PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مورینهو ،امید جدید کهکشانیها

Los Anseleig
05-27-2010, 10:05
ای پست همون طور که از اسمش معلومه بحث و تبادل نظر درباره آمدن مورینهو به رئال مادرید هست.

Los Anseleig
05-27-2010, 10:08
مرجع خبری رئال مادرید : پرز در مصاحبه مطبوعاتی قاطعانه پیوستن مورینیو به رئال مادرید را اعلام کرد .

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

فلورنتینو پرز "به دوران مربیگری پلگرینی در رئال مادرید خاتمه" بخشید و همچنین اعلام کرد :" پس از حل شدن مشکلات با اینتر خوزه مورینیو مربی بعدی رئال مادرید خواهد بود ."
در کنفرانس مطبوعاتی در سانتیاگو برنابئو ، شخص اول رئال مادرید گفت :" از تمام حرفه ای گری و فداکاری مربی شیلیایی سپاسگزاریم اما اکنون زمان آن بود که خون تازه ای وارد پروژه مان کنیم ."
وی ادامه داد :" نمی خواستیم که فرصت بدست آوردن بهترین مربی جهان را از دست دهیم . رئال مادرید به ثبات احتیاج دارد اما ثبات زمانی به دست خواهد آمد که ما قهرمان شویم و بر بام فوتبال جهان باشیم ، نه این که صرفا مربی را حفظ کنیم . به یاد دارم که پنج جام اروپایی اول را با چهار مربی بردیم . شیوه بازی تیم مورینیو با رئال مادرید مناسب است و روحیه پیروزی را به رئال مادرید می آورد ."
وی در مورد توافق با اینتر گفت :" این مشکل در اسرع وقت حل می شود . مسئله فسخ یک قرارداد است که یک مشکل جزئی سر راه آن است ."
مورینیو باید با موراتی برای فسخ قراردادش به توافق برسد و مراسم معارفه اش در رئال مادرید در روزهای آینده برگزار خواهد شد . قرارداد مورینیو چهار ساله و سالی 10 میلیون یورو خواهد بود .
وی در مورد مقایسه شیوه کارش نسبت به دوره اولش گفت :" از نظر اقتصادی که موفق تر بودیم . من به کارم اعتقاد دارم . بهترین ها را می آوریم و درآمدمان افزایش می یابد . این را در سال 2000 نیز اثبات کردم ."
در مورد تمایل ده روسی برای پیوستن به رئال مادرید نیز فلورنتینو پرز گفت :" افتخاری است ."
:eyvalla:

AlexDelpiero
05-27-2010, 10:16
نمیدونم اینجا قراره بحث و تبادل نظر باشه یا تایپیک اخبار اما من نظرم رو می گم.
دوست عزیز رئال با مورینیو و یا هر مربی دیگه ای یارای مقابله با بارسای کبیر رو نداره.
بارسا تاکتیکی داره که در صورتی جلوشو میشه گرفت که دفاع های چند لایه ای و نزدیک به خط 18 با دفاع های تنومند و سریع قرار گرفته باشه.
اینتر یه بار همچین کاری رو در برابر بارسا انجام مداد ولی دیگه تکرار نخواهد شد چون اگه یکی از این فاکتوره که گفتم نباشه مسی و ژاوی اون دفاع رو به هم میریزند و به دروازه حریف دسترسی پیدا میکنند.
مورینیو فقط مهره چینی خوبی داره ولی نمی تونه جلوی سوتی دفاع های تیمش رو در مقابل تکنیک مسی بگبره.
کافیه یه سوتی داده بشه تا مسی از اون اشتباه بهره کامل رو ببره.
به هر حال اومدن مورینیو رو به شما تبریک می گم.

Los Anseleig
05-28-2010, 20:14
دوست عزیز مورینهو دوبار تیم بارسا رو حذف کرد یه بار هم در مرحله گروهی با چلسی در استنفورد بریج برد در نیوکمپ مساوی کرد و بارسا فقط یه بار تونست تیم مورینهو رو شکست بده.

Los Anseleig
05-28-2010, 20:15
مرجع خبری رئال مادرید : خوزه مورینیو ، مربی پرتغالی در مصاحبه ی مفصل با آس در مورد رئال مادرید صحبت کرد .

چه شیوه ای را برای رئال مادرید در نظر دارید ؟
تیمی متعادل خواهد شد . تیمی که می خواهد قهرمان شود ابتدا باید نقاط قوت و ضعفش مشخص شود و نقاط ضعف آن رفع شود . تیمی که قهرمان می شود باید بازیهایش را ببرد و تیمی که می خواهد بازیها را ببرد باید خوب بازی می کند . ما فلسفه و تاریخچه خودمان را نداریم و از هیچ کس تقلید نخواهیم کرد . بازیکنان مشخصه هایی دارند که من باید آنها را گرد هم آورم . باید سخت کار کنیم . پیش فصل کمی عجیب و غریب است چرا که پس از جام جهانی آغاز می شود و نکته عجیب تر از آن هم این است که وقتی کار را شروع کنیم دوباره برخی از بازیکنان در تاریخ 21 شهریور باید برای بازیهای دوستانه ملی بروند . اما تمام تلاشمان را می کنیم که برای اولین بازی رسمی فصل آماده باشیم .

چه سیستمی را برای رئال مادرید در نظر دارید ؟ 3-3-4 ، 2-4-4 ، 1-5-4 ، ... ؟ در مورد آن هیچ تصمیمی گرفته اید ؟
سیستم چهار دفاعه را دوست دارم اما تیمهای من گاهی اوقات با سه دفاع هم بازی می کنند . من بازیهای بسیاری را سه دفاعه برده ام . با چلسی پنج بازی را سه دافع بردیم و اینتر هم در فصل آخر سه بازی را با این سیستم بردیم و یکی را باختیم . طبیعتا با چهار دفاع بازی خواهیم کرد . البته دو مدافع کناری باید خاصیت همجومی داشته باشند مثل اشلی کول ، مایکون یا ... در خط هافبک می توانیم به صورت دیاموند یا مثبث بازی کنیم . اگر به صورت مثلث بازی کنیم سه مهاجم خواهیم داشت .

پس فکر می کنید که کارتان با خورخه والدانو هماهنگ خواهد بود ؟
کاملا . شکی ندارم که روابط خوبی خواهیم داشت چرا که والدانو هم مربی و هم بازیکن این باشگاه بوده است . من به خوبی جایگاه هر شخص را می دانم و برایش احترام قائلم . فکر نمی کنم که مدیر یک باشگاه بخواهد که به رختکن برود و با بازیکنان صحبت کند . کار او کاملا مشخص است و می تواند در مورد خریدها یا کادر فنی نظر دهد . در اینتر گفتم کاروالیو را می خواهم ، برانکا گفت لوسیو بهتر نیست ؟ گفتم بله و به حرفش گوش کردم . وقتی کارها گروهی انجام شود بهتر پیش می رود .

برنامه شما برای گوتی و رائول چیست ، دو بازیکنی که هنوز یک سال با رئال مادرید قرارداد دارند ؟
باید قدیمی ها را راضی نگه داریم . ممکن است آنها دوست داشته باشند در تیمی دیگر بازی کنند یا این که در تیمی که سالها در آن بوده اند نقش دیگری به عهده بگیرند .

یعنی در برنامه هایتان آنها را نیز مد نظر دارید ؟
ماتراتزی خوشحال بود که درفینال چمپیونزلیگ یک دقیقه بازی کرد و کوردوبا نیز بسیار خوشحال به نظر می رسید . من هیچ گاه با چنین بازیکنانی مشکل نداشته ام چرا که باید آنها را درک کرد . یک روز فرناندو هیرو را در بولتون دیدیم که از آن جا راضی بود . کمتر بازیکنی پیدا می شود که در سن 36 سالگی بتواند فیکس باشد ... زانتی ها و مالدینی ها انگشت شمارند . بازیکن باید با خودش و تیم صادق باشد . روی گوتی حساب نمی کنم . صحبتهایش را قبلا خوانده ام . او به زمین رفته و با هواداران وداع کرده است .

پس در رئال مادرید نمی ماند ؟
اگر نظرش عوض شود مشکل نیست . من افرادی که حرفی می زنند و روی آن می مانند را دوست دارم . اما رائول ساکت بوده است و هیچ چیزی از او نشنیده ایم . او کاملا ساکت بوده است . وقتی کارم را شروع کردم تلفنی یا حضوری با او صحبت می کنم تا نظرش را جویا شوم .

می توانید کاکا را به بهترین حالتش برسانید ؟ در ایتالیا که بودید بازیش مورد پسندتان بود ؟
او مصدوم شد و بسیاری از این فصل را از دست داد اما فکر نمی کنم که مشکلی در راه بازگشتش به بهترین حالت وجود داشته باشد . او بازیکنی است که نیاز به اعتماد به نفس دارد تا بتواند بدرخشد .

چه برنامه ای برای دفاعی کردن توسط هیگوائین ، کاکا و کریستیانو دارید ؟
راحت است . یک تیم باید تیم باشد . همان طور که در طول فصل دیگر پستها برای گلزنی توسط آنها تلاش می کنند ، در مقاطعی نیز آنها باید به کمک دیگر پستها بیایند تا مصلحت تیم انجام شود . بازی با چلسی را به یاد دارم که ده نفره شدیم . تری دروازه بان شد و دروگبا هم نقش مدافع را بازی کرد . امسال نیز برابر بارسلونا ... و این خصوصیات یک تیم است .

شما همیشه دوست داشته اید که یک رقیب برای بحث کردن با او داشته باشید و در اسپانیا بارسلونا دشمن شماست .
این چیزی نیست که من دوست داشته باشم . من دشمن هیچ کس نیستم . من ضد هیچ یعنی ضد بارسلونا یا ضد میلان نیستم . من ضد هیچ چیز نیستم . من هوادار اینتر بودم و اکنون باید هوادار رئال مادرید باشم . من با متانت به آن جا می روم و البته بعضی چیزها را تغییر خواهم داد . مثلا این که هواداران دوست دارند که هر روز درهای تمرین به رویشان باز باشد. مطمئنا روزهایی که درها به روی هواداران باز است را افزایش خواهیم داد اما بعضی روزها نیز ضروری است که درها بسته باشد . اما برایم مهم نیست که برخی خود را دشمن من به شمار آورند .

لاپورتا گفته که پسر شما طرفدار بارسلوناست .
پسر من طرفدار بارسلونا نیست . او طرفدار پدرش است و خوب می داند که چه احترامی برای پدرش قائل باید باشد . او نمی تواند طرفدار تیمی باشد که 90 دقیقه به پدرش توهین کرده اند . من پوراو ، چلسی و اینتر را دوست دارم چرا که تجربه کار و موفقیت در آنها را داشته ام . حالا طرفدار رئال مادریدی هستم که باید در ان بدرخشم .

هواداران از رئال مادرید قهرمانی و در کنار آن فوتبال زیبا می خواهند ...
من هم در این مورد شکی ندارم . تیم من همیشه خوب بازی خواهد کرد و برای قهرمانی خواهد جنگید . اما گاهی اوقات لازم است که بازی زیبا را به دست فراموشی بسپریم . ابتدا باید به یک چیز فکر کرد : پیروزی و اگر بازی رفت را 3-1 برده باشی و ده نفره هم شده باشی چاره ای به جز دفاع باقی نمی ماند .

گواردیولا گفته که با رفتن مورینیو به رئال مادرید فصل بعد جذاب تر می شود . نظر شما چیست ؟
لالیگا این فصل خیلی جذاب بود و من این جا نبودم . امیدوارم که والنسیا ، مایورکا و واتلتیکو بهتر از این ها شوند و در راه قهرمانی بیشتر با دیگر تیمها رقابت کنند . بدون شک رقابت زیبایی خواهد بود چرا که بارسلونا بسیار خوب کار می کند و قوی تر از امسال هم خواهد شد . من هیچ مشکلی با گواردیولا ندارم . سالهاست که او را می شناسم . رابطه خوبی با هم داریم و برایش احترام زیادی قائلم .

برای مراسم معارفه تان صحبتی آماده کرده اید ؟
نه هنوز . در هواپیما روی آن فکر می کنم . با وجود آن که کارنامه ام غرور آمیز است سعی می کنم با تواضع وارد باشگاه شوم چرا که رئال مادرید بزرگتر از همه ماست .

در حالی که هنوز زمان بسیاری تا شروع لیگ باقی مانده ، فکر می کنید با چه بازیکنانی برای قهرمانی لیگ می جنگید؟
نمی دانم . من که می خواهم قهرمان لیگ شوم چرا که هر بازیکن و هر مربی دوست دارد که قهرمان لیگ های اسپانیا ، ایتالیا و اروپا شود و من اولین مربی خواهم بود که سه چمپیونزلیگ را با سه باشگاه مختلف بالای سر می برم . من شاید دوست داشته باشم که حتی یک بازیکن جوان را بردارم و تبدیل به یک ستاره کنم . درخشش یک بازیکن ناکام در فصل گذشته نیز برایم هیجان انگیز است . من انگیزه های فراوانی دارم . نمی خواهم که تواضعم را از دست دهم . برای قهرمانی لیگ در برابر سوپر تیمی همچون بارسلونا باید یک تیم بزرگ آماده کرد .

صادقانه بگویید ، رئال مادرید می تواند سه جامه شود ؟
فقط یک تیم بزرگ می تواند هر سه جام را بالای سر ببرد . رئال مادرید یک تیم بزرگ است و بله ، می تواند سه جامه شود .

دیگو میلیتو و مایکون هیچ شانسی برای همراهی با شما در پروژه جدید رئال مادرید دارند ؟
دیگو میلیتو برای اینتر میلان کاری تاریخی کرده و باید با این باشگاه ادامه دهد . اینتر نیز بعید است که به چنین بازیکنی اجازه ی رفتن بدهد . او باید بماند اما مطمئنا سعی می کند که دستمزدش را بیشتر کند . مایکون یک ستاره است ، هم از نظر فیزیکی آماده است و هم توانایی زیادی دارد . مدافعی که در طول یک فصل 6-7 گل بزند که هیچ کدام از آنها از روی ضربات آزاد نبوده کاری خارق العاده کرده است . او بی همتاست . البته فکر می کنم راموس در این پست یکی از بهترینهای جهان است.

فکر می کنید که چه پستهایی از رئال مادرید باید تقویت شود ؟
سه چهار بازیکن تداقعی می خواهم .

دی ماریا را می خواهید ؟
او یک فوتبالیست فوق العاده و یک قهرمان کوچک است . تردید دارد م که بتواند در لیگهایی همچون اسپانیا و اروپا بدرخشد . اگر قیمتش مناسب بود پس از آن می گویم که می توانیم روی او ریسک کنیم یا خیر . مبلغ او خیلی بالاست و من دوست ندارم که باشگاه برای بازیکنان چنین رقمهای گزافی را بپردازد .

صحبتهایی در مورد تقویت خط هافبکتان توسط جرارد و لمپارد شنیده شد .
بازیکنان باتجربه را دوست دارم و بدم نمیاد که چند بازیکن 4-33 ساله داشته باشم ... اما متاسفانه چنین بازیکنانی در درازمدت نمی توانند پولتان را بازگردانند . اما اگر بتوانند که حداقل دو سه سال هم در یک تیم بدرخشند قابل تقدیر هستند . هر دوی آنها بازیکنان خوبی هستند.

نظرتان در مورد فابیو کونترائو چیست ؟
بازیکنی است که اخیرا خیلی به چشم آمده است . اما خرید فابیو کونترائو به منزله خرید مارسلوی پرتغال است . من ترجیح می دهم که بازیکنی با مشخصاتی دیگر داشته باشم . هر چند که او بازیکنی است که پیشرفت زیادی کرده است .

و ده روسی ؟
خرید او غیر ممکن است چرا که او و توتی اسطوره های رم هستند و دوست دارند که قوتبالشان را در آن جا به پایان رسانند . فکر کنم که خریدش غیرممکن باشد .

در پرتغال ، انگلیس و ایتالیا مربیگری کرده اید . احتیاج به یک رقابت جدید دارید ؟
چهار پنج ماهیست که تصمیم به ترک ایتالیا گرفته ام چرا که واقعا محیطش آزار دهنده است . این نتایج رفتنم را آسان کرد اما ترجیح می دهم به آن فکر نکنم چرا که پایان خوشی در آن جا داشتم . در هفته های گذشته با پیش کشیده شدن بحث رئال مادرید بیشتر به یک رقابت جدید فکر کردم . رئال مادرید من را می خواست و من هم آنها را می خواستم و جاده باز شد .

دقیقا چه زمانی تصمیمتان را گرفتید ؟
پیش از فینال . پس از آن فقط مشکل فسخ قرارداد با اینتر بود . در حال حاضر تنها مذاکرات میان دو باشگاه باقی مانده و پس از آن سرمربی رئال مادرید خواهم شد .

شیوه آزادیتان چطور است؟ رئال مادرید باید 16 میلیون یورو می پرداخت ؟
آنها بدون شک رقم فسخ را خواهند پرداخت . مطمئنم که دو باشگاه همدیگر را درک می کنند چرا که خوب می دانند من چه می خواهم و این برایم بهتر است . بدون شک در رئال مادرید مربیگری خواهم کرد .
منبع:[Only Registered And Activated Users Can See Links]

Los Anseleig
05-29-2010, 22:48
مرجع خبری رئال مادرید : خوزه مورینیو در یک دهه به عنوان مربی به 14 عنوان قهرمانی دست یافته است .

خوزه مورینیو (ستوبال ، پرتغال ، 26 ژانویه 1963* یک هفته پس از قهرمانی چمپیونزلیگ با اینتر میلان راهی برنابئو شد . او توانست که پس از 45 سال نراتزوری ها را به این عنوان برساند . مربی پرتغالی همچنین در طول فصل 10-2009 قهرمان اسکودتو و کوپا ایتالیا شده بود که اولین سه گانه ی تاریخ اینتر بود . مورینیو همچنین در فصل اول حضورش در اینتر قهرمان لیگ و سوپرکاپ ایتالیا شده بود .
این مربی در سه سالی که پیش از اینتر در چلسی بود به شش جام دست یافت . در طول اولین سالش در استمفورد بریج قهرمان لیگ جزیره و کارلینگ کاپ شد . سال بعد از آن نیز چلسی قهرمان لیگ شد و همین طور جام اتحادیه را برد . مورینیو همچنین در طول فصل 07-2006 با چلسی قهرمان اف ای کاپ و کارلینگ کاپ شد .
پیش از رفتن به انگلیس مورینیو توانسته بود که با پورتو در سال 2004 به قهرمانی در لیگ و همین طور قهرمانی چمپیونزلیگ برسد . با این تیم همچنین توانسته بود که به جام یوفا ، جام حذفی و سوپرکاپ پرتغال دست یابد .

افتخارات باشگاهی :
2 قهرمانی چمپیونزلیگ : 2004 (پورتو) ؛ 2010 (اینتر)
1 جام یوفا (2003)

2 لیگ پرتغال (03-2002 ، 04-2003)
2 لیگ انگلیس (05-2004 ، 05-2006)
2 اسکودتو (09-2008 ، 10-2009)

1 جام حذفی پرتغال (03-2002)
1 اف ای کاپ (07-2006)
1 کارلینگ کاپ (05-2004 ، 07-2006)
1 کوپا ایتالیا (10-2009)

سوپر کاپ پرتغال (03-2002)
جام اتحادیه (2005)
سوپرکاپ ایتالیا (2008)

رکوردهای شخصی :
بهترین مربی کمیته آمار و ارقام : 2004 ، 2005
بهترین مربی اروپا : 03-2002 ؛ 04-2003
بهترین مربی لیگ پرتغال : 03-2002 ، 04-2003
بهترین مربی لیگ انگلیس : 05-2004 ، 06-2005
بهترین مربی لیگ ایتالیا : 2009

Los Anseleig
05-29-2010, 22:50
مرجع خبری رئال مادرید : کریستیانو از پیوستن مورینیو به رئال مادرید بی اندازه خوشحال است .

کریستیانو رونالدو از پیوستن هموطنش به رئال مادرید خوشحال است . با آمدن مورینیو به رئال مادرید انگیزه های او افزایش یافته است و امیدوار است که با حضور او بتواند که پس از یک سال بدون جام بتواند سال درخشانی در مادرید سپری کند .
کریستیانو در تمرینات تیم ملی پرتغال در کویلیا گفت :" از این که او مربی من در فصل بعد خواهد بود خوشحالم . خوزه یک برنده است ، مثل من و از آمدنش خوشحالم ."
او افزود :" امیدوارم که با او بتوانیم که با او به عناوین بسیاری برسیم . به کار او اعتماد کامل دارم ."
کاپیتان تیم ملی پرتغال نمی تواند خوشحالیش از آمدن هموطنش به رئال مادرید را کامان کند اما از مربی پیشین رئال مادرید نیز تجلیل می کند :" پلگرینی مربی فوق العاده با نگاه فوق العاده بود ."

Los Anseleig
05-29-2010, 22:53
مرجع خبری رئال مادرید : مورینیو مخالف مراسم مجلل برای معارفه اش است .

خوزه مورینیو روز دوشنبه ساعت 15:30 در اتاق کنفرانس سانتیاگو برنابئو معارفه خواهد شد اما این که معارفه ی او همچون معارفه های پارسال کریستیانو ، کاکا و بنزما با حضور هواداران باشد یا خیر بستگی به نظر او دارد .
مربی جدید رئال مادرید علاقه ای به برگزاری یک مراسم شلوغ ندارد و این گونه که به نظر می رسد بعید است که مراسم معارفه ی این مربی پرتغالی با حضور هواداران برگزار شود .
مورینیو پس از معارفه به تغطیلات خواهد رفت تا یک هفته پیش از شروع کار رئال مادرید به مادرید بیاید .

raul7_spanishmen
05-31-2010, 18:33
عشقسسسسسسسسسسست جوزه

:rose: :khandeeeee bahal: :flowerysmile:

Fernando Torres
05-31-2010, 21:23
با ژوره صد در صد قهرمانیم:sigar:

B O S S
05-31-2010, 22:01
لطفا عکس....

Los Anseleig
06-02-2010, 10:51
مرجع خبری رئال مادرید : فصل اول-خانواده مورینیو

زندگی نامه خوزه مورینیو،مربی جدید رئال مادرید،در ده بخش مختلف از امروز در سایت قرار خواهد گرفت.

"من بسیار دعا می کنم،یک کاتولیک هستم،به خدا معتقدم و سعی می کنم انسان خوبی باشم تا زمان هایی که نیاز به او دارم مرا یاری دهد"این یکی از فصل هایی است که شخصیت مورینیو را به عنوان مردی مذهبی و عمیقا معتقد بیان می کند.شخص دوم در زندگی او همسرش ماتیلدا است.

مردی معتقد

مورینیو مرد عمل است نه حرف.این عکسی از اعمال مذهبی او در سال 2005 است.او به کمپ تمرین دهندگان مشترک بچه های اسرائیلی و فلسطینی دربیت المقدس رفت و از فرصت استفاده کرد تا مراسم مذهبی را هم به جای آورد.

مورینیو چند هفته پیش هم به واتیکان سفر کرد،البته به همراه کادر فنی اینتر.او 30 عدد صلیب خرید و آن ها را به اینتری ها داد تا بتوانند با نیرویی مضاعف به کارشان ادامه دهند.

اما این تنها رابطه مورینیو با صلیب نیست.در پایان بازی اش با رجینا یک صلیب که متعلق به همسرش هم بود را به یکی از هواداران داد که بعدا موجب انتقاد هایی از او شد.

ماتیلدا،یکی از دلایل موفقیتش

در یکی از سال های دهه 80 میلادی که خانواده ی خوزه برای فرار از شهر شلوغ لیسبون به قصد تفریح به ستوبال رفتند،خوزه با ماتیلدا آشنا شد و از آن پس این دو،زوجی جدایی ناپذیر بوده اند.

