PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلایل جایگاه کنونی فوتبال ایران چیست؟ راهکار شما چیه؟

Derby
01-29-2011, 20:42
به نام خدا

موصوع بحث: دلایل جایگاه کنونی فوتبال ایران چیست؟ راهکار شما چیه؟
در حال حاضر تیم ملی فوتبال ایران در شرایط خوبی به سر نمی بره.عوامل مختلفی می تونه باعث این جایگاه ما باشه. اینکه آیا ما افت کرده ایم؟ آیا تیم های دیگه به شدت پیشرفت کرده اند و ما از این قافله عقب موندیم؟ اینکه آیا پتانسیل فوتبال ما همینه و نباید بیش از این انتظار داشت ؟ اینکه نتایج کنونی فوتبال ما قربانی اتفاقات طبیعی فوتباله ؟ و یا هزاران دلیل و علل دیگه ای که قابل بحثه رو اینجا مطرح خواهیم کرد.
در مطالب ارسالی خودتون می تونین به صورت تیتروار عوامل رو بگین و از آنجایی که انتقاد بدون ارائه راهکار هیچ گاه یک انتقاد منصفانه محسوب نمیشه سعی کنید که راهکار خودتون هم برای بهتر نتیجه گرفتن تیم ملی فوتبال ایران مطرح کنید.
حتمآ اطلاعیه این بخش رو مطالعه کنید تا مطالبی که ارسال می کنید حذف نشن.
با تشکر از همکاری و مشارکت شما

mamaliver
01-29-2011, 22:02
به نظر دلايل مختلفي داره

مدريت : هميشه كوتاه مدت و بي برنامه و از هم گيسخته است .

برنامه ريزي : زير صفر . ما بايد چشم انداز داشته باشيم

نوع نگرش به فوتبال : واقعا حرفه اي نيست ، سنتي و فردگراست (اين هم به خاطر نوع ارزش ها در ايرانه كه توي همه چيزمون رخنه كرده از جمله فوتبال)

مربي و عوامل فني : تك و توك مربي هايي مي آيند كه مي تونند حرف جديدي داشته باشند اما متاسفانه به دليل پايين بودن سطح دانش عوامل فني موفق نمي شوند (رمز موفقيت در گرگ بودنه = قلعه نوعي )

و...

feri71
01-29-2011, 23:12
فک میکنم مهمترین دلیل افت فوتبال کشورمون نداشتن یه برنامه ریزی طولانی مدته. وقتی که پارسال با کره مساوی کردیم و جام جهانی نرفتیم باید از همونجا به فکر یه برنامه ریزی درست برای جام جهانی 2014 می بودیم اما همش به فکر قهرمانی در جام ملتهای آسیا بودیم. استفاده از بازیکنایی همچون علی کریمی 32 ساله و فرهاد مجیدی 34 ساله درطول این یه سال و خورده ای نشان از این بود که هدف ما فقط و فقط جام ملتهاست. آیا این دو بازیکن در جام جهانی 2014 هم شرایط فعلی خودشون رو دارند؟میانگین سنی تیم ملی بزرگسالان برزیل بعد از جام جهانی آفریقای جنوبی ملاحظه می کنید که تا چه حد جوان شده.چرا؟ چون اونها دارن آینده نگری میکنن و این تیم جوان تا چهارسال دیگه تبدیل به تیمی پخته و باتجربه میشه.
یه مسئله دیگه به نظر من این هست که با توجه به شرایط فعلی و شناختی که از مربیان ایرانی داریم آوردن یه سرمربی نامدار خارجی میتونه مفیدتر باشه. مثلا علی دایی به دلیل اختلافاتش با علی کریمی علیرغم شایستگی های این بازیکن به تیم ملی دعوتش نمی کرد یا قطبی هیچوقت مازیار زارع یا شیث رضایی رو به تیم ملی دعوت نمی کرد درحالی که بارها بازیکنانی که به مراتب سطح بازیشون از این دو کمتر بود به تیم ملی دعوت شدند. مطمئنا یه مربی خارجی چون قبلا اینجا نبوده به همه ی بازیکنا به طور مساوی نگاه میکنه و بازیکنایی رو که واقعا شایسته هستن به تیم ملی میاره.

hamedss
01-29-2011, 23:28
این خانه از پای بست ویران است

فقط و فقط مدیران بی کفایت و نالایق عامل وضع فعلی فوتبال ماست و انتخواب این مدیران نا لایق و بی کفایت فقط و فقط ورود سیاست به عرصه ورزش این مملکته

تنها راهکار نجات بخش فوتبال این کشور دخالت نکردن سیاسیون و سپردن سکان فوتبال این کشور به فوتبالیهای با تجربه و کار کشته و تحصیل کرده فوتبالمون که کم هم نیستن تا اونها بتونند با برنامه ریزی درست و بدون دخالت سیاسیون و بدور از ملاحظه کاری فوتبال ایران رو از این عقب موندگی و سردرگمی نجات بدن

Derby
01-30-2011, 00:41
درباره این موضوع اگه بخواهیم حرف بزنیم یک کتاب هم میشه نوشت !

اما خب من یک کم نظرم متفاوته و فکر نمی کنم که یکی 2 عامل باعث شده که فوتبال ما الان اینجا باشه.فکر می کنم یک سری عوامل متعدد دست به دست هم داده تا الان اینجا باشیم

دوست دارم بحث رو جور دیگه ای باز کنم و با یک سئوال برسم به یه مسئله
سئوال اینکه آیا ما قبلآ مگه برنامه ریزی داشتیم که توی سال 98 بهترین تیم تاریخ فوتبالمون رو ساختیم؟
فدراسیون های قبلی مگه کار خارق العاده ای می کردن؟ مگه ما توی دوره های پیش به المپیک رسیده بودیم که حالا واسه نرسیدنش به چشم فاجعه نگاه می کنیم؟
پاسخ این سئوالات همگی نه هست ! ما هیچ وقت برای فوتبالمون برنامه ریزی مدون نداشتیم , اتفاقآ توی سالهای اخیر هم پول بیشتری خرج می کنیم هم لیگ نیمه حرفه ای راه انداختیم و هم بیشتر به فوتبال می پردازیم اما چیزی که باعث شده بود اون سالها نتیجه می گرفتیم و الان نمی تونیم نتیجه بگیریم استعداد فوق العاده ایرانی ها در فوتبال بوده
مشکل اصلی ما اینه که اتفاقآ برنامه ریزی داریم اما برنامه ای که ریختیم مطابق با شرایط فوتبال ما نیست
وقتی کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی بشن الگوی ما و بخواهیم هی اونها رو با خودمون مقایسه کنیم حاصل کار می شه این
بگذارید طور دیگه ای منظور خودم رو برسونم. در سال 98 اگه از 100 جوون فوتبالیست ایرانی می پرسیدیم که فوتبال رو از کجا شروع کردید 99% می گفتن از زمین های خاکی . الان نقش زمین های خاکی در فوتبال ما چیه؟
اومدیم این زمین ها رو خراب کردیم و توی هر شهر چند تا پیشکسوت فوتبال جمع شدن مدارس فوتبال راه اندازی کردن و یه سری کت و شلوار تن کردن و به اسم کارشناس و استعدادیاب و طرح آسیا ویژن و این جور چیزا راه انداختیم و تیشه به ریشه فوتبال خودمون زدیم.
اومدیم زمین های خاکی که جای شکل گیری 99% فوتبالیست های تکنیکی خودمون هست رو خراب کردیم و سیستم کشورهایی مثل آلمان و ژاپن و ... رو جایگزین کردیم. اما ای کاش اگر می خواستیم این کار رو کنیم برنامه اونها رو کامل اجرا می کردیم نه اینکه فقط قیافه زمین ها شیک بشه و لباس های بچه ها یک دست بشه و...
توی کوچه و خیابون همه شهرهای ایران تیرک های دروازه دیده می شد و کودکان و نوجوانان ایرانی اونجوری فوتبال رو یاد می گرفتن
حرف من این نیست که حرفه ای کردن و شکل دادن و تصحیح کردن رورش استعدادها اشتباهه بلکه حرف من اینه که بد اجرا کردن یک برنامه مشخص از اجرا نکردنش بهتره.
اگه می گذاشتیم همون روال طی می شد خیلی بهتر از این بود که اینجوری برنامه رو اجرا می کردیم
حالا تفاوت بین نوع اجرای برنامه ها در کشوری مثل ژاپن و ایران رو ببینیم

