PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار و حواش تیم راه آهن شهر ری

king123
01-07-2012, 08:59
از این به بعد تمام اخبار راه آهن در این تاپیک قرار داده میشود

king123
01-07-2012, 09:01
<TABLE class=contentpaneopen><TBODY><TR><TD class=contentheading width="100%">دایی به کمیته فوتبال فیفا دعوت شد </TD></TR></TBODY></TABLE><TABLE class=contentpaneopen><TBODY><TR><TD vAlign=top>

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن به جلسه کمیته فوتبال فیفا دعوت شد.
علی دایی با ایمیلی که از سوی فیفا دریافت کرده باید سه شنبه 20 دی در زوریخ سوئیس حضور داشته باشد. وی برای شرکت در نشست کمیته فوتبال فیفا به زوریخ دعوت شده است.
این دعوت باعث می‌شود علی دایی نتواند در بازی روز سه شنبه راه‌آهن مقابل ملوان در هفته نوزدهم لیگ روی نیمکت حضور داشته باشد.
</TD></TR></TBODY></TABLE> منبع rahahansport.ir

king123
01-07-2012, 09:01
جعفری‌نژاد: بازی با ملوان ۶ امتیازی است

سرپرست تیم فوتبال راه‌آهن گفت: بازی با ملوان برای ما ۶ امتیازی خواهد بود.
محمد جعفری‌نژاد در مورد پیروزی مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: تیم ما مستحق پیروزی بود و امیدواریم این پیروزی سرآغاز بردهای آینده راه‌آهن باشد. همین که بازی خارج از خانه را آن هم مقابل تیم قدرتمندی مثل ذوب‌آهن بردیم ارزشمند است.
وی افزود: هفته‌ها بود که خوب بازی می‌کردیم اما با بدشانسی امتیازها را از دست می‌دادیم. مستحق کسب امتیاز بیشتری در طول فصل بودیم. خوشحالم که مقابل ذوب‌‌آهن طلسم مساوی را شکستیم و به گل خوردن‌های دقایق پایانی بازی‌ها پایان دادیم.
سرپرست تیم راه‌آهن با اشاره به جذب مامانی و حجازی‌پور در نقل و انتقالات گفت: قرار است یک بازیکن آزاد هم جذب شود. نظر علی دایی این است که یک مدافع خارجی را به تیم اضافه کنیم. تیم به دلیل کمبود زمان در نیم فصل به اردو نرفت اما در تهران تمرینات خوبی داشتیم. اکنون تیم آرامش دارد و باید خود را برای بازی روز سه شنبه با ملوان آماده کنیم. این بازی برای ما ۶ امتیاز ارزش دارد.

</TD></TR></TBODY></TABLE>
منبع rahahansport.ir

king123
01-07-2012, 09:02
<TABLE class=contentpaneopen><TBODY><TR><TD class=contentheading width="100%">عالیشاه: عملکرد خوبم حاصل اعتماد علی دایی است </TD></TR></TBODY></TABLE><TABLE class=contentpaneopen><TBODY><TR><TD vAlign=top>

هافبک جوان تیم فوتبال راه‌‎آهن شهرری عملکرد خوبش در لیگ یازدهم را حاصل اعتماد علی دایی سرمربی این تیم عنوان کرد و گفت: برای من خیلی خیلی زود است که مغرور شوم.
امید عالیشاه در مورد عملکرد خوبش در فصل جاری و دیدار برابر ذوب‌‎آهن اصفهان ضمن بیان مطلب فوق گفت: عملکردم محصول اعتماد علی دایی و بازیکنان مکمل‌ خوبی است که همبازی‌های من در تیم راه‌آهن هستند. اگر این بازیکنان کنارم نبودند و همکاری خوبی با من نداشتند، نمی‌توانستم برای تیم خود موثر باشم.
وی که در فصل جاری پنج گل به ثمر رسانده است و با گرفتن سه پنالتی و ارسال سه پاس گل، بهترین بازیکن راه‌آهن بوده است در این مورد اظهار داشت: فصل گذشته به دلیل مصدومیت نتوانستم در لیگ بازی کنم اما قبل از شروع فصل جاری وقتی دیدم آقای دایی به من اعتماد کرده است، انگیزه‌هایم مضاعف شد و به واسطه اعتمادی که سرمربی تیم به من داشت، پیش بینی چنین روزهایی را می‌کردم.
هافبک راست تیم راه‌آهن خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم توانسته‌ام در نیم فصل نخست جزو موثرترین بازیکنان لیگ شده و در دیدار با ذوب‌آهن هم با یک گل و یک پاس گل، در پیروزی تیم سهیم باشم. همچنین در این بازی هم با تاکتیک خوبی که از سوی کادرفنی در نظر گرفته شده بود و خنثی کردن نقاط قوت ذوب‌آهن، توانستیم حاکم توپ و میدان باشیم و در نهایت به سه امتیاز حساس آن دست یابیم.
وی در مورد دعوت شدن به تیم ملی تصریح کرد: تمام تلاشم را انجام می‌دهم که پس از حضور در جام جهانی نوجوانان نیجریه و مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در چین، اعتماد کی‌روش و کادرفنی تیم ملی را برای حضور در تیم ملی جلب کنم. منتظر یک فرصت هستم تا در اردوی تیم ملی و از نزدیک توانایی‌هایم را به آقای کی‌روش نشان دهم و امیدوارم این اتفاق هرچه زودتر رخ دهد.
عالیشاه در خصوص اینکه آیا دچار غرور نمی‌شود، گفت: من تشنه فوتبال بازی کردن هستم و این را خیلی خوب می‌دانم که تازه اول راه قرار دارم. من امثال آقای دایی را الگوی خودم کرده‌ام که سال‌ها برای فوتبال ایران افتخارآفرینی کرده‌اند اما هیچ زمان اشباع نشدند. به همین دلیل برای من خیلی خیلی زود است که مغرور شوم.
تیم فوتبال راه‌آهن شهرری در حالی روز گذشته برابر ذوب‌آهن در اصفهان به پیروزی 2 بر صفر دست یافت که امید عالیشاه زننده گل نخست تیم راه‌آهن بود.

منبع: مهر
</TD></TR></TBODY></TABLE>

king123
01-07-2012, 09:14
بازی بعدی
سه شنبه 10 ژانویه 2012 ساعت 15

راه آهن ملوان
[Only Registered And Activated Users Can See Links] [Only Registered And Activated Users Can See Links]

king123
01-08-2012, 19:07
پاشایی: ثابت می‌كنیم شكست ذوب‌آهن شانسی نبود [Only Registered And Activated Users Can See Links]

باشگاه خبرنگاران: هافبك تیم فوتبال راه‌‌آهن گفت: مقابل ملوان ثابت می‌كنیم پیروزی مقابل ذوب‌آهن در اصفهان شانس نبود.
حسین پاشایی افزود: تیم ما در نیم فصل دوم متحول شده و ثابت می‌كنیم مقابل ذوب‌آهن شانسی پیروز نشدیم و ملوان را هم شكست می‌دهیم.
وی ادامه داد: ذوب‌آهن تیم قدرتمندی است و اینكه به خاطر مشكلات درون تیمی به ما باختند صحت ندارد و نباید پیروزی ما با این صحبت‌ها بی‌اهمیت جلوه داده شود.
وی تصریح كرد: ما با كسب پیروزی بعد از هفته‌ها روحیه گرفتیم و بدون استرس بازی می‌كنیم.
پاشایی خاطرنشان كرد: امیدوارم بدشانسی‌ها از تیم ما دور شود و مانند نیم فصل اول بازی‌های برد را با تساوی عوض نكنیم.

king123
01-08-2012, 19:08
دایی امشب راهی سوئیس می‌شود

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن امشب راهی سوئیس می‌شود تا در مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال جهان حضور داشته باشد.
علی دایی طبق دعوت فیفا امشب برای حضور در مراسم معرفی بهترین‌های جهان در سال ۲۰۱۱ از طریق فرانکفورت به زوریخ سوئیس می‌رود.
علی دایی برای این مراسم در جایگاه میهمانان ویژه فیفا قرار می‌گیرد.
سرمربی راه‌آهن در رای گیری این مراسم به لیونل مسی بازیکن تیم بارسلونای اسپانیا رای داده و گفته علاقه‌اش به بارسلونا با حضور مسی بیشتر شده است.
دایی همچنین صبح سه‌شنبه باید در جلسه کمیته فیفا شرکت کند اما برگزاری این جلسه هنوز قطعی نشده است.
دایی سه شنبه شب به تهران باز می‌گردد. با توجه به غیبت دایی باشگاه راه‌آهن با هماهنگی سازمان لیگ فردا در نشست خبری دیدار با ملوان میاچ دستیار دایی را به نشست خبری اعزام می‌کند.
منبع rahahansport.ir

DanielBahrami
01-09-2012, 21:36
عبدي:تيم ملوان را باشکست بدرقه خواهيم کرد

مهاجم تيم فوتبال راه آهن گفت: تيم ملوان را به طور حتم مغلوب و آنان را باشکست بدرقه خواهيم کرد.

بهادر عبدی با اشاره به اینکه وضعیت تیم راه آهن پس از برتری هفته گذشته مقابل تیم ذوب آهن بسیار مطلوب است،افزود: بازیکنان با نشاط تمرینات تیم را دنبال کرده و منتظریم دومین پیروزی خود را در آغاز رقابت های نیم فصل دوم لیگ برتر مقابل ملوان کسب کنیم.

وی ادامه داد:متاسفانه در نیم فصل اول بخت یار تیم ما نبود و در بسیاری از دیدار ها که شایسته پیروزی در آن بودیم نتیجه پیروزی را با تساوی عوض کردیم.

مهاجم تیم فوتبال راه آهن با بیان اینکه تیم راه آهن 4 دیدار آخر نیم فصل اول را طبق برنامه در خارج از خانه بازی کرده است،افزود:در دیدار مقابل تیم های خوب تراکتورسازی تبریز،فولادخوزستان، پرسپولیس و شاهین بوشهر 4 تساوی بدست آوردیم که البته زیاد هم بد نبود، اما متاسفانه هیچ کدام دیده نشد.

وی با اعلام اینکه خوشبختانه بخت بد از این تیم، با پیروزی مقابل ذوب آهن رخت بربسته است،اظهار داشت: معتقدم این بخت بد خیلی زودتر از این ها باید از تیم کنار می رفت که خوشبختانه این مهم این روز ها اتفاق افتاده و دیگر نگرانی خاصی نداریم.

مهاجم تیم فوتبال راه آهن درخصوص تیم ملوان نیز گفت:ملوان تیم خوبی است و به طور قطع ما روز آسانی مقابل آنان نخواهیم داشت اما با این همه ما فقط بدنبال شکست این تیم و کسب هر 3 امتیاز این دیدار هستیم.

عبدی درخصوص حضور نداشتن علی دایی سرمربی تیم راه آهن که برای شرکت در انتخاب برترین‌های فوتبال جهان امشب عازم سوییس می شود نیز گفت: حضور علی دایی در تیم و نیمکت، کفه ترازو را به سود ما پایین می آورد از طرفی بازیکنان و تیم حریف را نیز تحت تاثیر قرار می دهد که متاسفانه دربازی فردا این مهم اتفاق نخواهد افتاد.

مهاجم تیم فوتبال راه آهن گفت:البته سرمربی پیش از رفتن تمامی صحبت ها را با بازیکنان و کادر فنی انجام داده و نکات لازم را درباره این بازی متذکر شده است برهمین اساس به نظر نمی رسد مشکل خاصی بوجود آید.

تیم های راه آهن و ملوان فردا (سه شنبه) درادامه هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر با یکدیگر دیدار می کنند.

این 2 تیم نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر را با پیروزی آغاز کرده اند.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] %D9%85%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86_%D8%B1%D8%A7_%D8%A8 %D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA_%D8%A8%D8%AF%D8%B1% D9%82%D9%87_%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D9%8A%D9%85_% DA%A9%D8%B1%D8%AF)

king123
01-10-2012, 06:18
پاشایی: روند صعودی را ادامه می‌دهیم

حسین پاشایی در نشست خبری پیش از بازی فردا با ملوان گفت: بازی خیلی مهمی داریم. ملوان بعد از برد برابر پرسپولیس شرایط مناسبی دارد. در چند سال اخیر همیشه بازی این دو تیم زیبا بوده است. ما می‌خواهیم 3 امتیاز بازی را بگیریم و حالا که نوار مساوی‌های‌مان پاره شده به روند صعودی خود ادامه دهیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد اظهارات مایلی‌کهن و علی دایی علیه یکدیگر گفت: هر دو نفر از بزرگان فوتبال ما هستند که من نمی‌توانم در مورد صحبت‌هایی که این دو عزیز انجام می‌دهند نظری بدهم اما می‌توانم بگویم دایی اسطوره فوتبال ما است و اگر کشورهای عربی در فوتبالشان فردی مثل دایی داشتند مجسمه او را سر در همه فرودگاه‌هایشان می‌ساختند. دایی مرد بزرگی است، محمد مایلی کهن هم بزرگ است. امیدوارم سوء تفاهم بین این دو نفر حل و مشکل برطرف شود زیرا تنش بین این دو برای فوتبال ما حاشیه درست می‌کند.
پاشایی تاکید کرد: دایی بزرگترین فرد فوتبال ما است و شاید دیگر مثل او در فوتبال ما نیاید. من 7 ،8 ماه است که با دایی آشنا شده‌ام و قبل از آن شناختی از او نداشتم اما به جرات می‌توانم بگویم چیزهایی که در مورد او گفته می‌شود درست نیست. او با مهر و محبت با بازیکنانش رفتار می‌کند و از نظر اخلاقی و شخصیت حتی سرتر از مسائل فنی است.
کاپیتان راه‌‌آهن در مورد علت تساوی‌های تیمش گفت: تمام مساوی‌های راه‌آهن به خاطر بد شانسی بوده است. ما از لحاظ فنی قوی کار کرده‌ایم و در 14 مسابقه شکست نخورده‌ایم در بیشتر بازی‌هایی که مساوی کرده‌ایم 2 بر صفر یا یک بر صفر بر حریف پیش بوده‌ایم و در وقت اضافه گل خوردیم. امیدوارم روند صعودی را که آغاز کرده‌ایم ادامه بدهیم.
منبع rahahansport.ir

king123
01-10-2012, 06:19
ژلکو میاچ: راهی به غیر از پیروزی مقابل ملوان نداریم

مربی تیم راه‌آهن با بیان اینکه وجود دایی برای هر تیمی یک وزنه بزرگ است، گفت: در بازی با ملوان و حتی در غیاب دایی هم راهی به جز رسیدن به پیروزی نداریم.
ژلکو میاچ، دستیار علی دایی در تیم راه‌آهن در نشست خبری پیش از دیدار با ملوان بندرانزلی ضمن بیان مطلب فوق گفت: این دیدار برای ما اهمیت زیادی دارد. ملوان نیز مانند راه‌آهن جایگاه مطلوبی در جدول نداشته اما با پیروزی مقابل پرسپولیس نشان داد مقابل تیم‌های قوی بهتر ظاهر می‌شود.
وی ادامه داد: از هفته نهم به بعد سیر صعودی ما آغاز شد، در 14 هفته گذشته باخت نداشتیم و تساوی‌های ما با تیم‌های بزرگ بود. امیدوارم در بازی مقابل ملوان هم پیروزی خوبی داشته باشیم و سیر صعودی ما ادامه داشته باشد.
مربی تیم فوتبال راه‌آهن خاطر نشان کرد: تیم ما نیم فصل دوم را با یک برد خوب و شیرین مقابل ذوب‌آهن آغاز کرد. این برد یک شروع امیدوارکننده برای ما بود فردا هم با رقیب مستقیم‌مان در جدول، مسابقه داریم و تلاش می‌کنیم با برتری در این دیدار روندمان را ادامه دهیم.
میاچ در مورد تاثیر غیبت دایی در دیدار راه‌آهن شهرری - ملوان بندرانزلی گفت: مسلما وجود دایی یک وزنه برای تیم ماست ولی فردا ما راهی جز پیروزی نداریم.
وی در مورد اینکه در غیاب دایی چه کسی ترکیب تیم را مشخص می‌کند، اظهار داشت: هیچگونه بحث مخفی بین دایی و من وجود ندارد و ایشان تا دیروز در تمرین راه‌آهن حضور داشتند. کاملا هم مشخص است در بازی فردا به چه شکلی بازی خواهیم کرد.
مربی تیم راه‌آهن که فصل گذشته این سمت را در تیم پرسپولیس داشت در مورد وضعیت نامطلوب سرخپوشان تهرانی، گفت: من هم مانده‌ام ولی چون در باشگاه و تیم نیستم در جریان نبوده که چرا تیم اینگونه نتیجه می‌گیرد و نمی‌توانم در مورد آن اظهار نظر کنم.
وی تصریح کرد: البته تیم پرسپولیس از نظر بازیکن در حد استقلال است، زیرا پنج، شش بازیکن که فصل گذشته بازیکن فیکس این تیم بودند در این فصل نیمکت نشین هستند و این نشان می‌دهد بازیکنان بهتری به این تیم آمده‌اند که نفرات فصل قبل را نیمکت نشین کرده‌اند.
منبع rahahansport.ir

king123
01-10-2012, 06:42
فرهاد پورغلامی: به خودمان می‌بالیم شخصیتی مانند دایی داریم [Only Registered And Activated Users Can See Links]

سرمربی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با تاکید بر تاثیر مشکلات مالی بر عملکرد بد این تیم گفت: در روزهای خوب تیم هر چه فریاد زدیم کسی نشنید ولی امیدوارم مسئولان در این روزهای سخت ما را یاری کنند.
فرهاد پورغلامی در نشست خبری پیش از دیدار با راه‌آهن با عذرخواهی از تاخیر به وجود آمده برای حضورش در این نشست ضمن بیان مطلب فوق افزود: هر دو تیم نیم فصل دوم را با برد آغاز کردند. پیروزی مقابل پرسپولیس برای‌مان بسیار ارزشمند بود و توانستیم در شروع نیم فصل دوم یک مقدار شرایط تیم را در جدول بهبود بدهیم.
وی با بیان اینکه هنوز بازی‌ها ادامه دارد و ما مشکل کمبود امتیاز داریم، ادامه داد: هفته‌هاست راه‌آهن نباخته و ما گرچه بازی سختی مقابل این تیم داریم اما تلاش می‌کنیم با تمرکز بالا به میدان رفته و با دست پر زمین مسابقه را ترک کنیم.
سرمربی تیم ملوان بندرانزلی در مورد غیبت علی دایی در این دیدار اظهار داشت: این را از راه‌آهنی‌ها بپرسید، چراکه ما کار خود را می‌کنیم. البته ما یکبار علی دایی را با پرسپولیس شکست دادیم اما این بازی شرایطش فرق کرده، زیرا نوع فوتبالی که راه‌آهن انجام می‎دهد با پرسپولیس متفاوت است.
وی افزود: همیشه گفته‌ام دایی از افتخارات فوتبال ماست و به خاطر داشتن وی به خودمان می‌بالیم که چنین شخصی در فوتبال داریم. ایشان دوست خوب من است اما امیدوارم گرچه کار سختی داریم اما در تهران تیم او را شکست دهیم.
سرمربی تیم ملوان بندرانزلی در پاسخ به سئوال در مورد تاثیرات مشکلات مالی بر عملکرد این تیم تصریح کرد: ما دور رفت با پنج نتیجه خوب شروع کردیم اما هر چقدر داد زدیم هیچکس صدای ما را نشنید. وقتی مشکل به سراغ تیم‌مان آمد همه گفتند تیم از نظر فنی ایراد دارد، ارنج بد است و یا خوب تمرین نمی‌کنید.
وی همچنین در پاسخ به این سئوال که "منظور شما چه کسانی هستند؟"، اظهار داشت: کلا می‌گویم آقایان، مسئولان استان، شهر و باشگاه کار خودشان را درست انجام دهند. برای اینکه موفقیتی ایجاد شود نیاز به کار گروهی است ما در کار خودمان و آنها باید در کار خودشان عملکرد خوبی داشته باشند.
پورغلامی با تاکید بر اینکه نیم فصل دوم جای اشتباهات نیست، اظهار داشت: فقط می‌توانم بگویم این روزها برای‌مان سخت می‌گذرد و بهتر است در همین حد صحبت کنیم امیدوارم مسئولان سریعا به فکر بیفتند. نیم فصل دوم برای همه سخت است چون تیم‌ها از هم شناخت دارند و یک گروه برای قهرمانی و گروه دیگر برای نیفتادن در اندیشه کسب امتیاز هستند. مطمئنا در این شرایط سخت مسائل ملی دقیقا ارتباط نزدیکی با نتایج دارد و روی آن تاثیر می‌گذارد.
سرمربی تیم ملوان بندرانزلی ادامه داد: نمونه بارز این مسئله تیم ذوب‌آهن است. خود تیم ما هم این شرایط را دارد. حالا آقایان بالادست باید اهمیت این قضیه را درک کنند. اینکه تا چقدر این مسئله را درک می‌کنند و باید جوابگوی مشکلات ما باشند.
پورغلامی در مورد اینکه هیچکدام از دو تیم راه‌آهن شهرری و ملوان بندرانزلی در حاشیه امنیت قرار ندارند، اظهار داشت: من با این نظر موافقم، زیرا هر مسابقه برای ما حکم یک فینال را دارد که باید در آن پیروز شویم. امروز هم شرایط ما و هم شرایط راه‌آهن سخت است باید سختکوشانه کار کنیم تا از پایین جدول نجات یابیم، به خاطر همین است که می‌گویم مسائل مالی روی ما تاثیر می‌گذارد. الان زمان کمک به تیم است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: ما در پنج هفته نخست خوب بودیم اما مشکلات مالی در تیم‌مان تاثیر منفی گذاشت. امروز نباید بگذاریم کار از این سخت‌تر شود. اگر کمکی است الان باید صورت گیرد، البته من قویا به شما می‌گویم من و بازیکنانم با وجود این مشکلات مالی و اینکه بخشی از مطالبات سال گذشته باقی مانده و امسال هم تنها 25 درصد از قراردادمان را دریافت کرده‌ایم با تمام وجود در مسابقات به میدان می‌‎رویم و کاری به مسائل دیگر نداریم.
سرمربی تیم ملوان همچنین اضافه کرد: ما باید در مسابقات با تمرکز کامل به میدان برویم و این موضوع را به بازیکنانم هشدار داده‌ام امیدوارم مسئولان هم در این روزهای سخت به ما کمک کنند.
پورغلامی با بیان اینکه تیمش بازیکن محروم ندارد اما محمد رستمی، علی جوانکار که هشت، نه ماه از مسابقات دور است، هادی عزیزی و رامین خسروی و سعید یوسف‌زاده مصدوم هستند، تاکید کرد: ما با توجه به تمام شرایط سختی که داریم برای برد به میدان می‌رویم. امیدوارم با پیروزی تهران را ترک کنیم، زیرا این مسئله در آینده کاری ما بسیار حائز اهمیت است.
وی در پایان در مورد پایان قرارداد باشگاه ملوان بندرانزلی با مناطق آزاد انزلی گفت: من به این مسائل کاری ندارم و مسئولان رده بالا باید جوابگوی این مشکلات باشند. فقط تنها می‌گویم مسائل مالی کاملا به نتایج بعد از تیم مرتبط است.

منبع: خبرگزاری مهر

king123
01-11-2012, 04:15
هفته نوزدهم لیگ برتر؛ راه‌آهن صفر – ملوان 1 [Only Registered And Activated Users Can See Links]

دیدار تیم‌های فوتبال راه‌آهن شهرری و ملوان بندرانزلی در چارچوب هفته نوزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور در حالی برگزار شد که "کارلوس کی‌روش" و "آنتونیو سیموئز" در ورزشگاه اکباتان این دیدار را از نزدیک دنبال کردند.

هفته نوزدهم لیگ برتر، ساعت 15
ورزشگاه اكباتان
تماشاگر: 600 نفر داور: احمد صالحی
نتیجه بازی رفت: صفر - صفر
راه‌آهن: فرشید کریمی، حامد نورمحمدی، ابراهیم كریمی، مهدی زارعی، حسین كعبی، حسین پاشایی، علی غلام، حسین كاظمی، بهادر عبدی، امید عالیشاه و علیرضا عباسفرد
سرمربی: علی دایی - در این بازی و در غیاب دایی میاچ راه آهن را هدایت کرد.

ملوان: علی حسنی‌صفت، سعید سالارزاده، بابك پورغلامی، احمد آهی، علیرضا رمضانی، سعید یوسف‌زاده، محسن مسلمان، محمد رجب‌زاده، محمد نزهتی، سیدجلال رافخایی و مهدی دغاغله
سرمربی : فرهاد پورغلامی

شرح گل:
1-0 (ملوان ):جلال رافخایی مهاجم ملوان که شاید با حضور کی‌روش در ورزشگاه روحیه گرفته بود در یک غافلگیری تیمش را در خانه حریف پیش انداخت. او خطای کعبی روی نزهتی را از روی نقطه پنالتی به گل برتری تیمش تبدیل کرد.

ملوان با این برد سروسامانی به وضعیت خود داد و تا رده دوازدهم بالا آمد این در حالی است که راه آهن با 19 امتیاز (هم امتیاز با فجر و مس ) پانزدهم است.

king123
01-11-2012, 04:16
ژلکو میاچ: تاوان تاخیر ابتدای فصل را می‌دهیم [Only Registered And Activated Users Can See Links]

مربی تیم فوتبال راه‌آهن عادلانه‌ترین نتیجه در دیدار این تیم مقابل ملوان را تساوی دانست و گفت: نمی‌خواهم باخت‌مان را توجیه کنم اما ملوانی‌ها حتی یک شوت هم به دروازه ما نزدند.
ژلکو میاچ پس از شکست یک برصفر تیم راه‌آهن مقابل ملوان بندرانزلی ضمن بیان مطلب فوق افزود: ما بازی خوبی را ارائه نکردیم اما شایسته شکست هم نبودیم و شاید عادلانه‌ترین نتیجه برای این بازی مساوی بود.
وی با بیان اینکه ملوانی‌ها به غیر از ضربه پنالتی حتی یک شوت هم به سمت دروازه راه‌آهن نزدند، افزود: من نمی‌خواهم نتیجه تیم را توجیه کنم اما امروز مشخص شد ما در خانه خوب بازی نمی‌کنیم. در حالیکه در هفت یا هشت بازی مهم خارج از خانه شکست نخورده بودیم، در خانه باید بیشتر دقت کنیم تا نتیجه بگیریم، شکست‌های خانگی در موقعیت ما تاثیر منفی می‌گذارد.
مربی تیم فوتبال ملوان در مورد تاثیر غیبت علی دایی در این بازی و اینکه بازیکنان روی آن تاکید داشتند، اظهار داشت: اگر بازیکنان می‌گویند، حتما اینگونه است اما ما همه چیز را با دایی هماهنگ کردیم و او تنها در این 90 دقیقه در کنار تیم نبود.
وی با تاکید بر اینکه باید مشکل نتیجه نگرفتن تیم در خانه را برطرف کنیم، افزود: ما موقعیت‌های بسیار خطرناکی را بدست آوردیم اما از آنها استفاده نکردیم. به نظرم بازیکنان در خانه از لحاظ روحی فشار خاصی را تحمل می‌کند و آنچه در توان‌شان است را نمی‌توانند در زمین پیاده کنند. باید هرچه زودتر تیم را از این شرایط خارج کنیم.
میاچ با تاکید بر اینکه هیچکس فکر نمی‌کرد، راه‌آهن، ذوب‌آهن را در خانه‌اش شکست دهد، تاکید کرد: ما یک ماه برنامه‌های آماده سازی خود را دیر شروع کردیم و هنوز تاوان آن را می‌دهیم، در حالیکه باید ترکیب تیم را در زمان تمرینات پیش از فصل پیدا می‌کردیم در جریان مسابقات تیم اصلی را بدست آوردیم. ما باید هر چه زودتر این مشکلات را برطرف کنیم تا وضعیت تیم بهتر شود.
وی ادامه داد: ما در نیمه نخست دو، سه موقعیت گلزنی را از دست دادیم و پس از دریافت گل در نیمه دوم تعویض‌هایی را که نمی‌خواستیم انجام دادیم. ما سعی کردیم روی دروازه حریف فشار آوریم اما این اتفاق رخ نداد.
مربی تیم راه‌آهن در پایان تصریح کرد: بهترین گلزن ما در این فصل حسین کاظمی است که آن هم چهار یا پنج گلش را از روی پنالتی به ثمر رسانده است. به هر حال بیشتر باید تلاش کنیم تا مشکل گلزنی‌مان را برطرف کنیم.
منبع rahahansport.ir

king123
01-11-2012, 04:16
رزاقی‌راد: ملوان از تک موقعیتش استفاده کرد [Only Registered And Activated Users Can See Links]

خبرگزاری فارس: بازیکن تیم فوتبال راه‌آهن گفت: ملوان مقابل ما از تک موقعیت خود استفاده کرد و سه امتیاز را گرفت.
ایمان رزاقی‌راد پس از شکست یک بر صفر مقابل ملوان گفت: بدشانسی آوردیم که توپ‌هایمان وارد گل نشد و ملوان از تک موقعیت خود استفاده کرد و سه امتیاز بازی را گرفت.
وی افزود: روحیه خوبی برای پیروزی در این مسابقه داشتیم، اما متأسفانه بدشانسی به ما رو کرد.
مهاجم راه‌آهن گفت: نبود علی دایی در این دیدار تأثیرگذار بود و اگر او در کنار زمین بود، می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم.
منبع rahahansport.ir

king123
01-11-2012, 04:21
بازی بعدی
یکشنبه 15ژانویه 2012 ساعت 15

[Only Registered And Activated Users Can See Links] [Only Registered And Activated Users Can See Links]

صبا باطری .................................................. ......راه آهن

king123
01-12-2012, 07:38
دایی: متاسفم که می‌گویند چرا دایی به مراسم فیفا رفت [Only Registered And Activated Users Can See Links]

آقای گل فوتبال جهان گفت، لیونل مسی با دریافت جایزه بهترین‌ بازیكن جهان به حقش رسید.
علی دایی درباره حضور در مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال جهان، اظهار كرد: این مراسم مطابق هر سال برگزار شد و برترین‌های فوتبال جهان در آن انتخاب شدند. این مراسم با شكوه خاصی برگزار شد و فیفا برای برگزار كردن مراسم امسال، تصمیم‌های جدیدی اتخاذ كرده بود كه به اجرا گذاشت.
وی كه به عنوان یكی از اعضای كمیته فوتبال فیفا در انتخاب بهترین بازیكن جهان حق رای داشت و رای خود را به لیونل مسی اختصاص داده بود، درباره انتخاب این بازیكن به عنوان بهترین بازیكن جهان گفت: كسانی كه برای انتخاب بهترین بازیكن حق رای داشتند، می‌توانستند نام 21 بازیكن را بر طبق اولویت انتخاب كنند و من این كار را چند ماه پیش و از طریق ایمیل انجام دادم. رای اول من لیونل مسی بود. این بازیكن به حق خودش رسید چرا كه او واقعا بهترین بازیكن دنیاست. او اكنون با كسب این عنوان، یك ركورد از خود به جای گذاشت و سومین سال پیاپی بهترین بازیكن جهان شد.
آقای گل فوتبال جهان در ادامه درباره مراسم گالا افزود: این مراسم دو سال است كه توسط فرانس فوتبال و فیفا به صورت مشترك برگزار می‌شود و امسال در این مراسم خبری از انتخاب برترین‌های فوتسال نبود. ضمن اینكه آنچه در مراسم امسال تازگی داشت، این بود كه ژاپنی‌ها سه مرتبه بر روی سن رفتند. سهم آن‌ها از برترین‌های فوتبال جهان، بهترین بازیكن زن، بهترین سرمربی فوتبال بانوان و بهترین فدراسیون فوتبال بود. همچنین در مراسم امسال علاوه بر 5 زبانی كه هر سال مراسم به آن‌ها ترجمه می‌شود، به زبان ژاپنی نیز ترجمه شد.
وی در ادامه و در پاسخ به این سوال كه كسب این عناوین توسط فوتبال ژاپن برایش حسرت‌آور بوده است یا تعجب‌آور؟ گفت: چرا باید از این اتفاق حسرت بخورم؟ من از اینكه یك كشور آسیایی به چنین عناوینی دست یافته است خوشحالم. هرچه كشورهای آسیایی بتوانند به چنین عناوینی دست پیدا كنند، به سود فوتبال ایران نیز هست. كسب این گونه عناوین توسط آسیایی‌ها باعث می‌شود كه دنیا به فوتبال این قاره بهای بیشتری دهد و فوتبال ما نیز می‌تواند از این مسئله استفاده كند. می‌دانید كه فوتبال ژاپن در سال‌های اخیر بسیار پیشرفت كرده است.
دایی در ادامه با مقایسه فوتبال ژاپن و ایران، خاطرنشان كرد: ژاپنی‌ها برای پیشرفت برنامه‌ریزی كرده‌اند و برای اجرای برنامه‌هایشان دست به دست هم دادند. آن‌ها شبانه‌روز زحمت می‌كشند و به فوتبال‌شان سیستم، برنامه و هدف داده‌اند. آن‌ها به هر هدفی كه می‌رسند، به هدف دیگر فكر می‌كنند اما فوتبال ایران درگیر بغض، حسد و كم بینی است. در این جا این گونه جا افتاده است كه چشم دیدن یكدیگر را نداشته باشیم و هدف مشخصی هم نداشته باشیم، وگرنه فوتبال ما چیزی از فوتبال ژاپن كم ندارد. ما باید عقاید مختلف را با هم یكی كنیم و در راستای پیشرفت فوتبال حركت كنیم.
سرمربی راه‌آهن در ادامه و در پاسخ به این سوال كه آیا در حاشیه مراسم گالا با بزرگان فوتبال دنیا درباره فوتبال ایران صحبت كرده است یا خیر؟ گفت: تمام اعضای فیفا و بسیاری از بزرگان فوتبال دنیا در آن مراسم حضور داشتند. باید بگویم تا دلتان بخواهد آدم‌های بزرگ فوتبال آنجا بودند كه برخی از آن‌ها مسئولان رده بالای فیفا بودند. من بسیاری از آن‌ها را به واسطه حضور در كمیته فوتبال فیفا و برخی بزرگان را در دیدارهای تشریفاتی و مراسم‌های مختلف می‌شناختم. اما دیدارهای من با این افراد در مراسم گالا، در حد ملاقات و خوش و بش بود و تبدیل به ملاقات رسمی نشد. ضمن اینكه در آن مراسم موقعیت و فضای مناسبی نیز برای این گونه‌ صحبت‌ها نبود.
دایی در ادامه و در واكنش به این سوال كه نظرش درباره اینكه پس از باخت راه آهن به ملوان برخی از غیبت او در بازی ایراد گرفته و گفته‌اند چرا دایی به مراسم گالا رفته است؟ به ایسنا گفت: من از اینكه این گونه حرف‌ها مطرح می‌شوند متاسفم. من سال‌هاست كه به این مراسم دعوت می‌شوم و افتخار می‌كنم كه به عنوان یك ایرانی به این جایگاه رسیده‌ام. این موفقیت هم مرهون زحمات هم‌بازی‌ها، مربیان، رسانه‌ها و مردم است كه در سخت‌ترین شرایط من را حمایت كردند. همچنین باید بگویم در كمیته فوتبال فیفا 25 تن از بزرگ‌ترین‌های فوتبال دنیا، حضور دارند و سوال من این است كه اگر من به این مراسم نمی‌رفتم و جایگاهم را در این كمیته از دست می‌دادم، آیا كسی ناراحت نمی‌شد؟ علاوه بر این‌ها مدیرعامل باشگاه راه‌آهن به محض آنكه متوجه شد من به این مراسم دعوت شده‌ام به من اصرار كرد كه این فرصت را از دست ندهم. من فكر می‌كنم اگر راه‌آهن، ملوان را شكست می‌داد، این صحبت‌ها مطرح نمی‌شد.
دایی درباره دیدار تیمش برابر ملوان هم گفت: هنوز فیلم بازی را ندیده‌ام چون در كلاس توجیهی مربی‌گری حضور پیدا كرده بودم، گزارش‌هایی به من رسیده است كه می‌گوید ملوان تنها یك فرصت داشته است و بازیكنان ما بازی را كاملا در اختیار داشتند، البته این حرف توجیه مناسبی برای شكست ما نیست و در واقع هوش بالای حریف را نشان می‌دهد كه از تك موقعیت‌شان استفاده كرده‌اند. ما باید كار خود را انجام دهیم و امتیازهای لازم را كسب كنیم.
سرمربی راه‌آهن در حضورش در جلسه كمیته فوتبال فیفا كه احتمالا در ماه مارس برگزار می‌شود، خبر داد.
منبع rahahansport.ir

king123
01-14-2012, 04:41
جمشید دانش‌مهر داور صبا - راه‌آهن در هفته بیستم [Only Registered And Activated Users Can See Links]

در هفته بیستم لیگ برتر جمشید دانش‌مهر برای راه‌آهن قضاوت می‌كنند.
یکشنبه 25 دی ماه 90
* صبای قم – راه‌آهن - ورزشگاه یادگار امام (ره) قم– ساعت 15
جمشید دانش‌مهر – محمدرضا منصوری – علیرضا ایلدروم – محمدرضا فغانی – ناظر: عبداله باعزم

king123
01-14-2012, 04:42
علی دایی: لیگ را با رتبه یک رقمی تمام می‌کنیم

علی دایی، بعد از حضور پرافتخار در مراسم بهترین‌‌های دنیا، برای دقایقی رو در روی ما نشست. چند ساعت بعد از بازگشت به تهران، از او درباره این مراسم پرسیدیم. جلو رفتیم و به بحث داغ دعوای او و محمد مایلی‌کهن رسیدیم. علی دایی که در مقطعی مقابل او سکوت کرده بود، حالا دیگر دلیلی برای سکوت نمی‌بیند‌‌: «وقتی این‌طور توهین کرد، باید از خودم دفاع می‌کردم.» سرمربی راه‌آهن، به سؤالات دیگری هم پاسخ داد، درباره پلیدی‌‌های فوتبال، شکست راه‌آهن مقابل ملوان بدون او و سرانجام دنیزلی و پرسپولیس. گفت‌وگوی اختصاصی با دایی نزدیک به یک ساعت طول کشید:

*دوباره مسی عنوان بهترین بازیکن جهان را از آن خود کرد. شما هم در مراسم بهترین‌‌های دنیا حضور داشتید و این خودش برای ما یک افتخار است. به‌هر‌حال شما عضو کمیته فنی فیفا هستید که جایگاه بسیار خوبی است.
خواهش می‌کنم، شما خیلی لطف دارید. اگر من به چیزی رسیده‌ام فقط خواست خدا بود. خدا بود که در حق من لطف کرد. مثل 5، 6 سال گذشته که در مراسم بهترین‌‌های دنیا شرکت داشتم، خب امسال هم بودم. غیر از مسی که معلوم بود قطعاً بهترین بازیکن دنیا می‌شود، حضور ژاپن بسیار جالب بود. این کشور سه کاندیدا داشت که واقعاً برای خود من باعث افتخار بود. شما نگاه کنید، بهترین بازیکن زن دنیا، یک ژاپنی شد. فدراسیون فوتبال این کشور هم کاندیدای بهترین فدراسیون دنیا بود. همان‌طور که متوجه شدید بهترین سرمربی زن دنیا نیز، سرمربی تیم بانوان ژاپن شد. این خیلی افتخار بزرگی است برای ژاپن و کل آسیا.

