PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کالچوپولی

Gladiature_Roma
04-14-2010, 14:44
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

بی گناهان!
ضرب‌المثلی هست که می‌گوید: فواره هر چه بیشتر اوج بگیرد سقوطش هم شدیدتر خواهد بود. این مثل در مورد موجی و یوونتوس به طور کامل صدق می‌کند. بیانکونری به واسطه حضور مرد مرموز فوتبال ایتالیا ستارگان دنیا را به تورین می‌کشاند و کسب اسکودتو یک درخواست عادی از سوی هواداران تلقی می‌شد. اما روزهای خوش هم به پایان رسید. زلزله‌ی کالچوپولی تنها دودمان موجی و تیمش را سوزاند. بله در این پرونده متهمان دیگری هم بودند که از این مهلکه جان سالم به در بردند.

در قسمت اول کمدی تراژدیک کالچوپولی چند بازیگر مهم نقش آفرینی کردند که آنها را معرفی می‌کنیم.

دیه گو دلاواله رئیس فیورنتینا که برای تبانی و کسب یک تساوی ساختگی با لاتزیو کوشش کرد.

کلودیو لوتیتو رئیس لاتزیو که درخواست دلاواله را رد کرد اما به علت اینکه این موضوع را به فدراسیون اطلاع نداده بود محکوم شد. اتهامات وارده به فیورنتینا و لاتزیو در مقایسه با یووه یا میلان کم‌تر بود اما سوالی که پیش می‌آید حذف فلورانسی‌ها از لیگ قهرمانان بود. در حالی که میلان با شرایط بدتری که داشت به اروپا فرستاده شد!

لئوناردو میانی سرپرست میلان به علت داشتن روابط خوب با عضو اصلی کمیته داوران پیرلوئیجی پایرتو به دست‌کاری در چینش داوران به سود تیمش متهم شد. البته در لیست جرایم او تبانی وجود ندارد. محاکمه میلان در دادگاه به صورت ناقص انجام شد زیرا آدریانو گالیانی در دادگاه اعلام کرد که از این موضوع اطلاعی ندارد! و میانی در دادگاه اظهار نمود که این فعالیت‌ها را خودسرانه و بدون اطلاع مقامات بالاتر انجام داده است.
پائولو برگامو رئیس کمیته داوران که با روسای باشگاه ها شام میخورد!

موجی، جیرآئدو و بتگا، سه قلوهای یوونتوس که در این پرونده متهمان اصلی به شمار می‌روند.

یوونتوس در دادگاه هم اول است...
لوچانو موجی و آنتونیو جیرآئدو به دلیل رابطه با رئیس کمیته داوران پائولو برگامو محکوم شدند اما مدرکی مبنی بر تبانی در بازی‌های یوونتوس فاش نشد.
گفته می‌شود که موجی یک داور را به علت اشتباهی که به ضرر یوونتوس در مقابل رجینا صورت داد به مدت یک شب در رختکن حبس کرده است. همچنین گفته می‌شود که موجی به طور شخصی داوران را شارژ مالی می‌کرده است!
اما این اتهامات ثابت نشد، چرا؟ دوربین‌های ورزشگاه نشان می‌دهد داوران بعد از بازی رجینا و یوونتوس با خودروهای شخصی‌شان ورزشگاه را ترک کردند و هیچ گونه مدرکی مبنی بر اینکه موجی یا جیرآئدو به داوران رشوه داده‌اند یافت نشد.

اما کالچوپولی بر علیه یوونتوس بر سه اصل استوار شد:

1.جیا، آژانس و کنترل کننده‌ی جابه‌جایی بازیکنان و مربیان: این یکی از چندین آژانس نقل و انتقال در ایتالیاست و موجی با نفوذ در آنجا، این قدرت را داشت که بازیکنان مورد نظر یووه را به راحتی جذب کند و ضمنا روی جابه‌جایی بازیکنان و مربیان دیگر تیم‌ها نیز تاثیر مستقیم داشته باشد. موجی موفق شد خود را از اتهام وارده تبرئه کند.

2. سیم کارت‌های بین‌المللی : این روش برای مکالمه خصوصی با داوران بود. بعد از پنهان ماندن روابط موجی با داوران، ماموران پرونده به این سیم کارت‌ها مظنون شدند. اما موجی هم این بار بی‌گناهی خودش را ثابت کرد. او از این سیم کارت‌ها در بازار نقل و انتقال بازیکنان استفاده می‌کرده است.

3. تبانی و تلاش برای تبانی : تعداد زیادی از بازی‌ها مورد سوظن ماموران قرار گرفت. موجی و جیرآئدو به تطمیع بازیکنان حریف برای انجام خواسته‌هایشان در بازی‌ها متهم شدند که البته این مورد هم ثابت نشد.
مشاهده می‌کنید که طبق شواهد یوونتوس بی‌گناه بوده و دلیل اصلی محکومیت بیانکونری تماس‌های تلفنی با کمیته داوران و فدراسیون فوتبال بوده، در حالی که برگامو بارها اعلام کرد که شخصا با تمام روسا شام می‌خورده است . این موضوع باعث شد تا قسمت دوم این کمدی روی پرده برود...

ادامه دارد...

منبع ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

Gladiature_Roma
04-17-2010, 18:34
کالچو پولی - قسمت دوم

موجی در تدارک حمله!
موجی : چرا بین اون همه مکالمه‌ی منتشر شده، فقط روی یوونتوس زوم شد ؟ من متهم شدم به قانون‌شکنی و شکستن بند یک قانون صداقت. ولی من می‌پرسم، چرا این اتهامات به موراتی زده نشد که اون هم با برگامو (انتخاب کننده ی داوران) صحبت می‌کرد ؟ یا گالیانی؟ من قبلا گفته‌ام، من با برگامو صحبت می‌کردم، همه صحبت می‌کردند و همه فدراسیون وقت را تحت فشار می‌گذاشتند. من هم در این بین فقط قصد داشتم از یوونتوس خودم حفاظت کنم. در این قضیه (که همه فدراسیون رو تحت فشار می‌گذاشتند) یا همه گناهکاراند، یا همه بی‌گناه. چرا فقط باید یوونتوس مجازات بشود ؟ شاید مردم دوست ندارند این حقیقت را بپذیرند. ولی من از همه دعوت می‌کنم که به این قضیه واکنش نشان بدهند. برگامو هم در دادگاهش گفته همه با من صحبت می‌کردند،یوونتوس، میلان،اینتر، لاتزیو، فیورنتنیا و... سعی می‌‌کردند فدراسیون رو تحت فشار بگذارند.
سپس موجی که از طریق قانونی و بویسله‌ی وکلایش به آرشیو مکالمات و اسناد معروف سال 2006 دست پیدا کرده روی چند مکالمه مانور می‌دهد. یکی از این مکالمات بین موراتی و برگامو قبل از پیروزی سه بر یک اینتر مقابل بولونا هست که برگامو به موراتی می‌گوید که گابریل و دو کمک عالی را برای شما انتخاب کرده‌ام.
این مکالمه در ساعت 12:23 دهم ژانویه 2005 انجام شده قبل از بازی کوپا ایتالیا که اینتر با بولونیا که نراتزوری سه بر یک برنده شد. بعد موجی مدارک دیگری را پخش میکند که از گفت‌و‌گو های فاکتی و موراتی و گالیانی با برگامو و مسئولین دیگر است و موجی می‌گوید در سال‌های گذشته به ما می‌گفتند این مدارک گم شده‌اند ولی با ساعت‌ها جست‌و‌جو و تلاش، وکلای من این مکالمات را در بین چند هزار مکالمه پیدا کردند. موجی حتی مکالماتی که مربوط به سال 2005 هستند را پیدا کرده که فاکتی با برگامو قرار شام می‌گذارد!
موجی ادامه می‌دهد که خیلی عجیب است که تحقیق‌کننده‌های پرونده‌ی کالچوپولی در این سالها از این مکالمات خبر نداشته‌اند و فقط مکالمات یوونتوس رواپیدا کرده‌اند.
در این بین ویری هم دوباره اینتر را متهم کرده که روی او جاسوسی انجام می‌دادند و مکالماتش رو گوش می‌دادند. قبل از این هم در قضیه رسوایی تله کام ایتالیا، تاوارولی از روسای مخابرات ایتالیا که به 10 سال زندان هم محکوم شد در دادگاه اعترافاتش گفته است که موراتی از مشتری‌های او بوده که مکالمات خصوصی افراد را سفارش می‌داد از جمله مکالمات همسرش!

مصاحبه با وکیل موجی
چه شد که شما اخیرا به این مکالمات بین برگامو با فاکتی و موراتی دست پیدا کردید؟
من این سوال را همراه سوال دیگری از خودم می‌پرسم. چرا این مکالمات در سال 2006 برای دادگاه رونوشت نشده بودند و چرا این مکالمات مخفی شده بودند؟ این خیلی عجیب است.
حالا به چه شکل شما به آنها دست پیدا کردید؟
اسناد کالچیوپولی به طور کلی شامل 171 هزار مکالمه تلفنی ضبط شده است. ما مکالمات برگامو رو از اول چک کردیم. چه مکالمات ورودی چه خروجی. البته این یه کشف نیست، یه تاییده. در اون زمان همه با برگامو حرف می‌زدند، تاکید می‌کنم روی همه باشگاه‌ها.
خوب تفاوت در نوع مکالمات، اینطوری فکر نمی‌کنید؟
من نمی‌خواهم بگویم که همه گناه‌کار بودند. ولی می‌خواهم بگویم نوع مکالماتی که از موجی منتشر شد و مجرم شناخته شد، با نوع مکالمات فاکتی و موراتی تفاوت زیادی نداشت.
چقدر از این مکالمات بررسی شده؟
از 171 هزار 30 هزار تا را گوش دادیم و بعضی‌ها را منعکس کردیم.
مکالمات فاکتی و موراتی؟
بله، ما موارد مهم را منتشر کردیم.
موراتی گفته این اون نبوده که این تماس ها رو گرفته، بلکه خود طراح داوران بوده که بهش زنگ می زده است!
این چیز زیادی رو تغییر نمی‌دهد.
یکی از افراد هم رئیس کاتانیا، چلینو بود؟
دقیقا.
و گالیانی؟
مکالماتی بین گالیانی، پایرتو و همچنین دیگر مسئولین فدراسیون هست.
بین گالیانی و برگامو چی؟
چیزی در این موارد ندیدیم. کسی که گالیانی در فدراسیون با او مرتب در تماس بود پایرتو بود.
آیا کسی می‌تواند به این مکالمات دسترسی پیدا کند؟
قانونا می‌تواند و ما در سیزده آپریل در دادگاه ناپل این کار را خواهیم کرد.
چرا قانونا بله؟
چون امکان باز کردن تعدادی از فایل‌ها نیست!
در نهایت؟
انتخاب‌کنندگان داوری در سری‌آ با همه صحبت می‌کردند. اما در مورد موجی این ارتباط تبدیل شد به یک کار سنگین برای دیگران. در سال 2006 همه با برگامو صحبت می‌کردند، ولی برای من خیلی مرموز است که چرا مکالمات بین فاکتی و موراتی با برگامو توسط آریکیو بازرس پرونده مورد توجه قرار نگرفت.
شاید برای مشکوک نشدن این کار شده باشه؟
کشف این مکالمات در اون زمان خیلی حیاتی بود. اگر در آن زمان این‌ها منتشر می‌شد آن ابر تیره روی یوونتوس قرار نمی‌گرفت. به خاطر این پنهان‌کاری مدارک، اینتر توانست یک اسکودتو کسب کند

شما صحبت‌های موجی و وکیلش را قبل از سیزده آپریل خواندید. در دادگاه سیزده آپریل، موجی و وکلایش موفق شده اند که بی گناهی یوونتوس را ثابت کنند و البته پای تیم های دیگر از جمله اینتر را به این ماجرا باز کنند. اخبار گوناگونی در تمام ایتالیا منتشر میشود از جمله اینکه موراتی قصد فروش اینتر را دارد. البته این خبر عجیب باور کردنی نیست چون خانواده موراتی سالیان درازی است که مالکیت نراتزوزی را در اختیار دارند.
ادامه دارد...

