PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرگوسن مرد تمام نشدني اولدترافورد

armanterminator
05-21-2011, 11:55
سر الکس فرگوسن سرمربي منچستريونايتد براي نوزدهمين بار بهترين مربي سال ليگ برتر انگليس شناخته شد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] نمانيا ويديچ مدافع منچستريونايتد هم براي دومين بار به خاطر حضور مستمر و موثر در قلب دفاع تيم جايزه بهترين بازيکن را گرفت.
ويديچ و فرگوسن هر دو از جمله عوامل نوزدهمين قهرماني منچستريونايتد در ليگ برتر انگليس بودند.
اين تيم اميدوار است که با غلبه بر بارسلونا در فينال ليگ قهرمانان اروپا به افتخارات خود بيفزايد.

ManUtd
10-20-2011, 20:49
تو اين تايپيك هر مطلب يا مقاله يا .... هرچيزي در مورد فرگي هست قرار ميگيرهroz::

ManUtd
10-20-2011, 20:52
شاه الکس نوزدهم!

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

بازی سرنوشت سخت ترین و هیجان انگیزترین رقابت زندگی است. گاه تلاش می کنی، گاه در انتظار شانس، گاهی برنده ای و بازنده گاهی دیگر. اما شگفتا زندگی هایی که تلاش و اتفاقات نیکو، آنان را یگانه می کند. "الکساندر چپمن فرگوسن" هیچگاه فکر نمی کرد با قبول مربیگری تیم محلی "ایست استرلینگ شایر" در اسکاتلند، در آغاز راهی پای گذاشته که پایانش سرزمین عجایب است...
بازی سرنوشت سخت ترین و هیجان انگیزترین رقابت زندگی است. گاه تلاش می کنی، گاه در انتظار شانس، گاهی برنده ای و بازنده گاهی دیگر. اما شگفتا زندگی هایی که تلاش و اتفاقات نیکو، آنان را یگانه می کند. "الکساندر چپمن فرگوسن" هیچگاه فکر نمی کرد با قبول مربیگری تیم محلی "ایست استرلینگ شایر" در اسکاتلند، در آغاز راهی پای گذاشته که پایانش سرزمین عجایب است.
1974، فرگوسن 33 ساله پس از مدت کوتاهی به "سنت مرن" پیوست و چهار سال با موفقیت نسبی تمرین مربیگری در تیم های بزرگتر را تجربه کرد. 1978 بسوی "آبردین" و شکستن انحصار گلاسکورنجرز و سلتیک در لیگ و جام حذفی اسکاچ. هنگامی که رئال مادرید در فینال جام جامداران اروپای 1983 در وقت های اضافه دو بر یک مغلوب آبردین شد، همگان فهمیدند که مرد بزرگی زاده شده است. در سوپرکاپ همان سال هامبورگ قهرمان وقت اروپا نیز به قدرت آبردین درود گفت و دو بر صفر بازنده شد. فوت ناگهانی مربی وقت تیم ملی اسکاتلند و بی سرپرست ماندن تیم پیش از جام جهانی 1986 ، الکس را سرمربی تیم ملی کرد و تا پایان فصل 1986 در این سمت مربیگری آبردین را نیز برعهده داشت.

سال ورق خوردن کتاب سرنوشت فرگوسن و دنیای فوتبال فرارسید: "1986". تصمیم گیری سخت است: تمدید با تیم ملی، ماندن در آبردین، پیشنهاد از آرسنال و ...، ناگهان در آغوش شیاطین سرخ. منچستریونایتد پس از عصرطلایی "سرمت بازبی"، چند مربی به خود دید که هیچکدام موفقیت چندانی نداشتند و آخرین آنها "ران اتکینسون" بود که از یونایتد جدا شد. فرگوسن به سرعت پیشنهاد را پذیرفت و خود را رییس اولدترافورد دید. چهار پنج سال نخست به تربیت جوانان و تیم سازی پرداخت. حتی در مقاطعی تا دم اخراج نیز رفت، بویژه پس از شکست با 5 گل از منچسترسیتی به سال 1990 که با حمایت "سربابی چارلتون" به او فرصت آخر داده شد و اکنون هواداران یونایتد خوشحال هستند که آن روز سرالکس ابقا شد.
با معرفی اولین نسل از جوجه های فرگی مانند: رایان گیگز، کیث گیلپسی، لی شارپ و ... حکومت فرگوسن بر لیگ برتر جزیره آغاز شد. وجود این جوانان در کنار باتجربه هایی همچون پل اینس، برایان مک کلر، برایان رابسون، استیو بروس، پل پارکر، گری پالیستر و خریدهای هوشمندانه ای همچون اریک کانتونا، پیتراشمایکل، اندری کانچلسکیس، دیوید می و ...، نخستین نسل قهرمانان فرگوسن را تشکیل داد. انگار که راه پیروزی و نگهداری از آن را یافته و کماکان در سال 2011 با همان عطش و هیجان به رقابت با دیگران می پردازد. چه مربیانی که در طول سلطنت 25 ساله ی شاه الکس در اولدترافورد، آمدند و رفتند و چه شاگردانی تربیت کرده که برخی آنان هم اکنون با استاد رقابت می کنند!
لیورپول بای بای!
یک مربی یا بازیکن باهوش کسی است که بداند چگونه باید دل هواداران را بدست آورد. هواداران همیشه پیروزی بر رقیب قدیمی را طلب می کنند و کسی که بتواند در این راه به تیمشان یاری رساند را تا حد پرستش دوست خواهند داشت. فرگوسن به این نکته پی برد و خود را بعنوان یک یونایتدی دوآتشه با دشمن باستانی یعنی لیورپول درگیر کرد. حریف بسیار قدر است. 18بار قهرمان انگلستان و 5بار برنده ی اروپا شده است. رسیدن به رکورد لیورپول افسانه ای، اسطوره ای ستبر می خواهد و بالاخره این کاریزما پیدا شد: "سرالکس فرگوسن". گاهی بنظر می آید که فرگی فقط برای شکستن رکوردهای لیورپول مربیگری می کند.
یونایتد او تا ساعاتی دیگر احتمالا قهرمانی نوزدهم در لیگ برتر را جشن می گیرد. و بعنوان پرافتخارترین تیم جزیره برگی از تاریخ فوتبال را رقم خواهد زد. اگر فرگوسن بتواند بارسلونا را نیز در فینال ومبلی2011 شکست دهد به رکورد سه بار قهرمانی در اروپای "باب پیزلی" لیورپول می رسد. آنچنان نسبت به لیورپول حساسیت دارد که حتی از انتقال برخی بازیکنان شورشی به آن تیم جلوگیری می کند، مانند قصه ی گابریل هاینزه که بالاخره با رفتن وی به رئال مادرید پایان یافت. از کینه ی وی به لیورپول همین بس که رابطه ی بسیار عالی و همکاری وی با باشگاه رقیب لیورپول یعنی اورتون زبانزد است و بازیکنان بسیاری بین دو باشگاه رد و بدل شده اند. و اکنون به جام های اروپایی لیورپول چشم دوخته است: "این خیلی بد است که لیورپول 5 قهرمانی اروپا داشته باشد و ما فقط 3 قهرمانی داشته باشیم." (نقل از فرگوسن – کنفرانس مطبوعاتی – پیش از بازی برگشت با شالکه)، پس باید منتظر رکوردشکنی جدید فرگوسن در آینده باشیم؟!
از سر تا شاه
اینطور که پیش می رود باید ملکه به فکر لقب جدیدی به جای "سر" برای فرگی باشد. اما واقعا رمز پیروزی های سرالکس چیست؟ پاسخ به این پرسش سخت است ولی می توان به اختصار عوامل آن را برشمرد:
I.قدرت ریسک پذیری بالا: در حالیکه همگان در انتظار بازی محتاطانه از تیم وی هستند، درعین شگفتی با یک واکنش غیرمترقبه روبرو می شویم. تیم ترکیبی تهاجمی دارد حتی با تعداد زیادی مصدوم. فرگوسن اهل شرط بندی است ولی مواقعی شرط می بندد که بقول خودش حکم غریزه برایش پیروزی را نوشته باشد.
II.مدیریت متمرکز: بازیکنی نیست که از وی حساب نبرد ولی اگر کسی بخواهد با فرگوسن سرشاخ شود، حکم اخراج خود را امضا کرده است. با وجود سخت گیری های او، همچون پدری دلسوز درکنار بازیکنانش است. از تعقیب بازیکن در تعطیلات و مهمانی ها گرفته تا حل مشکلات خانوادگی اعضای تیم در حیطه ی مدیریت فرگوسن قرار می گیرد. هرگونه نقل و انتقال بازیکن، نقشه ها، تدابیر و سیاست های کلان باشگاه با هماهنگی کامل با وی صورت می گیرد. حتی ممکن است جانشین آینده اش را نیز انتخاب کرده باشد!
III. سیاست و هوشمندی: بطور کامل می داند در چه هنگامی باید عمل کند. از خرید و فروش بازیکن گرفته تا تعویض هایش در بازی و چگونگی برخورد با بازیکنان و نیز جواب های رسانه ای و واکنش در برابر ارباب جراید، همه و همه با حساب و کتاب است. مگر می شود به این همه موفقیت رسید و سیاست و هوشمندی نداشت.
IV.حس برنده بودن: فرگوسن همیشه برنده است و این میل به پیروزی و کم نشدن انگیزه و انتقال این حس به بازیکنانش، 25 سال ثبات را برای منچستریونایتد به ارمغان آورده است.
V.جویدن آدامس جادویی !
به هرحال برای شاه اولدترافورد نوزدهمین تاجگذاری نزدیک است و بنا به گفته ی خودش تصمیم به بازنشستگی ندارد. شاید سرالکس فرگوسن می خواهد فردی دست نیافتنی در تاریخ فوتبال شود و لقب بهترین مربی تمام اعصار را به خود اختصاص دهد.

ManUtd
10-20-2011, 21:03
واقعا چه كسي ميتونه جاي فرگي رو بگيره؟
اين سواليه كه به اعتقاد خيلي ها جواب نداره!
بله فرگي مردي تكرار نشدني تو تاريخ فوتبال جهانه! مردي كه نماد باشگاه منچستره و قسمت مهمي از تاريخ يونايتد رو به نام خودش رقم زده!
وقتي زمزمه هايي براي يافتن فرگي به گوش ما هوادارا ميخوره اونو نشنيده ميگيريم! به خاطر اينكه باورمون نميشه كه فرگي يه روز از منچستر جدا شه!
روزي كه فرگي از منچستر جدا شه يكي از بدترين روزهاي تاريخ منچستره و با رفتن فرگي مسير منچستر به كلي عوض ميشه!!!
اي كاش هيچ وقت اون روز از راه نرسه! حتي تصور منچستر بدون فرگي سخته!
زنده باد سرالكس فرگوسن:gerye:

mortezarm
10-20-2011, 22:05
واقعا چه كسي ميتونه جاي فرگي رو بگيره؟
اين سواليه كه به اعتقاد خيلي ها جواب نداره!
بله فرگي مردي تكرار نشدني تو تاريخ فوتبال جهانه! مردي كه نماد باشگاه منچستره و قسمت مهمي از تاريخ يونايتد رو به نام خودش رقم زده!
وقتي زمزمه هايي براي يافتن فرگي به گوش ما هوادارا ميخوره اونو نشنيده ميگيريم! به خاطر اينكه باورمون نميشه كه فرگي يه روز از منچستر جدا شه!
روزي كه فرگي از منچستر جدا شه يكي از بدترين روزهاي تاريخ منچستره و با رفتن فرگي مسير منچستر به كلي عوض ميشه!!!
اي كاش هيچ وقت اون روز از راه نرسه! حتي تصور منچستر بدون فرگي سخته!
زنده باد سرالكس فرگوسن:gerye:

من هر چند از منچستر تو انگلیس خوشم نمیاد
اما در عظمت و بزرگی این تیم کسی نمیتونه شکی کنه و چطوری تونست رکورد دست نیافتنی لیورپولو بشکنه و این تیمه کاملا به سایه تبدیل کنه قطعا چنین مسیری رو فرگی رقم زد و این همه افتخارات بدون اون فکر کنم غیر ممکن بود
واسه همین تصور منچستره بدون فرگوسن خیلی سخته هر چند به همین زودی هاست که این اتفاق بیفته

Abdollah 202
10-20-2011, 22:27
به نظر من فرگوسن جانشین نداره و تنها چیزی که میتونه فرگوسن رو از منچستر جدا کنه چیزی نیست جز مرگ:gerye:
البته مرگ دست خداست و شاید فرگی تا 100 سالگی هم تو منچستر بمونه:hehee:
فرگی رو تیمش تعصب خاصی داره مثل ونگرbinam
از این جور مربی ها کم گیر میادheee::
امیدوارم تا اخرین روز عمرش تو منچستر بمونه:ghelyon:

ManUtd
10-20-2011, 22:50
بچه ها ممنون از حمايتتون:gerye:
داش مرتضي اينطوريام كه شوما ميگي نيست!
فرگي تا وقتي توان بدنيش اجازه بده به منچستر و هواداراش خدمت ميكنه:gerye:
داداش فرگي حداقل تا 3 يا 4 سال ديگه به كارش ادامه ميده و بعد ...:gerye::gerye:

spiderkiller
10-20-2011, 23:04
فرگوسن فوقالعاده است اما واقعا فراتر از توانایی مربیگریش پاییبند بودنش به منچستره.واقعا اگه میخواست مثل بقیه مربی ها هرسال تیمش رو عوض کنه الان این نبود.واقعا تونست منچستری رو بسازه که بیشتر مربی های دیگه حسرت داشتنش رو میخورن.ولی واقعا رفتن اون نباید باعث ناراحتی هوادارا بشه چون اونم نیاز به استراحت داره.احتمالش زیاده که بعد از رفتنش منچستر به سختی توی لیگ در فصل اول 3 هم بشه چون واقعا یک خلا فوق العاده توی تیم ظاهر میشه.اما خب اگه جانشین مناسب داشته باشه منچستر زنده میمونه

mortezarm
10-20-2011, 23:19
بچه ها ممنون از حمايتتون:gerye:
داش مرتضي اينطوريام كه شوما ميگي نيست!
فرگي تا وقتي توان بدنيش اجازه بده به منچستر و هواداراش خدمت ميكنه:gerye:
داداش فرگي حداقل تا 3 يا 4 سال ديگه به كارش ادامه ميده و بعد ...:gerye::gerye:

منم تو پایبندی فرگی شک ندارم میگم بالخره تو همین سال ها این اتفاق میفته و منچستر اجبارا باید یه شوک بزرگو احساس کنه پس چه بهتر زودتر اینده نگری شه
هر چند هر کی جای فرگی بیاد واقعا خیلی کارش سخته چون باید انواع فشارها رو تحمل کنه و روی نیمکتی بشینه که سالها جای اسطوره من یونایتد بوده
خدا به دادش برسه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tars::

ManUtd
10-20-2011, 23:25
داداش شوما درك نميكني! روزي كه فرگي مارو تنها بزاره يكي از بدترين روزهاي زندگيمونه!
ما منچستريها همه به فرگي مديونيم! مردي كه عمرشو پاي اين تيم و هواداراش گزاشت:gerye:وقتي فرگي بره موجي از نااميدي و ناراحتي بين هوادارا شكل ميگيره!
انگار فوتبال واسه ماها تموم ميشه! شايد باورت نشه ولي به خدا اينهارو از ته دل ميگم!
مربي كه به جز موفقيت تيم به هيچ چيز فكر نميكنه و هيچ وقت به فكره خودش نبوده!
با ثبات ترين باشگاه منچستره كه اين همه سال دست فرگي بزرگ بوده!
اين زيبايي منچستره كه در هيچ صورتي مربيشو عوض نميكنه!
همه به اين عادت كردند ! منچستر با رفتن فرگي به يه باشگاه ديگه تبديل ميشه!
فرگي واسه اين تيم هم مربي بود و هم مدير بود و .....فرگي همه كاره تيم بود!
فرگي به فوتبال خدمت كرده و سياست هاي فوتبالي خودشو تو منچستر پياده كرده!
منچستر الان يه تيم خاصه!از لحاظ شخصيت!ولي با رفتم فرگي به يه باشگاه معمولي مثل بقيه تيم ها تبديل ميشه:gerye:
خدا كنه سايش هميشه بالا سره ما منچستري ها باشهlove::

mortezarm
10-20-2011, 23:31
ولی من اصلا فکر نمیکنم منچستر با رفتن فرگی به یه تیم معمولی تبدیل شه چون منچستر یه باشگاه بزرگ و با فکره

ManUtd
10-20-2011, 23:37
داداش شوما منظور منو از لحاظ معمولي نفهميدي!
الان رئال از منچستر قوي تر نيست؟چرا هست!ولي رئال يه تيم معموليه!نه از لحاظ قدرت!
ببين منچستر از چند لحاظ با بقيه تيم ها فرق داره:
1_يه مربي داره كه بيش از 2 دهه در منچستر بوده و هست!
2_تيميه كه با يه سري بازيكون هاي جوون و گاهي گمنام نتايج خيلي خوبي ميگيره!
3_سياست باشگاه توليد بازيكون و خريد كمه!
اين خصوصيات منچسترو از بقيه تيم ها متمايز ميكنه كه همش به فرگي برميگرده!
ولي اگه فرگي بره و مثلا مورينيو بياد منچسترم ميشه يه تيمي مثل تيم هاي ديگه!
نميدونم درك ميكني يا نه!binam

mortezarm
10-20-2011, 23:49
نه والا من درک نمیکنم
البته شما داری الکی افراط به خرج میدی
یعنی چی همه یاشگاها معمولین منچستر خاص؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من حرفات از روی تعصب بود هر چند یه جاهایشو قبول دارم اما نه اونجا نه که منچستر خاصه
مثلا تصور رئال بدون رائول به شخصه منو دیوونه میکرد اما اتفاق افتاد و تحملم شد هر چند رائولو خیلی خیلی دوس دارم
اما مساله مهتری هست و اون رئاله

ManUtd
10-21-2011, 05:21
داداش من ميگم شوما يه جور ديگه برداشت ميكني ميگي نه!
داداش من اينايي كه گفتم رو از چشم هواداراي منچستر گفتم!
بابا به خدا من از روي تعصب صحبت نميكنم!
من ميگم الان بين اين تيم و مربي و بازيكوناش يه رابطه صميمانه شكل گرفته!
اگه فرگي بره همه اون سياست هايي كه بهش عادت كرديم باهاش ميره!و از نظر هوادارا اين تيم ديگه مثل قبل نيست!حتي اگه قهرماني بياره!
من كه گفتم منظورم از قدرت تيم نيست!
شوما طرفدار يونايتد نيستي و اين احساسي كه من ميگم رو به خوبي نميشناسي!حقم داري!
شوما ميگي رائول از روال رفت!خوب اون يه بازيكونه هرچند بزرگ و محبوب باشه تو روند كلي تيم ناثير نميزاره ولي فرگوسن يه مربي كه بيش از 2 دهه تو ايم تيم بوده و جزئي از اين تيم شده!
حالا وقتي فرگي رفت كه خدا اون روزو نياره!بهت ميگم منظورم از معوملي شده چيه!
وگرنه هر تيمي وسه خودش از يه لحاظ خاصه!مثلا رئال و بارسا و ميلان و يووه.....

mortezarm
10-21-2011, 14:40
داداش من ميگم شوما يه جور ديگه برداشت ميكني ميگي نه!
داداش من اينايي كه گفتم رو از چشم هواداراي منچستر گفتم!
بابا به خدا من از روي تعصب صحبت نميكنم!
من ميگم الان بين اين تيم و مربي و بازيكوناش يه رابطه صميمانه شكل گرفته!
اگه فرگي بره همه اون سياست هايي كه بهش عادت كرديم باهاش ميره!و از نظر هوادارا اين تيم ديگه مثل قبل نيست!حتي اگه قهرماني بياره!
من كه گفتم منظورم از قدرت تيم نيست!
شوما طرفدار يونايتد نيستي و اين احساسي كه من ميگم رو به خوبي نميشناسي!حقم داري!
شوما ميگي رائول از روال رفت!خوب اون يه بازيكونه هرچند بزرگ و محبوب باشه تو روند كلي تيم ناثير نميزاره ولي فرگوسن يه مربي كه بيش از 2 دهه تو ايم تيم بوده و جزئي از اين تيم شده!
حالا وقتي فرگي رفت كه خدا اون روزو نياره!بهت ميگم منظورم از معوملي شده چيه!
وگرنه هر تيمي وسه خودش از يه لحاظ خاصه!مثلا رئال و بارسا و ميلان و يووه.....

درست میگی سعید جان اما شما نگفته بودی منچستر واسه هوادارای خودش خاصه وگرنه اینکه معلومه
من بحثم سر اینه که فرگی واقعا همه چیه منچستره اما میگم منچستر باید این شوکو تحمل کنه
اما راست میگی این موضوع واسه خود من یونایتدی ها یشتر قابل درک چون من نمیتونم از چشم شما به مساله نگاه کنم
ولی فکر کنم شما هم حس داشتن رائول به عنوان یه اسطوره رو دقیق نگرفتی

ManUtd
10-21-2011, 17:17
داداش حالا فهميدي من چي ميگم آورين:hehee:
امروز مانچيني يه مصاحبه كرده و گفته كه من شاگرد فرگوسن هستم و من و همه مربي ها بايد از فرگي درس بگيريم!
گفته فرگوسن مرد بزرگيه و طي 25 سال حضور موفق در منچستر به همه جام ها رسيده!
واقعا كه همين طوره و مانچيني و بقيه مربي ها بايد از فرگي درس بگيرند!:gerye:

ManUtd
11-04-2011, 21:00
ركوردهاي شياطين سرخ با فرگوسن

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

با گذشت یک ربع قرن از سرمربیگری فرگوسن آمار و ارقام جالب توجهی برای این مربی در تیم منچستر یونایتد رقم خورده است.
به گزارش جام نیوز به نقل از اوج نیوز، سرمربی نامدار شیاطین سرخ 25 سال پیش تیمش را در شرایطی تحویل گرفت که در میان 22 تیم لیگ انگلستان در رتبه نوزدهم قرار داشت. آمار زیر گزیده ای از گل های زده و خورده یونایتد در تمام این 25 سال است.

بـیشترین گل زده توسـط منچسـتریونـایتد به تیم های مختلف در دوران سـر الکس فـرگوسن:

1: تاتنهام( 101 گل)
2: آرسنال( 95 گل)
3: سوت همپتون(94 گل)
4: چلسی(92 گل)
5: اورتون/نیوکاسل(91 گل)

بیـشترین دریـافت گل توسـط منچسـتر یونایتد از تیم های مخـتلف در دوران سـر الکس فـرگوسن:

1: چلسی( 78 گل)
2: آرسنال(72 گل)
3: لیورپول( 69 گل)
4: تاتنهام ( 54 گل)
5: من سیتی( 53 گل)

بهترین گلزنان منچـستر یونایتد در دوران سـر الکس فـرگوسـن:

1: رایان گیگز( 161 گل)
2: وین رونی( 158 گل)
3: پل اسکولز( 150 گل )
4: رود فن نیستروی( 150 گل)
5: برایان مککلایر( 127 گل)

بـیشترین حـضور در زمین فـوتبال در زمان سـر الکس فـرگوسن:

1: رایان گیگز( 885 بـازی)
2: پل اسکولز( 688 بـازی)
3: گری نویل( 602 بـازی)
4: دنیس اروین( 589 بـازی)
5: روی کین( 480 بـازی)

ManUtd
11-05-2011, 17:28
در فضایی مرگبار به اولدترافورد آمدم/فوتبال؛ جهنمی خونین

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

سرمربی ۶۹ ساله و اسکاتلندی منچستریونایتد همچون یک جوان پر شور و انگیزه، پس از پشت سر گذاشتن ۲۵ سال سراسر افتخار، آماده ورود به یک ربع قرن افتخارآمیز تازه می شود.
(فردا) یکشنبه، ۶ نوامبر سال ۲۰۱۱ روزی فراموش‌نشدنی برای سرآلکس فرگوسن، مربی پرآوازه و ۶۹ ساله منچستریونایتد محسوب می شود. او دقیقا ۲۵ سال قبل در چنین روزی زمام امور «شیاطین سرخ» اولدترافورد را برعهده گرفت. زمانی که بسیاری از شاگردان کنونی‌اش حتی به دنیا هم نیامده بودند.،اما از همان هنگام ساختار و سبک خاص خودش را در عرصه مربیگری نشان داد.

مربی که از همان بازی نخست تا به امروز با «آدامس» در دهان و با هیجان خاصی خودش را در حین مسابقات کنترل کرده و آنقدر ژرف‌اندیشی و حس جاه طلبی در وجودش بوده تا در شرایطی که عمر مربیگری در عمده جهان در تیم‌های باشگاهی حداکثر به ۴، ۵ رسیده است، او «یک ربع قرن»‌ همه کاره منچستر نام گرفته و این روزها "سرالکس فرگوسن" در فوتبال جزیره و جهان زبان زد خاص و عام است.

خودش می گوید: سال ۱۹۸۶ وقتی مسئولیت منچستر را قبول کردم، هیچ‌گاه فکر نمی کردم دوران حضورم به ۲۵ سال در اولدترافورد برسد. فکر می کردم حداکثر ۴، ۵ سالی هدایت تیم را برعهده خواهم داشت و بعد به جایی دیگر نقل مکان می کنم. اما اکنون می بینم ۲۵ سال است که در خدمت منچستر هستم و به هیچ‌وجه از این همکاری طولانی، احساس خستگی نمی کنم. اکنون همان شور و اشتیاقی را دارم که سال ۸۶ داشتم. البته منکر گذر زمان و تغییر چهره‌ام نمی شوم. هر چند در وجودم همان شور و نشاط جوانی را سراغ دارم. به طوریکه اگر به آینه نگاه نکنم،‌ باور دارم هنوز همان فرگوسن ۴۴ ساله هستم.

* فرگی ، مردی برای تمام فصول
فرگوسن در تمام سال‌‌های که مشتاقانه و پرافتخار برای منچستری‌ها کار کرده، آنقدر میل، انگیزه و اشتیاق فراوان به کار از خود نشان داده که هیچ‌گاه فکر وداع از فوتبال به ذهنش خطور نکرده است. هرگاه که در مصاحبه‌ با خبرنگاران با این سئوال که چه زمانی با مربیگری وداع خواهید کرد؟ مواجه شده، مستقیم یا غیر مستقیم از میل فراوان خود برای ادامه و استمرار همکاری سخن گفته است. در تمام این دوره طولانی طولانی تنها یک مقطع وجود داشته که او خودش خواسته از ادامه همکاری سرباز زند.
او می گوید: سال ۲۰۰۱ می خواستم کناره‌گیری کنم. احساس می کردم تیم ریتم و آهنگ یکسانی ندارد و مرتب دستخوش نوسان می شود. اما مقامات تیم مرا در نهایت از فکری که داشتم، منصرف کردند.

*رکوردار قهرمانی به لطف فرگی
زمانی که این مربی توانمند مسئولیت منچستر را پذیرفت، شیاطین سرخ کارنامه‌ای بس چشمگیر همچون اکنون به لحاظ کسب افتخارات متعدد نداشتند. درست است در آن هنگام منچستریونایتد یکی از تیم‌های بزرگ انگلیس برشمرده می شد،‌ اما به لحاظ شمار افتخارات تحت تاثیر قدرت‌های مثل لیورپول قرارداشت.

او می گوید: در بدو شروع همکاری می دیدم لیورپول از نظر کسب افتخار، تیم اول لیگ برتر است. مهم‌ترین انگیزه من شاید برای استمرار همکاری همین موضوع بود. این که با آنفیلدی‌ها رقابت کنم و افتخار به دست آورم. سرانجام پس ازسال‌ها زحمت و ممارست، به جایی رسیدم که اکنون منچستر را بالاتر از لیورپول می بینم.

به این ترتیب مربی که ۲۵ سال قبل حتی حاضر شد با رقمی به مراتب پایین تر از زمان حضور در آبردین، کار کند، آنقدر مقام برای یونایتدی‌ها به ارمغان آورد که باشگاهش رقم دستمزد سالیانه‌ای بالغ بر ۷.۶ میلیون یورو را برایش قائل شد.

*تبدیل منچستر تا یک قدرت جهانی
با وجود انگیزه‌های فراوان و عزمی آهنین، فرگوسن تیم شمال کشور را به لحاظ ورزشی و حتی اقتصادی به قدرتی قابل اعتنا و کاملا موفق در سطح جهانی تبدیل کرد.
تحت هدایت او تیم او به دو مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسید.
سپس کاری کرد تا سرمایه در گردش آن بالغ بر ۳۵۰ میلیون یورو بالغ شود. در این میان جالب است بدانیم که به موجب یک تحقیق صورت گرفته اکنون در گستره جهانی، بیش از ۳۰۰ میلیون نفر علاقمند و هوادار این تیم سرخ‌پوش هستند. گرایشی که بی شک تحت تاثیر زحمات وافتخارات او حاصل شده است.

*فرگوسن، مربی با انضباط و وقت‌شناس
در مورد علت موفقیت‌های سرالکس دلایل مثبت زیادی را می توان بر شمارد. اما شاید یکی از عللی که تاکنون کمتر مورد بحث قرارگرفته، وقت شناسی و نظم خاص او است. از این نظر خیلی‌ها می گویند فرگی یک بریتانیایی با خون آلمان‌ها است که به فرصت شناسی و نظم در جهان معروف هستند.زیرا او در تمام سال‌های که با افتخار هدایت یونایتدی‌ها را برعهده دارد، صبح‌ها ساعت ۵ از خواب برخاسته و راس ۷:۳۰ در دفترش در محل باشگاه حضور داشته است.
نکته جالب در این میان شور و اشتیاق فراوانش در خلال روز بوده است. چرا که همواره آخرین نفری بوده که از محل کارش خارج شده است.
او می گوید: فکر می کنم نه فقط مربیان بلکه همه مردم درامور کاری خود باید وقت شناس و منظم باشند. اگر اینگونه عمل نکنند، به اهداف خود، بعید است برسند. من هم همین رویه را دنبال کردم و خوشحالم که ثمره‌اش را نیز دیدم.

وی ادامه می دهد: در همین ارتباط بد نیست یک خاطره تعریف کنم . در سال ۲۰۰۱ وقتی منچستر یکبار دیگر قهرمان انگلیس شد، فردایش من حتی نیم ساعت زودتر یعنی ساعت ۷ در محل کارم حاضر شدم. این مساله باعث حیرت دست‌اندرکاران باشگاه شد. از من علت را پرسیدند که تنها به ذکر این جمله بسنده کردم که اکنون که قهرمان شدیم، باید احساس مسئولیت کرده و بیشتر کار کنیم.