ماتیدا دانشجوی بهترین داشنگاه پرتغال بود.اما با از خود گذشتگی که از خود نشان داد به دنبال خوزه آمد،تا بعد از ازدواج در سال 1989 به دنبال آرزو های خوزه بروند،مربی شدن.در آن زمان خوزه فقط یک مربی بدنساز بود.

"همسرم در خانه یک رئیس است،بهترین مربی جهان"

مورینیو چندین بار اعلام کرد که دوست ندارد در زندگی خصوصیش سرک بکشند.خوزه حدود زندگی اش را برای خبرنگاران مشخص کرد،و در انگلیس این مرز ها تا حدی رعایت شد.اما در ایتالیا این مرز ها به تمسخر گرفته شد.

مورینیو دو فرزند دارد،به نام های خوزه و ماتیلدا.برای خوزه ی کوچک که عاشق فوتبال است،پدرش یک مرجع بی نظیر فوتبال است.مورینیو بعد از پیروزی در برنابئو او را به همراه خود به زمین آورد.

"او بی نظیر است،چند ماه پیش به من گفت،تو امسال جام قهرمانان را می بری،در تمام بازی ها در سن سیرو بود،و برای من یک انگیزه مضاعف است."

Los Anseleig
06-02-2010, 10:52
مرجع خبری رئال مادرید : فصل دوم-فلسفه فوتبال

با هم به بررسی فصل دوم زندگی نامه خوزه مورینیو می پردازیم.

افسانه یک مربی دفاعی

مربی پرتغالی باید جواب همه کسانی که او را یک مربی دفاعی می دانند را بدهد.

خیلی ها در هفته های اخیر مورینیو را لایق مربیگری در رئال مادرید با فلسفه ی حاکم بر این باشگاه نمی دانستند.چرا که مورینیو را مربی دفاعی می دانند.اما واقعیت چیز دیگری است.

فلسقه فوتبال خوزه مورینیو بر این پایه ها استوار است:چرخش توپ در بین بازیکنان،پرس ناحیه ای برای گرفتن توپ و تغییر به فاز حمله در کمترین زمان ممکن،فضا و سرعت مناسب در حمله و مهمتر بودن دفاع تیمی بر دفاع فردی.

در کتاب "چرا مورینیو یک پیروز است"او روش تمرین نظام مند را معرفی می کند،که در آن به تمرین با توپ و بدون توپ پرداخته می شود.

این فلسفه بر بازی با توپ استوار است اما به وظایف بازیکنان هنگام از دست دادن توپ هم اهمیت می دهد.

در بیو گرافی رسمی خود ،مورینیو روشی به عنوان "بسته تمرینی" نام می برد.بسته ای که تمام راهنمایی ها برای اجرای متد هایش را در بر دارد و تجربیاتی که در سال های طولانی در فوتبال در کشورهای مختلف اندوخته است.

مدل بازی او[Only Registered And Activated Users Can See Links]

متد "ایده آل" فوتبال او طوری است که در آن تمام بازیکن ها با او هم عقیده می شوند.او تیم را یک واحد تصور می کند و نه به خاطر حرف های او بلکه به خاطر سیتسم اوست که تیم هایش جام می گیرند،به خاطر همین سیستم است که تیمش قدرتمند است و او بر تیمش رهبری دارد.

یکی از علایق مورینیو ایستادن جلوی دوربینهاست،تا فشار عصبی را از روی بازیکنانش بر دارد،او هیچ وقت اهمیت جنبه روانی فوتبال را فراموش نمی کند."نمی دانم فوتبال کجا و کی آغاز شده،نمی دانم فیزیک و روانشناسی در فوتبال جداگانه چه معنایی دارد،برای من فوتبال یک واحد مستقل است"

در فوتبال امروز یکی از باور های غلط باور به وضعیت فیزیکی است،مورینیو تمرکز تمام روی این موضوع را غلط می داند"وقتی که بازیکنانی را می بینم که در کوه و ساحل تمرین بدنساری در پیش فصل می کنند،به این نتیجه می رسم که این روش دیگر منسوخ است"

شناخت حریف

"حریفت را بشناس،درست مانند جنگ،وقتی بدانی چطور حمله و دفاع می کنند،راحتتر پیروز میشوی"

این جمله گویای یکی از جنبه های برتر تفکرات مورینیو است.

او در مورد انتقاد های پس از بازی اینتر،که تیم او را یک "ایر باس" جلوی دروازه می دانستند-گفت"وفتی تیم شما تحت فشار است باید سعی کنید از این فشار خارج شوید"تیم او در نهایت با توانایی فیزیکی خوب بازیکنان و به لطف استفاده از دو سیستم کاملا متفاوت باسلونا را شکست داد.

وضعیت بازی

"می خواهم توپ همواره در اختیار تیمم باشد،دوست دارم تیمم همواره برای بردن اشتیاق داشته باشد،دوست ندارم تیمم بالانسش را از دست بدهد،لازمه ی این فوتبال بازی با توپ و گردش توپ است"این می تواند جوابی به منتقدان باشد"فوتبال تهاجمی من از دروازه خودی آغاز می شود.

Los Anseleig
06-02-2010, 10:55
مرجع خبری رئال مادرید : مورینیو ، مربی جدید رئال مادرید امشب نیز با یک شبکه رادیویی گفتگو کرد .

احتمال پیوستنتان به رئال مادرید چطور شکل گرفت ؟
سه ماه پیش تشخیص دادم که در فوتبال ایتالیا ناراحت نیستم و پس از دو سال تصمیم گرفتم که از این لیگ جدا شوم . وقتی مندس به گفت که فرصت حضور در مادرید را دیدم آن را بسیار مناسب یافتم .

باید منتظر چه اتفاقی در مادرید باشیم ؟
رئال مادرید بزرگترین باشگاه جهان است اما اکنون در مرحله افت به سر می برد . من برای پیشرفت تیم به آن نحوی که دوست دارم آمده ام . من حقیقتا دوست ندارم که وارد باشگاهی باشم و ادامه دهنده ی پروژه ای شوم . من بیشتر ترجیح می دهم که یک رویای جدید بسازم .

در مورد رابطه تان با والدانو حرفهای زیادی گفته می شود .
والدانو از پلگرینی حمایت کرد و من این را دوست داشتم . مدیر داخلی تیم است و باید وظایفش را انجام دهد . می دانم که از من نیز حمایت خواهد کرد .

اخیرا رئال مادرید سالی یک مربی عوض کرده است ...
من به چلسی رفتم و پس از چهار دهه قهرمان لیگ شدم . به اینتر رفتم و پس از چهار دهه قهرمان اروپا شدم . حالا به رئال مادرید آمدم که یک دهه است که به چمیپونزلیگ نرسیده است . فشار هواداران را پشت سر خودم برای موفق شدن حس می کنم . به زودی به سیبلس باز خواهیم گشت .

فرد خشنی هستید ؟
وقتی که پیش از بازی وارد کنفرانس مطبوعاتی می شوی یا وقتی که در حال بازی هستی یا در مصاحبه با مطبوعات پس از بازی باید خشن باشی . این وقتهای جنگ هست . البته زندگی مورینیو هر روز متفاوت تر می شود .

تمرینات شما چطور خواهد بود ؟
تمرینات برای وفتی که آمار هفته بازی دارید با وقتی که یک هفته استراحت هستید فرق می کند . من بازیکنی را دوست دارم که به موقع به تمرین بیاید ، حتی یک ساعت زودتر . باید فرصت صحبت کردن با من را پیدا کند ، با هم صبحانه بخوریم ، به کلینیک برویم . من بازیکنی که صرفا در تمرینات حاضر باشد را دوست ندارم . دوست دارم جو تیم صمیمی تر باشد . هر چند که هتل در والدبباس نداریم اما می توانیم زندگی گروهی داشته باشیم . من خودم خانواده دارم و می دانم که بچه هایم به حمایت من نیاز دارند . همین طور فکر می کنم در رئال مادرید نیز ما یک خانواده هستیم .

بیرون از کار چطوری هستید؟
من دوست ندارم یک فرد انگشت نما باشم . دوست ندارم به گرانترین رستوران شهر بروم یا در مراسم اکران فیلمها شرکت کنم یا به بهترین فروشگاه ها بروم . دوست دارم که بی سر و صدا زندگی کنم و در شبهای مادرید کسی خوزه مورینیو را نشناسد . من اصولا فردی منضبط هستم . درست پنج دقیقه پس از شروع تمرین می فهمم که چه کسی در تمرین نبوده است . ترجیح می دهم که یک بازیکن به من بگوید که اشتباه کرده است تا این که به دروغ بگوید که شب گذشته را در بیمارستان در کنار مادرش بوده است .

کریستیانو را در طول فصل اولش در مادرید چطور دیدید ؟
پس از یک مصدومیت شدید ، فصل فوق العاده ای داشت .

چطور کاکا و بنزما را بازیابی می کنید ؟
اول باید ببینم که چرا فصل گذشته آماده نبودند . گفته های شخصی خود بازیکنان می تواند علت خوب بازی نکردن کاکا و بنزما را در فصل قبل مشخص کند .

در دو جناح بازیکن می خواهید ؟
دو بازیکن در هر دو جناح می خواهیم. راموس از نظر من دفاع وسط است . شاید اشتباه کنم اما او پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترینهای جهان را دارد . گارای و آلبیول نیز هستند . مارسلو و آربلوا را در جناحین داریم و دو بازیکن کم هستند .

شما آنتی بارسلونا هستید ؟
در بارسلونا دوره ی فوق العاده ای داشتم . هیچ خاطره بدی از آن شهر ندارم . در زمان کارم در آن جا بسیار جوان بودم و البته تجربه ی فراوانی کسب کردم . طبیعتا هم با 35 سال سن انتظار نداشتم که مربی بارسلنا شوم و به همین دلیل به دنبال زندگی در جایی دیگر داشتم . اما خب مطمئنا دوست دارم که در برابر آنها قرار بگیرم . من دوست دارم بهترین ها را شکست دهم و باید بگویم که برای شکست آنها بیشتر هیجان زده بودم تا پیروزی در فینال .

Los Anseleig
06-02-2010, 11:00
مرجع خبری رئال مادرید : قسمت سوم از زندگی نامه خوزه مورینیو

از بازیکنی معمولی تا مترجمی افسانه ای
از کودکی علاقه و اشتیاق خاصی به فوتبال داشت،پدرش فوتبالیستی حرفه ای بود و حتی در مواقعی دروازه بان اول پرتغال.به خاطر اینکه می دانست در فوتبالیست بودن موفق نخواهد بود راه دور و درازش را در مربیگری آغاز کرد راهی که در آن بابی رابسون و لوییس فن گال هم به عنوان معلمان او حضور داشتند.

پدرش در مورد علاقه او به فوتبال گفت:"اگر روز تولدش برای او توپ فوتبال نمی خریدی،مثل این بود اصلا هدیه ای برایش نخریده ای"
مادرش او را یک ایده آل گرا می داند و می گوید نمود این ایده آل گرایی او در هامن روزهای اول مدرسه اش بارز بوده است.
شاید کلمه ای نباشد که بتواند علاقه او به فوتبال را توصیف کند،اما علاقه به توپ و فوتبال در وجود او غیر قابل انکار بود.پدرش فیلیکس هم افتخار گرفتن پنالتی اوزه بیو را در کارنامه ی دروازه بانیش داشت.
بعد از پایان دوران دروازه بانی پدرش به مربیگری روی آورد و مورینیو در سن 15 سالگی به پدرش در جمع آوری اطلاعات در مورد تیم حریف کمک می کرد.فوتبال حرفه ای خوزه مورینیو کوچک خیلی زود به پایان رسید و او فقط توانست در تیم های ریو آوه و بلنسس بازی کند،و هیچ وقت موفق به کسب موفقیت به عنوان یک فوتبالیست نشد.
در یکی از بازی ها که خوزه می خواست در تیم پدرش به میدان رود رئیس باشگاه به پدرش اخطار کرد که اگر خوزه را به زمین بفرستد،او را اخراج خواهد کرد.او شانس خود را در دسته دوم با بلسیس آزمود اما چند سال بعد گامی به عقبتر برداشت و به دسته سوم رفت.
مورینیو که با جثه ی نه چندان توانمندش نمی تواست وظایف دفاعی را خوب انجام دهد،قدم در راه پر فراز و نشیب مربی گری شد.او به عنوان مربی در ویتیوریا سوتبال کارش را آغاز کرد و سر مربی آن تیم یعنی مانوئل فرناندس به علت توانایی بالای او،خوزه را دستیار اول خود کرد و او را با خود به تیم آمادورا برد،هرچند بعد از یک فصل هر دو از آن باشگاه اخراج شدند.[Only Registered And Activated Users Can See Links]
خوشبختانه هنگامی که سر بابی رابسون به پرتغال آمد به خاطر تسلط نداشتن به زبان پرتغالی مانوئل فرناندس را به عنوان دستیار و خوزه مورینیو را به عنوان دستیار سوم برگزید.این شروع دوستی خوب بین خوزه و سر بابی رابسون و آغاز دوران او به عنوان یک مترجم است.
سر بابی رابسون یک دوست خوب
بعد از جدایی رابسون از بارسلونا،مورینیو در نیو کمپ ماند و فن گال به عنوان مربی جدید بارسلونا انتخاب شد.این شروع دوره رشد مورینیو بود.فن گال در یکی از مصاحبه هایش می گوید:"او در کارش بسیار جدی بود و دیدن رشد او و اشتیاق او برای یک مربی خوب شدن ،عالی بود"
بعد از سه سال و کسب چندین جام فن گال بارسلونا را در سال 2000 ترک کرد،و این شروع راه مورینیو برای مربیگری در بنفیکا،دی لیریا و موقعیت بزرگی به نام پورتو بود.
مورینیو کار خود و فلسفه خود را در پورتو پایه گذاری کرد،با تمام تجربیاتی که در این سال ها اندوخته بود

Los Anseleig
06-02-2010, 11:02
مرجع خبری رئال مادرید : قسمت چهارم از زندگی نامه خوزه مورینیو

پرواز اژدها:مورینیو در اولین فصل حضورش در پورتو،و بعد از دوفص موفق در بنفیکا و لیریا،موفق به کسب سه جام شد(یوفا-جام حذفی و لیگ)
و سال بعد شاهد شاهکار مورینیو در پورتو بودیم.
مورینیو بعد از دو فصل خوب در لیریا و بنفیکا در نهایت راهی پورتو شد و قدرت و برتری افکار خود را بر پرتغال و اروپا دیکته کرد.
درست در اولین روز حضورش در پورتو به رختکن رفت و گفت"ما امسال قهرمان لیگ میشویم"و همان شد که او گفت.در سال 2003 سه جام را فتح کرد اما این در برابر طعم قهرمانی اروپا و سوپر کاپ پرتغال در یک سال هیچ چیز نبود.

پورتو با مورینیو در 74 درصد بازی هایش پیروز بود و میانگین دو گل در هر بازی را داشت،و بنی مکارتی هم بهترین گلزن چند فصل مورینیو بود.
مورینیو تیمی قدرتمند را پایه نهاد،که با دو دفاع جوان،کاروالیو و فریرا ، وکاستینها و دکو و مانیش در خط میانی و درلی شکل گرفت.و با دو سیتسم 2-4-4 و 3-3-4به کارش در لیگ های متفاوت ادامه می داد.
اولین امتحان مهم مورینیو فینال سویا در برابر سلتیک،در فینال جام یوفا بود که او آن بازی را یکی از بهترین خاطراتش معرفی می کند.البته قبل از بازی اینتر با بارسلونا!.پورتو در آن بازی با گل درلی بازی را 3-2 برد.
قهرمانان می آیند.
در سال 2003 او با مندس و آلبرتو تیم خود را تقویت کرد،که ستارگان بازی فینال بودند.او در دور گروهی موفق به شکست 3-1 رئال مادرید در خانه شد.و راه قهرمانی را با بازی های موناکو،پارتیزان،لیون و لاکرونا ادامه داد،و شاید شاهکار او شکست دادن منچستر بود.
کارنامه اش در الد ترافورد
مورینیو یکی از بهترین لحظاتش را عبور تیمش از سد بزرگی به نام منچستر،آن هم در الدترفورد می داند،و خوشحالی او در آن بازی حالا دیگر یکی از خوشحالی های بیشمار آقای خاص است.
حالا دیگر کار او در پورتو تمام است،و خوزه با پیشنهاد های فراوانی که دارد باید به تیم دیگری برود،هدف بعدی چلسی رومن آبراموویچ[Only Registered And Activated Users Can See Links]

AlexDelpiero
06-03-2010, 20:13
قوانین و بایدو نبایدهای مورینیو برای کهکشانی ها

حدود 5دقیقه تمرین کافی است که بفهمم که کدام بازیکنان شب قبل به میهمانی های شبانه رفته اند.ترجیح می دهم بازیکنان به من حقیقت را بگویند تا اینکه به دروغگویی روی بیاورند.

سایت گل- ژوزه مورینیو مربی جدید باشگاه مادریدی مروری بر دوره مربی گری اش در فوتبال ایتالیا انجام داده و بدین ترتیب نکات پایه ای که در جریان تمرینات تیم مادریدی نیز برایش حائز اهمیت است را یادآوری کرده.
مورینیو در موردنکاتی که از شاگردان جدیدش توقع دارد گفت:« من از بازیکنانی خوشم می آید که به موقع بر سر تمرین می آیند که زمان برای انجام تمام کارهایشان دارند،بازیکنانی که یک ساعت قبل از آغاز تمرینات به کمپ می آیند. آنها باید زمان کافی برای مراجعه به نزد پزشک تیم، گپ زدن با من و صبحانه خوردن با هم تیمی هایشان را داشته باشند. دوست ندارم که بازیکن دقایقی قبل از آغاز تمرینات برسر زمین بیاید و اگر تمرینات تیممان در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام می شود، می خواهم که آنها در وقفه بین این دو تمرین در باشگاه بمانند. ما در والدبباس هتل نداریم ولی تجهیزاتی برای زندگی گروهی بازیکنان تعبیه شده است.»
[/URL]

آقای خاص در مورد زندگی شاگردانش خارج از زمین چمن گفت:« ترجیح می دهم از کنار یکسری مسائل نادیده عبور کنم.من یک پلیس نیستم که بازیکنان را چک کنم ولی مطمئن باشید که ساعت 10.05 دقیقه و تنها 5 دقیقه پس از شروع تمرینات، متوجه می شوم که شب قبل کدام بازیکنان تا دیروقت به تفریح و خوشگذرانی و میهمانی های شبانه پرداخته اند. ترجیح می دهم که خود بازیکنان بیاید و به من بگوید که شرایط خوبی ندارد و اصلا دوست ندارم که کسی به دروغ به من بگوید که شب گذشته را در بیمارستان و بالای سر مادر بیمارش بوده.»
[URL="[Only Registered And Activated Users Can See Links]"]منبع ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

Los Anseleig
06-04-2010, 20:23
مرجع خبری رئال مادرید : و "آقای خاص" متولد شد ....

"مرا ببخشید ، اگر شغل آسان می خواستم باید در پورتو و در صندلی آبی زیبایم می ماندم . همه من را به عنوان قهرمان می شناختند و پس از خدا من را می پرستیدند . به جای آن به این جا آمدم . ببخشید اگر متکبر و یک مربی خاص هستم ." مورینیو پس از قهرمانی با چلسی زمانی که وارد لندن شد این را گفت .
از همان لحظه ، لقب "آقای خاص" برای مربی پرتغالی در میان خبرنگاران انگلیسی مرسوم شد . در حالی که برخی از همان ابتدا با عینک بدبینی به او نگاه می کردند اما پس از مدتی همه ی انگلیس عاشق حرکات او شده بودند . مورینیو در فوتبال انگلیس شخصیت فنی و اخلاقی جدیدی را به عنوان یک مربی وارد کرده بود و تمام مسئولیت تیم را به دوش می کشید .
او توانست که کارنامه اش را با دو لیگ برتبر ، یک جام حذفی و دو جام اتحادیه درخشان تر کند اما نتوانست که به قهرمانی چمپیونزلیگ که رویای آبراموویچ بود برسد .درست است که انتقاداتی به او می شد اما همه او را به عنوان ستاره ی جدید باشگاهی که نیم قرن هیچ قهرمانی به دست نیاورده بود می شناختند .
او بلافاصله ستاره های پوشالی چلسی همچون کرسپو ، موتو و ورون را از تیم بیرون کرد تا امیدش به ستاره های گمنامی همچون روبن ، لمپارد ، دروگبا و کاروالیو باشد . چلسی "آقای خاص" در عرض کمتر از دوازده ماه مبدل به بهترین تیم لیگ انگلیس شد .
او برای بازیکنانش بیشتر از یک مربی بود ، شاید همچون پدرشان . ستارگانی همچون دروگبا ، تری و لمپارد با تمام جنجالهایش او را می پرستیدند . هواداران برایش احترام زیادی قائل بودند .

در تقریبا چهار سال حضور در انگلیس بارها و بارها با توجه به شیوه بازی تیمش و اخلاق خودش جنجال به پا کرد . بر اساس گفته ی خود مورینیو ، در لیگ انگلیس بیشتر از همه چیز برد مهم است . مورینیو در مصاحبه ای در مورد رختکن تیمش گفت :" بازیکنانم از من می پرسند که وقتی برنده می شویم هم از ما انتقاد می کنند و من پاسخ دادم که آنها از باخت خودشان ناراحت هستند و می خواهند آن را گردن ما بیندازند ."
"بازیکنانم می دانستند که اگر گل بزنند برنده ی بازی می شوند ." این گفته ی مورینیو چندان بی مدرک هم نبود چرا که چلسی او در هر بازیتنها 0.55 گل دریافت کرد که نشان از استحکام خط دفاعی تیمش دارد ."آقای خاص" نیمکت چلسی را در سپتامبر 2007 پس از مشکلاتی که با مالک روسی این تیم بر سر شوچنکوی اوکراینی داشت ترک کرد .

Los Anseleig
06-04-2010, 20:25
مرجع خبری رئال مادرید : پس از چلسی نوبت درخشش خوزه مورینیو در اینتر بود .