Gladiature_Roma
04-17-2010, 18:35
کالچو پولی - قسمت سوم

فدراسیون به داوران دستور می‌داد تا...
آخرین مدارک شوک برانگیز دادگاه ناپل حاکی از آن است که فرانکو کارارو رئیس وقت فدراسیون فوتبال ایتالیا به داوران دستور می‌داد تا به نفع یوونتوس سوت نزنند. همچنین طبق مکالماتی که در دادگاه ناپل پخش شده باشگاه میلان نه تنها با انتخاب‌کنندگان داوران تماس داشته بلکه به طور مستقیم با داوران صحبت می‌کرده است!
مکالمه‌ی کارارو و برگامو که در برنامه‌ی دیرتا استودیو از شبکه 7گولد پخش شده است.
کارارو: لطفا، توصیه می‌کنم که مطمئن شوید که رودومونتی(داور مسابقه) به یوونتوس کمک نمی‌کند چون در لحظات حساسی از لیگ قرار داریم. لطفا از صداقت او اطمینان پیدا کنید که او به سود یووه اشتباهی نکند. به یووه کمک نکنید.
برگامو: نگران نباشید با او صحبت خواهم کرد. بعد از تمرین امروزش با او تماس خواهم گرفت.
کارارو: فقط اطمینان پیدا کنید که او اشتباهی نکند چون اگر به سود یووه کاری انجام دهد فاجعه خواهد بود.
با استناد به این مکالمه لوچانو موجی تمام پرونده یوونتوس در کالچوپولی را به چالش می‌کشد. موجی روسای یوونتوس را ملامت می‌کند. آن‌ها سهل‌انگاری کردند و اگر از ما حمایت کاملی می‌شد هرگز به سری ب سقوط نمی‌کردیم.
اسکودتو 2006؟ اینتر؟ آنها باید آن را به نوکر من می‌دادند! آنجا جایش امن بود! مشکل اصلی ما حمایت نکردن روسای یووه بود همین.
میلان و گالیانی در شرایطی خیلی بد!
در یک مکالمه‌ی دیگر که السپرسو آن را منتشر کرده است مئانی مشاور میلان به کولینا اطلاع می‌دهد که گالیانی علاقه‌مند است تا با او ملاقاتی داشته باشد. کولینا قبل از این مکالمه بازی سیه‌نا میلان را سوت زده بود.
مئانی: او احوال شما را پرسیده است. ایشان می‌خواستند با شما صحبت کنند اما مکان مناسب نبود.
سپس مئانی داور سرشناس را برای ملاقات با گالیانی دعوت می‌کند اما کولینا از ترس شناسایی شدن این درخواست را رد می‌کند.
کولینا: من و گالیانی به راحتی شناسایی می‌شویم. من نمی‌خواهم کسی ما را با هم ببیند.
بعد از این صحبت‌ها آنها قرار یک ملاقات را در رستوران مئانی ترتیب می‌دهند.
بعد از بسته شدن اولین پرونده کالچوپولی کولینا به عنوان مسئول کمیته داوران سری‌آ و ب انتخاب شد.
فیورنتینا معترض است
باشگاه فلورانسی که به دلیل درگیری با کالچوپولی شانس حضور در دو دوره‌ی لیگ قهرمانان را از دست داد اکنون به رای دادگاه در سال 2006 معترض است و این تصمیم را ناعادلانه دانسته است.
معاون رئیس باشگاه فیورنتینا ماریو کونینی در مصاحبه با روزنامه‌ی لانازیونه گفته است: شکایتی بر علیه بی‌عدالتی که بر ما گذشته است تنظیم کرده‌ایم. ما چه کار خواهیم کرد؟ صبر می‌کنیم تا ببینیم چه خواهد شد و بعد می‌توانیم برای گرفتن حقمان تلاش کنیم.

Gladiature_Roma
04-18-2010, 12:09
کالچو پولی -قسمت چهارم

فوتبال کثیف است؟
لوچانو موجی برای اثبات بی گناهی‌اش قصد دارد پای تمام تیم‌های سری‌آ را به پرونده کالچوپولی باز کند و رم هم از این مسئله در امان نیست. البته روسای باشگاه‌های فوتبال در ایتالیا واکنش‌های متفاوتی به این مسئله داشته‌اند اما سران باشگاه رم هنوز صحبتی در مورد این مسئله نکرده‌اند و شاید دلیل آن کورس قهرمانی باشد.
مکالمه‌ای در مورد توتی!
کوریره دلاسرا می‌نویسد یکی از 75 مکالمه‌ای که موجی به دادگاه ناپل ارائه داده فاش می‌کند چرا فرانچسکو توتی از محرومیت گریخته و موفق شده در مقابل یوونتوس حاضر شود. گفته می‌شود که بعد از تساوی رم مقابل پالرمو در الیمپیکو، کاپیتان رم به داور اهانت کرده و کارارو و پایرتو از این خطای او چشم پوشی کرده‌اند. این دو مسئول بلند پایه فدراسیون فوتبال با داور مسابقه صحبت کرده‌اند تا در گزارش بازی این توهین را قید نکند تا این بازیکن بتواند در مقابل یوونتوس به میدان برود. البته رم این بازی را با نتیجه دو بر صفر به یووه واگذار کرد.
رئیس فعلی یوونتوس، ژان کلود بلان هم اعلام کرده که فعلا در کار دادگاه دخالت نمی‌کند. یوونتوس صبر می‌کند و به آنها وقت کافی برای گرفتن یک تصمیم عادلانه را برای همه می‌دهد. ما هفته گذشته در زمان تنظیم شکایتمان، موضع خود را اعلام کردیم.
در همین حال یکی از وکلای موجی، پائولو رودلا اعلام کرده که آنها از موجی دفاع می‌کنند نه یوونتوس!
ما از دادگاه خواسته‌ایم که نوارهای جدید را بازبینی کند و سه شنبه منتظر پاسخ آنها هستیم. من و دو همکارم فقط از موقعیت موکلمان دفاع می‌کنیم. ما کاری به یوونتوس نداریم و فقط بهترین رای را برای موکلمان می‌خواهیم.
خشم زامپرینی
باشگاه پالرمو به دلیل تماس با داوران با قضیه کالچوپولی درگیر شده اما رئیس باشگاه سیسیلی، کالچوپولی را به موجی و یوونتوس ربط می‌دهد و به مدیر سابق بیانکونری حمله می‌کند.
من به آنیلی در مورد استخدام آنها اخطار دادم. موجی فوتبال را می‌فهمد اما او الگوی اخلاق ورزشی نیست. اگر او فوتبال را به لجن کشانده، پای یوونتوس هم به وسط می‌آید. من به رینو فوشی گفتم که آن تماس‌ها را بگیرد. ما می‌خواستیم از خودمان حفاظت کنیم.
همه بر علیه کالچوپولی!
میلان، پارما، ناپلی و لاتزیو خواستار پیشرفت در پرونده کالچوپولی هستند در حالی که ناپلی و پارما تاکنون هیچ ارتباطی با این پرونده نداشته‌اند. وکیل میلان در دادگاه سال 2006، لئاندرو کانتامسا اعتقاد دارد که اگر مدارک فعلی در آن دادگاه وجود داشت قطعا رای دادگاه تغییر می‌کرد.
کلودیو لوتیتو رئیس باشگاه لاتزیو ترجیح می‌دهد در شرایط فعلی سکوت کند و رئیس باشگاه پارما خواستار دخالت دولتمردان ایتالیا در پرونده کالچوپولی است.
دی لاورنتیس رئیس باشگاه ناپلی هم در اظهارنظری جالب گفته: من در جایگاهی نیستم که در مورد کالچوپولی صحبت کنم اما از خودم می‌پرسم آیا ارزش دارد که در این فوتبال فعالیت کنم یا خیر!

Gladiature_Roma
04-21-2010, 13:26
کالچو پولی - قسمت پنجم

سیم کارت‌های سوئیسی
وکلای دادگاه ناپل علاقه‌مند هستند تا از موجی در مورد سیم کارت‌های سوئیسی سوالاتی بپرسند. بعد از دادگاه سه شنبه‌ی گذشته انتظارات مردم زیاد شد و اکنون صحبت‌های جدیدی در مورد سیم کارت‌های سوئیسی موجی شنیده می‌شود.
وکلا جوزپه ناردوچی و استفانو کاپوآنو مشغول پیگیری جریانی هستند که ثابت می‌کند موجی با برگامو و داوران صحبت می‌کرده است. در یک تماسی که گفته می‌شود در نوامبر 2004 انجام شده موجی با برگامو صحبت کرده و گفته می‌شود که هر دوی آنها سیم کارت‌هایشان را با هم عوض کرده‌اند!
گاتزتا متن مکالمه‌ی این دو نفر را منتشر کرده و ادعا می‌کند که این مکالمه حاوی صحبت موجی با یک داور ناشناس هم است.
موجی: هی چطوری؟ ممکن است آنها ترسیده باشند که تو را برای بازی یکشنبه اعزام کنند چون به آنها گفتی که مریض هستی اما تو باید به آنها اطمینان بدهی.
موجی سپس با برگامو تماس می‌گیرد و از مورگانتی شکایت می‌کند.
موجی: مورگانتی باید در خانه می‌ماند. به خاطر افتضاحی که بالا آورد. او نمی‌داند که چیزها چگونه کار می‌کنند.
وقتی موجی مشغول صحبت با تلفن است یک موبایل دیگرش زنگ می‌زند و او مشغول صحبت با یک داور دیگر می‌شود!
انتظار می‌رود که ناردوچی و کاپوآنو به این ادعا‌ها توجه کنند و از موجی و تیم دفاع کننده‌اش درخواست اطلاعات بیشتری کنند.
موجی تاکنون به شایعاتی که در مورد تماس او با داوران مطرح شده کاملا پاسخ داده است. وقتی مردم می‌گویند که من با داوران صحبت کرده‌ام چرا نمی‌روند و این مکالمات را پیدا نمی‌کنند و ثابت نمی‌کنند که من با داورها صحبت کرده‌‌ام. همه چیز تمام می‌شود و مردم می‌گویند موجی کاری نکرده بود. هیچ کس گناه‌کار نیست. همه برای باشگاهشان کار می‌کردند.
موجی ادعا می‌کند که قصد متهم کردن دیگر را ندارد. من اولین نفری هستم که می‌گوید فاکتی و دیگران کارهای خلاف قانون انجام نداده‌اند اما موجی و جیرآئدو هم کار غلطی نکرده‌اند. ما می‌خواهیم نشان بدهیم که سیستم موجی- جیرآئدو- بتگا در کار نبود.
در همین بین یکی از وکلای موجی مائوریلو پریورسکی گفته است در دادگاه مدارک بیشتری نشان خواهیم داد. کارهای ما تاکنون جزئی بوده و خیلی چیزها برای دیدن باقی مانده است و مکالماتی زیادی هست که باید نوشته شود.
رئیس اینتر ماسیمو موراتی از نزدیک شاهد پیشروی کار دادگاه است. به نظر می‌رسد که او در مورد رای دادگاه آرامش خاطر دارد. شایعات حاکی از آن است که اینتر اسکودتو 2006 را از دست خواهد داد و این اتفاق در صورتی به وقوع می‌پیوندد که فدراسیون فوتبال شخصا وارد این ماجرا شود. اما موراتی ترسی از این موضوع ندارد.
ترس از پس گیری اسکودتو 2006؟ به هیچ وجه!

Gladiature_Roma
04-21-2010, 13:28
کالچو پولی - قسمت ششم

غرامت 200 میلیون یورویی برای یوونتوس؟
وکلای موجی مدارکی ارائه کرده‌اند که این مسئله را که موجی لیگ را تا قبل از سال 2006 کنترل می‌کرد بی‌اعتبار می‌کند. آنها در دادگاه ناپل از کولنل آریچیو مسئول تجسس در مورد پرونده سال 2006 سوالاتی پرسیدند و او را متهم به دستکاری مدارک دادگاه قبلی کرده‌اند. این افشاگری‌ها می‌تواند درهای جدیدی را برای محاکمه کنونی باز کند. بایستی به این نکته توجه کرد که محاکمه در دو صحنه رخ می‌دهد. اتهامات جزائی در دادگاه مدنی و موارد ورزشی در فدراسیون فوتبال پیگیری خواهند شد جایی که در مورد سقوط‌ها و عناوین تصمیم گرفته خواهد شد. اگر صحت دستکاری شواهد مشخص شود، مجازات‌هایی در انتظار آریچیو خواهد بود و اگر هم مشخص شود که چه کسانی چنین دستوری به او داده‌اند پای افراد زیادی به این ماجرا کشیده خواهد شد، اشخاصی که در حوزه فوتبال و مخابرات فعالیت می‌کنند.
فدراسیون فوتبال هم این پرونده را باز کرده و مدارک حاضر در دادگاه ناپل را در اختیار دارد و موضوع انجام یک دادگاه دیگر بررسی خواهد شد. تایید دستکاری شواهد ثابت می‌کند که سقوط یوونتوس اشتباه بوده و منجر به ادعای غرامت 200 میلیون یورویی و بازگشت عناوین توسط این باشگاه خواهد شد.
نوارهای جدید حاوی مکالماتی هستند که همه را نگران می‌کند زیرا برخلاف سال 2006 مکالمات بین روسا و داوران شنیده می‌شود مثل فاکتی و دی سانتیس و البته بین مربیان و انتخاب‌کنندگان مثل اسپالتی و برگامو. درخواست‌های مستقیم برای داوران و نفوذ بر روی انتخاب تصادفی داوران و البته ملاقات‌های خصوصی آشکار شده است. پائولو برگامو در مصاحبه با رای اسپرت گقته که با موراتی و فاکتی شام خورده و آنها برای او در تعطیلات هدیه می‌فرستادند. برگامو جلوتر هم رفته و گفته که فاکتی درخواست داوران بیشتری برای حضور در سری‌آ را داشت.
اتهامات سال 2006 بیشتر شده و اینتر ممکن است سقوط کند و البته پس گرفتن عناوین می‌تواند برای آنها اتفاق بیافتد. کوپا ایتالیا و سوپر کاپ 2005 هم در خطر هستند زیرا تماس موراتی و برگامو در خصوص این جام‌ها هم مشخص شده است.
نوارهای دیگری هم از مکالمه مربیان و روسای دیگر باشگاه از جمله اودینزه و کالیاری ارائه شده و حرفهای برگامو را تایید می‌کند که او با همه حرف زده و توسط آنها تشویق می‌شده است.
موجی دوباره صحبت‌هایش را تکرار می‌کند. یا همه گناه‌کار هستند یا بی‌گناه. اما از نظر قانون این اظهارنظر خیلی ساده است.