در ژاپن :
علاقمند به فوتبال تا سال 88 به اون صورت نبود و این کشور با ساختن برنامه های انیمشن و .... مردمش رو به فوتبال علاقمند کرد.
بعد از این مرحله نوبت به استعداد یابی بود و متخصصین فوتبال برزیلی توی ژاپن شروع به استعدادیابی کردند و در کنار مربیان استعدادیاب بومی فوتبالیست های آینده خودشون رو پیدا کردند.
استفاده از بهترین مربیان پایه و ایجاد بستر و امکانات مناسب و 100% حرفه ای به همراه تمرینات تکنیکی و تاک تیکی روی بازیکنها بستر رو برای ایجاد فوتبال حرفه ای آغاز کردند
حالا نوبت ایجاد یک لیگ منظم و حرفه ای بود.البته حرفه ای یعنی اینکه همه چی حرفه ای باشه. نگاهی به قراردادهای تیم های ژاپنی با بازیکنها بیندازیم تا ببینیم که چقدر به آینده نگری اعتقاد داشتند.قراردادهای بلند مدت با بازیکنان تیم های باشگاهی که توی کشور ما دیده نمیشه
آوردن بازیکنان برزیلی در کنار فوتبالیستهای خودشون بازیکنان جوون ژاپنی رو با تجربه کرد.
میزبانی جام جهانی ! ژاپنی ها تازه امکانات سخت افزاری مثل استادیوم و ... رو مدرن کرده بودند و این امکانات در حدی بود که اونها می تونستند به همراه کره جنوبی اولین کشورهای آسیایی برگزار کننده جام جهانی باشند.

در ایران:
استعدادیابی و پرورش استعدادها به گردن مربیانی بود که جایگاهی از لحاظ تجربه و ... نداشتن
دروازبان معروف تیم ملی مدرسه فوتبال می زد و توی اون هافبک و مدافع پرورش می داد !
توی هر شهر خلاصه یکی 2 تا چهره فوتبالی پیدا می شد که اسم و رسمی داشته باشه و یه زمین چمن کرایه کنه و لباس یک دست بده به بچه ها یه تبلیغات وسیع در سطح شهر کنند تا هر کی دوست داره و پول داره بتونه بیاد توی این مدارس فوتبال و توپ رو از بین مانع هایی که مربی فوتبال چیده رد کنه . این هم کلاس فوتبال !
برنامه های تلویزیونی ساخته شد که موضوع بیشتر اونها فوتبال بود و پرطرفدارترین برنامه تلویزیونی ورزشی ایران بخش آنالیز بازیها رو حذف کرد ! و هفته ای چندین ساعت به ایجاد تنش بین بازیکنها , تیم ها و ... می پرداخت .البته بهونه اونها واسه این کار این بود که در برنامه های دیگه این کار یعنی آنالیز بازیها انجام میشه .جالب اینجاست که در همه برنامه های اینو می گن که ما به حواشی می پردازیم در بقیه برنامه ها به آنالیز بازیها پرداخته میشه.
خب اینها همه باعث خواهند شد که وجود بار فنی در تیم ها ارزش محسوب نشه و مدیران تیم ها مجبور باشند برای خودنمایی از بودجه بیت المال استفاده کنند و هر سال ببینیم که هر تیم بیشترین تغییر ممکن رو در کادر فنی و بازیکنان انجام بده و همه به دنبال نتیجه باشند.
و حالا همون برنامه های تلویزیونی خوشحال و خرسند از اینکه سوژه ای مناسب برای حمله به اشخاص پیدا کردند و اینجوری به قول یک برنامه طنز مردم خوششان می آد و بیننده جذب میشه و sms زیاد می شه و در آمد بالا می ره :ohum:
خلاصه همه چی دست به دست هم داد تا در طی 10 - 12 سال نه بتونیم برنامه کشورهایی که موفق بودن رو درست اجرا کنیم مضاف بر اینکه همون زمین های خاکی و فوتبال مدارس و خلاصه همون کانون های پرورش استعداد هم از دست دادیم و به قول معروف از اینجا رونده و از اونجا مونده ......
خدا کنه اگه قراره برنامه ها اینجوری اجرا بشه همون بهتره که نشه و بچه های ایرانی اینقدر استعداد دارن که از همون زمین خاکی ها برسند به بایرن مونیخ و هامبورگ ..... :ohum:

AlexDelpiero
01-30-2011, 11:26
ت.ی ایران یه چیزی که به نظر باب داره میشه اینه که کم کم قیافه بازیکنا هم داره میشه یکی از توانایی های فردی فوتبالیست و من با جرئت میگم کم کم داره استعداد یابی هم یه چیز سوری میشه ! توی فوتبال ما بیشتر بازکنا هدفشون فوتبال نیست بلکه شهرت و پول هدف اصلی هست ! خب وقتی که تا میتونن پول به خورد بازیکنان میدن و اصلا هم روی بار فنی بازیکن توجهی ندارند بازیکن میبینه که داره مفت مفت پولشو میگیره و حتی اگر بدترین بازیکن هم باشه اون پولی که باید رو بهش میدن ! این از نظر مالی که من معتقدم همین پولی که بیخود وبی برنامه داره به فوتبال مملکت ما تزریق میشه از عوامل اصلی هست ! شاید بگین بازیکنان اروپایی هم پول زیادی میگرن ! درسته ولی اونا هم افت داشند ام اندازه ایران محسوس نبوده ! بازیکن ایرانی متآسفانه جنبه نداره !
از یه طرف به قول حامد مدیران فوتبال ما هیچکدومشون از فوتبال حالیشون نیست ! واینا همه برمیگرده به جنبه 30یا30 که متأسفانه از پیشروی بیشتر پرهیز میکنیم ! :shogh:
عدم ثبات مدیران ، فوتبال ناپاک ، حضور دلالان ، وارد شدن فوتبالیست ها به هنر ، فرهنگ متزلزل حالا حاضر ایران و خیلی چیزهای دیگه روی فوتبال ما تآثیر میذاره ! وقتی به قول خداداد بازیکن تیم تا ساعت 2 و 3 شب قبل از بازی مشغول کشیدن قلیان هست یا داره توی پارتی فعالیت فیزیکی میکنه :sooot: چه انتظاری داریم ! اگر به حرف های لژیونر های خودمون که تو اروپا بازی میکنند توجه کنیم و قوانین اونجا رو با قوانین اینجا مقایسه کنیم خیلی راحت و بی هیچ مشکلی نتیجه گیری میکنیم !

footballking12
01-30-2011, 12:10
درباره این موضوع اگه بخواهیم حرف بزنیم یک کتاب هم میشه نوشت !