وارث هلانیو هره رای جادوگر . این برچسبی است که می توان به طور خلاصه به شیوه ی او در میلان زد . مربی پرتغالی توانست که در اینتر رکوردی به جای بگذارد که هیچ کس پیش از او موفق به کسب آن نشده بود . او توانست که با سه جامه شدن تاریخی که هیچ تیمی در تاریخ ایتالیا به آن نرسیده بود جاودانه شود .
مربی پرتغالی در تابستان 2004 هم به نزدیکی نیمکت نراتزوری ها رسیده بود اما یوروهای آبراموویچ موجب شد که به عنوان سرمربی چلسی انتخاب شود . اما موراتی به این راحتی ها از او دست نکشید و پس از آن که دوره اش در باشگاه لندنی به پایان رسید تصمیم گرفت که این مربی ستوبالی را به خدمت بگیرد . مذاکره موراتی و مورینیو رمانی که در رستوران پاریسین بودند توسط گتزتا دلوا اسپورت لو رفت ، این در حالی بود که روبرتو مانچینی هنوز مربی اینتر بود .
وکیل این مربی پرتغالی در آن زمان گفت :" مورینیو مانند باد است ، برخی آن را دوست دارند و برخی برایشان آزار دهنده است ." و سر انجام او به باشگاهی رفت که از سال 1965 نتوانسته بود که قهرمان اروپا شود .
مورینیو از همان روز اولی که وارد میلان شد جنگ رسانه ای را آغاز کرد و اولین سخنانش نیز هشدار دهنده بود :" من احمق نیستم ." از همین جا جنگ با مطبوعات ، داوران و مربیان تیمهای رقیب و در کل جو فوتبال ایتالیا آغاز شد .
مورینیو با وجود تمامی مشکلاتی که با محیط فوتبال اروپا داشت مورینیو با قدرت توانست که به عناوین محتلف دست یابد . او سال اول توانست که به راحتی قهرمان لیگ ایتالیا شود اما هدف اصلی قهرمانی در اروپا بود .
او در اولین سالش در اینتر اسکودتو را فتح کرد اما در چمپیونزلیگ توسط منچستریونایتد در یک بازی نه چندان خوب حذف شد .
در فصل دوم او تصمیم به فروش ابراهیموویچ گرفت . مورینیو روابط خوبی با این مهاجم سوئدی نداشت و به همین دلیل اجازه داد که این بازیکن جدا شود . به جای او "آقای خاص" بازیکنی همچون اتوو ، تیاگو موتا ، لوسیو و وسلی اشنایدر را آورد که کلیدهای اصلی سه جامه شدن اینتر بودند .
اینتر با این خرید ها همچنان در ایتالیا یکه تازی می کرد اما مهم اروپا بود . مورینیو در مرحله اول با دوست دیرینه اش ، چلسی مواجه شد . او توانست که با پیروزی در استمفورد بریج شایستگی های خود را به رخ کسانی که دوست نداشتند او با چلسی ادامه دهد بکشد .
اما شاید نیمه نهایی این جام تاریخی ترین لحظه بود . مورینیو باید مقابل بارسا قرار می گرفت ، تیمی که شش جامه شده بود و مداقع قهرمانی جام بود . اما مورینیو توانست که با یک بازی منطقی چه در سن سیرو و چه در نیوکمپ گواردیولا را مغلوب سازد .
او توانست که کار سخت را انجام دهد و تنها یک گام به سه جامه شدنی برسد که خیلی ها در آغاز فصل آن را غیرممکن می دانستند . اینتر در یک قدمیه اسکودتو ، کوپا ایتالیا و کسب چمپیونزلیگ در برنابئویی بود که اکنون دیگر خانه ی مورینیو خواهد بود

Los Anseleig
06-04-2010, 20:28
مرجع خبری رئال مادرید : بخش هفتم از زندگی نامه خوزه مورینیو

امید سفید
بعد از دو ماه پر از شایعات بالاخره مورینیو مربی کهکشانی ها شد،طرفداران منتظر ظهور رئال مادریدی قدرتمند تر از قبل و پایان سلطه بارسلونا هستند.
مورینیو به نظر متخصص قهرمانی در اولین سال حضورش در هر تیمی است.
مورینیو با کوله باری از تجربه و گروهی متخصص به رئال مادرید آمده است،تا خون قهرمانی را به رگ های رئال مادرید بازگرداند.کاری که در پورتو،چلسی و اینتر نشان داد توانایی آن را دارد.
خوزه یک متخصص واقعی در بازگردان تیمهاست.و حال او بزرگترین امید مادریدی ها برای پایان سلطه فوتبال بارسلونا،که به حق یکی از بهترین بارسلونا های طول تاریخ است،خاتمه دهد.
برای انجام این مهم پرز دست مورینیو را بازتر گذاشته است.خیلی ها از همین حالا او را مربی کهکشانی می نامند،لقبی که لوسو بعد از 10 سال مربیگری به دست آورد.بدون شک مورینیو یکی از جذاب ترین شخصیت ها و تاثیر گذارترین خلقیات را در طول تاریخ فوتبال دارد.
رابطه ی مورینیو و پرز به 7 سال پیش بر می گردد،از آن روز مورینیو بارها و بارها اعلام کرد که مربیگری نکردن در رئال مادرید مانند یک نقص در کارنامه اوست.آخرین بار صراحتا این حرف را قبل از فینال برنابئو زد.

اولین ابراز تمایل مورینیو برای مربیگری در رئال در سال 2003

مورینیو از سال 2008 به بعد همواره از گزینه های مربیگری رئال مادرید بوده است،و بالاخره در سال 2010 با برکناری پیگرینی،که به نظر شانس دو فصل ماندن در مادرید را از ابتدا نداشت،روی کار آمد.
سه جام بزرگ
یکی از انگیزه های بزرگ مورینیو فتح سه جام انگلستان،ایتالیا و اسپانیا است،و تا به اینجا تا درصد زیادی موفق به انجام این هدف شده است،اما رئال مادرید می تواند نقطه ی پایانی بر این هدف باشد.
علاقه ی رئالی ها به آقای خاص از نیمه نهایی جام قهرمانان اروپا آغاز شد.جایی که مورینیو در دو بازی در نیو کمپ و سن سیرو،راه رسیدن بارسلونا به برنابئو را قطع کرد.همان روزها بود که سران مادرید متقاعد شدند که اگر یک نفر بتواند رئال مادرید را هدایت کند او کسی جز مورینیو نیست.
البته از آن موقع عکس العمل های مورینیو نشان می داد او هم دقیقا مایل به بر عهده گرفتن مسئولیت مادریدی هاست.او در چندین مصاحبه اعلام کرد که دوست دارد در رئال مادرید مربیگری کند و بالاخره امروز او موفق به این کار شده...

Los Anseleig
06-04-2010, 20:30
مرجع خبری رئال مادرید : فصل 8 از زندگی نامه خوزه مورینیو

سزار فوتبال-17 جام در 8 سال
یکی از استعداد هایی که مورینیو در این چند سال نشان داده است قهرمان کردن تیم هایش در سال اول حضور در آنهاست.
از سخنان جالب سزار،سخنرانی جالب او بعد از جنگ با فرانکا در جنگ زلا در مجلس سنا بود "دیدم و فتح کردم"،این گفته در فوتبال فقط با یک نفر تطابق دارد،خوزه مورینیو.او در 8 سال گذشته به عنوان مربی به 17 جام دست یافته است.
مسلما از اهداف سال بعد مربی پرتغالی کسب افتخار با پر افتخارترین تیم جهان است.او در اینتر،دو بار سری آ،یک بار جام حذفی ایتالیا،یک سوپر جام ایتالیا و جام قهرمانان اروپا.
مورینیو نشان داده است را موفقیت را خوب بلد است،او همین میزان افتخارات را در پرتغال و انگلستان هم دارد.یک جام قهرمانان اروپا،یک جام یوفا،دو قهرمانی در پرتغال،یک جام حذفی پرتغال،دو قهرمانی انگلستان،یک اف ای کاپ،یک کامیونیتی شیلد و دو کارلینگ کاپ حاصل کار آقای خاص در انگلستان و پرتغال بوده است.

اولین بوسه مورینیو بر جام قهرمانان اروپا

او برای چلسی همه کار کرد به جز قهرمانی اروپا واین خیلی خوشایند آبراموویچ نبود.
حالا او با همین هدف به مادرید آمده،و به نظر او می تواند طلسم طولانی جام دهم را بشکند.
گرند اسلم
درست است پارسال مورینیو با اینتر سنگ تمام گذاشت و شاید پیروزی بر بارسلونا گل سر سبد این افتخارات بود،اما مورینیو به فکر ایجاد رکوردی بزرگ با قهرمانی در سه کشور صاحب فوتبال اروپاست.
افتخارات فردی
مورینیو همان قدر که در کسب قهرمانی استاد است،در کسب مقام های انفرادی هم توانمند است،دو بار انتخاب به عنوان مربی سال فیفا،دو بار انتخاب به عنوان بهترین مربی انگلستان،یک بار انتخاب به عنوان مربی سال پرتغال و دو بار انتخاب به عنوان بهترین مربی اروپا از افتخارات "آقای خاص"است.
با وجود تمام مشکلاتش در فوتبال ایتالیا به مقام بهترین مربی ایتالیا هم در سال 2009 دست یافت و حالا باید منتظر نبرد تماشایی او با گواردیولا نشست...

Raul_7
06-05-2010, 14:52
خوسه مورینیو،خوسه مورینیو نیست اگر چیزی را که حس میکند نگوید!در این لحظات طلایی برای شبکه های تلوزیونی مورینیو هر چیزی که اول از همه به ذهنش می آید را میگوید.برای مورینیو بازی از کنفرانس مطبوعاتی آغاز میشود.او سعی میکند تمام توجهات را به سمت خودش ببرد و به روی تیم حریف نیز فشار روانی ایجاد کند!

مورینیو یک انسان خاص است!او در مقابل هیچ چیز و هیچکس ساکت نمیشود!در این مطلب که از سوی marca.com ارائه میشود شما میتواند بخشی از اظهارات غافلگیرکننده مورینیو را بخوانید!

این شما و این هم 30 اظهارنظر برتر مورینیو طی 10 سال سابقه مربیگریش!

[Only Registered And Activated Users Can See Links]این تصویر کوچک شده است. برای دیدن ابعاد واقعی آن، روی این نوار کلیک کنید. ابعاد واقعی تصویر 660x440 و حجم آن 80 کیلو بایت می باشد.

1:"بهترین مربی دنیا نیستم ولی فکر هم نمیکنم کسی بهتر از من وجود داشته باشد."

2:"احساس میکنم رابین هودِ فوتبال ایتالیا هستم به همین خاطر دوست دارم در اینتر باشم."

3:"اصلا موقیعتهای گلی که داشتیم و مالکیتمان در زمین را دیدید؟من در دروازه می ایستادم هم حداقل 5-1 باید بازی را میبریدم."

4:"من زیاد کار میکنم ولی نمیتوانم معجزه کنم چون نه مرلین هستم نه هری پاتر."

5:"بارسلونا یک شهر فرهنگیست با تاترهای مهم،و این پسربچه (مسی) کمدی و نقش بازی کردن را بسیار خوب آموخته است."([Only Registered And Activated Users Can See Links])

6:"از چیزی که میترسم حریف نیست از جنون گاویست که در اسکاتلند یعنی همین نزدیکیها وجود دارد."

7:"بازیکنی که یک فرد کامل باشد را نمیخواهم،میخواهم یک انسان حرفه ای کامل با شخصیتی فوق العاده باشد.این مردیست که برای دخترم در نظر دارم."

8:"بازیکنان بارسا را دیدم که از داوری عصبانی بودند ولی مثل اینکه حافظه کوتاه مدتشان مشکل دارد."(اشاره میکند به بازی چلسی-بارسا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان)([Only Registered And Activated Users Can See Links])

9:"یکی از چیزهایی که خیلی در ایتالیا به آن علاقه دارم سر و صدای الکی دشمنانم است.به عنوان یک فرد آزاد در یک شهر آزاد نظر خود را گفتم بعد نق نق ها و سر و صدای دشمنانم بلند شد."

10:"این داستان را شخصا به پایان میرسانم،البته با فروتنی.امیدوارم برای کریسمس هدیه ای به من بدهید.تنها رامازوتی مشهور اِروس بود نه آندره آ."(مربوط میشود به بعد از بحث و درگیری لفظی که که با آندره آ رامازوتی خبرنگار ایتالیایی داشت.)

11:"میخواهم فلسفه فوتبال زا تغییر دهم.هیچکس با اندیشه های من وجود ندارد."

12:"ونگر از آن دسته آدمهایی است که در انگلستان به آنها میگویند دهان بین.همیشه دوست دارد ببیند بقیه چه میکنند.بعضی افراد هستند که وقتی در خانه اند با استفاده از یک تلسکوپ فوق العاده بقیه فامیل و دوستان را زیرنظر میگیرند تا از کارشان سر در بیارند."

13:"برای کسی که به باخت عادت ندارد همیشه باختن سخت است.در واقع این خصوصیت افرادیست که همیشه پیروزند.شخصیت من هم کمی اینگونه است.قبول شکست برای من راحت نیست."

14:"هستند افرادی که بعد از پیروزی میخندند،ولی من وقتی برای جشن گرفتن موفقیتهایم ندارم."

15:"حقوق من 9 میلیون نیست،تقریبا 11 میلیون است که با تبلیغات میشود 14 میلیون در سال."

16:"بارسلونا باشگاه بزرگیست ولی در 200 سال تاریخشان فقط یک بار قهرمان اروپا شده اند.من مربیی هستم که تازه چندسال است کارش را شروع کرده و به اندازه کل تاریخ بارسا جام اروپایی برده ام."([Only Registered And Activated Users Can See Links])

17:"چند ماه روزی 5 ساعت ایتالیایی کار کردم تا بتوانم به راحتی با بازیکنان-رسانه ها و هواداران ارتباط برقرار کنم،رانیری 5 سال در انگلیس بوده ولی هنوز با خودش بر سر گفتن صبح به خیر و عصر به خیر میجنگد."([Only Registered And Activated Users Can See Links])

18:"از بین 21 نفری که به بهترین مربی سال رای دادن فقط یک نفر به من رای نداد که آن هم عادیست.حتی عیسی مسیح را نیز همه دوست نداشتند."

19:"ببینید موهایم را کوتاه کرده و آماده جنگ هستم."

20:"3 سال کار کردن در لیگ جزیره بدون بردن جام؟من توانایی این کار را ندارم."(در پاسخ به بنیتز)([Only Registered And Activated Users Can See Links])

21:"کارنامه کاری من با رایکارد قابل قیاس نیست.او هیچ جامی نبرده ولی من جامهای زیادی را برده ام."

22:"اگر تو با کامبیاسو و زانتی تمرین کنی و نتوانی سطح خودت را ارتقا دهی احتمالا فقط یک عصب در مغزت وجود دارد که آن هم احتمال زیاد خوب کار نمکیند."

23:"اگر بخواهیم مشکل را اینجا به پایان برسانیم و مختومه اعلام کنیم از جانب من ایرادی ندارد.رانیری برای بار اول اظهارنظر کرد و من راحت بودم برای بار دوم نظر داد و راحت بودم برای بار سوم هم نظر خود را گفت و باز هم راحت و آرام بودم ولی من فقط یک نظر دادم و او عصبانی شد.اگر بخواهیم پرونده را مختومه اعلام کنیم از جانب من مشکلی نیست.3-1 به نفع رانیری ولی گل من بسیار دیدنی بود."([Only Registered And Activated Users Can See Links])

24:"اگر من قبل از بازی یا سر تمرین فیلم گلادیاتور را برای بازیکنانم بگذارم آنها یا از خنده به خود میپیچند یا مرا به یک پزشک روانشناس معرفی میکنند.رانیری فراموش کرده که بازیکنانش بچه نیستند."(اشاره به یکی از ترفندهایی که رانیری در هنگام تمرینات داشت)([Only Registered And Activated Users Can See Links])

25:"یووه مرا نگران میکند؟بله بله چشمهایم را ببینید از نگرانی شبها خواب ندارم."([Only Registered And Activated Users Can See Links])

26:"از من پرسیدند که بازی یووه را دیدی؟گفتم تا گل آمائوری دیدم بعد از آن دیگر تلویزیون را خاموش کردیم چون باید برای صرف شام آماده میشدیم."([Only Registered And Activated Users Can See Links])

27:"ما فقط اینتر تی وی را داریم با 45 هزار مشترک.در حالی که میلان 3 شبکه تلوزیونی با یک روزنامه و یووه نیز شبکه تلوزیونی و یک روزنامه به نام توتواسپرت دارد.اگر بخواهیم در مورد تاثیرات ذهنی صحبت کنیم شما وقتی تبلیغات و خبرهای این سه باشگاه را با هم مقایسه کنید به این موضوع پی میبرید که چه تیمهایی با یک کار برنامه ریزی شده بزرگ قصد القای بیماریهای روانی به تماشاگران فوتبال را دارند."

28:"یووه و میلان تا دقیقه 88 خیلی خوشحال بودند تا دقیقه 93 هم بسیار شاد بودند ولی دقیقه 95 احتمالا یک تلوزیون از پنجره ای به پایین پرتاب شد."(بعد از بازگشت اینتر به بازی مقابل سیه نا که در نهایت 4-3 به نفع شاگردان مورینیو تمام شد.)([Only Registered And Activated Users Can See Links])

29:"رانیری گفت که نیازی به کسب موفقیت ندارد.او با 70 سال سنی که دارد فقط یک سوپرکاپ برده.هیچوقت موفق به کسب جام مهمی نشده.شاید بهتر باشد ذهنیت خود را عوض کند هرچند که برای اینکار خیلی پیر شده است."

30:"من عوض نمیشوم.من خوسه مورینیو هستم با تمام تواناییها و تاثیراتش."(در مراسم معارفه خود به عنوان سرمربی جدید رئال مادرید.)

Los Anseleig
06-07-2010, 22:38
مرجع خبری رئال مادرید : آمار نشان می دهند که تیم های مورینیو آن طوری که گفته می شوند هم تداقعی نیستند .
"مورینیو تدافعی است ؟" این بحث روز انجمنهای فوتبالیست . اما علم که همواره از همان آغاز ورزش فوتبال با آن غریبه بوده است به این سوال پاسخ منفی می دهد . مربی پرتغالی در هفت فصل به طور کامل مربی یک تیم بوده است و از میان این هفت فصل چهار بار تیمهایشان بیشترین گلها را به ثمر رسانده اند .
بین فصل های 03-2002 تا سال گذشته آمار این گونه بوده است : پورتو در فصل 03-2002 ، 73 گل به ثمر رساند که تنها یکی کمتر از بنقیکا بود . اما سال بعد با وجود قهرمانی لیگ تنها به 63 گل رسید که البته بیشترین گل زده را تیمش داشت . در چلسی نیز در فصل 06-2005 ، 72 گل زد که با یونایتد کریستیانو برابری کرد. در دو فصل پایانی نیز در اینتر در هر دو فصل تیمش صدرنشین بود . یک فصل 70 گل که با میلان برابر بود و یک فصل 75 که با اقتدار بیش از دیگر تیمها گل زده بود .
البته این آمار اختلاف زیادی با 102 گلی که رئال مادرید فصل قبل به ثمر رساند دارد و اکنون باید رقابت تازه ای را در لیگ اسپانیا تجربه کند . تیمهای او در 258 بازی لیگ 489 گل به ثمر رسانده اند ، میانگین 1.89 گل در هر بازی که مسلما او باید در رئال مادرید این را ارتقا بخشد .:afarin:

Los Anseleig
06-07-2010, 22:44
بهترین در جهان
"در سال 1982 به او درس فلسفه ی تربیت بدنی را می دادم . هیچ وقتبه مورینیو فوتبال درس ندادم . به هیچ کس فوتبال یاد ندادم . مورینیو به عنوان مربی فوتبال بسیار نابغه است . توانایی های یک مربی بزرگ را دارد . او یک باهوش بزرگ است و در این هیچ تردیدی نیست .باهوش در تمامی علوم وجود دارد . در داروسازی ، وکالت ، فیزیک و ... فوتبال . مورینیو یکی از آنهاست . او به خوبی جو را آنالیز می کند و باعث می شود که بیشتر از او صحبت شود تا تیمش را از حواضی دیگر مصون نگه دارد . وقتی گفته می شود که باهوش است یعنی توانایی های فیزیکی ، روانشناسی ، روحی و ذهنی را دارد . او بهترین مربی جهان است چرا که تنها مربی ایست که این قابلیتها را داراست ."

درسها
"فکر نمی کنم که مورینیو چیزی از من یاد گرفته می شود چرا که خودش بسیار باهوش است . بیشترین لذت برای یک استاد زمانیست که شاگردش را به تمام آن چه که نمی داند برساند . شاید درسی که از من گرفته باشد این است که " فوتبال وقتی شناخته می شود که ما به آن تسلط داشته باشیم." و خوزه مورینیو اکنون کاملا به فوتبال مسلط شده است . رقابتهای فوتبال بر سر 2-4-4 یا 3-3-4 نیستند . مشکلترین کار این است که کاری کنی که هر بازیکن شکست ناپذیر شود . همه چیز را فراموش کند و فقط به برد فکر کند و این کاریست که مورینیو انجام می دهد . "

شاگردان
"مورینیو با آن مردی که 28 سال پیش می شناختم تفاوت کرده است . او یک مرد جوان سر به زیر بود اما زندگی افراد را تغییر می دهد . خیلی مشکل است که یک نفر بتواند برای یک مدت مدید بدون تغییر بماند . اما مورینیو هم قلب دارد . فقط ببینید که چطور ماتراتزی را بغل کرده و گریه می کند . من نمی خواهم به مورینیو از نظر اخلاقی نگاه کنم . بلکه به عنوان یک استاد به او می نگرم . او شاگرد خوبی بود اما مهمتر از همه روحیه انتقادپذیری داشت . به عنوان یک فرد جوان با متدهای تمرین مخالف بود . من به خوبی می توانم انتخاب های او را درک کنم . مورینیو می داند که امروزه مهمترین چیز پیروزیست آن هم برای یک مربی در زمانه ی ما که می خواهد سرتر از بقیه باشد ."

روش او
"شیوه ای که او مورد استفاده قرار می دهد کاملا منطبق بر انعطاف پذیری است . او مردی برای تمام فصول است . او هر روز برای تیمش کار بدنی در نظر می گیرد و این را حتی یک روز نیز فراموش نمی کند . دیگر تاکتیک مورینیو کار همیشگی است . او می تواند که تمرین قیزیکی بدون تمرین روانی امکان پیر نیست چرا که همه چیز به هم مرتبط است . همه می دانیم که کار بدنی مهمترین بخش کار یک مربی نیست . مربی باید بتواند از هر بازیکن یک برنده بسازد و او چطور این کار را انجام داده است ؟ با کار ذهنی . تیمهای مورینیو کاملا متشخص هستند . هیچ کدام از قهرمانی های او با شانس بدست نیامده است و تنها علت آن استفاده صحبح از دانش مربیگری بوده است ."

دانش
"از نظر من فوتبال یک فعالیت فیزیکی و انسانی است . متدهای فوتبال مدتهای انسانی است . و این نیروی اصلی است که خوزه مورینیو از آن برخوردار است . شاید او زیاد از روانشناسی نداد اما از زیست شناسی زیاد می داند چرا که این یک علم انسانی است . این همان علتی است که او در مسیر درست قرار دارد . نمی دانم که خوزه مورینیو این را از من یاد گرفته است یا خیر اما او متخصص دانشهای انسانی است .فوتبال یک علم جدید انسانی است."

Los Anseleig
06-07-2010, 22:48
مرجع خبری رئال مادرید : مورینیو کارانکا را به عنوان دستیار می خواهد.

کادر فنی مورینیو که از قبل تا حدودی مشخص بود،کاملتر شد.
مورینیو تا چند هفته پیش مربی بدنساز و مربی دروازه بان های خود را معرفی کرده بود.
اما به تازگی اعلام کرده است برای پست کمک مربی آیتور کارانکا را می خواهد.
دلیل این انتخاب مورینیو سابقه چند ساله کارانکا در رئال مادرید و آشنایی با جو باشگاه است.از دیگر افراد حاضر در کادر مربیگری مورینیو می توان روی فارا،سیلوینو لورو،و خوزه مورایس را می توان نام برد.
کارانکا که کار مربیگری تیم های پایه را از سال 2008 آغاز کرده است،سابقا با رئال مادرید به سه جام قهرمان اروپا دست یافته است.

Los Anseleig
06-25-2010, 10:58
مرجع خبری رئال مادرید : مورینیو در حال تصمیم گیری برای سیستم ایده آل تیم برای فصل بعد است .