*فکر نمی‌کنید سونامی در ژاپن باعث شد فیفا به آنها توجه زیادی کند؟
شما نگاه کنید تیم‌ملی زنان ژاپن در دنیا اول شده، اینکه کار سونامی نیست. مگر سونامی این تیم را قهرمان دنیا کرده است؟ اصلاً نکته‌‌اش همین است که بعد از سونامی، فدراسیون فوتبال ژاپن این کار را کرده و موفق شده تیم‌ملی زنان کشورش را قهرمان دنیا کند. تیم مردان ژاپن هم که بهترین تیم آسیاست و همواره در جام‌جهانی‌خوب کار کرده. به نظر من واقعاً آنها مستحق این عناوین بودند.

*رئالی‌ها مراسم را تحریم کردند، نه مورینیو بود و نه رونالدو. نبود آنها در زوریخ چه بازخوردی داشت؟
خب به خاطر بازی سه‌شنبه شب‌شان بود که نیامدند. اتفاقاً فیفا به صورت مستقیم با آنها صحبت کرده بود. غیر از مورینیو، 4 بازیکن که نتوانستند در مراسم بهترین‌ها حضور داشته باشند، با امکاناتی که فیفا گذاشته بود، به صورت مستقیم با مهمان‌ها حرف زدند و بابت غیبت‌شان در مراسم عذرخواهی کردند. یعنی این‌طور نبود که فکر کنید تحریم کرده‌اند.

*کلاً انگار مورینیو با فیفا رابطه خوبی ندارد.
البته او را هم نشان دادند. در کل اینکه فکر کنید تحریمی بوده و نیامدند، درست نیست. اگر بازی نداشتند حتماً به مراسم می‌آمدند. تک‌تک آنها به خاطر غیبت‌شان از مسئولان فیفا و مهمان‌ها عذرخواهی کردند.

*ما بین کاندیداها تنها یک نفر را داشتیم و او هم کشاورز بود، بازیکن تیم‌ملی فوتسال. واقعاً می‌شود یک روز فوتبال ما هم به سطح فوتسال‌مان برسد؟ ما که فکر می‌کنیم این بیشتر شبیه یک رؤیاست تا واقعیت.
البته چیزی که در مراسم اخیر من دیدم این بود که فوتسال جایی نداشت. خبری نشد و اصلاً درباره ورزشی غیر از فوتبال حرفی زده نشد. امسال هم مراسم انتخاب بهترین فوتسالیست دنیا نبود، حالا من نمی‌دانم به چه دلیل از قبل بحث آن مطرح شده بود. الان دو سالی هم هست که فرانس فوتبال در این مراسم شرکت می‌کند و به همین دلیل نه از فوتسال حرف زده می‌شود و نه ورزش دیگری. سال قبل هم من ندیدم بهترین فوتسالیست دنیا انتخاب شود.

*حالا واقعاً امیدی هست که در فوتبال بتوانیم یک روز در این مراسم نماینده‌ای داشته باشیم؟
خیلی سخت است، خیلی.

*هر روز اتفاقات بدی در فوتبال ایران پیش می‌‌آید. معمولاً داریم دعوا می‌بینیم. قبل از سفر شما به زوریخ هم حرف‌‌هایی علیه شما زده شد، از سوی آقای مایلی‌کهن...
واقعاً تا موقعی که چنین مسائلی در فوتبال ما باشد، به هیچ‌جا نمی‌رسیم. تا موقعی که نتوانیم چشم دیدن هم را داشته باشیم و بزرگ شدن همدیگر را نتوانیم ببینم، وضعیت همین‌طوراست. تا موقعی که حسودی چشم‌هایمان را کور کرده باشد نمی‌توانیم به جایی برسیم و موفق باشیم. اگر می‌خواهیم به اهداف بزرگ برسیم، این راه درستش نیست.

*همه می‌گویند شما افتخار فوتبال ایران هستید، به ویژه وقتی به چنین مراسم بزرگی می‌روید. این هم بماند که به‌هر‌حال انتقاداتی هم به شما وارد است ولی ما نمی‌توانیم این موضوع را رد کنیم که مثل علی دایی کم در فوتبال وجود دارد. به این زودی علی دایی دیگری در فوتبال ایران نخواهیم داشت.
همه این حرف و حدیث‌ها از تنگ‌نظری است و از افکار کوچک آدم‌ها سرچشمه می‌گیرد. آدم‌‌های بزرگ مطمئناً از اینکه ببیند آدم‌‌های دیگر موفق می‌شوند، خوشحال می‌شوند. این آدم‌‌های کوچک هستند که از موفقیت دیگران ناراحت می‌شوند. بنده این چیز را از زندگی یاد گرفته‌ام و آن را تجربه کرده‌ام. تا موقعی که رفیقت موفق شد و تو خوشحال بودی، آدم بزرگی هستی ولی به محض اینکه احساس ناراحتی کردی شک نکن که تبدیل به آدم کوچکی شده‌ای. این چیزها ثابت شده است. خودم احساس می‌کنم کلاً نباید درباره یک‌سری مسائل حرف زد...

*البته یک مقطعی بود که شما اصلاً جواب نمی‌دادید و این خیلی خوب بود.
بله؛ من جواب ندادم اما دیگر نمی‌توانستم سکوت کنم. به من انواع توهین‌ها شد. وقتی این‌طور توهین می‌کنند نمی‌توانم ساکت بنشینم. تنها من نبودم که، راجع به خیلی‌های دیگر هم حرف زدند. بنده احساس کردم باید این جریان یک‌جا قطع شود. الان هم وکیلم دارد به صورت جدی شکایتم را پیگیری می‌کند.

*فکر کنیم شما قبل از بیانیه آخر آقای مایلی‌کهن رفتید، درست است؟
نه؛ آن را هم دیدم و رفتم. دست‌شان درد نکند. اتفاقاً دو سه ساعت بعد از اینکه احضاریه به ایشان ابلاغ شد، بیانیه‌‌اش را صادر کرد! همه‌چیز قانون دارد. صبر و تحمل هم اندازه‌ای دارد. تا حدی آدم به خاطر بزرگ بودن و پیشکسوت بودن، چیزی نمی‌گوید و می‌گذرد ولی دیگر نمی‌شود از همه‌چیز چشم‌پوشی کرد. یک وقتی دیگر فقط تو نیستی و چیزهایی حق جامعه است و حق من نوعی نیست، حق مردم است. آن‌وقت است که باید سکوت شکسته شود و حتماً جواب داده شود. من قبلاً سکوت کردم ولی دیگر نمی‌شد و الان دارم از طریق قانونی همه‌چیز را پیگیری می‌کنم.

*از این بحث‌ها خارج شویم و برسیم به موضوعی که در دو سه هفته گذشته، در فوتبال ایران داغ بوده است‌‌؛ ناپاکی و دلالی. در سه، چهار سال گذشته همواره ابهام‌‌هایی درباره مسئولان فدراسیون، مربیان، بازیکنان، خبرنگاران و... بوده. شما فکر می‌کنید مطرح کردن این قضیه در حالی که همه نشسته‌اند کنار گود و دارند نگاه می‌کنند، کمکی به فوتبال می‌کند؟
قطعاً کمک نمی‌کند. اگر ما مطرح می‌کنیم، باید مبارزه هم کنیم. راهش این است که عوامل ناپاک را از فوتبال کنار بگذاریم، کاری که در همه‌جای دنیا انجام می‌شود.

*آنها خیلی شلوغ‌کاری نمی‌کنند و ما بیشتر می‌بینیم رسیدگی می‌شود ولی در ایران انگار برعکس است.
بله؛ آنها به موقع شلوغ‌کاری هم می‌کنند ولی ما اگر شلوغ‌کاری می‌کنیم، باید یک کاری هم انجام بدهیم. این نمی‌شود که فقط حرف بزنیم. باید بیاییم و عمل کنیم به حرف‌‌هایی که می‌زنیم در آن صورت می‌توانیم به نتیجه برسیم. اگر قرار باشد همه‌‌اش هیاهو باشد، آنهایی که دارند غیرقانونی عمل می‌کنند در هیاهو خودشان را بالا می‌کشند و وقتی هم می‌بینند برخوردی نمی‌شود، با قدرت به کارشان ادامه می‌دهند. چند سال پیش بود که اتفاقاً برخوردهایی با یک‌سری آدم‌ها شد ولی این برخورد ادامه پیدا نکرد. به نظرم باید آدم‌‌هایی که فعالیت غیرقانونی می‌کنند، کنار گذاشته شوند.

*درباره خود شما هم گهگاه برخوردهای دوگانه‌ای شد. در همین جریان مایلی‌کهن، خواستند که مصاحبه نکنید.
من مصاحبه‌ای نکردم بلکه حرف را شخص دیگری زد. شما بروید جست‌وجو کنید و ببینید دعوایی بوده که من شروع‌کننده آن باشم؟ قطعاً به موردی دست پیدا نمی‌کنید چون معمولاً دیگران هستند که دعوا را شروع می‌کنند. من نباید از حق خودم دفاع کنم، موقعی که می‌آیند این‌طور به من توهین می‌کنند؟ وقتی یک‌سری مسائل پوچ و بی‌مورد را عنوان می‌کنند، من نباید بیایم و حرف بزنم؟ قطعاً باید از خودم دفاع کنم، همان‌طور که همه این کار را می‌کنند.

*نمی‌دانیم این اخبار تا چه حد درست است یا نه‌‌؛ ولی انگار شما هر دو شکایت خود از پرسپولیس و فدراسیون را پس گرفته‌‌اید و بی‌خیال طلب‌هایتان شده‌‌اید.
نه؛ این‌طور نیست. من از پرسپولیس طلب دارم. اخیراً هم صحبت‌هایی شده است و ان‌شاءا... به زودی این طلب من پرداخت می‌شود. درباره شکایتم از فدراسیون نیز اتفاقی نیفتاده و همه‌چیز مثل سابق است.

*به‌هر‌حال شما در فیفا نفوذ دارید و می‌توانستید از این نفوذ برای انجام کارهای خود استفاده کنید، درست است؟
من احتیاجی به نفوذ ندارم. آدم موقعی از نفوذ خودش استفاده می‌کند که حق نداشته باشد، ولی من حرف حق را می‌زنم. اگر هم به فیفا مدارک را بدهم، شک نکنید کارهایم با سرعت بیشتری پیگیری می‌شود. ولی من دنبال این نبودم که حق کسی را ناحق کنم. قانون وجود دارد و من از مراجع قانونی برای رسیدگی کمک گرفته‌ام.

*بازی ملوان را باختید، در حالی که شما روی نیمکت راه‌آهن حضور نداشتید. کمی هم درباره آن مسابقه حرف می‌زنید.
من هنوز بازی را ندیده‌ام ولی مطمئن باشید این تنها باری بود که اصلاً دوست نداشتم در مراسم بهترین‌‌های دنیا شرکت کنم. خیلی دلم اینجا بود، پیش تیمم. هر دقیقه نتیجه بازی را دنبال می‌کردم. خیلی ناراحت شدم از اینکه سه امتیاز را از دست دادیم. من مطمئن هستم می‌توانیم در بازی‌های بعدی جبران کنیم.

*راه‌آهن در لیگ‌برتر ماندنی می‌شود؟
ما جزو تیم‌هایی خواهیم بود که لیگ را با رتبه یک رقمی تمام می‌کنیم.

*یک سؤال هم درباره حضور دنیزلی در پرسپولیس می‌پرسیم. یک جورهایی سناریوی اول فصل در ابتدای نیم‌فصل دوم هم تکرار شد. پرسپولیس با باخت آغاز کرد ولی قطعاً شما دوست دارید تیم محبوبتان خوب نتیجه بگیرد، درست است؟ آن هم با دنیزلی...
مطمئناً. دنیزلی یکی از بزرگ‌ترین مربیانی است که به این مملکت آمده و دارد برای ما کار می‌کند. او نیاز به زمان دارد. من، هم کارش را دوست دارم و هم کاراکترش را. آرزوی قلبی‌ام این است که موفق شود و بتواند با پرسپولیس نتایج خوبی به‌دست بیاورد.

*اگر لازم باشد، برای حمایت او به آزادی می‌روید؟
بله، مطمئن باشید. من ایشان را دوست دارم ولی در حال حاضر با راه‌آهن قرارداد دارم و در خدمت این تیم هستم.

فرهاد عشوندی / خبرورزشی

DanielBahrami
01-15-2012, 21:05
دايي: صبا روي حادثه گل زد

سرمربي راه‌‌آهن اعتقاد دارد که تيمش در ديدار با صبا مستحق برد بوده است.

علی دایی پس از شکست 2 بر یک تیمش مقابل صبای قم گفت: در هر دو نیمه بهتر از صبا بازی کردیم و حق‌مان برد بود. اگر زدن ضربات آخر بیشتر دقت می‌کردیم، برنده می‌شدیم.

وی در مورد اینکه آیا در این مسابقه بازی را به اندیشه‌های ویسی واگذار نکرده است، ‌گفت: این یک نظر شخصی است و آن را قبول ندارم. صبایی‌ها روی یک حادثه به گل رسیدند.

دایی در مورد فصل نقل و انتقالات گفت: از اتفاقاتی که در این زمان گذشت راضی نبودم چرا که دست روی هر بازیکنی گذاشتیم، آن را به ما ندادند. 7 تا 8 بازیکن در لیست ما بودند که در نهایت نتوانستیم هیچ کدام را جذب کنیم.

سرمربی راه آهن در مورد فوتبال پاک و بحث دلالی در فوتبال یادآور شد: در رابطه با فدراسیون حرف‌هایم را زده‌ام و تمرکزم روی راه آهن است اما همین اندازه بگویم کسانی که در گذشته به کارهایشان رسیدند هنوز هم در این هیاهیو به همان کارها ادامه می‌دهند.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] _%D8%B1%D9%88%D9%8A_%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D8%AB%D9%87 _%DA%AF%D9%84_%D8%B2%D8%AF)

king123
01-16-2012, 17:05
هفته بیستم لیگ برتر؛ صبا 2 - راه‌آهن 1 [Only Registered And Activated Users Can See Links]

ساعت 15 هفته بیستم لیگ برتر ورزشگاه یادگار امام
تماشاچی: 1000 نفر
داور:جمشید دانشور
اخطار:کاشی، بختیاری‌زاده (صبا) عالیشاه (راه‌آهن)
صبا: حامد لک - سهراب بختیارزاده - مرتضی کاشی - وحید حمدی نژاد - رامین رضاییان - مجید حیدری - مجید هوتن(بروش 57) - مهدی بدرلو(داوودی 66) - میلاد نوری - علی مولایی(سلیمان فلاح 75) - غلامرضا عنایتی
سرمربی: عبدالله ویسی

راه‌آهن: فرشید کریمی - ابراهیم کریمی - حامد نورمحمدی - مهدی زارعی - علی غلام - حسین کاظمی - حسین پاشایی - محمود امنه - امیر عالیشاه - بهادر عبدی - علیرضا عباسفرد(76 رزاقی‌راد)
سرمربی: علی دایی

در نیمه نخست، 'علی مولایی' در دقیقه 18 تیم صبای قم را از میهمان خود پیش انداخت ولی گل دقیقه 35 'امید عالیشاه' برای تیم راه‌آهن سبب شد تا دو تیم در پایان این نیمه با نتیجه مساوی به رختكن بروند. اما گل 'رضا عنایتی' در دقیقه پایانی بازی سبب شد تا شاگردان 'عبدالله ویسی' در تیم صبای قم در مصاف با شاگردان 'علی دایی' در تیم راه‌آهن به پیروزی برسند. تیم صبای قم با كسب پیروزی 37 امتیازی شد و در مكان چهارم جدول رده‌بندی لیگ برتر و تیم راه‌آهن نیز با 19 امتیاز در رده شانزدهم قرار گرفت.
شرح گل‌ها:
0-1 صبا: علی مولایی در دقیقه 17 دقیقه توپ ارسالی پشت دفاع را با فراری سریع به گل اول تبدیل کرد.
1-1 راه‌آهن: در دقیقه 36 پاس محمود امنه به امید عالیشاه و پیشروی این بازیکن با ضربه او به گل مساوی تبدیل شد.
1-2 صبا: رضا عنایتی با یک ضربه کاشته گل برتری تیمش را در دقایق پایانی رقم زد.

king123
01-16-2012, 17:05
دایی: موقعیت‌های فراوانی را به هدر دادیم [Only Registered And Activated Users Can See Links]

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن شهرری بهتر بهره بردن از موقعیت‌های گلزنی را عامل برتری تیم فوتبال صبای قم مقابل تیمش عنوان کرد.
علی دایی دقایقی بعد از باخت دو بر یک تیمش در جدال خارج از خانه مقابل تیم فوتبال صبای قم که عصر یکشنبه در ورزشگاه یادگار امام قم برگزار شد، در جمع خبرنگاران تصریح کرد: به نظر من در نیمه اول، تیم ما نسبت به صبا بهتر بازی کرد و حتی در نیمه دوم موفق‌تر از صبا بودیم.
وی ادامه داد: در هر دو نیمه کنترل خوبی بر جریان مسابقه داشتیم و اگر از موقعیت‌های خود به خوبی بهره می‌بردیم، می‌توانستیم حتی صبا را در خانه و در حضور تماشاگرانش با شکست مواجه کنیم اما متأسفم از اینکه این اتفاق رخ نداد.
سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن شهرری یادآور شد: ما توپ‌های زیادی روی دروازه تیم صبای قم آوردیم ولی متأسفانه بازیکنان ما در ارسال پاس نهایی برای رسیدن به دروازه تیم صبا کم دقت بودند و موقعیت‌های فراوانی را به هدر دادیم.
وی عنوان کرد: ما در این دیدار برای رسیدن به پیروزی و سه امتیاز به میدان آمده بودیم و برای این مهم زحمت زیادی نیز متحمل شدیم اما به نظر من صبای قم تیم خوش شانسی بود که از موقعیت‌های خود به خوبی بهره برد و به پیروزی رسید.
دایی بیان داشت: در این دیدار حسین کعبی را به دلیل سه اخطاره بودن در اختیار نداشتیم ولی سایر بازیکنان ما بسیار خوب و قابل قبول بازی کردند و از بازی آنها کاملا راضی هستم زیرا نه تنها مقابل صبا مستحق شکست نبودیم بلکه این استحقاق را داشتیم که صبا را در قم شکست دهیم.
وی در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص عملکرد فدراسیون فوتبال در چهار سال گذشته، تصریح کرد: من هرگز در خصوص فدارسیون فوتبال صحبت نمی‌کنم زیرا قبلا در این خصوص حرف‌هایم را زده‌ام و نمی‌خواهم حرف دیگری داشته باشم.

منبع rahahansport.ir

king123
01-16-2012, 17:07
عنایتی: راه‌آهن نفس ما را برید [Only Registered And Activated Users Can See Links]

خبرگزاری پانا: رضا عنایتی در خصوص پیروزی صبا مقابل راه‌آهن اظهار داشت: بازی خیلی خوبی بود. تیم ما شروع خیلی خوبی داشت اما واقعا بازی راه‌آهنی‌ها باورنکردنی بود و خیلی خوب و با انگیزه فوتبال قشنگی ارائه کردند.
وی افزود: نیمه دوم پایاپای بود و بازی یک بر یک مساوی پیش می‌رفت. واقعا به قول ویسی بازی خطرناکی شده بود. شرایط روحی بچه‌ها به خاطر شکست دادن سپاهان در اصفهان طوری بود که امکان داشت، غرور ما را بگیرد ولی خوشحالم که این طور نشد و پابه پای راه‌آهن بودیم.
مهاجم صبای قم تصریح کرد: خوبی این بازی زیبا این بود که هیچ کدام از مربیان و تیم‌ها دوست نداشتند، بازی مساوی شود. هر 2 تیم فوتبال سراسر هجومی بازی کردند. من اصلا نمی‌توانم بگویم واقعا صبا سرتر از راه‌آهن بود چون دقایقی صبا و دقایقی راه‌آهن برتر بودند.
عنایتی گفت: راه‌آهن طوری بازی کرد که نفس ما را برید. آنها تیم خوبی دارند و فکر کنم فقط مساوی‌های زیادی که دارند، باعث شده پائین جدول باشند. می‌دانید که آنها کمترین باخت را دارند و مساوی کردن مقابل تیم‌های بزرگ هم توان می‌خواهد. به نظرم با این شرایطی که راه‌آهن دارد، از پائین جدول بالا می‌آید.
وی در خصوص گلزنی خود به تیم‌های قلعه نویی و دایی تاکید کرد: من هم شاگرد قلعه‌نویی بودم و هم شاگرد دایی. افتخار می‌کنم که شاگرد مربیان بزرگی بودم. بالاخره دوستی و رفاقت جای خود دارد و وقتی حرفه وسط می‌آید پای آبرو و حیثیت هم هست. من به وظیفه حرفه‌ای خود عمل کردم.

منبع rahahansport.ir

DanielBahrami
01-19-2012, 13:15
گل‌محمدي:فشردگي‌بازيها‌ب ه‌سود‌بازيکنان‌است

مربي تيم راه آهن شهرري تاکيد کرد: نتايج اين فصل تيم انتظارات ما را برآورده نکرده اما در ادامه مسابقات ليگ پيشرفت خواهيم کرد.

یحیی گل محمدی با اشاره به دو شکست اخیر تیم راه آهن عنوان داشت: دو بازی را پشت سر هم واگذار کردیم که البته مستحق شکست نبودیم. ما می‌توانستیم مقابل ملوان و صبای قم بازنده نباشیم اما در استفاده از موقعیت‌های خود موفق عمل نکردیم و همین امر موجب شکست تیم ما شد.

کاپیتان سال‌های نه چندان دور تیم ملی، افزود: قطعا این روندی نیست که انتظارات ما را برآورده کند و ما در ادامه نیم فصل دوم پیشرفت خواهیم کرد. تاکنون که ۳ هفته از رقابت‌های نیم فصل دوم گذشته امتیازات ما نسبت به ۳ هفته‌ای اول نیم فصل نخست بیشتر است و در ادامه هم سعی داریم عملکرد بهتری نسبت به تیم فصل اول داشته باشیم.

گل محمدی با اشاره به بازی تیم راه آهن مقابل نفت تهران که در ورزشگاه اکباتان تهران برگزار خواهد شد، گفت: نفت از بازیکنان جوان و با انگیزه‌ای بهره می‌برد و ما کار سختی را در مقابل این تیم پیش رو خواهیم داشت. در بازی رفت هم مقابل تیم نفت می‌توانستیم پیروز شویم، قصد داریم در این بازی نفت را شکست دهیم تا امتیازات از دست رفته را جبران کنیم.

مربی تیم راه آهن در پاسخ به این سوال که دلایل تساوی‌های پر تعداد این تیم در فصل جاری چیست؟ گفت: بازیکنان ما از فرصت‌های خود به خوبی استفاده نمی‌کنند، ضمن اینکه بازیکنان تیم در دادن پاس‌های آخر دقت لازم را به خرج نمی‌دهند.

وی ادامه داد: از ابتدای فصل تیم دست و پا شکسته‌ای را تحویل گرفتیم اما با این حال بازیکنان تیم ما نشان دادند چیزی از بازیکنان تیم‌های خوب کشور کم ندارند.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که آیا فشردگی مسابقات لیگ روی بازیکنان فشار نمی‌آورد و در ‌‌نهایت موجب تنزل سطح کیفی لیگ نمی‌شود؟ گفت: من اسم این مساله را فشردگی نمی‌گذارم. بازیکنان باید خود را با این شرایط وقف دهند. بازیکنان ما اگر تمرینات خود را به خوبی انجام دهند و همچنین زندگی سالمی داشته باشند، دچار مشکل نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقا فشردگی بازی‌ها به سود بازیکنان است، زیرا آن‌ها در شرایط مسابقه قرار می‌گیرند.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که آیا فشردگی بازی‌ها باعث مصدومیت بازیکنان نمی‌شود؟ گفت: من معتقدم اگر بازیکنان ریکاوری خوبی انجام دهند، مصدوم نمی‌شوند. این مساله به عملکرد بازیکنان در بیرون زمین و همچنین عملکرد کادرفنی هم بستگی دارد.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] F%D9%8A:%D9%81%D8%B4%D8%B1%D8%AF%DA%AF%D9%8A%E2%80 %8C%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A%D9%87%D8%A7%E2%80%8C%D 8%A8%D9%87%E2%80%8C%D8%B3%D9%88%D8%AF%E2%80%8C%D8% A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%86%E2%80 %8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA)

DanielBahrami
01-19-2012, 16:29
دايي:چيزي به نام سازمان ليگ نداريم

علي دايي مي‌گويد تيمش در دو بازي گذشته ليگ مستحق باخت نبوده اما مقابل نفت تهران فقط براي پيروزي به زمين مي‌رود.

سرمربي تيم فوتبال راه آهن در نشست خبري پيش از ديدار تيمش مقابل نفت تهران در هفته بيست و يکم ليگ برتر اظهار کرد: متاسفانه در دو بازي قبل با وجود اينکه خيلي خوب بازي کرده بوديم، نتايج را واگذار کرديم اما فردا به طور قطع به دنبال سه امتياز بازي هستيم تا به وضعيت خود در جدول سر و سامان دهيم.

دايي ادامه داد: فردا با تيم بسيار خوبي بازي داريم که از ابتداي ليگ در بين سه تيم بالاي جدول خود را نگه داشته. فرکي تيم خيلي خوبي را جمع کرده ولي ما تنها براي برد به ميدان مي‌رويم.

خبرنگاري در ادامه از علي دايي پرسيد آيا باشگاه راه آهن به خاطر نتايج ضعيف شما در هفته‌هاي گذشته اولتيماتومي به شما داده يا خير که سرمربي راه آهن با ناراحتي از پرسيده شدن اين سوال گفت: به هيچ عنوان چنين موضوعي اتفاق نيفتاده. شما بايد اين بحث را از باشگاه بپرسيد. من واقعا نمي‌دانم که اين صحبت‌ها را از کجا مي‌آوريد. آيا تا الان کسي در اين باره مصاحبه‌اي کرده و حرفي زده است؟ متاسفانه در افکار و روياهايتان دنبال بعضي مسائل مي‌گرديد. من با قدرت به کارم در راه آهن ادامه مي‌دهم و مطمئنا تيم ما در هفته‌هاي آينده خيلي بهتر خواهد شد و بعضي‌ها هم اين آرزوي خود را به يک جايي خواهند برد.

سرمربي راه آهن در ادامه درباره شکايت خود از مايلي کهن هم گفت: کارهاي اين شکايت انجام شده و همه چيز به طور قانوني پيگيري مي‌شود. اگر در اين باره سوالي داريد بايد از وکيلم بپرسيد.

دايي که قرار است در هفته آينده در يک ديدار دوستانه در هند و در ترکيب تيم منتخب جهان به ميدان برود،‌ پيرامون حضور خود در اين ديدار گفت: فعلا تمام کارها انجام شده و بليت‌هاي رفت و برگشت به هند را هم براي من فرستاده‌اند اما طبق زمان اين بليت‌ها من بايد شنبه از ايران بروم و چهارشنبه بازگردم که اين براي من مقدور نيست چرا که من دوشنبه تيمم بازي دارد و دوست دارم که در آن زمان در کنار تيمم باشم. اگر بتوانند کاري کنند که من در بازگشت روز دوشنبه در ايران باشم، به هند خواهم رفت. در غير اين صورت نمي‌توانم در اين بازي حضور داشته باشم.

وي در پاسخ به اين سوال که با توجه به حضور بازيکناني چون اميد عاليشاه در راه آهن، چه برنامه‌اي براي استفاده از بازيکنان جوان خود در بازي‌هاي آينده داريد گفت: متاسفانه نتايجي که تاکنون در ليگ گرفته‌ام کمي دست و بال ما را بسته است. استفاده از جوانان يک ريسک بزرگ است اما ما سعي مي‌کنيم که از آن‌ها به نحو احسن در تيم‌مان استفاده کنيم.

دايي درباره جايگزيني فرشيد کريمي به جاي حسن رودباريان در چند بازي گذشته هم گفت: متاسفانه رودباريان بعد از مسافرتي که داشت دچار مصدوميت از ناحيه کمر شد و در بازي اول ما در اصفهان، حتي جزو 18 بازيکن اصلي ما قرار نداشت و اين مصدوميت باعث شد يک هفته خانه‌نشين شود. با اين حال نبايد فراموش کنيم که فرشيد کريمي هم خوب کار مي‌کند و هر کس که آماده‌تر باشد، در دروازه‌ي راه آهن قرار خواهد گرفت.

خبرنگاري در ادامه از دايي پرسيد برخي مربيان از کيفيت نامناسب چند زمين ليگ از جمله زمين ورزشگاه راه آهن انتقاد دارند که سرمربي راه آهن در پاسخ گفت: اگر بخواهيم درست بگوييم 70 ـ 80 درصد زمين‌هاي ما غير استاندارد هستند و من به غير از ورزشگاه آزادي زمين مناسب ديگري را در ايران نمي‌بينم. البته نه تنها زمين بلکه خيلي چيزهاي ديگر هم هستند که ما در آن‌ها مشکل داريم مثل توپ. شما در هيچ جاي دنيا پيدا نمي‌کنيد که در ليگ‌شان از چنين توپ‌هايي استفاده کنند اما ما بايد به خاطر قرارداد سازمان ليگ از اين توپ‌ها استفاده کنيم که همه آن‌ها بعد از دو، سه ماه استفاده کردن، خراب مي‌شوند. اين مشکل مملکت ماست که زيرساخت‌هايمان درست نيست و چيزي به اسم ليگ حرفه‌اي نداريم.

دايي ادامه داد: ‌ليگ ايران يک ليگ آماتور است. زماني که هيچ تيمي زمين تمرين اختصاصي ندارد و باشگاه‌ها نمي‌توانند بليت فروشي کنند و يا از تبليغات دور زمين استفاده کنند، نمي‌توانيم روي ليگ‌مان نام حرفه‌اي بگذاريم.

علي دايي در پايان نشست خبري‌اش درباره انتقاد برخي مربيان به اردوي تيم ملي پيش از ديدار با قطر که قرار است دهم اسفند برگزار شود گفت: مطمئنا بايد حق را به کي‌روش بدهيم. او تصميم‌گيرنده نهايي است و ما همه بايد تلاش کنيم که تيم ملي خوبي داشته باشيم. نبايد فقط جلوي چشم‌مان را ببينيم. اگر اين 10 روز تعطيل شود، ‌در واقع به آينده فوتبال‌مان کمک شده است. مطمئنا تيم ملي که از گروهش صعود کرده در يک بازي خانگي مقابل قطر با يک روز اردو هم مي‌تواند به پيروزي برسد اما اين موضوع به آينده تيم ملي و بازي‌هاي سختي که اين تيم در پيش دارد کمک مي‌کند. ما همه موظفيم که به تيم ملي در راه رسيدن به جام جهاني کمک کنيم.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] D9%8A_%D8%A8%D9%87_%D9%86%D8%A7%D9%85_%D8%B3%D8%A7 %D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D9%84%D9%8A%DA%AF_%D9%86 %D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D9%85)

DanielBahrami
01-21-2012, 17:43
دايي: در روزي که نبايد مي‌برديم، برديم

سرمربي راه‌آهن گفت: در روزي که نبايد مي‌برديم توانستيم برابر نفت تهران به پيروزي دست يابيم.

علی دایی پس از پیروزی 2 بر یک راه‌آهن برابر نفت تهران، گفت: فکر کنم یکی از سخت‌ترین بازی‌هایمان را در لیگ برتر انجام دادیم. نفت تهران تیم بسیار خوبی است و در هر دو نیمه بازی خوبی به نمایش گذاشت، من از نحوه بازی بازیکنانم به غیر 20 دقیقه پایانی راضی نیستم.

