترين كار بود .

راه دومي هم داشتند;اگه دقت ميكردن با نفوذ مسي يا ژاوي و سسك يا هر مهاجم و هافبكي سه نفر به صورتي كه تمام زوايا رو به روشون ببندد وارد عمل ميشدند كه توپ به راحتي دست چلسي ميافتاد !!

حالا، يكي از جذابيت هاي سبك هلندي كه بارسلونا در اختيار گرفته اينكه كه توپ به پاس داده بشه كه در پرس قرار گرفته يا گرفته باشنش ، و بعد بازيكني كه توپ بهش ميرسه دربيل ميزنه و پاس ميده :كاري كه زمان رونالدينيو و دكو و... واقعا باب شده بود
ديشب هم ميتونستن از اين روش حمله كنن البته اينيستا چند بار حركاتش خوب بود اما بارسايي ها حمايتش نميكردن

در كل بعضي صحنه ها بارسايي ها فاصله شون زياد بود و در مقابل چلسي كم و نزديك به هم بازي ميكرد بارسا نبايد اجازه ميداد دفاع منظم كار كنند

درباره ي دفاع پوششي چلسي : دفاع پوششي به صورت نرمال 4 تا دفاع هستن كه همديگر رو حمايت ميكنن بسته به اين كه حريف كجا جايگري كرده
اگه حريف گوشه باشه دفاع كنار به استقبالش ميره و دفاع مركزي هم پشت سره مدافع كناري حمايتش ميكنه اما چلسي بارها به جاي اينكه دفاع مركزي به حمايت بره يه بازيكن اضاف ميشد و انجام وظيفه مربوطه رو به عهده ميگرفت با اين كار عملا مركز زمين از دست بارسلونا خارج ميشد

كاري كه چلسي ميكر همين بود و تمام بارسا رو به گوشه ها برده بود
عملكرد پيتر چك هم فوق العاده بود و شيرجه هاي هوشيارانه اي ميزد و تمام شوتها رو حساب شده ميگرفت حتي اگه بارسلونا شوت از راه دور هم ميزد با وجود چك ثمري نداشت..

بازي رواني رو هم چلسي برد اما بارسلونا ...
نميشه گفت بارسا مثه هميشه آروم بود اما خيلي خوب خودشونو كنترل ميكردن
چلسي آرامش رواني خوبي داشت كه ناشي از:
كنترل احاسسات منفي و مثبت بود
در بحثهاي روانشناسي فوتبال هميشه كنترل احساسات و يا تنش هاي مثبت و منفي از تاثيرگزارترين عوامل استرس و آرامش بازيكنان بوده

تنش منفي يا استرس هميشه بايد باشه چون آرامش زيادي هم باعث بيخيالي ميشه يا غرور رو بوجود مياده
اعتماد به نفس سالم بايد يه محرك داشته باشه كه اونم استرسه البته در جهت مثبت و هدفدار
بعد از اعتماد به نفس سالم و بدون غرور سرغ هدفهاي هر تيم يا بازيكن ميريم
هدفهاي روئايي و هدفهايي كه در دسترس هستن و بايد مكمل هم باشن و هدفي كامله كه شدني و ممكن باشه :با برنامه ريزيهاي خاص در جهت هدف اصلي

به نظر من چلسي با هدف مشخص(قهرماني) و با اعتماد به نفس سالم اومده بود اما بارسلونا با هدف هميشگي و با اعتماد به نفس هميشگي اومده بود تفاوت دو تيم در نوع نگرش به هدفها بود كه چلسي با انگيزه تر بود...

mehdi30100
04-19-2012, 17:53
بازی اشلی کل واقعا خوب بود
دروگبا خیلی مسلط بود اگه همینجوری بازی کنن که حتما بهتر بازی خواهند کرد...بارسا رو میبره:/danc
امیدوارم دوباره با کمک داوران برنده نشه بارسا

King k.p Boateng
04-19-2012, 21:22
چی فکر میکردیم چی شد

راست میگن فوتبال غیر قابل پیش بینیه همه ی تحلیل های روزنامه مارکا اشتباه در امد :ogh:

Zid@ne
04-19-2012, 22:45
خب منم با كمي تاخير نظرمو ميگم :
همونطور كه دوستان گفتن دفاي چند لايه و پرسينگ عالي بازيكنان چلسي مانع گلزني بارسايي ها شد ! ولي بايد به بارسلونايي ها تبريك گفت چون با وجود اين همه مدافع و پرسينگ با هم دو تا تيرك و چند تا موقعيت عالي گلزني داشتند كه با بي دقتي از بين رفت ! ولي اين نشون دهنده اينه كه بارسلونا خط حمله فوق العاده اي داره و حتي اگه تيم حريف هم 11 نفره دفاع كنه خط حمله بارسلون نشون داد ميتونه كارش رو انجام بده :ohum: ولي بدشانسي بارسلون و خوش شانسي چلسي مانع گلزني اونا شد...........
تو اون بازي به نظر من الكسيس نتونست در حد و اندازه هاي خودش و تيمش ظاهر بشه و اينجاست كه جاي خالي مهاجم بزرگي مثل داويد ويا احساس ميشه !love::
اما در مورد والدس : من بارها گفتم كه بارسلونا بايد به فكر يه دروازه باني در حد واندازه هاي خودش باشه......... بايد قبول كنيم كه والدس دروازه بان مطمئني نيست و ضريب اشتباهاتش خيلي بالاست :ohum:
واقعا بارسلونا ديشب عالي بازي كرد و حقش برد بود منتها با وجود دروازه ان غيرمطمئني مثل والدس تيم حريف ميتونه حتي با يه حمله هم به گل برسه!
من يه جا خوندم كه به دي متئو آنتي گوارديولا ميگفتن !
به نظرم دي متئو فقط با شانس تونست اون نتيجه رو بدست بياره و تكنيك و تاكتيك خاصي رو پياده نكرد (( چون اگه فابرگاس والكسيس تو ضرباتشون دقت ميكردن چلسي حداقل 3 تا ميخورد :ajibeee:))
در حقيقت ترس هواداران بارسلونا از اينه كه چلسي شيوه اينتر 2010 رو اجرا كنه و كاملا تو لاك دفاعي فرو بره و با بازيكنان قدرتمندي مثل دروگبا - سالمان كالو و فرناندو تورس روي ضد حمله گل بزنه و در اين صورت كار براي آبي اناري ها خيلي مشكل ميشه !:flowerysmile:

ManUtd
04-20-2012, 00:00
خب منم با كمي تاخير نظرمو ميگم :
همونطور كه دوستان گفتن دفاي چند لايه و پرسينگ عالي بازيكنان چلسي مانع گلزني بارسايي ها شد ! ولي بايد به بارسلونايي ها تبريك گفت چون با وجود اين همه مدافع و پرسينگ با هم دو تا تيرك و چند تا موقعيت عالي گلزني داشتند كه با بي دقتي از بين رفت ! ولي اين نشون دهنده اينه كه بارسلونا خط حمله فوق العاده اي داره و حتي اگه تيم حريف هم 11 نفره دفاع كنه خط حمله بارسلون نشون داد ميتونه كارش رو انجام بده :ohum: ولي بدشانسي بارسلون و خوش شانسي چلسي مانع گلزني اونا شد...........
تو اون بازي به نظر من الكسيس نتونست در حد و اندازه هاي خودش و تيمش ظاهر بشه و اينجاست كه جاي خالي مهاجم بزرگي مثل داويد ويا احساس ميشه !love::
اما در مورد والدس : من بارها گفتم كه بارسلونا بايد به فكر يه دروازه باني در حد واندازه هاي خودش باشه......... بايد قبول كنيم كه والدس دروازه بان مطمئني نيست و ضريب اشتباهاتش خيلي بالاست :ohum:
واقعا بارسلونا ديشب عالي بازي كرد و حقش برد بود منتها با وجود دروازه ان غيرمطمئني مثل والدس تيم حريف ميتونه حتي با يه حمله هم به گل برسه!
من يه جا خوندم كه به دي متئو آنتي گوارديولا ميگفتن !
به نظرم دي متئو فقط با شانس تونست اون نتيجه رو بدست بياره و تكنيك و تاكتيك خاصي رو پياده نكرد (( چون اگه فابرگاس والكسيس تو ضرباتشون دقت ميكردن چلسي حداقل 3 تا ميخورد :ajibeee:))
در حقيقت ترس هواداران بارسلونا از اينه كه چلسي شيوه اينتر 2010 رو اجرا كنه و كاملا تو لاك دفاعي فرو بره و با بازيكنان قدرتمندي مثل دروگبا - سالمان كالو و فرناندو تورس روي ضد حمله گل بزنه و در اين صورت كار براي آبي اناري ها خيلي مشكل ميشه !:flowerysmile:

داش رضا منم قبول دارم كه بارسا مثل هميشه بازي كرد ولي نوع بازي چلسي فوق العاده بود ! شانس نميتونست چلسي رو در اين بازي به پيروزي برسونه ! تيمي به بزرگي رئال و مهره هاي بسيار چندين بار در اين چند سال مقلوب بارسا شده و در زمان حضور مورينيو چندين بار تاكتيكهاي دفاعي مقابل بارسا شكست خرده !
اما مربي جوان چلسي من و خيلي از فوتبال دوستانه شگفت زده كرد ! امكان نداره بدون تاكتيك بشه بارسارو برد ! داداش تو بازي دقت نكردي !
ليونل مسي تو سخت ترين شرايط هم معمولا خوب بوده ولي تو اين بازي ميشه گفت نتونست كارشو انجام بده و بارها و بارها با پرس و يارگيري بازيكنان چلسي توپهاي مسي خراب ميشد و روي يكي از اين توپها كه مسي ميانه ميدان لو داد چلسي ضدحمله اي رو پي ريزي كرد و به گل رسيد ! همه چيز برنامه ريزي بود . بازيكنان خط مياني بارسا هم مثل ژاوي و اينيستا و سسك هم نمايش نسبتا ضعيفي نسبت به بازيهاي قبل داشتند.اينها همش به خاطر تاكتيمك هاي هوشمندانه ديمتئو و تلاش بيش از حد لندني ها بود.ولي در اين بين گاهي شانس هم به كمك چلسي اومد ولي اين دليلي نميشه كه بازي چلسي رو بي تاكتيك جلوه بديم !
دفاع چلسي تو اين بازي بي نقص بود ! نميتونم بگم حتي يه بارم اشتباه كرد و اين جلو بارسا خيلي ارزش داره !
به نظر من مهمترين مشكلي كه تو كار گوارديولا هست يكنواخت بودن بازي هاي بارسا مقابل تاكتيمكهاي تيمهاي مختلف هست ! اينكه بارسا تو خيلي از اين بازي ها به نتيجه ميرسه به خاطر اينه كه واقعا تركيب خوبي از بازيكنان تو اين تيم هستند و هرجور هست گره رو باز ميكنند ! با توجه به بازيكنان بزرگي دارند ولي گاهي واقعا نياز هست بارسا تغيير تاكتيك بده و شيوه اي براي مقابله با تيمهايي نظير چلسي پيدا كنه ! ولي نميدونم چرا گوارديولا كه از سال 2009 كه چند بار با اين مشكل مواجه شده كاري نميكنه !

saeid_8992
04-20-2012, 00:12
داش رضا منم قبول دارم كه بارسا مثل هميشه بازي كرد ولي نوع بازي چلسي فوق العاده بود ! شانس نميتونست چلسي رو در اين بازي به پيروزي برسونه ! تيمي به بزرگي رئال و مهره هاي بسيار چندين بار در اين چند سال مقلوب بارسا شده و در زمان حضور مورينيو چندين بار تاكتيكهاي دفاعي مقابل بارسا شكست خرده !
اما مربي جوان چلسي من و خيلي از فوتبال دوستانه شگفت زده كرد ! امكان نداره بدون تاكتيك بشه بارسارو برد ! داداش تو بازي دقت نكردي !
ليونل مسي تو سخت ترين شرايط هم معمولا خوب بوده ولي تو اين بازي ميشه گفت نتونست كارشو انجام بده و بارها و بارها با پرس و يارگيري بازيكنان چلسي توپهاي مسي خراب ميشد و روي يكي از اين توپها كه مسي ميانه ميدان لو داد چلسي ضدحمله اي رو پي ريزي كرد و به گل رسيد ! همه چيز برنامه ريزي بود . بازيكنان خط مياني بارسا هم مثل ژاوي و اينيستا و سسك هم نمايش نسبتا ضعيفي نسبت به بازيهاي قبل داشتند.اينها همش به خاطر تاكتيمك هاي هوشمندانه ديمتئو و تلاش بيش از حد لندني ها بود.ولي در اين بين گاهي شانس هم به كمك چلسي اومد ولي اين دليلي نميشه كه بازي چلسي رو بي تاكتيك جلوه بديم !
دفاع چلسي تو اين بازي بي نقص بود ! نميتونم بگم حتي يه بارم اشتباه كرد و اين جلو بارسا خيلي ارزش داره !
به نظر من مهمترين مشكلي كه تو كار گوارديولا هست يكنواخت بودن بازي هاي بارسا مقابل تاكتيمكهاي تيمهاي مختلف هست ! اينكه بارسا تو خيلي از اين بازي ها به نتيجه ميرسه به خاطر اينه كه واقعا تركيب خوبي از بازيكنان تو اين تيم هستند و هرجور هست گره رو باز ميكنند ! با توجه به بازيكنان بزرگي دارند ولي گاهي واقعا نياز هست بارسا تغيير تاكتيك بده و شيوه اي براي مقابله با تيمهايي نظير چلسي پيدا كنه ! ولي نميدونم چرا گوارديولا كه از سال 2009 كه چند بار با اين مشكل مواجه شده كاري نميكنه !

