PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات فوتبالی کاربران

alexandre dasilva
05-25-2010, 17:36
به نام خدا

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

هر کسی همیشه تو بعضی از مسائل با بن بست مواجه میشه که درمانش فقط همفکری و مشورت هست.

برای بیشتر ما این قضیه پیش اومده که از یه چیزی سر در نیاریم ولی خیلی دوست داشته باشیم تا بفهمیم.

:mage mishe::mage mishe::mage mishe::mage mishe::mage mishe::mage mishe::mage mishe::mage mishe::mage mishe::mage mishe:

در اینجا میتوانید سوالات خودتون راجع به فوتبال رو بپرسید تا بچه ها بیان و هم به شما کمک کنن و هم به کسایی که همین سوال تو ذهن اونا هم بوده.

سوالاتی از قبیل: چرا میگن فلان تیم اینجوریه یا فلان بازیکن قبلا کجا بوده یا غیره.

امیدوارم این تاپیک به درد شما بخوره.

:rose: با تشکر:rose:

Gladiature_Roma
05-25-2010, 19:26
چرا به یوونتوس میگن بانوی پیر ؟

alexandre dasilva
05-25-2010, 23:44
چرا به یوونتوس میگن بانوی پیر ؟

تا اونجایی که من میدونم فکر کنم خیلی وقت پیش مثلا 20 سال پیش یووه یه افت کوچیکی کرد و هوادارا به تاءنه این نام رو روی این تیم گذاشتن.

که مثلا دوران تیم دیگه به پایان رسیده اون سال نشریات هم این لقب رو استفاده کردن و این نام دیگه روی این تیم خوب ایتالیایی باقی ماند.binam

حالا جزئیاتش دقیق یادم نیس :mage mishe: ولی این که این نام یک تاءنه بوده رو مطمئنم.

rivaldo_king
05-26-2010, 09:54
می دونم که معنی Derby رو به فارسی شهرآورد گفتن
می خواستم تاریخچه و دلیل این که به بعضی از بازی ها می گن دربی چیه :ohum:
و چی شد که اسم این سایت شد دربی

alexandre dasilva
05-26-2010, 15:09
می دونم که معنی Derby رو به فارسی شهرآورد گفتن
می خواستم تاریخچه و دلیل این که به بعضی از بازی ها می گن دربی چیه :ohum:
و چی شد که اسم این سایت شد دربی

اسم این سایت دربی هست بدلیل اینکه افتتاح سایت همزمان با دربی بزرگ پایتخت بین پیروزی و استقلال بوده.
:chi migi:

اما تاریخچه دربی:

این نام، نام یکی از مسابقات اسب دوانی در سال 1870 در آمریکای جنوبی و در شهر دربی بوده است.
و به خاطر هیجان و حوادث جنجالی داخل آن کم کم این نام به بازی های تیمهای همشهری نسبت داده شد.:yes:

یک فرض دیگه هم هست که میگن بین قرمز ها و آبیهای بندر لیورپول مسابقه ای جنجالی و پر حادثه بوده که البته زمینهای دو تیم نزدیک به هم بوده و یک پارک بین این دو زمین بوده به نام استنلی و شخصی که مالک این پارک بوده کنت دربی نام داشته و این دلیلی بر آغاز این نام برای تیمهای همشهری شده.:mage mishe:

دلایل دیگه ای هم هست که صحت دو تای قبل رو نداره و کمتر با عقل آدم جور در میاد.:ajibeee:
اما دلیل اول مطمئن تر هست و بین مردم جهان بیشتر جا افتاده و معمولا این داستان رو در مورد دربی به کار میبرند.:ohum:

امیدوارم به دردت خورده باشه.:flowerysmile:

Chelsea FC
05-27-2010, 12:51
چرا سرجینیهو از میلان جدا شد؟ بازنشسته شد ؟یا ؟

اون مهاجم قدیمی میلان رو می گم
که برزیلی بود

AlexDelpiero
05-27-2010, 12:58
پر درآمد ترین بازیکن فوتبال کیه؟
چطوری محاسبه می کنند.:sigar:

MARADONA10
05-27-2010, 16:14
پرطرفدار طرین بازیکن پارسال کی بود ؟ چه طور انتخاب میشه ؟

Chelsea FC
05-28-2010, 18:25
پر درآمد ترین بازیکن فوتبال کیه؟
چطوری محاسبه می کنند.:sigar:
از روی مبلغی که به بازیکن بطور هفتگی میدن محاسبه میشه+پولی که بابت رفتن به اون باشگاه بهش میدن
اگه اشتباه نکنم کریس رونالدو بود

alexandre dasilva
06-15-2010, 17:45
چرا سرجینیهو از میلان جدا شد؟ بازنشسته شد ؟یا ؟

اون مهاجم قدیمی میلان رو می گم
که برزیلی بود

خب من اون زمانی که سوال پرسیده شد نبودم،

ولی مثل بقیه بازیکنای جهان سن و سالش داشت بالا میرفت و میلان دیگه نیازی به اون نداشت با وجود مهاجمان دیگه اون سال چون برای پاتو نقشه کشیده بود و مهاجم هم داشت مثل بوریلو و اینزاگی و پالوسکی دیگه نیازی به سرجینیو نداشت و قراردادش تمام شده بود و تمدیدی صورت نگرفت.

*Rossonero*
04-21-2011, 12:34
چاکر همه.سلام.
یه سوال:
اگه یه تیم 5-0یا20-0یااصلا100-0جلو باشه و تیم حریف انصراف بده نتیچه چند چند حساب میشه؟
دست شما درد نکنه.

alexandre dasilva
05-03-2011, 09:40
داشتم چرخ میزدم تو سایت اینو دیدم.
ببخشید دیر دیدم.

تو بازی فوتبال اگر یه تیم عقب باشه و انصراف بده بازی سه بر صفر به سود تیم حریف تموم میشه.
حتی اگر تیم برنده هم انصراف بده باز سه بر صفر به سود تیم مقابل تموم میشه.

اما تیم انصراف دهنده مشمول پرداخت جریمه های مالی و محرومیت های گوناگون بسته به قانون فدراسیون کشور مربوط است.
که ممکنه چند بازی بدون تماشاگر باشد و یا بازی کردن جز در ورزشگاه خود تیم و یا ....

کمتر تیمی از بازی انصراف میدهد چون به عواقب بعد از بازی نمی ارزه.

اگر حتی یه کم انصراف از بازی ارزش داشت، تو لیگ هلند همین امسال فاینورد از بازی انصراف میداد و نمیزاشت آیندهوون اون رو گل بارون کنه.

بازی اینا مثل استقلال - پیروزی کری داره و باخت تو این بازی کلی تاثیر بد رو تیم داره ولی فاینورد حاضر شد 10تا گل بخوره ولی انصراف نده.

milad99
05-03-2011, 21:06
بچه ها کسی می دونه تیری هانری الآن کجا بازی می کنه؟ تکیناردی چی؟

alexandre dasilva
05-04-2011, 09:02
بچه ها کسی می دونه تیری هانری الآن کجا بازی می کنه؟ تکیناردی چی؟

تیری هانری مهاجم اسبق آرسنال و بارسلونا پارسال به رد بولز آمریکا پیوست.
الانم داره برای این تیم تو لیگ آمریکا بازی میکنه و 6 بازی کرده و 3 گل هم زده.

تاکیناردی هم سال 2007 از یوونتوس با قراردادی آزاد به تیم برشا رفت و کم کم از فوتبال خداحافظی کرد.