وی ادامه داد: گلی که از نفت دریافت کردیم، موقعیتی نبود که بخواهیم گل بخوریم. فرصت‌هایی به مراتب بهتر در نیمه اول روی دروازه ما به وجود آمد که می‌توانست گل شود.

سرمربی راه‌آهن خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان در این دیدار دنبال مساوی نبودیم و از اول برای پیروزی وارد میدان شدیم. در این فصل ما بدشانسی‌های زیادی داشتیم و در بازی‌هایی که مستحق پیروزی بودیم به این امر دست نیافتیم اما شاید در روزی که نباید بازی را می‌بردیم توانستیم به برتری دست یابیم.

دایی افزود: سه بازی در نیم‌‌فصل دوم انجام دادیم که عملکرد خوبی داشتیم. در بازی برابر صبا و ملوان نیز موقعیت‌هایمان زیاد بود اما خوب نتیجه نگرفتیم. امروز خدا لطف داشت و توانستیم سه امتیاز بازی را کسب کنیم. این پیروزی برای ما حیاتی بود. ما همیشه در دقایق پایانی گل می‌خوریم و در این بازی توانستیم در دقایق پایانی به گل دست‌یابیم.

وی در مورد حضور کی‌روش در ورزشگاه تصریح کرد: بازیکنانم زحمت زیادی در زمین می‌کشند و به نظرم چیزی از ملی‌پوشان کم ندارند. آنها هم می‌توانند در تیم ملی حضور یابند و امیدوارم بتوانیم افرادی در آینده تربیت کنیم که به درد تیم ملی بخورند و در خدمت مملکت باشند.

دایی درباره عملکرد داوران در این دیدار گفت: صحبتی در مورد داوری نمی‌کنم.

وی در مورد اینکه حسین فرکی عنوان کرده این دیدار باید با نتیجه 10 بر 2 به سود نفت تهران تمام می‌شد، اظهار داشت: اگر اینطور بود که بستکبال می‌شد. اگر قرار باشد هر توپی که از کنار دروازه به اوت برود به گل تبدیل شود یا باید هندبال بازی کنیم یا بستکبال! حسین فرکی را دوست دارم و او بزرگ من است، صحبت‌های او را نیز با جان و دل قبول می‌کنم. همانطور که گفتم خدا در این دیدار به ما لطف داشت اما اگر بخواهیم هر توپی را گل تلقی کنیم در آن صورت باید هندبال یا بستکبال بازی کنیم.

منبع :

king123
01-21-2012, 18:37
فرکی: بدشانس‌ترین تیم لیگ بوده‌ایم

مهر: سرمربی تیم فوتبال نفت تهران با ابراز تاسف از شکست تیمش مقابل راه آهن شهرری گفت: با موقعیت‌های فراوانی که داشتیم باید راه‌آهن را با نتیجه 10 بر 2 شکست می‌دادیم.
حسین فرکی پس از شکست 2 بر یک تیمش مقابل راه‌آهن شهرری با بیان این مطلب افزود: فکر می‌کنم در 2 هفته اخیر بدشناس‌ترین تیم لیگ بودیم. متاسفانه در روزی که موقعیت‌های بسیاری برای گلزنی داشتیم و می‌توانستیم پیروز شویم مقابل راه‌آهن شکست خوردیم.
فرکی خاطر نشان کرد: در این دیدار بسیار بدشناس بودیم و اگر موقعیت‌های‌مان گل می‌شد باید با نتیجه 10 بر 2 راه‌آهن را شکست می‌دادیم.
سرمربی تیم نفت تهران تاکید کرد: هر چقدر که راه‌آهنی‌ها در هفته‌های گذشته و در دقایق پایانی گل می‌خوردند انگار این مسئله به تیم ما سرایت کرده و ما در 2 بازی اخیر بسیار بدشناس بودیم. یک گل در دقیقه 2 و گل دوم در دقایق 3+90 نشان از آن دارد که نفت در بدشناسی کامل به سر برده است و امیدواریم بتوانیم در هفته‌های آینده این بدشناسی را از تیم خود دور کنیم.
وی ضمن ابراز رضایت از عملکرد بازیکنان خود گفت: از تمامی بازیکنان رضایت کامل دارم. اگر چه ما در مقابل راه‌آهن به سه امتیاز این دیدار دست پیدا نکردیم اما این مسئله چیزی از ارزش‌های بازیکنان ما کم نمی‌کند. من معتقدم با پتانسیلی که جوانان ما دارند می‌توانیم در هفته‌های آینده سربلند از زمین بیرون بیاییم.
فرکی در خصوص پایین بودن سن بازیکنانش و استفاده نکردن از ایمان موسوی در این دیدار گفت: ایمان یکی از بازیکنان خوب ماست که هر زمانی که برای ما به میدان رفته تمام تلاش خود را کرده تا تیم به موفقیت برسد اما هر بازیکنی یک دوره افت دارد و ایمان موسوی نیز از این قاعده مستثنی نیست.
وی خاطر نشان کرد: تیم ما تیم بسیار جوانی است و میانگین سنی پایین دارد که به عنوان مثال باید بگویم 2 مدافع وسط ما 19 و 21 سال سن دارند. این نشان می‌دهد که ما یکی از تیم‌هایی هستیم که به بازیکنان جوان اهمیت خاصی می‌دهیم.
سرمربی نفت تهران در پایان ابراز امیدواری کرد با تمرینات منظمی که در آینده انجام خواهند داد همان روندی که در نیم فصل اول داشتند، دوباره پیدا کنند.
منبع rahahansport.ir

DanielBahrami
01-22-2012, 12:47
باشگاه راه‌آهن به بازيکنانش پاداش داد

بازيکنان تيم فوتبال راه‌آهن پاداش پيروزي مقابل نفت تهران را دريافت کردند.

بازیکنان تیم راه‌آهن که بعد از مدت ها توانستند در ورزشگاه اکباتان به پیروزی برسند، پاداش خود را دریافت کردند.

سرپرست این تیم بعد از مسابقه با نفت تهران به هر بازیکن مبلغ ۴۰۰ هزار تومان بعنوان پاداش پرداخت کرد.

علی دایی سرمربی راه‌‌آهن هم از بازیکنان خواست از این پس تمرکز خود را در مسابقات بالا ببرند و نگذارند به راحتی امتیاز از دست بدهند.

ً

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%A2%D9%87%D9%86_%D8%A8%D9%8 7_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%86 %D8%B4_%D9%BE%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B4_%D8%AF%D8%A7 %D8%AF)

DanielBahrami
01-23-2012, 13:27
به خاطر بازي با مس سرچشمه

دايي حاضر به بازي در تيم منتخب جهان نشد

سرمربي تيم فوتبال راه آهن حاضر به بازي در تيم منتخب جهان نشد.

روز یکشنبه ( امروز) قرار بود به مناسبت یکصد سالگی فوتبال هندوستان تیم منتخب جهان در هند در دیداری دوستانه به میدان برود و از علی دایی به عنوان یکی از اسطوره‌های سرشناس فوتبال جهان دعوت شده بود که در این بازی شرکت کند اما دایی که نمی‌خواست دیدار حساس تیمش برابر مس سرچشمه در لیگ برتر را از دست بدهد از مسئولان برگزاری مسابقه درخواست کرد تاریخ بلیت برگشت او را تغییر بدهند تا او بتواند روز سه‌شنبه به ایران بازگردد.

مسئولان برگزاری مسابقه با این درخواست موافقت نکردند زیرا سه‌شنبه شب و بعد از بازی دوستان منتخب جهان مراسمی برگزار می‌شد که دایی باید در آن مراسم هم حاضر می‌شد و به این ترتیب دایی قید حضور در این بازی دوستانه را زد.

راه آهن روز چهارشنبه در هفته بیست و دوم لیگ برتر میهمان تیم انتهای جدولی مس سرچشمه است و این بازی برای راه آهن بسیار حساس است.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] D8%B1_%D8%A8%D9%87_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A_%D8%AF %D8%B1_%D8%AA%D9%8A%D9%85_%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%AE %D8%A8_%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86_%D9%86%D8%B4%D8%AF )

DanielBahrami
01-23-2012, 19:54
کعبي: چاره اي جز پيروزي مقابل مس نداريم

هافبک تيم فوتبال راه آهن درباره ديدار پس فردا(چهارشنبه) تيمش مقابل مس سرچشمه گفت: بازي سختي است اما چاره اي جز پيروزي مقابل اين تيم نداريم.

حسین کعبی با اشاره به اینکه در صورت کسب هر نتیجه ای غیر از پیروزی کار تیم راه آهن درادامه رقابت های لیگ برتر دشوارتر خواهد شد، گفت: فاصله امتیازی تیم هایی که در انتهای جدول رده بندی لیگ برتر قراردارند بسیار نزدیک است و تیم ها برای ماندن در لیگ با یکدیگر رقابت سختی دارند.

وی افزود: دراین شرایط کسب یک پیروزی تیم ها را از پایین جدول رده بندی لیگ برتر جدا و به رده های میانی جدول می رساند برهمین اساس ما نمی خواهیم در دیدار های پیش رو به خصوص مقابل مس بازنده باشیم.

هافبک تیم فوتبال راه آهن درباره این دیدار تصریح کرد: بازی سختی است چرا که درست در شرایطی ما با تیم مس بازی داریم که این تیم هیچ چیزی برای از دست دادن ندارد و به طور حتم بازیکنان این تیم برای کسب پیروزی برابر تیم ما دست به هر کاری خواهند زد.

کعبی درخصوص پیروزی تیمش برابر نفت تهران در هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر نیز گفت: ابتدا به کادر فنی این تیم به خصوص حسین فرکی بابت جمع کردن این تیم تبریک می گویم. معتقدم اگر این ترکیب در فصل آینده نیز حفظ شود نفت تهران درفصل بعد برای تمامی تیم ها دردسرساز خواهد شد.

به گفته وی حق تیم راه آهن درآن دیدار کسب پیروزی نبود اما از اینکه اقبال در دقایق پایانی یکبار هم به تیم راه آهن روی خوش نشان داده است ابراز خوشحالی کرد.

گفتنی است، تیم فوتبال راه آهن در چارچوب رقابت های هفته بیست و دوم لیگ برتر پس فردا(چهارشنبه) برابر تیم مس سرچشمه صف آرایی خواهد کرد این بازی درورزشگاه شهید باهنر کرمان برگزارمی شود.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] %D9%87_%D8%A7%D9%8A_%D8%AC%D8%B2_%D9%BE%D9%8A%D8%B 1%D9%88%D8%B2%D9%8A_%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84 _%D9%85%D8%B3_%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D9%85 _)

DanielBahrami
01-25-2012, 18:55
دايي: اجازه بدهند راه آهن نتايج بهتري مي‌گيرد

سرمربي تيم فوتبال راه‌آهن گفت: کجاي دنيا بازيکن پس از دريافت دو کارت زرد از زمين بازي اخراج نمي‌شود؟

علی دایی پس از شکست 2 بر یک راه آهن برابر مس سرچشمه گفت: تیم پیروز در این میدان از لحاظ فنی مشخص نشد بلکه این داوری بود که برنده را مشخص کرد. همه دیدند که در هر دو نیمه ما از لحاظ فنی سرتر ‌بودیم ولی متأسفانه اشتباهات داوری در حدی بود که نتیجه این بازی را به سود مس سرچشمه رقم زد.

وی افزود: هیچ جای دنیا ندیدم که چنین اتفاقی رخ دهد. کجای دنیا وقتی بازیکنی دو کارت زرد دریافت می‌کند اخراج نمی‌شود. چرا این اشتباهات فقط برای ما رخ می‌دهد؟ تمام تلاش خود را خواهیم کرد و تا مشخص شدن این امر پیگیری می‌کنیم.

سرمربی راه آهن تاکید کرد: از عملکرد بازیکنان تیمم رضایت دارم. هرکسی که در ورزشگاه بود دید که حملات زیادی کردیم و موقعیت‌های زیادی روی دروازه مس خلق کردیم اما اشتباهاتی که برای ما تمام شدنی هم نیست نتیجه بازی را رقم زد.

دایی گفت: با این شکست کار تیم ما گره نمی‌خورد. اگر اجازه دهند می‌توانیم به جایگاه اصلی خود برگردیم. جایگاه راه آهن هم اکنون در این رده نیست و می‌توانیم در بازی‌های آینده جایگاه بهتری را کسب کنیم.

وی درباره عدم سفر به هند برای حضور در تیم منتخب ستارگان جهان خاطرنشان کرد: این طور نیست که من به مربیان خود اعتقاد نداشته باشم ولی شرایط تیمم حساس بود و باتوجه به اینکه به دیدار امروز نمی‌رسیدم تصمیم گرفتم به هند نروم. دلم نیامد تا تیمم را تنها بگذارم و تصمیم گرفتم در کنار بازیکنان بمانم.

گفتنی است، در این دیدار داور به اویس کردجهان بازیکن مس سرچشمه کارت زرد داد که در این لحظه مسئولان راه‌‌آهن تصور کردند این بازیکن کارت زرد دوم را گرفته در حالی که داور بازی اعلام کرد اخطار قبلی را به منصوری داده شده بود. اعتراض دایی نیز به این موضوع بود.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] %D8%B2%D9%87_%D8%A8%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF_%D8%B1 %D8%A7%D9%87_%D8%A2%D9%87%D9%86_%D9%86%D8%AA%D8%A7 %D9%8A%D8%AC_%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%D9%8A_%D9%85 %D9%8A%E2%80%8C%DA%AF%D9%8A%D8%B1%D8%AF)

DanielBahrami
01-25-2012, 19:30
انصاري‌فرد:بازي بايد تکرار شود

مديرعامل باشگاه راه آهن تأکيد کرد که بازيکن شماره 2مس سرچشمه 2 کارت زرد گرفت.

محمدحسن انصاری فرد درباره اتفاقات رخ داده در بازی راه آهن و مس سرچشمه که منجر به شکست 2 بر یک راه آهن شد عنوان کرد: در این دیدار اتفاقات زیادی رقم خورد که به طور حتم مسئولان محترم کمیته داوران این اتفاقات را کارشناسی می‌کنند. این مسابقه دو ناظر مطرح داشت اول جلال مرادی ناظر بازی و دوم مسعود عنایت ناظر داوری.

وی افزود: یکی از اتفاقات مسابقه نشان دادن دو کارت زرد به بازیکن شماره ۲ مس کرمان یعنی اویس کردجهان بود. تصاویری که فیلمبردار باشگاه گرفته به وضوح نشان می‌دهد که داور به شماره ۲ مس سرچشمه کارت نشان داده اما در گفت وگویی که من با مرادی داشتم او عنوان کرد که داور همان لحظه اخطار را اصلاح کرده و به نام محمد منصوری زده است. در حالی که تصاویر واضح نشان می‌دهد که کارت زرد مقابل شماره 2 قرار گرفته است.

انصاری فرد تصریح کرد: در نیمه دوم هم شماره 2 یعنی کردجهان مرتکب خطا شد و داور به او کارت زرد نشان داد در همان لحظه عنایت ناظر داوری که در جایگاه ویژه بود و این صحنه را دید گفتم و ایشان هم به یادداشت‌هایش نگاه کرد و حتی فردی را مأمور کرد که به ناظر مسابقه بگوید شماره ۲ مس دو کارت زرد دریافت کرده و باید اخراج شود.

مدیرعامل باشگاه راه آهن خاطرنشان کرد: این اتفاقی است که افتاده و ما فردا با مسئولان کمیته داوران و سازمان لیگ صحبت و مستندانمان را ارائه می‌کنیم. طبق ماده ۳۸ آیین نامه انضباطی درخواست تکرار بازی را داریم. بر اساس این ماده در صورتی که مقامات رسمی اشتباهی در بازی انجام دهند با تأیید کمیته برگزاری مسابقات بازی تکرار خواهد شد.

انصاری فرد در پایان به فارس گفت: به اعتقاد ما و همچنین تصویری که وجود دارد داور که مقام رسمی بازی است مرتکب اشتباه شده و از مسئولان سازمان لیگ و کمیته داوران درخواست می‌کنیم پرونده را موشکافانه بررسی و قانون را اجرا کنند.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] C%D9%81%D8%B1%D8%AF:%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A_%D8%A 8%D8%A7%D9%8A%D8%AF_%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1 _%D8%B4%D9%88%D8%AF)

king123
01-28-2012, 13:49
بازی بعدی
یکشنبه 09/11/1390
ساعت 15:30
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ............... [Only Registered And Activated Users Can See Links]
راه آهن............................................ ........... شهرداری تبریز

DanielBahrami
01-28-2012, 17:13
دايي: بازي سختي برابر شهرداري تبريز داريم

سرمربي تيم فوتبال راه آهن در آستانه بيست و سوم ليگ برتر فوتبال با تاکيد بر اين که ديدار تيمش برابر مس سرچشمه بايد تجديد شود، درباره بازي اين هفته گفت: بازي سختي برابر شهرداري تبريز داريم.

علی دايي در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر شهرداري تبريز و پيش از آن که درباره اين بازي صحبت کند، به بازي هفته‌ گذشته تيمش برابر مس سرچشمه اشاره کرد و گفت: وضعيت ما اکنون مشخص است، بازي گذشته را به دليل اشتباهات داوران از دست داديم، در حالي که روي امتيازاتش خيلي حساب کرده بوديم. يکشنبه هم بازي مهمي در برابر شهرداري تبريز داريم. تيمي که خوب بازي مي‌کند و در دو بازي گذشته‌اش با وجود اينکه حقش نبود شکست خورد. با توجه به شرايط جدول اين بازي بسيار سخت است، اما از آنجايي که ما در خانه بازي مي‌کنيم، تمام تلاشمان خواهيم کرد که پيروز شويم. البته متاسفانه داور بازي با مس سرچشمه علاوه بر اشتباهاتش باعث شد دو بازيکن ما هم از اين بازي محروم شوند.

سرمربي راه‌آهن در ادامه با تاکيد بر اين که بر اساس قانون ديدار تيمش برابر مس سرچشمه بايد تجديد شود، گفت: بر اساس ماده 38 قانون کميته‌ انضباطي، فدراسيون بايد اين بازي را بررسي کند. بر اساس اين قانون اگر يکي از مسئولان بازي اشتباهي کنند که باعث شود تيم ضرر کند، بازي بايد تجديد شود. داور در آن بازي دو کارت زرد به حريف داد و او را اخراج نکرد در حالي که ادعا مي‌شود داور کارت زرد اول را به بازيکن ديگري داده است، قانون هم اينجا مي‌گويد که داور در صورت تغيير نظرش درباره کارت بايد به گونه‌اي اين مساله را به همه نشان دهد و کارت را به بازيکنان مورد نظر نشان دهد تا همه بدانند که کدام بازيکن کارت گرفته است. اين که پس از بازي روي کاغذ بنويسند که کارت مال چه کسي بوده است، کافي نيست. به هر حال يک بازيکن مس سرچشمه بيست و چند دقيقه به صورت غير مجاز بازي کرده است و به همين دليل بايد بازي تجديد شود.

وي در ادامه به يکي از بازي‌هاي ليگ برتر انگليس در سال 2000 بين تيم‌هاي آرسنال و آستون ويلا اشاره کرد و گفت: در آن بازي داور به يکي از بازيکنان آستون ويلا دو کارت زرد داد ولي اخراج نکرد؛ اين کار باعث شد هم آرسنال زمين بازي را ترک کند و هم تماشاگران به شدت اعتراض کنند، تا داور مجبور شود کارت قرمزش را به بازيکن بدهد. نمي‌دانم چرا هر چه اتفاق نادر است براي ما مي‌افتد! و جالب اين است که کسي هم پاسخگو نيست. در بازي رفت ما با شهرداري تبريز داور مي توانست در دقيقه 90 با آوانتاژ باعث شود که ما به گل برسيم، اما اين کار را نکرد که باعث اعتراض ما شد. همان زمان نايب رييس کميته‌ داوران گفت که اين حق داور است که چه زماني آوانتاژ بدهد و چه زماني ندهد، اما در عين حال آن داور را سه هفته‌ محروم کردند. سوال من اين است که اگر حرف ما اشتباه بود، چرا داور محروم شد. قانون براي همه يکي است و بر اساس همان قانون بازي ما با مس سرچشمه بايد تجديد شود و گرنه اگر فوتبالي نگاه کنيم، ما در صد بازي هم به سرچشمه نمي‌بازيم. الان يکي به من بگويد که کي داور کارت زردش را به شماره هفت سرچشمه داده است که ما نديده ايم.

در ادامه خبرنگاري به علي دايي گفت که حسين عسگري گفته است، بازي تحت هيچ شرايطي تجديد نمي‌شود که دايي در پاسخش گفت: اين مساله در حيطه‌ي وظايف کميته‌ داوران نيست که نظر بدهد، بلکه کميته‌ انضباطي فدراسيون بايد اظهار نظر کند. عسگري مي‌تواند تنها نظرش را درباره داوري مسابقات بدهد، نه اين که بازي تجديد مي‌شود يا نه. متاسفانه ما در کارهايي دخالت مي‌کنيم که به ما ربطي ندارد. عسگري در يکي از مصاحبه‌ها گفته است که اگر فلان تيم توپ‌هايش را گل مي‌کرد، اين مسايل پيش نمي‌آمد. حرف من اين است که اگر ما موقعيت‌هايمان را گل نکنيم خودمان ضرر مي‌کنيم نه داوران، اما اگر داوران اشتباه کنند، ضررش براي ما است. درباره بازي با مس سرچشمه هم از باشگاه خواهش کرده‌ام که قضيه را به کميته‌ انضباطي ارجاع دهد. ما حرف غير منطقي نمي‌زنيم، ولي کسي به ما اجازه نمي‌دهد که حرفمان را مطرح کنيم.

دايي در ادامه و در پاسخ به اين سوال که فشردگي بازي‌هاي ليگ برتر چه تاثيري در عملکرد تيمش داشته است، گفت: متاسفانه نمي‌دانم برنامه بازي‌ها چگونه است؟ ما اصلا براي بازي با شهرداري وقت نداشتيم تمرين کنيم؛ فشردگي بازي‌ها بالا است و اين مساله کيفيت بازي‌ها را کم و بازيکنان را خسته مي‌کند. در اين شرايط کار تاکتيکي نمي‌توان کرد و ما نمي توانيم نقاط قوت خود را بيشتر کرده و نقاط ضعفمان را بپوشانيم.

وي در ادامه در پاسخ به اين سوال که آيا در فصل آينده هم در راه‌آهن خواهد ماند، گفت: اين به سياست باشگاه بر مي‌گردد. ما هدفمان رسيدن به جاهاي بهتري است. چون هنوز به جاي بهتري نرسيده‌ايم، انسان به سعي و تلاش زنده است و من هم به هر جايي که رسيده‌ام برايم نقطه شروع تازه‌اي بوده است، من دوست دارم هر روز پيشرفت کنم و سعيم اين است که در راه‌آهن مجموعه خوبي بسازم که در سال‌هاي بعد مثمر ثمر باشم.

دايي در ادامه در برابر سوالي درباره داربي پايتخت قرار گرفت، او گفت: بايد به کارنامه مربيان نگاه کنيد، من افتخار مي‌کنم که در دو بازي که برابر استقلال باخته‌ام شايسته باخت نبوده‌ام. ما بهترين بازي‌هايمان را مقابل استقلال انجام داديم و شواهد همه چيز را نشان مي‌دهد. فرصت‌هاي گل ما و استقلال را ببينيد. علاوه بر اين همچنين ما در آن دو بازي از داوري خورديم. در آن زمان با اين که شرمنده مردم شديم، اما به دليل بازي خوبمان هيچ گاه مورد اعتراض آن‌ها قرار نگرفتيم. من وجدانم راحت است که هر چه داشته‌ام در اختيار تيم گذاشته‌ام. بعضي اوقات انسان خدا را فراموش مي‌کند. من هميشه به خدا توکل کرده‌ام چون همه چيز به من داده است و اين توکل روز به روز بيشتر مي‌شود. من هيچ گاه گذشته‌ام را فراموش نکرده‌ام و با اين که در گذشته زندگي نمي کنم، هميشه از تجاربم براي آينده استفاده کردم.

وي در پايان درباره آخرين وضعيت شکايتش از مايلي کهن گفت: وکيل من پيگير کارها است و من دوست ندارم ديگر درباره‌اش صحبت کنم، قانون بين من و کساني که به من تهمت مي‌زنند، قضاوت مي‌کند و حق را به حق دار مي‌دهد.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] %D9%8A_%D8%B3%D8%AE%D8%AA%D9%8A_%D8%A8%D8%B1%D8%A7 %D8%A8%D8%B1_%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1% D9%8A_%D8%AA%D8%A8%D8%B1%D9%8A%D8%B2_%D8%AF%D8%A7% D8%B1%D9%8A%D9%85_)

king123
01-29-2012, 10:51
دایی: چرا اتفاقات نادر فقط برای ما می‌افتد؟

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن در آستانه هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال با تاكید بر این كه دیدار تیمش برابر مس سرچشمه باید تجدید شود، درباره بازی این هفته گفت: بازی سختی برابر شهرداری تبریز داریم.
علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر شهرداری تبریز و پیش از آن كه درباره این بازی صحبت كند، به بازی هفته‌ گذشته تیمش برابر مس سرچشمه اشاره كرد و گفت: وضعیت ما اكنون مشخص است، بازی گذشته را به دلیل اشتباهات داوران از دست دادیم، در حالی كه روی امتیازاتش خیلی حساب كرده بودیم. یكشنبه هم بازی مهمی در برابر شهرداری تبریز داریم. تیمی كه خوب بازی می‌كند و در دو بازی گذشته‌اش با وجود اینكه حقش نبود شكست خورد. با توجه به شرایط جدول این بازی بسیار سخت است، اما از آنجایی كه ما در خانه بازی می‌كنیم، تمام تلاشمان خواهیم كرد كه پیروز شویم. البته متاسفانه داور بازی با مس سرچشمه علاوه بر اشتباهاتش باعث شد دو بازیكن ما هم از این بازی محروم شوند.
سرمربی راه‌آهن در ادامه با تاكید بر این كه بر اساس قانون، دیدار تیمش برابر مس سرچشمه باید تجدید شود، گفت: بر اساس ماده 38 قانون كمیته‌ انضباطی، فدراسیون باید این بازی را بررسی كند. بر اساس این قانون اگر یكی از مسئولان بازی اشتباهی كند كه باعث شود تیم ضرر كند، بازی باید تجدید شود. داور در آن بازی دو كارت زرد به حریف داد و او را اخراج نكرد در حالی كه ادعا می‌شود داور كارت زرد اول را به بازیكن دیگری داده است، قانون هم اینجا می‌گوید كه داور در صورت تغییر نظرش درباره كارت باید به گونه‌ای این مساله را به همه نشان دهد و كارت را به بازیكنان مورد نظر نشان دهد تا همه بدانند كه كدام بازیكن كارت گرفته است. این كه پس از بازی روی كاغذ بنویسند كه كارت مال چه كسی بوده است، كافی نیست. به هر حال یك بازیكن مس سرچشمه بیست و چند دقیقه به صورت غیر مجاز بازی كرده است و به همین دلیل باید بازی تجدید شود.
وی در ادامه به یكی از بازی‌های لیگ برتر انگلیس در سال 2000 بین تیم‌های آرسنال و آستون ویلا اشاره كرد و گفت: در آن بازی داور به یكی از بازیكنان آستون ویلا دو كارت زرد داد ولی اخراج نكرد؛ این كار باعث شد هم آرسنال زمین بازی را ترك كند و هم تماشاگران به شدت اعتراض كنند، تا داور مجبور شود كارت قرمزش را به بازیكن بدهد. نمی‌دانم چرا هر چه اتفاق نادر است برای ما می‌افتد! و جالب این است كه كسی هم پاسخگو نیست. در بازی رفت ما با شهرداری تبریز داور می‌توانست در دقیقه 90 با آوانتاژ باعث شود كه ما به گل برسیم، اما این كار را نكرد كه باعث اعتراض ما شد. همان زمان نایب رییس كمیته‌ داوران گفت كه این حق داور است كه چه زمانی آوانتاژ بدهد و چه زمانی ندهد، اما در عین حال آن داور را سه هفته‌ محروم كردند. سوال من این است كه اگر حرف ما اشتباه بود، چرا داور محروم شد. قانون برای همه یكی است و بر اساس همان قانون بازی ما با مس سرچشمه باید تجدید شود و گرنه اگر فوتبالی نگاه كنیم، ما در صد بازی هم به سرچشمه نمی‌بازیم. الان یكی به من بگوید كه كی داور كارت زردش را به شماره هفت سرچشمه داده است كه ما ندیده‌ایم.
در ادامه خبرنگاری به علی دایی گفت كه حسین عسگری گفته است، بازی تحت هیچ شرایطی تجدید نمی‌شود كه دایی در پاسخش گفت: این مساله در حیطه‌ی وظایف كمیته‌ داوران نیست كه نظر بدهد، بلكه كمیته‌ انضباطی فدراسیون باید اظهار نظر كند. عسگری می‌تواند تنها نظرش را درباره داوری مسابقات بدهد، نه این كه بازی تجدید می‌شود یا نه. متاسفانه ما در كارهایی دخالت می‌كنیم كه به ما ربطی ندارد. عسگری در یكی از مصاحبه‌ها گفته است كه اگر فلان تیم توپ‌هایش را گل می‌كرد، این مسایل پیش نمی‌آمد. حرف من این است كه اگر ما موقعیت‌هایمان را گل نكنیم خودمان ضرر می‌كنیم نه داوران، اما اگر داوران اشتباه كنند، ضررش برای ما است. درباره بازی با مس سرچشمه هم از باشگاه خواهش كرده‌ام كه قضیه را به كمیته‌ انضباطی ارجاع دهد. ما حرف غیر منطقی نمی‌زنیم، ولی كسی به ما اجازه نمی‌دهد كه حرفمان را مطرح كنیم.
دایی در ادامه و در پاسخ به این سوال كه فشردگی بازی‌های لیگ برتر چه تاثیری در عملكرد تیمش داشته است، گفت: متاسفانه نمی‌دانم برنامه بازی‌ها چگونه است؟ ما اصلا برای بازی با شهرداری وقت نداشتیم تمرین كنیم؛ فشردگی بازی‌ها بالا است و این مساله كیفیت بازی‌ها را كم و بازیكنان را خسته می‌كند. در این شرایط كار تاكتیكی نمی‌توان كرد و ما نمی‌توانیم نقاط قوت خود را بیشتر كرده و نقاط ضعفمان را بپوشانیم. ما عملا فقط می‌توانیم ریكاوری كنیم تا فقط بتوانیم بازی كنیم، اما در اینجا نكته‌ای مطرح می‌شود كه آن كم شدن تیم‌های لیگ است. به نظر من این كار پاك كردن صورت مساله است. ما كشور پهناوری داریم كه كم كردن لیگ برتر باعث اجحاف در حق بسیاری از مردم می‌شود. ما چرا نباید در لیگمان 20 تیم داشته باشیم. ما باید فكر اساسی كنیم كه امكاناتمان را گسترش دهیم.
سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن در ادامه درباره انتخابات پیش روی فدراسیون هم گفت: درباره این مساله گفته‌ام كه هیچ گاه حرفی نمی‌زنم، چون مسایل پشت پرده زیادی وجود دارد. فكر نمی‌كنم كه انتخابات فدراسیون به معنای واقعی كلمه «انتخابات» باشد. وقتی تنها یك كاندیدا حضور دارد، آیا می‌شود اسمش را كاندیدا گذاشت؟ بارها گفته‌اند كه مرا علی‌آبادی به عنوان سرمربیگری تیم ملی انتخاب كرده است. این حرف را خودم من هم بارها گفته‌ام، اما این مساله ضعف من را نشان می‌دهد یا ضعف فدراسیون را؟ در آن زمان من سرمربی سایپا بودم و ما در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌كردیم و مدیر عامل وقت سایپا به من گفت كه برای این كه فدراسیون برای ما مشكل ایجاد نكند، پاسخ كفاشیان را بدهم، در حالی كه من تمایلی به رفتن تیم ملی نداشتم. به نظر من در راس فدراسیون باید كسی مانند دادکان حضور داشته باشد كه از خودمختاری فدراسیون دفاع كند. فدراسیون فوتبال از بسیاری از وزارتخانه‌ها مهم‌تر است، چون میلیاردها نفر با فوتبال زندگی می‌كنند. با فوتبال می‌شود خیلی حرف‌ها را در مجامع بین‌المللی زد و می‌تواند یك زبان گویا برای ایران باشد تا مسایل فرهنگی و اجتماعی‌اش را نشان دهد. می‌شود گفت فوتبال كاری كرد كه با میلیاردها دلار نمی‌شود انجام داد.
در ادامه خبرنگاری به دایی گفت: میشل پلاتینی در فرانسه به ریاست فدراسیون رسید پس از آن ریاست یوفا را به دست آورد و اكنون یكی از گزینه‌های ریاست فیفا است، آیا او قصدی برای طی كردن چنین روندی در ایران یا AFC ندارد، دایی پاسخ گفت: زمانی كه می‌خواستند پلاتینی را رییس یوفا كنند، سفارت فرانسه در ایران هم جلسه گذاشت، در حالی كه شاید ربطی به اروپا نداشت، یك همت ملی باعث شد كه او رییس یوفا شود. در حالی كه در كشور ما شاهد هستید كه یك نفر هم كه می‌خواهد پیشرفت كند، دیگران ترمزش را می‌كشند و باعث می‌شوند از جایی كه هست هم فرار كند. من به تنهایی نمی‌توانم كاری كنم، بلكه یك ملت و یك دولت باید بخواهند. خیلی مسایل هست كه مردم بهتر از مسئولان می‌دانند. درباره فدراسیون فوتبال ایران هم بگویم كه امثال علی دایی زیاد هستند، ولی چون سیاسی نیستند، دوست ندارند كه وارد سیاست شوند.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال كه آیا در فصل آینده هم در راه‌آهن خواهد ماند، گفت: این به سیاست باشگاه بر می‌گردد. ما هدفمان رسیدن به جاهای بهتری است. چون هنوز به جای بهتری نرسیده‌ایم، انسان به سعی و تلاش زنده است و من هم به هر جایی كه رسیده‌ام برایم نقطه شروع تازه‌ای بوده است، من دوست دارم هر روز پیشرفت كنم و سعی‌ام این است كه در راه‌آهن مجموعه خوبی بسازم كه در سال‌های بعد مثمر ثمر باشم.
دایی در ادامه در برابر سوالی درباره داربی پایتخت قرار گرفت، او گفت: باید به كارنامه مربیان نگاه كنید، من افتخار می‌كنم كه در دو بازی كه برابر استقلال باخته‌ام شایسته باخت نبوده‌ام. ما بهترین بازی‌هایمان را مقابل استقلال انجام دادیم و شواهد همه چیز را نشان می‌دهد. فرصت‌های گل ما و استقلال را ببینید. علاوه بر این همچنین ما در آن دو بازی از داوری ضربه خوردیم. در آن زمان با این كه شرمنده مردم شدیم، اما به دلیل بازی خوبمان هیچ گاه مورد اعتراض آن‌ها قرار نگرفتیم. من وجدانم راحت است كه هر چه داشته‌ام در اختیار تیم گذاشته‌ام. بعضی اوقات انسان خدا را فراموش می‌كند. من همیشه به خدا توكل كرده‌ام چون همه چیز به من داده است و این توكل روز به روز بیشتر می‌شود. من هیچ گاه گذشته‌ام را فراموش نكرده‌ام و با این كه در گذشته زندگی نمی‌كنم، همیشه از تجاربم برای آینده استفاده كردم.
وی در پایان درباره آخرین وضعیت شكایتش از مایلی‌كهن گفت: وكیل من پیگیر كارها است و من دوست ندارم دیگر درباره‌اش صحبت كنم، قانون بین من و كسانی كه به من تهمت می‌زنند، قضاوت می‌كند و حق را به حق دار می‌دهد.
منبع :rahahansport.ir

king123
01-29-2012, 10:54
نصیرزاده: تکلیف اخطار اول بازیکن مس سرچشمه برای افکار عمومی روشن نشد