Gladiature_Roma
04-21-2010, 13:29
کالچو پولی - قسمت هفتم

بدبختی‌های موجی
در صورتی که کازوریا قاضی پرونده درخواست رونوشت‌های بیشتری از مکالمات را داشته باشد این کار سی روز طول خواهد کشید. شاید کازوریا مدارک بیشتری از موجی بخواهد.
آخرین اتهام موجی، اتهام‌زدایی از یوونتوس به وسیله انجام هر کاری است. در این بین موجی اعلام بی‌گناهی می‌کند. مادر تمام بدبختی‌های من که دو سال من را بیچاره کرد همان مکالمه‌ای است که گفته می‌شود من پنج داور را انتخاب کرده‌ام. همش یک بازی بود اما یک بازی‌ا‌ی که هیچ وقت روشن نشد. چرا که من گفته بودم تومبولینی را انتخاب کنند در حالی که رودومونتی داور بازی شد و من به خاطر می‌آورم که قبل از بازی اینتر یووه، فاکتی به برگامو زنگ زد و کولینا را درخواست کرد. در مورد سیم‌کارت‌های سوئیسی هم که گفتم که آنها برای بازار ترانسفر بازیکنان بودند.
بعد از درگیری 11 باشگاه حاضر در سری‌آ با پرونده کالچوپولی اکنون کیوو و لیورنو هم به این جمع اضافه شدند.
توتو اسپرت مکالمه‌ی آلدو اسپینلی رئیس لیورنو با برگامو و رئیس کیوو لوکا کامپدلی با لوئیجی پایرتو را منتشر کرده است.
اسپینلی: لیورنو هستی؟
برگامو: بله در لیورنو هستم
اسپینلی: می‌توانم شما را برای پنج دقیقه ملاقات کنم؟
برگامو: بله ولی کی و کجا؟
اسپینلی: نه، سی دقیقه دیگر می‌آیم، در دفترت هستی؟
برگامو: من تا یک ساعت دیگر در اداره هستم، کی می‌آیی؟
اسپینلی: خودم می‌آیم، دوازده خوب است؟
برگامو: بله حتما
در یک تماس دیگر کامپدلی از دست یک داور شکایت می‌کند و از پایرتو می‌خواهد که این داور را به دلیل بی‌تجربگی برای بازی‌های آنها انتخاب نکنند.
کامپدلی: امیدوار بودم شما زنگ بزنید...بی‌خیال
پایرتو: ببخشید، گوشی‌ام را عوض کردم و بعضی شماره‌ها را گم کردم
کامپدلی: این ممکن نیست که برای چنین بازی مهمی داور بی‌تجربه‌ای مثل روکی انتخاب شود. او مغز ندارد!
پایرتو توضیح می‌دهد که او جدولی از داوران تهیه کرده و روزتی و کولینا هم در آن قرار دارند اما کامپدلی همچنان ناراحتی می‌کند.

منیع ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

Gladiature_Roma
04-27-2010, 20:48
کالچو پولی - قسمت هشتم

عقب‌نشینی زامپارینی در مقابل موجی
رئیس باشگاه پالرمو مائوریتزیو زامپارینی ادعایش مبنی بر دخالت موجی در بازی پالرمو ورونا را پس گرفت. در پی ادامه کار دادگاه ناپل در سه شنبه، دادستانان جوزپه ناردوچی و استفانو کاپوآنو علاقه‌مند بودند که اطلاعات بیشتری راجع به اظهارات زامپارینی در رادیو رادیو که در آنها ادعا کرده بود موجی یک داور را برای آن بازی انتخاب کرده است، کسب کنند.
در آن مصاحبه زامپارینی گفته بود یک روز وقتی پالرمو در سری‌ب بود موجی دید که من ناراحت هستم و من به او گفتم که داورها خوب نیستند و بعد او پرسید بهترین داور در سری‌ب چه کسی است و به من گفته بودند ریتزولی است بنابراین موجی در مقابل من برای انتخاب ریتزولی زنگ زد. من زیاد به این موضوع فکر نکردم اما رینزولی برای آن بازی آمد. بعدها من پیش بعضی روسای باشگاه‌ها در سری‌آ این موضوع را بازگو کردم اما کسی هرگز چیزی نگفت.
پالرمو دو بر یک آن بازی را برد. طبق صحبت‌های زامپارینی دادستان‌ها می‌خواستند از این اتهامات بر ضد موجی استفاده کنند چرا که او متهم به فریب‌کاری ورزشی است هر چند او سعی دارد که نشان دهد دیگران هم گناه‌کار هستند.
به هر حال زامپارینی از موضع خودش عقب‌نشینی کرده و گفته من دلیلی برای اثبات این کار موجی ندارم. اما نمی‌دانم چرا دادستان‌ها باز هم مدارک می‌خواهند، من فکر می‌کنم به اندازه‌ی کافی مدرک هست. شاید چیزی که گفته باشم اشتباه بوده است. من فقط در مورد اتفاقات حاشیه‌ی فوتبال صحبت کردم و دلیلی ندارم و فقط جواب حرف‌های موجی را دادم.
در همین حال اخبار حاشیه دادگاه ناپل حاکی از آن است که استفانو پالاتزی از طرف فدراسیون فوتبال ایتالیا یک تیم را از بازرسان انتخاب کرده و این گروه روند کار دادگاه ناپل را زیر نظر خواهند داشت.
جانفلیچه فاکتی پسر رئیس سابق اینتر باز هم به موجی حمله کرده و تیم حقوقی موجی را به دلیل اتهام‌زنی به پدرش متهم کرده است. فاکتی موجی و وکلایش را به گمراه کردن دادگاه متهم می‌کند.
چهار دروغگو نمی‌توانند به اعتبار پدر من خدشه وارد کنند، با تمام احترامی که برای آن ولگردها قائل هستم! این حمله‌ها خیلی پست و مبتذل هستند. هر داستانی که گفته می‌شود برای گمراه کردن دادگاه است. این حاصل جریانی است که روزنامه‌ها آن را شکل داده‌اند و دادگاه هیچ کاره است.

Gladiature_Roma
05-02-2010, 20:51
کالچوپولی - قسمت نهم

j1897.com
دومین جامعه آنلاین بیانکونری با 40 هزار عضو در ایتالیا یک نامه به یوونتوس و فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواستار اجرای عدالت در ماجرای کالچوپولی شده و همچنین این هواداران ناراضی تهدید به تحریم سری‌آ و یوونتوس کرده‌اند.
جامعه هواداران یوونتوس انتظار دارند که: دو اسکودتو آنها پس داده شود، یک معذرت خواهی رسمی به خاطر سقوط اشتباه، غرامت برای سرمایه‌ی از دست رفته و حتی مجازات باشگاه هایی که در سال 2006 مجازات نشده‌اند.
وب سایت از تضاد منافع در فوتبال ایتالیا ابراز تاسف می‌کند و از وجود رابطه و حمایت مالی بین شرکت مخابراتی تیم و باشگاه اینتر ناراضی است. آنها تهدید می‌کنند که دیگر جزئی از این فوتبال سیاسی نخواهند بود، فوتبالی که در آن پول حاکم است.
کالچوپولی در سال 2006 فوتبال ایتالیا را تکان داد و یوونتوس بیش از هر تیم دیگری آسیب دید. آنها اسکودتوهایشان را از دست دادند و با جریمه‌های سنگین به سری‌ب سقوط کردند. بعد از فروش ستارگان و نابود شدن تجارت بین المللی‌شان، هنوز وقت زیادی برای بازگشت به شرایط گذشته لازم است.
نظرات در مورد مسئله کالچوپولی متفاوت است اما برخی کالچوپولی را یک توطئه برای نابودی قدرت اول آن زمان فوتبال ایتالیا یعنی یوونتوس می‌دانند.
محاکمه‌ای که با فعالیت‌های رئیس سابق یووه لوچانو موجی در ناپل در حال جریان است باعث بوجود آمدن شک‌های بیشتری در مورد مجازات‌های سال 2006 شده است. این ادعا که در سال 2006 دستکاری زیادی در مدارک حاضر در دادگاه شده دردسرهای زیادی ایجاد کرده زیرا پیدا شدن 171 هزار نوار از مکالمات تلفنی که شامل تماس اینتر و سایر تیم‌ها با مسئولان است جنجال زیادی به پا کرده و خواهد کرد.
هواداران یووه بسیار ناراحت هستند زیرا مدیریت فعلی یووه که جانشینان موجی، جیرآئدو و بتگای اخیرا بازگشته به یووه هستند در حمایت از یووه در برابر کالچوپولی ناتوان بوده‌اند.
و حالا هواداران یوونتوس عدالت می‌خواهند. اما در مورد کدام عدالت صحبت می‌کنیم؟ آیا عدالتی به سبک موجی و موراتی؟ موجی اعتقاد دارد که همه یا گناه کارند یا بی گناه و موراتی اصلا چیزی در مورد کالچوپولی نمی‌داند!!؟؟
دادگاه ناپل به دلیل حاضر نشدن آنجلوتی مختل شده است اما با شروع کار شرکت‌های هواپیمایی در اروپا او سرانجام به سیسیل خواهد آمد. مانچینی هم ممکن است به دادگاه احضار شود.
حرکت هواداران یوونتوس ممکن به بحرانی بزرگ برای فوتبال ایتالیا منجر شود آن هم در روزهایی که شاهد بدترین بی عدالتی‌ها نسبت به جیالوروسی هستیم و به راستی چه چیز نسبت به 4 سال گذشته تغییر کرده است؟

Gladiature_Roma
05-02-2010, 20:52
کالچوپولی - قسمت دهم

مدارک جدید بر علیه موجی
یک سری دست نوشته و یک دفترچه یادداشت متعلق به رئیس سابق اینتر فاکتی به دست آمده است. دادستان‌ها جوزپه ناردوچی و استفانو کاپوآنو از جیانفلیچه فاکتی پسر سابق اینتر بازجویی کرده‌اند و او هم این مدارک را به آنها داده است.
فاکتی که در سال 2006 از دنیا رفت، یک دفترچه حاوی اطلاعاتی از روابط موجی و داوران را نگه می‌داشته و دادستان‌ها علاقه‌مند هستند تا در مورد این موضوع مطالب بیشتری کسب کنند. آنها این مدارک را به دادگاه ارائه کرده‌اند و به نظر می‌رسد که از آنها به عنوان سلاحی بر علیه موجی استفاده شود. وکلای موجی اجازه ندارند تا روز جمعه به دفترچه دسترسی داشته باشند.
از پسر فاکتی در مورد تماس‌های پدرش با انتخاب‌کنندگان داوران سوالاتی پرسیده شد زیرا تیم دفاعی موجی متن مکالمات پدر او را با انتخاب کنندگان به دادگاه ارائه کرده‌اند.
در همین حال که دادستان‌های دادگاه ناپل تحقیقات بیشتری را انجام می‌دهند، بازرسان فدراسیون فوتبال نیز علاقه‌مند هستند که تحقیقات خود را در رابطه با شواهد جدید انجام دهند. استفانو پالاتزی که سرپرستی تحقیقات فدراسیون را بر عهده دارد یک تیم را برای بررسی مکالمات ارائه شده به دادگاه آماده کرده است. پالاتزی همچنین خواستار یک کپی از 171000 مکالمه ای است که بین روسای باشگاه‌ها و انتخاب‌کنندگان داوران انجام شده است.
فدراسیون فوتبال قصد دارد به فعالیت‌هایش سرعت ببخشد زیرا گذر زمان باعث بی‌اعتبار شدن تحقیقات آنها خواهد شد و البته مشخص نیست که بررسی مکالمات چه مدت طول خواهد کشید. در شرایط فعلی تنها 100 مکالمه ی ارائه شده توسط تیم دفاعی موجی بررسی خواهد شد.

Gladiature_Roma
05-02-2010, 20:53
کالچوپولی-قسمت یازدهم

پروژه حذف موجی!
لوچانو موجی پافشاری می‌کند که او هنوز برای تمام عمر از فوتبال محروم نشده و این مسئله را رد می‌کند که فدراسیون محرومیت مادام‌العمری برای او در نظر گرفته است.
در پی درخواست رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا جیانکارلو آبته برای بررسی این مسئله که آیا امکان محرومیت مادم‌العمر موجی وجود دارد یا خیر، این پرونده به جریان افتاده است.
موجی و تیم دفاعی‌اش به این مسئله اعتراض دارند که چرا فدراسیون هنوز برای این مسئله تصمیمی اتخاذ نکرده است. رئیس سابق یوونتوس در این رابطه می‌گوید: من محروم نشده‌ام. کسی که این حرفها را می‌زند دروغ می‌گوید زیرا هیچ شخصی از فدراسیون جرات نداشته که با من در این رابطه تماس بگیرد. تمام مسائل مربوط به محرومیت مادم‌العمر من چیزی نیست جز آخرین داستانی که فدراسیون برای من درست کرده است چون همه از محتوای نوارهایی که به دادگاه ناپل ارائه کرده‌ام ترسیده‌اند. امیدوارم که عوامل دولتی در این مسائل فدرال دخالت کنند. چطور می‌شود که قضات ورزشی بررسی این همه تماس تلفنی جدید را ادامه نمی‌دهند و به جای آن من را به خاطر تعدادی تماس تلفنی محروم می‌کنند.
دادگاه فدرال حکمی را صادر کرده مبنی بر محرومیت مادام‌العمر موجی از کلیه‌ی فعالیت‌های فوتبالی اما فدراسیون هرگز این حکم را اجرا نکرده است. اما قضات و ریاست فدراسیون فوتبال در 5 می دیداری خواهند داشت که در آن در مورد این حکم تصمیم گرفته خواهد شد.
در همین حال یکی از وکلای موجی، پائولو تروفینو نقطه نظر قضایی‌اش را در مورد محرومیت موجی از طرف فدراسیون اعلام کرده است.
در مورد نظراتی که از درخواست آبته از دادگاه فدرال در مورد موجی بوجود آمده یک برداشت اشتباه وجود دارد که این یک محرومیت خودکار است اما این گونه نیست و نمی‌تواند باشد.( وکیل سعی دارد که این حکم را رد کند و آن را از نظر قضایی رد کند)
اولا من فکر می‌کنم که درخواست آبته یک عمل غیرمنطقی است چرا که فدراسیون باید مشخص کند که دلیل پیگیری حکمی که فراموش شده چه چیزی است.
کلینی مدافع ملی‌پوش یوونتوس هم در مورد کالچوپولی هم نظرات جالبی دارد.
فکر نمی‌کنم هیچ تغییری از این پیگیری‌ها حاصل شود. سال‌های زیادی گذشته و اتفاقات الان هم چیزی جز ابری از خاکستر نیست. عنوان سال 2006؟ من اهمیتی نمی‌دهم چون فکر می‌کنم ما آن را در زمین بدست آوردیم.