اما خب من یک کم نظرم متفاوته و فکر نمی کنم که یکی 2 عامل باعث شده که فوتبال ما الان اینجا باشه.فکر می کنم یک سری عوامل متعدد دست به دست هم داده تا الان اینجا باشیم

دوست دارم بحث رو جور دیگه ای باز کنم و با یک سئوال برسم به یه مسئله
سئوال اینکه آیا ما قبلآ مگه برنامه ریزی داشتیم که توی سال 98 بهترین تیم تاریخ فوتبالمون رو ساختیم؟
فدراسیون های قبلی مگه کار خارق العاده ای می کردن؟ مگه ما توی دوره های پیش به المپیک رسیده بودیم که حالا واسه نرسیدنش به چشم فاجعه نگاه می کنیم؟
پاسخ این سئوالات همگی نه هست ! ما هیچ وقت برای فوتبالمون برنامه ریزی مدون نداشتیم , اتفاقآ توی سالهای اخیر هم پول بیشتری خرج می کنیم هم لیگ نیمه حرفه ای راه انداختیم و هم بیشتر به فوتبال می پردازیم اما چیزی که باعث شده بود اون سالها نتیجه می گرفتیم و الان نمی تونیم نتیجه بگیریم استعداد فوق العاده ایرانی ها در فوتبال بوده
مشکل اصلی ما اینه که اتفاقآ برنامه ریزی داریم اما برنامه ای که ریختیم مطابق با شرایط فوتبال ما نیست
وقتی کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی بشن الگوی ما و بخواهیم هی اونها رو با خودمون مقایسه کنیم حاصل کار می شه این
بگذارید طور دیگه ای منظور خودم رو برسونم. در سال 98 اگه از 100 جوون فوتبالیست ایرانی می پرسیدیم که فوتبال رو از کجا شروع کردید 99% می گفتن از زمین های خاکی . الان نقش زمین های خاکی در فوتبال ما چیه؟
اومدیم این زمین ها رو خراب کردیم و توی هر شهر چند تا پیشکسوت فوتبال جمع شدن مدارس فوتبال راه اندازی کردن و یه سری کت و شلوار تن کردن و به اسم کارشناس و استعدادیاب و طرح آسیا ویژن و این جور چیزا راه انداختیم و تیشه به ریشه فوتبال خودمون زدیم.
اومدیم زمین های خاکی که جای شکل گیری 99% فوتبالیست های تکنیکی خودمون هست رو خراب کردیم و سیستم کشورهایی مثل آلمان و ژاپن و ... رو جایگزین کردیم. اما ای کاش اگر می خواستیم این کار رو کنیم برنامه اونها رو کامل اجرا می کردیم نه اینکه فقط قیافه زمین ها شیک بشه و لباس های بچه ها یک دست بشه و...
توی کوچه و خیابون همه شهرهای ایران تیرک های دروازه دیده می شد و کودکان و نوجوانان ایرانی اونجوری فوتبال رو یاد می گرفتن
حرف من این نیست که حرفه ای کردن و شکل دادن و تصحیح کردن رورش استعدادها اشتباهه بلکه حرف من اینه که بد اجرا کردن یک برنامه مشخص از اجرا نکردنش بهتره.
اگه می گذاشتیم همون روال طی می شد خیلی بهتر از این بود که اینجوری برنامه رو اجرا می کردیم
حالا تفاوت بین نوع اجرای برنامه ها در کشوری مثل ژاپن و ایران رو ببینیم

در ژاپن :
علاقمند به فوتبال تا سال 88 به اون صورت نبود و این کشور با ساختن برنامه های انیمشن و .... مردمش رو به فوتبال علاقمند کرد.
بعد از این مرحله نوبت به استعداد یابی بود و متخصصین فوتبال برزیلی توی ژاپن شروع به استعدادیابی کردند و در کنار مربیان استعدادیاب بومی فوتبالیست های آینده خودشون رو پیدا کردند.
استفاده از بهترین مربیان پایه و ایجاد بستر و امکانات مناسب و 100% حرفه ای به همراه تمرینات تکنیکی و تاک تیکی روی بازیکنها بستر رو برای ایجاد فوتبال حرفه ای آغاز کردند
حالا نوبت ایجاد یک لیگ منظم و حرفه ای بود.البته حرفه ای یعنی اینکه همه چی حرفه ای باشه. نگاهی به قراردادهای تیم های ژاپنی با بازیکنها بیندازیم تا ببینیم که چقدر به آینده نگری اعتقاد داشتند.قراردادهای بلند مدت با بازیکنان تیم های باشگاهی که توی کشور ما دیده نمیشه
آوردن بازیکنان برزیلی در کنار فوتبالیستهای خودشون بازیکنان جوون ژاپنی رو با تجربه کرد.
میزبانی جام جهانی ! ژاپنی ها تازه امکانات سخت افزاری مثل استادیوم و ... رو مدرن کرده بودند و این امکانات در حدی بود که اونها می تونستند به همراه کره جنوبی اولین کشورهای آسیایی برگزار کننده جام جهانی باشند.