شما درست میگی حرفات کاملا منطقی ولی با این وجود میشه به توپهای که بارسا خراب کرد اشاره کرد
دفاع چلسی فوق العاده بود ولی بازم بارسا5 بار از اون عبور کرد که 2بار توپ به تیرک خورد و چک عکس العمل خوبی نشون داد
وفتی بتونی به دروازه حریف نزدیک بشی پس موفق شدی و بد بازی نکردی فقط توپ تو گل نرفته که متاسفانه همین اصل ماجراس

Zid@ne
04-20-2012, 00:29

سعيد جان در مورد يكنواخت بودن بازي بارسلونا كه شكي نسيت ! اينو همه ميدونن چون بارسلونا فقط با تيكي تاكا (( پاسكاري هاي پي در پي و هجومي )) بازي ميكنه و اصلا سبك ديگه اي نداره........
ولي بايد قبول كنيم يه مقدار چلسي هم شانس آورد ! (( اينو ميشه از اون دوتا تيرك و تك به تك هاي پي در پي كه توسط الكسيس و فابرگاس خراب ميشدن فهميد )) شما خودت قضاوت كن....! مگه چلسي بيشتر از يه حمله تو كل بازي داشت ؟ من نميگم چلسي بد بازي كرد من ميگم تاكتيك خاصي جز دفاع كردن نداشت ! به نظرت دفاع كردن يه نوع تاكتيكه ؟ دفاع كردن تاكتيك نيست بلكه يه شيوست براي مقابله با تيم هايي كه خط حمله هاي قوي دارن ! اونا فقط برنامه ريزي دقيقي داشتند اما تنكيك و تاكتيك خاصي رو به نمايش نذاشتن ! اتفاقا من هم از عملكرد دي متئو شگفت زده شدم اما نه تو تاكتيك بلكه تو دفاع كردن !
بارسلونا حداقل ميتونست 3 تا بزنه اما دفاع چلسي اونشب فوق العاده بود ! ولي دفاع كردن خوب با تاكتيك تيمي فرق ميكنه عزيز ! بارسلونا نميتونه تغيير تاكتيك بده چون اكثر كاراش رو با همين تاكتيك فعلي انجام ميده .........
حالا به دو نكته توجه كن :
1 - فرض كن بارسا بياد تاكتيكش رو دفاعي كنه خب طبيعيه كه اين امر غير ممكنه چون تيمي دفاعي بازي ميكنه كه حداقل يكي دوتا مهاجم تنومند داشته باشه كه حداقل بتونه ضد حمله بزنه ! خب با داشتن مهاجميني مثل مسي و الكسيس اين امر محاله !
2 - فرض كن بارسلونا تاكتيكش رو نيمه هجومي كنه درسته در اينجا هافبك هاي قدرتمندي مثل سسك - ژاوي و اينستا داره ولي با من تو من بازيكناني تنومندي مثل لمپارد - رائول مرلس و ....... نگه داشتن توپ در دست هافبك هاي بارسلونا يكم سخت ميشه !
خب پس فقط يه گزينه ميمونه و اونم اينه كه تيم هجومي بازي كنه و در اينصورت ميتونه حتي به دفاع چند لايه چلسي نفوذ كنه و گل بزنه ! كه البته در بازي با چلسي زياد نفوذ كرد و فقط يكم بدشانسي آورد...........
در نهايت تغيير سبك در بارسلونا به نظر من غيرممكنه و اين تيم فقط با تاكتيك هجومي ميتونه موفق بشه !

saeid_8992
04-20-2012, 00:57
سعيد جان در مورد يكنواخت بودن بازي بارسلونا كه شكي نسيت ! اينو همه ميدونن چون بارسلونا فقط با تيكي تاكا (( پاسكاري هاي پي در پي و هجومي )) بازي ميكنه و اصلا سبك ديگه اي نداره........
ولي بايد قبول كنيم يه مقدار چلسي هم شانس آورد ! (( اينو ميشه از اون دوتا تيرك و تك به تك هاي پي در پي كه توسط الكسيس و فابرگاس خراب ميشدن فهميد )) شما خودت قضاوت كن....! مگه چلسي بيشتر از يه حمله تو كل بازي داشت ؟ من نميگم چلسي بد بازي كرد من ميگم تاكتيك خاصي جز دفاع كردن نداشت ! به نظرت دفاع كردن يه نوع تاكتيكه ؟ دفاع كردن تاكتيك نيست بلكه يه شيوست براي مقابله با تيم هايي كه خط حمله هاي قوي دارن ! اونا فقط برنامه ريزي دقيقي داشتند اما تنكيك و تاكتيك خاصي رو به نمايش نذاشتن ! اتفاقا من هم از عملكرد دي متئو شگفت زده شدم اما نه تو تاكتيك بلكه تو دفاع كردن !
بارسلونا حداقل ميتونست 3 تا بزنه اما دفاع چلسي اونشب فوق العاده بود ! ولي دفاع كردن خوب با تاكتيك تيمي فرق ميكنه عزيز ! بارسلونا نميتونه تغيير تاكتيك بده چون اكثر كاراش رو با همين تاكتيك فعلي انجام ميده .........
1 - فرض كن بارسا بياد تاكتيكش رو دفاعي كنه خب طبيعيه كه اين امر غير ممكنه چون تيمي دفاعي بازي ميكنه كه حداقل يكي دوتا مهاجم تنومند داشته باشه كه حداقل بتونه ضد حمله بزنه ! خب با داشتن مهاجميني مثل مسي و الكسيس اين امر محاله !
2 - فرض كن بارسلونا تاكتيكش رو نيمه هجومي كنه درسته در اينجا هافبك هاي قدرتمندي مثل سسك - ژاوي و اينستا داره ولي با من تو من بازيكناني تنومندي مثل لمپارد - رائول مرلس و ....... نگه داشتن توپ در دست هافبك هاي بارسلونا يكم سخت ميشه !
خب پس فقط يه گزينه ميمونه و اونم اينه كه تيم هجومي بازي كنه و در اينصورت ميتونه حتي به دفاع چند لايه چلسي نفوذ كنه و گل بزنه ! كه البته در بازي با چلسي زياد نفوذ كرد و فقط يكم بدشانسي آورد...........
در نهايت تغيير سبك در بارسلونا به نظر من غيرممكنه و اين تيم فقط با تاكتيك هجومي ميتونه موفق بشه !

درسته شیوه بارسا تکراری شده ولی خودتم میگی که با این مهرهای که داره همین تاکتیکو میتونه انجام بده بارسا تیمی هست در مقابل همه تیمها یکنواخت بازی میکنه یعنی بازی لا لیگا باتیم انتهای جدول با چلسی یا میلان یا .....بقیه تیمها فرقی نداره حالا هین چلسی با یه تیم ضعیف تو لیگ برتر همین که با بارسا انجام داد انجام میده پس باید به قدرت بارسا اذعان داشت که هر تیمی جلوش باز کنه چاره ای جز دفاع نداره
این تیکی تاکای مه شما میگین منسوخ شده و یا به کاره بارسا نمیاد واسه بارسا حیلی جام ا ورده
و تیمی به طور فاطع جلوشو نگرفته به نظر منم بای بازی برگشتم دید بعد نظر نهایو داد
در بیشتر مواردم باهات هم سلیقه هستم مرسی

ManUtd
04-20-2012, 01:01

داداش اول اينو بگم كه بارسا خوب بازي كرد و چندين بار توپو به تير زد و شانس هم كمي با چلسي يار بود!
بازي خوب براي چلس يمقابل بارسا اين بود كه بتونه بازيكنان بارسارو كنترل كنه كه به هدفش رسيد و اين هم همين جور الكي به دست نيومد ! نميشه 11 تارو بچيني دور محوطه جريمه و انتظار داشته باشي بارسا بهت گل نزنه ! نه داداش تاكتيهاي دفاعي اينقدر پيچيده و متفاوت هستند كه من و شما حتي نميتونيم كامل در موردش صحبت كنيم ! وقتي چلسي تو نيمه اول گل زده و 45 دقيقه براي بارسا فرصت هست كه گل تساوي رو بزنه ! حالا بايد نوع بازي بارسا با وقتي كه بازي مساوي بود فرق كنه يا نه؟!‌ ولي ميديدم كه بارسا جريان بازي رو كند ميكرد ! چيزي كه كاملا به نفع چلسي بود ! پاسهاي زياد در ميانه ميدان و جايي كه هيچ خطري براي چلسي ندشت و همين كه جلوتر ميومدند توپگيري هاي بازيكنان چلسي باعث از دست رفتن موقعيت ميشد ! دقت نكردي داداش هافبك هاي بارسا محو شده بودند !

شما ميگي چلسي تاكتيك خاصي نداشت جز دفاع كردن ! مگه تاكتيك فقط واسه حمله هست ! نه داداش سخت در اشتباهي ! فكر كن ببين چي گفتي!! ميگي مگه دفاع كردن تاكتيكه؟! تاكتيكهاي دفاعي بسياري هستند و هر مربي نوعي تفكر دفاعي و هجومي داره ! اين حرف واقعا بي اساس هست داداش ! اگه اينجور بود كه شما ميگي چرا رئال با دفاع متلق نتونست جلو بارسارو بگيره! چرا ميلان نتونست ؟!‌چرا بقيه تيمها ؟! به نظر من انديشه هاي تاكتيكي ديمتئو تو اين بازي بر اينديشه هاي تاكتيكي گوارديولا پيروز شد ! نوع وظايف بازيكنان دو تيم كاملا متفاوت بود ولي مهم اينه كه بازيكنان چلسي موفق شدند وظايفشون رو به خوبي اجرا كنند ولي بارسايي ها نه ! اين يعني پيروزي تاكتيكي.
مشكل شما اينه كه فكر ميكني تاكتيكي يعني انواع حملات و حركات هجومي ! بحث از همين جا به مشكل ميخوره !
در مورد موارد 1 و 2 كه گفتي بايد بگم كاملا متعجب و مخالفم ! اصلا ربطي نداشت .
يعني چي بارسا بياد تاكتيكش رو دفاعي كنه؟!
يعني چي تاكتيكش رو نيمه هجومي كنه؟!
داش رضا اينا چيه؟:hehee:
براس بايد راه هاي براي خنثي كردن ضدحملات تيمهاي مثل چلسي و رئال رو پيدا كنه و با تغيير در نوع چينش بازيكناهاش راهي براي شكستن سد دفاعي چنين تيمهاي رو پيدا كنه ! و كلا ربطي يه چيزايي كه گفتي نداشت.
داداش كلا داري از بحث خارج ميشي ! تغيير سبك با تغيير تاكتيك خياي متفاوته ! سبك بارسا نيازي به تغيير داره ولي لازمه بازي بارسا جلو ختافه و چلسي يه كم فرق كنه ! تو اين مورد باز مورينيو بهتر عمل ميكنه ( مورينيو هم مكشلاتي داره و گوارديولا هم همين طور)
داش رضا در مجموع اين بحث از ريشه مشكل داره چون تعريف درستي و تاكتيك ,‌تغيير تاكتيك و شيوه هاي مختلف اون رو نياز هست كه بيشتر در موردشون فكر كني.
داداش رضا اميدوارم از لحن صحبتهاي من ناراحت نشده باشيد چون من فقط خواستم به بحث فوتبالي داشته باشيم.
موفق باشي داداشroz::roz::

saeid_8992
04-20-2012, 01:15
داداش اول اينو بگم كه بارسا خوب بازي كرد و چندين بار توپو به تير زد و شانس هم كمي با چلسي يار بود!
بازي خوب براي چلس يمقابل بارسا اين بود كه بتونه بازيكنان بارسارو كنترل كنه كه به هدفش رسيد و اين هم همين جور الكي به دست نيومد ! نميشه 11 تارو بچيني دور محوطه جريمه و انتظار داشته باشي بارسا بهت گل نزنه ! نه داداش تاكتيهاي دفاعي اينقدر پيچيده و متفاوت هستند كه من و شما حتي نميتونيم كامل در موردش صحبت كنيم ! وقتي چلسي تو نيمه اول گل زده و 45 دقيقه براي بارسا فرصت هست كه گل تساوي رو بزنه ! حالا بايد نوع بازي بارسا با وقتي كه بازي مساوي بود فرق كنه يا نه؟!‌ ولي ميديدم كه بارسا جريان بازي رو كند ميكرد ! چيزي كه كاملا به نفع چلسي بود ! پاسهاي زياد در ميانه ميدان و جايي كه هيچ خطري براي چلسي ندشت و همين كه جلوتر ميومدند توپگيري هاي بازيكنان چلسي باعث از دست رفتن موقعيت ميشد ! دقت نكردي داداش هافبك هاي بارسا محو شده بودند !