Gladiature_Roma
05-08-2010, 00:02
کالچو پولی - قسمت دوازدهم

دست‌نوشته‌های فاکتی
مطالبی که قبلا از دفترچه یادداشت فاکتی استخراج شده اکنون به عنوان مدرک به دادگاه ناپل تقدیم شده است. طی دادگاه هفته گذشته دادستان‌ها ناردوچی و کاپوآنو مدارک جدیدی از جیانفلیچه فاکتی دریافت کردند. دفترچه‌ای که او به دادگاه تحویل داده حاوی نکاتی است که پدرش از فعالیت‌های مشکوک موجی در بین سال های 2004 تا 2006 یادداشت کرده است.
روزنامه ایل‌ماتینو بخش‌هایی از این دفترچه را منتشر کرده که در آنها ادعا می‌شود یووه و میلان کالچوپولی را کنترل می‌کردند. این روزنامه به نقل از این دفترچه می‌نویسد:
اینتر باید یک سری فعالیت را در جهت افزایش اعتبار خود در مقابل میلان و یووه آغاز کند و با پشتکار و کسب قدرت بیشتر سعی در دگرگون کردن فوتبال داشته باشد. اینتر باید یک باشگاه پیش رو در یک سیستمی باشد که براساس تکبر و قدرت طلبی اداره نمی‌شود بلکه بر مبنای اتحاد همراه با ادراک لازم از راه‌های دست‌یابی به اهدافش باشد و با استفاده از راه‌های متفکرانه برای دگرگون‌سازی فوتبال نسبت به وضعیت کنونی گام بردارد.
کاپوآنو و ناردوچی احتمالا این شواهد را در دادگاه یازده می به کار خواهند برد. قرار بود دادگاه امروز برگزار شود اما به دلیل اعتصاب وکلای ایتالیایی این جلسه به تعویق افتاد.
زمانی که دادگاه دوباره آغاز به کار کند، قاضی ترزا کازوریا احتمالا روبرتو پورتو را به عنوان مسئول رونوشت کردن بخش کوچی از 171 هزار مکالمه تقدیمی موجی به دادگاه منصوب کند. به علاوه قاضی علاقه‌مند است که تعیین کند که از بین برگامو و فاکتی، کدام یک اسم کولینا را در مکالمه منصوب به 28 نوامبر 2004 به کار می‌برد.
پورتو احتمالا یک ماه زمان برای رونوشت کردن 150 مکالمه پذیرفته شده نیاز خواهد داشت.
روبرتو منچینی و کارلو آنجلوتی احتمالا در دادگاه بعدی حاضر خواهند شد و از آنها سوالاتی پرسیده خواهد شد. دادگاه آماده است که از نظرات آنها را هم در مورد فعالیت‌های موجی مطلع شود.
فابیو وینارولی هم علاقه‌مند است تا در دادگاه حضور یابد. او قصد دارد مدارکی را در مورد بازی پارما و لچه در سال 2005 ارائه دهد. گفته می‌شود در آن بازی دسانتیس قاضی میدان کار را به تساوی کشانده تا فیورنتینا سود ببرد.
از 11 می به بعد شاهدان در دادگاه حاضر خواهند شد. رئیس باشگاه اینتر ماسیمو موراتی ممکن است به درخواست وکلای موجی در دادگاه حاضر شود تا به سوالات آنها پاسخگو باشد.
در همین حال عضو هیئت‌مدیره باشگاه اینتر و ریاست شرکت پیرلی، مارکو ترونکتی پرورا، موجی و وکلایش را مورد حمله قرار داده است. پرورا به لاستامپا گفته: در تمام رشته‌های ورزشی زمانی که تیم اول سلب صلاحیت می‌شود تیم دوم جایگزین خواهد شد و به همین ترتیب به پایین. اما فوتبال قدرت رسانه‌ای بیشتری دارد و مردم علاقه‌مند هستند تا همه قوانین شکسته شود. ما باید همه چیز را قبول کنیم اما این اشتباه است.
تماس‌های فاکتی؟ من فکر می‌کنم قبلا در مورد این مسائل بحث شده و در سال 2006 موراتی گفته بود که چیزی وجود ندارد. مردم سعی می‌کنند تا با بازبینی کالچوپولی از هیچ، خیلی چیزها بسازند. آنها می‌خواهند حقیقت را دستکاری کنند و این یک افتضاح است.

Gladiature_Roma
05-08-2010, 00:03
کالچو پولی - قسمت سیزدهم

انتشار مکالمه شادروان فاکتی و انتخاب‌کننده داوران

بالاخره پیش از برگزاری جلسه آتی دادگاه کالچوپولی در هفته آینده، مکالمات جدیدی میان ریاست سابق باشگاه اینتر شادروان جاسینتو فاکتی و انتخاب کننده داوران پائولو برگامو بدست آمده است.

اخیرا برنامه تلویزیونی ماتریکس شبکه مدیاست محتوای این تماس را عمومی نموده، که البته توسط خود موجی و وکیل او نیکولا پنتا در اختیار آنها قرار گرفته بود.

تماس که در ابتدا توسط توتواسپورت انتشار یافته بوده، فاکتی و برگامو را حین مذاکره برای انتخاب داور بازی کالیاری-اینتر در نیمه نهایی کوپا ایتالیای سال 2005، یک روز پیش از برگزاری مسابقه نشان می دهد(11 می 2005)

فاکتی: ببین، من آمارمون با با برتینی رو نگاه کردم. چهار تا برد، چهار تا مساوی و چهار تا باخت.
برگامو: لعنتی، باشه، بیا پنج ، چهار، چهارش کنیم. دیگه می‌بره.
فاکتی: اما بهش بگو که فردا خیلی مهمه. 12 تا بازی داشته، همش چهار، چهار، چهار.
برگامو: یکی می‌ره جلو، همونی رو که اولش V داره. هنوز باید باهاش حرف بزنم، اون باهوشه و می‌دونه که اوضاع باید چطور پیش بره. دیر از هرگز بهتره. گوش کن جاسینتو، ما بازی یکشنبه رو آسون فرض می‌کنیم. و یک داور بی‌تجربه تو جدول می گذاریم. همین برات خوبه؟
فاکتی: بله خوبه، اگر تو این طور می‌خوای. خوبه...
برگامو: می خواستم بهت بگم که، لطفا هیچ وقت فکر نکن که از جانب من به تو بی‌توجهی می‌شه.
فاکتی: برای من یک داور تازه کار برای یکشنبه خوبه.
برگامو: یک تازه کار، ماتزولنی هم هست.
فاکتی: ماتزولنی اهل برگاموئه... برادرش هم هست.
برگامو: بله، هم خوبه هم جوونه. آمارش هم خوبه و قولش هم خوبه.
فاکتی: مشکلی نیست.
برگامو: ببین، چند تا بلیت یکشنبه برای یک مشتری می‌تونی جور کنی؟
فاکتی: مشکل نداره، جمعه یا شنبه به من زنگ بزن. زنگ بزن و ...
برگامو: موفق باشی.
فاکتی: لطفا... بهش بگی‌ها.
برگامو: انجام شده بدونش.

موجی بدون هیچ تأللی به این مکالمه واکنش نشان داده است، البته این مکالمه جزء 74 مکالمه پذیرفته شده توسط قاضی ترزا کازوریا به عنوان شواهد نیست.
موجی در برنامه ماتریکس می‌گوید: "من فکر می‌کنم بی‌گناهی من در پرده ابهام است، هر چند که مبنای تمام فعالیتهای ما بوده است."
او اضافه می‌کند: "اینتر نمی‌توانست بازی‌هایش را ببرد چرا که در نقل و انتقالات همیشه ناموفق عمل می‌کردند، البته نه به خاطر من. بعد از آوردن چند بازیکن خوب بالاخره پیروزی‌هایشان هم شروع شد. تنها رمز موفقیت همین است."
البته در مورد افتضاح سیم کارت‌های سوئیسی نیز از او پرسش شد، چرا که او متهم به تشکیل شبکه‌ای ارتباطی برای خود و داوران است.
و موجی پاسخ می‌دهد که: "من هیچ وقت هیچ سیم کارت سوئیسی به هیچ داوری ندادم."
"من دو سیم کارت به برگامو و پایرتو که انتخاب کننده بودند دادم. خودشان آنها را درخواست کرده بودند. من سیم کارت‌ها را خریدم فقط به این دلیل که از جاسوسی دیگران روی فعالیتهای من در بازار نقل و انتقالات جلوگیری کنم. البته بعدا مشخص شد که در همان فروشگاهی که من سیم کارت ها را خریدم مارکو برانکا (مدیر اینتر) نیز حضور داشته است."
"داوران هرگز سیم کارتی نداشتند. اگر همه فکر می‌کنند که داشتند، پس چرا پلیس کاورچیانو را مورد تجسس ناگهانی قرار نداد؟ تجسس نکردند چرا که می‌دانستند چیزی پیدا نمی‌کنند."

دوستان بزرگوار مشاهده می‌فرمائید که مشکل از گیرنده‌های شما نیست بلکه مشکل از فرستنده است. بله چرا ما خودمان را گول بزنیم و انزژی‌مان را صرف تخریب تیم محبوبمان کنیم و همه تقصیر نایب قهرمانی‌ها را بر شانه خودمان بی‌افکنیم؟ البته اینکه چشمانمان را بر روی ضعف‌های تیممان ببندیم گناهی است نابخشودنی اما چه توجیهی برای این مکالمه وجود دارد؟ حتما باشگاه رم باید دست به خرج های 100 میلیون دلاری بزند تا ریتزولی بزرگ‌منش با یک سوت همه را به فنا بدهد اما رم با این تیم قدرتمند و متعصب به جلو خواهد رفت و این دسیسه‌ها نمی‌توانند جلوی حرکت قطار پرسرعت رم را بگیرند.
با توجه به مکالمه فوق که بین فاکتی و برگامو انجام شده اگر قاضی قصد اجرای عدالت را داشته باشد جام قهرمانی سال 2005 بدون شک به رم خواهد رسید زیرا طبق گفته جناب آقای پرورا که عضو هیئت مدیره اینتر هم هستند در همه رشته‌های ورزشی در صورت سلب صلاحیت تیم دوم، عنوان قهرمانی به تیم دوم می‌رسد!
البته شواهد نشان می‌دهد که نباید منتظر صدور رای قاطعی به ضرر مفسدان این فوتبال باشیم اما حداقل کاری که می‌توان کرد این است که هر روز از بی عدالتی‌های که اطراف ما اتفاق می‌افتد آگاهی بیشتری کسب کنیم.

با دانلود از لینک‌های زیر هم از شنیدن این مکالمه عاشقانه لذت ببرید!

[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

Gladiature_Roma
05-08-2010, 00:06
کالچو پولی - قسمت چهاردهم

شواهد دادگاهی لوچانو موجی گم می‌شود
طی ناپدید شدن مرموزانه CD و DVDهای حاوی 171000 مکالمه تلفنی پرونده کالچوپولی، شواهد مربوط به دادگاه ناپل از دست رفته تلقی می‌شود.
این شواهد از دست رفته شواهدی هستند که وکلای موجی به کمک آنها مکالمات مخفی روسای باشگاه‌ها و داوران را آشکار کرده بودند.
نیکولا پنتا، مشاور حقوقی موجی و کسی که از مکالمات پرده‌برداری کرده بود می‌گوید: "هیچ کس از 2 سال پیش تا‌کنون درخواستی برای آنها نکرده بوده است."