*مربی که به ستارگانش باج نداد
علاوه بر وقت‌شناسی و نظم، او از یک خصیصه کاری‌اش نیز باید نام به میان آورد: عدم باج‌دهی به ستارگان.
فرگی در تمام سال‌های که برای منچستر فعالیت کرده و افتخار آفریده، ستارگان بیشماری را پرورش داده و به اوج شهرت و محبوبیت رسانده است. از این دسته بازیکنان می توان به اسامی همچون روی کین، دیوید بکام، رود فان نیستلروی یا کریستیانو رونالدو اشاره کرد.
او که قدم به قدم این بزرگان را با الفبای فوتبال کاملا حرفه‌ای و رده بالا آشنا کرد، هرگاه که چنین ستارگانی بیشتر از حد خود مطالبه دارند ، به سرعت نسبت به این امر واکنش مقولانه مدیریتی نشان داد و آنان را از تیم بیرون گذاشت.

در شرایطی که در همه جای فوتبال جهان،‌ تیم‌ها اسیر باج و زیادخواهی‌های از سوی ستارگان خود می شوند، اما فرگی، این «پیر فوتبالی»‌ که هنوز دلی جوان دارد، آنقدر در این زمینه به دقت و استادانه عمل کرده است، رفتارش مدل و الگوی سایر همکارانش در تیم‌های گوناگون شده است.

*فرگی در مورد دیگران چه نظر می دهد؟
در مورد گری نوویل:
به نظرم از همان زمان که هنوز یک اینچ (۲.۵ سانتی متر ) قد نداشت، بهترین مدافع میانی در کل بریتانیا بود. البته پدرش هم قدی کوتاه داشت.

در مورد پل اینس:
در مورد او همین را بگویم اگر بازیکنی انگیزه و حسی مثل او داشته باشد،‌ آنقدر قدرتمند خواهد بود که حتی کوه اورست را فتح کند.

در مورد ایتالیایی‌ها:
وقتی یک ایتالیایی به من بگوید که پاستا در ظرف هست. به حرفش اعتنا نمی کنم و خودم می روم امتحان کنم تا مطمئن شوم. چون آنها استاد مبالغه در کلام هستند.

در مورد فینال فراموش نشدنی لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۹۹:
هنوز هم نمی توانم باورش کنم. واقعا آن پیروزی را باور نمی کنم.فوتبال؛ جهنمی خونین.

در مورد لیورپول:
دیگر چالش من نیست. قبلا چالش من بود که رکورد قهرمانی‌شان را کنار بزنم.

در مورد پرتاب کفش به طرف دیوید بکام:
یک حادثه مسخره بود. اگر صد یا میلیون مرتبه دیگر آن را باز تکرار کنم، نمی توانم آن گونه به هدف بزنم.

در مورد فیلیپو اینزاگی:
این جوان گویی از همان بدو تولد در آفساید به دنیا آمده است.

در مورد آرسن ونگر:
مردم می گویند این آقا یک مربی با هوش است. فکر می کنید واقعا این حرفی درست است که به ۵ زبان حرف می زند؟ بگذارید بگویم من جوانی ۱۵ ساله را از ساحل عاج را می شناسم که به ۵ زبان حرف می زند.

در مورد خوزه مورینیو:
همه چیز را در خودش دارد. وقتی با هم رقابت داشتیم و باید در کنفرانس قبل از بازی شرکت می کردیم، مرتب به من زنگ می زد و چیزهای را به من هدیه می کرد.

در مورد رافائل بنیتس:
فکر کنم او مربی عصبی است که باید بر رفتارش بیشتر تسلط یابد.

در مورد اولدترافورد:
موقعی‌که به اینجا آمدم، فضای مرگباری وجود داشت. گویی بیرون آن مراسم سوگواری برگزار می شود.

* ۱۰ نکته از مربی ربع قرن:
۱- نام: سرآلکساندر ‌چاپمن فرگوسن
۲- تاریخ تولد: متولد ۳۱ دسامبر سال ۱۹۴۱
۳- محل تولد: گلاسکو اسکاتلند
۴- پست بازی در جوانی: مهاجم
۵- تیم‌های دوران جوانی: کوئینز‌پارک‌رنجرز، سنت جانستون، دانفرمیلن، گلاسکو رنجرز، فالکریک، آیریونایتد
۶- تیم‌های دوران مربیگری: ایست استرلینگ شایر، سن‌میرن، آبردین، ملی اسکاتلند، منچستریونایتد
۷- محل سکونت:‌ویلم‌شاو همراه با همسرش کتی فرگوسن
۸ – تعداد فرزندان:‌ سه پسر به اسامی مارک و دو قلو های دان و جیسون
۹- افتخارات با منچستریونایتد: ۱۲ قهرمانی لیگ برتر، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۴ قهرمانی جام اتحادیه،‌۱۰ قهرمانی جام خیریه، ۲ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا،‌ یک قهرمانی جام جامداران، یک قهرمانی سوپرجام، یک قهرمانی جام بین قاره‌ای
۱۰- ۱۰ عنوان مربی برتر سال انگلیس

ManUtd
11-05-2011, 17:31
مورينيو: فرگوسن فوق العاده و بي نظير است

سرمربی پرتغالی رئال مادرید، سرالکس فرگوسن را در آستانه بیست و پنجمین سالگرد حضورش روی نیمکت منچستریونایتد یک مربی استثنایی دانست. به گزارش خبرگزاری مهر، فرگوسن فردا یکشنبه ربع قرن حضور در منچستریونایتد را جشن خواهد گرفت. او که در ششم نوامبر سال 1986 هدایت شیاطین سرخ را برعهده گرفت موفقیت‌های حیرت انگیزی در این 25 سال با یونایتد کسب کرده است.
این مربی اسکاتلندی 12 عنوان قهرمانی در لیگ برتر، پنج قهرمانی در جام اتحادیه و چهار قهرمانی در جام حذفی را در این مدت کسب کرده است. او همچنین 2 بار لیگ قهرمانان اروپا را با یونایتد فتح کرده است.
مورینیو که در دوران حضورش در چلسی بارها رودرروی فرگوسن قرار گرفته در گفتگو با روزنامه سان اظهار داشت: سرآلکس یک مربی استثنایی در تاریخ باشگاه منچستریونایتد است.
وی تصریح کرد: فرگوسن یک مربی استثنایی در تاریخ فوتبال انگلیس و اروپاست. امیدوارم او با همین انگیزه و شادابی برای چندین سال دیگر روی نیمکت یونایتد بنشیند.

ManUtd
11-05-2011, 17:36
به بهانه 25 سالگی فرگوسن در اولدترافورد؛ بدون عرق ریختن و جان کندن موفقیت حاصل نمی شود

آن چه به دیوار اتاق کارش چسبیده، شاهدی است بر این مدعا؛ «بدون عرق ریختن و جان کندن موفقیت
حاصل نمی شود.»
1_ وقتی هنوز صندلی اش گرم نشده بود، مدت ها از انجماد ملک ملوکانه بیتلز و جان لنون بزرگ می گذشت اما سرمربی میانسال آن روزها اجازه نداد پس از سقوط اسطوره لیورپول (بچه محل های بیتلز) زیبایی شعر و موسیقی بی بدیل بیتلز بدون ما به ازای فوتبالی بماند؛ چه با شادی های کودکانه اش پس از هر گل، چه با گل سرخی که بر دکمه کتش می درخشید و چه با منچستر یونایتدی که ساخت؛ خاطره یک نسل و پر افتخارترین تیم انگلیس! به هر حال اسطوره ها یک جا با مردم عادی تفاوت دارند؛ حتی به محض ورود هم دلتنگی روز رفتن را به جان همه می اندازند. یادمان می افتند اگر روزی روزگاری بروند، دلتنگشان می شویم. در مورد فرگوسن دلتنگی از همان نوامبر 1986 به وجود آمد.
2- دلتنگی شروع شد. مارتین ادواردز، صاحب نیوزآودورلد چون تیم نحیف به جای مانده از ران اتکینسون را در حد جلوس روی تیتر یک جریده اش نمی دید، تصمیم گرفت خودش خبرساز شود. یک روز به دفتر باشگاه رفت و با جیبی پر پول تقاضای خرید جواهر قدیمی انگلیس را ارائه کرد. سران آن زمان شیاطین سرخ اصالت را بهانه کردند؛ اصالتی که زیر بار دشنام های شاهدان شکست پنج بر یک در دربی اواخر دهه 80 شهر بی معنا می نمود. فرگی اما پر قدرت بازگشت. آن چه به دیوار اتاق کارش چسبیده، شاهدی است بر این مدعا؛ «بدون عرق ریختن و جان کندن موفقیت حاصل نمی شود.» چه کسی می گفت کلمه بیش از تصویر به درد آدم های قرن ما می خورد؟
3- دلتنگی سر و شکل سازمان یافته ای گرفت؛ فرگی ماند و قهرمانی پشت قهرمانی به دست آورد. شاید اگر ابتدا لیورپول به جای دالگلیش با فرگی تماس می گرفت، سرنوشت به شکل دیگری رقم می خورد و پیرمرد الان در جایی که باید، نبود اما به قول فیدل کاسترو گاهی آدم، سرنوشت نمی سازد. سرنوشت، آ دم های خاص خودش را می سازد. لازم نیست تعریف کنیم فرگی چگونه با دو گل مارک رابینز از خطر اخراج رهید و به چه ترتیبی به لطف گل وقت های تلف شده گری پالستر در وقت اضافه آخرین بازی فصل 1993/1992 پس از 26 سال بر قله فوتبال باشگاهی جزیره ایستاد.
4- دلتنگی ادامه یافت اما فرگی خاطره باز نبود. او نسل خود ساخته اش شامل بکام، اسکولز، نویل، بات و... را به نسل دومی های یوناتد دوران خودش الصاق کرد و وقتی دید 2-4-4 ، یونایتد را به تیمی آسانسوری (تیمی که به همان سادگی گل زدن، گل می خورد) تبدیل کرده، یک تئوریسین به نام کارلوس کی روش را آورد تا افسانه حضور دو کارگر جلوی 4 مدافع را تکوین ببخشد. بله! 1-3-2-4 . 2-4-4 هم به خاطره های پیوست و تداوم قهرمانی ها، ادامه نگاتیو من یو باقی ماند.
5- دلتنگی به اوج رسید؛ وقتی فرگی از رفتن گفت و اولدترافورد را به کولد ترافورد (تلفیق واژه کولد به معنای سرد و نام ورزشگاه من یو) تبدیل کرد. دلشوره، بابت جستجوی پاسخ یک سوال وجود نداشته بود؛ یافتن جانشین برای مردی بی جانشین. وقتی آچار فروش سابق گلاسکو و عاشق ابدی رنجرز ماندن را ترجیح داد، برعکس بر شدت دلتنگی افزوده شد. پس از مدتی انجماد، بار دیگر قهرمانی پشت قهرمانی.
6- دلتنگی شدت گرفت. این بار کتاب رکوردها پس از رفتن او بدجوری دلتنگ می شود. به هر حال فقط سر آلکس می تواند پس از غرق کردن لیورپول (اولین هدف دوران حصورش در من یو) و پر کردن فاصله 9 قهرمانی دوتیم در لیگ، عنوان ظاهرا ابدی پر افتخار ترین تیم انگلیس را از قرمزها برباید، پرافتخارترین مربی تاریخ معاصر نام بگیرد و البته هنوز به خاطر دو رکورد دیگرمبارزه کند؛ رسیدن به رکورد قهرمانی های باب پیسلی، تنها سرمربی فاتح 3 دوره اروپا با یک تیم و تبدیل شدن به مسن ترین سرمربی فاتح لیگ قهرمانان. فقط پیروزی در یک فینال دیگر کافی است.
7- دلتنگی شدید و شدیدتر شد. نوبت به کلمات و حرکات رسید. وقتی من یو سال 1999 به آن شکل حماسی قهرمان اروپا نام گرفت، فرگی فقط یک جمله شعر مانند گفت: «فوتبال، این فوتبال لعنتی.» وقتی بکام پا را از گلیمش درازتر کرد، لنگه کفش، جای سینی چای را که در اوایل دهه 90 روی سر و صورت بازیکنان پرتاب می شد، گرفت. یک بار هم از نقش متافیزیک گفت: «خواستم برای برتری تیمم دعا کنم اما هواداران تیم مقابل را دیدم و منصرف شدم چون به این نتیچه رسیدم که آنها هم در حال دعا کردن هستند و قرار نیست خداوند فقط به من گوش دهد. قرار است عدالت به مرحله اجرا در آید.» آز آن به بعد بیشتر کاری کرد تا عدالت خداوند شامل حال تیمش شود. چگونه؟ با همان نوشته روی روی دیوار اتاقش. راز موفقیت؟ «کتی. او اجاز نمی دهد حتی یک دقیقه پس از ساعت 5 صبح در خانه بمانم!»
8- روزهای دلتنگی از راه می رسد. فرگی یکشنبه در اولدترافورد به 25 سالگی می رسد و حقیقتا وقتی پای بردن در فوتبال وسط کشیده می شود انگار واقعا فقط یک ربع قرن از عمرش گذشته است. او در بدترین روزهایش هم بازنده نبود؛ نشان به آن نشان که "ساکرنت" لحظاتی پس از شکست 1-6 اخیر من یو مقابل سیتی، در گوشه سمت راست گزارش سنگین ترین شکست خانگی دوران معاصر شیاطین سرخ، سیاهه ای از بدترین باخت های من یوی فرگی رو می کند و پایین هر باکس جواب خودش را می دهد؛ رتبه تیم در پایان آن فصل؛ قهرمانی!
9- مارکز می گوید دلتنگی با موسیقی به یاد آورده می شود. نسل ما اما دلتنگی را با فوتبال به یاد نسل بعدی خواهد آورد. زمانی که لیورپولی یا منچستری، این شنبه و یکشنبه های جنون آمیز را به رخ نسل عاشق فوتبال بی مهاجم و با ووزلا می کشیم و یاد فرگی می افتیم که تیمش 5 و 6 گل خورد اما او ماند و قهرمان شد. آن موقع کسی بیتلز را به جا نمی آورد اما شاعرانگی بچه های جان لنون در نوستالژی پرافتخارترین مربی تاریخ معاصر فوتبال باقی می ماند.
goal.com

ManUtd
11-05-2011, 17:37
تصویر فرگوسن در کنار اولین جام هایش برای شیاطین سرخ

این عکس یادگاری فرگوسن و خانواده اش با نخستین جامی است که او به همراه منچستر یونایتد گرفته است.
ashem:-

ManUtd
11-05-2011, 17:43
فرگوسن یکشنبه در منچستریونایتد 25 ساله می‌شود/ کسب 37 جام!

سر آلکس فرگوسن 25 سال پیش در تاریخ ششم نوامبر هدایت منچستریونایتد را بر عهده گرفت و تا به امروز با این تیم 37 جام برده است. به گزارش خبرگزاری مهر، سرآلکس فرگوسن دوران مربیگری خود را در سال 1974 با "ایست استیرلینگشایر" آغاز کرد و 12 سال بعد پس از حضور در تیم‌های "سنت میرن"، "آبردین" و تیم ملی فوتبال اسکاتلند، به تیم فوتبال منچستریونایتد پیوست. فرگی امروز پس از ربع قرن حضور در اولدترافورد و در سن 70 سالگی، 37 جام به همراه این تیم بالای سر برده است.
فرگوسن در تیم فوتبال من یونایتد موفق به فتح 12 عنوان قهرمانی لیگ برتر، پنج جام حذفی، چهار جام اتحادیه، 10 جام خیریه، 2 لیگ قهرمانان اروپا (2 نایب قهرمانی)، یک جام برندگان جام، یک سوپرجام اروپا، یک جام بین قاره‌ای و یک جام باشگاه‌های جهان شده است.
آرسن ونگر، سرمربی تیم فوتبال آرسنال در خصوص 25 سالگی فرگوسن در اولدترافورد گفت: چه می توانم بگویم؟ مردم درباره آن بسیار صحبت می کنند. همه آنچه در خصوص فرگوسن می توان گفت استمرار و کیفیت کار اوست. ضمن اینکه فرگوسن یک مربی استثنایی است، چراکه من کسی را نمی شناسم که 25 سال در سطح بالایی در یک باشگاه فعالیت کرده باشد. بی تردید کسی قادر به انجام آن نیست.

ManUtd
11-05-2011, 17:46
25 نکته که در مورد سر الکس فرگوسن نمی دانستید

امروز بیست و پنجمین سال حضور سر الکس در الدترافورد است، خواندن نکات زیر از این مربی بزرگ خالی از لطف نیست

1- زمانی که مردم اسکاتلند سرگرم جشن های آغاز سال نوی میلادی بودند، نوزاد الکساندر و الیزابت در 31 دسامبر 1941 در منطقه گووان گلاسکو متولد شد.

2- الکساندر کوچک همان بدو تولد مورد غسل تعمید قرار گرفت این در خانواده مذهبی فرگوسن چیز عجیب و تازه ای نبود.

3- سال ها بعد الکس کوچک پدرش را مردی آرام معرفی کرد که دوست داشت در سکوت به مطالعه بپردازد،اما او فراموش کرد که اشاره کند پدرش زمانی که عصبانی میشد زیاد هم ساکت نبود .از قدیم گفتن پسر کو ندارد نشان از پدر ...

4- الکساندر نوجوان بعد از تمام کردن مدرسه، به عنوان شاگرد ابزار ساز در شرکت بزرگ Remington Rand مشغول به کار شد.چند سال بعد با تلاش بسیار به موفقیت بیشتری رسید و در قسمت خود به عنوان یکی از افراد بالا رتبه انتخاب شد.

5- در یک تجمع اعتراضی در اوایل دهه 60 الکساندر برای اولین بار دختر جوان زیبایی به نام کتی هولدینگ را ملاقات کرد،که بعدا با همین دختر ازدواج کرد. کی میگوید که داستان های عاشقانه واقعی نیستند ؟!این همان عشق در نگاه اول بود.

6- در کنار کار به عنوان ابزار ساز و قرار های عاشقانه با کتی، فرگی در حال دست و پا کردن نامی برای خود به عنوان مهاجمی گلزن در محافل فوتبالی گلاسکو بود.وی در همین زمان با پیوستن به تیم دانفرملاین و زدن 45 گل در 51 مسابقه به بازیکنی حرفه ای تبدیل شد.

7- در 12 مارچ 1966 وی با کتی هولدینگ ازدواج کرد و با خرید خانه ای در جنوب گلاسکو زندگی مشترکشان را اغاز کردند.این خانه قیمتی 3 هزار پوندی داشت که در ان زمان پول زیادی بود.

8- در فوریه 1972 کتی و الکساندر صاحب دو قلویی به نام های جیسون و درن شدند .البته آن ها چهار سال قبل صاحب اولین پسر خود به نام مارک شده بودند.حالا خانم فرگوسن صاحب سه فرگی کوچک شده بود که باید از آن ها مراقبت و تربیتشان می کرد .این او است که شایسته لقب "سر " است.

9- فرگی در دوران بازی خود در تیم های کوئینز پارک رنجرز، دانفرملاین، گلاسکو رنجرز، فالکیرک و Ayr یونایتد بازی کرد.

10- در بین سال های 1967 تا 69 که برای رنجرز بازی میکرد به تیم ملی اسکاتلند دعوت شد و در بازی مهم بین منتخب لیگ اسکاتلند و ایرلند یکی از گل های تیمش را به ثمر رساند.

11- در سال 1974 پس از بازنشستگی از فوتبال وی برای خود شغل جدیدی انتخاب کرد ،"دارنده جواز یک بار".و با پس انداز خود باری در گلاسکو خرید و فکر میکنید نام ان را چی گذاشت؟..."Fergies"

12- با فهمیدن اینکه اداره یک بار مشکلات خاص خود را دارد مربیگری در تیم Stirlingshire را قبول کرد. شور و اشتیاق او باعث شد تا او قرارداد را قبل از امضا کردن کامل نخواند .او هدایت باشگاهی با 8 بازیکن که حتی یک دروازه بان نداشت را قبول کرده بود...

13- جای تعجبی نبود که فرگی این باشگاه را بعد از 5 ماه ترک کرد و با برداشتن یک قدم رو به جلو هدایت باشگاه سنت میرن را به عهده گرفت.وی 4 سال موفق را در اینجا گذراند.

14- در سال 1978 به عنوان مربی ابردیین انتخاب شد و از اینجا بود که به عنوان یک الگو و نمونه موفق برای مربیان جوان فوتبال بریتانیا تبدیل شد.

15- بعد از شکستن سلطه رنجرز و سلتیک و قهرمانی اروپا او پیشنهاد های تیم های ارسنال،تاتنهام و وولوز را رد کرد او فقط یک رویا داشت ،هدایت منچستر یونایتد...

16- رویای فرگی در 5 نوامبر 1986 به حقیقت پیوست.در یک مکالمه تلفنی مارتین ادواردز رئیس وقت یونایتد به الکساندر فرگوسن پیشنهاد هدایت منچستر یونایتد را داد.

17- اما نزدیک بود که رویای وی نابود شود زمانی که همسرش کتی از اینکه باید شهر ابردین را ترک کند راضی نبود.ولی فرگی با زبان صاف و نرم و روی خوشش سرانجام وی را راضی کرد.

18- زمانی که وی موافقت کرد که مربی یونایتد شود دستمزدش کمتر از ان چیزی بود که در ابردین میگرفت.یک اسکاتلندی راضی شود از حقوقش بکاهد؟!خب برای هر چیزی که یک بار اولی وجود دارد...

19- در اوایل کار خود وی مشکلاتی با کنترل کردن ستارگان و سبک زندگی آن ها داشت اما به مرور زمان توانست راه و روش خودش را بدست آورد و پیاده کند.

20- بعد از شروع موفقیت هاش و در فصل 94-93 فرگی متوجه شد که همتایش جورج گراهام در آرسنال دو برابر او حقوق میگیرد او هم بعد از فتح دوگانه در سال 1996 تهدید به استعفا کرد .خوشبختانه هیئت مدیره یونایتد در تصمیمی عاقلانه مبلغی نزدیک به آنچه که او شایسته اش است را به او پرداخت کرد.

21- بعد از سه گانه باورنکردنی سال 1999 الکس فرگوسن به خاطر خدمتش به فوتبال بریتانیا مفتخر به کسب لقب "سر " شد.

22- جدا از خانواده و فوتبال یکی از علایق فرگی مسابقات اسب سواری است ،ورزش پادشاهان.
او در این ورزش با شاهزادگان و ثروتمندان زیادی رفت و آمد دارد که پیروزیشان را به رسم قدیمی با نان تست و شامپاین جشن می گیرند.

23- کسانی که فرگی را از نزدیک می شناسند می گویند او هیچ وقت نان و پنیر نمیخورد!

24- روش بدنام برخورد و عصبانیت فرگی با بازیکنانش به "سشوار"معروف است. البته این فقط شامل بازیکنان نمی شود و بعضی اوقات شامل حال خبرنگاران نیز می شود.

25- با این وجود او حس شوخ طبعی فوق العاده ای دارد .
goal.com

ManUtd
11-05-2011, 18:09
فردا روز مهمي در تاريخ باشگاه بزرگ منچستره و بزرگمرد اولدترافورد فردا به ركوردي دست نيافتني با شياطين سرخ دست پيدا ميكنه.
25 سال حضور موفق و خدمت به اين باشگاه و هواداراش تو تاريخ منچستر ثبت ميشه و براي هميشه نام فرگوسن به عنوان شايد بزرگترين عضو تاريخ منچستر تو يادها ميمونه.
نميخوام در موردش بيشتر صحبت كنم چون معتقدم فرگي هنوز قصد رفتن نداره و اميدوارم تا چندين سال ديگه در كنار ما باشهashem:-
فرگوسن اي پدرخوانده فوتبال جهان درود برتو, تا عبد در قلب من خواهي بودroz::

AmirUtd
11-05-2011, 18:12
دقیقا درست گفتی داداش. البته من بیش تر شون رو می دونستم ولی در حال چند تا نکته رو نمی دونستم که تو گفتی ممنون.

Zizou90
11-05-2011, 18:34
فرگوسن بهترین مریی جهان است.افتخارات زیادی بامنچستر کسب کرده است سر الکس در طول این دوران طولانی بازیکنان بزرگی تربیت کرده است، در لیست طولانی این مربی ستارگانی چون برایان رابسون، نرمن وایت‌ساید، برایان مک‌کلر، مارک هیوز، پل اینس، روی کین و اریک کانتونا به چشم می‌خورند. وی در این مورد می‌گوید: وقتی به عقب نگاه می‌کنم با خودم می‌گویم چه قدر خوشبختم که بازیکنان موفقی داشته‌ام. فکر کردن به این موضوع که من چنین بازیکنان بزرگی را به مدت طولانی کنترل کرده‌ام، بسیار مشکل است.

فرگوسن در رابطه با ادامه مربیگری‌اش گفته: "من تا زمانی که سالم باشم، به مربیگری ادامه خواهم داد.

David Sina
11-05-2011, 19:00
یادی از دسامبر هشتاد و نُهِ فرگوسن : ساعاتِ ناامیدی

در آغازِ دهه یِ نود سر مربیِ منچستر یونایتد(سالها پیش از اینکه به لقب شوالیه ی سرزمین بریتانیا نایل شود)با دشواریِ بسیار درگیر بود و تیمش در نیمه یِ نادرستِ جدولِ دسته یِ اول دست و پا می زد.هشت بازی پشتِ سرِ هم بدونِ برد،شیاطین سرخ را که روزی برای خودشان قدرتی بودند رو در رویِ سقوط قرار داد.روایتِ مقبولِ آن دوران می گوید اگر یونایتد هفتمِ ژانویه به ناتینگهام فارست می باخت و از «اِف.اِی کاپ» کنار می رفت،فرگوسن هم بر کنار می شد.نهایتا نتیجه ی دیدار با فارست آنان که خواستار سرِ فرگی بودند را اندکی به عقب راند اما به اعتراف خودش،احتمالا تا پیش از له شدنِ شش بر یک مقابل من سیتی،دوره ی ِمذکور همچنان به عنوان «تاریک ترین روزها»یِ مربیگری اش بر پا مانده است.
;
سالهایِ اولِ حضورِ سر الکس فرگوسن در یونایتد اغلب به منوالی طی شد که حالا سال هاست با آن غریبه است.اولین وظیفه یِ فرگوسن در اولترافورد برگرداندنِ ورقی بود که ران اتکینسون برایِ باشگاه رقم زده بود و او این ماموریت را با نجاتِ تیمِ جدیدش از ورطه یِ سقوط و تکیه زدن بر رتبه یِ یازدهمِ جدول در پایانِ فصلِ 86-87 به پایان برد.
فرگوسن که دست به نوسازی ای همه جانبه در باشگاه زده بود،از نحوه یِ تمرین تیم گرفته تا سیستمِ استعداد یابی،با تمرکز روی معضلِ مضحکِ عیاشیِ برخی بازیکنانش،موفق شد نظم و انظباط را به رختکن یونایتد بازگرداند.خریدهای فرگی که مهمترینشان استیو بروس،برایان مک کلیر و ویو اندرسون بودند موثر واقع شد و آنها را تا رده ی ارزشمندِ دوم در جدول لیگ یک بالا آورد؛گرچه هنوز 9 امتیاز با لیورپولِ قهرمان فاصله داشتند.
منچستر یونایتدی که قابلیتِ ادامه دادنِ چنین روندی را نداشت و هنوز به تعادل نرسیده بود فصلِ بعد دوباره به رده ی یازدهم سقوط کرد.در مقاطعی از این فصل مردانِ فرگوسن چون مدعیانِ قهرمانی بازی می کردند و در مقطعی دیگر فرق چندانی با تیم های لیگِ دو نداشتند.بهرسو جایگاهِ نهایی آنها دور از انتظار بود و تیمی که به واسطه اسلوبِ محافظه کارانه ی فرگی «سخت کوش،روش گرا و کسالت بار»توصیف می شد،دلِ هوادارانش را هم نتوانست به دست آورد.
پیش از آغاز فصل 89-90 تلاش فرگوسن برای پایان دادن به معضلِ عیاشیِ بازیکنانش به نقطه ی نهایی رسید و نورمن وایت ساید و پل مک گراث،چهره هایِ محبوبِ اِسترتفورد اِند،به تیم هایِ دیگر فروخته شدند.پیش از این گوردون استراکان هم با مبلغ بیست هزار پوند راهیِ لیدز یونایتد شده بود.کمبود نام هایِ بزرگ گرچه در بلند مدت به سود تیم شد اما در آن دوره و با دیدِ کوتاه مدت نکته ی مثبتی به حساب نمی آمد.حتی خرید نیل وب،مایک فلان و پل اینس هم تغییری در این شرایط ایجاد نکرد. فرگوسن از هنگامی که سه سالِ پیش هدایتِ یونایتد را به عهده گرفته بود شانزده بازیکن با مجموع مبلغ سیزده میلیون پوند خریده و هجده بازیکن را فروخته بود.تنها بازمانده هایِ تیمی که به او ارث رسیده بود هم برایان رابسون و مایک داکسبری بودند.
در آغازِ فصل جدید به نظر می رسید تصمیم فرگوسن بر سبُک کردنِ تیم از نام هایِ بزرگ محصولی مطلوب به بار آورده است.یونایتد در اولینِ بازیِ فصل چهار بر یک آرسنال را شکست داد،اما چهار شکست در شش بازی بعد،ازجمله باخت پنج بر یک مقابلِ من سیتی در «مِین رود»،وزنِ مخالفان را بیشتر کرد و در حالیکه فرگوسن افسوس مصدومیت های پرشمار بازیکنانش را می خورد،به خصوص نیل وب که تاندونِ آشیل اش در بازی های ملی آسیب دید،درفشی با نوشته ای چنین بر سکوهایِ اولدترافورد بالا رفت:"سه سال بهونه و هنوز هم همون مزخرفه...خوش اومدی فرگی".فریادِ برکناریِ فرگوسن روز به روز بلندتر به گوش می رسید.
با همه ی این تفاسیر مربیِ تحتِ فشارِ یونایتد واکنشی به شرایط وقت نشان داد که در سالهایِ بعد به دفعات و به عالی ترین اشکال ممکن تکرار شد.منچستر یونایتد چهار بازی از هفت بازیِ ماه های اکتبر و نوامبر را برد.اما این روندِ رو به رشد نتوانست رایِ مطبوعاتی که مدام او را مورد تاخت وتاز خود قرار می دادند برگرداند.استیو کاری نویسنده «دیلی اکسپرس»درباره ی تنها باختِ یونایتد در این هفت بازی مقابل چارلتون در مقاله ای با عنوان " فرگیِ سوتی!"نوشت: "حقیقت این است که فرگوسن بدترین کارنامه را بین همه ی مربیان یونایتد در دوران مدرن را دارد و وقتی حوصله ی مردم از دست تیم شان سر برود،همانطور که حالا سر رفته است،باد تغییرات بر اِسترتفورد اِند خواهد وزید.
به واقع هم دسامبر سوزِ سردی برای فرگوسن به همراه داشت.وضعیت از زبانِ خودِ فرگی چنین بود:"هدایت باشگاهی که بیست و سه سال هیچ جامی نبرده باشد و خودشان انتظار داشته باشند هر سال جام ببرند واقعا سنگین است."تازه این بارِ رویِ دوش هایِ فرگوسن قرار بود سنگین تر هم بشود و تلاش اش برای راه انداختنِ درستِ ماشینی که با قطعاتی پرخرج آن را سر هم کرده بود بیشتر وبیشتر.
پیش درآمدِ کریسمس چهار شکست مقابل آرسنال،اِسپرز،ویلا و کریستال پالاس بود و تنها یک مساویِ بدونِ گل در آنفیلد که تنها نقطه امیدوار کننده ی دسامبرِ تلخِ فرگی به حساب می آمد.واکنش خشمِ بیشترِ هواداران بود.ریچارد کِرت در کتابش«متحد ایستادیم»درباره ی شکست سه بر صفر برابر تاتنهام می نویسد:"تحقیرِ کامل!سه هیچ!ما تا می توانستیم بازیکنان را هو کردیم وخشم مان را سر مربی و مدیر باشگاه[مارتین ادواردز]خالی کردیم."
فشارِ مطبوعات بیشتر شد و کار به جایی رسید که«جان بین»بیست و هشت دسامبر در «دیلی اِکسپرس»ذیلِ عنوانِ "آخرین مقاومتِ فرگی"نوشت:"بازیِ شنبه مقابل ویمبلدون و بازیِ بعد در اولدترافورد مقابل کیو.پی.آر که همزمان است با روزِ سالِ نو در آینده ی فرگوسن تاثیری مستقیم دارد.اما جدالِ دورِ سومِ جامِ حذفی با ناتینگهام فارست حیاتی ترین است و خود فرگوسن هم خوب این را می داند."
فرگوسن هم به نوبه ی خود شرایط را پذیرفته بود:"انگار همه بازیِ جامِ حذفی را چون محاکمه ی من می بینند.من مشکلی با این قضیه ندارم و باهاش کنار می آیم چون می دانم کارم را درست انجام می دهم و مشکلی هم برای انگیزه دادن به بازیکنانم ندارم.باید به خاطر داشته باشیم این بازی همانقدر برای ما سخت است که برای فارست."بعد از تساوی دو-دو برابر ویمبلدون و صفر-صفر مقابل کیو.پی.آر که هو کردنِ تماشاگران را به دنبال داشت،یونایتد در وضعیتی به امتحانِ بزرگش پای می گذاشت که از سی و پنج بازی گذشته تنها نُه بازی را برده بود و مربی اش لبه ی تبر را روی گردنش حس می کرد.از آن سو فارست هم در میانه ی جدول دست و پا می زد و در راهِ فتحِ جامِ اتحادیه برای دومین سال پیاپی بود.
قرعه ی میزبانی به اسمِ فارست در آمد و چمنِ ناهموارِ«سیتی»پذیرایِ دیداری شد که تکرارِ بازیِ دورِ ششمِ فصلِ پیش به حساب می آمد؛بازی ای که خاطره ی حذفِ جنجال برانگیزِ یونایتد به دستِ مردانِ برایان کلاف را با خود به همراه داشت.ریچارد کرت به یاد می آورد:"احساسِ عمومی بر این بود که شکست به معنیِ پایین آمدنِ تبرِ جلادِ ادواردز است."
خودِ بازی به علتِ فشارِ بالا و محسوس اش چندان به یاد ماندنی از کار در نیامد.مدافعِ جدیدِ یونایتد،گری پالیستر،کمکِ بزرگی به تیم کرد تا به قولِ دیوید لِیسی،نویسنده ی«گاردین»"میزبان به جز دقایقِ پایانیِ بازی که بی مهابا و با همه ی نفرات حمله می کرد خیلی دروازه ی یونایتد را"نبیند.آن سو «دِز واکر»هم نقشی مشابه برای فارست بازی کرد تا باز هم به قول لِیسی تماشای بازی از تلویزیون آدم را افسرده کند.

