PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصاحبه های بازیکنان صنعت نفت آبادان

Los Anseleig
10-21-2010, 15:18
خب تو این تایپیک مصاحبه های بازیکنان و کادر فنی تیم نفتو میذاریم.

Los Anseleig
10-21-2010, 15:21
س: آقای هوری بازی با مس کرمان چطور بود؟
ج: با توجه به شرایط آب و هوایی استان کرمان و ارتفاع بالای این شهر از سطح دریا بازیکنان ما از نظر تنفسی دچار مشکل شدند همانطور که در اواخر بازی عباس مرداسی هافبک ما نتوانست بازی را ادامه داده و به بیمارستان منتقل شد اما در کل تیم ما آن تیم همیشگی نبود و بچه‌ها نتوانستند انتظارات را برآورده نمایند.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]
س: به نظر شما تیم صنعت نفت در خط دفاع دچار مشکل و کمبود بازیکن می باشد؟
ج: همان‌ طور که مستحضر هستید خط دفاع تیم صنعت نفت متشکل از بازیکنان با تجربه‌ای مثل هدایت شهریاری، فرهاد آل‌خمیس و رسول میرطرقی در کنار جوانان با انگیزه‌ای مثل حسین بغلانی و سجاد مشکل‌پور می‌باشد که تا اینجای کار عملکرد ضعیفی نداشته‌اند اما در ادامه و با هماهنگ‌تر شدن این بازیکنان مجرب و جوان خط دفاع صنعت نفت به انسجام بیشتری خواهد رسید و انشاالله در آینده شاهد گل‌های خورده کمتری در بازی‌های تیم صنعت نفت خواهید بود که البته من هم با تمامی توان و انرژی خود سعی در بسته نگاه داشتن دروازه تیم خواهم داشت.

س: شرایط اردویی که در تعطیلات در شهرستان دورود برگزار نمودید چگونه بود؟
ج: با توجه به اینکه تیم ما برای شروع کار در لیگ برتر کشور زمان کافی در اختیار نداشت و ما با کمتر از 6 جلسه تمرین راهی مسابقات شدیم و زمانی برای انجام کارهای بدنسازی نداشتیم تعطیلی 20 روزه لیگ به نفع تیم ما بود و ما با برگزاری یک اردوی 6 روزه در شهرستان دورود لرستان تمرینات منظم و بانشاطی را زیر نظر ویلیام مارکوزی بدنساز تیم انجام دادیم و تا حد زیادی از نظر بدنی به شرایط مطلوبی رسیدیم که البته جا دارد از مسئولین کمپ ورزشی صنایع دفاع دورود که نهایت همکاری را با ما داشتند سپاسگزاری نمایم.

س: بازی هفته آینده با تیم نفت تهران را چگونه می بینید ؟
ج: تیم نفت تهران در بازی‌های گذشته خود نشان داده تیمی با انسجام در خط دفاع است و البته در ضربات ایستگاهی نیز از بازیکنان کاشته‌زن خوبی بهره می‌برند اما به احتمال فراوان برای کسب یک امتیاز به آبادان خواهند آمد، پس باید بازیکنان ما با تلاش دو چندان دروازه این تیم را باز کرده و مراقب ضد حملات این تیم باشند تا انشاء الله با کسب سه امتیاز این بازی خانگی دل هواداران عاشق صنعت نفت را در سراسر دنیا شاد نمائیم.

س: حرف پایانی؟
ج: من در اینجا لازم می‌دانم از کلیه هواداران خونگرم و فهیم آبادانی که تحت هر شرایطی تیم خود را تنها نمی‌گذارند کمال تشکر را نمایم هم‌چنین از مسئولین و مدیریت باشگاه که تمام توان و سعی خود را برای فراهم نمودن شرایط مطلوب و ایده‌آل برای اعضاء تیم به کار می‌بندند سپاسگزاری نموده و از بازیکنان تیم می‌خواهم که با تلاش بیشتر و ارائه بازی‌های در خور نام تیم بزرگ صنعت نفت آبادان لطف و محبت هواداران و مسئولین باشگاه را جبران نمایند.

David7
09-30-2011, 18:20

مدافع اهل گناوه تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: تيم نفت با شرايطي كه هم اكنون دارد به دنبال جايگاه واقعي اش در ليگ برتر است.

'ميثم اميري' صنعت نفت شرايط آرماني را سپري مي كند و در بازي هاي بعدي شرايط اين تيم بهتر نيز مي شود
وي اظهار داشت: اين تيم با شرايط كنوني به دنبال جايگاه واقعي خود در ليگ برتر است و براي رسيدن به آن ابزار لازم را در اختيار دارد.
مدافع تيم صنعت نفت گفت: كادر فني و بازيكنان تيم همه تلاش خود را براي پيشرفت به كار گرفته اند و بازي به بازي به اين هدف خود نزديك تر مي شوند.
اميري ادامه داد: بازيكنان تيم در هشت هفته گذشته برابر حريفان خود با تمام توان به ميدان رفته اند و براي موفقيت تيم چيزي كم نگذاشته اند.
وي در خصوص تساوي برابر تراكتور سازي تبريز در هفته هشتم رقابت هاي ليگ برترگفت: اين بازي يكي از بهترين بازي هاي انجام شده در اين هشت هفته بود هر چند كه در اين ديدار حق ما برد با اختلاف دو گل بود.
بازيكن نفت آبادان اظهار داشت: تيم تراكتورسازي يكي از پرمهره ترين تيم هاي ليگ برتر است كه مدعي قهرماني نيز مي باشد و تساوي برابر اين تيم نتيجه بدي نبود.
تيم فوتبال صنعت نفت آبادان با 10 امتياز در رتبه دهم جدول رده بندي ليگ برتر قرار دارد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

David7
10-01-2011, 14:48

فونیکه‌سی: دست همبازیانم درد نکند!

مهاجم نفت آبادان گفت: آقای گلی را دوست دارم و برای رسیدن به آن تا جایی که بتوانم گلزنی می‌کنم.
به گزارش خبرگزاری فارس فونیکه سی مهاجم اهل کشور مالی نفت آبادان که روز گذشته برابر راه آهن دو گل به ثمر رساند گفت: خوشحالم که دو گل حساس برای نفت آبادان به ثمر رساندم تا بتوانیم پیروز شویم. دو گل دیگر هم هفته پیش مقابل تراکتورسازی به ثمر رسانده بودم. در گل‌هایی که به ثمر می‌رسانم هم تیمی‌هایم به من کمک می‌کنند و دستشان درد نکند.
وی در پاسخ به این سوال که چگونه در فوتبال ایران موفق است گفت: به سختی در تمرینات کار می‌کنم و این موضوع باعث می‌‌شود بتوانم با بدن آماده در بازی‌ها گلزنی کنم.
فونیکه ‌سی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا به آقای گلی فکر می‌کند گفت: قطعاً این چنین است. من آقای گلی را دوست دارم و برای رسیدن به آن تا جایی که بتوانم گلزنی می‌کنم.
وی در پایان از حضورش در تیم ملی مالی خبر داد.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

David7
10-02-2011, 23:31

بازيكن ارمنستاني تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: براي بازگشت به تيم ملي ارمنستان كار سختي دارم اما با درخشش در ليگ ايران به تيم ملي كشورم باز مي گردم.

'لئون پاچياجان' چند ماهي است كه بنا به دلايلي از تيم ملي كشورم دور هستم اما بزودي به اردوي اين تيم دعوت خواهم شد.
وي اظهار داشت: حضور در تيم ملي ارمنستان آرزوي هر بازيكن ارمني است و براي رسيدن به آن بايد تلاش زيادي كرد.
هافبك تيم نفت گفت: با حضور در ليگ ايران توانستم جايگاهم را در تيم ملي ارتقا دهم اما در چند ماه گذشته علي رغم شايستگي دعوت نمي شدم.
پاچاجيان ادامه داد: براي دعوت شدن مجدد به تيم ملي كشور در ليگ ايران درخشش خيره كننده اي خواهم داشت تا كادر فني را مجاب به دعوت از خويش كنم.
وي در خصوص تيم فوتبال نفت آبادان گفت: تيم نفت در اين چند هفته بخصوص در سه هفته گذشته نتايج خيلي خوبي كسب كرده و بازي هاي خيلي خوبي هم به نمايش گذاشته است.
بازيكن ارمنستاني نفت آبادان افزود: فكر مي كنم كادر فني تيم در اين هفته و برابر راه آهن شهر ري به انسجام تيمي رسيده باشد.
پاچاجيان گفت: اگر در بازي هاي بعدي اين روند را ادامه دهيم در پايان نيم فصل درزمره شش تيم اول جدول رده بندي خواهيم شد .

David7
10-04-2011, 03:04

شریفی‌نسب: شرایط تیم صنعت نفت رو به رشد است.

کاپیتان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان: با نتایح به دست آمده در چند هفته اخیر جایگاه این تیم در جدول رده‌بندی لیگ برتر رو به ارتقا است.
امید شریفی‌نسب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاشی که بازیکنان و کادر فنی داشتند در چند هفته گذشته نتایج خیلی خوبی کسب شده که این نشان از روند رو به رشد تیم است.
وی اظهار داشت: کسب هفت امتیاز در سه بازی که دو بازی آن خارج از خانه بود نتیجه امیدوار کننده‌ای است.
کاپیتان تیم نفت آبادان گفت: در این سه بازی تلاش زیادی داشتیم و این تلاش‌ها با کسب امتیازهای مهم جواب مثبتی داشت.
شریفی‌نسب ادامه داد: به طور حتم در بازی‌های بعدی این روند ادامه خواهد داشت تا جایگاه خود در جدول را بهبود بخشیم.
بازیکن نفت آبادان افزود: در بازی با راه‌آهن بازیکنان تیم نمایش خیره کننده‌ای داشتند و حریفی را شکست دادیم که خیلی سرسخت بود.
وی در خصوص مصدومیت روح الله عرب مهاجم این تیم اظهار داشت: عرب از بازیکنان تاثیرگذار تیم بود که برای تیم زحمات زیادی کشیده و پر کردن جای خالی وی خیلی سخت است.
تیم فوتبال نفت آبادان با 13 امتیاز در رده ششم جدول لیگ برتر قرار دارد.

David7
10-05-2011, 14:37

فونیکه سی: بازی کردن به هر قیمت را دوست ندارم.

مهاجم اهل مالی تیم فوتبال صنعت نفت گفت: به خاطر مصدومیت روح‌الله عرب به شدت ناراحتم، دوست ندارم به هر قیمتی در ترکیب صنعت نفت آبادان قرار بگیرم.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، در ترکیب زردهای آبادانی جا افتاد، در ترکیب تیمی که هوادارانش معروف و شهره به پذیرا بودن غریبه‌ها هستند، فونیکه اما خیلی زود غریبه‌ بودن را وداع گفت. فونیکه ‌سی دورگه مالیایی ـ فرانسوی، بعد از به گلزنی‌های اخیر به مهاجم نخست این روزهای نفت آبادان بدل شد. بازیکنی که از مصدومیت روح الله عرب؛ رقیب اصلی خود در ترکیب طلایی که به شدت غمگین بوده و گفت: دوست ندارم به هر قیمتی در ترکیب قرار بگیرم.

فارس: یک آفریقایی دورگه، کجای قاره سیاه ریشه خانوادگی داری؟
فونیکه ‌سی: ریشه و اصالت خانوادگی ما به شهر باماکو کشور مالی بر می‌گردد، هر چند خود من متولد فرانسه هستم.

فارس: کدام شهر فرانسه؟
فونیکه ‌سی: بندر مارسی و روز بیست و پنجم نوامبر سال هزار و نهصد و هشتاد و پنج.

فارس: در کشور ما همواره بحث تغییر زادروز و دستکاری شناسنامه‌ها برای فوتبالیست‌ها به منظور بازی کردن در تیم‌های مختلف باب بوده، شناسنامه‌ فونیکه واقعی است؟
فونیکه ‌سی: شک نکنید که حتی یک روز هم بالا و پایین نشده و متولد همان تاریخی هستم که اعلام کردم.

فارس: چرا با اصالت مالیایی در فرانسه متولد شدی؟
فونیکه ‌سی: پدر من با مادرم هر دو در شرکت هواپیمایی شاغل بودند که همان جا با هم آشنا شده و ازدواج کردند، مادرم فرانسوی بود به همین خاطر من در روزهایی متولد شدم که ساکن فرانسه شده بودیم.

فارس: خانواده‌ فونیکه امروز کجا هستند؟
فونیکه ‌سی: یک خواهر و دو برادر دارم، برادر بزرگترم هم اکنون در فرانسه ساکن است و خواهر و برادر کوچکتر و پدرم نیز در مالی هستند. مادرم هم سه سال پیش فوت کرد.

فارس: با این اوصاف فونیکه‌ دورگه امروز خودش را فرانسوی می‌داند یا اهل مالی؟
فونیکه ‌سی: فرقی نمی‌کند، البته به خاطر ریشه پدری که کشور مالی است به طور حتم تعلق خاطر بیشتری به کشورم در آفریقا دارم.

فارس: اولین باری که پا به توپ شدی کجا بود؟
فونیکه ‌سی: 9ساله بودم که در مدرسه‌ فوتبال مارسی فرانسه مشغول شدم تا 9 سالگی آنجا بودم که بعد از آن به همراه خانواده به مالی عزیمت کردیم.

فارس: تو تنها بازیکن فوتبالیست خانواده بودی؟
فونیکه سی: به هیچ‌وجه، پدرم از بازیکنان بزرگ مالی و باشگاه هریال این کشور بود، برادر بزرگم تا همین سال گذشته در لیگ دسته اول فرانسه و تیم لوریان توپ می‌زد و برادر کوچکترم نیز هم‌اکنون در تیم سیداکیتای مالی بازی می‌کند. فوتبال در خانواده‌ی ما جایگاه ویژه‌ای دارد.

فارس: 9 ساله بودی که به موطن اصلی‌ات برگشتی، فوتبال حرفه‌ای را در مالی آغاز کردی؟
فونیکه ‌سی: بله، در لیگ برتر کشورم در تیم جولیبا که بازیکنان مختلفی از آن به تیم‌های رئال و بارسا هم پیوسته‌اند فوتبالم را شروع کردم بعد از جولیبا برای یکسال به لوریان فرانسه رفته و قبل از آمدن به ایران هم در ژاندارک مالی توپ زدم.

فارس: بازی ملی هم داری؟
فونیکه ‌سی: در تمامی تیم‌های ملی کشورم بازی کرده‌ام، 11 بازی برای تیم‌ ملی بزرگسالان مالی بازی کردم که موفق به گلزنی در مقابل تیم‌هایی مثل گینه‌بیسائو و توگو هم شده‌ام.

فارس: قصه‌ آمدن فونیکه ‌سی به ایران از چه زمانی آغاز شد؟
فونیکه ‌سی: سه سال قبل از طریق عیسی ترائوره به تمرینات تیم راه‌آهن دعوت شدم ولی پیشنهاد راه‌آهنی‌ها خوب نبود تا نساجی قائمشهر اولین تیم ایرانی باشد که در آن حاضر شوم.

فارس: به چه شکل مورد توجه قائمشهری‌ها قرار گرفتی؟
فونیکه ‌سی: زمان حضور در تمرینات راه‌آهن بازی دوستانه‌ای مقابل نساجی برگزار کردیم که در آن مسابقه دو گل وارد دروازه‌ی حریف مازندرانی کرده تا مورد توجه نادر دست‌نشان قرار گرفته و در نهایت با نساجی قرارداد بستم.

فارس: دو نیم فصل متفاوت در نساجی داشتی...
فونیکه ‌سی: سه بازی مانده به پایان نیم فصل، دست‌نشان از قائمشهر رفت و رضا فروزانی سرمربی نساجی شد. دست‌نشان اعتقاد ویژه‌ای به من داشت تا قبل از رفتن او 9 گل را به ثمر رسانده بودم ولی فروزانی به من بازی نداد. هیچوقت فراموش نمی‌کنم که بعد از مدت‌ها در ترکیب تیم در مقابل آلومینیوم هرمزگان قرار گرفته و یک گل زده و یک پاس گل دادم ولی مربی در بازی بعدی حتی در لیست 18 نفره نیز قرارم نداد.

فارس: مشکل فروزانی با تو چه بود؟
فونکیه‌سی:او اعتقادی به استفاده از بازیکنان خارجی نداشت.

فارس: همین مسئله باعث شد سال بعد راهی بوشهر شوی...
فونیکه ‌سی: قبل از ایرانجوان، عابدینی با من تماس گرفت، به رشت رفته و با داماش قرارداد داخلی بستم. امیر عابدینی به مسافرت رفت که در این فاصله مربی مجموعه از من خواست که 30 درصد مبلغ قراردادم را به او بدهم که همین مسئله باعث شد قید ماندن در رشت را بزنم،‌ من برای زندگی به ایران آمده بودم. دلیلی نداشت من کار کنم و شخص دیگری پول مرا بگیرد.