شما ميگي چلسي تاكتيك خاصي نداشت جز دفاع كردن ! مگه تاكتيك فقط واسه حمله هست ! نه داداش سخت در اشتباهي ! فكر كن ببين چي گفتي!! ميگي مگه دفاع كردن تاكتيكه؟! تاكتيكهاي دفاعي بسياري هستند و هر مربي نوعي تفكر دفاعي و هجومي داره ! اين حرف واقعا بي اساس هست داداش ! اگه اينجور بود كه شما ميگي چرا رئال با دفاع متلق نتونست جلو بارسارو بگيره! چرا ميلان نتونست ؟!‌چرا بقيه تيمها ؟! به نظر من انديشه هاي تاكتيكي ديمتئو تو اين بازي بر اينديشه هاي تاكتيكي گوارديولا پيروز شد ! نوع وظايف بازيكنان دو تيم كاملا متفاوت بود ولي مهم اينه كه بازيكنان چلسي موفق شدند وظايفشون رو به خوبي اجرا كنند ولي بارسايي ها نه ! اين يعني پيروزي تاكتيكي.
مشكل شما اينه كه فكر ميكني تاكتيكي يعني انواع حملات و حركات هجومي ! بحث از همين جا به مشكل ميخوره !
براس بايد راه هاي براي خنثي كردن ضدحملات تيمهاي مثل چلسي و رئال رو پيدا كنه و با تغيير در نوع چينش بازيكناهاش راهي براي شكستن سد دفاعي چنين تيمهاي رو پيدا كنه ! و كلا ربطي يه چيزايي كه گفتي نداشت.
داداش كلا داري از بحث خارج ميشي ! تغيير سبك با تغيير تاكتيك خياي متفاوته ! سبك بارسا نيازي به تغيير داره ولي لازمه بازي بارسا جلو ختافه و چلسي يه كم فرق كنه ! تو اين مورد باز مورينيو بهتر عمل ميكنه ( مورينيو هم مكشلاتي داره و گوارديولا هم همين طور)
داش رضا در مجموع اين بحث از ريشه مشكل داره چون تعريف درستي و تاكتيك ,‌تغيير تاكتيك و شيوه هاي مختلف اون رو نياز هست كه بيشتر در موردشون فكر كني.
داداش رضا اميدوارم از لحن صحبتهاي من ناراحت نشده باشيد چون من فقط خواستم به بحث فوتبالي داشته باشيم.

ببخشی من میتونم مخالف باشم در مورد پیروزی اندیشه دفاعی دی ماتو در مقابل گواردیولا
درسته نتیجه رو چلسی گرفته تو بازی رفت ولی ما داریم یه طوری بحث میکنیم که انگار بارسا حذف شده

جوری بحث میشه که بارسا اصلا موقعیت گل نداشته
در صورتی میشه گفت اینارو که اولا بارسا اصلا موقعیت نداشته باشه بعدچلسی بره فبنال که در صورت اول این نکته نبود و امکان دوم باید صبر کرد و دید

ManUtd
04-20-2012, 01:27
ببخشی من میتونم مخالف باشم در مورد پیروزی اندیشه دفاعی دی ماتو در مقابل گواردیولا
درسته نتیجه رو چلسی گرفته تو بازی رفت ولی ما داریم یه طوری بحث میکنیم که انگار بارسا حذف شده

جوری بحث میشه که بارسا اصلا موقعیت گل نداشته
در صورتی میشه گفت اینارو که اولا بارسا اصلا موقعیت نداشته باشه بعدچلسی بره فبنال که در صورت اول این نکته نبود و امکان دوم باید صبر کرد و دید

داداش گلم من كه اول هر پستم ميگم بارسا خوب بود و شانس گاهي با چلسي يار بود و بارسا تيرك زد ‌! ولي خوب بودن بارسا دليلي بر بد بودن چلسي هست؟! حرف من اينه ! بارسا هنوزم شانس زيادي براي صعود داره ولي تو بازي رفت تاكتيكهاي ديمتئو بر گوارديلا پيروز شد ! من دارم فقط در مورد اين بازي صحبت ميكنم و اصلا نگفتم بارسا نميتونه صعود كنه و ......
شما يه نگاهي به تعويض هاي گوارديولا بكن ! انصافا تعوضيهاش كمي مشكل داشت و همين هم يك اشتباه هست و گاهي حتي مربيه اي بزرگ تو بعضي بازي ها مرتكب ميشن.
دوست خوبم سعي كن با ديد بازتر به مسائل نگاه كني من سعي ندارم اينجور جلو ه بدم كه بارسا داره حذف ميشه ! چون ميدونم بازي تو نيوكمپ كاملا متفاوت خواهد بود ! اين بحث هم كه 1 ساعت از وقت منو گرفت تنها به خاطر شما و دوست خوبم داش رضا بود .

Zid@ne
04-20-2012, 01:29

ببين سعيد جان شايد اين حرف هايي كه زدي فقط تعصبت نسبت به تيم هاي انگليسي رو نشون ميده !
من ازت يه سوال دارم :
مگه تو نگفتي كه بارسلونا بايد سبكشو ويرايش كنه ؟ خب منم دو دليل قانع كننده (( شماره 1 و 2 )) برات آوردم كه متاستفانه بد برداشت كردي و اصلا منظور منو متوجه نشدي ! ببين سعيد بذار اول تعريفي از تاكتيك داشته باشيم بعد من قضيه رو برات روشن كنم :
من 3 سال عضو تيم نوجوانان فجر تهران بودم وقتي كه تو اين كلاس ها بوديم مربيمون براي ما تاكتيك رو اينطور تعريف كرد: (( تاكتيك يعني شيوه هاي نرم و تاكتيكي بر اساس ميزان تكنيك جسمي و رواني يك بازيكن يا همكاري مداوم يك تيم در زمين فوتبال بر اساس نوع نگرش مربي در مسطتيل سيز ))
خب بر اساس اين تعريف كجاي بازيه چلسي همكاري كردن ونگه داشتن توپ بود ؟ در حالي كه مدافعين و مهاجمين چلسي 90 دقيقه زدن زير توپ :ohum:
نميخوام نظرمو بهت تحميل كنم چون نظرات هركس واسه خودش باارزش ولي اين چيزي بود كه واقعا نيازي به گفتن نداره بلكه اگه بازي رو كامل و بادقت ميديدي راحت متوجه ميشدي !
بر اساس اين تعريف فكر كنم شما معني تاكتيك رو يه جور ديگه فهميدي كه ميگي دفاع كردن يه نوع تاكتيكه !
اتفاقا تو همين كلاس ها مربي به ما گفت كه بحث دفاع با تاكتيك كاملا فرق ميكنه و مثل زمين تا آسمون ميمونه ! تو پست قبليم هم دفاع رو برات تعريف كردم كه اگه يادت باشه گفتم : دفاع كردن تاكتيك نيست بلكه يه شيوست براي مقابله با تيم هايي كه خط حمله هاي قوي دارن.......
عزيز من همينجوري يه چيزيو از خودم نميگم
با اين تعريفي كه من از تاكتيك داشتم معلومه كه صحبت هاي منو يا متوجه نشدي و يا بد برداشت كردي ! من گفتم تاكتيك فقط براي حملست ؟ من طبق مطالعات و كلاس هاي فوتبالي كه رفتم ميگم تاكتيك با دفاع كردن فرق ميكنه !
اون 1 و 2 هم كه متوجه نشدي دست من نيست سعيد جان يه نگاه به اين حرفت بنداز بعد متوجه ميشي : (( بارسلونا بايد سبكش رو عوض كنه ))think::
خب اين به نظرت يعني چي ؟ يعني اين كه بارسلونا بايد سبك هجوميش رو عوض كنه و سبك هاي دفاعي و نيمه هجومي به كار بندازه ! مگه غير از اين بود منظورت ؟:ohum: خب منم در جوابت دو قضيه رو آوردم كه متاستفانه كلا متوجه نشدي !
داداش تو داري بحث الكلاسيكو و مورينيو و ميلان و ....... ميكني در حالي كه بحث ما يه چيز ديگس سعيد جان !
من كاري به كار تيم هاي ديگه ندارم عزيز فقط اين بازي رو بررسي كردم و بازيهاي بعدي هم انشاالله به زودي دوستان آناليز ميكنن........
اگه شما هم از لحن صحبت هاي من ناراحت شدي ببخش.......
موفق و مويد باشي............

saeid_8992
04-20-2012, 01:35
داداش گلم من كه اول هر پستم ميگم بارسا خوب بود و شانس گاهي با چلسي يار بود و بارسا تيرك زد ‌! ولي خوب بودن بارسا دليلي بر بد بودن چلسي هست؟! حرف من اينه ! بارسا هنوزم شانس زيادي براي صعود داره ولي تو بازي رفت تاكتيكهاي ديمتئو بر گوارديلا پيروز شد ! من دارم فقط در مورد اين بازي صحبت ميكنم و اصلا نگفتم بارسا نميتونه صعود كنه و ......
شما يه نگاهي به تعويض هاي گوارديولا بكن ! انصافا تعوضيهاش كمي مشكل داشت و همين هم يك اشتباه هست و گاهي حتي مربيه اي بزرگ تو بعضي بازي ها مرتكب ميشن.
دوست خوبم سعي كن با ديد بازتر به مسائل نگاه كني من سعي ندارم اينجور جلو ه بدم كه بارسا داره حذف ميشه ! چون ميدونم بازي تو نيوكمپ كاملا متفاوت خواهد بود ! اين بحث هم كه 1 ساعت از وقت منو گرفت تنها به خاطر شما و دوست خوبم داش رضا بود .

من نگفتم شما میگی بارسا حذف شده گفتم ما داداش ومنظورم کل دوستان بود

در مورد تعویضم موافقم ولی به نظر شما گزینه ای دیگه ای هم داشت؟؟؟
چلسی در کاره فاعی فوقالعاده بود من که باور نمیکردو بتونه اینجوری دفاع کنه
خیلی استفاده کردیم مرسی

ManUtd
04-20-2012, 01:38
ببين سعيد جان شايد اين حرف هايي كه زدي فقط تعصبت نسبت به تيم هاي انگليسي رو نشون ميده !
من ازت يه سوال دارم :
مگه تو نگفتي كه بارسلونا بايد سبكشو ويرايش كنه ؟ خب منم دو دليل قانع كننده (( شماره 1 و 2 )) برات آوردم كه متاستفانه بد برداشت كردي و اصلا منظور منو متوجه نشدي ! ببين سعيد بذار اول تعريفي از تاكتيك داشته باشيم بعد من قضيه رو برات روشن كنم :
من 3 سال عضو تيم نوجوانان فجر تهران بودم وقتي كه تو اين كلاس ها بوديم مربيمون براي ما تاكتيك رو اينطور تعريف كرد: (( تاكتيك يعني شيوه هاي نرم و تاكتيكي بر اساس ميزان تكنيك جسمي و رواني يك بازيكن يا همكاري مداوم يك تيم در زمين فوتبال بر اساس نوع نگرش مربي در مسطتيل سيز ))
خب بر اساس اين تعريف كجاي بازيه چلسي همكاري كردن ونگه داشتن توپ بود ؟ در حالي كه مدافعين و مهاجمين چلسي 90 دقيقه زدن زير توپ :ohum:
بر اساس اين تعريف فكر كنم شما معني تاكتيك رو يه جور ديگه فهميدي كه ميگي دفاع كردن يه نوع تاكتيكه !
اتفاقا تو همين كلاس ها مربي به ما گفت كه بحث دفاع با تاكتيك كاملا فرق ميكنه و مثل زمين تا آسمون ميمونه ! تو پست قبليم هم دفاع رو برات تعريف كردم كه اگه يادت باشه گفتم : دفاع كردن تاكتيك نيست بلكه يه شيوست براي مقابله با تيم هايي كه خط حمله هاي قوي دارن.......
با اين تعريفي كه من از تاكتيك داشتم معلومه كه صحبت هاي منو يا متوجه نشدي و يا بد برداشت كردي ! من گفتم تاكتيك فقط براي حملست ؟ من طبق مطالعات و كلاس هاي فوتبالي كه رفتم ميگم تاكتيك با دفاع كردن فرق ميكنه !
اون 1 و 2 هم كه متوجه نشدي دست من نيست سعيد جان يه نگاه به اين حرفت بنداز بعد متوجه ميشي : (( بارسلونا بايد سبكش رو عوض كنه ))think::
خب اين به نظرت يعني چي ؟ يعني اين كه بارسلونا بايد سبك هجوميش رو عوض كنه و سبك هاي دفاعي و نيمه هجومي به كار بندازه ! مگه غير از اين بود منظورت ؟:ohum: خب منم در جوابت دو قضيه رو آوردم كه متاستفانه كلا متوجه نشدي !
داداش تو داري بحث الكلاسيكو و مورينيو و ميلان و ....... ميكني در حالي كه بحث ما يه چيز ديگس سعيد جان !
من كاري به كار تيم هاي ديگه ندارم عزيز فقط اين بازي رو بررسي كردم و بازيهاي بعدي هم انشاالله به زودي دوستان آناليز ميكنن........