اما با شروعِ نیمه ی دوم لحظه ای که یونایتد(و فرگوسن)به شدت محتاج اش بودند از راه رسید.لی مارتین مانع از خارج شدن توپ از زمین شد و هرطور بود آن را به مارک هیوز رساند.هیوز هم با بیرونِ پایِ راست ارسالی مرگ بار برای مارک رابینز کرد و رابینزِ بیست ساله که تازه سومین حضورش در ترکیب اصلی یونایتد را تجربه می کرد با اشاره ی سر توپ را به تور چسباند.شیاطین سرخ با غلبه بر به هم ریختگیِ اعصابشان پس از گلِ مردودِ نایجل جِمسون در دقایق پایانی،نتیجه را حفظ کردند و پیروزی ای حیاتی به دست آوردند.

اعتقادِ فرگی به جوانان اش در دیداری که به اعتقادِ خیلی ها تعیین کننده ترین بازیِ کلِ دورانِ مربیگری اش در یونایتد بود نتیجه داد.لِیسی در باره ی این لحظه می نویسد:"یونایتد باور را به هوادارنش بازپس داد؛هودارانی که در فضایی دیوانه وار تنها با اندکی شک در دلشان بازیکنان را تشویق می کردند.گویا فعلا قرار است قاصدینِ سرنوشت اندکی مربی را آسوده بگذارند."

بعد چه شد؟یونایتد بازی بعدی را در اولدترافورد به داربی کانتی باخت و دو بازیِ دیگر هم طول کشید تا دوباره طعمِ برد را،خارج از خانه مقابل میلوال،بچشد.فرگوسن بعدها درباره ی دسامبرِ 89 گفت:"تاریک ترین دورانِ مربیگری ام بود."سال نو احیایی نسبی برای یونایتد به همراه آورد و شیاطین سرخ موفق شدند شش برد از ده بازی به دست بیاوردند و نهایتا در پایانِ فصل با پنج امتیاز اختلاف نسبت به شفیلد ونزدیِ سقوط کرده در رده ی سیزدهم قرار بگیرند.پیروزیِ یونایتد در بازیِ تکراریِ فینالِ جامِ حذفی مقابل کریستال پالاس و بالا بردنِ جام در حالیکه همه ی بازی ها را خارج از خانه برگزار کرده بودند هر گونه شک و تردیدی از سویِ رئسایِ باشگاه درباره ی آینده ی فرگوسن را بر طرف کرد و همه فهمیدند که او مردِ این کار است.پیروزی در جامِ حذفی سرآغازی شد برایِ افتخارات بعدی و با وجودِ اینکه مارتین ادوادز بعدها گفت حتی اگر فرگوسن به فارست هم می باخت باز هم به او وقت می دادیم،اهمیت آن دیدار در سرنوشت یونایتد و فرگوسن غیر قابل چشم پوشی است.یک سال بعد فرگوسن با قهرمانی در جامِ جام دارانِ اروپا جای بیشتری برایِ خودش باز کرد،اما لیگِ برتر و راهِ به سویِ افتخار همچنان در پیش بود؛باقی خودِ تاریخ است.

ManUtd
11-06-2011, 17:57
تغییر نام ایستگاه برای سر آلکس فرگوسن

سر آلکس فرگوسن مراسمی بسیار ویژه در سالگرد مراسم بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد حضور خود از سوی کارفرمایان سپاسگذار باشگاه منچستر یونایتد دریافت کرد، با تغییر نام بزرگترین جایگاه ورزشگاه اولدترافورد به خاطر او.
موضع شمالی ورزشگاه اولدترافورد در حال حاضر با نام جایگاه سر آلکس فرگوسن شناخته میشود، پس از پرده برداری از نصب نشانه جدید قبل از دیدار در برابر تیم ساندرلند. این اولین بار در تاریخ 101 سال گذشته ورزشگاه اولدترافورد است که جایگاهی در این ورزشگاه به نام یک فرد نامگذاری میشود. علاوه بر این به مجسمه ساز مشهور، فیلیپ جکسون ( Philip Jackson )، سفارش ساخت مجسمه سر آلکس فرگوسن داده شده است. امید است که این بنا در آگوست سال 2012 در خارج از ورودی این جایگاه نصب شود.
دیوید گیل، مدیر اجرائی باشگاه منچستر یونایتد در قرائت بیانیه این باشگاه، در این خصوص گفت: باقی ماندن در باشگاه ما برای چنین مدت طولانی واقعاً قابل توجه است. در این زمان، سر آلکس فرکوسن خود را به عنوان موفق ترین مربی در تاریخ بریتانیای کبیر تصدیق کرده. برنده شدن جامهای بی شمار و ایحاد طرفداران بسیار در سراسر جهان به دلیل توانایی و استعداد او قابل تحسین است. سر آلکس فرگوسن در عظمت باشگاه منچستر یونایتد سهیم بوده و استادیوم با شکوه ما در اینجا، در اولدترافورد، گواهی بر توانایی ها و موفقیت های اوست.
این مقام بلند پایه باشگاه منچستر یونایتد در ادامه افزود: هیئت مدیره احساس میکند که به درستی این گامی منحصر به فرد است و نیز همچنین به فیلیپ جکسون مأموریت داده شده برای ساخت مجسمه سر آلکس فرگوسن، در کنار قطعات بزرگ دیگری که او در اینجا ساخته است مانند مجسمه سر مت بازبی و مجسمه 3 گانه ( مجسمه سه گانه سر بابی چارلتون، دنیس لاو و جرج بست ). این مراسم در جهت سپاسگذاری و تشکر مالکان، هیئت مدیره، کارکنان، بازیکنان و طرفداران انجام شده، برای لذت و انبساط خاطر عظیمی که سر آلکس در بیش از ربع قرن برای ما به ارمغان آورده است.
سر آلکس فرگوسن برای اولین بار نام خود را در جایگاه شمالی سابق ورزشگاه اولدترافورد دید، پس از راه رفتن در گارد افتخاری که توسط بازیکنان هر 2 تیم تشکیل شده بود.
سر آلکس فرگوسن در صحبت در سیستم PA ورزشگاه اولدترافورد در این باب بیان کرد که چگونه او از کار کردن برای بهترین و بزرگترین باشگاه فوتبال جهان احساس افتخار میکند و موفق به سر پرستی کردن برخی از بهترین فوتبالیست ها شده که تا کنون در این کشور دیده شده است.
mufctalk

ManUtd
11-06-2011, 17:59
واکنش رئیس به ادای احترام ویژه یونایتد

سر الکس درباره این اتفاق به MUTV میگوید:"من واقعا احساساتی شده بودم،نمیتونم باور کنم.من انتظار همچین کاری را نداشتم و واقعا از باشگاه ممنونم.این خوبی ان ها را میرساند و من به ان افتخار میکنم.
من اصلا از این اتفاق خبر نداشتم،ظاهرا مایک فیلان (دستیار اول رئیس)خبر داشته و هیچ چیزی به من نگفته بود.بنابراین او اخراج است !او را از در بیرون میندازم.
حتی خانوادم هم خبر نداشتند.
من بسیار خوشحالم که در بهترین باشگاه دنیا هستم."
mufctalk

ManUtd
11-06-2011, 21:15
روزهای اول الکس فرگوسن در منچستر یونایتد: نه خرگوش، نه لاک پشت

شش نوامبر 1986. در خانه نو. بدون جنجال. بدون مصاحبه های پر آب و تاب. بدون آن که کسی تصور کند تاریخ باشگاه با او ورق خوردن خواهد خورد. فرگوسن روانه اولدترافورد شد.

حمید رضا صدر کتاب "از حشمت مهاجرانی تا الکس فرگوسن و ژوزه مورینیو: نیمکت داغ" را در اختیار ناشر قرار داده که احتمالا در نمایشگاه کتاب بعدی ارائه خواهد شد. او در این کتاب زندگی و تاکتیک های سی مربی را مطالعه کرده که حشمت مهاجرانی هم یکی از آنها است. بخشی از فصل مفصل مربوط به الکس فرگوسن را به بهانه بیست و پنج سال حضور فرگوسن در منچستر یونایتد را می خوانید. آن چه به ورود فرگوسن به اولدترافورد اختصاص دارد.

منچستر یونایتد پیش از ورود فرگوسن تیم بهاره ای بود. تیمی با بازیکنان خوب، ولی بدون تداوم. بدون ثبات. گاهی خیلی خوب و گاهی خیلی بد. گاهی شاداب. گاهی افسرده. گاهی تیزپا، گاهی کند. گاهی خرگوش، گاهی لاک پشت.
بازیکنانی که با مربیگری ران اتکینسن یک بار جام حذفی را فتح کرده بودند، ولی طرفداران در حسرت قهرمانی لیگ می سوختند. می سوختند و می ساختند. یونایتد از عصر مت باسبی دهه 1960 طعم قهرمانی لیگ را نچشیده بود. در حالی که ترکتازی دهه 1980 لیورپولی ها غبطه انگیز بود و نیش دار. لیورپولی که هم آقای اروپا بود و هم جزیره. شکست برابر سوتهمپتن در جام حذفی تیر خلاص به سوی ران اتکینسن بود.
مقامات باشگاه مدت ها بود فرگوسن را زیر نظر داشتند. ملاقات های مخفیانه ای با او انجام داده بودند. فرگوسن چهل و هشت ساعت بعد از اخراج اتکینسن در منچستر بسر می برد.

شش نوامبر 1986. در خانه نو. بدون جنجال. بدون مصاحبه های پر آب و تاب. بدون آن که کسی تصور کند تاریخ باشگاه با او ورق خوردن خواهد خورد. بدون آن که همسر و سه پسر فرگوسن تمایلی به رفتن به منچستر نشان دهند. فرگوسن روانه اولدترافورد شد.
برخورد سرد از سوی بازیکنان. شلنه بالا انداختن. آدامس جویدن. مارک هیوز بعدها پس از ترک منچستر فاش کرد بازیکنان بزرگ اصلی منچستر استقبالی از ورود فرگوسن نکردند. لشگری از بازیکنان یونایتد حکایات نظم و تنبیهات فرگوسن را شنیده بودند. گوردون استراکان اسکاتلندی به آنها اطلاعاتی داده بود که خوشایند کسی نبود.
فرگوسن با دلشوره پا به یونایتد گذاشته بود. بعدها گفت " عصبی بودم. اطلاعان چندانی در باره مدیریت باشگاه و مراوده بازیکنان نداشتم". پیتر دونپورت در توصیف نخستین باری که فرگوسن نام بازیکنان را برای ورود به میدان خواند گفت " با ترس و لرزان نام بازیکنان را بر زبان آورد. با احتیاط. با بیم از واکنش بازیکنان بزرگ تیم".
اولین بازی یونایتد به رهبری فرگوسن در لیگ برابر اکسفورد یونایتد بود. تیم فرگوسن همان تیم بازی قبل اتکینسون بود: کریس ترنر، مایک داکسبری، آرتور آلبیستون، کوین مورتن، پل مک گرات، گریم هاگ، کلیتون بلکمور، رمی موزز، فرانک استیپلتن، پیتر دونپورت و پیتر بارنز. یسپر اولسون بازیکن ذخیره بود.

چهار سال بعد از این سیاهه فقط کلیتون بلکمور، بازیکنی با توانایی بازی در چند پست بازی کنار فرگوسن باقی مانده بود. اکسفورد 0-2 یونایتد را در خانه خود شکست داد تا فرگوسن دریابد بازیکنانش در شرایط جسمی مناسبی بسر نمی برند. تا دریابد ناآماده هستند. در حالی که متوسط سن بازیکنان 26 سال و 8 ماه بود. فقط استیپلتن و موران بیش از 30 سال داشتند.
آن شکست یونایتد را در صف سه تیم قعر جدول قرار داد. در منطقه سقوط. تساوی بدون گل در زمین نوریچ در دیدار بعد مترادف با یک پله سقوط دیگر بود. مرگ مادرش در 64 سالگی سه هفته بعد از ورود به منچستر او را آشفته تر کرد. ولی جان سختی ذاتی اش به یاری آمد. سرپایش نگاه داشت. به جلو راند.
نخستین پیروزی یونایتد با فرگوسن در اولدترافورد رقم خورد. پیروزی با تک گل جانی سایوباک، مدافع کناری، برابر کوئینز پارک رنجرز. شیوه بازی تیم در نخستین فصل شبیه تیم اتکینسون بود. با دو گوش. با تاکید بر حمله. با فوتبال سرگرم کننده عاری از نظم. پیروزی با یک گل برابر لیورپول، قهرمان لیگ و جام حذفی فصل پیش، خوش آمد تماشاگران بود.
پایان فصل. یونایتد در رتبه یازدهم. پایین تر از خیلی ها. پایین تر از حتی لوتون، نوریچ و ویمبلدون. اورتون قهرمان شد و لیورپول نایب قهرمان. دو جام در دستان دو تیم شهر لیورپول. سایه بلند باسبی بر او سنگینی می کرد. سایه ای که مربیان بزرگ پیشین را محو کرده بود.
ویلف مک گینس، تامی داچراتی و فرانک اوفارل را. فرگوسن به تحقیق روی آورد. به کنکاش. به مطالعه تاریخ منچستر یونایتد پرداخت. فصل به فصل. سال به سال. ورق به ورق. بعدها ادعا کرد تاریخچه ای شایسته تاریخ یونایتد دست نیافت. گفت خیلی ها را در باشگاه بی قید یافت. بی بند. تلاش کرد با افراد درگیر فعالیت های باشگاه آشنا شود. رودرو. با 172 نفر. تلاش کرد حال و هوای عصر مت باسبی که همه در اولدترافورد یکدیگر را می شناختند و یک خانواده بودند تکرار کند. خانه تکانی آغاز شد.

پیتر بارنز که فرگوسن او را بی مصرف می خواند نخستین بازیکنی بود که اولد ترافورد را ترک کرد. استیپلتن که به سایه ای از خود شبیه شده بود نفر بعدی بشمار می رفت. رمی موزز تیره پوست در میانه میدان و گرت بیلی سنگربان موطلایی به دلیل مصدومیت کنار گذاشته شدند. ویو اندرسن، جیم لیتون و برایان مک کلر نخستین خریدهای فرگوسن بودند.
یونایتد در ژانویه 1988 چهارده ماه پس از ورود فرگوسن اطراف رتبه چهارم و پنجم پرسه می زد. رتبه ای که بد به نظر نمی رسید ولی طرفداران کم شمار منچستر در اولدترافورد - فقط 35716 نفر - فرگوسن را پس از شکست 0-2 برابر سوتهمپتن در خانه هو کردند. روی یکی از پارچه های بالا رفته جمله نیشداری جلب نظر می کرد "تنها برایان کلاف می تواند ما را قهرمان کند". جایی که فرگوسن واکنش نشان داد. حرف زد. مصاحبه کرد و به انتقاد از طرفداران کم تحمل پرداخت.
پنج پیروزی در آخرین روزهای لیگ، یونایتد را در رتبه دوم جدول قرار داد. با 9 امتیاز کمتر از لیورپول. یونایتد با فقط پنج شکست در لیگ رکورد کمترین شکست از سال 1906 را ثبت کردند. ادامه خانه تکانی. رویارویی فرگوسن با بازیکنان اهل الکل. اهل شب زنده داری. با نورمن وایت ساید، پل مک گرات، کوین موران، مارک هیوز و برایان رابسون.
درگیری با استراکان که می خواست راهی لانس در فرانسه شود. فرگوسن بعدها در خاطراتش از استراکان به عنوان موجود خطرناکی یاد کرد که نمی توانست پشتش را به او کند، چرا که همیشه خنجری در دست دارد. در عین حال او سنت "جوان کردن" یونایتد را از دوره ای به دوره دیگر حفظ کرد. یکی از مربیان گمنامی که در زندگینامه اش از او ستایش کرد جیمی سیرل بود.
مربی ناتس کانتی. فرگوسن می گفت "دو نکته از سیرل را آویزه گوش کردم. یکی این که تاریخ قرارداد بازیکنانت در یک زمان تمام نشوند و دوم این که همیشه حواست به سن و سال تیمت باشد. همیشه".

goal.com

ManUtd
11-06-2011, 23:20
گری پالیستر: جانشین سر آلکس فرگوسن باید بریتانیایی باشد!

یکی از اولین خریدهای سر آلکس فرگوسن میگوید که جانشین سر آلکس فرگوسن باید بریتانیایی باشد.
گری پالیستر هنوز هم فکر میکند که سر مربی باشگاه منچستر یونایتد چند سال دیگر در این باشگاه باقی خواهد ماند و به موفقیتهای 25 ساله خود ادامه خواهد داد. اما پالی ( Pally، مخفف نام گری پالستر ) که در سال 1989 توسط سر آلکس فرگوسن خریداری شد، در این باره میگوید: بدیهسیت که شما مجبور هستید نگاه کنید که چه کسی میتواند عده دار این مسئولیت شود، هر چند که به نظر میرسد او غیر قابل تعویض باشد. او هنوز هم عصبی و به همان اندازه پر شور است، مطمئن باشید.
مدافع اسبق شیاطین سرخ در ادامه تصریح کرد: وقتی او برود، یک سر مربی مانند جوزپه گواردیولا میتوانند فوق العاده باشد و نام خوزه مورینیو تبلیغ خواهد بود. اما من یک سر مربی بریتانیایی را ترجیح میدهم. کسی مانند دیوید مویس، که در باشگاه اورتون کار بزرگی را انجام داده. سر آلکس فرگوسن حدوداً 70 ساله است، اما این باور گدایانیست که او در باشگاه منچستر یونایتد باقی مانده، با توقعات بسیار، برای یک ربع قرن. این بی سابقه است.
mufctalk

ManUtd
11-06-2011, 23:31
اي خدا... چرا هروقت از جانشين فرگي صحبت ميشه من تنم ميلرزه؟
فرگي جانشين نداره و با رفتنش روح منچستر ازش جدا ميشه...:gahhr:گوارديولا و مورينيو هم بهترين مربي هاي جهان بعد فرگي هستند ولي معلوم نيست بتونيم به منچستر بياريمشون! پس بعد فرگي تيم احتمالا به مسير بدي هدايت ميشه و براي بهترين دوران منچستر به پايان ميرسه.
فرگوسن قلب منچستر بدون تو نميتپد...اي كاش هيچ وقت مارا تنها نگزاري..:gahhr:
نسبت به آينده نااميدم...چقدر زود گذشت روزهاي خوش با فرگي...ashem:-

ManUtd
11-07-2011, 10:36
مارتین ادواردز: من کار سر آلکس فرگوسن را نجات دادم

پس از 25 سال در رأس، او قهرمان میلیون ها طرفدار باشگاه منچستر یونایتد در جهان است.
اما یک مرد میداند که چه قدر دشوار بود که اطمینان حاصل شود که سلطنت سر آلکس فرگوسن فراتر از 4 سال به طول خواهد انجامید. مارتین ادواردز به عنوان مدیر اجرائی و رئیس، مردی بود که در نوامبر سال 1986 سر آلکس فرگوسن را منصوب کرد. هر طرفدار باشگاه منچستر یونایتد از باقی ماندن او میتواند خوشحال باشد، با وجود فشار از عدم کسب جام نقره ای در سال 1990.
مارتین ادواردز در این خصوص گفت: من احساس کردم در رفتن چیزهای بسیار بدیست که ما را مجبور به در نظر گرفتن چیزهایی کرد. ما میدانستیم که میخواهیم او را نگه داریم. اما شما در باره حمایت قدرتمندی صحبت میکنید که در نتایج به دست آمده رخ نمیدهد و سرانجام فشاریست که بر روی هیئت مدیره قرار داده شده است. ما هرگز در مورد موقعیت و جایگاه سر آلکس فرگوسن بحث نکردیم، این هرگز سوالی نبود که ما در مورد اخراج او فکر کنیم. اما اوضاع ادامه داشت و ما موفقیتی نداشتیم، فتح جام جذفی در سال 1990 و فتح جان برندگان جام اروپا در سال 1991 و...تنها چیزها در مدت زمان طولانی بودند که شما بدون موفقیت در حال حرکت هستید. جام حذفی واقعاً ناجی شد. خوشبختانه موفقیت آمد قبل از اینکه ما مجبور به در نظر گرفتن چیزهایی شویم.
تصور این است که پیروزی در دور سوم جام حذفی با تک گل مارک رابینز ( Mark Robins ) در مقابل تیم ناتینگهام فارست در ژانویه سال 1990، یکی از نتایجی بود که کار سر آلکس فرگوسن را نجات داد.
مارتین ادواردز در ادامه افزود: من در آن هفته با سر آلکس فرگوسن صحبت کردم و گفتم که موقعیت شما به نتیجه روز یک شنبه ( روز دیدار با تیم ناتینگهام فارست ) مربوط نمیشود. ما در داخل هرگز ایمان به او را از دست ندادیم.
مارتین ادواردز که در حال حاضر مدیر افتخاری باشگاه منچستر یونایتد است، با مردی که در صندلی داغ مدیریت پیرو سر آلکس فرگوسن بود همدری کرد.
او در خاتمه تصدیق کرد: او همیشه در حال سنجش موفقیت های فوق العاده ایست که سر آلکس فرگوسن تا بحال داشته. با بیان اینکه هرکسی عهده دار میشود موفقیت باشگاه را میخواهد و بازیکنان خوبی که برای بردن چیزهایی استفاده میشوند. پس این وجود نداشت زمانی که سر آلکس فرگوسن آن را به عهده گرفت. اما این سایه ها همیشه در کار کردن در اینجا وجود داشته.
mufctalk

ManUtd
11-08-2011, 16:18
خوزه مورینیو: سر آلکس فرگوسن در باشگاه منچستر یونایتد با افزایش سن جوانی به دست می آورد!

خوزه مورینیو، سر مربی باشگاه رئال مادرید احساس میکند که سر آلکس فرگوسن با بالا رفتن سن جوانتر میشود!
خوزه مورینیو یکی از معدود افرادیست که در سالهای 2005 و 2006 بهتر از سر آلکس فرگوسن، با تیم چلسی قهرمان لیگ برتر انگلستان شد. اما سر مربی اکنون باشگاه رئال مادرید در این باره گفت: من فکر میکنم در سال 2004 او را ملاقات کردم و ما اکنون در سال 2011 هستیم و من فکر میکنم او جوانتر شده. او به عنوان یک سر مربی و انسان، جوانتر شده است. به همین دلیل است که من او را برای سالهای بسیاری در این شغل خواهم دید. او منحصر به فرد است، کاملاً منحصر به فرد. ما حتی نمیتوانیم زمان توقف او را تصور کنیم، بنابراین من آماده دیدن او در 25، 26، 27 سال و به همین ترتیب هستیم. او باورنکردنیست و من فکر میکنم به همین دلیل است که او برای سالهای زیاد یکی از بهترین بوده است. باقی ماندن در بازی مدرن در بالاترین سطح آن و در همان صندلی واقعاً دشورا است، پس آنچه او در حال انجام آن است کاملاً باورنکردنیست.
mufctalk

ManUtd
11-08-2011, 20:02
کانتونا: فرگوسن فصل به فصل بهتر می شود

فرگوسن این هفته بیست و پنجمین سال حضورش در الدترافورد را جشن گرفت و باشگاه منچستریونایتد به همین دلیل در دیدار مقابل ساندرلند از او تقدیر کرد.

اریک کانتونا، ستاره سابق منچستریونایتد، با ستایش از دستاوردهای سرالکس فرگوسن در مدت 25 سال حضور در این باشگاه، او را یکی از بهترین مربیان دنیا توصیف کرد.

فرگوسن این هفته بیست و پنجمین سال حضورش در الدترافورد را جشن گرفت و باشگاه منچستریونایتد به همین دلیل در دیدار مقابل ساندرلند از او تقدیر کرد.

کانتونا که در زمان حضور در الدترافورد 4 بار قهرمان لیگ برتر شد و دو بار قهرمانی در جام حذفی را جشن گرفت، همچنان ارادت زیادی به سرمربی سابقش دارد.

او در گفتگو با نشریه سان گفت:" سرالکس مردی قوی با شخصیتی فوق العاده است. او یکی از بهترین مربیان دنیاست. او فصل به فصل قوی و قوی تر می شود. علی رغم اینکه او هر سال پیرتر می شود اما به اندازه یک جوان انرژی دارد.

من مدیریت او را خیلی دوست دارم. بعضی اوقات شرایط آن طور که می خواهید پیش نمی رود زیرا زندگی هر روزش خوش نیست. ممکن است در چند بازی متوالی یا یک دیدار مهم شکست بخورید اما او می تواند با این شرایط کنار بیاید.