David Sina
07-25-2011, 01:59
چرا ماهواره های استانی بازی های پخش مستقیم فوتبال خارجی رو نشون نمیدن و پارازیت میندارند روی فرستنده ؟؟؟

Dina1996
12-15-2011, 04:12
هر کی خندید با من طرفهeterza::-یکی واسه من توضیح بده آفساید دقیقا چیه...چی جور تشخیصش میدین...اصلا برای چیه....آخه از هر کی میپرسم میپیچونه...crying::-

alexdelpiero_10
12-15-2011, 09:05
هر کی خندید با من طرفهeterza::-یکی واسه من توضیح بده آفساید دقیقا چیه...چی جور تشخیصش میدین...اصلا برای چیه....آخه از هر کی میپرسم میپیچونه...crying::-

فرض كن دوتا تيم دارن باهم بازي ميكنن يكي سفيد يكي قرمز
حالا اگه يكي از بازيكناي تيم قرمز حركت كنه و بره پشت سر تمام مدافعين تيم سفيد و بازيكناي هم تيميش بهش پاس بدن آفسايد ميشه

در حالت كلي آفسايد يعني اينكه بازيكني كه پشت سر مدافعين هست (طوري كه ديگه هيچ مدافعي جلوش نباشه) توپ را از جلوي مدافعين دريافت كند! در اين موقع آفسايد ميشود

alexandre dasilva
12-15-2011, 13:31

خب دوستمون توضیح داد که آفساید چه جوریه قانونش ولی یه چیزی که گفته نشد رو هم بگم که آفساید دقیقا" این نیست که مثلا" فوروارد تیم a پشت مدافعین تیم b باشد.
این حالت وقتی صورت میگیره که لحظه پاس دادن به همون فوروارد بازیکن پشت تمامی مدافعین باشد و تنها دروازبان جلو رویش باشد.

اگر بعد از پاس اون از مدافعین رد کنه آفسایدی نیست.

و اگر همین اتفاق در نیمه تیم a بیفتد....
یعنی مثلا همه بازیکنا کشیدن جلو و دقیقه آخر میخوان گل تساوی رو بزنن و همه توی نیمه a هستند و یکی پاس رو در موقعیت آفساید میندازه.
اگر فوروارد در موقعیت آفساید باشه و در زمین b باشه آفسایده اما اگر در زمین a باشه آفساید نیس.

نکته ای دیگه که معمولا" کمتر کسی میدونه اینه که همه فکر میکنن آفساید اینه که پشت مدافعین باشی.
اما اصل اینه که پاس موقعی داده بشه که تنها یک بازیکن در پیش رو باشد.
حالا فرقی نمیکند که اون بازیکن دروازبان b باشد و یا یکی دیگر از بازیکنان b.

نمیدونم راحت توضیح دادم یا نه.
اما اگر نفهمیدی بگو کجاش نامفهوم بود تا تو یه پیام خصوصی دقیقا" واست روشن کنم.

با تشکر.

ibrahim
12-15-2011, 14:11
آفساید قانونی در ورزش فوتبال است که توسط بورد بین‌المللی فوتبال وضع شده‌است، که به صورت تاثیرگذار محدودهٔ حرکت بازیکنان در زمان حمله را مشخص می‌کند. بطورکلی یک بازیکن نمی‌تواند با صبر کردن برای توپ در محدودهٔ دروازهٔ حریف برتری برای گل زدن خود ایجاد کند زمانی که کمتر از دو بازیکن حریف در بین او و دروازهٔ حریف قرار داشته باشد.
کاربرد

کاربرد قانون آفساید در سه مرحله تشریح می‌شود :

موقعیت آفساید: هرگاه بعد از ضربه توپ بازیکن هم دسته بازیکن هر قسمت از بدن بجز دست نزدیک تر رااز نفر دوم حریف وخط دروازه باشد در موقعیت آفساید می باشد.
خطای آفساید:
بازیکن به خودی خود در موقعیت آفساید قرارداشتن آفساید تلقی نمی شود مگر برابر قانون 1-در بازی دخالت کند 2-برای حریف ایجاد مزاحمت نماید 3- با بودن در آن وضعیت منفعتی کسب نماید.

جریمه آفساید: برای تخلف آفساید داور یک ضربه آزاد غیر مستقیم از محل وقوع آن به سود تیم حریف اعلام می کند ( قانون 13 - ضربه آزاد )
وطبق قانون 11 فوتبال سه استثناء نیز وجود دارد که آفساید از طریق مستقیم آفساید تلقی نمی شود
1- ضربه دروازه 2- ضربه اوت 3-ضربه کرنر همچنین برابر همین قانون به سه دلیل آفساید نمی باشد 1- در نیمه زمین خود باشد. 2-با حریف ماقبل خود در یک خط باشد .3- با دو حریف آخر در یک خط باشد.