در ایران:
استعدادیابی و پرورش استعدادها به گردن مربیانی بود که جایگاهی از لحاظ تجربه و ... نداشتن
دروازبان معروف تیم ملی مدرسه فوتبال می زد و توی اون هافبک و مدافع پرورش می داد !
توی هر شهر خلاصه یکی 2 تا چهره فوتبالی پیدا می شد که اسم و رسمی داشته باشه و یه زمین چمن کرایه کنه و لباس یک دست بده به بچه ها یه تبلیغات وسیع در سطح شهر کنند تا هر کی دوست داره و پول داره بتونه بیاد توی این مدارس فوتبال و توپ رو از بین مانع هایی که مربی فوتبال چیده رد کنه . این هم کلاس فوتبال !
برنامه های تلویزیونی ساخته شد که موضوع بیشتر اونها فوتبال بود و پرطرفدارترین برنامه تلویزیونی ورزشی ایران بخش آنالیز بازیها رو حذف کرد ! و هفته ای چندین ساعت به ایجاد تنش بین بازیکنها , تیم ها و ... می پرداخت .البته بهونه اونها واسه این کار این بود که در برنامه های دیگه این کار یعنی آنالیز بازیها انجام میشه .جالب اینجاست که در همه برنامه های اینو می گن که ما به حواشی می پردازیم در بقیه برنامه ها به آنالیز بازیها پرداخته میشه.
خب اینها همه باعث خواهند شد که وجود بار فنی در تیم ها ارزش محسوب نشه و مدیران تیم ها مجبور باشند برای خودنمایی از بودجه بیت المال استفاده کنند و هر سال ببینیم که هر تیم بیشترین تغییر ممکن رو در کادر فنی و بازیکنان انجام بده و همه به دنبال نتیجه باشند.
و حالا همون برنامه های تلویزیونی خوشحال و خرسند از اینکه سوژه ای مناسب برای حمله به اشخاص پیدا کردند و اینجوری به قول یک برنامه طنز مردم خوششان می آد و بیننده جذب میشه و sms زیاد می شه و در آمد بالا می ره :ohum:
خلاصه همه چی دست به دست هم داد تا در طی 10 - 12 سال نه بتونیم برنامه کشورهایی که موفق بودن رو درست اجرا کنیم مضاف بر اینکه همون زمین های خاکی و فوتبال مدارس و خلاصه همون کانون های پرورش استعداد هم از دست دادیم و به قول معروف از اینجا رونده و از اونجا مونده ......
خدا کنه اگه قراره برنامه ها اینجوری اجرا بشه همون بهتره که نشه و بچه های ایرانی اینقدر استعداد دارن که از همون زمین خاکی ها برسند به بایرن مونیخ و هامبورگ ..... :ohum:
واقعا زیبا ترین نقدی بود که درباره ی فوتبال ایران دیدم.همین الانش برید به شهرستان ها ببینید چه جوانان توان مندی داریم که تو فوتبال کثیف کنونی ایران به هیچ جا نمیرسن.

mamaliver
01-30-2011, 19:17
فوتبال ايران شايد كثيف نباشه اما به نظر من مثل يه بچه شر مريض ميمونه كه بزرگ ترها به دادش نمي رسند.

بحث استعداديابي شد (كه من خودم دلم خونه) توي ايران خيلي ها به حقشون تو فوتبال نمي رسن دليل دلال پرستي و واسطه گرايي و پارتي بازي و ...

ما هيچ ارزشي واسه جوون هاي بااستعدادمون نداريم (به خصوص اونهايي كه اوضاع مالي خيلي خوبي ندارن) !

Gerrard_C
02-01-2011, 20:18
آقا مشکل مدیریت هست و بس
هر نوع مدیریتی . از مدیریت باشگاهها گرفته تا مدیریت فنی تیم ها , مدیریت فدراسیون , مدیریت تیم های ملی , مدیریت مدارس فوتبال و ....
ت ااین مدیریت درست نشه هیچی درست نمی شه. من اصلآ با این فرضیه موافق نیستم که مدیر فوتبال باید عکس با شورت ورزشی داشته باشه و از این حرفا.
آره مدیر فنی لازمه که فوتبال بدونه یا حتی مدیر باشگاه بهتر هست که اطلاعات فوتبال بدونه اما مدیریت کلان و سیاست گذاری بیشتر از اینکه فوتبال بدونه باید مدیریت بدونه
توی برنامه نود یه سری موارد رو مجید جلالی گفت که اون هم نظرش توی بخش کلان بود
البته این هم بگم این که هی بعضیا می گن سیاسی ها اومدن توی فوتبال تیم ملی نتیجه نگرفت رو من نتونستم خیلی ربطش بدم.
البته این که نباید فشار به مسئول فدراسیون بیاد قبوله اما اینکه مسئولین سیاسی فشار آوردن وضع فوتبال شد این رو نمی فهمم ربطش چیه؟
یعنی فلان مسئول می خواسته تیم نتیجه نگیره؟ یعنی مثلآ سیاسیون فشارز آوردن قطبی بشه سرمربی فدراسیون الان فرگوسن رو آورده بود؟ الان با فرگوسن قهرمان بودیم؟
بابا خود فوتبالیا با هم مشکل دارن. دیروز بازی تکراری ذوب آهن و مس کرمان بوده اون آقای ابراهیم زاده 2 سال اومده سرمربی شده فکر می کنه چه خبره نمی ره با مرفاوی خوش و بش کنه و دست بده بعد گزارشگر ازش می پرسه چرا نرفتی اول که یه مشت دلیل آبکی می آره آخرش هم می گه هر چی کمتر با هم باشیم و کمتر روبرو شیم بهتره !
فوتبالیا تا اینجوری فکر می کنند مشکل همینه. نمی خوا مبگم شخص ابراهیم زاده نقد میشه . نه این کار داره نقد میشه که چرا جو فوتبال باید اینجوری باشه که مربی ها باید بگن روبرو نشیم بهتره؟
سال های قبل مورینیو با فرگوسن به هم هر چی می خواستن می گفتن اما ندیدم آخر هیچ بازی اینا به هم دست ندن !

0825
02-04-2011, 14:07
خوب من نظرم اینه که از همه مهتر دلال بازیهایی است که تو ایران اوج گرفته...
تمام بازیکنا یا با کمک دلال به فوتبال میان یا به کمک رابط....
خیلی کم پیدا میشه که بازیکنی بدون اینا وارد فوتبال بشه و به جاهای بالا برسه...
نام بازیکنو نمی برم اما می تونم بگم حتی تو پرطرفدارترین تیمامون (استقلال-پرسپولیس) بازیکنایی هستن که به همین سبک وارد شدن...که این یک معضله....
مطمئنا مشکلات دیگه هم هست....مثلا تغییر سریع و مداوم رئیس فدراسیون یا کلا مدیران....(که mamaliver بهش اشاره کرد)
و همین باعث میشه که سرمربی تیم ملی هم به طور مداوم عوض بشه.....
یکی دیگه هم به نظر من الان تو تیم ملی بازیکنا غیرتی نیستن....سال های قبل تو تیم ملی همه متعصب بودن...مثلا کریم باقری,علی دایی,عابدزاده و ...اینا حاضر بودن جونشونم واسه تیم ملی بزارن...ولی الان بازیکنا اینجوری نیستن...
حتی خبرش در مطبوعات بود که بعضی از بازیکنا بعد از بازیهای اسیا مهمانی هایی هم میرفتن....
طبیعتا بعد از این مهمانیها نمی تونن بازیه خودشونو ارائه بدن.....
خوب اینم نظرات من بود.....
تا پست بعدی....:nishkhand:
مرسی...