خبرگزاری فارس: کارشناس داوری فوتبال گفت: تکلیف اخطار اول بازیکن تیم مس سرچشمه در دیدار مقابل راه‌آهن برای افکار عمومی روشن نشد.
هوشنگ نصیرزاده در مورد صحبت‌های حسین عسگری مبنی بر اینکه "راه‌آهنی‌ها از کدام ماده برای تکرار بازی با مس سرچشمه صحبت می‌کنند؟" گفت: در عرف بین‌المللی فوتبال هرگاه داوران و برگزار کنندگان مسابقه مرتکب اشتباهی شوند که منجر به تضییع حق یکی از تیم‌ها شود، هیئت برگزاری مسابقه حق دارد نتیجه مسابقه را یا قبول کرده و یا اقدام به تکرار مسابقه کند.
وی با تأکید دوباره این مطلب که "در ماده 38 آیین نامه فدراسیون فوتبال این موضوع به صراحت آمده که اگر مقامات رسمی در برگزاری مسابقه مرتکب اشتباه شوند، سازمان لیگ می‌تواند نتیجه مسابقه را قبول کرده یا آن را تکرار کند"، ادامه داد: اخیراً در تغییر اساسنامه فردی که اطلاعات مدیریتی فوتبال نداشته اختیار سازمان لیگ را تغییر داده و در این مورد نام کمیته انضباطی را آورده است. یعنی این‌طور نوشته شده که در صورت اشتباه مقامات رسمی در برگزاری مسابقه، کمیته انضباطی باید رسیدگی کند، در حالی که این موضوع اصولاً ارتباطی با کمیته انضباطی ندارد.
نصیرزاده تأکید کرد: کردجهان، مدافع مس سرچشمه طبق تصویر تلویزیونی مستقیماً کارت زرد گرفته است. اگر این اتفاق حتی به اشتباه رخ داده باشد داور طبق قانون 5 فوتبال تا زمانی که بازی مجدداً آغاز نشده می‌تواند تصمیمش را عوض کند. اخطار برای شماره 2 صادر شده و بر خلاف اظهارنظر عسگری که می‌گوید "تا پایان بازی می‌توان کارت را اصلاح کرد"، نمی‌توان این کار را انجام داد.
وی افزود: این قانونی که عسگری گفته برای کارت‌های زرد و قرمز نیست. اینکه در پایان مسابقه کارت‌های زرد داده شده را به نام فرد دیگری به هیئت برگزاری، گزارش کنند، یک تخلف عمده و هنگفت صورت می‌گیرد.
کارشناس داوری فوتبال یادآور شد: در کتاب سوال و جواب فیفا همیشه یک سوال وجود داشت که "آیا داور می‌تواند اخطارهای داده شده را گزارش نکند" که پاسخ فیفا این بود "هرگز" و باید تمام اخطارها گزارش شود.
وی تصریح کرد: در آن صحنه به بازیکن شماره 2 کارت زرد داده شد و اگر لازم بود که به شماره 7 کارت را نشان دهد، باید در همان صحنه این اخطار را نشان می‌داد که در آن صحنه هرگز این اتفاق نیفتاد.
نصیرزاده عنوان کرد: طبق ماده 38 آیین‌نامه در صورتی که مقام رسمی برگزاری مسابقه اشتباه کرده باشد، می‌توان بازی را تکرار کرد. در هر صورت تکلیف اخطار اول بازیکن تیم مس برای افکار عمومی روشن نشد.

king123
01-29-2012, 10:54
مدیرروستا: دایی در زمین خودش دفاعی بازی نمی‌کند
خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز گفت: علی دایی در زمین خودش بازی دفاعی ارائه نمی‌دهد.
علی اصغر مدیرروستا در نشست خبری پیش از دیدار فردا با راه‌آهن گفت: با توجه به اینکه هر دو تیم شرایط‌شان نزدیک به هم است هر دو برای سه امتیاز به میدان می‌آیند. راه‌‌آهن با مربیگری علی دایی روزهای خوبی هم داشته است. بازی مقابل این تیم برای ما سخت و دشوار است. با این حال اگر بازیکنان ما قدر موقعیت‌های خود را بدانند و مانند بازی مقابل تیم‌های بزرگ بازی کنند می‌توانیم سه امتیاز این بازی را بگیریم.
وی ادامه داد: ‌امیدوارم مسابقه فردا در درجه اول یک بازی جوانمردانه و زیبا برای هر دو تیم باشد و هر تیمی که بیشتر تلاش کرد و قدر موقعیت‌هایش را بیشتر دانست پیروز شود.
مدیر روستا در مورد محروم و مصدوم تیمش گفت: بذری مصدوم است و داداش‌وند سه اخطاره و محروم.
سرمربی شهرداری تبریز با اشاره به فلسفه فوتبالش گفت: من همواره دنبال فوتبال تهاجمی و تماشاگر پسند هستم و کمتر پیش می‌آید برای گرفتن تک امتیاز تیم را به میدان بفرستم. البته در دیدار با سپاهان من این کار را کردم و می‌خواستیم کار دفاعی انجام دهیم. تمام راه‌های نفوذ سپاهان را بستیم. با این حال در بیشتر بازی‌ها ما فوتبال تهاجمی و روان به نمایش می‌گذاریم.
مدیرروستا خاطرنشان کرد: بازیکنان باید قدر موقعیت و لحظات آخر را بدانند زیرا در هر مسابقه بیش از سه موقعیت نصیب یک نفر نمی‌شود. هر چند در تیم ما در برخی بازی‌ها هافبک‌ها و مهاجمان هر کدام سه موقعیت گل به دست آورده‌اند. یکی از مربیان ما محسن گروسی است که خودش مهاجم بوده و کار اختصاصی با مهاجمان را انجام می‌دهد. ما در هر مسابقه برای مهاجمان تمرینات چارچوب شناسی داریم. بازیکنان ما باید در زدن ضربات آخر دقت بیشتری کنند زیرا در نهایت آنها هستند که در موقعیت حضور دارند.
مدیر روستا در مورد تقابلش با علی دایی گفت: هم من و علی دایی مهاجم بودیم و هر دو بازی هجومی را در دستور کار داریم. امکان ندارد دایی در زمین خودش بازی دفاعی ارائه کند. ما با هم رفقای خوبی هستیم و البته رقیب هم هستیم. هر چند در بین مربیان این صحبت‌ها مطرح نیست که رقابتی باشد شاید بازیکنان در میدان با یکدیگر تنه به تنه شوند اما مربیان چنین شرایطی ندارند. همواره برای دایی آرزوی موفقیت و سلامت می‌کنم و فردا هر تیمی که از موقعیت‌ها بهتر استفاده کرد، موفق خواهد بود.
وی در مورد داوری مسابقه فردا گفت: متاسفانه در دو سه هفته اخیر داوران اشتباهاتی به ضرر تیم ما داشته‌اند. نمی‌گویم آن اشتباهات عمدی بوده اما تصمیم‌گیری در آن صحنه‌ها سخت بوده است. با این حال از داوران می‌خواهم دقت بیشتری کنند تا تیم‌ها متضرر نشوند.
مدیرروستا ادامه داد: از داوران خواهش می‌کنم دقت داشته باشند و همچنین از کمیته داوران می‌خواهم داوران با تجربه‌تر برای بازی‌ها انتخاب کنند. در دیدار ما با سپاهان داور سومین بازی لیگ برتری‌اش را سوت می‌زند. داوران هم باید سوت بزنند تا رشد و پیشرفت کنند اما بهتر است در بازی‌های حساس از داوران باتجربه‌تر استفاه کنند. داوران زحمت زیاد می‌کشند و نقش مهمی در رشد فوتبال ما دارند و اگر بیشتر دقت کنند زحمت‌شان پایمال نمی‌شود.
وی در مورد فشردگی بازی‌ها گفت: فشردگی مسابقات بسیار سخت است حتی تیم‌هایی که دو جین بازیکن دارند و تیم‌های بزرگ ما هم انجام مسابقه به صورت 4 روز یک بار برایشان دشوار است. ما بعد مسافت هم داریم و مسافرت بین شهرها خیلی سخت است و در این فاصله کار خاص تمرینی نمی‌توانیم انجام دهیم و فقط ریکاوری می‌کنیم.
منبع :rahahansport.ir

DanielBahrami
01-30-2012, 13:22
اعتراض باشگاه راه‌آهن به کميته داوران

باشگاه راه‌آهن به گل شهرداري تبريز به کميته داوران اعتراض مي‌کند.

باشگاه راه‌آهن به گلی که شهرداری تبریز در دقایق پایانی به این تیم زده اعتراض دارد.

این باشگاه در نامه ای که قرار است به کمیته داوران بدهد می خواهد اعلام کند که این گل در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است و همچنین در نیمه دوم خطایی که وریا غفوری بازیکن تیم شهرداری تبریز مرتکب شده چون بدون توپ بوده مستحق کارت قرمز بوده نه زرد.

باشگاه راه آهن هفته قبل هم از قضاوت بازی با مس سرچشمه به کمیته داوران معترض شده و معتقد بود بازیکن شماره ۲ این تیم باید از زمین اخراج می شده است.

دیدار تیم های راه‌آهن و شهرداری تبریز دو بر یک به سود تیم راه آهن به پایان رسید.

* در جریان بازی روز گذشته راه‌آهن و شهرداری تبریز حسین کاظمی و مهرداد کفشگری بازیکن تیم شهرداری تبریز از ناحیه سر با هم برخورد داشتند که این مسابقه باعث شد سر کفشگری ۹ و سر حسین کاظمی ۴ بخیه خورد. همچنین سه جلوی حسین کاظمی شکسته و باید سه ماه دیگر برای کاشت دندان اقدام کند.

وضعیت عمومی دو بازیکن خوب است و می توانند تیم های خود را در هفته بعدی همراهی کنند.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D8%B1%D8%A7%D9%87%E 2%80%8C%D8%A2%D9%87%D9%86_%D8%A8%D9%87_%DA%A9%D9%8 5%D9%8A%D8%AA%D9%87_%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7 %D9%86)

DanielBahrami
01-30-2012, 14:52
علي دايي: براي تکرار بازي کوتاه نمي‌آييم

سرمربي تيم فوتبال راه آهن با اشاره به مصدوميت شديد دو بازيکن تيمش در ديدار برابر شهرداري تبريز گفت: بازيکنانم نشان دادند که هنوز هم در فوتبال ايران غيرت وجود دارد.

علي دايي درباره برخورد دو بازيکن تيمش در بازي با شهرداري تبريز و اعتراض بازيکنانش به عدم اجراي بازي جوانمردانه توسط حريف گفت: دقيقه 17 بازي دو بازيکن ما در محوطه 18 قدم به هم برخورد کردند و دچار آسيب شديد شدند ولي نمي‌دانم چرا بازيکنان حريف فيرپلي را اجرا نکردند. البته رعايت فيرپلي اجباري نيست اما بهتر بود که انجام مي‌شد.

وي در ادامه به مصدوميت دو بازيکن تيمش در بازي با شهرداري اشاره و خاطرنشان کرد: مهرداد کفشگري با وجود مصدوميت و خون‌آلود شدن لباسش تا پايان نيمه اول به بازي ادامه داد. همچنين حسين کاظمي با وجود شکسته شدن سه دندانش در نيمه اول، اصرار داشت که تا پايان بازي در زمين حضور داشته باشد که در نهايت در نيمه دوم هم با شکستن سرش مجبور به تعويض او شديم. اين رفتارها نشان مي‌دهد که هنوز کساني هستند که در فوتبال ايران نه براي پول که براي تيم‌شان بازي مي‌کنند. من به غيرت بازيکنانم درود مي‌فرستم.

سرمربي تيم فوتبال راه آهن همچنين در توصيف تيمش اظهار کرد: ما بازيکنان با غيرت و جوانان خوبي داريم. مسائلي در تيم رخ داده است که لازم مي‌دانم درباره آن‌ها صحبت کنم. پيش از بازي با ذوب آهن، در حالي که حسين پاشايي محروم و حسن رودباريان مصدوم بود، ابراهيم کريمي با وجود 10 سال سابقه در راه آهن بازوبند را به فرشيد کريمي سپرد. فرشيد هم آن را به ديگران حواله داد. در نهايت ابراهيمي شب هنگام به اتاق حسين کاظمي و حسين کعبي رفتند و از آن‌ها خواست که بازوبند را ببندند ولي آن‌ها هم بازوبند را به مهدي زارعي سپردند. اين‌ها نشان مي‌دهد که بازيکنان ما تا چه حد با يکديگر همدل هستند و از چه اخلاق خوبي برخوردارند.

دايي پس از پايان ديدار تيمش برابر شهرداري تبريز باز هم به عملکرد داور معترض بود. وي در اين رابطه گفت: پس از اتفاقات بازي با مس سرچشمه که يک بازيکن حريف با دريافت دو کارت زرد اخراج نشد و بازي را تا پايان به صورت غير قانوني ادامه داد، در بازي با شهرداري هم گل آفسايد حريف را به اشتباه صحيح اعلام کردند. در اين شرايط حساس، اشتباهات داوري براي ما بسيار تاثيرگذار است. ممکن بود شهرداري گل تساوي را به ما بزند و آن وقت تاثير اشتباه داور معلوم مي‌شد. از کميته داوران مي‌خواهيم که اين بازي را بازبيني کنند تا متضرر نشويم.

سرمربي تيم فوتبال راه آهن درباره مسائل بازي با مس سرچشمه ادامه داد: بر اساس ماده 38، بازي بايد تکرار شود. ما هم کاملا پيگير اين مسئله هستيم و پرونده را به کميته انضباطي ارجاع داده‌ايم. از کميته‌هاي داوران و انضباطي فدراسيون و سازمان ليگ مي‌خواهيم که قانون را اعمال کنند. ما در رسيدن به هدفمان که تکرار بازي است، کوتاه نمي‌آييم.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] _%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A_%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7 %D8%B1_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A_%DA%A9%D9%88%D8%AA %D8%A7%D9%87_%D9%86%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%D8%A2%D9% 8A%D9%8A%D9%85_)

DanielBahrami
01-31-2012, 13:11
عاليشاه: فوتبالم را مديون دايي هستم

من پيشرفت فوتبالم را در درجه اول مديون خداوند هستم و در درجه دوم مديون علي دايي و دوست دارم که پاسخ زحمات ايشان را با پيشرفت در فوتبال بدهم.

گلزنی های مستمر و درخشش خیره کننده امید عالیشاه با پیراهن راه آهن باعث شده خیلی ها او را پدیده لیگ جاری بدانند.

مهاجم جوان تیم راه آهن که این روزها برای راه آهن خیلی خوب گل می زند و تا جایی پیش رفته که خودش را به صدر جدول گلزنان هم نزدیک کرده است. مهاجم جوان راه آهن می گوید:«از اینکه به من لقب پدیده لیگ برتر را داده اند خوشحالم. ولی من دنبال این القاب نیستم. بلکه به دنبال آن هستم که فوتبال سالمی را بازی کنم و روز به روز هم با یاد گرفتن بیشتر بتوانم در این فوتبال پیشرفت کنم.»

عالیشاه ادامه می دهد:« من پیشرفت فوتبالم را در درجه اول مدیون خداوند هستم و در درجه دوم مدیون علی دایی و دوست دارم که پاسخ زحمات ایشان را با پیشرفت در فوتبال بدهم.»او در مورد آرزوی بزرگش می گوید:«حضور با تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل آرزوی بزرگ من است و معتقدم این شایستگی را دارم که لااقل به اردوی تیم ملی دعوت شوم» وی در پاسخ به این سئوال که آیا در نهایت راه آهن در لیگ برتر ابقا خواهد شد تاکید می کند:«در این که راه آهن در لیگ برتر باقی خواهد ماند اصلا شک نکنید. تازه ما به دنبال آن هستیم که رتبه مان در جدول را ارتقا بخشیم.»

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] %D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84%D9%85_%D8%B1% D8%A7_%D9%85%D8%AF%D9%8A%D9%88%D9%86_%D8%AF%D8%A7% D9%8A%D9%8A_%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%85)

DanielBahrami
01-31-2012, 18:13
راه‌آهن همچنان پيگيرتکراربازي بامس سرچشمه

سرپرست تيم فوتبال راه‌آهن تاکيد کرد که اين باشگاه همچنان پيگير است تا بازي با مس سرچشمه تکرار شود.

محمد جعفری‌نژادبا اشاره به اتفاقات دیدار تراکتورسازی و استقلال گفت:‌ اتفاقاتی که در این مسابقه رخ داد در بازی راه آهن و مس سرچشمه هم پیش آمد اما از آنجا که مسابقه راه آهن پخش مستقیم نشد، اینگونه مورد توجه قرار نگرفت.

وی افزود: در بازی استقلال و تراکتورسازی که به ناحق بازیکن تراکتورسازی اخراج شد این اتفاق در دقیقه 41 افتاد اما در بازی ما با مس سرچشمه دقیقه 19 یک گل مردود دریافت کردیم و حسین کعبی در شرایطی اخراج شد که بازیکن مس سرچشمه مرتکب خطا شد. چون این مسابقه پخش مستقیم نشد، هیچ کس به این نکته توجه نکرد ولی بازی استقلال و تراکتورسازی چون پرتماشاگر بود رسانه‌ها و مسئولان فدراسیون تا این حد در موردش صحبت می‌کنند.

جعفری‌نژاد ادامه داد: راه آهن در بازی با مس سرچشمه از اشتباهات داوری به شدت متضرر شد. متاسفانه این اشتباهات در بازی شهرداری تبریز هم رخ داد و ما نه تنها گل کاملا آفساید دریافت کردیم بلکه بازیکن شهرداری تبریز در نیمه دوم باید اخراج می‌شد که داور به کارد زرد قناعت کرد.

وی در ادامه گفت:‌ بعد از پیروزی مقابل شهرداری تبریز پاداش آن پرداخت شد و خوشبختانه تیم روند خوبی در پیش گرفته و از 6 بازی سه پیروزی کسب کرده‌ایم و با ادامه این روند به آینده امیدواریم. دو بازی سرنوشت ساز مقابل فجر سپاسی و داماش پیش رو داریم و باشگاه و کادر فنی برای پیروزی در این دو مسابقه مهم تمام تلاش خود را می‌کنند.

جعفری‌نژاد خاطرنشان کرد: در نیم فصل اول به دلیل نداشتن فرصت برای آماده سازی و بدشانسی‌ امتیازات حساسی از دست دادیم اما در نیم فصل دوم روند خوبی داشتیم و امیدواریم آن را ادامه دهیم.

سرپرست راه‌آهن در پایان تاکید کرد: مدیریت باشگاه نسبت به تکرار بازی با مس سرچشمه بر اساس ماده 38 آئین‌نامه انضباطی پیگیر است.

به گزارش فارس باشگاه راه آهن مدعی است که یکی از بازیکنان تیم مس سرچشمه به دلیل دریافت دو کارت زرد باید از زمین مسابقه اخراج می‌شد اما داور مسابقه می‌گوید بین نیمه اخطار اشتباه داده شده را اصلاح کرده است

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] 6_%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%D8%A7%D9%86_%D9%BE%D9%8 A%DA%AF%D9%8A%D8%B1%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1% D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A_%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%B3_% D8%B3%D8%B1%DA%86%D8%B4%D9%85%D9%87_)

DanielBahrami
02-03-2012, 19:31
دايي: بهترين کادوي تولدم را از بازيکنان گرفتم

سرمربي تيم فوتبال راه‌آهن گفت: با شکست فجر سپاسي بهترين کادو تولد را از بازيکنانم گرفتم.

علی دایی پس از پیروزی 2 بر یک برابر فجر سپاسی در جمع خبرنگاران گفت:‌ ابتدا باید پیروزی پرسپولیس درد ربی را به هواداران این تیم تبریک بگویم و همچنین از تماشاگران شیرازی که تیم راه‌ آهن را تشویق کردند تشکر کنم. بازی شرایط خاص خودش را داشت. فجر سپاسی به ارسال توپ‌های هوایی رو آورده بود. این تاکتیک آنها بود که توانستیم با تدابیر تاکتیکی و همچنین صحبت‌هایی که با بازیکنانم داشتیم این تاکتیک را به خوبی خنثی کنیم.

وی ادامه داد: هر دو گل ما از یک نقطه به ثمر رسید که نشان دهنده کار تاکتیکی خوب راه ‌آهن است. روی این مسئله کار کرده بودیم و توانستیم در این بازی سخت و خیلی بزرگ پیروز شویم.

دایی در مورد داور مسابقه گفت: به نظر من داور کار خودش را انجام داد و مشکلی نبود. ما در بازی گذشته بعد از دقیقه 90 گل خوردیم و دو امتیاز از دست دادیم و امروز مصمم بودیم سه امتیاز را بگیریم و بازیکنان با سعی و تلاش خود این کار را انجام دادند.

سرمربی راه آهن در مورد شعار تماشاگران علیه خودش گفت: احترام خاصی برای تماشاگران شیرازی قائل هستم اما بازیکنان من تمارض نمی‌کردند و من دنبال ضد فوتبال نیستم. داور هم به اندازه کافی وقت اضافه گرفت و وقت تلف شده را به خوبی محاسبه کرد.

دایی در مورد سالروز تولدش گفت: امروز بهترین کادوی زندگی‌ام را از بازیکنان گرفتم. تیم ما از ابتدای فصل بدون حاشیه کار خود را انجام می‌دهد. مطمئنم راه آهن به رتبه‌های بالای جدول می‌رسد و ما در جمع تیم‌های تک رقمی جدول لیگ قرار می‌گیریم.

سرمربی راه آهن در مورد بی‌احترامی حسین کعبی به یاوری گفت: من ندیدم کعبی چنین کاری کند. پیش از مسابقه هم نه من نه هیچ کدام از بازیکنانم هیچ مصاحبه‌ای انجام ندادیم اما خیلی‌ها خیلی حرف‌ها زدند. ما تیمی بدون حاشیه هستیم. از خودم شروع کردم و این مسئله را به بازیکنانم سرایت دادم. بازیکنانم هیچ وقت به سرمربی حریف بی‌احترامی نمی‌کنند. محمود یاوری بزرگ و پیشکسوت ما است و حسین کعبی و همه ما برای او احترام زیادی قائل هستیم.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] %D8%B1%D9%8A%D9%86_%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%88%D9%8A_ %D8%AA%D9%88%D9%84%D8%AF%D9%85_%D8%B1%D8%A7_%D8%A7 %D8%B2_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A%DA%A9%D9%86%D8%A7% D9%86_%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%85)

DanielBahrami
02-04-2012, 15:29
کعبي: تيم ما در حال نتيجه گرفتن است

هافبک تيم فوتبال راه آهن گفت: برابر فجر انگيزه داشتم اما اين انگيزه براي انتقام از ياوري نبود.

حسین کعبی درباره بازی روز گذشته مقابل فجر سپاسی و گلزنی در این دیدار صحبت‌های زیرا را انجام داد:

* همه می‌گویند در زمین از یاوری انتقام گرفته‌ای؟

من دنبال انتقام نیستم و می‌خواستم بازی خوبی برای تیمم انجام دهم. این مسابقه بیشتر از جام جهانی برایم ارزش داشت.

* به خاطر صحبت‌های که یاوری علیه تو انجام داده بود این صحبت را می‌کنی؟

کاری به کسی ندارم. مسابقه برایم حیاتی بود چون می‌خواستم به تیمم کمک کنم.

* مثل اینکه هواداران شیرازی علیه تو شعار دادند؟

اتفاقا تماشاگران شیرازی خیلی مرا تشویق کردند چون می دانستند قضیه چیست. انگیزه‌ام برای این مسابقه بیشتر از صد در صد بود.

* چرا در بازی‌های دیگر چنین انگیزه‌ای نداری؟

همه بازی‌ها همینطور هستند اما چون بازی‌های ما پخش مستقیم نمی‌شود بازی‌هایمان به چشم نمی‌آیند. در بازی‌های گذشته یک پست عقب‌تر بازی می‌کردم اما برای این مسابقه یک خط جلوتر آمدم. من بازیکن یک پسته نیستم و مربی هر کجا که صلاح بداند بازی می‌کنم.

* چرا راه‌آهن در نتیجه گیری نوسان دارد؟

2 بازی است که پشت سر هم برده‌ایم مقابل مس سرچشمه هم سرمان را بریدند اگر آن بازی را نباخته بودیم اکنون باید در رده‌های نهم و دهم جدول قرار می‌گرفتیم. بازی با فجر برای ما خیلی حیاتی بود و 6 امتیاز ارزش داشت. در این مسابقه نه به کسی بی احترامی کرده‌ایم و نه حرف دیگری زدیم اما قبل از این مسابقه آنها مصاحبه کرده بودند و به تیم ما بی‌احترامی شده بود.

* مثل اینکه بعد از گل زدن مقابل نیمکت فجر رفته‌ای و دستانت را به سمت آسمان گرفته‌ای؟

من به کسی بی احترامی نکردم. فقط سرم را به سمت آسمان بالا بردم و خدا را صدا زدم. دو سال است که قسم خوردم که به کسی بی احترامی نکنم. می‌خواهم فوتبالم را انجام دهم و مطمئن باشید جواب هیچ کسی را نمی‌دهم.

* فکر می‌کنی راه آهن بتواند در لیگ برتر بماند؟

تیم ما در حال نتیجه گرفتن است مطمئن باشید که بازی‌های آینده امتیاز‌های از دست رفته را جبران می‌کنیم البته بازی‌های سختی در پیش داریم.

* دربی را دیدی؟ نظرت چه بود؟

بله دیدم و خیلی خوشحال شدم. این خوشحالی‌ام به خاطر دنیزلی است. البته پرسپولیس را هم دوست دارم.

* فکر می‌کردی پرسپولیس بتواند استقلال را شکست دهد؟

وقتی پرسپولیس 2 بر صفر عقب بود فکر نمی‌کردم بتواند بازی را ببرد اما اینکه می‌گویند یک مربی بزرگ است همین‌جا مشخص می‌شود و بی جهت نیست که می‌گویند دنیزلی مربی بزرگی است. خدا خیلی چیزها را به ما نشان می‌دهد.

*دوست داشتی شاگرد دنیزلی بودی؟

من فعلا بازیکن راه آهن هستم و به تیم خودم فکر می‌کنم.

منبع :

DanielBahrami
02-04-2012, 17:31
مخالفت باشگاه راه‌آهن با انتقال امنه به اربيل

باشگاه راه‌آهن با درخواست باشگاه اربيل عراق براي جذب مهاجم عراقي اين تيم مخالفت کرد.

به نقل از صدای عراق، باشگاه راه‌آهن‬ با بازگرداندن محمود امنه، مهاجم سوریه‌ای این تیم به باشگاه اربیل عراق مخالفت کرد.

اربیلی‌ها پس از ناکام ماندن در جذب هوار محمد، بازیکن ذوب‌‌آهن که پس از تعطیلات نیم‌فصل لیگ برتر ایران هنوز خود را به مسئولان تیم اصفهانی معرفی نکرده در پی جذب بازیکن سوری راه‌آهن با پیشنهادی بالا برآمدند که با مخالفت مسئولان راه‌آهن مواجه شدند.

باشگاه اربیل برای حضور در لیگ برتر عراق و رقابت‌های AFC کاپ، تیم قدرتمندی را با هدایت مربی سوریه‌ای خود راهی مسابقات کرده است.

منبع :

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D8%B1%D8%A7%D9%87%E 2%80%8C%D8%A2%D9%87%D9%86_%D8%A8%D8%A7_%D8%A7%D9%8 6%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84_%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87 _%D8%A8%D9%87_%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D9%84)

DanielBahrami
02-07-2012, 15:13
بايد از توان کي‌روش استفاده بيشتري ببريم

مديرعامل باشگاه راه‌آهن تاکيد کرد که در انتخابات فدراسيون فوتبال شرکت نخواهد کرد.

محمد حسن انصاری‌فرد درباره انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد: به نظر می‌رسد تنور انتخابات فدراسیون داغ شده و این روزها اخبار زیادی در این باره در محافل فوتبالی به گوش می‌رسد و برخی از این اخبار را هم رسانه‌ها منتشر می‌کنند. امیدوارم در نهایت تمام این اخبار و این جریان‌ها به گونه‌ای پیش رود که شاهد رقابت سالم و عادلانه در محیطی کاملا فوتبالی باشیم.

مدیرعامل باشگاه راه‌آهن تصریح کرد: درست است که تاکنون کسی برای ثبت‌نام اقدامی نکرده اما باید در روزهای آینده منتظر باشیم تا ببینیم چه کسانی برای ثبت‌نام اقدام می‌کنند. مهم این است که همه چیز در یک فضای خوب صورت گیرد و شاهد رقابت نابرابر نباشیم.

انصاری‌فرد با اشاره به اینکه همه چیز باید در راستای فوتبال باشد گفت: مهم این است که تصمیمات فوتبالی باشد. مهم نیست چه کسی می‌آید، آنچه که اهمیت دارد این است که انتظار جامعه فوتبال و مردمی که دلشان به فوتبال خوش است برآورده شود چرا که فوتبال باعث شور و نشاط در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهم و تأثیرگذاری در انتخابات فدراسیون فوتبال خواهند داشت، گفت: با توجه به گستردگی و حرفه‌ای شدن رسانه‌ها معتقدم آنها در این انتخابات مو را از ماست بیرون می‌کشند و چیزی از نگاه آنها پنهان نمی‌ماند و اگر اتفاقی رخ دهد آگاه می‌شوند و قضاوت می‌کنند.

انصاری‌فرد در پاسخ به این سؤال که نظرش در مورد فدراسیون فعلی چیست اظهار داشت: یکی از انتقادهایی که به فدراسیون کنونی می‌شود بابت نتیجه‌ گرفتن تیم‌های ملی است ولی ما نباید نیمه خالی لیوان را ببینیم و باید انصاف داشته باشیم. کفاشیان و مجموعه او کارهای خوب زیادی انجام داده‌اند که نباید آنها را نادیده گرفت.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: خوشبختانه تیم ملی و تیم‌های پایه به سمتی می‌روند که می‌توان آینده خوبی برای آنها متصور شد. کفاشیان چه بماند چه نماند کی‌روش خواهد بود. ایشان مربی بزرگی است که به فوتبال ما آمده و خوشبختانه با کمک رسانه‌ها و مسئولان و استقبال مردم و پیشکسوتان فضای خوبی فراهم شده تا امیدها برای حضور در جام جهانی چندین برابر شود. کی‌روش کارش را بلد است و برنامه‌ریزی‌های خوبی برای تیم‌های پایه داده و تشکیل تیم زیر 23 سال کار خوبی است که تأثیر زیادی در آینده فوتبال ایران دارد.

انصاری‌فرد گفت: کی‌روش به طور دقیق کار می‌کند و خیلی‌ها می‌‌توانند از برنامه‌ریزی این مربی درس بگیرند. او تاکنون حاشیه ایجاد نکرده و نشان داده دنبال کارش است و خوشحال هستیم که او و همکارانش اخیرا بازی‌های لیگ را بیشتر پیگیری می‌کنند. مسئولان فدراسیون هم باید طوری برنامه‌ریزی کنند تا از توان کی‌روش استفاده بیشتری ببریم.

انصاری‌فرد در خصوص اینکه گفته می‌شود می‌خواهد برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کند، گفت: چنین قصدی ندارم. برای عدم حضورم در انتخابات دلایل خاص خودم را دارم و امیدوارم هر کسی که رئیس می‌شود در رقابتی سالم و برابر به این سمت برسد.

منبع :

DanielBahrami
02-08-2012, 15:56
دايي:براي تارتار آرزوي موفقيت نمي‌کنم
سرمربي تيم فوتبال راه آهن در حالي که نسبت به توهيني که در تئاتر فجر به او شده بود به شدت عصباني بود ديدار پنجشنبه تيمش برابر داماش را يک ديدار فينال گونه توصيف کرد.

علي دايي در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر داماش گيلان با بيان اينکه اين بازي يکي از فينال‌هاي پيش روي تيمش است، گفت: متاسفانه بازي رفت را برابر اين تيم شکست خورديم ولي تمام تلاش‌مان اين است که در بازي برگشت کار خوبي ارائه دهيم و به 3 امتياز برسيم. ما به نتايج قبلي داماش کاري نداريم چرا که اين تيم بسيار خوب است و يکي از دوستان بسيار نزديک من هدايتش را بر عهده دارد. من براي داماش و مهدي تارتار آرزوي موفقيت مي‌کنم اما نه در بازي فردا.

وي ادامه داد: شناخت خوبي از داماش داريم ولي متاسفانه به دليل فشردگي بالاي مسابقه‌ها، نتوانستيم خيلي تمرين‌هاي تاکتيکي داشته باشيم اما بازيکنان ما انگيزه بالايي دارند که با تکيه بر آن مي‌توانيم به نتيجه دلخواه برسيم. البته ما مصدومان زيادي هم داريم که به دليل فشردگي بازي‌ها و خرابي زمين‌هاست ولي مطمئن هستم که مانند بازي با فجر، بازيکنان جانشين مي‌توانند جاي غايبين را پر کنند.

دايي افزود: تا پيش از اردوي تيم ملي، دو بازي مهم پيش رو داريم که مي‌توانند سکوي پرتاب ما براي جدا شدن از قعر جدول باشند. ما مي‌توانيم با کسب پيروزي در اين دو بازي، ادامه فصل را با اعتماد به نفس بيشتري کار کنيم و مطمئن هستم که تيم ما مي‌تواند تا پايان فصل بسيار بهتر از اين باشد. هدف ما و علاقه شخصي من اين است که ما در پايان فصل در جايگاه پنجم تا هشتم جدول قرار بگيريم.

در ادامه خبرنگاري از دايي درباره حضور دروازه‌بانان خارجي در ليگ برتر پرسيد که او گفت: به جز امارات، ساير کشورها از دروازه‌بانان خارجي استفاده مي‌کنند. آمدن دروازه‌بان خوب خارجي به ايران، مي‌تواند به پيشرفت دروازه‌بانان خودمان کمک زيادي کند و حفظ پيشرفت را بالا ببرد. نمي‌دانم چرا در کشور ما قانون برعکس است و به جاي ليگ دسته يک، حضور خارجي‌ها در ليگ برتر ممنوع شده است. دروازه‌بانان جوان ما بايد ابتدا در ليگ‌هاي پايين‌تر بازي کنند تا کار ياد بگيرند و پله پله به مراحل بالاتر برسند.

در ادامه همچنين خبرنگاري به دايي گفت آيا فشردگي مسابقه‌هاي ليگ به تيمش لطمه‌اي نزده است، سرمربي راه آهن در پاسخ گفت: اين فشردگي براي همه تيم‌هاست اما بايد بگويم که اصلا حرفه‌اي نيست. به جز ورزشگاه آزادي که 80 درصد استاندارد است، ساير ورزشگاه‌ها امکانات اوليه را هم ندارند و ما فقط مسابقه‌ها را برگزار مي‌کنيم. اگر ظلمي هست براي همه به صورت مساوي است ولي بايد به سازمان ليگ هم کمي حق بدهيم. به نظر من اگر ليگ ما از بهار آغاز شود و اوج فشردگي‌اش در تابستان باشد، خيلي بهتر است چون در تابستان هم کيفيت زمين‌ها بهتر است و دانش‌آموزان و دانشجويان تعطيل هستند و مي‌توانند به تماشاي بازي‌ها بيايند.