مورینیو پس از آن که در جلساتی با والدانو و پاردزا ابزاری که می تواند برای فصل بعد در اختیار داشته باشد را شناخت دو سیستم اصلی را برای طول این فصل برگزیده است . قرار شده که در طول تمرینات در لس آنجلس که کل بازیکنانش در اختیار گرفت سیستم اصلیش را پیدا کند .
گزینه اول سیستم 1-3-2-4 است که در فینال چمپیونزلیگ در برنابئو نیز از آن بهره برد . این سیتسم را برای بازی های حساس جام حذفی و چمپیونزلیگ که نتیجه اهمیت بیشتری دارد مورد استفاده قرار خواهد داد . این سیستم موحب می شود که تیم انسجام دفاعیش را با توجه به دو هافبک دفاعی از دست ندهد .
دیگر سیستم 3-3-4 است که مورینیو در هفتاد درصد بازیهایش در ایتالیا در فصل گذشته مورد استفاده قرار داده است . این تهاجمی تر است . در سه نفر خط هافبک ، کاکا در وسط قرار می گیرد اما آزاد است که تحرک داشته باشد و ژابی آلونسو به همراه خرید احتمالی (جرارد ، شواین اشتایگر ، مارتینز ، ...) نیز نفرات بعدی را تشکیل می دهند .
کسانی که در خط حمله هستند نیز باید وظایف دفاعی خاص خود را انجام دهند ، مشابه کاری که اتوو در برابر بارسلونا انجام داد و حتی به نظر می رسید که هافبک راست است .

کلیدهای تاکتیکی مربی پرتغالی
کاکا . مورینیو از او راضی است . نفش اشنایدر در اینتر را دارد . از زمانی که در چلسی بود به بازی او علاقمند است . او می تواند بین تمامی خطوط رفت و آمد بود .
خط دفاع قدرتی . راموس و په په په باید سعی کنند که در زمانی که مدافع های کناری (احتمالا مایکون و کولاروف) جلو کشیده اند با سرعت و قدرت خود حمله حریف را ناکام سازند .
دفاع کناری . مورینیو دفاع کناری های سرعتی را دوست دارد . آمدن مایکون و کولاروف برایش ضرروی است . مدافع برزیلی نقش مهمی در حملات دارد .
هیگوائین یا بنزما . او گفته که مهاجم فرانسوی را احیا می کند اما اگر بخواهد عادلانه رفتار کند ، هیگوائین با توجه به درخشش در فصل قبل و همین طور جام جهانی بخت اصلی برای درخشش در نوک خط حمله است .
نیمکت . قصد ندارد تا زمانی که سه ، چهار بازیکن مد نظرش قطعی شده است در مورد آن نظر قطعی بدهد اما لاس و فن در فارت از مهمترین اعضای نیمکت نشین هستند .
منبع:[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

Los Anseleig
07-24-2010, 16:53
مرجع خبری رئال مادرید : برایتو، دستیار سابق مورینیو در چلسی، مربی پرتغالی را آنالیز کرد.

بالتمار برایتو را شاید کمتر کسی بشناسد . او دستیار مورینیو در دوران حضورش در چلسی بوده است و صحبتهای ای با رادیو اونا داشت .
برایتو گفت که مورینیو نه تنها بهتر از گواردیولاست ، بلکه بهترین مربی جهان است :" او بهترین مربی جهان است . بیشتر از گواردیولا جام برده و البته هنوز نمی توان نظر قطعی داد چرا که هنوز گواردیولا زمان زیادی مربی نبوده است اما به نظر من مورینیو اندکی سرتر از اوست ."
این مربی در مورد دشمنی دیرینه میان مربی جدید رئال مادرید و بارسلونا گفت :" او کاری به بارسلونا ندارد و فقط می خواهد که قهرمان اسپانیا شود . از همان زمانی هم که با چلسی به نیوکمپ رفتیم چنین شایعاتی وجود داشت که البته حقیقت نداشت و دلیلی هم برای آن وجود نداشت ."
او در مورد شخصیت او نیز گفت :" کلا شخصیت مناسبی برای مربیگری دارد چرا که بیشتر از بازیکنان نگاه ها را به خود جلب می کند و به همین علت انگیزه ای مضاعف برای بازیکنان بارسلونا ایجاد می کند و موجب نگرانی بازیکنان کاتالان ها شده است . او بعضی اوقات واکنش هایی نشان می دهد اما اغلب واکنش واقعیش نیست . می خواهد که مطبوعات بیشتر روی او تمرکز کنند تا بازیکنان .":hooora:

Los Anseleig
07-28-2010, 14:32
مرجع خبری رئال مادرید : فن خال در عین حمایت از مورینیو از شیوه بازی تیمهای وی انتقاد کرده است .
همه مورینیو را به واسطه رکورد درخشانش می شناسند و تحسین می کنند و عجیب نیست که لوئیز فن خال ، مربی بایرن که در فینال چمپیونزلیگ از مورینیو شکست خورده نیز او را تحسین کند.
مربی هلندی که به بد اخلاقی مشهور است گفت :" همه می دانند که هیچ گاه شیوه بازی تیمهای مورینیو را دوست نداشتم هر چند که خوب می دانم که برای پیروزی ابتدا باید تیم را متحد کرد . باید دید که بنیتر در اینتر چه می کند اما این فلسفه را زیاد تغییر نخواهد داد . فکر می کنم که رئال مادرید با به خدمت گرفتم خوزه کار بزرگی انجام داده . او از آن دست بازیکنانی است که می تواند رئال مادرید را در اروپا احیا کند ، جایی که در سالهای اخیر در آن ناکام بوده است ."
البته در کمال تعجب فن خال بارسلونا را در چمپیونزلیگ مدعی می داند .

عزیز بهارلو
08-01-2010, 01:03
به نظر من اگر یک نفر بعد از دل بوسکه میتواند تمام افتخارات را به رئال برگرداند آن هم مورینیوست عشقم رئال و مقصدم قهرمانی است:nishkhand:

Los Anseleig
08-10-2010, 11:21
مرجع خبری رئال مادرید : بازیکن مورسیایی رئال مادرید با رادیو کادنا سر مصاحبه کرد .
"بازی با گالکسی خیلی خوب بودیم . درست است که 2-0 عقب افتادیم اما پس از آن توانستیم که نتیجه را برگردانیم و راستش از بازی با آمه ریکا هم رضایت داریم ."
"مهم این است که تیم برده است . مهم نیست که چه کسی بازی می کند . توانستیم که نتیجه را بازگردانیم و یک نتیجه مثبت را کسب کنیم ."
"پیش فصل بسیار سختی داشتیم . سخت کار کردیم و بدنمان هنوز کوفته است . مهم این است که بتوانیم برای 7 شهریور آماده باشیم ."
"هم تیمی ها فوق العاده است . به من بسیار خوب خوشامد گفتند و جو فوق العاده ای در تیم است ."
" در رابطه با صحبتهای مورینیو در مورد قهرمانی چمپیونزلیگ باید بگویم که مورینیو مربی تیم است و اگر چیزی بگوید باید به آن احترام گذاشت . هر آن چه که در چنته داریم را خواهیم گذاشت و اگر او فکر می کند که ما می توانیم قهرمان بشیوم خواهیم شد چرا که او بهترین مربی جهان است ."

Los Anseleig
08-10-2010, 11:37
مرجع خبری رئال مادرید : خوزه مورینیو در دومین کنفرانس مطبوعاتیش به عنوان مربی رئال مادرید شرکت کرد .

"ما تمریناتمان هم از منظر بدنی است و هم روانی . مثلا تمرینات را 10 به 6 انجام می دهیم ، تیم شش نفره بازی را 2-0 جلوست و بقیه 10 دقیقه فرصت دارند تا بازی را برگردانند . . این تلفیقی از مسائل روانی و بدنی است . در برابر آمه ریکا وقتی 2-1 باخته بودیم ، این ذهنیت را در بازیکنان دیدم . به طور مثال می خواستم کریستیانو را در دقیقه 60 تعویض کنم و او از من خواست که به بازی ادامه دهد . این بازتابی از ذهنیت کل تیم است ."
"رئال مادرید تیمی است که انتظارات از آن بسیار بالاست ، باشگاه بزرگی است و عنوان بهترین باشگاه قرن بیستم را یدک می کشد . من در این جا اوقات خوبی داشته ام و می دانم که من و این تیم باید به تاریخ این باشگاه بپیوندیم . "
"در فوتبال تا لحظه ی آخر نباید نا امید شد و نباید از تلاش دست کشید . ما هنوز در دوران بدنسازی هستیم و باید تا آخرین لحظه ی تمریناتمان از هر گونه استراحت اجتناب کنیم . "
"مهم این است که کاکا عمل شده و اکنون باید آماده ی ریکاوری و بازگشت دوباره شود . علاوه بر آن ، به عنوان رهبر گروه نمی توانم وقتم را برای زانوی غم بغل گرفتن در مورد یک بازیکن تلف کنم . من بازیکنان بیشتری دارم . با این فلسفه دوست ندارد که تردید یا غم داشته باشم چرا که در مورد توانایی های بخش پزشکی تردیدی ندارم . دوست ندارم که در مورد کاکا در طول دوران نقاهتش دیگر صحبتی بکنم . "
"کریستیانو از شیوه ی کار که بسیار فیزیکی است کاملا رضایت دارد و فکر می کنم که شیوه ی تمرینات او را سرحال کرده باشد . کریستیانو هموطن من است و مطمئنا فصل فوق العاده ای در کنار من خواهد داشت ."
"من هر چه بخوام هم دارم و وقتی که کسی بخواهد به من هدیه ای بدهد آن باید خیلی خاص باشد . اگر مدیر و دوستانش می خواهند به من چیزی بدهند باید خیلی خوب باشد . باید یک ماه فکر کنند و بعد بخرند .
"تقصیر برنامه ریزی تیم های ملی بر گردن دل بوسکه نیست بلکه فیفا این برنامه را ریخته . امیدوارم که دل بوسکه بازیکنان من را در شرایط خوبی تحویل دهد ."

Los Anseleig
08-10-2010, 11:40
مرجع خبری رئال مادرید : مورینیو و دستیارانش عملکرد هماهنگی در طول کارشان در رئال مادرید دارند .

مورینیو ، روی فاریا ، مورایس و سیلوینو از سال گذشته یک گروه شکست ناپذیر را تشکیل داده اند . در اینتر توانستند که سه جامه شوند و باشگاه ایتالیایی را مبدل به بهترین باشگاه جهان کنند . به جز مورایس که از سال 2009 به این گروه اضافه شده ، بقیه سالها با هم کار کرده اند و به نظر می رسد که فرمول موفقیت را می دانند چرا که هر جا که بوده اند توانسته اند که تمامی موفقیت ها را کسب کنند . آیتور کارانکا نیز به تازگی آنها اضافه شده . آنها با هم در کارهایشان کاملا هماهنگ شده هستند و هیچ نکته ی ریزی از زیر دستشان در نمی رود .
مورینیو رهبر این گروه هست اما او نیز تلاش فراوانی می کند تا بتواند که الگویی برای سایر اعضای گروه باشد . آنها در لوس آنجلس هر روز ساعت 7:30 صبح بیدار می شوند ، هتل بورلی هیلز را ترک می کنند و وارد UCLA می شوند تا همه چیز را چک کنند . دو ساعت بعد از آن تمرینات صبحگاهی آغاز می شود .
سیلوینیو که با دروازه بان ها در گوشه ای تمرین می کند همیشه لبخندی بر لب دارد و با بقیه شوخی می کند ، روی فاریا تمرینات گرم کردن اولیه را مدیریت می کند ، تنها تمرینی که در آن توپ وجود ندارد . مورایس و مورینیو که دستیارهای اصلی هستند نیز نقش مهمی در کار دارند . بعد از تمرینات اولیه ، زمانی که توپ وارد کار می شود کار آنها آغاز می شود . چک می کنند که تک تک بازیکنان کارشان را درست انجام می دهند تا کسی از زیر کار در نرود . چهار دستیار مورینیو نقش موثری در موقثیت او دارند .
بعد از یک ساعت و نیم تمرین ، کل تیم به هتل می رود ، پس از صرف ناهار که برای ساعت 12:30 برنامه ریزی شده ، مورینیو با دستیارانش جلسه ای می گذارد تا در مورد کارشان و تمرین بعد از ظهر صحبت کند .
دوباره مورینیو و همکارانش اولین نفری است که وارد می شود و شاگردانش نیز از ساعت 17 کار را آغاز می کنند . پیش از شروع کار مربی پرتغالی معمولا دستورالعملهای آخر را به مربیان دیگر می گوید اما در واقع هر کسی نقش خود را می داند . در پایان تمرین ، مربی بدون هیچ گونه صحبتی اولین نفری است که زمین را ترک می کند . سیلوینیو و روی فاریا کمی دیرتر زمین را ترک می کنند و کمی با بقیه شوهی می کنند و می کنند . مورایس و کارانکا نیز با لبخندی به بقیه خسته نباشید می گویند . پیش از شام ، مورینیو طراحی برنامه های فردایش را انجام می دهد . وقت آزاد بین ساعت 20:30 تا 22:30 است و پس از آن هر کسی باید وارد اتاق خوابش شود . این پایان روز رئال مادرید است .
مورینیو در مصاحبه مطبوعاتی خود در برنابئو گفته بود :" من صد در صد در اختیار رئال مادرید هستم ." و این را هم نشان داده است . در مجموع روزی 15 ساعت را وقف کاری می کند که پس از خانواده اش مهمترین بخش زندگیش است . یکی از دستیاران او می گوید :" او این همه ساعت کار می کند چرا که می داند که چه مسئولیت بزرگی بر دوشش است ."

Los Anseleig
08-10-2010, 11:41
مرجع خبری رئال مادرید : مورینیو در مصاحبه با ال موندو گفت که تیم واقعیش را فصل بعد نشان خواهد داد نه این فصل .

"من به آن زندگی که می خواستم نرسیدم . برای انجام بسیاری از کارها به همراه دوستان و خانواده ام آزادی ندارم . این جنبه ی منفی فوتبال است . اما خب جنبه های مثبتی هم دارد که آن این همه پیشنهاداتی است که به من می شود . خانواده ام می داند که اگر من زندگیم را وقف حرفه ام کنم شخصیت دیگری می شوم . یک چیزی به شما بگویم ، اولین روی که به مادرید آمدم تصمیم گرفتم برای سرگرمی به پارک برویم . همسرم خیلی باهوش است و از همان ابتدا گفت که نمی آید . دخترم آمد اما بعد از آن پشیمان شد و گفت که کاش نمی آمد . من تمام زندگیم را وقف فوتبال کرده ام "
"به پرتغال نگاه کنید ، مثل اسپانیا کشور جهانگردان است . ضرب المثلی داریم که می گوید:" هر چه کشتی بزرگتر شود ، طوفان بزرگ تر می شود " خوشبختانه من همیشه کشتی های بزرگی در اختبار داشته ام . پورتو کشتی بسیار بزرگی در پرتغال بود ، همین در چلسی در انگلیس و اینتر در ایتالیا . حالا در رئال مادرید هستم که کشتی بسیار بزرگ و جهانی روی سطح زمین است ."
"آماده ی مربیگری در این جا هستم . هر چه فشار بیشتر شود نیرومند تر می شوم . همیشه گفته ام که اصل توانایی هایم را در فصل دوم نشان خواهم داد . البته خوشبختانه همیشه در فصل اول هم توانسته ام که قهرمانی کسب کنم . با رئال مادرید هم در فصل اول قهرمان خواهد شد اما اصل کار مربوط به فصل دومم خواهد بود ."
"برای قهرمانی چمپیونزلیگ باید حداقل تا سال دوم صبر کرد چرا که در آن زمان تیم من تیم خواهد شد و مکانیزم و فلسفه من در تیم دیکته می شود چرا که در فصل اول ممکن است که مربی دچار شگفت زدگی هایی شود . مثلا بارها دیده ام که بازیکنی آن طور که روی آن حساب باز کرده ام نیست یا این که یک نفر دیگر فراتر از حد انتظارم ظاهر می شود ."

Los Anseleig
08-13-2010, 18:26
مرجع خبری رئال مادرید : مهاجم تیم ملی اسپانیا به تمجید از مربی رئال مادرید پرداخت .
داوید ویا ، مهاجم ملی پوش اسپانیایی اعتفاد دارد که خوزه مورینیو ، مربی پرتغالی رئال مادرید "جذبه و توانایی فوق العاده ای دارد" و اعتقاد دارد که آمدن او به لیگ اسپانیا "خیلی مهم " است .
ویا در مصاحبه با روزنامه پرتغالی رکورد گفت :" مورینیو برای رئال مادرید گزینه خوبی است اما نمی توانم که برای او آرزوی موفقیت کنم ."

Los Anseleig
08-14-2010, 19:57
مرجع خبری رئال مادرید : تیزر برنامه این هفته cnn از یک برنامه جالب و جذاب خبر می داد .
خوزه مورینیو ، مربی پرتغالی رئال مادرید گفت که قهرمانی لالیگا "آسان نخواهد بود بود" و برای رسیدن به آن ابتدا باید " یک تیم " شد و دریایی از "انگیزه " برای کسب موفقیت لازم است .
مورینیو با شبکه بین المللی cnn مصاحبه می کرد که قرار است پخش کاملش امروز تحت نام مستند "ستیزه جویان " از سوی بخش ورزشی این شبکه پخش شود .
او همچنین کلید اصلی شکست دادن بارسلونا را نیز معرفی کرد :"مشکل اصلی غلبه بر ترس روانی است که ممکن است به خاطر توان حمله بارسلونا روی روحیه تیم اقر بگذارد . در بازی چمپیونزلیگ با همین حربه برنده شدیم . ما باید روز به روز بهتر شویم . از کریستیانو رونالدو هم نمی توان هر روز بیش از توانش انتظار داشت ."
کاسیاس نیز در این مستند حضور دارد . آنها به اردوی رئال مادرید به لوس آنجلس رفته اند تا با کاپیتان رئال مادرید تیم ملی اسپانیا که با قهرمانی جام جهانی آفریقای جنوبی "به بزرگترین آرزوی هر بازیکن " رسیده است مصاحبه کنند .
کاسیاس همچنین در مورد آمدن مورینیو می گوید که مربی پرتغالی فردی "منظم و جدی" است و کریستیانو رونالدو نیز "بازیکنی ضروری برای تیم است ."
این برنامه همچنین به آلمان سفر کرده تا با رائول در مورد تیم جدیدش صحبت کند . رائوی گفته است :" فقط یک هفته است که به این جا آمده ام اما استقبال هواداران و هم تیمی ها فوق العاده بوده است . به فرهنگی وارد شده ام که با کل 16 سال گذشته ای که در مادرید بوده ام تفاوت دارد و سعی می کنم که هر بازی بهترین باشم ."
فلیکس ماگات ، مربی شالکه 04 هم در مورد رائول گفت :" فوق العاده و غیر قابل تصور است که تجربه و دانش را با آوردن رائول به تیم تزریق کرده ایم ."

Los Anseleig
08-22-2010, 11:49
مرجع خبری رئال مادرید : خوزه مورینیو مصاحبه نسبتا جالبی با EPS داشت .

رابسون زمانی از شما به خاطر کارتان و داشتن " فوق العاده ترین چشمهایی که تا کنون دیده است " تمجید کرده بود .
تعریف فوق العاده ایست . اما چیزی که اکنون به کسانی که با من کار می کنند می گویم ، این است که خوب نگاه کردن مهم است اما مهمتر از آن رساندن اطلاعات کاقی به مغز است . مهم است که چه در جایگاه ویژه استادیوم باشی ، چه پشت کامپیوتر و چه بازی را از تلویزیون ده بار ببینی ، بتوانی بازی را تحت فشار بخوانی . این تفاوت یک دستیار بسیار خوب یا یک سرمربی معمولی است . وقتی که برای اولین بار مربی شدم واقعا در جایگاه درست خودم قرار داشتم .

از پدرتان چه یاد گرفتید ؟
راستش ، مهمترین نکته برای یک مربی ، مرد بودن است . ممکن است که در تصمیماتم و آنالیزهایم اشتباه داشته باشم اما با بازیکنانم روراست هستم . آنها هیچ گاه صحبتی که در موردشان دارم را از زبان شخص دیگری نخواهند شنید . من سعی می کنم که با بازیکنانم روابط نزدیکی داشته باشم و نیازی به واسطه و میانجی نیز وجود ندارد . دوست ندارم که بازیکنم در مطبوعات بگوید که دوست دارد بداند که چرا بازی نمی کند . من هم به مطبوعات نمی گویم چرا بازی نمی کند ، بلکه شخصا به خودش می گویم .

چطور با بازیکنان رابطه برقرار می کنید ؟
من در تمام زندگیم در جو فوتبال بوده ام ، پدرم در مورد آن زیاد با من صحبت می کرد . دیدن بازیکنی با کتاب در دست قابل توجه بود . البته حالا زمانه فرق کرده است . چهل سال پیش فرهنگ و دانش بازیکنان و مربی در یک سطح بود اما اکنون قضیه متقاوت شده است .

همسران بازیکنان هم اضافه شده اند ...
همسران بازیکنان قدیم تر ها هم بودند اما شخصیت متقاوتی داشتند اما اکنون ، شخصیت مستقلی پیدا کرده اند ...

و ذات بازیکنان نیز تغییر پیدا کرده است ؟
بازیکن امروز خیلی معرور است . وقتی به یک حدی می رسد اشباع می شود و به آینده فکر نمی کند ، منظورم از نظر اقتصادی است . خودم را عرض می کنم ، اگر اکنون پول در بیاورم و زندگی بچه هایم را تامین کنند و آنها نیز از این خرج برای نوه هایم استفاده کنند ، پس چرا کار کنم ؟ اما من می خواهم تاریخ سازی کنم . توانستم که در پورتو ، چلسی و اینتر رکوردهای بزرگی را بشکنم . ممکن است هر کسی روزی خسته شود و بگوید :" کافی است " اما من هرگز این کار را نخواهم کرد .

سیستمهای نوین فوتبال را چطور می بینید ؟
یک بار در زمان بازی یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ میان بارسا و چلسی چیزی گفتم که بدون توجه ماند :" این چلسی قهرمان انگلیس است ، هر چند که در لیگ سعی می کند که زیبا بازی کند و برنده باشد اما چمپیونزلیگ فرق دارد " مطمئنا هر کشوری ویژگی ها و فرهنگ بازی خود را دارد و غیر ممکن است که یک مربی به کشوری برود و بگوید :" این سیستم و فلسفه بازی من است ." ممکن است که پپ هم روزی به انگلیس و ایتالی برود و آن موقع خواهیم داد که تیم هایش شبیه بارسلونا بازی خواهند کرد یا خیر ... من به فرهنگ رئال مادرید ارج خواهم نهاد .

برای رئال مادرید چه برنامه ای دارید ؟
دوست دارم که فوتبال جذاب و تهاجمی ارائه دهیم .... نمی خواهم که رئال مادرید با پنج بازیکن دفاع کند و با پنج بازیکن دیگر حمله .

گواردیولا گفته که در زمان حضور شما در نیوکمپ چیزهایی از شما گرفته که در تیمش مورد استفاده قرار می گیرد .
نه نه ، مورینیو هیچ چیز از من یاد نگرفته است . مورینیو پس زمینه فرهنگ باشگاهش بوده است . یک سال در برشیا ایتالیا و یک سال در قطر بوده اما زندگیش در بارسا گذشته است . پپ مربی فوق العاده ای برای بارساست . او زاده ی کاتالان است و در حد کرویف باید از او تمجید کرد ، هواداران او را دوست دارند و وقتی راسل مدیر عامل شد و قراردادش را شش ساله تمدید کرد ، من ترجیح می دادم که 10 ساله تمدید کند .

در مورد این که می گویند بد اخلاق هستید چه نظری دارید ؟
زیاد صحبتهایی که در موردم زده می شود را دوست ندارم . این حفاظی برای انسجام بیشترم است . فوتبال به من چیزهای خوب و بدی داده است .

چه چیزی بد بوده است ؟
بدی آن از دست دادن آرامشم است .