داداش مثل اينكه اين بحث نتيجه اي براي ما نداره و فقط داريم وقتمون رو الكي حدر ميديم ! تاكتيك دفاع زدحمله بسيار پيچيده هست كه تيمهاي مثل اينتر و چلسي اونو جلو بارسا پياده كردن اونوقت به اين نميگن تاكتيك ؟! نميدونم والا ! ما كه گفتني هارو گفتيم و بقيه ميتونن در اين مورد نظر بدن ! والا من كه به خدا قسم حرفام هيچ ربطي به تعصب روي تيمهاي انگليسي نداشت و تو حرفام به اينتر هم اشاره كردم ! به هر حال بهتره بقيه بيان و نظر بدن و كاش بقيه هم حس نكنن من دارم ضد بارسا صحبت ميكنم و از روي تعصب به تيمهاي انگليسي از تاكتيكهاي اين تيم تعريف ميكنم. شب خوش .

sina acm
04-20-2012, 01:51
منم نظرم رو بگم :

چلسی تیمیه که اساس و پایش قدرت بدنیه و قدرت بدنی یکی از مهمترین ضعف های بارسلوناست و وقتی مقابل همچین تیم هایی قرار میگیره نمیتونه بازیه تکنیکی خودش رو انجام بده البته از اینکه بگیم چلسی فقط دفاع کردو با شانس بازی رو برد اینطور نیست داشتن یه دروازبان عالی و داشتن یکی از بهترین دفاع های دنیا مثل کول و تری این نتیجه رو رقم زد چلسی تقریبا مثل میلان ظاهر شد ولی از نوع بهتر (منظورم از بهتر اینه که از موقعیت های بدست امده نهایت استفاده رو کرد ) که توی این امر میلان ناکام بود

Zid@ne
04-20-2012, 01:51
داداش مثل اينكه اين بحث نتيجه اي براي ما نداره و فقط داريم وقتمون رو الكي حدر ميديم ! تاكتيك دفاع زدحمله بسيار پيچيده هست كه تيمهاي مثل اينتر و چلسي اونو جلو بارسا پياده كردن اونوقت به اين نميگن تاكتيك ؟! نميدونم والا ! ما كه گفتني هارو گفتيم و بقيه ميتونن در اين مورد نظر بدن ! والا من كه به خدا قسم حرفام هيچ ربطي به تعصب روي تيمهاي انگليسي نداشت و تو حرفام به اينتر هم اشاره كردم ! به هر حال بهتره بقيه بيان و نظر بدن و كاش بقيه هم حس نكنن من دارم ضد بارسا صحبت ميكنم و از روي تعصب به تيمهاي انگليسي از تاكتيكهاي اين تيم تعريف ميكنم. شب خوش .

سعيد جان بحث ضدحمله با دفاع كردن فرق ميكنه عزيزم:ohum:
خب ضد حمله معلومه كه يه تاكتيك حساب ميشه ولي شما حرف از تاكتيكي بودن دفاع ميزدي نه ضد حمله !
ضد حمله با دفاع كردن زمين تا آسمون فرق ميكنه داداش !
تا الان فقط بحثمون سر دفاع كردن بود نه ضد حمله زدن ! داداش شما تو پست هاي قبليت حرفي از ضد حمله نزدي و فقط حرف از دفاع كردن بود................
بهرحال منم از دوستان (( مخصوصا داش سعيد گل گلاب roz:: )) عذر ميخوام كه يه مقدار حرف هامون به بحث كشيده شد و از سعيد ممنونم ازش به خاطر منطقي بودنش roz::
يا حق..............

King k.p Boateng
04-20-2012, 13:07
تیم بازنده الکلاسیکو چون دو باخت پیاپی داره روحیش رو از دست میده و به احتمال زیاد از اروپا حذف میشه

همین جوریش که باختن چه برسه بازی بازنده رو با روحیه شکست تو الکلاسیک بخوان برگردونند که دیگه خیلی سخته

AL1reZA
04-20-2012, 13:36

میشه اگه از ضدحمله و شوت استفاده کنی:flowerysmile:
متاسفانه بازیکنان بارسا زیاد اهل شوت نیستند

خیلی خوب دفاع کردن
ولی اینم در نظر بگیرین که با این دفاع 5 بار تک به تک شدیم و دو توپ به تیرک زدیم
پس میشه این دروازه رو باز کرد

درسته.من به این نتیجه رسیدم که وقتی تیمی عالی بازی می کنه شانس هم داره
مثلا همین چلسی عالی کار کرد و دیدیم که شانسش هم بالا بود.

داداش درست ولی شانس هم جزء فوتباله.
یکی از دلیل هایی که تیم حریف شانس میاره استرس هست.
چلسی حمله داشت ولی خوب استفاده نکرد.
دفاع کردن هم یه شیوست هم یه تاکتیکه.
وقتی تیمی دفاع می کنه یعنی هدفه اولش گل نخوردنه و تا تاکتیک نباشه نمیشه.
نمیشه همین جوری دفاع کرد باید از قبل برنامه ریخته باشن.
مثلا وقتی تیمی از قبل از بازی هجومی بسته میشه بعد که به گل میرسه بخواد دفاعی کار کنه به مشکل بر می خوره چون از قبل هجومی بسته شده بود.
مثلا همین رئالو بایرن.....
به نظر من تاکتیک دفاع فقط به درد بازی با بارسا می خوره البته به شرطی که بازیکن هایی مثل چلسی داشته باشی.
بارسا شاید نتونه تغییر تاکتیک بده ولی می تونه که از شوت استفاده کرد.شوت خیلی به کمک تیم میاد به شرطی که خوب زده بشه.
:flowerysmile:

AL1reZA
04-20-2012, 13:49
درسته شیوه بارسا تکراری شده ولی خودتم میگی که با این مهرهای که داره همین تاکتیکو میتونه انجام بده بارسا تیمی هست در مقابل همه تیمها یکنواخت بازی میکنه یعنی بازی لا لیگا باتیم انتهای جدول با چلسی یا میلان یا .....بقیه تیمها فرقی نداره حالا هین چلسی با یه تیم ضعیف تو لیگ برتر همین که با بارسا انجام داد انجام میده پس باید به قدرت بارسا اذعان داشت که هر تیمی جلوش باز کنه چاره ای جز دفاع نداره
این تیکی تاکای مه شما میگین منسوخ شده و یا به کاره بارسا نمیاد واسه بارسا حیلی جام ا ورده
و تیمی به طور فاطع جلوشو نگرفته به نظر منم بای بازی برگشتم دید بعد نظر نهایو داد
در بیشتر مواردم باهات هم سلیقه هستم مرسی
بازی های بارسا با چلسی زیاد فرقی نداره با تیم آخر جدول لالیگا
چون بارسا روی تصاحب توپ و پاس کاری های زیاد بسته شده
فقط فرقش با تیم های ته جدول اینه که تاکتیک دفاع هم به تیم اضافه میشه با توجه به مهاجمان تیم حریف
درسته بارسا بااین روش جام های زیادی آورده.ولی به نظرت فرق اون سال با این سال چیه؟ تیم ها بعد از یه مدت بااین روش آشنا میشن آنالیز می کنند و می فهمن چطوری باید بازی کنن بااین تیم.
قبلا بارسا در هر بازی خیلی راحت به گل میرسید ولی الان در بیشتر بازی هلی بارسا میبینیم که تا دقیقه 80 بازی گره خورده.
پس میشه گفت تیم ها به مرور میفهمن باید چطوری با این روش بازی کرد.
یه مثال میزنم بهتر متوجه شی.
مثلا در پزشکی
امروز یه بیماری جدید و خطرناک میاد این بیماری همه رو می کشه و پزشکان راهی برای مقابله بااین بیماری ندارن بعد از یه مدت پزشکان با آزمایش های مختلف ضد این بیماری رو پیدا می کنند و شکستش میدن
بارسا هم مثل همین می مونه اول که این روش جدید وارده دنیای فوتبال شد همه رو به زانو در آورد ولی به مرور شاهد هستیم که روش هایی برای متوقف کردنش پیدا شده...
امیدوارم منظورمو گرفته باشی:flowerysmile:

Zid@ne
04-20-2012, 13:54
داداش درست ولی شانس هم جزء فوتباله.
یکی از دلیل هایی که تیم حریف شانس میاره استرس هست.
چلسی حمله داشت ولی خوب استفاده نکرد.
دفاع کردن هم یه شیوست هم یه تاکتیکه.
وقتی تیمی دفاع می کنه یعنی هدفه اولش گل نخوردنه و تا تاکتیک نباشه نمیشه.
نمیشه همین جوری دفاع کرد باید از قبل برنامه ریخته باشن.
مثلا وقتی تیمی از قبل از بازی هجومی بسته میشه بعد که به گل میرسه بخواد دفاعی کار کنه به مشکل بر می خوره چون از قبل هجومی بسته شده بود.
مثلا همین رئالو بایرن.....
به نظر من تاکتیک دفاع فقط به درد بازی با بارسا می خوره البته به شرطی که بازیکن هایی مثل چلسی داشته باشی.
بارسا شاید نتونه تغییر تاکتیک بده ولی می تونه که از شوت استفاده کرد.شوت خیلی به کمک تیم میاد به شرطی که خوب زده بشه.
:flowerysmile:

سلام عزيز
اگه منظورت از اين حرفها پاسخ به نظر شخصي منو سعيد هست بايد چند نكته رو بهت بگم :
اول اينكه من تو حرف هاي شما يه جور دوگانگي ميبينم (( يه جورايي دو پهلو حرف ميزني )) چون تو پست هايي كه تو اين مدت از شما خوندم مدام ميگفتي كه فلان تيم با شانس و ... برده ! حالا الان داري ميگي شانس جزوي از فوتباله ! من با اينكه رئالي ام اما نظرمو راجع به بارسلونا بدون تعصب به تيمم گفتم !
من فكر كنم شما چون از بارسلونا خوشت نمياد يكم داري تعصبي حرف ميزني ........ چرا چون زماني كه باسلونا ميبره ميگي با شانس برده ولي حالا كه چلسي با شانس برده شما ميگي شانس جزوي از فوتباله ! اين حرفهاطبيعيه ! بگذريم..........:ohum:
فكر كنم علي جون تو هم معناي درست تاكتيك رو متوجه نشدي خب اشكال نداره يه بار ديگه برات تعريف ميكنم :
(( تاكتيك يعني شيوه هاي نرم و تاكتيكي بر اساس ميزان تكنيك جسمي و رواني يك بازيكن يا همكاري مداوم يك تيم در زمين فوتبال بر اساس نوع نگرش مربي در مسطتيل سبز ))
خب همين الان يه سوال دارم ازت :
كجاي كار چلسي طبق اين تعريف تاكتيكي بود ؟ علي جون تاكتيك يعني همكاري تيمي ! نه دفاع كردن ! به سعيد هم گفتم دفاع كردن موضوعش جداست عزيز !
البته منم اينارو از خودم نميگم بلكه طبق مطالعات و كلاس هايي كه رفتم اينا رو ياد گرفتم...........
بهرحال هركس نظري داره ديگه ! منم به نظر شما احترام ميذارم......
موفق باشيد...... :flowerysmile:

AL1reZA
04-20-2012, 14:02
من ازت يه سوال دارم :
نميخوام نظرمو بهت تحميل كنم چون نظرات هركس واسه خودش باارزش ولي اين چيزي بود كه واقعا نيازي به گفتن نداره بلكه اگه بازي رو كامل و بادقت ميديدي راحت متوجه ميشدي !