فارس: بلافاصله بعد از این اتفاق با ایرانجوان قرارداد بستی؟
فونکیه‌سی: خیر، به پیشنهاد نادر دست‌نشان بر سر تمرینات ابومسلم مشهد حاضر شدم ولی دست‌نشان با مشهدی‌ها به توافق نرسید که من هم دیگر فکر ابومسلم را از بیرون کرده و به دعوت اصغر شرفی با ایرانجوان بوشهر قرارداد بستم.

فارس: گویا در ایرانجوان هم بدشانس بودی...
فونیکه ‌سی: در جام حذفی سه گل و در لیگ 13 گل به ثمر رسانده بودم که از ناحیه‌ زانو مصدوم شدم و چهار بازی آخر دوباره به ترکیب ایرانجوان برگشتم.

فارس: داستان آمدنت به صنعت‌نفت هم با حواشی همراه بود بعد از اینکه قرارداد داخلی بستی، پرسپولیس هم خواستار تو شد...
فونیکه ‌سی: حمید استیلی زمان مربیگری‌اش در شاهین بوشهر بازی‌های مرا دیده و پسندیده بود ولی بعد از پیشنهاد پرسپولیس بلافاصله با مدیر برنامه‌هایم تماس گرفتم و گفتم امسال فقط در صنعت‌نفت بازی می‌کنم.

فارس: دلیل این انتخاب چه بود؟
فونیکه ‌سی: عیسی ترائوره مرا مجاب به ماندن در آبادان کرد. عیسی حیف شد اگر مربی خارجی صنعت‌نفت به او میدان می‌داد می‌توانست در تیم جا بیافتد.

فارس: خود فونیکه مشکلی برای بازی کردن در صنعت‌نفت نداشت؟
فونیکه ‌سی: خیر، به هر حال من سال قبل در بوشهر و منطقه‌ای گرمسیر بازی کردم و مشکلی با گرمای آبادان نداشتم، ضمن اینکه بعد حضور چند ماهه در صنعت‌نفت رابطه عاطفی نزدیک و متقابلی میان من و مردم آبادان ایجاد شده است که همین حمایت‌ها باعث شده که شش گل تا به امروز به ثمر برسانم.

فارس: این شش گل را در حالی به ثمر رساندی که بازیکن همواره ثابت در ترکیب زردهای آبادان نبودی...
فونیکه ‌سی: این تصمیم سرمربی است و من هیچ اعتراضی به این مسئله ندارم، پیروانی مربی خوب و بزرگی است و من به انتخاب او احترام می‌گذارم.

فارس: ولی با مصدومیت روح‌الله عرب راحت‌تر در ترکیب قرار می‌گیری...
فونیکه ‌سی: به خاطر مصدومیت روح‌الله به شدت ناراحتم، دوست ندارم به هر قیمتی در ترکیب قرار بگیرم. بارها کنار عرب بازی کرده‌ام، امیدوارم مشکل روح‌الله هر چه سریع‌تر حل شود.

فارس: وضعیت آینده صنعت‌نفت را در پایان لیگ چطور می‌بینی؟
فونیکه ‌سی: مردم برایمان دعا کنند، امیدوار هستیم با تلاش زیاد یکی از تیم‌های بالایی جدول باشیم.

فارس: دوست داری سالهای بعدی هم در آبادان بمانی؟
فونیکه ‌سی: اگر شرایط مهیا باشد حتماً این تمایل در من قوت می‌گیرد، در حال حاضر با همسرم در آبادان ساکن هستیم ولی با توجه به فصل گرما هنوز چندان فرصت بازدید از مناطق شهر را پیدا نکرده‌ام.

فارس: شاید یک سؤال همیشه برای هواداران صنعت‌نفت وجود داشته است. داستان دستبندی که روی دست فونیکه ‌سی بسته شده است چیست؟
فونیکه‌ سی: در یک سانحه رانندگی دستم به زمین ساییده شد، برای اینکه از سؤال‌ها در این خصوص در امان بمانم همیشه دستبند مشکی رنگ می‌بندم.

David7
10-13-2011, 15:39

خروج از سایه پدر تا مبارزه با تابوی «آبادان بدون دروازه‌بان»

دروازه‌بان تیم فوتبال نفت آبادان گفت: هیچ وقت از لابی پدرم؛ جمشید بشاگردی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم صنعت نفت استفاده نکردم.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، سال‌ها از حضور یک دروازه‌بان موفق آبادانی در چارچوب دروازه تیم فوتبال صنعت‌نفت می‌گذرد. سال‌هایی که آبادان و فوتبال در پرورش دروازه‌بان تا آنجا ناکام بود که گاهاً حتی گلرهای وارداتی در سال‌های گذشته با استفاده از وضعیت فقر دروازه‌بان در این منطقه پا را از حد گلیم «تنها یک فوتبالیست بودن» فراتر می‌نهادند. مهرداد بشاگردی در روز مسابقه‌ زردهای آبادان در مقابل راه‌آهن یکی از بهترین‌های میدان بود. دروازه‌بانی که این روزها همزمان مبارزه بایدی با تابوی «آبادان بدون دروازه‌بان» و خروج از سایه‌ی پدر، جمشید بشاگردی؛ مدافع سال‌های دور و مدیرعامل اسبق باشگاه صنعت‌نفت را دغدغه دارد.

فارس: چند سال از حضور آخرین دروازه‌بان آبادانی در ترکیب اصلی نفت می‌گذرد؟

بشاگردی: فکر کنم سال 82 بعد از غبیشاوی و فرحانی دیگر آبادانی‌ها در چارچوب دروازه این تیم قرار نگرفتند.

فارس: و علت؟

بشاگردی: ما نه تنها در پست دروازه‌بان بلکه در سایر نقاط زمین بازیکن مستعد زیاد داریم. استعدادهای آبادانی در فوتبال بی‌نظیر هستند ولی متأسفانه در چند سال گذشته هیچوقت بهایی که باید داده نشد که البته فکر می‌کنم با حضور مدیریت جدید اتفاقات بهتری در این خصوص در حال شکل‌گیری است.

فارس: گفتی هیچ وقت به استعدادهای آبادانی بها داده نشد، یکی از مدیران باشگاه در دهه‌ اخیر پدر شما بود. می‌پذیری که از زمان حضور جمشید بشاگردی باب ورود بازیکنان غیربومی به صنعت‌نفت باز شد؟

بشاگردی: در آن سالها بازیکنان غیربومی بزرگی به آبادان آمدند که خیلی از آنها بعد از صنعت‌نفت در تیم‌های بزرگ ایران مشغول شدند، ضمن اینکه درست در همان سالها تیم‌های پایه‌ای صنعت‌نفت در بهترین شرایط قرار گرفتند. امکانات عالی، زمین مناسب و مربی تخصصی در تیم‌های ریشه‌ای بکار گرفته شدند و اگر امروز شاهد هستیم چند بازیکن آبادانی در تیم‌های مختلف کشور توپ می‌زنند حاصل بها دادن به تیم‌های پایه‌ای در آن سالها است.

فارس: پس از فعالیت پدر در آن ایام دفاع می‌کنید؟

بشاگردی: به هر حال سیاست باشگاه در آن سالها به همین شکل بود، ضمن اینکه فکر می‌کنم در تمامی تیم‌های لیگی این روند جذب بازیکن شکل گرفته است.

فارس: مهرداد بشاگردی فرزند بازیکن و مدیرعامل اسبق باشگاه صنعت‌نفت است، چرا از لابی پدر برای قرار گرفتن در ترکیب نفت استفاده نکردی؟

بشاگردی: نه تنها از لابی پدر استفاده نکردم بلکه همیشه از این بابت ضرر کرده‌ام. خیلی چیزهای زندگی را مدیون پدر بوده و به فرزند جمشید بشاگردی بودن افتخار می‌کنم ولی هیچوقت نخواستم و نخواست که بازیکن سفارشی باشم.

فارس: مهرداد بشاگردی شده‌ای یا هنوز هم صدایت می‌زنند: فرزند جمشید بشاگردی؟

بشاگردی: باید از سایه‌ نام پدر خارج شد و تلاش می‌کنم خیلی زود مهرداد بشاگردی شوم. سایه‌ای که هیچوقت در فوتبال از بزرگی آن استفاده نکردم. چند سال روی نیمکت نشستم و منتظر فرصت شدم تا در ترکیب اصلی قرار بگیرم.

فارس: در تیم‌های پایه‌ای صنعت‌نفت فوتبال را شروع کردی ولی در این میان چند فصلی را هم در اهواز سپری کردی...

بشاگردی: سال 82 و 83 را در تیم‌های امید فولاد بودم و با توجه به در اختیار داشتن ابراهیم میرزاپور و حسن هوری هیچوقت به تیم اصلی اضافه نشدم.

فارس: نفت نوین تیم قبل از صنعت‌نفت برای مهرداد بود؟

بشاگردی: دقیقاً، یکسال کنار بهنام سراج و یکسال هم سعید سلامات -که خیلی به من کمک کرد - در نفت نوین توپ زدم.

فارس: و مسابقه مقابل تراکتورسازی تبریز اولین دیداری بود که درون دروازه‌ی تیم اصلی نفت قرار گرفتی...

بشاگردی: آخرین مسابقه نیم‌فصل قبل بود که در دقیقه 16 حسن هوری مصدوم شد. بعد از مدت‌ها که دروازه‌بانی در مسابقه رسمی را تجربه نکرده بودم در جو سنگین تبریز و در مقابل 30 هزار تماشاگر وارد زمین شدم، با وجود اینکه 3 گل خوردم ولی هم آلفردو و هم کاظم فرحانی رضایت کامل داشتند.

فارس: یک مسابقه دیگر را هم در لیگ سال گذشته تجربه کردی...

بشاگردی: سال قبل در نتیجه‌گیری مسابقات خارج از خانه ناکام بودیم. بعد از دریافت گل تیم ما از هم می‌پاشید. در بازی مقابل فولاد تا دقیقه 78 یک بر یک بودیم که با دریافت گل دوم با مشکل مسابقات قبلی مواجه شده و گل‌های بیشتر را هم دریافت کردیم. به هر حال تغییر و تحول در باشگاه و وضعیت نامناسبی که آن روزها داشتیم باعث شد که در مقابل قرمزپوشان اهوازی عملکرد خوبی نداشته باشیم.

فارس: بعد از فولاد، پیروانی به نفت پیوست ولی باز هم تو در ترکیب جایی نداشتی...

بشاگردی: به شاغلام حق می‌دادم که در آن روزها به فکر کسب نتیجه باشد و به ترکیب اصلی دست نزند به هر حال هر شخصی در وهله‌ نخست به آبروی خود فکر می‌کند.

فارس: با این بازی نکردن مشکلی نداشتی؟

بشاگردی: با اینکه بازی نکردم ولی فصل خوبی را پشت سر گذاشتم. در کنار کاظم فرحانی شاگردی کردم که به عقیده من یکی از 3 مربی برتر دروازه‌بان‌های ایران است. فرحانی علم روز را بخوبی واقف است و معتقدم که با حمایت از وی می‌توانیم تا 20 سال از دروازه‌بان آبادانی مطمئن باشیم ضمن اینکه پارسال من ذخیره‌ دروازه‌بانی بودم که یکی از با تکنیک‌ترین گلرهای ایران بود چیزهای زیادی را از حسن هوری آموختم.

فارس: با جدایی حسن هوری فضا برای بازی‌ کردن تو بازتر نشد؟

بشاگردی: با توجه به شرایط سنی که دارم فکر می‌کنم زمان قرار گرفتنم در ترکیب اصلی رسیده بود. جانشین هوری شدن سخت بود ولی با شناختی که از غلامحسین پیروانی و هیئت مدیره جدید پیدا کردم ایمان داشتم به ترکیب اضافه می‌شدم.

فارس: چه زمانی فهمیدی که قرار است مقابل راه‌آهن در ترکیب اصلی قرار بگیری؟

بشاگردی: دو روز قبل از مسابقه . سال قبل در دو مسابقه به بازی رفتم که با توجه به اجباری قرار گرفتن در ترکیب حتی 5 درصد از توانم را هم در اختیار نداشتم، اتفاقی که در مسابقه مقابل راه‌آهن و به لطف اطمینان پیروانی از من دور بود.

فارس: استرس نداشتی؟

بشاگردی: در ده دقیقه اول دلشوره ولی بعد به جو عادت کردم، ضمن اینکه خدا هم کمک کرد.

فارس: رقابت با حبیب دهقان به چه شکل است؟

بشاگردی: ما هیچ رقابتی نداریم. به خاطر شرایط نزدیک سنی با حبیب رفاقت عمیقی دارم. قبل از بازی با راه‌آهن با روحیه دادن خیلی به من کمک کرد. 8 بازی حبیب درون دروازه ایستاد که در تمام این بازی‌ها برای موفقیتش دعا کردم در مسابقه مقابل راه‌آهن هم دهقان به کمک من آمد.

فارس: یعنی اگر در مسابقه بعدی باز هم روی نیمکت بودی مشکلی نداری؟

بشاگردی: به هیچ‌وجه، برای دهقان آرزوی موفقیت می‌کنم.

فارس: شاید آبادانی‌های تیفوسی دوست دارند این قول را از مهرداد بشاگردی بگیرند که سالها یک دروازه‌بان آبادانی را در ترکیب تیم خود ببینند ...

بشاگردی: تمام سعی خودم را می‌کنم . باید به آبادانی‌ها فرصت و بها داد. فقط بحث مربی، مدیرعامل نیست، همه باید حمایت کنند. خدا را شکر در حال حاضر ذهنیت استفاده از بازیکنان جوان آبادانی در کادر فنی و مدیریت مجموعه وجود دارد باید صبر کرد و باید همزمان با حوصله فرصت داد. تجربه به وسیله آمپول تزریق نمی‌شود باید میدان ببینیم تا در زمین بدرخشیم.

فارس: صنعت‌نفت و پایان لیگ امسال؟

بشاگردی: همه بازیکن‌های تیم امسال یکدل و دوست هستند. حضور چند باتجربه در کنار بقیه جوان‌ها به مجموعه نیرو داده است. امیدوارم فضا طوری ایجاد شود که بازیکنان تیم‌های پایه‌ای ما با شدت بیشتری به تیم اصلی اضافه شوند تا شاهد حضور غیربومی‌ها در سال‌های آینده نباشیم. بحث فقط امسال و ماندگاری در لیگ فعلی نیست. تماشاگران، مربیان و پیشکسوتان شهر همگی حمایت کنند تا در سالهای آتی تیمی تمام آبادانی داشته باشیم و هیچوقت و هیچ زمانی دغدغه سقوط را احساس نکنیم.

David7
10-14-2011, 23:05

مرداسی: شاهین را با فیروز کریمی شکست می‌دهیم.

مدافع چپ پای تیم صنعت نفت آبادان گفت: تیم ما آماده پیروزی مقابل تیم شاهین بوشهر است و این تیم را با فیروز کریمی در آبادان می‌بریم.

عباس مرداسی اظهارداشت: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و برای پیروزی مقابل شاهین بوشهر کاملاً آماده‌ایم، البته شک نکنید که با حمایت هواداران چهارمین پیروزی خود را به دست می‌آوریم و شاهین بوشهر چاره‌ای جز شکست در آبادان ندارد.

وی افزود: شاهین بوشهر با تغییر در کادر فنی خود و با آوردن فیروز کریمی به دنبال کسب نتیجه در آبادان است اما برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی سرمربی این تیم باشد و با فیروز کریمی هم شاهین را شکست می‌دهیم.

مرداسی خاطرنشان کرد: تیم نفت آبادان در چند هفته اخیر نتایج خوبی را کسب کرده و می‌خواهیم این روند مثبت را ادامه دهیم تا جایگاه خوبی را که در شان فوتبال آبادان باشد را برای مردم آبادان به دست بیاوریم.

David7
11-19-2011, 12:47

شکست سال قبل را جبران کردیم.

فونیکه‌سی: دوست دارم آقای گل شوم/ می‌توانستیم 6 گل به ذوب‌آهن بزنیم.

مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و بهترین گلزن لیگ برتر امیدوار است در پایان فصل عنوان آقای گلی را کسب کند.

فونیکه‌سی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد پیروزی 3 بر یک نفت آبادان مقابل ذوب‌آهن گفت: سال گذشته 6 گل از این تیم خورده بودیم و بچه ها هم قسم شده بودند که این باخت را جبران کنیم. خدا را شکر که توانستیم پیروز شویم و شکست سال گذشته را جبران کنیم.

وی افزود: در بازی با صبا تمرکز خوبی نداشتیم و باختیم. این مسئله هواداران و لیدرها را ناراحت کرده بود. خوشحالم که ذوب آهن بردیم و آنها را خوشحال کردیم. آنها از ما قول گرفته بودند مقابل ذوب آهن نتیجه بگیریم.

فونیکه‌سی در پاسخ به این سؤال که نفت بازی خوبی ارائه کرد یا ذوب‌آهن بازی ضعیفی، گفت: ما خوب بودیم. ذوبی ها هم موقعیت داشتند اما از آنها استفاده نکردند. نفت هم چندین موقعیت داشت. می توانستیم دیروز ۶ گل بزنیم. خود من چند موقعیت را از دست دادم.