او می تواند با استفاده از این شرایط، به فرد قوی تری تبدیل شود. او از این تجربیات هم استفاده می کند."
goal.com

Arya
11-09-2011, 09:35

قهرمانی جام حذفی انگلستان در سال ۱۹۹۰

قهرمانی جام در جام اروپا ۱۹۹۱

قهرمانی سوپر جام اروپا در سال ۱۹۹۱
قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال۱۹۹۳ قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال۱۹۹۴

قهرمانی جام حذفی انگلستان در سال ۱۹۹۲
قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۱۹۹۶
قهرمانی جام خیریه انگلستان در سال ۱۹۹۶
قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۱۹۹۷
قهرمانی جام خیریه انگلستان در سال ۱۹۹۷
قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۱۹۹۹
قهرمانی جام حذفی انگلستان در سال ۱۹۹۹
قهرمانی لیگ قهرمانان در سال ۱۹۹۹
قهرمانی جام بین‌قاره‌ای در سال ۱۹۹۹
قهرمانی لیگ برتر در سال ۲۰۰۰
قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۰۱
قهرمانی لیگ برتر در سال ۲۰۰۳
قهرمانی جام حذفی در سال ۲۰۰۴
قهرمانی جام اتحادیه انگلستان در سال ۲۰۰۶
قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۰۷
قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۰۸
قهرمانی لیگ قهرمانان در سال ۲۰۰۸
قهرمانی جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۰۸
قهرمانی جام اتحادیه انگلستان در سال ۲۰۰۹
قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۰۹

قهرمانی جام اتحادیه انگلستان در سال ۲۰۱۰

سایر افتخارات فرگوسن

قهرمانی لیگ برتر اسکاتلند در سال ۱۹۸۰

قهرمانی جام اتحادیه اسکاتلند در سال ۱۹۸۲
قهرمانی جام حذفی اسکاتلند در سال ۱۹۸۲
قهرمانی جام حذفی اسکاتلند در سال ۱۹۸۳
قهرمانی جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۸۳
قهرمانی جام حذفی اسکاتلند در سال ۱۹۸۴
قهرمانی لیگ برتر اسکاتلند در سال ۱۹۸۴
قهرمانی لیگ برتر اسکاتلند در سال ۱۹۸۵
قهرمان جام حذفی اسکاتلند در سال ۱۹۸۶

کانون هواداران منچستر یونایتد

Arya
11-10-2011, 00:04

از اریک کانتونا تا اندرو کول تا چیچاریتو، پول خرج شده توسط سر آلکس فرگوسن بارپرداخت شده است.
یکی از عوامل موفقیت در سر آلکس فرگوسن توانایی او در کشف بازیکنانی بوده که به طور بالقوه ای میتوانستند در پیراهن قرمز بدرخشند. نامهایی مانند اوله گونار سولسشایر، خاویر هرناندز، نمانیا ویدیچ و حتی کریستیانو رونالدو در کشورهای خود قدری شناخته شده بودند قبل از اینکه حرکت سریع سر مربی این بازیکنان را به سوی تلار شهرت باشگاه منچستر یونایتد سوق دهد. مطمئناً، هر بازیکن وارداتی از رونق خوبی برخوردار نبوده، اما درصد خرمندی چند مربی دیگر میتواند با سر آلکس فرگوسن مطابقت کند؟ و این در حالیست که او به همان اندازه که در کشف و یک معامله خوب و به جلو راندن یک معامله سخت مهارت دارد، برای ریخت و پاچ کردن پول در زمانی که یک ستاره در دید او باشد آماده است.
سر آلکس فرگوسن 3 رکورد معاملات بازیکن بریتانیا را برانگیخت، با پرداخت 7 میلیون پوند برای امضای قرارداد با اندرو کول از باشگاه نیوکاسل یونایتد در ژانویه سال 1995، با پرداخت 4 برابر این رقم ( 28.1 میلیون پوند ) برای امضای قرارداد با خوان سباستین ورون از باشگاه لاتزیو در جولای سال 2001 و با پرداخت 29.1 میلیون پوند برای امضای قرارداد با ریو فردیناند از باشگاه لیدز پونایند در جولای سال 2002. او همچنین در گرانترین نقل و انتقال بازیکن در تاریخ نیز دخیل بوده، با فروش 80 میلیون پوندی کریستیانو رونالدو به باشگاه رئال مادرید در سال 2009 و ایجاد سودی 67.25 میلیون پوندی برای باشگاه منچستر یونایتد.

منبع : mufctalk

ManUtd
11-12-2011, 14:52
دیوید بکهام: سر آلکس فرگوسن همیشه بهترین است

پس از برگزاری جشن بیست و پنجمین سالگرد خود در اداره ورزشگاه اولدترافورد، دیوید بکهام، تمثال باشگاه منچستر یونایتد سر آلکس فرگوسن را به عنوان بزرگترین سر مربی فوتبال مورد ستایش قرار داد.
سر آلکس فرگوسن که ربع قرن مسئولیت در باشگاه منچستر یونایتد را در تاریخ 6 نوامبر 2011 جشن گرفت و و موفق به کسب حمایت و ستایش از بازیکنان حال و گذشته شده است. ممکن است هافبک باشگاه لس آنجلس گلکسی 7 سال پیش باشگاه منچستر یونایتد را ترک کرده باشد، اما احترام و تحسین او برای رئیس اسبق هرگز سست نشده است.
دیوید بکهام در گفتگو با وب سایت [Only Registered And Activated Users Can See Links]، در این باره میگوید: او اینکارها را تنها برای خوشنود ساختن خود انجام نداده، او این کارها را انجام میدهد چراکه فکر میکند این چیزیست که بهترین راه حل برای تیم، باشگاه و طرفداران است. به همین دلیل است که او روش خود را دوست دارد و به همین دلیل است که او محترم شده است. دستورات او محترم است و هر بازیکنی که به باشگاه منچستر یونایتد وارد میشود بازیکن مناسبی برای باشگاه است. او تنها بازیکنان را به باشگاه منچستر یونایتد نمی آورد به این دلیل که برخی از بهترین بازیکنان جهان هستند، او این کار را انجام میدهد زیرا آنها برای خانواده منچستر یونایتد مناسب هستند. من از بازی تحت نظر او برای سالهای بسیار احساس افتخار میکنم و لحظاتی را که با بزرگرترین سر مربی جهان به اشتراک گذاشته ام هرگز فراموش نمیکنم.
mufctalk.com

ManUtd
11-14-2011, 23:49
سر آلکس واقعی

لین لافین ( Lyn Laffin، منشی باشگاه منچستر یونایتد )، برای ربع قرن گذشته در کنار سر آلکس فرگوسن بوده و میگوید که او نمیتواند بهتر از رئیس بخواهد...
1 - اولین برداشت شما از سر آلکس فرگوسن چه بود؟
من هنوز هم روز ورود او را به یاد دارم. نورمن دیویدس ( Norman Davies )، کیت من اسبق به دفتر آمد و گفت که ما به آقایی از اسکاتنلند رسیدم که شخصیت واقعی او اندکی آتشین مزاج گزارش شده است. جوی و نورمن بسیاری از سر مربیان را دیده بودند، و این به نوعی رفت و آمد در بلای سرمان بود. در حالی که من فکر میکردم " اوه خدا "! من به یاد دارم که شنیدم او و آرچی از پله ها بالا می آمدند و با صدای بالا آواز میخواندند و من فکر کردم او صدای خوبی ندارد که این برای من بد بود. او وارد شد و خود را به همه معرفی کرد، به نظر بسیار آرام می آمد. او چیزی مانند اعتقاد ما برای رهبری نبود. او مانند یک نفس از هوای تازه بود. او میدانست که ما کاری برای انجام داریم، هر چند که او میخواست ایجاد اطمینان کند که ما برنده لیگ میشویم و با هر وسیله ای او قصد داشت اطمینان پیدا کند که ما انجام دادیم.
2 - چگونه او را به عنوان یک رئیس توصیف میکنید؟
او واقعاً یک رئیس بزرگ است. او در زمان خود بسیار سخاوتمند است و او راجع به مردم مراقب است. این در اطراف اوست که من فکر نمیکنم بسیاری از مردم دیده باشند. او با افراد مسن فوق العاده است، بچه های مریض که به زمین آموزشی کارینگتون مراجعه میکنند و بازیکنان جوان تر که نیاز به راهنمایی و مشاوره دارند. او با هر کسی در این باشگاه مانند بخشی از خانواده خود رفتار میکند. او همیشه میگوید که ما یک خانواده هستیم و ما نیاز به مراقبت از یکدیگر داریم. درگذشت 2 تن از استعداد یابان طولانی مدت ما در این اواخر واقعاً غم انگیز بود، آنها افرادی بودند که از ابتدا با او بودند، آنها افرادی وفادار به باشگاه و او بودند. او تنها راجع به افراد مراقب است.
3 - آیا او هنوز هم از آواز خواندن در دفتر لذت میبرد؟
[ خنده ] او همیشه آواز میخواند! صبح او با آواز شروع میشود. هر چند بسیاری از ما معمولاً آن را نشنیده ایم زیرا او ساعت 00 : 7 صبح در دفتر حضور دارد و بقیه ما تا 30 : 8 یا 00 : 9 صبح وارد نمیشویم. من فکر میکنم حتی در هنگام رانندگی میخواند، او فکر میکند بیش از حد خواننده خوبیست!
4 - خوانندگان مورد علاقه او چه کسانی هستند؟
او عاشق سینتارا ( Sinatra ) است و همه افراد آن دوران. او همه نوع موسیقی دوست دارد. شما از آنچه او دوست دارد شگفت زده خواهید شد، آیپد او پر است از موزیک. و عاشق شوهای بزرگ و نیز موزیکال است.
5 - شما تعجب کردید هنگامی که او ذهنیت خود را در مورد بازنشستگی تغییر داد؟
نه زیرا او همیشه به من میگوید که بازنشستگی برای افراد جوانیست که میتوانند بروند و کارهای دیگری انجام دهند. من به او گفتم که فکر میکنم بازنشستگی زمانی خواهد بود که ما میتوانیم بیرون برویم و تمام کارهایی را انجام دهیم که نمیتوانستیم زیرا ما تمام وقت کار میکنیم. او گفت نه نه هنگامی که شما در مدت زمان طولانی در کار پر زحمتی هستید همانطور که ما نمیتوانیم از آن بیرون برویم و من فکر میکنم این درست است. من فکر میکنم او هر روز صبح از خواب بیدار میشود و این فوق العاده است چرا که او هر روز ساعت 00 : 7 صبح از خواب بیدار میشود. او همیشه کسیست که در اوایل بلند میشود درست مانند یک بچه و او در تمام زندگی خود این کار را انجام داده. این اخلاق کاری شگفت انگیز است و او در تمام این مدت ما را به سوی خود متمایل کرده. من هرگز بیدار نمیشوم و فکر میکنم اوه نه من باید به سر کار بروم. من بیدار میشوم و فکر میکنم از آنچه امروز اتفاق خواهد افتاد متعجب میشوم. هر روز در اینجا متفاوت است.

mufctalk.com

ManUtd
11-19-2011, 21:04
فرگوسن:بردن بلکبرن بهترین هدیه تولدم است

([Only Registered And Activated Users Can See Links])
سرمربی اسکاتلندی تیم فوتبال منچستریونایتد گفت: با برد مقابل بلکبرن به من بهترین هدیه تولد را دهید.

به نقل از روزنامه دیلی میل، سرآلکس فرگوسن خطاب به بازیکنانش در آخرین جلسه تمرینی اظهار داشت: اگر می خواهید به من در تاریخ ۳۱ دسامبر(۱۰ دی ماه) هدیه تولد بدهید، ‌باید برنده بازی با بلکبرن شوید.
مربی ۶۹ ساله یونایتدی‌ها که از سال ۱۹۸۶ زمام امور شیاطین سرخ را با اقتدار و افتخار دردست دارد، در تاریخ فوق قدم در ۷۰ سالگی خواهد گذاشت. از طرفی تیمش میزبان بازی خانگی با بلکبرن روورز خواهد بود.
از این رو وقتی شنید شاگردانش از اکنون در تدارک برپایی جشن تولد وی هستند، عنوان کرد: می خواهید به من هدیه بدهید؟ دوست دارید مرا خوشحال کنید؟ لازم نیست جشن بگیرید یا هدیه تولد بخرید. کافی است بازی با بلکبرن را ببرید و با امتیازاتش از من مربی، قدردانی کنید.

parsfootball.com

Arya
11-23-2011, 22:03
یونایتد به یک تساوی در اخرین بازی خود در گروه سی لیگ قهرمانان در خانه تیم بازل سوئیس نیاز دارد تا صعودش را به مرحله بعد قطعی کند.این در حالیست که پس از تساوی در الدترافورد مقابل بنفیکا به دلیل تفاضل گل بهتر تیم پرتغالی در بازی های رودر رو و شانس زیاد کسب پیروزی در بازی اخرشان یونایتد امید چندانی به صدر نشینی در گروه نخواهد داشت.

این به این معنی خواهد بود که ان ها با یکی از تیم های قدرتمند این دوره در مرحله بعد دیدار خواهند کرد.
فرگوسن میگوید"من فقط امیدوار هستم که بتوانیم به عنوان تیم دوم صعود کنیم چون فکر نکنم بنفیکا در بازی اخرش مشکلی داشته باشد.
این قطعا کار را سخت تر خواهد کرد ،اما به هر حال شاید بازی با تیم قدرتمند در مرحله بعد به نفع ما شود.ما ممکن است با تیم هایی همچون بارسا،رئال،اینتر و بایرن برخورد کنیم .اما باید این را بدانیم که تنها مزیت مصاف با ان ها در مراحل پایانی این است که شما میدانید در صورت پیروزی قهرمان میشوید."

در حین کنفرانس خبری بعد از بازی خبرنگاری وضعیت دو تیم شهر منچستر در اروپا را بحران زده و در حال کشمکش توصیف کرد که با واکنش تند سر الکس رو به رو شد.
"ما در حال دست و پا زدن هستیم؟دست شما درد نکند!"وی این را به خبرنگار گفت و در حالی که از در خارج میشد گفت"واقعا جدی هستی؟اینو بنویس...ما در حال دست و پا زدن (کشمکش) نیستیم.

وی در پایان در مورد اخرین وضعیت وین رونی هم گفت"ما باید ببینیم که وضعیتش در روز های اینده چگونه است.اگر شانسی برای بازی کردن داشته باشد بهش این فرصت را میدهیم ،پس ما باید صبر کنیم."

منبع: mufctalk

Arya
11-24-2011, 15:02

دلیل عصبانیت فرگوسن این بود که خبرنگار بی بی سی اعلام کرد منچستریونایتد در لیگ قهرمانان به مشکل خورده است

سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستریونایتد، بعد از اینکه در کنفرانس مطبوعاتی اش با سوالاتی در مورد کاهش کیفیت لیگ برتر و مشکل یونایتدها در لیگ قهرمانان روبرو شد، جلسه را ترک کرد.

این اتفاق پس از آن رخ داد که مت اسلیتر، خبرنگار بی بی سی از فرگوسن پرسید آیا ناکامی منچستریونایتد و منچسترسیتی در دیدار شب گذشته نشان دهنده این است که لیگ برتر به آن اندازه هم که فکر می کنند خوب نیست؟

فرگوسن که بارها در کنفرانس های مطبوعاتی اش با خبرنگاران درگیر شده، با تعجب و عصبابیت پاسخ داد:" این سوال جدی است؟ ما مشکلی در لیگ قهرمانان نداریم."

او سپس به سرعت سالن کنفرانس مطبوعاتی را ترک کرد.

منچستریونایتد شب گشذته مقابل بنفیکا 2-2 به تساوی رسید و اکنون برای صعود به مرحله بعد باید مقابل باسل سوئیس حداقل به یک تساوی دست پیدا کند.

منبع : سایت گل

ManUtd
11-24-2011, 15:30
اين روز ها بعضي از هواداراي بي تعصب حسابي از فرگي انتقاد ميكنند و حتي به اون توهين ميكنند!
يه متني تو يكي از سايت ها خوندم گفتم بد نيست شما هم بخونيد

شب بود، بازی با بنفیکا بود، مرحله حساس بود، زمان حیاتی بود، تیم نتیجه لازم رو نگرفت، استرس و نگرانی فضای استادیوم اولدترافورد را پوشانده بود، سوت داور نشانه پایان بازی بود، دوربین سر آلکس فرگوسن رو نشان میداد، پالتو بر تن دست در جیب سر به پائین، طرفداری 5 ساله به سمت او رفت کلمه ای میان اونها رد و بدل شد به نشانه احساسات پاک یک طرفدار نونهال، سر آلکس فرگوسن جلو او ایستاد و به ابراز احساسات او پاسخ داد،...آری، به راستی شاید آن کودک 5 ساله از من خیلی طرفدار تر بود، آری، تفاوت 65 ساله اونها باعث نشد سر آلکس فرگوسن اونو نبینه حتی با کوله باری از جامها بزرگیها شهرتها و حتی در زمان ناراحتی، آری به راستی او مربی ماست، اوست آقای فوتبال...گاهی نتیجه و اصولاً فوتبال بی اهمیت میشه...خیلی بی اهمیت.

اي كاش قدري به اين نوشته فكر كنيم تا گوشه اي از بزرگي و مردانگي فرگي رو درك كنيمom::

ManUtd
11-28-2011, 23:41
به نام خدا

به راستی که امروزه همه منچستر یونایتد را با فرگوسن می شناسند یعنی کمتر کسی از منچستر بدون فرگوسن اطلاعاتی دارد . مربی 69 ساله یونایتد از نوامبر 86 این سمت را بر عهده گرفت و کماکان توانسته آن را حفط کند . به جرئت می توان او را یکی از برترین مربی های تاریخ فوتبال دانست مردی که در 24 سال حضور در الدترافرد توانست 35 جام برای این تیم به ارمغان بیاورد . مانند او را کم می توان یافت اما تنها کسی که شباهت زیادی به او دارد آرسن ونگر است که هفدهمین سال حضور در آرسنال را طی می کند او هم موفقیت های زیادی با آرسنال داشته اما نه به اندازه ی فرگوسن .

نگاهی میندازیم به کارنامه چند مربی قبل فرگوسن در یونایتد :

1- مت بازبی (matt busby ) 1945-1969 :

ماندگار ترین مربی که توانست 24 سال را در یونایتد سپری کند . که با رکورد فرگوسن برابری می کند . بازبی توانست یونایتد را به مقام دومی در سال های 47 و 48 و 49 رساند و اولین جام خود را در سال 48 در جام حذفی (FA cup) گرفت .در سال 52 هم اولین قهرمانی دسته اول را پس از 41 سال بدست آورد .تیم در آن زمان میانگین سنی بسیار جوان 22 سال داشت و به همین علت آن تیم به "the Busby Babes" معروف شد .

فصل 57-58 یونایتد برای اولین بار راهی رقابت های اروپایی شد و پس ازپیروزی در برابر ستاره سرخ بلگراد در مرحله ی یکچهارم نهایی در راه برگشت به منچستر حادثه مهیبی رخ داد . هواپیمای حامل بازیکنان و مربیان و اعضای تیم در مونیخ سقوط کرد و جان 23 نفر را گرفت : جف بنت" 25 ساله دفاع چپ ذخیره تیم، "راجر بیرن" دفاع وسط 28 ساله، ملی پوش و کاپیتان تیم، "ادی کولمن" هافبک راست 21 ساله جوانترین عضو تیم، "مارک جونز" 24 ساله دفاع میانی، "دیوید پگ"، 22 ساله هافبک دفاعی راست که تازه به تیم ملی انگلیس دعوت شده بود، "تامی تیلور" مهاجم ملی پوش 26 ساله ، لیام ویلام" هافبک وسط 22 ساله ملی پوش تیم ملی ایرلند جنوبی و "دانکن ادواردز" مهاجم ملی پوش 21 ساله (15 روز بعد در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده درگذشت.)

در زمانی که بازبی تحت معالجه در بیمارستان بود جیمی مورفی (مربی تیم ذخیره ها) تیم را به فینال جام حذفی رساند که در برابر بولتون شکست خورد .

بازبی در دهه ی 60 دوباره تیمی قدرتمند ساخت .بازیکنانی مثل دنیس لاو و پت کرراند را به تیم آورد که تیم جوانی را تشکیل دادند . جرج بست هم در این تیم جوان بود .در سال 63 تیم جوان و تازه تشکیل شده ی یونایتد قهرمانی جام حذفی را بدست آورد و در لیگ دوم شد . در فصل 67 و 65 هم یونایتد قهرمان انگلیس شد .و منچستر یونایتد توانست به عنوان اولین تیم انگلیسی با غلبه بر بنفیکا بر بام اروپا بایستد . تیمی که از 3 بازیکن برتر سال اروپا را داشت : بست ، لاو و بابی چارلتون .

بازگشت بازبی :

بازبی پس از جراحت ناشی از سقوط هواپیما بار دیگر در سال 70 به یونایتد بازگشت اما فصلی ناکام داشت و در جدول هشتم شد .

2- فرانک اوفارل (frank o’farrel) 71-72 :

بعد از ناکامی بازبی فرانک اوفارل ایرلندی به روی کار آمد که اولین مربی خارجی یونایتد نام گرفت . اما او هم بعد از 18 ماه با نتایج ضعیفی که گرفت برکنار شد .

3- تامی دوکرتی (Tommy Docherty) 1972-1977 :

تامی ابتدا یونایتد را از سقوط نجات داد . یونایتد در سال 74 به لیگ دسته دوم سقوط کرد تیمی بست و لاو و چارلتون را نداشت .اما تیم دوباره برگشت و به فینال جام حذفی سال 76 رسید ولی بازی را به ساوتهمپتون واگذار کرد ، شیاطین سرخ بار دیگر در سال بعد به فینال رسیدند و لیورپول رقیب و دشمن همیشگی را 2بر یک شکست دادند تا تامی اولین جام خود را با یونایتد در حضور بیش از 99 هزار تماشاچی جشن بگیرد .

دوکرتی بعد از یه مدت کوتاه به دنبال اشکار شدن رابطه اش با همسر فیزیوتراپیست باشگاه اخراج شد.

4- دیو $$$تون (Dave $$$ton) 1977-1981 :

منچستر یونایتد با خرید بازیکنان بزرگی مثل : مک کویین ،جردن ، بیلی و ... باز هم نتوانست جامی بدست آورد و تنها در فصل 79-80 با 2 امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول دوم شدند و فینال جام حذفی 79 را به آرسنال واگذار کرد و در سال 81 دیو برکنار شد .

5- ران اتکینسون (Ron Atkinson) 1981-1986 :

اولین اقدام او خرید گران قیمت برایان رابسون از وست بروم بود .که رکورد گرانترین بازیکن بریتانیای را شکست . منچستر یونایتد تحت مربیگری اتکینسون به 2 جام حذفی (1983 و 1985) در طی 3 سال رسید و

فصل 85-86 را با 13 برد و 2 تساوی در 15 بازی اول لیگ آغاز کرد ، اما سران یونایتد که تشنه ی قهرمانی در لیگ بودند پس از اینکه یونایتد در فصل 85-86 به مقامی برتر از چهارمی دست نیافت ، از کار برکنار شد .

و پس از آن هم سر الکس فرگوسن (Sir Alex Ferguson) مربیگری یونایتد را بر عهده گرفته و کماکان این سمت را حفظ کرده است . خلاصه بگویم گرفتن 73 جام در 52 سال ، کسب 21 قهرمانی لیگ برتر و ... کار هر کسی نیست . مردی که پس از ورودش به الدترافرد قول پایین کشیدن سلطنت قرمز های مرسی ساید را داد و پس از 25 سال به این مهم تحقق بخشید . نسل های بسیاری ساخت . ستارگان زیادی پرورش داد . کریس رونالدو ،دیوید بکهام ،رایان گیگز و در نسل امروز یونایتد بازیکنان جوان و آینده داری نظیر نانی ، تام کلورلی و ولبک میبینیم که در آینده ای نه چندان دور به عنوان نسل بعدی فرگوسن به جهان فوتبال معرفی خواهد شد . فرگوسن هیچگاه بازیکن بسیار بزرگ و ستاره نخرید . کریس رونالدو برترین بازیکن 2008 همراه با مهاجم ارزشمند کارلوس توز باشگاه را ترک کردند اما او خرید بزرگی نکرد و تیم را با ثبات نگه داشت و با یک وقفه ی یک ساله دوباره قهرمانی را بدست آورد . در حالی که فصل قبل تنها 1 امتیاز با چلسی فاصله داشت .

در تابستان امسال سر الکس فرگوسن مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه استیرلینگ دریافت کرد.

اما سوال بزرگ اینجاست که فرگوسن تا چه زمانی قادر به مدیریت این تیم می باشد ؟ و چه کسی جانشین او میشود ؟
پل اسکولز و گری نویل که این فصل از دنیای فوتبال خداحافظی کردند به دنیای مربیگری وارد شدند و همچنین روی کین که چند سال قبل مربیگری را آغاز کرده بود . آیا اینان می توانند جایگزین شایسته ای برای سر الکس فرگوسن باشند ؟

mufctalk.com

ManUtd
12-27-2011, 21:04
آبیها نمیتوانند جام ما را بخرند!

سر آلکس فرگوسن به باشگاه منچستر سیتی میگوید: شما نمیتوانید جام ما را بخرید.

باشگاه منچستر سیتی از زمان کنترل این باشگاه توسط شیخ منصور بن زیاد آل نهیان در آگوست سال 2008 به طور خالص 400 میلیون پوند خرج کرده است، در مقایسه با باشگاه منچستر یونایتد که در این زمان تنها 26 میلیون پوند هزینه کرده است. پول به نیمه آبی شهر منچستر کمک کرده تا به صدر جدول سوق پیدا کنند و سر آلکس فرگوسن قهرمان با 2 امتیاز در پشت سر آنهاست ( قبل از دیدار با تیم ویگان اتلتیک ).
اما سر آلکس فرگوسن میگوید: بله، پول میتواند موفقیت را بخرد چنانچه ما دیدم که زمانی تیم چلسی از پول غنی شد. ما توسط صاحبان ثروتنمند تیم منچستر سیتی شاهد موجی مشابه هستیم. آنها در نقل و انتقالات قدرت پیدا کردند، برای صدرنشینی در لیگ برتر انگلستان و علاقه مند هستند که برنده عنوان شوند. اما، در حالی که جذب برخی از بهترین بازیکنان در جهان میتواند شما را به سوی نزاع برای افتخارات بالا ببرد، لزوماً شما تمام راه را نپیموده اید، من امیدوارم که تا پایان فصل قادر باشیم نشان دهیم فاکتورهای دیگری نیز برای بازی کردن وجود دارند.

mufctalk.com

Great Milan
12-30-2011, 22:53
سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستریونایتد، فردا 70 ساله خواهد شد. او که دو ماه قبل بیست و پنجمین سال حضورش در الدترافورد را جشن گرفت، در شب سال نو وارد هشتمین دهه زندگی خواهد شد.

9 آگوست 1967؛ فرگوسن جوان با انتقالی 65 هزار پوندی راهی گلاسکو رنجرز شد.

21 می ؛ دومین قهرمانی در چمپیونزلیگ باز هم با بخت و اقبال؛ فرگوسن شب بارانی لوژنیکی را هیچ وقت فراموش نمی کند

27 می 1999؛ پیروزی دراماتیک در فینال نوکمپ، فرگوسن را به آرزویش رساند، قهرمانی در چمپیونزلیگ؛ این قهرمانی لقب سر را برای او به ارمغان آورد

12 جولای 2008؛ فرگوسن در حال نگاه کردن بازی پیش فصل تیمش مقابل آبردین

11 می 2002، چند ماه قبل از جام جهانی ، شایعه جدایی بکام از یونایتد در صدر اخبار جزیره قرار داشت اما او سرانجام قراردادش را تمدید کرد تا فرگوسن نفسی به راحتی بکشد اما کمتر از دو سال بعد فرگی با پرتاب کفش به سمت ستاره تیمش، او را به سمت در خروجی هدایت کرد.

ManUtd
12-31-2011, 21:36
رئیس:سه سال دیگر اینجا هستم

سر الکس فرگوسن امیدوار است که سه سال دیگر هم سرمربی منچستر یونایتد باقی بماند.

در یک گفت و گوی اختصاصی با MUTV که در روز تولد 70 سالگی وی پخش شد ،سر الکس فاش کرد که قصد دارد که برای سه سال دیگر هدایت یونایتد را برعهده داشته باشد تا بتواند شاهد شکوفایی این نسل از جوانان تیمش باشد.

"من فکر می کنم که سه ساله دیگر در اینجا باقی بمانم.تا زمانی که وضعیت جسمانیم خوب باشد و همچنان از این کار لذت ببرم و از تیمم رضایت داشته باشم."

در پاسخ به اینکه ایا همچنان برای کسب موفقیت و جام انگیزه دارد وی گفت"بله،بازیکنان زیادی هستند که به تازگی اینجا امده اند.مثل جونز،اسمالینگ ،یانگ و ولبک ...ان ها هنوز موفق به کسب قهرمانی در لیگ نشده اند.

ما باید به تسلطمون بر لیگ انگلستان و قهرمانی های پیاپی در ان ادامه بدهیم.و بدون هیچگونه شکی قهرمانی در لیگ قهرمانان برای این باشگاه بسیار مهم است.ما باید حداقل در سه فینال دیگر هم حضور می داشتیم.اما به هر حال من فرض میکنم که شما نباید طمع کنید.بردن این جام برای دوبار در زمان من کار بزرگی است و یک موفقیت محسوب می شود.ان ها ویژه بودن ،بردن ان ها فوق العاده بود.من بسیار مشتاقم که دوباره این جام را ببرم.

شما همیشه نمی برید.ممکن است که مردم بگن ما برنده های بزرگی هستیم یا چیز هایی مثل این ،اما من فکر میکم که ما بازنده های بزرگی هم هستیم!می دانید چرا؟...چون ما اجازه نمیدیم که شکست های زیادی را محتمل شویم.ما یک نگرش خاصی در این باره داریم.
نقش بازیکنان در این مورد بسیار بزرگ است.ان ها شرایط را درک می کنند.ما در این فصل سه شکست بزرگ داشتیم و هر بار واکنش نشان دادیم.این به شما می گوید که این بازیکنان شکست را دوست ندارند.ان شکست ها ضربه شدیدی بود و ما انتقاد های زیادی را دریافت کردیم.اما ما واکنش نشان دادیم و این منچستر یونایتد است."

([Only Registered And Activated Users Can See Links])mufctalk.com

ManUtd
01-10-2012, 09:17
جایزه یک عمر دستاورد ورزشی برای سر الکس فرگوسن

دوشنبه شب سر الکس فرگوسن در مراسم انتخاب بهترین های فوتبال جهان در سال 2011 جایزه یک عمر دستاورد ورزشی را از دستان سپ بلاتر دریافت کرد.

رئیس فیفا در تمجید از سر الکس فرگوسن گفت:"دنیای فوتبال در مورد کسب نتیجه و فتح جام ها است و هیچ کسی بهتر از وی در این باره وجود ندارد.
اولین موفقیت وی در سال 1983 در ابردین بدست امد.اما مهمترین چیز حضور طولانی مدت در دنیای فوتبالی که شما یا نتیجه می گیرید یا برکنار میشوید .این حضور مثالی درخشان از ثبات ، تداوم و مخصوصا اطمینان و اعتماد به خود است.

وی برای مدت 25 سال است که دارد یک باشگاه را هدایت می کند .ایا شما می توانید همچین چیزی را در دنیای امروزی تصور کنید؟

سر الکس تو جواهر فوتبال جهان هستی"

سر الکس فرگوسن پس از دریافت جایزه اش گفت:"دریافت این جایزه در سال های پایانی زندگیم افتحار بزرگی است و من بسیار از شما برای اعطای این جایزه به من قدردانی می کنم.

من مربی بسیار بسیار خوش شانسی بودم که در طول این سال ها بسیاری بازیکن بزرگ داشتم .ان ها همیشه شجاعت و جرئت خود برای بازی کردن ،برای تلاش کردن و پیروز شدن را نگه داشتند. شما همیشه در فوتبال نمی برید گاهی اوقات شما می بازید .اما ما همیشه سعی می کنیم که ببریم.به همین دلیل است که منچستر یونایتد باشگاهی ویژه و خاص است."

mufctalk.com

ManUtd
01-13-2012, 20:24
کنفرانس هفتگی سر الکس

مصدومان

ما یک یا دو مورد مصدوم داریم که برای بازی فردا حضورشان در ابهام است.اسمالینگ و جونز در دربی اندکی دچار مشکل شدند ما باید ببینیم که وضعیت ان ها فردا چگونه است.اندرسون در تمرینات دچار مشکل شد اما باید برای فردا اماده باشد.در کل من فکر می کنم که برای فردا ما ترکیبی خوب و مناسبی داریم.