داداش من می گم بارسا با همین روش خوبه کار کنه منظور منو سعید اینه که اگه کمی تصاحب توپشو پایین تر بیاره و چلسی کمی تصاحب توپش بالا تر بره به بارسا کمک می کنه چون بازیکنان چلسی جلو می کشند و بارسا می تونه از ضدحملات استفاده کنه و راحت تر به گل برسه.
منظور منو سعید اینه که مقابل چنین تیم هایی باید کاری کنه که جلو بکشن که اگر کمی تصاحب توپشو بیاره پایین تر بهتر میشه بهش گل بزنی.
روشی که همیشه رئال با مورینیو پیاده می کنه:flowerysmile:

saeid_8992
04-20-2012, 14:09
بازی های بارسا با چلسی زیاد فرقی نداره با تیم آخر جدول لالیگا
چون بارسا روی تصاحب توپ و پاس کاری های زیاد بسته شده
فقط فرقش با تیم های ته جدول اینه که تاکتیک دفاع هم به تیم اضافه میشه با توجه به مهاجمان تیم حریف
درسته بارسا بااین روش جام های زیادی آورده.ولی به نظرت فرق اون سال با این سال چیه؟ تیم ها بعد از یه مدت بااین روش آشنا میشن آنالیز می کنند و می فهمن چطوری باید بازی کنن بااین تیم.
قبلا بارسا در هر بازی خیلی راحت به گل میرسید ولی الان در بیشتر بازی هلی بارسا میبینیم که تا دقیقه 80 بازی گره خورده.
پس میشه گفت تیم ها به مرور میفهمن باید چطوری با این روش بازی کرد.
یه مثال میزنم بهتر متوجه شی.
مثلا در پزشکی
امروز یه بیماری جدید و خطرناک میاد این بیماری همه رو می کشه و پزشکان راهی برای مقابله بااین بیماری ندارن بعد از یه مدت پزشکان با آزمایش های مختلف ضد این بیماری رو پیدا می کنند و شکستش میدن
بارسا هم مثل همین می مونه اول که این روش جدید وارده دنیای فوتبال شد همه رو به زانو در آورد ولی به مرور شاهد هستیم که روش هایی برای متوقف کردنش پیدا شده...
امیدوارم منظورمو گرفته باشی:flowerysmile:

منظور شما رو گرفتم داداش عزیز علیرضا:chakerim:
درسته که امسال بارسا نسبت به سالهای قبل به مشکل برخورده چون حریفا ازش خوب شناختی پیدا کردنولی غافل نشیم این تیم الان تیم دوم لالیگا فینال کوپا وجز 4تیمه CL هستش پس میشه گفت هنوز زوده بگیم بارسا دیگه نمیتونه با این روش موفق بشه
یکی ذیگه از دلایل عدم موفقیت بارسا مصدومیت بازکنای این تیم هستش و نداتن نیمکت قوی شما به عنوان یه طرفدار مادرید یه نگاه به نیمکت مادرید بکن بعد با بارسا مقایسه کن بارسا انچنان نیمکت قوی نداره شما حساب کن چندتا مصدومم بده
در مورد بیماری موافقم ولی اینم در نظر بگیرین خیلی از بیماریها بودن که براشون معالجه اوردن ولی بیماری جهش پیدا کرده و قوی تر شده
حالا بارسا هم میتونه با یه تغییر حالا در سبک بازیش یا بازیکنانش ویا هر چیزی که امکان داره بازم خودشو قویتر کنه این که الا ن امکان نداره اگه بخواد این کارو انجام بده برا فصل بعد امکانش بیشتره

AL1reZA
04-20-2012, 14:10
سلام عزيز
اگه منظورت از اين حرفها پاسخ به نظر شخصي منو سعيد هست بايد چند نكته رو بهت بگم :
اول اينكه من تو حرف هاي شما يه جور دوگانگي ميبينم (( يه جورايي دو پهلو حرف ميزني )) چون تو پست هايي كه تو اين مدت از شما خوندم مدام ميگفتي كه فلان تيم با شانس و ... برده ! حالا الان داري ميگي شانس جزوي از فوتباله ! من با اينكه رئالي ام اما نظرمو راجع به بارسلونا بدون تعصب به تيمم گفتم !
من فكر كنم شما چون از بارسلونا خوشت نمياد يكم داري تعصبي حرف ميزني ........ چرا چون زماني كه باسلونا ميبره ميگي با شانس برده ولي حالا كه چلسي با شانس برده شما ميگي شانس جزوي از فوتباله ! اين حرفهاطبيعيه ! بگذريم..........:ohum:
فكر كنم علي جون تو هم معناي درست تاكتيك رو متوجه نشدي خب اشكال نداره يه بار ديگه برات تعريف ميكنم :
(( تاكتيك يعني شيوه هاي نرم و تاكتيكي بر اساس ميزان تكنيك جسمي و رواني يك بازيكن يا همكاري مداوم يك تيم در زمين فوتبال بر اساس نوع نگرش مربي در مسطتيل سبز ))
خب همين الان يه سوال دارم ازت :
كجاي كار چلسي طبق اين تعريف تاكتيكي بود ؟ علي جون تاكتيك يعني همكاري تيمي ! نه دفاع كردن ! به سعيد هم گفتم دفاع كردن موضوعش جداست عزيز !
البته منم اينارو از خودم نميگم بلكه طبق مطالعات و كلاس هايي كه رفتم اينا رو ياد گرفتم...........
بهرحال هركس نظري داره ديگه ! منم به نظر شما احترام ميذارم......
موفق باشيد...... :flowerysmile:
سلام عزیزlove::
داداش به قول مورینیو گل چه دقیقه 20 زده بشه چه دقیقه 91 در کل تیم گل زده مهم اینه که به نتیجه رسیده.
درسته من از بارسا خوشم نمیاد ولی نمیشه در موردش که در بحث فنیش هم طوری بگم که انگار بدم میاد.
من در بحث فنیش خوشحال میشم. بحث فنی با بحث تعصبی به قول شما زمین تا آسمون فاصلشه:love:
مثلا همین بارسا که قبلا گفتم با شانس برده در تاپیک رئال و همین چلسی که شانس آورده
چه فرقی با هم دارن؟ در هردو شانس بوده
پس در هر دو صورت نتیجه می گیریم شانس جزء فوتباله

AL1reZA
04-20-2012, 14:18
سعيد جان بحث ضدحمله با دفاع كردن فرق ميكنه عزيزم:ohum:
خب ضد حمله معلومه كه يه تاكتيك حساب ميشه ولي شما حرف از تاكتيكي بودن دفاع ميزدي نه ضد حمله !
ضد حمله با دفاع كردن زمين تا آسمون فرق ميكنه داداش !
تا الان فقط بحثمون سر دفاع كردن بود نه ضد حمله زدن ! داداش شما تو پست هاي قبليت حرفي از ضد حمله نزدي و فقط حرف از دفاع كردن بود................
بهرحال منم از دوستان (( مخصوصا داش سعيد گل گلاب roz:: )) عذر ميخوام كه يه مقدار حرف هامون به بحث كشيده شد و از سعيد ممنونم ازش به خاطر منطقي بودنش roz::
يا حق..............
درسته بحث دفاع کردن با ضدحمله زمین تا آسمون فرق می کنه ولی بهم وابسته هستنroz::
یعنی وقتی تیمی دفاعی کار می کنه مجبوره روی بیاره به ضدحملات واسه به گل رسیدن.
کاری که همه تیم ها مقابل بارسا انجام میدن.

منظور شما رو گرفتم داداش عزیز علیرضا:chakerim:
درسته که امسال بارسا نسبت به سالهای قبل به مشکل برخورده چون حریفا ازش خوب شناختی پیدا کردنولی غافل نشیم این تیم الان تیم دوم لالیگا فینال کوپا وجز 4تیمه CL هستش پس میشه گفت هنوز زوده بگیم بارسا دیگه نمیتونه با این روش موفق بشه
یکی ذیگه از دلایل عدم موفقیت بارسا مصدومیت بازکنای این تیم هستش و نداتن نیمکت قوی شما به عنوان یه طرفدار مادرید یه نگاه به نیمکت مادرید بکن بعد با بارسا مقایسه کن بارسا انچنان نیمکت قوی نداره شما حساب کن چندتا مصدومم بده
در مورد بیماری موافقم ولی اینم در نظر بگیرین خیلی از بیماریها بودن که براشون معالجه اوردن ولی بیماری جهش پیدا کرده و قوی تر شده
حالا بارسا هم میتونه با یه تغییر حالا در سبک بازیش یا بازیکنانش ویا هر چیزی که امکان داره بازم خودشو قویتر کنه این که الا ن امکان نداره اگه بخواد این کارو انجام بده برا فصل بعد امکانش بیشتره
خوب داداش مگه من چی می گم؟ من می گم بارسا هنوز میتونه بااین روش به قهرمانی برسه ولی به مرور این روش جواب نخواهد داد

در مورده بیماری.آنفولانزا خوکی رو مثال زدم.نه یه بیماری مثل ایدز.
بیماری مثل ایدز ثابت نیست واسه همین ضد اون بیماری ساخته نشده
ولی بارسا ثابته.:flowerysmile:

Zid@ne
04-20-2012, 14:19
داداش به قول مورینیو گل چه دقیقه 20 زده بشه چه دقیقه 91 در کل تیم گل زده مهم اینه که به نتیجه رسیده.
درسته من از بارسا خوشم نمیاد ولی نمیشه در موردش که در بحث فنیش هم طوری بگم که انگار بدم میاد.
من در بحث فنیش خوشحال میشم. بحث فنی با بحث تعصبی به قول شما زمین تا آسمون فاصلشه:love:
مثلا همین بارسا که قبلا گفتم با شانس برده و همین چلسی که شانس آورده

من دليلي براي ادامه بحث نميبينم چون بازم احساس ميكنم حرفهاي شما از روي تعصب زده ميشه........ ولي نظر هركس واسه خودش باارزشه و هركس دوست داره تيمش موفق بشه !
ولي اين دوگانگي شما خيلي برام عجيب و جالبه ! حالا بگذريم.........
ولي جا داره يه تشكر خوب از آقا سعيد گل داشته باشيم به دليل اين كه يه بحث سالم و خيلي خوب رو با من داشت و من از نظرات خوبش كلي استفاده كردمlove::
چون اولش فكر ميكردم به خاطر تعصبش به تيم هاي انگليسي بحث ميكنه ولي واقعا فهميدم آقا سعيد يكي از بي تعصب ترين افراد اين انجمنه و من از بحث باهاش خيلي كيف كردم.......
يا علي........:flowerysmile:

Fc Bayern München
04-20-2012, 14:19
مثلا همین بارسا که قبلا گفتم با شانس برده و همین چلسی که شانس آورده

علیرضا این حرفو تو یه جمله هم می تونی بگی :

شانس جزوی از فوتباله و فوتبال هیچ وقت قابل پیش بینی نیست . think::

AL1reZA
04-20-2012, 14:23
من دليلي براي ادامه بحث نميبينم چون بازم احساس ميكنم حرفهاي شما از روي تعصب زده ميشه........ ولي نظر هركس واسه خودش باارزشه و هركس دوست داره تيمش موفق بشه !
ولي اين دوگانگي شما خيلي برام عجيب و جالبه ! حالا بگذريم.........
ولي جا داره يه تشكر خوب از آقا سعيد گل داشته باشيم به دليل اين كه يه بحث سالم و خيلي خوب رو با من داشت و من از نظرات خوبش كلي استفاده كردمlove::
چون اولش فكر ميكردم به خاطر تعصبش به تيم هاي انگليسي بحث ميكنه ولي واقعا فهميدم آقا سعيد يكي از بي تعصب ترين افراد اين انجمنه و من از بحث باهاش خيلي كيف كردم.......
يا علي........:flowerysmile:
ولا داش رضا من نمی دونم کجای حرفم دوگانگی داره:fek konam::rose:
فقط می گم بحث تعصبی که در تاپیک رئال انجام میشه نسبت به بارسا با بحث فنی که اینجا انجام میشه فرق می کنه.
به قول دوستمون خلاصه کنم بهتره:flowerysmile:
شانس جزوی از فوتباله و فوتبال هیچ وقت قابل پیش بینی نیستroz::

mortezarm
04-20-2012, 15:03
با تشکر از دوستان که واقعا بحثشون فنی و قشنگ بود
اما یه تکته رو منم بگم و اون اینکه حتی دفاع 10 نفره و مطلق هم تاکتیکه شاید بشه بهش گفت ضد زیبایی فوتباله اما واقعا یه هنره و واقعا ضد فوتبال نیس
این تاکتیکو تیمایه خیلی زیادی مقابل بارسا پیاده کردن و اکثرا بازنده هم شدن حالا تیمی مثه چلسی با این تاکتیک پیروز میشه این نشون دهنده پختگی و متفاوت بودنه دفاعاشونه هر چند بازی برگشت رو ببازن و حذف بشن
من بشخصه اعتقاد د ارم اگه مثلا رئال این تاکتیکو پیاده کنه نتیجه ای جز شکست مقابل بارسا عایدش نمیشه
اما اینکه تیمایی از جنس چلسی و اینتر که با یه بازی دفاعی میتونن بارسا رو متوقف کنن و نزارن کار همیشگششونو انمجام بدن نشون دهنده راهکار پخته اونا واسه توقفه حریفه
الان بارسا خلا یه تموم کننده مثه ویا رو احساس میکنه و البته در خصوص تکراری شدن حرکات بارسا من زیاد موافق نیستم چون تنوع تاکتیکی دارن هر چند همه این تنوع ها مستقیمه که این میتونه تو دراز مدت بهشون ضربه بزنه

GOLL
04-20-2012, 17:04
خوشم اومد بحث بس زيبايي شد...heee::
به نظرم تو فوتبال شانس هست ....heee::
دفاع هم ميتونه تاكتيك باشه و هم ميشه جزء تاكتيك حسابش نكرد....heee::

چيزي كه الان بحثه اينه كه چرا بارسلونا برخلاف هميشه نبرد؟
خب با يه تيم مريخي كه مواجه نشده،دفاع هم جزئي از بازيه اما چلسي ذاتا كارشه...