shahab23
04-18-2011, 10:51
به نظره من دلیل افت فوتبال ایران یکیش عدم تعصب بازیکنهاست وعلت دیگشم پولکی شدن بازیکناست

arsham66
07-14-2011, 09:30
.مشکل این فوتبال برداشت نادرست از این ورزشه. مشکل اصلی اینجاست که فوتبالیست های ایرانی یاد گرفتن که با فوتبال میشه پولدار شد،مشهور شد و...
اینا فراموش کردن که اومدن تا با فوتبالشون بینندگانی را خوشحال کنند.اگر کمی در این فکر کنین میفهمین که مقصران اصلی خود فوتبالیست هان نه مربی،نه رییس فدراسیون.واقعا تو ذهنتون ان سوالات پیش اومده که چرا به عنون مثال ذوب آهن میتونه تا فینال آسیا بره ولی نمیتونه قهرمان بشه؟چرا تیم ملی حتی در یک تورنومنت کم اهمیت مثل جام غرب آسیا میتونه عراق قهرمان آسیا رو ببره ،به فینالم بره ولی با شکست برابرکویت حسرت بردن جام رو به دل میلیونها بیننده بذاره.تو اون بازی اونا حتی در حد لیگ دسته دو ایران هم نبودن.نباید پرسید که چرا نتونستند باید گفت که چرا نخواستند؟ مطمئن باشید که مقصران اصلی خود بازیکنان هستند.چرا کشوری که در فوتسال چهارم دنیاست در فوتبال آخره؟مگه تفاوت این دو تا در چیه؟چرا در کشوری که کشتی گیراش از لحاض فنی و فیزیکی زبانزدند فوتبالیست هاش نمی تونن توی زمین در حد استاندارد بدوند؟مگه به عنوان مثال تفاوت باریکنی مثل سرجیو راموس با هادی عقیلی ازلحاض فیزیکی چیه که هادی نمیتونه به اندازه راموس بدوه؟چرا میتونه بدوه ولی نمیخواد چون لازم نیست،چون مجبور نیست،چون اگه هادی به تیم ملی دعوت نشه کسی جایگزینش نیست پس حتما دعوت میشه و نیاز نیست دوباه خودشو ثابت کنه.این کمکاری ها و بی انگیزگی ها است که مانع پیشرفت میشه.به نظر بنده این تیم ملی هیچوقت با هیچ مربی و بازیکنی موفق نمیشه مگر اینکه یک شوک یا شوکهای اساسی یا به عبارتی طرحی نو ایجاد بشه.
و راهکار بنده اینه که برای مدتی به نشانه اعتراض مردم و رسانه ها دست از حمایت تیم ملی
بردارن و بی میلی نشون بدن.این بازیکنان باید به جایگاه اصلی خودشون (تنزل) یابند شاید در اون صورت بخوان به خودشون بیان و سهم مردم از فوتبال ملی رو درک کنن.
از شوکهای دیگه میشه ه تغییر پیراهن تیم اشاره کرد مثلا:استفاده از لباسی شبیه به لباس تیم
ملی مکزیک.

David7
07-14-2011, 12:03
منم با علی موافقم...

تو فوتبال یه چیز هست اونم دلال که همه کار میکنه...

و هیچ راه حل هم نداره...

من به شخصه کسی رو میشناسم که تو مسابقات زیر 10 سال کشور بازی کرد و به تیم ملی این رده هم دعوت شد...

ولی یه دلال از خانوادش 15 میلیون پول خواست...

به نظر شما این راه حلی داره...

:soal:

sina acm
07-15-2011, 01:01
به نظره من دلیل افت فوتبال ایران یکیشه کفاشیان

ای.بی.سی.دی
10-01-2011, 22:39
ببينيد دوستان بررسي اين مسئله خودش يک مثنوي هفتاد منه اما به طور خلاصه ميشه بهش پرداخت.چيزي که همه ما تو اين مدت ياد گرفتيم اينه که ميگيم مديريت ضعيفه/مديريت فلانه...
بله مديريت اشکال داره.اما بايد کمي ريزتر بشيم در موردش.به قول يکي از دوستان هيچ مديري دوست نداره اون مجموعه اي رو که بهش ميدن خراب کنه و هيچ مديري هم از موفقيت بدش نمياد.تا حالا به نظرم بهترين نقد رو خود حاج آقا جعفرکردش.اما اون هم کامل نبود و اشکالاتي داشت.
نسل طلايي تيم ملي ما رو که همه ميشناسن.تيم دهه90 ميلادي يا 70شمسي که به تيم 98 مشهوره!از هرکدومشون ميپرسيديد از کجا به اينجا رسيديد همه از زمين هاي خاکي و بدبختي ميگفتن.مثلا همين همشهريمون خدادا که اگه بگم چه بدبختيهاي کشيده خندتون ميگريه اصلا.حالا بپريم و بريم به يک تيم ملي ديگه تقريبا در همون دوران.برزيل.اگه شما از يکي مثل ريوالدو يا رونالدينيو هم ميپرسيديد چي شد که به اينجا رسيدي هرکدومشون داستانهايي داشتن که اشک آدمو در مياورد صدبرابر بدتر از ايرانيها(اين2تارو براي مثال گفتم.وگرنه کم نبودن)اما همونا بالاخره کشف شدن و رفتن آکادميک کار کردن تا فوق ستاره شدن.اما پتانسيل ايران در حدي بودش که همون بازيکنان هم نسل ريوالدو بازهم تو زمين خاکي ادامه دادن و تونستس حداقل تو آسيا بدرخشن.فکر کنيد اگه آکادميک کار ميکردن چه وضعي داشتيم ما.حتي ميشه گفت پر پتانسيلترين کشور جهان ما هستيم.مهدوي کيا گفتش اگه ايويچ تاخود جام جهاني ميموند ميتونس بالا ببره از گروه و اگر چند سال ميبود اندازه چند دهه جلوتر بوديم.خوب اين خودش نشون دهنده توانايي ايرانيه.وقتي که کسي کمترين آموزش اصولي و آکادميک رو داشته اما با آموزشهاي يک مربي سطح متوسط(رو به بالا)بتونه چنين پيشرفتيو بکنه خودش گوياي همه چيزه.همين ژاپن چقدر زحمت کشيد تا تونست به اينجا برسه.زحمتي که اگر نصفش براي ايران کشيده ميشد ميتونست چند کلاس بالاتر از آسيا و استراليا تو جهان شناخته بشه.
ايران به هيچ وجه چيزي کمتر از اروپا نداشت در استعداد.مثلا پرتغال هيچوقت در اين زمينه نميتونست به ايران برسه.اگه پرتغال يه رونالدو تحويل داد ايران کريمي و چه بسا اگر ميشد از کريمي بهترهاش هم بيرون ميداد.از نظر تکنيک فردي وجودي در بازيکن ايران بالاتر بود اما چي باعث ميشد که کريس رونالدو تو بازي با ايران بياد تو محوطه جريمه ما روپايي بزنه و با اون فضاحت و ترس و لرز ايرانيا بازي رو دنبال کنن.يا اسپانيا.براي رسيدن به چنين روزي نزديک به دو دهه کار کرد.شوخي نيست.2دهه!!!براي داشتن چنين استعدادهايي که ايران بو طور طبيعي داره.
بدون شک فوتبال ما سبک ذاتيش به برزيل شباهت داره.از نظر پر ستاره بودنش.از نظر طرز فوتبال کردنش.از نظر شروع کار ستاره هاش.و از جهات مختلف.
برزيل رو همه به عنوان مهد فوتبال قبول دارند و نابترين استعدادها رو تو اونجا دنبالشن.پس ديگه بايد مديرانشون و کلا خود برزيلها دست رو دست ميذاشتن و ميگفتن چون ما به حق بهترين استعدادها رو داريم و هرروز در گوشه و کنار خيابان استعدادها خودشون رو نشون ميدهند ما کاري لازم نيست بکنيم و...
ولي همه ميدونن واقعيت طور ديگه اي هستش.در حال حاضر برزيل داراي قويترين کارشناسان و آکادميهاي فوتباله.طوري که ژاپن با اون پيشرفتگيش هنوز بازکناي جوونش رو ميفرسته آکادميهاي اونجا.يه زماني باشگاهي مثل بارسا ميامد و استعدادهاي مثل رونالدينيو رو از کنار خيابون به بارسلون و آکادميش ميبرد حالا خو برزيليها اين آکادمي رو دارند.اينو بدونيد اگه از همون اولش هم برزيل فقط ميخواست رو استعداد خالي تمرکز کنه و از آکادميها و پايه دست بکشه وضعش از ما خيلي بهتر نبود.
ميرسيم به حرف حاج جعفر خودمون.فوتبال بازي کردن در کنار خيابون بد نيستش و عاليه اما تا يه حدي خوبه.از اون حد به بعد فقط و فقط ضرره.باشگاهها و آکادميها لازمن.همون تيم98 اگه بازي با استراليا تو برگشت رو نگاه کنيد.علي دايي رو ميبينيد که چه طرفداراش چه دشمناش ميگن اوجش بوده اونجا اما خوب ريز بشيد ميبينيد در حد محلات هم بازي نميکرد.(قصد توهين نيست.فقط مثال زدم.تو اون بازي کم نبودن از اينجور بازيکنا)توپ که به دستش ميرسيد چه وقتي که مساوي بوديم چه وقتي که عقب بوديم کلشو مينداخت پايين مستقيم ميرفت جلو و هميشه هم توپپو از دست ميداد.به قول شاهرودي چند وقت پيش گفت که تو اون بازي به دايي گفتم:علي تو ناسلامتي تو بوندسليگا بازي ميکني.اين چه وضعشه.
تقصير شخص دايي نبود.اينجور سبک بازي از نتايج بازيهاي خيابونيه که ثمرشو همينه.اين سبک حتي بدرد 98 هم نميخورد.بدرد دهه هاي قبلش ميخورد.اما به قول جعفر همين آکادميهاي نصفه نيمه ببينيد که چه نتيجي به بار داشته.من استقلاليم اما اينجا بحث کل کل نيست ولي خداييش همه خوب دقت کنيد:الان از همون آکادمي که استقلال داشت و داره چه نسلي بيرون آمدن؟جباري.تيموريان و...
چرا اين بازيکنا رو بيرون داد چون وضعش نسبت به بقيه آکادميهاي کشور بهتر بود اما با استاندار فاصله داره هنوز ولي مثل يک آزمون خطا و جايزه بود که اگه يک کم رو اصول بريم نتيجه اش رو هم ميبينيم که به قولي جايزه استقلاليها همين بازيکناي امروزشه.
فوتبال خيابوني و زمين خاکي تا يک سني و جايي خوبه بعدش ديگه بايد حتما استعدادها پرورش پيدا کنن نه اينکه کامل سنين نوجوانيشون تا17يا18سال رو بگذرونن تو خاکي.
اما يه دليلي که کمتر بهش پرداختن در هدر رفتن ستاره ها جدي نگرفتن فوتبال و ترس از آيندس.
مثلا زياد بودن استعدادهاي نابي که تو خانواده متوسط يا نيمه مفرح و مرفح بودن اما خانواده ميگه آخه فوتبال هم شغل شد؟برو دنبال یه کار درست حسابی و...
همچنین معدود استعدادهایی هم که راهشونو تو فوتبال ادامه میدن متسفانه به علت وجود دلال خیلی هاشون نمیتونن برسن به جایگاهی که حقشونه.دلال از رسیدن با استعدادها به جاهای خوب فوتبال جلوگیری میکنه.واسه همین که آکادمی رسمی یه باشگاه مثل استقلال هرچند با مشکلاتش ولی بازهم ارزشش هویدا میشه

mortezarm
10-01-2011, 22:59
چندتا دلیل اصلی داره که خیلی میشه در موردشون حرف زد
1.سیاست
2.غیرت
3.پول
به نظرم نسل جدید بازیکنا با تربیت فوتبالی لازمه نه با هر تربیتی
و به امید شایسته سالاری مخصوصا تو مقاطع پایه

mamaliss
10-02-2011, 00:08
به نظره من دلیل افت فوتبال ایران یکیشه کفاشیان

من هم با این دوستمون موافقم .
علت افت فوتبال ما فقط و فقط کفاشیان و دار و دسته اش هستند . والسلام

کفاشیان حیا کن این فوتبال و رها کن

sina acm
10-04-2011, 12:02
کفاشیان تاکی میخواد درس عبرت بگیره خدا میدونه

Fc Bayern München
01-19-2012, 22:15
به نظر من علت اصلی بازیکنان هستند................
اگر بازیکنان همون طوری که برای باشگاه خود ارزش قائلند برای تیم ملی ارزش قائل بودند اوضاع تیم ملی این نبود.................
دلیل بیاورم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برای مثال لیونل مسی...............
اگه اونقدر که برای بارسلونا ارزش و احترام می ذاشت ، برای تیم ملی همین کارو می کرد باور کنید الآن آرژانتین بیشتر از برزیل جام آورده بود.........
مهم بازیکنان هستن که برای تیم ملی ارزش قائل نیستن..............
entezar::

pooyan_wenger
01-20-2012, 01:50
سلام بر همه

علت اصلی نبود ثبات مدیریت است.. وقتی میرن میگن آقای مدیر مسئولیت غرب آسیا رو ازمون گرفتن در جواب آقای مدیر:hehehe::hehehe::hehehe::hehehe::hehehe:( فقط خنده).. میگن آقای مدیر سهمیه آسیا پرید در جواب آقای مدیرmas:-mas:-mas:-(باز خنده) خب وقتی مسئولین زیربط میبینن رییس خوش خنده ای دارند تمام مشکلات رو به خنده میگیره اوهها هم میگن ما هم به فوتبال بخندیم و بیشتر از این به این فوتبال نباید دلبست و انتظاری داشت:gahhr::gahhr::gahhr:

راه کارش اینه که مدیران با تعصبی مثل دادکان و امثال ایشان بیان در مصدر قدرت و باعث ایجاد تعصب در تیم های ملی و باشگاهیمون شوند مثل جام جهانی 2006 آلمان با چه روحیه ای رفتیم در اوج سختی باز:shogh:
موفق باشید

Abdollah 202
02-09-2012, 13:28
کلا تیم ملی ما از بالا بالا ها خرابه !!!!!
من یک جای دیگه هم گفتم و اینجا هم میگم
ببینین من بازم ژاپن رو مثال میزنم
ژاپنی ها تا همین ده پونزده سال پیش میترسیدن با ایران بازی کنن اما الان این تیم ملی ماست که از بازی با ژاپن میترسه
واقعا چرا؟
چون ژاپنی ها رو تیم پایه شون تمرکز کردن و نو جوانانشونو قوی کردن و کم کم اونها اومدن تو تیم ملی و تیم ملی ژاپن قوی شد.
پس باید اون بالا بالا های تیم ملی ایران باید به فک نوجوانان ایران باشن و باید رو اونا سرمایه گذاری کنن و به نظر من اینجوری خیلی بهتره و اگه این کار رو با دقت انجام بدن تیم ایران تا ده سال دیگه تیم قدرتمندی میشه و مث ژاپن میتونه تو دنیا هم حرفی واسه زدن داشته باشه.