<H2>موقعیت آفساید

بازیکن زمانی در موقعیت آفساید قرار دارد اگر در نیمهٔ زمین حریف باشد و از توپ به دروازهٔ حریف نزدیک تر باشد و کمتر از دو بازیکن بین او و دروازۀ حریف قرار گرفته باشد. وضعیت فاصلهٔ مساوی با دومین بازیکن حریف نزدیک به دروازه حریف آفساید محسوب نمی‌شود. در سال ۲۰۰۵ بورد بین‌المللی فوتبال تصمیم جدیدی در مورد قانون آفساید تصویب کردند : نزدیک تر بودن به دروازهٔ حریف به معنای این است که هر قسمت از سر، بدن و یا پای بازیکن که از توپ و دومین بازیکن حریف نزدیک تر به دروازهٔ حریف باشد. در این تعریف بازوها شامل نمی‌شوند.

مهاجم آبی در سمت چپ تصویر به خاطر جلوتر بودن از مدافعان در موقعیت آفساید قرار دارد . اگر در این لحظه بازیکن آبی که توپ را در اختیار دارد به او پاس دهد، خطای آفساید اعلام می‌شود . خطی که به صورت نقطه چین مشخص شده است خط آفساید نام دارد .

بازیکن آبی که در نزدیکی نقطه پنالتی قرار دارد در موقعیت آفساید قرار ندارد، زیرا بازیکن صاحب توپ جلوتر از وی قرار دارد و در صورت پاس دادن به او خطای آفساید اعلام نمیشود . خط نقطه چین خط آفساید است .
</H2>

Mohammad
12-15-2011, 15:13
لحظه ای که بازیکنی به هم تیمی اش پاس بدهد باید اون بازیکن عقب تر از آخرین مدافع تیم حریف باشد
در این صحنه که مربوط به دربی 73 میشه کاملا مشخصه که لحظه پاس بازیکن استقلال برای بازیکنی که پشت مدافع حریف است آفساید محسوب نمیشه

elahe@
07-19-2012, 09:48
سلام.ببخشید میشه بگی پسر کوچولوی رونالدو مادر داره یا نه؟

ibrahim
07-19-2012, 10:11
سلام.ببخشید میشه بگی پسر کوچولوی رونالدو مادر داره یا نه؟
سرچ کردم اسمی از مادرش نیست
فقط اسم پدرش هست
احتمالا مادره همین نامزد کریس باشه
مثل بکام که وقتی ازدواج کردن یه بچه ای هم داشتنlol:-

레자
07-24-2012, 14:56
به نام خدا

دو تا سوال هستش که چند مدته سخت مشغولم کرده:

1-flyemiratesچه شرکتیه؟از فلای میشه فهمید هواپیمایی ولی مطمئن نیستم که چیه همون حامی ارسنال رو میگم

2-uhisportبه چه معنیه؟اسپورت معلومه ای هم که حرف سوم کلمه هست مخفف ایرانه ولی دو حرف اول یعنی چی/؟

بزرگترین سوالات فوتبالی عمرم اینا هستند

Abdollah 202
07-24-2012, 15:11
به نام خدا

1-flyemiratesچه شرکتیه؟از فلای میشه فهمید هواپیمایی ولی مطمئن نیستم که چیه همون حامی ارسنال رو میگم

2-uhisportبه چه معنیه؟اسپورت معلومه ای هم که حرف سوم کلمه هست مخفف ایرانه ولی دو حرف اول یعنی چی/؟

Fly Emirates نام شرکت هواپیمایی امارات یا نام خطوط هوایی رسمی دولت دبی است
و یا همون فرودگاه بین المللی دبی .