جدایی گیبسون

این انتقال خوبی برای او است.وی بازیکن با استعدادی است اما خودش هم میداند که با توجه به بازیکنانی که در اینجا هستند و انتظاراتی که اینجا وجود دارد نمیتوانست یک بازیکن ثابت برای ما شود.وی فرصت پیوستن در تابستان به ساندرلند را از دست داد و من فکر می کنم که خودش هم پشیمان شد.وی حالا فرصت رفتن به اورتون را دارد و من فکر می کنم که ان ها به بازیکنی مثل او احتیاج دارند.

دیدار با بولتون

هر زمانی که شما با تیمی از پائین جدول بازی می کنید باید بسیار مراقب باشید.ما این را در بازی با بلکبرن هم تجربه کردیم.ما باید نمایشی خوب در برابر تیمی که فردا برای همه چیز مبارزه می کند داشته باشیم.

وضعیت موریسون

مدیر برنامه های وی بشدت دارد تلاش می کند که یک باشگاه دیگر برای وی پیدا کند! ما به او قراردادی ارائه کردیم که وی رد کرد.نیوکاسل هم برای خرید وی پیشنهادی داد که ما با ان موافقت نکردیم.ما باید ببینیم که چه اتفاقاتی می افتد.درخواست های وی تا انجا که به ما مربوط است غیر قابل قبول و واهی هستند.

mufctalk.com

ManUtd
01-14-2012, 15:59
سر آلکس فرگوسن از بازگشت پل اسکولز دفاع کرد

سر آلکس فرگوسن این عقیده را رد کرد که بازگشت پل اسکولز یک گام رو به عقب برای باشگاه منچستر یونایتد است.
بسیاری شروع به این سوال کردند که باشگاه منچستر یونایتد چه نیازی به خدمات این بازیکن 37 ساله دارد و روز جمعه دارن گیبسون به باشگاه اورتون پیوست، با این وجود او هنوز مدعیست که رزروها در باشگاه منچستر یونایتد متعادل هستند.
سر آلکس فرگوسن در گفتگویی مشترک با وب سایت های Eurosport و Yahoo، در ارتباط با انجمن مدیران لیگ در این باره اظهار داشت: تا جایی که به من مربوط میشود چیز منفی وجود ندارد، تنها به نظر یکی دو نفر این منفی بوده است و آنها معتقد هستند که این یک گام واپسگرا برای باشگاه منچستر یونایتد است. این چگونه میتواند پسرفت باشد؟ شما بدون هیچ چیزی بازیکنی را به دست می آورید که برای 20 سال بخشی از این باشگاه بوده است. او در هر بازی به میدان نمیرود اما در این شرایط او خونسردی و توانایی پاس دادن دارد، آیا بازیکن بهتری در اطراف وجود دارد؟ قطعاً نه.
هنگامی که تصمیمی اتخاد میشود، بزرگترین معضل سر آلکس فرگوسن نشت اخبار نیست، نه حتی در اتاق رختکن.
او در ادامه در این باره میگوید: من نمیدانم که ما چگونه از پس آن بر می آییم. ما پل اسکولز را در روز جمعه ثبت نام کردیم و فکر میکنم این به نحوی میتوانست خارج شده باشد. اما تنها به دلیل ارزش تأثیرات اجازه ندادیم هیچ یک از بازیکنان از این خبر آگاه شوند. قرار بود ما به مسابقه خارج از خانه در جام حذفی در برابر تیم منچسترسیتی برویم. ما 5000 طرفدار در انتهای زمین داشتیم و آنها در اولین فرصت از نام او ( پل اسکولز ) در جدول تیم آگاه شدند که این برای آنها فوق العاده بود و پاسخی بزرگ وجود داشت.
سر آلکس فرگوسن همیشه این واقعیت را منعکس کرده که پل اسکولز یکی از آسانترین بازیکنانی بوده که او تا حال مجبور به مدیریت آن بوده است.
سر مربی شیاطین سرخ در ادامه گفت: آنچه شما باید انجام دهید ( اطمینان از بازیکنان خود ) تفهیم این است که وضعیت یک فرد مشهور چه قدر میتواند شکننده باشد. شما در یک دقیقه ستاره هستید و در دقیقه بعد خیر. امروزه کنار آمدن با موفقیت کمی مشکل است زیرا میتوانید از تلوزیون و سر تیتر روزنامه ها چیزهایی را دریافت کنید. بنابراین شما برای حفظ پاهای خود بر روی زمین کارهای زیادی را باید با آنها انجام دهید. من در تمام وقت به آنها میگویم: به سوی مادرتان برگردید، همان شخصی که در هنگام ورودتان حضور داشت. این مهم است، زیرا مطمئنم که مادر شما دوست ندارد تغییر کردن شما را ببیند و ما دوست نداریم تغییر کردن هر دو آنها را ببینیم.
این الگوییست که سر آلکس فرگوسن دوست دارن دنبال کردن آن را ببینید، به این دلیل که او به موفقیت بازیکنان قدیمی خود در مسابقات زمانی که وارد مدیریت میشوند افتخار میکند. آخرین آنان اوله گونار سولسشائر بود، که فصل اول خود در باشگاه مولده ( Molde ) را با پیروزی عنوانی به یاد ماندنی به پایان رساند.
سر مربی شیاطین سرخ در خاتمه اظهارات خویش چنین توضیح داد: اوله گونار سولسشائر یکی از حرفه ای ترین کسانی بود که تمام یادداشتها را در جلسات تمرینی و مسابقات پیاده میکرد. مشکل فوتبالیستهای امروز این است که آنها زمانی که به پایان دوران بازیگری خود نزدیک میشود تصمیم میگیرند به مربی تبدیل شوند زیرا چیز دیگری در ذهن آنها وجود ندارد و آنها فکر میکنند میتوانند این کار را انجام دهند. درحالی که اوله گونار سولسشائر میخواست در بازی باقی بماند، به طوری که او از سنین پائین چنین دیدگاهی داشت. او متحمل سختیهای درونی شد، شکی در باره آن وجود ندارد. اوله گونار سولسشائر یکی از خوبان است و شیوه مدیریت او دوست داشتنیست. اما اگر شما باشگاهی مانند مولده را که در تاریخ خود هرگز لیگ نروژ را فتح نکرده پیروز لیگ میکنید، شما باید چیزهایی برای انجام این کار داشته باشد.

ManUtd
01-15-2012, 12:38
شوق و دلخوشیهای رئیس از پیروزی در برابر تیم بولتون واندررز

سر آلکس فرگوسن از هجومهای تیم منچستر یونایتد در پیروزی شنبه شب در برابر تیم بولتون واندررز خوشحال بود.
پل اسکولز، دانیل ولبک و مایکل کریک همگی گل زدند، اما میتوانست بسیار بیشتر باشد. قرمزها تقریباً دو برابر بیشتر مالکیت توپ را در اختیار داشتند.
پس از پیروزی 3 - 0 تیم منچستر یونایتد در هفته 21 رقابتهای لیگ برتر انگلستان، سر آلکس فرگوسن طی مصاحبه ای در این رابطه اظهار داشت: من با گلزنیها راضی هستم. من فکر میکنم فوتبال بسیار خوبی بازی کردیم و ما برخی از موقعیتهای خوب را از دست دادیم. ضریب نفوذ و عملکرد بدون توپ بسیار دل نواز بود. اما ما مجبور بودیم به درستی برای به دست آوردن گل در نیمه اول صبر کنیم، که ما را در موقعیتی راحت تر قرار داد.
این پل اسکولز بود، در اولین دیدار خود در ورزشگاه اولدترافورد پس از بیرون آمدن از بازنشستگی در اوایل ماه جاری و با با گل 151 خود این بن بست خانگی را شکست.
سر آلکس فرگوسن در ادامه به شوخی میگوید: پل اسکولز در زمانی که باید در مرکز خط میانی باقی میماند و چیزهایی را کنترل میکرد در آنجا ظهور کرد. اما گلزنی در غریزه اوست، او همیشه مانند یک پچه است و او دوباره ما را نجات داد.
سر آلکس فرگوسن در ادامه به توصیف پل اسکولز به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنانش پرداخت و گفت: پل اسکولز در 37 سالگی هنوز هم میتواند بازیکنی کلیدی برای تیم منچستر یونایتد باشد. شما عملکرد امروز وی را دیدید، شما کیفیت او را دیدید...شما نمیتوانید پل اسکولز را از دست بدهید. او در چند هفته گذشته سخت تمرین کرده است. امروز ما او را در زمان مناسبی تعویض کردیم. او به ما بیش از 1 ساعت کیفیت واقعی ارائه کرد و گل مهمی به ثمر رساند، او بازگشته است.
همچنین دانیل ولبک و لوئیز آنتونیو والنسیا نیز مورد تحسین قرار گرفتند، در حالی که سر مربی معتقد است ضربه پنالتی از دست رفته و زود هنگام وین رونی اعتماد به نفس این مهاجم را تحت تأثیر قرار داد.
وی در خاتمه سخنان خود چنین ایراد کرد: دانیل ولبک فوق العاده بود. زانوی او کمی پیچ خورده اما او میبایست خوب باشد. لوئیز آنتونیو والنسیا نیز درخشان بود، کاملاً درخشان. وین رونی نیز در لحظاتی چنین بود اما او میتواند بهتر کار کند. من فکر میکنم از دست دادن ضربه پنالتی شاید او را کمی ناراحت کرده باشد، اما این یک همکاری خوب بین او و دانیل ولبک بود.

ManUtd
01-18-2012, 22:09
سر الکس فرگوسن پردرامدترین مربی بریتانیا می شود

به گزارش سایت گل انگلیسی باشگاه منچستر یونایتد قصد دارد تا برای قدردانی از زحمات پر افتخارترین مربی عصر حاضر با پیشنهادی 7.5 میلیون پوندی در سال قرارداد وی را تمدید کند.

یونایتد به سر الکس پیشنهاد قراردادی 6.5 میلیون پوندی به همراه یک میلیون پاداش در صورت کسب جام را داده است.سر الکس طبق قرارداد فعلیش سالی 4 میلیون پوند به همراه یک میلیون اضافی در صورت کسب جام می گیرد.

یکی از منابع نزدیک به باشگاه منچستر یونایتد می گوید "تمام صحبت ها در باشگاه راجع به یک برنامه سه ساله قبل از بازنشتگی فرگوسن است.خانواده گلیزر چند ماه پیش از اینده و برنامه سر الکس برای ادامه داد به مربیگری مطمئن نبودند برای همین از دیوید گیل (مدیر اجرایی )خواستند تا با وی صحبت کند و برنامه اش را برای اینده بگوید.سر الکس هم با اعلام اینکه هنوز از کارش لذت می برد گفت که قصد دارد حداقل سه سال دیگر در یونایتد باقی بماند. به همین خاطر گلیزر ها تصمیم گرفتند تا با قراردادی که وی را پردرامد ترین مربی در فوتبال بریتانیا می کند از زحماتش قدردانی کنند.
گلیزر ها قصد دارند که تا قبل از پایان فصل سر الکس قراردادش را تمدید کند"

دستمزد فعلی سر الکس از بعضی همکارانش مثل ارسن ونگر (6 میلیون در سال) که از او در کسب جام در سال های اخیر ناموفق تر بودن پائینتر است.

لیست 10 مربی پردرامد جهان
10.روبرتو مانچینی (3.8 میلیون پوند در سال)
9.سر الکس فرگوسن (4 میلیون پوند)
8.ویلاس بواس (4.3 میلیون)
7.اسکولاری (4.4 میلیون)
6.انچلوتی (4.9 میلیون)
5.ونگر (6 میلیون)
4.کاپلو (6 میلیون)
3.گواردیولا (8.7 میلیون در سال)
2.مارادونا (9.9 میلیون در سال)
1.مورینیو (11.2 میلیون در سال)

mufctalk.com

ManUtd
01-29-2012, 13:24
سر آلکس فرگوسن: شکست نا عادلانه بود

سر الکس فرگوسن تصریح ساخت که شکست تیم منچستر یونایتد در مسابقه در وررشگاه آنفیلد پس از اقدامات تحت سلطه قرمزها ( تیم منچستر یونایتد ) بود.
سر آلکس فرگوسن در گفتگو با 2 شبکه MUTV و ITV1، در این باره گفت: من نمیدانم چگونه شکست خوردیم، این یک عملکرد واقعاً خوب از ما بود. هرچند این میتواند در جام حذفی اتفاق بیفتد، شما میتوانید یک شکست بد و یک بازی بد داشته باشید. این وضعیت، یک مرگ ناگهانیست که ما در طول سالها چند بار تجربه کرده ایم و هر چیزی میتواند اتفاق بیفتد. این یک ضربه بد بود، هرچند به این دلیل نبود که ما شایسته آن بودیم.
سر آلکس فرگوسن در ادامه افزود: من از بازیکنان راضی هستم، عملکرد آنان بسیار خوب بود، بر بازی تسلط داشتند و فوتبال خوبی بازی کردند. در کل آنها سزاوار شکست نبودند. شاید ما باید برنده مسابقه میشدیم، ما تیم برتر بودیم. اما این جام حذفی فوتبال است که من از آن بیم دارم و این اولین بار نیست که چنین اتفاقی رخ میدهد و شکست در آن ضربه ای ویرانگر است.
به نظر می آمد قرمزها بخش بیشتری از بازی را کنترل کردند با مالکیت توپ و با 1 و یا 2 اهداف مناسب برای گل. سر آلکس فرگوسن احساس میکند بازی خوب تیم منچستر یونایتد شایسته پاداش بهتری بود، اما او در نهایت با گلهایی که تیمش پذیرفت نا امید شد.
وی در ادامه تصدیق کرد: هر 2 گل اجتناب ناپذیر بود. ما خوب کار نکردیم، در خصوص گل اول ما بیش از حد مدافعین بسیاری را در اطراف دروازه بان داشتیم و در باره گل دوم، این تنها یک بد شانسی بود. مالکیت توپ و حرکات بدون توپ برخی از بازیکنان ما بسیار خوب بود و اکولایزر ( گل تساوی بخش ) یک پایان عالی از پارک جی سونگ بود.
سر مربی شیاطین سرخ در انتها گفت: من به دنبال پیروزی در نیمه دوم بودم چراکه چیچاریتو را به بازی آوردم. او به شما فشار و سرعت در دهانه دروازه میدهد که این همیشه برای به کار بردن دشوار است. باور شکست در این دیدار واقعاً سخت است.

ManUtd
02-03-2012, 09:14
چسم سر آلکس فرگوسن به تقویت در ورزشگاه استمفورد بریج

سفرهای تیم منچستر یونایتد به چلسی در 10 سال اخیر لیگ برتر به دور از ثمر پوده، اما سر آلکس فرگوسن امیدوار است که این تغییر خواهد کرد، زمانی که قرمزها در روز یک شنبه در ورزشگاه استمفوردبریچ حضور پیدا کنند.
تیم منچستر یونایتد که در اوایل فصل جاری تیم آندرس ویلاس بواس را 3 - 1 در ورزشگاه اولدترافورد شکست داد، از آپریل 2002 تا کنون طعم پیروزی در ورزشگاه استمفورد بریچ را نچشیده و در 2 فصل اخیر تعدادی از تصمیمات اشتباه و بحث برانگیز داوری داشته است. اما پس از هم امتیاز شدن تیم منچستر یونایتد در این هفته با تیم منچسترسیتی، رهبران لیگ برتر، سر آلکس فرگوسن اهمیت ویژه ای به نتیجه دیدار خارج از خانه روز یک شنبه در لندن میدهد.
سر آلکس فرگوسن در گفتگو با نسخه ماه مارس نشریه Inside United ( ماه نامه رسمی باشگاه منچستر یونایتد )، در این باره گفت: ما در مسابقات خارج از خانه در فصل جاری بسیار خوب کار کرده ایم و از حالا به بعد نیز نیاز به فورمی خوب داریم. ما برخی اجراهای واقعاً مهم در خارج از خانه داریم، در برابر تیمهای چلسی، تاتنهام هاتسپر و منچسترسیتی و آنها مسابقات بسیار مهمی هستند. مسابقات ما با تیم چلسی در 5 سال گذشته بسیار دشوار بوده و ما طالع هولناکی داشته ایم که باعث نتایج نا امید کننده ای شده است.
سر آلکس فرگوسن در ادامه افزود: بازیکنان آنچه ما نیاز به انجام آن داریم را میدانند. آنها مسئولیت خود و استاندار و انتظارات باشگاه را میدانند و آنها هنگامی که به مسابقات میروند چیزهایی را با تیم به دوش میگیرند.

ManUtd
02-04-2012, 13:29
توضیحات سر آلکس فرگوسن در خصوص دروازه بان

سر آلکس فرگوسن تأکید کرد که توماس کوژاک در پایان فصل کنونی که قراردادش با باشگاه منقضی میشود، این باشگاه را ترک خواهد کرد، در حالی که اعتراف کرد بنیامین آموس سزاوار فرصت خود در برابر تیم استوک سیتی بود.
سر آلکس فرگوسن در این رابطه گفت: ما توماس کوژاک را داریم اما قرارداد او تا تابستان سال آینده است و او نمیخواهد قرارداد جدیدی امضاء کند. او میخواهد برود و به طور ثابت فوتبال بازی کند، اما او واقعاً در 2 ماه گذشته خارج از تیم بوده و این برای بازگشت او به دروازه ایجاد میشکل میکند. او دروازه بان بسیار خوبیست. بنامین آموس در شبهای دیگر بسیار خوب کار کرده است. او در جام اتحادیه فرصتهایی داشت و در برابر تیم والنسیا در فصل قبل بازی کرد. او تا به حال تجربه کمی داشته اما نه نوعی از تجربه که شما در دیداری مانند مسابقه در ورزشگاه استمفوردبریچ انتظار دارید. اما این چیزیست که ما بعدها در مورد آن تصمیم میگیریم.

ManUtd
02-05-2012, 23:16
تمجید سر الکس از تلاش زیاد تیمش

سر الکس پس از تساوی 3_3 تیمش در یک بازی پر هیجان با چلسی احساسات دو گانه ای دارد.
از یک سو وی از تلاش تیمش برای برگشتن به بازی خوشحال است و از سوی دیگر وی باور دارد که تیمش دو امتیاز حساس را از دست داد.

" ما دو امتیاز حساس را از دست دادیم چون خیلی خوب بازی کردیم.به غیر از ده دقیقه ابتدایی نیمه دوم که ما بازی را وحشتناک اغا کردیم و دو گل خوردیم من فکر می کنم که با اختلاف تیم برتر میدان بودیم. بازگرداندن نتیجه 0_3 به هیچ وجه اسان نیست، بازیکنان من تلاش فوق العاده ای کردند.این یک بازی تماشایی برای تماشاچیان بود.چلسی هم در زیبا شدن این بازی نقش داشت با این حال من فکر میکنم ما بهتر بودیم و من از بازیکنانم راضی هستم."

یکی از بازیکنانی که فرگوسن ازش راضی است وین رونی است که با دو پنالتی که بثمر رساند کمک فراوانی به تیمش کرد.

"وین از زمانی که پنالتی خودش را در برابر بولتون از دست داد تمرین زیادی روی این ضربات کرد و دیدیم که این تمرینات نتیجه خوبی داشت."

سر الکس فرگوسن همچنین بشدت از کمک داور این بازی ناراضی بود و انتقاد شدیدی از وی کرد.

"گری کاهیل در نیمه اول باید اخراج میشد.ان کمک داور در دو سال گذشته از 45 متری دو پنالتی به ضرر ما در الدترافورد به نفع ارسنال و لیورپول گرفت اما نتوانست این صحنه را ببیند؟ من هاوارد وب را سرزنش نمیکنم، من کمکش را مقصر می دانم.
در صحنه دیگری ان ها پیراهن یانگ را در جلوی چشمان کمک داور کشیدند و وی باز هم ان را خطا نگرفت.در حالی که وی این صحنه ها را در الدترافورد خطا گرفت.من این ها را درک نمیکنم . من نمیدانم این ها را از کجا می اورند.
دو پنالتی نیمه دوم عدالت را برقرار کرد ولی ما می توانستیم 4 پنالتی داشته باشیم."

سر الکس با اشاره به تعویض رافائل با چیچاریتو می گوید:"ما با توجه به نتیجه بازی باید ریسک می کردیم و این کار را هم انجام دادیم.اگر بخواهم روراست باشم باید بگم ما باید هرناندز را از ابتدا در ترکیب قرار میدادیم.از وقتی وی وارد زمین شد ان ها را عقب نگه داشت.حرکات و جایگیری های وی عالی بود.
البته دنی ولبک بازیکن بسیار خوبی است و از این هم بهتر خواهد شد اما وقتی چیچاریتو وارد زمین شد بازی کاملا تغییر کرد."

فرگوسن همچنین به تمجید از دروازه بان جوانش که این روز ها زیر موج انتقادات قرار دارد پرداخت.

"عکس العمل وی روی ان ضربه ازاد باور نکردنی بود.ان یک مهار فوق العاده بود.ما استعداد این پسر را دیدیم و به این استعداد اعتماد میکنیم. تا سه یا چهار سال اینده ما تمام توانایی های این پسر را خواهیم دید.امروز وی نشان داد که در حال نزدیک شدن به ان روز است .
بله در حال حاضر وی چند اشتباه کرده است اما تطبیق یافتن با سبک فوتبال در انگلیس مقداری برای وی دشوار بوده است.سبک اینجا با ان چیزی که وی در اسپانیا به ان عادت کرده بود متفاوت است.اما امروز وی به خوبی کار کرد و من ازش راضی هستم."

mufctalk.com

AmirUtd
02-06-2012, 14:14
فرگوسن از داوری انتقاد کرد.

سرمربي تيم فوتبال منچستريونايتد با انتقاد از عملکرد کمک داور ديدار تيمش مقابل چلسي گفت: گري کاهيل مي‌بايست از زمين اخراج مي‌شد.

تیم فوتبال منچستریونایتد یکشنبه شب در چارچوب هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر در حالیکه با نتیجه 3 بر صفر از چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج عقب بود، بازی را به تساوی کشاند.
سرآلکس فرگوسن در پایان این دیدار به جای اینکه از کسب این یک امتیاز خارج از خانه خوشحال باشد گفت "گری کاهیل" می‌بایست به دلیل خطایی که روی "دنی ولبک" انجام داده از زمین اخراج می‌شد.
فرگوسن به جای اینکه از "هوارد وب" انتقاد کند، تیغ تیز انتقاد خود را متوجه کمک داور کرده است. وی گفت: حرکت کاهیل پشت محوطه جریمه روی ولبک اخراج داشت. این کمک داور طی دو سال گذشته دو بار در اولدترافورد علیه تیم ما پنالتی اعلام کرده است؛ یکی مقابل آرسنال و دیگری مقابل لیورپول. او این پنالتی‌ها را در حالی اعلام کرده که 40 متر از صحنه دور بوده حالا چطور این صحنه را ندیده است. من هوارد وب را سرزنش نمی‌کنم بلکه دستیارش را ملامت می‌کنم.
سرمربی منچستریونایتد تصریح کرد: یک بار دیگر هم مقابل همین کمک داور، پیراهن "اشلی یانگ" را کشیدند و او پرچم نزد. مانده‌ام چطور در اولدترافورد همه این پرچم‌ها را علیه تیم ما بالا می‌برد. نمی‌توانم این موضوع را درک کند.

manutd.ir

ashly
02-06-2012, 18:33
مصدومیت، کابوس منچستر یونایتد

منچستر یونایتد فصل 11-12 را بسیار درخشان و انفجاری آغاز کرد . علاوه بر رکوردصد در صد پیروزی در بازی های دوستانه پیش فصل ، سوپر جام را هم در یک بازی بسیار زیبا 3-2 برد . سپس در بازی های لیگ برتر ،ابتدا وستبروم را 2-1 کنار زد . سپس تاتنهام، تیم صاحب نام چند سال اخیر را 3-0 قاطعانه شکست داد و پس از آن یک نتیجه تاریخی را رقم زد و رقیب دیرینه ی لندنی خود را 8-2 پشت سر گذاشت . نتایج درخشان یونایتد تا 5 هفته ادامه پیدا کرد . 5 برد برترین شروع یونایتد بود ! چیزی که برای هواداران من یونایتد بسیار عجیب بود . چون یونایتد معمولا فصل را ضعیف شروع میکند و سپس اوج میگیرد .

البته شایان به ذکر است که یونایتد فصل را با مصدومانی مثل چیچاریتو و آنتونیو والنسیا شروع کرد. دارن فلچر هم مدت ها بود که به خاطر بیماری ویرسی نتوانسته بود برای یونایتد بازی کند .
اولین مصدومیت در همان بازی اول اتفاق افتاد . ریو فردیناند و نمانیا ویدیچ ، دو دفاع مستحکم یونایتد هر دو مصدوم شدند .

بازی درخشان یونایتد مقابل آرسنال یک مصدوم هم داشت . دنی ولبک جوان که بازی های خوبی را به نمایش گذاشته بود از ناحیه همسترینگ دچار مشکل شد .

سپس به هفته ی چهارم می رسیم جایی که ستاره خط میانی یونایتد ، تام کلورلی مصدوم شد . عده ای این مصدومیت را بزرگترین و زیان آورترین مصدومیت برای منچستر یونایتد می دانند . شیاطین سرخ که سال ها بود پس از رفتن روی کین، بازیساز مطرحی نداشتند حالا با وجود کلورلی این فقدان را از بین رفته می دیدند . زوج اندرسون و کلورلی بسیار هماهنگ بود . مصدومیت او تقریبا 5-6 هفته تخمین زده شد . برای اولین بار پس از مصدومیت همراه با من یونایتد به مصاف اورتون رفت که باز هم مصدومیت به سراغ او آمد این بار او را 3-4 ماه از حضور در میادین محروم کرد .

مصدوم بعدی وین رونی بود که در برای بار اول در این فصل مصدوم شد مصدومیت او بسیار کوتاه مدت بود و فقط بازی با استوک را از دست داد .
قبل بازی حساس با لیورپول اعلام شد که آندرس لیندگارد هم مصدوم شده که میتوان به راحتی از این مصدومیت گذشت .

مایکل اوون که درمصدومیت بی شک بی رقیب است هم پس از بازی درخشان مقابل لیدز که 2 گل زد و مصدوم شد . او هم کماکان پس از مصدومیت بازی نکرده است .

اندرسون دیگر هافبک میانی جوان یونایتد هم در بازی اروپایی یونایتد در مصاف با اتلول گالاتی از ناحیه زانو به شدت آسیب دید و اعلام شد که تا فبریه خانه نشین خواهد بود . کار به جایی کشید که یونایتد از رونی و جونز و گیگز در پست هافبک وسط استفاده کرد . اما صبر کنید وضعیت بد تر هم می شود .
یونایتد این فصل با به خدمت گرفتن فیل جونز تعداد مدافعان خود را افزایش داد در حالی که همه معتقد بودند یونایتد در دفاع به بازیکن جدید نیاز ندارد . مصدومیت های خط دفاع یونایتد دیوانه کننده بوده تا به حال ، ویدیچ که پس از مصدومیت در هفته اول به بازی برگشته بود در بازی مقابل بازل به مصدومیت شدیدی دچار شد که او را تا آخر فصل از حضور در میادین دور نگاه میدارد . مصدومیت های دفاعی تا آنجا پیش می رود که یونایتد با خط دفاعی والنسیا-کریک-فرایرز-فابیو به میدان میرود ! ایوانس ، جونز و اسمالینگ علاوه بر اورا و رافائل به جمع مصدومین می پیوندند .
یونایتد در این فصل 22 ترکیب دفاعی مختلف داشته !!! مصدومیت ها ثبات دفاعی را از الکس فرگوسن گرفت و باعث شده یونایتد خط دفاعی منظم و هماهنگی در این فصل نداشته باشد .

پس از حذف یونایتد از لیگ قهرمانان ، لشگر مصدومین یونایتد رفته رفته بیشتر شدند . اشلی یانگ هم مصدوم شد و زمان بازگشت او بازی یکشنبه مقابل چلسی تخمین زده شده .

و در آخر می رسیم به چند هفته ی اخیر که یونایتد تعداد مصدومینش به 12 نفر رسیده ! رونی ، جونز ، نانی ، فردیناند ، لیندگارد و ده خئا هم مصدوم شدند .

همچنین فلچر هم پس از مشکلاتی که در اثر بیماری خود پیدا کرد به طور موقت کنار گذاشته شد تا اینکه چند روز پیش الکس فرگوسن اعلام کرد که او دیگر این فصل بازی نخواهد کرد .

حال با این همه مصدومیت ، برخی از کارشناسان تیم پزشکی و مربی بدنسازی یونایتد را مقصر اصلی می دانند و عده ای هم برنامه فشرده بازیه های دوستانه ی تابستان را علت اساسی این همه مصدومیت بر می شمرند .

بزرگی و عظمت سر الکس فرگوسن این موقع به چشم می آید که با چنین تیم مصدومی و مهره های کم و محدود، یونایتد را همچنان بزرگ نگه می دارد . درست است که یونایتد از لیگ قهرمانان اروپا حذف شده و در جام حذفی هم کنار رفته اما در نهایت با من سیتی که در چند سال اخیر بیش از 500 میلیون پوند خرج کرده است هم امتیاز است و همچنان مدعی اول قهرمانی لیگ برتر انگلیس است .

__________________mufctalk ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

ManUtd
02-10-2012, 15:09
رئیس در باره خرید فردریک ویستل توضیح میدهد

سر آلکس فرگوسن احساس میکند ریسکی مربوط به خرید فردریک ویستل مدافع از باشگاه منچسترسیتی وجود ندارد.
فردریک ویستل در روز آخر نقل و انتقالات زمستانی به یکی از بازیکنان تیم رزرو باشگاه منچستر یونایند تبدیل شد و سر آلکس فرگوسن در گفتگو با شبکه MUTV، در این باره میگوید: در واقع این توسط یک شانس به وجود آمد. یک عضو از گروه استعدادیابان به سراغ ما آمد و گفت که یک جوان سوئیسی از باشگاه منچسترسیتی آزاد شده و آنها بازی چند سال قبل وی را تماشا کرده اند. چیزی از دست نخواهد رفت و ما فکر کردیم که او را تا پایان فصل در اختیار بگیریم و ببینیم که او چگونه کار میکند. امیدوارم او خوب کار کند.
فردریک وسیتل در روز پنح شنبه در حاشیه تماشاگر بازی هم تیمیهای جدید خود در شکست 4 - 2 در مقابل تیم اسبق خود در جام Manchester Senior Cup بود. وی فاقد شرایط لازم برای بازی در این دیدار بود.

ashly
02-12-2012, 12:41
فرگوسن

سوارز براي ليورپول يک ننگ است

سرمربي منچستريونايتد بعد از اينکه مهاجم اروگوئه اي ليورپول در مراسم قبل از ديدار دو تيم از دست دادن با پاتريس اورا خودداري کرد گفت سوارز يک ننگ براي باشگاه ليورپول محسوب مي شود و ديگر هرگز نبايد براي اين تيم بازي کند.