UNCO
04-29-2012, 12:10
مدیریت فوتبال در ایران کاملا کهنست.
وقتی فکر حرفه ای بشه پیشرفت حاصل میشه . . .

حمید7
07-28-2012, 12:49
همش به خاطر پارتی بازی هستش به همین خاطر جوونایی که خوب بازی میکنن به تیم ملی دعوت نمیشن

Bahador~2B
09-01-2012, 20:44
بدبختی فوتبال ما تزریق الکی و بیخود پوله.
چرا؟ چون فوتبالیستهای ما بی ظرفیتن.
شما فوتبالستهای اروپایی رو مقایسه کنید با این فوتبالیست نماهای ما تو ایران،اونا پول شاید واسشون مهم باشه ولی جونشون رو هم واسه ارتقاء فوتبال شخصی و در مرحله بعد ملی و باشگاهیشون میدن.
اما تو ایران اول آخره این فوتبال شده پول.
این هم کیفیتی که هممون داریم میبینیم،فوتبال بکش زیرش،به قول قدیمیا فوتبال علی اصغری.
به امید روزی که ما هم فوتبالی سالم مثل همین ژاپن یا کره خودمون،حداقل داشته باشیم ...:khahesh:

Shaghayegh-ss
09-02-2012, 14:46
مشكل ما اينه كه دلمون نميخواد به جوونا اعتماد كنيم همش بازيكناي بالاي سي سال و كهنه كار كه يه روزي خوب بودن ولي ديگه مثل قبل نيستن بازيكناي اسم و رسم دار بي كيفيت همين جوونا هزار برابر بهتر از اين ستاره هاي كاغذي هستن

Alex Dlpiero_10
09-05-2012, 19:46
ما بازیکن های خیلی خوبی در لیگ برتر ایران داریم!

بازیکن هایی مثل فرهاد مجیدی یا آرش برهانی که یادعوت نمیشن یا خودشون نمیان!

مدیریت ضعیف دلیل دوم این افت فوتبال ایرانه و همینطوری بازیکن های قدیمی کهنه سه دوساله!تیم ملی الان به بازیکنهایی مثل آرش افشین نیاز داره چه در تیم امید چه در تیم ملی الان هیچ تیم جهانی الان بازیکنی به سن علی کریمی در تیم ملی خودش نداره! ما باید مدیرتومن رو تقویت کنیم! بازیکن های جوون رو در تیم ملی بیاریم! و بازیکنان برتر لیگ رو زیر نظر داشته باشیم.

Reza29.4
09-13-2012, 10:27
ددلیل اینکه فوتبال ما تو این جایگه قرار داره فقط خندهای کفاشیان و دزدی های همه ی مسئو لان هستش رک .ساده گفتم هرکی میخوات ناراحت بشه بشه. واقعیت تلخ البته دلایل دیگر هستش اما اینا اصلیها هستن

mehdi30100
09-13-2012, 12:01
تنها راهش اینه تعطیل کنیم 2 سال و از پایه تیمارو قوی کنیم.اونوقت میشیم قدرت اول آسیا

manhunt
09-13-2012, 12:07
دلیلش استفاده از مربیه خارجیه

که باعث میشه به فوتباله پایه و جوانان توجهی نشه

وقتی یکی مثه برانکو و کیروش میان ایران

واسشون فقط مهم موفقیته و میان از بازیکنای پیر و باتجربه استفاده میکنن

ریسک نمیکنن به جوونا اعتماد کنن

همین ۴تا جوونم صدقه سریه دایی که اعتماد کرد

omid2
09-13-2012, 16:56
تیم ملی ما اینجور سرش در اومده بخاطر اینه که سیاست وارد فوتبالمون شده و از تیمهای باشگاهی شروع شده و گریبانگیر تیم ملی شده ، اول باید سیاست رو از فوتبال جدا کرد و بعد باید یه مربی کار بلد و خوب پیدا کرد ، باید یه مربی پیدا کرد که با فوتبال ایران اشنایی داشته باشه و فقط تکیه به بازیکنان نامدار و بزرگ نکنه و به همه جوونها میدون بده ، برای پیشرفت تیم ملی باید بعد از جام جهانی شروع به جوون گرایی کرد و کسانی مثل نکونام و نوری و عقیلی و..... از فوتبال ملی محو بکنیم

dana77
09-20-2012, 23:10
با سلام
باور کنید دلیلش استفاده از مربی خارجیه
به خدا اگه امیر قلعه نوئی و یا علی دایی سرمربی بودند از همین الان رفته بودیم جام جهانی :ey babaaa:

R O N A L D O
09-20-2012, 23:51
من میگم مشکل هم از هواداراس هم از بازیکنا مثلا وقتی یه بازیکن بزرگ رو مربی رو نیمکت میشونه از اول بازی هوادارا شروع می کنن به اعتراض بازیکنم شروع می کنه به اعتراض و جنجال علیه مربی چه هوادارا چه بازیکنا همشون باید حرفه ای عمل کنن

omidehsani17
09-20-2012, 23:04
بنظرم استفاده از مربی خارجی هست

خب مربی خارجی شناخت خیلی خوبی نسبت به بازیکنامون نداره

یه مربی ایرانی بزرگ میاوردن خیلی بهتر بنظرم نتیجه میگرفت و باید ترکیب ایران رو یه ذره هجومی تر بکنن چون ایران مهاجم های خوبی داره !!!

pooyan_wenger
09-21-2012, 11:55
مربی خارجی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:tafakkor:
مربی خارجی باید به این بازیکنا استپ کردن توپ رو یاد بده؟؟؟؟؟؟؟:tafakkor:

مربی خارجی باید بهشون یاد بده تک تک توپ رو تو گل بزنن؟؟

مربی خارجی باید پاس دادن بهشون یاد بده؟؟؟؟؟؟؟

مربی خارجی وظیفش ترکیب چیدن و تمرین دادن هست همین اینا توانایی انجام دادن کارهای ابتدایی فوتبال رو نمیتونن انجام بدن:ooogh:

مربی خارجی دیگه چه صیغه ای هست؟؟ این بازیکنا در حد تیم دسته 3 لیگ هم نمیخورن بازیکن های جوانان پیام خراسون رو بیارن از لبنان نمیبازن که اینا باختن