تحقیقات نیز با پیچیدگی شدیدی رو‌به‌رو خواهد شد چرا که کسی نمی‌داند این CDها کجا هستند. بعد از پایان هر جلسه دادستان عموما از وکلا در مورد این که آیا قصد باز پس‌گیری شواهد را دارند پرسش می‌کند، اما در این مورد، وکلای موجی درخواست نکرده بودند.
هر چند در آخرین جلسه، یکی از وکلای موجی از دادگاه پرسیده بود که آیا می‌تواند یکی از مسئولان اولیه تجسس کالچوپولی را درگیر کند، یعنی یک کمپانی به نام TRS که نرم‌افزار مورد استفاده برای ترتیب‌دهی به تماس‌ها را فراهم کرده بود. اما دادستان جوزپه ناردوچی گفته بود که نیازی نیست چرا که دادگاه تمامی تماس‌ها را دریافت کرده، هر چند هنوز CDها و DVDها مفقود هستند.
دادگاه پیش از این 74 تماس ارائه شده توسط وکلای موجی در ماه گذشته را پذیرفته است، گرچه 22 تماس نیز هنوز توسط مسئول تعیین شده توسط دادگاه رونوشت نشده بودند. اما با CD و DVD های گم شده مشخص نیست که آیا این 22 تماس جزء شواهد خواهند بود یا خیر؟
این اتفاقات سوالاتی جدیدی را از طرف قاضی دادگاه و لوچیانو موجی مطرح خواهد کرد چرا که هر دو می‌خواهند از سرنوشت CDها مطلع شوند، البته با این فرض که طبق گفته وکیل موجی مدارک دو هفته پیش به دادگاه سپرده شده است.
در چنین شرایطی، اولیویرو بها، روزنامه‌نگار ماجراجو که افتضاح کالچوپولی را از نزدیک زیر نظر داشته و 30 سال نیز تجربه نویسندگی در فوتبال را دارد نقطه نظر خود را به توتو اسپورت چنین بیان می‌کند:
"مشخص است که هیچ کس دیگر برای صداقت ورزشی اهمیتی قائل نیست. لفظ صداقت با فوتبال در تناقض است. و رفتارهای این چنینی نیز در تعدادی از شخصیت‌ها دیده می‌شود.
بیایید فرض کنیم که موجی از بقیه بهتر عمل می‌کرد و یک سیستم کارآ را شکل داده بود. اما این بدین معنی نیست که بقیه دستانشان را داخل جیب‌های خود کرده بودند.
هر کس دوست داشت مثل موجی باشد، با همان قدرت و سیستم. شواهد جدیدی که البته در 2006 نادیده گرفته شده بودند همین مطلب را نشان می‌دهند."

Gladiature_Roma
05-13-2010, 16:54
کالچو پولی - قسمت پانزدهم

درخواست رسمی یوونتوس برای پس گرفتن اسکودتوی 2006

طبق اعلام خود باشگاه، آنها با ارسال درخواست‌هایی به کمیته ملی المپیک، فدراسیون فوتبال و دادگاه فدرال خواستار پس گرفتن اسکودتوی 2006 شده‌اند.
اعضای هیئت مدیره یوونتوس طی ملاقاتی در روز دوشنبه در تورین ارسال درخواست‌ها به تمامی مراجع فوتبالی ایتالیا را در دستور کار قرار دادند. آشکار شدن مکالمات میان انتخاب‌کنندگان داوران و مسئولین باشگاه اینتر انجام می‌شود طی سالهای 2004 تا 2006 منشأ این حرکت هستند.
چهار سال ییش طی فرآیندی مشابه دادگاه ورزشی مربوط به کالچوپولی یوونتوس را از دو مقام اسکودتوی خود خلع کرد که البته یکی از آنها به اینتر واگذار شد.
و حالا یوونتوسی‌ها هم طبق پیشروی‌های انجام شده در دادگاه ناپل خواستار لغو همان تصمیم هستند. و البته اگر موفق شوند عنوان از تیم میلانی نیز پس گرفته خواهد شد.
بخشی از بیانیه رسمی باشگاه که نشان‌دهنده قصد آنها در پس گرفتن اسکودتو است می‌گوید:
"حرکت ورزشی بر پایه های صداقت، برابری و توازن در روابط میان طرفین استوار است.
وجود یک شبکه ارتباطی میان افرادی از باشگاهی که از اعطای اسکودتوی 2006 سود برده، با بخش داوری، با استناد به ماده 1 قانون عدالت ورزشی نشان‌دهنده نقض اصول صداقت و صحت هستند."
پیامد رخدادهای دادگاه ورزشی سال 2006 اعطای خودکار اسکودتو به اینتر و سقوط یوونتوس به سری‌ب بود. کمیسر وقت فدراسیون گایدو روسی اسکودتو را به اینتر داد، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمال لغو این تصمیم وجود دارد، به این معنی که اینتر عنوان ذکر شده را از کلکسیون عناوین خود حذف شده خواهد دید.
روسی به تازگی گفته است که سازمان‌های فدرال مثل فدراسیون فوتبال مجبور نبودند که هیچ عنوانی را به اینتر بدهند. او می‌گوید:
"سیستم‌های فدرال می‌توانند در موارد خاصی به عللی مثل اخلاق ورزشی مداخله کنند، مثلا وقتی تیم‌های دیگری یافت شوند که رفتار نادرستی نموده باشند."

در همین حین امروز صبح دادگاه ناپل به کار خود ادامه خواهد داد، و البته مارچلو لیپی سرمربی ایتالیا نیز لیست 30 نفره خود را برای جام جهانی اعلام خواهد نمود.
همچنین انتظار می‌رود مربی چلسی کارلو آنچلوتی نیز برای ارائه شواهدی از زمان حضورش در میلان در دادگاه حاضر شود. میلان نیز در پی‌گیری های سال 2006 مشمول جریمه امتیازی گردید.

لوچانو موجی نیز همراه با تیم قانونی خود در دادگاه حاضر خواهد شد. و البته یک مرتبه دیگر رئیس سابق یوونتوس به مجادله بر سر طرح محرومیت مادام العمر تحمیل شده به او خواهد پرداخت.
"من همیشه گفتم که من هیچ وقت برای تمام عمر محروم نشده‌ام. هر کس که این حکم را امضا کند، البته اگر حاضر بشود امضا بکند، تمامی مسئولیت را خود بر عهده خواهد گرفت."

فدراسیون تأیید کرده است که دادگاه فدرال در 14ام می ملاقاتی خواهند داشت، اما نامشخص است که آیا آنها درخواست محرومیت مادام‌العمر موجی از فوتبال را بازبینی خواهند کرد یا خیر؟

در جلسه امروز دادگاه ناپل، انتظار می رود تا دادستان ها شواهد جدید دریافتی از جیانفلیچه فاکتی را نیز مورد بررسی قرار دهند. این شواهد به شکل دفترچه یادداشت‌های جاسینتو فاکتی رئیس سابق باشگاه اینتر از روابط لوچیانو موجی با داوران و انتخاب‌کنندگان آنها در اختیار دادگاه قرار گرفته است.

Gladiature_Roma
05-27-2010, 17:00
کالچو پولی - قسمت شانزدهم

شهادت کارلو آنچلوتی در دادگاه
دادگاه کالچوپولی در ناپل در روز سه‌شنبه در حالی ادامه یافت که محوریت جلسه بر حضور مربی قهرمان چلسی، کارلو آنچلوتی بود. فاضی ترزا کازوریا در ساعت 10:15 به وقت اروپای مرکزی دستور به شروع جلسه داد و در ابتدای جلسه تیم دفاعی پیرلوئیچی پایرتو درخواست ارائه 50 تماس دیگر را از دادگاه نمود تا علاوه بر 74 تماس پذیرفته شده از لوچیانو موجی آنها نیز رونوشت شوند.
البته دادستان عمومی جوزپه ناردوچی، از علت این درخواست جویا شد. او به دادگاه گفت: "این تماسها برای 3 سال موجود بودند و هیچ کس برای آنها درخواستی نداده است. چرا موکلین حالا درخواست آنها را دارند؟"
پس از آن نیز ناردوچی از دادگاه درخواست کرد تا برنامه تلویزیونی اخیرا پخش شده "ماتریکس" را دریافت کند، چرا که موجی در آنها در رابطه با موضوع سیم کارت‌های سوئیسی صحبت می‌کند.
با ادامه دادگاه مشخص شد که فدراسیون فوتبال بررسی شواهد دادگاه ناپل را بیشتر به تعویق انداخته است و آنها تا رونوشت شدن کامل 60 مکالمه دیگر قادر به کار نیستند. سریعترین شروع تحقیقات محتمل به تاریخ 18 ژوئن است - دقیقا در کوران مسابقات جام‌جهانی قبل از بازی دوم ایتالیا با نیوزلند.
در همین حین اتاق 216 دادگاه ناپل دچار ازدحام شدیدی از طرف رسانه‌ها گشته بود. نظم سریعا برقرار شد و مربی چلسی توسط دادستان مورد پرس و جو واقع شد تا اطلاعاتی راجع به زمان حضور او در میلان و حضور هر چند کوتاه او در یوونتوس بدست آید. خود آنچلوتی نیز تأکید بیشتری بر روی فصل 05-2004 داشت.
او می‌گوید: "من احساس می‌کنم میلان قربانی بوده است."
"در مورد موجی، من هیچ وقت او را در رختکن داورها ندیده بودم وقتی که میلان و یوونتوس بازی داشتند چرا که من هیچ وقت آنجا نبودم. اما گتوزو به من گفت که بعد از یکی از بازی‌های میلان و یووه، موجی را در اتاق رختکن داورها دیده است."
صحبت کوتاه فابیو ویگنارولی اختتامیه دادگاه شد، و قاضی ترزا کازوریا جلسه بعدی را به 25 می موکول کرد، تا دادستان‌ها در آن روز رویرتو مانچینی سرمربی منچستر سیتی را مورد پرس و جو قرار دهند.
در همین اثنا، موجی به انتقاد از یوونتوس پرداخت چرا که قبل از این اقدام خاصی را برای پس گرفته شدن اسکودتو از اینتر انجام نداده بودند. باشگاه یوونتوس در روز دوشنبه طی یک درخواست رسمی از مراجع فوتبال ایتالیا خواستار بررسی امکان سلب مقام قهرمانی 2006 از اینتر با توجه به مکالمات جدید بدست آمده، شده است.
موجی به خبرنگارهای بیرون دادگاه گفت: "یوونتوس بایستی قبلا این کار را انجام می داد، اما حالا هم خوب است"
نظر آنچلوتی هم در مورد حرکت اخیر یووه پرسیده شد، اما قهرمان لیگ برتر ترجیح داد که وارد این موضوع نشود.

اعترافات لوچیانو موجی در ارتباط با سیم کارت ها در دادگاه استفاده خواهد شد
به نظر می‌رسد ریاست سابق باشگاه یوونتوس لوچیانو موجی، با اعتراف به دادن سیم کارت خارجی به انتخاب کنندگان داوران یک گل به خودی زده است؛ چرا که قاضی ترزا کازوریا به درخواست دادستان مبنی بر تحصیل مدارک این اعتراف پاسخ مثبت داده است.

در جلسه سه شنبه دادگاه، دادستانهای دادگاه جوزپه ناردوچی و استفانو کاپوآنو درخواستی را تسلیم دادگاه کردند که طی آن بتوانند برنامه پخش شده "ماتریکس" را در اختیار داشته باشند. قاضی نیز درخواست آنها را موجه دانست و این اجازه را صادر کرد. دادستان‌ها ادعا می‌کنند که "اظهارات موجی در ارتباط با مالکیت سیم کارت‌ها اعتراف گونه است و او گفته است که آنها را به پائولو برگامو، پیرلوئیجی پایرتو و رومئو پاپارستا (پدر داور سابق جیانلوکا پاپارستا) داده است.
طی جلسه بعدی در روز 25 می، احتمالا دادستانی دادگاه موجی را از موجی در مورد مسئله سیم کارت‌ها پرس و جو خواهد کرد که در این مورد موجی مظنون به ایجاد یک شبکه ارتباطی با داوران و انتخاب‌کنندگان داوران است - که موجی همواره آن را در دادگاه نفی کرده است.
جلسه بعد خاتمه دهنده به بازپرسی های دادستان ها تلقی می شود، و در پی آن نوبت به فعالیت های تیم دفاعی وکلای موجی خواهد رسید تا آنها بتوانند شاهدانی از نحوه برگزاری دادگاه و پیگیری های سال 2006 را به دادگاه فرا بخوانند.

یکی از وکلای موجی، مائوریلیو پریوریسکی، اعتبار دادگاه اولیه کالچوپولی را به چالش می‌کشد و ادعا می‌کند کولونل آریچیو احتمالا از شواهد و مدارک چشم پوشی کرده است.
او می‌گوید: "ما به دنبال یک نتیجه‌ایم، و آن تبرئه موجی است. پیگیری‌ها همیشه یک به یک سو بوده اند: ضربه زدن به موجی و یوونتوس."
"خود آریچیو این را تصدیق کرده است. پیگیری‌ها درست انجام نشد و این یک جرم است."
پریوریسکی مطمئن است که ریاست سابق اینتر جاسینتو فاکتی داور خاصی را برای یکی از بازیهایشان خواسته بود.
او اضافه می‌کند: "من فکر می‌کنم این فاکتی بود که اسم کولینا را بر زبان آورد، اما هر کس که باشد، اهمیتی ندارد چرا که آن رونوشت هم باید مثل بقیه رونوشت‌ها خوانده شود".
مکالمه ذکر شده در حال رونوشت شدن توسط روبرتو پورتو است، او مسئول رونوشت کردن تمامی تماس‌ها بوده است و تا کنون نیز دادگاه او را تأیید کرده است.
همین طور که دادگاه در ناپل ادامه پیدا می‌کند، یوونتوسی ها به دنبال لغو حکم های صادر شده در سال 2006 هستند که طی آنها دو اسکودتوی خود را از دست دادند.
در همین حین توتو اسپورت خبر می‌دهد که وکیل یوونتوسی میکله بریامونته با مطالعه ظریف قوانین، احتمال لغو آن احکام را در دست بررسی دارد.