خبرنگار ديگري درباره تئاتري که يک گروه فرانسوي در جشنواره تئاتر فجر به روي صحنه برده بود و باعث ناراحتي دايي شده بود پرسيد. دايي در اين باره گفت: من پيش از اين هم گفته‌ام که کسي جرات ندارد از آدم‌هاي سياسي انتقاد کند. متاسفم براي کساني که در ايام دهه فجر اين گونه برنامه‌ها را اجرا مي‌کنند در حالي که خودشان اصلا نمي‌دانند دهه فجر و انقلاب چيست و مردم براي چه انقلاب کرده‌اند و ظاهرشان را طوري درست مي‌کنند که عوامفريبي کنند. اين مسئله بي‌کفايت بودن و بي‌مسئوليت بودن بعضي‌ها را نشان مي‌دهد که مي‌خواهند به هر قيمتي که شده، ميز خود را حفظ کنند. در همه جاي دنيا اگر کسي فقط يک روز به کشورش خدمت کرده باشد، او را روي سرش مي‌گذارند و به او احترام مي‌کنند ولي اينجا فقط دنبال خراب کردن انسان هستند. البته اعتباري که خدا به بنده‌اش داده است را کسي نمي‌تواند خراب کند. من روز به روز دلم بيشتر از اين آدم‌ها مي‌گيرد ولي مسئله‌ اين است که اين‌ها کف رودخانه هستند و مي‌روند و سنگ‌هاي درشت باقي مي‌مانند. اين مسائل هيچ بر روي من تاثير نمي‌گذارند چون خودم را مديون مردم مي‌دانم و عاشق آن‌ها هستم.

دايي ادامه داد: وقتي برخورد مردم را با خودم مي‌بينم که در بدترين شرايط پشتيبان من بوده‌اند، مي‌فهمم که آن‌ها خيلي بهتر از مسئولان قدر اسطوره‌ها و قهرمانان‌شان را مي‌دانند. متاسفانه برخي مسئولان فقط به ميزشان چسبيده‌اند و نمي‌خواهند به هيچ عنوان از پايش بلند شوند. وقتي اين گونه آدم‌ها دور مي‌گيرند، اين مي‌شود که يک گروه فرانسوي چنين تئاتري را اجرا مي‌کنند و من براي مسئولاني متاسف هستم که اجازه اجراي آن را دادند. متاسفانه وقتي در تلويزيون و در برنامه‌اي که به اسم نمي‌دانم، "فلان بازار" به قهرمان‌ها توهين مي‌کنند، ديگر چه کار مي‌شود؟ خيلي حرف‌ها را نمي‌شود گفت و بهتر است در دل‌مان باقي بمانند تا تعبير‌هاي غلطي از آن‌ها نشود.

سرمربي راه آهن در پايان گفت: من هرگز آدم سياسي نبوده و نيستم و به هيچ حزب و گروهي هم وابسته نيستم. من فقط به خدا و مردم وابستگي دارم اما نمي‌دانم چرا آدم‌هايي که براي همه چيز و در هر موضوعي مصاحبه مي‌کنند، چرا اين طور موقع‌ها چيزي نمي‌گويند.

منبع :

DanielBahrami
02-09-2012, 16:23
عبدي: بازي سختي برابر داماش داريم

مهاجم تيم فوتبال راه آهن با اشاره به شرايط سخت و دشوار تيم داماش گيلان گفت: بازي سختي است اما اجازه نخواهيم داد تيم داماش با شکست راه آهن از بحران خارج شود.

بهادر عبدی درباره دیدار تیمش برابر داماش گیلان اظهار داشت:‌ آنها به دنبال یک جرقه هستند اما به طور حتم این اجازه را به آنها نخواهیم داد تا با غلبه بر راه آهن از بحران خارج شوند.
وی با بیان اینکه شرایط امروز تیم داماش درست مشابه شرایط سال گذشته تیم راه آهن است، افزود: این دوران را در تیم راه آهن تجربه کرده و می دانم مدیریت، کادر فنی و بازیکنان این تیم از نظر ذهنی در چه شرایط هستند.

مهاجم تیم فوتبال راه آهن ادامه داد: تیم داماش از نظر بازیکن جزو تیم های خوب لیگ برتر است اما شرایط مالی این تیم باعث شده بازیکنان این تیم آنطور که باید تمرکز لازم را در زمین نداشته باشند.
عبدی در خصوص ''مهدی تارتار'' سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان و حضور چندین ساله اش در این تیم و این که این موضوع می تواند برای تیم راه آهن مشکل ساز شود یا خیر نیز گفت: تارتار مربی خوبی است و مدت ها به عنوان بازیکن و سرمربی، هدایت تیم راه آهن را برعهده داشته است که می تواند فردا به کمک تیم داماش بیاید اما این، همه بازی نیست و نتیجه در زمین رقم خواهد خورد.

وی در خصوص شرایط تیم راه آهن نیز گفت: پس از سپری شدن تعطیلات نیم فصل، شرایط تیم بهتر از قبل شده به طوریکه امروز می توان مدعی شد بد اقبالی ها دیگر از این تیم دور شده است.
به گفته وی، دیدار فردا (پنجشنبه) تیم راه آهن با داماش برای هر دو تیم سرنوشت ساز است چرا که با پیروزی در این دیدار هر کدام از این دو می توانند به مدت چندین هفته از قعر جدول رده بندی لیگ برتر فاصله بگیرند.

منبع :

DanielBahrami
02-09-2012, 19:52
دايي:کار داورها از اشتباه گذشته است

سرمربي تيم فوتبال راه‌آهن با انتقاد از داور ديدار با داماش گفت: کار ديگر از اشتباه گذشته و قضاوت‌ها سمت و سو گرفته است.

علی دایی پس از شکست یک بر صفر خانگی مقابل داماش گیلان گفت:‌ در صحنه‌ای که داماش به گل رسید مهاجم آنها ۲ متر در آفساید بود اما کمک‌داور آن را اعلام نکرد. داوری در مجموع بسیار ضعیف بود. مثل آب خوردن سوت می‌زنند و اشتباه می‌کنند اما عین خیالشان هم نیست. هیچ‌کس با قانون کار نمی‌کند و هر کاری که می‌خواهند انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: چرا کمیته داوران در مورد اعتراض ما به بازی با مس سرچشمه رسیدگی نمی‌کند؟ چه کسی می‌خواهد تاوان این همه اشتباه را بدهد؟ به نظر من نتایج خیلی از بازی‌ها را داوران تعیین می‌کنند. کار دیگر از اشتباه گذشته و قضاوت‌ها سمت و سو گرفته است.

دایی در پاسخ به این سؤال که آیا درست است تیم‌ها به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض کنند، گفت: اشتباهات آنقدر زیاد شده که تیم‌ها مجبورند برای احقاق حق خود به فیفا و AFC شکایت کنند، وقتی علناً از اشتباهات داوران حمایت می‌کنند باید هم ما یک داور در آسیا نداشته باشیم. متاسفانه تیم‌هایی مانند راه‌آهن که در پائین جدول قرار دارد موش آزمایشگاهی شدند.

سرمربی راه‌آهن عنوان کرد:‌ اگر کمک داور این بازی بین‌المللی است نباید به این شکل و واضح اشتباه کند و جرم اشتباه یک کمک داور بین‌المللی بیشتر است.

دایی در مورد محرومیت حاج بابایی داور دیدار راه‌آهن و مس سرچشمه تاکید کرد:‌ چرا او را محروم کردند؟ اگر به قول خودشان قانون را اجرا کرده نباید محرومش کنند و اگر اشتباهش ثابت شده چرا بازی ما را تکرار نمی‌کنند؟

سرمربی راه‌آهن در مورد بازی گفت: تیم ما همه جوره برتر از داماش بود و موقعیت‌های زیادی بدست آوردیم. وقتی فرصت‌ها را از دست می‌دهیم یک ضرر به خودمان وارد می‌کنیم و متاسفانه داوری هم طور دیگر ما را آزار می‌دهد. نمی‌خواهم بهانه بیاورم و اعتراض کنم اما دلم می‌سوزد که تلاش شاگردانم با یک سوت و یک پرچم به هدر می‌رود. همیشه حرف حق را زدم و مسئله ما دیگر از انتقاد گذشته است. روزی که بدانم نمی‌توانم در مملکتم حرفم را بزنم مطمئن باشید از ایران می‌روم.

وی اضافه کرد: متاسفانه در برنامه ۹۰ هم کارشناسانی می‌آورند که علناً جلوی مردم صحنه‌ها را اشتباه کارشناسی می‌کنند. البته آنها هم با کمیته داوران کار می‌کنند و اگر به ضرر این کمیته نظر بدهند شاید برایشان مشکل ایجاد شود. از داوری که نمی‌داند دستش را باید کدام سمت بلند کند چه انتظاری دارید؟

منبع :

DanielBahrami
02-09-2012, 19:53
کعبي: گل آفسايد داماش تمرکز ما را گرفت

بازيکن تيم فوتبال راه‌‌آهن گفت: گل داماشي‌ها در شرايطي به ثمر رسيد که بازيکن اين تيم در آفسايد قرار داشت.

حسین کعبی در مورد شکست یک بر صفر برابر داماش گفت: هر دو تیم بازی قابل قبولی به نمایش گذاشتند. گلی که ما خوردیم آفساید بود و همین موضوع تمرکزمان را به هم ریخت. در نیمه دوم موقعیت‌های زیادی داشتیم اما با بی‌دقتی به هدر رفت.

وی در مورد اعتراض بازیکنان این تیم به داوری گفت: داوری هیچ اشتباهی نداشت و تنها کمک داور بود که اشتباهات زیادی انجام داد. در صحنه‌ای که گل خوردیم مقصر کمک داور بود چرا که آفساید مهاجم حریف را اعلام نکرد.

منبع :

DanielBahrami
02-14-2012, 21:26
دايي: داور وقت اضافي بيشتري گرفت

سرمربي تيم فوتبال راه‌آهن گفت: در دور برگشت در لحظات آخر گل نخورده بوديم و بعد از 12 بازي اين اولين بار بود که در دقايق پاياني گل خورديم.

علی دایی پس از شکست دو بر یک مقابل نفت‌آبادان اظهار داشت: بازی به لحاظ فنی خوب بود و دو تیم برای پیروزی آمده بودند. متاسفانه در لحظات پایانی که من اسم آن را دقایق نمی گذارم چون ثانیه های پایانی بود، گل را دریافت کردیم و این در شرایطی بود که بازی این قدر وقت اضافه نداشت که داور گرفت.

وی افزود: در بازی امروز به دلیل بازیکنان مصدوم و محروم از سه جوان استفاده کردم که تجربه اولشان بود. از عملکرد آنها رضایت دارم اما در یک لحظه دروازه مان باز شد.

دایی ادامه داد: در دور برگشت در لحظات آخر گل نخورده بودیم و بعد از ۱۲ بازی این اولین بار بود که در دقایق پایانی گل خوردیم.

وی تصریح کرد: ۸ بازی دیگر تا پایان مسابقات باقی مانده است که فقط دو بازی خارج از خانه داریم. سعی می کنیم در این مسابقات فاصله خود را با پایین جدول زیاد کنیم.

منبع :

DanielBahrami
02-15-2012, 15:36
دايي:اين شيوه حمايت از بخش خصوصي نيست

سرمربي تيم فوتبال راه آهن گفت: در ديدارهاي اخير همواره اشتباهات داوري به ضرر ما بوده است و ديگر پاسخي براي اشک هاي شاگردانم ندارم.

علی دایی در گفتگویی با اشاره به اشتباهات داوری علیه راه‌آهن اظهار داشت: با اشتباهاتی که در بازی‌های ما رخ می‌دهد هیچ جوابی برای شاگردانم ندارم چون آنها زحمت می‌کشند اما این اشتباهات تیم ما را از کسب امتیاز محروم می‌کند.

وی افزود: برای چندمین بازی متوالی است که اشتباهات به ضرر ماست و من هیچ جوابی به گریه‌ها و ناراحتی بازیکنانم در رختکن نمی‌توانم بدهم. متاسفانه هیچکس جواب ما را نمی‌دهد و وقتی مصاحبه می‌کنیم متهم می‌شویم که در حال توجیه کردن هستیم.

سرمربی تیم راه‌آهن در ادامه صحبت‌هایش گفت:‌می‌گویند هر وقت دایی می‌بازد این حرف‌ها را می‌زند اما در کنفرانس بعد از بازی با شهرداری که برنده شدیم، اعلام کردم که گل آفساید خوردیم و چیزی نمانده بود که آن بازی را هم از دست بدهیم. در بازی با نفت در شرایطی که داور ۳ دقیقه وقت اضافی گرفت و وقت اضافه تمام شده بود، دستور داد تا حریف ضربه ایستگاهی بزند و روی همان ضربه ایستگاهی دو بازیکن نفت خطای محرز انجام دادند اما داور بازی هیچ توجهی نکرد و نفت به گل ۳ امتیازی رسید.

دایی افزود: در این بازی به اصطلاح ۶ امتیازی نفت ۳ امتیاز گرفت و ما از کسب یک امتیاز محروم شدیم. در بازی با داماش همه دیدند که داور پنالتی ما را نگرفت و در دیگر دیدار ما مقابل مس سرچشمه گلی دریافت کردیم که بازیکن حریف خطا کرد و گل مردود بود. حتی حسین کعبی به ناحق در آن بازی اخراج شد. شما همه این‌ها را کنار هم بگذارید چون تیم‌هایی که ما با آنها بازی کردیم و اشتباه داوری در آنها رخ داده همه انتهای جدولی هستند.

سرمربی تیم راه‌آهن که از این شرایط ناراحت به نظر می‌رسید، گفت: در بازی با نفت آبادان اشتباهی که رخ داد آنقدر محرز بود که نیازی به آهسته کردن فیلم نیست. بخشی‌زاده در بازی با شهرداری هم داور بازی ما بود و یک گل آفساید به سود حریف را صحیح اعلام کرد. من مشکلی با جامعه داوری ندارم و شرافت و قداست آنها را زیر سؤال نمی‌برم و اگر این صحبت‌ها را مطرح می‌کنم به خاطر این است که بگویم این شیوه حمایت از بخش خصوصی نیست.

وی در ادامه گفت‌وگو خاطرنشان ساخت: مسئولان راه‌آهن هزینه می‌کنند و هیچ درآمدی ندارند و تنها دلخوشی‌شان نتیجه گرفتن تیم است ولی نمی‌دانم چرا این اتفاقات بصورت متوالی فقط برای راه‌آهن می‌افتد.باز هم تاکید می‌کنم با این روند بخش خصوصی چگونه تشویق شود که در ورزش سرمایه‌گذاری کند؟ما خواستار رسیدگی دقیق کمیته داوران به این موضوع هستیم و می‌دانیم که جز محرومیت داور چیزی عایدمان نمی‌شود اما تنها خواسته ما این است که دیگر از این اشتباهات تأثیرگذار در بازی‌های ما رخ ندهد.

منبع :

king123
02-20-2012, 22:01
جعفری‌نژاد: علیه راه‌آهن سوت می‌زنند، کمیته داوران طلبکار هم می‌شود

[Only Registered And Activated Users Can See Links]سرپرست تیم فوتبال راه‌آهن گفت: داوران به ضرر تیم ما سوت می‌زنند اما کمیته داوران طلبکار هم می‌شود.
محمد جعفری‌نژاد در مورد اتفاقات بازی راه‌آهن و نفت آبادان اظهار داشت: راه‌آهن در این بازی هم قربانی اشتباهات داوری شد و ما نمی‌دانیم تا چه زمانی باید از این بابت ضربه بخوریم. بعد از اتفاقات در دیدار مس سرچشمه و شهرداری تبریز و داماش که راه‌آهن به واسطه اشتباه داوران متضرر شده بود انتظار نداشتیم در این مسابقه‌ای که 6 امتیاز ارزش داشت همان اتفاقات رخ دهد.
وی افزود: داور سه دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد و در شرایطی که سه دقیقه تمام شده بود به تیم نفت اجازه داد از ضربه ایستگاهی استفاده کند. آنها روی دروازه‌بان ما مرتکب خطای آشکار شدند اما بخشی‌زاده داور مسابقه دستور ادامه بازی را صادر کرد و نفت آبادان به یک گل غیر قانونی دست یافت و سه امتیاز بازی را گرفت.
سرپرست تیم راه‌آهن تصریح کرد: یک امتیاز خود را به دلیل اشتباه داوری از دست دادیم و همچون بازی با مس سرچشمه و داماش رقبای ما سه امتیازی بدست آوردند که حقشان نبود. در چنین شرایطی کمیته داوران از دایی و باشگاه راه‌آهن طلبکار هم می‌شود و می‌گویند چرا اعتراض می‌کنید.
جعفری‌نژاد خاطر نشان کرد: خطا روی دروازه‌بان راه‌آهن به حدی آشکار بود که در همان نگاه اول می‌شد تشخیص داد و نیازی به کارشناسی و بازبینی فیلم ندارد. چرا داور وقتی در وقت‌های تلف شده اتفاقی رخ نداده و خطایی هم صورت نگرفته به بازی ادامه می‌دهد و بیش از سه دقیقه وقت محاسبه می‌کند. این اشتباهات چه توجیهی دارد؟ چرا راه‌آهن باید تا این حد تاوان اشتباهات داوری را پس دهد و از این اشتباهات منتفع نشود.

منبع : rahahansport.ir

king123
02-20-2012, 22:02
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links] C5waHA/b3B0aW9uPWNvbV9jb250ZW50JnZpZXc9YXJ0aWNsZSZpZD0xMT Q5OjEzOTAtMTEtMjMtMTgtMzUtMzkmY2F0aWQ9NDU6MTM4OS0w NS0xMy0xNi0yOS0zNiZJdGVtaWQ9MTA2) دوری یک ماهه عالیشاه از میادین فوتبال [Only Registered And Activated Users Can See Links]خبرگزاری مهر: پزشک تیم فوتبال راه‌آهن از دوری یک ماهه امید عالیشاه هافبک گلزن این تیم از حضور در مسابقات لیگ خبر داد.
علیرضا شهاب در مورد آخرین وضعیت مصدومان تم راه‌آهن ضمن بیان مطلب فوق گفت: امید عالیشاه که در جریان دیدار راه‌آهن برابر داماش دچار مصدومیت از ناحیه لیگامنت زانو شده بود، به مدت یک ماه از میادین دور خواهد بود.
وی اضافه کرد: با برنامه‌‍ریزی درمانی مناسب برای این بازیکن جوان، جهت بهبود مصدومیتش تلاش خواهیم کرد و امیدواریم وی بتواند بزودی شرایط بازگشت به مسابقات را بدست آورد.
پزشک تیم فوتبال راه‌آهن همچنین در مورد میرهانی هاشمی هم گفت: این بازیکن پنجشنبه صبح عمل کرد و به مدت یک ماه از میادین فوتبال دور خواهد بود.
تیم فوتبال راه‌آهن شهرری در پایان هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر با کسب 28 امتیاز در رده سیزدهم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار گرفته است.
منبع : rahahansport.ir

DanielBahrami
02-22-2012, 16:06
عاليشاه:از يک ماه ديگر تمرين را شروع مي‌کنم

بازيکن تيم فوتبال راه‌آهن گفت: مصدوميت من ربطي به حضور در برنامه 90 ندارد.

امید عالیشاه در مورد آخرین وضعیت مصدومیتش اظهار داشت: در بازی با داماش مصدوم شدم و فعلا در حال فیزیوتراپی هستم و از یک ماه دیگر تمرینات را شروع می کنم. رباط داخلی‌ ام آسیب دیده و خوشبختانه رباط صلیبی ‌ام مشکلی ندارد.

وی که شانس دعوت از تیم ملی را از دست داد، در این خصوص عنوان کرد: با توجه به پاس گل ها و گل هایی که زدم احتمال داشت به تیم ملی دعوت شوم اما اما امیدوارم دوباره بتوانم خوب شروع کنم. قسمت این بود که مصدوم شوم. شاید اگر در بازی با داماش مصدوم نمی شدم مقابل نفت آبادان اتفاق بدتری رخ می داد.

عالیشاه در ادامه در مورد اینکه گفته می شود حضورش در برنامه ۹۰ بدیمن بوده گفت: اصلا به این چیزها اعتقادی ندارم و این حرف ها پیش پا افتاده است. چطور افرادی مثل فونیکه‌سی، عنایتی، رجب زاده بعد از حضور در این برنامه موفق تر شده اند؟ این اتفاقی بوده که در زمین مسابقه رخ داده و ربطی به این مسائل ندارد.

منبع :

DanielBahrami
02-26-2012, 20:39
دايي: جلسه به حد نصاب نرسيد به فيفا نرفتم

سرمربي تيم فوتبال راه‌آهن به دليل به حد نصاب نرسيدن جلسه کميته فيفا به زوريخ نرفت.

قرار بود شنبه هفته گذشته جلسه کمیته فوتبال فیفا که دارای ۲۰ عضو است برگزار شود. برای این نشست از علی دایی سرمربی تیم راه‌آهن هم دعوت به عمل آورده بود تا در این نشست شرکت کند اما دایی به زوریخ نرفت. وی در این باره گفت: فیفا برای من بلیت هم فرستاده بود اما قبل از روز پرواز در ایمیلی به من اطلاع دادند چون تعداد نفرات جلسه به حد نصاب نرسیده این جلسه تشکیل نمی شود و در تاریخ دیگری برگزار می شود.

* تیم راه‌آهن برای برگزاری اردوی یک هفته‌ای راهی دبی می شود.

این تیم سه شنبه هفته جاری به امارات می رود. شاگردان دایی در هتل پلازا اقامت و در باشگاه ایرانیان تمرین می کنند.

منبع :

DanielBahrami
02-29-2012, 15:56
راه‌آهن بدون عباسفرد به امارات رفت

تيم فوتبال راه‌آهن براي برپايي اردو با يک غايب به امارات رفت.

راه آهن روز گذشته برای برگزاری اردوی یک هفته ای راهی امارات شد.

این تیم در هتل مترو پلاز دبی اقامت دارد و تمرینات خود را در باشگاه ایرانیان دنبال می کند. راه آهن یک بازی دوستانه هم برگزار می کند.

علیرضا عباسفرد به دلیل مشکلات مالیاتی به امارات نرفته است. قرار شده با حل شدن این مشکل وی به امارات برود.

منبع :

king123
03-02-2012, 11:52
دایی: برای 3 امتیاز به مصاف استقلال می‌رویم [Only Registered And Activated Users Can See Links]
سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن با بیان این كه اشتباه‌های داوران یكی از دلایل ناكامی‌ تیمش تا این جای لیگ برتر بوده است، گفت: امیدوارم در پایان فصل، سرنوشت ما با اشتباهات داوری گره نخورد.
علی دایی درباره وضعیت تیمش در تعطیلات لیگ برتر فوتبال اظهار كرد: در ایام تعطیلات فرصت خوبی داریم كه تمرین‌هایمان را دنبال كنیم. ما از هفته‌ گذشته تمرین‌هایمان را شروع ‌كرده‌ایم و بی‌وقفه به كار ادامه می‌دهیم. البته اكنون چند بازیكن ما مصدوم هستند و نمی‌توانند در تمرین شركت كنند، اما تیم ما حاشیه ندارد و با بازیكنان خوبی كه دارد به كارش با قدرت ادامه می‌دهد.
وی ادامه داد: قرار بود در ایام تعطیلات اردویی را در دبی برگزار كنیم كه باشگاه هم قول داده امكانش را فراهم كند. اگر این اتفاق بیفتد و مشكلات برطرف شود، می‌توانیم اردوی خوب برگزار كنیم و تمرین‌های مناسبی را انجام دهیم.
دایی همچنین به دیدار تیمش برابر استقلال در چارچوب هفته‌ بیست و هفتم لیگ برتر گفت: بازی سختی برابر استقلال خواهیم داشت چون این تیم یكی از مدعیان اصلی قهرمانی است. ما در هر بازی برای كسب سه امتیاز به میدان می‌رویم و آن بازی هم از این قاعده مستثنی نیست. بازیكنان ما نشان داده‌اند كه برابر تیم‌های بزرگ خوب بازی و نتایج مطلوبی كسب می‌كنند.
وی ادامه داد: در ادامه فصل بازی‌های بسیار سختی برابر استقلال، سپاهان، تراكتورسازی و پرسپولیس داریم كه سه تیم اول مدعی قهرمانی هستند. البته در لیگ برتر بازی سخت و آسان نداریم. همه سعی می‌كنند فاصله خود را با بالایی جدول كم كنند. من به تیم خود امیدوارم و مطمئن هستم نتیجه‌ می‌گیرد. شایستگی راه‌آهن بیشتر از این بوده و ناكامی‌ ما در این فصل دلایل زیادی داشته است.
دایی در ادامه بار دیگر روی سخنش را به سمت كمیته‌ داوران بر گرداند و گفت: علاوه بر ایرادهایی كه كادرفنی، بازیكنان و مجموعه باشگاه داشت، یكی از دلایل ناكامی‌ها اشتباه‌های داوری بوده است. اشتباه‌های داوری فقط در دو بازی به سود ما بوده و در مجموع قریب به اتفاق این اشتباه‌ها بیشتر به ضررمان بوده است. مخصوصا در چند بازی اخیرمان برابر مس سرچشمه، شهرداری تبریز، داماش و نفت آبادان اشتباه داوری باعث شد امتیازهای زیادی را از دست بدهیم كه اگر این گونه نبود، اكنون در حاشیه امنیت قرار داشتیم.
وی افزود: اشتباه داوری جزئی از فوتبال است كه برخی تیم‌ها از آن سود می‌برند و برخی متضرر می‌شوند. درخواست من از كمیته‌ داوران این است كه در بازی‌های باقی مانده لیگ برتر از بهترین داوران برای قضاوت بازی‌های تیم استفاده كنند تا سرنوشت ما در پایان فصل به اشتباهات داوران گروه نخورد.
عضو كمیته فنی فیفا در ادامه و در پاسخ به این سوال كه انتخابات پیش‌روی فدراسیون فوتبال را چگونه ارزیابی می‌كنید و درباره كاندیداهای ریاست این فدراسیون چه نظری دارید، خاطر نشان كرد: تمایلی ندارم كه درباره انتخابات اظهار نظر كنم. تنها چیزی كه می‌توانم بگویم این است كه امیدواریم هر اتفاقی می‌افتد به علاقمندان فوتبال كمك كند. درباره كاندیداها هم نظری نمی‌دهم و تنها می‌گویم كه امیدوارم اتفاقات به سود فوتبال كشور باشد. اگر بخواهم در این‌باره حرف بزنم خیلی چیزها را باید بگویم، ولی در نهایت تصور می‌كنم فردی كه به عنوان گزینه وزارت ورزش و جوانان معروف است، به عنوان رییس آینده فدراسیون انتخاب می‌شود.

king123
03-02-2012, 11:53
دایی به عنوان چهارمین گلزن برتر 10 سال اخیر آسیا انتخاب شد [Only Registered And Activated Users Can See Links]
مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال كشورمان كه به عنوان چهارمین گلزن برتر 10 سال اخیر آسیا انتخاب شد، گفت: این عنوان را طی 5 سال بدست آوردم.
علی دایی افزود: با اینكه هم اكنون 5 سال است كه از فوتبال خداحافظی كردم اما باز هم به عنوان چهارمین گلزن برتر 10 سال اخیر آسیا انتخاب شدم و از این بابت خوشحالم.
وی در ادامه گفت: اگر در 5 سال گذشته نیز به فوتبال ادامه می‌دادم شاید می‌توانستم رده بهتری بدست آورم ولی بهر حال كسب اینگونه عناوین برای من مهم نیست و فعلا فقط به موفقیت تیم راه‌آهن فكر می‌كنم.
سرمربی راه‌آهن خاطر نشان كرد: از تعطیلات لیگ برتر داریم نهایت استفاده رامی‌بریم و قرار است اردویی در امارات بر پا كنیم تا به آمادگی كامل برسیم و با شروع مجدد لیگ برتر با قدرت مقابل حریفان ظاهر شویم.

king123
03-02-2012, 11:53
دایی: کروش نمی‌تواند همه‌چیز فوتبال ما را عوض کند

علی دایی می‌گوید نباید از کروش انتظار داشته باشیم همه چیز فوتبال ایران را عوض کند.

حسین قدوسی - علی دایی تیمش را به امارات می‌برد تا چند روزی در این کشور تمرین کنند. او که امسال خیلی از داوری‌های لیگ برتر ناراضی بوده دوباره صحبت از اشتباهات داوری کرد و اشتباهاتی که در 4 – 5 بازی اخیر به ضرر تیمش شده را شمرد. او از تیم ملی هم حرف زد؛ از تیمی که با سرمربیگری کروش می‌خواهد به جام جهانی برود اما برخی از مربیان ایرانی، زیاد موافق نوع بازی‌هایش نیستند.
از تمرینات راه‌آهن چه خبر؟
ما تا ساعتی دیگر عازم دبی هستیم برای برگزاری یک اردوی آماده‌سازی. تا سه‌شنبه در امارات هستیم و تمریناتمان در باشگاه ایرانیان خواهد بود. این اردوی مفیدی است. ما تمریناتمان را از شنبه گذشته آغاز کردیم. تمرینات منظم و فشرده‌ای داشتیم که خیلی می‌تواند به ما کمک کند. از نظر روحی و هماهنگی و آماده‌سازی تیم در شرایط خوبی هستیم. در شروع دوباره لیگ بازی‌های سختی داریم و به همین دلیل باید خودمان را آماده کنیم. احتمال دارد یک بازی تدارکاتی هم در دبی داشته باشیم. باید برویم آنجا و بعد تصمیم می‌گیریم که بازی بکنیم یا نه.
با توجه به بازی‌های سختی که دارید، امیدوار به ماندن راه‌آهن در لیگ هستید؟
بالاخره باید ابتدا با استقلال و سپاهان و بعد هم با تیم‌های قدری مثل پرسپولیس و تراکتور و بعد هم با مس و شاهین و فولاد که تیم‌های خوبی هستند بازی کنیم. ما نیم فصل دوم را خوب شروع کردیم ولی در چند بازی اخیر واقعا اتفاقاتی افتاده که ما متضرر شدیم. مقابل مس سرچشمه گل مردود خوردیم و بازیکنمان دقیقه 19 به ناحق اخراج شد. در همان بازی یک بازیکن دو تا کارت گرفت ولی داور اخراجش نکرد. بازی باید تکرار می‌شد ولی هیچ جوابی به ما نمی‌دهند چون بازیکن غیرمجاز تو زمین بوده. جلوی شهرداری تبریز ما بردیم ولی گل آفساید خوردیم. جلوی داماش یک پنالتی ما را نگرفتند. بازی با نفت آبادان هم داور سه دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد. در آن سه دقیقه هیچ اتفاقی نیفتاده بود. نه برانکارد آمد داخل زمین نه تعویضی انجام شد. سه دقیقه تمام شد ولی داور اجازه داد تیم حریف ضربه ایستگاهی بزند. دو بازیکن حریف روی بازیکن ما خطا کردند و تیم حریف گل زد و به سه امتیاز رسید. همه این موارد در 4-5 بازی اخیر اتفاق افتاده و همه را کارشناسان تایید کرده‌اند. البته کارشناس برنامه نود بازی با نفت را گفت خطا روی گلر ما انجام نشده که من واقعا از اظهار نظر ایشان تعجب کردم چون دو بازیکن نفت طوری روی رودباریان خطا کردند که خیلی واضح و آشکار بود.
می‌گویند اشتباه داوری برای همه تیم‌ها بوده و دایی هر وقت نتیجه نمی‌گیرد این حرف‌ها را می‌زند.
اولا که تمام این مواردی که در 4-5 بازی اخیر بوده، همه توسط کارشناسان تایید شده و به اثبات رسیده. دوما این‌که مگر وقتی ما شهرداری تبریز را بردیم مگر من در کنفرانس مطبوعاتی نگفتم گل آفساید خوردیم؟ چیزی که واقعیت است را می‌گویم. مشکلی با جامعه داوری نداریم. داورها آدم‌های شریفی هستند و اشتباه جزئی از داروی است اما کمیته داوران هم قبول دارد که اشتباهات داوری بیشتر به ضرر ما بوده. ما در 7-8 بازی به خاطر اشتباهات داوری امتیاز از دست دادیم و دو اشتباهات داوری فقط در دو بازی به نفعمان بوده. همین چهار پنج بازی اخیری که مثال زدم جلوی تیم‌های انتهای جدول بوده و این مسائل باعث شده آن‌ها به امتیاز برسند و ما امتیاز از دست بدهیم. من نمی‌خواهم اعتراضی داشته باشم. حرف‌هایم را قبلا زدم ولی امیدوارم در بازی‌های باقی‌مانده از این اشتباهات متضرر نشویم. امیدوارم در ادامه مسابقات از داوران قوی استفاده شود که تیم راه‌آهن بیش از این متضرر نشود. این تیم بخش خصوصی است و این شیوه برخورد با تیم خصوصی نیست. بازیکنان ما بیشتر از این شایستگی داشتند و نباید طوری باشد که راه‌آهن برای نیفتادن بازی کند. این حق بازیکنان من نبوده.
نظرتان درباره بازی ایران و قطر چیست؟ بازی سختی داریم؟
ان‌شاءالله موفق می‌شود تیم ملی. از آنجا که صعود تیم ملی به مرحله بعد قطعی شده من فکر می‌کنم بازیکنان بدون استرس بازی کنند ولی تیم حریف استرس داشته باشد. امیدوارم که بازیکنان ایران با انگیزه هرچه تمام‌تر بازی کنند چون مردم انتظار دارند و منتظر برد تیم ملی هستند. پیروزی در آزادی می‌تواند هشداری باشد برای تیم‌های دیگر در مرحله بعد که وقتی می‌آیند اینجا بازی می‌کنند با استرس بیایند و بدانند ایران با حمایت تماشاگران، تلاش مضاعفی دارد و همه را در زمین خودش برده.
تساوی مقابل اردن باعث شده بعضی‌ها ساز ناامیدی کوک کنند و بگویند وقتی تیم ملی مقابل اردن نتیجه نمی‌گیرد جلوی مدعیان آسیا هم در مرحله بعدی نمی‌تواند کاری کند و به جام جهانی نمی‌رود.
متاسفانه من بازی را ندیدم که بخوام نظر بدهم. ولی چیزی که مسلم و مسجل است این‌که این یک بازی تدارکاتی و دوستانه بوده. برای این برگزار شده که مربی نفراتش را محک بزند. بازیکنان در شرایط مسابقه باشند و به هماهنگی بیشتری برسند. در یک بازی تدارکاتی رسیدن به این اهداف مهم است نه نتیجه. مربی می‌خواهد همه چیز را امتحان کند در یک چنین مسابقه‌ای. ما نباید بازی با اردن را ملاک عملکرد تیم ملی قرار بدهیم.
یعنی اگر می‌باختیم هم مهم نبود؟
به اعتقاد من زیاد نه. نه این‌که بگویم اصلا مهم نبود ولی زیاد هم مهم نیست چون یک بازی تدارکاتی است. شما اگر نگاه کنید، مربیان قبل از بازی تدارکاتی، برنامه‌های آتی تمرینی را انجام می‌دهند. حتی برخی از مربیان صبح روز بازی تمرین می‌گذارند برای تیم و به این مسابقه فقط برای تست کردن و امتحان کردن نگاه می‌کنند. علاوه بر این‌ها باید در این مقطع حمایت کرد از تیم ملی.
قلعه‌نویی در مصاحبه‌ای گفته که من چیز خاصی از تیم کروش ندیدم و تیم ملی در زمان مربیگری علی دایی و افشین قطبی منظم‌تر بازی می‌کرد.
نمی‌خواهم راجع به این مسائل صحبت کنم. بنده برای همه احترام قائل هستم. قلعه‌نویی هم لطف کرده نسبت به ما. هر مربی دیدگاه‌های خودش را دارد. ولی من چون بازی ایران و اردن را ندیدم نمی‌تونم نظری بدهم و بگویم تیم ملی خوب بوده یا نبوده. یا ضعف‌ها و قوت‌ها را بگویم. من فقط از نتیجه بازی با خبرم و فقط گل‌های رد و بدل شده را در تلویزیون دیدم.
به طور کلی از وقتی کروش آمده از سبک و نوع بازی تیم ملی رضایت دارید؟ دلچسب بوده برای شما؟
ما چه توقعی از کروش داریم؟ اول این را مشخص کنیم برای خودمان، بعد به این مسائل فکر کنیم. مگر کروش از زمانی که به ایران آمده بازیکنان تیم ملی را چند روز در اختیار داشته؟ عوض کردن سبک بازی مگر به همین آسانی است که بفهمیم کروش سبک بازی تیم ملی را عوض کرده یا نه و این‌که عوض کرده خوب است یا نه؟ یک مربی تیم ملی یک سری چیزهای کوچک را می‌تواند در این مدت کمی که بازیکنان را در اختیار دارد تغییر بدهد. نمی‌تواند همه چیز را عوض کند. این وسط باشگاه‌ها نقش مهم‌تری دارند. بازیکن باید آماده و روی فرم و تاکتیک‌پذیر باشد. این‌ها کارهایی است که توی باشگاه‌ها باید انجام شود. ما به جای این مسائل باید خیلی روی باشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کنیم تا باشگاه‌ها قوی‌تر شوند ولی الان می‌بینید که همه باشگاه‌هایمان با یک مشکلاتی مواجه هستند. زیرساخت‌هایمان مشکل دارد. امکاناتی که باید داشته باشیم را نداریم. همین الان ما داریم به دبی می‌رویم. شما بروید ببینید باشگاه‌های اماراتی چه امکاناتی دارند. چند زمین تمرین دارند و استخر و سونا. باشگاه‌های ما این‌ها را دارند؟ همه کشورها این امکانات را دارند اما در ایران استقلال و پرسپولیس امکانات اولیه و زمین تمرین را هم ندارند.
به همین دلیل است که کروش گفته سوپرمن نیستم؟
بله ایشان که نمی‌تواند همه چیز را و همه کاستی‌ها را برطرف کند. ایشان هم مثل بقیه دارد کارش را می‌کند تنها با این تفاوت که یک مربی بزرگ است و از سطح اول فوتبال جهان آمده. ما باید توقعاتمان از کروش منطقی و در سطحی باشد که فوتبالمان در همان سطح است.
موضوع مهمی که در تیم ملی رخ داده حضور اشکان دژاگه است. فکر می‌کنید او تا چه حد می‌تواند موفق باشد؟
شناخت کلی و دقیقی از دژاگه ندارم که نوع بازی‌اش و توانانیی‌هایش چطور است. شناخت من بیشتر برمی‌گردد به چیزی که روزنامه‌نگاران منتشر می‌کنند و من هرازچندگاهی به چشمم می‌خورد. به خاطر علاقه‌ای که به بوندسلیگا دارم بعضی وقت‌ها اخبار و نتایج بازی‌های هفته به هفته را می بینم ولی مطمئنا بازیکنی که چند سالی است در بوندسلیگا بازی می‌کند و فیکس است یک بازیکن با کیفیت است و در سطح تیم ملی ایران. امیدوارم که بتواند موفق باشد و به تیم ملی ما کمک کند. چون یک بازیکن ایرانی است و به تیم ملی کشورش پیوسته. به طور کلی اتفاق مثبتی است که باید شرایطی فراهم شود که در نهایت به نفع فوتبال ما تمام شود.
یعنی نگران هستید که مشکلی یا حاشیه‌ای برایش به وجود بیاید؟
ان‌شاءالله که چنین چیزی پیش نمی‌آید. طبیعی است که این بازیکن تازه آمده و زیر ذره‌بین است. کوچک‌ترین کارش مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. این وسط شما رسانه‌ها نقش مهمی دارید. باید مراقب باشید که مشکلی برای او پیش نیاید. ما جامعه فوتبال هم باید کمک و حمایتش کنیم و یک فضای خوبی برایش به وجود بیاید به طور کلی تا بتواند توانی که دارد را به نمایش بگذارد.
درباره موفقیت اصغر فرهادی هم صحبت خاصی دارید؟
می‌دانم که همه ایران پیگیر این موفقیت بودند. اتفاق مهمی رخ داده. این جایزه و این موفقیت بزرگ و مهمی است. بنده به خانواده سینمای ایران و مردم خوب ایران که از این اتفاق خوشحال شدند تبریک می‌گویم. اسکار گرفتن فیلم جدایی نادر از سیمین یکی از بهترین اتفاقات سال 1390 بوده. فکر می‌کنم بهترین سورپرایز بوده برای مردم ایران. صمیمنانه تبریک می‌گویم به خود فرهادی و عوامل فیلم و جامعه سینما و آرزو می‌کنم بیش از این موفق باشد و این موفقیت‌ها ادامه داشته باشد.
شما فیلمش را دیده‌اید؟
بله توی یک اکران خصوصی این فیلم را دیدم.
به نظر شما چطور فیلمی است؟ وقتی این فیلم را تماشا کردید برای شما تاثیرگذار بود؟
اگر فیلم خوبی نبود و تاثیرگذار نبود این همه جایزه بین‌المللی به آن نمی‌دادند.