اضلا مربی خارجی بد قبول الان 1 قرن هست با فوتبال داریم دوران زیادی بود یه بار به لبنان نباختیم مربی خارجی داخلی درونی بیرونی داشتیم اولین باختمون رو اینا دادن پس نشونمیده 2هزار نمی ارزن

قضاوت الکی نکنین مکل بازیکن هست پژمان نوری محمد نوری پولادی و.... از 10 تا پاس 45 تاش خطا میدن ربط نداره میگین مربی:ohum:

elahe@
09-26-2012, 21:03
به نظر من هم مشکل از بازیکناس که در کل بازی بلد نیستن اگه بلد هم باشن در حد خیلی کم تاکتیک هم که اصلا هیچی دیگه . مثلا اس اسا بازیکنای داخلیشون تو بازی امشب هیچ کاری ازشون بر نمیومد ولی این فابیو جانواریو اومد یه شوت رونالدیویی زد که تو کفش موندم

دوشانی
09-27-2012, 18:05
سلام
میتونم اولین دلیلش رو وارد شدن پول بیت المال به فوتبال و مادی گرایی بازیکنا و مدیران باشه و حواشی فوق العاده زیاد اطراف فوتبال
وجود دلالان بسیار در فوتبال ایران که تقریبا دارن همه کاری در این فوتبال میکنن . . .
وجود مدیران غیر فوتیالی در راس کار مدیریتی و نا کارآمدی برخی مدیرانی که هیچ سررشته ایی در ورذزش ندارند . . .
ورود بازیکنای با صغره سنی 4 و 5 سال به فوتبال ایران از همان سنین پایین و فوتبال پایه و ابتدای کار و ورود همان بازیکنا به تیمهای باشگاهی و تیم ملی ، من کسایی رو تو این فوتبال میشناسم که خیلی راحت با درست کردن شناسنامه و کوچک کردن سن خود و دادن پولهای هنگفت به دلالان و پول خورهای داخل فوتبال به تیم ملی راه یافتن و از آنجا هم وارد تیم های باشگاهی مطرح شدن ، بله درسته فوتبال ما از پایه خرابه و امثال همین بازیکنا تا حدود 35 سالگی در فوتبال ایران بازی میکنند با در نظر گرفتن 5 سال هم صغره سنی (در حالت خوش بینانه)میشه حدود 40 سال و اینها بازم از فوتبال سیر نمیشوند، تازه کاش همیناهم استعداد بازی کردن داشته باشن ، بخدا کشور ما مخزن استعداده ولی چه فایده که فقط پول و پارتی کار میکنه ، کجا شنیدین یه بار استعدادیاب یه تیم تو کشورمون بره بازکن جوان و آینده دار بگیره مگه همین بازکنا نیستن که جابجا میشن ، جانواریو 34 سالشه اینجور بازی میکنه و فلان بازیکن 27 سالشه و اونجور بازی میکنه خدا میدونه که اون27 ساله از جانواریو هم پیرتره و خیلی چیزای دیگه که الان وقت نیست اونارم بگم . . .
راه کار این فوتبال فقط اینه که کلا بنای این فوتبال کثیف ریشه کن بشه و از نو ساخته بشه البته نه به دست امثال این آقایان بلکه به دست کسانی که فوتبال رو می فهمند و در راه پیشرفت کار میکنند نه در راه پول ، این فوتبال یه مدت تعطیل بشه و همه دلالان جمع بشن ، باید تدابیری اندیشه بشه که استعدادها نمایان بشن نه اینکه کنار گذاشته بشن و . . .

Arman.Leo
09-27-2012, 18:22
دلایل از نظر من :
1- مدیرانی که اصلا لیاقت ندارن در این سمتی که هستن باشن
( همین عادل فردوسی پور رو بگذارن به جای آقای کفاشیان به نظر من خیلی بهتر از اینی که هستیم میتونه باشه)
2- مربیان خارجی :
البته برانکو هم خوب بود ولی خوب اگر یک مربی ایرانی مثلا همین علی دایی رو بگذاریم بهتر از کی روش میتونه باشه ، چون بیشتر عمرشو تو فوتبال ایران صرف کرده ، نه کی روش که 1 سال هم نمیشه
3- طرفداران :
طرفداران ایرانی فرهنگ طرفداری رو اصلا نمیدونن ، مثلا چه دلیلی داره وسط دربی سنگ و گوجه پرت می کنن ؟ (البته تو بخش بعدی جواب این قسمت تا حدودی داده میشه ولی خوب اگر طرفداران فرهنگ طرفداری رو یاد بگیرن و استفاده کنن خیلی موثره
4- بازیکنان :
این روز ها با درخشش کاروان پارالمپیکی ایران و شکست ایران به لبنان همه رو قانع کرد که بازیکنا یک دهم اون پولی که میگیرن هم بازی نمیکنن .... مثلا همین آقای رحمتی ، بهترین دروازه بان ایران هست ولی چند تا سوتی افتضاح تو بازی های ملی داده ... اینقدر که پول میگیره بازی میکنه ؟؟؟ برای بازیکنا تا وقتی پای پول در میانه غیرت و تعصب معنی نداره ...
5- رسانه ها :
رسانه ها هم اونجوری که باید نیستن ، یکبار تیم ملی میبازه میان هزار تا مقاله مینویسن که فلانی اینکارو کرده . مقصر فلانیه . فلانی باید اخراج بشه و میان این ایرانو با ایران چند سال پیش مقایسه میکنن .. خوب واقعا حرکت بد و زننده ایه این حرکات بعضی رسانه ها
6-بازیکنان تکراری :
دلیل بعدی هم از نظر من وجود بازیکنان تکراریه ... اصلا جوون گرایی توشون معنی نداره ... چند ساله ما داریم با همین بازیکنا میریم تو زمین حالا فوقش 2-3 نفر رو عوض میکنن که مردم رو خر کنن ولی اصلا به فکر رسیدگی به بازیکنای جوون نیستن

***فعلا همینا به نظرم اومد ، ولی خیلی مشکلات بیشتری داره فوتبال ایران***

فری مو طلا
10-01-2012, 17:54
من به نظر همتون احترام میزارم ولی به نظر من مشکل از مربی خارجی نیست مثلا همین علی دایی اگه بلد بود همون تیمو می برد جام جهانی یا امیر قلعه نویی اگه سرمربی گری بلد بود تیم اس تق لول از اون مکان بالا می برد.:gol:

mehdi30100
10-01-2012, 18:02
بنظر من اگه یک سال لیگ تعطیل شه و دادکان برگرده مشکل ما حل میشه....dallliii
هیچکدوم از تیمای معروف لیگ ما آکادمیه خوبی ندارن.بجز چند تا تیم مث فجر.
فوتبال ما از ریشه خرابه.:ooogh:

omid.b
10-01-2012, 18:15
فوتبال سیاسی شده یا ساده تربگم مدیران ما تخصص فوتبالی ندارن
و هرچه قدر که پول خرج بشه بازم نتیجه همینه

42d3e78f26a4b20d412==