وی در خصوص اینکه چرا نفت در آبادان به خوبی بازی های خارج از خانه نتیجه نمی گیرد، عنوان کرد: فوتبال قابل پیش بینی نیست. در آبادان فشار زیاد است اما ما مشکلی نداریم.

این بازیکن اهل مالی در ارتباط با اینکه اکنون با ۹ گل در صدر جدول گلزن ها است، گفت: دوست عنوان آقای گلی را در پایان مسابقات کسب کنم. من از کشور خودم خارج شدم تا پیشرفت کنم. می خواهم فوتبالم بهتر شود و دوست دارم بیشتر از این گل بزنم.

فونیکه‌سی در مورد غلامحسین پیروانی اظهار داشت: او مربی و آدم خوبی است.

David7
12-01-2011, 16:07

مهاجم مصدوم تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت:‌ تيم ما اگر آرامش نداشته باشد با بهترين مربي دنيا هم نمي‌تواند نتيجه بگيرد.

روح‌اله‌ عرب در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان، درخصوص آخرين وضعيتش اظهاركرد:‌ حدود 40 روز پيش عمل جراحي داشتم و اكنون فيزيوتراپ از وضعيت‌ام راضي است.

وي افزود: به طور معلول وقتي بازيكني از ناحيه رباط صليبي آسيب مي‌بيند، حدود شش ماه از ميادين فوتبال دور است ولي با وضعيتي كه در حال حاضر دارم، دكتر تشخيص داده كه من زودتر مي‌توانم بازي كنم. خود من نيز بسيار علاقه دارم هر چه سريع‌تر به تيم بازگردم و بتوانم موثر باشم. حدود سه ماه ديگر مي‌توانم تمريناتم را با تيم آغاز كنم.

مهاجم تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: به عنوان يكي از قديمي‌ترين بازيكنان نفت آبادان از وضعيت فعلي تيم خيلي ناراحت هستم و از اين ترس دارم اين وضعيت به تيم لطمه‌هاي جدي وارد كند. سال گذشته تيم ما تا هفته بيست و پنجم رقابت‌ها نتايج خوبي كسب ‌كرد و در خانه نيز نتايج مطلوبي به دست مي‌آورديم اما از هفته بيست و پنجم به بعد تيم وارد حاشيه شد و در ادامه فقط سه پيروزي به دست آورديم.

وي عنوان‌كرد: ‌اين حاشيه‌ها نيز در ابتداي فصل جديد در تيم وجود داشت و مطمئنم اين شرايط آرامش را از بازيكنان دور مي‌كند و در درازمدت به تيم صدمه مي‌زند. نفت، تيم بزرگي است و ممكن است حاشيه‌هاي زيادي وارد اين تيم شود.

عرب تصريح‌كرد: من چندين بار به مردم آبادان گفته‌ام كه شما كاري به مربي، بازيكن، مديرعامل و هيات مديره نداشته باشيد چون اين تيم براي مردم آبادان است و تمام اين افراد روزي از تيم جدا مي‌شوند و تنها تيم نفت است كه براي مردم آبادان مي‌ماند و چه بهتر كه در ليگ برتر بماند.

وي ادامه‌داد: ‌تيم ما تا اين هفته از مسابقات نيز نتايج خيلي ضعيفي نگرفته است با اين وجود نمي‌دانم چرا مردم خونگرم آبادان تا اين اندازه حساسيت نشان مي‌دهند. تيم سايپا با اين همه سرمايه‌گذاري كه داشته اكنون پايين‌تر از ما قرار دارد و تيمي مانند پرسپوليس تا چند هفته قبل در انتهاي جدول بود. پيرواني مربي خوبي بود و براي تيم و بازيكنان دلسوزي مي‌كرد ولي بستر كار كردن براي اين مربي آماده نبود.

اين بازيكن نفت آبادان گفت: با تمام احترامي كه براي هواداران واقعي تيم نفت آبادان دارم ولي عده‌اي به ضرر تيم كار مي‌كنند. خيلي از هواداران مثل ما، دلشان براي تيم خود مي‌سوزد ولي متاسفانه عده‌اي تماشاگرنما قصد دارند آرامش را از تيم دور كنند و بستر تيم را براي سقوط به ليگ يك آماده كنند.

وي بيان‌كرد: مردم آبادان به غير از اين تيم، چيزي ندارند. از آن‌ها انتظار داريم صبور باشند و تيم را حمايت كنند تا حاشيه‌ها روي بازيكنان تاثير منفي نگذارد. حدود 60 حدود درصد تركيب تيم ما در ليگ امسال تغيير كرد و هنوز بازيكنان جوان ما با هواداران انس نگرفته‌اند و با استرس بازي مي‌كنند.

عرب با بيان اين‌كه خيلي‌ها مي‌گويند تيم ما امسال يارگيري خوبي نداشته است، ادامه‌داد: تيم ما در ليگ امسال مستعدترين بازيكنان را به خدمت گرفته است كه براي موفقيت تيم از جان و دل مايه مي‌گذارند اما آن‌ها به آرامش نياز دارند.

مهاجم مصدوم تيم فوتبال صنعت نفت آبادان در پايان گفت: تماشاگران واقعي آبادان مي‌دانند كه روح‌اله عرب تنها دلش به عشق تيم نفت و مردم آبادان مي‌تپد و اميدوارم حمايت خود را از تيمي كه متعلق به خودشان است، دريغ نكنند.

David7
12-04-2011, 02:00

فونیکه سی: میخواهم آقای گل فوتبال ایران شوم

مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: علاقه‌مندم در پایان مسابقات لیگ برتر با گل‌هایی که برای تیم صنعت نفت به ثمر می‌رسانم آقای گل فوتبال ایران شوم.

فونیکه سی روز شنبه پس از پیروزی مقابل نفت تهران، گفت: تمام تلاش خود را خواهم کرد تا در پایان مسابقات لیگ برتر آقای گل فوتبال ایران شوم و بتوانم کفش طلا را کسب کنم.

وی ادامه داد: تیم ما دو هفته بود که سرمربی نداشت و در طول این مدت مرتضوی توانست به خوبی تیم را هدایت کند و امروز بتوانیم با تلاش‌های او و بازیکنان سه امتیاز را کسب کنیم.

مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در نیمه اول این بازی نتوانستیم توانایی‌های خود را به نمایش بگذاریم اما با شروع نیمه دوم توانستیم یک بازی زیبا را از خود به نمایش بگذاریم.

وی تصریح کرد: به طور حتم با حضور سرمربی جدید تیم ما که مشخص شده است می‌توانیم به جمع مدعیان قهرمانی لیگ برتر اضافه شویم.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان عصر امروز با نتیجه سه بر یک از سد نفت تهران گذشت.

David7
12-13-2011, 03:43

كاپيتان تيم فوتبال صنعت نفت آبادان پيش از رويارويي تيمش برابر آبي‌پوشان پايتخت، گفت: بازيكنان ما هميشه براير تيم‌هاي بزرگ انگيزه‌ بالايي براي پيروزي داشته‌اند.

اميد شريفي‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: تيم ما تمرينات خوبي را پشت سر گذاشته و امروز نيز پيش از بازي با استقلال تهران تمرين خوبي را انجام داديم. شرايط آب و هوايي نيز در تهران مناسب است و از اين جهت نيز هيچ مشكلي نداريم و با آمادگي بالايي به مصاف حريف مي‌رويم.

وي افزود: ‌استقلال يكي از تيم‌هاي خوب كشور و آسيا است و نبايد قدرت‌هاي اين تيم را ناديده بگيريم. در اين بازي تمام سعي‌مان بر اين است كه با دست پر به خانه بازگرديم و دل هواداران را شاد كنيم.

بازيكن تيم صنعت نفت آبادان اظهاركرد: تيم ما براي هماهنگي با سرمربي جديد نياز به زمان دارد ولي در حال حاضر نيز سرمربي جديد با شرايط تيم ما سازگار شده و اطلاعات خوبي را نيز از نظر فني به بازيكنان منتقل كرده است.

وي با بيان اين‌كه نبايد از توانمندي و زحمات پيرواني غافل شويم، گفت: اين مربي براي تيم ما خيلي زحمت كشيد و نتايج بدي را نيز كسب نكرد ولي بدشانسي باعث شد كه او نتواند به كار خود ادامه دهد.

كاپيتان تيم فوتبال صنعت نفت آبادان اظهار‌كرد: تيم ما در چند بازي، در دقايق پاياني نتايج را به حريفان خود واگذار مي‌كرد و يا تساوي به دست مي‌آورد و اين شرايط را بايد تنها به عنوان بدشانسي تلقي كنيم.

David7
12-14-2011, 03:29

شریفی‌نسب: برخوردم با کیانوش رحمتی فوتبالی بود

کاپیتان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در یک برخورد کاملاً فوتبالی؛ کیانوش رحمتی؛ هافبک استقلال تهران را مصدوم کردم.

امید شریفی‌نسب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: بازی قابل قبولی را در مقابل تیمی ارائه دادیم که باز هم امید اول قهرمانی در مسابقات لیگ برتر کشور است.

وی در همین خصوص اضافه کرد: برنامه اصلی ما در این دیدار به این شکل بود که ابتدا در زمین خودمان تجمع کرده و سپس با استفاده از ضدحمله‌ها دروازه تیم استقلال تهران را باز کنیم.

هافبک تیم فوتبال صنعت نفت آبادان افزود: تا پیش از دیدار در مقابل استقلال تهران، ضعف‌های این مجموعه را در تمرین‌های روزانه با آلبرتو کاستا؛ سرمربی جدید مرور کرده و فکر می‌کنم که این تمرین‌ها در بازی مقابل حریف تهرانی جواب داد.

وی در ادامه از بازی خوب استقلال تهران در مقابل صنعت نفت گفت و خاطرنشان کرد: آنها به لحاظ در اختیار داشتن مهره فوق‌العاده بودند و زمانی متوجه قدرت استقلال می‌شویم که رو به روی آنها به میدان می‌رویم.

شریفی‌نسب هم چنین با اشاره به برخورد خود با کیانوش رحمتی؛ هافبک استقلال تهران که منجر به آسیب‌دیدگی این بازیکن آبی‌پوش شد، تصریح کرد: این برخوردها طبیعی بوده و آن صحنه هم در یک تماس کاملاً فوتبالی آسیب‌دیدگی کیانوش رحمتی را منجر شد.

وی در پایان از بازی هفته آخر مسابقات نیم فصل لیگ برتر گفت و اضافه کرد: از تمام مردم آبادان می‌خواهم که هفته آینده به ورزشگاه آمده تا با تشویق‌های بی‌امان خود شرایط پیروزی صنعت نفت را در این بازی خانگی فراهم کنند.

David7
12-14-2011, 17:57

كاپيتان تيم فوتبال صنعت نفت آبادان پس از پيروزي تيمش برابر آبي‌پوشان پايتخت، گفت: بازيكنان ما نشان دادند اگر همدل و هماهنگ باشند مي‌توانند برابر هر تيمي امتياز بگيرند.

اميد شريفي‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: ديدار با استقلال بازي سختي بود و هيچ زماني در طول بازي‌ها به اين اندازه‌ فشار بدني به ما وارد نشده بود. استقلال تيم خوب و پر مهره‌اي است و در بازي ديروز بي‌امان حمله مي‌كرد اما نتوانست برابر ما در خانه خود امتياز بگيرد.

وي ادامه‌داد: تيم ما علاوه بر اين‌كه برابر حملات استقلال به خوبي دفاع كرد در چند موقعيت نيز براي زدن گل‌هاي بيشتر فرصت داشت. تيم ما باتوجه به مديريت خوبي كه دارد در آرامش است و به دور از هر حاشيه‌اي كار خود را انجام مي‌دهد.

شريفي‌نسب عنوان‌كرد:‌ بازيكنان ما از نظر مالي نيز مشكل خاصي ندارند و مانند برخي از تيم‌ها هيچ زماني از مسايل مالي گله نمي‌كنند. شب گذشته مردم آبادان تا نيمه‌هاي شب در خيابان‌ها شادي مي‌كردند و از ما نيز در فرودگاه‌ استقبال باشكوهي شد كه اين نشان مي‌دهد ديگر هيچ مشكلي اطراف تيم نيست.

وي در پاسخ به اين سوال كه چرا تيم شما در دقايق پاياني بيشتر دفاع مي‌كرد؟ گفت: اين برنامه جزو تاكتيك‌هاي ما بود و سعي داشتيم با حفظ بازي در زمين خود، جلوي حملات حريف را بگيريم و بيشتر به ضد حمله رو بياوريم.

David7
12-14-2011, 17:58

هادي رمضاني گفت: براي گلزني در اين ديدار انگيزه زيادي داشتم.

زننده يكي از دو گل تيم صنعت نفت آبادان به آبي‌پوشان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهارداشت: ما در اين بازي سعي داشتيم ابتدا نظم تيمي خود را حفظ كنيم و پس از آن نيم‌نگاهي به دروازه حريف داشته باشيم.

وي افزود: استقلال هنوز از بازي دربي خسته بود. البته آن‌ها زماني‌كه عقب افتادند فشار زيادي را روي دروازه ما ايجاد كردند ولي ما نيز با برنامه خاصي وارد بازي شده بوديم.

اين بازيكن تيم نفت آبادان ادامه‌داد: در اين بازي قواي جسماني بازيكنان ما، به حفظ نتيجه خيلي كمك كرد چون هر چه فشار حملات حريف بيشتر مي‌شد دوندگي بازيكنان نيز بالاتر مي‌رفت.

وي خاطرنشان‌كرد: براي گلزني در اين ديدار انگيزه زيادي داشتم و با همكاري ساير بازيكنان موفق شدم در اين بازي حساس براي تيمم گلزني كنم.

رمضاني با اشاره به حضور سرمربي جديد تيم نفت، گفت: براي هماهنگي بين بازيكنان و سرمربي جديد چند بازي ديگر زمان لازم است.

David7
03-09-2012, 02:31

قصه من و پسر خاله‌ام
فونیکه سی: زمان قرارداد بستن به خدا نگاه می‌کنم.

گفت‌و‌گوی مفصل با آقای گل لیگ برتر این روزهای فوتبال ایران است؛ قصه‌ای که از زاد روز تا به امروز فونکیه‌سی را شامل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، همه چیز برای مرد مالیایی و البته نخست این روزهای گلزنی فوتبال ایران از روزی آغاز شد تا آن گلزن سیه‌چرده و اسبق دربی پایتخت ـ عیسی ترائوره ـ که بر حسب اتفاق پسرخاله فونیکه‌سی نیز است گوشی تلفن را برداشته و با برقراری تماسی با خاله‌زاده در موطن، سرنوشت آقای گلی لیگ جاری فوتبال ایران رقم می‌زند. تماسی با این مضمون: سلام فونی. پاشو بیا. آقای گلی ایران منتظر توست!

فارس: فونیکه‌سی کجای قاره سیاه ریشه خانوادگی دارد؟
فونیکه سی: ریشه و اصالت خانوادگی ما به شهر باماکو در کشور مالی بر می‌گردد، هر چند خود من متولد فرانسه هستم.

فارس: دقیقاً کدام شهر فرانسه؟
فونیکه سی: بندر مارسی و روز بیست و پنجم نوامبر سال 1985

فارس: در کشور ما همواره بحث تغییر زادروز و دستکاری شناسنامه‌ها برای فوتبالیست‌ها به منظور بازی کردن در تیم‌های مختلف باب بوده، شناسنامه‌ فونیکه واقعی است؟
فونیکه سی: شک نکنید که حتی یک روز هم بالا و پایین نشده و متولد همان تاریخی هستم که اعلام کردم.

فارس: چرا با اصالت مالیایی در فرانسه متولد شدی؟
فونیکه سی: پدر من با مادرم هر دو در شرکت هواپیمایی شاغل بودند که همان جا با هم آشنا شده و ازدواج کردند، مادرم فرانسوی بود به همین خاطر من در روزهایی متولد شدم که ساکن فرانسه شده بودیم.

فارس: خانواده‌ فونیکه امروز کجا هستند؟
فونیکه سی: یک خواهر و دو برادر دارم، برادر بزرگترم هم اکنون در فرانسه ساکن است و خواهر و برادر کوچکتر و پدرم نیز در مالی هستند. مادرم هم سه سال و نیم پیش فوت کرد.

فارس: با این اوصاف فونیکه‌ دورگه امروز خودش را فرانسوی می‌داند یا اهل مالی؟
فونیکه سی: فرقی نمی‌کند، البته به خاطر ریشه پدری که کشور مالی است به طور حتم تعلق خاطر بیشتری به کشورم در آفریقا دارم.

فارس: اولین باری که پا به توپ شدی کجا بود؟
فونیکه سی: 9ساله بودم که در مدرسه‌ فوتبال مارسی فرانسه مشغول شدم تا 9 سالگی آنجا بودم که بعد از آن به همراه خانواده به مالی عزیمت کردیم.