چه چیزی شما را بیشتر ناراحت می کند ؟
دروغگویی . خارج از فوتبال ، مرد خانواده هستم . اگر در فوتبال عاشق ریسک و ماجراجو هستم ، می خواهم که روابطم را با مطبوعات تنظیم کنم ... مطمئنا با این تیم زیاد ریسک خواهم کرد و شما نیز خواهید دید ... اما در زندگی شخصی کاملا متضاد آن هستم : بدون ریسک و بدون مخارج اقتصادی . ریسک با یوروهایم صفر است . فردی هستم که زندگی اجتماعی را دوست ندارم ، به هیچ وجه ... و از دروغ متنفرم .:flowerysmile:

رونالدو9
08-23-2010, 14:28
رئال همیشه خوب بوده..چه با مورینیو و چه بی مورینیو ولی با حضور این مربی بی نظیره...همون بارسایی که دم از هافبک و مهجمش میزنید در نیوکمپ با گل آفساید ار سد رئال گذشت...

بهترین بازیکنا واسه رئاله..مشکل رئال فقط دفاعش بود که الن به جز در پست دفاع چپ در پست دیگری مشکل نداره...البته مارسلو هست ولی تجربه ی کافی نداره...

Los Anseleig
10-22-2010, 16:54
مرجع خبری رئال مادرید: کرایف سعی کرد با حرف هایش رئال را زیر سوال ببرد اما نتایج خود گویا ی همه چیز است.

کرایف به جای رسیدگی به مسائل بارسلونا درباره ی رئال مادرید صحبت میکند!

به نقل از گل یوهان کرویف، بازیکن و مربی سابق بارسلونا گفته اگر باشگاهی را در اختیار داشته باشد هرگز ژوزه مورینیو را برای مربی‌گری آن انتخاب نخواهد کرد.

اسطوره هلندی مربی رئال مادرید و پپ گواردیولا، مربی بارسلونا را در گفتگویی با ایستگاه رادیویی اوندا سرو مقایسه کرده است.

او گفته برای مربی پرتغالی احترام بسیاری قائل است، با این حال می‌گوید: «به نظرم این بحث ربطی به فوتبال ندارد. من برای مورینیو به عنوان مربی احترام بسیاری قائلم، اما با وجود تمام دستاوردهایی که داشته هرگز او را مربی تیم خود نخواهم کرد.

به نظرم مربی باید کارهای بیشتری انجام دهد تا این که تنها کاری کند که تیم خوب بازی کند. آنها باید نماینده خوبی برای باشگاه و موسسه و اعضا باشند. به این ترتیب فرانک ریکارد و گواردیولا نماینده‌های خوبی برای موسسه‌ای مشهور در سطح جهان مانند بارسلونا هستند.»

کرویف همچنین درباره خستگی ابتدای فصل بازیکنان بارسا گفته است: «آنها تعطیلات کمی داشتند و زمان اندکی برای آماده‌سازی پیش‌فصل در اختیار داشتند. تیم ملی هم سفرهایی طولانی داشته است. در هر حال، بازی با والنسیا یکی از بهترین دیدارهایی بود که در سال‌های اخیر دیده‌ام.»

این در حالیست که رایکارد امروز بعد از نتایج ضعیفش در گالاتاسرای اخراج شد

Los Anseleig
10-23-2010, 08:15
مرجع خبری رئال مادرید: رئال تحت هدایت آقای خاص تاکنون شکست نخورده است و در حال حاضر در صدر رقابت های لالیگا قرار دارند

ایگر کاسیاس، دروازه بان رئال مادرید، ادعا کرد که ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی این تیم، زمان ورود به سانتیاگو برنابئو خود را وقف این باشگاه کرده است.

رئال تحت هدایت آقای خاص تاکنون شکست نخورده است و در حال حاضر در صدر رقابت های لالیگا قرار دارند.

کاسیاس در مصاحبه با نشریه اس گفت که بازیکنان از کار کردن در کنار مورینیو لذت می برند و توضیح داد که چگونه حضور او همه چیز را در باشگاه تغییر داده است.

" همه آنهایی که او را نمی شناسند، نظر اشتباهی در مورد او دارند اما او فرد متعهدی است که خود را وقف باشگاه رئال مادرید کرده است. بازیکنان جوان از کار کردن در کنار او بسیار لذت می برند.

او رفتار بسیار خوبی با بازیکنان دارد و تلاش می کند مراقب همه باشد. کسی نمی تواند از این نظر شکایتی داشته باشد. حالا درک می کنم چرا وقتی او به هر تیمی می رود، همه از او حمایت می کنند."

کاسیاس همچنین هم تیمی پرتغالی اش، کریس رونالدو را مورد ستایش قرار داد و گفت:" کریس بازیکن بسیار بااستعدادی است. سبک بازی او طوری است که تیم رئال به آن نیاز دارد و به سایر بازیکنان نیز کمک می کند.

او سریع و قدرتمند است و می خواهد همه کارها را دست انجام دهد. او یک جاه طلب واقعی است."

Los Anseleig
10-26-2010, 16:30
مرجع خبری رئال مادرید : مورینیو به محبوبیت قابل توجهی میان هواداران دست یافته است .
مورینیو هنوز در برنابئو نه جامی برده و نه حتی به آن نزدیک شده است ، تنها توانسته که رئال مادرید را در همین آغاز فصل به یک تیم مقتدر مبدل سازد و همین باعث شده که هواداران مثل مربیانی همچون کاپلو و دل بوسکه ، برای او هم یک شعار اختصاصی بسازند .
مربی پرتغالی همواره نشان داده که فرد خاصی است . نه مثل کاپلو جدی و سختگیر است و نه مثل ویسنته دل بوسکه مودب ، با همه این ها ، خیلی زود خود را در دل سکوها در برنابئو جا کرده است .
برنابئو از عملکرد این بازیکن کاملا راضی است .و از بازی با دپورتیوو شعار ویژه ی او را ساخت ، شعاری که در بازی با راسینگ هم تکرار شد تا مشخص شود که هواداران چقدر ، مربی جدید تیمشان را دوست دارند .

0825
02-04-2011, 14:28

نگاه ويژه مورينيو به موراتا براي فصل بعد ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

خوزه مورينيو نگاه ويژه اي به آلوارو موراتا دارد .
خوزه مورينيو در كنفرانس مطبوعاتي خود پس از بازي با سويا ، يك پيغام ويژه و اميدوار كننده براي آلوارو موراتا داشت .
اين بازيكن جوان كه در بازيهاي خود در اين فصل براي تيم اصلي عملكرد اميدوار كننده اي داشته است ، در حال حاضر روزهاي خوبي را با كاستيا پشت سر مي گذارد و تقريبا هفته اي يك گل مي زند .
اين امر از چشم مورينيو ، مربي پرتغالي رئال مادريد دور نمانده است ،‌چرا كه او در مورد موراتا گفت‌:" فصل بعد از همان روز اول ، موراتا را خواهيم داشت ، او خيلي خوب كار مي كند . آدبايور و بنزما دو مهاجم خوب هستند ،‌ هيگوائين نيز باز خواهد گشت و با حضور موراتا ، خط حمله ما تكميل خواهد شد ."

پاسخ رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا به مورينيو :" زمان فينال از قبل مشخص شده بود ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

بحث ها در مورد فينال كوپا دل ري زياد شده است .
آنخل ماريا ويار ،‌ رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا ، امروز در مراسم معارفه بازي دوستانه ميان اتلتيك بيلبائو و سلتيك گلاسكو شركت كرد كه پس از آن ، پاسخ انتقاد خوزه مورينيو از زمان برگزاري فينال كوپا دل ري كرد چرا كه در آن زمان بارسلونا و رئال مادريد بايد در چمپيونزليگ رقابت كنند .
ويار در پاسخ به مورينيو گفت :"‌زمان فينال از قبل معلوم بود و اين انتقاد قابل درك نيست . "
او در مورد مكان فينال نيز گفت كه چند استاديوم نامزد شده اند اما هنوز هيچ چيز قطعي نشده است .

كنايه پاندياني به مورينيو :" دو كلام از بابابزرگ بشنو !" ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

بازيكن اروگوئه اي اوساسونا حرف هاي تندي را عليه مورينيو به زبان آورد .
والتر پاندياني ، بازيكني كه در اواخر دوران فوتبال خود به سر مي برد ، در مورد صحبتهاي مورينيو در مورد خودش بعد از بازي با سويا ، اظهار نظر كرد . مربي رئال مادريد در مورد مهاجم اوساسونا گفت :" او خودش را تبليغ كرده است . تبليغات گران است و پول لازم دارد اما مورينيو با اين روش خودش را رايگان تبليغ كرده است و خيلي باعث خرسندي شده است ، اما مورينيو را همه مي شناسند ، فرد سختكوشي است كه خيلي به تيم كمك مي كند و مورد اعتماد هواداران و هم تيمي هايش است . "
پاندياني در مصاحبه با آژانس خبري اطلس در اين باره گفت :" دو كلام از بابابزرگ بشنو !" كه مشخص بود اشاره اش به مورينيو و كريستيانو رونالدوست و گفت كه پس از اين همه سال حضور در اسپانيا نيازي به تبليغ خودش ندارد ."

0825
02-06-2011, 14:28
مورينيو :" كريستيانو حتي اگر ديگر گل نزند هم فصل فوق العاده اي داشته است " ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

خوزه مورينيو ،‌ پيش از بازي با سوسيه داد در كنفرانس مطبوعاتي در مورد مسائل مختلفي صحبت كرد .
تيمتان از نظر بدني دچار مشكل شده است ؟
راستش را بخواهيد هيچ تيمي را نديده ام كه بتواند بهتر از ما بازيهايش را به اتمام برساند و بازيهاي اخير هيچ ربطي به شرايط بدني بازيكنان نداشته است . هميشه در بازيهايمان تا آخر راه جنگيده ايم . حتي در بازيهايي مثل آلمريا ، اوساسونا و ... در اواخر بازي سرتر از حريف بوده ايم . اين كه دي ماريا مي گويد كه از نظر بدني تخليه شده است ، زياد تعجب بر انگيز نيست ، آن هم به دو علت . اول اين كه او از يك ليگ شانزده تيمي آمده كه در اواسط هفته بازي نكرده، در چمپيونزليگ و جام يوفا هم حضور نداشته است . علت دوم هم اين است كه فوتباليستي كه با سرعت 200 كيلومتر بر ساعت مي دود نمي تواند اين روندش را متوقف كند چرا كه در صورتي كه از سرعتش بكاهد ، از مشخصه هايي كه او را به بازيكني بزرگ مبدل كرده ، كم كرده است . اميدوارم كه او همين را به مربي تيم ملي آرژانتين بگويد . اما به هر حال ما بايد سعي كنيم كه در فرم خوبي بمانيم چرا كه دوباره بايد در اواخر ماه فوريه در چمپيونزليگ بازي كنيم ،‌تورنمنتي كه مفهوم خاصي براي ما دارد .

اگر بارسلونا ببرد ، فشارها بيشتر مي شود چرا كه فاصله تان با تيم به 10 امتياز مي رسد .
هيچ فشاري اضافه نمي شود . ما هميشه بايد به خودمان فشار بياوريم ، در هر بازي براي بردن به زمين مي رويم ، اگر آنها ببرند ، برده اند ، اين كه حريفمان چه كار مي كند ، به من مربوط نيست.

كاكا براي كاكا شدن چه كم دارد ؟
كاكا هميشه كاكا خواهد بود . او شش ماه است كه بازي نكرده و با مصدوميتي بسيار جدي دست و پنجه نرم مي كرده است . اين قضيه از نظر حفظ آمادگي روحي و رواني آسان نيست و اين را از زماني كه بازگشت ، اطلاع داشتيم اما او روبراه است . زمان مي برد تا بتواند از نظر روحي آماده شود . در بازي با سويا نمي شد از او استفاده كنيم چرا كه نيازي نبود كه زود تعويض كنيم چرا كه خطر از دست رفتن نتيجه وجود داشت . بعد از اين كه گل زديم و خيالمان راحت شد ، مي توانستيم تعويض كنيم ،‌ اما واقعيت اين بود كه من نمي خواستم از او براي دو ، سه دقيقه استفاده كنم . فردا دوباره فرصت خواهد داشت و به زودي رو خواهد آمد .

بهتر نيست كه بي خيال ليگ شويد و روي كوپا و چمپيونزليگ تمركز كنيد ؟
بازي فينال كوپا كه اواخر فروردين است ، فكر كردن به آن احمقانه است . كوپا تا زمان رسيدن به فينال براي ما تعطيل شده است . حالا بايد با لاليگا و چمپيونزليگ فكر كنيم كه كه در تورنمند دومي ، به اندازه هر پانزده تيم حاضر در تورنمنت شانس داريم . در ليگ از حريفعقب هستيم و طبيعتا تورنمنتي كه در آن پيش هستي ،‌ برايت محبوب تر است . اما به هر حال ما تا جايي كه روي كاغد شانس داشته باشيم ، شانس داريم . چمپيونزليگ نزديك است و مي خواهيم كه از اين مرحله آن صعود كنيم .براي رئال مادريد خيلي مهم است كه بتواند كه از اين طلسم مسخره مرحله يك هشتم ، صعود كند .

شرابط اينتر و لئوناردو را چطور مي بينيد ؟
مشكلات اينتر ، مشكلات من نيستند . اين تيم در قلب من است و هميشه دوست دارم كه برنده باشد . خوشحالم كه اوضاع روبراه است اما من هيچ وقت دنبال ارزيابي كار لئوناردو يا بنيتز نبوده ام . بازگشت به ايتاليا ؟‌احتمالا نه . من قراردادي چهار ساله با رئال مادريد دارم و سعي مي كنم كه آن را به اتمام برسانم . در آينده بايد ديد كه چه مي شود اما حالا ، قصد بازگشت به ايتاليا را ندارم .

چرا پدرو لئون از ليست خط خورد ؟
اين به انتخاب مربي است . هيگوائين و په په به علت مصدوميت در ليست نيستند و راموس هم كه محروم است . اگر او در ليست بود و گرانرو نبود ، از من مي پرسيديد كه چرا گرانرو نيست . چرا از من نمي پرسيد كه علت حضور كانالس در ليست چيست ؟ علتش اين است كه اين هفته خيلي خوب كار كرده است و لياقت حضور در ليست را داشته است . با همين علت مي توان خط خوردن برخي بازيكنان را توجيه كرد .

كريستيانو طلسم شده است ؟
كريستيانو دچار يك طلسم دراماتيك شده است اما واقعيت اين است كه او آمار فوق العاده اي از نظر بازي كردن داشته است . فقط در بازي كوپا برابر لوانته حضور داشته ، نه محروم شده و نه مصدوم ... كريستيانو حتي اگر ديگر گل هم نزند ، فصل فوق العاده اي داشته است . اين دو كلام را هم از بابا بزرگش بشنويد. (كنايه به پاندياني)

آربلوا به خوبي با شيوه شما انس گرفته است ؟
از نظر ذهني خيلي با هم هماهنگ هستيم . براي من فوتبال خيلي جدي است و براي او هم همين طور . براي او بايد 90 دقيقه كامل تمركز داشت ،‌براي من هم همين طور . او به خوبي به توانايي هايش واقف است . هيچ گاه براي تيم كم نمي گذارد . از صفر تا ده ،‌ ده نيست اما هيچ گاه شش هم نمي شود ، هميشه هفت يا هشت است . او بازيكني است كه خيلي مي پسندمش .

نظرتان در مورد آينده تان عوض شده است ؟
آينده ام هيچ ارتباطي به رسيدن به اهداف ورزشي ،‌رسيدن به فينال كوپا يا برد و باخت در چمپيونزليگ ندارد . اين تصميم مديران است . تصميم من اين است كه از باشگاه راضي باشم و آنها هم از من راضي باشند . در اين مرحله بايد بگويم كه من راضي هستم اما نمي شود گفت كه عالي است . من عالي نيستم چرا كه باشگاه عالي نيست . ما كم كم داريم ساختار خود را بهتر پيدا مي كنيم و اكنون در مسيري هستم كه بايد باشم . اگر بتوانيم كه از نظر ورزشي موفقيت هاي بيشتري كسب كنيم ، همه خوشحال تر خواهيم شد اما من تصميماتم را بر اساس توانايي هايم براي انجام كارم مي گيرم . در حال حاضر من از اين شرايط راضي هستم .

از دست بنزما راضي هستيد ؟
او خيلي بهتر شده است . هواداران در سانتياگو برنابئو خيلي فهيم و منطقي هستند . او معمولا زمين را در حالي ترك مي كرد كه برايش سوت مي كشيدند اما اين بار ، وقتي داشت بيرون مي رفت حتي با اين كه گل نزده بود تشويق شد . مردم مي فهمند كه او خوب بازي مي كند . در پامپلونا بازيكن بسيار موثري براي تيم بود . ما با داشتن او و آدبايور خيلي متعادل تر شده ايم و وقتي ال پيپيتا دوباره برگردد ، شرايط با حضور سه مهاجم با كيفيت ،‌ ايده آل تر خواهد شد .

علت اين كه در مسير درستي قرار داريد اين است كه فقط به مدير عامل و خوزه آنخل سانچز گزارش مي دهيد ؟
فلسفه كاري و اهداف ما در مسير درستي قرار دارند . مهم اين است كه بتوان ساختار متناسبي را ايجاد كرد . من جلسات خود را با مدير عامل دارم . اين مسير براي مبدل كردن اين باشگاه به يك تيم قدرتمند خيلي موثر است . اگر امسال هم قهرمان نشويم ، سالهاي بعد و بعد ترش خواهيم شد . نمي خواهم اسمش را قدرت بگذارم اما من دوست دارم كه با افرادي كه پيرامونم هستند راحت باشند . اگر هواداران و باشگاه با من راحت باشند ، ادامه خواهم داد .

و رئال سوسيه داد ...
آنها يكي از تيمهاي محبوب من در لاليگا هستند . شيوه بازيشان را دوست دارم . بازي خوبي در سن سباستين انجام دادند . تيم منسجمي هستند و خود را براي راهيابي به اروپا آماده مي كنند .

casillas1995
02-13-2011, 14:12
خوسه مورینیو،خوسه مورینیو نیست اگر چیزی را که حس میکند نگوید!در این لحظات طلایی برای شبکه های تلوزیونی مورینیو هر چیزی که اول از همه به ذهنش می آید را میگوید.برای مورینیو بازی از کنفرانس مطبوعاتی آغاز میشود.او سعی میکند تمام توجهات را به سمت خودش ببرد و به روی تیم حریف نیز فشار روانی ایجاد کند!

مورینیو یک انسان خاص است!او در مقابل هیچ چیز و هیچکس ساکت نمیشود!در این مطلب که از سوی marca.com ارائه میشود شما میتواند بخشی از اظهارات غافلگیرکننده مورینیو را بخوانید!

این شما و این هم 30 اظهارنظر برتر مورینیو طی 10 سال سابقه مربیگریش!

:"بهترین مربی دنیا نیستم ولی فکر هم نمیکنم کسی بهتر از من وجود داشته باشد."

2:"احساس میکنم رابین هودِ فوتبال ایتالیا هستم به همین خاطر دوست دارم در اینتر باشم."

3:"اصلا موقیعتهای گلی که داشتیم و مالکیتمان در زمین را دیدید؟من در دروازه می ایستادم هم حداقل 5-1 باید بازی را میبریدم."

4:"من زیاد کار میکنم ولی نمیتوانم معجزه کنم چون نه مرلین هستم نه هری پاتر."

5:"بارسلونا یک شهر فرهنگیست با تاترهای مهم،و این پسربچه (مسی) کمدی و نقش بازی کردن را بسیار خوب آموخته است."

6:"از چیزی که میترسم حریف نیست از جنون گاویست که در اسکاتلند یعنی همین نزدیکیها وجود دارد."

7:"بازیکنی که یک فرد کامل باشد را نمیخواهم،میخواهم یک انسان حرفه ای کامل با شخصیتی فوق العاده باشد.این مردیست که برای دخترم در نظر دارم."

8:"بازیکنان بارسا را دیدم که از داوری عصبانی بودند ولی مثل اینکه حافظه کوتاه مدتشان مشکل دارد."(اشاره میکند به بازی چلسی-بارسا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان)
9:"یکی از چیزهایی که خیلی در ایتالیا به آن علاقه دارم سر و صدای الکی دشمنانم است.به عنوان یک فرد آزاد در یک شهر آزاد نظر خود را گفتم بعد نق نق ها و سر و صدای دشمنانم بلند شد."

10:"این داستان را شخصا به پایان میرسانم،البته با فروتنی.امیدوارم برای کریسمس هدیه ای به من بدهید.تنها رامازوتی مشهور اِروس بود نه آندره آ."(مربوط میشود به بعد از بحث و درگیری لفظی که که با آندره آ رامازوتی خبرنگار ایتالیایی داشت.)

11:"میخواهم فلسفه فوتبال زا تغییر دهم.هیچکس با اندیشه های من وجود ندارد."

12:"ونگر از آن دسته آدمهایی است که در انگلستان به آنها میگویند دهان بین.همیشه دوست دارد ببیند بقیه چه میکنند.بعضی افراد هستند که وقتی در خانه اند با استفاده از یک تلسکوپ فوق العاده بقیه فامیل و دوستان را زیرنظر میگیرند تا از کارشان سر در بیارند."

13:"برای کسی که به باخت عادت ندارد همیشه باختن سخت است.در واقع این خصوصیت افرادیست که همیشه پیروزند.شخصیت من هم کمی اینگونه است.قبول شکست برای من راحت نیست."

14:"هستند افرادی که بعد از پیروزی میخندند،ولی من وقتی برای جشن گرفتن موفقیتهایم ندارم."

15:"حقوق من 9 میلیون نیست،تقریبا 11 میلیون است که با تبلیغات میشود 14 میلیون در سال."

16:"بارسلونا باشگاه بزرگیست ولی در 200 سال تاریخشان فقط یک بار قهرمان اروپا شده اند.من مربیی هستم که تازه چندسال است کارش را شروع کرده و به اندازه کل تاریخ بارسا جام اروپایی برده ام."

17:"چند ماه روزی 5 ساعت ایتالیایی کار کردم تا بتوانم به راحتی با بازیکنان-رسانه ها و هواداران ارتباط برقرار کنم،رانیری 5 سال در انگلیس بوده ولی هنوز با خودش بر سر گفتن صبح به خیر و عصر به خیر میجنگد."

18:"از بین 21 نفری که به بهترین مربی سال رای دادن فقط یک نفر به من رای نداد که آن هم عادیست.حتی عیسی مسیح را نیز همه دوست نداشتند."

19:"ببینید موهایم را کوتاه کرده و آماده جنگ هستم."

20:"3 سال کار کردن در لیگ جزیره بدون بردن جام؟من توانایی این کار را ندارم."(در پاسخ به بنیتز)

21:"کارنامه کاری من با رایکارد قابل قیاس نیست.او هیچ جامی نبرده ولی من جامهای زیادی را برده ام."

22:"اگر تو با کامبیاسو و زانتی تمرین کنی و نتوانی سطح خودت را ارتقا دهی احتمالا فقط یک عصب در مغزت وجود دارد که آن هم احتمال زیاد خوب کار نمکیند."

23:"اگر بخواهیم مشکل را اینجا به پایان برسانیم و مختومه اعلام کنیم از جانب من ایرادی ندارد.رانیری برای بار اول اظهارنظر کرد و من راحت بودم برای بار دوم نظر داد و راحت بودم برای بار سوم هم نظر خود را گفت و باز هم راحت و آرام بودم ولی من فقط یک نظر دادم و او عصبانی شد.اگر بخواهیم پرونده را مختومه اعلام کنیم از جانب من مشکلی نیست.3-1 به نفع رانیری ولی گل من بسیار دیدنی بود."