king123
03-02-2012, 11:54
برپایی اردوی آماده‌سازی راه‌آهن در دبی [Only Registered And Activated Users Can See Links]
تیم فوتبال راه‌آهن برای بر پایی اردوی آماده‌سازی راهی دبی شد.
به گزارش سایت رسمی باشگاه راه‌آهن بنا به درخواست علی دایی تمرینات آماده‌سازی زرد پوشان راه‌آهن به مدت یک هفته در دبی برگزار خواهد شد.
اعضای تیم راه‌آهن عصر روز سه‌شنبه راهی امارات شدند ودر هتل پنج ستاره متروپلیتین‌پرال اسکان یافتند. طبق برنامه‌ریزی انجام شده تمرینات تیم راه‌آهن در زمین چمن باشگاه ایرانیان برگزار خواهد شد.
شاگردان علی دایی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه روزی دو نوبت به تمرین پرداختند. به گفته محمد جعفری‌نژاد سرپرست تیم راه‌آهن بنا به درخواست علی دایی یک بازی تدارکاتی هم روز جمعه یا شنبه انجام خواهد شد و دراینباره رایزنی‌هایی با تیم‌های اماراتی انجام شده و حریف تیم راه‌آهن روز جمعه مشخص خواهد شد.
اعضای تیم فوتبال راه‌آهن عصر روز دوشنبه به ایران برمی‌گردند و برای جدال با استقلال و سپاهان آماده خواهند شد. تنها غایب راه‌آهن در اردوی امارات، علیرضا عباسفرد است که احتمالا روز شنبه به جمع سایر بازیکنان اضافه خواهد شد.

king123
03-02-2012, 11:56
90/12/11 :: اردوی آماده‌سازی تیم راه‌آهن در دبی (3)

DanielBahrami
03-03-2012, 14:52
عاليشاه سه‌شنبه دوباره MRI مي‌دهد

هافبک جوان و مصدوم تيم فوتبال راه‌آهن سه‌شنبه هفته جاري و براي مشخص شدن وضعيت نهايي‌اش، آزمايش MRI مي‌دهد.

امید عالیشاه که در دیدار هفته بیست و پنجم تیم فوتبال راه‌آهن برابر داماش گیلان از ناحیه زانو دچار مصدومیت شده بود، در 20 روز اخیر در تهران و ساری تمرینات فیزیوتراپی را پیگیری می‌کرد.

این بازیکن جوان که به همراه تیم راه‌آهن به اردوی امارات نرفت، قرار است روز سه‌شنبه بار دیگر آزمایش MRI بگیرد. وی روز چهارشنبه با در دست داشتن جواب این آزمایش در مطلب دکتر کیهانی حاضر شده تا وضعیت نهایی مصدومیتش مشخص شود.

امید عالیشاه تا پایان هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ برتر با 9 گل زده، برترین گلزن تیم راه‌آهن شهرری بود اما پس از آن مصدومیت به گفته دکتر تیم راه‌آهن حداقل یک ماه از میادین فوتبال دور خواهد بود.

منبع :

DanielBahrami
03-11-2012, 17:00
عبدي فقط يک کارت زرد دريافت کرده است

سازمان ليگ اعلام کرد: بهادر عبدي در ليگ يازدهم فقط يک کارت زرد دريافت کرده است.

در پی شایعه محرومیت بهادر عبدی بازیکن راه‌آهن در دیدار با استقلال به دلیل دریافت کارت قرمز برابر نفت آبادان، شهبازی از مسئولان سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال اظهار داشت: بهادر عبدی در این فصل فقط یک کارت زرد دریافت کرده است. تنها اخطار این بازیکن راه آهن در هفته دوازدهم در دیدار با مس کرمان بوده و عبدی هیچ منعی برای بازی در هفته بیست و هفتم لیگ برتر نداشته است.

وی تاکید کرد: تمام کارت‌های زرد و قرمز در سازمان لیگ به دقت ثبت می‌شود و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

منبع :

ALEX-ss
03-11-2012, 18:01
يک مدافع تونسي با راه‌آهن قرارداد امضا کرد

باشگاه راه‌آهن با يک مدافع تونسي قرارداد امضا کرد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] در حالی که لیگ برتر کمتر از سه ماه دیگر به پایان می رسد باشگاه راه‌آهن با یک مدافع تونسی قرارداد امضا کرد.
این بازیکن "قرضول محمد علی" نام دارد. وی سابقه بازی در تیم سدان فرانسه را دارد و فصل پیش در تیم نادی افریقی بازی می کرد. او در اردوی امارات راه آهن حضور داشته و مورد تایید علی دایی قرار گرفت.
قرارداد قرضول پس از تست پزشکی در هیئت فوتبال تهران ثبت شد.

ALEX-ss
03-11-2012, 18:02
باشگاه راه‌‌آهن و نشست خبري روز گذشته دايي

مدير روابط عمومي باشگاه راه‌آهن درباره اتفاقات رخ داده در نشست خبري روز گذشته علي دايي توضيحاتي ارائه کرد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] حسین قدوسی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد اتفاقاتی که روز گذشته در جریان نشست خبری دایی بعد از بازی با استقلال رخ داد، اظهار داشت: همه خبرنگاران حاضر در نشست شاهد بودند خبرنگاری که با دایی به بحث پرداخت چه مسائلی را مطرح کرد و چگونه باعث شد سرمربی راه آهن از کوره در برود.
وی افزود: در این نشست مهم، که خبرنگاران زیادی شرکت‌ کرده بودند چهار پنج سوال پرسیده شد که چهار تا متعلق به او بود و اجازه نداد کسی سوال بپرسد و پشت سر هم سوالات خود را می پرسید و سوالات پرسیده شده هم عجیب بود. از جمله اینکه شما لب خط می ایستید و با دستیاران مشورت نمی کنید یا به این خاطر مساوی می کنید که دنبال برد هستید درحالی که راه آهن اوایل نیمه دوم گل مساوی را خورد ولی سوال را طوری پرسید که انگار در دقایق پایانی گل خورده است. دایی با وجودی که تعجب می کرد به همه سوالات پاسخ می داد تا اینکه او حرف هایی زد که دایی مجبور به واکنش شد.
قدوسی تصریح کرد: باید سازمان لیگ و وزارت ورزش این مسائل را بررسی کنند. محیط نشست خبری به گونه ای باشد هر خبرنگار یک سوال بپرسد و چنین افرادی با سوال ها و رفتارهای خود باعث زیر سوال بردن وجهه خبرنگاران نشوند. تعجب می کنم در شرایطی که خبرنگارانی از خبرگزاری های معتبر و سایر روزنامه های ورزشی حضور داشتند چگونه یک خبرنگار به سادگی یک نشست خبری را بهم می ریزد و سپس عنوان می کند ۱۲ سال است مربی است. حرف های او به دایی توهین آمیز بود و مسئولان روابط عمومی سازمان لیگ کارت او را گرفتند اما ما شکایتی نداشتیم و فقط خواستار بررسی موضوع شدیم.
مدیر روابط عمومی باشگاه راه‌آهن گفت:‌ حرف های این خبرنگار به گونه ای بود که همه از این سؤال ها ناراحت شده بودند. ضمن اینکه از هر کسی سوال می پرسیدیم کسی او را نمی شناخت. در لیگی که حرفه ای هست نباید اجازه دهیم چنین اتفاقاتی رخ دهد و معتقدیم چنین رفتارهایی ارزش کاری و حرفه ای خبرنگاران را زیر سؤال می برد.

DanielBahrami
03-12-2012, 22:07
حسين کعبي زير تيغ جراحي

حسين کعبي بازيکن سرشناس تيم فوتبال راه آهن اين هفته زير تيغ جراحي خواهد رفت که البته اين موضوع به خاطر مصدوميت فوتبالي نيست.

به گزارش سايت گل کعبي از مشکل کليه درد رنج مي‌برد و اين مشکلي است که او در سال‌هاي اخير با آن دسته و پنجه نرم کرده است. کليه کعبي سنگ‌ساز است و او تا به امروز 3بار تحت عمل جراحي قرار گرفته است. کعبي دوباره درد شديدي را تحمل مي‌کند و با تشخيص پزشک در دو، سه روز آينده براي چهارمين‌بار تحت عمل جراحي قرار خواهد گرفت.

منبع :

DanielBahrami
03-14-2012, 19:46
علي دايي در آستانه جدايي از راه آهن

ديدار تيم‌هاي راه آهن و سپاهان که قرار است شنبه آينده در چهارچوب هفته بيست و نهم ليگ بر‌تر برگزار شود در هاله‌اي از ابهام قرار گرفته است.

بازیکنان تیم راه آهن به دلیل عدم دریافت مطالبات خود بعد از ظهر امروز در تمرینات گروهی این تیم شرکت نکردند.

بعد از آنکه بازیکنان تیم راه آهن علیرغم وعده‌های داده شده از سوی مالکان این باشگاه نتوانستند مطالبات خود را دریافت کنند بعد از ظهر امروز شرکت در تمرینات تیم را تحریم کردند. در این بین تلاش علی دایی سرمربی این تیم و محمدحسن انصاری فرد مدیر عامل باشگاه راه آهن نیز کار ساز نشد.

با این تفاسیر دیدار تیم‌های راه آهن و سپاهان که قرار است شنبه آینده در چهارچوب هفته بیست و نهم لیگ بر‌تر برگزار شود در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

به این ترتیب تیم سپاهان که در کورس قهرمانی به سر می‌برد با عدم حضور راه آهن در اصفهان به راحتی می‌تواند ۳ امتیاز را تصاحب کند، در این بین باید شاهد اعتراضاتی از سوی تیم‌های تراکتورسازی و استقلال باشیم که رقابت شانه به شانه‌ای با تیم سپاهان برای کسب تصاحب قهرمانی دارند.

طبق اخبار واصله علی دایی سرمربی تیم راه آهن به مدیران این باشگاه به ویژه مالکان آن اولتیماتوم داده تا هر چه زود‌تر مشکلات مالی باشگاه را برطرف کند، در غیر این صورت از سمت خود استعفا خواهد داد.

منبع :

DanielBahrami
03-14-2012, 19:48
بازيکنان راه‌آهن اعتصاب کردند

بازيکنان تيم فوتبال راه‌آهن به دليل مشکلات مالي خود در تمرين امروز اعتصاب کردند.

با وجود تلاش‌های صورت گرفته بازیکنان راه‌آهن همچنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند.

بازیکنان این تیم امروز در محل تمرین حضور پیدا کردند اما حاضر به تمرین نشدند.

به همین دلیل علی دایی و محمد حسن انصاری فرد جلسه‌ای با بازیکنان تشکیل دادند اما در نهایت بازیکنان حاضر به تمرین نشدند و حتی گفته شده احتمال اینکه برای دیدار روز شنبه مقابل سپاهان عازم اصفهان نشوند، زیاد است.

منبع :

DanielBahrami
03-27-2012, 19:34
حضور علي دايي بر روي نيمکت تيم راه‌آهن

تيم فوتبال راه‌آهن بعدازظهر امروز در ديداري تدارکاتي با حضور علي دايي بر روي نيمکت، نيروي زميني را شکست داد.

تیم فوتبال راه‌آهن بعد از ظهر امروز در دیدار تدارکاتی به مصاف نیروی زمینی تهران رفت.

در پایان بازی راه‌آهنی‌ها موفق شدند با نتیجه ۳ بر ۲ نیروی زمینی را شکست دهند.

در بازی امروز علی دایی بر روی نیمکت زرد‌پوشان نشست و کاملا بازی را نظاره‌گر شد.

امید عالی‌شاه مهاجم تیم فوتبال راه‌آهن که پای خود را به تیغ جراحان سپرده است در تمرین امروز حضور پیدا کرد و دقایقی با دایی به گفت‌وگو پرداخت.

میاچ مربی تیم فوتبال راه آهن نیز از کشور خود بازگشت و در تمرین امروز حضور پیدا کرد.

سی‌دی‌های بازی‌های مس کرمان نیز در تمرین امروز به دایی داده شد.

در بازی امروز رودباریان موفق شد یک ضربه پنالتی را مهار کند.

منبع :

DanielBahrami
04-02-2012, 15:46
قرعه جالب راه آهن در 6 هفته آخر

با نگاهي به برنامه مسابقات در 6 هفته پاياني به نکته جالبي مي رسيم و آن اين است که اين تيم قرار نيست از کرج دورتر برود.

به نقل از گل راه آهن با علی دایی در زمره تیم هایی است که خطر سقوط را حس می کند. آنها در نیم فصل اول با تساوی های پیاپی که اغلب با دریافت گل در دقایق آخر همراه می شد سوژه لیگ یازدهم شده بودند اما حالا با نگاهی به برنامه مسابقات در 6 هفته پایانی به نکته جالبی می رسیم و آن این است که این تیم قرار نیست از کرج دورتر برود و بازیکنان این تیم هیچ سفری در پیش ندارند که نیاز به هواپیما داشته باشند.

آنها ابتدا در خانه میزبان مس کرمان هستند. بعد در کرج با سایپا روبرو می شوند،دوبازی خانگی پشت سرهم با تراکتور و فولاد دارند و سپس در آزادی با پرسپولیس دیدار می کنند و روز پایانی هم میزبان شاهین بوشهر هستند.

بی تردید با توجه به فشردگی بازی ها، عدم مسافرت هوایی به نفع تیم دایی خواهد بود.

منبع :

DanielBahrami
04-03-2012, 16:58
بازگشت سرمربي راه‌آهن درديدار مقابل مس‌کرمان

سارقاني‌ که تلفن همراه و دسته چک دايي را در روز سانحه رانندگي به سرقت برده بودند،بعد از 2 هفته آنها را پس فرستادند.

علی دایی که بیست و هفتم اسفند در راه بازگشت از اصفهان با اتومبیل شخصی خود دچار سانحه رانندگی شد، این روزها در تمرینات راه‌آهن شرکت می کند و مشکلی هم برای حضور روی نیمکت برای بازی با مس کرمان ندارد.

علی دایی در جریان این سانحه رانندگی مال باخته هم شد و در همان روز ساعت مچی، گوشی موبایل، 2 میلیون تومان تراول، دسته چک و پنج هزار دلار وی به سرقت رفت اما چند روز قبل سارق یا سارقانی که اموال دایی را ربوده بودند، گوشی موبایل و دسته چک وی را پس فرستاده اند.

* امید عالیشاه که از ناحیه رباط پا مصدوم شده بود ۲۹ اسفند ۹۰ پای خود را جراحی کرد. وی فصل جاری را از دست داد.

*برای بازی با مس کرمان علی غلام، میرهانی هاشمی که مصدومیت داشتند مشکلی ندارند و می توانند به میدان بروند.

منبع :

DanielBahrami
04-04-2012, 21:25
دايي:همين‌که سرپا هستم خدا را شکر مي‌کنم

سرمربي راه‌آهن با اشاره به حکم کميته انضباتي مبني بر عدم تکرار بازي اين تيم با مس سرچشمه گفت: به اين رأي اعتراض مي‌کنيم و اگر به نتيجه نرسيم به فيفا و AFC شکايت خواهيم کرد.

علی دایی درباره دیدار روز جمعه برابر مس کرمان گفت: ۶ بازیکن مصدوم داشتیم که آسیب‌دیدگی ۴ نفر از آنها برطرف شده و مشکلی برای بازی ندارند. تمرینات خوبی را سپری کردیم و آماده این مسابقه هستیم.

وی ادامه داد: این دیدار هم برای ما و هم برای مس حساس است اما ما چاره‌ای جز برد نداریم. در خانه به میدان می‌رویم و این موضوع می‌تواند به ما کمک کند. بازیکنان از روحیه بالایی برخوردارند و به چیزی جز ۳ امتیاز فکر نمی‌کنند.

دایی در پاسخ به این سؤال که از ۶ بازی باقی‌مانده راه‌آهن در ۴ بازی میزبان است، خاطرنشان کرد: مهم نیست در کجا بازی می‌کنیم و فقط باید نتیجه بگیریم. با این حال بازی در خانه یک پوئن است که می‌خواهیم از آن استفاده کنیم. هیچ تیمی راحت امتیاز از دست نمی‌دهد و همه مسابقات دشوار است.

سرمربی راه‌آهن درباره اینکه کمیته انضباطی اعلام کرده دیدار این تیم با مس سرچشمه تکرار نمی‌شود، اظهار داشت: اتفاقی که در آن دیدار رخ داد این بود که داور به یک بازیکن دو کارت زرد نشان داد ولی او را اخراج نکرد و بعداً گفتند که کارت زرد اول را به بازیکن دیگری داده شده است این در حالی است که قانون چیز دیگری می‌گوید و براساس آیین‌نامه فیفا و فدراسیون ایران این دیدار باید تکرار شود.

دایی اضافه کرد: به رأی صادر شده اعتراض می‌کنیم و اگر در فدراسیون به حق‌مان نرسیم به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت و این موضوع را تا آخر پیگیری خواهیم کرد من در این باره با مدیرعامل باشگاه راه‌آهن صحبت کرده‌ام و آقای انصاری‌فرد نیز تأکید دارد که تا گرفتن حق‌مان کوتاه نیاییم.

دایی درباره وضعیت جسمانی‌اش پس از تصادفی که داشت و اینکه آیا آثار جراحت روی گوش و پیشانی‌اش باقی‌ می‌ماند گفت: من به این چیزها فکر نمی‌کنم بعد از آن سانحه همین‌که سرپا هستم خدا را شکر می‌کنم.

سرمربی راه‌آهن گفت: دو عمل در تهران و کاشان انجام دادم و ممنون پزشکان هستم و تصور نمی‌کنم آثار این جراحت روی صورتم بماند و به مرور برطرف می‌شود.

دایی همچنان سرش را بانداژ کرده و هر زمان که پزشکان تشخیص دهند بانداژ را باز می‌کند.

منبع :

DanielBahrami
04-06-2012, 12:26
کعبي: براي شکست مس برنامه داريم

هافبک تيم فوتبال راه آهن گفت:براي شکست تيم مس و کسب هر 3 امتياز اين ديدار برنامه داريم.

حسین کعبی با اشاره به وضعیت تیم های راه آهن و مس کرمان درجدول رده بندی رقابت های لیگ برتر، افزود: شرایط دو تیم در جدول رده بندی مناسب نیست و این دیدار حکم فینال را دارد.

وی افزود : به طور حتم بازی فردا بازی سختی خواهد بود اما ما برای کسب هر 3 امتیاز این دیدار برنامه داشته و به طور حتم تیم مس فردا ( جمعه ) دست خالی از تهران خواهد رفت.

هافبک تیم فوتبال راه آهن درخصوص مشکلات مالی تیم راه آهن تصریح کرد: مالکان تیم امروز در تمرینات حضور داشتند آنان ضمن آرزوی موفقیت در دیدار مقابل مس کرمان با کادر فنی و بازیکنان گفت و گو کرده و برای رفع مشکلات و موانع قول مساعد دادند.

وی درباره میزان آمادگی بازیکنان تیم راه آهن برای این دیدار نیز گفت: درتعطیلات لیگ برتر که تقریبا یک ماه به طول انجامید تمرینات خوبی داشته و از هر نظر برای دیدار فردا آماده ایم.

تیم های راه آهن و مس کرمان در آغاز هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برترفردا در ورزشگاه اکباتان به دیدار یکدیگر می روند.

این بازی راس ساعت 17 برگزار می شود.

منبع :

DanielBahrami
04-12-2012, 20:06
اظهارات دايي در نشست خبري بازي با سايپا

علي دايي گفت: در زمان مربيگري‌ام در تيم ملي يک ماه التماس کردم که فدراسيون با شرکت آديداس قرارداد ببندد اما آنها اين کار را نکردند.

علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار فردا برابر سایپا درباره تصادفش در اواخر سال گذشته گفت: پس از این ماجرا خیلی چیزها را در زندگی‌ام متوجه شدم. یکی از آنها لطف، محبت و همدردی مردم بود که مرا خیلی تکان داد و باعث شد دلم به مردم نزدیک‌تر شود.

وی اضافه کرد: باید فکر کنم چه اشتباهاتی انجام داده‌ام که دیگر آنها را انجام ندهم. شاید خدا مرا نگه داشت تا برخی کارها را که انجام نداده بودم انجام دهم. این درس بزرگی برای من بود و لطف خدا را فراموش نمی‌کنم. کسانی با من ابراز همدردی کردند که فکرش را نمی‌کردم.

دایی در ادامه درباره اینکه شرایط تیمش بحرانی است اظهار داشت: من اسم وضعیتی را که داریم بحران نمی‌گذارم. امروز به باشگاه سایپا آمده‌ام که خاطرات خوبی از آن دارم. با مجموعه خوبی کار کرده‌ام و اینجا را خانه خودم می‌دانم و همیشه از آن به نیکی یاد می‌کنم.

سرمربی راه‌آهن ادامه داد: دوستان خوبی در باشگاه سایپا داشتم و جزء بهترین سال‌های بازیگری‌ام بود. بعد از تمرین تازه کار ما شروع می‌شد و با بازیکنان والیبال بازی و صحبت می‌کردیم. همین جو دوستانه عامل قهرمانی ما شد.

دایی تأکید کرد: ناراحتم که فردا باید برابر تیمی‌ بازی کنیم که بهترین دورانم را در آن گذراندم. ما خوب تمرین کرده‌ایم و با تیم بزرگی مثل سایپا بازی داریم. به رتبه کنونی سایپا نگاه نمی‌کنیم و می‌دانیم این تیم مربیان و بازیکنان خوبی دارد ولی باید این دیدار فینال‌گونه را ببریم. سه امتیاز دور از دسترس نیست اگر چه سایپا خطرناک است ولی با تمرینات خوب آماده این دیدار هستیم.

دایی درباره اشتباهات محسن قهرمانی در دیدار مس و راه‌آهن تصریح کرد: همانگونه که مربیان و بازیکنان اشتباه می‌کنند داوران نیز دچار اشتباه می‌شوند ولی در این مدت ضریب اشتباهات بالا رفته است. قهرمانی در دیدار مس و راه‌آهن اشتباه نداشت و محرومیت او به خاطر قبل بود.

وی اضافه کرد: اگر هم مشکلی در دیدار با مس وجود داشت بخاطر اشتباه فنی داور نبود بلکه به دلیل ادبیات و لفظی است که قهرمانی به کار برده ست. قهرمانی بازیکنان را به دلیل اهانت به یکدیگر یا داور اخراج کرد. محرومیت او چیزی از ارزش‌هایش کم نمی‌کند چرا که قهرمانی جزء با شرافت‌ترین داوران ایران است.

وی با تأکید بر اینکه اشتباه داوری تأثیری در روند بازی با مس نداشت گفت: اعلام محرومیت داوران به دلیل فشار زیادی است که روی کمیته داوران وجود دارد. من نمی‌دانم چرا همواره به دنبال معلول هستیم و دنبال علت‌ها نمی‌رویم.

سرمربی پیشین پرسپولیس با اشاره به دیدار این تیم با داماش خاطرنشان کرد: در این دیدار همه چیز مشخص بود. دوست ندارم پشت سر داوری که همه پشت سر او حرف می‌زنند حرف بزنم ولی همین داور قضاوت‌هایی داشته که باعث شده خیلی تیم‌ها لطمه ببینند.

دایی افزود: سال گذشته محمود رفیعی در دیدار پرسپولیس و نفت اشتباهات زیادی کرد و من مجبور شدم از حق تیمم دفاع کنم اما به جای برخورد با او مرا ممنوع‌المصاحبه کردند. کمیته انضباطی حکمی داد که در تاریخ فوتبال دنیا بی‌سابقه بود. آنها جواب حرف حق مرا با موضع‌گیری غلط دادند.

سرمربی راه‌آهن اظهار داشت: کجای دنیا تماشاگر ناسزا می‌گوید و بازی را قطع می‌کنند. اگر اینگونه است باید 50 درصد بازی‌های لیگ ناتمام بماند و در 50 درصد مسابقات از تیم‌ها امتیاز کسر کنند. در قانون آمده داور زمانی می‌تواند بازی را قطع کند که امنیت نباشد اما اتفاقات بدتر از آنچه در ورزشگاه آزادی افتاده و بازی قطع نشده است.

دایی با اشاره به جدول رده‌بندی گفت: اتفاقات دیدار پرسپولیس و داماش بیشتر از همه به ضرر ما شد. داور یک گل آفساید به سود داماش اعلام کرد و نگرفتن پنالتی پرسپولیس و اخراج بازیکنان این تیم باعث شد داماش سه امتیاز بگیرد و از منطقه خطر فرار کند.

وی ادامه داد: اگر داور این اشتباهات را نمی‌کرد داماش در همان امتیاز می‌ماند و این امتیازات به ضرر تیم‌های پایین جدول از جمله ما شد. خواهش می‌کنم داوران طوری سوت بزنند که به ضرر تیمی نباشد. ما در این فصل از داوری لطمه زیادی خوردیم و آرزو می‌کنم در 5 بازی آینده این اتفاق تکرار نشود.

وی در پاسخ به این سؤال که قاسم‌پور گفته چون داوری به نفع راه‌آهن بود دایی از این موضوع دفاع می‌کند اظهار داشت: کاری به حرف‌های قاسم‌پور ندارم. ما برتر از حریف بودیم و قبل از اخراج نیز مس موقعیت چندانی نداشت. در بازی رفت هم که صفر - صفر مساوی کردیم بلاژویچ خوشحال بود و این موضوع را اعلام کرد.

دایی گفت: در بازی با شهرداری تبریز پیروز شدیم اما گفتم که گل آفساید خوردیم. در دیدار رفت با سایپا هم حریف در دقایق پایانی گل آفساید را زد و من گفتم، چرا که همیشه حقیقت را می‌گویم.

سرمربی پیشین پرسپولیس درباره اینکه رویانیان از دست‌های پشت پرده در فوتبال حرف زده خاطرنشان کرد: تا فوتبال هست چنین مسائلی هم وجود دارد. ما مصلحت‌اندیشی می‌کنیم و خیلی چیزها را درست نمی‌کنیم. اکنون ردپای کسانی را می‌بینید که از فوتبال دور بوده‌اند ولی ردپایشان همچنان وجود دارد.

وی گفت: باید خودمان را درست کنیم ولی کاری نمی‌کنیم و اگر هم کاری صورت می‌گیرد کافی نیست. باید ریشه خیلی چیزها را بخشکانیم و فوتبال را پاک کنیم تا حرف از پشت پرده‌ها نباشد اما تا وقتی برخوردها سطحی باشد دست‌های پشت پرده هم وجود دارد.

دایی تأکید کرد: فوتبال ما نیمه حرفه‌ای هم نیست و آماتور است. ما فقط حرف می‌زنیم و شعار می‌دهیم اما خودمان هم می‌دانیم با حرف زدن چیزی درست نمی‌شود.

سرمربی پیشین تیم ملی درباره اینکه فدراسیون برای برآورده کردن خواسته‌های کی‌روش مشکل مالی دارد عنوان کرد: فدراسیونی که مشکل مالی داشته باشد نمی‌تواند مستقل باشد. فدراسیون زمانی مستقل است که از هیچ نظر مشکلی نداشته باشد و تا وقتی که به دولت وابسته است نمی‌تواند استقلال داشته باشد.

وی اضافه کرد: در این چند سال چه کار اقتصادی بزرگی در فدارسیون شده است؟ چون وابسته به سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش بوده‌ایم همیشه منتظریم که از دولت پول بگیریم و به دنبال کار اقتصادی نرفتیم. زمان صفایی فراهانی و دادکان کارهایی صورت گرفت اما در این چند سال چه کاری انجام شده است؟

دایی گفت: زمانی که سرمربی تیم ملی بودم از کفاشیان خواستم به کالموند مدیر باشگاه لورکوزن نامه‌ای بنویسد تا وی بتواند با شرکت آدیداس مذاکره کند تا از این طریق هم فوتبال ایران سود کند هم تیم ملی لباس آدیداس را بپوشد اما آقایان این نامه را به کالموند ندادند چون دست خیلی‌ها کوتاه می‌شد و نمی‌توانستند استفاده کنند.

دایی ادامه داد: یک ماه التماس کردم که نامه را بدهید و کالموند فقط مذاکره کند و شما قرارداد را ببندید ولی این کار را نکردند و با تولیدی من قرارداد بستند. هر چند که بخشی از پول مرا ندادند و اکنون ارزش ریالی آن با گذشته قابل قیاس نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر با آدیداس قرارداد می‌بستیم یک میلیون دلار عاید فدراسیون می‌شد و می‌توانستیم از این برند که پس از نایک باکیفیت‌ترین و معتبرترین است استفاده کنیم.

سرمربی سابق تیم ملی اظهار داشت: مردم ما می‌سوزند اما در این فوتبال همه ما به دنبال منافع شخصی‌مان هستیم. تا وقتی که منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح دهیم اوضاع همین گونه خواهد بود.

دایی گفت: از روزی که کی‌روش آمده من از او حمایت کرده‌ام. منتی نمی‌گذارم چون او کارش را بلد است و می‌تواند به ما کمک کند اما زمانی که من سرمربی تیم ملی بودم همه تا جایی که می‌توانستند مرا زدند؛ از همکاران خودم که ندانسته حرف می‌زدند گرفته تا دیگران.

سرمربی راه‌آهن اضافه کرد: چون می‌دانستم برخی همکارانم اطلاعات ندارند جوابشان را نمی‌دادم. نمونه‌اش بازی دوستانه با کویت بود که گفتند چرا قبل از دیدار با عربستان با کویت بازی کرده‌اید. این در حالی بود که شخصا با سوئدی‌ها رایزنی کرده بودم تا با آنها بازی کنیم.

دایی افزود: مسئولان سوئدی ایمیل زدند و اعلام آمادگی کردند اما مدیر تیم‌های ملی ایمیل را در تقویم‌اش گذاشت و یادش رفت که جواب بدهد. من مجبور شدم از بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنم؛ یا باید بازی نمی‌کردیم یا به مصاف کویت می‌رفتیم که من دومی را انتخاب کردم.

دایی گفت: نمی‌خواهم به گذشته برگردم اما یک صدم مشکل ما را کی‌روش ندارد. با این حال باید از او حمایت کنیم تا تیم ملی به جام جهانی برود.