فارس: تو تنها بازیکن فوتبالیست خانواده بودی؟
فونیکه سی: به هیچ‌وجه، پدرم از بازیکنان بزرگ مالی و باشگاه هریال این کشور بود، برادر بزرگم تا همین سال گذشته در لیگ دسته اول فرانسه و تیم لوریان توپ می‌زد و برادر کوچکترم نیز هم‌اکنون در تیم سیداکیتای مالی بازی می‌کند. فوتبال در خانواده‌ی ما جایگاه ویژه‌ای دارد.

فارس: 9 ساله بودی که به موطن اصلی‌ات برگشتی، فوتبال حرفه‌ای را در مالی آغاز کردی؟
فونیکه سی: بله، در لیگ برتر کشورم در تیم جولیبا که بازیکنان مختلفی از آن به تیم‌های رئال و بارسا هم پیوسته‌اند فوتبالم را شروع کردم بعد از جولیبا برای یکسال به لوریان فرانسه رفته و قبل از آمدن به ایران هم در ژاندارک مالی توپ زدم.

فارس: بازی ملی هم داری؟
فونیکه سی: در تمامی تیم‌های ملی کشورم بازی کرده‌ام، 11 بازی برای تیم‌ ملی بزرگسالان مالی بازی کردم که موفق به گلزنی در مقابل تیم‌هایی مثل گینه‌بیسائو و توگو هم شده‌ام.

فارس: قصه‌ آمدن فونیکه ‌سی به ایران از چه زمانی آغاز شد؟
فونیکه ‌سی: سه سال قبل از طریق پسر خاله‌ام؛ عیسی ترائوره به تمرینات تیم راه‌آهن دعوت شدم ولی پیشنهاد راه‌آهنی‌ها خوب نبود تا نساجی قائمشهر اولین تیم ایرانی باشد که در آن حاضر شوم.

فارس: به چه شکل مورد توجه قائمشهری‌ها قرار گرفتی؟
فونیکه سی: زمان حضور در تمرینات راه‌آهن بازی دوستانه‌ای مقابل نساجی برگزار کردیم که در آن مسابقه دو گل وارد دروازه‌ حریف مازندرانی کرده تا مورد توجه نادر دست‌نشان قرار گرفته و در نهایت با نساجی قرارداد بستم.

فارس: دو نیم فصل متفاوت در نساجی داشتی...
فونیکه سی: سه بازی مانده به پایان نیم فصل، دست‌نشان از قائمشهر رفت و رضا فروزانی سرمربی نساجی شد. دست‌نشان اعتقاد ویژه‌ای به من داشت تا قبل از رفتن او 9 گل را به ثمر رسانده بودم ولی فروزانی به من بازی نداد. هیچوقت فراموش نمی‌کنم که بعد از مدت‌ها در ترکیب تیم در مقابل آلومینیوم هرمزگان قرار گرفته و یک گل زده و یک پاس گل دادم ولی مربی در بازی بعدی حتی در لیست 18 نفره نیز قرارم نداد.

فارس: مشکل فروزانی با تو چه بود؟
فونیکه سی: او اعتقادی به استفاده از بازیکنان خارجی نداشت.

فارس: همین مسئله باعث شد سال بعد راهی بوشهر شوی...
فونیکه سی: قبل از ایرانجوان، عابدینی با من تماس گرفت، به رشت رفته و با داماش قرارداد داخلی بستم. امیر عابدینی به مسافرت رفت که در این فاصله اتفاقاتی افتاد تا از داماش دور شده و قید ماندن در رشت را بزنم.

فارس: بلافاصله بعد از این اتفاق با ایرانجوان قرارداد بستی؟
فونیکه سی: خیر، به پیشنهاد نادر دست‌نشان بر سر تمرینات ابومسلم مشهد حاضر شدم ولی دست‌نشان با مشهدی‌ها به توافق نرسید که من هم دیگر فکر ابومسلم را از بیرون کرده و به دعوت اصغر شرفی با ایرانجوان بوشهر قرارداد بستم.

فارس: گویا در ایرانجوان هم بدشانس بودی...
فونیکه سی: در جام حذفی سه گل و در لیگ 13 گل به ثمر رسانده بودم که از ناحیه‌ زانو مصدوم شدم و چهار بازی آخر دوباره به ترکیب ایرانجوان برگشتم.

فارس: داستان آمدنت به صنعت‌نفت هم با حواشی همراه بود بعد از اینکه قرارداد داخلی بستی، پرسپولیس هم خواستار تو شد...
فونیکه سی: حمید استیلی زمان مربیگری‌اش در شاهین بوشهر بازی‌های مرا دیده و پسندیده بود ولی بعد از پیشنهاد پرسپولیس بلافاصله با مدیر برنامه‌هایم تماس گرفتم و گفتم امسال فقط در صنعت‌نفت بازی می‌کنم.

فارس: دلیل این انتخاب چه بود؟
فونیکه سی: عیسی ترائوره مرا مجاب به ماندن در آبادان کرد. عیسی حیف شد اگر مربی خارجی صنعت‌نفت به او میدان می‌داد می‌توانست در تیم جا بیافتد.

فارس: خود فونیکه مشکلی برای بازی کردن در صنعت‌نفت نداشت؟
فونیکه سی: خیر، به هر حال من سال قبل در بوشهر و منطقه‌ای گرمسیر بازی کردم و مشکلی با گرمای آبادان نداشتم، ضمن اینکه بعد حضور چند ماهه در صنعت‌نفت رابطه عاطفی نزدیک و متقابلی میان من و مردم آبادان ایجاد شده است.

فارس: بعد از جا افتادن در ترکیب صنعت نفت و بعد از اتمام تعطیلات نیم فصل مسابقات لیگ برتر، غیبت تو حواشی زیادی را در مجموعه باشگاه ایجاد کرد...
فونیکه سی: از مربی اجازه گرفته تا دو هفته در کنار خانواده و در مالی باشم. بعد از اتمام عید ترانتیم در آفریقا بلافاصله برای تهیه بلیت بازگشت اقدام کرده که با توجه به شلوغی پروازها در آن روزها نتوانستم خودم را به موقع به ایران برسانم. باور کنید هیچ عمدی در کار نبود. واقعاً متاسفم که برخی از روزنامه‌ها آن روزها نوشتند که مهاجم صنعت نفت فراری شده است. حتی پیشنهاد سرمربی تیم ملی مالی را برای ماندن در اردوی این مجموعه و حضور در جام ملت‌های آفریقا را به خاطر تعهدی که به صنعت نفت داشته از دست دادم در حالیکه می توانستم روزهای خوبی را در این جام سپری کنم. مهاجمی که در این مسابقات به میدان رفت سالها در باشگاه‌های مالی ذخیره من بود.

فارس: و کاستایی که بعد از این اتفاق چند بازی تو را نیمکت‌نشین کرد...
فونیکه سی: مشکلی از این بابت به بوجود نیامد و خیلی سریع با این موضوع کنار آمدم.

فارس: اوج کار فونیکه‌سی در لیگ امسال بدون شک در روز رویارویی صنعت نفت و پرسپولیس در آبادان رقم خورد...
فونیکه سی: فوتبال است دیگر و روز مسابقه با پرسپولیس روز صنعت نفت بود ولی قرار نیست که این اتفاق همیشه در فوتبال تکرار شود کما اینکه در بازی‌های بعدی نتوانستم آن ضربات کاشته را تکرار کنم. در لیگ یک هم می‌توانستم آقای گل باشم که برخی حواشی مرا از کسب این مهم دور کرد. خیلی‌ها به من می‌گویند که تو بعد از مصدوم شدن روح‌الله عرب در ترکیب صنعت نفت جا افتادی در حالیکه روزهایی که روح‌الله هم حضور داشت من پشت سر او به میدان رفته و در واقع مکمل هم بودیم.

فارس: قراردادت با صنعت نفت چند ساله است؟
فونیکه سی: یک ساله.

فارس: گویا با پیشنهادهایی خوبی در این روزها مواجه شدی...
فونکیه سی: بله. تیم‌هایی از ترکیه، آلمان، فرانسه، قطر و سه تیم اماراتی با مدیر برنامه‌های من صحبت کردند.

فارس: پس با این اوصاف نباید فونیکه‌سی را سال آینده در صنعت نفت ببینیم...
فونیکه سی: اگر باشگاه صنعت نفت مشکلی با مبلغ پیشنهادی من نداشته باشد بدون شک اولویت اصلی من حضور در آبادان است. زیاد اهل تغییر تیم نیستم. در آبادان راحت بوده و با توجه به مسلمان بودن و پایبندی به شئونات اسلامی در این منطقه احساس آرامش می‌کنم ضمن اینکه همیشه و در زمان عقد قرارداد به خدا نگاه می‌کنم.

فارس: اگر روزی از صنعت نفت جدا شوی حضور در کدام لیگ را ترجیح می‌دهی؟
فونیکه سی: لیگ برتر انگلیس و مشخصاً تیم فوتبال منچستر یونایتد.

فارس: صنعت نفت در لیگ برتر امسال ماندگار می‌شود؟
فونیکه سی: ان‌شاءالله. اختلاف امتیازات کم است ولی ما در لیگ برتر می‌مانیم.

فارس: در همین لیگ و از همین حالا فونیکه‌سی را به عنوان آقای گل نهایی مسابقات معرفی کنیم؟
فونیکه سی: هر چه که خدا بخواهد.خیلی برایم این موضوع مهم نیست. کدام آقای گل را سراغ دارید که 11 پاس گل داده باشد.

فارس: شانس کدام تیم را در لیگ جاری برای قهرمانی بیشتر می‌دانی؟
فونیکه سی: سپاهان و بعد از آن هم استقلال. فکر نمی‌کنم تیمی مثل تراکتورسازی شخصیت و بزرگی یک تیم قهرمان را دارا باشد.

David7
03-16-2012, 13:15

نویدکیا: مس سرچشمه را نباید دست کم بگیریم

بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در خصوص بازی این تیم مقابل مس سرچشمه گفت: نباید فریب جایگاه فعلی مس سرچشمه را بخوریم و دست کم گرفتن این تیم به ضرر ما خواهد بود.

رسول نویدکیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم مس سرچشمه شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد و چیزی برای از دست دادن ندارد و با این شرایط برابر ما برای پیروزی به میدان می‌آید.

وی اظهار داشت: بازیکنان نفت نباید این تیم را دست کم بگیرند زیرا دست کم گرفتن این تیم می‌تواند در روند بازی تاثیر منفی بگذارد.

هافبک میانی نفت گفت: برای شکست دادن تیم مس سرچشمه باید از موقعیت‌ها نهایت استفاده را ببریم و اگر در دقایق ابتدایی به گل برسیم به سود ما خواهد بود.

نوید کیا ادامه داد: البته تیم مس در ضد حملات خطرناک است و یک لحظه غفلت می‌تواند به ضرر ما تمام شود.

بازیکن اصفهانی تیم نفت تصریح کرد: تیم نفت در این بازی میزبان است و شانس بیشتری نسبت به میهمانش برای کسب سه امتیاز دارد.

وی اظهار داشت: با کسب سه امتیاز این بازی شرایط خود را جدول بهبود خواهیم بخشید در غیر این صورت ادامه لیگ برای ما سخت خواهد شد.

تیم‌های فوتبال نفت آبادان و مس سرچشمه روز شنبه هفته آینده و از هفته بیست و هشتم لیگ برتر در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف هم خواهند رفت.

David7
03-31-2012, 02:41

خالقی‌فر: مصدومیتم کاملاً برطرف شده است.

مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: با تمریناتی که انجام دادم مصدومیتم کاملاً برطرف شده است.

رضا خالقی‌فر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: کادر پزشکی تیم نفت با تمریناتی که در نظرگرفته بود کاملاً شرایط بهبودی را برایم فراهم کرد و اکنون مشکلی برای بازی کردن ندارم.

وی اظهار کرد: متاسفانه زمانی مصدوم شدم که در بهترین شرایط ممکن قرار داشتم اما در بازی‌های بعدی این مصدومیت را جبران خواهم کرد.

مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان وضعیت این تیم در جدول را مناسب توصیف کرد و گفت: تیم با نتایجی که در چند بازی اخیر به دست آورده اکنون شرایط خوبی در جدول دارد و با ادامه این روند جایگاه مناسب‌تری در جدول پیدا خواهیم کرد.

خالقی‌فر ادامه داد: قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم نفت کار سختی است زیرا در این تیم بازیکنان هم سطحی حضور دارند.

وی بیان کرد: صنعت نفت از تیم‌های ریشه دار و پرطرفدار فوتبال ایران است که می‌تواند جز چهار تیم بالای جدول لیگ برتر فوتبال کشور باشد.

تیم فوتبال نفت آبادان با 37 امتیاز در رده نهم جدول لیگ برتر قرار دارد.

David7
03-31-2012, 03:44

ممبینی: به دنبال جایگاه مناسب در جدول هستیم

بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: تیم نفت شرایط خوبی در جدول دارد و در ادامه لیگ بدنبال مناسبت تری هستیم.

علی ممبینی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: تیم در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و روز به روز آمادگی بهتری پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: با تمریناتی که در چند روز اخیر انجام دادیم از نظر بدنی و روحی شرایط تیم عالی است و با این شرایط در هفته‌های باقی مانده لیگ نتایج خوبی کسب خواهیم کرد.

بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: هدف ما قرار گرفتن بین شش تیم اول است که پتانسیل رسیدن به این هدف را داریم.

ممبینی ادامه داد: در دو بازی گذشته نتایج خوبی کسب کردیم و شرایط تیم در جدول با این این نتایج بهبود یافت.

وی بیان کرد: البته فاصله امتیازی تیم‌ها به هم نزدیک است و با دو پیروزی می‌توانیم به رده‌های بالاتر جدول صعود کنیم.

ممبینی گفت: برای صعود در جدول نیاز به حمایت هواداران داریم زیرا بدون حمایت آنها نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم.

تیم فوتبال نفت آبادان با 37 امتیاز در رده نهم جدول لیگ برتر قرار دارد.

David7
04-04-2012, 16:38

فونیکه سی: دو رقیب جدی برای کسب عنوان بهترین گلزن لیگ برتر دارم

مهاجم تیم فوتبال نفت آبادان که با 18 گل در صدر بهترین گلزنان لیگ برتر قرار دارد گفت: رسیدن به عنوان بهترین گلزن لیگ برتر سخت شده زیرا دو رقیب جدی برای کسب این عنوان دارم.

فونیکه سی روز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعطیلات نوروزی فرصت خوبی برای خروج تیم‌‎ها از بازی‌های فشرده لیگ برتر ازجمله مابود که نیاز به استراحت داشتیم.

وی اظهار داشت: بازی‌های لیگ برتر خیلی فشرده و با فاصله کمی برگزار می‌شد و این مساله باعث خستگی زیاد و مصدومیت‌های پیاپی بازیکنان شد.

بهترین گلزن لیگ برتر گفت: در تعطیلات نوروزی و بعد از استراحت یک هفته‌ای تمرینات خیلی خوبی زیر نظر کادر فنی تیم نفت انجام دادیم و از هر لحاظ آماده آغاز مجدد بازی‌های لیگ برتر هستیم.

فونیکه سی رسیدن به عنوان بهترین گلزن لیگ برتر را سخت توصیف کرد و اظهار داشت: با توجه به گلزنی کریم انصاری‌فرد و رضا عنایتی اکنون رقابت نزدیکی این دو بازیکن با من برای کسب عنوان بهترین گلزن لیگ برتر دارند اما هنوز شانس من برای این عنوان بیشتر است.

وی ادامه داد: در دو بازی گذشته فرصت‌های خوبی را از دست دادم و این مساله باعث شد عنایتی و انصاری‌فرد فاصله خود را با من کم کنند و اکنون دو رقیب جدی برای کسب عنوان بهترین گلزن لیگ برتر دارم.

مهاجم نفت آبادان در خصوص بازی روز شنبه هفته آینده این تیم برابر صبا قم گفت: این بازی برای هر دو تیم بسیار مهم است و به طور حتم هر دو تیم برای سه امتیاز به مصاف هم خواهند رفت.

فونیکه سی تصریح کرد: تیم نفت در این فصل و در بازی‌های خارج از خانه نتایج خوبی به دست آورده و در این بازی هم می‌تواند این روند را ادامه دهد.

تیم فوتبال نفت آبادان روز شنبه هفته آینده و از هفته بیست و هفتم لیگ برتر مهمان صبا قم است.

David7
04-05-2012, 02:25

ممبینی: تیم صبا بازی راحتی برابر نفت آبادان نخواهد داشت.

هافبک تیم فوتبال نفت آبادان در خصوص بازی این تیم برابر صبا قم گفت: صبا تیم مدعی قدرتمندی است اما برابر ما بازی راحتی نخواهد داشت.

علی ممبینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازی کردن در قم برابر صبا شرایط ویژه‌ای دارد هر چند که تیم صبا هم بازی سختی برابر ما خواهد داشت.

وی اظهار داشت: تیم نفت در دو بازی گذشته خود چهار امتیاز بدست آورده و برابر صبا هم به دنبال کسب امتیاز است.