Gladiature_Roma
05-27-2010, 17:02
کالچو پولی - قسمت هفدهم

فدراسیون مشتاق برای شروع پیگیری‌ها

دادگاه قانونی کالچوپولی در ناپل تماس تلفنی جدیدی را بدست آورده است و این آخرین نوار ضبط شده در ارتباط با بازی بحث بر انگیز فیورنتینا و یوونتوس در سال 2005 است که با نتیجه 3-3 و همراه با طوفانی از اعتراضات به پایان رسید.
در آن بازی، فابیو کاناوارو ضربه سری را به گل تبدیل کرد که هر چند صحیح به نظر می‌رسید، اما توسط داور پیرلوئیجی کولینا مردود اعلام شد.
در تماس تلفنی ذکر شده، انتخاب‌کننده سابق داوران پائولو برگامو و پیر لوئیجی پایرتو در مورد آن مسابقه صحبت می‌کنند. صدای کولینا هم در حال توضیح دادن در مورد رفتار موجی بعد از سوت پایان بازی شنیده می‌شود.
در ذیل بخشی از تماس، ارائه شده توسط توتو اسپرت آورده شده است:

برگامو: سخته که بفهمی. توپ بیشتر توی دروازه است تا بیرون.
کولینا: موجی آمد پیش من و بعد از دست دادن گفت: "خوب بودی". به نظر نمی‌رسید که داره ***** می‌گیره (می شه). آرام بود.
پایرتو: نمی‌تونم بگم که اگر این طور نمی‌شد بعد می‌خواست چه اتفاقاتی بیفته.
برگامو: در هر صورت من از کولینا خوشحالم چون از پس شرایط خوب بر اومد. جواب کارهایی که می‌کنیم رو این طوری داد.

در حال حاضر، دادستان فدرال استفانو پالاتزی علاقه‌مند است تا پیگیری‌های فدراسیون را شروع کند. او هر چیز لازم را در اختیار دارد؛ تماس‌ها، شواهد و بالاخره تیمی از کارآگاهان. البته او هنوز مجموعه‌ای جدید از رونوشت‌ها را از قاضی ترزا کازوریا از دادگاه ناپل دریافت نکرده است.
و روبرتو پورتو نیز شروع به رونوشت کردن تمامی تماس‌های ارائه شده توسط تیم دفاعی موجی، پایرتو و دادستان‌ها کرده است. البته کار بر روی CDهایی که حاوی تماس‌های بیشتر در این زمینه هستند نیز در حال انجام است، تماس‌هایی که هنوز به روشنایی راه نیافته‌اند.
پالاتزی هم اکنون در تاپل حضور دارد، تا به بررسی قوانین جدید بپردازد. این قوانین در ارتباط با خشونت در استادیوم‌های ایتالیا و اینکه در صورت شیوع تنش به سکوها و خارج از استادیوم چه کسی یا کسانی مسئول خواهند بود، می‌باشد.
در شرایط فعلی، باشگاه‌ها در صورت شیوع دردسر سازی و خرابکاری هواداران جریمه می‌شوند، اما قانون‌نویسان قصد دارند تا مسئولیت باشگاه‌ها به خصوص در موارد نژادپرستانه را سبک کنند.

Gladiature_Roma
05-27-2010, 17:03
کالچو پولی - قسمت هجدهم

مسئول روابط تیم میلان در امر داوری لئوناردو مئانی موضع خود را درارتباط با کالچوپولی و رخدادهای فعلی دادگاه ناپل بیان کرده است.

مئانی، که از 4 سال پیش در جریان کالچوپولی اولیه مظنون به مکالمه‌ی با داوران و انتخاب‌کنندگانشان است، به روابط خود با بعضی اشخاص اعتراف می‌کند، اما او این پرسش را مطرح می‌کند که چرا با وجود کشف مکالماتی مربوط به اشخاص مرتبط با باشگاه اینتر، هنوز هیچ گونه تفحص و رسیدگی نسبت به این موضوع نمی‌شود.
او به توتو اسپورت می‌گوید: "بعد از شنیدن هر چیز رنگ و وارنگی، من هم می‌خواهم نوع برداشت خودم از این مسئله را بیان کنم. البته حرفهای من ضد هیچ کس نیست، و تنها توضیحی است بر حقایق، واقعیتی که من در آن زندگی کردم،"
"من، داوران و انتخاب‌کنندگان زیادی را از آن زمان می شناختم. و واقعا غیرممکن بود که بگویی "بیا از این به بعد یکدیگر را ملاقات نکنیم"، فقط به این دلیل که آنها داور بودند."
"میلان توده قدرت نبود. شاید من هم تنها کسی بودم که همه چیز را در مورد آنچه که قرار بود رخ دهد را به دقت تحلیل کرده بودم. من به نتایج دقیقی رسیدم، اما اطمینانی نداشتم، چرا که از تحلیل تاریخ‌ها و چیزهای خاصی به ایننتایج رسیده بودم."
مئانی هم همان چیزی را می‌گوید که کارلو آنچلوتی هفته پیش به دادگاه گفت - این که میلان احساس بی گناهی دارد (میلان احساس قربانی شدن را دارد) ، در پی تک گلی که آنها معتقدند به اشتباه مردود اعلام شده است.
او اضافه می‌کند که: "بعد از سیه نا-میلان خشم همه جا را فرا گرفت. آنچلوتی گفت که احساس می‌کند در حق میلان کلاهبرداری شده. من جنارو ماتزه‌ای را در سکوها دیدم. و او گفت که می‌خواهد با من حرف بزند، اما بعد ناپدید شد،"
"من به او زنگ زدم و او توضیح داد که کمک داور بعد از مردود کردن گل شفچنکو دیوانه‌وار عمل کرده است. و هم درخواست دو خط نگه دار باهوش را از او کردم. و البته از او خواستم که کسی را برای من بفرستد که هوشیار باشد و تفهیم شده از این که من هیچ هدیه‌ای نمی خواهم."
پس از این او حمله‌ای به مرد سابق یوونتوسی آنتونیو جیرائدو می‌کند، و مدعی است که او بعد از مردود شدن گل میلان در آن بازی او از این مسئله ابراز خرسندی کرده است.
"من با جیرائدو فرق داشتم. نقش او با من متفاوت بود. بعدا او به اینوچنزو ماتزینی (نایب رئیس سابق فدراسیون) زنگ زده بود تا به او بگوید که این دوستمان در سیه‌نا عالی کار کرده."
"و در مورد بازی کیه‌وو - میلان چیزی نبود که هیچ نکته خاصی را به ذهن برساند."
مئانی سپس به پرسش در این مورد که چرا هرگز تماسهای مربوط به اینتر با وجود شواهد لازم در دادگاه 2006 آشکار نشدند، می‌پردازد.
"من نهایت احترام را برای جاسینتو فاکتی قائل هستم، اما من هم حتی پرسیدم که چرا صدای من به مدت سه ماه ضبط شد تا یک تماس فرعی بدست آید، اما در تلفن او، هرگز کنترلی اعمال نشد."
"اگر قرار بود که این یک تجسس برابرانه باشد، چه طور ممکن است که حتی صدای رئیسی مثل موراتی ضبط نشده باشد؟ شاید هیچ چیز رخ نداده، من نمی دانم. اما میزان کنترل روی آنها با دیگران متفاوت بود."
"من نمی‌خواهم اینتر را جریمه شده ببینم، اما این سوال را دارم که چرا با دیگران به شکلی متفاوت رفتار شد در حالی که همه مکالمات دیگر هم شبیه مکالمات میلان بود؟ میلان بایستی اسکودتوی 05-2004 را می‌برد."

Gladiature_Roma
05-27-2010, 17:04
کالچو پولی - قسمت نوزدهم

شهادت روبرتو منچینی در دادگاه، به چالش کشیده شدن ادعای میلانی‌ها توسط لوچانو موجی و کشف یک تماس دیگر در مورد اینتر
دادگاه کالچوپولی در ناپل در سه شنبه ادامه یافت و دادستان‌های دادگاه، استفانو کاپوآنو و جوزپه ناردوچی به پرس و جو از مربی سابق اینتر روبرتو منچینی پرداختند.
دادگاه با فراخوانی روبرتو منچینی به جایگاه شهادت توسط قاضی ترزا کازوریا آغاز گردید تا کاپوآنو شروع به بازپرسی کند. او قصد داشت تا شهادت مانچینی را در مورد احتمال وجود یک سیستم ایجاد شده توسط موجی برای اعمال نفوذ روی داوران و انتخاب‌کنندگانشان بشنود.
در پاسخ به درخواست کاپوآنو برای بازگویی آنچه او چهار سال پیش به کارآگاهان گفته بود، دادگاه مشاهده کرد که منچینی که چهار سال قبل ادعای نفود موجی روی داوران را می‌کرد، نسخه متفاوتی از صحبت های خود را ارائه می‌کند.
منچینی به دادگاه گفت:
"بعد از پایان بازی رم-اینتر که 3-3 تمام شد، من به داور روزتی گفتم که قرار است در تورین به او و دوستانش چیزی پرداخت شود؟ من منظورم با موجی بود، این داور تورینی بود و بنابراین ارتباط ساده بود."
"اما اصلا قصد خاصی از گفتن هیج چیزی نداشتم. وقتی شما احساس می‌کنید که به شما حقه زده شده است بعد از بازی در التهاب آن لحظات حرفهای خاصی خواهید زد."
"من بازی را به یاد دارم، اما نه همه لحظات را. یادم هم نمی‌آید که در بازی اینتر-لاتزیو به سمت داور فریاد زده باشم "آبروریزی"، اما همواره مشکلاتی خاصی را با داوران داشته‌ام."
"من موجی را نزدیک نیمکت‌ها دیدم البته فقط برای وقت اضافه یک سوپر کاپ که در تورین برگزار شد."
موجی در زمان بازپرسی شدن منچینی در دادگاه حاضر نبود. البته زمان حضور مانچینی کوتاه بود و او تنها 20 دقیقه با دادستان صحبت کرد.
وقتی مانچینی اتاق 216 دادگاه ناپل را ترک کرد، موجی حاضر شد. و سعی در پاسخ به ادعای دو هفته پیش آنجلوتی در "کلاهبرداری در حق میلان" طی فصل 05-2004 داشت.
در آن فصل مردان آنجلوتی در روز نهایی به یوونتوس باختند تا عنوان به بانوی پیر برسد و سرانجام در دادگاه کالچوپولی 2006 لغو شود.
موجی به حرفهای آنجلوتی حمله‌ور شد، که داورانی را که مشکوک به همکاری با او می‌داند اشتباهاتی نیز به نفع میلان کرده‌اند. او نیز مدعی شد که او و یوونتوس نیز احساس "کلاهبرداری در حقشان" دارند.
موجی به دادگاه گفت: "شخص مسئول داوران در میلان، لئوناردو مئانی، بخشی از ساختار باشگاهی است. در بازی‌های با پارما، رجینا و آتالانتا، داوری شده توسط پیری، راکالبوتو و برتینی، بازبینی‌ها نشان می‌دهد که آنها اشتباهاتی کردند که به نفع میلان تمام شد،"
"اگر همانطور که گفته می‌شود، این داوران هم جزء سیستم دائم‌الذکر موجی هستند، خوب بایستی تصمیم‌هایشان متفاوت می‌بود. با توجه به این مطالب، این ما بودیم که به ما حقه زده شد."
دادگاه نیز در پایان به 1 ژوئن موکول شد و پرونده در این روز ادامه خواهد یافت.
در همین حین تماس تلفنی دیگری در ارتباط با اینتر توسط توتو اسپورت منتشر شد.
در آن، داور سابق پائولو برتینی با انتخاب‌کننده سابق داوران پائولو برگامو صحبت می‌کند و مدعی می‌شود که ریاست سابق باشگاه اینتر جاسینتو فاکتی قبل از یکی از بازی‌ها، او را در رختکن داوران تحت فشار قرار داده است.
بازی مورد نظر، نیمه نهایی کوپا ایتالیا میان اینتر و کالیاری در تاریخ 12 می 2005 بوده است که 1-1 به پایان رسید.
این گزیده‌ای از مکالمه فوق است:
برگامو: اینتری‌ها یک کم اعتراض کردند... کی؟
برتینی: اِه، توجه نکردم. اما اول بازی فاکتی اومد توی رختکن تا سلام و احوال همیشگی رو داشته باشه. گفت: "این بازی 13ام هست، می‌دونی که. تا حالا 4 بار ما بردیم، 4 تا مساوی کردیم و 4 تا باختیم. این برای اینتر خوب نیست." برای همین بازی رو یک جور خاصی شروع کردیم.
برگامو: آها، آها.
برتینی:خوب نبود، اصلا او خوب نیود.
برگامو:باید باهاش صحبت کنی... تو زمین آرام‌تر باش. من قبلا در این مورد باهاش صحبت کردم. هیچی رو نمی‌فهمه.

AlexDelpiero
11-20-2010, 15:24
گزارش ویژه: برگامو: اینتری‌ها در ماجرای کالچوپولی بیشترین تماس را با داوران می‌گرفتند

رییس سابق کمیته داوران ایتالیا بر این باور است که یوونتوس در سال 2006 به اشتباه محکوم شد.