24:"اگر من قبل از بازی یا سر تمرین فیلم گلادیاتور را برای بازیکنانم بگذارم آنها یا از خنده به خود میپیچند یا مرا به یک پزشک روانشناس معرفی میکنند.رانیری فراموش کرده که بازیکنانش بچه نیستند."(اشاره به یکی از ترفندهایی که رانیری در هنگام تمرینات داشت)

25:"یووه مرا نگران میکند؟بله بله چشمهایم را ببینید از نگرانی شبها خواب ندارم."

26:"از من پرسیدند که بازی یووه را دیدی؟گفتم تا گل آمائوری دیدم بعد از آن دیگر تلویزیون را خاموش کردیم چون باید برای صرف شام آماده میشدیم."

27:"ما فقط اینتر تی وی را داریم با 45 هزار مشترک.در حالی که میلان 3 شبکه تلوزیونی با یک روزنامه و یووه نیز شبکه تلوزیونی و یک روزنامه به نام توتواسپرت دارد.اگر بخواهیم در مورد تاثیرات ذهنی صحبت کنیم شما وقتی تبلیغات و خبرهای این سه باشگاه را با هم مقایسه کنید به این موضوع پی میبرید که چه تیمهایی با یک کار برنامه ریزی شده بزرگ قصد القای بیماریهای روانی به تماشاگران فوتبال را دارند."

28:"یووه و میلان تا دقیقه 88 خیلی خوشحال بودند تا دقیقه 93 هم بسیار شاد بودند ولی دقیقه 95 احتمالا یک تلوزیون از پنجره ای به پایین پرتاب شد."(بعد از بازگشت اینتر به بازی مقابل سیه نا که در نهایت 4-3 به نفع شاگردان مورینیو تمام شد.)

29:"رانیری گفت که نیازی به کسب موفقیت ندارد.او با 70 سال سنی که دارد فقط یک سوپرکاپ برده.هیچوقت موفق به کسب جام مهمی نشده.شاید بهتر باشد ذهنیت خود را عوض کند هرچند که برای اینکار خیلی پیر شده است."

30:"من عوض نمیشوم.من خوسه مورینیو هستم با تمام تواناییها و تاثیراتش."(در مراسم معارفه خود به عنوان سرمربی جدید رئال مادرید.)

0825
02-17-2011, 13:10
[Only Registered And Activated Users Can See Links] 9X9ueUv_EnksqFF_kOF&t=1
مورينيو در آستانه نه سال شكست ناپذيري در بازيهاي خانگي در ليگ ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

ركورد شكست ناپذيري خوزه مورينيو در بازيهاي خانگي ليگ با تيمهايش خيره كننده به نظر مي رسد .
خوزه مورينيو فقط يك بار به عنوان سرمربي در بازيهاي ليگ شكست خورده است :‌باختي كه مربوط به 23 فوريه 2002 و زماني كه با پورتو مغلوب بيا مار ، شد ،‌ مي شود . نزديك به نه سال از آن روز مي گذرد و مورينيو به 122 برد و 25 مساوي از بعد از آن بازي در بازيهاي خانگي خود در ليگ رسيده است و چه در اسپانيا ، چه در ايتاليا ، چه در انگليس و چه در پرتغال ، در خانه نباخته است . او در بازي شنبه برابر لوانته مي تواند كه ركورد شكست ناپذيري خانگي را به نه سال برساند .
او تمام 11 بازي ليگ خود در برنابئو در اين فصل را با برد 1شت سر گذاشته است . اين مربي از 165 بازي خانگي خود در ليگ ، فقط يكي را باخته است . 331 گل در خانه زده (2.25 گل در هر بازي) و 87 گل خورده است (0.59 در هر بازي)

مورينيو ، داراي بيشترين بازتاب رسانه اي در ميان مربيان ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

در يك سال اخير مطبوعات جهان نگاه ويژه اي به مورينيو داشته اند .
بنا بر گزارش يك مركز تحقيقاتي در ناوارا ، رئال مادريد و بارسلونا ، دو باشگاهي از جهان هستند كه بيشترين بازتاب رسانه اي را داشته اند .
همچنين خوزه مورينيو ، مربي رئال مادريد ، بيشترين بازتاب را در ميان مطبوعات جهان در ميان ديگر مربيان داشته است . پس از او الكس فرگوسن و رافا بنيتز قرار گرفته اند .

كالستروم :" تاثير مورينيو در رئال مادريد مشهود است " ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

هافبك سوئدي ليون در مورد مصاف با رئال مادريد اظهار نظر كرد .
كيم كالستروم ، بازيكن سوئدي در مورد رويارويي تيمش ، ليون با رئال مادريد در سه شنبه آينده در بازيهاي چمپيونزليگ صحبت كرد و گفت كه حريفاشان نسبت به فصل گذشته عوض شده است و تاثير زيادي از مربي جديدش ، خوزه مورينيو گرفته است .
اين هافبك سوئدي كه در حذف رئال در فصل گذشته از چمپيونزليگ نقش داشت گفت :"‌رئال مادريد تيم سختكوشي است كه از نظر تدافعي خيلي بهتر شده است . تاثير مورينيو را مي توان در اين تيم ديد . "
كالسترو همچنين در مورد هم تيمي سابقش كريم بنزما كه اكنون در رئال مادريد بازي مي كند و به شدت مورد انتفاد است صحبت كرد . اين هافبك گفت :" كريم بازيكن بزرگي است . او هنوز جوان است و براي درخشش در يكي از بزرگترين باشگاه هاي جهان ، براي هماهنگ شدن نياز به هماهنگ شدن دارد . "

0825
02-20-2011, 15:47
مورينيو :"‌بايد در بازي سه شنبه دو طلسم را بشكنيم "

خوزه مورينيو ، مربي پرتغالي رئال مادريد بعد از بازي با لوانته در كنفرانس مطبوعاتي شركت كرد .
"بايد خيلي بيشتر مي زديم "
"خيلي خوب بود كه تيم اين بازي را جدي گرفت . اغلب چنيني بازيهايي مشكل است چرا كه معمولا همه حواسشان به سمت بازيهاي آتي همچون چمپيونزليگ مي رود . ما خيلي حواسمان جمع بود و حريف را جدي گرفته بوديم . آنها از نظر تدافعي نظم خوبي داشتند . با گل زودهنگامي كه زديم ، اوضاع را بهتر تحت كنترل خود در آورديم . بايد بيشتر مي زديم . بنزما و راموس را خيلي دوست داشتم . "

"شام خوردن با خانواده ام را به ديدن بازي بارسلونا ترجيح مي دهم "
" نمي توانم بگويم كه حتما بازي بارسلونا را مي بينم . شايد ترجيح بدهم كه با خانواده ام شام بخورم . اگر هم ببينم ، احساس خاصي نخواهم داشت ، مثل هر بازي ديگري . در حال حاضر فاصله مان دو امتياز است اما مهم اين است كه بفهميم كه فردا چه فاصله اي خواهيم داشت . ممكن است كه دوباره فاصله پنج شود . براي ما مهم اين است كه بازيمان را برديم . قرار نيست كه من در بازي بارسلونا - اتلتيك حضور داشته باشم . من هيچ تاثيري بر آن بازي ندارم . "

"اطلاعاتي به مربي ليون نمي دهم "
"بايد ببينيم كه ليساندرو خواهد بود يا خير ، اگر نباشد ، براياند و دلگادو هستند . مربي ليون بايد سعي كند كه بهترين راه حل را پيدا كند . من هيچ اطلاعاتي را لو نمي دهم و تا روز دوشنبه در كنفرانس مطبوعاتي ، صحبت خاصي در اين باره نخواهم داشت . "

"اگر كريستيانو خسته نيست ، چرا تعويض شود ؟"
"اين كه ليساندرو به علت ضربه زدن به توپ مصدوم شده باشد خيلي احمقانه است . هر بازيكن مي تواند كه به هر طريقي مصدوم شود . هميشه خطر است . كاري از دست ما در اين زمينه بر نمي آيد . كريستيانو عاشق بازي كردن است و خسته هم نيست ، پس چرا تعويض شود ؟"

"اوزيل و ژابي برابر ليون بازي مي كنند "
"ما تيم خود را انتخاب كرديم و فكر كرديم كه براي برد كافي است . مي دانستيم كه از نظر تدافعي قدرتمند هستند . با پنج مدافع بازي مي كنند و خيلي بسته عمل خواهند كرد و به همين علت با چهار بازيكن با تكنيك در خط جلو بازي كرديم و به ژابي و اوزيل استراحت داديم . طبيعتا آنها در برابر ليون بازي خواهند كرد ، به خصوص آن كه حريفمان 24 ساعت استراحت خواهند كرد . جدا از آن ، اوزيل و آلونسو در تيم هاي مليشان هم خيلي بازي كرده اند . "

"ليون باعث كم خوابي من نمي شود . "
"نه ليون ، نه هيچ تيم ديگري خواب را از من نمي گيرد . بعد از بازيها معمولا زياد خوب نمي خوابيم . البته طبيعتا اين روزها ليون را خوب آناليز خواهيم كرد . زيدان كه فرانسوي است به ما كمك خواهد كرد تا بازيكنانشان را بشناسيم . ما بايد دو طلسم را بشكنيم ، يكي شكست دادن ليون و ديگري صعود از مرحله يك هشتم . "

"خسته نبوديم "
"دي ماريا از اين كه برابر اسپانيول بازي نكرد ناراحت بود . اما امروز عالي بود ، مثل بقيه تيم . امروز خسته نبوديم . بايد بازيهاي زيادي را ببريم كه البته بازي بعدي هميشه مهمترين است ."

منبع ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

faez
03-05-2011, 17:34
سرمربي تيم فوتبال رئال ماديد از سو قصد جان سالم به در برد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ژوزه مورينيو در فرودگاه لاکرونيا از سوي يک شخص ناشناس مورد حمله قرار گرفت که محافظ شخصي وي با ضربه چاقو مجروح شد تا مربي پرتغالي از اين سو قصد جان سالم به در ببرد.
مورينيو در فرودگاه لاکرونيا مشغول دادن امضاي يادگاري به يک هوادار بود که يک مرد ناشناس به او نزديک شد و قصد داشت با چاقو به او حمله کند. محافظ شخصي مورينيو در اين سو قصد مجروح شد و فرد ناشناس به داخل جمعيت فرار کرد.
پليس تحقيقاتش را درباره اين پرونده آغازکرد و قصد دارد با استفاده از دوربين‌هاي مدار بسته درفرودگاه ضارب را شناسايي و دستگير کند.
باشگاه رئال مادريد اعلام کرد فرد ضارب، مورينيو را در شلوغي اشتباه گرفته و ضربه چاقويش را به بازوي محافظ او زده است.

0825
03-14-2011, 13:25
چرا مورينيو اين قدر خاص است ؟ ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

مورينيو حتي يك بازي خانگي را هم در 9 سال اخير در ليگ نباخته است و حالا در انديشه سومين قهرماني چمپيونزليگي خود با سومين تيم متفاوت است . مربي رئال مادريد مي تواند كه در هر ورزشي در هر جايي ، بهترين مربي ممكن باشد . به همين بهانه ، مجله آمريكايي معتبر "Sports Illustrated " بخش اعظمي از شماره اخير خود را به بحث در مورد مربي پرتغالي به قلم گرانت وال اختصاص داده است .

خوزه مورينيو با مشكلي مواجه است . وقتي كه هواداران با معروف ترين مربي جهان - از مادريد گرفته تا لندن و لس آنجلس - مواجه مي شوند ، به يك امضاي معمولي رضايت نمي دهند ، يك چيز بي همتا بي خواهند . يك چيز خيلي خاص . "به اسم خوزه مورينيو امضا مي كنم " مربي رئال مادريد پس از يك جلسه تمرين در پايتخت اسپانيا اين را مي گويد . اما اغلب مردم مي گويند :" نه ، نه ، نه ، به اسم آقاي خاص امضا كنيد !" مورينيو آه مي كشد ، نيشخند معروفش به لبخند خفيفي مبدل مي شود و مي گويد :" همه از من مي خواهند كه آقاي خاص باشم . اما اشكالي ندارد ، مي توانست لقب بدتري باشد . "
اين لقبي است كه خودش آن را خلق كرده است . اين اتفاق در سال 2004 ، در طول اولين كنفرانس مطبوعاتي مورينيو به عنوان مربي چلسي رخ داد ، زماني كه ترديد ها در مورد آمدنش از كشوري همچون پرتغال زياد شده بود كه با اوقات تلخيش همراه شد . "مطبوعات انگليس طوري با من صحبت مي كردند كه انگار از كره ماه آمده بودم ."خودش اين را تعريف مي كند :" تو كي هستي ؟ مي تواني در انگليس كار كني ؟ من هم گفتم كه به خاطر خدا به من فرصت دهيم . چمپيونزليگ را با پورتو بردم . من يك آقاي خاصي هستم ، مرا در همين روز اول نكشيد !"
"اما آنها حرف من را طوري گرفتند كه " اين جا صدايش را صاف مي كند "من آقاي خاص هستم "
و بعد از آن گذشت . شخصيت مورينيو آن قدر ويژه بود كه سه سال بعد از رفتنش از انگليس هم ، هنوز برنامه طنز تلويزيوني محبوبي كه با نام او در شبكه بي بي سي با نام "اسپشال 1" راه افتاد ، پابرجاست . اين روزها حتي منتقدان مورينيو - كه كم هم نيستند - مي توانند كه به ظرافتي كه در لقبي كه براي خودش انتخاب كرده ، اذعان كنند . در ژانويه ، فيفا او را به عنوان بهترين مربي سال 2010 جهان مطرح كرد كه حاصل يدك كشيدن يك سال پر جام در اينتر ميلان بود ، سالي كه توانست قهرمان ليگ ايتاليا ،‌ كوپا ايتاليا و بزرگترين تورنمنت در عرصه باشگاهي در سرتاسر جهان ، يعني چمپيونزليگ شود . در عرض هفت سال كامل به عنوان مربي تيمهاي پورتو ،‌چلسي و اينتر ، مورينيوي 48 ساله توانسته كه 14 جام مهم شامل دو قهرماني چمپيونزليگ و شش قهرماني در ليگ هاي داخلي را به كارنامه اش اضافه كند .
جايگاه مورينيو در ميان مربيان برتر فوتبال جهان كجاست ؟"او در صدر است ، شكي در آن نيست " سر الكس فرگوسن ، مربي اسطوره اي منچستر يونايتد كه رقيب و رفيق مورينيوست اين را مي گويد . " او معيارهاي خاص خود را در عرض مديريت كلان دارد و طول عمر طولاني موفقيت او - كه در دنياي امروز خيلي مشكل است - و همين طور موفقيت هايش حاصل همين است . دستاورد هاي او را حقيقتا بايد درجه يك دانست ."
حالا ، نه ماه پس از حضورش در رئال مادريد ، مورينيو با پرفشار ترين آزمون خود مواجه مي شود : بازگرداندن پر افتخار ترين باشگاه تمام ادوار به گذشته درخشانش ، نه تنها در اسپانيا (جايي كه رقيب ديرينه شان بارسلونا ، از شش لاليگاي قبلي ، چهار تا را برده است) بلكه در اروپا (جايي كه رئال مادريد از سال 2004 نتوانسته كه در آن به مرحله يك چهارم چمپيونزليگ برسد). "رئال مادريد دوباره مي خواهد كه بهترين باشد . هم در حال حاضر و هم در آينده ." مورينيو اين را مي گويد . "اين چالش من است " اگر او بتواند كه در اين تيم رزومه اش را جلا ببخشد ، مي تواند كه بيش از پيش مورد احترام قرار گيرد . هيچ مربي تا كنون نتوانسته كه با سه تيم مختلف قهرمان اروپا شود . رئال مادريد روز 25 اسفند در برنابئو در مرحله برگشت چمپيونزليگ به مصاف ليون خواهد رفت . رئال مادريد در روز اول اسفند توانست كه در بازي رفت در زمين ليون به تساوي 1-1 دست يابد .
هر چقدر مورينيو بيشتر به قله مي رسد ، دانشش را بيشتر افزايش مي دهد . او در حال بررسي سبك مديريتي مايكروسافت و اپل ، خواندن اتوبيوگرافي كولين پوول ، كتاب هاي فيل جكسون و اهرام موفقيت جان وودن است . مي خواهد كه به ايالات متحده برود ، هم براي اين كه سبك مربيگري گلف را ببيند و هم اين كه شايد روزي مربي تيم ملي ايالات متحده يا يك تيم در ليگ حرفه اي آمريكا شود . "مربي فوتبالي كه فقط فوتبال بفهمد ، مربي بزرگي نيست . " مورينيو اين را مي گويد . :" بايد از جنبه هاي ديگري هم خوب باشيم . هيچ وقت فراموش نمي كنم كه مردان من ، بازيكنانم هستند . مرداني با شخصيت ها و فرهنگ هاي متفاوت . كنار آمدن با اين قضيه براي ساختن يك تيم خيلي مهم است . به نظرم ، من توانش را دارم و شايد اين نعمت مهمي باشد ."
مورينيو تنهايي نمي تواند كارش را پيش ببرد . او با افراد باهوش ، شوخ طبع ، مغرور ، نيازمند ، خشن و پوست كلفت كار مي كند . اما كمتر كسي از او گلايه دارد . اين موهبتي براي اوست . هيچ مربي امروزي را نمي توان با او قياس كرد . فيل جكسون شايد يازده قهرماني NBA داشته باشد اما هميشه بهترين بازيكنان را داشته است . مورينيو توانست كه چمپيونزليگ را با پورتو و اينتر ميلان ببرد ، تيمهايي كه حتي در اندازه هاي توانايي هاي رقباي بزرگشان هم نبودند . جو توره و مايك كرژيفسكي ، شايد چهار بار به قله رسيده باشند ، اما هيچ كدام با بازيكنانشان با پنج زبان مختلف ارتباط برقرار نمي كردند . مورينيو زبانهاي پرتغالي ، انگليسي ،‌فرانسوي ، ايتاليايي و اسپانيايي را بسيار سليس صحبت مي كند . بيل بليچكيك كه سه بار قهرمان سوپر بول به عنوان مربي شده است هم در مقابل ركورد خيره كننده مورينيو هيچ نيست . او نه سال است كه در بازيهاي خانگي شكست نخورده است : 150 بازي با چهار تيم متفاوت .
هيچ مربي آمريكايي نمي تواند كه با فشار نابود كننده هفتگي فوتبال اروپا مقابله كند ، چرا كه اين ورزش ، مهمترين بازي در سطح قاره است . در سياست هاي قابل احتراق رئال مادريد ، حتي يك شكست هم مي تواند كه بحران را ايجاد كند . اما يك دليل براي دستمزد سالي 12 ميليون يورويي اين مربي كه بالاترين در ميان مربيان كره زمين است وجود دارد ،‌ اين كه او در جهان بهترين است .

ميلان ،‌ مي 2010 ، بمب خبري به صدا در آمده است . مورينيو اينتر ميلان را به مقصد رئال مادريد ترك كرده است .
خارج از برنابئو بعد از فينال چمپيونزليگ ، دوربين يك شبكه ايتاليايي در حال فيلم گرفتن از مورينيوست كه سوار به خودروي شيكش است . خودرو جلو مي رود ، اما ناگهان توقف مي كند . مورينيو از پشت سرش ،‌عينك دوديش را به چشم مي زند ، 20 قدم حركت مي كند تا به ماركو ماتراتزي ، مدافع ايتاليايي كه به خاطر نوش جان كردن ضربه سر زين الدين زيدان در جام جهاني 2006 مشهور است ، مي رسد . مورينيو و ماتراتزي همديگر را براي پنج ، 10 ، 20 ثانيه در آغوش مي گيرند . شانه هاي دو مرد تكان مي خورد . دو تن از خشن ترين فوتبالي هاي دنيا در آغوش يكديگر مثل ابر بهاري مي گريند .
اگر از مردم بپرسيد كه چه چيزي مورينيو را بي همتا كرده است به يك پاسخ يكسان مي رسيد : بازيكنانش در سرتاسر جهان او را مي پرستند . ديديه دروگبا ، مهاجم با شخصيت چلسي گفت كه وقتي كه مورينيو غرب لندن را در سال 2007 ترك كرده است احساس "يتيم شدن " كرده است . دروگبا افزود :" او فرد فوق العاده ايست . مي توانيد ببينيد كه بازيكنانش چقدر با او نزديك هستند . سبك خاص خود را براي ارتباط برقرار كردن با ذهن بازيكنان دارند . هم مدير است و هم يك مرد بزرگوار . مردي كه آماده است كه تمام اعتماد به نفسش را به تو القا كند چرا كه انتظار دارد كه آن را به او پس بدهي . " دروگبا همچنين مي گويد كه وقتي مورينيو رفته است ،‌از معدود دفعاتي بوده كه در دوران بزرگسالي اشك ريخته است .
زبان مادري ماتراتزي ، ايتاليايي است . دروگبا ، فرانسوي . مورينيو قانوني دارد : وقتي كه به تيمهايش مي رود ، زبان كشور تيمش را ياد مي گيرد تا بتواند كه بهتر با بازيكنان و فرهنگشان خو بگيرد . (در اينتر هم با اين كه فقط 4 تا از 24 بازيكن تيم اصليش بومي بودند ، ايتاليايي صحبت مي كرد .) اما در جلسات خصوصي و انفرادي با بازيكنان ، مورينيو تا جايي كه بتواند با زبان مادري آنها صحبت مي كند . خودش مي گويد :" با صحبت كردن با پنج زبان مي توانم كه ارتباط خاصي با آنها داشته باشم . يك بازيكن وقتي كه با زبان خودش صحبت مي كند ، راحت تر مي تواند كه احساساتش را بيان كند . پس مشكلي براي گشودن قلبش ندارد تا انتقاد كند و مورد انتقاد واقع شود ."
در حقيقت توانايي مورينيو در ارتباط برقرار كردن ، تلقيقي از روانشناسي و زبان شناسي است . نشستن كنار مورينيو و مصاحبه كردن با او مي تواند كه موضوع يك تز دكترا باشد ، هر چند كه اين موضوع زياد به جنسيت تو ربطي ندارد .خم مي شود ، آرنج هايش را روي زانو هايش مي گذارد ،‌ دست هايش را به هم گره مي زند ، گويي رازي را مي داند كه هيچ كسي از آن با خبر نيست . اين نوعي از هنر است ؟ البته . اما به چه درد ورزشي مي خورد ؟ اين ويژگي ها هستند كه باعث مي شوند كه هر چه گفته مي شود در مطبوعات جهان درج شود و به فروش برسد . اگر فرگوسن را به خاطر تلخ زبانيش ، همچون يك افسر سختگير بگيريم ، مورينيو ورژن ورزشي يك بازيگر با ذوق است .