وی تأکید کرد: من شرایط را طوری فراهم کرده‌ام که تیم ملی بدون هزینه به اسپانیا برود و اردو بزند. در یکی از اردوها نیز هزینه تیم ملی "صد و خرده‌ای" هزار یورو بود ولی من کاری کردم که 50 هزار یورو کمتر شد.

دایی گفت: خیلی از مسائل را نگفتم و نمی‌خواهم بگویم ولی اگر می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم و باعث خوشحالی مردم شویم باید حمایت کنیم. با صعود به جام جهانی مشکلات اجتماعی کمتر می‌شود. از مسئولان کشور درخواست می‌کنم هر کاری از دستشان برمی‌آید برای تیم ملی انجام دهند تا مردم شاد شوند.

منبع :

DanielBahrami
04-13-2012, 20:43
دايي: تا من باشم راه‌آهن در تهران مي‌ماند

علي دايي گفت: تا زماني که من در اين تيم باشم راه‌‌آهن در تهران خواهد ماند.

علی دایی پس از پیروزی یک بر صفر مقابل سایپا گفت: فوتبال منطقی ارائه دادیم. نیمه اول تسلط داشتیم و سایپا رو به توپ‌های بلند آورده بود اما بچه‌ها آنها را کنترل کردند. سایپا موقعیت‌های زیادی در هر مسابقه خلق می‌کند اما امروز روی 3 شوت خطر آفرینی کرد که این نشان می‌دهد تاکتیک راه آهن درست بوده است.

وی افزود: بعد از عید تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و با رسیدن مصدومان‌مان در کارهای تاکتیکی دست‌مان باز شده است. در 4 بازی آینده هم فقط برای برد به میدان می‌رویم.

سرمربی راه آهن در خصوص زمانی که سرمربی سایپا بود و قهرمان شد، گفت: زمانی که در سایپا بودم با اکنون قابل قیاس نیست. اکنون سایپا به لحاظ نرم افزاری و امکانات بهتر شده اما زمانی که من به عنوان بازیکن و سرمربی در این تیم بودم روزهای خوبی داشتیم. صفایی که در این باشگاه بود در جای دیگری ندیدم. رفاقت باعث شد قهرمان شویم و در لیگ قهرمانان آسیا به دور دوم برسیم. این در حالی بود که برای آن فصل بازیکنان مطرحی را از دست داده بودیم.

دایی در خصوص تصمیم کمیته انضباطی مبنی بر کسر 2 امتیاز از پرسپولیس گفت: ما باید قانون را اجرا کنیم. اگر حکمی برای پرسپولیس صادر می‌شود برای همه تیم‌ها هم رعایت شود. نباید به دنبال معلول‌ها باشیم باید علت‌ها را پیدا کنیم.

دایی درباره اینکه راه آهن در هفته‌های اخیر بهتر نتیجه گرفته گفت: من گفته بودم که راه آهن نتایج بهتری کسب می‌کند و این توانایی بازیکنان ما را می‌رساند. ما در اواخر سال گذشته مصدومان زیادی داشتیم و اکنون آنها رسیده‌اند.

وی در خصوص شایعه انتقال راه آهن به مشهد گفت: چنین چیزی نیست. نمی‌گویم این حرف نبوده اما چنین تصمیمی گرفته نشده و تیم به مشهد نمی‌رود. ما در تهران با قدرت به کارمان ادامه می‌دهیم. تا من در تیم باشم راه آهن در تهران خواهد بود. برای فصل بعد می‌خواهیم طوری برنامه ریزی کنیم تا تیم خودش را نشان دهد، در واقع فصل بعد بهره وری در تهران است.

دایی در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کند چه تیمی قهرمان شود گفت: اگر استقلال امروز صبا را شکست دهد به احتمال زیاد قهرمان می‌َشود.

منبع :

king123
04-13-2012, 20:50
دایی: اتفاقات بازی پرسپولیس و داماش به ضرر راه‌آهن شد

علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار فردا برابر سایپا درباره تصادفش در اواخر سال گذشته گفت: پس از این ماجرا خیلی چیزها را در زندگی‌ام متوجه شدم. یکی از آنها لطف، محبت و همدردی مردم بود که مرا خیلی تکان داد و باعث شد دلم به مردم نزدیک‌تر شود.
وی اضافه کرد: باید فکر کنم چه اشتباهاتی انجام داده‌ام که دیگر آنها را انجام ندهم. شاید خدا مرا نگه داشت تا برخی کارها را که انجام نداده بودم انجام دهم. این درس بزرگی برای من بود و لطف خدا را فراموش نمی‌کنم. کسانی با من ابراز همدردی کردند که فکرش را نمی‌کردم.
دایی در ادامه درباره اینکه شرایط تیمش بحرانی است اظهار داشت: من اسم وضعیتی را که داریم بحران نمی‌گذارم. امروز به باشگاه سایپا آمده‌ام که خاطرات خوبی از آن دارم. با مجموعه خوبی کار کرده‌ام و اینجا را خانه خودم می‌دانم و همیشه از آن به نیکی یاد می‌کنم.
سرمربی راه‌آهن ادامه داد: دوستان خوبی در باشگاه سایپا داشتم و جزء بهترین سال‌های بازیگری‌ام بود. بعد از تمرین تازه کار ما شروع می‌شد و با بازیکنان والیبال بازی و صحبت می‌کردیم. همین جو دوستانه عامل قهرمانی ما شد.
دایی تأکید کرد: ناراحتم که فردا باید برابر تیمی‌ بازی کنیم که بهترین دورانم را در آن گذراندم. ما خوب تمرین کرده‌ایم و با تیم بزرگی مثل سایپا بازی داریم. به رتبه کنونی سایپا نگاه نمی‌کنیم و می‌دانیم این تیم مربیان و بازیکنان خوبی دارد ولی باید این دیدار فینال‌گونه را ببریم. سه امتیاز دور از دسترس نیست اگر چه سایپا خطرناک است ولی با تمرینات خوب آماده این دیدار هستیم.
دایی درباره اشتباهات محسن قهرمانی در دیدار مس و راه‌آهن تصریح کرد: همانگونه که مربیان و بازیکنان اشتباه می‌کنند داوران نیز دچار اشتباه می‌شوند ولی در این مدت ضریب اشتباهات بالا رفته است. قهرمانی در دیدار مس و راه‌آهن اشتباه نداشت و محرومیت او به خاطر قبل بود.
وی اضافه کرد: اگر هم مشکلی در دیدار با مس وجود داشت بخاطر اشتباه فنی داور نبود بلکه به دلیل ادبیات و لفظی است که قهرمانی به کار برده است. قهرمانی بازیکنان را به دلیل اهانت به یکدیگر یا داور اخراج کرد. محرومیت او چیزی از ارزش‌هایش کم نمی‌کند چرا که قهرمانی جزء با شرافت‌ترین داوران ایران است.
وی با تأکید بر اینکه اشتباه داوری تأثیری در روند بازی با مس نداشت گفت: اعلام محرومیت داوران به دلیل فشار زیادی است که روی کمیته داوران وجود دارد. من نمی‌دانم چرا همواره به دنبال معلول هستیم و دنبال علت‌ها نمی‌رویم.
سرمربی پیشین پرسپولیس با اشاره به دیدار این تیم با داماش خاطرنشان کرد: در این دیدار همه چیز مشخص بود. دوست ندارم پشت سر داوری که همه پشت سر او حرف می‌زنند حرف بزنم ولی همین داور قضاوت‌هایی داشته که باعث شده خیلی تیم‌ها لطمه ببینند.
دایی افزود: سال گذشته محمود رفیعی در دیدار پرسپولیس و نفت اشتباهات زیادی کرد و من مجبور شدم از حق تیمم دفاع کنم اما به جای برخورد با او مرا ممنوع‌المصاحبه کردند. کمیته انضباطی حکمی داد که در تاریخ فوتبال دنیا بی‌سابقه بود. آنها جواب حرف حق مرا با موضع‌گیری غلط دادند.
سرمربی راه‌آهن اظهار داشت: کجای دنیا تماشاگر ناسزا می‌گوید و بازی را قطع می‌کنند. اگر اینگونه است باید 50 درصد بازی‌های لیگ ناتمام بماند و در 50 درصد مسابقات از تیم‌ها امتیاز کسر کنند. در قانون آمده داور زمانی می‌تواند بازی را قطع کند که امنیت نباشد اما اتفاقات بدتر از آنچه در ورزشگاه آزادی افتاده و بازی قطع نشده است.
دایی با اشاره به جدول رده‌بندی گفت: اتفاقات دیدار پرسپولیس و داماش بیشتر از همه به ضرر ما شد. داور یک گل آفساید به سود داماش اعلام کرد و نگرفتن پنالتی پرسپولیس و اخراج بازیکنان این تیم باعث شد داماش سه امتیاز بگیرد و از منطقه خطر فرار کند.
وی ادامه داد: اگر داور این اشتباهات را نمی‌کرد داماش در همان امتیاز می‌ماند و این امتیازات به ضرر تیم‌های پایین جدول از جمله ما شد. خواهش می‌کنم داوران طوری سوت بزنند که به ضرر تیمی نباشد. ما در این فصل از داوری لطمه زیادی خوردیم و آرزو می‌کنم در 5 بازی آینده این اتفاق تکرار نشود.
وی در پاسخ به این سؤال که قاسم‌پور گفته چون داوری به نفع راه‌آهن بود دایی از این موضوع دفاع می‌کند اظهار داشت: کاری به حرف‌های قاسم‌پور ندارم. ما برتر از حریف بودیم و قبل از اخراج نیز مس موقعیت چندانی نداشت. در بازی رفت هم که صفر - صفر مساوی کردیم بلاژویچ خوشحال بود و این موضوع را اعلام کرد.
دایی گفت: در بازی با شهرداری تبریز پیروز شدیم اما گفتم که گل آفساید خوردیم. در دیدار رفت با سایپا هم حریف در دقایق پایانی گل آفساید را زد و من گفتم، چرا که همیشه حقیقت را می‌گویم.
سرمربی پیشین پرسپولیس درباره اینکه رویانیان از دست‌های پشت پرده در فوتبال حرف زده خاطرنشان کرد: تا فوتبال هست چنین مسائلی هم وجود دارد. ما مصلحت‌اندیشی می‌کنیم و خیلی چیزها را درست نمی‌کنیم. اکنون ردپای کسانی را می‌بینید که از فوتبال دور بوده‌اند ولی ردپایشان همچنان وجود دارد.
وی گفت: باید خودمان را درست کنیم ولی کاری نمی‌کنیم و اگر هم کاری صورت می‌گیرد کافی نیست. باید ریشه خیلی چیزها را بخشکانیم و فوتبال را پاک کنیم تا حرف از پشت پرده‌ها نباشد اما تا وقتی برخوردها سطحی باشد دست‌های پشت پرده هم وجود دارد.
دایی تأکید کرد: فوتبال ما نیمه حرفه‌ای هم نیست و آماتور است. ما فقط حرف می‌زنیم و شعار می‌دهیم اما خودمان هم می‌دانیم با حرف زدن چیزی درست نمی‌شود.

سرمربی پیشین تیم ملی درباره اینکه فدراسیون برای برآورده کردن خواسته‌های کی‌روش مشکل مالی دارد عنوان کرد: فدراسیونی که مشکل مالی داشته باشد نمی‌تواند مستقل باشد. فدراسیون زمانی مستقل است که از هیچ نظر مشکلی نداشته باشد و تا وقتی که به دولت وابسته است نمی‌تواند استقلال داشته باشد.
وی اضافه کرد: در این چند سال چه کار اقتصادی بزرگی در فدارسیون شده است؟ چون وابسته به سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش بوده‌ایم همیشه منتظریم که از دولت پول بگیریم و به دنبال کار اقتصادی نرفتیم. زمان صفایی فراهانی و دادکان کارهایی صورت گرفت اما در این چند سال چه کاری انجام شده است؟
دایی گفت: زمانی که سرمربی تیم ملی بودم از کفاشیان خواستم به کالموند مدیر باشگاه لورکوزن نامه‌ای بنویسد تا وی بتواند با شرکت آدیداس مذاکره کند تا از این طریق هم فوتبال ایران سود کند هم تیم ملی لباس آدیداس را بپوشد اما آقایان این نامه را به کالموند ندادند چون دست خیلی‌ها کوتاه می‌شد و نمی‌توانستند استفاده کنند.
دایی ادامه داد: یک ماه التماس کردم که نامه را بدهید و کالموند فقط مذاکره کند و شما قرارداد را ببندید ولی این کار را نکردند و با تولیدی من قرارداد بستند. هر چند که بخشی از پول مرا ندادند و اکنون ارزش ریالی آن با گذشته قابل قیاس نیست.
وی خاطرنشان کرد: اگر با آدیداس قرارداد می‌بستیم یک میلیون دلار عاید فدراسیون می‌شد و می‌توانستیم از این برند که پس از نایک باکیفیت‌ترین و معتبرترین است استفاده کنیم.
سرمربی سابق تیم ملی اظهار داشت: مردم ما می‌سوزند اما در این فوتبال همه ما به دنبال منافع شخصی‌مان هستیم. تا وقتی که منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح دهیم اوضاع همین گونه خواهد بود.
دایی گفت: از روزی که کی‌روش آمده من از او حمایت کرده‌ام. منتی نمی‌گذارم چون او کارش را بلد است و می‌تواند به ما کمک کند اما زمانی که من سرمربی تیم ملی بودم همه تا جایی که می‌توانستند مرا زدند؛ از همکاران خودم که ندانسته حرف می‌زدند گرفته تا دیگران.
سرمربی راه‌آهن اضافه کرد: چون می‌دانستم برخی همکارانم اطلاعات ندارند جوابشان را نمی‌دادم. نمونه‌اش بازی دوستانه با کویت بود که گفتند چرا قبل از دیدار با عربستان با کویت بازی کرده‌اید. این در حالی بود که شخصا با سوئدی‌ها رایزنی کرده بودم تا با آنها بازی کنیم.
دایی افزود: مسئولان سوئدی ایمیل زدند و اعلام آمادگی کردند اما مدیر تیم‌های ملی ایمیل را در تقویم‌اش گذاشت و یادش رفت که جواب بدهد. من مجبور شدم از بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنم؛ یا باید بازی نمی‌کردیم یا به مصاف کویت می‌رفتیم که من دومی را انتخاب کردم.
دایی گفت: نمی‌خواهم به گذشته برگردم اما یک صدم مشکل ما را کی‌روش ندارد. با این حال باید از او حمایت کنیم تا تیم ملی به جام جهانی برود.
وی تأکید کرد: من شرایط را طوری فراهم کرده‌ام که تیم ملی بدون هزینه به اسپانیا برود و اردو بزند. در یکی از اردوها نیز هزینه تیم ملی "صد و خرده‌ای" هزار یورو بود ولی من کاری کردم که 50 هزار یورو کمتر شد.
دایی گفت: خیلی از مسائل را نگفتم و نمی‌خواهم بگویم ولی اگر می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم و باعث خوشحالی مردم شویم باید حمایت کنیم. با صعود به جام جهانی مشکلات اجتماعی کمتر می‌شود. از مسئولان کشور درخواست می‌کنم هر کاری از دستشان برمی‌آید برای تیم ملی انجام دهند تا مردم شاد شوند.

DanielBahrami
04-21-2012, 16:10
دايي: با زور ميزباني را از ما گرفتند

سرمربي راه‌آهن تاکيد کرد که با زور امتياز ميزباني در ديدار با تراکتورسازي از اين تيم گرفته شده است.

علی دایی در نشست خبری پیش از بازی فردا با تراکتورسازی گفت: تعریف من از تراکتورسازی چیزی را عوض نمی‌کند. تراکتورسازی تیم بسیار خوبی است و با توجه به شرایطی که دارد یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ برتر است. آنها تماشاگران فهیمی دارند که جزو پرشورترین هواداران فوتبال کشورمان هستند. قلعه‌نویی نشان داده با هر تیمی که کار کرده نتایجی خوبی می‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط‌مان در جدول نیاز مبرم داریم که در این بازی پیروز شویم. تمرینات خوبی انجام داده‌ایم و می‌خواهیم سه امتیاز بازی را بگیریم. پیش از این گفته بودم 6فینال پیش رو داریم که خوشبختانه دو فینال را برده‌ایم و دنبال پیروزی در چهار فینال دیگر هستیم.

دایی در مورد اینکه با میزبانی در ورزشگاه تختی کنار آمده‌اید یا نه گفت: با این میزبانی کنار نیامده‌ایم، مجبوریم و زور است که کنار بیاییم. اگر من میزبان هستم من باید زمین مسابقه را تعیین کنم، اما یکسری تصمیم‌ها گرفته می‌شود که جانب‌داری از تیم خاصی را نشان می‌دهد. طبق برنامه ما باید امروز بازی می‌کردیم و تمام برنامه‌های تمرین‌مان را برای امروز هماهنگ کرده بودیم؛ این که در چه جلساتی تمریناتمان فشرده باشد و در چه جلساتی سبک‌تر تمرین کنیم اما تصمیماتی گرفته می‌شود که پشتش تفکر حرفه‌ای و تفکر کسی که از فوتبال سر در بیاورد نیست.

دایی تصریح کرد: هم زمین و هم زمان را از ما گرفتند. ما تیمی نبودیم که بگوییم تیم میهمان فقط 10درصد از ظرفیت ورزشگاه را در اختیار داشته باشد، اصلاً تمام سکوهای ورزشگاه برای تیم میهمان. اگر بحث مسائل امنیتی که باید بگوییم ورزشگاه اکباتان بهتر کنترل می‌شود. ورزشگاه تختی بی‌دروپیکر است و تا دلتان بخواهد راه در رو دارد. ما چه میزبانی هستیم که نه زمین مال ماست نه زمان، روز بازی را هم عوض می‌کنند.

سرمربی راه‌آهن افزود: طبق آیین‌نامه فدراسیون باید دو یا سه بازی آخر هم زمان باشد. و این مسأله هیچ ربطی به بازی ما با تراکتور ندارد. در ضمن مگر فقط تیم‌های بالای جدول باید بازی‌هایشان هم‌زمان باشد؟ تیم‌های آخر جدول هم شرایط حساسی دارند. ما هم سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و برای فرار از سقوط می‌جنگیم. چرا بازی تیم‌های انتهای جدول هم‌زمان نیست؟ شهرداری دیروز بازی‌اش را برده و این مسئله می‌تواند به تیم‌های دیگر استرس وارد کند و امروز هم سایر تیم‌های پایین جدول بازی می‌کنند و فقط ما باید فردا بازی کنیم.

وی اضافه کرد: قانون را نگاه کنید می‌گوید دو یا سه بازی آخر لیگ باید همزمان باشد، اما مسائل دیگری پشت ماجرا است، اینجا تنها جایی است که زور می‌گویند و زور است. اگر ما تیم راه‌آهن را به میدان نفرستیم، سایر تیم‌های پایین‌ جدول خوشحال می‌شوند که ما بازی نکنیم.

دایی با اشاره به وضعیت تراکتورسازی گفت: من آذری هستم و تراکتورسازی را دوست دارم. مطمئن هستم تراکتورسازی با حضور در آسیا باعث خواهد شد که در تمام بازی‌های این تیم در ورزشگاه تبریز جای سوزن انداختن نباشد. این مسئله خیلی می‌تواند به فوتبال ما کمک کند اما من از تصمیم‌گیرندگان تغییر میزبانی راه‌آهن گلایه دارم.

دایی تأکید کرد: تصمیم‌گیرندگان هر روز یکج ور حرف زدند و مصاحبه کردند. ابتدا به ما نامه دادند و بعد بهروان به ما می‌گوید من خبر ندارم اما بعد مصاحبه می‌کند و می‌گوید بهترین تصمیم را گرفته‌ایم. او بهترین تصمیم را برای خودش و تراکتورسازی گرفته است و این بدترین تصمیم برای راه‌آهن بود.

دایی با اشاره به هزینه‌های میزبانی در ورزشگاه تختی تهران گفت: من از خدا می‌خواستم که فردا در تبریز بازی کنیم، حداقل هزینه‌مان نصف می‌شد. اکنون همه باشگاه‌ها مشکل مالی دارند. ما دو جلسه در ورزشگاه تختی تمرین کرده‌ایم و بابت این دو جلسه و بازی باید 18میلیون تومان پول بدهیم. 5-6میلیون‌تومان پول هتل‌مان می‌شود و در مجموع حدود 23میلیون تومان باید پول بدهیم، در حالی که اگر در تبریز بازی می‌کردیم کل هزینه ما 12میلیون تومان می‌شد.

وی گفت: وقتی زمین ما را به زور عوض می‌کنند چرا ما باید پول بدهیم، آیا یک نفر جوابگو هست؟ بعد هم می‌گویند بهترین تصمیم را گرفته‌ایم، بهترین تصمیم را برای فکرها و لابی‌هایی که می‌کنید گرفته‌اید.

دایی در مورد اینکه چرا این مسائل را پیش از این مطرح نکرده است گفت: چقدر باید این مسائل را مطرح کنیم. ما همه جوره اعتراض کرده‌ایم، اما آیا در این 4-5 سال مردم و مطبوعات یک پاسخ درست و حسابی گرفته‌اند؟ هیچکس پاسخگو نیست.

دایی در مورد اینکه ممکن است چنین تصمیماتی که باعث تغییر میزبانی به زور می‌شود تبعاتی از سوی AFC داشته باشد گفت: چه عواقبی؟ سهمیه ما از چهار سهمیه به دو و نیم سهمیه کاهش پیدا کرد چون تفکرش حرفه‌ای نیست و تصمیم‌هایی گرفته می‌شود که درست نیست.

وی در مورد مصدومان و محرومان راه‌آهن گفت: ما یکی دو بازیکن مصدوم داریم و علیرضا عباس‌فرد که در بازی‌های گذشته برای ما خیلی زحمت کشید محروم است.

دایی در مورد شایعه سرمربی‌گری در سایپا برای فصل آینده پس از ملاقات آرش کوشا گفت: تا موقعی که تعهد دارم با فرد دیگری صحبت نمی‌کنم. ملاقات من با کوشا هم بعد از نشست خبری بود که در باشگاه سایپا برگزار شد. کوشا از دوستان قدیمی من است و همیشه به من لطف داشته است. آن نشست هم با حضور خبرنگاران و عکاسان برگزار شد و پنهانی نبود. موقعی می‌توان گفت که من می‌خواهم به سایپا بروم که قرار پنهانی در جایی دیگر بگذارم. اکنون چه چیزی دارم که بخواهم از مردم آن را پنهان کنم.

سرمربی راه‌آهن در مورد کیفیت بد زمین ورزشگاه تختی تهران گفت: زمین ورزشگاه اکباتان در حال حاضر کیفیت خوبی دارد و یکی از بهترین زمین‌های فوتبال کشورمان است. ما در زمین ورزشگاه تختی غریبه هستیم. در حالی که تراکتورسازی یک بار در آن زمین بازی کرده و از آن شناخت دارد، در بازی فردا ما میهمان هستیم نه میزبان.

دایی در مورد اینکه مسئولان استان تهران به تیم‌های نفت و راه‌آهن بی‌توجه هستند گفت: متأسفانه کلان‌شهر بودن تهران و بزرگی این شهر باعث شده چنین مسائلی اتفاق بیفتد. در شهرهای کوچک، استاندار، نمایندگان مجلس و تمام کسانی که زور دارند از تیم حمایت می‌کنند اما در تهران یک مورد به من نشان بدهید که چنین اتفاقی افتاده است. در حق مردم تهران کم‌لطفی می‌شود. پرسپولیس و استقلال تنها تیم‌های تهرانی نیستند، راه‌آهن و نفت تهران هم تهرانی هستند و باید همه تیم‌ها را به یک چشم نگاه کرد.

سرمربی پیشین تیم ملی ایران در مورد بی‌برنامه‌گی‌های فدراسیون فوتبال در قبال تیم ملی گفت: من به عنوان کسی که دلسوز فوتبال است بارها حرف‌هایم را زده‌ام و مسئولان باید پاسخگو باشند، اما در زمان سرمربی‌گری ‌من در تیم ملی اوضاع خیلی بدتر بود و یک دهم توجه کنونی به تیم ملی نمی‌شد.

سرمربی راه‌آهن در مورد نتیجه کمیته انضباطی با مس سرچشمه، تاکید کرد: اگر نتیجه لازم را در این مورد نگیریم به AFC و فیفا شکایت می‌کنیم. این بازی باید تکرار شود. طبق کدام قانون نتیجه بازی را تغییر ندادند؟ ما اکثراً قانون‌گریز هستیم و آیین‌نامه را هم به عنوان راه فرار می‌گذاریم تا وقتی نتوانستیم پاسخگو باشیم از آن استفاده کنیم.

دایی در مورد اینکه کمیته انضباطی می‌خواهد دوباره در این مورد جلسه بررسی بگذارد عنوان کرد: از این جلسه نا امید نیستیم اما باید تصمیمی کارشناسی گرفته شود و یکی از افراد باشگاه راه‌آهن را هم صدا کنند. طبق قوانین موجود فیفا و همچنین قوانین مملکت خودمان ما باید حق دفاع داشته باشیم اما متأسفانه کسی را از باشگاهمان نمی‌خواهند تا توضیح بدهد که چرا خواهان تکرار بازی هستیم. ما می‌خواهیم یکی از ما در کمیته انضباطی باشد تا از راه حقوقی و قانونی از باشگاه راه آهن دفاع کند.

سرمربی راه‌آهن در مورد وضعیت خصوصی‌سازی این باشگاه گفت: سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی هنوز اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند و سازمان خصوصی‌سازی گفته فعلا نه!

وی در مورد اینکه سازمان خصوصی‌سازی گفته مدارک باشگاه راه‌آهن نقص دارد اظهار داشت: این هم جزو جواب‌هایی است که می‌دهند تا شما را از این مسأله دور کنند.سازمان بورس اشتباه بزرگی کرده و خودشان باید آن را حل کنند. آنها اول باید راه‌آهن را به باشگاه تبدیل و سپس در بورس آن را واگذار می‌کردند اما راه‌آهن بدون تبدیل شدن به باشگاه در بورس واگذار شده که این مشکل اصلی است.

وی ادامه داد: آنها اشتباه کرده‌اند نه ما سازمان بورس گاف بزرگی داده است. موقعی که می‌خواهند پول را بگیرند مدارک کافی است اما وقتی که می‌خواهند حق مالک واقعی را بدهند طولش می‌دهند. خواهش می‌کنم شما این مسائل را بررسی کنید، چرا این باشگاه را در بورس گذاشته‌اند و چرا زمانی که پول گرفته‌اند مدارک و پرونده کامل است و مشکل قانونی نداشته‌ایم.

دایی با انتقاد از شعار خصوصی‌سازی باشگاه خاطرنشان کرد: برخلاف آنچه که می‌گویند می‌خواهیم باشگاه‌ها را خصوصی کنیم عمل می‌کنند و می‌خواهند افراد خصوصی را فراری بدهند. شما نگاه کنید ترکیه چگونه باشگاه‌هایش را خصوصی کرد و دولت آن کشور چه کمک‌هایی انجام داد. در کشور ما این اتفاق نمی‌افتد چون کسی دلش نمی‌سوزد. کسی برای جوانان که می‌خواهند سالم زندگی کنند نگران نیست. چند باشگاه ما خصوصی شده است؟ استیل‌آذین که به لیگ یک رفت و اکنون در این لیگ دست و پا می‌زند. استقلال اهواز هم همین مشکل را دارد.

در پایان نشست خبرنگار شبکه خبر که دیر به نشست آمده بود از علی دایی خواست خلاصه‌ای از صحبت‌هایش را تکرار کند اما دایی گفت: من صحبت‌هایم را کرده‌ام و خبرنگاران هم یادداشت کردند. من که شومن نیستم بخواهم دوباره این مسائل را تکرار کنم.

منبع :

DanielBahrami
04-21-2012, 17:13
بخشي از مطالبات بازيکنان راه آهن پرداخت شد

مالکان باشگاه راه‌آهن پيش از ديدار با تراکتورسازي تبريز بخشي از مطالبات و پيش قرارددادهاي بازيکنان اين تيم را طي يک فقره چک پرداخت کردند.

در حاشیه برگزاری تمرین روز جمعه تیم فوتبال راه‌آهن شهرری، بین 50 تا 60 درصد پیش قراردادهای بازیکنان طی یک فقره چک 10 روزه به اعضای کادر فنی و بازیکنان این تیم پرداخت شد. البته این چک‌ها در حالی به نفرات تیم راه‌آهن پرداخت شد که علی دایی سرمربی این تیم، خیالشان را از پاس شدن این چک‌ها راحت کرد.

یحیی گل‌محمدی مربی تیم فوتبال راه‌آهن در گفتگو با خبرنگار مهر، با تائید این اخبار از وضعیت این تیم برای دیدار با تراکتورسازی تبریز ابراز رضایت کرد.

دیدار تیم‌های فوتبال راه‌آهن و تراکتورسازی تبریز از هفته سی و یکم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور ساعت 17 فردا یکشنبه در ورزشگاه تختی تهران برگزار می‌شود.

منبع :

DanielBahrami
04-22-2012, 20:58
دايي:دوست داشتنداين 3 امتياز رابه تراکتوربدهند

سرمربي تيم فوتبال راه آهن گفت: مسئولان فدراسيون فوتبال با تغيير مکان ديدار 3 امتياز زور را از ما گرفتند و به تراکتورسازي دادند.

علي دايي پس از شکست يک بر صفر تيمش مقابل تراکتورسازي گفت: هر دو تيم بازي خوب و متعادلي انجام دادند و تا قبل از گل به هيچ‌عنوان دچار مشکل نشديم. متأسفانه نيمه دوم اشتباه کرديم. مي‌توانستيم بازنده اين بازي نباشيم. تراکتور از تجربه بالايش استفاده کرد و پيروز شد.

سرمربي راه‌آهن با انتقاد از عملکرد مسئولان فدراسيون فوتبال در برگزاري اين ديدار در ورزشگاه تختي گفت: 3 امتيازي که دنبالش بودند را از ما گرفتند و به تراکتورسازي دادند. به مردم آذربايجان تبريک مي‌گويم اما به هيچ عنوان عدالت رعايت نشد چون در زمين خودمان هم ميهمان بوديم. براي کساني که اين طور برنامه‌ريزي مي‌کنند متأسفم.دايي ادامه داد: روي صحنه‌اي که گل خورديم با بازيکنان صحبت کرده بودم. در دقايق ابتدايي بازي داور يک پنالتي مسلم را براي ما نگرفت.

وي در پاسخ به اين سؤال که چرا در واکنش به تغيير محل مسابقه به ورزشگاه تختي از انجام بازي خودداري نکردند، اظهار داشت: اگر من تنها بودم به هيچ عنوان زير بار زور نمي‌رفتم اما من در مجموعه راه‌آهن فعاليت مي‌کنم و بالادستي‌ها تصميم‌گيرنده هستند. مطمئن باشيد اگر مسئله شخصي بود زير بار نمي‌رفتم.

دايي در پاسخ به اين سؤال که چرا به نشانه اعتراض اين ديدار را انجام نداديد، خاطرنشان کرد: اگر اين کار را مي‌کرديم بازي 3 بر صفر اعلام مي‌شد و ممکن بود جريمه‌هايي را عليه ما اعمال کنند و حتي فدراسيون مقدمات سقوط ما به ليگ دسته اول را فراهم کند.

دايي افزود: کنترل 3 هزار نفر کار سختي است؟ 100 هزار تماشاگر در آزادي حضور پيدا مي‌کنند اما هيچ اتفاقي نمي‌افتد. دوست داشتند اين 3 امتياز را به تراکتور بدهند. هيچ پاسخ صحيحي نمي‌دهند متأسفانه قانون زور است و فدراسيون زور مي‌گويد. ما هم کاري نمي‌توانيم انجام دهيم. تمام اعتراض‌ها را انجام داديم و دعواها را کرديم اما به زور گفتند بايد بازي کنيم.

وي درباره عملکرد خط حمله راه‌آهن گفت: در اين بازي به هيچ عنوان از عملکرد خط حمله راضي نبودم. عباس‌فرد را نداشتيم و توپ‌هاي زيادي را از دست داديم.

دايي در مورد حضورش در فصل آينده در راه‌آهن گفت:‌ سه بازي ديگر باقي مانده و بعد از اينکه تعهداتم را انجام دادم براي فصل بعد تصميم‌گيري مي‌کنم.

منبع :

DanielBahrami
04-23-2012, 13:12
انصاري فرد: دايي در راه‌آهن مي‌ماند

مديرعامل باشگاه راه‌آهن تأکيد کرد که فدراسيون فوتبال مي‌خواست تراکتورسازي برنده ديدار با اين تيم باشد.

محمدحسن انصاري‌فرد پس از جلسه اتحاديه باشگاه‌ها در جمع خبرنگاران درباره اتفاقات رخ داده پيش از ديدار با تراکتورسازي گفت: ما تنها تيم خصوصي هستيم و بايد از ما حمايت کنند، چرا که با اين حاشيه‌ها ديگر ممکن است کسي سراغ خصوصي‌سازي نيايد و اين موضوع به خاطره تبديل شود.

وي با اشاره به تغيير زمان و مکان ديدار با تراکتورسازي گفت: نمي‌دانم چرا اين کار را انجام داده‌اند شايد ما مي‌خواستيم در ورزشگاه آزادي يا شهر قدس بازي کنيم، چرا فدراسيون مکان بازي را تعيين کرد، پس ما چه کاره هستيم؟

انصاري‌فرد در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، مبني بر اينکه مسئولان راه‌آهن اعتقاد دارند فدراسيون فوتبال از تراکتورسازي حمايت مي‌کند تصريح کرد: آنها با جانب‌داري از تراکتورسازي دوست داشتند اين تيم برنده شود.

وي در پاسخ به اين سؤال که چرا ممکن است چنين کاري صورت گيرد اظهار داشت: آنها ديگر خودشان اين موضوع را مي‌دانند اما آنچه از ظاهر امر بر مي‌آيد اين است که فدراسيون دوست داشت تراکتورسازي راه‌آهن را شکست دهد.

مديرعامل باشگاه راه آهن در پاسخ به اين سؤال که آيا فکر مي‌کنند فدراسيون به دنبال قهرماني تراکتورسازي است گفت: من اين را نمي‌گويم و فقط مي‌گويم که مي‌خواستند تراکتورسازي ما را ببريد.

انصاري‌فرد در پاسخ به اين سؤال که شرايط راه آهن در جدول خطرناک است خاطرنشان کرد: نگراني وجود ندارد و شرايط تيم ما خطرناک نيست.

وي درباره اينکه ابتداي فصل انتظار نتايج بيشتري از اين تيم مي‌رفت گفت: تيم را دير بستيم و اين در کار ما خلل ايجاد کرد.

انصاري‌فرد انتقال راه‌آهن به مشهد را منتفي اعلام کرد و گفت: در جلسه با مالکان باشگاه براي حضور در فصل بعد تصميم مي‌گيريم ضمن اينکه دايي در راه‌آهن مي‌ماند.

وي در پايان اعلام کرد که مشکلات مالي حل و 60درصد پول بازيکنان پرداخت شده است.

منبع :

DanielBahrami
04-28-2012, 13:58
انصاري‌فرد: تا کي بايد از داوري متضرر شويم؟

مديرعامل باشگاه راه‌آهن شهرري گفت: تا چه زمان بايد اشتباهات داوري به ضرر ما باشد و ما از اين موضوع متضرر شويم.