هافبک میانی نفت آبادان گفت: تیم صبا در این فصل نتایج خیلی خوبی کسب کرده و شرایط مناسبی هم در جدول دارد اما این دلیلی برای از پیش برنده شدن آنها نیست.

ممبینی ادامه داد: تیم نفت برای این بازی انگیزه زیادی دارد و در پی آن هستیم که شکست دور رفت را جبران کنیم.

بازیکن نفت آبادان تصریح کرد: هر دو تیم دارای خط حمله بسیار خوبی هستند و به نظر می‌رسد این بازی بسیار تماشایی شود.

وی اظهار داشت: هر تیمی در این بازی میانه میدان را در اختیار داشته باشد شانس بیشتری برای پیروزی دارد.

ممبینی گفت: برای گرفتن امتیاز از تیم صبا باید مراقب رضا عنایتی مهاجم گلزن این تیم بود زیرا این بازیکن بسیار فرصت‌طلب است.

تیم فوتبال نفت آبادان روز شنبه هفته آینده و از هفته بیست و هفتم لیگ برتر مهمان تیم صبا قم است.

David7
04-13-2012, 05:21

بغلانی: ذوب آهن نسبت به گذشته ضعیف‌تر است

بازیکن تیم فوتبال نفت آبادان در خصوص بازی این تیم برابر ذوب آهن اصفهان گفت: جدال سختی برابر ذوب آهن داریم هر چند که آنها نسبت به گذشته ضعیف‌تر شده‌اند.

حسین بغلانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازی نفت و ذوب آهن شرایط خاص خود را دارد و به طور حتم هر دو تیم در این بازی به دنبال کسب سه امتیاز خواهند بود.

وی اظهار داشت: این بازی برای هر دو تیم سخت است اما میزبان این بازی ما هستیم و شانس بیشتری برای کسب سه امتیاز داریم.

مدافع تیم نفت گفت: تیم ذوب آهن نسبت به فصل‌های گذشته ضعیف‌تر شده اما نباید آنها را دست کم بگیریم.

بغلانی تصریح کرد: مهاجمان ذوب آهن بسیار فرصت‌طلب و گلزن هستند و کار مدافعان نفت برابر آنها بسیار سخت خواهد بود.

وی اظهار داشت: کادر فنی تیم نفت برای غلبه بر ذوب آهن در تمرینات تاکتیک‌های لازم را به بازیکنان گفته‌اند و ما بازیکنان با اجرا کردن این برنامه‌های می‌توانیم سه امتیاز را به دست آوریم.

بغلانی گفت: تنها دلهره ما اشتباهات داوری است و امیدواریم در این بازی اشتباه تاثیرگذاری مانند بازی با صبا برایمان رخ ندهد.

وی افزود: برای شکست دادن تیم ذوب آهن نیاز به حمایت هواداران خونگرم خود داریم و آنها باید با حضور در ورزشگاه از تیم محبوب خود حمایت کنند.

تیم فوتبال نفت آبادان روز جمعه هفته جاری و از هفته سی‌اُم لیگ برتر میزبان ذوب آهن اصفهان است.

David7
04-13-2012, 05:29

خالقی‌فر: ذوب آهنی‌ها در آبادان به فکر کسب امتیاز نباشند

بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در خصوص بازی فردای این تیم برابر ذوب آهن گفت: ذوب آهن حریف قابل احترامی است اما برابر ما به فکر کسب امتیاز نباشند.

رضا خالقی‌فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازی با ذوب آهن برای هر تیمی سخت است اما آنها کار بسیار سختی خواهند داشت.

وی اظهار داشت: صنعت نفت در این بازی میزبان است و به طور حتم انگیزه زیادی برای کسب سه امتیاز خواهیم داشت.

مهاجم نفت آبادان گفت: تیم ذوب آهن اکنون جایگاه خوبی در جدول دارد اما برابر ما به فکر امتیاز نباشند.

خالقی‌فر ادامه داد: بازیکنان صنعت نفت انگیزه زیادی برای پیروزی در این بازی دارند و این انگیزه به ما کمک زیادی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: البته تیم ذوب آهن به دنبال کسب سهمیه آسیا است و برابر ما انگیزه زیادی خواهند داشت.

بازیکن صنعت نفت گفت: تیم نفت در چهار بازی گذشته نتایج خیلی خوبی کسب کرده و اگر این روند ادامه یابد می‌توانیم درفهرست شش تیم برتر قرار گیریم.

خالقی‌فر افزود: حضور هواداران در این بازی می‌تواند از نظر روحی به سود تیم نفت باشد و امیدواریم آنها با حضور پر تعداد در ورزشگاه از تیم نفت حمایت کنند.

تیم فوتبال نفت آبادان از چهارچوب هفته سی‌اُم لیگ برتر کشور فردا و از هفته سی‌اُم میزبان ذوب آهن اصفهان است.

David7
04-18-2012, 02:29

صبری: نگاه بازیکنان فوتبال نفت آبادان به بالای جدول است

بازیکن تیم فوتبال نفت آبادان گفت: تیم نفت شرایط خوبی دارد و نگاه تمام بازیکنان این تیم به بالای جدول است.

مصطفی صبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم نفت در پنج بازی گذشته خود نتایج خوبی کسب کرده و با کسب این نتایج اکنون جایگاه خوبی در جدول داریم.

وی اظهار داشت: البته ما می‌توانستیم شرایط بهتری داشته باشیم اما اشتباهات داوری و بدشانسی در برخی بازی‌ها باعث شد امتیازات حساسی را از دست دهیم.

مدافع تیم نفت گفت: ما فاصله زیادی با تیم‌های پنجم به بعد نداریم و در صورت کسب شش امتیاز از چهار بازی باقی مانده می‌توانیم در فهرست شش تیم اول قرار گیریم.

صبری ادامه داد: البته ما دو بازی سخت با تیم‌های نفت تهران و استقلال که از صدرنشینان لیگ هستند داریم اما برای رسیدن به هدف نیاز به شکست دادن این دو تیم است.

وی گفت: هواداران آبادان از ما نتیجه می‌خواهند و ما نیز باید برای برآورده شدن خواسته آنها تلاش کنیم.

بازیکن صنعت نفت اظهار داشت: اکنون شرایط تیم‌ها خیلی به هم نزدیک است و نتیجه گرفتن در هر بازی چه در بازی خانگی چه خارج از خانه دشوار است.

تیم فوتبال نفت آبادان با 39 امتیاز در رده دهم جدول قرار دارد.

David7
04-18-2012, 13:08

فونیکه سی: شهرداری تبریز برای بقا در لیگ برتر انگیزه بالایی دارد

بازیکن تیم فوتبال نفت آبادان در خصوص بازی این تیم برابر شهرداری تبریز گفت: شهرداری تبریز خطر سقوط را احساس می‌کند اما این تیم انگیزه بالایی برای بقا در لیگ برتر دارد.

فونیکه سی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازی با شهرداری تبریز نمی‌تواند برای ما آسان باشد، زیرا آنها انگیزه زیادی برای ماندن در لیگ برتر دارند.

وی اظهار داشت: بازی کردن مقابل تیم‌هایی که خطر سقوط را احساس می‌کنند شرایط خاص خود را دارد و تیم شهرداری هم از این قاعده مثتثنی نیست.

بهترین گلزن لیگ برتر فوتبال گفت: برای بازی کردن مقابل شهرداری تبریز کامل آماده هستم و در صورت قرار گرفتن در ترکیب تیم از این فرصت استفاده خواهم کرد.

فونیکه سی ادامه داد: هنوز هم شانس زیادی برای کسب بهترین گلزن لیگ را دارم و در بازی با شهرداری همه سعی خود را برای گلزنی خواهم کرد.

بازیکن نفت آبادان تصریج کرد: رضا عنایتی مهاجم تیم صبا رقابت شانه با شانه‌ای با من برای کسب عنوان بهترین گلزن دارد هر چند که نباید از کریم انصاری‌فرد مهاجم ملی‌پوش سایپا هم غافل شوم.

وی در خصوص تیم آینده اش نیز گفت: در پایان لیگ به این موضوع بیشتر فکر می‌کنم اما مردم آبادان می‌خواهند در تیم صنعت نفت بمانم.

فونیکه سی اظهار داشت: پیشنهادات زیادی به خصوص از لیگ‌های خارجی دارم که همه چیز را به پایان لیگ موکول کرده‌ام.

تیم فوتبال نفت آبادان روز جمعه هفته جاری از هفته سی و یکم لیگ برتر میهمان تیم شهرداری تبریز است.

David7
04-19-2012, 14:16

دهقانی: مسابقه با شهرداری تبریز 6 امتیازی است.

دروازه‌بان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: نتیجه دیدار تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و شهرداری تبریز با توجه به وضعیت جدول رده‌بندی لیگ برتر، به اندازه شش امتیاز با ارزش است.

حبیب دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: روی گل دریافتی تیم فوتبال صنعت نفت در روز مسابقه مقابل ذوب آهن اصفهان بی‌تقصیر بودم.

وی اضافه کرد: تمام سعی خودمان را به کار بستیم تا بازی را با پیروزی به پایان برسانیم اما تیزهوشی بازیکنان ذوب آهن، مانع این اتفاق شد.

دروازه‌بان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از دیدار بعدی تیمش در چارچوب مسابقات لیگ برتر کشور گفت و خاطرنشان کرد: این مسابقه برای تیم فوتبال شهرداری تبریز، بازی مرگ و زندگی است و بدون شک این موضوع، دیدار هفته سی و دوم را برای ما مشکل می‌کند، نتیجه دیدار تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و شهرداری تبریز با توجه به وضعیت جدول رده‌بندی لیگ برتر، به اندازه شش امتیاز با ارزش است.

وی با اشاره به برنامه‌های تیم خود برای رویارویی با شهرداری تبریز، تصریح کرد: پنج بازی بدون شکست را در لیگ برتر پشت سر گذاشته و به دنبال آن هستیم که بازی ششم را هم با همین روند به پایان برسانیم، با استفاده از ضد حملات می‌توانیم برنده بازی مقابل شهرداری باشیم.

دهقانی در ادامه از اعتماد کاستا؛ سرمربی پرتغالی صنعت نفت به وی اظهار خوشنودی کرد و افزود: در خصوص توقعاتی که این مربی از من داشت بارها با هم صحبت کرده و با برطرف کردن ضعف‌ها و تمرین مستمر توانستم دوباره به دروازه‌بان شماره یک صنعت نفت بدل شوم.

وی در پایان از برنامه خود برای حضور در تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در لیگ بعدی گفت و اضافه کرد: هنوز هیچ تصمیمی برای فصل بعدی مسابقات نگرفته‌ام و تا پایان فصل صبر می‌کنم.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در هفته سی و دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور از ساعت 15 روز جمعه؛ یکم اردیبشهت‌ماه، مهمان تیم فوتبال شهرداری تبریز است.

David7
04-22-2012, 16:10

کوهنورد: شکست برابر شهرداری تبریز ناعادلانه بود.

بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در خصوص شکست برابر شهرداری تبریز گفت: شکست تیم نفت مقابل شهرداری تبریز ناعادلانه بود.

سیامک کوهنورد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازی خوبی برابر شهرداری تبریز ارائه دادیم و می‌توانستیم در این بازی امتیاز کسب کنیم.

وی اظهار داشت: ما هم به اندازه شهرداری تبریز شانس پیروزی داشتیم اما در آخرین دقیقه وقت‌های اضافه گل دوم را دریافت کردیم.

هافبک میانی نفت آبادان گفت: بعد از اخراج مدافعمان خیلی خوب بازی را کنترل کردیم و اجازه ندادیم کمبود یک بازیکن برای تیم حس شود.

کوهنورد ادامه داد: اگر بازیکن ما اخراج نمی‌شد به طور حتم شهرداری را در تبریز شکست می‌دادیم.

وی اظهار داشت: شکست برابر شهرداری آن هم در تبریز هرگز نتیجه عادلانه‌ای نبود زیرا آنها تیمی نبودند که ما را به راحتی شکست دهند.

بازیکن نفت آبادان گفت: باید در سه بازی باقی‌مانده این شکست را جبران کنیم تا شرایط خود در جدول را سر و سامان دهیم.

کوهنورد افزود: فاصله امتیازها خیلی به هم نزدیک است و با یک پیروزی می‌توانیم چند رده در جدول بالا بیاییم.

تیم فوتبال نفت آبادان روز جمعه هفته گذشته و از هفته سی و یکم لیگ برتر با نتیجه دو بر یک در تبریز مغلوب تیم شهرداری شد تا با 39 امتیاز در رده یازدهم جدول قرار گیرد.

David7
04-27-2012, 15:59

گزیده گفت‌وگوی حسین بغلانی با خبرگزاری فارس

حسین بغلانی بازیکن جوانان تیم صنعت نفت آبادان گفت‌وگویی تفصیلی با خبرگزاری فارس انجام داده است که در ادامه آن را می‌خوانیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، شاید تا چند سال پیش فکر نمی‌کرد که به یکی از بازیکنان اصلی تیمی بدل شود که روزی برای گرفتن تصویری به یادگار کنار بازیکنانش بی‌تاب بود. حسین بغلانی که از آبادان به تیم آبادانی لیگ برتر رسید در کنار ما بود تا بگوید از روزهایی که امروز است.

مثلث حسین بغلانی، سجاد مشکل‌پور و طالب ریکانی که از تیم نونهالان صنعت نفت شکل گرفته بود با پیوستن ریکانی به تیم فولاد در نیم‌فصل لیگ برتر ناقص شد.

بله ما به هم عادت کرده بودیم. از تیم‌های پایه‌های در کنار هم بودیم. بعد از رفتن طالب حالا از آن جمع من مانده‌ام و سجاد. امیدوارم که ریکانی هم در فولاد خوزستان موافق باشد.
تو اگر جای ریکانی بودی دست به این جابه‌جایی می‌زدی؟

همه چیز بستگی به شرایط دارد. شاید خود طالب هم دوست نداشت آبادان را ترک کند ولی بعضی اتفاقات این مسئله را رقم زد.
امسال در صنعت نفتی به میدان رفتی که کاملاً متفاوت از سال قبل نتیجه گرفت. ناکامی در خانه و نتیجه‌گیری در میدان حریف.

این مشکل در هفته‌های ابتدایی گریبان تیم ما را گرفت. بعد از نتیجه نگرفتن در آبادان در چند مسابقه اول این اتفاق برای ما تبدیل به عادت شد.
ناکامی در خانه به قول حسین بغلانی به عادت تبدیل شد. چه استدلالی برای کامیابی در مسابقات خارج از خانه داری؟

نبود استرس دلیل اصلی بود. راحت‌تر بازی می‌کردیم که بالطبع در چنین شرایطی نتیجه‌گیری نیز میسر می‌شود.
امسال بیشتر از سال قبل در ترکیب اصلی قرار گرفتی؟

تا اینجای کار کمتر از سال قبل به میدان رفتم. دور رفت و بازی مقابل شاهین بوشهر بود که با سه اخطاره شدن علی ممبینی و امید شریفی‌نسب به ترکیب اصلی اضافه شده و خدا هم کمک کرد که در همان مسابقه از فاصله 35 متری دروازه حریف را باز کنم. گلی که خیلی چیزها را به کادر فنی ثابت کرد.
یعنی معتقدی که در آن روزها پیروانی اعتقادی به حضور جوان‌ترها نداشت؟

به نظر من دوست داشت که از بازیکنان جوان استفاده کند ولی شرایط لیگ و بازی‌های حساس این فرصت را از وی سلب می‌کرد. به هر حال خدا را شکر میکنم که با وجود اینکه بعد از بازی با شاهین در دور رفت باز هم نیمکت‌نشینی را تجربه کردم ولی بالاخره دوباره به ترکیب اصلی برگشتم.
این اتفاق با حضور کاستا به اوج رسید.

دقیقاً، کاستا علاقه زیادی به جوانگرایی دارد و دیدید که بعد از آمدن این مربی به صنعت نفت بنده بیشتر از قبل به بازی گرفته شده و هم در پست هافبک دفاعی و هم دفاع راست بارها برای صنعت نفت به میدان رفتم.
ولی خودت بیشتر دوست داری در خط میانی به میدان بروی؟

بله ولی در تیمی که انضباط حرف اول را می‌زند آنچه که مهم بوده سلیقه مربی است و من هم به نظر کاستا احترام می‌گذارم.
البته شایعاتی مبنی بر اتمام حجت کاستا با برخی بازیکنان جوان مبنی بر بازی نکردنشان در ابتدای ورود این مربی پرتغالی به آبادان دهان به دهان شد.