اینو میدونستم اما سوال دیگریتو نمیدونمki::

ALIAZIMI9
07-24-2012, 16:06
به نام خدا

uhi sprt یک اسپانسر مثل نایک و ادیداس که لباس های تیم های
مختلف رو تولید می کنه و ارم خودش هم در بالا و سمت راست
لباس های بازکنان فوتبال و یا هر ورزش دیگه ای می زنه.علاوه
بر اون کفش ورزشی،توپ فوتبال و ورزش های دیگه و کلا تو کار
تولید لوازم ورزشیه .ضمنا شرکتش ایرانی نیست چون دامینش
org.uk و uk هم مخفف united kingdom که یعنی انگلیس هست
پس شرکتش انگلیسی .

레자
07-24-2012, 16:17
تشکر از اطلاعات خوبی که در اختیارم گذاشتین

ولی منظورتون اینکه لباس های تیم های ایران رو میدن شرکت انگلیسی؟

شوخی(خب بیارن خیاط سرکوچه ما بدن دیگه!!!ارزونم درمیاد براشون!!!)

레자
03-18-2013, 22:20
چرا با وجود این که ورزشگاه ازادی جزئ 20 ورزشگاه دنیا هست که مجهز به دوربین عنکبوتی شده .اما چندمدتیه دیگه مثل اولا ازش استفاده نمیکنن؟

alexdelpiero_10
05-28-2013, 11:21
چرا با وجود این که ورزشگاه ازادی جزئ 20 ورزشگاه دنیا هست که مجهز به دوربین عنکبوتی شده .اما چندمدتیه دیگه مثل اولا ازش استفاده نمیکنن؟

این دوربین قابلیت های زیادی داره حتی میتونه تا 30 سانتی زمین بره

متاسفانه افرادی که با این دوربین کار میکنن خلاقیتی ندارن یعنی در استفاده ازش وارد نیستن و نمیتونن ازش جلوه های خوبی رو پدید بیارن

레자
06-29-2013, 19:30
سلام دوباره
میخواستم بپرسم محدودیت سنی بازیکنان برای لیگ برتر فوتبال ایران در چه محدوده ایه؟

Derby
06-29-2013, 22:19
سلام دوباره
میخواستم بپرسم محدودیت سنی بازیکنان برای لیگ برتر فوتبال ایران در چه محدوده ایه؟

محدودیتی برای سن بازیکن ها توی هیچ لیگی تعریف نشده فقط هر ساله لیگ ایران میاد برای مثال میگه هر تیم باید مثلا 3 بازیکن زیر 21 سال داشته باشه ( حداقل )
بازیکنان از لحاظ سنی برای بازی کردن در لیگ بزرگسالان محدودیتی ندارن
اینم لیست 10 بازیکن مسن در فصل گذشته ( لیگ 91-92)
)هاملت میختاریان(گهر دورود): 39 سال
2) سهراب بختیاری زاده(صبای قم): 38 سال
3) مهدی ثابتی(تراکتورسازی تبریز): 38 سال
4) نیلسون کوریا(پرسپولیس تهران): 37 سال
5) محمدرضا طهماسبی(پیکان تهران): 36 سال
6) فرشید کریمی(راه آهن تهران): 36 سال
7) فرهاد مجیدی(استقلال تهران): 36 سال
8) رضا عنایتی(مس کرمان): 36 سال
9) مهدی مهدوی کیا(پرسپولیس تهران): 35 سال
10) محمد محمدی(راه آهن تهران): 35 سال

در مورد حداقل سن هم محدودیتی نیست اما جوان ترین بازیکن فصل گذشته لیگ برتر ایران سعید عزت اللهی از ملوان بود ( رکورد جوانترین بازیکن تاریخ لیگ برتر هم شکست lol:- متولد 10 مهر 1375 که حدودا میشه 16 -17 سال )

frank lampard
08-06-2013, 12:30
سلام . در pes2013 در قسمت مستر لیگ چطور میشه گزینه ی تمرینات پیش فصل رو که در قسمت تمرینات هست رو فعال کرد .

sina spero
08-07-2013, 01:23
دل پیرو الان کدوم تیم بازی میکنه همین طور رائول مرسی

frank lampard
08-07-2013, 02:31
الکساندر دل پیرو در اف سی سیدنی استرالیا و رائول گنزالس هم در السد قطر بازی میکنند .