منچستر ، انگليس ، مارس 2010 . اين مرد كيست ؟ چطور جرئت مي كند كه به زمين چمن مقدس اولدترافورد توهين كند ؟ بازي برگشت مرحله يك هشتم چمپيونزليگ است و پورتوي كوچك تازه توانسته كه خود را به جهان فوتبال مطرح كند ، آنها در دقيقه 90 با گلي كه زدند توانستند كه منچستر يونايتد پر مدعا را حذف كنند . مورينيو در حال دويدن در كنار خط عرضي است ، همه به او نگاه مي كنند ، همه اين راه را تا خط كرنر رفته تا با بازيكنانش خوشحالي كند . اين مرد كيست ؟ همه نگاه ها به اوست .
بر خلاف خيلي از مربيان ، مورينيو بدون اين كه يك فوتباليست حرفه اي باشد ، به عرصه مربيگري حرفه اي آمده است - دوران كوتاه بازيگريش به عنوان يك مدافع در سن 24 سالگي تمام شد - او يك مترجم بود . مترجم سر بابي رابسون ، مربي انگليسي ، براي پنج سال . اول در پرتغال و بعد در اسپانيا و بارسلونا . وقتي كه رابسون در سال 1997 بارسلونا را ترك كرد ، مورينيو به عنوان دستيار لوئيز فن خال در اين تيم ماند ، به خاطر تيزهوشي فني خود ، ارتباط خوبش با بازيكنان و آناليزهاي دقيق معروفش ، اعتماد مربي هلندي را جلب كرد . (مورينيو آناليز كردن تيمها را در نوجواني براي پدرش فليكس كه بازيكن و مربي سابق در پرتغال بود آغاز كرد .) دروگبا مي گويد :" او ديوانه وار در اين زمينه كار مي كند . در چلسي نيز همين كار را حتي براي تيمهاي دسنه چهارمي مي كرد . اين نشان از جديتش داشت ."
پس از گذشت زمان ، مورينيو هدايت پورتو در ليگ دسته اول پرتغال را در سال 2002 به عهده گرفت و يك فلسفه فوتبالي مهم را در پيش گرفت . در لحظات سخت و بازيهاي مهم ، توانايي هايش را بيشتر نشان مي داد ،‌جابجايي هايش ، تحول از دفاع به حمله (و بالعكس) كه حريف را مبهوت مي كرد . خودش مي گويد :" اينها دوره هايي سه ، چهار ثانيه اي بودند . اگر بازيكنان سطح بالا باشند ، گاهي بازي توقف ناپذير مي شود . بايد تعادل كامل را ايجاد كرد . به همين علت است كه به داشتن بازيكناني با فرهنگ تاكتيكي يكسان براي آناليز بازيها احتياج دارم . همه آنها بايد در يك لحظه به يك چيز فكر كنند . اين بسكتبال نيست ، چرا كه در بسكتبال پنج بازيكن هستند ، اين جا 11 بازيكن بايد بازي كنند ."
هر چقدر كه فوتبال متحول مي شد ، دوران حرفه اي مورينيو هم متحول مي شد . او از پورتو به چلسي و به اينتر ميلان مهاجرت مي كرد و هيچ گاه بيش از سه فصل كامل در باشگاهي نمي ماند . در همه اين تيمها بيش از تمام بازيكنانش در تيتر روزنامه ها بود .
او مي گويد :"‌اين شانس را داشته ام كه در تمام اين سه باشگاه تاريخ سازي كنم . در پورتو بدون پول قهرمان چمپيونزليگ شديم . ما با منچستر يونايتد و رئال مادريدي بازي كرديم كه دستمزد يكي از بازيكنانشان به اندازه كل تيم پورتو بود . چلسي خيلي خاص بود ، چرا كه اين تيم براي اولين بار پس از 50 سال قهرمان شد . در چمپيونزليگي كه با اينتر برديم هم خيلي تا قدرتمندترين تيم فاصله داشتيم . در آن تورنمنت چهار بار با بهترين تيم فصل گذشته جهان كه بارسلونا بود ، بازي كرديم . "
عملكرد مسحور كننده اينتر برابر بارسلونا در مرحله نيمه نهايي چمپيونزليگ - با برد در مجموع 3-2 در حالي كه در بازي برگشت ، تيم ايتاليايي يك نيمه ده نفره بود - همه را به توانايي هاي مورينيو كه بيش از توانايي هاي تمام مربيان حال حاضر دنياست ، متقاعد كرد چرا كه او با بازيكنان بي بضاعت تر توانست كه حريف قدرتمند خود را شكست دهد . همچنين او فوتبالدوستان جهان را به دو دسته تقسيم كرده است : يكي آنهايي كه مورينيو را به خاطر هوش ذاتيش تحسين مي كنند و ديگران كه او را يك مربي تدافعي "فوتبال خراب كن " مي دانند . او توانست كه همچنين نگاه فلورنتينو پرز ، مدير رئال مادريد را به خود جلب كند . اين مدير متمول كه بين سالهاي 2000 تا 2006 با اضافه كردن ستارگان به تيمش ، توانسته بود كه يك تيم رويايي با حضور زيدان ، رونالدو ، ديويد بكام و لوئيز فيگو ، ملقب به كهكشاني ها را ايجاد كند ، در دوره دوم خود در سال 2009 ، دو بازيكن برتر سالهاي اخير جهان را به خدمت گرفت‌‌ ، كريستيانو رونالدو و كاكا . اما رئال مادريد باز هم نتوانست كه در ليگ اسپانيا ، بارسلونا را مغلوب سازد .
در فصل جديد ، كهكشاني تيم ، خود مورينيو بود ، جادوگري كه بارسلونا ، جدي ترين رقيب رئال را شكست داده بود . آمدنش ارزان نبود ، رئال مادريد براي خريد اين مربي از اينتر 10 ميليون يورو پرداخت و همچنين قرارداد چهارساله مورينيو چيزي در حدود 48 ميليون يورو براي رئال مادريد آب خواهد خورد . جدا از بحث مالي ، آمدنش ، سياستها و فرهنگ هاي باشگاه را متحول كرد . سيد لوو ، خبرنگار ساكن مادريد در مصاحبه با گاردين گفت :" چيزي كه مورينيو اورده است ، يك احترام نوظهور براي مربي است . چيزي كه در رئال مادريد زياد به آن اهميت داده نمي شد . حالا مربي ،‌مهمترين شخصيت باشگاه است . اين كه تا چه زماني اين طور خواهد بود ، بحث ديگري است ."
سياست پيشين رئال مادريد كه هواداران و مديران به آن خو گرفته بودند ، اين بود كه هيئت مديره باشگاه تصميم گيرنده نهايي در هر موضوعي است ، موضوعي كه در تيمهاي مورينيو هيچ مفهومي در خود نداشته است . خورخه والدانو ، مدير بخش فوتبال رئال مادريد ، زماني كه مورينيو مربي چلسي بود ، به انتقاد از سبك مربي پرتغالي پرداخته بود و اين دو در مطبوعات اسپانيا در اين فصل با يكديگر مشاجراتي داشتند . آقاي خاص البته خودش هم مي داند كه در رئال حالا بازيكنان سرگرم كننده و خوش تكنيك تري در اختيار دارد. مورينيو مي گويد :" در اينتر ، توانايي كنترل توپ را با حفظ توپ در تمامي زمان ها نداشتيم . اما در رئال مادريد با توانايي هاي بازيكنانم خو مي گيرم . افرادي داريم كه مي توانند بازي را نه به واسطه دفاع كردن ، بلكه با حفظ توپ ، كنترل كنند . "
هيچ كس چشم نواز تر از كريستيانو رونالدوي 26 ساله نيست ، بازيكن پرتغالي مثل طوفان مي دود ، خوش تكنيك است و رقابت سختي را با ليونل مسي ، بازيكن 23 ساله بارسلونا در پيش گرفته است . يكشنبه گذشته ، رونالدو توانست كه به ركورد 34 گل در 39 بازي در تمامي رقابت ها برسد . مسي 39 گل در 35 بازي زده است . رونالدو در كنار هموطنش روي نيمكت رئال ؛ توانسته كه دوباره همان آمار ويران كننده دو فصل پيش خود در منچستر يونايتد را ارائه دهد . مورينيو مي گويد :" من هميشه بازيكنان بزرگي داشته ام ، اما هيچ گاه كريستيانو رونالدو را نداشتم . پارسال كريستيانو رونالدو براي بازيش خيلي به رونالدو وابسته بود . مهم اين است كه فشار موفقيت ها يا ناكامي هاي تيم منحصرا روي دوش او نباشد . او هم يكي ديگر از بازيكنان تيم است ، كه البته توانايي هاي متفاوتي دارد و مي تواند كه در بازي تاثير بسزايي داشته باشد ، اما پشت سر او بايد ساختار منسجم ديگري وجود داشته باشد . به نظرم كه او خيلي راحت تر است . "
به هر صورت ، شش ماه اول مورينيو در رئال مادريد پيش درآمدي براي ماجراجويي اين مربي در احتمالا سه سال آينده در فوتبال اسپانيا بوده است . رئال مادريد و بارسلونا را شايد بتوان بهترين تيمهاي حال حاضر جهان دانست و حالا اين مورينيوست كه بايد نشان دهد كه تيمش در بازيهاي بزرگ چه كار مي كند . او مرد بازيهاي حذفي است . تيم كاتالاني بازي رفت را در خانه اش در نيوكمپ با نتيجه تحقير آميز 5-0 برد كه بدترين شكست دوران مربيگري خوزه مورينيو بود . اما رئال مادريد در 32 بازي چمپيونزليگ و ليگ خود در اين فصل فقط 2 تا را باخته است . رئال مادريد و بارسلونا در اين فصل مي توانند كه چهار بار ديگر با هم مواجه شدند : در ليگ (27 فروردين) ، فينال كوپا دل ري (30 فروردين ) و شايد دو بازي در چمپيونزليگ .
البته رقابت اين دو تيم تنها بيش از رقابت دو شهر است . در زماني كه رئال مادريد سميل حكومت فرانكو بود ، بارسلونا نماد استقامت كاتالان شد . در حال حاضر بارسلونا برتري هفت امتيازي در ليگ دارد و البته هنوز زود است كه بخواهيم كه مورينيو را توبيخ كنيم ، چرا كه او خودش بهتر از هر كسي مي داند كه از چهار بازي فصل گذشته اش با بارسلونا فقط يكي را برد كه البته مهمترين آنها هم بود .

لندن ، آوريل 2007 . برنامه كشتي كج معروف WWE Raw به انگليس آمده است و شين مك ماهون ، مجري برنامه ناگهان فرياد مي زند :" يك لحظه صبر كنيد ، من او را مي شناسم ، اين هوزه مورينيوست ، سرمربي تيم چلسي . " چند تن از تماشاگران به سمت مورينيو كه بين دو بچه اش در رديف جلو نشسته است ، سرازير مي شوند . مورينيو مي خندد و براي مك ماهون دست تكان مي دهد . شايد شين ، نام او را غلط تلفظ كرده باشد و به جاي خوزه گفته باشد هوزه ، اما چه اهميتي دارد ؟ اين آقاي خاص است و گوشه رينگ ، آماده جنگيدن است .
وقتي كه مورينيو از زمين تمرين والدبباس به خانه اش بر مي گردد ، ديگر رئيس نيست . اين جاست كه همسرش ، تامي كه 21 سال است با هم هستند رئيس مي شود . مربي پرتغالي كه يك دختر 14 ساله به نام ماتيلده و يك پسر 10 ساله به نام خوزه دارد ، مي گويد :" هر كاري بخواهند انجام مي دهند . بايد برنامه هايي كه آن ها دوست دارند را ببينم ، براي ديدن فيلمهايي كه آنها دوست دارند به سينما بروم . بايد به كشتي كج بروم چرا كه آنها دوستش دارند . "
بچه هاي مورينيو در لندن ، ميلان و انگليس در مدرسه آمريكايي ها تحصيل كرده اند . انتظار دارد كه آنها به دانشگاهي در ايالات متحده بروند و البته خودش هم در همين كشور به دنبال فرصتهاي شغليش باشد . مورينيو مي گويد :" مي خواهيم كه تا جايي كه مي توانيم به بچه هايمان نزديك باشيم . به همين علت ، در طول چند سال آتي وقتي كه آنها مسيرشان را پيش بگيرند ، من و همسرم هم همان مسير را پيش خواهيم گرفت . اين احتمال وجود دارد كه من مربي تيم يا باشگاهي در ايالات متحده شوم تا به توسعه فوتبال اين كشور كمك كنم . وقتي كه از بردن در اروپا خسته شوم ، اين كاري است كه انجام مي دهم . مي خواهم كه مربي تيم ملي پرتغال باشم اما كار كردن در ايالات متحده را هم دوست دارم . "
روي كاغذ ، ماتيلده بايد چهار سال ديگر به دانشگاه برود و خوزه (پسر) ، هشت سال ديگر . اين زماني است كه مورينيو خود را براي آمدن به فوتبال آمريكا آماده مي كند ، يعني حداقل بعد از جام جهاني 2018 . او هر ساله تيمهايش را براي تمرينات پيش فصل به آمريكا مي آورد . خودش در مورد آمريكا مي گويد :" عاشقش هستم . مردم در آن جا ذهنيت بازي دارند . هر كسي يك نوع است . من اين راه را خيلي دوست دارم . "
مورينيو مربي ايست كه در هر گونه ورزشي در جهان بهترين است . او براي موفق شدنش ، هر كاري انجام مي دهد .

nobody11
03-14-2011, 15:41
مذاکره مورينيو با چلسي و من‌سيتي
بازگشت آقاي خاص به ليگ برتر انگليس

سرمربي پرتغالي تيم فوتبال رئال‌مادريد به ليگ برتر انگليس بازخواهد گشت.

به نقل از روزنامه ديلي‌ميل، خوزه مورينيو در هفته‌هاي اخير از طريق مدير برنامه‌اش مذاکراتي با دو تيم ليگ برتري چلسي و منچسترسيتي انجام داده است. اين اقدام در حالي صورت گرفته که تيم‌هاي مذکور توسط کارلو آنچلوتي و روبرتو مانچيني، مربيان ايتاليايي شاغل در جزيره هدايت شده و فصل جاري مطابق خواسته و هدف باشگاه، عمل نکرده‌اند.
براساس اين گزارش آقاي خاص که در سال‌هاي 2004 الي 2007 مسئوليت چلسي را در اختيار داشت، پس از تجربه همکاري با اينترميلان ايتاليا و اکنون رئال‌مادريد، تمايل زيادي براي بازگشت به انگليس دارد.
مورينيو خود در اين ارتباط به يک روزنامه کشورش گفته است: فوتبال باشگاهي انگليس هميشه براي من جذاب و رويايي است. در آنجا سه فصل خارق‌العاده را تجربه کردم که هيچ گاه از خاطر و ذهنم محو نخواهد شد. در اين کشور ساختار متفاوت ورزشي، احترام‌ها، ‌اخلاق ورزشي، زندگي اجتماعي، زندگي خصوصي و خيلي عوامل ديگر به گونه‌اي است که همواره مرا براي بازگشت وسوسه مي‌کند. از زندگي در چنين کشوري بسيار لذت مي‌برم. در آنجا بسيار مورد توجه هستم. پس دوست دارم بازهم کار در اين کشور را تجربه کنم.
او که از سال 2000 فعاليت جدي در عرصه مربيگري را با بنفيکا شروع کرد، در تيم‌هاي ليرا و پورتو کشورش نيز فعاليت کرده است.

مورینیو...
05-04-2011, 19:30
مقدمه
این مقاله درست فردای آن روزی که مورینیوسرمربی رئال مادریدشدوبه طوررسمی کارش روباباشگاه رئال آغازکرددرروزنامه ی آس شهرمادرید اسپانیا منتشرشدویکی دوروز بعددرسایت های معتبرورزشی گسترش یافت.من این مقاله راهمون موقع ازسایت گل دریافت کردم و اکنون باکمی ویرایش برای شمادوستان قراردادم.
شروع مقاله
اگربخواهیم به تحلیل موشکافانه درموردشخصیت مورینیو بپردازیم ناچاریم به اندازه ی یک کتاب 300صفحه ای براتون مطلب بذاریم به همین منظوربایک تحلیل سطحی ازشخصیت مورینیوشماراازخصوصیات اوآگاه خواهیم کرد. شمااگربخواهیددرموردشخصیت فردی به طورقاطع صحبت کنیدبرای این که نظری درست راارائه دهیدبایدشناختی چندساله نسبت به آن شخصیت داشته باشید.دراین موردشاگردان مورینیودرچلسی واینتر وحتی رئال مادرید به ماکمک زیادی خواهندکرد.چون آنهاحداقل یک سال و هرروز با اقای خاص برخوردداشتند.

خیلی هامورینیوروآدم مقرورو گواردیولارامربی فروتنی میدانند.ساموئل اتو یکی ازبازیکنانی است که هم زیرنظرمورینیووهم زیرنظرگوواردیولاکارکرده و اتفاقا باهردو مربی قهرمان اروپاشده اودرمورد مورینیو می گوید:خیلی ها مورینیو را آدم مغروری میداننداما اگرهمان انسان ها تنهایک روزشاگردمورینیوباشندحرفشا ن راپس میگیرند.گاهی وقت هاوقتی که واردکمپ تمرین میشدم مورینیورامیدیدم که باورودشاگرداش ازروصندلی به احترام آن هابلند می شد. زلاتان هم که دومین بازیکنی است که هم زیرنظرمورینیوو هم زیرنظرگواردیولاکارکرد گفت:گواردیولا فکرمیکنه مخترع فوتباله اگرجایی غیرازایالت کاتالونیا اورا ببینم ناک اوتش میکنم اماحاضرم برای مورینیوبمیرم چون من ودوستام افتخارشاگردیشوداشتیم .مسعوداوزیل:یکی ازدلایل محکمی که موجب شد من به رئال بیام مورینیوبوداوبالحنی احترام آمیزازمن خواست و من هم قبول کردم. کاکا:مورینیو روانشناس بزرگی است اوازنظرروانشناسی رومن کارکردوباعث شد زودتربه میادین وروزهای اوجم برگردم من تاعمردارم مدیونشم. دروگبا:هرچی درموردمورینیو بگویند اوباز همان شخصیت دوست داشتنی من هست. میلیتو:مورینیودرخدمتم برای همیشه. اسنایدر:اگرمورینیوبخوادبه خاطراوحاضرم دست رئیس باشگاه رئالو ببوسم و اختلافاتم روبااین باشگاه کناربگذارم و بشم یه پسرخوب وبرای رئال مادرید بازی کنم.خب شماخودتونو بذاریدبه جای این بازیکنا اگرمربی متکبری داشتین این طوری ازش تعریف می کردین انسان ها معولاازافرادمتکبرخوششان نمی آید.زلاتان و اتوئودرموقعی که دربارسلونابودن به دلیل اختلاف با گوواردیولااین تیموترک کردن اماماهیچ نمونه ای روندیدیم که بازیکن تیمی که مربیش مورینیوباشه به دلیل اختلاف بامورینیوباشگاهش روبه مقصد یه باشگاه دیگه ترک کنه.
آیامورینیودوست داردجلب توجه کند؟
بایدبگم نه.پس چرابعدازبازی هایی که می بازدمصاحبه هایی می کندکه موجب میشوداوتیتراول روزنامه هاباشد:اگردقت کرده باشین وقتی تیمی میبازه ازمربی و بازیکنان همه موردانتقادقرارمیگیرنداما آیا خیلی به ندرت پیش می آیدتیم تحت رهبری مورینیوببازدوبازیکنان آن تیم زیربارانتقادات بروند دلیل اینجاست که مورینیوبا مصاحبه های جنجالی تمام توجهات و انتقادات رو به طرف خودش سوق میده تاهیچ روزنامه و سایت و رادیوو تلویزیونی فرصت انتقادکردن ازبازیکنان تیم تحت رهبری مورینیورونداشته باشندوقتی هم که فرصت پیدامیکنند یا کارازکارگذشته یا آقای خاص دوباره سوجه ی جدیدی را می آفریند.درواقع او خودرافدای بازیکنان خودکرده وتمام فشارها و انتقادات راقبول کرده تا شاگردانش درآرامش فوتبال خودراارائه داده وهین امراست که موجب شده او به موفقیت های فراوانی برسد. اوکارهای خاصی درزمین مسابقه انجام میدهدمثلا بجای انتقال مسائل فنی به طورشفاهی این کاررا کتبی و یا باواسطه ی بازیکن به بازیکن انجام می دهد یادرطوربازی چهره ای متکبر به خودمیگیرد و وقتی تیمش به گل می رسد خوشحالی های عجیبی میکندتا بااین کارها گزارش گران بازی های تیمش هم فرصت انتقادازبازیکنای تیمش رانداشته باشند.کاروایو گفته:چلسی دیگرآن چلسی امن مورینیو نبودبه اینجا آمدم تا تحت فشارنباشم.
سبک بازی:
اودفاعی بازی نمی کند اوتیمش هجومی بازی می کندبه قول فرگوسن اگه مورینیو دفاعی بازی میکرد کم گل می زددرنتیجه کم می برد درنتیجه جام هم فتح نمی کرد درحالی که مورینیو بیشترجام های معتبرراباتیم های مختلف برد.گفته ی فرگوسن زمانی آشکارترمی شودکه اگردرپایان فصل به گل های زده ی تیم تحت رهبری مورینیونگاهی بی اندازیدخواهید دیدکه بهترین خط حمله یا حداقل دومین خط حمله ی لیگ ازآن مردان اوست.سرمربی حال حاضراتلتیک بیلبائو میگوید:سبک بازی رئال روبه مستقیم و جذاب است این سبک به مذاق قدیمی ترها بیشترخوایندتراست تاسبک نوین بارسلونا.سرمربی بیلبلئوخاطرنشان کرد:اگربا 10پاس به گل برسید بهتراست یا با100پاس؟اومیگوید:مسلما اگربا10پاس به گل برسیدبهتراست چون هم وقت بازی تلف نمی شودوهم تیم گل های بیشتری خواهدزدواین یعنی بازی هجومی که درحال حاضررئال مورینیواستادانه آن رابه نمایش می گذارد.ازدیدن بازی این تیم سیربشونیستم.
شخصیت:
مورینیودراظهارنظرجالبی گفت: من عقده ای ام درواقع عقده ی جام گرفتن دارم.
ازنظرروانشناسی درواقع عقده این طوربیان شده:عقده یک بیماری روان پریشانی هست که شخص درخودیا اطراف خوداحساس کمبودمیکند.حال میریم سرمثا ل:ادیسون عقده ای بود؟ بایدبگم ادیسون بعدازمرگ مادرش عقده ای شده بود.دکتربه اوگفته بوداگرمادرت تاصبح دوام می آوردباروشنایی روزبهترمی شداوراجراحی کردو اوالآن زنده می بود.ادیسون هم ازطرفی که مشکل شنوایی داشت درمدرسه موردتمسخرقرارمیگرفته و ازمدرسه فرارکرد.اوتحت نظرمادرش درخانه مشغول تحصیل شدو بامرگ مادرش اودیگرمشوقی نداشته واحساس کبودمی کرد.اودرواقع عقده ای شده بود.ادیسون باهمین عقده بالای صد اختراع کردکه دوتاازآن هاداروی رفع عقده اش شده بودیعنی اختراع برق و لامپ که شب راچون روز روشن میکرد.درمثال دیگربه آلبرت انیشتین اشاره میکنیم که اوهم بعدازقتل پدربزرگش به دست مامورین حکومتی عقده ای شده بود.او تصمیم به تلاش گرفت تا با پیشرف درعلم به مقام بالایی برسدتا هیچکس توان زورگفتن به اورانداشته باشد.مثال ها زیاد هست حال میرویم سراغ مورینیو,جام هایی که اوکسب کرده وموفقیت های کسب شده ازجانب اودردنیای فوتبال مثال زدنی است او انگیزه ی تمام نشدنی خودرادرگرفتن جام عقده ای میداند که ته دلش است عقده ای که برمی گرددبه حضوراو در روی نیمکت بارسلونا که مربی وقت بارسلونا دانش های بالای اودرفوتبال راخردمی شمردو به پیشنهادات اوبی اعتنایی می کردوازاو به عنوان یک مترجم خشک و خالی استفده می کرد.او به دلیل اختلاف با مربی وقت بارسلونا ازاین تیم جداشد و به سرعت پله های ترقی رابالا رفت شهرت اوباحذف منچستریونایتد درفینال لیگ قهرمانان و قهرمانی باپورتودرهمان جام شروع شد و تااینجایی که سرمربی رئال مادرید بزرگ دومین باشگاه برترجهان و دومین باشگاه پرطرفدارجهان همچنان ادامه می یابد و خواهد یافت.
حاشیه:اونایی که مورینیوی بزرگ روزیر بارانتقدادها قرارمیدن دو علت داره: 1/ خودشونو کمترازمورینیو میبینن 2/به موفقیت های کسب کرده ی مورینیوحسودی میکنند.مورینیوچون کوه استوارباش ماهمیشه با توایم .