به هیچ وجه، خود شما دیدید که جوان‌ها بعد از آمدن کاستا بیشتر در ترکیب قرار گرفتند. به عنوان مثال بازیکن با استعدادی مثل حامد سرلک به طور ثابت بازی کرد و جوان‌هایی مثل آلبوکات و لامی نیز لیگ برتر را تجربه کردند.
اولین باری که با لباس تیم بزرگسالان صنعت نفت به میدان رفتی را به خاطر داری؟

مسابقه مقابل اتکا در گلستان و در لیگ یک بود. مسابقه‌ای که به جرات می‌گویم با توجه به سابقه زیاد در تیم‌های پایه‌ای صنعت نفت، استرسی در آن نداشتم.
اولین بازیکن بزرگی که مهار کردی؟

سیاوش اکبرپور و بازی مقابل استیل آذین در لیگ برتر قبلی.
همان مسابقه‌ای که فرید دریس؛ سرپرست سال‌های دورتر تو در تیم‌های پایه‌ای، به خاطر ثابت بازی کردنت اشک شوق ریخت.

حاج فرید دریس زحمات بسیاری را برای من و بقیه بچه‌ها متحمل شد. دلسوزی او برای بازیکنان جوان اندازه نداشت. همیشه کنار من بود. بدون اغراق دریس یکی از علت‌های اصلی پیشرفتم بود.
از سیاوش اکبرپور و مهارش در لیگ برتر گفتی، حسین بغلانی این روزها را در نوجوانی متصور بود؟

چون به بزرگی خدا اعتقاد داشتم این روزها را دور نمی‌دیدم. برای اینکه امروز بزرگ‌ترین فوتبالیست‌های ایران را در مقابلم ببینم زحمت کشیده و عرق ریختم.
این بازیکن معتقد این روزها لیگ برتری بودنش را به دوستان قدیمی فخر می‌فروشد؟

حرف غرور را نزنید که از آن بیزارم. من همان حسین بغلانی هستم با همان دوستانی که تا پیش از این داشتم.
قراردادت با صنعت نفت چند ساله است؟

یکسال دیگر با تیمم قرارداد دارم ولی دوست دارم در صورت مهیا بودن شرایط فوتبالم را همین جا به پایان برسانم.
صنعت نفت امسال در لیگ برتر می‌ماند؟

شک نکنید. نه تنها لیگ برتری می‌مانیم بلکه در بین 10 تیم بالایی جدول قرار می‌گیریم.

David7
04-27-2012, 16:06

نویدکیا: شکست دادن تیم نفت تهران برای ما مهم است

بازیکن تیم فوتبال نفت آبادان در خصوص بازی فردای این تیم برابر نفت تهران گفت: بازی سخت و حساسی پیش رو داریم که در این بازی شکست دادن نفت تهران برای ما مهم است.

رسول نوید کیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم نفت تهران در این فصل نتایج خیلی خوبی کسب کرده و یکی از مدعیان حضور در لیگ قهرمانان آسیا است اما شکست دادن این تیم برای ما خیلی مهم است.

وی اظهار داشت: در بازی رفت توانستیم این تیم را در تهران شکست دهیم اما این مساله نمی‌تواند در بازی فردا تیم نفت آبادان را از پیش برنده دانست.

هافبک تیم نفت آبادان گفت: تیم نفت تهران بازی تیمی را خیلی خوب انجام می‌دهند و بازیکنان این تیم هماهنگی خوبی با یکدیگر دارند.

نویدکیا ادامه داد: بازیکنان نفت آبادان برای شکست دادن هم‌نام تهرانی خود انگیزه زیادی دارند و فقط به فکر کسب سه امتیاز هستند.

وی تصریح کرد: این بازی داربی وزارت نفت است و به نظر می‌رسد بازی زیبایی انجام شود.

بازیکن نفت آبادان گفت: تماشاگران آبادانی باید به ورزشگاه بیایند تا با حمایت آنها در این بازی مهم به پیروزی برسیم.

تیم‌های فوتبال نفت آبادان و نفت تهران فردا و از هفته سی و دوم لیگ برتر در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف یکدیگر می روند.

David7
04-29-2012, 14:38

عرب: دوست ندارم به تیم صنعت نفت تحمیل بشوم

مهاجم تازه از بند مصدومیت رها شده تیم فوتبال نفت آبادان گفت: دوست ندارم برای ثبت قرارداد با صنعت نفت آبادان به سرمربی این مجموعه تحمیل بشوم.

روح‌الله عرب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: با وجود این که این روزها از بند مصدومیت رها شده و تمرینات سبک را شروع کردم ولی هیچ علاقه‌ای ندارم که به سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت تحمیل بشوم.

وی در همین خصوص افزود: قراردادم با تیم فوتبال صنعت نفت به اتمام رسیده و هنوز هیچ صحبتی برای ثبت قرارداد جدید صورت نگرفته است هرچند که مدیرعامل باشگاه در روزهای مصدومیت با برقراری تماس تلفنی از قطعی بودن ماندگاری‌ام در صنعت نفت صحبت کرد.

مهاجم مازندرانی نیم فصل نخست تیم فوتبال صنعت نفت در همین خصوص گفت: کاستا سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان هنوز بازی من را ندیده است و در صورت تایید وی با کمال میل در خدمت نماینده آبادان در لیگ برتر می‌مانم.
وی با بیان این که تمرینات خود را در دو نوبت صبح و بعد ازظهر دنبال می‌کند، اضافه کرد: این تمرینات را زیر نظر ویلیام مارکوزی مربی بدنساز تیم فوتبال صنعت نفت پیگیری کرده و فکر می‌کنم تا 10 روز دیگر پا به توپ بشوم.

عرب با سخت خواندن تحمل روزهای مصدومیتش خاطرنشان کرد: پاره شدن رباط صلیبی بدترین نوع مصدومیت فوتبالی بوده و در شش ماه گذشته ساعت به سختی برایم گذشت.

وی تصریح کرد: با وجود سخت بدون روزهای آسیب‌دیدگی با انگیزه کامل آمده‌ام تا آن ساعت‌ها را به دست فراموشی بسپارم.

روح‌الله عرب در هفته هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور و در بازی مقابل تراکتورسازی تبریز از ناحیه رباط صلیبی آسیب دید و شش ماه از میادین دور بود.

David7
04-29-2012, 14:40

بغلانی: برای پیروزی مقابل استقلال آماده‌ایم.

مدافع تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: برای کسب پیروزی مقابل تیم فوتبال استقلال تهران در هفته سی و سوم لیگ برتر آماده‌ایم.

حسین بغلانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: از نقاط ضعف و قوت تیم استقلال تهران شناخت کافی داشته و با وجود این که می‌دانیم حریفمان با انگیزه به آبادان می‌آید برای پیروزی در این دیدار آماده هستیم.

وی اضافه کرد: تیم استقلال تا اندازه زیادی از کورس قهرمانی عقب افتاد ولی هنوز هم برای کسب عنوان دومی می‌جنگد.

مدافع تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از بازی تیمش در مقابل نفت تهران گفت و افزود: بازی خوبی را مقابل حریف تهرانی ارائه دادیم و در تمرین‌های قبل از مسابقه، نفت تهران را به خوبی آنالیز کردیم.

وی با اشاره به قضاوت دیدار همنام‌های وزرات نفتی خاطرنشان کرد: پنالتی اعلام شده به سود تیم نفت تهران در نیمه نخست به هیچ عنوان صحیح نبود و سجاد مشکل‌پور مدافع تیم ما هیچ خطایی را روی مهاجم حریف مرتکب نشد.

بغلانی در همین خصوص تصریح کرد: گل ثانیه‌های پایانی نفت تهران به درستی آفساید اعلام شد و با توجه به نزدیکی‌ام به صحنه به خوبی جلوتر بودن بازیکن حریف نسبت مدافعانمان را مشاهده کردم.

وی با ابراز رضایت از ماندگاری کاستا سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان در لیگ بعدی گفت: این مربی با علمی که دارد تیم خوبی را در سال آینده جمع کرده و جدیت کاستا در کار به کمک صنعت نفت می‌آید.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته سی و سوم مسابقات لیگ برتر کشور از ساعت 17 روز یکشنبه هفدهم اردیبهشت در ورزشگاه تختی این شهر میزبان استقلال تهران است.

David7
04-29-2012, 14:44

فونیکه سی: از سرمربی نفت آبادان تشکر می‌کنم.

مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در خصوص پیروزی این تیم برابر نفت تهران گفت: بازی سختی بود اما در این بازی انگیزه بالایی برای گل زدن داشتم.

فونیکه سی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم نفت تهران برای کسب سهمیه آسیا تلاش زیادی برابر ما داشت اما تیم نفت آبادان شایسته پیروزی در این بازی بود.

وی اظهار داشت: بازی برای هر دو تیم سخت بود زیرا هر دو تیم به دنبال کسب سه امتیاز بودند.

بهترین گلزن لیگ برتر گفت: در این بازی برای تثبیت آقای گلی ام انگیزه بالایی داشتم که به لطف خدا موفق به گل زدن نیز شدم.

فونیکه سی ادامه داد: البته باید از سرمربی تیم نفت آبادان 'آلبرتو کاستا' تشکر کنم که اجازه داد ضربه پنالتی را بزنم.

وی افزود: با گلی که در این دیدار به ثمر رساندم اکنون از نظر روحی شرایط خیلی خوبی پیدا کرده ام و به طور حتم در دو بازی باقی مانده باز هم برای صنعت نفت گلزنی خواهم کرد.

وی اظهار داشت: خدا را شکر مشکلات من با سرمربی تیم برطرف شده و هر دو اکنون به فکر شاد کردن دل مردم آبادان هستیم.

فونیکه سی گفت: در بازی با استقلال تهران به دنبال گل زدن هستم زیرا مردم آبادان این انتظار را از من دارند.

فونیکه سی با زدن یک گل در بازی با نفت تهران با 19 گل در صدر بهترین گلزنان لیگ برتر قرار دارد.

David7
05-08-2012, 03:35

نویدکیا: هر چه زدیم به در بسته خورد

رسول نویدکیا پس از شکست تیمش برابر استقلال تهران گفت: بازیکنان ما در این بازی هر چه زدند به در بسته خورد و توپ‌های‌مان وارد دروازه نشد.

این بازیکن تیم نفت آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشی ایسنا در خوزستان اظهارکرد: در این بازی تیم ما خوب کار کرد و از ابتدای بازی موقعیت‌های زیادی را به دست آوردیم که تنها در نیمه نخست یکی از آن‌ها به گل تبدیل شد.

وی ادامه‌ داد: تیم ما می‌توانست در نیمه نخست سه گل به حریف بزند ولی با بدشانسی مواجه شدیم. تیم استقلال تهران نیز در این بازی با خوش‌شانسی رو به رو شد و در حالی که موقعیت‌های زیادی نداشت، توانست دو گل به ما بزند.

نویدکیا بیان ‌کرد: این شکست چیزی از ارزش‌های تیم‌مان کم نمی‌کند و سعی می‌کنیم در بازی آینده با کسب سه امتیاز این شکست را جبران کنیم.

وی درخصوص قراردادش با تیم صنعت نفت آبادان گفت: برای فصل آینده هنوز چیزی مشخص نیست ولی به احتمال زیاد در این تیم می‌مانم.

David7
05-08-2012, 03:38

شریفی‌نسب: در لحظه خداحافظی حس خوبی نداشتم

کاپیتان تیم صنعت نفت آبادان پس از شکست تیمش برابر استقلال تهران گفت: اگرچه این نتیجه را واگذار کردیم ولی به نظر من پیروز میدان شدیم.

امید شریفی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشی ایسنا در خوزستان درخصوص این بازی اظهارکرد: تیم ما خیلی بهتر از حریف کار کرد و از این بابت خوشحالم که به مرحله‌ای رسیده‌ایم که می‌توانیم برابر تیم بزرگی چون استقلال چنین بازی خوبی ارایه دهیم. تیم ما در این بازی مستحق شکست نبود.

وی افزود: این شرایط نوید روزهای خوبی را برای تیم‌مان می‌دهد و امیدوارم فصل آینده سیر صعودی خوبی داشته باشیم و بتوانیم در ابتدای فصل نتایج خوبی بگیریم.

کاپیتان تیم صنعت نفت آبادان درخصوص خداحافظی‌اش از فوتبال گفت: در لحظه خداحافظی حس خوبی نداشتم ولی از این بابت خوشحال بودم که روبه‌روی تماشاگرانی خداحافظی کردم که بازی خود را جلوی آن‌ها آغاز کرده بودم و جا دارد دست تمام آن‌ها را برای حمایت‌های بی‌دریغ‌شان ببوسم.

کاپیتان تیم صنعت نفت آبادان در پاسخ به این سوال که آیا در عرصه مربیگری وارد می‌شوید یا نه؟ گفت: تمایلی ندارم در این عرصه فعالیت کنیم.

وی درخصوص آینده تیم صنعت نفت آبادان اظهارکرد: باتوجه به برنامه‌ریزی‌ای که باشگاه برای بالابردن کیفیت کار تیم انجام می‌دهد، پیش‌بینی می‌کنیم فصل آینده تیم‌مان متفاوت ظاهر شود و شگفتی‌ساز شود.

David7
05-09-2012, 02:46

ممبینی: با بدشانسی به استقلال باختیم

بازیکن تیم فوتبال نفت آبادان در خصوص شکست خانگی برابر استقلال تهران گفت: تیم نفت در این بازی شرایط بهتری نسبت به استقلال داشت و با بدشانسی نتیجه را به حریف خود واگذار کردیم.

علی ممبینی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برابر استقلال بازی خوبی به نمایش گذاشتیم و به طور حتم تیم استقلال شایسته پیروزی در این دیدار نبود.

وی اظهار داشت: موقعیت‌های تیم نفت بیشتر از استقلال بود اما آنها فقط دو موقعیت داشتند که از آنها به خوبی استفاده کردند.

هافبک میانی صنعت نفت گفت: ما هر چه زدیم به در بسته زدیم و موقعیت‌های خوبی را مقابل دروازه استقلال از دست دادیم.

ممبینی ادامه داد: استقلال تیم با تجربه و پر مهره‌ای بود و اگر هر تیم دیگری مقابل ما بود با چند گل شکست می‌خورد.

وی اظهار داشت: تیم ما می‌توانست در نیمه نخست سه گل به حریف بزند ولی با بدشانسی مواجه شدیم و موقعیت‌هایمان به گل تبدیل نشد.

بازیکن نفت آبادان افزود: این شکست چیزی از ارزش‌های تیم‌مان کم نمی‌کند و سعی می‌کنیم در بازی آینده با کسب سه امتیاز این شکست را جبران کنیم.

ممبینی گفت: البته گرمای بیش از حد هوا روی بازی دو تیم تاثیر زیادی داشت و بهتر بود این بازی در ساعت مناسب‌تری برگزار می‌شد.

David7
05-19-2012, 14:15

اميد شريفي‌نسب:
رقابت‌هاي اين فصل ضعيف‌تر از ليگ‌ گذشته بود
تصميم‌گيرنده ليگ يازدهم كي‌روش بود.

كاپيتان سابق تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: فكر مي‌كنم امسال ليگ خوبي نداشتيم و اين ليگ حوادث و حاشيه‌هاي زيادي داشت.

اميد شريفي‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: تيم‌ها در ليگ يازدهم حاضر بودند براي قهرماني يا فرار از سقوط، هر كاري انجام دهند. در ليگ دائما مسابقات تعطيل يا در انجام بازي‌ها وقفه ايجاد مي‌شد و فكر مي‌كنم ليگ امسال از اين نظر كمي جالب نبود.

وي درباره نواقص ليگ يازدهم ادامه‌داد: بي‌نظمي‌ در برگزاري مسابقات، تعطيل شدن بازي‌ها به دليل ديدار‌هاي تيم‌ملي و تصميماتي كه كي‌روش براي ليگ‌مان مي‌گرفت، از نواقص ليگ‌مان بود.

اين بازيكن آباداني عنوان‌كرد: در اين فصل نقاط قوتي نداشتيم. در زمينه تماشاگران، نحوه برگزاري مسابقات و قضاوت داوران، مشكل داشتيم و فكر مي‌كنم ليگ‌مان نياز به تغيير و تحول فوتبالي بسياري دارد.

وي درخصوص عملكرد بازيكنان خارجي حاضر در ليگ امسال گفت: بازيكنان خوبي مثل فونيكه‌سي، سزار و بازيكنان خارجي خوب ديگري در ليگ حضور داشتند و به نظرم عملكردشان خوب بود.

شريفي‌نسب در پاسخ به اين سوال كه آيا ليگ امسال نسبت به ليگ سال گذشته تغييراتي داشت يا خير؟ اظهاركرد:‌ به نظرم ليگ يازدهم ضعيف‌تر از سال قبل و اين موضوع مشخص بود؛ آن چه عيان است چه حاجت به بيان است.

وي در پايان درباره ادامه همكاري‌اش با نفت آبادان براي حضور در كادر فني فصل آينده اين تيم، گفت: من به اين موضوعات فكر نكرده‌ام ولي مسوولان تيم در اين زمينه صحبت‌هايي با من داشته‌اند؛ اميدوارم بتوانم به اين تيم كه در آن بزرگ شده‌ام، كمك كنم.

David7
05-22-2012, 13:28

سيامك كوهنورد:
ليگ ايران تمامش نقص است.

بازيكن شيرازي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: ‌به نظرم ليگ يازدهم، ليگ سختي براي‌مان بود و تكليف تيم‌ها مشخص نبود.