آرسنال هم امسال و هم پارسال چلسي رو زد البته با همين شيوه ي دفاعي چلسي مقابله كرد چجوريشو آخر كار ميگم..

آقا به نظر من (تو چند ص قبل هم گفتم)چلسي با يه دفاع چند لايه اي و پوششي +حمايت به زمين اومد بارسا هم واقعا نمدونست چيكار كنه
دفاع پوششي الان يكي از فرمهاي دفاعيه كه حتي تو فوتسال هم ازش استفاده ميشه چون باعث ميشه:
1- حريف اشتباه كنه
2-زوايا رو ميبنده
3- حريف رو خسته ميكنه
4- مطمئن ترين راه و بهترين راهه واسه دفاعهاي كلاسيك

چلسي از اين شيوه استفاده كرد كه هم گل نخوره و هم از اشتباهاتشون استفاده كنه:مسي پاس اشتباه نداد؟؟؟!!!
و در آخر به گل برسن heee::
كارشون عالي بود..

حالا بارسا بايد چيكار ميكرد كه نكرد و باختن؟
به نظرم با توجه به سبك بارسا بايد مطابق با همون يه راه پيدا كنند و تغير سبك هم ممكنه چرا نباشه؟اما به صورت محصوص مگه ميشه بارسلونا تغير تاكتيك نده؟مطمئن باشيد بازي برگشت درست ميشن لازم هم نيست تغير سبك بدن...
اما اگه بدن هم خوبه..
تو ليگ جزيره چلسي با خيلي از تيم ها اينجوري بازي ميكنه البته ورژن پايين ترش اما خاصيتشون رو حفظ ميكنن
آرسنال بازي رفت ليگ چلسي رو تو همچين شرايط زد(شنبه آرسنال با چلسي بازي داره)
تو اون بازي بازيكنهاي آرسنال با دفاع هاي پوششي و نفوذ ناپذير چلسي مواجه شدند نيمه ي اول كار خاصي انجام ندادن و بازنده به رختكن رفتن(2-1)
با شروع نيمه ي دوم آرسنال طوفاني شروع كرد ...
بارسلونا اجازه نمداد چلسي صاحب توپ بشه و حاضر بود همون جلو دفاع ها پاس كاري كنن ...
اشتباهشن همين بود چون اگه به چلسي اجازه يان كار رو ميدادن باعث ميشد باز بازي كنن و روال بازي هم عوض ميشد
آرسنال با همين كار تونست 5-3 برنده بشه!!نفوذهاي زيادي هم داشتن
اينارو گفتم چون چلسي و آرسنال تو يه ليگ بازي ميكنن و تجربه ي آرسنالي ها اين بود.
بارسلون با همين كار ميتونه حداقل دفاع چلسي رو از هم بپاشونه و حركات تو عمق داشته باشن!نيازي به تغير سبك هم ندارن
قبلا اين كار رو ميكردن ...

ManUtd
04-20-2012, 18:14
دوستان منم يه چيز ديگه تو گلوم گير كرده بود كه بايد بگم !
دفاع كردن ميتونه در قالب تاكتيكهاي بسيار بسيار متنوع انجام بشه و تو فوتبال روز دنيا و سطح اول اروپا امكان نداره يه تيم بدون تاكتيك دفاعي و فقط ريختن 10 نفر تو زمين خودي از بارسا ببره !
داش رضا نظرش اينه كه چلسي هيچ تاكتيكي نداشت و دفاع كردن كار فوق العاده اي نيست !
پس اگه اين بازيكنان چلسي دست يه مربي مثلا بنيتز بودند ميشد با يه بازي دفاعي و استفاده از ضدحملات بارسارو برد؟!؟!؟!؟ من همين جا ميگم امكان نداره ! هرمربي يه نوع طرز فكر و انديشه داره و بنيتز با توجه به اين كه بيتشر انديشه هاي تهاجمي داره مطمئنا نميتونست با بازيكنان چلسي با يه بازي دفاعي بارسارو ببره ! يعني نميشه بنيتز بگه خوب حالا 4 5 1 بازي ميكنيم و 10 نفر تو زمين خودي ميمونن و پرس ميكنن و تموم !!!!!! اگه بگيم دفاع كردن چلسي تاكتيكي نبود يعني اين !!!! يا اگه حميد استيلي هم بود ميتونست چنين نتيجه اي رو با تيم چلسي با شيوه دفاعي جبو بارسا بگيره؟! نه !
با تشكر از دوستان

danteiv
04-24-2012, 12:19
من به عنوان یه منچستری آرزو میکنم که چلسی نماینده بریتانیا بتونه از سد بارسا بگذره
به دلایل زیر امید دارم:

1:بارسا هرگز نتونسته بعد از باخت در بازی رفت نیمه نهایی به مرحله بعدی بره
2: 6تا از 9 شکست اخیر بارسا در این رقابت ها مقابل تیم های انگلیسی بوده!
که سهم چلسی سه بار بوده
3:چلسی تنها تیمی بوده که گواددیولا نتونسته به عنوان سر مربی شکستش بده!
4: مسی هم تا حالا در 7 بازی مقابل چلسی گل نزده!

mortezarm
04-24-2012, 14:21
امشب یه پای فینال و فردا شب هم پای دیه فینال لیگ قهرمانان معلوم میشه
تو بازی اول باید گفت شرایط خیلی سخته و پیش بینی خیلی دشوار از یه طرف بارسایی داریم که بازی رفت و باخته و گل هم نزده و نبرد ال کلاسیکو هم واگذار کرده و روحیه مناسبی نداره از طرف دیگه چلسی که با روحیه و نتیایج نسبتا خوب چند هفته اخیر به این بازی اومده اما مساله مهم اینه که بارسا تیمی نیس که تو نیوکمپ بزاره راحت حذف بشه و قطعا از تمتم نیروهای تهاجمی خودش برای بردن استفاده میکنه
نیمه اول خیلی سرنوشت سازه گل زنی هر یک از دو تیم کارو برای تیم دیگه خیلی مشکل میکنه بخصوص اگه چلسی باشه
باز هم دفاع چلسی 90 دقیقه محک جدی میخوره و نقشه تری بازم از همه مهمتره و اونورم مسی و ژاوی مهمترین عناصر برای رقم زدن نتیجه هستند

fcb10
04-24-2012, 14:33
ولی به نظر من امشب نباید همه چشممون به ژاوی و مسی باشه ! چون این دوتا از همین الان مارک شده هستن !

باید از بازیکنایی که کسی انتضار گل زنی ازشون نداره به گل برسیم ! مثل یکی دوتا الکلاسیکو قبل ! که دنی و آبیدال و پویول گلزنی کردن !
فکر کنم دروگبا تو بازی نباشه که خیلی تاثیر داره , تو بازی رفت مثل یه لیدر و کاپیتان تیم رو رهبری میکرد و توی همه ی پست ها حضور موفق داشت !

Zid@ne
04-24-2012, 14:42
امشب یه پای فینال و فردا شب هم پای دیه فینال لیگ قهرمانان معلوم میشه
تو بازی اول باید گفت شرایط خیلی سخته و پیش بینی خیلی دشوار از یه طرف بارسایی داریم که بازی رفت و باخته و گل هم نزده و نبرد ال کلاسیکو هم واگذار کرده و روحیه مناسبی نداره از طرف دیگه چلسی که با روحیه و نتیایج نسبتا خوب چند هفته اخیر به این بازی اومده اما مساله مهم اینه که بارسا تیمی نیس که تو نیوکمپ بزاره راحت حذف بشه و قطعا از تمتم نیروهای تهاجمی خودش برای بردن استفاده میکنه
نیمه اول خیلی سرنوشت سازه گل زنی هر یک از دو تیم کارو برای تیم دیگه خیلی مشکل میکنه بخصوص اگه چلسی باشه
باز هم دفاع چلسی 90 دقیقه محک جدی میخوره و نقشه تری بازم از همه مهمتره و اونورم مسی و ژاوی مهمترین عناصر برای رقم زدن نتیجه هستند
كاملا درسته مرتضي جون love::
امشب چلسي واسه دفاع كردن مياد نيوكمپ و به قول شما مدافعينش محك زيادي ميخورن !
به نظرم همونطور كه سايت گل نوشته بود بارسلونا بيش از حد به مسي وابستست و اگه مسي خوب بازي كنه و گل بزنه بارسلونا ميبره و اگه مسي رو فرم نباشه كارشون سخت ميشه ! چون همونطور كه ديديد تو دو بازي قبلي (( چلسي و رئال )) مسي خيلي خوب بازي نكرد و رو فرم نبود و به خاطر همين بارسلونا هر دو بازي رو واگذار كرد.......
و يكي ديگه از ضعف هاي بارسلونا كه خيلي هم ازش ضربه ميخوره همين دروازه بانشه ! واقعا اين ويكتور والدس در حد و اندازه هاي بارسلونا نيست ! اينو ميشه تو بازي با چلسي و الكلاسيكو به راحتي فهميد ! بارسلونا تو فصل نقل و انتقالات بايد به فكر يه دروازه بان خوب واسه خودش باشه........
يكي ديگه از نكاتي كه پپ بايد توجه كنه بهش اينه كه بتونه به جز تيكي تاكا از شوت هاي از راه دور هم استفاده كنه شايد تيم بتونه گل بزنه.........

spiderkiller
04-24-2012, 15:08
خب رسیدیم به بازی چلسی بارسا.بازی که حقیقتا دلم نمیخواد ببینم چون میدونم قراره همش وقت کشی،خطا و دفاع های 3 خطی ببینیم.نکته های بازی رو از نظر خودم میگم.
بارسا احتمالا رو میاره به همون بازی خودش یعنی پاس های پشت محوطه و سعی در نفوذ به دفاع حریف که همه میدونیم جلوی دفاع های فیزیکی 3 خطه کم میاره.البته اگه گل اول بارسا به اسپورتینگ خیخون رو ببینید اونا هم 3خط داشتن دفاع میکردن ولی روی یک حرکت سرعتی از ادریانو و سه تا یک و دو بارسا به گل رسید.این سبکی هست که شاید بشه باهاش تیمای دفاعی رو زد.یعنی پاس کاری معمولی که فعلا سبک بارسا هست جواب نمیده.باید ریسک از دست دادن توپ رو ببرن بالاتر و با سرعت پشت محوطه یک و دو کنن.این سبک میتونه دفاع های متراکم رو باز کنه البته این سبک توسط بازیکن های بارسا بارها اجرا شده ولی نمیدونم چرا تو دوبازی اخیر کسی این کار رو نکرد.معمولا زوج های سریع رو اینیستا مسی،الوز مسی و تا حدودی ژاوی مسی تشکیل میدن.خب همینطور که مشخصه یک پای این حرکتای گروهی و سرعتی مسی هست و اگه مهار بشه یعنی عملا این تاکتیک هم جواب نمیده.شاید بشه گفت تنها راه اینکه مسی مهار نشه اینه که از اول تو بازی نباشه و وقتی مدافعان چلسی تو نیمه دوم به مراتب تمرکزشون اومد پایین اونموقع وقت وارد شدن مسی به زمینه.پس اگه قرار باشه بارسا گل بزنه رو کارای سرعتی هست اما متاسفانه بارسا چندان بازیکنای شوت زن خوبی نداره.شوت زنای بارسا مسی و الوز و اینیستا هستن.خب این خیلی کمه برای شکست دفاع های متراکم.به نظرم غیر از سرعت راه دیگه برای بازکردن دفاع های بسته مثل چلسی نفوذ وینگ از جناحین و یک پاس به بیرون برای یک بازیکن شوت زن.اما خب اینکار به این سادگی ها نیست.به نظرم باید الوز و ایکوئنکا در سمت راست خط حمله حریف نفوذ کنن و الکسیس و ژآوی و سسک برن تو محوطه تا بازیکنای چلسی تو محوطه جمع بشن و پشت محوطه فضای شوت زنی ایجاد بشه.توی فضا باز پشت محوطه باید یا اینیستا یا مسی اماده دریافت توپ و شوت از بیرون محوطه جریمه باشن.درست مثل دو گلی که بارسا به منچستر زد.این سبک بهتر از اون سبک سرعتی جواب میده.در حال حاظر تنها راه بارسا برای گل زدن به چلسی یک و دو های سریع و شوت های خارج از محوطه است