به نقل از روابط عمومي باشگاه راه آهن شهرري، ''محمدحسن انصاري‌فرد'' در خصوص تساوي بدون گل تيمش مقابل فولاد خوزستان با انتقاد از عملکرد داوران افزود: اشتباهات داوري در اين فصل همواره به ضرر ما بوده است، چرا در اين بازي پنالتي ما گرفته نشد؟ اين در حالي است که ناظر داوري مي‌گويد پنالتي صحيح بود.

وي اظهار داشت: تا چه زمان بايد از اشتباهات داوري ضربه بخوريم در حالي که کمترين نفع را از اين اشتباهات داشته‌ايم.

انصاري فرد ادامه داد: داوران ما سالم هستند و اين اشتباهات سهوي است ولي راه‌آهن مظلوم است .زمان و مکان بازي ما را عوض مي‌کنند چرا که ديواري کوتاه‌تر از ما پيدا نمي‌کنند.

مديرعامل باشگاه راه‌آهن درباره قراردادهاي بازيکنان و ادامه همکاري با دايي براي فصل آينده گفت: براي 12 ارديبهشت‌ماه به بازيکنان چک داده‌ايم که در اين صورت 60 درصد از قراردادها پرداخت مي‌شود و برنامه ما هم حفظ دايي براي فصل آينده است.

بازي هفته سي و دوم ليگ برتر بين دو تيم راه‌آهن و فولاد خوزستان با حساب صفر بر صفر به پايان رسيد.

منبع :

DanielBahrami
04-28-2012, 17:46
انصاري‌فرد:همه مطالبات بازيکنان پرداخت مي‌شود

مديرعامل باشگاه راه‌آهن گفت: در قالب يک چک در تاريخ 12 ارديبهشت تا 60 درصد قرارداد بازيکنان پرداخت مي‌شود.

محمدحسن انصاري فرد درباره مسائل مالي باشگاه راه آهن اظهار داشت: امروز نشستي با مالکان باشگاه و رئيس مجمع باشگاه داشتم و مطالبات مالي بازيکنان طبق قول و قراري که داده شده بود پرداخت مي‌شود.

وي افزود: قرار است براي تاريخ 12 ارديبهشت چکي به بازيکنان داده شود که در اين چک تمام مبلغ مانده قرارداد بازيکنان داده مي‌شود. تاکنون 22 تا 35 درصد قرارداد بازيکنان پرداخت شده و در نشست امروز هم تأکيد شد که چک‌ها نقد و اين مبلغ به حساب باشگاه واريز خواهد شد. با پرداخت مطالبات بازيکنان انشاءالله در دو بازي آينده نتيجه مي‌گيريم و براي فصل آينده برنامه ريزي مي‌کنيم.

مديرعامل باشگاه راه‌آهن تاکيد کرد: مشکلات مالي در همه باشگاه‌ها هست برخي باشگاه‌ها هستند که حتي 10درصد قرارداد را پرداخت نکردند و شايد 8-7 باشگاه باشند که بالاي 60درصد قرارداد بازيکنان را پرداخت کرده‌اند.

انصاري فرد تصريح کرد: مالکان باشگاه در تابستان گذشته اين تيم را تحويل گرفتند و در 8 ماهي که مديريت را به عهده گرفتند 50درصد قرارداد بازيکنان در سال گذشته را پرداخت کردند. اغلب بازيکنان امسال در راه آهن حضور دارند. آنها همچنين تا 35 درصد قرارداد بازيکنان در فصل جاري را پرداخت کردند و مقداري هم طلب شاکيان را داده‌اند. آنها دنبال شهرت نيستند حتي اسم تيم را هم عوض نکردند تا قدمت 75 ساله راه آهن باقي بماند. مالکان،‌ شهر تيم را تغيير ندادند و در انديشه اين هم نيستند و موضوع انتقال تيم به مشهد کاملا منتفي شده است.

وي با اشاره به متضرر شدن راه آهن بابت اشتباهات داوري گفت: در دو بازي اخير داوران دو پنالتي براي ما نگرفتند. به دليل اشتباهات داوري امتيازات زيادي از دست داديم و باعث شده تيم به آنچه که شايسته‌اش بوده نرسد. کمترين نفع را از بابت اشتباهات داوري برده‌ايم. اگر اشتباهات داوري نبود جزو تيم‌هاي بالاي جدول بوديم.

انصاري‌فرد عنوان کرد: خيلي‌ها به دنبال اين بودند که در پي مصاحبه علي دايي در مورد مسائل مالي از من پاسخي دريافت کنند اما مسئله خاصي بين ما وجود ندارد و ما به فکر منافع تيم هستيم.

منبع :

DanielBahrami
04-28-2012, 19:52
اعتراض باشگاه راه‌آهن به کميته داوران

باشگاه راه‌آهن قصد دارد به دليل اشتباهات داوري به کميته داوران فدراسيون فوتبال نامه اعتراض‌آميز ارسال کند.

مسئولان باشگاه راه آهن معتقد هستند در بازي با فولاد خوزستان داور روي حسين کعبي خطاي پنالتي را نگرفته است. آنها همچنين اعتقاد دارند در بازي با تراکتورسازي نيز يک پنالتي روي ايمان رزاقي راد رخ داده که ناديده گرفته شده است.

بر همين اساس اين باشگاه قصد دارد در نامه اي به کميته داوارن از اين کميته بخواهد در دو بازي پاياني ليگ دقت بيشتري در انتخاب داور داشته باشد. باشگاه راه آهن تاکيد کرده که اين تيم بيشترين ضرر را از اشتباهات داوري کرده و قصد دارد فيلم اين خطاها را براي کميته داوران ارسال کند.

ديدار تيم هاي راه آهن و فولاد با نتيجه صفر - صفر به پايان رسيد. اين باشگاه پيش‌تر نيز به کميته داوران نامه اعتراض آميز زده بود.

منبع :

DanielBahrami
05-03-2012, 14:14
کعبي: هر طور شده بايد پرسپوليس را ببريم

هافبک اسبق پرسپوليس گفت: خيلي خوشحالم که مي توانم دنيزلي را ببينم. مثل هربازيکني آرزو دارم شاگرد اين مربي بزرگ شوم.

حسين کعبي در گفت و گو با پانا در خصوص وضعيت راه آهن اظهار داشت: خدا را شکر همه چيز خوب است. ما بعد از 2 برد خيلي خوب متاسفانه در 2 بازي اخير اصلا شايسته از دست دادن امتياز نبوديم و با اشتباهات داوري و بدشانسي بود که حريفان از ما امتياز گرفتند.

وي افزود: متاسفانه داور مقابل تراکتور يک پنالتي مسلم را براي ما نگرفت. اگر اين ضربه اعلام مي شد، پيش مي افتاديم و روند بازي طور ديگري مي شد. مقابل فولاد هم روي من صددرصد پنالتي شد اما انگار داوران دوست ندارند، پنالتي هاي ما را ببينند. امسال خيلي اذيت شديم. البته هرسال اين طوري است و اولين سالي نيست که از ناحيه داوري ضربه مي خوريم. کاري از دست ما برنمي آيد.

هافبک راه آهن تصريح کرد: حالا گذشته ها گذشته. بايد حواس خود را در 2 بازي باقي مانده خيلي جمع کنيم. روزهاي سختي در پيش داريم. بازي با پرسپوليس يکي از اين روزهاي دشوار است. هميشه پرسپوليس بزرگ بوده و هست. شايد آنها به 3 امتياز نيازي نداشته باشند ولي ما هرطور شده بايد اين بازي را ببريم.

کعبي گفت: اگر نتوانيم پرسپوليس را ببريم کار خيلي سخت مي شود. درست است پرسپوليس در تهران به الهلال باخته و روحيه ندارد ولي فکر مي کنم آنها هم حداقل براي اعاده حيثيت مي خواهند ما را ببرند. آنها بازيکنان بزرگي دارند و اگر مي بينيد بعضي بازي ها نتيجه نمي گيرند به خاطر اين است که از اول فصل با مشکلاتي درگير بودند.

وي در خصوص ديدار با دنيزلي هم تاکيد کرد: اين اولين ديدارم با دنيزلي است. خيلي خوشحالم که دوباره او را مي بينم. وقتي در امارات خيلي افت کرده بودم، انصاريفرد مرا به پرسپوليس آورد. دنيزلي به خوبي از من استفاده کرد و با روحيه اي که به من داد، فوتبالم را زنده کرد. تنها کسي که نمي توانم فراموش کنم اين مربي بزرگ است.

هافبک اسبق پرسپوليس افزود: فکر مي کنيد به خاطر چه چيزي هواداران پرسپوليس مرا دوست دارند؟ به خاطر اين است که با تعصب براي اين تيم بازي هاي درخشاني انجام دادم. حالا هم خيلي دوست دارم دوباره شاگرد دنيزلي شوم. آرزويي که هربازيکني دارد. البته هنوز صحبتي نشده و تمرکزم روي بازي هاي راه آهن است.

کعبي در خصوص اين که آيا راه آهن هم به سرنوشت استيل آذين دچار مي شود؟ گفت: شک نکنيد که راه آهن با استيل آذين قابل قياس نيست. استيل آذين ستاره هايي داشت که تريلي اسم آنها را نمي کشيد ولي متاسفانه همه "من من" مي کردند. راه آهن مربي بزرگ و بازيکنان باتجربه اي دارد ولي ببينيد چه آدمهايي دوروبر استيل آذين بودند. آنها چند مربي را عوض کردند. يک مربي بزرگ و بادانشي مثل تومباکوويچ آوردند ولي متاسفانه هرکس از راه رسيد، زيرآبش را زد و عوضش کردند. اگر تومباکوويچ مي ماند استيل آذين سقوط که نمي کرد هيچ، حتي تک رقمي هم مي شد. استيل آذين اصلا شخصيت نداشت و همش شده بود حاشيه. به قول فردوسي پور واقعا اف سي هاليوود بود و هراسمي روي آن مي گذاشتي برازنده آن بود. به نظرم آن تيم شايسته ليگ برتر نبود و بايد سقوط مي کرد.

منبع :

DanielBahrami
05-03-2012, 22:10
بازيکنان راه آهن به تمرينات بازگشتند

بازيکنان تيم فوتبال راه‌آهن بعد از دو روز اعتصاب با وجود پاس نشدن چک‌هايشان در تمرين امروز شرکت کردند.

مسئولان باشگاه راه‌آهن چک‌هايي را به بازيکنان داده بودند تا بازيکنان بتوانند 20 درصد از قراردادهاي خود را 12 ارديبهشت‌ماه دريافت کنند اما با وجود پيگيري بازيکنان پولي در حساب آنها نبود.

به همين دليل بازيکنان راه‌آهن روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه در محل تمرينات راه‌آهن حضور پيدا کردند اما به دليل بدقولي مسئولان باشگاه تمرين نکردند.

با پادرمياني دايي به ‌رغم اينکه چک‌هاي بازيکنان پاس نشد تمرين امروز راه‌آهن با حضور تمام بازيکنان برگزار شد.

منبع :

ALEX-ss
05-05-2012, 17:50
وضعيت مصدومان راه آهن

پزشک تيم راه آهن گفت: حسين کعبي مي‌تواند مقابل پرسپوليس بازي کند.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]عليرضا شهاب که هم در تيم ملي حضور دارد و هم پزشک تيم راه آهن است، در مورد وضعيت حسين کعبي براي بازي فردا با پرسپوليس عنوان کرد: مشکل مصدوميت کعبي حل شده و اين بازيکن فردا مي تواند به ميدان برود، البته بازي کردن او به نظر کادر فني بستگي دارد.

وي در خصوص اينکه باشگاه فولاد مدعي است آرش افشين مهاجم اين تيم در تمرينات تيم ملي مصدوم شده، گفت: اين طور نيست. مصدوميتي که افشين دارد با يکي دو جلسه تمرين به وجود نمي آيد بلکه مدت زمان خاصي سپري مي شود تا اين مشکل پيش آيد. براي او تمريناتي در نظر گرفتيم که اگر اين تمرينات را انجام دهد و خوب شود نيازي به جراحي نيست در غير اين صورت بايد جراحي کند.

ALEX-ss
05-20-2012, 17:36
راه‌آهن تيمي هميشه بلاتکليف

بلاتکليفي در راه‌آهن به دليل مشکلات مالي و مشخص نبودن وضعيت تيم براي فصل آينده موج مي‌زند.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] به گزارش خبرگزاري فارس، در حالي که به نظر مي رسيد با واگذاري باشگاه راه آهن به بخش خصوصي عمده مشکلات مالي اين تيم حل شود و راه آهن به عنوان تنها تيم خصوصي ليگ برتر سر و سامان بگيرد، تاکنون اين اتفاق رخ نداده است.

بازيکنان راه آهن در شرايطي که تنها 32 درصد قرارداد خود را گرفته اند براي دريافت بقيه پول خود بايد منتظر باشند تا مالکان باشگاه براي تيمداري تصميم بگيرند.

مالکان باشگاه چکي را به بازيکنان اين تيم داده بودند که در صورت پاس شدن، 60 درصد قرارداد بازيکنان پرداخت مي شد اما اين چک پاس نشد.

اکنون هم که فصل تمام شده مسئولان اين باشگاه هيچ اظهار نظري براي فصل آينده نمي کنند و کسي هم نيست که به بازيکنان پاسخ دهد چه زماني مي توانند مطالبات خود را بگيرند.

اين روزها شايعه واگذاري تيم هم شنيده مي شود اما با وجود اين شايعات مالکان باشگاه راه آهن سکوت کرده اند و خبري از آنها نيست.

محمد حسن انصاري فرد مديرعامل اين باشگاه هم در اولويت کارهايش حل مشکلات مالي بازيکنان را قرار داده است.

فصل گذشته هم باشگاه راه آهن خيلي دير به بخش خصوصي واگذار شد و در فاصله 10 روز مانده به شروع ليگ اين تيم بسته شد.

ALEX-ss
06-25-2012, 19:51
دايي:هنوز منتظر پاسخ‌شان هستم

سرمربي فصل گذشته تيم فوتبال راه‌آهن گفت:‌ در جلسه‌ با مالکان راه‌آهن گفتم صلاح مملکت خويش خسروان دانند.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] علي دايي اظهار داشت: در تاريخ 13 خرداد به خاطر اينکه دوست نداشتم از برنامه‌ها عقب بمانم زودتر از موعد مقرر از آمريکا به تهران آمدم تا مسائل را پيگيري کنم.

وي افزود: طبق برنامه قبلي قرار بود از 15 خرداد تمرينات راه‌آهن شروع شود اما هيچ خبري نشد و هيچ کس با من حرفي نزد. 17 يا 18 خرداد با پيگيري‌هاي انجام شده جلسه‌اي با مالکان راه‌آهن گذاشتيم و قرار بود پس از اينکه حرف‌هايم را در اين جلسه زدم 2 روز بعد پاسخ مرا بدهند اما هنوز هم منتظر پاسخ آنها هستم و هيچ جوابي به من داده نشده است.

دايي ادامه داد: بازيکنان و کادر فني ما بلاتکليف هستند، همه تيم‌ها يارگيري کردند و تيم‌هاي خود را بسته‌اند اما معلوم نيست آيا راه‌آهن مي‌خواهد تيم‌داري کند يا خير.

سرمربي فصل گذشته راه‌آهن در پاسخ به اين سؤال که سرپرست راه‌آهن گفته شما عازم امارات شده‌ايد تصريح کرد: هم اکنون تهران هستم و امشب سفري به امارات خواهم داشت و فرداشب به تهران مي‌آيم.

دايي خاطرنشان کرد: وضعيت راه‌آهن بسيار نگران‌کننده و نامشخص است و همه بلاتکليف هستند. در روزهايي که همه کار خود را شروع کرده‌‌اند و در نيمه راه بدنسازي هستند معلوم نيست براي راه‌آهن چه اتفاقي مي‌افتد.

دايي در پاسخ به اين سؤال که مالکان راه‌آهن احتمال دارد تيم‌داري نکنند گفت: در جلسه‌اي که با مالکان راه‌آهن داشتم به آنها گفتم صلاح مملکت خويش خسروان دانند و به همين موضوع بسنده کردم. نمي‌دانم چه اتفاقي خواهد افتاد و اميدوارم هر اتفاقي براي راه‌آهن مي‌افتد، اين موضوع ختم به خير شود.

ALEX-ss
06-27-2012, 19:57
نشست مالکان راه‌آهن فردا برگزار مي‌شود

نشست مالکان باشگاه راه‌آهن به منظور مشخص شدن وضعيت تيم فوتبال اين باشگاه فردا پنجشنبه برگزار خواهد شد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] قرار است نشست مالکان باشگاه راه آهن با مديران اين باشگاه فردا پنجشنبه براي مشخص شدن وضعيت زردپوشان شهرري برگزار شود که در اين بين احتمال حضور علي دايي هم در اين جلسه وجود دارد. در اين نشست حاضران در خصوص وضعيت باشگاه از جمله مشکلات مالي، ادامه همکاري با علي دايي و مشخص کردن وضعيت برخي از بازيکنان که قصد جدايي از اين تيم را دارند، بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

البته همانطور که محمد جعفري‌نژاد، سرپرست تيم فوتبال راه‌آهن هم چند روز پيش اعلام کرده بود، علي دايي قرارداد دوساله با راه‌آهن دارد که سال دوم آن مشروط است. قطعا اگر شرايط براي همکاري مهيا باشد، وي برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم راه‌آهن را اعلام مي‌کند، در غير اينصورت احتمال جدايي‌اش از جمع زردپوشان تهراني زياد است.

بر پايه اين گزارش، در حال حاضر باشگاه راه‌آهن علاوه بر پرداخت نکردن 40 درصد قرارداد کادرفني و بازيکنان فصل گذشته، حدود چهار ميليارد بدهي از گذشته دارد. بازيکنان تيم راه‌آهن هم که مدت‌هاست در بلاتکليفي به سر مي‌برند، اميدوار هستند در اين نشست وضعيت باشگاه مشخص شود تا بتوانند براي ادامه همکاري يا جدايي از اين تيم برنامه‌ريزي کنند.

از سوي ديگر در آخرين نشست اعضاي هيات مديره و رئيس مجمع باشگاه راه‌آهن عصر روز يکشنبه 21 خردادماه برگزار شد، رياست مجمع باشگاه راه‌آهن موافقت خود را نسبت به تيمداري و حضور راه‌آهن در ليگ برتر اعلام کرده بود. در آن نشست بودجه باشگاه راه‌آهن براي فصل آينده و زمان پرداخت مطالبات فصل گذشته بازيکنان مشخص شد اما تا به امروز اقدام خاصي در اين خصوص صورت نگرفته است.

ALEX-ss
07-02-2012, 18:49
راه‌آهن با هيچ مربي مذاکره نکرده است

مدير روابط عمومي باشگاه راه آهن گفت: هنوز با هيچ مربي مذاکره‌ نکرده‌ايم.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] حسين قدوسي اظهار داشت: پيش از اين از رسانه‌ها خواسته بوديم در مورد سرمربي راه آهن گمانه‌زني نکنند و ارباب جرايد نيز اين کار را نکردند که بايد از آنها تشکر کنم. شب گذشته علي دايي در نشست هيئت مديره باشگاه شرکت نکرد و مصرانه خواستار جدايي خود از راه آهن بود.

وي ادامه داد: صادقانه مي‌گويم باشگاه راه آهن هنوز با هيچ مربي مذاکره نکرده ولي با وجود بلاتکليف بودن باشگاه امسال هم مانند فصول گذشته با مساعدت مالي مالکان باشگاه و همت بازيکنان زماني را که در فصل آماده سازي از دست داده‌ايم را جبران مي‌کنيم. فصل گذشته با تدبير مديرعامل باشگاه قرارداد اکثر بازيکنان 2ساله امضا شده و اين مسئله به سود تيم راه آهن است.

قدوسي با اشاره به حلاليت طلبيدن علي دايي از خود، عنوان کرد: دايي با تمام افتخاراتي که کسب کرده از من که کوچکترين عضو باشگاه راه آهن بودم حلاليت طلبيد در حالي که بسياري افراد با وجود اينکه حتي يک صدم دايي افتخار در فوتبال ندارند هرگز با مديران رسانه‌اي اينگونه برخورد نمي‌کنند. جدايي دايي از راه آهن اگر چه ناراحت کننده بود اما در فضايي کاملا دوستانه رخ داد.

ALEX-ss
07-03-2012, 19:07
انتخاب سرمربي راه آهن تا 48 ساعت آينده

مديرعامل باشگاه راه‌آهن از انتخاب سرمربي اين تيم تا 48 ساعت آينده خبر داد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] محمد حسن انصاري فرد در گفتگويي اظهار داشت: تا 48 ساعت ديگر سرمربي را مشخص مي کنيم. هميشه شيوه کاري ام اين بوده که گزينه ها را اعلام نکنم چون گزينه هايمان داخلي است نمي خواهم شأن مربياني که انتخاب نمي شوند زير سوال رود.

وي افزود: مي دانم وضعيت راه آهن خاص است اما اتفاقي است که افتاده و نبايد بيش از اين، فرصت را از دست داد. اگر طبق برنامه پيش برويم مي توانيم اين عقب افتادگي را جبران کنيم.

انصاري فرد تاکيد کرد: سال گذشته اگر دچار مشکلات داوري نمي شديم مي توانستيم تا رده هفتم جدول هم بالا بيايم. تکليف تيم نفت تهران هم سال گذشته دير مشخص شد اما اين تيم توانست نتيجه خوبي بگيرد. مي شود اين زمان از دست رفته را جبران کرد.

وي در خصوص جذب بازيکن جديد تصريح کرد: بازيکناني که هنوز با تيمي قرارداد امضا نکرده اند و آزاد هستند را شناسايي کرديم. به محض اينکه سرمربي تيم مشخص شود با اين بازيکنان وارد مذاکره مي شويم. خيلي از بازيکنان به دليل شرايط خانوادگي مي خواهند در تهران به کار خود ادامه دهند و ما هميشه از اين فاکتور استفاده کرده ايم.

ALEX-ss
07-08-2012, 18:59
آشوبي به تيم فوتبال راه آهن پيوست

هافبک فصل گذشته تراکتورسازي تبريز به تيم فوتبال راه آهن پيوست.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] فرزاد آشوبي امروز با عقد قراردادي 2 ساله به باشگاه راه آهن پيوست.

قرار است آشوبي روز آينده قراردادش را در هيئت فوتبال تهران به طور رسمي ثبت کند.

sasahmad11
07-11-2012, 12:13
بازيکن فوتبال راه‌آهن امروز قراردادهاي‌ خود را امضا کردند.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] عصر امروز 13 بازيکن راه آهن با حضور صادق رئيسي‌کيا مديرعامل جديد راه آهن قراردادهاي خود را تمديد کردند.

فرشيد کريمي، حسين پاشايي، حامد نورمحمدي، ايمان رزاقي راد، اميد عاليشاه، عليرضا عباسفرد، علي غلام، بهادر عبدي، علي اميري،محمدرضا ماماني، مهدي زارعي، ميرهاني هاشمي و فرزاد آشوبي بازيکناني بودند که قراردادهاي خود را امضا کردند. در اين جمع فرزاد آشوبي بازيکن جديد بود که براي امضاي قرارداد نهايي به باشگاه رفت.

ALEX-ss
07-12-2012, 18:49
قرباني، آشوبي و محمدي با راه‌آهن ثبت کردند

بازيکنان فصل گذشته تراکتورسازي، سايپا و داماش با راه‌آهن قرارداد امضا کردند.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]پيروز قرباني بازيکن فصل گذشته سايپا و فرزاد آشوبي، بازيکن فصل گذشته تراکتورسازي امروز با حضور در هيئت فوتبال استان تهران به ترتيب قرارداد يکساله و 2 ساله خود را با باشگاه راه‌آهن به ثبت رساندند.

محمد محمدي دروازه‌بان آبي‌ها هم که قرارد خود را با استقلال فسخ کرده بود، امروز با حضور در هيئت فوتبال با قراردادي يک ساله به راه‌‌اهن پيوست.

سيدعلي حسيني و جهانگير عسگري بازيکنان فصل گذشته داماش با قراردادي سه ساله و محمدحسن رجب‌زاده و بهشاد ياورزاده بازيکنان فصل گذشته سپاهان و پيکان با قراردادي 2 ساله به راه‌آهن پيوستند و نادر هوشيار که به عنوان سهميه زير 23 سال محسوب مي‌شود با قراردادي 3 ساله از سايپا به جمع شاگردان علي دايي پيوست.

باشگاه‌ راه‌آهن قرارداد 6 بازيکن فصل گذشته خود را نيز تمديد کرد. حسين پاشايي، امير طهمورثي، ميرهاني هاشمي، بازيکناني بودند که يک ساله تمديد کردند و محمدرضا ماماني، مهدي زارعي و عليرضا عباس‌فر دو سال ديگر در اين تيم ماندني شدند.

ALEX-ss
07-23-2012, 19:00
پاشايي:راه آهن نتايج بهتري را کسب خواهد کرد

کاپيتان تيم فوتبال راه آهن شهرري گفت: تيم ما امسال مي تواند نتايج بهتري را درليگ کسب کندوحتي سهميه ليگ قهرمانان آسيا را بدست آورد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]حسين پاشايي روز دوشنبه با حضور در کنفرانس مطبوعاتي پيش از ديدار مقابل گهر زاگرس، گفت: وقتي تمام تيم ها داشتند براي بازي اول خود کار مي کردند ما تمرينات خود را آغاز کرديم و بايد از دايي به خاطر پذيرش هدايت راه آهن تشکر کنم.

وي ادامه داد: تيم خيلي خوب جمع و جور شد و بازيکنان خوبي را جذب کردند. درديدار نخست مقابل نفت تهران بازي قابل قبولي را به نمايش گذاشتيم.

کاپيتان تيم فوتبال راه آهن شهرري گفت: امسال نتايج بسيار بهتري کسب خواهيم کرد و اميدوارم بتوانيم با تلاش بازيکنان و کادرفني سهميه آسيا را کسب کنيم.

Fc Bayern München
07-21-2014, 04:49
عابدزاده : از خداحافظی علی کریمی ناراحت شدم / دوست داشتیم در فصل پیش رو او در کنار ما در راه آهن باشد

به گزارش خبرنگار سایت باشگاه راه آهن، احمدرضا عابدزاده، مربی دروازه بانان تیم فوتبال راه آهن، در خصوص خداحافظی علی کریمی از دنیای فوتبال به خبرنگار سایت باشگاه راه آهن گفت: از خداحافظی علی کریمی از دنیای فوتبال ناراحت شدم چون به نظرم وی در این خصوص زود تصمیم گرفت. ما خیلی دوست داشتیم که در فصل پیش رو، او درکنار ما در راه آهن باشد البته هنوز هم دیر نشده و امیدوارم علی از تصمیم خود برگردد و به راه آهن بیاید.
عابدزاده تاکید کرد: علی کریمی بازیکنی متعصب در عرصه ملی و باشگاهی است که این موضوع وی را تبدیل به چهره ای ماندگار در عرصه ملی و باشگاهی کرده است.

منبع : [Only Registered And Activated Users Can See Links]

Fc Bayern München
07-21-2014, 04:49
استیلی: خبر خداحافظی علی کریمی مرا شوک زده کرد/ همچنان منتظر او هستیم / در باشگاه راه آهن همیشه بروی علی باز است

به گزارش خبرنگار سایت باشگاه راه آهن، حمید استیلی، سرمربی تیم فوتبال راه آهن، در خصوص تصمیم علی کریمی برای خداحافظی از دنیای فوتبال، به خبرنگار سایت باشگاه راه آهن گفت: وقتی خبر خداحافظی علی کریمی را شنیدم شوکه شدم چون ما همچنان منتظر پیوستن عجوبه فوتبال ایران به تیم راه آهن بوده و هستیم.
وی در همین خصوص افزود: زمانی که من تیم راه آهن را تحویل گرفتم با اولین بازیکنی که برای پیوستن به راه آهن صحبت کردم، علی کریمی بود اما اختیار عمل را در زمینه تصمیم گیری به خود او واگذار کردم. من معتقدم که علی کریمی همچنان پتانسیل بالایی در فوتبال ایران دارد و جوان های فوتبال ما همچنان می توانند از تجربیات این بازیکن ارزشمند در عرصه فوتبال ملی و باشگاهی استفاده کنند. استیلی تاکید کرد: امیدوارم علی از تصمیم خود برگردد چون ما همچنان منتظر پیوستن وی به باشگاه راه آهن هستیم و در باشگاه راه آهن همیشه بر روی او باز است.

Fc Bayern München
07-21-2014, 04:50
فارس: انتشار قراردادها اولین گام برای مقابله با فساد در فوتبال / تا کنون فقط باشگاه راه آهن قراردادهای خود را بر روی سایت رسمی اش منتشر کرده است

به گزارش سایت باشگاه راه آهن و به نقل از فارس، دستمزد میلیاردی در فوتبال، فوتبالیست‌های میلیاردر، پرداخت‌های زیرمیزی، دستمزدهایی بالاتر از سقف قرارداد و... این کلمات فقط گوشه‌ای کوچک از هجمه‌ای بود که قبل از جام جهانی علیه فوتبال در جامعه ورزش به راه افتاد تا جاییکه برخی از مدیران ارشد ورزش کشور تحت تاثیر همین فضا صحبت از هزینه‌های سرسام آور در فوتبال کردند و اعداد و ارقامی را بر زبان آوردند که با واقعیت همخوانی نداشت. اما بعد از جام جهانی و زمانی که همه تفاوت فوتبال با سایر رشته‌های ورزشی را دیدند و فهمیدند که فوتبال تنها یک رشته ورزشی نیست و ارتباط تنگاتنگی با اقتصاد، فرهنگ، هنر و حتی گاهی‌ اوقات سیاست دارد فضا تلطیف شد.
وقتی همه دیدند که مردم بعد از باخت به آرژانتین و فقط به خاطر بازی خوب ملی‌پوشان به خیابان‌ها ریختند و جشن گرفتند تاثیر و قدرت فوتبال را بیشتر باور کردند. مدیران ارشد فوتبال هم برای اینکه نشان بدهند در همه فوتبالی‌ها دستمزدهای میلیاردی نمی‌گیرند و شاید 20 تا 30 بازیکن باشند که ارقام میلیاردی دریافت می‌کنند تصمیم بر شفاف‌سازی گرفتند. مهدی تاج رئیس سازمان لیگ صراحتا وعده داد که مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان در لیگ چهاردهم منتشر خواهد شد و به اطلاع عموم می‌رسد. تصمیمی که حمایت وزیر ورزش و مدیران ارشد ورزش کشور و مسئولان نهادهای نظارتی را هم در پی داشت. فوتبالدوستان ایرانی هم از این تصمیم استقبال کردند و بی‌صبرانه منتظر شدند تا مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان به ویژه چهره‌های مشهور منتشر شود. برخی نیز با بدبینی گفتند که بعید است این اتفاق رخ بدهد و قراردادها منتشر نخواهد شد. البته افرادی هم بودند که خیلی با شفاف‌سازی میانه‌ای نداشتند و تمایلی نداشتند که این تصمیم عملی شود برای همین شروع به سنگ اندازی کردند حتی مدعی شدند که این کار خلاف رویه! است و کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا هم با این مساله موافق نیستند. اما مسئولان سازمان لیگ معتقدند که شفاف‌سازی و نظارت بر بودجه باشگاه‌‌ها و قراردادها و صورت‌های مالی مورد تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا هم هست و آنها اقدامی غیرقانونی یا فراقانونی انجام نمی‌دهند. با این حال از بین 16 باشگاه لیگ برتری تاکنون فقط باشگاه راه آهن به طور اختیاری مبلغ قرارداد بازیکنان و کادرفنی‌ خود را روی سایت رسمی‌اش منتشر کرده است در حالیکه قرار بود تمامی باشگا‌ه‌های لیگ برتری چنین کاری را انجام بدهند و ظاهرا مدیران باشگاه‌های لیگ برتری خیلی تمایل به خوداظهاری در مورد مبلغ قراردادها ندارند! به نظر می‌رسد برخی هنوز با شفاف‌سازی در قراردادها مشکل دارند. در حالیکه در فضای پرابهام فوتبال ایران اگر این تابو شکسته شود و مردم و مسئولان نظارتی به طور رسمی از مبلغ قراردادها آگاه شوند قدم بزرگی برای مقابله با پرداخت‌های غیرقانونی و زیرمیزی برداشته شده و در واقع اولین گام برای مقابله با فساد در فوتبال محکم برداشته می‌شود. وقتی مدیران باشگاه‌ها همگی متفق‌ القول می‌گویند که قانون سقف بودجه 15 میلیاردی را برای لیگ چهاردهم رعایت کرده‌اند دیگر نگران چه مساله‌ای هستند؟! چرا باشگاه‌ها تاکنون اقدام به انتشار مبالغ قرارداد بازیکنان و مربیان خود نکرده‌اند؟ آن هم در حالیکه فصل نقل و انتقالات روز دوشنبه 30 تیرماه به پایان می‌رسد. اگر مدیران فوتبالی، فوتبالیست‌ها و مربیان می‌خواهند از اتهام‌های واهی به دور باشند باید از انتشار مبلغ قراردادهای‌شان استقبال کنند و نگرانی هم نداشته باشند. بیان مسایلی از این دست که در جامعه، مردم ما با افرادی که درآمدشان زیاد است میانه خوبی ندارند فقط بهانه‌هایی واهی است! چون زمانیکه فوتبالیستی خودرو 600 میلیون تومانی سوار می‌شود مشخص است که چقدر درآمد دارد. ضمن اینکه انتشار مبلغ قراردادها به خصوص در دو تیم استقلال و پرسپولیس که در کانون توجه هستند مشخص می‌کند که همه فوتبالیست‌ها دستمزد یک یا دو میلیاردی نمی‌گیرند و هستند بازیکنانی که فقط 20 یا 40 میلیون تومان برای یک فصل درآمد دارند. رئیس سازمان لیگ، رئیس فدراسیون فوتبال، مدیران باشگاه‌ها و نهادهای نظارتی باید تلاش کنند که شفاف سازی در فوتبال انجام شود و بدانند که فوتبالدوستان بی‌صبرانه منتظر افشاگری که نه روشنگری اهالی فوتبال در مورد پرداخت دستمزدها و بودجه باشگاه‌ها هستند. این اولین گام برای داشتن فوتبالی عاری از هرگونه اتهام هستیم. اتهام پرداخت‌های زیرمیزی و غیرقانونی.

:de:

Fc Bayern München
07-21-2014, 04:51
نخستین تمرین راه آهنی ها در اردوی سرعین اردبیل برگزار شد/ راه آهن به مصاف یک تیم دسته اولی می رود

به گزارش خبرنگار سایت باشگاه راه آهن، تیم فوتبال راه آهن تهران، در سومین مرحله آماده سازی خود برای حضور در لیگ چهاردهم، بعد از ظهر شنبه برای برگزاری اردویی 4 روزه در سرعین اردبیل عازم این شهر شد. راه آهنی ها ساعت 17: 30 شنبه به سرعین رسیده و در هتل لاله این شهر مستقر شدند.
آنها پس از برگزاری جلسه فنی عازم یکی از اماکن آب گرم شدند. راه آهنی ها در ادامه برنامه های خود در این اردو، نخستین جلسه تمرینشان را ساعت 10 صبح یکشنبه در منطقه نیر شهر اردبیل برگزار کردند و تمرین بعد از ظهر خود را نیز در این محل برگزار می کنند. راه آهنی ها در ادامه صبح دوشنبه ساعت 10 صبح تمرین خواهند کرد و بعد از ظهر همان روز نیز در نخستین دیدار تدارکاتی خود در این اردو به مصاف تیم دسته اولی شهرداری اردبیل خواهند رفت.

:de:

42d3e78f26a4b20d412==