سایت گل – پائولو برگامو، تعیین‌کننده سابق داوران دیدارهای فوتبال ایتالیا می‌گوید اینتر در جریان کالچوپولی بیشترین تماس‌های تلفنی را داشت، اما یوونتوس و لوچانو موجی بودند که در سال 2006 محکوم شدند.
برگامو که یکی از شاهدهای دادگاه کالچوپولی 2 در دادگاه عالی ناپل است، فاش کرده که در سال 2006 چندین تماس تلفنی گم شد که حالا در امسال مطرح می‌شود.
او می‌گوید یوونتوس تنها به دلیل یک تماس تلفنی که یک طرف آن لوچانو موجی، مدیر وقت یووه بود محکوم شد.
برگامو همچنین می‌گوید اینتر از سیستم ارتباطی ویژه‌ای استفاده می‌کرد که اتحادیه فوتبال ایتالیا ساخته بود و روابط بین باشگاه‌ها و داوران را از محدوده شنود دور نگه می‌داشت.
برگامو به ایستگاه رادیو پاور گفته است: «در آن هنگام از ما خواسته شد جو را برای داوران آرام سازیم. فدراسیون به ما تلفن‌هایی داد و شماره آن تلفن‌ها را به همه باشگاه‌ها داد. آنها همه مرتبا به ما زنگ می‌زدند. در آن هنگام به ما اتهام زده می‌شد که بیش از حد حرف می‌زنیم، اما امروز باشگاه‌ها ناراحت هستند که دیگر جوابشان را نمی‌دهیم.
اتحادیه داوران ایتالیا پیشنهاد داد که داوران با هیچ کس صحبت نکنند، اما هیچ فردی این ایده را دوست نداشت. به نظرم آنها تلاش کردند جوی آرام برای داوران پیش از دیدارها به وجود بیاورند تا به آنها کمک شود.
در آن هنگام (2006) که کالچوپولی مطرح شد، آنها تنها یک تماس را به عنوان مدرک نشان دادند، تماسی که بین من و موجی برقرار شده بود. بقیه تماس‌ها مخفی نگه داشته شد.
اما من با همه حرف می‌زدم. به ویژه من و اینتری‌ها بسیار با هم حرف می‌زدیم چون آنها در آن هنگام هیچ گاه پیروز نمی‌شدند و همیشه نالان بودند.»

منبع ([Only Registered And Activated Users Can See Links] B%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3)

AlexDelpiero
04-04-2011, 13:14
جلسه ی 3 ساعته دادستان ایتالیا با سران اینتر

استفانو پالاتزى دادستان فدراسيون فوتبال ايتاليا در جلسه اى كه 3 ساعت طول كشيد از موراتى بازجويى كرد و در مورد موارد مختلف کالچو پولی با مدیر ارشد باشگاه اینتر بحث کرد

موراتى :

" جلسه ى دوستانه اى را برگزار كرديم ، نتيجه ى جلسه ؟ از پالاتزى بپرسيد "

آيا مكالمات مديران اينتر بررسى شد ؟

" خير ، فقط روند اين پرونده مورد بررسى و بازخوانى قرار گرفت "

بازجويى پيش از دربى ؟

" آزار دهنده بود ، برخى احساس مى كنند كه هيچ ارتباطى با اين موضوع ندارند اما حضور در اين جلسه براى من مهم بود چرا كه مى خواستم با اين پرونده بيشتر آشنا شوم "

اسكودتوى 2006 براى شما مشكلاتى به همراه داشت ؟

" خير چنين نيست ، بايد تمركز خود را حفظ كنيم ، شنبه ديدار حساسى را پيش رو خواهيم داشت "

AlexDelpiero
06-09-2011, 11:42
کالچوپولی: حالا زمان رسیدگی به پرسش یوونتوس است که چرا آنها به دسته ی پایینتر فرستاده شدند و دو اسکودتوی آنان پس گرفته شد

علی رستگار

سایت گل- در هفته‌های اخیر،کالچوپولی تمامی اخبار را به خود اختصاص داده، و کارلو گارگانزه معتقد است که حالا زمان آن رسیده که به پرسش یوونتوس درباره ی مجازاتی که به آنها تحمیل شد رسیدگی شود
عصر چهار شنبه ۷ آوریل، یوونتوس بیانیه‌ای را منتشر کرد که در آن درخواست بازنگری بحران کالچوپولی در سال ۲۰۰۶ را کرده بود.
در وبسایت این باشگاه آمده:"با نهایت احترام به اقدامات قانونی در جریان، باشگاه یوونتوس به همراه وکلایش به دقت ارتباط مدارک جدید را بررسی خواهد کرد،" "ما درخواست ضمانت برای بهترین و دقیقترین حفاظت از تاریخ باشگاه و طرفداران آن در هر دو حوزه ی ورزشی و غیر ورزشی را داریم."
<script type="text/javascript" src="[Only Registered And Activated Users Can See Links] s=2&ord=205956"></script>