AL1reZA
04-24-2012, 19:15
بارسلونا - چلسی

بازی که واقعا دیدن داره هردو تیم واقعا عالی هستن.در دور رفت بارسا شکست خورد و کمی فشار روشه.
اگه بارسا بخواد پیروز و صعود کنه باید این فشار رو به چلسی بده که انگار اون در فشاره
بارسا باید از همون دقیقه اول طوفانی باشه به 2 دلیل
1- جو نیوکمپ
مطمعنن بازیکنان چلسی تحت تاثیر نیوکمپ قرار می گیره و استرس و اشتباهاتشون زیاده
2-بارسا اگه طوفانی باشه از همون دقیقه اول با کمک هواداران به راحتی به گل میرسه.
طوفانی بودن بارسا در دقیقه اول بازی استرس رو واسه حریف زیاد می کنه و اشتباهاتشون بالا میره.
مطمئنن بازیکنان چلسی می خواهند پاس های عمقی رو قطع کنن ولی باز هم میشه فرار کرد با دادن پاس های هوایی و فرار مسی سانچز و آلوز
بارها دیدم که تیم ها نمی توانند جلوی پاس های هوایی رو بگیرن
بارسا امشب باید همین کارو بکنه.
دادن پست های هوایی و فرار بازیکنان و زدن گل
اگه دقت کرده باشید در دور رفت تک به تکی که سانچز در دقایق اول بازی شد و زد تیرک از همین روش بود.
چرا بارسا از همین نقطه ضعف استفاده نکنه؟
به نظرم واقعا جواب میده.
ولی در چند صورت
باید پاس ها بدون استب و تک ضرب باشه یعنی باید طوری برنامه ریزی بشه که اینکار در زمین چلسی انجام بشه.
اگه هم بارسا بخواد غافل گیر کنه از مربع استفاده کنه
مثلا آلوز مسی اینیستا و ژاوی
یک نمونه مثال میزنم که دیدم بارسا راحت به گل میرسه(البته امسال ندیدم)
مسی ژاوی اینیستا یک مثلث تشکیل بدن
با 4 پاس می تونن تک به تک بشن .چطوری؟
یک لحظه مسی اینیستا و ژاوی با هم پاس های سریع و تک ضرب بدن همون موقع آلوز از سمت کنار اضافه شه اون موقست که بازیکنان چلسی هواسشون به آلوز میره مسی هم باید فرار کنه که اینیستا یا ژاوی پاس عمق هوایی رو واسه مسی بندازن و مسی تک به تک شه و گل کنه.
اینو از خودم در نیاوردم یکی از چندین حرکات غافل گیر کننده بارسا بوده که من آنالیزش کردم
از این سبک ها من دیدم بارسا وقتی بازی هاش گره می خوره استفاده می کنه و 90 درصد موفق بوده.
این تاکتیکی من دیدم این طوری بوده

اینیستا..............ژاوی

.................................................. .......................آلوز

مسی

البته این مثال بودroz::

ولی امسال خیلی کم دیدم از تاکتیک های فصل قبلش استفاده کنه.
بارسا باید 90 دقیقه با برنامه باشه با آرامش تا بتونه چلسی رو حذف کنه.

بازیکنان چلسی هم به نظرم باید به خوبی در زمین خودشون جایی که هافبک ها هستند رو پرس کنه تا اصلا نتونه بارسا پاس های عمقی بده.

چلسی

چلسی باید روی بیاره به ضد حملات با دادن پاس های سریع از دفاع به حمله
چلسی باید از کنار ها فشار زیاد بیاره در واقع باز بازی کنه نه بسته
این جوری می تونن فشردگی مدافعان و هافبک هارو باز کنن.
بااین روش بازیکنان بارسا هم دوندگیشون زیاد تر میشه و دفاع باز و از پرس تا حدودی خارج میشه
البته باید ضد حمله سریع باشه مثل رئال
رئال یکی از تاکتیک هاش همین بود.و موفق هم بود مقابل بارسا.
این تاکتیک وقتی بارسا با 3 مدافع بازی می کنه خیلی جواب میده
اگه دقت کنید گلی هم که رئال به بارسا بود همین جوری بود (گل دوم)
خلاصه باز می گم

رئال از گوشه ها ضدحمله زد دفاع 3 نفری بارسا باز شد و اوزیل به راحتی پاس گل به رونالدو داد
دقت به این گل کنید

مورینیو...
04-24-2012, 20:23
خب پیش بینی من اینه بارسلونا 2 و چلسی 0
بازی سختی خواهد بود ولی بارسلونا مثل همیشه هجومی بازی خواهد کرد ولی چلسی با انگیزه تر خواهد بود هم بازی رفت رو برده و هم مثل بارسلونا ال کلاسیکو رو نباخته ولی از اونجایی که بارسلونا تقریبا از لالیگا نا امید شده و به جام حذفی هم قانع نخواد بود از جان مایع خواهد گذاشت تا این بازی رو ببره ولی خستگی میتونه تاثیر گذار باشه.اگه بارسلونا گل اول بازی رو بخوره تقریبا حذف میشه بارسلونا بازی رو برخلاف همیشه که کنده سریع خواهد کرد و توپ را با پاس های تک ضرب در زمین چلسی قرار خواهد داد.بارسلونا احتمالا از سیستم 4 دفاع استفاده خواهد کرد تا در ضد حملات غافلگیر نشه.اونها برنامه ی ویژه ای برای مهار دروگبا خواهند داشت که احتمالا این وظیفه بر عهده ی بوسکتس خواهد بود.
رئال مادرید 3 بایرن مونیخ 1
رئال مادرید بازی را هجومی آغاز خواهد کرد و احتمالا تا قبل از دقیقه 15 به گل خواهد رسید. سپس کمی بازی در دست بایرن خواهد چرخید ولی رئال روی ضد حملات به گل دوم در اواخر نیمه اول خواهد رسید.در نیمه ی دوم این بایرن هست که گل خواهد زد اما دوباره این کریس رونالدو خواهد بود که با زدن گل سوم تفاوت ها را رقم خواهد زد.مسئول مهار ریبری آربلوآ و مسئول مهار روبن راموس و مسئول مهار اشنایدر خدیرا و مسئول مهار گومز په په خواهد بود.رئال قلب بایرن را هدف قرار خواهد داد و به مرکز خط دفاع بایرن خواهد زد.بایرن هم بازی رو به جناحین خواهد برد.

shiraz-sport
04-24-2012, 21:17
به نظر من چلسی با روی اوردن به بازی هوایی و اتکا به بازیکن های بلند و سرزن و قدرتیش میتونه فشار بارسا رو کم کنه و سانتر از جناحین و روی ضربه های ازاد میتونه خیلی خطر ناک ظاهر بشه و بارسایی ها با ضعفی که ویکتور والدز داره باید در شروع مجدد های چلسی خوب ظاهر بشن چون ضربه میخورن و اونموقع کار براشون سخت میشه و اما بارسایی ها باید از پاس های تو عمق استفاده کنن چون با اون دفاع چلسی پاس های ریز کار ساز نیست و راحت از پاس های تو عمق میتونن به چلسی ضربه بزنن و در کل چلسی در نیوکمپ بازی سختی رو در پیش رو داره

sina acm
04-24-2012, 21:34
من فقط اینو میتونم بگم که چلسی نباید اشتباه میلان رو تکرار کنه دفاع کردن تو نیوکمپ خوکوشیه

گرچه بارسا روحیه نداره و بعد از سالها 2 شکست پیاپی داشته ولی با پر مهره هستش من یکی تاکتی های دیمتئو رو ستایش میکنم حقشه که باهاش قرارداد سرمربی گری ببندند لقب موقت براش خوب نیست

با وجود این من امیدوارم بازیه تدافعی از چلسی نبینم چون چلسی از لحاظ قدرت بدنی از بارسا برتره و میتونه توی جریان بازی گل بزنه

mortezarm
04-24-2012, 22:29
به عنوان اخرین تاکتیک ها دو تیم عصرو کاملا رو مباحث روحی و استراتژی صحبت کار کردن
چلسی 180 دقیقس تو استمفوبریج و امارات که گل نخورده و دو تیم هجومی را تو کلزنی متوقف کرده
حالا باید این کاره بزرگو تو نوکمپ انجام بده که کاری به مراتب سختره
کلید موفقیت چلسی زدنه گله و نمیشه به اتکا گل نخوردن تکیه کنه
به نظرم 3 تا 15 دقیقه خیلی خیلی از نظر دفاعی به چلسی فشار میاد و اهمیت خیلی زیادی داره
که 15 دقیقه اول سوم و چهارمه که فشار بارسا به اوج میرسه اما همه اینا میتونه با یه گل خاک روی اتیش باشه
امیدوارم هر کی حقشه و شایسته پیروزی به فینال برسه اما یه حسی بمن میگه بازی 2 به 1 به نفع بارسا میشه

alexdelpiero_10
04-25-2012, 01:17
خب بارسا حذف شد دلیلش فقط یه چیزه اونم تیمها فهمیدن که چجوری راه نفوذ رو ببندن یعنی دست بارسا رو خوندن و به نظر من دیگه این تاکتیک خیلی واسه بارسا جواب نمیده و باید به فکر یه تاکتیک دیگه هم باشن مثلا امشب چند بار توپ رفت گوشه؟ 50 یا شاید100 یا 150 بار توپ رو بازیکنای بارسا بردن گوشه حالا اگه یه بازیکن قد بلند و سرزن تو زمین داشتن چی می شد؟ با سانتر کردن در کنار پاسکاری راحت 3-4 تا به چلسی میزدن ولی چون قد بلند نداشت مجبور بود اینجوری بازی کنه البته یکمیش هم بخاطر افت مسیه

mortezarm
04-25-2012, 01:23
خب بدترین هفته پپ و هوادارا بارسا رقم خورد که شاید بشه اونو یکی از بدترین هفته های تاریخ باشگاه دونست
بازم دفاع منسجم چلسی و درخشش فوق العاده تو نیمه دوم
علی رغم پنالتی که دروگبا داد تو کار دفاعی و بریدن تو عالی بود
مسی یکی از بدترین بازی هاشو کرد اما طبیعیه هر بازیکنی اوج و فرود داره
بهرحال کار دفاعی چلسی جلوی هجوم قدرتمند بارسا رو گرفت و با شایستگی به فینال راه پیدا کرد

ManUtd
04-25-2012, 01:40
اين بازي اتفاقات بسيار عجيبي داشت ! مخصوصا براي چلسي !
بارسا از همون اول هجومي شروع كرد و واقعا همشون تو زمين چلسي بودند ! 2 تا از 3 دفاع بارسا هم از كناره ها اضافه ميشدند ! واسه همين چلسي هرجوري توپو ميريخت رو دروازه بارسا تقريبا خطرناك ميشد !
مصدوميت كيهيل خيلي خيلي نگران كننده بود ! بوسينوا به بازي اومد و رفت دفاع راست و ايوانوويچ رفت وسط ! همين ميتونست يه نكته منفي باشه ! اخراج جان تري ديگه همه اميد هاي چلسي رو برباد داد ! من كه ديگه بازيرو تموم شده ميدونستم و پيشبيني ميكردم بارسا با گلهاي زياد بازي رو ببره ! بعد از گل بارسا تنها چيزي كه به فكر هيچ كس نميرسيد حركت راميرز در عمق دفاع بسيار شكننده بارسا و پاس خوب لمپارد بود ! گلي كه چلسي زد يه بار ديگه اميدهارو به اردوي چلسي برگردوند ولي خدايي خود من بازم فكر ميكردم نيمه دوم بارسا ميتونه به گل برسه چون زوج اصلي خط دفاع چلي نبودند !
نيمه دوم بارسا ديگه سرتاپا حمله شد و چلسي برعكس ! يكي از هافبكهاي دفاعي چلسي به دفاع وسط رفا و دروگبا هم به 5 هافبك مياني چلسي اضافه شد در گوش بازي كرد تا كمبودي در كار دفاعي احساس نشه !
بارسا موقعيت هايي به وجود مياورد ولي درخشش چك و دفاع چلسي مانع ميشد ! مسي هم 2 بار توپو به تير زد كه اون پنالتي ميتونست بارسارو به فينال ببره !
اما به نظر من گوارديولا نشون داد كه هنوز تجربه لازم رو نداره ! تعويض هاي گوارديولا انصافا به ضرر بارسا بود و كاملا بدون برنامه(البته تو نيمه دوم) كوئنكا خيلي خوب بازي ميكرد ولي جاشو به تيو داد , پدرو ميتونست بسيار بسيار گذينه مناسب تري تو اين شرايط باشه!!!!!!! همين به كلي خلاقيت رو از سمت چپ بارسا گرفت و هرتوپي به اون سمت ميرفت دوباره برميگشت بدون هيچ سمري !
عجيبتر از اون بيرون كشيدن سسك و بازي دادن به كيتا تو اين شرايط كه بارسا چيزي براي از دست دادن نداشت !!!! بي شك اين يك اشتباه بزرگ از پپ بود ! خيلي از حركات تركيبي مسي و اينيستا با همراهي سسك انجام ميشد و با بيرون رفتنش كلي از خلاقيت بارسا تو فاز حمله كم شد !
جدا از همه مسائل بايد به تيم خوب چلسي و مربي جوانش هم تبريك گفت كه با تمام وجود جنگيدن و غيرت نشون دادند ! تلاش بازيكناني مثل لمپارد و راميرز منو شگفت زده كرد !
بارسا هم تيم برتر ميدان بود و ولي پپ بايد چاره اي براي تقابل با تيمهايي كه اين چنين دفاع ميكنند پيدا ميكرد ! حتي موقعي كه چليس 10 نفره شد و 2 مدافع اصلي خودش رو از دست داد بارسا درخلق موقعيت گل و گلزني ضعف نشون داد ! اين ميتونه تنها مشكله تيم گوارديولا باشه ! به هر حال بايد اينو هم در نظر گرفت كه بارسا چند مهاجم خودش رو به علت مصدوميت در اختيار نداشت و شايد حضور ويا ميتونست تا حدود زيادي مشكلات بارسارو تو خط حمله كاهش بده !