614161406142

61446143

Real.madrid
08-15-2013, 14:30
با سلام.من می خواستم بپرسم ایا سولدادو به تیم تاتنهام پیوسته یا نه؟؟؟؟؟متشکرمthink::

frank lampard
08-22-2013, 16:25
با سلام.من می خواستم بپرسم ایا سولدادو به تیم تاتنهام پیوسته یا نه؟؟؟؟؟متشکرمthink::

بله سولدادو به تاتنهام پیوسته و در اولین بازی خودش در لیگ انگلستان ( جزیره ) در مقابل کریستال پالاس از روی نقطه ی پنالتی گل زد .

12345612
01-23-2015, 14:58
من ۱۵ سالمه ... چطور فوتبالیس بشم؟ از کجا شروع کنم؟
خیلی بازیم خوبه
تو اهوازم

سروش مادریدیسمو
01-23-2015, 15:02
جوابتو دادم عزیزم برو توی تایپک مربوط به خودش بخونش

دنیای فوتبال
08-23-2015, 13:13
می خواستم بدونم تکنیکی ترین بازیکن جهان چه قدیمی چه جدید کیه؟؟؟:soal:

imimarg
09-15-2015, 13:09
سلام.. میخواستم بدونم سایتی هست که بهم بگه هر بازی فوتبال از کدوم شبکه پخش میشه؟
مثلا همین امشب. بازی رئال رو نشون نمیده شبکه 3 و ورزش... ولی میخوام از ماهواره نگاه کنم. و بیشتر شبکه های کارتی برام بازه..
اگه واقعا همچین منبعی و یا همچین سایتی هست ممنونتون میشم بهم بگین.. البته هر چه زودتر بهتر.. چون امشب بازی رئاله

King.2022
12-19-2015, 21:26
سلام من 15.5 سالمه قد 150 و وزن 50 پستم دفاع و هافبک و تقریبا بازی ساز خوبیم به مظرتون ب درد فوتبال میخورم؟؟؟

alireza_ssp
04-05-2016, 02:50
سلام بر همه دوستان
امیدوارم که جایی که سوال رو مطرح میکنم درست باشه
سوالم اینه که توی دنیای پیشبینی فوتبال تعداد زیادی سایت شرطبندی وجود داره که خب شرایطشون مشخصه. ولی برخی سایتها هم هستند که میگن بابت هر بازی که معرفی میکنن مبلغ مشخصی رو میگیرن و یک آپشن رو برای اون بازی میگن. و هر کدوم درصدی رو برای قدرت پیش بینیشون میگن. البته مبالغ هم فرق میکنه. توی آرشیو نتایجشون هم کلی پیش بینی هست که مقدار زیادیش درسته.اینها راست میگن؟ چی کار میکنن؟ خب اگه اینطوری باشه که سایتهای شرطبندی ضرر میکنن. اسم سایتی رو نیاوردم که تبلیغ نشه. ولی حتی فارسی زبان هم دیدم.کلا خیلی برام جالیه. یه نکته جالبتر هم که دیدم این بود که فردی مدعی شده بود که اطلاعات رو از مافیای فوتبال گرفته و این بازی ها تبانی شدند.

hasanmohamadvand0
01-19-2019, 00:01
سلام یه سوال دارم خاهشا راهنماییم کنین من بد جور به فوتبال علاقه دارم جوری ک حتی توپ ک میبینم دسته یه بچه به وجد میام قدم١٧٧سنم ١٨وزنم ٧۵هست بنظرتون اگه فوتبالمو شروع کنم میتونم فوتبالیست بشم تعریف از خود نباشه استعداد خیلی خوبی دارم ؟خاهشا راهنمایم کنین؟

faakhte1398
06-19-2019, 14:36
سلام خوب وقتی اینقدر علاقه و استعداد دارید مسلمأ موفق خواهید بود.

mahdistp
08-01-2019, 11:37
سلام
باید بری پیش کسی که تخصص این کار رو داره تا استعدادت شکوفا بشه
موفق باشی

42d3e78f26a4b20d412==