"باشگاه یوونتوس اطمینان دارد که دستگاه و سیستم قضایی میداند چگونه برخورد عادلانه با همه،که در دادگاه سال ۲۰۰۶ از سوی باشگاه و وکلای مدافع‌اش درخواست شده بود را تضمین نماید.
پنج سال پیش رسوایی کالچوپولی فوتبال ایتالیا را تکان داد.یوونتوس بیش از سایر تیمها مجازات شد.دو اسکودتویی که آنها در فصول ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ به دست آورده بودند از آنان پس گرفته شد و با امتیازات منفی‌ سنگین به دسته ی پایینتر فرستاده شدند.بعد از فروش ستاره‌هایش و ضررهای مالی‌ و بین‌المللی،بیانکونری هنوز در حال ترمیم خویش است.
به لطف جریانات و مدارک تازه،اکنون زمان خوبی‌ برای رسیدگی دوباره به دادگاه‌ها و دادرسی های پنج سال اخیر سری آ
به نظر میاید.
در تابستان ۲۰۰۶،تقریبا یک زمینه ی مشترک در میان فوتبالدوستان ایجاد شده بود و آن این بود که یوونتوس و چند باشگاه دیگر به تقلب متهم شده،مجازات شدند،و در نتیجه گناهکار بودند.این باور بسیار ساده و عمومی‌ بود.
در ابتدا چهار باشگاه یوونتوس،میلان،لاتزیو و فیورنتینا مورد بازرسی قرار گرفتند. پنجمین باشگاه (رجینا) هم بعدا به آنها اضافه شد.دلیل مجازات این چهار باشگاه بدین شرح بود:
فیورنتینا: دیگو دلا واله (رئیس) اقدام به تعیین یک نتیجه ی مساوی(مچ فیکسینگ) با رئیس لاتزیو، کلودیو لوتیتو کرد.
لاتزیو: اگرچه کلودیو لوتیتو رئیس لاتزیو پیشنهاد دلا واله را رد کرد، با این حال او این موضوع را به فدراسیون فوتبال ایتالیا گزارش نکرد تا او نیز مجازات شود.
میلان: لئوناردو مینی،مدیر سابق میلان به داشتن رابطه ی پنهانی‌ با مسول چینش داوران،پیر لوییجی پایرتو متهم شد که (به رغم نبودن مدرکی‌ دال بر مچ فیکسینگ)ممکن است نفع و سودی را به میلان رسانده باشد.از آنجا که نایب رئیس میلان آدریانو گالیانی در دادگاه ادعا کرد که از این رابطه آگاه نبوده و "مینی" به دلخواه خودش و نه باشگاه میلان این عمل را مرتکب شده،میلان چندان مجازات نشد.
یوونتوس: لوچیانو موجی، مدیر سابق و آنتونیو جیرائودو به داشتن رابطه ی پنهانی‌ با دیگر مسول چینش داوران، پائولو برگامو متهم شدند که (که به رغم عدم مدرکی‌ دال بر مچ فیکسینگ)ممکن است سودی به یوونتوس رسانده باشد.
این موضوع بحث‌ها و آشفتگی‌‌های بسیاری را باعث شد."پس خودرو ی مازراتی چه؟"" دزدیدن داور مسابقه چه؟""پس رشوه‌ها و تهدید داوران چه میشود؟"
در آن زمان اتهاماتی وجود داشت مبنی بر اینکه موجی از کارخانه ی فیات و زیر مجموعه خودروهای لوکس آن (مازراتی) برای رشوه دادن به مقامات استفاده کرده بود.اتهاماتی نیز وجود داشت مبنی بر اینکه موجی یک داور را به خاطر سوت زدن علیه یوونتوس در بازی مقابل رجینا یک شب در رختکن ورزشگاه زندانی کرده بود.همچنین موجی متهم بود که شخصاً با داوران تماس می‌گیرد و به آنها پاداش مالی‌ میدهد.
اینها داستانهای بسیار مهیجی بودند که سالها برای فروش روزنامه‌ها ساخته می‌شدند.اینها سریعترین و در دسترس‌ترین موضوعات برای رسیدگی در دادگاه بودند که هیچ سختی هم برای هیأت منصفه و قضات نداشتند.اما با ردگیری مدارک موجود،ثابت شد که "مازراتیها" و دیگر خودروها به وسیله ی صاحبان حقیقیشان به داوران اهدا شده، اشتباه بودن فرضیه ی "داور ربایی" هم با بررسی فیلم دوربینهای ورزشگاه که نشان میداد تمامی جمعیت با پای خودشان و در زمان مناسب استادیوم را ترک کردند، و اینکه هیچ تماسی از سوی موجی یا جیرائودو با داور گرفته نشده،ثابت شد، و نیز هیچ اثر و مدرکی‌ که رابطه ی مالی‌ داوران را با شخصی‌ در باشگاه یوونتوس ثابت کند پیدا نشد.
تمامی این پرونده حول محور سه اتهام اصلی‌ میچرخید:
۱- آژانس نقل و انتقال بازیکن GEA: آژانس GEA یکی‌ از چندین آژانس نقل و انتقال بازیکن و مربی‌ در ایتالیا بود، و موضوع مورد اتهام این بود که موجی به گونه ای در بازار نقل و انتقالات دخالت میکرد که به نفع یوونتوس باشد (با تصمیم گرفتن اینکه چه بازیکنی به چه تیمی برود).
۲- سیم کارت های بین‌المللی: سیستمی‌ که برای ارتباط مخفیانه با داورها و مقامات استفاده میشد.موجی به استفاده از سیم کارت های بین‌المللی برای ساختن یک رشته‌ از ارتباطات مخفی‌ و غیر قابل ردیابی با داوران مظنون بود.
۳- دخالت در نتیجه ی بازی (مچ فیکسینگ): مسابقات مشکوک به این اتهام بسیار کم بودند که هیچگاه ثابت نشدند.
- در یکی‌ ازبازیهای تیم اودینزه،موضوع مورد اتهام درخواست موجی برای محرومیت تعدادی از بازیکنان این تیم قبل از مسابقه با یوونتوس بود.جیامپیرو پینتزی یکی‌ از بازیکنان بود که البته هیچگاه محروم نشد و در مقابل یووه بازی کرد، و دیگری مارک یانکولوفسکی بود که به درستی‌ و به دلیل زدن ضربه ی مشت به صورت بازیکن حریف با کارت قرمز مواجه شد.
- یک بازی مورد اتهام دیگر بین یوونتوس و سمپدوریا که ۱-۰ و با یک گل آفساید به نفع یووه به پایان رسید نیز مورد بررسی قرار گرفت (این مسابقه در حقیقت به یک مسابقه ی دیگر که به پیروزی سمپدوریا با گل آفساید هافبک خود، آیمو دیانا انجامید منتهی‌ شد). زمانی‌ که‌ چیز مشکوکی در این دیدار پیدا نشد،این مسابقه به سرعت با یک بازی مشکوک دیگر بین یووه و سمپدوریا تعویض شد که البته دوباره هیچ چیز مشکوک و قابل استنادی یافت نشد.
- همچنین نتیجه ی یک مسابقه بین لچه و پارما، مشکوک به تساوی عمدی و برنامه ریزی شده بود که دادگاه به این نتیجه رسید که موجی و جیرائودو هیچ ربطی‌ به این موضوع نداشتند و در نهایت قانونی بودن این مسابقه نیز کاملا اثبات شد.
- یک اتهام کلیدی دیگر این بود که موجی قادر به انتخاب داوران برای مسابقات تیم خود و سایر تیمها بود که در نهایت برای دیوان محاکمات ورزشی ثابت شد که هیچ دخل و تصرفی در انتخاب تصادفی‌ یا رندوم داوران در لیگ سری آ صورت نگرفته است.
دیوان محاکمات ورزشی هرگز قادر به اثبات اتهامات ۱ و ۲ نشد و به روشنی در رای نهایی‌(همانگونه که فدراسیون فوتبال ایتالیا آن رأ منتشر کرد)اظهار شد که هیچ مسابقه‌ای نتیجه‌اش از پیش تعیین نشده و حتی اقدام به مچ فیکسینگ نیز صورت نگرفته،که رد این دو اتهام، عملا مدیران یووه را از اتهام شماره ی ۳ را نیز مبرا میکرد.
با این حال مدیران یووه به دلیل تخلف جزئی در مرتکب شدن رفتار غیر ورزشی به دلیل داشتن ارتباط پنهانی و اختصاصی با پائولو برگامو، که طبق قوانین فدراسیون فوتبال ایتالیا مستوجب جریمه بود،محکوم شدند.اما اینکه این جریمه چگونه تبدیل به تعلیق،باز پس گیری قهرمانیها و تبعید به دسته ی پایینتر شد بحث دیگری است.
مأمور عالی‌ تازه منصوب شده ی فدراسیون فوتبال ایتالیا گوئیدو روسی (نایب رئیس سابق تله کام ایتالیا و باشگاه اینتر)تصمیم گرفت تا با کنار هم قرار دادن تمامی‌ تماس‌های تلفنی،از "تماس با مسول چینش داوران"(که پیش از آن تخلف محسوب نمی‌شد) جرم بسازد و یک تخلف که مجازات باشگاه یوونتوس را با وجود عدم هیچگونه مدرکی‌ دال بر مچ فیکسینگ و یا کمک داوران توجیه میکرد، شکل دهد.
این تصمیم سبب مشاجره‌های بسیاری شد،زیرا اساساً چنین قانونی تا آن روز وجود خارجی‌ نداشت و تا امروز هیچ دستور العملی مبنی بر قرار دادن تخلفات مختلف کنار هم برای ساختن یک تخلف تازه و شدیدتر وجود ندارد.
این نزاع‌ها منجر به سه هفته تحقیقات از سوی دادگاه ورزشی شد.اکنون وارد پنجمین سال از مجازات در نظر گرفته شده توسط دادگاه مدنی بعد از کالچوپولی می‌شویم.
از منظر جنایی،هر اتهام به صورت فردی بررسی شد و در حال حاضر یک دادگاه مجزا برای گرد آوری هر سه مورد با عنوان "کلاهبرداری پیوسته" در حال برگزاری است.
به علاوه، موجی،جیرائودو و مدیر اجرائی سابق یووه یعنی‌ روبتو بته گا (که اخیرا به یووه بازگشته) به کلاهبرداری مالی‌ متهم شدند که اخیرا دادگاه مربوط به آن تشکیل شد.این تنها باری بود که موجی و جیرائودو همراه یکدیگر به دفاع از خود پرداختند.
در مجموع پنج دادگاه مدنی (که چهار تای آنها به اتمام رسیده) از زمان دادگاه ورزشی و تبعید یوونتوس به دسته ی پایینتر برگزار شد.
نتایج:
موجی با اثبات اینکه هیچ سمتی در آژانس GEA نداشته،برنده ی دادگاه GEA شد (مورد شماره ی ۱ )،و آژانس نیز ثابت کرد که تمامی فعالیتش در راستای قوانین فدراسیون بوده است.
موجی با اثبات اینکه سیم کارت های بین‌المللی هرگز برای تماس گرفتن با داورها استفاده نشده اند و از آنها برای فعالیتهای مخفیانه در بازار نقل و انتقالات استفاده شده،برنده ی دادگاه سیم کارت شد (مورد شماره ی ۲). موضوع کنترل داوران (مورد شماره ی ۳) به وسیله ی همگان فراموش شد چرا که خود دادگاه محاکمه ورزشی به نبودن مورد خاصی‌ در رای این دادگاه اذعان کرد (موجود در وبسایت فدراسیون فوتبال ایتالیا).
به عبارت دیگر موجی در هر سه دادگاه پیروز شد.اگر هیچکدام از این سه عنصر وجود نداشتند، پس اساساً هیچ "کلاهبرداری پیوسته ای" نیز نمیتواند وجود داشته باشد.زیرا این اتهام بر پایه ی سه اتهام دیگر که از سوی دادگاه مدنی وارد شناخته نشد استوار است.با این حال دادگاه مربوط به این اتهام در حال حاضر در ناپل در حال برگزاری است.
دادگاه کلاهبرداری مالی‌ بسیار سریع برگزار شد.دفاعیات نشان داد که هیچ اشکالی به دفترچه‌ ها و حسابهای مالی‌ وارد نیست.
در جریان رسیدگی به این قضایا، جیرائودو عقب کشید.موجی و جیرائودو هر کدام دادگاه های جداگانه ای داشتند ( به غیر از پرونده ی کلاهبرداری مالی‌).موجی به حداکثر کوشش در دفاع از خودش و تطهیر نام خود و یوونتوس اصرار داشت.در حالیکه جیرائودو مایل به گذشتن از مساله بود و به همین دلیل هزینه و تلاش کمی‌ برای دفاع از خود صرف کرد.احتمالاً موفقیت او در دادگاه‌های شخصی‌اش باعث به وجود آمدن یک آسایش خاطر کاذب در او شده بود.
دادگاه‌های انفرادی، دادگاه‌های حقیقی‌ بودند که در نتیجه ی ارائه مدارک جدید،دفاعیات متهمان پیروز شد.در دادگاه "کلاهبرداری پیوسته"، متهمان دو انتخاب داشتند:آنها میتوانستند درگیر دفاعیات وقت گیر و پر هزینه شوند، یا برای تسریع امر قضاوت و صادر شدن رای نهایی‌ تنها به مدارک موجود در دادگاه ابتدایی‌ بسنده کنند.موجی راه اول را انتخاب کرد،در نتیجه او مدارک جدیدی ارائه کرد.در حالیکه جیرائودو (که از نتیجه ی دادگاه‌های پیشین راضی‌ شده بود و فکر میکرد این کار لزومی ندارد)راه دوم یعنی‌ قضاوت و حکم فوری را برگزید و بر پایه ی مدارک قدیمی‌، از رده خارج شده و بی‌ اعتبار به سه سال حبس محکوم شد.اگرچه پس از آن او همواره به پشیمانی خود از بیشتر تلاش نکردن برای تطهیر نام خود و فرجام خواهی‌ و ارائه ندادن مدارک جدید اعتراف کرده است.
موجی اکنون در دادگاه است و او و وکلایش ماه هاست که مدارک جدیدی را ارائه کرده اند.چند روز پیش آتلیو آئوریچیو (مأمور پلیسی‌ که مسول بررسی مکالمات تلفنی در سال ۲۰۰۶ بود و مدارک قوی و برجسته‌ای مبنی بر پرداخت رشوه به او در انتخابات شهرداری رم در اوایل دهه ی ۹۰ وجود دارد) تحت یک بازجویی هشت ساعته و پیوسته قرار گرفت و این بازجویی به دادگاه نشان داد که ممکن است تنها مدارک خاصی‌ به عمد به قصد گناهکار نشان دادن مثلث موجی،جیرائودو و بته گا به دادگاه ارائه شده باشند که در نتیجه عادلانه و بیطرف بودن دادگاه از زمان شروع را زیر سوال میبرد.پاسخ آئوریچیو این بود: "به خاطر نمیاورم... شاید بعضی‌ چیزها از قلم افتاده باشند."
واقعا چه چیزی از قلم افتاده بود وقتی‌ ۱۷۱،۰۰۰ مکالمه ی تلفنی وجود داشتند که ثابت میکردند مدارک دادگاه سال ۲۰۰۶ کامل نبودند؟ به عبارت دیگر،فقط مکالمه‌هایی‌ که یک تصویر زشت از یوونتوس،میلان و سایر باشگاه‌ها را ترسیم میکردند اجازه ی انتشار یافتند.سایر مکالمه‌ها که پای سایر تیمها از جمله اینتر را به میان میکشیدند یا بی‌ گناهی یوونتوس و میلان رأ ثابت میکردند از میان برداشته شدند.این بحثی‌ بود که متهمان پرونده سالها پیش به آن اشاره کرده بودند (برگامو همواره اصرار داشت که همیشه با تمام مدیران و روسا صحبت میکرد و نیز به اینکه تنها تعدادی از مکالمه‌ها به دادگاه ورزشی ارائه شده بودند،مشکوک بود).امروز از برگامو نقل میشود که که با موراتی شام خورده بود.
مدارکی که به تازگی آشکار شده اند نشان میدهند که مدیران و رؤسای سایر باشگاه‌ها روابطی‌ را با همان مسولانی داشته اند که موجی و جیرائودو چند سال پیش با آنها ارتباط داشتند.مکالمات جیاکینتو فاکتی و ماسیمو موراتی رئیس اینتر همانند رؤسای دیگر تیمها مانند ماسیمو کلینو رئیس کالیاری،پاسکواله فوتی رئیس رجینا،آدریانو گالیانی (که مدعی بود از تماس‌های دستیارش "مینی" بی‌ خبر بوده و خودش هرگز تماسی نداشته) شنود شده اند.
تماس‌هایی‌ که تا کنون منتشر شده اند،بسیار مشکوک تر از تماس‌های منتشر شده در پنج سال پیش به نظر میایند.تا کنون طرحهای ملاقات پشت پرده و مخفیانه ی مالک و رئیس اینتر با مسئول چینش داوران،پائولو برگامو منتشر شده.یک مکالمه بین موراتی و برگامو که در آن داور مسابقه ی اینتر و بولونیا در مسابقات کوپا ایتالیا تعیین میشود نیز موجود است.
نکته ی مهم و قابل توجه این است که موجی به انتخاب داوران در سری آ متهم بود،اما دادگاه ورزشی به این نتیجه رسید که دخالتی در چینش و انتخاب تصادفی‌ و رندوم داوران صورت نگرفته بود.اما مسابقات کوپا ایتالیا دارای انتخاب تصادفی‌ داوران نبود و در نتیجه مکالمه ی موراتی با برگامو بر سر انتخاب گابریله به عنوان داور مسابقه ی اینتر و بولونیا (که به پیروزی ۳-۱ اینتر انجامید و در نهایت اینتر قهرمان آن مسابقات شد)به خوبی‌ میتواند نشانه ی دخالت یا تاثیر در امور رسمی‌ و اداری باشد.مکالمه ی دیگری از برنامه ی موراتی برای ملاقات با یک داور پرده بر میدارد.
اینها تنها تعداد معدودی از مکالماتی هستند که تا کنون فاش شده اند،اما به روشنی از دستگاه قضایی خواسته شده است تا بیش از ۱۷۱،۰۰۰ تماس تلفنی حذف شده را شنود کند و در روزهای آتی راجع به آنها تحقیق کند.
در این میان یک چیز می‌بایست روشن شود،این موضوع به معنای به میان کشیدن پای اینتر به این ماجرا و یا اثبات بی‌ گناهی موجی یا یوونتوس نیست.موجی و وکلایش در حال حمله و زیر سوال بردن تنها فرضیه ی دیوان محاکمه ی ورزشی که "انحصاری" بودن ارتباط با داوران می‌باشد،هستند.این جریان برای شکافتن تنها موضوع باقی‌ مانده از سال ۲۰۰۶ میباشد که طی‌ آن موجی و جیرائودو به داشتن یک رابطه ی "انحصاری" با برگامو محکوم شدند.
این بحث که" فقط به این دلیل که سایر مدیران نیز چنین رابطه‌ای داشتند این کار را توجیه نمیکند" یک بحث کاملا صحیح است.اگرچه فدراسیون مدتها قبل اقرار کرده بود که مکالمات به تنهایی‌ حاوی مدارک لازم برای اثبات اتهام نبودند.این موضوع که "فقط" موجی و جیرائودو قادر به برقراری تماس با برگامو بودند یک عمل غیر ورزشی محسوب میشد که ممکن بود سودی را به یوونتوس رسانده باشد (همانند مکالمات مینی و پایرتو).اما این حقیقت که اکنون مدارکی دال بر تماس مدیران سایر باشگاه‌ها (موراتی،فاکتی،گالیانی، کلینو و فوتی) منتشر شده این فرضیه را رد می‌کند.
اگر بسیاری از مدیران و رؤسای باشگاه‌ها نیز به دلیل غیر قانونی نبودن این موضوع چنین تماس‌هایی‌ داشتند،پس در نتیجه موجی و جیرادو هیچگونه رابطه ی "اختصاصی"با کمیته ی داوران نداشتند.
و حالا این پرسش مطرح میشود که: اگر موجی نقشی‌ در آژانس GEA (مورد شماره ی ۱) نداشت پس یووه برای چه به دسته ی پایینتر تبعید شد؟اگر ثابت شد که سیم کارت های بین‌المللی (مورد شماره ی ۲) تنها به منظور معامله‌های بازار نقل و انتقالات استفاده می‌شدند پس یووه به چه دلیل محکوم شد؟اگر بر طبق نظر دیوان محاکمه ی ورزشی هیچ مدرکی‌ دال بر تلاش برای تعیین نتیجه ی مسابقات (مورد شماره ی ۳) پیدا نشد،پس به چه دلیل یوونتوس محکوم شد؟اگر مدیران و رؤسای سایر باشگاه‌ها نیز تماس‌هایی‌ مشابهی‌ با مسئولین چینش داوران داشتند (تنها گناهی که ظاهراً یوونتوس مرتکب شده بود) و هیچ لطف و کمکی‌ از آنان درخواست نشده بود (تا کنون) پس یووه به چه چیزی منتسب شد؟چرا به اینتر جامی داده شد (۲۰۰۵-۰۶) که خودش نبرده بود؟چرا این مکالمات برای چهار سال پنهان شده بودند؟
اکنون صرف وجود چنین مکالماتی دلیل کافی‌ برای مجازات هیچ کس نیست.به خاطر داشته باشید که تماس با مسئولین کمیته ی داوران برخلاف قانون نبود.با این وجود، اگر مکالمات پرده از اقدامات غیر قانونی بردارد (دخالت در انتخاب داوران و یا تحمیل کردن اینکه یک داور چگونه یک مسابقه ی خاص را قضاوت کند) همه چیز تغییر می‌کند و بله، مجازات لازم است. اکنون حداقل انتظار این است که حالا که دلایل بسیار و فراوانی مبنی بر اینکه مدارک ارائه شده در سال ۲۰۰۶ ناقص و منصفانه نبوده، این پرونده مجددا باز و بررسی شود.
کارلو گارگانزه

42d3e78f26a4b20d412==