سيامك كوهنورد در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظها‌ركرد: ‌در ليگ امسال به جز دو، سه تيم اول ساير تيم‌ها در يك سطح بودند و فكر نمي‌كردم تيمي مثل شاهين بوشهر باتوجه به اين‌كه بهترين خط دفاعي را داشت و همچنين شهرداري كه فوتبال خوبي ارايه داد، سقوط كنند.

وي عنوان‌كرد:‌ در ليگ امسال برنامه‌ريزي مسابقات كمي مشكل داشت زيرا تا تيم‌ها در شرايط بازي قرار و جان مي‌گرفتند، رقابت‌ها تعطيل مي‌شد. البته به نظرم برگزاري رقابت‌ها كمي منظم‌تر بود و بازي‌ها به موقع تمام شد.

بازيكن شماره چهار طلايي‌‌پوشان آباداني خاطرنشان‌كرد: ‌در ليگ امسال از روز اول مشخص بود كه سه تيم بالاي جدول چه تيم‌هايي هستند و كدام تيم قهرمان ليگ برتر مي‌شود.

وي ادامه‌داد: درنهايت سپاهان تيمي بود كه توانست فراز و نشيبش را كمتر و از بازي‌هاي خانگي‌اش بهتر استفاده كند و قهرمان شود. به نظرم تراكتور هم مستحق قهرماني بود ولي تيمي كه بيشتر شخصيت قهرماني داشت،‌ سپاهان بود.

كوهنورد يادآورشد: به نظرم جايگاه بعضي از تيم‌ها، در اين مكاني كه قرار گرفتند، نبود. مثل تيم نفت آبادان كه واقعا در ليگ امسال از داوري متضرر شد و در پايان فصل كه نتايج بسيار مهم است، نمي‌دانم چه شد كه تيم ما اين همه از داوري لطمه خورد. شايد نزديك به شش امتياز را بر اثر قضاوت نادرست داوران از دست داديم.

وي در پاسخ به اين سوال كه فكر مي‌كنيد نواقص ليگ يازدهم چه بوده است؟ ‌گفت: به نظرم ليگ ايران تماش نقص است. مثلا بازيكنان فوتبال نمي‌دانند بايد چه مكمل‌هايي استفاده كنند و هر چه به فدراسيون مي‌گوييم شما اين مكمل‌ها را در اختيار فوتباليست‌ها قرار دهيد، هيچ كس توجه نمي‌كند.

اين بازيكن تيم صنعت نفت آبادان افزود: هم‌چنين از ديگر نواقص ليگ امسال اين بود كه به داوران اهميت داده نشد و باعث ايجاد يك بي‌انگيزگي در قضاوت داوران شده بود. همچنين فدراسيون بايد به باشگاه‌ها فشار بياورد تا زمين‌هايشان در يك شرايط تمريني خوب باشد. ما در بيشتر شهرهايي كه رفتيم با مشكل زمين چمن روبه‌رو بوديم. حتي زمين نفت آبادان امكاناتش در حد يك مسابقه ليگ برتري نيست.

وي عنوان‌كرد: ما زماني در فوتبال پيشرفت خواهيم كرد كه بتوانيم امكانات اوليه را براي فوتباليست‌ها فراهم كنيم. جز زمين چمن آزادي و يكي، دو چمن ديگر، ساير زمين‌هاي‌مان شرايط برگزاري يك فوتبال حرفه‌اي را ندارند.

كوهنورد در پاسخ به اين سوال كه نقاط قوت ليگ يازدهم را در چه مي‌دانيد؟ گفت: شايد تنها نقطه قوت ليگ امسال اين بود كه به بعضي از تيم‌ها فشار آوردند و توانستند مسابقات را به موقع به پايان برسانند.

وي درباره عملكرد بازيكنان خارجي در فصلي كه گذشت،‌ بيان‌كرد:‌ از دو، سه بازيكن خارجي كه تراكتورسازي جذب كرده بود، ‌دو نفر آن‌ها عملكرد خوبي داشتند. ساموئل استقلال نيز خوب بود و به نظرم فونيكه‌سي هم در ليگ برتر امسال عملكرد بسيار خوبي‌ داشت. در كل بازيكن‌هاي خارجي بيشتر تيم‌ها، خوب بودند.

اين بازيكن نفت آبادان در پاسخ به اين سوال كه به نظرتان ليگ امسال توانست پديده‌اي را معرفي كند؟ گفت: به نظرم مسوولان و كي‌روش كه در راس تيم‌ملي است، توجهي به صنعت نفت نداشتند. چند بازيكن ما سن‌شان به تيم‌ملي زير 23 و تيم‌ملي اميد مي‌خورد كه توجهي به آن‌ها نكردند. تيم ما امسال پديده‌هايي مثل سجاد مشكل‌پور، سرلك، بغلاني و لامي‌نژاد را داشت كه در حق‌شان كم‌لطفي شد.

وي افزود: فكر مي‌كنم اميد عاليشاه بازيكن راه‌آهن، حميد طاهري هافبك وسط نفت تهران كه در پايان فصل، ساير بازيكن‌ها را در اين پست نيمكت‌نشين كرده بود و همچنين بازيكن جوان سايپا كه در دور رفت به ما گل زد، عملكرد خوبي داشتند و مي‌توانند جزو پديده‌هاي ليگ يازدهم باشند.

كوهنورد در ادامه به قراردادش با اين تيم اشاره كرد و گفت: فعلا با نفت قرارداد دارم ولي براي ادامه همكاري، بايد يكسري توافقات انجام شود. قرارداد من با اين تيم دو ساله است. در تيم نفت راحت هستم و در پايان مسابقات نيز شرايط خوبي برايمان فراهم شد. البته بازي در آبادان به دليل آب و هوايش كمي سخت است ولي در صورت تمايل باشگاه و توافق، دوست دارم با نفت آبادان همكاري كنم.

وي با بيان اين‌كه از يكي از پنج تيم برتر ليگ پيشنهاد دارم، افزود: ‌من دنبال اين نيستم كه بگويم از تيم‌هاي ديگر پيشنهاد دارم؛ به هر حال 18 تيم در ليگ برتر ايران حضور دارد و شايد 90 درصد بازيكنان مي‌توانند از تيم‌هاي خودشان بيرون بيايند و به تيم‌‌هاي ليگ برتري ديگري بروند. من به دنبال سر و صدا نيستم ولي هنگامي كه رباطم را جراحي كردم از شش، هفت تيم ليگ برتري پيشنهاد داشتم، چه برسد به الان كه سالم هستم و شرايط خوبي دارم و از تيم‌هاي نيمه اول جدول پيشنهادهاي بسياري دارم.

David7
05-22-2012, 13:31

گلر نفت آبادان با اشاره به چند پيشنهاد از ليگ‌هاي اروپايي:
پديده نيستم ولي بد هم نبودم
ليگ يازدهم بازيكنان زيادي معرفي كرد

دروازه‌بان تيم فوتبال صنعت نفت آبادان معتقد است اگرچه به عنوان يك پديده نبوده است ولي عملكردش در ليگ برتر امسال بد هم نبوده است.

حبيب دهقاني در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: ليگ امسال به صورتي بود كه كار تيم قهرمان و تيم‌هاي سقوط‌كننده به روزهاي آخر كشيده شد و همه امتيازات به هم نزديك بود. البته ليگ برتر امسال از لحاظ تعطيلي‌هاي‌ بلندمدت، مشكل داشت.

وي درخصوص نواقص و نقاط قوت ليگ يازدهم عنوان‌كرد: ‌برنامه‌ريزي‌هاي ليگ امسال بد نبود و تنها مشكل‌اش اين بود كه گاهي اوقات، يا بازي‌ها يك ماه پشت سر هم برگزار مي‌شد و شش، هفت مسابقه انجام مي‌داديم و يا يكدفعه يك وقفه يك ماهه بين مسابقات به وجود مي‌آمد.

سنگربان طلايي‌پوشان آباداني درباره كيفيت عملكرد بازيكنان خارجي گفت: به نظرم دو، سه بازيكن‌ خارجي عملكرد خوبي داشتند. فونيكه‌سي، خوب بود و به نظرم بازيكن خارجي استقلال در پست هافبك وسط هم عملكرد خوبي داشت.

وي ادامه‌داد: هنگامي كه تيم سپاهان در نيم‌فصل سزار را خريد، اين بازيكن نوسان داشت ولي در كل بد نبود. البته امسال كيفيت بازي ايوان پترويچ بسيار پايين آمده بود.

دهقاني در پاسخ به اين سوال كه به نظرتان ليگ يازدهم پديده‌اي داشت؟ گفت: نتوانستم بازي‌هاي ساير تيم‌ها را نگاه كنم ولي به نظرم، خودم در اين فصل عملكرد خوبي داشتم.

وي با اشاره به جو موجود در آبادان افزود: سال قبل كه حسن هوري به عنوان دروازه‌بان در تيم صنعت نفت حضور داشت، كاري كرده بود كه همه در اين شهر او را دوست داشتند و به همين دليل توقعات هواداران نسبت به دروازه‌بانان بالا رفته بود.

گلر تيم نفت آبادان خاطرنشان‌كرد: هنگامي كه من وارد اين تيم شدم، هيچ كس قبولم نداشت؛ گلري بودم كه در سايپا بازي كرده بودم ولي كسي من را نمي‌شناخت و سخت بود كه در آبادان با شرايط كنار آمد ولي به هر حال توانستم با تمرين، جواب زحمت مربي‌هايم را بدهم. نمي‌توانم اسم خود را پديده بگذارم ولي كارم را در اين جا خوب انجام دادم.

وي در پاسخ به اين سوال كه به نظرتان ليگ امسال چه تغييراتي نسبت به ليگ قبلي‌مان داشت؟‌ عنوان‌كرد: ليگ يازدهم تغييرات بسياري داشت و به نظرم در ليگ امسال بسياري از بازيكن‌ها و دروازبانان رو آمدند و به فوتبال كشور معرفي شدند. به عنوان مثال، صبا امسال توانست بازيكن‌هاي زيادي را معرفي كند.

دهقاني در ادامه درخصوص قراردادش با تيم نفت آبادان اظهاركرد: قراردادم با اين تيم يك ساله بود و اكنون به پايان رسيده است و كارم را به يكي از دوستانم سپرده‌ام تا پيگيري كند. اكنون در حال فكر كردن روي پيشنهاداتم هستم. از يكي، دو ليگ اروپايي پيشنهاد دارم ولي هنوز تصميم قطعي براي جدايي از نفت آبادان نگرفته‌ام زيرا مردم آبادان را دوست دارم.

David7
09-18-2012, 02:10

مهاجم تیم صنعت نفت آبادان گفت: به نظر من هم این مساوی نتیجه خوبی بود. البته درست است که سپاهان همیشگی را ندیدیم اما این مساوی بد نبود.
در گفت و گو با سایت گل رضا خالقی‌فر مهاجم صنعت نفت آبادان که تک گل تیمش رامقابل سپاهان به ثمررسانده درباره این بازی می‌گوید: ما در نیمه اول بهتر بودیم و گل هم زدیم اما در نیمه دوم بازی در اختیارسپاهان بود. سپاهانی‌ها در این نیمه موقعیت‌هایی داشتند اما ما هم روی ضد حمله‌ها می‌توانستیم گل بزنیم. در مجموع فکر می‌کنم نتیجه مساوی عادلانه بود.

وی درباره صحبت کاستا که مساوی با سپاهان را نتیجه خوبی دانسته می‌گوید: به نظر من هم این مساوی نتیجه خوبی بود. البته درست است که سپاهان همیشگی را ندیدیم اما این مساوی بد نبود.

خالقی‌فر که دومین گل فصلش را برای نفت به ثمر رسانده درباره سرنوشت کاستا می‌گوید: کاستا مربی خیلی خوبی است هم از نظر فنی هم اخلاقی اما ما با قرعه بسیار سختی در ابتدای فصل مواجه شدیم و تیم‌مان وارد بحران شد. ضمن این که ما خیلی از بازی‌هایمان را از دقیقه 80 به بعد با بدشانسی از دست می‌دهیم و در حالی که یا از حریف جلو هستیم یا مساوی پیش می‌رویم گل می‌خوریم و امتیاز از دست می‌دهیم.
وی ادامه می‌دهد: کاستا باید بماند چرا که نفت هیچ وقت این طوری بازی نمی‌کرده است. الآن فوتبال آبادان روی زمین آمده که این صد در صد کار کاستاست و به همین راحتی نمی‌شود او را کنار گذاشت.
خالقی‌فر که موهایش را بسیار بلند کرده و ظاهری نزدیک به فلینی بازیکن بلژیکی اورتون پیدا کرده در این مورد می‌گوید: خدا نکند من شبیه فلینی باشم البته او از من خوشگلتراست! بلندکردن موهایم هم دلیل خاصی ندارد و نمی‌خواهم شکل کسی باشم.

David7
09-26-2012, 17:01

باقری‌ها: باید از استقلال امتیاز بگیریم

مدافع تیم فوتبال صنعت نفت آبادان می‌گوید باتوجه به این ‌که ما امتیازهای بسیاری را از دست داده‌ایم باید برابر استقلال تهران امتیاز لازم را کسب کنیم زیرا در غیر این صورت در ادامه رقابت‌ها کار سختی را پیش‌رو خواهیم داشت.

نبی‌الله باقری‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشی ایسنا در خوزستان اظهار‌کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توان درباره استقلال به آن اشاره کرد این است که این تیم از مربی بزرگی مانند قلعه‌نویی بهره می‌برد که به خوبی می‌داند که چگونه از بازیکنانش استفاده کند.

وی ادامه‌ داد: استقلال تیم خوبی است و از نظر مهره نیز وضعیت خوبی دارد و به نظرم مربی‌ای که بتواند از مهره‌ها و داشته‌های تیمش به خوبی بهره ببرد، می‌تواند بهترین نتایج را به دست آورد. قلعه‌نوعی این موضوع را سال گذشته در تراکتورسازی نیز ثابت کرد.

بازیکن شماره پنج طلایی‌پوشان نفت آبادان بیان‌کرد: ما برای کسب سه امتیاز به زمین می‌رویم و شرایط تیم‌مان نیز به صورتی است که باید امتیاز این دیدار را ازآن خود کنیم.

وی عنوان‌ کرد: همیشه معتقدم بازی کردن برابر تیم‌هایی که شناخت کافی از مهره‌ها و نیمکت آن داشته باشید راحت‌تر است زیرا این تیم‌ها را بهتر می‌توان آنالیز کرد.

باقری‌ها با بیان این‌ که تمام تیم‌ها انگیزه خاصی برای بازی کردن مقابل دو تیم استقلال و پرسپولیس دارند، گفت: به نظرم این انگیزه کار را برای این دو تیم سخت‌تر می‌کند.

وی خاطرنشان‌کرد: این بازی حساس است و تیم ما نیز شرایط حساسی دارد و از هواداران می‌خواهیم به ورزشگاه بیایند و تا دقیقه 90 از تیم حمایت کنند تا امتیاز این مسابقه را به دست آوریم و شرایط‌‌‌مان در جدول بهبود پیدا کند.

این بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با اشاره به این‌که از روز گذشته تمرینات‌مان را برای این دیدار آغاز کرده‌ایم، افزود: با توجه به این‌ که امسال چهار تیم از لیگ برتر سقوط می‌کنند، ما باید بتوانیم از بازی‌های خانگی و خارج از خانه امتیاز بگیریم تا با جمع‌آوری امتیاز‌های لازم، در ادامه با مشکل مواجه نشویم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا در چند دیدار اخیر کاستا از شما در ترکیب تیم استفاده نکرده است، گفت: از نظر بدنی و روحی و روانی در شرایط خوبی به سر می‌برم و برای بازی کردن مشکلی ندارم اما اعتقاد کاستا بر این بوده که من در چند بازی اخیر در ترکیب نباشم.

باقری‌ها ادامه‌ داد: من کارنامه مشخصی دارم و به آبادان آمده‌ام تا به این تیم ریشه‌دار کمک کنم و دلیل این‌ که چرا کاستا از من استفاده نمی‌کند را نمی‌دانم. امیدوارم سرمربی تیم به من فرصت بازی‌کردن بدهد تا بتوانم توانایی‌هایم را نشان دهم.

وی عنوان‌کرد: همیشه عقیده‌ام بر این بوده است که برای بازی‌کردن یا بازی‌نکردن با مربی صحبت نکنم و به نظرم صحبت‌کردن درباره چنین موضوعاتی وظیفه من نیست.

این بازیکن تیم فوتبال نفت آبادان افزود: وظیفه من این است که خوب تمرین کنم و آمادگی‌ام را حفظ کنم و این چیزی است که از دست من برمی‌آید و درنهایت به خدمت گرفتنم در تیم به نظر کاستا بستگی دارد.

وی در پایان به دیدار هفته گذشته تیمش برابر آلومینیوم هرمزگان اشاره‌ کرد و گفت: این بازی پایاپای بود؛ مخصوصاً در نیمه دوم شاهد یک بازی ساکن از سوی هر دو تیم بودیم که به ندرت توپ روی دروازه‌ها آمد و به نظرم تساوی نتیجه عادلانه‌ای بود.