Los Anseleig
08-27-2011, 19:17
مرجع خبري رئال مادريد : مسئولان اروپا در زمان حضور خبرنگاران اسپانیایی در لیون برای مراسم قرعه کشی فینال چمپیونزلیگ از آنها می پرسیدند :" می توانید به ما بگویید که آن بنری که در آن نوشته شده بود " انگشتت راه را نشان می دهد " و در برنامه دیده می شد ، کار هواداران آماتور رئال مادرید بود یا خود باشگاه ؟" و سوال دوم هم این بود :" آیا باشگاه در طول بازی آن را برداشت ؟ "
یوفا شرایط درگیری ها میان رئال مادرید و بارسلونا را از نزدیک تحت نظر دارد ، به خصوص رفتار مورینیو را که محرومیتی تعلیقی هم برایش در نظر گرفته است و نمی خواهد که دیگر چنین اتفاقاتی تکرار شود .
یوفا اعتقاد دارد که بنری که چهارشنبه شب در برنابئو نصب شده ، مصداق بارز خشونت است و از قوانین بازی جوانمردانه به دور است . با این که این بنر را کانون هواداری "لا کلاسیکا " نصب کرده بود و به شدت هم از سوی هواداران رئال مادرید مورد تشویق قرار گرفت اما یوفایی ها نسبت به آن سورپرایز شده اند .
طبعیتا یوفا حق دخالت در مسائل داخلی رقابت ها را ندارد اما چنین اتفاقاتی در چمپیونزلیگ می تواند موجب جریمه یا محرومیت باشگاه ها شود .

Los Anseleig
08-27-2011, 19:21
مرجع خبري رئال مادريد : سانتیاگو برنابئو مملو از بنرهایی در حمایت از خوزه مورینیو ، مربی رئال مادرید پس از اتفاقات سوپرکاپ اسپانیا برابر بارسلونا و شایعات غلط پیرامون رفتنش بود .
یکی از این بنر ها که به شدت هم مورد توجه قرار گرفت ، از سوی کانون هواداری "لا کلاسیکا " منتشر کرده بود که در آن نوشته شده بود :" مورینیو ، انگشتت راه را نشان می دهد . "
در سمت جنوب غربی استادیوم ، یک بنر غول پیکر دیگر نصب شده بود که در آن نوشته شده بود :" مورینیو ، حمایت ما بی چون و چراست ."
پوسترهای دیگر محتاطانه بودند . یکی از آنها کنایه به مربی بارسلونا بود :"گواردیولا ، نظرت در مورد سفید ها چیست " در یکی دیگر به حمایت از پرنغالی های رئال مادرید یعنی په په ، مورینیو و رونالدو پرداخته شده بود :" پرتغالی ، چه عالی " اما بنر های زیاد دیگری هم در حمایت از مربی رئال مادرید بودند .
در برخی از این بنر ها هم مربی پرتغالی به عنوان "بهترین مربی جهان " معرفی شده بود .

AL1reZA
11-25-2011, 13:15
مورینیو و رکورد های بزرگی که یکی پس از دیگری می شکند
مرجع خبري رئال مادريد : مورینیو در پیش فصل هشدار داد :" تیمی بهتر از فصل قبل خواهیم بود " و پیش بینی او به حقیقت پیوسته است . دومین دوره کارش در رئال مادرید ، با تاریخ سازی همراه بوده است . از رکورد شکنی خسته نمی شود و این در آمارش هم مشخص است : 62 گل برابر 16 تیم در 19 بازی (با احتساب سوپرکاپ) ، ، بهترین شروع در چمپیونزلیگ با بردن هر پنج بازی را داشته اند و ... با هم نگاهی به برخی آمار شگفت انگیز تیم مورینیو می اندازیم :

دوازده برد پیاپی
رئال مادرید برابر دینامو به دوازدهمین برد پیاپی خود رسید ، رکوردی که از سال 1961 به آن نرسیده بود ( با میگل مونیز) ، آن رکورد ، 15 بازی بود . مورینیو هیچ گاه در تیمهایش به رکورد ده برد پیاپی نرسیده بود (در پورتو در فصل 03-2002 به این رکورد رسید) .

یک برد پس از دیگری
رئال مادرید مورینیو ، در عرض پانزده ماه در بازیهای رسمی ، 13 بار توانسته که پنج گل یا بیشتر بزند . در ده سال قبلی او در پرتغال ، انگلیس و ایتالیا ، کلا فقط 12 بار تیمهایش توانسته بودند پنج گل یا بیشتر بزنند .

بالاتر از مونیز
مربی پرتغالی ، دومین مربی برتر تاریخ رئال مادرید پس از میگل مونیز در 50 بازی اول لالیگا بوده است (123 امتیاز ، دو تا کمتر از مونیز) .

تاثیرگذار ترین
مورینیو ، در 50 بازی اول لالیگایی ، از نظر آمار گلزنی ، بهتر از تمام مربیان تاریخ رئال مادرید بوده است (144 گل) .

دومین شروع برتر به گلزنی
رئال مادرید دومین آمار گلزنی عالی را داشته است با 42 گل در 12 بازی که دومین آمار برتر در تاریخش است (فصل 51-50 را با 44 گل آغاز کرد) .

رکورد میانگین
رئال مادرید در 12 بازی اول لالیگایی 42 گل زده (3.5 گل در هر بازی بطور میانگین) که با این میانگین می تواند در پایان فصل به رکورد 133 گل بزند و رکورد تاریخ را بشکند (بهترین رکورد مربوط به فصل 89-90 است که رئال مادرید با دسته کرکس ها توانست که 107 گل بزند ، مربی آن تیم توشاک بود ) .

چمپیونزلیگ
رئال مادرید هر پنج بازی اولش در مرحله گروهی چمپیونزلیگ را برده که این اتفاق برای اولین بار در تاریخش رخ می دهد .

برابر آژاکس ، یک رکورد دیگر
اگر رئال مادرید روز 16 آذر بتواند در آمستردام آره نا برنده شود (فارغ از هر نتیجه ای ) بهترین رکورد تاریخ مرحله گروهی چمپیونزلیگ را به نام خود ثبت خواهد کرد)
Real-madrid.ir

AL1reZA
03-10-2012, 02:22
مورینیو بهترین مربی تاریخ اسپانیا در 100 دیدار ابتدایی

سرمربی پرتغالی در 99 دیدار گذشته اش روی نیمکت رئال، 76 پیروزی کسب کرد و تنها 10 شکست در کارنامه اش ثبت شده است.

[Only Registered And Activated Users Can See Links] Goal.com / Shinichiro Ema

سایت گل- ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، در دیدار این هفته تیمش مقابل بتیس، برای صدمین بار روی نیمکت کهکشانی ها خواهد نشست و البته هم اکنون هم بهترین رکورد تاریخ فوتبال اسپانیا در 100 دیدار ابتدایی برای یک مربی را به خود اختصاص داده است.
سرمربی پرتغالی در 99 دیدار گذشته اش روی نیمکت رئال، 76 پیروزی کسب کرد و تنها 10 شکست در کارنامه اش ثبت شده است.
به این ترتیب مورینیو با این رکورد، از رکورد 70 درصد پیروزی های میگل مونیوس، مربی اسطوره ای رئال و پپ گواردیولا، سرمربی بارسا در 100 دیدار ابتدایی شان روی نیمکت این تیم ها پیشی گرفته است.
بهترین پیروزی مورینیو در این مدت، پیروزی 8-0 مقابل لوانته در دسامبر 2010 در رقابت های کوپا دل ری بود اما مطمئنا ارزشمند برد او، پیروزی 1-0 مقابل بارسا در فینال فصل گذشته همین رقابت ها رقم خورد.
البته سرمربی پرتغالی در 10 رویارویی اش با بارسا، تنها یک پیروزی کسب کرد و در مقابل در 5 دیدار شکست خورد.
با این وجود رئالی ها در حال حاضر با 10 امتیاز فاصله نسبت به بارسا در صدر جدول لالیگا قرار دارند.

AL1reZA
04-17-2012, 13:35
در ستایش ژوزه مورینیو؛ مغرور اما دوست‌داشتنی!

مادریدی ها به همراه آقای خاص بیش از یک بار موفق به شکست پپ و بارسلونا نشده اند وآن هم در فینال کوپا دل ری بود که رئال پس از 18 سال قهرمان جام حذفی شود

[Only Registered And Activated Users Can See Links] Jose Mourinho - Real Madrid vs Malaga

سایت گل – ژوزه مورینیو یا آقای خاص را همه می شناسند حتی اگر غیر فوتبالی باشند .

وقتی عادل فردوسی پور و مزدک میرزائی لب به نکوهش سرمربی پرتغالی رئال مادرید باز می کنند یعنی تنفر کارشناسان و البته گزارشگران فوتبال کشورمان از آقای خاص مشهود تر از همیشه است و کاسه صبر آنها لبریز شده !

پسر ژوزه فیلیکس مورینوی دروازه بان حالا جزو مشهورترین مربیان دنیاست . راستی دلیل این همه نفرت از این مربی کاربلد چیست؟ مورینیو از سال 2002 تا کنون با هر تیم حداقل یک جام کسب کرده و بهتر بود بجای اقای خاص او را آقای جام صدا می زدند .

2 قهرمانی در لیگ ، قهرمانی در جام حذفی و سوپرجام پرتغال به همراه قهرمانی در جام یوفا و لیگ قهرمانان ، نام مورینیو را بر سر زبانها انداخت و مالک میلیاردر روسی چلسی را بر آن داشت تا وی را به استمفورد بریج بکشاند تا شاهد دوران طلائی چلسی باشیم . سه قهرمانی در لیگ برتر ، قهرمانی در کارلینگ کاپ ، جام اتحادیه و خیریه به همراه آبی های لندنی حاصل فعالیت آقای خاص در فوتبال جزیره است ضمن اینکه تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز با چلسی پیش رفت ولی در آن بازی دراماتیک مقابل آبی اناری های شهر بارسلون با اشتباهات فاحش داوری از رسیدن به فینال بازماند و این شروع ماجراهای او و بارسلونا بود .

شهر میلان و تیم مشکی – آبی پوش ایتالیایی مقصد بعدی این مرد مغرور بود . 2 قهرمانی در سوپر جام ، 2 قهرمانی در سری آ ، قهرمانی جام حذفی کارنامه ژوزه در لیگ ایتالیا بود البته وی به همراه اینتر توانست انتقام خود را از بارسلونا و گواردیولا بگیرد و پس از سالها نراتزونری ها بر قله فوتبال اروپا بایستند .

رئال و شهر مادرید با موافقت آقای خاص میزبان وی شدند تا با او بر افتخارات خود بیفزایند .

مادریدی ها بهمراه خاص بیش از یک بار موفق به شکست پپ و بارسلونا نشده اند وآن هم در فینال کوپا دل ری بود که باعث شد یک جام از چنگ تیم رقیب در آورند و پس از 18 سال قهرمان جام حذفی شوند.

آنچه در بالا آمد خلاصه موفقیت های این مربی به همراه تیم هایش بوده است و این در حالی است که افتخارات شخصی او بیش از اینهاست و به عنوان نمونه میتوان به مربی سال جهان در سال 2010 یا 2 بار مربی سال یوفا اشاره کرد . کدامیک از بهترین مربیان دنیا چنین افتخاراتی را بدست آورده است ؟ قطعا و بدون هیچ تردیدی انگشت شمارند و به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسند. وقتی فرگوسن با تیم منچستر یونایتد و در مدت زمانی بسیار طولانی به جامهای متعدد رسیده و مورینیو با چهار تیم در چهار کشور ، میتوان به تفاوت این دو آشنا شد . نکته دیگر جالب به مناسبت این روزهای اروپا این است که وی با 4 تیم متفاوت 4 حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان داشته است !

بی شک نوع صحبت و نگاه مورینیو و البته غرور وی باعث شده است که مخالفانی سرسخت و منتقدانی که عمدتا به دفاع از بارسا می پردازند داشته باشد .

آیا سخت کوشی آقای خاص و از مربی گری در تیم های پایه شهر ستوبال پرتغال و مترجمی تا رسیدن به این سطح قابل ستایش نیست ؟ اندیشه های وی و غیر قابل پیش بینی بودن تاکتیک تیمش نباید باعث تمجید از وی شود؟ اینکه شخصیت وی غیر معمولی است صحیح ولی باید سایر مسائل را نیز در نظر گرفت . و در مسائل شخصی همانند مربی گری اش نمونه است این کاتولیک معتقد در امور انسان دوستانه شرکت می کند و خانوده را مهمترین قسمت زندگی و پدر بودن را مهمترین کارش می داند . رک بودن ، دانش فنی بالا و آشنایی کامل با زبانهای اسپانیایی ، فرانسوی ، انگلیسی و ایتالیایی به جز زبان مادری اش جزو رموز موفقیت مورینیو است

باید با احترام صحبت کرد در مورد ژوزه مغرور اما دوست داشتنی !

AL1reZA
04-20-2012, 15:11
مورینیو چگونه در رئال مربیگری می کند؟(بخش اول)

همانطور که میدانید ژوزه مورینیو برای ایجاد چالش های شخصی خود و بعد از موفقیتش در پرتغال،انگلیس و ایتالیا آقای خاص قدم به اسپانیا گذاشت. از چالش های شخصی او هتریک کردن در چمپیونز لیگ و پایان دادن به سلطه گری بارسلونا است ، رکورد جدیدی از خود بجای بگذارد که علاوه بر گرفتن جام ها و مدال های مختلف نام خود را در تاریخ فوتبال جهان جاودانه کند.
ان چیزی که من فکر میکنم این است که مورینو چگونه در رئال مربیگری میکند ؟ چگونه میتواند تیمی که از بزرگترین ستاره ها تشکیل شده است را برای رویدادهای بزرگتر مدیریت کند ؟ چگونه این بازیکنان بزرگ را با ان غروری که دارند با هم تمرین میدهد ؟ به راستی که او میتواند رکورد امتیازات لیگ را جا به جا کند ؟ ایا میتواند رسیدن به فینال چمپیونز لیگ را هدف اصلی تیم قرار دهد ؟ میتواند استایل خودش را حفظ کند و با بازی های سازماندهی خود بهترین بازی هر بازیکن را بیرون بکشد و ان را جلوی چشمان سنتیاگوبرنابئو به رخ همگانی بکشد ؟
به راستی که این سوالات همواره ذهن من را مشغول کرده است.
پیشنهادات :
برای پاسخ به این سوالات بهتر است تا کنترل رئال و بدست گیرم و سعی کنم مربی ای در حد و اندازه های آقای خاص باشم و با استفاده از متد ها و استایل های اقای خاص ان ها را در مربیگری خود استفاده کنم ، این کار لازمه ی چند موضوع کلیدی است :

1-مقدار تصاحب مالکیت توپ مهم نیست : تاکتیک های من باید طوری باشد که به حریف اجازه بده با توپ بازی کند ،مشروط بر اینکه ان ها نتونن هیچ کار خطرناکی انجام دهند در عوض تیم باید توانایی نفوذ سریع به حریف را داشته باشد.

2-دفاع کردن یک کار تیمی است : اگر من میخواهم یک بازی با پرس بالا انجام دهم ، همه باید پرس کنند . بله همه ! که شامل حتی کاکا و اوزیل در جناحین هم میشود. که علاوه بر دفاع و عدم اجازه به نفوذ ان ها ، حریف با توجه به ذهنیت ضد حمله در حالت دفاع قرار میگیرد . بخصوص در برابر حریفان کوچک نگه داشتن بازیکنان فوروارد در جلو آن ها را از ضد حمله هراسان میکند ، پس بدین معنی است که حریف تعداد دفعات انگشت شماری قادر به حمله کردن است . اگر بازی های رئال را تماشا کرده باشید حریفان بسیار بسیار کم روی دروازه ی رئال خطرناک میشوند و ممکن است دو موقعیت خطرناک در طول نود دقیقه خلق کنند و یکی را گل کنند که این یعنی ضعف دفاعی نه ساختار تیمی.

3-بردن خیلی مهم تر از زیبا بازیکردن است : البته من نمیخوام بازیکنان هر هفته را عقب بندازند نه این نه ان (زیبا بازی کردن) من میخواهم یک ساختار ثابتی را قبول کنم . دلیل این کارم فقط به این خاطر است که با قلاب ماهیگیری 3 امتیاز بازی را شکار کنیم ، حتی اگر شده 1-0 برنده باشیم . به همین خاطر کارایی خیلی مهم تر از بازی کردن با پاس های پی در پی و زیباست . مورینو به زیبایی ثابت کرد در چلسی و سپس در اینتر زیبایی گاهی اوقات در قدردانی از اتحاد و مهارت کافی برای اجرا کردن دقیق تاکتیک هاست و نه پاسکاری زیاد. به راستی که زیباترین بازی در تاکتیک های اوست .

4-غرور نه ! فقط...؟ : هرکس شروع به ناآرامی و به هم زدن جو در رختکن کند به خاطر این حرکتش جریمه خواهد شد.
ساموئل اتوئو این موضوع را درک کرد او که در بارسلونا شکارچی کندی بود و باعث درهم گسیختگی در رختکن میشد بعد از 12 ماه در اینتر مشتاق به بازی کردن با تاثیر گذاری زیاد و پشتیبانی از هم تیمی هایش شد ان هم در زمانی که به او احتیاج میشد. من باید به بازیکنانم شکل و فرم مناسب بدم تا اون کاری که ازشون میخوام را انجام بدهند . اگر نتواستند و یا نخواستتند ، میتوانم ان ها را جریمه و در کنفرانس ها نقدشون کنم.
بازی
بازی های جهانی در چهار تا از بزرگترین لیگ ها برگزار خواهد شد (انگلیس،اسپانیا،ایتالیا و آلمان) ،،،،من سعی میکنم شبیه به استایل مورینیو مربیگری کنم و شما را لحظه به لحظه از پیشرفت کارم آگاه کنم. چه موفق بشوم و چه نشوم تا آنجایی که در توانم است تلاشم را خواهم کرد.قبل از انجام هرکاری و پیچ در پیچ کردن مطالب ،باید برای اولین رقابتم برگردم به اصول طرح تاکتیکی مورینو در زمان حضورش در اینتر میلان.
یک امتیاز بیشتر.من میبینم خیلی از افراد شکایت میکنند از وقتگیر بودن بازی ها و خواستار این هستند که بازیها با سرعت بیشتری دنبال بشن ، بنابراین میخوام فقط نکات کلیدی بازیهایم را اجرا کنم و تجدید نظر میکنم از بازیهایی که مهم نیستن و ترجیح میدهم فقط نگاهی گذرا به نکات کلیدی ان ها داشته باشم تا شما هم ان نکاتی که من دیده ام را ببینید.کاملا موافق هستم که این یادگیری به صورت نمودار شیبدار است اما میخواهم تایید کنم که شما چگونه میتوانید از عهده ی اون بربیایید، فقط و فقط در هربازی تغییرات ضروری که احتیاج به برنده شدن داریم را انجام خواهم داد.
با این ذهنیت اولین گام چیدن یک تاکتیک اساسی است. چگونه باید بازی کنیم ؟ تا چقدر طراحی این تاکتیک ها میتونه برای تیم مفید باشه ؟ من برمیگردم به سیستم های 2-4-4 و 1-5-4 این سیستم ها منطقی است مشابه با سیستمی که مورینیو از ان در فینال چمپوینز لیگ 2010 برابر بایر مونیخ استفاده کرد. بهتر است شما به منابعتون رجوع کنید تا اون فینال را به یاد بیاورید .
کاکا باید رول (نقش ) اسنایدر را بازی کنم،فشار اوردن از طرف هافبک ها تا بتواند در زمان حمله مهاجمان را تغذیه کند،اما زمانیکه توپ را از دست میدهیم سریعا باید به عقب برگردد تا توپ گیری کند و یک ضد حمله سریع شکل دهد رونالدو باید نقش وینگر را بازی کند (درست شبیه اتوئو) اما او هم در زمانی که مالکیت توپ را از دست میدهیم سریع باید برگردد. اوزیل یا دیماریا هم تقریبا همین نقش را ایفا میکنند اما طبیعیه که بیشتر در عمق بازی کنند و بیشتر وظیفه ی پرس کردن دارن . پس وظیفه ی دفاعی بیشتری دارند.
2 نکته اساسی وجود دارد ، یکی اینکه رئال مهره ی خارق العاده و استثنایی نظیر رونالدو در دیگر سمت زمین ندارد. دومین نکته مربوط به نکته ی قبل است، نداشتن مهره کلیدی نظیر رونالدو در سمت دیگر خط حمله رئال خیلی کمک میکند به ثبات دفاعی رئال این امر باعث میشه با اضافه کردن یک بازیکن به عنوان پوشش دهنده مانع از ضدحمله حریف شویم ، این نقش در این سوی زمین یعنی جایی که دیماریا یا اوزیل بازی میکنند اندکی تهاجمی تر از نقشی است که چیوو در بازی برگشت نیمه نهایی چمپیونز لیگ مقابل بارسلونا بازی میکرد و این برمیگردد به قدرت تهاجمی و مهارت این دو بازیکن اینده دار رئال.
اما در میانه های زمین ما ژابی آلونسو را داریم که با پاس ها رو به جلو و حرکت دادن توپ به سمت هافبک ها (شبیه به کامبیاسو) بازیسازی را از میانه های زمین اغاز میکند ، او موتور حملات رئال است . لاسانا دیارا و یا خدیرا هر کدام با توجه به ویژگی هایی که به تیم اضافه میکنند بازی میکنند در این امر ژابی الونسو را در میانه ی زمین همراهی میکنند ، دیارا بیشتر نقش ویران کننده را دارد و در برابر هافبک های حریف ایستادگی میکند.
یک پشت پر باعث تشویق شدن و راحت تر بودن فورواردها برای ساپورت حملات میشود. اما در درجه ی اول نقش ان ها دفاع کردن است از حملات حریف و پوشش دادن منظقه ی میانی زمین است ، به این موضوع توجه داشته باشید اون ها این اجازه را دارند در مواقعی لزوم پست خود را رها کنند و در ضد حملات به مهاجمان کمک کنند و باید سریعا به پست خود برگردند.
حرکت رو به جلو
میخوام یک سری تغییرات شخصی در رختکن اعمال کنم ، مهره هام را دقیقا مثل آقای خاص از رو ویژگی و استعداد هر بازیکن انتخاب کنم. یک سری بازی دوستانه انجام دادیم تا اشتباهات ترکیبم را پیدا کنم و تونستم با اطلاعات بازی ها به یک ترکیب منطقی و با ثبات دست پیدا کنم. تابستان همیشه زمانی برای تست کردن تاکتیک های مختلف است شاید 3-0 باختن یک نتیجه ی واقعا بد برای تیم باشد اما کمک میکند تا اشتباهاتمان را متوجه بشیم .
در مقاله ی بعدی عمیق تر و بیشتر توضیح خواهم داد چگونه هر تغییر جزئی میتونه کمک کنه به نتیجه ی بازی ، چگونه تمرینات قبل بازی ها در سرنوشت بازی موثر است و برای هربازی به چه تمریناتی احتیاج خواهید داشت ، چگونه باید ثبات خود را در یک بازه ی زمانی حفظ کنیم. اولین بازی فصل بازی برابر بارسلونا در خانه است ، هیچ چیز بهتر از یک بازی هیجانی و نفس گیر در ابتدای فصل نیست ، هست ؟ پس منتظر باشید...

42d3e78f26a4b20d412==