"سوارز" به دلیل توهین نژادپرستانه به "اورا" در دیدار قبلی دو تیم به 8 جلسه محرومیت محکوم شد و روز شنبه در دیدار دو تیم در ورزشگاه اولدترافورد از دست دادن با کاپیتان یونایتد خودداری کرد.
فرگوسن بعد از پیروزی 2 بر یک تیمش در این دیدار گفت:" حتی نمی توانم باور کنم. سوارز یک ننگ برای باشگاه فوتبال لیورپول محسوب می شود. مسئولان لیورپول دیگر هرگز نباید اجازه دهند چنین بازیکنی برای این باشگاه بازی کند. او با این کارش به تاریخ باشگاه لطمه زده است. او باعث شد از همان ابتدا در بازی تنش ایجاد شود. همانطور که دیدید داور حتی نمی دانست چه کار کند. واقعا عمل سوارز شرم آور بود."
فرگوسن در پاسخ به این سئوال که از او پرسیدند آیا بهتر نیست مثل اتفاقی که ماه گذشته در دیدار چلسی و کوئینزپارک رنجرز افتاد کلا این مراسم دست دادن قبل از بازی را حذف کنیم گفت:" داستان "جان تری" و "آنتون فردیناند" کاملا با این جریان متفاوت است. ما باید تا آنجا که می توانیم با نژادپرستی مقابله کنیم. مبارزه با نژادپرستی مسئله بسیار مهمی در این کشور است.
وی افزود: ما پیشرفت بسیار خوبی در این زمینه داشته ایم. زمانی بود که پوست موز را به سوی "جان بارنز" پرت می کردند اما اکنون فوتبال پیشرفت بسیار خوبی در این زمینه داشته است. نمی توانیم به عقب برگردیم و یا این مراسم را به کل حذف کنیم."
"اورا" پس از پیروزی یونایتد در این بازی در مقابل سوارز شروع به خوشحالی کرد. فرگوسن در مورد این حرکت اورا گفت:" او نباید این کار را می کرد."

AmirUtd
02-12-2012, 20:40
سر الکس:ما می خواهیم که لیگ اروپا را ببریم.

بعد از صحبت های زیادی که باشگاه شاید این رقابت ها را جدی نگیرد و انگیزه لازم برای فتح ان را نداشته باشد سر الکس فرگوسن پافشاری میکند که یونایتد برای قهرمانی پا به این رقابت ها میگذارد.

وی می گوید:"ما قطعا می خواهیم که این جام را فتح کنیم.من این رقابت ها را جدی میگیرم.این بازی ها همچنان یک رقابت اروپایی محسوب می شود و استاندارد های خوبی دارد.

نکته خوب این است که ما در هفته هایی که در این بازی ها مسابقه میدهیم دیگر روز شنبه در لیگ بازی نداریم پس من میتوانم قویترین تیمم را به زمین بفرستم.

نکته عجیب و شگفت انگیز این است که در تمام این سال ها این دو تیم بزرگ هرگز با هم در یک رقابت اروپایی بازی نکرده اند.

نام اژاکس همچنان ان بزرگی و شکوه خود را دارد.البته ان ها الان در اوضاع زیاد خوبی نیستند ولی بازی کردن در مقابل یونایتد قطعا به ان ها انگیزه های زیادی می دهد.ان ها هم مثل ما همیشه بازیکنان خوبی تربیت کردند و فوتبال زیبایی به نمایش گذاشتند.

ان ها استادیوم و زمین بسیار خوبی دارند و من امیدوارم که بتونیم این مرحله را پشت سر بگذاریم.بعد از ان ما با برنده لوکوموتیو مسکو با اتلتیک بیلبائو رو به رو میشویم که ان هم چالش خوبی است.بعد از این دو مرحله شما وارد یک چهارم نهایی می شوید و انجا به خود میگوئید که "بیا تا اخر مسیر بریم"

من به این رقابت ها همانطوری که با دیدار های گروهی لیگ قهرمانان رفتار کردم ، رفتار میکنم.البته یک مقدار با بازی دادن به جوانتر ها با دقت تر و محتاطتر عمل می کنم.همه چیز به این بستگی دارد که بعد از بازی در لیگ اروپا با چه تیمی در اخر هفته در لیگ بازی داریم."

manutd.ir

AmirUtd
02-13-2012, 20:01
سرالکس فرگوسن مربي باتجربه يونايتد،امسال هم مانند هر سال ديگر با شاگردانش براي کسب عنوان قهرماني در رقابتهاي ليگ برتر مي جنگد.

سرالکس در صحبتهایی گفته:« به نظرم ما انگیزه کافی برای رقابت کردن با بارسلونا و رئال مادرید را داریم و با این تیمهافاصله زیادی نداریم.مطمئنم که به زودی این را ثابت خواهیم کرد.»

مربی شیاطین سرخ معتقد است که هنوز بارسلونا برتر از رئال است ودراین باره گفت:« به نظر من بارسلونا هنوز هم بهترین تیم قاره اروپاست ،هرچند که رئال فاصله اش درصدر جدول لالیگا را با بارسلونا بیشتر می کند و این فاصله را در جدول لالیگا شاهد هستیم.»

فرگوسن سال گذشته را به یاد دارد.وقتی که تیمش در فینال لیگ قهرمانان اروپا مغلوب بارسا شد:« اصلا به خاطر کارهایی که در فینال ومبلی انجام دادیم پشیمان نیستم. چون بارسلونا تیم برتر میدان بود. واقعیت این است که دو گل اول بارسا، اجتناب ناپذیر بود و شاید با خوش شانسی می توانستیم به پیروزی برسیم ولی وقتی تیمی اینقدر از تیم تو بهتر است، کار خاصی نمی توانی انجام دهید.
مربی باتجربه یونایتد در مورد حذف تیمش از گردونه رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا گفت:« این ناامیدی بزرگی بود. چون احساس می کنم که در صورتی که به دور بعد راه می یافتیم، تمام شرایط لازم برای رسیدن به فینال را داشتیم. فکر می کنم که مشکل ما بازی خانگی مان مقابل بازل بود. ما 0-2 جلوبودیم و چهار یا پنج فرصت مسلم گلزنی را از دست دادیم. بعد از آن تمرکزمان را از دست دادیم و با وجودی که یک تساوی گرفتیم، ولی این نتیجه خوبی برای ما نبود.
سرالکس در بخش پایانی صحبتهایش درمورد رقابت حساس در رقابتهای لیگ برتر گفت:« همیشه در لیگ برتر رقابت فراوانی وجود دارد ؛ تفاوت این است که قبلا در لیگ برتر، 4 تیم برتر داشتیم: ما، چلسی، آرسنال و لیورپول ولی الان 6 تیم برتر داریم و تاتنهام و منچسترسیتی هم توانسته اند به کورس اضافه شوند.

varzesh3.com

AmirUtd
02-14-2012, 13:01
سر الکس:ما می خواهیم که لیگ اروپا را ببریم.

بعد از صحبت های زیادی که باشگاه شاید این رقابت ها را جدی نگیرد و انگیزه لازم برای فتح ان را نداشته باشد سر الکس فرگوسن پافشاری میکند که یونایتد برای قهرمانی پا به این رقابت ها میگذارد.

وی می گوید:"ما قطعا می خواهیم که این جام را فتح کنیم.من این رقابت ها را جدی میگیرم.این بازی ها همچنان یک رقابت اروپایی محسوب می شود و استاندارد های خوبی دارد.

نکته خوب این است که ما در هفته هایی که در این بازی ها مسابقه میدهیم دیگر روز شنبه در لیگ بازی نداریم پس من میتوانم قویترین تیمم را به زمین بفرستم.

نکته عجیب و شگفت انگیز این است که در تمام این سال ها این دو تیم بزرگ هرگز با هم در یک رقابت اروپایی بازی نکرده اند.

نام اژاکس همچنان ان بزرگی و شکوه خود را دارد.البته ان ها الان در اوضاع زیاد خوبی نیستند ولی بازی کردن در مقابل یونایتد قطعا به ان ها انگیزه های زیادی می دهد.ان ها هم مثل ما همیشه بازیکنان خوبی تربیت کردند و فوتبال زیبایی به نمایش گذاشتند.

ان ها استادیوم و زمین بسیار خوبی دارند و من امیدوارم که بتونیم این مرحله را پشت سر بگذاریم.بعد از ان ما با برنده لوکوموتیو مسکو با اتلتیک بیلبائو رو به رو میشویم که ان هم چالش خوبی است.بعد از این دو مرحله شما وارد یک چهارم نهایی می شوید و انجا به خود میگوئید که "بیا تا اخر مسیر بریم"

من به این رقابت ها همانطوری که با دیدار های گروهی لیگ قهرمانان رفتار کردم ، رفتار میکنم.البته یک مقدار با بازی دادن به جوانتر ها با دقت تر و محتاطتر عمل می کنم.همه چیز به این بستگی دارد که بعد از بازی در لیگ اروپا با چه تیمی در اخر هفته در لیگ بازی داریم."

manutd.ir

ManUtd
02-17-2012, 10:24
سر الکس از نمایش تیمش راضی نیست !

فرگوسن از پیروزی 0_2 تیمش بر اژاکس در لیگ اروپا خوشحال است اما تاکید میکند که از نمایش تیمش ناامید شده است.
سر الکس فرگوسن اذعان میکند :"//من از نتیجه پیش اومده خوشحال هستم اما از سطح کیفی نمایش تیمم راضی نیستم و ان را معمولی میدانم.ما نتونستیم در طول بازی به اوج برسیم.
ما در نیمه دوم بهتر شدیم و شایسته پیروزی بودیم اما من اصلا خوب بازی نکردیم.هیچ ریتمی در بازی مان وجود نداشت.من میدانستم که اژاکس با سیستمش میتواند برای مشکل ساز شود ان ها به خوبی ما را پرس میکردند.

اما در کل این نتیجه به ما موقعیت خوبی میدهد اما هیچ چیزی تضمین شده نیست.ما در الدترافورد بازی داریم و شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد داریم.//"

mufctalk.com

ManUtd
02-17-2012, 10:26
سر الکس فرگوسن:پل اسکولز همان ژاوی منچستر یونایتد است.

طبق صحبت های سر الکس تاثیر اسکولز بر هافبک منچستر یونایتد به همان اندازه تاثیر ژاوی بر بارسلونا است.
سر الکس در کنفرانس خبری پیش از بازی با اژاکس به خبرنگاران گفت:"//بارسلونا همانطوری راجع به ژاوی صحبت میکند که ما راجع به اسکولز صحبت میکنیم.

وقتی فصل گذشته من به او گفتم که حدود 25 تا 30 بازی در این فصل خواهی کرد وی گفت که کم است و تصمیم به بازنشستگی گرفت.وی نمیخواست از بازیکنی که در همه بازی ها حضور دارد تبدیل به کسی شود که فقط در نصفه بازی ها حضور دارد

من با وی صادق بودم بازی در این سطح ان هم در سن 37 سالگی اسان نیست.من بهش گفتم که اگر 25 نمایش در حد خودت ازت ببینم در این فصل بسیار خوشحال خواهم شد.

وقتی تصمیم گرفت که بازگردد من هیچ نکته منفی در ان ندیدم.من بسیار خوشحال شدم.وی در چند ماه گذشته سخت مشغول تمرین بوده است.وی خودش فهمیده بود که اشتباه کرده است.وی سرحال تر و مشتاق تر بازگشته است.وی نظم و کلاس خاصی به تیم ما میدهد

من فکر نمیکنم شانسی برای بازگشت وی به تیم ملی وجود داشته باشد.توصیف کردن اسکولز بسیار سخت است.در بازی روز شنبه وی باورنکردنی بود.

دلیل اینکه وی درخواست کاپلو برای حضور در جام جهانی را رد کرد این بود که دیر شده بود.وی احساس میکرد که بازیکنانی که در ان مدت در اردو بودن و در مسابقات شرکت کرده بودن شایسته حضور در تیم هستند.حالا دو سال بعد از ان ماجرا بازی کردن برای انگلیس ان هم بعد از هفت سال ...قدم بزرگی است.من هنوز در باره اینکه وی چه تصمیمی برای فصل اینده دارد صحبت نکرده ام.اما با فرمی که در این اواخر داشته هیچ دلیلی ندارد که به بازی کردن برای یک سال دیگر ادامه ندهد.//"

mufctalk.com

ManUtd
02-22-2012, 13:26
آمار پولهای خرج شده در کل دوران مربیگری مربیان فعلی تیمهای لیگ برتر و اما چند حقیقت باورنکردنی!

در وصف او فکرم محدود، زبانم غاضر، دستم لرزان.
سر آلکس فرگوسن =======> 25 سال حضور، 183.35 میلیون پوند خرج شده توسط او و بیش از 27 جام، بیش از 112 عنوان فردی. 1430 مسابقه با تیم منچستر یونایتد ( در مجموع همه رقابتهای رسمی ) و از این تعداد، 849 پیروزی، 329 تساوی و 252 شکست. آری، او به طور میانگین تنها و تنها در هر سال نزدیک به 7.2 میلیون پوند خرج کرده!!!! و باید این مقادیر رو در مقابل این همه عنوان تیمی و فردی قرار داد و تنها و تنها سجده شکر به جای آورد، برای خلقت چنین انسان بی نظیری.
به نظر من، حداقل کاری که میشه برای او کرد این هست که در تقویم جهانی یک روز رو به نام او نام گذاری کرد، صرفا برای جبران اندکی از رزومه و خدمات ارزنده او در فوتبال. حقیقت اینه که لقب سر خیلی خیلی برای او کم هست.
بی تردید باشگاه منچستر یونایتد، بزرگترین تاریخ رو در میان همه باشگاههای ورزشی جهان در طول تاریخ داشته و در به وجود آمدن چنین تاریخ بی نظیری، سر آلکس فرگوسن بزرگترین سهم رو به خودش اختصاص داده.
طعنه آمیز ترین نکته، خرج 195.85 میلیون پوندی روبرتو مانچینی بوده که از سال 2009 به سیتی وارد شده. در کل حداقل برداشتی که میشه از این آمار داشت، اینه که: 183.35 میلیون پوند = 27 جام و 195.85 میلیون پوند = 1 جام!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sir Alex Ferguson's Unbelievable

mufctalk.com

ManUtd
02-23-2012, 22:57
سر الکس فرگوسن:رایان گیگز با دستاوردهایش پائولو مالدینی را پشت سر گذاشته است

فرگوسن باور دارد که رایان گیگز در فوتبال امروز منحصر به فرد است و حضور طولانی مدت وی در سطح اول دیگر هرگز تکرار نخواهد شد.

اسطوره ولزی یونایتد در استانه انجام نهصدمین بازی خودش برای منچستر یونایتد قرار دارد و همچنین به تازگی قراردادش را یک سال دیگر تمدید کرده است.
پائولو مالدینی ، مدافع افسانه ای و قدرتمند اث میلان اندکی از گیگز جلوتر است.او 902 بازی در 25 سال حضورش در تیم اصلی اث میلان انجام داد و افتخارات زیادی بدست اورد اما سر الکس شک ندارد که شاگرد خودش استثنائی تر است.

سرمربی یونایتد به خبرنگاران گفت :"مالدینی یک مدافع بود.و اگر چه که او در پست خودش دوندگی بسیاری داشت اما یک وینگر دوندگی بیشتری از یک دفاع کناری دارد و باید کار بیشتری انجام دهد.این تفاوت اصلی میان این دو نفر است.البته بدیهی است که مالدینی یک بازیکن عالی و با شکوه بود."

بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند رایان گیگز بعد از اینکه رکورد سر بابی چارلتون را در فینال لیگ قهرمانان 2008 شکست از میادین خداحافظی کند .

سر الکس می گوید:"این شگفت انگیز است.وقتی که ما به مسکو رفتیم وی رکورد سر بابی را شکست.این فوق العاده است.سطح نمایش وی هیچ تغییری نکرده و درست مثل همان زمان است.
من فکر میکنم که بلوغ فکری و پختگی رایان و این حقیقت که ما پستش را عوض کردیم جنبه تازه ای به بازی او بخشیده است.ما بیاد داریم که وی دائما در کنار زمین به بالا و پائین می رفت و دفاع های کناری حریفان را دور می زد.
از نظر من که البته شاید همه با ان موافق نباشند دیگر بازیکنی مثل گیگزی که بتواند برای همچین زمانی در لیگ انگلیس باقی بماند و همچین افتخاراتی را کسب کند وجود نخواهد داشت."

([Only Registered And Activated Users Can See Links])
mufctalk.com

ManUtd
02-25-2012, 00:02
سر الکس :تغییرات زیاد هزینه ی زیادی برای ما داشت

سر الکس فرگوسن از اینکه تیمش به مرحله بعد لیگ اروپا صعود کرد خوشحال بود ولی تائید کرد که تغییرات زیاد در ترکیب تیمش تقریبا برعکس عمل کرد و نزدیک بود که منجر به حذف ان ها شود.

سر الکس به MUTV گفت :"لحظات اخر بازی بسیار دلهره اور بود. ما در نیمه دوم خوب بازی نکردیم و ان ها با اختلاف تیم برتر میدان بودند.من مسئولیت این نمایش را قبول میکنم چون ترکیبی که در خط دفاعیمون انتخاب کرده بودم بسیار جوان بود.ان ها جوانان با استعدادی هستند ولی در رقابت های اروپایی شما به تجربه احتیاج دارید مخصوصا در خط دفاعی.
شما در برابر اژاکس بازی میکنید و میدانید که ان ها می توانند توپ را در کل بازی نگه دارند اما مشکلشان اینجاست که نمیتوانند موقعیت زیادی خلق کنند.اما ان ها بازیکنان جوان خوبی هستند.ان ها یک تیم در حال رشد هستند.

ان ها از این نظر تقریبا شبیه ما هستند.به همین خاطر من فکر کردم به این جوانان فرصت بازی دهم تا تجربه خوبی بدست اورند.البته خیلی از بازیکنان ما مدت طولانی از میادین دور بودند و شدیدا به فرصتی برای بازی کردن احتیاج داشتند.
اگر بخواهیم منصف باشیم ما تغییرات زیادی در ترکیب تیم داده بودیم و این باعث شد که نتوانیم نمایش خوبی داشته باشیم.
در مرحله بعد ما باید با اتلتیک بیلبائو بازی کنیم که تیم بسیار با تجربه تری از اژاکس است.رکورد ان ها در بازی های خانگیشان بسیار خوب است و ما انتظار یک بازی بسیار سخت را داریم."

mufctalk.com

ManUtd
02-28-2012, 22:11
سر آلکس فرگوسن، الهام بخش برای وین رونی

با توجه به اظهارات وین رونی، سر آلکس فرگوسن برای حفظ عنوان تیم منچستر یونایتد، کلیدیست.
شوالیه فوتبال، از زمان پیوستن به قهرمانان در سال 1986، این باشگاه برجسته را به افتخاراتی بزرگ، از جمله 12 عنوان لیگ برتر انگلستان هدایت کرده است.
ذهنیت.
وین رونی در گفتگو با وب سایت Uefa، در این باره گفت: او یک مربی بزرگ است. او میداند که میتواند با بازیکنانش حرف بزند و اگر نیاز داشته باشد بر سر بازیکنان داد بزند. او میداند که بازیکنانش چگونه واکنش نشان میدهند و چگونه میتواند بهترین نتیجه را از آنها دریافت کند و این مهم است، به خصوص در این دوره و سن. ذهنیت او تعهد و اشتیاق است و بدیهیست که چیزهایی را بر روی بازیکنانش امتحان کند. شخصاً برای من او یک الماس درخشان است، اوست یک رهبر بزرگ برای تیم ما. ما تنها با 2 امتیاز در رده دوم هستیم و بازیهای بسیاری در پیش روی ماست. در حال حاضر ما مطمئنیم که میتوانیم فشار وارد کنیم و به سوی انتهای فصل، انسجام بیشتر را آغاز کنیم.

ManUtd
03-05-2012, 07:37
سر الکس :خوش شانس بودیم

سر الکس فرگوسن ضمن ذکر این نکته که این یک نتیجه بزرگ بود تائید میکند که تیمش امروز خوش شانس بود که با کسب سه امتیاز از وایت هارت لین خارج شد .
سر الکس بعد از پیروزی 1_3 تیمش به Sky Sports و MUTV گفت :"مطمئنا ما امروز خوش شانس بودیم.نمایش تاتنهام در نیمه اول بسیار خوب بود و شاید باید بگم که ما تاکتیک اشتباهی را انتخاب کرده بودیم.
ما در نیمه دوم بهتر شدیم و رو به جلو پیش رفتیم.در نیمه اول ما قصد داشتیم که عقب بشینیم و فضاها را ببندیم و از ضد حمله استفاده کنیم ولی این روش زیاد جواب نداد.
در بین دو نیمه من به بازیکن گفتم که به خط دفاعی ان ها فشار بیارن و اجازخ ندهند که از انجا بازیسازی کنند.گل دوم به ما اعتماد به نفشس بیشتری داد و از ان به بعد ما خیلی بهتر بازی کردیم.

امروز ما شاهد یک نمایش بزرگ از خط دفاعی مان بودیم. شما نباید فراموش کنید که تاتنهام تیم بسیار خوبی است.این تنها دومین شکست ان ها در خانه شان از ابتدای فصل است.

گلی که در اواخر نیمه اول زدیم احتمالا تنها موقعیت ما روی دروازه ان ها در ان نیمه بود.ان یک ضربه سر قشنگ از وین بود که واقعا یک ضربه سخت به تاتنهام بود.ان ها احتمالا در بین دو نیمه در رختکن نشسته بودند و فکر می کردند که چگونه 0_1 عقب هستند چون ان ها واقعا خوب بازی کرده بودند.

فرم ان ها در خانه شان کاملا فوق العاده بوده پس این یک نتیجه بزرگ برای ما است."

mufctalk.com

AmirUtd
03-16-2012, 14:55
فرگوسن:تیم برتر صعود کرد.

سر الکس فرگوسن می گوید که تیمش نمیتواند هیچ شکایت یا بهانه ای نسبت ب شکست در برابر بیلبائو و حذف از لیگ اروپا داشته باشد.
ما هیچ شکایتی نمیتونیم بکنیم.در نیمه اول به سادگی یک گل تقدیم حریف کردیم.ان اخرین چیزی بود که ما نیاز داشتیم.
در ابتدای نیمه دوم ان ها واقعا عالی بازی کردند ان ها می توانستند دو یا سه گل دیگر هم بزنند.
ما در اواخر بازی بهتر شدیم ولی نه به اندازه ای که بتونیم بازی را ببریم.
ما تصمیم گرفتیم که ریو ،مایکل و سر انجام رایان را بیرون بکشیم چون به فکر بازی یکشنبه با وولوز بودیم.
در هر بازی فوتبال شما چه پیروز شوید و چه ببازید درس هایی وجود دارد که باید ان ها را یاد گرفت.
ما در لیگ قهرمانان به مراحل بعد نرفتیم و حالا از لیگ اروپا هم کنار رفتیم این بسیار ناامید کننده است.من فکر می کنم که تیم برتر در مجموع به مرحله بعد رفت ما نمیتونیم هیچ شکایتی در این مورد داشته باشیم."

سر الکس در مورد این طرز فکر که حالا با حذف از این جام یونایتد شانس بیشتری برای کسب لیگ برتر دارد می گوید :"اینکه ما از این جام حذف شدیم هیچ احساس ارامش و اسودگی به ما در مسیر کسب لیگ نمی دهد.هنوز ده بازی تا پایان مانده و این مسیر طولانی در کسب لیگ است.
مسلما ما باید حالا مطمئن شویم که در روز یکشنبه پیروز می شویم."

Manutd.com

AmirUtd
03-18-2012, 01:19
سر آلکس فرگوسن: بازیکنان شاهد شانس قهرمانی هستند.

سر آلکس فرگوسن میگوید که بازیکنان او میتوانند شاهد فرصت طلائی برای فتح جام قهرمانی لیگ برتر انگلستان در 10 دیدار نهائی این مسابقات باشند.

سر آلکس فرگوسن در گفتگو با شبکه MUTV، در این باره میگوید: بازیکنان در حال انجام دادن هستند، آنها بیرون میروند و انعطاف پذیری و عزمی بزرگ را نشان میدهند چراکه میدانند شانس فتح این لیگ را دارند. آنها میدانند که شانس بزرگی دارند.
تیم منچستر یونایتد در روز یک شنبه به دیدار با تیم ولووز در استادیوم مولینکس ( Molineux Stadium ) میرود، بعد از رو به رو شدن با 8 اجراء قابل توجه ( 7 پیروزی و 1 تساوی ) با وجود تیمهایی چون آرسنال، چلسی، لیورپول و تاتنهام هاتپسرز.
سر مربی شیاطین سرخ در ادامه تصدیق کرد: این شگفت آور است، این گواه بر انعطاف پذیری بازیکنان است. همانطور که همه ما میدانیم، ما بیش از هر تیم دیگر، در هر موقعیت، مصدوم داشته ایم. این مقدار صدمات بسیار غیر معمول است. من فکر میکردم همه خوب خواهند بود. فیل جونز باز خواهد گشت، کریس اسمالینگ در آینده باز خواهد گشت... و پس از آن کریس اسمالینگ ار ناحیه سر مصدوم شد، فیل جونز با بیماری آنفولانزا از میادین خارج شد، اولیویرا اندرسون با مشکل همسترینگ رو به رو شد و مچ پا لوئیز نانی آسیب دید. درست زمانی که شما تصور میکنید در حال بازپس گیری همه آنها هستند، چیز دیگری اتفاق می افتد. اما این تیم از خط خارج نشده و همه آنها درخشان بوده اند.
بسیاری از صاحب نظران احساس میکنند که قرمزها بر روی کاغذ اجراءهای بهتر و مناسبتری نسبت به تیم منچسترسیتی دارند، اما رئیس میگوید که او به اندازه کافی این زمان بندی را برای سازگاری و یا ناسازگاری آبیها مورد بررسی قرار نداده است.
وی در ادامه افزود: برای صادق بودن با شما، من واقعاً به همه دیدارهای آنها توجه نکرده ام. من میدانم که آنها چند مسابقه سخت دارند، مانند رفتن برای رو به رو شدن با تیم آرسنال ( در ورزشگاه اماراتس ) و دیدار با تیم چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج در روز چهارشنبه. پس احتمالاً من این 2 دیدار را نگاه خواهم کرد. اما برای ما، ما یک مسابقه در یک زمان داریم و این بهترین راه و روش است. اگر شما به خیلی جلوتر نگاه کنید، میتوانید خود را مغشوش و سراسیمه دریافت کنید. فکر کردن بیش از حد به رو به رو میتواند یک خطر باشد.
سر آلکس فرگوسن در انتها تصریح ساخت: این نگرش ذهنی از بازیکنانیست که در اینجا وجود دارند و این قبل از هر مسابقه و در یک زمان انجام میشود و این دقیقاً همان کاریست که ما قصد انجام دادنش را داریم. این بخشی از بازی ریو فردیناند، جاناتان اوانز، رایان گیگز، پل اسکولز و وین رونیست. آنها کسانی هستند که بازیکنان جوانتر را هدایت میکنند. آنها مفهومی را به ارمغان می آروند که بر من تأثیر نمیگذارند، آنها نمیبایست بر شما تأثیر گذار باشند. من واقعاً فکر میکنم این کمکهاییست.

Manutd.com

manutdghasem
03-27-2012, 22:46
رئیس:این برد سخت یک هشدار است. ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

سر الکس باور دارد که برد سخت 0_1 برابر فولهام میتواند به نفع شیاطین باشد چون به ان ها در ادامه کورس قهرمانی هشدار میدهد.
رئیس به Sky Sports گفت:"تمام بازی ها یک چالش هستند.بازی امشب یک نشانه بزرگ بود.این یک بازی بزرگ برای ما بود چون به ما نشان داد که بازی های باقیمانده همه سخت هستند و تیم ها برای بقا و رسیدن به اهدافشان می جنگند.ان ها می خواهند نشان دهند که مثل یک تکه گوشت به دست منچستر یونایتد سلاخی نخواهند شد.
فولهام امشب تلاش زیادی از خودش نشان داد.ان ها تیم با تجربه ای هستند و به اسانی در هم نمیشکنند.وقتی یک تیم با تمام 11 بازیکنش عقب می نشیند فرقی ندارد ان 11 نفر لوله کش باشند یا فوتبالیست حرفه ای در هم شکستن ان ها سخت است.ما تلاش زیادی کردیم که بازی را با گل های بعدی تمام کنیم اما موفق نشدیم و تقریبا با پنالتی که ان ها میتوانستند داشته باشند بهایش را پرداختیم.
به نظرم ان ها حق دارن که ادعای دریافت پنالتی را داشته باشند.البته ما هم میتونیم ادعا کنیم که در نیمه اول ان ها در محوطه جریمه مرتکب خطای هند شدند.شاید داور به ان صحنه در نیمه اول فکر میکرد و پنالتی برای ان ها نگرفت چون کریک قطعا پای بازیکن حریف را زد. اما ما شایسته این خوش شانسی بودیم چون عملا کل بازی به غیر از 15 دقیقه پایانی در کنترل ما بود .
من فکر میکنم که در یک ساعت اول ما بسیار خوب بودیم.پاسکاری بسیار سریع بود و ما چندین موقعیت خوب خلق کردیم اما شما باید به فولهام هم اعتبار دهید.
این یک نمایش مصمم دفاعی از ان ها بود.در ده دقیقه پایانی ما اندکی خسته شدیم و توپ ها را به اسانی تقدیم ان ها میکردیم .ان ها استفاده کردن و چندین ضد حمله خوب تدارک دیدند.
والنسیا و ایوانز بهترین بازیکن های ما بودند.رافائل هم بسیار بسیار خوب بود.والنسیا بازیکنی است که استعداد استثنایی دارد.بعضی مردیم او را دست کم میگیرند و به اندازه ای که شایسته اش است به او بها نمیدهند اما ما این کار را نمیکنیم.به همین دلیل است که ما او را خریدیم.وقتی که او اماده باشد ما شانس زیادی برای برد داریم.
ریو اندکی در کمرش احساس ناراحتی کرد .او گاهی این اوقات این سفت شدگی را در کمرش میگیرد.پس ما برای حفاظت از او اسمالینگ را به جایش وارد زمین کردیم .
اگر ریو تا اخر بازی میکرد ممکن بود این بازی را به خوبی تمام کند اما برای دو ،سه هفته نمیتوانست بازی کند پس من فکر میکنم که ما کار درست را در زمان درست کردیم."