GOLL
04-25-2012, 12:45
صعود چلسي غير منتظره نبود
بارسلونا نسبت به بازي قبلي بهتر بود و ميشه گفت كاملا به صعود اميدوار بود...
بازي ديشب بارسلونا خيلي سخت بود چرا كه بارسا هيچ وقت تو همچين موقعيتي قرار نگرفته بود يا تو همچين موقعيتهايي اعتماد به نفسشون رو حفظ ميكرد اما بازي مسي به ضرر بارسا تموم شد
حتي بعد از اينكه بارسا گل زد چيزي عوض نشد و ميتونم بگم بارسايي ها جو باخت و فينال نرفتن پرشون كرده بود
پنالتي كه مسي از دست داد تو تاريخ ميمونه
تنها لحظه اي كه تو كل بازي گفتم بارسا صعود ميكنه لحظه اي بود كه مسي پشت پنالتي وايساده بود
چلسي هم با توجه به شرايط ليگ جزيره از بازيهاي پي در پي و حساس سربلند بيرون اومد و قدرت بدني بازيكنهاشون نجاتشون داد
اينجاس كه مشخص شد ليگ انگليس آمادگي جسماني و قدرت بيشتر ميخاد

چلسي بازي بارسا رو حفظ بود و تو فوتبال همچين اتفاقاتي عاديه
چلسي و بارسلونا از پايه متفاوت هستن و بايد هم همچين نتيجه اي رقم ميخورد ،بارسا تهاجمي و شناور بازي ميكنه در مقابل چلسي تدافعي ،قدرتي ،هوشيار،بازي ميكنه +مهجمهايي كه هميشه آماده هستن
شرايط كهاجم هاي بارسا و چلسي:
چلسي با اين كه به دفاعي بود اما مهاجم هاشون آماده گلزني و منتظر گل زني بودند دروگبا محشره...
مهاجمهاي بارسلونا هم انگار از گل زدن ميترسيدن !خب پ بايد درستشون ميكرد يكي از ايرد هاي پپ همينه هميشه اجازه ميده بازيكنهاش خودشون به بازي برگردن و كمتر دخالت ميكنه البته دليل اين كارش ميتونه استقلال فكري بازيكناش باشه!!
حالا بارسلونا هم قهرماني لاليگا رواز دست داده هم جام باشگاهها ...
رئال هم سخت ميتونه صعود كنه

بارسلونا با اين باختش به سلطه ي خودش در فوتبال اروپا پايان داد شايد هنوز هم باشگاه بزرگي باشن اما از اين به بعد بايد به فكر بازگشت باشن
شكست تلخي بود اما اميدوارم بارسايي ها رو با تجربه ي جديد باخت و حذف آشنا كرده باشه ،شايد اينطور بازيهاشون و سبكشون هيجان بيشتري بگيره و براي بردن جنگيدن رو ياد گرفته باشن
بردهاي هميشگي بارسلونا براي همه از جمله خودشون عادت شده بود اما غرور نبود ....
پپ بايد مسير بارسا رو تغير بده و سكان دار بازگشت دوباره شون بشه

Mojii
04-25-2012, 13:58
چلسی شایسته صعود بود.کمتر تیمی مقابل بارسا میتونه اینجوری سازماندهی شده دوام بیاره.اون هم با 10 یار

David Sina
04-25-2012, 14:48
بارسا دیشب 4-3-3بازی میکرد یعنی با 3 مدافع .......... که وقتی پیکه مصدوم شد و دنی آلوز به بازی اومد مدافعان 2 تا شدن heee::

کدوم تیم عملا با 2 دفاع بازی میکنه ؟؟؟ به همین خاطر باز روی یه توپ و باز دقیق 45 نیمه اول چلسی گل زد

بارسا شایسته صعود بود .... ولی شانس نداریم ما

DanielBahrami
04-25-2012, 14:59

صعود چلسی واقعا خوشحال کننده بود . با اینکه همه هواداران چلسی روی کهیل و تری خیلی حساب می کردند تا بتونند جلوی حملات سرعتی بارسلون رو بگیرند اما از بازی بیرون رفتند . گل اول بازسلونا هم چلسی از همون جایی خورد که کهیل بود و معلوم که چلسی دچار مشکل شده اما ایونویچ و اشلی کول تبدیل شدند به دفاع میانی و بوسنگوا و میرلس با از کناره دفاع می کردند توی نیمه دوم هم همه بازیکنان چلسی مخوصا دروگبا مثل مدافعان حرفه ای عمل کردند

کاریکاتور معروفی هم که امروز همه جا بخش شده این موضوع رو نشون میده :

در مورد بارسا من فکر میکنم نیمه اول بارسا تونست از زیر فشار تدفاعی چلسی بیرون بیاد و دو تا گل هم زد اما هم در این بازی و هم در بازی رفت بارسا تیمی نبود که برای مواقع حساس آماده باشه.در واقع بارسا توی بیشتر بازی‌ها بعد از گل اول میتونه بازی رو اداره کنه و پیش ببره اما وقتی که بازی از دست بارسا در میره به سختی میتونه اون رو برگردونه.کیفیت بازیکن‌ها و خصوصا مسی ژاوی فابرگاس اصلا در حد انتظار نبود و قطعا گواردیولا روی این بازیکن‌ها بیشتر از بقیه حساب میکرد چون همونطور که دیدیم بارسا دیشب خط تدافعی خیلی خیلی متزلزلی داشت و روی همه حرکت‌ها پر اشتباه کار میکرد.بیرون اوردن هافبک چپ بارسا (کوئنکا) هم اشتباه بود چون این بازیکن داشت خوب بازی میکرد و خوب هم فشار میورد.

در مورد خود دی ماتئو باید بگم که برای بازی های مختلف و خصوصا بازی‌های مهم هستش.اصولا مربی‌هابا یک نقشه اولیه‌ای وارد زمین میشن و سیستم اصلی تیم رو حول همین نقشه میچینن اما مربی‌های بزرگ برای مواقع اضطرای و زمان‌هایی که اتفاق بدی برای تیم بیفته یک نقشه دیگه دارن.دیشب برای چلسی اتفاق‌های بدی افتاد که هر کدوم از اونها به تنهایی میتونست باعث شکست تیم بشه .اول از همه اینکه چیزی که به چشم میومد این بود که چلسی برای گل نخوردن پا به زمین گذاشته بود و البته به این هم فکر میکرد که گل بزنه. اگر دقت میکردید قبل از اخراج تری بازیکن‌های چلسی میل تهاجمی بیشتری نسبت به بعد از اخراج داشتند و کمی بیشتر حمله میکردند اما عملا بعد از ده نفره شدن چلسی وضعیت تیم به نوعی بحرانی شد.چلسی نمیتونست ریسک بکنه و با یه بازیکن کمتر حمله بکنه به همین خاطر دی متيو چلسی رو به عقب‌تر برگردوند.کاری که در لحظه جواب نداد و چلسی دو تا گل خورد.در واقع دلیل اصلی گل خوردن چلسی نه به خاطر سیستمی که دی متئو انتخاب کرده بود که بیشتر به دلیل شوکی بود که بازیکن‌ها از اخراج تری بهشون وارد شده بود.بعد از این دو گل بازیکن‌های چلسی به بهترین شکل واکنش نشون دادند و روی یک کار تیمی فوق العاده (که باز هم لمپارد در متن حرکت بود) گل زدند.به نظرم این گل تا حدود زیادی اعتماد به نفس و آرامش رو به چلسی برگردوند و همین گل هم باعث شد که چلسی بتونه بازی رو تا اخرین لحظات نگه داره.کار دی‌دمتيو البته بین دو نیمه هم فوق العاده بود که تیم رو از بحران خارج کرد و نیمه دوم بارسا با یک چلسی بسیار منظم و منسجم در دفاع مواجه شد.با وجود نبودن تری،چلسی خیلی خوب دفاع کرد و حتی برگشتن دروگبا به عقب و بازی کردنش به عنوان مدافع هم موثر واقع شد.در واقع با اینکه چلسی یک بازیکن کمتر داشت اما اکثر بازیکن‌های چلسی (به خاطر همین اخراج) چند برابر بهتر از حالت عادی بازی میکردند و به نوعی این اخراج به چلسی برای ارائه بازی قوی‌تر کمک هم کرد.

مورینیو...
04-26-2012, 12:26
در مورد نیمه نهایی ها بگم.
بارسلونا و چلسی
بد شانسی بارسلونا و دفاع و دوندگی فوق العاده چلسی باعث شد چلسی فینالیست بشه.البته رئالی ها هم با بردن در ال کلاسیکو و پایین آوردن روحیه ی بارسایی ها به چلسی کمک کردن.
رئال مادرید و بایرن
4 روز استراحت بییشتر بایرن هم نتونست نتیجه بده و رئال حتی در دقایق پایانی وقت اضافه هم بهتر از ایرن بود.گل غلط رئال که گل اول بازی رو رقم زد با گل غلط ریبری در بازی رفت رد به رد شد.اما داور در این بازی یه پنالتی روی گرانرو اعلام نکرد و دو تک به تک رئالو اشتباهی آفساید اعلام کرد این یعنی اگه رئال به اندازه ی بایرن استراحت میداشت بایرنو تو سنتیاگو برنابئو قطعه قطعه میکرد.ولی سرنوشت بازی رو ضیلفت پنالتی ها زد که همگی اتفاق نظر داریم که شانس در اینجا حرف اولو میزنه.ولی بازم تو پنالتی ها با اختلاف یه گل باختیم.مارک بایرن و مربیش باشه.خلاصه شانس هم جزیی از بازیه و مربی بایرن برای ما قابل احترام.خیلی ها میگن هاینکس(مربی بایرن) بعد از قهرمان کردن رئال مادرید در لیگ قرمانان اروپا با بی مهری ازین باشگاه اخراج شد باید بگم هرکی بود اخراجش میکرد.جام حذفی اون سال حذف شدیم.تو لالیگا تحقیر شدیم و چهارم شدیم.به همین دلیل لیگ قهرمانان سال بعد رو ازدست دادیم.تو فینال لیگ قهرمانانم کار تاکتیکیمون گره خورد و اگه نبوغ پوشکاش نمیبود این قهرمانی اروپا رو هم نمیگرفتیم.از همه مهم تر اگه فقط دو روز بیشتر رو نیمکت رئال میبود تو رختکن رئال قتل اتفاق می افتاد.بادنجان التیمام یافته ی زیر چشم روبن که دشته گل فرانک ریبری بود در بازی دیشب شاهدی بر این ادعاست.این مربی اتحاد رو از اردوی رئال چیزی که مهمترین فاکتوره رو از بین برد حالا میان میگن با بی مهری اخراجش کردیم.ولی بازم برای من یکی قابل احترامه و من برای صورت قرمز(هاینکس) آرزوی موفقیت میکنم.امیدوارم در تیم بایرن موفق باشه.ولی دوست دارم فینال رو چلسی ببره چون چلسی هنوز این جامو نبرده ولی هرکی ببره زیاد برای من فرق نداره.من 60 به 40 دوست دارم چلسی ببره و دی متئو رو رو نیمکت حفظ کنه.و بایرن هم هاینکس رو حفظ کنه تا باورایی هارو سال آینده قهرمان لیگ آلمان کنه.

mortezarm
04-26-2012, 14:48
به بازی که نگاه میکنی اتفاقی خارج از عدالت اتفاق نیفتاده
بایرن شایسته صعود بود و البته رئال هم همینطور اما نمیشه بازی جسورانشونو ندیده گرفت
غیر از خستگی و فشار روحی سنگین این هفته ارزش گل دقیقه 90 بازی رفت باز هم خودشو بیشتر نشون داد
اعتقاد دارم رونالدو عالی بود و کارا و حرکاته سریعش جای تحسین داره
تو بایرن لام باز هم خیلی خوب بود و نویر تو پنالتی ها خارق العاده
رئال دقیقه60 تا 90 شرایطش خیلی بد بود و واقعا توانایی حمله رو نداشت و البته بایرن هم فقط بازی رو نگه داشته بود
تو دوقتای اضافه نیمه اولش مثه نیمه دوم یه بازی با احتیاط بود و نیمه دوم علی رغم تمایل دو تیم به ضربات پنالتی رئال وارد فاز مجدد حمله شد اما حملات محدود و کم تعداد و بعدشم ضربات پنالتی اشک اور
به هر حال با همه تفاسیر بایرن اولین میزبان جام باشگاهها شد که خودشم تو فینال حضور داره و خب طلسم 10 ساله ما هم ادامه پیدا کرد و وارد سال 11 شد اما نمیشه انکار کرد که رئال و بارسا هر دو تو ال کلاسیکو جام باشگاهها رو باختن

42d3e78f26a4b20d412==