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان روز چهارشنبه پنجم مهرماه در هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر کشور در یک دیدار خانگی به مصاف استقلال تهران می‌رود.

David7
09-26-2012, 17:03

نویدکیا: تیم نفت روند صعودی خوبی را آغاز کرده است

بازیکن تیم فوتبال نفت آبادان که در دیدار برابر آلومینیوم هرمزگان گل این تیم را به ثمر رساند گفت: چهار بازی است که نتایج خوبی می‌گیریم و این نشان از آغاز روند راه صعودی است.

رسول نویدکیا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از چهار بازی گذشته شش امتیاز به دست آورده‌ایم که نتیجه قابل قبولی برای تیم است.
وی اظهار داشت: گرچه در جایگاه مناسبی قرار نداریم اما تیم اکنون شرایط خیلی خوبی دارد.

هافبک تیم نفت گفت: با تدابیری که کادر فنی تدارک دیده، تیم روند صعودی مناسبی را آغاز کرده که با ادامه این روند در جدول صعود خواهیم کرد.

نویدکیا در خصوص بازی این تیم برابر آلومینیوم هرمزگان خاطر نشان کرد: بازی کردن در بندر عباس با آن شرایط بسیار بد جوی برای تمام تیم‌ها سخت است و نتیجه گرفتن کار هر تیمی نیست.

وی اظهار داشت: تیم آلومینیوم برابر ما بازی خوبی انجام داد اما در کارهای هجومی چندان موفق نشان نداد.

نویدکیا ادامه داد: برای ما مهم گرفتن امتیاز در این دیدار بود که به این هدف خود رسیدیم هر چند که می‌توانستیم از این بازی به جای یک امتیاز، سه امتیاز را کسب کنیم.

تیم فوتبال نفت آبادان روز جمعه هفته گذشته و از هفته نهم لیگ برتر در بندر عباس برابر تیم آلومینیوم هرمزگان به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت.

David7
10-01-2012, 03:11

هافبك نفت آبادان: كاستا به درد فوتبال ايران نمي‌خورد

هافبك تيم فوتبال صنعت نفت آبادان مي‌گويد هر چند كاستا براي تيم زحمت كشيد اما به نظرم تفكرات او به درد فوتبال ايران نمي‌خورد.

سيامك كوهنورد در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: هر چند 24 هفته تا پايان مسابقات ليگ برتر باقي مانده است ولي فكر مي‌كنم زمان زيادي به كاستا داده شد.

وي ادامه‌داد: ‌صالحي برنامه‌هاي خوبي دارد و او بعد از اين‌كه مديرعامل باشگاه شد، خودش بعد از يك مسابقات متوجه شد كه تيم‌مان به خوبي ارنج نمي‌شود و يا بازيكناني كه به زمين فرستاده مي‌شوند در پست‌هاي خودشان به كار گرفته نمي‌شوند.

بازيكن شماره هفت طلايي‌پوشان آبادان عنوان‌كرد: فكر مي‌كنم سال گذشته تا اين هفته از رقابت‌ها ما 12، 13 امتياز به دست آورده بوديم كه در آن زمان هيچ كس از اين نتيجه راضي نبود و اكنون نيز كه از 10بازي، هفت امتياز كسب كرده‌ايم، به نظرم نتيجه بسيار بد بوده است.

وي خاطرنشان‌كرد: ما در زمان سرمربيگري كاستا سردرگم بوديم ولي اميدوارم با مربي جديد از اين وضعيت خارج شويم و براي موفقيت تيم برنامه‌هايي داشته باشيم.

كوهنورد افزود: به نظرم اگر براي تيم يك برنامه‌ريزي مناسب انجام شود، بسيار بهتر از اين نتيجه بگيرد. تيم‌ ما پتانسيل لازم را دارد و اميدوارم مسايل فعلي روي تيم‌مان تاثير نگذارد.

اين بازيكن شيرازي نفت آبادان گفت: اكنون تغييراتي در تمرينات تيم‌مان به وجود نيامده است و ما زير نظر بچاري و فرهاني كمك مربي‌هاي تيم تمرين مي‌كنيم.

وي اظهاركرد: ما با جديت تمرين مي‌كنيم تا هر چه سريع‌تر از اين وضعيت خارج شويم چرا كه به نظرم وقت بسياري در اختيار نداريم و بايد بتوانيم امتياز بگيريم.

كوهنورد درباره ديدار تيمش مقابل فولادخوزستان عنوان‌كرد: فولاد شرايط بسيار بهتري نسبت به ما دارد و باتوجه به اين‌كه در دو بازي اخير نتايج خوبي به دست آورده،‌ از نظر روحي و رواني شرايط خوبي دارد ولي ما نيز در اين ديدار با تمام قدرت به ميدان مي‌‌رويم.

David7
10-02-2012, 12:17

سيامك كوهنورد: تساوي نتيجه عادلانه ای بود.

بازيكن شماره هفت نفت آبادان پس از شكست تيمش برابر فولاد خوزستان گفت: در اين بازي مستحق شكست نبوديم و تساوي نتيجه عادلانه ای بود.

سيامك كوهنورد در گفت و گو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان درخصوص اين بازي اظهاركرد: تيم ما در اين بازي خوب كار كرد و موقعيت هاي خوبي براي گلزني روي دروازه حريف ايجاد كرد و اگر بدشانسي نمي آورديم، توپ هاي ما هم وارد دروازه مي شد.

وي افزود: اكنون تيم ما روي نوار بدشانسي قرار گرفته و عملكردمان برعكس نتايجي است كه تاكنون كسب كرده ايم.

این بازيكن تيم نفت آبادان ادامه داد: تغييرات ایجاد شده نيز تاكنون در عملكرد ما در زمين تاثیر نداشته چون ما در هر شرايطي به وظايف خود عمل مي كنيم.

وي خاطرنشان كرد: اگر در اين بازي توپ هاي ما نيز به گل تبديل مي شد، به هيچ عنوان چنين نتيجه اي به سود فولاد رقم نمي خورد.

كوهنورد اظهاركرد: تيم فولاد در اين بازي از سه موقعيت گلي كه به دست آورد، براي گلزني استفاده كرد ولي ما قدر موقعيت هاي به دست آمده را ندانستيم.

David7
10-02-2012, 16:33

كاپيتان نفت آبادان: سقوط نمي‌كنيم با كاستا به بن‌بست رسيده بوديم

كاپيتان تيم فوتبال نفت‌ آبادان معتقد است در ديدار روز گذشته اين تيم با فولاد، حق فوتبال ادا نشد زيرا بايد بازي با نتيجه تساوي به پايان مي‌رسيد.

روح‌الله‌ عرب در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهار‌كرد: به نظرم ما بازي بسيار خوبي در نيمه اول مقابل فولاد به نمايش گذاشتيم ولي متاسفانه توپ‌هاي‌مان تبديل به گل نشد و بر اثر دو اشتباه، گل دريافت كرديم.

وي با بيان اين‌كه با دريافت اين دو گل، شيرازه تيم‌مان از هم پاشيد، ادامه‌داد: در نيمه دوم سعي كرديم خودمان را جمع كنيم. در دقايق ابتدايي اين نيمه دو فرصت صد درصد گل‌زني به دست آورديم كه متاسفانه اين دو موقعيت را به راحتي از دست داديم.

اين بازيكن تيم فوتبال نفت آبادان عنوان‌كرد: در اين ديدار گل سوم را در حالي كه حمله كرده بوديم بر اثر ضدحمله دريافت كرديم. به نظرم اختلاف ما با فولاد دو گل نبود و نتيجه تساوي عادلانه بود.

وي درباره ضعف خط حمله تيم در اين ديدار گفت: به نظرم از هفته پنجم عملكرد خط دفاع‌مان بسيار بهتر شده بود. طي هفته گذشته نيز بچاري، مربي تيم، تمرينات اختصاصي در اين زمينه گذاشت و به بازيكنان گفته بود كه در اين بازي ريسك نكنيد زيرا فولاد خط حمله بسيار قوي و سرعتي‌اي دارد.

عرب افزود: طبق آناليز تيم حريف از بازيكنان خط دفاع خواسته شده بود كه پاس ندهند زيرا خط جلو فولاد خوب مي‌دود و توپ را ازآن خود مي‌كند كه متاسفانه به همين صورت شد و بر اثر دو اشتباه در اين زمينه، گل دريافت كرديم.

وي اظهار‌كرد:‌ قبل از ديدار با فولاد من به عنوان كاپيتان تيم و بچاري و فرهاني كمك‌مربي‌هاي تيم، با بازيكنان خيلي صحبت كرديم تا آن‌ها به شرايط روحي و رواني لازم برگردند و بتوانيم بازي خوبي مقابل فولاد برگزار كنيم و وضعيت‌مان را در جدول بهبود بخشيم.

بازيكن شماره 23 زردپوشان نفت‌ آبادان درباره تيم فولاد، گفت: انتظارم از اين تيم بيشتر بود و فكر مي‌كردم مقابل ما بسيار بهتر بازي كنند زيرا مهره‌هاي بسيار خوب و مربي قوي‌اي دارند. به نظرم ديروز، روز خوب فولاد نبود.

وي در ادامه با بيان اين‌كه امسال اين حس ‌كه تيم‌مان سقوط كند را ندارم، افزود: اين در حالي است كه سال‌هاي قبل چنين حسي را داشتم. من به بازيكنان تيم‌مان اطمينان دارم ولي به نظرم ما به يك تلنگر احتياج داريم.

عرب ادامه‌داد: به نظرم تيم ما از معدود تيم‌هايي مي‌باشد كه بازيكنانش چهار سال است كه كنار يكديگر كار مي‌كنند. ما تيم بسيار خوبي داريم و اميدوارم در اين چند روزي كه به ما استراحت داده شده است، مديرعامل باشگاه يك سرمربي خوب انتخاب كند.

وي عنوان‌كرد: در صحبت‌هايي كه با خليل صالحي داشتم، ‌گفت "ظرف 48 ساعت آينده سرمربي تيم مشخص مي‌شود." مطمئن باشيد تغيير جديد مي‌تواند به تيم كمك كند تا در اين چند بازي كه به نيم‌فصل باقي مانده است، بتوانيم خودمان را بالا بكشيم.

كاپيتان تيم فوتبال صنعت نفت‌ آبادان با بيان اين‌كه من از كساني بودم كه از كاستا بسيار حمايت كردم، افزود: واقعا كاستا را دوست داشتم؛ او شخصيت بسيار خوبي داشت ولي به نظرم ديگر وقتش بود كه از تيم جدا شود.

وي خاطرنشان‌كرد: واقعيت اين است كه ما با اين مربي پرتغالي به يك بن‌بست تاكتيكي رسيده بوديم. او به يكسري از مسايل اعتقاد نداشت در حالي كه اين مسايل در فوتبال ايران حرف اول را مي‌زد. به نظرم بركناري كاستا، تصميم بدي نبود.

عرب درباره تعطيلي چند روزه ليگ، گفت: مطمئنا اين تعطيلي به ما كمك مي‌كند. ما بايد بتوانيم هر چه سريع‌تر از اين شرايط جدا شويم و معتقدم بازيكنان‌مان بايد به اين باور برسند. اميدوارم با سرمربي جديد به اين خودباوري برسيم.

David7
10-12-2012, 15:57

هافبک‌مدافع نفت‌ آبادان: با كاسيميرو به رده‌های بالا صعود مي‌كنيم

هافبک‌مدافع تیم فوتبال صنعت نفت‌ آبادان معتقد است این تیم می‌تواند با کاسیمیرو به رده‌های بالا‌تر صعود کند.

عباس مرداسی در گفت و‌گو با خبرنگار بخش ورزشی ایسنا در خوزستان اظهار‌کرد: کاسیمیرو مربی خوب و با دانشی است و می‌تواند با بازیکنان ارتباط برقرار کند. به نظرم با او می‌توانیم از بحران خارج شویم.

وی ادامه‌داد: مطمئن هستم تیم‌مان با این مربی پرتغالی می‌تواند نتیجه بگیرد چرا که کاسیمیرو هر وقت در آبادان بوده، عملکرد موفقی داشته است.

بازیکن شماره 16 نفت آبادان بیان‌کرد: هنگامی که نفت در لیگ دسته اول بود، توانست با این مربی به لیگ برتر صعود کند که آن موقع من در خدمت این تیم بودم. ما سال بعد نیز با همین مربی در لیگ برتر بازی کردیم.

وی با بیان این‌که مطمئن هستم امسال نفت‌ آبادان در لیگ برتر باقي می‌ماند، افزود: با آمدن کاسیمیرو تیم‌مان انگیزه خاصی به دست آورده است و بازیکنان بسبار خوب تمرین می‌کنند. به نظرم با هدایت کاسیمیرو روند برد‌های‌مان از دیدار با داماش آغاز می‌شود.

مرداسی عنوان‌کرد: اکنون تمرینات بسیار خوبی را در دو نوبت صبح و عصر زیر نظر کاسیمیرو دنبال می‌کنیم. او از لحاظ بدنی به بازیکنان فشار می‌آورد تا برای دیدار با داماش آماده شویم.

وی با اشاره به این‌که داماش تیم خوبی است، گفت: به نظرم امسال در لیگ برتر تیم ضعیف نداریم و ما مسابقه آسانی برابر داماش نخواهیم داشت. معتقدم تمام بازی‌ها برای ما حکم فینال دارد زیرا باید بتوانیم امتیاز‌های لازم را کسب کنیم.

این بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت‌ آبادان در ادامه با بیان این‌که خلیل صالحی، مدیرعامل باشگاه فردی کاملا فوتبالی است، اظهار‌کرد: صالحی آدمی با اخلاقي است و در تمام موارد ما را درک می‌کند.

وی ادامه‌داد: او از پیشکسوتان فوتبال است و کار کردن با او راحت می‌باشد چرا که حرف بازیکن را متوجه مي‌شود و می‌تواند مشکلات ما را درک کند.

David7
10-12-2012, 15:59

شريفي‌نسب: كاسيميرو مثل مورينيو است!

كاپيتان سابق تيم فوتبال صنعت نفت‌ آبادان معتقد است كاسيميرو گزينه خوبي براي هدايت نفت است.

اميد شريفي‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهار‌كرد: ‌هنگامي كه از سوي باشگاه با من در مورد انتخاب كاسيميرو مشورت شد، صد درصد با آمدن او موافق بودم.

وي با بيان اين‌كه مردم آبادان كاسيميرو را دوست دارند، خاطرنشان‌كرد: به نظر من كاسيميرو مانند مورينيو است.

اين بازيكن سابق تيم صنعت نفت‌ آبادان عنوان‌كرد: اين تيم صد درصد در سه، چهار هفته اول كه با هدايت اين مربي پرتغالي به زمين مي‌رود، باتوجه به شوكي كه به آن وارد شده است، نتيجه مي‌گيرد.

وي بيان‌كرد: ‌نفت تيم خوبي است و روي زمين خوب فوتبال بازي مي‌كند و به نظرم اين تيم امسال در ليگ برتر خواهد ماند.

شريفي‌نسب درباره صالحي مديرعامل اين باشگاه نيز گفت: او فرد فوتبالي و موفقي است و مي‌تواند به تيم كمك كند. يكي از اقدامات مثبت او اين بوده است كه با آوردن كاسيميرو دل مردم آبادان را شاد كرده است.

David7
10-18-2012, 16:20

خالقی‌فر: با پیروزی بر داماش گیلان از بحران خارج می‌شویم

مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: تیم نفت در شرایط بحرانی قرار دارد که با پیروزی بر تیم داماش گیلان از این شرایط رهایی می‌یابد.

رضا خالقی‌فر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرایط تاکنون بر وفق مراد ما نبوده و به رغم شایستگی‌هایی که تیم دارد شرایط مناسبی در جدول نداریم.
وی اظهار داشت: در اکثر بازی‌هایی که نتیجه را به حریفانمان واگذار کردیم هرگز شایسته باخت نبودیم اما بدشناسی‌های زیادی آوردیم.
مهاجم صنعت نفت آبادن افزود: برای رهایی از بحرانی که موجود در تیم نیاز به یک پیروزی داریم که باید برابر تیم داماش گیلان به این مهم دست یابیم.
خالقی‌فر خاطرنشان کرد که داماش هم وضعیتی مانند ما دارد و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.
وی افزود: بعد از تغییر و تحول در کادر فنی، شوک مثبتی به تیم وارد شده و به طور حتم این مساله تاثیر خوبی خواهد داشت.
مهاجم صنعت نفت گفت: برابر داماش گیلان به حمایت همه جانبه هواداران آبادانی نیاز داریم و امیدوارم آنها با حضور در ورزشگاه باعث بالارفتن انگیزه بازیکنان صنعت نفت شوند.
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان روز جمعه هفته جاری و از هفته دوازدهم لیگ برتر میزبان تیم داماش گیلان است.

42d3e78f26a4b20d412==