Manutd.com ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

manutdghasem
03-28-2012, 21:59
پیش بینی فرگی درست بود؛من یو بخت اول قهرمانی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

سر الكس فرگوسن اين روزها در تدارك قهرماني مجدد با شياطين سرخ در ليگ برتر انگلستان است. طرفداران منچستر يونايتد ديگر به قهرماني عادت كرده اند و در اين سالهاالكس پير انقدر عالي عمل كرده كه انها ذره اي هم به كار او شك نمي كنند .

من يو تحت هر شرايطي قهرمان مي شود چه بازيكنان با كيفيت داشته باشد چه از بازيكنان نازل تري نسبت به ساير رقبا برخوردار باشد . براي فرگوسن فرقي نمي كند كه داخل زمين كريس رونالدوست يا انتوني والنسيا براي او اين مهم است كه بازيكني كه در تركيب است بايد از جان مايه بگذارد و او در بازي گرفتن از مهره ها استاد است و به همين خاطر است كه هيچ مربي نمي تواند با او رقابت كند. مربياني كه در اين سالها رقيب او بودند عبارتند از ونگر- هوليه- روي هاجسون- كارلو انجلوتي- اسكولاري- رانيري- مورينيو-ويلاس بواسو... همه و همه در مقابل او ناكام بوده اند الكس فرگوسن مادرزاد برنده است.

منچستر سيتي پس از امدن گروه تجاري ابوظبي به اين تيم رفته رفته تبديل به يك تيم درجه يك شد و هرسال قوي تر از سال قبل نشان ميداد تا اينكه انها امسال نشان دادند بهترين تيم چند سال اخير خود را در اختيار دارند و از همان ابتداي ليگ با له كردن تاتنهام به ساير رقباي خود در ليگ برتر اعلام كردند كه پس از 42 سال امده اند ليگ را ببرند انها در فصل گذشته پس از سالها يك جام بدست اوردند ولي جام حذفي جامي نبود كه انها را ارام كند و در نتيجه با ولع بيشتري امسال بازي هاي ليگ برتر را اغاز كردند.
با سپري شدن بازيهاي ليگ برتر و بازيهاي درخشان من سيتي و ايجاد اختلاف امتياز در صدر بين دو تيم منچستري اكثر كارشناسان از قهرماني قريب اليقين عقاب ها صحبت مي كردند غافل از اينكه در تيم مقابل پير مردي با تجربه قرار دارد كه به اين راحتي ها كنار نمي كشد .

فرگوسن در صحبت هايش اعلام كرد كه ماه مارس قهرمان ليگ برتر را مشخص ميكند. در زماني كه فرگوسن اين حرف را زد اختلاف من سيتي با منچستر يونايتد 5 امتياز بود وبا بررسي ديدار هاي دو تيم به نظر ميرسيد بازي هاي شياطين سرخ مشكل تر باشد و اين حرف فرگوسن كمي شبيه به جك نشان ميداد كه فقط ميخواست تيمش را صاحب روحيه كند.
با شروع ماه مارس اما ورق برگشت اصلا انگار خدا و سر الكس با هم هماهنگ كرده بودند شاگردان مانچيني بسيار بي دقت عمل ميكردند و تك تك امتيازات را از دست ميدادند حتي برگرداندن كارلوس تبس هم دردي دوا نكرد و ان حرفي كه فرگوسن زد عملي شد حالا من يو از ابي هاي منچستر 3 امتياز هم بيشتر دارد و مانچيني شانس اورد كه همينجا مارس تمام شد وگرنه معلوم نبود چه بلاي ديگري در اين ماه نحس براي سيتي به عمل مي امد .
البته تا پايان ليگ برتر دو تيم راه زيادي دارند و مهم ترين ديدار دو تيم هم داربي دو تيم است كه بايد منچستري ها در اواخر اپريل به مصاف هم بروند .

شناختي كه از فرگوسن داريم نشان ميدهد او اصلا تيمش در انتهاي كار تازه موتورش روشن ميشود و هميشه در لحظات اخر كاري ميكند كارستان . پس به نظر مي ايد بار ديگر بايد منچستر يونايتد را قهرمان ليگ برتر انگلستان بدانيم. و ديگر فرگوسن به يك مرد رويايي در تئاتر رويا ها بدل مي شود مردي كه دلار هاي ابراموويچ و ال نهيان در مقابل تفكرات او تسليم شدند.

manutdghasem
03-28-2012, 22:01
بررسی انچه سرالکس تصور داشت-((خط اتش-خط حمله)) ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

خط اتش-خط حمله

سرالکس این خط را به حدی جدی تصور کرد که به تصور خود او به شکلی بست که بتواند در چهار جام هم چندین مهاجم تازه نفس داشته باشد و یقینا او این تصور را داشت که اگر چندین مهاجم اماده و تازه نفس را داشته باشد هم می تواند گه گاه به بازیکنان ثابت استراحت دهد و هم می تواند بازیکنانی که به نظر با استعداد میرسیدند را بازی دهد او فصل را با هفت مهاجم بست که بسیار تعجب برانگیز بود در حالی که میدانست ۶ مهاجم از ۷ مهاجم او فقط توانایی بازی در نوک خط پیکان را دارند و هیچ کدام از انها نمی تواند چون وین رونی به عنوان مهاجم دوم بازی کند چالش بزرگ همینجا رخ داد جایی که وین در همه بازیها به شکل ثابت باید بازی میکرد و فقط مانده بود یک پست برای ۶ بازیکن ((اوون-ماچدا-دیوف-چیچاریتو-ولبک و برباتف)) در حالی تیمهای بزرگ دیگری را چون بارسلونا -رئال مادرید -بایرن مونیخ و ... مورد بررسی قرار میدهیم متوجه میشویم که هیچ کدام از این تیمها بیش از ۳ مهاجم در اختیار ندارند ولی یونایتد چالش بزرگی را با ۷ مهاجم شروع کرد کم کم سرالکس متوجه شد ان اشتباهی که فصل گذشته به ان اعتراف کرده بود به سراغش امده او فصل گذشته در نیم فصل گفته بود ((که من اشتباه کردم که زوجهای مختلفی را در طول این نیم فصل ازمایش کردم و همین باعث ناهماهنگی بین وین و زوج او شده)) در حالی که ماچدا و دیوف دو جوان هر روز تمرین میکردند و نیازمند بازی بودند فقط چندین بازی به انها رسید ان هم در جام های دیگر این قاعده در مورد اوون هم صحیح بود حتی به برباتف هم کم کم فقط یک سهم از نیمکت رسید.

در حالی که همه از خط هافبک یونایتد دل خوشی نداشتند و قلب تپنده میدان را کند تصور میکردند امار چیز دیگری نشان میداد و در بازیهای زیادی موقعیت هایی بیشتر از ۱۰ و حتی نزدیک به ۲۰ ایجاد میشد اما چیچاریتو و ولبک که به عنوان هدف سرالکس در نوک پیکان قرار گرفته بودند هر کدام دارای یک نکته مثبت و یک نکته منفی بزرگ بودند زمانی که ولبک در ترکیب قرار میگرفت کارگروهی بهتر و بهتر میشد او قدرت کارگروهی بالا سرعت مناسب و فیزیک خوبی داشت ولی دروازه شناس خوبی نبود یا حداقل امار این رو نشان نمیداد ولی درعوض چیچاریتو یک قاتل به تمام معنا بود و اگر برای او ۲ موقعیت ایجاد میکردی یکی از انها گل بود ولی بزرگترین مشکل همین بود که باید برای موقعیت میساختی و او خود توانایی خلق موقعیت نداشت و زمانی که چیچا در ترکیب قرار میگرفت یونایتد انگار با ۱۰ بازیکن بازی میکرد او توانایی بسیار پاینی برای خلق موقعیت سانتر و حتی پاس دادن داشت ولی نکته ایی که در مورد هر دو انها((چیچاریتو /ولبک)) صادق بود این بود که هر دو انها از استعدادهای ناب یونایتد بودند اما انچه یونایتد به ان نیازمند بود نبودند. یک سولسشر یا یک نیستلروی که بتوان به انها تکیه کرد شاید اگر بازیکنی در طراز فن پرسی یا ایگوایین یا در این کلاس بازی در نوک پیکان یونایتد بود می توانست متجاوز از ۴۰گل برای یوایتد به ارمغان بیاورد اما در جایی دیگر از الدترافورد اقای گل فصل قبل لیگ انگلیس بود که فقط خاک بر روی کفشش مینشست و به بازی گرفته نمیشد و هر روز کم انگیزه تر و کم انگیزه تر میشد وضعیت مایکل نیز از اون بهتر نبود با این تفاوت که او یا مصدوم بود یا اگر اماده بود روی نیمکت بود اما دو مهاجم جویای نام هم اماده بودند ولی واقعا ولبک و چیچا فضایی برای نفس کشیدن به انها نمیدادند تا مجالی برای بازی کردن داشته باشند .

فصل به نیمه رسید مصدومیت های اوون شروع و بیش از پیش شد دیوف را چه باید میکردند بازیکنی که ۸ میلیون پوند برای او هزینه شده بود فقط با ۲ میلیون پوند به هانوفر فروخته شد تا به سرعت به مهاجم اول تیم المانی تبدیل شود و گلهای فراوانی را برای این تیم به ثمر برساند و حتی پاس گلهای جالب و زیبایی نیز داد تا یک اه از ته دل برای این خرید حیف شده بکشیم اما پسری که در ۱۷ سالگی شاهکار کرده بود هنوز در قلب سرالکس بود فرگی او را نفروخت و او را قرض داد اما همچون نیم فصل قبل در سامپدوریا انگار سرنوشت او چیزی شبیه به جوزپه روسی است .

با مصدومیتهای متوالی اوون و فروخته شدن دیوف و قرض دادن ماچدا ماندن چهار مهاجم اما انچه بود و هست همان بود کماکان به بربا بازی نمیرسید تا چیچا و ولبک بتوانند خودشان را نشان دهند اما نقاط منفی در بازی انها کاری نکرد تا یونایتد خلع یک مهاجم طراز اول و همه کاره را حس نکند اما در این بین وین رونی بود که بعد از یک فصل نیمه موفق همان قاتل همیشگی شد و شروع به بمباران کرد و ۲۸ گل به ثمر رساند فقط او بود که ستاره ایی بی بدیل نشان میداد و بازیکنی که هیچ کس نمی تواند جای او را پر کند او هم دفاع میکرد و هم حمله هم گل میزد و هم پاس گل اگر نیاز بود در خط هافبک بازی میکرد به خط دفاع کمک میکرد تا بتوان او را کاملترین و پر حرارت ترین بازیکن یونایتد در این فصل قلمداد کرد و او بود که یک تنه تفاوت را رقم میزد تا احساس غرور کنیم او باعث میشد تا ما فریاد بزنیم درود بر پسر طلایی الدترافورد و شیطلانی که می خواهد بهترین گلزن تمام تاریخ یونایتد باشد را ستایش کنیم اگر او نبود...

به هر حال به نظر میرسد پروژه جدید سرالکس با مهاجمین جدید وارد فاز جدیدی شده و او حالا دارد گلهای بیشتر را به بازی دادن جوانان فدا میکند کاری که سالهای سال در ان تجربه دارد و گاه باعث غرور و گاه باعث شکست شده یونایتد تا اینجای فصل بهترین خط اتش را در اختیار دارد و حتی از شهرواندان نیز بیشتر اتش به پا کرده از شهروندانی که مهاجمینی چون ((توز-اگرو-ادین ژکو و بالوتلی )) را در اختیار دارد .

و حالا زمان کارنامه است با همه انچه گفتیم شما هواداران شمایی که ملاک تیم باید باشید به تفکر سرالکی نمره بدهید ایا موافق این هستید که به بازیکن با استعداد و جوان باید بازی رسید هرچند اگر او نتواند تمام خواسته های ما را انجام دهد تا روزگاری بزرگ شود یا خواستار این هستید و بوده ایید که این روش منسوخ شده است و باید بازیکنی بزرگ و در کلاس جهانی همچون کریم بنزما-ایگوایین-ماریو گومز و ... خرید تا بتواند از تعداد بی شمار موقعیت استفاده کند تا بتوانیم گلهای بیشتری بزنیم یا حتی احساس میکنید اب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم رونی را بازیکنی میبینید که شایسته بازی در نوک باشد و در عوض بازیکنی خریداری شود که بتواند پست او را پر کند بازیکنی چون هازارد که چند پستی است یا اریسکون یا گایتان...
mymanutd.ir

AmirUtd
03-30-2012, 21:09
سر الکس فرگوسن، سرمربي منچستريونايتد، ادعاي پاتريک ويرا در مورد بهره گرفتن تيم هاي بزرگ مانند منچستريونايتد از داوري را رد کرد.

کاپیتان سابق توپچی ها به تازگی اعلام کرد داوران در ورزشگاه های خانگی تیم هایی مانند منچستریونایتد، بارسا و رئال به سود میزبان سوت می زنند اما سرمربی اسکاتلندی ادعا کرد منچسترسیتی نیز در این فصل بارها از تصمیمات بحث برانگیز داران سود برده است.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" هر تیمی در خانه با خارج از خانه با تصمیمات مثبت و منفی روبرو می شود.

در همین فصل تصمیمات بدی علیه ما گرفته شد؛ در دیدار مقابل نیوکاسل یک پنالتی برای حریف گرفته شد. در دیدار تاتنهام- سیتی هم بالوتلی می توانست اخراج شود که در این صورت نمی توانست گل پیروزی تیمش را به ثمر برساند. می توان میلیون ها مثال از این موارد زد.
شاید باشگاه های کوچک وقتی مقابل باشگاه های بزرگ بازی می کنند، احساس کنند تصمیمات علیه آنهاست اما یک نفر گفت که چند سال قبل پنالتی های زیادی علیه ما گرفته شد. به طور میانگین هر سه سال یک بار این اتفاق می افتد.
نمی توانید بگوئید این خیلی زیاد است وقتی ما درهر بازی حملات زیادی روی دروازه رقبا انجام می دهیم."

AmirUtd
03-30-2012, 21:11
مربي 70 ساله يونايتد نمي داند که چرا تيمش در اوودپارک، نمي تواند به نتايج مطلوبي دست بيابد.

سرالکس فرگوسن، مربی منچستریونایتد درصحبتهایی اعلام کرد که دلیل ضعیف تیمش در دیدار با بلکبرن روورز را نمی داند.

شیاطین سرخ در یازده دیدار اخیرش مقابل بلکبرن در اوودپارک، تنها به دو برد دست یافته و این درحالی است که شیاطین سرخ دوشنبه شب مقابل این تیم قرار خواهند گرفت.
فرگوسن در پاسخ به سوالی درمورد نمایش ضعیف شیاطین سرخ در اوودپارک گفت:« واقعا نمی دانم که چرا. زمانی که بلکبرن در ابتدا به گل می رسد، کار برای ما سخت می شود. شاید پاسخ این سوال این است که مطمئن شویم که فقط رو به جلو بازی کنیم.»
بعد از حذف زودهنگام در رقابتهای اروپایی، سرالکس فرگوسن می تواند تمام قوای تیمش را برروی رقابتهای لیگ برتر متمرکز کند ولی این برتری ای است که سرالکس دوست نداشت تا تیمش به آن دست یابد:« ما همیشه عادت داشتیم تا در میانه های هفته هم بازی کنیم و الان دلمان برای آن روزها تنگ شده. بازیکنانم هم دلشان تنگ شده. بله. ما با حذف از رقابتهای اروپایی ، قبراق تر و پرتوان تر هستیم . ولی ما می توانستیم در لیگ قهرمانان اروپا هم حضور داشته باشیم.»

AmirUtd
03-30-2012, 21:13
سرمربي منچستر يونايتد نسبت به سخنان اخير پاتريک ويرا مدير بخش فوتبال منچستر واکنش‌ نشان داد و خواستار جريمه و توبيخ شدن وي شد.

سر الکس فرگوسن از سخنان اخير پاتريک ويرا مدير بخش فوتبال باشگاه منچسترسيتي ابراز ناراحتي کرد و خواستار جريمه شدن وي شد.

ويرا هافبک سابق آرسنال و اينتر داوران ليگ برتر انگليس را به حمايت از منچستر يونايتد در بازي‌هاي خانگي اين تيم متهم کرد.
پرافتخارترين سرمربي تاريخ باشگاه منچستر يونايتد افزود: ويرا از آغاز فصل تاکنون نسبت به توانايي و لياقت داوران ليگ برتر شک دارد. او از مسئولان اداري باشگاه‌ منچسترسيتي به شمار مي‌آيد و بايد به خاطر چنين سخناني بازخواست و جريمه شود. منچستريونايتد همچون تيم‌هاي رئال مادريد، بارسلونا و ميلان تيم بزرگي است و بازي مقابل اين تيم در خانه بسيار سخت است، ما اصلا نمي‌خواهيم که در بازي‌هاي خانگي امتياز از دست بدهيم و گويا همين مساله ويرا را ناراحت کرده ااست.
در جدول رده‌بندي ليگ‌برتر انگليس منچستر يونايتد با 73 امتياز صدرنشين است و تيم‌هاي منچسترسيتي و آرسنال به ترتيب با 70 و 58 امتياز در رده‌هاي دوم و سوم قرار دارند.
هفته سي‌ويکم اين رقابت‌ها شنبه با انجام 7 ديدار آغاز خواهد شد که در مهم‌ترين آن‌ها منچسترسيتي ميزبان ساندرلند است. در آخرين بازي اين هفته هم دوشنه بلکبرن ميزبان منچستريونايتد خواهد بود.

AmirUtd
04-05-2012, 17:02
مربي اسکاتلندي معتقد است که ديدار حساس دو تيم يونايتد و سيتي ممکن است سرنوشت قهرمان اين فصل ليگ برتر را مشخص کند.

سرالکس فرگوسن، مربی باتجربه منچستریونایتد در صحبتهایی اعلام کرد که داربی بندر منچستر و مصاف تیمش با منچسترسیتی، سرنوشت قهرمان این فصل لیگ برتر را مشخص خواهد کرد.

این درحالی است که منچستریونایتد در حال حاضر با 5 امتیاز برتری نسبت به سیتی در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد. این دو تیم روز سی ام آوریل در ورزشگاه الاتحاد مقابل هم قرار می گیرند.
سرالکس فرگوسن در صحبتهایی دراین باره به یکی از شبکه های رادیویی ایرلند شمالی گفت:« بازیهای داربی همیشه مهمند و شاید داربی امسال مهمتر از همیشه باشد. »
یکی از کلیدهای موفقیت اخیر یونایتد در این ماه ها جانی اوانس است که جای خالی نمانیا ویدیچ را به خوبی پر کرده. فرگوسن دراین باره گفته:« اوانس فوق العاده است. او در حال رشد وبلوغ است . عملکرد او دست کم در طول دو ماه اخیر در کنار ریو فردیناند واقعا فوق العاده بوده. این بازی باثبات در طول این مدت فوق العاده است.»

manutdghasem
04-08-2012, 16:47
خاطرات جان ماتسون از سر الکس فرگوسن ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

جان ماتسون سرشناس ترین گزارشگر و مفسر فوتبالی انگلیس است. او از سال 1979 تاکنون به گزارش مهم ترین بازی های فوتبال انگلیس و دنیا می پردازد و محبوبیتی فوق العاده نزد مردم کشورش دارد. این حرفه ای 66 ساله ،در صحبت هایی جالب و خواندنی ، به مرور خاطرات خودش درباره سر آلکس فرگوسن پرداخته است.

ـ تنها باری که دیگران واقعاً به فرگوسن شک کردند، وقتی بود که گفت در پایان فصل 2ـ2001 بازنشسته می شود.

الکس فرگوسن را اولین بار در اکتبر 1980 دیدم، وقتی که داشت آبردین را برای بازی با لیورپول در باشگاه های اروپا آماده می کرد، آن موقع مربی جوانی بود که با شکستن سلطه 50 ساله رنجرز و سلتیک بر فوتبال اسکاتلند برای خودش اسم و رسمی دست و پا کرده بود.

قبل از گزارش بازی، وقت خواستم تا با او حرف بزنم و چندتایی سؤال بپرسم؛ یادم است که خودش قبل از بازی به هتل من آمد تا کمک کند برای گزارش مسابقه اطلاعات جمع کنم. حتی لازم نشد دنبالش بگردم. خودش پیش من آمد. یادم می آید خیلی زود مجذوبش شدم. توجهش به جزئیات شگفت انگیز بود، شخصیتی قوی داشت و دانشش از فوتبال عالی بود؛ ولی چیزی که واقعاً در او برق می زد؛ عزم جزمش بود.

چند سال بعد شنیدم سرالکس موقع شام چند کلمه برای دیگران حرف زده و گفته: «عزم و اراده آدمهاست که آنها را از هم متمایز می کند.» این جمله واقعاً ملکه ذهنم شده. تمام این مدتی که در فوتبال بوده ام، هیچ وقت به آدمی باراده تر و مصمم تر از او برخورد نکرده ام.

البته این قدر شور و هیجان گاهی هم سرریز می کند، من خودم شخصاً تجربه دست اولی از «برخورد سشواری» فرگوسن داشته ام. ماجرا بعد از بازی منچستر یونایتد و میدلزبورو در 1995 اتفاق افتاد. روی کین برای سومین بار در عرض 14 روز اخراج می شد و من از اوضاع انضباطی کاپیتان حرف زدم و پرسیدم که خشم فرگوسن فوران کرد.

ولی باید این را هم بگویم که دفعه بعد که او را دیدم، انگار همه چیز را فراموش کرده بود و با من مثل قبل رفتار کرد. اگرچه سرالکس این کریسمس 70 ساله می شود ـ سنی که بیشتر مربیان می نشینند و به خاطراتشان فکر می کنند ـ او همان قدر تشنه موفقیت به نظر می رسد که 30 سال پیش در آبردین بود. حس می کند لیاقت تیمی که در اولدترافورد ساخته، بیشتر این این چیزی است که تا به حال در لیگ قهرمانان بوده و مصمم است که شنبه در ومبلی یک جام دیگر به آن اضافه کند.

از نظر من، سرالکس همین حالایش هم بزرگ ترین مربی تاریخ فوتبال بریتانیا است. فقط به تعداد جام هایی که برده، آن هم در دوره ای که فوتبال فشرده ترین و دشوارترین روزهایش را می گذراند، نگاه کنید، وقتی به منچستر یونایتد پیوست، تیم شرایط عجیی داشت. مربیانی مثل ران اتکینسون و دیو $$$تون داشتند که مسابقات حذفی را می بردند ولی از 1967 به بعد دیگر قهرمان لیگ نشده بودند.

فرگوسن پیش از آنکه بتواند اوضاع را در اولدترافورد عوض کند، باید پایه کار را می ریخت، باشگاه باید در خیلی چیزها ـ درون و بیرون زمین ـ سر و سامان پیدا می کرد. چهار سال وقت گرفت تا اولین جامش را ببرد، جام حذفی 1990، یک سال بعد جام برندگان جام اروپا را برد و یادم است شبی که اولین بار لیگ را در 1993 بردند، در اولدترافورد بودم.
پس از آن، باشگاه یک نفس به سمت موفقیت تاخته، در 1994 و 1996، دوگانه و در 1999، سه گانه را بردند و بعد از اولین قهرمانی در لیگ قهرمانان، همیشه به نظر رسیده که یونایتد هر سال دنبال بردن آن است.

با این حال فقط جام ها نیستند که از او مربی ای به این بزرگی می سازند. سبک بازی که مصرانه پیاده می کند ـ فوتبال جذاب و هجومی که اولین بار در دوره سرمت باسبی جزو DNA باشگاه شد ـ هم هست. و این روحیه که بروند و تک تک بازی ها را ببرند و هیچ وقت، هیچ وقت باخت را قبول نکنند را هم باید در نظر داشت. وقتی بازی های منچستریونایتد را تماشا می کنم، اغلب یاد جمله معروف استیو مک لارن، دستیار سابق فرگوسن می افتم: «منچستر یونایتد هیچ وقت نمی بازد، فقط گاهی وقت کم می آورد». چنین روحیه قوی ای دارند که احتمالاً یکی دو تا از این باشگاه های بزرگ از آن بی بهره اند.

خودشان قبول دارند که این فصل، گاهی پیش آمده که زیاد خوب بازی نکرده اند، به خصوص خارج از خانه، با این حال باز هم زیر بار باخت نمی روند و این یک موهبت شگفت انگیز است.بزرگ ترین تعریفی که می شود از سرالکس کرد این است که نه فقط به همه دستاوردهای «سرمت» رسید که باشگاه را یک سطح بالاتر برد و تبدیل به یک «برند» جهانی کرد.کار بزرگی که باسبی انجام داد، پرورش بازیکنان جوان بود و فرگوسن با امثال پل اسکولز، گری نویل و رایان گیگز شگفت انگیز که از آکادمی باشگاه آمدند و اسطوره شدند، پا جای پای او گذاشت. فرگوسن هم چنین سیستم استعدادیابی معرکه ای را ساخته و توسعه داده که چند تا گوهر واقعی را از دل زمین بیرون کشیده. قبل از اینکه خاویر هرناندس برای باشگاه بازی کند، چه کسی از او چیزی شنیده بود؟ البته الان هم راجع به او شنیده اند ولی وقتی فرگوسن داشت او را می خرید، بقیه مربیان کجا بودند؟

یکی دیگر از اسرار موفقیت فرگوسن که اغلب از چشم مردم پنهان می ماند، نحوه استفاده او از سیستم چرخشی است. حتی در اوایل فصل هم همان مرتبه اول نمی توانی ترکیبی را که به زمین می فرستد، درست حدس برنی. غریزه اش به او می گوید بعضی از بازیکنان به استراحت نیاز دارند تا در پایان فصل، وقتی که واقعاً لازم است، قدرتمندانه ظاهر شوند. تنها باری که دیگران واقعاً به فرگوسن شک کردند، وقتی بود که گفت در پایان فصل 2ـ2001 بازنشسته می شود. وقتی این حرف را زد، عملاً روی بازیکنان و مربیان یونایتد اثر گذاشت و یکی از ضعیف ترین فصل هایشان در دوره مربیگری او را تجربه کردند و در لیگ برتر سوم شدند.از زمانی که از این تصمیمش برگشته، دو رقیب عمده داشته، آرسن ونگر در آرسنال و ژوزه مورینیو در چلسی و رودررو شکستشان داده و حالا کجای کار هستیم؟ مورینیو آمد و رفت و ونگر هفت سال است لیگ را نبرده؛ در حالی که فرگوسن هم چنان پیش می رود.
mymanutd.ir

manutdghasem
04-14-2012, 18:18
پشت همه موفقیتهای فرگوسن کیست؟
پشت همه موفقیتهای فرگوسن کیست؟یک هلندی و برادر سرالکس در سازمان منچستریونایتد

درحالیکه منچسترسیتی هفته ها بر صدر جدول لیگ جزیره تکیه زده بود و تمامی تیم ها از جمله منچستریونایتد را با اقتدار شکست می داد ، به یکباره دچار تزلزل شد و از عرش فرود آمد. همین امر سبب شد تا در هفته های اخیر اندک امید خود را برای کسب اولین عنوان قهرمانی خود در لیگ جزیره را نیز نقش بر آب ببینند. در این میان منچستر یونایتد ثابت کرد که یکی از قدرت های برتر فوتبال جزیره است که همواره توان آن را خواهد داشت که در موقعیت های سخت نیز رقابت کند و در نهایت ناامیدی پیروز این رقابت لقب گیرد.
شیاطین سرخ با پیشه کردن صبر و تلاش مضاعف توانستند ناکامی در اروپا را با موفقیت در جزیره جبران نمایند. در هرصورت رقابت تنگاتنگ با سیتی برای کسب عنوان قهرمانی چالش جدیدی برای یونایتد به حساب می آید

برتری منچستریونایتد بر منچسترسیتی به طور واضح ثابت نمود که قهرمانی و شخصیت قهرمانی را نمی توان به ناگاه و با استفاده از ابزارهایی همچون پول بدست آورد. شخصیت قهرمانی امری برجسته است که طی سال ها تحمل شکست و چشیدن پیروزی شکل می گیرد نه طی یک شب و آن هم با صرف هزینه های چند میلیون دلاری.
اگر سرالکس فرگوسن و شاگردانش توانستند با شجاعت رقابت کنند و در نهایت با تکیه بر صبر و توانایی های فنی خود توانستند از سیتی پیشی بگیرند به خاطر آن است که اولا شخصیت قهرمانی در این تیم شکل گرفته و جلوه گر شده است ، دوما افراد بسیاری با تخصص های گوناگون همراه با سال ها تجربه و توانایی های فنی متفاوت در پشت صحنه زحمت می کشند تا فرگوسن و شاگردانش بتوانند این گونه بجنگند و قهرمانی را از آن خود کنند.

مایک فلان ، یکی از گزینه های بسیار مناسب برای فعالیت در مجموعه منچستریونایتد است که با داشتن سابقه 102 بار بر تن کردن پیراهن منچستریونایتد و فعالیت در پست هافبک دفاعی از تجربه و تعصب کافی برای ایفای نقش در این باشگاه را برخوردار است. این مربی 49 ساله که در فصل 93-1992 به همراه منچستریونایتد موفق به کسب عنوان قهرمانی در فوتبال جزیره شد ، درحال حاضر در کسوت مربیگری دستیار سر الکس فرگوسن است.

فلان همراه با شیاطین سرخ توانست قهرمانی در جام حذفی انگلستان در فصل 90-1989 ، جام در جام اروپا در فصل 91-1990 ، جام اتحادیه باشگاه های انگلیس در فصل 92-1991 و جام خیریه انگلیس در فصل 1990 را تجربه کند. او در دوران مربیگری خود نیز موفقیت های خود در دوران بازیگری را تداوم بخشید.

اریک استیل یکی دیگر از ارکانی است که در کنار دیگر اعضای مجموعه منچستریونایتد با تکیه بر تجربه ها و توانایی های مثال زدنی خود توانسته این تیم را حداقل در پست دروازه بانی در مسیر موفقیت قرار دهد. این مربی انگلیسی با سابقه بازی در تیم های نیوکاسل ، دربی کانتی و واتفورد کوله باری عظیم از تجربه در اختیار دارد که با تکیه بر همین تجربیات نیز توانست ستارگانی همچون جو هارت را تحویل دنیای فوتبال دهد. این مربی ارزشمند سابقه قهرمانی در لیگ یک انگلیس را با لیدز یونایتد در کارنامه دارد.

استیل در آخرین روزهای دوران حرفه ای پیتر اشمایکل افتخار مربیگری این دروازه بان نامدار را در استون ویلا بر عهده داشت. او در منچسترسیتی نیز به عنوان مربی دروازه بان ها حضور داشت و جو هارت یکی از نتایج کاری او در این تیم بود. او در نهایت در ماه اوت سال مورد توجه مسئولان منچشتریونایتد قرار گرفت و به فعالیت در کنار فرگی پرداخت

مورد اعتمادترین فرد در کنار سرالکس فرگوسن، مارتین فرگوسن برادر اوست که بازیکنان بزرگی از جمله یاپ استام، رود فان نیستلروی و چیچاریتو را به سرالکس معرفی کرد و برای خرید آنها دست به کار شد.

این مربی در انتقال داوید د خه آ به اوالترافورد نقش کلیدی داشت. او بارها برای ارزیابی این دروازه بان جوان راهی اسپانیا شد و بازی او را در غالب تیم اتلتیکومادرید زیر نظر گرفت و در نهایت به این نتیجه رسید که این ستاره جوان توانایی پر کردن جای فاندرسار را در درون دروازه شیاطین سرخ دارد.

رنه مئولنستین ، یکی دیگر از چهره های تاثیرگذار و مهم نیمکت مربیگری منچستریونایتد است. این مربی سابقه 11 سال فعالیت در تمامی رده های سنی باشگاه منچستریونایتد را در کارنامه دارد و در حال حاضر دستیار اول الکس فرگوسن است. در فصل 07-2006 هدایت تیم بروندبای را بر عهده گرفت و توانست به مقام قهرمانی در رویال لیگ دست یابد. این مربی قبل از آنکه در کنار فرگی به مربیگری بپردازد ، در شرق آسیا چهره شد و توانست به موفقیت هایی در تیم های السد و الاتحاد قطر بدست آورد.
این مربی تخصص بالایی در بهره گرفتن از تجربیات بازیکنان با تجربه دارد و همین امر نیز سبب شد تا به فعالیت در نیمکت استخدام شود.
در ابتدای این فصل نیز تیم های بزرگی همچون چلسی و آرسنال به دنبال به خدمت گرفتن این مربی بودند ، اما منچستریونایتد در بازار نقل و انتقالات نیز از رقبای خود پیشی گرفت و این مربی را بر روی نیمکت تیم خود حفظ کرد.

مارتین فرگوسن ، برادر سرالکس فرگوسن یکی از نقش های اساسی را در منچستر بر عهده دارد و به نوعی مورد اعتماد و امین فرگی در امر انتقال بازیکن محسوب می شود. مارتین با داشتن 69 سال سن همچنان چشمان تیزبینی دارد و با سفر به کشورهای مختلف مسئولیت استعدادیابی را در تیم منچستر برعهده دارد. از جمله ستارگانی که توسط این مرد با تجربه شناسایی شدند می توان به روود فان نیستلروی ، یاپ استم و چیچاریتو اشاره کرد.

گرچه تیم منچستریونایتد در این فصل از رقابت های اروپایی دچار تزلزل شد و ناکام ماند ، اما نباید فراموش کنیم که برنامه ریزی و تجربه سرشار در تمامی قسمت های این باشگاه باعث شده است تا این تیم با قهرمانی در لیگ جزیره بحران را به اتمام برساند و نوید بازگشتن این تیم به اوج را به هواداران خود هدیه دهد.

سبقت یونایتد از سیتی تنها به برتری توانایی فنی و تجربه بالای فرگی بر مانچینی باز نمی گردد ، یونایتد با اندیشه و داشتن برنامه راهبردی تمامی تجربه ها و توانایی های فنی لازم برای قهرمانی را به خدمت گرفته است ولی منچسترسیتی به صرف هزینه های گزاف بابت خرید بازیکنان و مربیان نامی بسنده کرده است و این امر همان چیزی است که باعث شد یونایتد امروز با اختلاف 5 امتیاز در صدر قرار گیرد

منبع: گل

ManUtd
04-16-2012, 15:02
فرگوسن: اوانس بهترين مدافع ليگ برتر است

سرالکس فرگوسن مربي باتجربه منچستريونايتد در صحبتهايي اعلام کرده که جاني اوانس، احتمالا بهترين مدافع ليگ برتر است. چرا که او در غياب نمانيا ويديچ زوج و مکمل خوبي براي فرديناند بود.
اوانس در روزهای ابتدایی این فصل و به ویژه بعد از کارت قرمزی که در دیداریونایتد مقابل سیتی که با شکست 1-6 تیمش همراه بود دریافت کرد، شروع لغزانی در رقابتهای این فصل داشت. اما او در طول مدت غیبت طولانی ویدیچ در رقابتهای این فصل، زوج خوبی را با ریو فردیناند تشکیل داد.

سرالکس فرگوسن در صحبتهایی به یونایتد ریویوو گفت:« من باید بگویم که وقتی از مصدومیت طولانی ویدیچ مطلب شدم، قلبم ریخت. او و ریوفردیناند زوج فوق العاده ای در خط دفاعی تیم ما بودند. فردیناند بعد از کمر دردی که به سراغش آمد، بازگشت ایده آلی داشت و الان در کنار جانی اوانس به میدان می رود. جانی وقتی 12 یا 13 ساله بود از بلفاست به ما پیوست و همیشه بازیکن با مهارت و فوق العاده ای بود.»

فرگوسن ادامه داد:« ما او را به صورت قرضی به آنتورپ و ساندرلند سپردیم و الان نتیجه رشد و پیشرفت های او را می بینیم. هیچ شکی نیست که او با بازی کردن در کنار بازیکنان باتجربه ای مثل ریو بهتر شده و الان شاید بهترین مدافع لیگ برتر باشد.»

ManUtd
04-16-2012, 22:06
فرگوسن: فوتبال پيش‌بيني ناپذير است

سرمربي منچستر يونايتد از پيروزي قاطع چهار بر صفر تيمش مقابل استون ويلا ابراز خوشحالي و رضايت کرد.

منچستر يونايتد در چارچوب هفته‌ سي و چهارم رقابت‌هاي ليگ برتر انگليس با نتيجه‌ قاطع چهار بر صفر استون ويلا را شکست داد تا اختلاف با منچسترسيتي تيم دوم جدول رده‌بندي بار ديگر به پنج امتياز برسد.

سرمربي منچستر يونايتد پس از پايان اين ديدار بازيکنان تيمش را به ادامه رقابت و روحيه جنگندگي تا بازي پاياني تشويق کرد و گفت: با وجود اين که بازيکنان تيم در بعضي از دقايق بازي خسته بودند، اما در کل بازي خوبي را ارائه داديم و نتيجه‌اي که مي‌خواستيم کسب کرديم. از اين که توانستيم در اين ديدار پس از شکست مقابل ويگان پيروز شويم و اختلاف پنج امتيازي خود را با تيم دوم جدول رده‌بندي حفظ کنيم، خوشحالم.

فرگوسن افزود: نوسان در بازي‌هاي تيم طبيعي است، اما من بر اين باورم که بايد در ديدارهاي آينده بدون هيچ فشاري ظاهر شويم و از بازي کردن لذت ببريم. اميدوارم که در بازي‌هاي آينده هم همين گونه ظاهر شويم. در هيچ ديداري نمي‌توان با اطمينان و اعتماد کامل به ميدان رفت. تجربه‌ام مي‌گويد که در فوتبال هر اتفاقي ممکن است رخ دهد، اما اميدوارم که در بازي‌هاي باقي مانده امتيازات لازم را کسب کنيم و عنوان قهرماني را به دست آوريم. خوشبختانه امشب با بازي زيبا و روان و زدن چهار گل به پيروزي رسيديم و اين براي ما بسيار مهم است. بازيکنان شکست مقابل ويگان را پذيرفتند و در اين بازي آن را جبران کردند. بنابراين جايي براي نگراني وجود ندارد. منچستر يونايتد در اين بازي بعد از شکست چهارشنبه شب مقابل ويگان بازي هميشگي خود را به نمايش گذاشت و با چهار گل به پيروزي رسيد که اين خوشحال کننده است.

فرگوسن درباره خطاي پنالتي بر روي اشلي يانگ که حسابي سرمربي استون ويلا را عصباني کرد، افزود: کلارک مانع از حرکت اشلي يانگ و باعث بر هم خوردن تعادل او شد. بر اين باورم که دو بازيکن به هم پيچيدند و برخوردي ميان آن‌ها صورت گرفت. اگر چه بازيکن ما به آساني نقش بر زمين شد، اما به هر حال پنالتي صحيح بود چرا که برخوردي صورت گرفت. فکر نمي‌کنم يانگ تعارض کرده باشد. او اصلا چنين عادتي ندارد. در نيمه دوم اگر چه قواي بازيکنان تا حدودي تحليل رفت و آثار خستگي در آن‌ها پيدا بود،‌ اما با زدن گل سوم همه چيز تمام شد و پيروزي ما تا حدودي قطعي شد.

در جدول رده‌بندي ليگ برتر انگليس منچستر يونايتد با 82 امتياز صدرنشين است و تيم‌هاي منچسترسيتي و آرسنال به ترتيب با 77 و 64 امتياز در رده‌هاي دوم و سوم قرار دارند.

AmirUtd
04-27-2012, 17:22
فرگوسن: راه غلبه بر منچسترسيتي را مي‌دانيم.

به نقل از رويترز، سرآلکس فرگوسن پس از 25 سال حضور موفقيت آميز بر روي نيمکت مربيگري شياطين سرخ به جنگ‌هاي رواني قبل از رويارويي با حريفان، کاملا آشنا است.

او که در فاصله 3 هفته تا پايان فصل 2012-2011 بر سر عنوان قهرماني به شدت از سوي منچسترسيتي تهديد مي شود، باور دارد «آبي‌هاي آسماني» شهرش اهميت زيادي در مقطع کنوني دارند اما تيمي که دوشنبه شب برنده از رويارويي نمايندگان منچستري خارج خواهد شد، سرخ‌پوشان اولدترافوردي هستند.
در اين مورد مربي 70 ساله يونايتد‌ها اظهار داشت: در شرايط کنوني سيتي ها رقيب مستقيم ما هستند. آنها از زمين بلند شده اند که قهرماني ليگ را از ما بگيرند. همين مساله عامل انگيزه فراوان و توجه ما به موضوع قهرماني است.او ادامه داد: با وجود تمام توانمندي‌ها، ما نشان داده ايم نحوه برتري مقابل اين حريف همشهري را در ديدار مهم مي دانيم. به باور ما اهميت برتري در اين ديدار براي ما بيش از مصاف با ليورپول است.
در شرايط کنوني تيم تحت رهبري اين مربي با 83 امتياز در رده نخست موقعيت مستحکمي ندارد. زيرا منچسترسيتي با 80 امتياز در رده دوم حضور دارد. تيم تحت امر مانچيني اميد فراواني دارد با پيروزي در دربي دوشنبه از هفته سي و پنجم ليگ برتر،‌ با منچستريونايتد هم امتياز شده و به خاطر ميانگين گل زده بهتر در رده نخست جاي گيرد.

ALEX-ss
04-29-2012, 19:16
فرگوسن در انديشه تلافي باخت ديدار رفت

سرمربي تيم فوتبال منچستريونايتد باور دارد شرايط روحي و جسمي تيمش براي انتقام و تلافي باخت 6 تايي فصل از منچسترسيتي ايده‌ال است.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] سرآلکس فرگوسن از مدت‌ها قبل خود و تيمش را براي دربي دوشنبه شب با «همشهري‌هاي پر سر و صدا» (منچسترسيتي) آماده کرده است. مربي اسکاتلندي شياطين سرخ که اکنون تيمش در فاصله سه هفته تا پايان فصل با 83 امتياز صدرنشين است و سه امتياز برتري بر «آبي‌هاي آسماني » ‌شهرش دارد، معتقد است شاگردان او آنقدر ظرفيت روحي و جسماني دارند که برنده از اين بازي خارج شده تا اميدهاي اندک همشهري‌ها را براي صدرنشيني مجدد و در نتيجه دست يابي به قهرماني ليگ از بين ببرند.

وي که تيمش از شاگردان روبرتو مانچيني در بازي رفت 6 بر يک شکست خورد، در تازه‌ترين سخنان خود در اين زمينه اظهار داشت: همه از کسب موفقيت در دربي خوشحال و سرمست مي‌شوند. اما ما علاوه بر رسيدن به پيروزي در دربي با من‌سيتي، به آينده مي‌نگريم و خواهان کسب قهرماني ليگ هستيم. براي اين منظور تلاش شده در فرصتي که داشته‌ايم، بازيکنان منچستر به بهترين شکل ممکن آماده ورود به اين ميدان دشوار شوند.

فرگي افزود: براي کسب نتيجه مقابل همشهري‌ها بازي‌هاي زيادي را از آنان نديديم. اما ارزيابي دقيقي از آنها داريم. تقريبا همه بازيکنان منچسترسيتي را مي‌شناسيم. بخصوص با کارلوس توز آشنا هستيم.

او معتقد است شاگردانش بدون آنکه اسير حواشي جنجالي ناشي از اين تقابل شوند، با بالا بردن توان روحي خود قادر به تلافي باخت قبلي هستند.

وي ادامه داد: قبل از اين ملاقات، تلاش شده از ايجاد هياهو و حاشيه دوري کنيم. روي توان خود تمرکز کافي داريم. به بازيکنان هم چنين توصيه‌اي کرديم. از اين رو شرايط تيمم را ايده‌ال مي‌بينم. منتظريم دوشنبه شب نتيجه مطلوب را از دربي بگيريم.

اين اظهارات در حالي عنوان شد که در بازي رفت تيم فرگوسن 6 بر يک مغلوب همشهري‌ها شد و اکنون براي دربي برگشت ليگ فصل جاري، انگيزه انتقام دارد.

ManUtd
05-06-2012, 23:05
رئیس خطاب به جمعیت حاضر در استادیوم اولدترافورد

مطابق رسم همیشگی در آخرین دیدار خانگی فصل، سر آلکس فرگوسن بمنظور پرداختن به جمعیت حاضر در استادیوم اولدترافورد میکروفون را در دست گرفت.
وی در آخرین دیدار خانگی تیمش در فصل جاری در استادیوم خانگی که با پیروزی 2 - 0 در برابر تیم سوانسی سیتی به پایان رسید، خطاب به جمعیت حاضر در استادیوم چنین گفت: من نمیدانم که این را چند بار گفته ام، اما بدون پشتیبانی ما در 20 سال گذشته در نزدیکی کسب جام نمیبودیم. بنابراین از شما متشکرم، از همه. کار شما خوب بود. من میخواهم از تمامی پزشکانمان، تیم مربیگری، مدیران و طرفداران تشکر کنم. و امیدوارم هفته آینده، ما بزرگترین جشن زندگیمان را داشته باشیم.
سر آلکس فرگوسن در خاتمه تصدیق کرد: یک بار دیگر، برای حمایت فوق العاده تان از شما سپاسگذارم. کار شما خوب بود و همه بهترین بودند.

ashly
05-08-2012, 11:20
فرگوسن، ثروتمندترين مربي در انگلستان

حضور در ليگ‌هاي حرفه‌اي فوتبال جهان چه در مستطيل سبز و چه در کنار آن جزو مشاغل پردرآمد به شمار مي‌رود.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] در اين ميان اما برخي پولدارتر از پولدارها هستند. آلکس فرگوسن، سرمربي منچستر يونايتد، يکي از اين نمونه‌هاست. سر آلکس فرگوسن که از سال 1986 منچستر يونايتد را هدايت مي‌کند و به همراه اين تيم انواع و اقسام افتخارات را کسب کرده است، با فاصله‌اي زياد نسبت به همکاران خود، ثروتمندترين سرمربي فوتبال در بريتانياست.

اين بر اساس آمار نشريه "ساندي تايمز" در مورد فهرست ثروتمندترين‌ها در دنياي ورزش است. دارايي‌هاي فرگوسن حدود 32 ميليون پوند برآورد مي‌شود. ثروت او در مقايسه با سال گذشته حدود 5 ميليون يورو افزايش نشان مي‌دهد. فرگوسن بدين ترتيب جاي روي کين را مي‌گيرد که تا سال 2011 سرمربيگري تيم "ايپسويچ تاون" انگليس را بر عهده داشت.

دارايي‌هاي روي کين ايرلندي حدود 29 ميليون پوند برآورد مي‌شود. آرسن ونگر فرانسوي، سرمربي آرسنال، سومين سرمربي ثروتمند در بريتانياست که بر اساس داده‌هاي فهرست نشريه ساندي تايمز حدود 26 ميليون پوند ثروت دارد. جوواني تراپاتوني ايتاليايي (20 ميليون) چهارمين نفر در اين فهرست است. او که سابقه هدايت تيم‌هاي آلماني بايرن مونيخ و اشتوتگارت و تيم‌هاي ايتاليايي اينتر و ميلان را هم در کارنامه دارد، تيم ملي فوتبال ايرلند را هدايت مي‌کند و شاگردانش را به جام ملت‌هاي اروپا هم رسانده است.

جالب اين که در فهرست "ساندي تايمز" در مورد ثروتمندترين سرمربيان فوتبال بريتانيا تازه در مکان هفتم نوبت به يک سرمربي انگليسي مي‌رسد: استيو بروس که تا سال 2011 هدايت تيم ساندرلند را بر عهده داشت

AmirUtd
05-11-2012, 17:23
فرگوسن: هرناندز در المپيک بازي نمي‌کند.

باشگاه فوتبال منچستر يونايتد انگليس روز پنجشنبه اعلام کرد خاوير هرناندز مهاجم مکزيکي اين تيم در بازي هاي المپيک لندن براي تيم ملي کشورش بازي نخواهد کرد.

هرناندز بيست و چهار ساله از جمله سه بازيکن بزرگسال حاضر در تيم ملي المپيک مکزيک است اما باشگاه منچستر يونايتد با مسئولان فدراسيون اين کشور به توافق رسيده است او ماه ژوئيه استراحت کند. الکس فرگوسن سر مربي منچستر يونايتد گفت: « هزناندز در نخستين سال حضور خود با ما، فصلي رويايي را سپري کرد اما او در فصل دوم مشکلات زيادي داشت که بخش عمده آن به استراحت نکردن در مدت سه سال به علت حضور در تيم ملي مکزيک مربوط مي شد ». به گزارش خبرگزاري فرانسه از لندن، فرگوسن افزود: « سال آينده همه چيز به خوبي پيش خواهد رفت چون ما با فدراسيون فوتبال مکزيک به توافق رسيده ايم او براي حضوري بهتر در ليگ برتر استراحت کند ».

AmirUtd
05-12-2012, 19:14
فرگوسن: شايد فرديناند به يورو 2012 نرسد.

سر الکس فرگوسن سرمربي منچستريونايتد نسبت به آمادگي ' ريو فرديناند' براي حضور در رقابت هاي يورو 2012 ابراز ترديد کرد.

سرمربي منچستريونايتد نگران است مشکلاتي که اين بازيکن 33 ساله دارد موجب شود که او نتواند طبق برنامه در مسابقات شرکت کند.
به گزارش بي بي سي اسپورت، تيم ملي انگليس در صورتي که به رقابت هاي پاياني يورو 2012 در اوکراين و لهستان برسد بايد طي 21 روز شش مسابقه انجام دهد.
فرگوسن گفت: اين يعني هر چهار روز يک مسابقه. ريو فرديناند نمي تواند اين کار را بکند.
'' روي هاجسون'' سرمربي تيم ملي انگليس قرار است روز پنج شنبه اسامي اين تيم را اعلام کند.
گفت و گو با فرديناند و جان تري براي انتخاب هر دو يا يکي از آنها براي تيم ملي انگليس يکي از دغدغه هاي هاجسون در اين روزها بوده است.
فرگوسن قرار است همچنين نامه اي به اتحاديه فوتبال انگليس بنويسد و دلايل اجازه منچستريونايتد براي حضور در تيم فوتبال بريتانيا در المپيک لندن را شرح دهد.
'' جاني ايوانز'' به دليل جراحي زانو و '' کريس اسمالينگ'' به جراحي ران قادر به همراهي تيم ملي بريتاني در بازيهاي المپيک نخواهند بود.

AmirUtd
05-15-2012, 10:30
فرگوسن: من سيتي 100سال عقب تر از ماست.

"سرآلکس فرگوسن" قهرماني منچسترسيتي در رقابت هاي ليگ برتر را به اين تيم تبريک گفت اما تاکيد کرد همتاي منچستري راه زيادي در پيش دارد تا به آنها برسد.

سرمربي تيم فوتبال منچستريونايتد گفت: آنها مي توانند تا آنجا که دوست دارند پيش بروند اما تاريخ باشگاه منچستريونايتد، ما را از آنها جدا مي کند. نيازي نيست که در اين خصوص به خودمان نگراني راه بدهيم. فکر مي کنم تيم ما يک تاريخ غني دارد. آنها براي اينکه به ما برسند نياز به يک قرن زمان دارند.
وي که در روز آخر رقابت ها مقابل ساندرلند به برتري رسيد، افزود: اگر خاطرتان باشد در اول فصل گفتم که ما در پايان 82 امتياز کسب مي کنيم و احتمالا قهرمان مي‌شويم اما امروز 7 امتياز بالاتر از اين ميزان کسب کرده ايم. اما ببينيد، اين بي معني است و ما قهرماني را واگذار کرده ايم.
فرگوسن ادامه داد: من در دوره 25 ساله مربيگري خود فراز و نشيب هاي بسياري را تجربه کرده ام و زمان هايي است که آدم بايد بنشيند و بگويد که مرتکب اشتباه شده است اما 89 امتياز، ميزاني است که شما بايد به وسيله آن قهرمان شويد.

AmirUtd
05-17-2012, 16:23
سر الکس:منتظر واکنش منچستر یونایتد در فصل اینده باشید.

سر الکس که هنوز تو شوک اتفاقات روز اخر لیگ و قهرمانی همشهری ها است پافشاری میکند که یونایتد فصل اینده واکنش نشان خواهد داد.

سر الکس در گفت و گویی با MUTV گفت:"ما خبر داشتیم که کوئینز پارک از سیتی جلو افتاده است.من به مایک فیلان گفتم که اگر سیتی گل مساوی را بزند انگیزه میگیرد و احتمالا برنده می شود و دقیقا هم این اتفاق افتاد.من فکر میکنم که قبل از بازی همه انتظار داشتند که سیتی راحت بازی را برد ولی ان ها کار خود را سخت کردند.کوئینز بسیار خوب بازی کرد ولی زمانی که فهمیدند بولتون بازیش مساوی شده و ان ها در لیگ می مانند تمرکزشان را از دست دادند.این خیلی ناامید کننده است.

ما هم در بازی با ساندرلند خیلی خوب بودیم.دروازه بان ان ها چندین سیو بینظیر داشت.ما چند بار توپ را به تیرک زدیم و میتونستیم هشت تا گل بزنیم .حالا که کار به تفاضل گل کشید ما فقط باید خودمان را سرزنش کنیم.ما خیلی با حریفانمان سخاوتمندانه رفتار میکنیم.

من فکر میکنم که از اینکه اختلاف 8 امتیازی را از دست دادیم ناامید هستیم ولی من نسبت به هیچ یک از بازیکن هایم احساس پشیمانی ندارم.ان ها گروهی از بازیکنان قوی و با اراده ای هستند.ان ها تمام تلاش شان را کردند.بله ان ها اشتباهاتی داشتند اما بازیکنان جوان همه اشتباه میکنند ما روی این بازیکنان سرمایه گذاری کرده ایم.این کاری است که ما ان را خوب بلدیم.ما مثل بعضی باشگاه ها نیستیم فقط بلدند خرج کنند.ما روی بازیکنانی سرمایه گذاری میکنیم که برای مدت طولانی اینجا باقی بمانند.کسانی که کاراکتر این باشگاه را می سازند ،کسانی که باعث ایجاد هیجان برای طرفداران می شوند.ما از این بازیکنانی از این دست خیلی داریم.ما در این کار خوب هستیم و همین راه را ادامه میدهیم.

جمله قدیمی است که میگوید:"اگر در کاری خوب هستید پس به ان بچسبید و ولش نکنید."

من مطمئنم که فصل اینده اخرین سال حضور گیگز و اسکولز است.البته در مورد رایان مطمئن نیستم او سن را دریبل میزند اما به احتمال زیاد فصل اینده اخرین سال پل است.ریو هم 33 ساله است.به غیر از این سه نفر ما هیچ مشکلی از نظر سن و پیر بودن نداریم.به هیچ وجه مسئله ای وجود ندارد.

بله ما میخواهیم که به ترکیب تیم مان افرادی را اضافه کنیم.کار ها در حال انجام شدن است.ما کسانی که میخواهیم را شناسایی کردیم.

ما میخواهیم مطمئن شویم که سیر تکامل منچستر یونایتد ادامه می یابد چون من 25 سال است که در این باشگاه حضور دارم و باید یک استاندارد مشخصی را حفظ کنم ما باید همیشه در حال رقابت برای کسب جام ها باشیم.

ما همیشه نمیبریم اما همیشه در کورس قرار داریم این ها به لطف تیم پزشکی ، تیم فنی مان _ رنه ،مایک و اریک استیل ان ها فوق العاده هستند _ و تمام افراد دیگری که در بخش انالیزوری ،استعدادیابی و علوم ورزشی ما را همراهی میکنند است.

ما هیچ مشکل مادی نداریم.جالبه امروز یکی از روزنامه ها نوشته بود که _ البته من خودم نخواندم یکی بهم گفت ما باید میلیون ها پوند خرج کنیم.مثل اینکه فراموش کردند ما 89 امتیاز گرفتیم !

ما میدانیم که سیتی به پرداخت مبالغ زیاد برای خرید بازیکن و دستمزد های احمقانه ادامه میدهد اما ما هیچ کاری در این مورد نمیتوانیم انجام دهیم.ما سعی میکنیم که بازیکنان را با دلایل درست جذب خودمان کنیم.البته که ما پول خوبی هم به بازیکنان میدهیم ما این قسمت از کار را فراموش نکردیم.

اما ما کاری که خوب بلدیم انجام دهیم را انجام میدهیم و به همین روش هم ادامه میدهیم."

feri71
10-17-2012, 23:26

این عکسو دیدم و حیفم اومد که اینجا نذارمش
هر کی زودتر اسم همه رو گفت برندست lol:-

feri71
05-12-2013, 17:33
فرگوسن هم از منچستر رفتنی شد...
اتفاقی که میتونه تکان دهنده ترین خبر فوتبالی این چند سال اخیر باشه. به شخصه اون روز اول اصن نمیتونستم باور کنم که این خبر صحت داره. حالا هوادارای منچستر که ممکنه حتی چند هفته طول بکشه تا بتونن هضمش کنن!!
همه ناراحتی ها به این دلیله که هوادارا به این اسکاتلندی عادت کردن و اکثریت فوتبالدوستان حتی فوتبال رو بدون این مرد تا حالا ندیدن ، وگرنه احتمال اینکه رفتنش اختلال بزرگی در این باشگاه پدید بیاره بعیده. منچستر باشگاهی نیس که سازماندهی خودشُ با یه تعویض مربی از دست بده. انتخاب مویس هم بسیار هوشمندانه بود چرا که طرز کارش خیلی شبیه به خود فرگوسن هست. از این لحاظ دارم میگم که هر دو اساس کارشون بازی دادن به استعداد های جوان هست. نتایجی که مویس در این سالها در اورتون گرفت هم به نسبت امکاناتش خیلی خوب بود.

Saeid~Barca
05-12-2013, 17:50

این عکسو دیدم و حیفم اومد که اینجا نذارمش
هر کی زودتر اسم همه رو گفت برندست lol:-

این عکس فوق العادست و نشانه بزرگی باشگاه منچستر یونایتد و الکس فرگوسنه .

منم باورم نمیشد که این طور ناگهانی فرگوسن از یونایتد بره چون هر فصل شایعاتی در مورد خداحافظیش توی رسانه ها پخش میشه و اون هم تکذیب میکرد
ولی این بار دیگه واقعا داره خداحافظی میکنه ویکم عجیبه که بخوایم یه مربی دیگه رو روی نیمکت یونایتد ببینیم .
من فکر نمیکنم با این فوتبال امروز دیگه مربی بتونه سالهای زیادی رو روی نیمکت یک تیم بشینه و انقدر هم موفق باشه .
واقعا واسه عاشقای یونایتد ارزش داره که حتی بلیط 3000 پوندی بازی امروز تیم فرگوسن رو بخرن تا بازی آخر این مربی رو از ورزشگاه ببینن .

AL1reZA
05-12-2013, 19:02
یونایتد بدون پدر شد

منچستریونایتد بدون فرگی؟ واقعا برای من معنی نداره چون نمی تونم تصورش کنم. از موقعی یادمه این مربی افسانه ای در یونایتد بوده و واقعا عملکردش عالی بوده و حالا که دیگه از یونایتد جدا شده برای من و بقیه طرفداران واقعا سخته. فرگی بهترین و وفا دار ترین مربی بود که در تمام عمرم دیدم حیف که دیگه نداریمش

تنها حرفی که می تونم بزنم اینه که ایشالا همیشه موفق و سربلند باشه و از تمام زحماتی که واسه تیم کشید ممنونم.

GOLL
05-12-2013, 20:34
عنوان خداحافظي الكس فرگوسن اصلا جالب نيست ،اما روز خداحافظي هم وجود داره ...
مربي مثله فرگوسن سالها ميتونه فوتبال رو به همه تدريس كنه و حتي الگوي مربي هايي باشه كه ميخوان بازيكنهايي مثه فرگوسن تحويل بدن
خيلي ها تو فوتبال جهان تاثير گذار بودن و هنوز هم فوتبالي ها به دنبال يادگيري از اونها هستن كرايف ،مارادونا ،رونالدو
باشگاه منچستر تحت نظر اين مربي به كهكشان فوتباليستها تبديل شد و هيچ وقت ادعايي در اين زمينه نداشت و هدفش فقط فوتبال بود ،برخلاف مربي هاي ديگه اي كه با يه قهرماني به فكر پايان دوران مربيگريشون هستن و يا در رصد تيم هايي كه به دنبال يه جام هستن!
پرچم قرمز منچستر نماد اين مربي بود..
فرگوسن هميشه تو تاريخ فوتبال جهان بي نظير ميمونه

- میزان پیام ها ی تشکر از فرگی در شبکه های اجتماعی نقاط مختلف جهان!

("_")
05-12-2013, 23:07
تصمیم خدافظی تو اوجش عالی بود
نه مث بازیکنای ما...
اینحوری

omid2
07-19-2013, 18:37
اینم به افتخار رئیس
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

42d3e78f26a4b20d412==